On-line poradna  

Objednání na homeopatickou léčbu

Novinky:

- Homeopatie
- Čeho se vyvarovat
- Hormonální antikoncepce a problémy s menstruací

Nejčtenější:

Očkování
První pomoc
Epidemické choroby
Zásady homeopatické léčby
On-line poradna




na dotazy odpovídá
Václav Hrabák
Václav Hrabák
objednání na vyšetření
nebo na telefoním čísle
603 743 049
 
 
On-line poradna

 
Na vaše dotazy odpovídá Václav Hrabák, homeopat
Na homeopatické vyšetření se můžete objednat na e-mailu:
vaclav.hrabakvolny.cz nebo na tel. 603 743 049.
Podrobnější informace - viz Objednání na vyšetření
Odpovědi nenahrazují lékařskou péči

Pokud máte neodkladný dotaz, využijte e-mail,
v této on-line poradně může být odpovězeno i až po několika dnech.

lupa.gif hledat výraz ve stávajících dotazech:  

On-line poradna je dočasně pozastavena, ale je zde velké množství odpovědí na stávající dotazy, ve kterých můžete vyhledávat pomocí políčka s lupou.
Pokud máte dotaz na který ve stávajících dotazech nenaleznete odpověď, pošlete ho na e-mailovou adresu uvedenou v kontaktech.



zobrazení 1401. - 1500. z 3021 dotazů
zobrazit: předchozí dotazy - 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 - další dotazy
Dobrý večer, asi deset let mám suché oči, poslední rok se obtíže zhoršují,
obzvláště v noci. Vidisic gel mi na deší dobu nepřináší ůlevu. Mohl by jse mi
prosím poradit? Děkuji Vám, Tom
2009-11-20 19:24:57
Dobrý den Tome, toto bývá chronický problém - jeden z projevů celkové vnitřní nerovnováhy. Pro úspěšné řešení je nutné homeopatické vyšetření.
Dobrý den, uznávám homeopatii a používám ji u mého 14měsíčního syna. Chtěla bych Vás poprosit o radu, který přípravek a jak mohu využít jako prevenci nežádoucích účinků v případě očkování hexavakcinou (bude to už čtvrtá dávka, na předchozí syn reagoval jen mírnou teplotou). Děkuji Vám, Jana
2009-11-19 13:17:21
Dobrý den Jano, nejúčinnější je užívat před očkováním a po očkování homeopatický lék přímo vyrobený z dané vakcíny.
Dobrý den, můj šestiletý syn trpí noční enurézou.Již rok navštěvujeme nefrologickou poradnu, synovi byla nasazena medikace, ale bohužel bez většího účinku. Dočetla jsem se, že na tuto problematiku existují i homeopatické přípravky. Mohl by jste nám nějaký doporučit? Děkuji za odpověď.
2009-11-19 11:23:57
Dobrý den, pro léčbu těchto potíží je nutné homeopatické vyšetření a celostní - konstituční homeopatická léčba. Často se tento problém daří pomocí homeopatie úspěšně řešit.
Dobrý den, prosím Vás o radu. Trpím chronickou rýmou a mám neustále ucpaný nos. Nyní jsem zjistila, že jsem těhotná (2. měsíc) a tak jsem si koupila homeopatický nosní sprej Euphorbium compositum-Heel. Chtěla bych vědět, zda jej mohu bez problémů používat i dlouhodobě. -alespoň na noc. Děkuji. Petra
2009-11-19 07:33:21
Dobrý den Petro, klasičtí homeopaté (včetně mě) kombinované léky nepoužívají. Problémů s dlouhodobým užíváním těchto léků je víc. Pokud Vám zatím nějak pomáhají, tak by v užívání neměl být příliš velký problém ale není to většinou trvalá léčba. Pokud trpíte chronickou rýmou, tak by byla vhodnější celostní - konstituční léčba. Tím se můžete skutečně z chronické rýmu dlouhodobě vyléčit.
Chtěl bych se zeptat proč polykomponentní homeopatikum "Neo-Cephyl" smí být podáváno mladistvím až od 17 let? Je to z důvodu obsahu kofeinu? Děkuji za odpověď
2009-11-19 02:22:16
Dobrý den, tento lék bych nenazval polykomponentní homeopatikum. Je to spíše klasický alopatický mix s přídavkem homeopatik. Obsahuje acetylsalicilovou kyselinu (acylpyrin), kofein a směs homeopatik. Uvedená věková hranice pravdědobně není kvůli obsahu homeopatik. Já osobně bych tento lék neužíval.
Dobrý den, prosím o radu ohledně sedmiměsíční dcery. Od narození ji trápí neprůchodný (spíš zúžený) slzný kanálek. Absolvovala několik sondáží a průplachů bez výsledku a čeká nás operace. Do té doby bych chtěla vyzkoušet nějaká homeopatika (pokud taková existují), raději bych se operaci vyhnula. (Nemůžete-li mi poradit přes internet, doporučil byste mi prosím alespoň nějakého homeopata v Ostravě?)
Předem velmi děkuji za odpověď.
L. Kudělová
2009-11-18 20:17:40
Dobrý den paní Kudělová, k tomu je potřeba celostní - konstituční homeopatická léčba. Je to častý problém, který jde pomocí homeopatie řešit. V Ostravě bohužel neznám nikoho osobně, koho bych mohl doporučit.
Dobrý den,
prosím o radu, jak de správně dávkuje lék tabacum 30ch a 9 ch.
Děkuji Mráz.
2009-11-18 16:30:21
Dobrý den pane Mrázi, dávkování (u homeopatických léků) záleží jak na druhu potíží tak na stavu člověka, který je užívá. Bez toho nejde dávkování doporučit.
Dobrý den,
ji mi 23 let a od 17 let trpím seronegativní revmatoidní artritidou. Doktor mi léky neustále mění pro jejich neúčinost a při poslední kontrole mi řekl, že už opravdu neví co se mnou. Beru salazopyrin a plaguenil mi musel vysadit pro ubívání pigmentu na zádech. Nejvíce mám postižené ruce, levý kyčel a hlavně levý kontník, krerý mám již po 3 operaci. S kontníkem mám šílené problémy a po poslední návštěvě ortopeda mi bylo zděleno, že mi žádnou další operaci neprovede, jelikož mám revma a on se mnou nechci již nic mít. Nezbývalo mi nic jiného, než znechuceně odejít. Tímto Vás prosím o radu, protože už opravdu nevím jak mám dále postupovat. Předem moc děkuji. Katka
2009-11-18 13:27:17
Dobrý den Katko, při takovýchto poížích může být homeopatie účinná. Nelze slibovat zázraky ale homeopatie by mohla pomoct. Je nutné homeopatické vyšetření. Po sedmnácti letech problémů nelze očekávat, že byste se vyléčila za několik týdnů, ale šance rozhodně je.
Dobrý den,syn 5 let-neustále se opakující rýmy (14dní doma,týden ve školce,14 d. doma...),pak se přidá kašel,bez teplot-odeslán na ORL výtěr-zjištěna bakterie Hemophilus influenze.Poradíte prosím?Jsou vůbec homeopatika na bakteriální infekce účinná, nebo lépe sáhnout k ATB?Moc děkuji za odpověď. Lenka
2009-11-18 12:42:32
Dobrý den Lenko, ATB léčí vždy jen tu jednu akutní infekci, ale většinou se tím imunitní systém ještě více naruší a dochází potom k dalším opakovaným infekcím. Při opakovaných infekcích je vhodná celostní - konstituční homeopatická léčba, aby se celkově zlepšila imunita a nedocházelo k dalším infekcím (a to i pokud teď akutně zvolíte atb.) Homeopatika působí i při akutních onemocněních (tak jako atb) ale po odeznění akutního problému je vhodné pokračovat s celostní léčbou aby se celkově imunita zlepšila.
Dobrý den,
mám autoimunitní zánět štítné žlázy a trpím nedostatečnou činností (hlavně únava, špatné trávení, depresivní stavy) a užívám euthyrox.
Mohl byste mi prosím doporučit homeopatika, která by mohla léčit zánět a srovnat imunitní systém? Příčinou bylo nejspíš vyčerpání a psychické stresy.
Děkuji.
Irena
2009-11-18 11:09:00
Dobrý den Ireno, k doporučení léku je nutné homeopatické vyšetření. U takovýchto chronických problémů je nutná celostní - konstituční homeoaptická léčba.
Dobrý den chtěla bych vědět, zda existukje něco na pročištění lymfatického systému. Děkuji Jarka Š.
2009-11-17 18:54:49
Dobrý den Jarko, z pohledu homeopatie je potřeba celostní léčba. Pokud nějaký systém v těle nefunguje správně, tak celostní - konstituční léčba to umí napravit, tedy i lymfatický systém. Ale na přímé pročištění lymfatického systému (tak jak jste to asi myslela) jsou vhodnější jiné metody - lymfatické masáže, byliné čaje,...
Dobrý den, mám 14ti měsíční dceru, která se strašně těžko uspávala a i v noci se hodně budila. V lékárně mně poradili sirup Sedalia a opravdu nám pomáhá - dáváme ho 14 dnů jenom večer 5ml. Ale když jsem jí ho nedala bylo to to samé co předtím. Zkoušeli jsme to 2x. Předtím usnula jedině houpáním v kočárku a to s křikem a trvalo to i hodinu a v noci se budila i 10x a neuklidnila se jinak než zase v kočárku. Teď usíná sice v kočárku, ale bez vození a i v noci se uklidňuje o moc líp v postýlce, stačí jí přitulení, nebo dydyn a jenom tak 3x. Což je strašná zmněna. Proto bych se chtěla zeptat,jak dlouho jí ho můžu dávat, abych jí neuškodila? Už teď se děsím až budeme muset sirup vysadit. Předem moc děkuji za odpověď Jitka
2009-11-16 13:26:46
Dobry den pani Jitko, pri dlouhodobem podavani neni problem, ze byste dite nejak predavkovala. Problemy jsou napriklad tyto:
a) lek muze postupne prestat pusobit a pak to muze byt jeste horsi. Je
potom stejne nutne navstivit homeopata.
b) mohou se objevit nejake nove symptomy, ktere drive nebyly
c) nekdy dojde jen ke zlepseni usinani ale muze se zhorsit nejaky jiny
problem, treba i nalada atp.
Proto je lepsi ho uzivat jen na prechodnou dobu. Pokud u nekoho pusobi tento lek dobre i po delsi dobu, tak je mozne, ze jedna ze slozek je skutecne vhodnym monokomponentnim lekem, a pak je lepsi vybrat, ktera to je a uzivat potom jen ten lek samotny.
Pokud ten lek pusobi dobre, nejsou zadne jine problem, tak s nim muzete opatrne pokracovat, ale sledujte, jestli se neobjevi neco noveho nebo neobvykleho. Pak je lepsi ho vysadit.
Dobrý den, mám roztroušenou sklerozu, na kterou beru avonex a azaprine. V poslendím měsíci mi začaly strašně vypadávat vlasy a mám pocit, že mam pořád suchou kůži a žízeň. Taky mám už asi tři měsíce trochu ekzém na obličeji (ale jenom jedno kolečko o velikosti asi 1,5 cm.)- to nevím, jestli s tím může souviset. Nemohl byste mi na to padání vlasů poradit nějaká homeopatika? Předem děkuji za odpověď.
2009-11-15 18:36:36
Dobrý den, k tomu by bylo potřeba homeopatické vyšetření. Homeopatie může pozitivně působit i na RS a při vyšetření se může zjistit, že mezi RS a kožními problmy může být souvislost. Ale může to být i vedlejší účinek léků.
dobry podvecer prosimvas co mam delat dys mam silne bolesti zubu prasky nezabiraji a su objednany k zubarovi mate nejakou radu jak tu bolest pozastavyt? dehuji naschle
2009-11-15 16:34:11
Dobrý den, již jste bolest zubů asi vyřešil. Při bolestech zubů zabírají homeopatické léky, ale je nutné vybrat lék podle symptomů. Obvykle je potřeba vybrat z asi patnácti léků.
Syn 4roky
Dobrý den, prosím o radu ohledně mého syna. neustále ho trápí spastický bronchiální kašel-hlavně v noci. Objevuje se při sebemenším nachlazení. Syn měl v jednom měsíci aspirační pneumonii, po té se mu objevil ekzém-v malé míře. Od jednoho roku časté kašle,někdy až astmatického charakteru, ve třech letech vyšetřen alergologem, astma neprokázáno. Léčen ventolinem, Budier spray při obtížích, Sinekot proti kašli, Codein na noc. Odstraněna nosní mandle, kašle pokračují. Syn má dále problémy s chováním, je velice tvrdohlavý, chce aby vše bylo po jeho, vzteká se,křičí, bývá až agresivní. v cizím prostředí je naopak spíše zamlklý. Přitom je velice chytrý-zná od dvou let všechna písmena i čísla, dokáže napočítat do 100, o vše má zájem, ale přitom u ničeho dlouho nevydrží.
Chtěla bych vědět zda tyto potíže mohou mít spolu souvislost a zda by byla vhodná a možná homeopatická léčba a jaký lék by jste doporučil.
Děkuji Daniela
2009-11-14 12:51:50
Dobrý den paní Danielo, vše co popisujete spolu souvisí, při homeopatickém vyšetření jsou důležité všechny tyto informace a mnoho dalších. Pro volbu léku by bylo potřeba homeopatické vyšetření. Homeopatická léčba by měla pomoct.
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda by mému 3letému synovi mohla pomoci nějaká homeopatika. Za posledních 5 měsíců má již potřetí zlomenou levou ruku, pokaždé v jiném místě. Teď je 5.den po sundání třetí sádry a pí. doktorka nám řekla, že na to teď měsíc rozhodně nesmí upadnout. To je velmi těžké uhlídat a navíc chodí do školky, kde k pádu může snadno dojít. Děkuji za odpověď. Aneta
2009-11-13 21:03:58
Dobrý den Aneto, je možné pomocí homeopatie napravit nadměrnou lámavost kostí. Doporučoval bych Vám homeopatické vyšetření, věřím, že by to mělo pomoct.
dobry den,rad bych se poradil o sve lečbě udajně trpím tzv. panickou poruchou ktera se projevuje točením hlavy nevolností od žaludku nadýmánín říhaním,hlasitým pohybem ve střevech unavou a depresemi a bolestmi pateře hlavně krční. jsem léčen sertralinem což jsou AD a homeopatickymi léky calcarea fluorica 15ch 8gr týdně a nux vomica 15ch 3gr denně zajimalo by mne k čemu tyto dva leky jsou a zda jsou vhodne na me problemy.Děkuji za odpověd Oskar.
2009-11-13 17:10:26
Dobrý den Oskare, způsob užívání homeopatických léků, které popisujete, není celostní homeopatie. U psychických potíží je celostní homeopatická léčba nutná. Já osobně bych tyto homeopatické léky neužíval (pokud Vám tedy prokazatelně nepomáhají) a našel bych si homeopata, který se věnuje klasické celostní - konstituční homeopatii.
dobrý den,

