On-line poradna  

Objednání na homeopatickou léčbu

Novinky:

- Homeopatie
- Čeho se vyvarovat
- Hormonální antikoncepce a problémy s menstruací

Nejčtenější:

Očkování
První pomoc
Epidemické choroby
Zásady homeopatické léčby
On-line poradna
na dotazy odpovídá
Václav Hrabák
Václav Hrabák
objednání na vyšetření
nebo na telefoním čísle
603 743 049
 
 
On-line poradna

 
Na vaše dotazy odpovídá Václav Hrabák, homeopat
Na homeopatické vyšetření se můžete objednat na e-mailu:
vaclav.hrabakvolny.cz nebo na tel. 603 743 049.
Podrobnější informace - viz Objednání na vyšetření
Odpovědi nenahrazují lékařskou péči

Pokud máte neodkladný dotaz, využijte e-mail,
v této on-line poradně může být odpovězeno i až po několika dnech.

lupa.gif hledat výraz ve stávajících dotazech:  

On-line poradna je dočasně pozastavena, ale je zde velké množství odpovědí na stávající dotazy, ve kterých můžete vyhledávat pomocí políčka s lupou.
Pokud máte dotaz na který ve stávajících dotazech nenaleznete odpověď, pošlete ho na e-mailovou adresu uvedenou v kontaktech.zobrazení 1501. - 1600. z 3021 dotazů
zobrazit: předchozí dotazy - 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 - další dotazy

ám ostruha na patní kosti, vyzkoušela jsem jednorázovou vlnu bez úspěšně.Prosím o rada co by jste mi doporučil, trpím nesnesitelnými bolestmi děkuji
2009-10-10 09:19:31
Dobrý den, k výberu homeopatického léku by bylo potřeba homeopatické vyšetření.
Dobrý den, pro časté záněty středouší se se svým synem homeopaticky léčím - již přes měsíc střídáme baryta iodata, agraphis nutans, silicea a budeme přidávataviaire. Dnes ráno syna(ročník 2005) začala bolet ouška. Jelikož nemohu sehnat naši paní doktorku, pbracím se na vás s prosbou o radu - jak postupovat - zda mám či nemám navštívit ORL, tak jako vždy doposud ...nechci nějak negativně zasáhnout do probíhající homeopat.kúry. Děkuji, Michaela Kemrová
2009-10-10 07:49:20
Dobrý den paní Kemrová, léčba, kterou popisujete, není léčba, která by by vedla k úspěšnému vyléčení a tuto léčbu bych nedoporučoval při takovýchto chronických problémech (podrobnosti se dočtete na tomto webu).
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat na přípravek BORAX 9 CH . Mám před sebou první cestu letadlem a i v autě mi při delší cestě není zrovna dobře.
Jsou učinky tohoto přípravku vhodné na přečkání mé cesty?
Děkuji z odpověď.
2009-10-09 07:44:29
Dobrý den, Borax je lék u kterého je typická úzkost z pohybu, zvláště z pohybu dolů, tedy i např. ve výtahu pokud jede směrem dolů apod. Pokud něčím takovým trpíte tak je možné, že Vám borax pomůže.
Avšak obecně, pokud je někomu špatně v letadle nebo v autě, tak je více léků, které mohou být indikovány, každý z nich se projevuje trochu jinak a pro výběr léku je potřeba znát více informací.
Dobrý den užívám Sedatif PC, mohla bych být těhotná, nemůže to vadit?
Nikde to nemohu dohledat. Děkuji Vám, Katka
2009-10-09 07:03:38
Dobrý den Katko, nedoporučuji užívat tento lék dlouhodobě, nezáleží na tom, jestli jste těhotná nebo ne. Je důležité sledovat, jak na Vás lék působí. Pokud se od doby užívání léku objeví cokoliv neobvyklého ať na fyzické úrovni ale i na psychické, tak lék přestaňte užívat.
Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat, zda-li exitují homeopatika na plísně na nohou a nehtu. Děkuji
2009-10-08 11:55:11
Dobrý den, plísně je možné léčit i homeopaticky, je však potřeba vybrat lék na základě podrobnějších symptomů. Je také možné vyzkoušet koupele v roztoku jablečného octu.
Dobrý den,
prosím o radu. Můj tříletý syn začal koktat - někdy málo,někdy více.
Děkuji

