On-line poradna  

Objednání na homeopatickou léčbu

Novinky:

- Homeopatie
- Čeho se vyvarovat
- Hormonální antikoncepce a problémy s menstruací

Nejčtenější:

Očkování
První pomoc
Epidemické choroby
Zásady homeopatické léčby
On-line poradna
na dotazy odpovídá
Václav Hrabák
Václav Hrabák
objednání na vyšetření
nebo na telefoním čísle
603 743 049
 
 
On-line poradna

 
Na vaše dotazy odpovídá Václav Hrabák, homeopat
Na homeopatické vyšetření se můžete objednat na e-mailu:
vaclav.hrabakvolny.cz nebo na tel. 603 743 049.
Podrobnější informace - viz Objednání na vyšetření
Odpovědi nenahrazují lékařskou péči

Pokud máte neodkladný dotaz, využijte e-mail,
v této on-line poradně může být odpovězeno i až po několika dnech.

lupa.gif hledat výraz ve stávajících dotazech:  

On-line poradna je dočasně pozastavena, ale je zde velké množství odpovědí na stávající dotazy, ve kterých můžete vyhledávat pomocí políčka s lupou.
Pokud máte dotaz na který ve stávajících dotazech nenaleznete odpověď, pošlete ho na e-mailovou adresu uvedenou v kontaktech.zobrazení 1701. - 1800. z 3021 dotazů
zobrazit: předchozí dotazy - 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 - další dotazy
Múj otec má cukrovku a další komplikace s tím spojené. Inzulín si píchá 3 x denně. Teď je léčen na zánět v noze. Děkuji za odpověď
2009-08-07 13:56:54
Dobrý den homeopatická léčba je možná, i když se nedá očekávat, že se člověk zbaví závislosti na inzulínu. Ale celkově se může fyzický stav zlepšit a lze úspěšně zvládat právě doprovodné problémy, jako například problémy s končetinami. Je nutné homeopatické vyšetření a celostní léčba.
Dobrý den mohu současně s homeopatiky na podporu kojení () pít i nadále bylinkové čaje z lékárny na podporu kojení a meltu? Mohu před i po užití homeopatik jíst nebo pít? Nebo něco nemohu? Prý bych neměla používat žádný mentol ani pastu. Proč?

Mohokrát děkuji za odpověď.

LB
2009-08-07 10:12:21
Dobrý den LB, při užívání léku je dobré nemít přímo v puse žádnou chuť, ale pokud byste užívala například Ricinum 5c dvakrát denně, tak se příliš nemusíte obávat toho, že byste účinky léku narušila, když si večer dáte žvýkačku. Je dobré alespoň nějakou dobu před lékem nejíst a nepít nic kromě čisté vody, aby byla ústa prostá jakýchkoliv chutí a pachů. Homeopatka působí především v ústní dutině. V žaludku jeiž nepůsobí. Potom je dobré také ještě chvilku počkat. 15 minut před a po je dostatečné, pokud předtím nesníte pálivou čínu. Bylinkové čaje jsou v pořádku, uvidíte sama, jak to na Vás bude působit a případně můžete vše přizpůsobit dle potřeby.
Dobrý den, letos jsem již 4x prodělala angínu, z toho teď počtvrté tzv. hyperangínu, kterou mě provázely šeredné afty po celé dutině ústní.Letos jsem brala již patery antibiotika, 1x Klacid a 4x Rovamycine. Na ty afty mi paní doktorka napsala homeopatika Borax 9 ch. Letos ke konci roku plánujeme druhé dítě a jelikož mám teď sníženou imunitu, chtěla jsem se zeptat,zda existují nějaká homeopatika na zvýšení imunity, zda byste mi nějaké mohl doporučit. Děkuji. LP.
2009-08-07 08:42:55
Dobrý den LP, pro podporu celkové imunity je potřeba individuální celostní - konstituční homeopatická léčba a k tomu je nutné homeopatické vyšetření. Popsané problémy je možné tímto způsobem uspěšně léčit. Borax na afty je jen lokální homeopatická "pomoc" ale skutečná "hloubková" homeopatická léčba působí skutečné na hluboké úrovni.
Dobrý den, dnes jsem si koupil lék Hekla Lava 15 ch. Trpím ostruhou paty a loni absolvovaná léčba rázovou vlnou se nesetkala s pozitivním účinkem. V lékárně mi doporučili toto ředění, které chci vyzkoušet. Užívat perorálně asi dvě kuličky denně pod jazyk ? Protože neznám žádného homeopata v Liberci, kde bydlím, nezbývá mi, než autoléčba. Zkouším i koňskou mast a bojuji tak proti bolesti. Pokud něco dělám špatně, prosím o radu jak postupovat. Děkuji.
2009-08-06 14:23:14
Dobrý den, toto dávkování můžete vyzkoušet. Tento lék je specifický u těchto problémů, ale to neznamená, že zabírá u včech případů. Podobné problémy léčí i jiné homeopatické léky a u každého zabírá dobře pokaždé lék jiný. U těchto potíží je potřeba užívat lék relativně déle, aby bylo patrné, jestli zabírá, a proto je vhodné se trochu obeznámit s principy homeopatické léčby, abyste například rozpoznal, pokud byste začal mít zkouškové symptomy léku. Také by bylo vhodnější si připravit vodní/lihové ředění. (Viz starší dotazy)
Dobrý večer, dnes jsem si přečetla článek ohledně možnosti rozkojení s pomocí hom,eopatik ve starém výzisku maminky a na základě toho i níže všechny příspěvky, mám 8 měsíční holčičku, která stále velmi málo přibývá, přikrmujeme během dne ovocem zeleninou i jogurty ale malé porce, mléko pije pouze mateřské a máme ho zřejmě málo, láhev nechce ani ze skleničky ani po lžičkách, kaše nechce, v noci se budí po 2 hodinách, někdy mi přijde, že by se ráda jen ududala, měla vysokou porodní váhu, 4,18 kg a nyní má 7,28 kg. v článku byla zmíněna kombinace ricinus communis 5 ch a china 9 ch 2x denně 5 kuliček, k čemu je china 9 ch o tom jsem se nic nedočetla.

Předem děkuji za informaci Lenka
2009-08-05 21:59:44
Dobrý den Lenko, popis léku China by vydal na mnoho stránek. Ale nepřijde mi příliš specifický pro podporu kojení. Může být podán jako lék při nedostatečné laktaci ale takových léků může být sto. Pro indikaci tohoto léku bych předpokládal, pokud by byl předepsán na základě více symptomů. Ale Ricinus communis je specifický lék na podporu kojení, ten by bylo možné vyzkoušet (více naleznete ve starších dotazech).
Dobrý den, mám 5 letého syna,který od března měl již 4x antibiotika. Lékař se vždy podívá do krku a řekne angína a napíše antibiotika. Vždy má teplotu okolo 39 i více. Imunologická vyšetření jsou v pořádku,jen zvýšena hodnota IgE.

Byly jsme u homeopatičky a již 2 týdny užíváme kapičky-UKOUBAKA?KOK+ streptococe D6,MKSD5 po třech a pěti kapkách

Můžete mi k nim napsat něco více,na co jsou a tak?

Nyní opět teplota, a bolest břicha,ale roste mu nový zub a tak nevím zda to neni od toho.

Za jak dlouho homeopatika zabírají,co na zlepšení,aby nebyl nález v krku-musí něco v těle mít a to se mu vždy projevuje v krku.