jsem 3 týdny po porodu, dceru kojím a nyní se mi objevily problémy s pravou kyčlí, která mě při chůzi hodně bolí ..... nevím zda je to skříplý nerv či přímo kyčel... doktor mi doporučil homeopatika Traumeel či Zeel mast - mohu tyto přípravky užívat v době kojení? Děkuji Smolíková
2009-11-12 08:48:57
Dobrý den paní Smolíková, já nedoporučuju kombinovaná homeopatika (jako je např. Traumeel) užívat obecně. Pokud kojíte a chcete ten lék užívat, tak ho užívejte opatrně, pokud by se objevilo cokoliv neobvyklého (jak u Vás či u dítěte) tak vysadit.
Dobrý den,
prosím o radu, jaká homeopatika zvolit pro podporu laktace. Objevila jsem sporné informace - Lac caninum 5CH je uváděn jako lék vhodný v kombinaci s Ricinus communis 5CH pro podporu laktace, jiná informace byla, že laktaci staví.
Děkuji za odpověď, s přáním pěkného dne Kabelková
2009-11-11 12:19:54
Dobrý den paní Kabelková, ve starších dotazech naleznete podrobné informace. Já doporučuju Ricinus communis 5ch, pro zastavení laktace se používá vyšší potence (30ch). Příliš častým užíváním 5ch se ale laktace může také brzdit. Proto si nalezněte ty starší dotazy, jak lék užívat (pomocí políčka vyhledávání: "ricinus").
Dobrý den,
je mi 24let a často trpím stavy připomínající chřipku. Bolest v krku zvýšená teplota 37,5...občas rýma a kašel.....
Mam to třeba 1do měsíce a než se cítím úplně fit uběhne třeba 14dnů. Přitom se snažím sportovat třeba i 6krát týdně občas i když jsem nemocný. Navíc chodím hyposenzibilizační léčbu (očkování alergeny 1krát měsíčně) zatím nepozoruji, že by to nějak fungovalo. Lze těmto stavům nějak předcházet...léky, očkování, změna způsobu života nebo používání homeopatik??
moc děkuji a nashledanou
2009-11-10 21:48:01
Dobrý den, je potřeba homeopatické vyšetření a následná celostní - konstituční léčba. To co popisujete je chronický problém imunitního systému, pro výběr vhodného léku je právě potřeba vyšetření.
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat zda by mému 4.letému synu pomohl Nux Vomica případně něco jiného. Bývá často podrážděný, rozhodí ho každá maličkost, reaguje přehnaně (často pláče) a je často a dlouho nemocný (rýma a kašel), dřív byl v celku spokojený, nyní má málokdy dobrou náladu. V jídle je dost vybíravý a špatně snáší změny, cokoliv nové...potřeboval by ,,vyléčit dušičku´´.Děkuji za odpověď
2009-11-10 20:29:48
Dobrý den, podle toho co píšete nejde lék vybrat. K vybrání celostního léku je potřeba relativně dlouhé vyšetření. Ale neznamená to, že nemůžete mít pravdu. Pokud si myslíte, že je lék správný, tak ho můžete vyzkoušet (jen jednu dávku). Pokud nebude patrná reakce tak bych se raději zůčastnil vyšetření.
Dobrý den,ráda bych se zeptala zda je možné podat nějaké homeopatikum při cestovaní autem.Máme ročního chlapečka a po chvilce v autě se vzteká častokrát až do zvracení.Čeká nás dlouhá cesta a mám z toho docela obavy.
Dále bych se chtěla zeptat zda existují nějaká homeopatika na zlepšení spánku.Po usnutí tak cca hodinku se nám malý probudí a pláče,když si k němu na chvíli lehnu tak se uklidní a pak ještě na dlouho znovu usne.Pláče řekla bych v polospánku pak se probere a uklidní a znovu usne.To samé se děje v noci,někdy 1x někdy i 4x.Začne poknourávat a pak plakat někdy i vyloženě křičí.V lékárně mi doporočili sirup Sedalia ale nezabírá.Poradte prosím už to trvá několik týdnů.Malý se ráno budí s dobrou náladou,ale jakmile přijde spánek ....
2009-11-08 09:34:30
Dobrý den, vše co popisujete spolu souvisí a je potřeba vybrat lék, který pak bude působit jak na zlepšení spánku tak na jízdu autem. Je potřeba homeopatické vyšetření. Sedalia může někdy pomoct ale většinou stejně pouze dočasně.
Dobry vecer,vazeny pane specialisto homeopaticke mediciny.Zajimalo by me jestli by ste mohl provest vysetreni pres skype.Bydlim v Recku,ne ze by tu zadni homeopati nebyli,ale jsem ceska a rada bych se sverila do pece ceskeho homeopata.Zdate se mi velmi solidni.Cestu do Cech si bohuzel nemohu dovolit.V pripade ze by to slo zaplatila bych predem.Doufam v odpoved za kterou predem dekuji.Je mi zahadou jak dokazete odpovidat na tolik dotazu.Spozdravem Kamila Pazaity.
2009-11-07 21:57:28
Dobrý den paní Pazaity, náhodou jsem zahlédl tento dotaz (jinak odpovídám chronologicky). Přes skype to není ideální, ale je to možné. Napište mi mail (adresa nahoře na stránce) a na něčem se můžeme domluvit. Těch dotazů je opravdu hodně a také je moc nestíhám :)
Dobrý den,
je možné homeopaticky vyladit mírný hirsutismus?