Urbanová
2009-10-08 09:33:52
Dobrý den paní Urbanová, homeopatie velmi dobře působí při koktání, je ale potřeba homeopatické vyšetření. Je více léků obvyklých při těchto problémech a je nutné vybrat ten správný z nich.
Dobrý den,
mám 2,5 letého syna Matyáše a má velmi oslabenou imunitu.Každý měsíc je nemocný/zvýšená teplota,rýma,bolení uší/.Před 14 dny jsem navštívila homeopata Dr.Kremla a ten nám předepsal ARSdl20/300/2 a TT3/AA12 a dávkování 3 x denně.Při teplotě máme dávkovaní změnit na 10 kuliček každou hodinu.Od pondělka opět onemocněl a tak jsem začla dávkovat 10 kuliček od každého balení po hodině.Je středa a jeho stav je stále stejný , spíše horší.Začal si stěžovat na bolest levého ucha.K homeopatům ještě dávám brufen v sirupu 3x denně a když má horečku tak zavádím čípek/panadol baby/.Dnes jsem i Dr.Kremlovy volala a mám se ozvat v pátek jak to vypadá.Mám tedy ještě vydržet zda se synův stav zlepší nebo mi prosím doporučte jak dál postupovat.Jsem z toho dost znepokojená!!!Děkuji a s pozdravem Bajgarová jana.
2009-10-07 12:59:25
Dobrý den paní Bajgarová, již se asi mezitím situace změnila, Vámi popsaný způsob léčby není v pravém slova smyslu homeopatie. Nevím co znamená TT AA atd. Takovouto léčby bych nedoporučoval, v akutních případech je nutné, aby homeopat konzultoval případ častěji.
Dobrý večer,chci se jen optat - u švagra 56let byl zjištěn Ca žaluku-operační řešení proběhlo a nyní je na chemotherapii.Při chemo sérii se necítí dobře,trpí nechutenstvím,nespavostí.Při pobytu doma se to jakžtakž upraví.Jsou nějaká homeo na podporu léčby (NE vyléčení). Děkuji Patty
2009-10-06 20:02:14
Dobrý den Patty, při chemoterapii je často účinný lék Cadmium sulphuricum (vyhledejte si tento lék ve starších dotazech pomocí políčka s lupou) Podle konkrétních symptomů je však možné vybírat i z dalších léků, např. Ipecacuanha, Arsenicum album,...
Dobry den kdysi me pomohlo stříbro na kvasinky /pohlavního údu/dase obědnat v lekarně?
2009-10-06 18:50:47
Dobrý den, to nevím, těmito přípravky se nezabývám.
Dobrý den,
chi užívat Oscillococcinum jako prevenci chřipky. Je to vhodné i v těhotenství a případně při kojení ?
Děkuji,
Hana
2009-10-06 13:13:55
Dobrý den Hano, nevadí ani těhotenství ani kojení (naopak je to prevence pro všechny), ale je nutné si uvědomit, že kojené dítě dostává prostřednictvím mléka lék také. Tedy na jednu stranu je to pro něj také prevence, ale pokud by se u Vás nebo u dítěte po léku objevilo cokoliv neobvyklého, tak lék dál neužívejte a poraďte se případně s homeopatem, jestli je v budoucnu možné lék opakovat.
Dobrý den,
máme tříměsíční holčičku. Poslední dobou večer špatně usíná.
Zajímalo by mne, jestli je pro tak malou holčičku vhodná masáž levandulovým olejem.
2009-10-06 09:31:17
Dobrý den, to nevím, tím se zabývám jen okrajově.
Dobrý večer , máme 3,5letéhpo syna,který převážně večer při ulehnutí začíná kňourat a brečet,že ho bolí nožičky (ukazuje na nárt).Před uložením do postele mu mažeme DK masážním mentolovým krémem (nevím zda-li to pomáhá,ale psychologicky někdy ano).
V noci se budí bolestí DK a ztěží jde utišit-víme je to dáno asi růstem,ale nejsou nějaké homeo rady k této problematice?
Odborný lékař-ortoped,mi řekl"hold to jednou přejde,no,prostě roste".
Noci jsou nevyzpytatelnou noční můrou.Děkuji za odpověď Patty
2009-10-05 21:50:26
Dobrý den Patty, homeopatie umí pomoci při těchto problémech ale je nutné vyšetření. Je nutné vybrat lék z cca třiceti podle konkrétních symptomů a podle celkové konstituce dítěte.
Dobrý večer,naše 10-ti měsíční dcera v noci špatně spí, do hodiny brečí i 4x, přes den spí 2-krát po 20-30 minutách, je kojena a dudlík nepřijala,když je v náruči spí lépe. V lékárně mi poradili používat pulsatilla 9 ch, v dávce 10 kuliček na 1 dcl vody a podávat po lžičkách. Chci se zeptat jestli je to správně a jak dlouho můžu uchovávat takhle připravený roztok a jak často lžičky podávat.Děkuji Vám za odpověď. Romana
2009-10-05 21:04:42
Dobrý den Romano, při takovýchto potížích bych byl opatrný nechat předepisovat lékárníka, pokud by to nebyl velmi dobrý homeopat s několikaletou praxí. Můžete to vyzkoušet pokud chcete, ale pokud by nebyla znatelná reakce tak bych dál v užívání nepokračoval. V ledničce by řádně uzavřený měl takovýto roztok vydržet alespoň týden až 14 dní. Při takovýchto potížích je většinou potřeba vyšetření. Je skutečně možné poznat u někoho lék na první pohled ale je to spíše výjimka.
Dobrý den, prosím o radu, zda mohu podávat homeopatický přípravek Traumeel mé matce (88 r.), která měla před měsícem úraz - zlomenina ramene a paže. Při int. vyš.byla zjištěna nižší hladina trombocytů 70. Trpí bolestmi,které tlumíme střídavě ibalginem, panadolem atd., které zřejmě nejsou kvůli krevnímu obrazu příliš vhodné. Ruka je stále oteklá, velké množství podlitin, i když už mírný ústup. Nevím, zda Traumeel by byl vhodný, neboť obsahuje arniku, a ta prý ještě snižuje krevní srážlivost. Nechtěla bych zdravotní stav ještě zhoršit a tak prosím o radu, jak pokračovat dále, protože poúrazové bolesti budou ještě delší dobu pokračovat. moc děkuji za rychlou odpověď a předem děkuji
2009-10-05 15:31:47
Dobrý den, Arnica přímo nesnižuje srážlivost, ale někdy jí může snížit, pokud se podává příliš často a v nevhodných potencích. Pokud jsou přítomné podlitiny tak by měla být Arnika vhodná ale jako každý homeopatický lék je nutné ji dávkovat opatrně. Spíše bych dával samotnou Arnicu než Traumeel, např. 9ch 1 až 3x denně, podle potřeby. Při objevení se jakýchkoliv neobvyklých symptomů vysadit. Pokud by podlitiny opadly tak je možné podávat Symphytum na doléčení zlomenin.
Dobry den ma dcera ma lehky zanet prudusek, ma kasel s hlenama a plny nos.doktorka nam predepsala antibiotika, ja bych se chtela radeji tomu vyhnout a zkusit prirodni lecbu.dekuji za odpoved
2009-10-05 12:18:40
Dobrý den, určitě je vhodnější homeopatická léba než antibiotika ale je nutné homeopatické vyšetření.
Dobrý den,trpím častými angínami,silným kašlem-někdy kašlu,až mám návaly na zvracení.Po poslední angíně trpím bolestmi ruky.Lékařka konstatovala zánět-po prodělané angíně..Existují prosím nějaká homeopatika,na podporu imunity,která llze brát dlouhodobě.Děkuji a přeji krásný den.
2009-10-05 12:14:54
Dobrý den, homeopatická léčba funguje tak, že léčí celkově příčinu, která způsobuje opakované angíny, což je často pouze symptom celkové nerovnováhy organismu. K tomu je potřeba homeopatické vyšetření. Opakované záněty nejsou "jen" známka slabšího imunitního systému ale projevem nějakého chronického stavu.
Dobrý den, prosím Vás můžete mi doporučit něco pro mého nespavého syna. Jsou mu 3 měsíce a od narození se v noci velmi často budí. Moc děkuji za odpověď. Alena
2009-10-05 10:15:41
Dobrý den Aleno, pro řešení těchto potíží je nutné homeopatické vyšetření a nalezení celostního - konstitučního léku.
Dobry den, rad by som sa opytal, ake homeopaticke lieciva su vhodne na Helicobactera pylori + nim sposobene vredy. Mam 18 rokov. Dakujem
2009-10-04 16:02:17
Dobrý den, k homeopatické léčbě těchto potíží je nutné vyšetření. Jsou důležité symptomy, nejen název bakterie.
Dobrý deň, chcela by som sa spýať načo sa užíva PHOSPHORUS 30CH, má ho užívať štvorročný syn a v akom dávkovaní.Ďakujem.
2009-10-04 12:57:43
Dobrý den, dávkování je stejně důležité jako výběr léku, závisí na mnoha faktorech - hlavně na tom, jaký problém má léčit. Tento lék se může podávat konstitučně nebo i akutně například při pneumonii. Dávkování Vám musí poradit homeopat, který Vám doporučil lék. Pokud Vám dávkováí neporadil, pak bych k němu neměl příliš velikou důvěru.
Dobrý den, dcera (18 měsíců) měla dva dny horečky, při druhé noci, když teplota stoupla opět nad 40 stunu jsem jí dala 2x po čtyřech hodinách paralenový čípek, protože jsem doma nic jiného neměla a už jsem nevydržela. Druhý den odpoledne při 39 stupních dostala po lžičce 2x po hodině Belladonu 30CH, do večera byla horečka pryč. Zajímalo by mě, jak homeopatika fungují v případě, že v těle už běží nějaký lék (v tomto případě paralen). Díky za odpověď.Iva Č.
2009-10-04 11:39:22
Dobrý den Ivo, homeopatika působí na zcela jiném principu než klasické léky. Paralen působí proti imunitnímu systému a spíše než že by léčil tak vysiluje organismus. Srazí sice horečku a člověku se subjektivně uleví, ale imunitní systém pak hůře bojuje s infekcí. I když pokud je druhý den horečka nad 40 tak není neoprávněné se horečku snažit snížit i paralenem, pokud nejsou jiné prostředky. Homeopatika přímo stimulují imunitní systém tak, aby nevytvářel tak vysokou horečku. Když jste podávala Belladonu, paralen již přestal působit, tak se to myslím vzájemě nijak neovlivňovalo. Někdy mohou léky působit proti sobě ale většinou se příliš neovlivňují.
Dobrý den, chtěla bych se zeptat na co jsou homeopatika: argentum nitricum 15 ch, kallium pho. 15ch a gelsemium 15 ch. Děkuji za odpověď.
2009-10-03 14:58:53
Dobrý den, na to nelze jednoduše odpovědět. Všechny se používají k celostní léčbě a proto jejich popis je velmi široký. Působí jak na emoční a psychické úrovni tak i na fyzické. Podle Vašeho dotazu by se dalo soudit, že je někdo užívá současně? To bych nedoporučoval (viz článek "Zásady homeopatické léčby na tomto webu")
Dobry den, pred nekolika lety jsem v homeopatickem dotazniku cetla dotaz, zda se pacient pravidelne budi okolo druhe hodiny v noci. Tenkrat me zaujalo proc se ptaji prave na dve hodiny v noci a nyni se u me presne tyto potize objevily.Muzete mi prosim prozradit, co to znamena? Co pripadne mohu delat pro zlepseni? Dekuji Adela
2009-10-03 10:44:10
Dobrý den Adélo, z pohledu homeopatie to je sice důležité ale je to pouze jeden ze symptomů. Pro výběr léku je jich potřeba mnohem více. Tento konkrétní symptom, tedy že se někdo budí ve 2 hodiny v noci je společný více než 50 lékům. Relativně časté je to například u léku Kali carbonicum. Pro zlepšení by bylo potřeba homeopatické vyšetření a výběr konkrétního léku. Ještě mě napadlo - z pohledu čínské medicíny každá část dne patří některému orgánu, může to značit nějaký problém daného orgánu.
jsou prosím nějaké homeopatika na HPV-papilomavir děložního čípku?Moc děkuji
2009-10-02 22:57:13
Dobrý den, homeopatika účinkují velmi dobře ale pro volbu správného léku je potřeba vyšetření.
Dobrý večer.
Chtěla jsem se zeptat jaké homeopatikum by mi mohlo pomoci při žlučníkovích záchvatech,mám žlučníkové kameny a nechci jít na operaci.
Předem velice děkuji za odpověd.
2009-10-02 22:53:20
Dobrý den, opatřil bych si (nebo vyrobil - viz článek Problémy žlučníku) lék z vlaštovičníku (Chelidonium majus D3). V článku naleznete i podrobnosti ohledně dávkování. Při žlučníkových kamenech je také jeden alternativní způsob jak se jich zbavit, že se vypije velké množství oleje (podrobnosti zkuste někde vyhledat, snad i na internetu). Já sám jsem to nikdy nezkoušel, chce to asi velkou dávku odvahy. Ale výsledky jsou prý velmi dobré.
DOBRÝ DEN,
CHTĚLA BYCH SE VÁS ZEPTAT ZDA JDE LÉČIT ROUP DĚTSKÝ POMOCÍ HOMEOPATIE.MÁM 8-LETÉHO SYNA A I PŘES VEŠKERÁ PREVENTIVNÍ SNAŽENÍ SE MU ROUPI VRACÍ.DĚKUJI ZA ODPOVĚĎ
2009-10-02 10:37:45
