On-line poradna  

Objednání na homeopatickou léčbu

Novinky:

- Homeopatie
- Čeho se vyvarovat
- Hormonální antikoncepce a problémy s menstruací

Nejčtenější:

Očkování
První pomoc
Epidemické choroby
Zásady homeopatické léčby
On-line poradna
na dotazy odpovídá
Václav Hrabák
Václav Hrabák
objednání na vyšetření
nebo na telefoním čísle
603 743 049
 
 
On-line poradna

 
Na vaše dotazy odpovídá Václav Hrabák, homeopat
Na homeopatické vyšetření se můžete objednat na e-mailu:
vaclav.hrabakvolny.cz nebo na tel. 603 743 049.
Podrobnější informace - viz Objednání na vyšetření
Odpovědi nenahrazují lékařskou péči

Pokud máte neodkladný dotaz, využijte e-mail,
v této on-line poradně může být odpovězeno i až po několika dnech.

lupa.gif hledat výraz ve stávajících dotazech:  

On-line poradna je dočasně pozastavena, ale je zde velké množství odpovědí na stávající dotazy, ve kterých můžete vyhledávat pomocí políčka s lupou.
Pokud máte dotaz na který ve stávajících dotazech nenaleznete odpověď, pošlete ho na e-mailovou adresu uvedenou v kontaktech.zobrazení 1601. - 1700. z 3021 dotazů
zobrazit: předchozí dotazy - 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 - další dotazy
dobrý den, v úterý jsem přestala kojit a mám stále nalitá a hodně bolavá prsa. Doporučili mi homeop. lac caninum 30ch, ale nevím dávkování a zda jsou opravdu pro tento účel vhodná. děkuji vám
2009-09-10 18:53:26
Dobrý den, odpovídám již asi pozdě, při odstavení doporučuji Ricinum communis 30ch, je nutné odstříkávat aby prsa netvrdla a nehrozil zánět.
dobry den teprve včera jsem se odvažila koupit homeopatika pro mou malou 5 měsični dceru mněli jsem malem zapal plic tak jsme brali antibiotika asi tak 10 dnu pak lekařka řekla že ma plice čiste a vysadila je mala ale stale kašle je to už 2 tydny po atb řekla že to bude dele trvat ale stejně mala se tim budi a zda se mi to dlouho ma si myslim kašel ktery konči vykašlanim hlenu lekarnice mi poradila IPECA 15 tak 5 ml vody rozpustit 5 kuliček mam to davat opravdu jen večer a k lečbě už nic jineho nedavat jen ty homeopatika?
2009-09-10 10:17:06
Dobrý den, nemohu říct, jestli podávat pouze homeopatika, při zápalu plic je nutný dohled lékaře. Při kašli s vykašláváním hlenu jsou obvyklejší jiné léky než Ipecacuanha. Ipeca bývá indikována, pokud jsou tyto potíže doprovázeny nucením na zvracení případně zvracením. Často bývá přítomna celková podrážděnost. Homeopatické léky zabírají pouze pokud jsou správně vybrány.
Dobrý den,můj muž trpí od mala nadměrným pocením,avšak se to zhoršuje a už to není jen při námaze,stačí větší teplo,nebo menší fyzická zátěž,nějaký stres. Trpí taky na močový měchýř,na prochladnutí ledvin. Mohlo by mu něco pomoci?
2009-09-10 09:47:44
Dobrý den, celostní - konstituční homeopatie by mu měla pomoci. Ale jistě i jiné přírodní terapie - čínská medicína, byliná terapie atd. Pro homeopatickou léčbu je nutné vyšetření.
Ráda bych Vás poprosila o radu:
měla jsem na noze velkou borelii, antibiotiky jsem se začala léčit cca 10 dnů po odstranění klíštěte.
Odběry krve byly na boreliozu pozitivní,
i kontrolní odběr po léčbě 6 týdnů antibiotik stále prokazuje vysokou přítomnost protilátek.
Mám oavy, že nejsem vyléčená.
Mohl byste mi poradit jaká homeopatika by byla vhodná ?
Děkuji, Jitka.
2009-09-10 08:59:18
Dobrý den Jitko, je vhodné homeopatické vyšetření (stačí krátké vyšetření pro akutní léčbu). Borelióza jde úspěšně léčit pomocí homeopatie, často i když antibiotika nezabírají. Je skupina léků, které jsou často indikované při borelióze, je potřeba z nich vybrat lék podle symptomů.
Dobrý den, pane doktore.Dnes jsem zahájila chemoterapii. Jaká homeotika by bylo možné užívat na detoxikaci organismu,popř.homeopatika, aby nevypadávaly vlasy.
Děkuji za odpověď. LS
2009-09-09 21:26:46
Dobrý den, často je pro snížení vedlejších účinků chemoterapie účinný lék Cadmium sulphuratum, je možné ho užívat před, během i po chemoterapii (např. potence 30ch). Je vhodné domluvit dávkování s homeopatem podle konkrétního stavu a případných potížích. A také, pokud je po léku nějaká reakce a nebo naopak nepůsobí. Při chemoterapii mohou být účiné i další léky, např. Ipecacuanha, Arsenicum album, Nux vomica, každý z léků má specifické symptomy.
Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o informaci zda-li mohu začít užívat Ricinus Communis 5 CH. Mám podezření na autoimunitní onemocnění - zřejmě lupus. Mám 3 měsíce starého chlapečka, který mi chce pít pouze z jednoho prsu, protože v tom druhém mám málo mléka. Mléko si tedy odstříkavám, ale tvoří se v něm stále málo. V současné době neberu žádné jiné léky. Velice Vám děkuji za odpověď a přeji pěkný zbytek dne. Dana C.
2009-09-09 17:04:35
Dobrý den Dano, neměl by být problém užívat Ricinus communis, pokud máte podezření na lupus. Ale přečtěte si starší dotazy jak dávkovat a pokud by se objevilo cokoliv neobvyklého tak lék vysaďte. Homeopatická celostní - konstituční léčba je účinná i při léčbě autoimunitních onemocnění. Pokud Vám potvrdí zmíněnou diagnózu, zvažte možnost homeopatické léčby.
Dobrý den, chtěla bych se vás zeptat na lék STODAl. Naší Viktorce je 7měsíců a má kašel, paní doktorka nám napsala STODAl sirup. Když jsem si ho vyzvedla na krabičce píší pro děti od jednoho roku. Mohu to tedy podávat 7 měsíční holčičce??? Moc děkuji za vaší odpověď. S přáním hezkého dne Renáta P.
2009-09-09 10:45:36
Dobrý den Renáto, já obecně nedoporučuji kombinované preparáty (což je i stodal). Tento sirup není pravděpodobně doporučen dětem mladším 1 roku kvůli obsahu alkoholu. Na to se spíše dotažte Vaší lékařky.
Dobrý den pane Hrabáku,
Od své puberty mi rostou na bradě tmavé chloupky a od té doby se stále rozrůstají, v menším poměru jsou i na prsou, na nohou jsou stále.Toto má částečně i má sestra.Prosím, mohl by jste nastínit, čím by to mohlo být. Ale předpokládám, že bude třeba vyšetření.Děkuji. Marie
2009-09-09 00:17:00
Dobrý den Marie, často to bývá zapříčiněno hormonální nerovnováhou ale není to jediná příčina. Je několik homeopatických léků které jsou často indikovány při těchto problémech a léčba bývá většinou účinná. Pro doporučení konkrétního léku je ale skutečně vyšetření nutné. Je potřeba skutečně celostní léčba, pokud se má hormonální rovnováha pozitivně ovlivnit. Tyto problémy mohou být často dědičné, podmíněné geneticky, může to být často problém u více sourozenců současně. Je možné, že zvolený homeopatický lék bude pozitivně působit i Vaší sestře.
Dobrý den, chci se zeptat, zda na genitální bradavice a polypy se da uzivat THUYA 9CH a pokud ano tak v jakem davkovani, popřípadě, zda mi můžete poradit nějaký jiný prostředek. Jedná se jen o dva výrůstky, nemoc se vratila po 13 letech. Přečetla jsem nějaké informace o tomto homeopatickem leku (na internetu) a da se rict, ze na me odpovidaji vsechny veci, ktere jsou uvedeny. Bohuzel. Děkuji za odpověď.
2009-09-08 22:23:39
Dobrý den, pokud Vám odpovídají všechny věci, které jsou uvedeny, pak je možné tento lék vyzkoušet (i když nevím, jestli informace, které jste zjistila jsou relevantní). Bylo by vhodné připravit si vodní/lihové ředění. Dále je ale důležité, abyste si něco zjistila o tom, jak poznat, jak často lék brát. Příliš časté dávkování Vám může stav ještě zhoršit. Vhodné je si vzít nejdříve jen jednu dávku a pak několik dní počkat. Můžete potřebovat užívat lék jednou denně ale také i pouze jednou za týden. To lze zjistit až podle reakce.
Dobrý den pane doktore,ráda bych se zeptala jestli je možná homeopatická léčba v případě onemocnění štítné žlázy,lékařka zjistila zánět štítné žlázy, beru Euthyrox 1 tabletu denně,tablety beru asi půl roku,poslední dobou se necítím moc v pohodě a začala jsem dost přibírat na váze.Docela vážně uvažuji,že tablety přestanu brát.Děkuji Mahelová
2009-09-08 20:14:22
Dobrý den paní Mahelová, homeopatická léčba možná je, je nutná celostní - konstituční homeopatická léčba, k čemuž je potřeba homeopatické vyšetření.
Dobrý den,můžete mi prosím poradit?Mám téměř úplnou ztrátu čichu a chuti,lékařka na ORL mi předepsala Medrol 4mg.Mohla bych tento lék něčím nahradit?Děkuji za odpověď.
2009-09-08 12:03:04
Dobrý den, to nemohu vůbec posoudit. Homeopatika působí jinak než alopatické léky, nelze je jimi jednoduše nahradit.
Měla jsem 4 neděle bolestivé krvavé puchýře v ústech a na jazyku. Po dezinfekci jodovou tinkturou se to vždy zlepšilo, ale propuklo to znovu. Trochu to polevilo a opět se to vrátilo. Teď to odeznívá. Nebyla to slintavka?
2009-09-08 10:21:43
Dobrý den to nevím. Slintavka je u lidí velmi vzácná, byla popsána jen u několika lidí.
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda existují nějaká homeopatika jako náhrada za lék Mictonetten, který byl předepsán 4leté dcerce kvůli malé kapacitě močového měchýře a nočního pomočování. Děkuji za odpověď. Petra K.
2009-09-07 14:56:20
Dobrý den Petro, homeopatická léčba funguje na odlišných principech než léčba alopatická. Nelze jen jednoduše nahradit alopatický lék homeopatickým. Neznám podrobnosti o kapacitě močového měchýře Vaší dcery ale noční pomočování má většinou jiné příčiny (které jsou ale běžným lékařským přístupem neléčitelné). Lék, který uvádíte, je spasmolytikum, relaxuje svalstvo močového měchýře, ale je to obecně celkově útlumový lék, utlumuje celkově nervovou soustavu. Noční pomočování lze často úspěšně upravit pomocí homeopatie. Je ale nutné homeopatické vyšetření.
Dobrý den,