Děkuji za odpověď,

Eli.
2009-11-07 20:13:53
Dobrý den Eli, jde ovlivnit i silnější hirsuitismus, je k tomu potřea homeopatické vyšetření a celostní - konstituční homeopatická léčba. Je to nerovnováha celého organismu, proto je nutné vybrat lék individuálně.
Dobrý den,již víc než rok mám noční křeče v lýtkovém svalstvu obou dolních končetin. Užívám magnesium, ale téměř každou noc mě křeče vzbudí,nejdou nijak lehce vyrušit,často se musím procházet než se svalstvo uklidní.Nevypozorovala jsem, zda jsou křeče závislé na dávce zátěže během dne, ale rozhodně moje nohy vyžadují teplo. Neexistuje na můj problém nějaký homeopatický účinný prostředek? Děkuji předem za odpověď. Eva
2009-11-07 18:40:34
Dobrý den Evo, homeopaticky jde velmi dobře tento problém řešit, ale je nutné homeopatické vyšetření, neboť je více léků a je nutné vybrat lék který bude působit právě Vám. Je nutné rozlišit podle dalších symptomů. Magnézium je často jen dočasné řešení.
Dobrý den, prosím vás, paní doktorka mi doporučila na podporu tvorby mateřského mléka homeopatika RICINUS COMMUNIS. Chci se poradit, jak se užívají, protože tu není žádný návod a já nevím kolik jich můžu brát denně nebo kolikrát... Moc děkuji za radu.
2009-11-07 13:28:42
Dobrý den,vyhledejte si starší dotazy (do okénka vedle lupy zadejte slovo ricinus), je tam mnoho podrobností.
Dobrý den, chtěla bych se zeptat,jestli jsou nějaké vedlejší účinky při předávkováním ignatia amara.Děkuji Věrka
2009-11-06 12:57:00
Dobrý den Věrko, nadměrné užívání homeopatického léku není předávkování ve smyslu předávkování klasickými léky. Nadměrným užíváním jakéhokoliv léku se mohou vyvolat velmi nepříjemné a dlouhotrvající symptomy. Ať fizické tak ale i psychické. Rozsah toho co může způsobit "předávkování" Ignatií je velmi široký, jedná se vpodstatě o popis tohoto léku. Tento lék má ve svém popisu například i určitý typ hysterického chování, takže je například možné, že po "předávkování" tímto lékem může dojít i k hysterickým záchvatům. Ale po nějaké době to samo odezní. Pokud problémy přetrvávají, tak je vhodné navštívit homeopata, někdy jde účinky tzv. antidotovat. Ale to je vhodné probrat s homeopatem podle konkrétního případu.
Dobry den, obraciam sa na Vas s trochu netradicnou otazkou. Moj trojrocny kocur ma zvacsene vsetky lymfaticke uzliny a neustale sa skrabe, az si obcas vytvara mokvave lezy. Vysetrenia toho zatial prilis neukazali, je iste podozrenie aj na lymfosarkom, avsak biopsia nepotvrdila patologicke mitozy buniek, takze nie je to jednoznacne. Boli mi odporucene kvapky Lymphomyosot, chcela by som sa preto spytat, ci je vhodne kocurikovi ich podavat a tiez na sposob davkovania - mnozstvo, sposob podania, interval podania. Za odpoved vopred dakujem.
2009-11-06 09:05:41
Dobrý den, tyto kombinované léky příliš nedoporučuji ale pro veterinární použití to myslím není špatné zkusit. Ale zkuste se i obrátit na homeopata - veterináře, např: michal.jiricka@quick.cz.
Dobrý den,mám problém s vypadáváním vlasů.Již 4 roky mi celoročně vypadávají,nyní se to zhoršilo,na hlavě už nemán téměř nic,prosvítá mi lebka.Na gynekologii,endokrynologii,i veškeré odběry jsou vpořádku.Už si připadám divně,když někam jdu pro výsledky ,mám je všechny v normě.Dokonce mi začaly padat řasy a udělal se mi před měsícem exém,jsou to ohraničené svědivé fleky po celém těle,nejvíce na končetinách-proti svědění používam konopnou mast exemu.Jinak žádné léky a doplňky stravy již neberu-nic nepomáhalo.Děkuji za odpověď máša
2009-11-05 18:15:32
Dobrý den Mášo, k homeopatické léčbě by bylo potřeba homeopatické vyšetření. Homeopatická (celostní - konstituční) léčba bývá úspěšná v těchto případech.
Dobrý den,chtěla jsem se zeptat na homeopatika FOLLICULINUM 15CH,jestli jsou dobré na pomoc k otěhotnění a hlavně na dávkování,jaký den a kolik kuliček,slyšela jsem,že se bere prvních 5 kuliček první den menzes a pak zhruba v polovine cyklu 14-15den,opravdu je to tak??? a co když mam nepravidelný cyklus 28-32 dní??? Moc děkuji za odpověd,Petra
2009-11-05 16:04:30
Dobrý den Petro, tento způsob užívání tohoto léku nepoužívám, takže s tím nemám zkušenosti. Já v těchto případech upřednostňuju klasické homeopatické vyšetření a nalezení individuálního celostního - konstitučního léku. Ale můžete třeba popsaný způsob vyzkoušet a teprve pokud by nezabíral tak jít na vyšetření. Podle mého názoru tento způsob zabírá tehdy, pokud někdo nemůže otěhotnět z důvodu předchozího užívání hormonální antikoncepce a i po vysazení antikoncepce se tělo nemůže vrátit do své normální funkce. Pomocí folliculinu se to může napravit. Ale přestože většina žen užívala horm. antikoncepci, není to jediná příčina proč se nedaří otěhotnět. Takže je možné to zkusit ale neužíval bych to delší dobu. Pokud by se do několika měsíců nic nezlepšilo, tak bych šel na homeopatické vyšetření.
Dobry den, chystam sa na operaciu plastiku predneho krizneho vazu v kolene. Znama mi odporucila tyzden pred operaciou a potom 2 tyzdne po uzivat Arnicu Montana 5 tabliet pod jazyk 3x denne. Chcem si to potvrdit a spytat sa, aku koncentraciu, ci potenciu lieku mam zvolit ? Dakujem, Peter
2009-11-05 14:31:52
Dobrý den Peter, já nedoporučuji preventivně užívat Arnicu před operací, někdy to může působit pozitivně ale někdy se naopak mohou způsobit komplikace. Doporučil bych vzít lék co nejdříve po operaci (potenci 30ch) a dál jednou denně, pokud by bylo potřeba. Pokud by se to rychle hojilo tak již dál nepodávat. Preventivně je možné lék podávat pokud by na to dohlížel homeopat.
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, mám skoro jedenáctiletého syna, kterému se občas stane, že se v noci pomočí. Celkově je hyperaktivní, jeho povaha je vznětlivá a mnohdy se vzteká kvůli maličkostem - je hodně impulsivní. Našla jsem na internetu homeopatický lék Rhus toxicodendron
Byl by vhodný pro mého syna. Popřípadě v jakém množství a nebo mohl byste mne poradit vhodnou léčbu. K doktorovi nechce jít protože se za to stydí a já ho nechci zbytečně stresovat. Děkuji za radu.
2009-11-05 13:42:20
Dobry den, to lze velmi tezko rict, jestli je to vhodny lek pro Vaseho syna. Aby lek pusobil pri tomto problemu, musi to byt lek konstitucni. Je asi 30 leku, u kterych je nocni pomocovani u detich obvykle. Rhus-tox je neklidny ale to je mnoho dalsich leku, u hyperaktivity jsou spise jine leky. Ja bych vam doporucil jit k homeopatovi, homeopate jsou vetsinou citlivejsi lide nez doktori a o pomocovani se vubec nemusi mluvit. K vyberu leku je to pomocovani jen jeden symptom ale lek se vybira na zaklade cele konstituce. Radeji bych nedoporucoval, abyste ten lek zkousela. Pouze, pokud by skutecne celkovy obraz leku sedel na Vaseho syna.
Dobrý den, náš šestiměsíční syn stále trpí ublinkávání. Blinká prakticky pořád a celý den. Vyblinke AR mléko i masozeleninové příkrmy. V poslední době se to ještě zhoršilo, protože se pořád převaluje na bříško. Chtěla bych poradit homeopatikum, které by nám mohlo pomoci. Moc děkuji.
2009-11-05 11:23:13
Dobrý den, pro doporučení léku je nutné homeopatické vyšetření. Ale měl by syna vyšetřit i praktický lékař.
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, mám 7m dceru, už 4m, jí trápí zuby, ale žádný ji nechce vylézt,je vzteklá, nejde utišit, má červené tváře, chamomilla ani viburcol nezabírají, co by jste mi doporučil? d+ěkuji
2009-11-05 10:27:30
Dobrý den, chamomilla je jeden z častých léků ale celkově jich je mnohem víc. Pokud nezabírá, tak je potom nutná návštěva homeopata a výběr individuálního léku.
Dobrý den,jsem ve 4.tt těhotenství a chtěla jsem se zeptat, jestli jsem nějak nemohla poškodit zárodek, pokud jsem až do teď brala homeopatika thua occidentalis 9 ch a lycopodium clavatum 9 ch (protože trpím nespavostí, lehkou nervozitou, špatně usínám). Co bych mohl v těhotenství pro lepší spánek brát? Moc děkuji za odpověď. Bára
2009-11-05 09:22:09
Dobrý den Báro, zárodek jste poškodit nemohla ale nedoporučoval bych tyto léky užívat. Pravděpodobně jste neabsolvovala vyšetření a nebo Vám léky doporučil někdo, kdo nepoužívá celostní, konstituční homeopatii. Je možné užívat pouze jeden homeopatický lék. Nespavost není akutní stav na který by bylo možné předepsat lék bez podrobného vyšetření. Bylo by potřeba nalézt celostní - konstituční homeopatický lék.
Dobrý den, mého 8měsíčního syna trápí zoubky. Koupila jsem Chamomillu Vulgaris 9CH. Mohl byste mi prosím poradit, jaké je dávkování? Jak často, do jakého množství vody apod? Děkuji.
2009-11-04 22:50:19
Dobrý den, nalezněte si starší dotazy, tam je mnoho podrobností. Rozpusťte 1 nebo 2 kuličky v asi lžíci vody ve skleničce, zamíchejte a pak po lžičkách podejte. Pokud zabere tak podávejte opět, když se stav zhorší, pokud nezabere tak potřebuje jiný lék. Každou dávku dávejte pouze pokud je potřeba a pokud potom cítíte, že zabírá.
Dobry den, mam 8 mesacnu dceru, ktoru dojcim odsatym mliekom celych 8 mesiacov, nakolko sa nevedela prisat. Posledny mesiac som prekonala 2xzapal prsnika a na zaklade tejto skutocnosti som sa rozhodla ukoncit laktaciu. Beriem Lac caninum 30CH v davkovani 2x denne 5 granul. Prosim poradit,ci odsate mlieko mam vylievat alebo ho mozem podat dcere. Dakujem
2009-11-04 07:52:07
Dobrý den, odpovídám již asi pozdě, laktaci byste měla ukončit nejvýše během pár dní. Raději bych mléko dceři nedával, je v něm přítomen i ten lék. Ale pokud ste jí ho dala tak se neděje nic vážného.
DOBRÝ DEN, CHTĚLA JSEM SE ZEPTAT, MOU DCERU TRÁPÍ, UŽ 4M ZOUBKY, STRAŠNĚ PLÁČE A NIC JÍ NEPOMÁHÁ, ŽÁDNÉ GELY, SIRUPY ANI CHAMOMILLA, MOHU JÍ DÁVAT PHYTOLACCU DECANDRU, NEBO VIBRUCOL ?MOHL BY JSTE MI PROSÍM NAPSAT DÁVKOVÁNÍ CHAMOMILLY? NĚKDE PÍŠOU 10KULIČEK A NĚKDE 5KULIČEK. DCERA MÁ 7M, DĚKUJI MARKÉTA
2009-11-03 12:45:28
Dobrý den Markéto, Chamomillu bych doporučil užít tak, že rozpustíte jednu nebo dvě kuličku ve sklenici s asi lžící vody, zamícháte a po lžičkách dáte dítěti. Potence např. 15 ch. Toto můžete opakovat po 2 hodinách ale pokud ani po 3. dávce se dítěti viditelně neuleví, tak již dál nepodávejte. Je to sice častý lék při dentici, ale v homeopatii je výběr léku velmi individuální, pokud nezabírá chamomilla tak pravděpodobně potřebuje nějaký jiný lék. V tom případě je vhodná návštěva homeopata. Phytolacca není příliš častý lék při obtížné dentici a viburcol tak jako jiné kombinované preparáty nedoporučuji.
Dobrý den, manžel má na dlani a prstech místy bradavičky.Myslím,že vypálení dusíkem na kožní amb.by pro něj znamenalo PN a na chirurg.zákrok se mi zdají malé.Chci se optat neexistuje nějaký roztok v homeo na tyto tenké vyskytující se často bradavičky?Švagr je má v zase v oblasti týlu. Děkuji Patty
2009-11-02 21:27:47
Dobrý den Patty, bradavice jsou vždy pouze projev nějakého hlubšího problému. Likvidací bradavic se může tento hlubší problém jen zhoršit. A to ať už vypalováním nebo homeopaticky. Vždy je vhodnější celková homeopatická léčba aby bradavice zmizely samy následkem této léčby. Vnějším zásahem se pouze potlačí. Pouze výjimečně, pokud je třeba bradavice na nějakém ohybu kůže a je to bolestivé a kůže se tam rozdírá, tak bych aplikoval např. šťávu z vlaštovičníku. Ale pak bych pokračoval tak jako tak s homeopatickou léčbou.
Dobrý den! Je mi 27 a již třetím rokem trpím bolestmi břicha, hlavně v levém boku. Bolest se objevuje především po večeři tak hodinu po jídle. Byla jsem na vyšetření u gastroenterologa-kolonoskopie a sono břicha v pořádku. Bolest byla přisouzena stresu, kterým ovšem netrpím. Vzhledem k tomu,že je se bolest objevuje již každý den, nevím na koho se obrátit, proto zkouším Vás.Myslíte si, že můj problém může být opravdu stresového charakteru? Děkuji za odpověď. Jana
2009-11-02 17:02:53
Dobrý den Jano, stres je velmi široký pojem, který lékaři často zneužívají. To, že není diagnostikována žádná příčina neznamená, že ten problém neexistuje. Homeopatie léčí na základě symptomů, tedy i takové problémy, u kterých není nějaká konkrétní diagnóza. Stres je vpodstatě všude kolem, i to, že člověk musí vstát z postele je stres, proto se nejde stresu vyhnout. Stres není příčina, jen je to zátěž, při které se projeví nějaká zkrytá disbalance. Doporučil bych Vám homeopatické vyšetření (Je potřeba celostní - konstituční léčba).
dobrý den,zajímalo by mě, zda lze homeopaticky léčit alergii na kravskou bílkovinu u kojence??Děkuji Ela
2009-11-02 12:16:37
Dobrý den Elo, kraské bílkoviny není dobré kojencům dávat, i když nejsou alergičtí. Ale je možné, že by homeopatická léčba mohla zabrat. Je možné, že alergií bude časem přibývat a vhodnou léčbou by se tomu mohlo předejít.
dobrý den, mám málo mléka pro mého syna.I když se snažím kojit co nejčastěji musím přkrmit. Chci se zeptat zda mohu užívat homeopatika ricinus communis, i když malý bude mít 2měsíce. A jak dlouho mohu toto homeopatikum užívat vkuse?Děkuji za odpověď Dáša.
2009-11-02 07:50:46
Dobrý den Dášo, nalezněte si starší dotazy (do políčka u lupy zadejte "ricinus"), tam je podrobně vše vysvětlené. Je to možné užívat i hned po porodu.
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda je možné homeopatií účinně vyléčit roztroušenou sklerozu. Děkuji Vám za odpověď. Jana.
2009-11-01 15:19:56
Dobrý den Jano, záleží případ od případu. Někdy se dá úspěšně vyléčit, někdy zastavit, někdy pouze zpomalit, někdy to nezabírá. Čím dříve se s homeopatickou léčbou začne, tím je prognóza samozřejmě lepší. Ale rozhodně bych to zkusil, musí se jednat o celostní - konstituční homeopatickou léčbu a tedy i absolvovat vyšetření.
Dobrý den,u moji dcery se objevili MOLUSKY,potvrzeno doktorem,tak jsem Vás chtěla požádat,jestli na to jsou homeopatické léky.Moc děkuji Renáta.
2009-10-31 17:38:29
Dobrý den, je o tom hodně napsáno ve starších doatzech, vyhledejte si je pomocí políčka s lupou (napíšete tam "molusk").
Dobrý den,
dcera trpí od malinka silným atopickým exemem, potravinovou alergií - vejce, mléko. Od 1,5 roku bere léky na astma. Po třech letech léčby exemu klasickou medicinou jsme zkusili homeopatku. Doporučila lék Carcinosin C30. Přiznám se, že už samotný název mě hodně vylekal. Lék použila patrně proto, že moje sestra měla v mládí rakovinu tlustého střeva (z které se vyléčila). Dcera zatím užila 2 bobulky léku, nyní vyčkáváme na reakce. Nemám z tohoto léku úplně dobrý pocit, proto by mě zajímal Váš názor. Děkuji. Hanka
2009-10-30 22:35:58
Dobrý den Hanko, tohoto léku není potřeba se bát. Souvisí sice s rakovinou ale jeho působení je velmi široké, nepoužívá se pouze u případů rakoviny. Pro jeho použití je někdy indikací, pokud je v rodiné historii větší výskyt rakoviny, ale neměl by to být jediný důvod pro předepsání léku. Každý homeopatický lék se musí vybírat opatrně a to platí zvláště o nosodách (což je i carcinosin). Ale samozřejmě, pokud nemáte z léku dobrý pocit, tak bych si raději ověřil, jestli je lék skutečně indikován. Již však pravděpodobně víte, jestli na něj dcera nějak zareagovala, takže buď se dějí nějaké pozitivní změny a pak je lék v pořádku a nebo není lék vybrán správně a je potřeba nějaký jiný. Pokud z nějakého léku nemáte dobrý pocit, je nejlepší to probrat hned s homeopatkou, jistě by Vám to vysvětlila.
Dobry den,
mam problem s pichanim v boku a pri chuzi me zacne bolet v brise.
Byl jsem 3.mes. hospitalizovan a vysledek-pricina nezjistena!
Obracim se na Vas a verim,ze muzete poradit.