Moc děkuji za rady
MZ
2009-08-05 21:06:37
Dobrý den MZ, léčba, kterou popisujete, není klasická homeopatie. Pokud tyto léky nepůsobí a syn má opět akutní problémy, pak bych raději volil klasické homeopatické vyšetření a celostní - konstituční homeopatickou léčbu.
Dobrý den,má babička (82 let) měla asi před dvěma měsíci nateklé a zarudlé ruce a nohy.Byly jsme u lěkaře, ten udělal vyšetření krve a rentgen srdce+plíce.Vše v pořádku.Dostala kortikoidní mast léky na alergii.Za týden,kdy jsme přišli na kontrolu bylo již vidět zlepšení.A tehdy jsme ještě dostali POUMON HISTAMINE 15 CH.Mám ji ještě podat tento lék?A co to vlastně je?
2009-08-04 16:02:23
Dobrý den, Poumon histamine je homeoaptický lék, který může pomáhat při výrazné alergické reakci. Nevím proč tento lék podávat, když alergická reakce již odezněla, ale neznám podrobnosti tohoto případu.
Dobrý den, v čelistní dutině mám cystičku která bolí a tlačí. Existují homeopatika která by mě zbavila cysty? Pokud ano tak jaká? Dají se zakoupit v lékárně? Děkuji Z.
2009-08-04 06:54:31
Dobrý den Z., pro homeopatickou léčbu takovýchto potíží je nutné homeopatické vyšetření, je nutný individuální výběr léku.
Dobrý den, moc bych prosila o radu. Syn 7. měsíců odmítá pití v těchto horkých dnech. Je pořád plně kojený s dokrmem (zelenina v poledne - tu jí celkem bez problémů). Stává se že pije po 5-6 hodinách bud z láhve nebo ho kojím - z lahve pije taky jenom odstříkané mateřské mléko. Zkoušela jsem mu dávat i čaj nebo vodu ale ani to prostě pít nechce. Jenom podotknu - nikdy problémy s jídlem neměl, a ted váží 8,7 kg. Narodil se z rozštěpem rtu. Děkuji Leona Štelcová
2009-08-03 20:31:40
Dobrý den paní Štelcová, na Váš dotaz neumím odpovědět, v tomto případě mi nenapadá nic "hoemopatického". Je možné, že nějaký byliný čaj by mohl podpořit žízeň, zkuste bylináře. Samozřejmě konstituční homeopatická léčba může napomoci v nalezení rovnováhy v příjmu tekutin, takže pokud by skutečně nic jiného nepomáhalo, tak je možné klasické homeopatické vyšetření. Ale každý má individuální potřeby, je možné, že to tak Vašemu dítěti vyhovuje. Rozhodně by bylo vhodné začít stav řešit, pokud by začla nějak neobvykle zapáchat moč.
Dobrý den. Mam dlouhodobý problém s mým pravým okem. Mám zde ucpaný slzný kanálek. Až po uplynutí jednoho roku lékaři zjistili, že jde o slzný kanálek. Do té doby jsem vyzkoušela 3 oční lékaře :-/. Poté mě poslali do Prahy na kliniku na prošpluchování kanálku. Pravidelně sem docházela, používala vše přesně, jak mi bylo řečeno. Ale bohužel ani po 5ti pročištění slzných kanálků sondou mi to nepomohlo a vůbec se můj problém nezlepšil. Je to pořád stejné. Věčné slzení oka, především v dešti, horku, větru. Hnis se mi ukládá do koutku oka. Buď ve tvaru hrášku, který následně vymáčknu nebo samovolně vytéká ven. Většinou v bílé barvě nebo průhledné. Už si opravdu nevím rady, když se to vůbec nelepší. A každodenní mačkání oka mě už leze krkme :-(. Nevím jestli vůbec má smysl chodit na nepříjemné čištění kanálků, které stejně nezabírá... Je mi 22let. Moc děkuju za odpověď. Pěkný den
2009-08-03 00:48:13
Dobrý den, tyto problémy jde úspěšně léčit pomocí hoemopatie. Je asi deset homeopatických léků, které jsou velmi účinné při těchto potížích ale je nutné vybrat správný z nich podle podrobnějších symptomů. I když nějaké uvádíte, pro výběr léku to nestačí, bylo by vhodné vyšetření.
Dobrý den mám dceru, má 3 roky a má 3 zvětšené uzliny na hlavě za uchem. chtěla bych poradit vhodný tip homeopatik na pročištění lymfatického systému. Příčinu jí nezjistili ale už dvakrát prodělala zánět středního ucha a po nástupu do školky četná nachlazení... Děkuji Leona H.
2009-08-02 00:56:18
Dobrý den Leono, pro homeopatickou léčbu by bylo nutné celostní - konstituční homeopatické vyšetření. Uvádíte, že má opakované akutní problémy, není to jen samotný problém zvětšených uzlin ale problém celkové imunity. Ale je možné léčbu doplnit vhodnými lymfatickými masážemi a nějakými bylinnými toniky na čištění lymfy.
Dobrý deň prajem. Prosím o informáciu o homeopatickej liečbe paradentózy. Veľmi sa mi zhoršile v posledných dňoch. Ďakujem.
2009-08-01 09:04:13
Dobrý den, je nutné homeopatické vyšetření k volbě správného léku, který bude zabírat.
dobry den, mam 1.5 rocnu dceru. pred mesiacom prekonala opar - vysev na ruke a v pusinke. bola hospitalizovana, dostavala herpesin a antibiotikm zinat. vcera sa jej objavil na pere (na rtu) herpes....mozem jej skusit podavat natrum muriaticum 9 ch?
2009-07-31 22:55:58
Dobrý den, Natrum muriaticum bych podával pouze tehdy, pokud tomuto léku odpovídá celkově. Pokud popisujete, že je to takto výrazný problém, tak není dobré experimentovat nahodile. Je možné, že lék pomůže ale můžete stav i zkomplikovat. Nastudoval bych si více o tomto léku a pokud by lék odpovídal, pak by bylo možné ho vyzkoušet, ale raději ve vodním ředění (viz starší dotazy).
Dobrý den,
chtěla bych vás touto cestou požádat o radu -
jedná se mi o našeho 5měsíčního syna. Už od narození měl problémy se spánkem, špatně usínal a vždy s pláčem. Jako měsíční miminko, když naspal 4hodiny přes den, tak jsme byli rádi. Naštěstí spal alespoň dobře přes noc (samozřejmě po usnutí s pláčem).
Nyní je mu 5měsíců a problémy se zvětšují. Včera například po 5hodinách od spaní, když jsme ho ukládali o půl osmé večer k spánku, brečel nepřetržite 35minut, než se uřval a usnul. Snažíme se o jakýsi řád (pravidelné ukládání na noc v určitou dobu, rituály apod.) Navíc se již několik dní budí i v noci a to v intervalech 1-2h opět s brekem. Uklidní ho pouze prs, a to párkrát cucne a usne. Za hodinu, za dvě je to ale samé nanovo. Je již na příkrmech, takže hlad nemá. Je pořád takový neklidný, rozdivočený, leká ho kýchnutí, zakašlání apod.
Před pár dny jsem narazila na článek o homeopatii v souvislosti s problémem usínání a protože situace je již neúnosná, napadlo mne proto ještě vyzkoušet tuto alternativu.
Děkuji moc za odpověď. Jitka
2009-07-31 15:19:12
Dobrý den Jitko, homeopatie pomáhá i v případech, které z pohledu klasické medicíny jsou neřešitelné. Usínání a neklid jsou problémy rovnováhy celého orgánu, proto je v takových případech nutné celostní - konstituční homeopatické vyšetření. Není nějaký jeden lék na takovéto problémy, je nutné zvolit lék na základě konstituce dítěte.
Dobrý den moje přítelkyně má chvíly teplé ruce a třeba za půl hodiny úplně studené a tak se to pořád střída ,chtěl bych vědět co je příčinou.Děkuji..
2009-07-31 09:10:12
Dobrý den, bez vyšetření lze těžko říct příčinu, ale lidé mají často velmi paradoxní symptomy, které jsou klasickou medicínou nevysvětlitelné a přitom jsou popsány u různých homeopatických léků a je možné je homeopaticky léčit. Někdy právě velmi zvláštní symptomy pomohou nalézt správný homeopatický lék, který pak velmi dobře účinkuje.
dobrý den,mam dotaz přítel jiz od ledna ma opakujici se opar v oblasti genitaliii.nejedna se ale pry o genitalni opary jde o klasicky opar,pred 3 mesici mu zjistily strepkokoka ktery ho mu zalecily bral antivirotika ale opar se po mesici opet vratil celkove ho posledni dobou trapi zastydlá ryma ma problemy s dutinami,chtela jsem se zeptat je nejake homeopatikum a v jakem davkovani na opary a celkove na posileni imunity??? dekuji moc
2009-07-30 22:41:59
Dobrý den, je možné tyto problémy řešit ale je nutné homeopatické vyšetření a celostní - konstituční homeopatické léčba.
Dobrý den, prosím o radu, jak podávat homeopatika kojenci (předčasný porod, 32.týden, 2.6.2009).Byly nám doporučeny homeopatika na úpravu železa v krvi a pak homeopatika na větry a ublinkávání. Dávkování - rozpustit ve vodě třeba 100 ml(všechny tři) a za 1 den vypít. Bohužel, takové množství vody naše mimi nevypije. Lze tedy všechny tři homeopatika rozpustit v malém množství mléce a během toho dne přidávat při každém krmení?
děkuji
hezký den
Zieglerová
2009-07-29 12:29:58
Dobrý den paní Zieglerová, já nedoporučuji užívat několik homeopatik současně (viz např. zásady homeopatické léčby) takže ani nemůžu radit jak je užívat. Ale není nutné takové množství vody. Při užívání lze jednu kuličku rozpustit v lžičce vody. Ale obraťte se spíš na toho, kdo Vám takový způsob léčby doporučil.