mám prosbu, dá se léčit homeopatiky plíseň nehtů na nohou? Mají změněný zhrublý povrch a od konce se odspodu drolí a zvedají.
Děkuji
2009-09-07 13:35:50
Dobrý den, je možná homeopatická léčba (k čemuž je potřeba vyšetření) ale také bych zkusil koupele ve vodě s jablečným octem.
dobrý den, můžete mi prosím poradit vhodný přípravek pro zlepšení chuti u dvouletého ditěte
2009-09-07 12:35:13
Dobrý den, k tomu je potřeba homeopatické vyšetření.
dobrý den pane Hrabák,
měla bych k vám prosbu,
můj otec má leta cukrovku ale nijak vysokou.
V současné době se rozvádím a táta se trápí, cukrovka mu vyletěla hned po tom, jak se to dozvěděl. Nemůžete mi pradil homeopatiku, které by mu mohlo pomoci?
Děkuji Tvarohová
2009-09-07 11:20:11
Dobrý den paní Tvarohová, pro léčbu takovýchto chronických problémů je nutné homeopatické vyšetření a celostní - konstituční homeopatická léčba.
Vážený pane,trápí mě opakovaně herpesy /typuB/ na hyždi.
vyzkoušela jsem spoustu mastí lokálně, na imunitu léků, ale bezvýsledně. Mám to jak hlásič, "do týdne přijde menstruace".
Testy na hormony-v pořádku. Ale vím, že to je i ve spojení se stresem, to naskočí také. První známka o oparech v roce 1983. Děkuji Jana T.
2009-09-07 10:53:02
Dobrý den Jano, popisovaný problém je problém celkové konstituce (opary jsou často problém celkové konstituce a nikoliv akutní infekce) a proto je potřeba homeopatické vyšetření. Vůbec to nemusí znamenat, že je něco s hormony, mnoho symptomů se může objevovat jen v jisté fázi cyklu. Jedním z léků, které mají právě opary před menstruací je například Dulcamara, ale to neznamená, že je to lék právě pro Vás. Lék musí odpovídat Vaší celkové konstituci.
Dobrý den pane Hrabák,
chtěla jsem Vás poprosit o radu, jaká homeopatika užívat na astma. Je mi 38 let, na astma mi přišli před 3 lety, nic jsem neužívala, protože mám z kortikoidů docela strach. Astma se mi zhoršilo, špatně se mi dýchá, mám tíhu na hrudi, sevřený krk, dostala jsem Pulmicort. Musím ho začít brát, ale mám z této léčby obavu. Co na to srdce a taky tloustnutí? Existuje nějaký homeopatický lék na astma? Děkuji za radu Hanka
2009-09-06 22:20:45
Dobrý den Hanko, astma je chronický problém, k doporučení léku je nutné homeopatické vyšetření. Homeopatie je účiná léčebná metoda při léčbě astmatu.
Dobrý den chtěla jsem se Vás zeptat jestli můžu kombinovat Arnicu monatnu 9ch s gelsemium sempervirenes 15ch, jde mi o to, jestli to můžu brát dohromady a v jaké dávce, jsem ve 39t.těhot. první dítě, těhotenství jsem měla bez problémů. Děkuji
2009-09-06 18:18:26
Dobrý den, já nedoporučuji brát Arniku preventivně před porodem. Nanejvýš těsně před porodem jednu dávku (pokud vůbec). Gelsemium bych užíval pouze pokud je skutečně indikováno. Pokud říkáte, že jste první těhotenství měla v pořádku a nemáte nějaké obavy z porodu, tak není důvodu proč Gelsemium brát. Naopak Vám může vyvolat nějaké nepříjemné symptomy. (Ale může to být částečná prevence proti chřipce.)
Dobrý nedělní večer, mám jednoduchý dotaz ohledně menstruace. Přečetla jsem, co píšete a potvrzuji, že je to naprostá pravda, antikoncepci jsem začala brát v 16-ti letech z důvodu nepravidelné a velice bolestivé a silné menstruace. Přestala jsem jí brát ve 20-ti z důvodu vady krve. To, co se se mnou děje první tři dny bych nepřála největšímu nepříteli. Bolesti, silné krvácení a velké kusy sražené krve, na omdlení, na zvracení, průjem, zima-vedro, studený pot, neschopnost soustředění, nechutenství, točení hlavy a hlavně úplně bez energie a síly, sebere mi to veškerý power. Homeopatika mám - beru hormeel, který tak, jak to cítím já, nezabírá. Pak ještě Colosynthis 9CH, který tedy zase zabírá nebo spíš mohu po něm fungovat, chodit do práce, komunikovat s lidmi, ale cítím to tak, že snižuje krvácení a mám pocit, že se nevyčistím, jak bych měla. Možná bych měla napsat, že mám za sebou dvouletou intenzivní homeopatickou léčbu od MUDr. Plchové, Liberec, echinaceou a dalšími prostředky, která tedy svůj úspěch rozhodně měla, přestalo mi spousty problému včetně neustále se opakujících výtoků. Klasický gynekolog prohlásil, že mám dost zakloněnou dělohu, která toto způsobuje a že mě objedná na zákrok, řekla jsem v žádném případě. Dá se poradit, aniž byste mě viděl?
2009-09-06 18:08:38
Dobrý den, bez vyšetření nelze doporučit konkrétní lék. Je velmi mnoho léků které mají silný vliv na problémy při menstruaci. Hormeel bych příliš nedoporučoval. Vhodná je skutečně celostní - konstituční homeopatické léčba. K navrhovanému chirurgickému zákroku jste zaujala zdravé stanovisko.
Dobrý den,mám 13 měsíčního syna,od narození ještě nespal celou noc,budí se 5x i více.Někdy začne v noci hrozně křičet a není k utišení.Chtěla jsem se zeptat jestli není nějaký lék,který by ho v noci uklidnil?Děkuji Lucka
2009-09-06 14:38:08
Dobrý den Lucko, tyto potíže se týkají celkové konstituce, je nutné homeopatické vyšetření a celostní - konstituční homeopatická léčba.
Dobrý den. Lze homneopatií vyzrát na chlamydií jež je již ve stádiu-CHpn-Igg,Iga,Chtr.-Iga,Igg, Chsp-Iga,Igg vše pozitivní ?
2009-09-06 10:18:10
Dobrý den, homeopatie může být účinná a o v jakémkoliv stádiu. Důležité jsou symptomy.
Dobrý večer.Jsem ve 36.týdnu těhotenství a chtěla jsem se zaptat,zda-li jsou nějaká homeopatika,ktará urychlují porod?Můj první porod byl vyvolávaný a hrozně dlouhý a těžký.Přála bych si ,aby můj druhý porod byl o něco rychlejší a bez hrozných křížových bolestí.Moc prosím o radu.Děkuji,Lenka G.
2009-09-05 21:53:02
Dobrý den Lenko, přímo porod je nutné řešit individuálně, mohou být indikovány různé léky a konkrétní lék je možný vybrat podle konkrétního stavu. S tím musí poradit homeopat podle symptomů. Jde ale připravit na porod předem například užíváním léku Caulophylum (podrobnosti naleznete ve starších dotazech). Také pomáhají čaje z maliníku, důležité je například neužívat hořčíkové tablety.
Dobrý den, můj šestiletý syn má už skoro rok chronickou rýmu,má stále ucpaný nos, občas vysmrkává,zhoršuje se to hlavně večer před spaním. Byli jsme na EAV vyšetření, alergie to prý není. Zkoušeli jsme preparáty Dr. Jonáše, moxování,reflex. terapii,nepije mléko a cukr a bílou mouku jí málokdy. Stále se to nelepší. Můžete mi prosím poradit, jestli lze léčit homeopaticky, slyšela jsem o přípravku Lymphomyosot..? Děkuji. Bouzková
2009-09-05 21:30:49
Dobrý den paní Bouzková, Lymphomyosot zkusit můžete, ale moc bych od něj neočekával. Je to spíše podobné léčbě bylinou směsí než skutečné homeopatické léčbě. Může to pomoct, ale neočekával bych úplné vyléčení. Nejefektivnější je celostní - konstituční homeopatická léčba, k tomu je potřeba homeopatické vyšetření.
Dobrý den,mám 9 letého syna a 4 letou dcerku. Před 5 měsící jim tragicky zahynul tatínek. Zprvu se zdálo, že to děti zvládají dost obstojně, ale trpěly strachem - hlavně večer a syn začal být velmi nervózní. Začala jsem používat sirupek Sedalia, který po pár dnech začal zabírat a děti konečně po 4 měsících šly spát beze mne a už se nebojí jít samy na záchod, ale když nám došel problémy se vrátily. Nasadila jsem další, ale nevím jak dlouho ho vlastně můžeme užívat. Můžete mi prosím poradit???? Děkuji Jolana
2009-09-03 20:38:01
Dobrý den Jolano, nevýhoda tohoto přípravku (obecně všech složených přípravků) je, že pokud se podává dlouhodobě, obsahuje složku, která pravděpodobně působí pozitivně ale ostatní složky mohou po delší době i vyvolat nějaké symptomy. Další nevýhoda je, že pokud lék přestává působit, tak neexistuje vyšší potence tohoto léku. Pokud se podává pouze jednosložkový lék, je možné změnit potenci. Také je možné, že by dávkou léku o vyšší potenci by nebylo potřeba lék nadále podávat ale že by účinkoval dlouhou dobu. Ale to je jen odhad, nemusí to tak být vždy. Pokud Vám lék dobře zabírá a neobjevují se zádné neobvyklé symptomy, tak je možné s ním pokračovat. Pokud by se ale cokoliv dělo a nebo lék působit přestával, tak je vhodné zjistit, které složka skutečně působí a lze poté vhodným dávkováním stav řešit mnohem účiněji. Je možné, že to je Stramonium, ale může to být i jiná ze složek.
Dobrý den, mám ještě jednu otázku k ostruhám. Týká se to předešlého dotazu. Můžete mi prosím ještě napsat, kolikrát denně a počet kuliček Hekla Lavy mám užívat? Ptala jsem se na to, které balení Hekla Lavy si mám zakoupit. Trpím na ty ostruhy strašně moc již přes 1 rok. Děkuji za odpověď. Hanka
2009-09-03 13:57:09
Dobrý den Hanko, pokud budete užívat kuličky, tak bych zkusil jednou denně 2 kuličky 9 ch. Pokud použijete vodní/lihové ředění pak podle velikosti láhve. Při 1/4 L láhvi se užívá 1 lžička. Důležité před každou dávkou protřepat.
Dobrý den, mám ostruhy na obou patách a bolí mě to už přes rok. Můžete mi prosím poradit, jestli si mám zakoupit Hekla Lavu 9 ch , 15 ch nebo 30 ch? Nebo na tom čísle nezáleží? Vyzkoušela jsem již všechny možné léčebné metody včetně ozařování, ale stále mě ty ostruhy velmi trápí. A dočetla jsem se, že je vhodné i Hekla Lava. Děkuji za odpověď.
2009-09-03 13:39:21
Dobrý den, Hekla lava je pouze jedním z léků, které mohou být indikovány. To znamená, že právě u Vás zabírat může ale také nebmusí a pak může být potřeba lék jiný (to lze říci jen na základě vyšetření). Na čísle (potenci) záleží, neboť označuje sílu léku. Volba potence je důležitá a je to jedna z věcí, ke které lze dojít také až na základě vyšetření. Bez vyšetření bych doporučil volit spíše nižší potenci (9) a vhodnější je připravit vodní/lihové ředění. Pokud se objeví jakýkoliv neobvyklý symptom, lék vysaďte.