Dekuji za pchopeni Krazl Josef.
2009-10-30 15:17:00
Dobrý den pane Krazle, homeopatie často umí úspěšně léčit potíže, které nemají žádnou diagnostikovatelnou příčinu ale přesto mohou být velmi nepříjemné. Je však nutné homeopatické vyšetření. Je nutné znát další symptomy. Jen na základě jednoho symptomu nelze vybrat vhodný lék. Další symptomy nemusí přímo s bolestí břicha souviset, ale mají nějaký společný jmenovatel.
Dobrý večer,
necelé dva roky trpím úzkostí, záchvaty paniky(především venku)a fobií z jízdy v dopravních prostředcích,velkých nákupních center atd.Zvládám to pouze v doprovodu druhé osoby.Při záchvatu paniky se mi točí hlava, je mi na omdlení, nemohu se nadechnout a různé jiné potíže,které se zlepší po návratu domů.Tyto potíže u mě začaly po velkém dlouhodobém stresu.Nerada bych užívala léky typu antidepresiva atd. Chtěla bych poradit, zda tyto obtíže lze léčit homeopatiky.

Děkuji za odpověď
2009-10-29 19:39:49
Dobrý den, tyto potíže lze úspěšně řešit homeopatií ale je nutné homeopatické vyšetření, nelze to dělat svépomocí.
Dobrý večer, před rokem mě diagnostikovali žlučníkové kamínky, zánět žlučníku, který byl léčen antibiotiky.Od té doby mám někdy potíže : bolest v oblasti žlučníku a v zádech.Na operaci jít nechci.Koupila jsem si homeopatický lék chelidonium majus (kuličky), ale nevím, jak mám lék užívat.Případně prosím o doporučení jiné léčby.
Děkuji za odpověď
2009-10-29 17:27:46
Dobrý den, přečtěte si na tomto webu článek problémy žlučníku, tam naleznete podrobné informace.
Dobry den,
chtela jsem se zeptat, pred dvema tydny jsem mela akutni pankretitidu a navic trpim hlubokymi depresemi a uzkostmi, na uzkosti mi byl doporucen homeopaticky aconite,ale nevim jestli se muze brat spolecne s antidepresivy a neurolem, ktery bych timto chtela nahradit. Take nevi jak by se aconite snasel s pankreatitidou. Prosim poradte, lekari mi neodpovi, jelikoz bud na homeopatii neveri nebo o ni vubec nic nevedi.


