On-line poradna  

Objednání na homeopatickou léčbu

Novinky:

- Homeopatie
- Čeho se vyvarovat
- Hormonální antikoncepce a problémy s menstruací

Nejčtenější:

Očkování
První pomoc
Epidemické choroby
Zásady homeopatické léčby
On-line poradna
na dotazy odpovídá
Václav Hrabák
Václav Hrabák
objednání na vyšetření
nebo na telefoním čísle
603 743 049
 
 
On-line poradna

 
Na vaše dotazy odpovídá Václav Hrabák, homeopat
Na homeopatické vyšetření se můžete objednat na e-mailu:
vaclav.hrabakvolny.cz nebo na tel. 603 743 049.
Podrobnější informace - viz Objednání na vyšetření
Odpovědi nenahrazují lékařskou péči

Pokud máte neodkladný dotaz, využijte e-mail,
v této on-line poradně může být odpovězeno i až po několika dnech.

lupa.gif hledat výraz ve stávajících dotazech:  

On-line poradna je dočasně pozastavena, ale je zde velké množství odpovědí na stávající dotazy, ve kterých můžete vyhledávat pomocí políčka s lupou.
Pokud máte dotaz na který ve stávajících dotazech nenaleznete odpověď, pošlete ho na e-mailovou adresu uvedenou v kontaktech.zobrazení 1801. - 1900. z 3021 dotazů
zobrazit: předchozí dotazy - 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 - další dotazy
Dobrý den
Chtěla bych se zeptat chystám se s dcerou k moři a mám obavy aby se nám vyhnuly střevní potíže.Existuje na to nějaký lék? Děkuji za odpověď
2009-06-17 18:27:14
Dobrý den, při střevních potížích je nutno vybírat z více léků podle konkrétních symptomů. Lze namátkově jmenovat například Arsenicum album, Veratrum album, China officinalis, Podophyllum, Sulphur... K homeopatické léčbě průjmu je potřeba alespoň nějaká příručka pro akutní homeopatickou léčbu a cca 10 léků.
Mám vitiligo a je možné ho nějak léčit?Děkuji za odpověd Tomášková
2009-06-17 13:15:47
Dobrý den paní Tomášková, je šance, že se vitiligo zlepší po homeopatické léčbe, nebo alespoň že se dál nezhoršuje.
DOBRÝ DEN, NÁŠ SYN JE ZA MĚSÍC OBJEDNÁN NA OPERACI TŘÍSELNÉ KÝLY, V TÉ DOBĚ MU BUDE 7 MĚSÍCŮ. LZE SE NA TO NĚJAK PŘIPRAVIT, POPŘ. ZMÍRNIT NÁSLEDKY NARKOZY A ZÁKROKU CELKOVĚ? DĚKUJI, VERONIKA
2009-06-17 08:53:52
Dobrý den Veroniko, na narkozu preventivne bych nic nepodaval, to az pripadne po te, pokud by mel po narkoze nejake symptomy. Ale před operací doporučuji preventivně podat lék Calendulla, případně co nejdříve po operaci. Podrobnosti naleznete ve starčích dotazech, jen velmi zjednodušeně: den před operací dávku 15ch, po operaci také, pak lze opkračovat dvakrát denně, pokud se bude dobře hojit, pak lze pokračovat jednou denně, příapdně vysadit.
Dobrý den, v zásadách léčby je uvedeno, že není vhodné užívat vícero homeopatických léku, přesto můj homeopat mi předepsal 5 léků. Drocera 5ch, trpěl jsem 2 měsíce suchým kašlem, graphites 9ch na 2 roky starý exzém, toto 3 denně. 2 x týdne lypocodium clavatum 15ch a jednou týdně nux vomica 30ch a arsenicum iodiatium 30ch. Léčba zabírá cítím se lépe a i energie a klid se vrací.I přesto bych rád znal váš názor. Děkuji Roman
2009-06-16 09:22:56