Dobrý den,
je možné pomoci homeopatií pohybovému aparátu, konkrétně artroze?
Děkuji.Katka
2009-09-03 09:25:13
Dobrý den Katko, homeopatie pomáhá i při artróze. Je však nutná celostní - konstituční homeopatická léčba.
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat ohledně užívání léku ricinus communis na podporu laktace. Užívala jsem ho asi týden a úžasně zabral, mléka několikanásobně přibylo. Zkusila jsem vysadit,došlo opět k úbytku, ale když jsem ho znovu nasadila,už se zlepšení nedostavilo. Zkoušela jsem i užívání ve formě roztoku, ale bez úspěchu. Je nějaké vysvětlení, proč zpočátku lék zabírá a pak už ne a má smysl ho po čase opět zkusit? Za odpověď děkuji. Jana
2009-09-02 18:42:42
Dobrý den Jano, pravděpodobně byste mohla potřebovat jinou (pravděpodobně vyšší) potenci. K tomu, že lék nějakou dobu působí a pak působit přestává, dochází běžně. Pokud se užívá vodní (lihové) ředění, pak je před každou dávkou důležité s lahvičkou několikrát (např. 5x) bouchnout a tím se trochu změní potence - a proto každá dávka působí jinak. Ale je i možné, že lék přestane účinkovat úplně. To je vždy individuální.
Dobrý den, je mi 44 let a jsem gynekologicky v pořádku.Mám krátký měsíční cyklus (25dní), ale jednou za rok se mi stane, že menzes opozdí. Když navštívím lékaře, dostanu hormonální injekci a nabídku na antikoncepci. Ráda bych se ale obojímu vyhla a chtěla jsem se zeptat, jestli je možné najít homeopatický lék, který by hormonální injekci na "spuštění menzes" nahradil. Děkuji Jiřka
2009-09-02 17:30:35
Dobrý den Jiřko, pomocí homeopatie je možné upravit a optimalizovat menstruační cyklus (viz i článek o gynekologii na těchto stránkách). Je potřeba homeopatické vyšetření.
Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu. Již delší dobu trpím zimnicemi-pálení očí, pocitu heoreček, které nemám, oslabenosti a nateklým krkem. Tyhle stavy mívám střídavě. Obešla jsem snad všechny doktory,, dělali mi testy atd...ve většině případech mi řekli, že jsem zdravá. Připadám si jako hypochodnr. Trpím zvýšeným aslem a mívám opakovaně čepy na mandlích. Léčila jsem to antibiotikami, ale nepomohlo to. Zvažuji vytrhnutí mandlí, ale nevím, jestli je to správné a jestli to pomůže. Možná od těch čepů a pachuti v ústech, ale ty zimnice?? Kolgyně mi poradila homeopatika, popravdě mě to nic moc neříká, tak bych se ráda zeptala Vás a požádala o radu. Mockrát Vám děkuji a přeji hezký den. Eliška
2009-09-02 11:36:44
Dobrý den Eliško, potíže, které popisujete jsou časté, mnoho lidí má po návštěvách lékařů pocit, že je hypochondr i když není. Homeopatie je většinou účiná, ale jsou to chronické problémy, je nutné homeopatické vyštření a celostní - konstituční homeopatická léčba. Vytrhnutí mandlí není řešení.
DOBRÝ DEN,DCERA MÁ ZÁNĚT DÁSNÍ,HROZNĚ RUDÉ A NATEKLÉ DÁSNĚ,BOLAVÉ I PATRO A KRK.PRÝ JE TO VIROVÉHO PŮVODU A NIC NA TO NENI.ZNÁMÁ NÁM PORADILA HOMEOPATIKUM CHAMOMILE,RÁDA BYCH SE ZEPTALA,ZDA JI OPRAVDU POMŮŽE A JAKÉ MNOŽSTVÍ ZA DEN BY MĚLA UŽÍVAT.JSOU JÍ NECELÉ 2 ROKY.
2009-09-02 10:39:22
Dobrý den, nevím, jestli je dotaz sještě aktuální, u Chamomilly je důležité chování dítěte, podle toho co píšete nelze posoudit. Ale není to příliž častý lék na tyto potíže. Vhodnější by bylo osobní vyšetření.
dobrý den chci se zeptat mám dlouhodobě užívat lék avertin 16.na nemoc menier chci se zeptat jestli se po tomto léku přibírá.děkuji
2009-09-01 18:48:17
Dobrý den, tento dotaz se netýká homeopatie, zeptejte se svého alopatického lékaře.
Dobrý den. Mám dceru stáři 2 měsíce. Chtěla bych poradit ohledně léku na podpoření laktace. Byl mi doporučen Ricinus communis CH 9, dávkování 4 denně 5 kuliček. Vím ale, že je i jiná síla těhto léků. Tak bych se jen chtěla zeptat jestli užívám správné léky a správné dávkování. Tento lék beru již 14 dní a nepociťuji žádné změny. Děkuji.
2009-09-01 17:23:20
Dobrý den, doporučuji užívat menší dávkování, 5ch dvě kuličky jednou až dvakrát denně. Teprve pokud to působí lze dávkování přizpůsobit. Tento lék však působí jen u někoho. Pokud po Vámi zmíněném dávkování nepozorujete žádné změny, pak na Vás tento lék pravděpodobně nepůsobí a je nutné zvolit lék jiný. Na to je však již potřeba vyšetření.
Dobrý den, mám 5 měsíční miminko a začínají nám asi vylézat zuby. Prosím poraďte nějaká homeopatika, aby byl malý v klidu. Je nevrlý a přes den mi nespí. Pořád má ručičky v pusince a slintá. Díky
2009-09-01 12:42:07
Dobrý den, je více léků při prořezávání zubů ze kterých je možné vybírat podle symptomů. Jeden z nich, při kterých je přítomná velká podrážděnost je Chamomilla vulgaris. Nalezněte si podrobnosti o tomto léku pomocí lupy (zadejte do políčka chamomil a zmáčkněte hledat)
dobrý den chtěla jsem se zeptat mám rok a pul starýho chlapečka máme zatím 6zubů a už jsem ztoho neštastna uz tak 2měsice je strasne nervozni ne a ne mu to vylezt jediny co me pomaha mi v lekarne doporucili homeopatika viburcol ktery je v provedeni cipku a zabere mu hned ptam se jestli je muzu pouzivat i nadale a kolikrat mu to muzu nebo nemuzu davat..vzdy je po nich vklidu akorat to zavadeni uz ztoho ma psycho jen me vidi chudak..a jeste me doporucili chamomilu 15a ta mi neprijde tak dobra,,diky za odpoved..Katka
2009-08-31 21:12:07
Dobrý den Katko, pokud je nervózní dva měsíce tak bych již zvolil homeopatické vyšetření. Již to není akutní případ, kdy lze zjednodušeně užívat právě třeba chamomillu nebo zmněné čípky. Dlouhodobé podávání bych nedoporučoval. Může to naopak stav ještě více komplikovat. Byla by již vhodná celostní - konstituční léčba.
Dobrý den. Moje známá mě požádala, zda bych ji nepomohla zjistit, kde se dají sehnat preparáty Dr. Schüslera. Když jsem si toto jméno zadala do vyhledavače, našla jsem sice Vaše stránky, ale o preparátu jsem nenašla nic. Má známá shání preprát - teď nevím, zda to napíšu správně - Calium aluminium sulfuricum. Víte, o co se jedná? Mohl byste poradit, kde jej sehnat? Za odpověď předem děkuji. Iveta Odvárková
2009-08-31 19:55:54
Dobrý den Iveto, nějaké podrobnosti naleznete v dotazech z 2008-05-17 17:57:28 a 2008-05-06 23:56:37. Já se touto léčbou nezabývám, ale něco má tato léčba s homeopatií společného. Pravděpodobně je možné použít volně prodejné potence od Boironu (5CH).
Dobrý deň, chcel by som sa poradiť aké by boli vhodné homeopatika na podporu činnosti ledvin u staršieho pacienta. Ďakujem. S pozdravom Pavol(ZV).
2009-08-31 17:19:23
Dobrý den Pavle, pokud jsou přímo nějaké problémy s ledvinami, pak by byly potřeba nějaké symptomy pro doporučení homeopatického léku. Pokud jde jen o posílení ledvin, pak je vhodné si vyhledat nejaké gemmoterapeutikum (případně bylinné čaje, bylinné tinktury) pro posílení ledvin, reflexní masáž a podobně.
Dobrý den již jsem vám psala a děkuji za odpověd ted upřesnuji. dvouletá dcera má zánět jater já jsem se domluvila na léčbě homeopatikama a mám obavy jestli ji to neublíží a zda by jí to mohlo pomoct. PHOSPHORUS 15ch 2krát denně 10 kuliček.Děkuji Iveta
2009-08-31 14:16:05
Dobrý den Iveto, těžko říci, 10 kuliček je zbytečné množství. Není to častý lék při akutní hepatitidě, musela by mít nějaké zvláštní symptomy. Pokud se jedná o léčbu konstituční, pak to není vhodné dávkování. Netvrdím, že je to nevhodná léčba ale nepřijde mi příliš pravděpodobné, že to bude účinné. Pokud tuto léčbu již užíváte, buďte obezřetná a při čemkoliv neobvyklém lék přestaňte podávat. Při takovýchto akutních potížích raději používejte mojí mailovou adresu. V on-line poradně čtu dotazy třeba až po týdnu (jako právě teď).
Dobrý den, velice bych ocenila radu, jak si poradit s virovým onemocněním
moluska. Doslechla jsem se, že je lze vyléčit homeopatiky, ale bohužel
neznám jakými.Mému 3-letému synovi se jich nyní vyrazilo cca 100. Děkuji.
Irena Kohoutová
2009-08-31 13:27:10
Dobrý den paní Kohoutová, ve starších dotazech naleznete podrobnosti (vyhledávejte pomocí lupy). Častým lékem je Silecea terra, pokud by nezabírala pak je vhodné vyšetření.
Dobrý večer, mám na Vás následující prosbu - marně sháním pediatra-homeopata ve městě Brno. Byla bych Vám vděčna za jakoukoliv radu či nasměrování. Předem velmi děkuji. R.Veselá
2009-08-30 22:48:27
Dobrý den paní Veselá, neznám osobně nikoho, koho bych Vám doporučil. Zkusil bych se obrátit případně na Brněnskou Homeopatickou fakultu. Odkaz viz homeopatie.ivories.cz
Dobrý večer, syn 6 let nastupuje do 1. třídy zš a již rok přetrvává občasná koktavost. navštěvuji logopeda. Mám doma rovněž přípravek gelsemium sempervirens 9ch a neznám jeho dávkování. Pomůže tento přípravek a jak jej podávat nebo mi doporučíte nějaký jiný. Předem děkuji Lenka
2009-08-30 22:10:42
Dobrý den Lenko, léků na koktavost je hodně, těžko říct, jestli zrovna Gelsemium bude tím pravým lékem. Raději bych zašel na homeopatické vyšetření a nalezl skutečně indikovaný lék. Koktavost lze velmi dobře léčit pomocí homeopatie.
Dobry den chtela bych se zeptat..uz rok me trapi problem asi psychickeho razu...Kdyz mam nekam jit zadnu byt nervozni z toho co tam bude dostavi se bolesti bricha a potom prujem..Je to hodne neprijemne..Kdyz jsem se sla zeptat do lekarny doprucila mi homeopatika Arsenicum album..Chtela bych se zeptat jeste to mam uzivat pravidelne a kdy..lekarnice mi rekla je 5 kulicek a nic vic.Moc dekuju za odpoved...
2009-08-30 09:45:55