Dekuji
Dekuji
2009-10-29 17:04:25
Dobry den Ilono, jde o to, jestli Vam ten lek doporucil nekdo po skutecnem vysetreni (tedy nejmene hodinove homeopaticke vysetreni) a nebo nekdo jen na zaklade toho, ze jste mu rekla, ze mate uzkosti a deprese (napriklad lekarnice nebo podobne). Na tyto stavy je velmi mnoho leku, kazdy zabira u nekoho jineho a nespravny lek muze Vase stavy jeste zhorsit. Prilis bych nedoporucoval s tim experimentovat, pokud Vam to nedoporucil zkuseny homeopat na zaklade vysetreni. Tyto stavy je potreba lecit celostni - konstitucni homeopatii a bez podrobneho vysetreni neni mozne stanovit spravny lek. Pokud byste zacala uzivat skutecne spravny homeopaticky lek, tak by ste sama citila, jestli je Vam psychicky lepe a podle toho by ste mohla antidepresiva postupne vysazovat. Ale je dobre toto take konzultovat s homeopatem. Slinivku by lek primo ovlivnit nemel ale pokud neni spravny, muze vyvolat i nejake symptomy, proto pokud by se u Vas objevilo cokoliv neobvykleho tak lek prestante pouzivat.
Dobrý den,
před měsícem jsem si způsobila výron kotníku. Dle rentg.snímku se nejednalo o frakturu. Bylo mi doporučeno kotník ovázat. Snažila jsem se kotník šetřit,nosila stahovačku a mazala kostivalovou mastí. Po měsíci pořád přetrvává bolest,vnější kotník je nateklý a pociťuji pálivou bolest. U jiného lékaře nasazena ortéza a na mazání mast Veral neo emulgen. Bylo mi řečeno, že bolet to může i tři měsíce.Když pominu, že mám pocit nestability kotníku, tam mi vadí ta pálivá bolest kolem kotníku (jako by pálila kůže)-většinou až v odpoledních hodinách. Jsem diabetička II.typu-léčba léky.Ráda bych zkusila homeopatickou léčbu, ale potřebuji poradit jaký přípravek by byl vhodný.Děkuji
2009-10-29 14:28:51
Dobrý den, lék se musí vybrat podle podrobnějších symptomů. Například jestli to bolí v klidu, nebo v pohybu, nebo na začátku pohybu a pak se to rozhýbe, zda-li pomáhají studené obklady, nebo teplé obklady atd. Nejvhodnější je absolvovat krátké homeopatické vyšetření pro akutní léčbu, je potřeba vybrat správný lék z možná 30 pravděpodobných.
Dobrý den ráda bych se zeptala jestli jsou nějaká homeopatika pro posílení imunity a jestli je možné dávat je i dětem od jednoho roku děkuji
2009-10-28 17:57:33
Dobrý den, pro posílení imunity je nejvhodnější užívání celostního - konstitučního léku, k čemuž je potřeba vyšetření. Z nehomeopatických prostředků například echinacea, pokud kojíte, tak ji můžete užívat Vy. Pokud se jedná například o ochranu proti chřipce, pak jde použít homeopatickou prevenci, například oscillococcinum, u kojených dětí opět stačí, když ho užíváte Vy.
Dobrý den,mé dceři,skoro 6.měsíců se rapidně zhoršilo noční vstávání,probouzí se i 10krát za noc,tato změna nastala po očkování hexa vakcíno,nevím jestli to má nějakou spojitost,spíš se chci zeptat,zda-li by nešlo dítě na spaní "uklidnit" nějakou homeopatií?Napadla mě chamomila,ale nevím,zda u homeopatik je účinek okamžitý nebo je to na běh na dlouhou trať?Díky Míša P.
2009-10-28 13:38:39
Dobrý den Míšo, pokud se něco takového objevilo po očkování, tak je především nutné řešit to očkování. Homeopaticky jde velmi účinně řešit problémy po očkování, někdy je potřeba konstituční lék, někdy přímo homeopatická potence z očkovací látky. Pokud to skutečně způsobilo očkování, pak je nutné to řešit, jinak problémy budou přetrvávat a mohou se prohlubovat. Zvláště je zvýšené riziko při dalším očkování stejnou vakcínou. Doporučil bych Vám homeopatické vyšetření, nebo přinejmenším alespoň získat homeopatický lék z hexavakcíny. (viz článek o očkování na těchto stránkách)
Dobrý den,navštívila jsem homeopatickou poradnu a po velmi krátkem "rozhovoru" s homeopatem mi bylo řečeno, že si mám koupit 6 různych homeopatik, které mi napsal na lístek. Chci se zeptat, kolik tubiček homeopatik se muže kombinovat součastně. Pán si o mně ani nic nezaznamenal a 6 "léku" mi připadá trochu moc.
Děkuji za odpověď.Katka
2009-10-27 15:35:41
Dobrý den Katko, obvykle odpovídám podle pořadí, ale zahlédl jsem tento dotaz. To co popisujete vpodstatě není homeopatická léčba. V klasické homeopatii se používá jen jeden lék v jeden okamžik (více se dočtete na tomto webu). Nalezněte si raději nějakého kvalitního homeopata.
Dobrý den,chtěla jsem se zeptat,jestli mám nákou šanci se vyléčit.Je mi 29let a koktám už od 5ti let.Mám 2děti a někdy se cítim málocená.opravdu mi koktání ztěžuje život,někdy koktám mín,jindy víc.Koupila jsem si kamen na koktavost a žádný učinek to nemá.Tak jestli by jste mi poradil co mám dělat. Děkuji Jana
2009-10-27 12:23:54
Dobrý den Jano, koktavost jde velmi dobře řešit pomocí homeopatie. Je potřeba homeopatické vyšetření a celostní - konstituční homeopatická léčba. Myslím, že šance rozhodně je.
jaké homeopatika se prosím užívají na HPV a jaké jsou dobré na posílení obranyschopnosti?Děkuji
2009-10-27 10:47:01
Dobrý den, k léčbě HPV je potřeba celostní léčba, to znamená, že je nutné homeopatické vyšetření. Není jeden homeopatický lék na HPV, každý na tuto infekci reaguje jiným způsobem a podle toho se volí lék. Při celostní léčbě se zvýší i celková obranyschopnost.
Pekny den.Moja dcerka Vaneska ma 4 mesiace,vazi 5500g,je kojena ale i umelo dokrmovana nutrilonom comfort.Poslednu dobu zacala ublinkavat a to hodne.Myslim ze ju neprekrmujem.Dalsi problem je,ze za den ma aj 4 krat stolicu sfarbenu do zelena a zapacha ako drozdie.Mozete mi prosim vas poradit?je to normalne?DAkujem za skoru odpoved.Pekny den Monika
2009-10-27 09:25:28
Dobrý den Moniko, k tomu by bylo potřeba podrobnější homeopatické vyšetření. Bylo by vhodné i bakteriologické vyšetření zda-li se nejedná o nějakou akutní infekci. Ale homeopatie by měla pomoci.
prosím o radu, mám neustále zarudlé bělmo,žádný zánět s hnisavými ložisky nemám, jen zarudlé a pocit plného oka jako tekutin nebo nevím jak to nazvat,slzy mi vytékají venkovními koutky někdy ,kde se pak vytvoří eksém. Není to však vždy toto slzení.
2009-10-26 15:37:22
Dobrý den, pomocí homeopatie jde léčit i problémy, které nemají nějakou zjevně diagnostikovatelnou příčinu. V homeopatii jsou důležité symptomy, takže věřím, že tento problém, by mohl jít pomocí homeopatie řešit. Ale bylo by potřeba více informací, stačilo by pravděpodobně krátké vyšetření.
A ještě prosím jednu odpověď k mé předchozí otázce k Sedatifu. Jaký je postup vysazování léků. Ze dne na den nebo postupně? Nyní jej užívám druhý týden. Děkuji Jana
2009-10-24 21:26:07
Homeopatické léky nejsou ve způsobu účinku podobné klasickým, u nich není nutné postupné vysazování. U klasických léků je důležitá hladina chemické látky v krvi, u homeopatik to takto není.
Dobrý den, zajímalo by mne jak je možné dlouho popř.jaká by měla být minimální délka užití přípravku Sedatif v období stresu nervozity. A mělo by se užívání po nějaké době zopakovat ? Děkuji Jana
2009-10-24 21:10:34
Dobrý den Jano, obvykle nedoporučuji tyto kombinované přípravky, jejich účinky jsou často omezené. Tento lék bych použil nejvýše při nějakém akutním problému, tedy užívat ho nejvýše několik dní. Pokud máte nějaké dlouhotrvající potíže tak tento lék není vhodný, tam by měla nastoupit celostní - konstituční homeopatická léčba, což znamená homeopatické vyšetření.
dobrý den, ráda bych se zeptala na ledvinové kameny v těhotenství.Jsem v sedmém měsíci těhotenství, velice mě trápí velky ledvinový kámen.Mohla bych u Vás hledat pomoc, nebo počkat az po porodu.Nechci si stále volat pohotovost, dostávat algyfenové injekce, nebo být hospitalizovaná.Děkuji předem za odpověd
Anna Vyroubalová
2009-10-23 18:58:01
Dobrý den paní Vyroubalová, homeopatická léčba by měla pomoci, ale byla by vhodná i další podpůrná terapie, což by možná mohlo být v osmém měsíci trochu problematické. S tím by bylo asi lepší počkat po porodu. Ale homeopatická léčba by mohla být zahájena již nyní.
Dobrý den, na levé ruce, asi 6cm nad zápěstím mám asi dva dny bolestivý otok. Není bolestivý na omak, bolestivý je jakýkoli, i nenamáhavý pohyb. Obávám se zánětu šlach. Poradíte mi, prosím?
Děkuji
Jan Sklenář
Tábor
2009-10-23 10:22:26
Dobrý den pane Sklenáři, tento dotaz je napsán již před delší dobou, takže už asi víte co to způsobilo. I akutně je možné podat homeopatické léky, ale k tomu by bylo potřeba vyšetření.
Dobry den.Mam 4 mesacnu holcicku,kojim ju a dokrmujem nutrilonom nakolko ma stale hlad.V noci sa mi casto budi a mrnka krci nozickami .Cez den sa smejka ale vsetko si dava do pusy a strasne slinta.Mozu to byt zubky?
2009-10-23 10:06:53
Dobry den, mohou to byt i zoubky, z Vaseho dotazu se to neda moc poznat. U kazdeho probiha rust zubu jinak, nekdo to ani nezaznamena, nekdo ma hjorecky s prujmem, nekdo je hodne neklidny a podrazdeny.
Dobrý deň mám syna, ktorý budem mať v januári 4 roky. Sporadicky sa u neho objavuje atopický ekzém. Na alergológii však boli výsledky na zistenie alergií negatívne. Liečený bol napr. Imunoglukánom, Ribomunylom a naposledy Broncho-Vaxomom, kvôli častej chorobnosti a zníženej imunite. Počas užívania Broncho-Vaxomu mu bol z výterov z hrdla a nosa a steru z jazyka zistený streptoccocus viridans. Alergolog mu dal len Biseptol na prieliečenie, ale zlepšenie vôbec nenastalo. Už niekoľko mesiacov má hustý noštek a vykychuje priesvitné až biele soplíky, dnes ma už aj zvýšenú teplotu a uplne plný zapchatý nos. Alergický je na penicilín a amoxycilin a dávame pozor aj na stravu. Užíva ešte Aerius a z alternatívnej medicíny mu dávam Vironal. Mohli by ste mi poradiť niečo vhodné na jeho dlhotrvajúcu "nádchu"? Rozmýšľala som nad Europhorbium com. , ale trochu som sa obávam nejakej alergickej reakcie a neviem či by to mohlo pomôcť aj ak sa uvedený bacil premnožil. ďakujem pekne Mirka