Dobrý den Romane, ono to neznamená, ze by současné užívání pěti léků nemohlo mít pozitivní efekt. Přináší to však další komplikace. Pokud se cítíte energeticky lépe, je pravděpodobné, že to způsobuje jeden z léků a je štěstí, že ostatní čtyři léky tento pozitivní efekt neruší. Jeden z problémů je ten, že když pozitivní efekt přestane, pak když užíváte jeden lék, lze vhodně přizpůsobit dávkování a léčebný efekt pokračuje. Také jeden z těch čtyř léků (nebo více z nich) Vám může po čase začít vyvolávat vlastní symptomy a pak se celkově Váš stav může tak zamotat, že pak je nutné vše vysadit a počkat až se stav opět stabilizuje, což může trvat i hodně dlouho. Toto je jen malý výčet proč není vhodné takto postupovat. Nejvhodnější by bylo zjstit, který z léků skutečně působí a užívat jen ten.
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jakým způsobem mám přizpůsobit dávkování Cantharis 15 CH v 6. měsící těhotenství. Dříve jsem na projevy močového měchýře brala 9 CH 3x denně 5 kuliček, nyní jsem bohužel toto ředění nesehnala a mám akutní projevy. děkuji za odpověď.
2009-06-15 17:13:19
Dobrý den, nejdůležitější je, jesti Vám lék skutečně pomáhal - zabírá jen asi u 10% případů. Pokud ano, pak můžete brát jednou až dvakrát denně dvě kuličky. Pokud by lék ale nezabíral, pak je nutné vybrat lék jiný podle symptomů.
Dobrý den,mám 7dmi měsíční miminko a objevili se u mě panické poruchy.Celý víkend je velmi krizoví,že trpím při tomto stavu bolestmi páteře,zimnicí a nemůžu dýchat skoro každou hodinu 24hod v kuse.Zhorší se to hlavně v noci.Je to dost vyčerpávající a bezvýchodné.Moje homeopatička mi řekla,že musím vypouštět vztek.To dělám,ale situace se nelepší,ale naopak je mi hůř.Jsem velmi unavená a ještě se musím starat o miminko.Protože kojím,tak zatím nic neberu,ale už jsem si musela vzít Sedatif Pc a na chvíli se mi ulevilo,ale za pár hodin je tento otřesný stav zpět.Nevím co dělat. Máte nějaké ještě jiné řešení? děkuji Agnes
2009-06-15 13:03:52
Dobrý den Agnes, je možné doporučit jen homeopatické vyšetření - tyto stavy lze úspěšně řešit pomocí homeopatie. Rada vypouštět vztek je možná dobrá ale k léčbě to nepovede. Kombinovaný lék sedatif pc lze občas jednorázově použít ale při těchto opakovaných stavech to není řešení. Jediné řešení je celostní - konstituční homeopatická léčba.
Dobrý den, už přes rok se trápím s kondylomaty(HPV), žádná doposud použitá léčebná metoda ani mast Aldara nezabrala, proto se nyní chci zaměřit na léčbu homeopatiky. Můžete mi prosím poradit nějakého dobrého homeopata poblíž Brna/Olomouce - Praha je pro mě příliš z ruky, nebo alespoň jaká homeopatika si obsatarat a jak je užívat, jsem už opravdu zoufalý, nic mi doposud nepomohlo.
Děkuji
Marek
2009-06-15 10:27:02
Dobrý den Marku, homeopatie bývá často účinná při těchto potížích. Homeopaty jde najit na homeopatie.ivories.cz. Kolem Brna bych doporučoval volit absolventy Brněnské homeopatické fakulty. Je skutečně potřeba osobní konzultace s homeopatem.
Dobrý den. Mohu začít užívat Angin Heel i při počátku bolesti v krku a rýmě- asi zánět nosohltanu? Děkuji Věra
2009-06-15 09:25:18
Dobrý den Věro, klasičtí homeopaté (tedy ani já) tyto kombinované přípravky z mnoha důvodů nepoužívají, ale můžete to zkusit a uvidíte, jestli to bude zabírat - pak to užívejte dle potřeby.