Dobrý den, nedoporučoval bych tento lék užívat, byla by velká náhoda, kdyby to byl skutečně lék na Vaše problémy. Leda by Vaše lékárnice měla velké intuitivní schopnosti. Ale to by Vám pak doporučila i vhodné dávkování. Raději bych s tímto lékem neexperimentoval. Tento lék se používá při průjmech, ale často z otrav. Může léčit i chronické průjmy, ale jen někdy. Na Vaše problémy by bylo potřeba skutečné homeopatické vyšetření a celostní - konstituční léčba.
dobrý den můžete mi poradit jestli není nějaké homeopatiko jako antikoncepce, Nechce se mi užívat hormony a mám už tři děti. Moc děkuji za odpověď.
2009-08-30 08:56:25
Dobrý den, homeopatie jako antikoncepce použít nejde (jedna z mála oblastí, kdy nelze homeopatie použít). O antikoncepci si přečtěte článek Gynekologie na tomto webu.
Dobrý večer, dcera 1,5 roku, prostřední dítko,velice vnímavá,veselá pouze při maximální mé pozornosti,jinak plačtivá...stavování velmi zdravé, mléčné výrobky minimum, pouze jogurt občasr, sýr a teď mi napadá, že i dost másla. Jinak obilniny,zelenina, bílý cukr minimum,tak jednou do týdne, vše nahraz.obilnými slady...jen pro příklad..velice trpí pozorností od doby,kdy přede dvěma měsíci přibyl malý bráška. Má ekzém po zádičkách a prsou, bílé skvrny po obličeji a velmi velmi pije...snad i přes dva litry vody denně. Přes noc třeba i přes půl litru. V moči cukr nenalezen. Nenapadá vás takto nadálku, jeli to vůbec možné, z čeho může pramenit ta velká potřeba vody??Pije pouze kojenec.vodu, občas bylinky...močí také příliš. může tento ekzém souviset i s přemírou pití??Či ona nerovnováha z omezené pozornosti??Byla jsem v porodnici,hlídala jí se starším bráškou babička..rekce na toto??Je mi jasné, že je to na delší diskuzi, ale kdybyste se prosím pokusil, kdyby vás něco napadlo, byla bych moc vděčná. K homeopatce se chystám, ale z finančních důvodů musím ještě tak měsíc počkat. Děkuji za pochopení a odpověď. Martina
2009-08-29 22:23:04
Dobrý den Martino, tyto věci skutečně nejde řešit bez osobní konzultace. To nadměrné pití je určitě důležitý symptom, je to projev nerovnováhy ale je to relativně zdravá kompenzace té nerovnováhy. Pokud by se proti tomu nějak zasahovalo tak by se naopak mohl zdravotní stav zhoršit. Všechno co uvádíte spolu nějak souvisí ale z toho je právě nutné vybrat lék. Zbytečně bych vyšetření neodkládal. Je možné s některými homeopaty domluvit zaplatit za vyšetření část a zbytek později.
Dobrý večer.Ráda bych se zeptala, zdali je nějaké homeop.na uvolnění při pohlavním styku. Po třetím porodu se mi stal styk mírně bolestivý, ze začátku jsem uvolněná, ale jakmile má dojít k proniknutí do pochvy, stáhnu se, cítím napětí-mysl začne hovořit, snad mám i strach..nějaký zasunutý, problém s odevzdáním se??Po nějaké době, nejlépe vydýcháním, či soustředěním se uvolním, ale pokud by se našlo něco, co by mi v tomto procesu napomohlo, byla bych moc vděčná. Je mi 30 let,mám problémy s důvěrou, nejspíš i s onou pradůvěrou..mám komplikovaný vztah s matkou, není zrovna mateřský typ, možná nějaký blok z dětství??Děkuji za odpověď, budeli ve vašich silách. S pozdravem a přáním pěkného dne...Martina
2009-08-29 22:05:43
Dobrý den Martino, Vy popisujete věci, které by bylo vhodné probrat při vyšetření - právě tyto věci pomohou nalézt vhodný lék. Homeopatika by měla zabrat ale je nutná celostní - konstituční léčba. Př těchto potížích je homeopatie velmi účinná léčba.
Mohl by jste mi něco doporučit z homeopatik na nechuť na sex? Partner by ho mohl denně, mě stačí jednou měsíčně. Děkuji
2009-08-29 15:09:33
Dobrý den, to je problém (pokud je to problém) celkové konstituce, na to by bylo nutné celostní - konstituční homeopatické vyšetření. Není jeden lék na nechuť na sex. Je jich celá řada a je nutné vybrat jeden konkrétní.
Dobrý večer, můžete poradit jaké homeopatikum mám dát synovi, kterého bolí v krku při polykání. Děkuji Reevesová
2009-08-28 19:39:02
Dobrý den paní Reevesová, k tomu by bylo potřeba alespoň krátké homeopatické vyšetření.
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jestli můžu jen tak brát homeopatika. Syn bral aurum matallicum jedno ráno a silicea jedno večer žádné výsledky se nedostavili tak jsme začali s jinou léčbou. mohla bych tyto homeopatika dobrat já prí je ta silicea na podporu imunity. To by se mi hodilo protože stále kojím a podzim je za dveřmi a s ním různá nachlazení. jaký na to máte názor a na co ta silicea vlastně je. Moc děkuji za odpověd Věrka.
2009-08-28 14:17:07
Dobrý den Věrko, popsaný způsob užívání léků není vpodstatě příliš homeopatie. Kombinování těchto dvou léků pro mě není pochopitelné. Rozhodně bych nedoporučoval siliceu užívat tak jak to popisujete - na podporu imunity. Byla by náhoda, pokud by Vám lék zabral. Naopak by mohl způsobit i nepříjemné symptomy.
Dobrý den pane doktore, po vysazení antikoncepce mi homeopat doporučil na úpravu a pročištění brát homeopatika Folliculinum 9ch prvních 14 dní cyklu (1 x 3 kuličky) a Luteinum 5ch druhých 14 dní cyklu (1 x 3 kuličky). Předpokládám, že cyklus pro tyto potřeby začíná prvním dnem menstruace. Chtěla bych se zeptat jak správně postupovat, kdyby cyklus netrval přesně 28 dní, protože jsem byla upozorněna, že se to musí brát přesně? K tomu bych ještě po celou dobu měla brát FSH 5ch (1 x 3 kuličky). Předem děkuji za odpověď. Martina
2009-08-28 08:01:51
Dobrý den Martino, s popsanými postupy příliš nesouhlasím. Nevím, zda-li s tím má někdo pozitivní osobní zkušenosti. Ale pokud ano, pak je to možné. S tou přesností bych si hlavu příliš nelámal. V klasické homeopatii se vždy předepisuje individuálně podle skutečných symptomů, popsaný postup může být někdy potřeba ale nemyslím, že by to u všech žen mělo výrazně kladný efekt.
Dobrý den,
máme 3-měsíční děvčátko, má už týden serózní rýmu, první dva dny jsem aplikovala mořskou vodu ve spreji, rýma se zhoršoval, začala jsem kapat Nasivin, ale po pěti dnech baz většího efektu, je stále zahleněná, potí se, třetí den rýmy měla teplotu, v noci po odečtu 38,1, potí se, v noci spimlá, během dne moc nespí budí se, je mrzutá, plně kojím.V manuálu, které se davájí v porodnici jsme vyčetla, že na rýmu je vhodný Sambucus nigra 9 ch.Je vhodný nebo poradíte mi nvhodnější homeopatikum a jak se dávkuje.Děkuji mnohokrát za opoveď.
2009-08-27 19:43:55
Dobrý den, na podobné problémy je nutné alespoň krátké vyšetření. Obecně je na rýmu hodně léků ze kterých je možné vybírat. Sambucus nigra je z černého bezu, může zabírat ale také nemusí. Bez vyšetření nelze doporučit konkrétní lék.
Vnuk užívá ritalin (máí být hyperaktivní), dá se tento lék nahradit homeopatickým přípravkem?
2009-08-27 13:18:23
Dobrý den, při úspěšné homeopatické léčbě lze ritalin zcela vysadit. Můžete se přihlásit do jednoho z projektů Panakeia (viz www.homeopatie-panakeia.cz) Homeopatie je při léčbě hyperaktivity účinná. Při klasické alopatické léčbě se většinou používají útlumové a návykové látky (což je právě uvedený ritalin).
Dobrý den, jen bych si chtěla ověřit nasazení homeopatik na léčbu molusek své dvouleté dceři, doporučili nám dulcamara 9ch (5kuliček ráno), cinnabaris 9ch(5kuliček večer) a Thuya 15ch(jednou týdně 10kuliček).Jen pro doplnění máme atopický ekzém. Vím, že je různá kombinace přípravků, které se dají nasadit.Jen by mě zajímal váš názor na toto doporučení.Také by mě zajímalo jak probíhá mizení molusek zda zmizí tak, že se zmenšují nebo prasknou nebo jak, děkuji vám moc Dáša
2009-08-27 11:29:23
Dobrý den Dášo, tento způsob léčby já nedoporučuji, zvláště, pokud máte i atopický ekzém. Měly by se léčit oba problémy jako celek, tedy užívat jeden lék (na základě vyšetření), který bude léčit jak molusky tak ekzém. Myslím, že nejde předpovědět, jak budou molusky mizet. Pokud je například potřeba lék silicea, mohou i prasknout ale spíše se budou zmenšovat.
Dobrý den, jsem ve 34. týdnu těhotenství a začala jsem trpět silnou úzkoztí a strachem z porodu. Našla jsem radu na toto užívat 5 granulí GELSEMIUM SEMPERVIRENS 15 nebo 30 CH. Prosím Vás tedy o radu, zda je to opravdu možné a které z těchto dvou ředění a v jakém množství užívat.
Dkuji Vám velice Vepřková L.
2009-08-27 09:06:29
Dobrý den paní Vepřková, Gelsemium může být vhodný lék, ale pro jeho potvrzení je to velmi málo informací. Je to jeden z léků o kterých je možné uvažovat v tomto případě. Zjistěte si raději podrobnější popis tohoto léku a berte ho pouze pokud Vám bude sedět celkový obraz. Pokud lék skutečně budete chtít zkusit, vezměte si jen jednu dávku a pak počkejte. Další dávku si vezměte pouze tehdy, pokud Vám 1. dávka pomůže ale po nějaké době přestane působit. Vhodnější je samozřejmě dohled homeopata.
dobry den vysadila jsem antidepresiva citaloprm teva a beru sedatif pc nemuze me to uskodit?Hanka
2009-08-26 15:41:52
Dobrý den Hanko, náhlé vysazení antidepresiv může být samo o sobě rizikové. Sedatif bych nedoporučoval jako náhradu antidepresiv. Jeho použití je "vhodné" nejvýše při nějaké náhlé situaci, např. při šoku, a to pouze na krátkou dobu. Dlouhodobé užívání bych nedoporučoval. Lék Vám může pomáhat, ale bylo by to spíše náhodné.
Dobrý den mám dvouletou dceru má zánět jater lékařka ji předepsala flavobion. Já jsem si řekla o nějaké homeopatika. Nemůžu ji homeopatikama uškodit?Děkuji Iveta
2009-08-26 14:12:48