Dobrý den, bylo by vhodné vyšetření, je více léků ze kterých je možné vybírat, ale často bývá účinný lék Cina maritima. Bylo by možné užívat 2 x denně 2 kuličky 9 ch, pokud by se stav lepšil tak pokračovat jednou denně. Pokud by ani po několika dnech nedocházelo ke zlepšení tak je vhodné navštívit homeopata. Při objevení se jakýchkoliv symptomů lék vysadit.
Dobrý den,mám naprosto stejný problém jako paní Barnetová. Naše 2,5 letá dcera má kruhová ložiska ekzému. Do léta se to drželo na ruce na jednom místě,ale teď má asi deset všude možně.Kolem červeného drsného ložiska je vždy světlý kruh.Na kožní jsem nešla,tam léčí projevy a ne příčinu. Ráda bych to řešila homeopaticky. Máte nějakou obecnou radu a zkušenost s tímto problémem? Naše dětská lékařka dělá homeopatii,ale poradila Belladonu a jinak nic specifického. Děkuji Zbytková
2009-10-02 08:36:37
Dobrý den paní Zbytková, většinou je lepší na kožní skutečně nechodit. Lékaři často provozují dosti povrchní homeopatii, Belladona bývá velmi zřídka účinná při léčbě ekzémů. Je nutná celostní - konstituční homeopatická léčba. Zkušenosti s léčbou ekzémů mám ale je skutečně nutné vyšetření. Je možné i doporučit šetřit játra, zkusit vysadit mléčné výrobky a pod. Tím se často ekzémy mohou trochu zklidnit ale pro léčbu je dobrá homeopatická léčba.
Dobrý den.Má 7letá dcera má od 3let vitiligo.Asi 4měsíce bere 3xdenně po 2tablety z každých léků a to je Nitricum AKH a Graphites AKH.Prosím o váš názor na tyto homeopatika a jestli to není moc po 2tabletách.Děkuji Lenka
2009-10-01 19:51:57
Dobrý den Lenko, používání těchto léků není klasická homeopatie. Já osobně bych v užívání nepokračoval. Obsahují hodně vysoké potence a užívat je každý den a to ještě dva různé léky mi přijde velmi podivné. Důležité je, jestli nepozorujete nějaké změny v chování, náladě, spánku a pod. Pokud ano (a nejsou to změny k lepšímu), tak léky vysaďte ihned.
Dobrý den, mám 2,5 letou dceru a poslední půlrok trpí na ohraničená ložisa alergických ekzémů a plísní - doktorka vždy řekne, že je to nějaká alergie a do toho se vloží plíseň, napíše nám imazol plus a elocom krém a tím to končí. Po pár dnech mazání to zmizí , ale za nějakou dobu se objeví znovu - někdy na stejném místě a někdy i jinde(v týle, pod kolenem, na lýtku, na zadečku). Vždy to začíná od malého nejčastěji kulatého ložiska a zvětšuje se. Chtěla bych se edy zeptat na nějakou formu homeopatické léčby - co můžu použít? A jak zabránit opakovanému vznikání. Děkuji za odpověď! Anna Barnetová
2009-10-01 16:42:28
Dobrý den paní Barnetová, pro léčbu takovýchto chronických problémů je nutné homeopatické vyšetření. Homeopatická léčba bývá v těchto případech často účinná. Uvedeným léky se jen dočasně potlačí symptomy ale ve skutečnosti to není léčba.
V lékárně mi na ostruhu (před měsícem rtg ozářenou) doporučili Hekla lava 9CH a objednali. Druhý den jsem si lék šla vyzvednout. Prodávala mi to jiná lékárnice. Žádný příbalový leták jen dvě tubičky. Ani jak bych to měla užívatnechtěla prozradit?
Prosím poraďte.
2009-10-01 12:59:02
Dobrý den, tento lék se na ostruhy na internetu hodně doporučuje, ale já sám nemám takové zkušenosti, že by příliš často zabíral. Ale můžete ho vyzkoušet. Je možné ho začít užívat jednou denně 2 kuličky. Pokud by se dělo cokoliv neobvyklho tak lék vysaďit. Pokud by se nic nedělo do cca 3 týdnů, tak by bylo lepší navštívit homeopata.
Dobry vecer pane doktore. Prosim Vas po spalove angine me stale pali tvare a usi a pri vetsi namaze se me udela vyrazka na tvarich, Pri delsi chuzi me zacnou pdlamovat ,klepat nohy. Zacnu se potit a je me slabo . Pichaji me pendepon a nci se nemeni , Prosim poradte . Vrely DIK ,ANNA.
2009-09-30 20:32:40
Dobrý den Anno, k doporučení léku je potřeba vyšetření. Homeopatická léčba by Vám měla pomoci.
Dobry den studuji homeopatii a mam dotaz jak si poradit s lipomem.
2009-09-29 22:43:01
Dobrý den, pokud studujete homeopatii tak s lipomem se musí zacházet tak jako s jakýmkoliv jiným onemocněním - naléz lék pomocí symptomů. Rubrika ze Synthesis:
GENERALS - TUMORS - lipoma: agar. Am-m. aur. bacls-10. BAR-C. BELL. Calc. calc-ar. carc. croc. graph. Kali-br. Lap-a. med. phos. Phyt. sil. Thuj. ur-ac. Relativně častým lékem je Baryta carbonica.
Pane doktore, chtěla jsem se zeptat na Lymphomyosot kapky. Doporučila mi ji pro mou 5 letou dceru doktorka, jelikož je stále nemocná. Má ucpaný nos - nosní mandli má vloni vytrženou - ve školce chytne hned bacil, když jsou děti nemocné.
2X do roka má angínu, má velké krční mandle.Vybrala v zimě Rybomunil na imunitu a nevidím nějaký posun k lepšímu. Začla jsem jí tedy dávat 2x denně 10 kapek tohoto přípravku + vitamín c. Prosím o váš názor, jestli to k něčemu bude. Děkuji
2009-09-29 21:41:07
Dobrý den, ve staších dotazech se můžete dočíst, že tyto přípravky moc nedoporuuji. Někdy mohou pomáhat na podobném principu jako bylinkové směsi ale neposkytují plné výhody homeopatické léčby. Uvidíte, jestli to bude zabírat, ale pokud by se nic zásadního nedělo do cca 2 týdnů, tak bych dal přednost klasickému homeopatickému vyšetření.
Dobry den. Chtela jsem se zaptat jaka homeopatika by se dala pouzit pro mou rocni dceru. Mame hrozny problem s uklidnenim. Je porad v pohybu a nedokaze se uklidnit i kdyz je unavena, tak radeji porad beha ale nezastavi. Usne jen pokud je u me v naruci nebo uvazana v kocarku ci autosedacce. Musim ji stale uspavat na ruce a jelikoz ma uz pres 10kg, tak to opravdu nezvladam. Mohli byste mi prosim neco doporucit co by ji uklidnilo nebo co s ni?
2009-09-29 15:39:51
Dobrý den, to je problém celostní/psychický, k volbě léku je potřeba vyšetření. Homeopatika umí léčit příčinu, proto je nutné vyšetření, aby se vybral správný lék. Homeopatika nefungují jako klasické léky, že by někoho jen utlumili. Po homeopatických lécích se člověk vnitřně zklidní.
Dobrý den, ráda bych věděla zda-li je možné použít na kašel, který je spíš
méně dráždivý, není suchý, pulsatilla? Jde o dceru 4 roky. Moc děkuji Iveta
2009-09-29 13:13:00
Dobrý den Iveto, na kašel je mnoho léků, u pulsatilly je typické, že se zhoršuje teplem a zlepšuje čerstvým vzduchem. Večer a v noci je suchý, ráno vlhký.
Dobrý den, chtěla bych doporučit přípravek na posílení imunity pro mou 7-letou dceru. Opakovaně trpí zánětem průdušek. Děkuji Dana
2009-09-29 08:55:13
Dobrý den, k tomu je nutná celostní - konstituční léčba, to znamená absolvovat homeopatické vyšetření.
Dobrý den, už přes dva roky mne trápí opakované vaginální mykózy. Vyzkoušela jsem vše možné včetně autovakcíny a problémy přetrvávají. Na internetu jsem četla, že by mi mohlo pomoci homeopatikum BORAX. Můžete mi prosím popsat dávkování? Děkuji.
2009-09-28 14:35:11
Dobrý den, borax u někoho může zabrat ale u někoho jiného nezabere. U homeopatické léčby je důležité vybírat lék pomocí symptomů. Vhodná je návštěva homeopata. Pokud si někde naleznete podrobnější popis boraxu a symptomy budou odpovídat, tak můžete zkusit např. 2 x denně 2 kuličky 9ch. Pokud se do několika dní stav nezačně lepšit tak přestaňte užívat a svěřte se do péče homeopata.
dobry den, mam dcerku, narodila se 15 zari. kojim umelym mlekem. Co doporucujete na bolesti briska (nadymana) a zacpa, zelena stolice. predem dekuji
2009-09-28 11:49:50
Dobrý den, bylo by potřeba více symptomů k doporučen vhodného léku.
Dobrý deň, koľko granúl thuya occidentalis týždenne,alebo denne mám užívať na bradavice(na rukách)?Ďakujem. Mirka
2009-09-27 13:48:11
Dobrý den Mirko, neužíval bych tento lék jen na základě toho, že máte bradavice. Pokud máte bradavice, je nutná celostní léčba. Thuja je častý lék při bradavicích ale pokud není pro Vás skutečně indikován, mohly by bradavice sice ustoupit, ale zhoršit to současně Váš celkový zdravotní stav. Je možné, že Thuja je pro Vás vhodná ale buď si o homeopatické léčbě nastudujte víc informací aby ste mohla správně zhodnotit léčbu a nebo reakci po užití léku zhodnoťte s homeopatem.
Dobry den,mam 10 dni po urazu predlokti ruky hybnost prstu je dobra ale cit je omezen krome malicku,cvicim a v patek jdu nas sundani sadry mam poskozene nebo pohmozdene nervy.Muj problem je ten ze se bojim o cit a dlouhobou peci i to ze se potikam s velkou bolesti timto se na vas obracim s pomoci predem dekuji p.Vaclavik.,
2009-09-27 08:41:41
Dobrý den pane Václavíku, nepíšete moc podrobností, jaká je to například bolest. Pokud jsou to spíš pohmožděniny tak by mohla pomoct např. Arnica montana, pokud ale máte poraněné nervy a nervová zakončení jsou bolestivá, pak bývá vhodným lékem Hypericum. Lék bych zkusil 2 x denně 9ch a pokud by to zabíralo tak upravit dávkování dle potřeby.
dobry vecer. mame tri mesicniho yorksirka. dali jsme mu kureci kost pak jsme zjistili ze se to nesmi davat. driv ji jen okusoval ale ted ji i snedl. ma problemy pri vykonavani potravy zacpu. dali jsme mu mleko aby mohl vykonat potrebu. ted ma hovinka tvrdsi a asi ho to boli kdyz vykonava potrebu. chci vas poprosit o radu. poradte prosim jak mame postupovat. dekuji vam za odpoved.
2009-09-26 23:45:38
Dobrý den, v tom Vám asi moc nepomohu. Asi jste tento problém již mezitím vyřešili.
Dobrý den.. potreboval bych Vaší odbornou radu.. 8 let sem si kousal nehty jak jen to slo tak sem z nich mel strasne pahyly a ted si asi uz 4 roky nehty nekousu a mam z nich strasne palicky a nehty uplne roztahle.. nevite jestli se mi srovnaji do normalniho rustu? Sem cisnik a ruce musim mit upravene..
2009-09-25 21:38:00
Dobrý den, těžko předvídat jestli léčba zabere ale rozhodně bych homeopatickou léčbu zkusil.
Dobry den, blizi se podzim, co byste doporucoval pro deti (od 7-10 let) jako podporu imunity? Na jinych strankach jsem cetla brat v Po, St, Pa 3gra Sulfur Iodatum 9Ch, v Ut, Ct, So 3gra Silicea 9Ch a v Ne brat 1/3 tubicky Oscillo. Po dobrani teto kury uz jen 1*tydne oscillo. Jak to vidite Vy, pripadne jak byste podporil imunitu deti ve skolnim veku, kde se virozy siri lavinove! Dekuji Lucie
2009-09-25 13:36:50
Dobrý den Lucie, způsob, který popisujete, já nedoporučuji. Pokud mají děti sníženou imunitu tak je vhodná celostní - konstituční homeopatická léčba. Pokud jsou v okolí chřipky, tak je možné profylakticky podávat 1 týdně oscillococcinum, stačí i méně než 1/3 (obvykle stačí 10 granulek). Uvedený způsob může někomu pomoct, ale jen malému procentu.
Dobry den,
prosim o radu se zadrzovanim stolice u 8leteho syna. Jedna se o dlouhodobou zalezitost, vice jak 3roky. Zadrzovani stolice zacalo ve skolkovem veku, kdy mu deti sebrali hracky v dobe, kdy sel na WC. Od te doby zadrzuje stolici a stava se to zvykem, zjistil, ze je pohodlne zadrzovat a vyckavat az to bude nezbytne nutne. Stravu ma vyvazenou, zrejmne se jedna uz ne o zdravotni problem jako o psychicky problem (zvyk). Sklenice vody na lacno nepomaha, uplatky "...kdyz pujdes, dostanes...." nepomaha.... Pomohl by Sulfur 9CH nebo Nux Vomica 30Ch a v jakem davkovani? Dekuji Lucie
2009-09-25 09:44:40
Dobrý den Lucie, těžko odhadnout lék, je to celkový problém, výrazně psychický, bylo by potřeba osobní vyšetření. Z léků které uvádíte - sulph. mi nepřijde příliš pravděpodobný. Nux vomica k tomu co píšete také moc nesedí ale mohla by ste jí vyzkoušet, pokud odpovídají nějaké další symptomy a uvidíte, jak bude působit. Podal bych jen jednu dávku a čekal na reakci. Dál bych postupoval teprve podle toho, jak by syn na lék reagoval.
dobry den,