Dobrý den,může užívat homeopatický sirup STODAL .měsíční kojenec?od .měsíce se trápíme s draždivým kašlem tak bychom ho chtěli vyzkoušet. děkuj za odpověd.J.B.
2009-07-29 11:27:50
Dobrý den J. B., kombinované homeopatické přípravky nepoužívám (viz starší dotazy). Můžete ho zkusit (dle příbalového letáku) ale pokud by nezabíral, tak doporučuji klasické homeopatické vyšetření a klasickou celostní - konstituční homeopatickou léčbu.
Dobrý deň,prosím Vás,moja mama si zastrihla pri strihaní nechtov do prsta na nohe,do palca,už asi 3 týždne to má zapálené,nemôže ani poriadne stúpiť na nohu,konečne sme ju donútili ísť k doktorovi na chirurgiu ,kde potvrdili zápal zo zastrihnutia,dali jej na to nejakú masť + antibiotiká,lebo už má aj teplotu,asi z toho.Viete mi poradiť nejaké homeopatiká + ich riedenie,čo by jej mohlo pomôcť? Ďakujem velmi pekne za odpoved.
2009-07-28 11:20:39
Dobrý den, Váš dotaz již pravděpodobně není aktuální, ale u podobného problému je nutné zvolit lék na základě symptomů.
Dobrý den, ráda bych se zeptala, jak se užívá homeopatický lék na zvýšení laktace ricinus communis 5ch.Moc děkuji za odpověď.Karina.
2009-07-27 22:46:42
Dobrý den Karino, o tomto léku tady toho bylo již hodně, stačí do políčka vedle lupy zadat slovo "ricinus".
Dobrý den,lze homeopatiky kladně ovlivnit dlouhotrvající pískání v uších (cca 20 let) - příčnina vzniku silný výbuch trhaviny. Nesnesitlnost pískání přináší pocit, že se z daného stavu člověk zblázní. Za případné doporučení konkrétního přípravku předem děkuji.Mirka
2009-07-27 20:05:24
Dobrý den Mirko, já předpokládám, že to kladně ovlivnit jde, ale nejde to tvrdit jistě. Určitě bych homeopatii zkusil, ale je nutné vyšetření. Není možná nutné dlouhé vyšetření pro chronickou léčbu ale stačilo by pravděpodobně kratší, cca půlhodinové vyšetření. Z pohledu homeopatie se spíš jedná o akutní problém - následek úrazu, i když to trvá 20 let.
Dobrý den můžu užívat kapičky Joalis detoxikační kůru od doktora Jonáše, když kojím a roční syn užívá také výrobky joais bambi moc děkuji za odpověd Šedinka.
2009-07-27 09:44:42
Dobrý den Šedinko, vámi zmíněné přípravky ani metody Dr. jonáše nepoužívám. Musíte se zeptat někoho povolaného.
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jestli částečná ztráta čichu se dá léčit, a jestli ano , tak jak takové léčba by dlouho trvala? Děkuji Dana.
2009-07-27 08:47:59
Dobrý den Dano, ztráta čichu může být vratná i nevratná, záleží na příčině. Pokud je ztráta čichu vratná, pak může homeopatie rozhodně pomoct. Dobu léčby u chronických případů lze obtížně odhadnout i po vyšetření, každý reaguje jinak. Natož bez vyšetření. Záleží na mnoha věcech.
Dobrý den, můžete mi prosím doporučit vhodné homeopatikum na zmírnění svědění a otoku po bodnutí komárem nebo jiným hmyzem? Děkuji. Jana
2009-07-26 12:02:14
Dobrý den Jano, přečtěte si na těchto stránkách článek o malárii. Sice se o malárii nejedná, ale je tam i něco o komárech. Mimo jiné tam je doporučen levandulový olej. Pokud místo oteče, je potřeba vzít lék podle symptomů. Pokud je například velký otok, zarůžovělý, ulevují studené obklady, pak je možným lékem Apis. Ale podle symptomů mohou být potřeba i jiné léky: Ledum, Rhus toxicodendron atd.
dobry den mam popraskany jazyk a nevim co stim poraditemi nake leky?prosim pmozte.dekuji
2009-07-26 11:44:29
Dobry den, popraskany jazyk je chronicky problem, k lecbe je potreba homeopaticke vysetreni.
Dobrý den, mám 4 měsíční dceru. Máme problém se spaním během dne. Dceru uspím a vydrží sama spát 40 - 60 minut. Během spánku má někdy trhané a nekoordionvané pohyby, o kterých si myslím, že ji vzbudí. Někdy ji i po probuzení v náručí opět uspat a spí v mé blízkosti i další hodinu. Ovšem jakmile jsem s ní vydrží spát i 2 - 3 hodiny. Dlouhý spánek je pro ni důležitý, protože je poté v lepší náladě. Večer usíná cca kolem 21.30 hodiny a vstává mezi 6 a 7 hodinou. V noci většinou nekojíme. Chtěla bych homeopatikum, které by ji pomohlo s denním spánkem. Jsme většinu času pouze spolu, přestěhovali jsme se do nového místa, kde mnoho lidí neznám a tak je dcera nejvíce pouze se mnou a zdá se mi příliš závislá. Děkuji za odpověď. Iva
2009-07-25 23:15:28
Dobrý den Ivo, je možné, že by homeoaptie mohla pomoct, ale jedná se o chronický problém - celkovou kondici dítěte. Proto je nutné homeopatické vyšetření a celostní - konstituční homeopatická léčba.
Dobrý den,můj 4 měsíce starý syn má problém s konečníkem, při stolici v závěrečné fázi vyvaluje konečník. Má předepsané homeoptika opiu 15ch 3kuličky 1x týdně, silicea 30ch 3 kul.ob den střídavě s phosphorus 15ch,calcarea fluorica 9ch 3 kul. 1xdenně a thuya 5kul.za tyden.Je částečně kojený,zbytek umělá výživa. Stolici má 1x za 3dny. Je možné problém vyřešit homeopticky? jinak by nás poslali na pozorování. Děkuji Jana N.
2009-07-25 21:39:23
Dobrý den Jano, prolaps konečníku je možné ovlivnit pomocí homeopatie. Způsob léčby, který popisujete, není klasická celostní - konstituční homeopatická léčba. Volil bych raději klasické homeopatické vyšetření při toto chronickém problému.
Dobrrý den, myslíta si, že má smysl užívat v současné době Oscillococcinum jako prevenci prasečí chřipky? Děkuji za odpověď. Lucie
2009-07-24 21:02:52
Dobrý den Lucie, pokud jste v nějaké rizikové skupině, pak je možné užívat profylakticky homeopatické léky (viz článek "Epidemické choroby" a http://homeopatie.ivories.cz/index.php?strana=genus&genusre=4). Ale prasečí chřipka v současné době není nebezpečná, průběh je podobný klasické chřipce, není třeba se příliš obávat tohoto onemocnění, ale to neznamená, že profylaxe není vhodná (tak jako i u normální chřipky).
Dobry den .Je vhodne po infekcni mononukleose uzivani homeopatickeho pripravku Lymphomyosot_?Obsahuje29procent alkoholu,ktery je po teto nemoci zakazan .Syn potrebuje posilit imunitu a ocistit lymfaticky sistem.Dekuji za radu.Basovnikova
2009-07-24 13:56:12
Dobrý den paní Basovníková, já obecně nedoporučuji užívaní kombinovaných léků, ale mohou někdy pomáhat (viz starší dotazy). Množství alkoholu, který je možné užívat po mononukleóze si spíš ověřte u alopatického lékaže.
Mám ročního syna od narození má časté rýmy,nyní trpí zvětšenou nosní mandlí a má stále v oušku hlen (měl v dubnu zánět středouší)dostali jsme homeopatika ráno thuya occidetalis a večer silicea ale moc to nepomohlo a tak ještě užívá sirup bambi od dr. Jonáše může k tomu užívat i homeopatika a myslíte že jsou správně zvolená a za jak dlouho by jsme mohli čekat zlepšení (nyní je bere asi 2 měsíce). moc děkuji za odpověd Šedinka.
2009-07-24 13:54:03
Dobrý den Šedinko, to co popisujete není klasická celostní homeopatie. Protože se jedná o chronický problém volil bych skutečnou klasickou celostní - konstituční homeopatii. Nedoporučuji dále užívat homeopatika tímto způsobem.
Dobrý den od známý jsem dostala homeopatické léky,nevím název ale prý to pomáhá,aby se dítě zklidnilo a nevyvádělo lotroviny.Proto se ptám jestli to opravdu pomáhá,mě se to nezdá.Děkuji
2009-07-24 13:31:06
Dobrý den, homeopatie velmi dobře pomáhá při poruchách chování, ale je nutné vybrat lék individuálně, přímo pro dané dítě.
Dobrý den, chci se zeptat na dávkování homeopatik Thuya occidetalis 9ch? Můj syn 18.měsíční má od 6 měsíců moluska, seškrabání nepomohlo, teď dáváme vitamín B6 a vyčetla jsem zde tyto homeopatika jen nevím jakou dávku mu mám dávat a kolikrát denně?? A ještě jsem koupila kapky Imunal,tak snad mu to nemůže uškodit? Děkuji Vám za odpověď. Lucie
2009-07-24 12:54:45
Dobrý den Lucie, na molusky je více léků, thuja může zabírat ale i nemusí a může být potřeba jiný lék. Pokud si myslíte, že právě thuja je vhodný lék, pak můžete zkusit potenci 9 ch podávat 2 rát denně 2 kuličky. Při jakémkoliv zhoršení nebo oběvení se čehokoliv neobvyklého (i v psychice) vysadit. Zkuste podávat týden až čtrnáct dní Pokud se nic nebude lepšit tak již dál nepodávejte. Vhodnější způsob podávání je ve vodním ředění (viz starší dotazy).
Dobrý večer. Mám již 22letého syna, který má 2krát vyoperovaný polyp v nose.(1. klasická operace, podruhé lejzrem). Polyp se mu po 4 měsících znovu objevil. Existuje nealopatické řešení tohoto problémů. (S homeopatií mám dobré zkušenosti se syny, když byli malí - Dr. Paszanda, ale syn bydlí v Brně). Prosím o odpověď. Děkuji Křížková