Dobrý den Iveto, musela byste napsat jaká konkrétní homeopatická léčba Vám byla doporučena. Homeopatika jsou šetrné léky ale nevhodné podávávní nemusí být neškodné. Nejde o nějaké poškození toxicitou jako u klasických léků ale organismus může být nesprávně stimulován a tím je možné vyvolat nějaké symptomy.
Dobrý den pořebovala bych poradit, syn začal loni chodit do školky a od té doby nám začaly angíny, prodělal jich od listopadu do letošního května šest, byl i 2krát v nemocnici protože mu už nezabírali antibiotika, prodělal vytržení nosních mandlí, ale angína se objevila další, tak jsme to uzavřeli pendeponem na který jsme chodili po třech týdnech a zatím je 2měsíce zdravý,paní doktorka mu chce vzít i krční mandle, z těch mám strach. Měl bronchovaxom 2balení na posílení imunity, a kombinaci Engystolu a Lymfomyosotu. Lymfomyosotu jsme vybrali 3 lahvičky,máme v něm pokračovat?Co byste nám doporučil, mám strach že s příchodem podzimu se nemocnost vrátí. Děkuji Veronika
2009-08-26 12:47:47
Dobrý den Veroniko, lék Lymphomyosot je kombinovaný homeopatický přípravek, ale než jako homeopatická léčba působí spíše jako směs bylinných tinktur. Problémy, které popisujete, jsou vhodné léčit klasickou homeopatií, pomocí které je možná skutečná léčba chronických potíží. Vámi popsaná léčba je spíše stimulace imunitního systému ale pokud to nezabírá tak je nutná skutečná léčba.
Dobry den,
dle ruznych informaci jsem se dovedela, ze je dobr uyivat jako pripravu pred porodem i po porodu na hojeni arnica montana. Nicmene davkovani je uvedeno 5 kulicek denne Arnica Montana 9CH, bohuzel se mi nepodarilo sehnat 9Ch, ale Arnica Montana 15CH, je mozne davkovani nejak upravit a pouzivat i tech 15CH nebo to mam radeji vymenit za 9CH. Dekuji moc. Linda
2009-08-25 22:42:03
Dobrý den Lindo, lék o potenci 15ch je možné podávat méně často než lék 9ch. Ale já nedoporučuji podávat tento lék delší dobu před porodem. Nejvýše jednu dávku (ale i to je na zvážení). Někdy by preventivní podávání mohlo způsobit nadměrné krvácení. Lék je vhodný po porodu na rychlé hojení zhmožděné tkáně a svalstva. Více v jiných starších dotazech.
Dobrý den,
chtěla jsem poprosit o radu, mohu použít Nitricum acidum CH15 na ragády po kojení???Předem mooc děkuji za odpověď Mia
2009-08-25 18:21:46
Dobrý den Mio, tento lék je jen jedním z léků, které mohou být indikovány, dalšímy častými léky jsou např. Castor equi, Graphites, Causticum. Je nutné zvolit lék podle dalších symptomů. Pokud by ste tento lék zkusila, nepodávejte ho příliš dlouho pokud by znatelně nezabíral (tzn. do několika dnů). Je pak nutné zvolit jiný lék.
Dobrý den, máme devítiletého syna, který prodělává autoimunitní onemocnění ADEM.
Potřebovali bychom podpořit regeneraci či obnovu nervových vláken. Prosím o radu, jaká homeopatika by byla vhodná. Děkuji.
2009-08-25 11:10:50
Dobrý den, homeopatie může být účinná při léčbě autoimunitních onemocnění. Je k tomu nutná celostní - konstituční homeopatická léčba, tzn. je nutné absolvovat homeopatické vyšetření. Bez toho nelze doporučit nějaký konkrétní lék.
Dobrý den, mám malého chlapečka, který špatně snáší některé potraviny. V lepším případě se osype svědivou vyrážkou, v horším mu začnou otékat víčka. Mohl by se po homeopatická léčbě úplně uzdravit? Nebo se jen utlumí intenzita té reakce?
Děkuji. Lucie
2009-08-24 23:02:47
Dobrý den Lucie, homeopatie je skutečně schopná tyto problémy úspěšně vyléčit, pokud se jedná o celostní - konstituční homeopatii (která umí léčit skutečnou příčinu) a nikoliv pouze utlumit reakci (což se může stát i po nevhodné homeopatické léčbě). Bylo by nutné homeopatické vyšetření.
Dobrý den,mám 3,5 letého syna, který odmítá mluvit.Říká pouze základní slova.Velice dobře všemu rozumí.Po neurologickém vyšetření EEG lékařka doporučila Nootropil a potom Pyridoxin, ale nic se po využívání léků nezměnilo.Neurologická diagnóza je opožděný vývoj řeči.Nyní žádné léky neužívá.Po foniatrické stránce je v pořádku.Dětská lékařka tvrdí, že je hyperaktivní.Jaký homeopatický přípravek by byl vhodný pro mého syna?Děkuji za radu a pomoc Hanka
2009-08-23 06:59:36
Dobrý den Hanko, bylo by nutné klasické homeopatické vyšetření. U řady léků je jedna z indikací opožděný vývoj řeči, ale může se jednat i o následek očkování. To vše je nutné při vyšetření zjistit. Hyperaktivita je velmi obecný pojem, pravděpodobně to souvisí i se zmíněným problémem s řečí, ale to může mít mnoho forem. Homeopatická celostní - konstituční léčba by měla pomoct.
Dobrý den, chtěla bych se zeptat jak fuguje homeopatický přípravek Ricinus communis 30ch,byl mi doporučen při odstavení dítěte od kojení. dekuji lenka
2009-08-22 20:22:28
Dobrý den Lenko, je to popsáno ve starších dotazech. Je možné použít jednu dávku, případně rozdělenou do jednoho dne (na třikrát), při současném odstavení dítěte. Ale současně je potřeba trochu odstříkávat aby se netvořily zatvrdlin a nehrozil zánět.
Dobry den, je mi 31 let, merim 170 cm a vazim 50kg,jsem svobodna a bezdetna, rada bych pribrala, ale nemuzu i kdyz jim vse co mi chutna, citim se dobre, netrpim nemocemi, mam pocit, ze hubnu cim dal vic, jaky lek by jste mi doporucil?
Adriana
2009-08-22 06:25:45
Dobrý den Adriano, bez homeopatického vyšetření nelze konkrétní lék doporučit, je to problém celkové konstituce, což je možné pomocí homeopatie řešit ale je nutný celostní - konstituční přístup a k tomu je homeopatické vyšetření nutné.
Dobry den, chtela bych se vas zeptat, kde je mozne sehnat homeopatika rady PC od Petera Chappella? Nikde nemohu najit zadny odkaz.
Mockrat vam dekuji, Vendula
2009-08-21 22:29:34
Dobrý den Vendulo, například Helios: http://www.helios.co.uk/categories.html - na této stránce zvolíte Peter Chappell. Léky jsou popsány pouze čísly,je nutné znát konkrétní číslo PC léku.
Dobrý deň,prosím ,poradíte mi homeopatiká na môj problém? Pri komunikácii s ludmi sa neviem správne vyjadriť,čo chcem povedať,hoci v myšlienkach presne viem,čo chcem povedať,len slovne sa mi nedá dobre vyjadrovať,neviem nájsť ,,správne slová",ked o niečom hovorím a už ma to začína deptať.Ďakujem,prosím neposielajte ma na konzultáciu k homeopatovi.Ešte raz velmi pekne dakujem za Vašu odpoved.
2009-08-21 14:26:28
Dobrý den, bez konzultace lze bohužel těžko doporučit vhodný lék. Pokud máte nějaký zásadní problém proč nejít k homeopatovi, pak je možné nalézt i nějaké alternativní řešení, ale rozhodně je potřeba znát více informací, aby bylo možné správný lék zvolit.
dobrý den,mam ročního syna s atopickým exemem od narození,již jsme vyzkoušeli snad vše a jeho stav je pořad stejný,má alergii na vejce a mléko,dodržujem dietu,ale exem na rukách a hlavně na nožičkach se nechce zlepšit jen po kortikojidech se to na par dní zlepší.chci se zeptat jestli by nám nepomohli homeopatika,alespon na to příšerné svědění.děkuji hanka
2009-08-21 12:43:05
Dobrý den Hanko, homeopatická léčba by měla pomoci celkově s tímto problémem, tedy je možné atopický ekzém zcela vyléčit. Je k tomu ale nutné homeopatické vyšetření a následná celostní - konstituční homeopatická léčba.
Dobrý den.
Plně kojím a 3 měsíc po porodu mi začaly padat vlasy. Nejhorší je to po umytí, to jsou úplné chomáče. Přidalo se k tomu i svědění hlavy s lupy, které jsem před tím neměla.
Děkuji Marie
2009-08-21 11:19:49
Dobrý den Marie, to může mít mnoho příčin, bylo by potřeba homeopatické vyšetření. Může se jednat o hormonální nerovnováhu, nedostatek minerálů, kožní problém atd. Přinejmenším ale doplňte stravu o vhodné přírodní doplňky (černá melasa, atd.)
Dobrý den,kamarádka mi doporučila homeopatika před porodem,jaká to jsou a nemůžou mít nějaký negativní vliv na miminko?
2009-08-21 08:45:07
Dobrý den, nevím co Vám kamarádka doporučila. Homeopatika nejsou zcela neškodná, při jejich užívání je nutné se řídit určitými pravidly, při jakémkoliv objevení se nových symptomů je nutné přestat léky užívat. Nemusíte se obávat toxicity léků jako u léků klasických ale při nevhodném užívání mohou vyvolat i nepříjemné symptomy.
dobrý den,chtěla bych poradit, která vhodná homeopatika použít na tišení bolesti
při rakovině kardie /již stent při zúžení / a žaludku,játra po spálení nádoru, bolesti zatím na prsou po zavedení stentu, jinak ne, zhubl 15kg,věk 75 je to bojovník s chutí do života a aktivit.jaké použít teť a při konečném stadiu pro úlevu. Velmi nemocné srdce,uříznuté prsty s otevřenou kostí hojící se.
děkuji Vám Jana
2009-08-20 21:00:29
Dobrý den Jano, k tomu je potřeba úzká spolupráce s homeopatem. Bolesti je potřeba detailně popsat a i lék, u kterého se ověří, že pomáhá může časem přestat působit a je nutné nasadit jiný atd. I při konečných stadiích se stav může postupně měnit a podle toho je potřeba i měnit léky. Přečtěte si také článek Terminální stavy na tomto webu.
Dobrý den pane doktore. Mám tento dotaz. Syn ( 3 roky ) podstoupil imunologické vyšetření z kterého vyplývá, že má sníženou imunitu. Docházíme na alergologii. Po testech je zjištěná alergie na jarní stromy a břízu. Dost často se u něj objevuje zánět průdušek, jinak jené zdravotní problémy nemá. Byla nám nasazená lečba Broncho-vaxem. JinMěla by jsem zájem o posílení imunity, jelikož za týden nastupujeme do školky. Díky za radu. Gábina
2009-08-20 15:25:58
Dobrý den Gábino, nejvhodnější je celostní - konstituční homeopatická léčba, pomocí níž jde úspěšně léčit celý komplex problémů, který popisujete, neboť alergie, imunita i záněty průdušek spolu souvisí a je to projev jedné společné příčiny. To lze právě pomocí homkeopatie léčit.
Dobrý den pane doktore,děkuji za Vaše odpovědi.