chci poprosit o radu. Pozitri letime s detmi na dovolenou a mam strach aby ten 2 lety nevyvadel v letdale. Je mozno podat sedalii a jak casto a v jake mire?
dekuji
Ivana
2009-09-24 20:19:29
Dobrý den Ivano, již jste asi dávno na dovolené, takto jednorázově je možné tento lék zkusit. Pokud by to pomohlo a po nějaké době přestalo působit, tak bych lék zopakoval. Ale jinak použití tohoto léku (obecně kombinovaných homeopatických přípravků) příliš nedoporučuji.
Dobrý den!
Často mívám problém s vaginální kandidózou! Můžete mi prosím poradit nějaký homeopatický lék, několikrát jsem zkoušela různé antimykotické mastičky jako Canesten, Jenemazol, ale vždy se problém po pár týdnech vrátil, k intimní hygieně používám přípravky k tomu určené a občas jako prevenci vaginální gel Femisan.
Předem děkuji za odpověď
2009-09-24 09:14:09
Dobrý den, především bych nepoužíval přípravky typu canesten a podobně. To sice dočasně pomůže ale často to ještě více naruší mikroflóru. Je důležité podpořit mikroflóru aplikací laktobacilů nebo i např. zaváděním kvalitního bílého jogurtu (např. bílá hollandia). Pro volbu homeopatického léku je potřeba homeopatické vyšetření (není to gynekologická prohlídka, je to rozhovor).
Dobrý den,
mám takový dotaz.Dceru (6 let)trápí kašel hlavně v noci a tak mě naše paní obvodní lékařka poradila užívání DROSERU 30CH.řekla mě 10 kuliček večer.Protože je to už delší dobu od její návštěvy,nevím zda těch 10 kuliček jí můžu dávat stále,třeba po dobu zimního období.
Mnohokrát děkuji
Martina
2009-09-24 07:16:06
Dobrý den Martino, lék podávejte pouze pokud pomáhá. Jestli se po podání léku kašel nijak výrazně nezmění tak lék dál nepodávejte. Pokud by ste lék o této potenci podávala každý den delší dobu a přitom by lék nebyl indikován, tak můžete vyvolat i nějaké symptomy. Proto, kdyby se objevilo něco nového, neobvyklého, tak lék ihned vysaďte. Noční kašel je obvyklý u více léků, drosera je jedním z nich ale může být potřeba i jiný. Pro doporučení léku je potřeba víc symptomů než jen to, že je kašel v noci. Je zbytečné užívat tolik kuliček, stačí 2.
Dobrý den,mám 11letého syna.Byla u něho loni projevena dystrofie rohovek.Je v rodině otce dítěte.Vím,že se nedá vyléčit,ale není nějaký způsob jak mu pomoci?Myslím aby se neopakoval často proces kdy se mu odtrhne epitel?Jestli se dají pročistit orgány,posílit oko.Loni měl potíže 2krát oko levé,jednou pravé.Pak 8 měsíců klid.Nyní opět oko levé.Dávám mu vitamín A.V létě měl křemík v podobě gelu.Nevím jestli jsou ještě další možnosti jak mu pomoci.A tak hledám kdo by nám pomohl,poradil.Děkuji.Sandra.
2009-09-24 07:10:07
Dobrý den Sandro, při celostní homeopatické léčbě je možné úspěšně léčit i z hlediska klasické medicíny neléčitelné zdravotní problémy. Předem nelze nikdy 100% odhadnout jestli léčba zabere. Někdy problém nejde úplně vyléčit ale zastaví se jeho zhoršování. Rozhodně bych homeopatickou léčbu zkusil a věřím, že bude účinná. Je nutná celostní - konstituční homeopatická léčba.
Dobrý den,asi před rokem diagnostikovali mému příteli spánkovou apnoe,do toho má cukrovku,astma,trpěl depresama,v 36 letech prodělal infarkt...,,je toho zkrátka hodně.Zhubnul,změnil jídelníček,omezil pití alkoholu a kávy,ale spánková apnoe mi dělá největší starost,jelikož se vůbec nevyspí,výsledky přerušení dechu jsou odstrašující,ale dýchací masku na noc nesnese.Už prostě nevím jak dál...Prosím,poraďte mi...cokoliv.Za jakoukoli radu budu moc vděčná.Děkuju,Markéta
2009-09-23 22:31:21
Dobrý den Markéto, rozhodně bych doporučoval celostní - konstituční homeopatickou léčbu. Sama uvádíte, že Váš přítel má soubour zdravotních problémů, zdravotní stav by se měl celkově zlepšit. Pomocí homeopatické léčby by se měla zlepšit jak cukrovka a astma tak i psychický stav. Samozřejmě je možné i zlepšení apnoe ale nelze bez podrobnějších znalostí jeho stavu říkat nějaké prognózy. Doporučoval bych homeopatické vyšetření.
Dobrýden! Lze vyléčit vitiligo u 5letého chlapce? Byl na vyšetření krve i št. žlázy a vše v pořádku. JŠ
2009-09-23 20:48:27
Dobrý den, mělo by být možné zastavit další zhoršování. Bylo by nutné homeopatické vyšetření.
Dobrý den pane doktore, mám problem, jsem dost vyhublý, váha 62kg/183cm, jsou prosím nějaká homeopatika, kteté by mi pomohly nabrat svalovou hmotu? trpím astmatem a alergiemi na pyl. Děkuji za odpověď