2009-10-22 15:16:44
Dobrý den Mirko, pokud je Váš syn alergický, může být řecitlivělý i na homeopatické léky. Proto je vždy z počátku dávkujte opatrně (tedy začněte s výrazně menšími dávkami než je doporučené). Podle toho co píšete by byla vhodná celostní léčba. Na to co popisujete pravděpodobně nelze pohlížet jako na "pouz" akutní rýmu ale součást celkového chronického stavu. V tom případě je potřeba celková léčba, tedy v případě homeopatie celostní - konstituční léčba.
Ještě k předchozímu dotazu..dcera má často studené ruce a nos...někdy večer jednostranný exantém na tváři..vlastně až za boltec..do rána zarudnutí zmizí...studené až ledové ruce má často:(děkuji
2009-10-22 13:43:39
... samozřejmě je vhodné udělat i různě krevní testy (což jste dělala) ale homeopatická léčba je účinná i když se nenalezne konkrétní příčina. Pro výběr léku je podstatný soubor symptomů.
Dobrý den,dcera 6 let v září nastoupila do první třídy,ve škole bez problémů,chodí ráda...ale v poslední době jakoby to nebyla ona,zhubla 2kg,má nechuť k jídlu-jinak velký jedlík,apatická,poléhává,štěžovala si na bolest hlavy..celkově mi příjde unavená,bledá,má lesklé oči,vypadá nešťastně:((obvodní lékařka nás vyšetřila,nic nenašla,měla jen zvýšená leukocyty,vše již v normě a čekáme na výsledky boreliozy.lékačka to uzavřela jako únavu při nástupu do školy...mě se to nezdá,dcera je jako vyměněná,jinak velmi temperamentní a veselá,hůře jí cca od prázdnin....nenapádá Vás něco,co by nám mohlo pomoci ji zase nastartovat?děkuji,zdravím,Monika
2009-10-22 12:52:02
Dobrý den Moniko, při takovýchto potížích je nutné homeopatické vyšetření, může být řada příčin. I když dítě chodí rádo do školy, může z toho onemocnět, je to velká změna a zátěž pro psychiku. Homeopatická léčba by mohla pomoct.
dobrý den,chtěla bych vás velmi požádat o radu... dcera 3,5roku má rýmu takovou, která nejde vysmrkat, jenom když propláchneme mořskou vodou tak vysmrká bílou hustou rýmu. jinak jakoby chrochtá, rýmu má někde vzadu a nemůžeme se toho zbavit už 3týdny. Nyní se jí k tomu přidal i kašel, hlavně v noci.Dle jisté rady jsme nasadili Pulsatilla 9CH a Euphorbium spray (dnes je to 2den). Když čtu ale rady na všech možných stránkách na webu, tak každý radí něco jiného a jsem z toho zmatená. Bohužel v blízkosti nemáme žádného homeopata.... Prosím můžete mi poradit, zda jsme zvolili dobrý lék?? Radeji jsme zašli i k doktorce aby malou poslechla, tak poslechově je ok, ale předepsala nám "pro jistotu" pamycon do nosu. Připomínám, že její rýma není žlutá ani zelená, ale opravdu hustá bílá. Zatím se mi nechce pamycon nasadit, protože jsou to antibiotika na já raději věřím alter, léčbě. děkuji za váš čas a ochotu. erika.
2009-10-22 11:28:59
Dobrý den Eriko, ono nejde moc jednoduše odpovědět, chápu, že jste nikde nezjistila jednoznačnou odpověď. Výběr léku u rýmy a kašle je relativně hodně složitý, podle symptomů jde vybírat z možná třiceti pravděpodobných léků. Jeden z nich je pulsatilla ale u té je například typický nažloutlý hlen o konzistenci pudinku. Takže pouze podle hlenu to pulsatilla být nemusí ale i může. Bez vyšetření tedy nejde lék doporučit, pokud byste chtěla léčit dceru svépomocí tak si pořiďte nějakou homeopatickou příručku pro akutní předepisování.
dobry den mam jiz 4 dny mlecnou chut v puse porad i po jidle i cigaretu kdyz kourim tak chutna mlecne a dnes kdyz sem si zapalil cigaretu jsem v puse a nose misto dymu citil lih na jednu stranu mi to pomaha prestat kourit ale na druhou stranu se desim co to muze byt dekuji za vasi odpoved
2009-10-22 00:23:32
Dobrý den, nevím, zda-li to může mít přímo nějakou příčinu, ale například lék Aurum metalicum má popsané symptomy - "mléčná chuť v puse" a "imaginární vůně - whiskey a brandy". Tím nechci říct, že si tento lék máte vzít, bylo by potřeba znát další symptomy, podle kterých by mohl být tento lék potvrzen a nebo by se mohlo jednat i o úplně jiný lék. Jen mě napadá, že jedna z možných příčin (což tak být vůbec nemusí, vychází to ale z principů homeopatie) že by se u Vás tento symptom mohl objevit jako následek nějakého nadužívání zlata, nemusí to být přímo otrava. Pokud by ste něco takového vysledoval, například jste v poslední době začal užívat nějaký přípravek obsahující zlato nebo jeho sloučeninu (nebo například máte zlatý zub), pak to přestat užívat a pro detoxikaci užívat lék Aurum metalicum v homeopatické potenci. To ale raději napište abych Vám doporučil dávkování.
Dobrý den, pokouším se 2 roky otěhotnět, zjištěn PCO, ovulace probíhá málokdy. Dočetla jsem se na netu, že na podporu ovulace je dobré Folliculinum 15CH, v dávkování 3 kuličky 1 den MS, a pak další 3 kuličky až cca. 14den MS. Nemůžu se dočíst nikde info, jestli je toto dávkování správně. Prosím, můžete mi poradit?Moc děkuji. Martina
2009-10-20 16:53:18
Dobrý den Martino, každý bude pravděpodobně doporučovat trochu něco jiného. Folliculinum je lék vyrobený přímo ze syntetického estrogenu. Tedy je možné, že se tím bude stimulovat organismus a jeho ženské hormonální funkce ale rozhodně nejde čekat, že to bude pozitivně působit u každého. Já osobně doporučuji klasickou homepatickou léčbu, tedy výběr homeopatického léku podle konkrétních symptomů, což je podlě mých zkušeností nejúčinější metoda používání homeopatických léků a jde pomoci u největšího procenta lidí, ale to neznamená, že i Vámi popsaná terapie nemůže v některých případech pozitivně zabrat. Tedy pokud bych to zkoušel, rozhodně dávejte pozor, pokud by se u Vás objevily nějaké neobvyklé symptomy, v tom případě lék vysaďte. A pokud by se po léku nic výrazně nezlepšilo (do několika měsíců), pak pravděpodobně není tento lék pro Vás vhodný a v tom případě bych raději zvolil homeopatické vyšetření.
Dobrý den, prosím o radu pro mou 11-ti letou dceru. Dcera se od 4 let věnuje moderní gymnastice a poslední dobou má problémy s trémou,soustředěním a pamětí na soutěžích. I když je vždy dobře připravená, tak těsně před startem jí najednou selžou nervy a soutěž nezvládne...např. zapomene sestavu cvičení,má zpomalené reakce. Už jsem zvažovala, že by se závody skončila, ale ona se sporu nechce vzdát. Jinak je zdravá, veselá, ve škole bez problémů. Šlo by jí nějak pomoci? Děkuji Martina
2009-10-20 13:26:49
Dobrý den Martino, určitě by šlo pomoci Vaší dceři pomocí homeopatie. Je nutná celostní - konstituční homeopatická léčba, k tomu je potřeba vyšetření. Je mnoho léků ze kterých je potřeba při těchto potížích vybírat.
Dobrý den,
zřejmě je to dědičné a tak trpím po matce na ječná zrna(v horním levém víčku).Už jsem byl dvakrát na zákroku v nemocnici Teplice,ale stále se mi dělají.Nyní mám ve víčku takový tukový váleček,který nevypadá moc esteticky.Ani nevím jestli to je stále ječné nebo vlčí zrno. Moje matka to vyřešila cca před 2 lety homeopatickou léčbou a od té doby m klid.Zkuste prosím poradit nebo doporučit lékaře v okolí Teplic.Předem děkuji za odpověď. Radek Hais.
2009-10-20 09:18:34
Dobrý den pane Haisi, osobně nevím, koho bych Vám v okolí Teplic doporučil. Na tomto webu si případně přečtěte jak vybírat homeopata.
Dobrý den, přítel má od narození atopický ekzém, už si nevíme rady, kortikoidy nepomáhají a dermatoložka mu nic jiného nepředepíše :-( Myslíte, že je možné AE léčit homeopatiky? Na koho se máme v Praze obrátit? Moc děkuji za odpověď
2009-10-19 22:40:17
Dobrý den, atopický ekzém lze homeopatií úspěšně léčit. Musí se jednat o celostní - konstituční homeopatickou léčbu (podrobnosti se dočtete na tomto webu). V Praze se můžete obrátit na mě (kontakty viz nahoře na této stránce)
Prosím o radu pro maminku.Má bronchiální astma.Nyní byla hospitalizovaná.Dávali ji infuze a prý.že příště už infuze nezaberou.Mamince je 87 let.Chtěla bych se zeptat zdali by pomohli homeopatika?
2009-10-19 22:12:05
Dobrý den, homeopatie by měla pomoct ale úspěšnost nejde předem odhadnout. Je však nutné homeopatické vyšetření.
Dobry den,mohu prosim v tehotenstvi uzivat Oscillococcinum?
Dekuji, Alena
2009-10-19 20:14:51
Dobrý den Aleno, těhotenství by němělo vadit, naopak, je lepší když budete alespoň částečně chráněná proti chřipce právě v těhotenství. Nevím ale co je psáno na příbalovém letáku. U jakýchkoliv homopatik je důležité - pokud se po léku objeví jakékoliv neobvyklé symptomy tak lék dál neužívat nebo se poradit s homeopatem. Těsně před termínem porodu je vhodná zvýšená opatrnost.
Dobry den , mam otazku ohledne disfunkce jicnu, lekarsky dle chorobopisu dysfagie, spojena s achalasia. Priznaky jsou velmi spatne dychani az do stavu prijezdu prvni pomoci. Jedna se o pritele z naglie a nevedi mu pomoci alespon doufam ze zatim. Proto bych vas rad pozadal, zda je mozne mi poradit jakym zpusobem postupovat a zda je mozne pouzit alternativni medicinu. Dekuji velmi pekne
2009-10-19 20:12:04
Dobrý den, doufám, že by homeopatie mohla pomoct, ale bylo by potřeba homeopatické vyšetření. Bez toho nejde odhadnout ani vhodný způsob léčby ani prognóza.
Dobrý den,chěla bych se zeptat mám zelenou stolici,co to muže zbusobovat??Předem děkuji za odpoved..!!
2009-10-19 18:54:51
Dobrý den, nemohu přesně odpovědět co to může způsobit, ale obvykle to bývá určitý komplex příčin. Je několik homeopatických léků, u kterých je zelená stolice velmi výrazný symptom a tedy to umí úspěšně vyléčit. Je to známka určité disbalance v trávení a doporučil bych to léčit. K homeopatické léčbě je potřeba vyšetření.