Můžete mi říci zda se mohou současně užívat homeopatika s Symbiflor a Imun(detoxikace) může to mít vliv?

Děkuji
MZ
2009-08-20 12:51:11
Dobrý den MZ, nemyslím, že by se mohly tyto lélky negativně s homeopatiky ovlivňovat, ale je dobré nezačínat s obojím současně, aby bylo znát jak která látka působí.
Dobrý den,

chtěla bych se zeptat na homeopatika na nevolnosti v těhotenství. Běžné léky u ěm nikdy nezabíraly. je to mé 4 těhotenství. 3. skončilo potatem. V podstětě nevolnosti začaly s každým těhotenstvím dřívě. Teď už v 5týdnu.

Existuje něco, co by alespon trochu zabralo. Zapomněla jsem napsat, že v prvním těhotenství jsem je měla do 6 ěmsíce, u druhého až do porodu.
2009-08-19 16:35:13
Dobrý den, pro doporučení léku by bylo nutné znát podrobnosti, k čemuž je nejlepší osobní vyšetření. Je mnoho léků, ze kterých je možné vybírat a pouze ten, který bude odpovídat Vašim symptomům může zabrat. Nejšastějšímy léky při těchto potížích jsou Sepia, Nux vomica, Tabacum, Ipecacuanha ale i řada dalších. Každý lék má svá vlastní specifika.
Ještě dodatek k mému dotazu ve 12:59. Našla jsem tato homeopatika, ale nevím, které přesně je vhodné...
2009-08-18 14:50:00
Dobrý den, homeopatika, která jste uvedla a způsob, podle kterých je lze zvolit je velmi zjednodušený a většinou podle toho nelze vhodná homeopatika vybrat. Proto jsem také výčet těchto homeopatik ve Vašem dotazu smazal, protože jsem nechtěl, aby na této stránce byly takovéto zjednodušené návody k dispozici. Byly tam popsány určitá vodítka, podle kterých se může homeopat orientovat, ale pro skutečné předepsání léku je potřeba znát celkový obraz případu i léku. Předepsal správně lék na základě toho co jste napsala by byla spíše náhoda. Tyto zjednodušené popisy spíše vedou k tomu, že člověk vyzkouší naslepo několik léků a pak z toho usoudí, že je homeopatie k ničemu.
Dobrý de, mám v očích chlamydie, mám výtok z očí, trápí mě od prosince. Včervnu jsem užívala kapky a mast Floxal. Bylo to lepší. Antibiotika jsem od očního lékaře odmítla - jednala se o 4 balení během měsíce. jemi 39 let. Mohu se jich zbavit pomocí homeopatie? Dříve jsem je mívala i ve výtoku z pochvy. Děkuji Jana
2009-08-18 14:39:57
Dobrý den Jano, je možná léčba pomocí homeopatie ale je potřeba homeopatické vyšetření.
Dobrý den,můj 13 měsíční syn velice špatně v noci spí, často se budí, přestože od narození dodržujeme pravidla spánkového režimu a do roka spal naprosto bez problémů. Často v postýlce cestuje, brečí, nebo se probouzí a nechce spát a dohání to přes den. Jaká homeopatika byste prosím doporučil podávat a v jaké formě? Děkuji za odpověď.
2009-08-18 12:59:58
Dobrý den, bylo by potřeba homeopatické vyšetření. Výhoda homeopatik spočívá v tom, že léčí skutečnou příčinu, tu je ale potřeba nalézt. Příčina může být v celkové konstituci dítěte ale i nějaká vnější příčina, např. očkování apod. Tuto příčinu je nutné nejprve zjistit a pak je teprve možné ji úspěšně homeopaticky léčit.
Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu.Mám velké potíže s trémou,před vystoupením před lidmi(i před lidmi které znám,např.třída).Vždy mám ruce ledově studené,třesou se mi a třese se mi výrazně hlas(mluvit mohu,"knedlík" v krku nemám).V noci před výstupem se budím velmi brzy,trávicí potíže nemám.Prosím poraďte, který homeopatický přípravek by byl na toto nejúčinější.Děkuji
Jana
2009-08-18 12:28:32
Dobrý den Jano, pro řešení takovýchto problémů je nutné homeopatické vyšetření. Nelze doporučit jeden lék, je nutné vybrat lék přímo pro Vás. Tréma je velmi obecný problém a u každého má jiné pozadí. Pomocí vyšetření lze právě nalézt odpovídající homeopatický lék.
Dobrý den, může 18-ti měsíční dítě užívat Ledum palustre, v jakém ředění a v jakém množství?
Děkuji Kristýna N.
2009-08-17 22:56:39
Dobrý den Kristýno, nejde jen o věk člověka, jde i o druh potíží, které chcete léčit. Na Váš dotaz nelze jednoznačně odpovědět. Oběcně lze použít jakoukoliv potenci. Někdy stačí jedna dávka 30ch nebo 200ch, někdy 200ch po dvou hodinách, někdy 5ch jednou denně, někdy 10M.
Dobrý deň,prosím Vás,viete mi poradiť homeopatiká,ktoré by potláčali chuť do jedla? Niekde som čítala o homeopatiku Ignatia a tuším Staphysagria /nie som si istá / ,že dokážu potlačiť chuť do jedla,ale bohužial,neviem to už nikde nájsť ,kde to bolo písané,tak mi možno poradíte,či vôbec také homeopatiká na potlačenie chuti do jedla sú a aké + riedenie.Ďakujem velmi pekne.
2009-08-17 16:48:15
Dobrý deň, tyto léky mohou být účinné při snížení nadměrné chuti k jídlu pouze pokud jsou tyto léky předepsány na základě celkového obrazu. Jinak účinkovat nebudou. Buď musíte absolvovat vyšetření a nebo si o těchto lécích nalezněte podrobnější popisy a pokud by jeden z nich odpovídal celkově Vašim potížím pak ho můžete zkusit užívat. (Je mnohem více léků, ze kterých je možné vybírat při tomto problému) I dávkování je složitější problém - opět, nějvhodnější je když homeopat doporučí dávkování přímo Vám "na míru" a nebo je potřeba si o užívání homeopatických léků zjistit podrobnosti. Nadměrná chuť k jídlu je celkově chronický problém a léčba není úplně jednoduchá. Proto je vhodnější skutečně osobní návštěva homeopata.
Dobrý den pane doktore,ještě mám prosbičku zmiňované léky,kterém jsem Vám psala-bere 3 a 5 kapiček(ukoubalka) se musí brát jak dlouho? Myslím časově,lze mi napsat asi předběžně?