Tomáš
2009-09-23 20:09:02
Dobrý den Tomáši, při celostní homeopatické léčbě by se měla zlepšit jak váha tak i alergie a atma. Proto se nazývá celostní, neboť umí léčit celkový chronický stav. K léčbě je nutné homeopatické vyšetření.
Dobrý den, mám 6 týdenní dcerku - plně kojím a trpím na záněty prsu.
Mám neustále nalitá prsa (pravidelně odstříkávám), která čas od času ztvrdnou a velice bolí. Také se mi udělala prasklinka, která velice bolí. Mohl byste mi doporučit nějaké homeopatikum a jeho dávkování. Děkuji. S pozdravem Katka.
2009-09-23 16:47:57
Dobrý den, při běžných zánětech prsů často pomáhá Bryonia. Prsa jsou zatvrdlá (ale ne úplně tvrdá jako kámen) mohou být narůžovělá a jakýkoliv pohyb je bolestivý. Pomáhá zafixování (pevná podprsenka nebo držení rukou). Pak je možné zkusit vzít 15ch. Pokud by po dávce bylo patrné zlepšení tak pokud by se stav opět zhoršil, jde dávku opakovat. Pokud jsou symptomy jiné tak je nutné vyšetření.
Jeste jsem se chtela zeptat,zda-li bych synovi 5let mohla koupit Engystol.Ma kasel,odkaslava a rymu.Dekuji Petra
2009-09-23 13:41:11
Dobrý den Petro, tyto kombinované přípravky nedoporučuji (viz na tomto webu) ale zkusit ho samozřejmě můžete, třeba bude zabírat.
Dobry den,muj syn 5let ma od minuleho utery bronchitidu a rymu.Pani Dr.nam naordinovala vzdy 10granuli Ipecacuanha9,1Ogr.blatta orientalis 15cg a 10 gran.antimonium tartaricum 9ch.Vsech 30gr se smichalo v aque 75Oml a kazdou hodinu syn upil 1lok.Vyrazna zmena nastala,ale v sobotu chytil od babicky nove nastydnuti a tak mame zase rymu,trosku slzave oko a kasel,ale jen pres den kasle.Ted mu davam mucosolvan a rada bych dala nejake homeopatikum,ale p.dr.ma dovolenou,tak nevim jake bych mela volit.Dekuji za odpoved.
2009-09-23 13:25:29
Dobrý den, i když zmíněná léčba mohla pomoct tak bych jí nedoporučoval. Ale pro doporučení léku je nutná návštěva homeopata.
Dobrý den, chtěla bych se zeptat na homeopatikum proti tasemnici. Jedná se spíše o preventivní stav, kdy se objevili u štěněte a já jsem ve 28 týdnu těhotenství. Děkuji za odpověď. Kadlčíková
2009-09-23 12:28:13
Dobrý den paní Kadlčíková, jeden z častých léků při červech i tasemnici je lék cina. Ale užíval bych tento lék opatrně, zvláště v těhotenství. Pokud by se objevily nějaké symtomy, například podráždění, tak lék přestaňte užívat. Použil bych jen nízké potence, 5 nebo 9 ch.
Dobrý den, děkuji za odpověď. Zřejmě se projevil vedlejší symtom. Syn začal " kulit oči ". Tím je myšleno, že je doširoka otevře a jakoby vytlačí ven a velmi často. Přestala jsem sedalii podávat a mám dojem, že se to lepší. Teď zkouším kapky
29 star of Betlehem, ale celkově musím říct, že se děti uklidnily a strach se po vynechání sirupku nevrátil. Ještě jednou děkuji Jolana
2009-09-22 18:56:17
Dobrý den Johano, díky a zdravím.
Dobrý den,již 4 dny mám bolesti pravého boku,s pícháním a vystřelováním do pravé strany břicha a zad....jsem stále nafouklá a plná,přičemž na stolici jdu jen stěží....bolí to při pohybu,v leže a v sedě když se nehýbu je to dobré....i na omak je to bolestivé...myslela jsem že je to slepák,ale ten je níž....nevíte někdo co s tím?
2009-09-22 09:21:49
Ve Vašem případě bych šel k lékaři na vyšetření.
Dobrý den , můžou mi pomoci homeopatika od čepů v krku?Stále mě bolí v krku výtěry jsou negativní.letos jsem prodělala mononukleozu a měla jsem i zlatýho stafilokoka. Je mi 30let a jsem kuřačka. Je možné že by se ty čepy dělaly víc kuřákům .
Děkuji Denisa.p
2009-09-22 08:57:47
Dobrý den Deniso, nemyslím, že ty čepy jsou přímo způsobené kouřením, ale rozhodně kouření Vašemu zdraví neprospívá. K těm čepům pravděpodobně máte predispozici a to kouření Vám může snižovat imunitu a tak se ty čepy mohou objevovat více. Homeopatie by Vám měla pomoct, je nutná celostní - konstituční homeopatická léčba.
dobry den..mam 7mesicni dcerku,ktera od 1 tydne spatne spi kojila jsem 3 mesice ale mala stale plakala.spis vrestila hlavne okolo 8 vecer.mela take stale prujem.ted je starsi a vyzkouseli jsme snad vsechny druhy leku.myslim tim sab simplex..probio kapicky..lactobaciliky ,zacali jsme i s mlekem ktere je ma.stale se nedari aby mala byla klidna a spala..nespi vice jak hodinu pres den.vecer jde spat v 8 dostane 180kase..vstane s placem v 23.00 dostane dalsi mliko nebo kasi zalezi d cim sla spat ten vecer..potom krmim jeste ve3 rano a nekdy jeste v 5 a vstava okolo pul 7.behem dne se i 3 pokaka.behem nocniho spanku place protoze chce napit caje nebo se otocit na brisko.bylo nmam doporuceno vyzkouset chamomilla vulgaris 9ch ale nevim nejak nevidim zlepseni proto se ptam na radu.rozpoustim jednu kulicku v 0,5dcl vody apodavam kapatkem kazdou ctvrt hodinu dokud obsah nezmizi.stejne neni klidnejsi.uz ma dva zoubky prorezane a trpela jako blazen.my s ni.vazi skoro 8 kilo a papa vsechno.chut k jidlu ma.diky moc
2009-09-21 17:42:49
Dobrý den, chamomilla je možný lék ale podle toho co píšete tak není příliš pravděpodobný. Pokud po užívání léku nepociťujete žádně zlepšení pak to pravděpodobně není ten pravý lék. Chamomilla často zabírá akutně při prořezávání zoubků ale pokud jsou tyto problémy již od narození tak je nutná celostní - konstituční homeopatická léčba. Doporučoval bych vyšetření.
Dobrý den,chtěla jsem se zeptat jestli je možné jako přípravu k porodu kombinovat homeopatikum Arnica montana a čaj z maliníku.Děkuji za odpověď.Antošová
2009-09-21 09:52:21
Dobrý den paní Antošová, já nedoporučuji užívat Arniku jako přípravu k porodu (viz starší dotazy). Doporučuji maliník a případně lék caulophylum. Arniku spíše až po porodu, pokud není potřeba Calendula (ve starších dotazech naleznete podrobnosti, vyhledávejte pomocí políčka s lupou).
Dobrý den, můj syn již měsíc kašle, zpočátku to bylo celou noc i přes den, nemá teploty ani rýmu a nic ho nebolí, ale občas se mu z kašle až zvedne žaludek, bral homeopatika Brynonia a ještě nějaká ale bohužel si nevzpomenu na název, noční kašel ustal přes den taky moc nekašle, ale při sebemenším zadýchání se rozkašle a někdy se i pozvrací. Poraďte mi prosím jaké léky by měl užívát. Děkuji Dagmar
2009-09-21 09:09:05
Dobrý den Dagmar, k tomu je potřeba vyšetření. Pokud je to již přes měsíc, tak je možná spíše potřeba celostní - konstituční homeopatická léčba.
Prosím o dávkování Colchicum autumnale 200 CH při akutním záchvatu dny. Díky Pavel
2009-09-21 08:42:26
Dobrý den Pavle, Colchicum je jedním z nejčastějších léků pro revmatické potíže. Je možné, že potence 200ch bude v pohodě ale asi bych nedoporučil při akutním záchvatu s touto potencí začínat. Není to v pravém smyslu akutní nemoc, je to projev chronického problému, podání vysoké potence by mohlo (i když nemuselo) tyto akutní projevy i zhoršit. Pokud je lék indikován, pak bych zkusil potenci cca 15ch ředěnou ve vodě. Teprve podle reakce lze potenci uzpůsobit.
Mam 8 mesicni dceru,prorezavaji se ji zoubky.V noci se casto budi a breci,neznate nejaky lek?dekuji
2009-09-20 21:10:36
Dobrý den, vyhledejte si starší dotazy týkající se léku Chamomilla vulgaris. (pomocí políčka vedle lupy)
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak můžu svému synovi (2,5 let) během zimy zvýšit imunitu? Trpní na rýmy, dá se říct, že během zimy ji měl stále. Děkuji žaneta
2009-09-20 09:20:38
Dobrý den Žaneto, problém s celkovou imunitou a opakované rýmy jsou chronický problém a k tomu je potřeba celostní - konstituční homeopatická léčba. Tedy absolvovat homeopatické vyšetření. Z nehomeopatických prostředků můžete zkusit echinaceu - to může dočasně imunitní systém posílit, ale pomocí homeopatie lze přímo vyléčit predispozici k opakovaným nachlazením.
Dobrý den, Mám již delší dobu bolesti v zádech v oblasti mezi hrudní a krční páteří a lopatkou na pravé straně, které prochází až dopředu hrudníku mezi žebry. Také bolest (asi svalů) podél celé páteře. Někdy mám až pocit že nebudu moci dýchat, jakoby ty svaly byly v nějaké křeči. Přečetla jsem článek na internetu, že na bolesti mezižeberních svalů by mohla pomoci Hekla lava. Prosím o radu a příp. jaké ředění a kolik užívat. Děkuji Marie Ficová, Praha