2009-07-23 21:35:14
Dobrý den paní Křížková, polypy v nose je možné léčit pomocí homeopatie, ale není to probém akutní, je potřeba homeopatické vyšetření a celostní - konstituční homeopatická léčba. V Brně syn jistě nalezne vhodného homeopata.
Dobrý večer. Mám roční holčičku a právě se jí začaly prořezávat zuby.Klasické calgely nezabírají, a nechci jí pořád dávat nurofen. Je hodně plačtivá, má nateklé, ale ne zarudlé dásně,hodně slintá, hryže do tvrdého, občas nechce přijímat stravu a stolice pronikavě zapáchá. V lékárně mi poradili 3 různé druhy homeopatik, ale víc mi k tomu neřekli. Můžete mi prosím poradit, co by v tomto případě bylo nejvhodnější a jakým způsobem dávkovat. Předem děkuji za odpověď. Michaela Dundová
2009-07-22 20:11:31
Dobrý den paní Dundová, nepíšete dostatek informací podle kterého by šlo navrhnout lék. Zkuste vyhledat starší dotazy týkající se léku Chamomilla (pomocí lupy). Je to častý lék při těchto potížích, pokud by symptomy odpovídali, pak můžete léčbu zkusit.
Dobry den,ráda bych dostala odpověd na otazku.Moje 17 letá dcera má na obličeji akné.Pomohli by ste jí. Dík
2009-07-22 15:49:43
Dobrý den, pro léčbu akné je nutná celostní - konstituční homeopatická léčba, výběr léku na základě homeopatického vyšetření. Mohl bych jí pomoci, pokud jí na vyšetření objednáte.
Dobrý den prosím Vás mužete mi poradit nějáká homeopatika pro snížení ph v moči? Pravděpodobně mám překyselené tělo jsem v 6 měsíci těhotenství. moc děkuji Jana Pokorná
2009-07-22 09:19:14
Dobrý den paní Pokorná, celkově je možné doporučit celostní - konstituční homeopatickou léčbu, aby se organismus celkově začal sám lépe regulovat. Ale také bych zkusil celkově alkalizovat tělo, například speciální alkalickou vodou (naleznete na internetu), případně i užívání nápojů s menší dávkou jedlé sody, koupele apod.
dobrý den, ráda bych se zeptala, zda-li jsou nějaká homeopatika na léčbu kondylomat. Bohužel jsem v 34.týdnu těhotenství, můj gynekolog nevidí kondylomata jako problém a řešit to nechce, přičemž vím, že je to důvod k císařskému řezu. ve 20.týdnu jsem byla na laiserovém odstranění, ale bohužel je mám opět. porod se blíží a tím se zvyšuje i moje obavy. děkuji za odpověď. Martina Veselá
2009-07-22 08:51:48
Dobrý den paní Veselá, kondylomata jsou projevem hlubšího problému, chirurgické odstranění problém neřeší, někdy spíš zkomplikuje. Je nutná celostní - konstituční homeopatická léčba, tzn. absolvovat homeopatické vyšetření.
Dobrý den prosím o radu zda pomůže nějaké homeopatikum při neprůchodnosti slzných kanálků a následně hnisavému výtoku z oka Děkuji Petra Holá
2009-07-21 18:55:16
Dobrý den Petro Holá, vhodné je homeopatické vyšetření. Pokud byste se o léčbu chtěla pokusit sama pak nejčastějšími léky jsou Silicea terra a Pulsatilla pratensis. Zkuste si nastudovat o těchto lécích podrobnosti a pokud by jeden z nich odpovídal, můžete léčbu zkusit. Ale pokud nemáte s homeopatií zkušenosti, je vhodnější, když je léčba navržena na základě vyšetření. Důležité je totiž také sledování reakce a případně přizpůsobení dávkování.
Dobrý den, je možné podávat 16měsíční dceři calcareu carbonicu 15CH? Po přečtení informací o tomto homeopatiku mám pocit, že má poměrně dost příznaků(kysele páchnoucí stolice i pot, hojné pocení, pomalejší růst zubů, návaly vzteku...). Pokud ano, v jakém dávkování. Děkuji za odpověď D.
2009-07-20 21:47:57
Podle takto krátkého výčtu informací Vám nemohu výběr léku potvrdit (ani vyvrátit). Pokud jste si lékem jistá a chtěla byste tento lék vyzkoušet a podávat ho konstitučně, pak je vhodnější připravit si vodní ředění (odlít z 1/4l láhve s pramenitou vodou trochu vody, dát dvě kuličky a rozpustit. Jedna dávka = zatřepat a dát lžičku. Uchovávat v lednici). Dát jednu dávku a počkat na reakci. Další dávku třeba zpočátku po dvou až třech dněch. Více se dočtete na těchto (nově zrestaurovaných) stránkách v "jak probíhá léčba".
Dobrý den,chtěla bych Vás poprosit o radu.Mám osmiměsíční holčičku a máme problémy se spaním.Trvá to už skoro měsíc,malá se celou noc pravidelně po půl hodině budí,brečí a je podrážděná.Vždy když se vzbudí,dávám jí napít trochu čaje..okamžitě zase usne,ale za půl hodiny se zase vzbudí.Z počátku jsem myslela,jestli to není zoubek,ale bohužel není..Kamarádka mi poradila homeopatika-Chamomilla Vulgaris.Prý mám přidávat pár kuliček do čaje.V lékárně mi řekli,že musím znát sílu těch homeopatik..Můžete mi prosím poradit,jaká jsou pro osmiměsíční miminko vhodná a jestli jsou vůbec vhodná?Jestliže ano,ještě Vás poprosím o radu ohledně dávkování.Moc děkuji za odpověď,Martina.
2009-07-20 19:57:25
Dobrý den Martino, akutně, právě třeba na bolest zůbů, je možné chamomillu vyzkoušet, ale píšete, že to trvá již měsíc, spíš by to mohl být nějaký konstituní problém a pro to je vhodnější homeopatické vyšetření. Rozhodně nepodávejte chamomilu dlouhodobě, pokud nebude mít zřejmý účinek. Mohla byste naopak způsobit další potíže. Najděte si i případně starší dotazy týkajcí se tohoto léku (pomocí lupy). Nanejvýš je možné zkusit dát jednu dávku 15ch (dvě kuličky rozpustit v troše vody) a počkat, zda-li nebude dítě dobře reagovat. Pokud ano, pak byste mohla s lékem opatrně pokračovat, třeba jednu dávku večer. Ale vždy sledovat reakci. Ale podle popsaných potížích není příliš pravděpodobné, že tento lék bude účinkovat. Pokud nebude žádná reakce, pak je vhodné homeopatické vyšetření a výběr léku podle podrobnějších symptomů.
Dobrý den, jaký je vhodný lék při bolestech slepého střeva.
Děkuji pernická
2009-07-20 19:03:17
Dobrý den paní Pernická, je více léků na výběr, je nutné zvolit lék podle konkrétních symptomů.
Dobrý den, rád bych věděl co je a na co se používá euphrasia chamonilla.
Sěkuji za odpověď.LF
2009-07-20 17:53:04
Dobý den LF, jedná se pravděpodobně o dva léky, jeden je Euphrasia (světlík lékařský) - má velkou afinitu k očím, léčí některé typy zánětů spojivek. Druhým lékem je Chamomilla vulgaris (Heřmánek), o tomto léku toho zde již bylo psáno hodně, vyhledejte si odpovědi pomocí políčka vedle lupy.
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jestli byste mi nedoporučil homeopata v blízkosti Nového Města na Moravě? Pokoušela jsem se dohledat, co by bylo vhodné k léčbě prsou, které mi natečou a bolí od poloviny cyklu do začátku menstruace, ale z tolika monokomponentních přípravků nemám odvahu si sama zvolit dávkování ani druh přípravku. Děkuji Barbora
2009-07-20 14:46:05
Dobrý den Barboro, léčbu je skutečně lepší svěřit odborníkovi. Homeopata zkuste nalézt na homeopatie.ivories.cz.
Dobrý den, prosím o radu, které homeopatikum lze podat dítěti na celkové sklidnění a utlumení,aby nám vydrželo sedět v autosedačce. Máme chlapečka,1rok a 2měsíce,který nerad cestuje a vydrží max 30min v autosedačce,bohužel musíme zvládnout nevyhnutnou 6ti hodinovou cestu autem k našim rodičům.Prosím poraďte mi,četla sem na netu o Homeopatic.sirupech Sedalia a Relax,který je vhodnější nebo existuje ještě nějaký jiný homeopat.lék na sklidnění? Kinedril je nevhodný,může se užívat pro děti od 3 let. Děkuji za Vaši odpověď Hanka Kacianova
2009-07-20 14:30:39
(odpovězeno emailem)
Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat jak je možné zbavit se molusek mám 5ti letou a 14ti měsíční dceru. Mají to obě. Vyškrabávání na kožním je příliž sadistické a neúčinné. Děkuji Martina
2009-07-19 02:03:55
Dobrý den Martino, vyhledejte si starší odpovědi pomocí políčka s lupou (do kterého zadáte slovo molusk). Nejčastěji zabírá lék Silicea terra.
Dobrý den,
mám 9týdenní dceru,která trpí dětskou kolikou, narodila se pomocí kleští a její porodní váha byla 4490g.Plně kojím, zkoušela jsem přejít i na umělou stravu, ani to ji nepomohlo,proto jsem se opět vrátila ke kojení. Mám pocit,že jsem vyčerpala všechny možnosti jak ji pomoct, až na homeopatickou léčbu. Prosím poraďte, je strašné vidět jení slzy a slyšet její pláč. Děkuji Jitka
2009-07-18 22:07:28
Dobrý den Jitko, nejde poradit konkrétní postup, je nutné homeoaptické vyšetření a teprve na základě zjištěných symptomů lze zvolit vhodný lék.
dobry den,muzete mi prosim poradit zda existuje ucinna homeopatie pri lecbe klistove encefalitidy. medicinske prirucky doporucuji klid na luzku, vitaminy a hodne napoju, nektere prirodni preparaty jako vytazek z cervene repy pusobi anitivirove a muzou byt soucasti lecby ale nemuzu se dopatrat doporuceni na homeopatikum. dekuji za pomoc daniela