Dobrý dne, chtěla bych se zeptat, jaká homeopatika užívat na podporu kojení? mám 4 týdenního chlapečka. Děkuji za odpověď Gábi (35let)
2009-10-19 10:06:46
Dobrý den, vyhledejte dotazy obsahující slovo "ricinus" (pomocí pole s lupou) - naleznete spoustu podrobností k tomuto tématu.
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jestli by se dalo homeopatiky nějak omezit pocení. Potím se nadměrně i při běžné činnosti - chůze apod. Nemohu nosit trička s rukávem, okamžitě je to na něm znát. Jsem i více unavená, bez energie. Předem děkuji za odpověď.
Katka (22 let)
2009-10-18 22:08:58
Dobrý den Katko, pocení jde ovlivnit ale je potřeba celostní - konstituční homeopatická léčba. Pocení je známkou nějaké vnitřní nerovnováhy, která se pocením "vyrovnává". Proto je důležité pocení neomezovat nějakým vnějším způsobem jako jsou antiperspiranty apod. Kromě toho že jsou často toxické, mohou uměle narušovat vnitřní nerovnováhu ještě víc a může to způsobit další problémy.
Dobrý den, přítel je prof. sportovec a při zápase před 14 dny si přetrhl přední křížový vaz v koleni. Termín operace ještě nebyl přesně stanoven, ale bude to někdy během následujících 3 týdnů. Na základě telef. hovoru s paní doktorkou byla doporučena následující indikace léků: 5 granulí ARNICA MONTANA + 5 granulí RUTA GRAVEOLENS + 5 granulí RHUS TOXICODENDRON rozpustit v 1,5 litru vody a popíjet během celého dne. Ráda bych se zeptala na délku užívání této kombinace homeopatik a na Váš názor, co se týká výběru doporučených homeopatik. Předem mnohokrát děkuji.
2009-10-18 20:50:26
Dobrý den, nedoporučuju užívat takovéto kombinace léků, ne že by to vůbec nepůsobilo ale homeopatie je vždy velmi účinná, pokud se cíleně podle symptomů podá jeden konkrétní lék. Nicméně tato kombinace nebyla špatná, Arnica je obecne na pohmozdeniny, krevní podlytiny. Jak Rhus-t tak Ruta jsou oba velmi dobré léky na šlachy a svalové úpony i poranění chrupavek, ale nejsou to jediné léky. Pokud již zmizel otok, možná již není arn tolik potreba, bylo by vhodne se zamerit na ten vaz. Rhus-t i ruta jsou dost podobné léky, u obou je výrazná úleva teplým obkladem a bolest se zmirni, pokud se kloub rozhyba. Pri pocatecnim pohybu je hodne bolestivy. Vas pritel pravdepodobne nemuze s nohou pohybovat? Ale ty teple (az horke) obklady jsou podstatne. Pokud mu ulevuji napr. studene obklady tak leky nejsou indikovany spravne a bylo by potreba podavat lek jiny.
Hezký den,
léčím se inhalačně na chronickou obstrukční chorobu plic (CHOPN). Průdušky se mi nesmršťují a mám problém hlavně s výdechem, ale i nádech začíná být dráždivý.
Také prý už mám částečnou rozedmu na plicích. Postup nemoci je zničující.
Nemohu něco udělat s Vaší pomocí, aby se stav zlepšil nebo alespoň zastavil.
Je mi 58 let.
Mockrát děkuji za radu či pomoc.
2009-10-18 11:27:57
Dobrý den, homeopatie může pomoci i u velmi Vážných potíží i jen tím, že se posílí celková konstituce. Neumím říct do jaké míry je možné tento stav vyléčit ale rozhodně by homeopatie mohla pomoct. Při takovýchto chronických potížích je nutné se objednat na homeopatické vyšetření.
Dobrý den, mám 2 měsíční miminko a plně kojím. Již několik let pozoruji, že pokud jsem dosti unavená, či nervově slabá objeví se mi na čele a obličeji červené fleky, které se loupou a vypadají jako lupénka. Lupénka to ale není a na kožním mi bylo řečeno, že to může být opravdu nervového původu. Měla bych zájem pouze o homeopatika.Moc bych Vás prosila o radu co si zakoupit v lékárně.S pozdravem Pavlína , Děčín
2009-10-17 22:39:24
Dobrý den Pavlíno, pro tyto potíže je nutné vyšetření. Problémy s pokožkou jsou součásti nějakého hlubšího problému a je potřeba zjistit více informací.
Dobrý den, mohu se zeptat na možnost léčby leukocytózy (benigní, nezjištěné etiologie)? V tomto případě se hodnoty leukocytů při posledním vyšetření pohybují kolem 20 tis., oproti předchozímu vyšetření před rokem se zvýšily cca o 2 tis., lékařka dává prognozu cca 1 rok, pokud se stav nezmění. Omlouvám se za případné neodborné výrazy a děkuji předem za odpověď. Alka
2009-10-17 20:34:04
Dobrý den Alko, homeopatie by mohla pomoci, ale je nutné homeopatické vyšetření. Nejde předem říci, jestli skutečně zabere, ale rozhodně bych to zkusil.
Zdravím. Jelikož celá léta mě trápí lypedem dolních končetin, tzv sloní noha, na která je prý běžná medicína krátka, byla mi doporučena homeopatická léčba. Beru dle doporučení přípravky -firmy BIORON - - bryonia 9ch, CHelidonium composé, Hamalelis composé. Chtěla bych znát Váš názor, a vůbec názor na léčbu tohoto postižení. Díky a příjemný den Vlada
2009-10-16 16:36:51
Dobrý den Vlado, nedoporučuju kombinovat homeopatika (více se dočtete na těchto stránkách). Při takovýchto problémech by bylo vhodné vybrat konkrétní homeopatický lék na základě vyšetření. Pokud Vám tato kombinace nebude pomáhat tak bych skutečně doporučil homeopatické vyšetření u homeopata, který se zabývá klasickou celostní - konstituční homeopatickou léčbou.
Dobry den , chtel jsem se zeptat , tento rok uz mam 4antibiotika ,trapi me prudusky a angina,nemohl by jste mi poradit cos tim??
2009-10-16 15:53:06
Dobrý den, k léčbě takovýchto chronických problémů je nutné homeopatické vyšetření a následná celostní - konstituční homeopatická léčba.
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda by byla vhodná nějaká homeopatika na zmírnění otoku míchy u psa (má špatně vyvinutý 1.krční obratel a mícha má málo prostoru, při pohybu proto otéká- zvěrolékař předepsal kortikoidy, ale je to napořád), neexistovala by podle Vás nějaká přírodní cesta? Děkuji Anna Martinásková
2009-10-15 17:16:50
Dobrý den paní Martinásková, je potřeba znát nějaké symptomy, pokud je ten otok možné nahmatat - jestli je bolestivý, jestli ulevuje nějaký obklad (teplý nebo studený) atd. Podle toho by šlo lék zvolit. Doporučuji se i poradit např. s panem Jiřičkou, který se zabývá veterinární homeopatií: michal.jiricka@quick.c
Dobrý den, chcela by som sa spytat na moznost liecit zub po resekcii korenoveho hrota, ked sa na nom opakovane zacala robit fistula. Zubar nevie vysvetlit pricinu, ze zub je zoperovany spravne, kanalik je dobre uzatvoreny.Mohla by pomoct Silicea? Tu som pouzivala aj pred resekciou, ked som chcela aby opuch nad zubom sa rychlejsie vyhojil.Prosim o radu, skusila by som homeopatiu, mam s nou dobre skusenosti, nechcem o zub prist je to predna dvojka.Dakujem za odpoved. Majlathova
2009-10-15 14:07:12
Dobry den pani Majlathova, je důležité vybrat lék podle aktuálních symptomů. Lék silicea, pokud ho použijete nevhodně, může (a často to dělá) pomoci dásni zub vytlačit, což pravděpodobně nechcete. Takže raději Vám Siliceu nedoporučuji, i když je možné, že Vám i může pomoct. Ale to jde odhadnout podle konkrétních symptomů.
Dobrý den,chtěla jsem se zeptat jaká potence homeopatik se používá u dětí(4letá)?Moje holčička měla před rokem a půl potíže s moluskami a můj homeopat nám momohl po konzultaci a pozorování malé nám nasadil Beladonu,kterou jsme užívali 3dny a po té se vše začalo zlepšovat dokonce byla klidnější než normálně -je rozný divoch.Bohužel,kvůli zaměstnání svoji praxi teď zrušil a u Nikolky se teď objevila bradavice na palci a v současné době bývá i hodně uvztekaná až afektové výbuchy.Myslela jsem,že by jí ta Beladona mohla pomoci,ale nevím jakou potenci.Mohl byste nám poradit nebo uvítám i jiné doporučení.Děkuji Krejčí
2009-10-15 13:20:45
Dobrý den paní Krejčí, k moluskám jde někdy přistupovat jako k akutním problémům a předepsání homeopatik je jednodušší. Pro léčbu bradavic je ale potřeba celostní - konstituční léčba a jde velmi těžko říct, jestli je Belladona konstitučním lékem pro Vaší dceru nebo jestli nepůsobila jen povrchově. Ono je i otázka - pokud se léčila na molusky s Belladonou a molusky potom zmizely a teď se objevila bradavice - jestli tyto dvě věci spolu nemohou souviset a v tom případě by to spíše svědččilo o tom, že belladona molusky potlačila ale nešlo o správný směr léčby, naopak. Takhle na dálku to nelze posoudit. Belladona je "vzteklý" lék ale "vzteklých léků" je hodně. U léčby bradavic je velmi důležité sledovat psychicko/emoční stav a podle toho posoudit, jak se léčba vyvýjí. I homeopatikama je možné bradavice potlačit a tím vyvolat nějaké hlubší problémy. Proto bych nedoporučoval léčit bradavice svépomocí.
od kolika let se mohou užívat homeopatika?Dceři je 3,5let. (HOMEOGENE,oscilo..)
a mohu ho užívat i já, pokud kojím?
děkuji Mirka
2009-10-15 12:25:50
Dobrý den Mirko, není žádná věková hranice pro užívání homeopatických léků. Pokud kojíte, dítě dostává i lék prostřednictví mléka, takže i získává profylaktickou ochranu s Vámi, pokud například užívte oscillococcinum na chřipku. Složené preparáty (což je např. homeogene) nedoporučuji příliš užívat obecně, tedy nevztahuje se to pouze na děti. Při jakémkoliv užívání homeopatických léků je důležité sledovat reakci a pokud se objeví po léku něco nezvyklého tak lék vysadit.
Dobrý den,
zajímalo by mne jak se provádí masáž prsou,nebo kde bych mohla zjistit jak na to.Má to nějaká důležitá pravidla ? Nevím jestli postačí intuice.
Děkuji
2009-10-14 18:26:09
Dobrý den, podrobnosti jsou ve článku v nabídce témata > masáže prsou. Ale určitě se se řiďte i intuicí.
Dobry den ,trpim kiz delsi dobu asi tak 2 roky hleny v krku je to velice neprijemne jak pro me tak pro okoli a to z duvodu spatneho vyjadrovani a neustaleho polykani a a zadrhavani ,prosim vas o radu a moc dekuji za odpoved.nejsem alergicky .Miroslav