2009-09-19 22:57:21
Dobrý den paní Ficová, nepovažoval bych tento lék za nějaký univezální pro použití při těchto potížích. Nejdříve ze všeho bych zkusil, zda-li nemáte problém s páteří. Až teprve potom, pokud by nepomáhala například fyzioterapie bych volil homeopatickou léčbu. Ale spíše bych šel na klasické homeopatické
vyšetření.
Dobrý den, mam 13-ti měsíčního syna. Má kašel. U dr. poslechově v pořádku. V krku počáteční zánět ?- spíš na hrtanu. Výsledky výtěru zatím nemáme. Celkem rychle mu stoupla teplota. Dávám mu Belladonnu 9CH, napadlo mě dávat mu Homeovox,ale nevím, v jakém dávkování, navíc se dražé špatně rozpouští. Prosím poraďte mi dávkování nebo případně jiný homeopatický lék. Zároveň bych se chtěla zeptat, zda je vhodné pro 13-ti měsíční dítě podávat preventivně proti chřipce Engystol + Gelsemium 9 CH. Děkuji, přeji hezké dny.Šafářová
2009-09-18 13:51:04
Dobrý den paní Šafářová, homeovox je kombinovaný přípravek, který homeopaté nepoužívají (viz starší dotazy nebo informace na tomto webu) O engystolu platí to samé. Belladoda je jeden z možných léků ale podle toho co říkáte nelze posoudit, jestli je to lék správný. Gelsemium je jeden z možných profylaktik na chřipku, pokud je chřipková epidemie. Více o tom v článku o epidemických chorobách.
dobry den,prosim o informace,zda je nutne se nechat ockovat púred cestou do nepalu,tak jak se doporucuje -zloutenka b,brisni tyfus a tetanus?dale by mne zajimalo,zda existuje nejaka homeopaticka prevence a take,jak se vyporadat s horskou nemoci ?dekuji
2009-09-18 13:49:14
Dobrý den, já nevím, která očkování jsou povinná a nebyl jsem v Nepálu, takže nevím, jaká je tam situace. Pokud je někde vysoký výskyt nějaké nebezpečné infekční nemoci a lékařská či homeopatická je obtížně dostupná pak je očkování opodstatněné. Tetanus by měl mít každý i v Česku. Pokud už se někdo nechává očkovat, je důležité sledovat reakce a případně užít homeopatický prostředek, který pomůže detoxikovat organismus po očkování - viz článek o očkování na tomto webu. Následky očkování se mohou objevit i až po měsíci po očkování a mohou být dlouhodobé. Homeopatická prevence existuje, musí se řešit pro každou chorobu zvlášť. Homeopatická prevence není stoprocentní ale často může být lehčí průběh onemocnění (což lze ale říci i o klasickém očkování). Pro prevenci některých chorob lze použít nosody, pro jiné nějaký klasický homeopaický lék - genus epidemicus (viz článek o infekčních chorobách a částečně také o malárii na tomto webu, i když v Nepálu se malárie nevyskytuje. Ale v článku je vysvětlen princip preventivního pdávání homeopatických léků). U horské nemoci často zabírá lék Coca ale podle symptomů může být potřeba i jiný lék.
Dobrý den, lze léčit homeopatií Dyshidrotický ekzém na rukou? děkuji za odpoveď
2009-09-18 13:30:19
Dobrý den, jakékoliv ekzémy léčí homeopatie komplexně, je schopna léčit příčinu v organismu. Tedy ve Vašem případě je homeopatie schopná léčit nerovnováhu imunitního systému - jeho přecitlivělost.
dobrý den,mám sedmiměsíčního chlapečka a už čtrnáct dní neustále brečí,asi mu rostou zoubky a slyšela jsem že velmi pomáhá chamomila,myslíte že mu to pomůže a kolik gramulek mu mám dát když je mu sedm měsíců.děkuji za odpoved
2009-09-17 16:08:52
Dobrý den, ve starších dotazech naleznete více informací (do políčka u lupy zadáte slovo chamomil). Je možné, že by to mohlo pomoci. Zkuste na lžičku rozpustit 1 kuličku 15ch a uvidíte jak bude reagovat. Pokud se zlepší a po nějaké době lék přestane působit, můžete dávku opakovat.
Hezký den, co mi ze zkušenosti poradíte na cystu v ledvině? Děkuji za pomoc. Iva
2009-09-17 12:42:02
Dobrý den Ivo, ze zkušenosti nelze doporučit lék. Z několika lidí s cystou na ledvině může každý potřebovat lék jiný, k nalezení léku slouží homeopatické vyšetření.
Dobrý deň,prosím Vás o radu,mám mániodepresiu,brala som AD asi 2 roky,ale chcem otehotnieť,tak som AD za súhlasu mojej psychiatričky postupne vysadila,neberiem už 5 mesiacov,ale teraz sa mi mániodepresia velmi zhoršila,viete mi poradiť homeopatiká na MD?Ďakujem.
2009-09-17 10:54:51
Dobrý den, k léčbě je nutné homeopatické vyšetření. Maniodeprese lze úspěšně léčit pomocí homeopatie ale je nutná celostní - konstituční homeopatická léčba (podrobnosti na tomto webu).
Dobrý den, prosila bych o radu, jak u 18měsíčního chlapečka zvýšit zájem o jídlo? Váží 9kg a velmi málo jí, musím ho nutit, nechce moc kousat, nemá o jídlo moc zájem. Je velmi závislý na kojení, ale poslední tři dny už nekojím a odstavuji. Nicméně jí stejně málo.. Poraďte, prosím. Děkuji.Vaňková
2009-09-16 22:21:33
Dobrý den paní Vaňková, to je problém celkové konstituce dítě a k úspěšné léčbě je nutné homeopatické vyšetření. Bez toho nelze zvolit homeopatický lék.
Dobrý den.Mám 8 měs.syna,který se v noci stále budí po 2 hodinách na kojení.Ikdyž jsem se snažila kojení omezit a po probuzení jsem Matýska jenom pochovala,po chvíli usnul ,ale za 2 hodiny se stejně vzbudí.Jsem přesvědčená,že hlady to není.Protože kolikrát mléko ani nepije a jenom dudá prso.Dudlíkem se nedá ošálit.Jeho spaní přes den není taky žádná sláva.Stačí mu 30 min. dopoledne a odpoledne.To by ani tak nevadilo,ale že nespí klidne v noci začíná být pro mě neůnosné.Proto jsem se chtěla zeptat jestli neexistují nějaká homeopatika na tento problém.Předem děkuji za odpověď Frýdová
2009-09-16 20:37:18
Dobrý den paní Frýdová, bylo by potřeba osobní homeopatické vyšetření, je to problém celkové konstituce dítěte a tu bez osobního kontaktu nelze odhadnout.
Dobrý den,nemám žádné zkušenosti s homeopatiky,ale našeho 10ti měsíčního syna nechci hned zpočátku zatěžovat klasickými léky,manžel nám donesl domů pořádnou chřipkovitou rýmu,mám ji už také a teď i prcek-obrovské,opakované pšikání,průhledný,neustále tekoucí soplík,slzení očiček,ráno chraptění,k tomu samozřejmě plačtivost,neustálé dožadování se mojí přítomnosti a nošení...Ještě poddotaz,dají se homeopatika kombinovat i s "klasiky",přidá-li se nám teplotka,mohu dát čípek? A ještě,naše jinak moc milá paní doktorka není homeopatikům nakloněna,můžete poradit v Brně homeopata pro dítko?Děkuji,mějte se tak,abyste ani tyto léky nepotřeboval-Lea a Eliášek
2009-09-16 17:31:23
Dobrý den Leo a Eliášku, teplota je součást boje imunitního systému. Umělé snižování teploty je většinou přetěžování organismu a snížení možnosti úspěšného boje imunitního systému proti infekci. Jediný "pozitivní" efekt je dočasná úleva. Pro výběr homeopatického léku by bylo potřeba znát podrobnější symptomy, k tomu je potřeba vyšetření. Z brněnských homeopatů bych doporučil například Aleše Sušického. PS. Díky za přání
Dobrý den ,
Mám 2letou holčičku narodila se ve 29 týdnu 1kg.Máme problémy s jídlem sní všechno ale jen jen pár lžiček.Nevím jak ji zvýšit chut k jídlu?Váží10kg.
děkuji monika
2009-09-15 20:27:22
Dobrý den Moniko, na doporučení nějakého konkrétního postupu by bylo potřeba osobní vyšetření.
Dobrý den,
poradíte mi prosím jak brát hekla lava 5 ch na ostruhu v patě ?
Děkuji Petra
2009-09-15 18:24:49
Dobrý den, ve starších dotazech naleznete nějaké podrobnosti (vyhledáte pomocí lupy). Možné užívat například jednou denně dvě kuličky. Je důležité sledovat reakci. Po nějaké době je to vhodné probrat s homeopatem. Pokud by se objevilo něco neobvyklého tak lék vysadit.
Dobrý den, mám hypothyreozu, užívám Letrox. Jelikož mě trápí problémy se špiněním před a po menstruaci (cca 2 dny před, pak 4 dny samotná menstruace a cca 8-10 po) ráda bych se zeptala, jestli existuje možnost jak tento nepříjemný problém vyřešit. Mnohokrát děkuji za odpověď.S.
2009-09-15 18:11:14
Dobrý den S., pomocí homeopatie lze úspěšně řešit problémy menstruačního cyklu (více v článku věnovanému gynekologickým problémům na tomto webu). Je potřebné homeopatické vyšetření.
Dobrý den chtěla jsem se zeptat zda je nějaké homeopatikum na noční pomočování enuréza.Synovi je 7 let.Děkuji A zda v okolí Poličky či Svitav je nějaký homeopat.
2009-09-15 16:33:25