2009-07-17 21:18:16
Dobrý den Danielo, není jedno homeopatikum, které by šlo doporučit. Je nutné vybrat lék podle konkrétních symptomů. Relativně častých léků při encefalitidě je cca 15, z nich je nutné především vybírat. Pokud je lék vybrán správně, je efekt velmi dobrý.
Dobry den ,mam 8lete dite cca od 4let trpi tiky v oblasti oci vzhledem k chybne stanovene diagnoze pani doktorky se toto postupne zhorsilo pridalo se i zaskub ramene a pusy (otvirani)nyni jsme pdstoupili vysetreni u neurologa,ktery predepsal leky ketere maji velmi mnoho vedlejsich ucinku nerada bych resila lecbu touto cestou Dekuji za pomoc
2009-07-17 20:55:34
Dobrý den, často lze tyto potíže řešit pomocí homeopatie. Účinky nejsou tlumící ale skutečně léčí příčinu onemocnění - celkově tak zlepší kvalitu života. Je více homeopatik které jsou často používané při těchto potížích, je potřeba klasické homeopatické vyšetření.
Dobrý den. Syn má 3 roky a byly mu objeveny kazy na mléčných zoubcích. Nic ho netrápí, nestěžuje si, nepláče. Přesto existuje kromě fluoridových tablet další prevence nešíření kazů? Děkuji za odpověď. Anna Marková
2009-07-17 17:26:30
Dobrý den paní Marková, několik léků předepisovaných při konstituční léčbě léčí velmi dobře tyto potíže, například Calcarea phosphorica. Je ale pořeba osobní vyšetření konkrétního léku. Nejde jen o mléčné zuby ale předešlo by se potížím v pozdějším věku (nejen se zuby).
Dobrý den. Mému příteli se hodně klepou ruce, nejde jen o třes, ale vyloženě se mu ruce nekontrolovaně klepou (např.netrefí se lžící do úst, jednou rukou nenalije tekutinu do skleničky). Byl už u dvou neurologů a ti mu bez nějakého vyšetření, kromě pohledu na předpažené ruce, pouze předepisují rovnou léky, aniž by vůbec hledali příčinu. Po lécích je unavený a ospalý, utlumený. Po posledních lécích, hned po první půlce jen spí, zvrací, motá se mu jazyk (Liskantin), nehrozí, že by sedl za volant. Třes rukou už má od mládí, teť je mu 40 a stav se stále nenápadně zhoršuje. Myslíte, že by mohla pomoci homeopatie? Moc děkuji, ráda bych mu pomohla, protože je z toho nešťastný. Iva
2009-07-17 12:16:50
Dobrý den Ivo, bylo by nutné osobní vyšetření ale předpokládám, že by homeopatie měla pomoct. Je možné úspěšně řešit různé neurologické problémy - záškuby, třes, necitlivost apod.
Dobrý den. Chtěla jsem se zeptat, zda existuje homeopatický přípravek na zmírnění problematické pokožky. Dceři je 13 měsíců a má neustále suché, červené fleky na nožičkách (od hranice pleny až po kotníky) a spoustu malých červených puchýřků (ze začátku vypadaly jako neštovice). Vyzkoušeli jsme už několik mastiček, změnu pracího prášku, vysadit možné alergeny z jídla, ale nic nezabralo. Sama mám problematickou pokožku a starší dcera taky měla exem, ale ten se ve 12 měsících na dovolené u moře ztratil. Mladší dceři moře nezabralo. Dětská i kožní lékařka řešily následek, ne příčinu exemu. Děkuji Michaela
2009-07-16 19:43:23
Dobrý den Michaelo, pokud nepomáhá nic jiného pak je potřeba celostní - konstituční léčba. Tím se dá skutečně léčit příčina potíží a předejít tak budoucím dalším potížím. Je nutné osobní homeopatické vyšetření.
Dobrý den, prosím Vás o radu ohledně přípravku Arnica Montana 15ch. Nyní jsem tři týdny po císařském řezu, plně kojím a známý mi doporučil tento přípravek, že je vhodné ho brát po operaci. Chtěla bych se Vás zeptat, zda neškodí miminku při kojení a jaké dávkování byste mi doporučil? Děkuji Vám předem za odpověď. Ivana
2009-07-16 10:58:08
Dobrý den Ivano, užívejte lék, pokud stále nemáte břicho zahojené a pokud máte problémy pak ho můžete užívat jednou až dvakrát denně. Pokud je již břicho uvnitř zahojené ale ještě nejsou zcela dohojéné jizvy tak je možné místo tohoto léku užívat lék Calendula officinalis stejným způsobem. Pokud se stav začně zlepšovat, pak užívejte méně často, postupně vysaďte.
dobry den mam 14mesicni holcicku,rostou ji 4 stolicky najednou je podrazdena vetsinou na vecer,uknourana proste ji to zlobi,koupila jsem chamomilla vulgaris 15ch ale nevi si rady s davkovanim mam par otazej:
1-kolik kulicek podat?
2-v jako deni dobu lek podat nebo kolikrat za den?
3-jak dlouho smi uzivat tyto homeopatika nejdele?
4-jsou nejake specialni omezeni behem lecby treba v jidle nebo tak podobne?
dekuji moc za odpoved a za pomoc
2009-07-16 00:52:16
Dobrý den, stačí dvě kuličky v době, kdy je podrážděná, aby jste viděla, jestli lék zabírá. Pokud zabírá pak užívejte dál podle potřeby - když po zlepšení nastane opět zhoršení. Nedávejte dříve než po 2 hodinách. Často stačí dát jednou před spaním ale někdy může být potřeba i čtyřikrát během dne (nebo noci). Je důležité vnímat jak lék působí a podávat ho podle potřeby. Pokud lék znatelně zabírá a podáváte ho jen když předcchozí dávka přestává působit, pak nehrozí, že byste podávala lék příliš dlouho. Pokud se po léku stav zhorší tak další nedávejte. Je vhodné podat alespoň čtvrt až půl hodiny po jídle a potom ještě stejnou dobu nejíst/nepít (čistá voda nevadí).
Dobrý den,
po radě jedné přítelkyně chci začít používat Sédatif PC. Bylo mi však řečeno, že nesmím běhěm užívání těchto léků žádné mentolové věci, jako jsou žvýkačky a pasty ... prý to snižuje celkovou funkci homeopatik. Je to pravda ?
Děkuji za odpověď
2009-07-15 22:43:09
Dobrý den, je dobré nemít v puse mentolovou chuť když užíváte homeopatika. Tedy omezit mentol co nejvíce, ale většinou nebývá problém, když občas máte žvýkačku. Spíš jde o to na co sedatif chcete užívat. Někdy může občas pomoci ale pro dlouhodobé používání, zejména při chronických potížích není vhodný. Pokud by tento lék nepomáhal a nebo by částečně pomáhal ale postupně by ztrácel účinnost pak je vhodné homeopatické vyšetření a výběr celostního - konstitučního léku.
Dobrý den,
jsem na rodičovské dovolené, ze začátku jsem byla šťastná a spokojená, ale poslední dobou jsem stále nespokojenější, nervózní, mám záchvaty vzteku i kvůli maličkostem, občas lítostivě pláču, nic mě nebaví, někdy až apatie.Samozřejmě se to negativně projevuje ve výchově dítěte a ve vztahu k manželovi.Cítím se bez energie, jsem se vším nespokojená, nic mě nenaplňuje.Nesnáším stereotyp a když mě někdo odporuje.Mám potřebu hodně spát a jsem zimomřivá - ale taková jsem byla vždycky.Chtěla bych jít pracovat, ale vlastně ani nevím, co by mě bavilo, nevěřím si. Myslíte, že by mi mohla homeopatie pomoci? Chtěla bych se hlavně zbavit těch svých nálad a vzteku. Jsem z Plzně, nevíte, je-li tu nějaký dobrý homeopat? Eventuelně poradit nějaký homeopatický lék? Kde najdu věrohodné popisy homeopatických léků? Děkuji Petra (30)
2009-07-14 15:28:35
Dobrý den Petro, je pravděpodobné, že by Vám homeopatie měla pomoci. Takovéto stavy se často pomocí homeopatie dají úspěšně řešit. Pro získání představy o homeopatickém léku je potřeba přečíst více knih, ke skutečné znalosti obrazů léků je potřeba několika let studia a praxe. Těžko lze doporučit jednu knihu, každý autor popisuje léky ze svého pohledu, každému je blízký jiný způsob. Základní knihy, které bych mohl doporučit, nejsou přeloženy do češtiny. Já praktikuji jeden den v týdnu i v Plzni, můžete se na mě obrátit, pokud byste chtěla (viz kontakt nahoře).
Dobrý den, mé známé doporučila homep. lékařka Ledum Palustre jako prevenci proti klíšťatům, komárům apod. Je tomu skutečně tak?
2009-07-14 13:33:58
Dobrý den, Ledum bych nenazval jako prevenci proti klíšťatům, ale jako prevenci proti případným problémům po kousnutí tímto hmyzem. Zvláště proti borelióze.
Dobrý den,
můžete mi prosím poradit? Chceme mít miminko, jenže já mám už od dospívání problémy s cystami na vaječnících, nepravidelnou až mizejicí menstruací, nízkou děložní sliznicí, anovulací. Můžete mi prosím poradit nějaká homeopatika? Na internetu jsem se dočetla o Folliculinum a Leteinum, ale netroufám si sama je ordinovat.
Lékaři mě dopovali hormony, bezvýsledně. Teď bych chtěla zkusit nastartovat tělo jinak. Začla jsem užívat chlorellu pyrenoidosu (cca 3 měsíce), šťávu z aloe vera (14dní) a ještě chci užívat mladý ječmen. Nebude to při užívání homeopatik vadit?
Jinak trpím ještě bolestmi hlavy (i migrénami).