Moc děkuji
MZ
2009-08-17 08:54:58
Dobrý den MZ, způsob léčby, který popisujete, já nepoužívám a ani nedoporučuji (neříkám tím, že nemůže účinkovat). Pokud Vám ji někdo doporučil a má s tím dobré zkušenosti, pak Vám musí doporučit i způsob dávkování.
Dobrý den,mám boreliozu, beru antibiotika Duomox 1000.Mohu ho kombinovat s homeopatiky? Mám Lymphomyosot.
2009-08-16 23:04:41
Dobrý den, je možné užívat i homeopatika. Nemyslím si, že by Lymphomyosot mohl pomoci při léčbě boreliózy, ale je to i možné. Při klasické homeopatické léčbě se v případě boreliózy používají jiné léky.
Dobrý den, moc děkuji za odpověď a můžete mi napsat na co je tedy okoubalka?
Syn má mít prý slintavku? Je to na to? Myslíte si,že je to možné,aby ji dítě mělo? Moc děkuji za odpověď?
MZ
2009-08-15 21:44:16
Dobrý den MZ, nikdy jsem se nesetkal s tím, že by člověk měl skutečnou slintavku. Na internetu jsem nalezl, že výskyt u lidí je velmi vzácný. Je možné, že má nějaké příbuzné onemocnění nějakým herpes virem. Okoubaka není příliš dobře popsaný lék z hlediska klasické homeopatie, možná se tento lék stal v poslední době módní jako tinktura. Vím jen, že se používá při průjmech jako specifický lék a v některých případech u dětí s problémy s učením a slabou pamětí a obtížném zotavení se při rekonvalescenci. Sám s tímto lékem nemám osobní zkušenosti.
Dobrý den chtěl bych se zeptat jaka homeopatika jsou nejvhodnější pro podporu kojení u dvojčat. děkuji L.P.
2009-08-15 19:59:27
Dobrý den L. P., vyhledejte starší dotazy (pomocí lupy) s lékem ricinus communis.
Dobrý den,můj syn má nesestouplá varlata,byl už na jedné operaci a druhá nás čeká.Chci se zeptat jesli existují nějaké homeopatika na sestoupení varlat.Děkuji Veronika
2009-08-15 17:07:32
Dobrý den Veroniko, existují homeopatická léčba, je ale nutné vybrat lék podle dalších symptomů. Častými léky jsou například Baryta carbonica, Fluorid acid, Conium atd.
Dobrý den, chytili jsme celá rodina kožní plíseň od kočky. Jaké máme užívat homeopatika k podpoře léčby? Děkuji Lucie
2009-08-15 09:49:40
Dobrý den Lucie, bylo by potřeba víc informací, užívanými homeopatiky bývá v těchto případech (podle symptomů) například Silicea terra, Thuja occidentalis atd. Z nehomeopatické léčby by také mohlo pomoci potírání roztokem jedlé sody nebo jablečného octa.
Dobrý den-jsem týden po zamlklém potratu (2. těhotenství, první naprosto v pořádku)-chtěla jsem se zeptat, jestli je možné užívat nějaká homeopatika jako "prevenci" před dalším potratem nebo na zotavení těla apod., užívám jen k. listovou. Děkuji Katka
2009-08-14 21:57:27
Dobrý den Katko, není univerzální lék, bylo by nutné vyšetření, aby bylo možné léčit příčinu. I nyní v akutním případě, pokud by přetrvávaly bolesti nebo psychické potíže, by bylo možné pomoci homeopatií. Ale také pouze na základě symptomů.
Dobry den, mavam bolestivu menstruaciu, bolest utisujem bezne dostupnymi tabletkami proti bolesti, obvykle prve 2 az 3 dni. Nechcem si vsak telo dopovat iba analgetikami, na internete som si nasla homeopatiku Hormeel. V pribalovom letaciku je uvedene davkovanie 3x denne 10 kvapiek. Nie je vsak uvedena doba uzivania. Ako mam teda kvapky uzivat v pripade boelstivej menstruacie? Kolko dni pred predpokladanym zaciatkom krvacania je vhodne zacat a kedy je mozne podavanie ukoncit? Alebo je vhodne uzivat ich pocas celeho cyklu?
Dakujem Vam vopred za odpoved.
Maria
2009-08-14 11:12:33
Dobrý den Maria, klasičtí homeopaté kombinované přípravky nepoužívají (důvocy viz na tomto webu nebo starší dotazy). Nejúčinější je celostní - konstituční léčba, kdy Vám homeopat doporučí jeden lék přímo podle konkrétních symptomů. Přípravek který uvádíte můžete vyzkoušet a třeba Vám bude vyhovovat. Dávkoval bych ho podle potřeby, pokud by ste cítila, že Vám pomáhá.
Dobrý den. Syn má zlomenou ruku.Vím,že se dává na zlomeniny symphytum officinale 5ch. Prosím o radu jak dávkovat.Děkuji Zuzana
2009-08-14 10:48:52
Dobrý den Zuzano, podával bych dvakrát, později jednou denně (kdyby se kost dobře hojila) dvě kuličky. Ihned po zlomení je možné podávat i častěji ale pokud to je již několik dní, pak by to mělo být dostatečné. Pokud by zlomenina byla bolestivá a po léku bolest ustopila, pak je možné podávat znovu, když se bolest opět přihlásí. Při objevení se jakýchkoliv symptomů lék vysadit.
Dobrý den. Mám 2,5 letou dceru, která poslední dobou dost často trpí tzvn. "růstovými nočními" bolesti nohou. Masírujeme, ale moc to nepomáhá. Při prořezávání zoubků jsme používali dle rady paní doktorky homeopatikum Chamomilla vulgaris 15ch. Napadlo mě, zda bych je nemohla vyzkoušet i na tyto bolesti. Poradíte mi? Děkuji Lenka Černá, Praha
2009-08-14 05:12:34
Dobrý den paní Černá, není vyloučené, že by chamomilla mohla pomáhat, ale při těchto potížích jsou většinou indikovány jiné léky. Ale pro doporučení léku by bylo potřeba vyšetření. Tyto bolesti souvisí s celkovou konstitucí, k tomu je potřeba celkové homeopatické vyšetření.
Dobrý den můžete mi poradit? 6 měsíční syn má záchvaty neutišitelného pláče z úplného klidu, toho času se mu prořezávají zoubky. Dále před třemi týdny po očkování měl vysoké horečky 3 dny a chránička proti tuberkulóze se mu stále hojí - měl absces. Děkuji Iveta
2009-08-12 21:28:06
Dobrý den Iveto, přečtěte si starší dotazy, kde je popsán lék Chamomilla vulgaris. Tento lék je relativně častým lékem při výrazných problémech s náladou a chováním při prořezávání zoubků. Samozřejmě stav může souviset i s předešlým očkováním, ale k tomu by bylo potřeba podrobné vyšetření.
Dobrý večer,můj syn(2,5roku) trpí zácpou-zadržuje stolici,za je bobkotitá,kaká většinou ve stoje a navíc si vždy natrhne konečník a krvácí.Snažíme se mít bohatou stravu,ale nic nepomáhá. Andrea D.
2009-08-12 19:54:01
Dobrý den Andreo, problémy se stolicí je chronický problém, pro léčbu je nutná celostní - konstituční homeopatická léčba, to znamená absolvovat homeopatické vyšetření. Strava bohatá na vlákninu pomůže s vyprazdňováním ale celkový sklon k zácpě to často nevyřeší.
Jaké má Arnica Montana 9 ch účinky.Děkuji
2009-08-12 15:52:37
Dobrý den, celkový popis tohoto léku by byl na mnoho stránek. Jen velmi zkráceně - při úrazech, krevních hematomech, zhmožděné rozbolavělosti svalů.
Dobrý den,jsem po nádoru prsu,chemo mám za sebou a teď jsem po třetí ozářena,je na to prosím vhodné užívat arsenicum album a causticum?Nebo co mi poradíte.Chytám se každé rady,poraďte mi prosím.Děkuji Vlaďka.
2009-08-12 14:59:57
Dobrý den Vlaďko, nelze doporučit nic jen na základě těchto informací. Je nutný individuální přístup a tedy homeopatické vyšetření. Léky které zmiňujete nejsou přiíliš typické léky při tomto problému, ale pokud jsou předepsány podle symptomů, pak mohou působit. Ale to nemohu posoudit. Lék arsenicum album může být použit při léčbě lidí, kteří onemocněli rakovinou, ale může být podán, pokud odpovídá celková konstituce tomuto léku.
Dobrý den,
prosím o radu, jak užívat na odstranění vody z kolena (bolesti nemám)Arnicu montana 9CH a zda je k tomu vhodná. Děkuji. Honza
2009-08-12 10:04:52
Dobrý den Honzo, pokud je to následek úrazu, pak by Arnica mohla pomoct. Ale podle symptomů by mohly být indikovány jiné léky, například Rhus toxicodendron, Bryonia alba atd. Bylo by potřeba víc informací. Ale pokud je to chronický problém, který se třeba opakuje častěji, pak je nutné podrobné vyšetření.
Dobrý den, jaké konstituce musí být kojenec, aby mu zabral lék thuya.Chtěla bych ho nasadit jako prevenci nežádoucích účinků očkování( hexavakcína a proti pneumokoku.Děkuji za odpověď.Lucie
2009-08-10 20:27:34
Dobrý den Lucie, popis léku thuja je na několik stránek, na to je vhodné si přečíst nějakou literaturu. Na internetu naleznete pravděpodobně také podrobný popis obrazu tohoto léku. Avšak některé jsou často velmi zjednodušené a tak vpodstatě nepoužitelné. Vhodnější jsou tištěné publikace.
Dobrý den, ráda bych se zeptala. Co byste mi doporučil na občasné závratě od krční páteře? Jsou to pocity takového zhoupnutí a někdy se mi hlava zatočí, ale pak to během chvilky přejde a ani hlava mě nebolí. Někdy akorát pociťuji nevolnost. Bývá to nepříjemné. Mívám zablokovanou páteř, tak ty závratě jsou od toho.Děkuji za odpověď.
Ivana
2009-08-10 14:58:33
Dobrý den Ivano, problém skutečně může být v krční páteři, volil bych nejspíše nejdříve fyzioterapii. Teprve potom, pokud by to nepomáhalo bych šel na homeopatické vyšetření.
Dobrý den,již jsem Vám psala a odpověděl jste mi,že by to chtělo klasické homeopatické vyšetření a celostní konstuituční homeopatickou léčbu. Můžete mi k tomu napsat více a na co tedy syn bere tyto kapičky?