Dobrý den, skutečně je potřeba nalézt homeopata, bez vyšetření nelze lék doporučit. Ale ve Vašem okolí přímo osobně doporučit nějakého homeopata bohužel nemohu.
Dobrý den,
chtěla bych Vás poprosit o radu, mám téměř 8týdenní mimi a na obličej mu vyrazil atopický ekzém. Existuje třeba nějaká homeopatická mastička s kterou bych mu mohla ulevit, nebo mohu já použít nějaké homeopatikum které by doatal ode mne při kojení?? Moc děkuji za radu a přeji hezký den, Mia
2009-09-15 12:43:11
Dobrý den Mio, atopický ekzém by se nikdy (!) neměl léčit svépomocí. Atopický ekzém je chronický problém imunity který se manifestuje na pokožce a pro skutečně účinnou léčbu je nutná celostní - konstituční homeopatická léčba k čmuž je potřeba homeopatické vyšetření. I pomocí homeopatických léků, které budou doporučeny povrchně, je možné dočasně zmírnit ekzém ale současně zhoršit chronický stav.
Dobrý den, chtěla bych poradit o jakou se jedná diaknozu, když jsou příznaky, bolest hlavy, zalehlost uší, ucpané nosní dutiny, časté močení a zvýšená kazivost zubů?a rengen nosních dutin nic neukázal...... Děkuji. Katka
2009-09-15 10:34:26
Dobrý den Katko, podle toho co popisujete nemohu stanovovat diagnózu. Homeopaté nepoužívají klasickou diagnostiku, diagnóza v homeopatii je v podstatě název zvoleného léku. Uvedené symptomy mohou být vodítka k nalezení léku ale pouze vodítka. Pro výběr léku by bylo nutné homeopatické vyšetření.
Dobrý den,
syn (11 měsíců), má rýmu(čirý hlen z nosu, mírné pokašlávání), jaký homeopatický přípravek je na toto vhodný? Naše lékařka mi při předchozích nachlazeních doporučila poumon histamine a ipecacuanha, ale každý z nich se užíval při jiném typu nachlazení, jaký z nich mám podat v tomto případě. Syn je nachlazený často, začíná rýmou s čirým výtokem z nosu a mírným pokašláváním (v tomto stavu jsme teď)...končí úporným kašlem, silným zahleněním. děkuji za odpověď Vlaďka
2009-09-15 09:25:40
Dobrý den Vlaďko, ani jeden z uvedených léků mi nepřijde vhodný. Poumon je vhodný při alergické reakci, což může být i alergická rýma, ale spíše je tento lék vhodný při nějaké náhlé alergické reakci. Pro Ipecacuanhu je typická podrážděnost a pocit na zvracení případně zvracení. Na rýmu není jednoduché lék vybrat, spíše bych nechal lék vybrat homeopatovi na základě vyšetření.
Dobrý den,na internetu jsem se dočetla o přípravku AGNUS CASTUS 5ch,který pomáhá na zvýšení laktace,dávkování 2xdenně5 kuliček,ale nevím jak se tyto hom.podávají nebo ředí.Nemám s homeopatiky žádné zkušenosti,prosím o radu.Děkuji Kateřina T.
2009-09-15 08:44:32
Dobrý den Kateřino, pokud nemáte jiné zkušenosti tak bych spíše doporučil Ricinus communis, podrobnosti včetně dávkování naleznete ve starších dotazech (do políčka u lupy zadejte slovo ricinus)
Dobrý večer, neznáte náhodou nějakého dobrého homeopata v okolí města Opava? děkuji za odpověď. Lucka
2009-09-14 22:09:40
Dobrý den Lucko, osobně přímo neznám, koho bych doporučil.
Dobrý večer, můj čtyřměsíční plně kojený syn se v noci často budí na kojení ( co 2 hod), během dne špatně usíná a spí pouze krátce, může mu pomoci lék coffea cruda? Děkuji za odpověď. Lucie
2009-09-14 22:02:15
Dobrý den Lucie, z takto krátkého popisu je Coffea jeden z možných léků ale těžko říct, jestli právě tento lék je vhodný právě pro Vašeho syna. Podle toho co uvádíte je možné volit z mnoha léků ale účinkovat bude pouze ten lék, který bude zvolený správně. Pro výběr léku bych spíše zvolil homeopatické vyšetření, pokud s homeopatií nemáte velké zkušenosti.
Dobrý večer. Jen v krátkosti bych se rád informoval, zda-li se pomocí homeopatické léčby dají léčit také psychické-úzkostné poruchy např. OCD (obsedantně kompulzivní porucha). Děkuji za odpověď. Martin, HK.
2009-09-14 20:28:27
Dobrý večer Martine, pomocí celostní - konstituční homepatie lze velmi účinně léčit OCD. K tomu je potřeba homeopatické vyšetření.
Dobrý večer pane doktore,prosím Vás o pomoc ohledně mé 12-leté dcery.Po dvouch letech má opět silný zánět močového měchýře.I když ji hlídám a snažím se tomu zamezit,stejně jsme to neuhlídali.Je nějaký lék na posílení moč.měchýře?Sice jsme hned v začátku nasadily urologický čaj,ale stejně máme antibiotika BISEPTOL.Předem Vám děkuji za odpověď.Petra z Lanškrouna
2009-09-14 19:12:47
Dobrý den Petro, i při akutním zánětu moč. měchýře je nutné vyšetření, neboť je cca 10 léků, které bývají často indikovány a je nutné z nich vybrat. Ale po odeznění akuního stavu, pokud se tento stav často opakuje a je tedy součástí chronického stavu, je vhodná celostní - konstituční léčba. To i po léčbě antibiotiky. Homeopatií lze skutečně vyléčit predispozici a nebo léčit přímo akutní zánět. Pokud chcete něco na posílení měchýře tak to je právě třeba urologický čaj nebo jiná bylinná směs na močové cesty.
Dobrý den,trpím nejspíše vaginismem.Pohlavní styk není přes křečovité stažení a bolest možný. Nejsem si vědoma žádných psychických potíží a ani nemám žádná sexuální traumata.Na netu jsem se dořetla, že existuje homeopatie, která by mohla při takovýchto problémech pomoci.
Děkuji předem za odpověď. Andrea (30 let)
2009-09-14 16:28:44
Dobrý den Andreo, při takovýchto potížích je nutné homeopatické vyšetření, bez toho není možné vybrat lék (vyšetření není prohlídka jako u doktora ale rozhovor). Vaginismus může být následkem sexuálního traumatu ale i nemusí. Může to být součást celkové konstituce ženy, tedy jistá predispozice od narození, která se projeví až v dospělosti a nemusí si toho být žena vědoma. Obojí lze pomocí homeopatie řešit.
Dobrý den, můj syn má zvětšenou nosní mandli zaslechla jsem, že jsou na zmenšení vhodná homeopatika SILICEA 15 CH 3 granule cucat obden. Zajímal by mě Váš názor zda-li by jste mi je také doporučil, aby jsme předešli operaci děkuji Irena.
2009-09-14 13:54:04
Dobrý den Ireno, tento lék je vhodný u těch (pro léčbu tohoto problému), kteří tento lék potřebují. Někdo může někde napsat, že mu tento lék pomohl, ale je to pro to, že tento lék odpovídá jeho konstituci. Tento lék je relativně častý ale to znamená, že pravděpodobnost, že to bude lék právě pro Vašeho syna je několik procent. Pokud byste ho chtěla synovi dávat, tak si někde nalezněte podrobnější popis tohoto léku a ověřte si, zda-li Váš syn popisu tohoto léku odpovídá. Poku ne, tak mu pravděpodobně nebude k ničemu. Podáváním léku který není indikován můžete po nějaké době i vyvolat nové symptomy. Spíše bych volil homeopatické vyšetření a nalezení léku přímo na základě symptomů. Zvětšené mandle je dlouhodobá léčba a je nutné i správné dávkování podle reakce. Vámi uvedený postup bych příliš nedoporučoval.
Dobrý den, od jara 2009 mám bolestivý pravý ramenní kloub, není to bolest přímo v kloubu, ale ve svalstvu. Na rtg nebyly prokázány žádné patol. změny.Bolest není při pohybu, ale v klidu, zhoršuje se chladem/ musím stále nosit dlouhý rukáv/ a průvanem. Nejhorší bolest je ale v noci, budí mě ze spánku, nemohu nalézt žádnou úlevovou polohu. Vybrala jsem 10x léčbu ultrazvukem, bezvýsledně. Můžete mi, prosím, poradit nějakou homeopatickou léčbu? Děkuji. Eva,62 roků
2009-09-14 11:08:44
Dobrý den Evo, může to být více léků, ale podle toho, co píšete, byste mohla zkusit Rhus toxicodendron. Je to jen odhad ale mohla byste ho zkusit. Např. večer dvě kuličky 15ch. Pokud by to ale nezabíralo (zkusit jen pár dávek) tak by bylo potřeba podrobnější vyšetření. Další dávku berte pouze pokud by se to zlepšilo ale pak by to přestalo působit. Pokud by bylo jakékoliv zhoršení tak další dávku nebrat.
a este by ma zaujimalo ako dlho sa moze podavat homeopatim chamomilla vulgaris. Dakujem velmi pekne za odpoved. Katka
2009-09-14 09:40:34
Dobrý den Katko. Nejde odpovědět přímo. Pokud lék (jednotlivá dávka) znatelně zabírá a po nějaké době účinkovat přestane, tak je možné podat další dávku. Takto můžete pokračovat pořád dál. Pokud lék nezabírá, tak pokud byste v podávání pokračovala dál tak můžete vyvolat nové symptomy. Takže u každého je to jiné, je vždy potřeba vnímat reakci na lék a podle toho postupovat dál. Pokud například někdo podává tento lék týden aniž by došlo k nějakému zlepšení tak by neměl s lékem pokračovat. Ale záleží i na druhu potíží. Výše uvedená odpověď platí při běžných nezvažných obtížích jako třeba prořezávání zubů.