Děkuji moc za odpověďi.

Zuzana M.
2009-07-14 10:36:16
Dobrý den Zuzano, přípravky, které užíváte, by homeopatické léčbě neměly vadit. Folliculinum je jeden z moných léků, ale nelze říct, že by zabíral u každého. Je vhodnější klasické homeopatické vyšetření. Možná budete skutečně potřebovat tento lék ale nebo i lék úplně jiný. Dohled homeopata na průběh léčby je důležitý, neboť je podle potřeby možné měnit dávkování apod.
Dobrý den, jaká homeopatika byste doporucil a urychlení růstu srti u psů.
Velice Vám děkuji za odpověď Lucie
2009-07-04 11:32:24
Dobrý den Lucie, napadají mě jen syrová vajíčka. Z homeopatických prostřediků mě nenapadá nic. Pokud srst neroste následkem nějaké patologie, pak je nutné homeopatické vyšetření.
Dobrý den, již řadu let trpím poruchami spánku. Po 6 letech jsem ukončila užívání slabšího LEXAURINU, po 2 roky beru STILNOX. Přesto usínám pozdě, v noci se budívám, poránu se cítím neodpočatá, mám pocit, že mi slabne paměť (Je mi 57let). Mohl byste mi prosím poradit nějaké účinné homeopatikum, případně, kam nejblíže se objednat na konzultaci? (Bydlím na Třeboňsku.)Různé bylinkové čaje na mne nepůsobí. DĚKUJI za odpověď - Marie
2009-07-03 08:37:16
Dobrý den Marie, je potřeba homeopatické vyšetření. V Budějovicích bych doporučil pana Jiřičku
michal.jiricka@quick.cz, který se též zabývá veterinární homeopatií (ale i "lidskou"). Jinak nevím, koho bych Vám ve Vašem okolí mohl doporučit. Na homeopatie.ivories.cz je seznam homeopatů, ale vždy si o homeopatovi získejte více informací (zda-li se zabývá celostní - konstituční homeopatií a přečtěte si článek "zásady léčby")
Dobry den,
prosila bych o radu v teto zalezitosti. Byla jsem diagnostikovana na Barettuv jicen a byl mi predepsan lek na potlaceni kyseliny v zaludku. Tento lek u mne vyvolava vedlejsi priznaky (ridci stolice se spatne stravenou potravou).
Chtela bych tento lek zcela vysadit, ale, nemohu si v zadnem pripade dovolit dalsi poskozovani jicnu. (Barretuv jicen muze byt predchudcem rakoviny jicnu).
Mohla bych jiz zmineny lek nahradit homeopatickym prostredkem?
Dekuji, Eva
2009-07-03 03:03:21
Dobrý den Evo, homeopatika nikdy nejsou náhrada alopatického léku, neboť homeopatie funguje zcela na odlišných principech než klasická léčba. Nejde tedy o náhradu léku. Je nutné homeopatické vyšetření a na základě symptomů byste začla užívat homeopatické léky. Po tom co se zlepší hospodaření kyselin v žaludku je postupně možné vysadit klasický lék. Homeopatie je rozhodně vhodná volba k léčbě těchto potíží.
Dobrý den,prosím o radu.Bylo by možné zkusit homeopatika u syna,který má 18 měsíců a má alergii na kravské mléko.Pokud ano,tak co by jsme mohli zkusit.Zatím ho kojím.Děkuji Magdalena
2009-07-02 21:05:36
Dobrý den Magdaléno, homeopatika byste mohla zkusit ale u alergie je nutná celostní - konstituční léčba a k tomu je potřeba homeopatické vyšetření.
Dobrý den,dnes v noci ne dnešek mi oteklo víčko(jako plný tekutinou(,až jsem na něj neviděla.Bylo mi řečeno,že mám ječné zrno na horním víčku.Jaké homeopatikum mi jej vyléčí?Nějaké zvláštní bolesti nemám,jen to řeže,nemůžu oko pořádně otevřít.otok je menší.Děkuji,Andrea
2009-07-02 13:42:23
Dobrý den Andreo, pokud je to jen málo bolestivý otok, ktrerému by ulevoval studený otok a mohl by být i mírně zarůžovělý, tak by mohl pomoci lék Apis, ale pokud popisujete jen otok s řezavou bolestí, mohl by být potřeba i jiný lék. Je potřeba znát podrobnější aktuální symptomy. Po třech dnech se Vám ten otok mohl posunout do jiného stádia a nyní potřebujete třeba zas něco jiného.
Dobrý den,mám psa Německé dogy 11let.Má na přední tlapce nádor ale už se nám nechce ho v jeho letech dát operovat.Bylo nám doporučeno podávat homeopatika typu Silicea.Prosím můžete nám poradit co by bylo pro něj nejvhodnější?V lékárně nám prodali Siliceu 200ch.Bohužel nevím jak ji dávkovat,pes váží 70kg.Děkuji Iva
2009-07-02 13:36:45
Dobrý den Ivo, pokud Vám lék doporučil homeopat, pak by měl doporučit i dávkování. Léčba rakoviny je velmi obtížná a často není vhodné podávat například jen konstituční lék, může to nemoc i urychlit. Pokud uvádíte, že Vám homeopat neřekl jak lék dávkovat, tak se nejedná o profesionální přístup. Raději bych se obrátil na homeopata, který má skutečně zkušenosti s léčbou rakoviny a nebo na homeopata-veterináře. Na dotazy z veterinární homeopatie se obraťte na michal.jiricka@quick.cz.
Dobrý den,
zajímalo by mě, zda lze použít homeopatii k snížení chuti k jídlu. Můj konstituční lék je Natrum Muriaticum.
Děkuji Dana
2009-06-30 21:29:32
Dobrý den Dano, pokud je Váš konstituční lék skutečně nat mur, pak pokud máte nezdravě nadměrnou chuť k jídlu, pak Vám s tím tento lék pomůže. Pokud Vám ale tento lék nepomůže, tak není Vaším konstitučním lékem. Je důležité vědět na jakém základě víte, že se skutečně jedná o konstituční lék. To, že Vám to řekl nějaký homeopat, nebo to, že Vám tento lék pomohl od nějakých potíží ještě neznamená, že je to skutečně Váš konstituční lék.
Pred kazdou cestou autom alebo autobusom mam strach,co sa prejavuje potenim,triaskou a bolestami brucha s hnackou.Velmi ma to obmedzuje,poradte mi nieco na tieto stavy/
2009-06-30 18:06:17
Dobrý den, homeopatie je velmi účinná při léčbě podobných potíží ale je nutné homeopatické vyšetření pro výběr vhodného léku a dávkování. Tyto případy je nutné řešit individuálně.
Dobrý den,můj devítitýdenní syn má vrozenou hydrokélu oboustranně, dá se to homeopaticky léčit? Děkuji za odpověď a hezký den. Lucie
2009-06-30 16:43:57
Dobrý den Lucie, je možné, že homeopatie pomůže ale ne v každém případě se to může podařit.
Dobrý den, mám 16ti měsíčního syna a už měsíc je zahleněný, střídavě horší, lepší, nejčastěji kašle, či i zvrací hleny po spánku. Momentálně se ještě léčí s angínou. Byli mi doporučeny homeopatika Kalium Bichromicum 9 ch na rozpouštění hlenů 2x5 kuliček. Chtěla bych znát Váš názor, na tyto homeopatika. Děkuji a jinak přeju pohodový den.
2009-06-30 15:45:20
Dobrý den, u kali bichromikum se jedná o výrazně hustý - lepivý hlen, který se velmi obtížně vykašlává. Pro doporučení léku by bylo potřeba více symptomů, kali bichromikum je jeden z možných ale nelze ho potvrdit ani vyvrátit. U zvracení hlenu bývají častější ještě jiné léky. Můžete tento lék zkusit a uvidíte, jestli bude pomáhat. Pokud ne tak je potřeba jiný lék.
Dobrý den, je prosím možné léčit homeopatiky i genitální opar? Případně jakými?Objevuje se mi nejm. 1x měsíčně. Již mi byl předepsán Herpesin, isoprinosine, avšak stále žádná změna. Nyní jsem v 6tém týdnu těhotenství a bojím se, aby nenastal problém s mimčem. děkuji Gábina
2009-06-30 12:17:55
Dobrý den Gábino, homeopatie dokáže vyléčit opakující se výskyt oparů včetně oparů genitálních. Je nutná celostní - konstituční homeopatická léčba, homeopatické vyšetření.
Dobrý den,ráda bych se poradila,co bych mohla brát na suchý a dráždivý kašel.Je to velmi nepříjemné.Zhoršuje se mi to večer v noci a ráno.Vykašlávám zelený hlen a cítím jak mám poškrábaný krk. Ještě k tomu kojím miminko.Děkuju za vaší odpověď Agnes.
2009-06-30 11:19:24
Dobrý den Agnes, pro doporučení homeopatického léku je poteba víc symptomů, ideální je krátké homeopatické vyšetření pro akutní předepsání.
Dobrý den,žádám Vás o radu na vhodnost léčby polypu v děloze. Chirurgickému zásahu bych se raději vyhnula a dala přednost daleko méně razantnějšímu řešení. Vlastně ani nevím jak dojde ke vzniku a lze-li tomu zabránit.Děkuji za odpověď. Věra /42/.
2009-06-29 22:34:44
Dobrý den Věro, homeopatie často pomůže při těchto problémech. Je ale nutná celostní - konstituční homeopatická léčba a k tomu je zapotřebí homeopatické vyšetření.
Dobrý den,chci Vás poprosit o radu pro moji 12-letou dceru,která za rok velice rychle dospěla a vyvinula se a očekáváme menzes.Jelikož,já trpěla velikými bolestmi od samého začátku,ráda bych dceři ulevila a chci být připravená až menzes příjde.Homeopatikum si objednám v lékárně,jen bych chtěla poprosit jaké.Předem moc děkuji.Petra z Lanškrouna
2009-06-29 20:35:24
Dobrý den Petro, nelze doporučit lék, potíže s menstruací jsou problémy celkové konstituce, pokud by měla být pomoc účinná, pak musí být lék vybrán na základě osobního homeopatického vyšetření. Není nějaký jeden lék na bolestivou menstruaci. Je i možné, že Vám je dcera hodně konstitučně podobná, pak by bylo možné, že potřebuje stejný lék jako Vy a symptomy Vaší menstruace by pomohly k nalezení lék pro Vaši dceru. Pak by lék pomohl i Vám a preventivně i Vaší dceři. Často je ale k nalezení léku potřeba znát skutečné symptomy menstruace Vaší dcery, tedy až po první menstruaci. Lék pak může rychle menstuaci upravit a již další menstruace může být v pořádku. Ale samozřejmě je možné nalézt i lék ještě před započetím menstruace na základě jiných symptomů, ale hledání léku může být obtížnější.
Dobrý den,také bojujeme s moluskama,poradíte nám prosím léky?Dítě má 2 roky.Mají homeopatika nějaké vedlejší účinky?Prozatím jsme s tím neměli zkušenost.Četla jsem ale od některých maminek průjmy,bolení bříška..?Molusky nás zatím trápí měsíc,ale jak tak čtu,je to záležitost na 3/4roku až rok??To mě trochu vyděsilo.Zatím je malému MUDr vymačkávala a desinfikovala.Bohužel se pak s odstupem času projevily znovu ve větší míře.Děkuji za radu.Jitka
2009-06-29 14:04:37