Moc děkuji
MZ
2009-08-10 12:41:47
Dobrý den MZ, podrobnosti o celostní - konstituční homeopatické léčbě naleznete na tomto serveru. Při klasické léčbě by nebyly předepsány dva léky užívat současně. Nejsem si jist názvem toho druhého léku který uvádíte, mohlo by to být streptococcinum? To je přímo nosoda z streptokoka. Pokud jsou předepsány takto dva léky současně, předpokládal bych, že je streptococcinum podáno jako specifická nosoda kvůli streptokokovým infekcím ale pravděpodobně ne na základě celkového obrazu. Tento způsob léčby může být někdy účinný, ale většinou chronický problém nevyléčí. Nevím, na jakém základě byla zvolena okoubalka.
Dobrý den,prosím o radu,jdu za 10 dní na septorhinoplastiku a jelikož nejsem zvyklá na žádné léky poradil byste mi něco na otoky?děkuji za odpověď
2009-08-08 20:06:35
Dobrý den, při chirurgických zákrocích jsou nejvhodnější léky Arnica montana (pokud převládají hematomy, otoky, krevní sraženiny) nebo Calendula officinalis (pokud převládají spíše řezné rány). Podrobnosti naleznete i ohledně dávkování naleznete ve starších dotazech.
dobrý den,prosím o radu..můj desetiletý syn trpí nadměrnou potivostí rukou a nohou. je možné toto léčbou homeopatiky zmírnit? děkuji za odpověd
2009-08-08 18:41:56
Dobrý den, je to možné zmírnit či úplně odstranit. Je to chronický problém, takže je nutná celostní - konstituční homeopatické léčba - homeopatické vyšetření.
Dobrý den,už 2x jsem byla na odstranění polypu na děložním čipku.Pan doktor tvrdí,že bohužel se polypy mohou tvořit opakovaně.Moc děkuji za odpověď
2009-08-08 10:32:01
Dobrý den, polypy se často objeví po chirurgickém odstranění, protože se neléčí příčina. Je možná celostní - konstituční homeopatické léčba.


Pro objednání na homeopatické vyšetření u homeopata Václava Hrabáka pokračujte na stránku Objednání na vyšetření nebo volejte na telefoní číslo 603 743 049

Postgraduální škola
je otevřena pro studenty a absolventy homeopatických škol.

Universum Homeopathicum