Prajem pekny den. Vedeli by ste mi prosim poradit ci mozem davat homeopatikum chamomilla vulgaris mojej 6 mes.dcerke, ked sa nam prerezavaju zubky. Mam dat 9CH alebo 15CH ? Koľko guličiek ? Môžem to rozpustiť v materskom mlieku na lyžičke ?
2009-09-14 09:36:51
Dobrý den, tento lék dávejte jen, pokud jsou přtomné symptomy (viz starší dotazy). Tedy výrazná podrážděnost, dítě neutiší ani chování, může být doprovázeno teplotou, průjmem, rudnutí tváře (někdy pouze jedné poloviny). Stačí rozpustit jednu kuličku na lžičce převařené vody (15ch). Uvidíte jestli lék zabírá a pokud by zabral a třeba druhý den se to opět zhoršilo, tak můžete lék opakovat.
Dobrý den, mám ročního syna kterému se při jízdě autem dělá nevolno a zvrací, mohl by ste mi poradit co by na to pomohlo?
Doktorka mi poradila Viburcol, je to dobrá volba nebo máte ještě nějakou alternativu?
2009-09-13 21:16:38
Dobrý den, viburcol je složený přípravek, který má velmi omezené působení. Můžete ho zkusit, ale vhodnější je když homeopat vybere přímo vhodný lék pro Vašeho syna. Pokud viburcol nezabere, pak je osobní vyšetření jediná možnost.
Dobry den, ja uz som vam pisala pred 4mesiacmi. Teraz mame 8mesiacov a stale ten isty problem. Moja dcerka cez den spinka uz len dva krat. Dohromady tak 2 niekedyy 3hodiny. Nov noci je to katastrofa. Niekedy mam pocit,ze nestihnem ani zatvorit oci a uz je hore. jednoducho s pretoči na brusko,posadi a je hore alebo place...obcas sa stane,že spi aj 2-2,5hodiny v kuse no to je malokedy.Stale ju kojim,no v noci ju občas oklamem čajom.Neviem zž čo mam robit.Som hrozne zufala a unavena...ona je cez den velmi živa,musim byt stale v strehu. Som na nu vo vacsine sama , partner pracuje v zahranici, Dakujem
2009-09-13 17:43:39
Dobrý den, nevím co jsem Vám poradil před 4 měsíci, ale je nutné homeopatické vyšetření. Homeopatie by měla pomoct ale bez vyšetření nelze nic doporučit.
Dobrý den, syn /14měsíců/ trpí opakovaně na rýmy. teď má opět rýmu, vodnatou, mírně zakalenou, kýchá, pokaškává, má červené uslzené oči, mírně zvýšenou teplotu, venku se mu rýma lepší. co nám můžete doporučit? mám doma coryzalia, je vhodná pro malé dítě, rozpuštěná v převařené vodě? Děkuji! Marcela Z.
2009-09-13 13:15:27
Dobrý den Marcelo, pro léčbu takovýchto chronických problémů je potřeba homeopatické vyšetření a následná celostní - konstituční homeopatická léčba. Složené preparáty (jako třeba coryzalia) mohou někdy pomáhat ale celostní léčba je mnohem účinnější, takže pokud by coryzalia nepůsobila, tak pak je skutečně vyšetření vhodné.
Dobrý den! Prosila bych o radu - omylem jsem spolkla homeopatické prášky a nenechala je rozpustit v ústech! Má to nějaký negativní vliv na organismus? Jsem ve čtvrtém měsíci těhotenství! Předem děkuji za odpověď! Lenka
2009-09-13 09:37:04
Dobrý den Lenko, nemusíte se ničeho obávat. Homeopatické léky působí v ústní sliznici, v žaludku již nepůsobí (pro žaludek je to již jen kulička cukru), takže jste jen mohla omezit působení, ale často stačí i jen krátký kontakt se sliznicí v ústech aby lék působil. Ale nic negativního se stát polknutím nemůže.
Dobrý den, moc prosím o radu. Mám čtyřměsíčního chlapečka, kterého trápí koliky a nadýmání. Problémy má přes den. Vyzkoušela jsem Lycopodium clavatum 5ch a Nux vomica 5ch a bez úspěchu. Ředění roztoků bylo 3 kuličky do 100 ml vody a dávkování 2xd 1 lžička z každého roztoku. Nebyla koncentrace roztoků příliš nízká a proto léky nepomohly? Předem moc děkuji za odpověď. Lucka
2009-09-12 22:21:28
Dobrý den Lucko, pokud jste podávala oba léky současně, mohli se navzájem negativně ovlivňovat. Vždy je lepší podávat jeden a pokud ten nefunguje tak podat druhý. Je relativně malá pravděpodobnost, že by Vám zrovna tyto léky zabraly. Při podobných problémech je na výběr více léků a zabírá vždy jen ten, který je skutečně indikován. Při kolikách a nadýmání může jednomu dítěti Lycopodium úžasně zabírat a devíti jiným nepomůže vůbec. Spíše než vyší potence je pravděpodobně potřeba jiný lék. Pokud jste zaznamenala nějakou úlevu ale malou, pak je možná potřeba vyšší potence.
Dobrý den,můj 4 letý syn-alergik, má velice citlivé sliznice, narostli mu obrovské krční mandle a v noci měl apnoické pauzy,homeopat nám dal Natrum muriaticum - denně 1x kapka ředěná homeopatem, které mu velice pomáhalo i po psychické stránce,syn býval hodně uzavřený a na mě závislý.Po 3 měsících užívání jsme nakonec mandle museli odstranit, protože kdykoliv onemocněl, opět se apnoe vraceli.Lék jsme dobrali, ale dál v léčbě nepokračovali, je to 2 měsíce, co nic nebere, ale stále má trošku rýmy. Chtěla bych na léčbu navázat,hlavně nadále podpořit psychiku. Prosím Vás tedy o radu, jak v dávkování pokračovat nebo jesli máme přijít k vám a vy mu lék naředíte? Děkuji za odpověď. Jitka
2009-09-12 17:39:05
Dobrý den Jitko, pokud neznáte ředění léku který jste užívali, je vhodné se domluvit s homeopatem, který Vám ho dal. Případně, pokud máte lahvičku s trochou původního léku, můžete jí doplnit (opatrně, abyste nesahala na kapátko) 20% lihem a po řádném protřepání zkusit, jestli bude působit dál. Pokud výše uvedené možnosti nejsou možné, pak se můžete na mě obrátit a vymyslíme nějaké řešení.
Dobrý den, můj roční syn dostal streptokokovou anginu. Pediatr mi na ni předepsal penicilinová antibiotika OSPEN 750, ale protože současně navštěvuji homeopata, ten mi poradil Streptococinum 30CH. Myslíte si, že můžu nasadit OSPEN i Streptococinum současně? Nebo musí užívat jen jedno? Přiznám se, že mám strach antibiotika úplně vysadit a čekat zda zabere homeopatikum, protože má syn vysoké teploty (39C). Můj pediatr to se mnou bohužel není ochoten konzultvoat, protože homeopatii neuznává. Děkuji Vám za Váš názor. Alena
2009-09-11 12:22:40
Dobrý den Aleno, nemohu Vám doporučit abyste nepodávala antibiotika. Pokud jste antibiotika již začala dávat, pak je nutné dobrat celý cyklus aby se nezvyšovala rezistence bakterií. Já osobně bych při angíně streptococcinum nedoporučil, ale pokud má s tím Váš homeopat dobré zkušenosti tak je to jeden z možných způsobů homeopatické léčby. Teplota kolem 39 stupňů je často velmi dobrá pro to, aby organismus s infekcí úspěšně bojoval. Teplota není nic špatného, je to jeden z nástrojů imunitního systému. Nevadí, pokud jsou oba léky podávány současně.
Dobrý den. CHtěla jsem se prosím informovat zda je možné pomocí homeopatie vyléčit boreliozu. Jsem přeléčená antibiotiky doxybene 21 dnu, bohuzel potize jako motání hlavy, bolest zad a únava přetrvávají a v krvi mám nadále hraniční hodnotu. Děkuji Vám za odpověď
2009-09-11 10:13:04
Dobrý den, homeopatika zabírají při léčbě boreliózy. Často i když nezabírají antibiotika. Je nutné vybrat vhodný lék podle symptomů, k čemuž je potřeba homeopatické vyšetření - stačí krátké vyšetření pro akutní potíže.
Dobrý den,
byl mi objeven uzel na levém laloku štítné žlázy. Doktorka mě posílá na operaci,ale já i rodiče jsme proti. Je mi teprve 19 let a proto nechci už od tohoto věku přijít o štítnou žlázu a doživotně brát hormony. Vím,že to má i několik rizik. Chtěla jsem se zeptat jestli existují nějaká homeopatika,která by mi mohla aspoň trochu pomoci. Uzel mě netlačí ani nebolí,nezvětšuje ale ani nezmenšuje.
Děkuji Martina
2009-09-10 22:22:25
Dobrý den Martino, je nutné homeopatické vyšetření, neboť se jedná o chronický problém. Pomocí homeopatie je možné úspěšně léčit problémy štítné žlázy.
Dobrý den, mám dotaz, existuje nějaký lék na trému?
2009-09-10 20:23:53
Dobrý den, existuje, ale je jich mnoho. Pro výběr je potřeba homeopatické vyšetření. Tréma může mít velmi mnoho příčin, proto je nutné vyšetření.


Pro objednání na homeopatické vyšetření u homeopata Václava Hrabáka pokračujte na stránku Objednání na vyšetření nebo volejte na telefoní číslo 603 743 049

Postgraduální škola
je otevřena pro studenty a absolventy homeopatických škol.

Universum Homeopathicum