Dobrý den Jitko, po vymačkávání se většinou objeví znovu. Vyhledejte starší dokazy (do políčka vedle lupy zadat molusk). Je lepší osobní návštěva homeopata ale je i možné nejdříve zkusit lék silicea, jestli by náhodou nezabírala. Ale pokud ne, pak musí být lék zvolen na základě vyšetření. Vedlejší účinky homeopatika nemají takové, jaké je známe u klasických léků (z toxicity) ale nevhodným používáním mohou vyvolávat i nepříjemné symptomy a někdy i zkomplikovat zdravotní stav.
Dobrý den, dá se nějaké homeopatikum užívat preventivně při nálezu klíštěte? Děti, dospělí... Děkuji Lenka
2009-06-29 12:02:17
Dobrý den Lenko, je možné při bodnutí klíštěte užít preventivně jednorázově lék Ledum palustre, např. v potenci 30ch. Je to spíše vhodné při možném výskytu boreliózy, pro klíšťovou encefalitidu to výrazné profylaktické účinky mít asi nebude, ale částečně také. Nezáleží na věku, spíše na tom, jestli není někdo výrazně přecitlivělý (například výrazné alergie) Pak raději nižší potenci, nejdříve např. 5, 9. Ale pokud by se přisátí klíštěte opakovalo, neopakovat lék příliš často. Cca nejdříve po 14 dnech.
Dobrý den,chtěla jsem se zeptat zda-li hlíva ústřičná je obsažená v homeopatických přípravcích.Slyšela jsem,že je dobrá na moluska virového původu.Mám 2,5letého syna a 3/4roku nás trápí moluska a nemůžeme se jich zbavit.Proto bych vás chtěla poprosit o radu jaké homeopatika by jste nám doporučil a jak dlouho užívat.Děkuji za radu i za pomoc.Monika a Jeníček
2009-06-28 18:45:40
Dobrý den Moniko a Jeníčku, o moluskách je psáno ve starších dotazech, včetně možného léku Silicea terra. (naleznete pomocí políčka vedle lupy, když tam zadáte slovo molusk). Neznám homeopatický lék z hlívy ústřičné.
dobry den, chtela bych se zeptat na homeopapticky připravek na oddaleni menstruace v letnim obdobi. Dekuji Hanka
2009-06-28 14:55:10
Dobrý den, jakákoliv správná homeopatická léčba Vám bude menstruační cyklus optimalizovat. Jakékoliv posouvání menstruace je nežádoucí a neprospívalo by Vašemu organismu. Homeopatická léčba ale nabízí možnost, pokud má někdo problematickou menstruaci, tak ji udělat mnohem klidnější - odstranit bolesti i například nepříjemnou podrážděnost apod.
Dobrý den,děkuji za vaši odpověd,zda se dá léčit Vitiligo.Ale i tak se chci ještě zeptat,jakými homeopatickými léky se to dá léčit.Kde se mohu obrátit?Moc děkuji z a odpověd a přeji krásný den.Tomášková
2009-06-27 08:49:42
Dobrý den paní Tomášková, pro tuto léčbu je nutná návštěva homeopata. Léků, které mohou tyto potíže léčit je velké množství a vybrat mezi nimi ten, který bude zabírat právě u Vás, lze pouze na základě vyšetření. Ve svém okolí si nalezněte nějakého seriózního homeopata, který používá celostní - konstituční homeopatickou léčbu.
Dobrý den, při růstu prvních stoliček , jsme chtěli poradit jaké homeopatika použít. Ať můžeme ulevit při bolesti, dcera má dvojčátka, takže vše dvakrát. děkujeme za radu .Hezký den!babička Alena
2009-06-27 06:09:58
Dobrý den Aleno, při běžných bolestech při prožezávání mohou zabírat různá homeopatika zvolená na základě konkrétních symptomů. Není univerzální lék. Ale častým lékem při výrazné podrážděnosti při prožezávání bývá Chamomilla. Ve starších dotazech naleznete podrobnější informace. (napište do políčka vedle lupy chamomil)
Dobry den,
mam problem, ktery neni resitelny klasicky. Mam uvolnenou kuzi, plnou jizev a stryji a take krecove zily. Je nejaka pomoc homeopaticka?
Dekuji Hanka S.
2009-06-26 16:44:14
Dobrý den Hanko, je možné, že by homeopatická léčba mohla zabrat, mohla by ale zabírat i bylinná léčba nebo například čínská medicína.
Dobrý den, měla jsem atopický exém a lékaři mi řekli, že se s tím musím naučit žít. Exém po homeopatikách zmizel. Už ale témer dva roky jsem po nich extremne vycerpana a odpoledne usinam, dokonce upadnu do jakehosi komatu a kdyz se probudim, chvili jsem uplne mimo...je to tezke popsat, protoze dosud jsem toto nezazila. Je to normalni?
2009-06-26 14:16:37
Dobrý den, atopický ekzém je možné homeopaticky léčit ale je možné ho i pomocí homeopatik potlačit, což je pravděpodobně právě Vámi popisovaný stav. Homeopatická léčba probíhala nesprávným směrem. Pokud ještě homeopatika užíváte, tak je vysaďte. Je však také možné, že jsou homeopatika správná ale vy jste se jimi předávkovala. Pokud o tomto Váš homeopat ví, tak by měl sám léčbu přehodnotit a změnit. Pokud tak neučinil, měla byste vyhledat jiného homeopata.
Dobrý den,prosím o radu, jaké ředění použít na patní ostruhu u léku Hekla Lava. Stále při došlapu bolí i po léčbě rázovými vlnami.
2009-06-25 11:44:32
Dobrý den, pro dávkování při chronických problémech je vhodné, když ho určí homeopat po osobním vyšetření. Je totiž i nutné sledovat vývoj a podle toho dávkovní upraqvit. Pokud ale chcete zvolit samoléčbu, pak je vhodné si připravit vodní ředění zpočátku např. potence 5ch, do 1/4L lahve naplněné do 3/4 čisté vody, dvě kuličky, po rozpuštění zatřepat a vzít lžičku. Uchovávat v ledničce, užívat jednou denně, před užitím vždy protřepat. Je ale možné, že zrovna Hekla nen lék, který potřebujete, po cca 3 až 5 týdnech by chtělo léčbu zhodnotit a buď pokračovat nebo zvolit jiný lék či dávkování. Při jakýchkoliv potížích lék vysadit.
Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda existují nějaká homeopatika, která by byla prospěšná pro 9 měsíční miminko, kterému se vrací neustále pneumokok pneumonia v nosíku, už měla 4x antibiotika zrovna dobrala Klacid před tím ani ne tři týdny Ospen a už teď slyším, že chrčí, má takovou tu zadní rýmu, tak to probíhá vždy, vždy začně chrčet do týdne hroznou rýmu, a z toho pak zánět v ouškách i když odsáváme rýmu pořád, horečky má jen občas, pořád se to opakuje. Další antibiotika, nevěřím, že by k něčemu byly :-( Předem děkuji za odpověď a jsem s pozdravem Zuzana F.
2009-06-24 17:35:56
Dobrý den Zuzano, při celostní - konstituční homeopatické léčbě se celkově zvýší imunita a imunitní systém se sám umí vypořádat s pneumokokovou infekcí, takže se již dál neopakují a antibiotika nejsou potřeba. Je k tomu ale nutné homeopatické vyšetření, neboť se jedná o chronické potíže.
caw mam v pod paží takovou bradavicku jako by takovej cancour jak to odstranit muzu ustřihnout dik
2009-06-24 16:17:28
Při správné homeopatické léčbě by stopkaté bradavičky (pokud je to to co popisujete) měly samy zaniknout. Odstřihávání bych nedoporučoval.
Dobrý den, prosím o radu. Před dvěmi lety jsem prožila silné trauma s bývalým partnerem, s nímž jsem se rozešla loni na podzim a velmi se mi ulevilo. Po rozchodu jsem byla stále nemocná, celou zimu angíny,únava, antibiotika, která jsem musela vzít, protože studuji, mám děti, pracuji.. Ale je to koloběh a únava mi přerůstá přes hlavu. Asi v polovině března jsem si na temeni hlavy našla kolečko vypadaných vlasů, kterého jsem si předtím nevšimla. Byl to pro mne šok, nikdy jsem problém s vlasy neměla, byly husté a v pořádku. Kožní lékařka mi řekla, že problém je zřejmě v minulém stresu a nasadila mi léčbu Alpifort a léky Minoxidil-tuším..., je to už třetí měsíc, vlasy rostou velmi pomalu a já hledám další možnosti léčby. Je možná homeopatická léčba alopecie areata? Monika
2009-06-23 15:59:13
Dobrý den Moniko, je možná homeopatická léčba. Sama i popisujete pravděpodobnou příčinu, je pravděpodobné, že by homeopatická léčba měla zabrat. Je nutná celostní - konstituční léčba a k tomu je potřeba homeopatické vyšetření.
Dobrý den,chtěla bych Vás moc poprosit,jestli by jste mi poradil.Mám otce,který je po operaci ploténky.Udělal se mu srůst,který tlačí na nerv.Má dost velké bolesti.Musí brát silné léky a po nich je dost unavený.Moc Vám děkuji za odpověď.Lenka
2009-06-23 12:43:38
Dobrý den Lenko, musel by se zvolit lék podle konkrétních symptomů, pak by mohla léčba zabírat.
Dobrý den, chtěla bych se vás zeptat, zda vadí homeopatii či homeopatické léčbě aloe vera??? Event. aromatické byliny jako rozmarýn, majoránka, meduňka apod. Děkuji. Katka
2009-06-23 12:24:13
Dobrý den Katko, většinou by to vadit nemělo ale někdy se může stát, že by se to mohlo navzájem ovlivňovat. Záleží také na druhu potíží a způsobu dávkování homeopatických léků. Někdy se naopak mohou navzájem pozitivně doplňovat. Nejlepší to je vyzkoušet, ale měl by o tom vědět homeopat a případně s ním domluvit konkrétní postup.
Můžete mi prosím doporučit nějaké homeopatikum na střevní neurozu
Děkuji P.F.
2009-06-23 09:10:58
Dobrý den P. F. pro léčbu takovýchto problémů je nutné homeopatické vyšetření a celostní - konstituční homeopatické léčba.
Dobrý den,dříve jste tady psal,že bude možné přihlásit se do projektu ohledně působení homeopatie v případě zvětšené nosní mandle.Nyní jsem na uvedených stránkách nalezla pouze hyperaktivitu a atopický ekzém.Znamená to,že jste od tohoto projektu ustoupili? A jestli ano,mohu se zeptat z jakého důvodu?
Děkuji a s pozdravem Renáta Vesecká
2009-06-22 22:13:00
Dobrý den paní Vesecká, projekt s nosními mandlemi probíhá. Původně byl zamýšlen až po Vámi zmíněných druhých dvou projektech, ale protože se tato informace rozšířila a byl o to velý zájem, tak jsme tento projekt spustili a ještě probíhá, takže se do něj můžete přihlásit také, pokud byste měla zájem.
dobrý den,chtěla bych se vas zeptat na predmenstruacni syndrom,zacina mi sedm dni pred menstruaci a zacina to depresi,nespavosti,bolesti zad v krizi,bolesti nohou hlavne stehen a lytek,pocit na zvraceni,vytok nechut k sexu,doporucil by jste mi nejake homeopatikum a jake davkovani,pridavaji se k tomu tlaky v podbrisku a svedeni delohy