2009-10-14 17:09:48
Dobry den Miroslave, celkove zahleneni je chronický problém, pro homeopatickou léčbu by bylo potřeba vyšetření a celostní - konstituční léčba.
Dobrý den, moje dcera-20 měsíců, prodělala lehčí formu laringitidy.Bylo mi doporučeno, kdyby se to opakovalo, preventivně při rýmě podávat Hepar sulfuris 15CH-3granule 4xdenně.Léčebně, pokud by již měla příznaky, Hepar Sulfuris a Spongia Tosta 5-9CH 3gran.a 1hodina.Známá, která se trochu o homeopatii zajímá,říká že by s tímto byla opatrná, spíše mi je nedoporučovala.Co si o tom myslíte vy?Eventuelně poraďte, co preventivně podat.S druhou dcerou/dvojče/mají již delší dobu rýmu.Moc děkuji za odpověď Z.Kopřivová
2009-10-14 13:37:45
Dobrý den paní Kopřivová, také bych tento způsob nedoporučoval. Homeopatie je skutečně účinná, pokud se volí lék na základě symptomů. Vámi popsaným postupem je možné někdy situaci spíš zkomplikovat. Pokud by se laryngitida opakovala, pak je nutná následná celostní - konstituční homeopatická léčba, protože se jedná o projev chronického problému.
Dobrý den, mám na vás asi trochu nezvyklou otázku...kdysi jsem využívala homeopatickou léčbu, problémy byly určitě psychického původu, nicméně pak jsem založila rodinu a moje problémy se odsunuly za povinnosti. Myslím, že jsem se dala během těch pěti let na mateřské celkem dohromady, již více než tři roky neužívám nic týkající se homeopatie...jediný problém, který mi zůstal je, že se panicky obávám jakéhokoliv kontaktu s čímkoliv mentolovým, eukalyptovým a podobně, za celou tu dobu jsem nesebrala odvahu vrátit se k mentolovým pastám, žvýkačkám atd...ve strachu, že bych tím mohla v těle cosi narušit a vrátit se ke svým dávným stavům. Nyní se situace vyhrotila, nevím proč, vsugerovala jsem si, že by mi mohlo vadit též aloe vera (ve smyslu narušení účinku homeopatických léků) a tak se opět panicky vyhýbám všemu, kde a.v. je, študuju složení všech možných výrobků, očuchávám vyprané prádlo a bojím se ho nosit, že bych tím mohla své myslím vyléčení narušit...vím rozumově, že je to všechno absolutní nesmysl,ale vnitřně to nedokážu překonat. Věřím, že by mi stačilo potvrzení nějakým homeopatem, že tak to nefunguje,že po třech letech už jsem mimo homeopatickou sféru a že aloe vera nemá nic společného s narušováním homeopat. léčby. Pokud mi na toto sdělení můžete odpovědět pěkně děkuji. A ještě dodávám na závěr, i když to dle tohoto dopisu asi moc nevypadá, myslím, že jinak jsem celkem v pohodě. Děkuji a jsem s pozdravem.
2009-10-14 11:33:35
Dobrý den, pokud jste jinak v pohodě, tak bych si s mentolem hlavu vůbec nelámal. Po této době bych se skutečně neobával, že by Vám mentol mohl narušit Vaší předchozí léčbu. Pokud Vám mentol nijak nevadil před tím (tedy, že byste na něj byla třeba alergická), tak by neměl nyní vadit. Aloe vera by neměla narušit ani probíhající homeopatickou léčbu. Ale pokud Vám připadá, že teď se situace nějak hrotí a přitom Vám předtím výrazně pomohl nějaký homeopatický lék, tak je možné, že by Vám mohlo prospět, kdybyste tento lék opět zopakovala. Ale to by bylo vhodně zkonzultovat s Vaším tehdejším homeopatem.
Dobrý den, zakoupila jsem si následující přípravky na léčbu paradentózy,ale v lékárně mi neporadili s dávkováním.Na internetu,jsem dávkování též nenašla.Můžete mi prosím poradit? Kalium phosphoricum 9CH, Natrum Muriaticum 9CH a Silicea 9CH.Děkuji Štefanová
2009-10-13 12:37:46
Dobrý den paní Štefanová, nedoporučoval bych tímto způsobem homeopatické léky užívat, je to velmi povrchní způsob užívání homeopatické léčby který není příliš účinný a někdy může způsobit i problémy. Doporučil bych spíše homeopatické vyšetření.
Dobrý den,
byla mi zjištěna otruha v patě, byla jsem na léčení ultrazvukem, ale zatím ostruha nezmizela. Chtěla bych se zeptat na vhodná homeopatika a jejich užívání.
Koupila jsem si homeopatika Calcarea-fluorica 9ch, ale nevím, jestli je to ten správný lék a ani jak ho užívat a jak dlouho. Děkuji za odpověď. Horáková
2009-10-13 09:14:44
Dobrý den paní Horáková, Calcarea fluorica je jedním z léků, které jsou při tomto onemocnění indikovány, ale u Vás může být indikován právě zrovna jiný z těhto léků. K tomu aby se vybral správný lék slouží homeopatické vyšetření. Správný lék se pozná nejen podle symptomů spojených přímo s ostruhou ale i podle celkové Vaší konstituce. Při takovýchto chronických potížích bych homeopatické vyšetření doporučoval.
Dobrý den, je preparát Lymphomyosot vhodný při onemocnění SLE? Děkuji za odpověď. Petr H.
2009-10-12 18:03:07
Dobrý den Petře, doporučoval bych spíše klasickou celostní - konstituční homeopatickou léčbu. Hmeopatická léčba může být účinná i při léčbě autoimunitních problémů. Lymphomyosot Vám při nějlepším může trochu pomoct, ale žádně výrazné výsledky (pokud vůbec nějaké) bych neočekával.
Dobrý den, mohl byste mi prosím poradit nějaký homeopatický lék pro babičku (86 let). Na žádné vyšetření ji nedostanu, takže prosím o radu. Trpí chronickým suchým kašlem (doktoři nic nezjistili, prostě ji dráždí suchý vzduch atd.) a v noc kvůli tomu nemůže spát - pak přemýšlí o nesmyslech a slyší věci, které si spíše domýšlí a je z toho celá špatná. Chtěla bych pro ni něco na spaní a celkové zklidnění organismu. Moc Vám děkuji! Barnetová
2009-10-12 14:16:05
Dobrý den paní Barnetová, bez vyšetření toho nelze moc doporučit. Možná by pro doporučení léku stačilo, kdyby ste Vy sama osobně podrobně popsala problémy Vaší babičky homeopatovi. A nebo pokud by homeopat navštívil Vaší babičku doma. Při chronických potížích by nebylo příliš vhodné experimentovat bez podrobnějších informací.
Dobrý den,má následujicí dotaz.Mám dvouapůl letého syna,už měsíc ho trápí kašel,nejprve byl vlhký,přešel do suchého dráždivého.Vystřídali jsme různé kapky dle druhu kašle (Mucosolvan,Sinupret,Robitussin),ale syn kašle dál.Nejhorší je to když večer usíná a po probuzení,jako by měl sucho v krku.Alergolog zjistil alergii na všeobecné plísně (Aspergillus).Poradíte nám co z homeopatik by bylo vhodné.Velice děkuji za Vaši odpověď a přeji pěkný večer.Jitka Makovcová
2009-10-11 22:29:46
Dobrý den paní makovcová, pro léčbu podobných problémů je nutné osobní homeopaické vyšetření.
Dobrý den chtěla jsem se zeptat na jednu otázku 31.8.2009 jsem měla naposledy měsíčky výpočet po 14 dnech je 13.9.2009 že byla ovulace a to jsme s přítelem měli pohl.styk myslíte si že jsem těhotná ještě jsem měsíčky nedostala děkuji Adéla
2009-10-11 13:36:19
Dobrý den Adélo, to nevím, za cca 30 korun v lékárně dostanete jednoduchý těhotenský test.
Dobrý den,holčička necelé dva roky,má velkou zácpu,bojí se jít na velkou stranu z důvodu, že ji to bude bolet,drží to v sobě co možná nejdéle, až když není zbytí, pak je stolice tuhá a velká, takže jí to opravdu bolí,nepomáhají projímadla ani pestrý jídelníček.V knize homeopatie pro děti jsem podle popisu příznaků našla homeopatikum na tento problém Nux Vomica CH 30.Po třech dnech nejsou žádné náznaky zlepšení.Holčička je jinak čilá, dobře jí, nyní je na mne hodně fixovaná a plačtivá, má strach už chodit i ven, aby jí tam opět nepřepadly bolesti a velké nucení na stolici.Dá se tento koloběh nějak řešit?Problémy máme asi 14 dnů.Děkuji mnohokrát.
2009-10-10 21:49:46
Dobrý den, pokud nepomohla nux vomica tak bych raději šel s Vaší dcerou na homeopatické vyšetření. Podle toho co popisujete to skutečně nevypadá na Nux vomicu. Rozhodně by tento stav měl jít řešit pomocí homeopatie ale bez vyšetření bych raději další léky nezkoušel, mohlo by se to ještě více zkomplikovat.
Dobrý den,prosím o radu zda by mi pomohla homeopatika STAPHYSAGRIA 15CH. Začínám trpět depresemi, stále se mi chce brečet a připadá mi, že už nemá nic smysl, že vše co jsem udělala je nebo bylo špatně. Je mi 43 let, přišla jsem po 21 letech o zaměstnání, měla jsem v poslední době i dost velké problémy s dcerou a do toho všeho se mi začíná promítat vše z dětství(vychovávali mě prarodiče,rodiče o mě nikdy moc nestáli i když s matkou se snažím udržovat kontakt,přijde mi že o to,ale moc nestojí , mám ještě 2 o hodně mladší sestry)je to vše dohromady a já najednou nevím jak dál. Děkuji za vaši odpověď Jana
2009-10-10 14:58:05
Dobrý den Jano, při takovýchto problémech je nutná osobní konzultace, podle toho co píšete není důvod předpokládat, že by Vám měla pomoct zrovna Staphysagria. Raději bych s homeopatickými léky neexperimentoval tímto způsobem bez dohledu homeopata.
Dobrý den,chtěla jsem se zeptat,jestli je nějaký homeopatický lék na obrnu lícního nervu.Můj otec už jí má dnes 5 dní.Chodí na akupunkturu a na vitamínové injekce B.Obrnu má na pravé straně.Má to pravděpodobně z prochladnutí.Pociťoval velký tlak v hlavě.Po akupunktuře je to lepší.
Moc se bojím,aby mému otci nezůstali trvalé následky.
Moc Vám děkuji za odpověď.
Jiřina
2009-10-10 09:32:40
Dobrý den Jiřino, bylo by vhodné homeopatické vyšetření pro výběr správného léku, ale jeden z velmi častých léků při těchto potížích bývá Causticum (zvláště pokud je to po prochladnutí a je to na pravé straně). Bylo by možné zkusit tento lék, např 2 x denně 15ch po dobu dvou až tří dnů a pokud by to zabíralo tak pokračovat jednou denně do ústupu potíží. Pokud by to nezabíralo tak pak je vhodnější osobní vyšetření.


Pro objednání na homeopatické vyšetření u homeopata Václava Hrabáka pokračujte na stránku Objednání na vyšetření nebo volejte na telefoní číslo 603 743 049

Postgraduální škola
je otevřena pro studenty a absolventy homeopatických škol.

Universum Homeopathicum