2009-06-22 18:22:00
Dobrý den, k doporučení léku je nutné vyšetření, je potřeba se toho dozvědět víc. Při vyšetření je potřeba posat mnohem podrobněji tyto stavy a ještě i další věci, které s tím souvisí. ROzhodně homeopatickou léčbu doporučuji, v těchto případech jsou velmi často dobré výsledky.
dobry den chtěla jsem se zeptat jestly je naky lek na plodnost chtěla bych mimnko a snažim se oto 7 let a muj přitel je plodny a ja sem taky zdrava a tak vas prosim o radu mislym si že vtom hraje roli nervozita děkuji za radu
2009-06-22 14:05:17
Dobrý den, homeopatické léčba pomáhá k otěhotnění ale je nutné léčit celkový stav. Nervozita s tím jistě také souvisí. Je k tomu potřeba homeopatické vyšetření a následná celostní - konstituční léčba.
Dobrý den,jmenuji se Jana mam 3 měsíčního syna který má klepsielu pneumonii(vice špatných bakterii ve střevech než těch prospěšných)projevuje se to průjmem.Některe dny je miminko klidné,ale převažujou dny kdy je neklidné hrozně plačtivé až k neutěšení.Byla jsem u homeopatičky a ta mi dala pilulky.
KALIUM PHOSPHORICUM 200CH,ZINKUM METALICUM 200CH,IRIS200CH,SPIGELIA200CH,GELSEMIUM200CH,MAGNES.FOSFOLIKUM 200CH,ARG.NITRIC200CH,LYCOPODIUM 200CH,PULSATILKA 200CH,THUYA200CH,CHINA200CH, vše mam podávat po 2kuličkách 6krat denně.Ještě jsem homeopatika nikdy nebrala tak se mi to zda hodně kuliček,už i ztoho duvodů že je to hodně sladké pro tak malého tvorečka,ale mam strach abych mu spíš neuškodila.Od dětské lekařky bereme probiotika,ale učinek nic moc.Předtím jsme brali Hilak.Prosím poradte co mu mužu dat.A mužu brat třeba něco ja aby měl lepší střevní mikrofloru.Třeba INUBIO nebo něco podobného když kojím.Prominte za tak rozsáhly dotaz.Děkuji Jana
2009-06-22 12:25:40
Dobrý den Jano, nic raději z toho co píšete neberte. To co popisujete mi připadá šílené, s takovýmto předpisem jsem se ještě nesetkal. Homeopatovi, který toto doporučil bych moc nedůvěřoval. Doporučoval bych homeopatickou léčbu ale od jiného homeopata. Také bych doporučoval abyste oba užívali živé bakterie (u dítěte ty co doporučí dětský lékař), u Vás i kvalitní živé jogurty. Ale to samo někdy nestačí.
Dobrý den, máme dvojičky, narodené pred termínom /33tt/,teraz majú 8 týždnov a stredne ťažkú anémiu/Hb 86,Hb 84/
Užívajú Maltofer 2x5kv ale majú z toho výrazné dyspeptické ťažkosti. Sú plne dojčené, ja užívam Sorbifer 2x1 tbl.Majú dostávať Ferrum lek inj, no nie sú zohnatelné.
Chcem sa spýtať: mohli by sme im dávať Ferrum phosphoricum 9 Ch?
Ak áno, aké by malo byť dávkovanie?
Vdaka za odpoved. Ľ.G.
2009-06-22 12:04:36
Dobrý den Ľ.G., pokud jsou kojené, pak byste mohla lék užívat Vy, je to vhodnější dostávat lék prostřednictvím mateřského mléka. Zkusil bych jednou denně dvě kuličky (15 minut před/po nejíst, nepít), případně pak přizpůsobit podle potřeby.
Dobrý den...prosím Vás,jsem po modelaci prsou a jelikož jsem se o homeopatii dozvěděla až teď,objednala jsem si Arnicu Montanu.Mám dost velký otok v levém prsu a na netu v diskuzích o prsou mi holčiny poradily právě arnicu.Mám Arnicu montanu 9CH,ale vůbec netuším kolik a kolikrát denně to mám užívat.Můžete mi prosím poradit?Budu vděčná,děkuji moc.Anička
2009-06-22 10:50:25
Dobrý den Aničko, Arniku bych Vám také doporučil, zkuste třikrát denně dvě kuličky, 15 minut před a po nejíst, nepít. Užívat do zmírnění potíží, pak zmenšit četnost dávek. Pokud by se dělo něco neobvyklého tak vysadit. Případně přizpůsobit podle potřeby.
Dobrý den,
má 5-ti letá dcera je alergik (pyly kvetoucích stromů +roztoči) a navíc trpí častými záněty hrtanu (laryngitida) a angínami. Prosím o pomoc při výběru homeopat. přípravků, které by měla užívat.Děkuji.
2009-06-22 09:38:21
Dobrý den, při takovýchto chronickýh potížích je nutné homeopatické vyšetření a celostní - konstituční léčba.
Dobrý den,mému synovi 7 let se před dvěma dny udělala červená čára na obličeji - vypadá to jakoby to měl přeležené, má červené ucho - vše na levé straně. Paní doktorka mi dnes řekla, že se jedná o lymskou borreliozu, krevní testy nedělala, to až za tři týdny. Zatím předepsala ATB Amoclen na tři týdny. Syn měl asi před šesti týdny v hlavě klíště, ale brzy jsme ho odstranili. Občas si začal stěžovat na bolest hlavy a je dost unavený. Dá se tato nemoc léčit jenom homeopaticky? Děkuji za brzkou odpověď. Lucie
2009-06-19 21:38:05
Dobrý den Lucie, to, jestli léčit antibiotiky nebo ne, je na Vás. Nemohu doporučit někomu nebrat na boreliózu antibiotika, je to zákeřné onemocnění. Pokud bych měl boreliózu já, vyzkoušel bych nejdříve homeopatii a pokud by bylo zcela evidentní, že homeopatika zabírají, tak bych antibiotka neužíval. Pokud by se stav nelepšil pak bych si antibiotika vzal. I u antibiotik je ale možné, že nezaberou.
Dobrý den, prosím o radu v případě nedostatku červených i bílých krvinek i přesto,že železo v krvi je v dostatečné výši. Děkuji přeji hezky den.
2009-06-19 17:44:08
Dobrý den, to je porucha celkové konstituce, k tomu by bylo potřeba homeopatické vyšetření a celostní - konstituční homeopatická léčba.
Dobrý den, i po antibiotikách mám stále v krku streptokoka, je možné to léčit antibiotiky? Pokud ano, jakými a v jakých dávkách. Jsou volně prodejné? Děkuji
2009-06-18 23:37:19
Dobrý den, pokud chcete léčit antibiotiky, musíte se obrátit na prakticého lékaře.
Dobrý den,chtěla bych vás požádat o radu.Můj sedmitýdenní syn trpí kojeneckou kolikou,Porod byl veden císařským řezem neplánovaně,syn měl silnou novorozeneckou žloutenku(byl ozařován umělým světlem).Při kojení hltavě pije(mám silný spouštěcí reflex),potom si i většinou odříhne,celý se ale kroutí, ohýbá páteř směrem dozadu,celkově je neklidný,většinou však nebrečí.V noci po kojení kvůli tomu špatně usíná.Jiné potíže nemá,nevyžaduje zvýšenou pozornost, nemusím ho stále nosit.Dokázal byste mi z výše popsaných skutečností poradit které homeopatikum by bylo asi nejvhodnější?Děkuji za odpověď.Lucie
2009-06-18 15:02:26
Dobrý den Lucie, podle toho co píšete nedokážu říct. Bylo by potřeba toho vědět o dítěti víc.
Dobrý den,
zkoušela jsem sehnat homeopatika na prevenci malárie (podle vašich doporučení v levém sloupci "malárie"), ale v lékárně jsou schopni mi zajistit jen China 9CH nebo China 15 CH a Chelidoneum také 9CH nebo 15 CH. Můžeme použít i toto? jaké bude dávkování? Děkuji za odpověď. Pavla a Katka
2009-06-18 14:12:14
Dobrý den Pavle a Katko, Lék chelidonium se doporučuje v nízké potenci, kvůli posílení žlučníku a jater, doporučoval bych spíš, pokud ji neseženete, udělat si lék sám (viz článek Žlučník a problémy s klouby). U léku China by byla naopak lepší vyšší potence, od Boironu by měla být dostupná i 30ch, lékárna by Vám ji měla být schopná objednat. U 15 by bylo dávkování častější (2 až 3 krát). Nespoléhejte však jen na homeopatii, malárie je velmi vážné onemocnění!
Dobrý den.
Syn 2,5 roku má právě čerstvě potvrzenou boreliozu. Klíště měl 27.5.2009. V místě vpichu se nic neobjevilo, ale v neděli 14.6.2009 mu otekl a zčervenal obličej. Odběr krve byl 16.6. a dnes výsledky. Jiné potíže snad nemá (je trochu těžké se s tak malým dítětem domluvit, jestli ho něco trochu nebolí). Dostal antibiotika Sumamed, ale ještě jsem navštívila paní doktorku homeopatku a ta mu předepsala Calcareu carbonicu D30 a Borrelii D30. Myslíte si, že je tato léčba v pořádku? Děkuji za odpověď. Hanka
2009-06-18 12:20:52
Dobrý den Hanko, já osobně bych nepodával oba léky současně, pokud syn potřebuje konstitučně Calcareu, pak by mu to mohlo pomoci, to nemohu odhadnout, ale borrelie může také zabrat. Jsou však i další léky, ze kterých je možné vybrat podle symptomů ale nedokážu posoudit bez podrobnějších informací. Každý homeopat by postupoval jinak ale v tomto případě nemusí být zcela neodůvodněné podat dva léky. Ale ne úplně současně, je potřeba nějaký časový odstup.
Dobrý den,chtěla bych vás požádat o radu. Trpím obsedantně kompulzivní poruchou a úzkostnou, fobickou poruchou. Lékař mi předepsal venlafaxin a risperidon. Léky beru teprve měsíc, ale poruchou trpím už přes 3 roky, jen jsem teď léky nebrala kvůli těhotenství a kojení. Jenže nemoc se mi hodně rozšířila, takže léčba byla nezbytná. Než se dostaví větší účinky antidepresiv, je možné užívat také nějaká homeopatika? Našla jsem si, že například na úzkost mohou být tablety sedatif. Mohou se homeopatika s mými léky kombinovat? Také jsem někde vyčetla, že homeopatika nemoc nejdříve zhorší,aby pak mohl nastat léčebný účinek, je to pravda? Děkuji za odpověď. Jsem ze své nemoci už zoufalá a snažím se najít všemožně cestu, jak s ní bojovat.
2009-06-17 21:48:16
Dobrý den, při správně vedené léčbě by se stav zhoršit neměl. Někdy se to stát může ale slušný homeopat by se měl snažit aby se tak nestalo. Lék sedatif je kombinovaný prostředek, někdy může pomoct při akutním stavu ale k dlouhodobému účinku většinou nedojde. Pro hoemopatickou léčbu těchto stavů je nejúčinější klasické homeopatické vyšetření a celostní - konstitční léčba. Homeopatie mívá u těchto potíží velmi dobré výsledky. Je možné léky brát současně a při celkovém zlepšení stavu je možné antidepresiva postupně vysazovat.


Pro objednání na homeopatické vyšetření u homeopata Václava Hrabáka pokračujte na stránku Objednání na vyšetření nebo volejte na telefoní číslo 603 743 049

Postgraduální škola
je otevřena pro studenty a absolventy homeopatických škol.

Universum Homeopathicum