Dobrý den, mám 8mi měsíční dceru.Má velký problém se spaním, spí špatně (málo) i přes den, ale v noci je to úplně příšerné, např. mezi 20tou hod. (kdy chodí malá spát) a 22hou hod. (kdy chodím spát) za ní běžím třeba 15x. Usíná v postýlce, po první (tak po 10ti minutách spaní) scéně ji stěhuji do manželské postele, kde ji "ukonejším" prsem, proces "konejšení" se opakuje tak po 10 až 30 minutách. Ve chvíli, kdy ulehám do postele já se budí tak 7x za noc, někdy pláče, jindy se jen "přisaje". Jinak se zdá být v pořádku a dle pediatričky prospívá výborně. Už jsme doma všichni úplně vyčerpaní. Existuje nějaká homeopatická pomoc? díky H.
2009-06-14 22:15:54
Dobrý den H., problémy se spánkem jsou probémy celkové konstituce, k léčbě je nutné homeopatické vyšetření. Homeopatická léčba může zabrat ale jen pokud se vybere správný lék.
Dobrý den,více jak 10 let trpím rýmou,která je už v poslední době dost k nevydržení.ORL v pořádku,alergik jsem ale léky na alergie jsou s minimálním účinkem.Známá mi poradila homeopat.přípravek NUX VOMICA.Chtěla bych se zeptat jaké je užívání u lidí s chron.rýmou a jaká konc.léku by měla být při dlouhodobém užívání.Předem děkuji K.
2009-06-13 19:29:47
Dobrý den K., pokud rýmou trpíte 10 let byla by velká náhoda, kdyby Vám Nux vomica pomohla vyléčit tento chronický stav. I kdyby Vám tento lék přechodně pomohl je přesto možné, že chronický stav nevyléčí ale jen na nějakou dobu potlačí projevy. Ve Vašem případě doporučuji homeopatické vyšetření a celostní - konstituční léčbu. U chronické rýmy spojené s alergií je na výběr mnoho léků a jen jeden z nich bude skutečně dlouhodobě účinný.
Dobrý den, prosím o obecnější radu k užívání homeopatik. Můj osmiměsíční chlapeček užívá již pátý měsíc 2 homeopatické léky (berberis vulgaris na atopický ekzém a phosphorus na posílení jater). Oba problémy (atopický ekzém i vysoké jaterní testy) se pomalu zlepšují, ale chci se zeptat jak dlouho je vhodné homoepatika užívat (lékařka mu je teď napsala na další dva měsíce, není to už dlouho vkuse?) a hlavně jak je lze míchat (poradila mi zajímavou kombinaci - obě homoepatika rozpustit v trošku mateřského mléka a podávat po lžičkách během celého dne, jsou takto údajně účinnější). Děkuji vám za radu, Jana
2009-06-12 21:43:37
Dobrý den Jano, užívání dvou homeopatik současně nedoporučuji (tak jako všichni klasičtí homeopaté). To neznamená, že tento způsob nemůže mít i pozitivní výsledky ale dlouhodobě to přináší další komplikace. Dlouhodobé užívání homeopatik není problém ale problém vidím spíše v způsobu jejich užívání.
D.den, prosím, jakým homeopatikem zmírním svou obezitu?Žravost a nezkrotná touha po sladkém?
Díky předem za odpověď, Matzi.
2009-06-12 06:31:45
Dobrý den Matzi, tyto problémy je potřeba řešit celostní - konstituční homeopatií a k tomu je nutné homeopatické vyšetření. Není univerzální homeopatický lék na obezitu.
HOMEOPATICKE ZHORSENI MAM UZ OD MINULEHO TYDNE ALE JE TO JAKO POCASI JEDNOU MI JE DOBRE A PAK UPLNE HROZNE. BYLO MI DOPORUCENO UZIVAT PARALENY, COZ SE MI MOC NEZDA.JE MOZNE KOMBINOVAT ALOPATICKE LEKY? MAM POSLEDNI MESIC A BRALA JSEM JEDNORAZOVE CELEJ BALIK. MOCKRAT DEKUJI ZA ODPOVED.
2009-06-11 23:29:14
Dobrý den, poud zhoršení trvá dlouhodobě tak to není homeopatické zhoršení ale opravdové zhoršení stavu a nebo symptomy vyvolané nadměrným užíváním homeopatických léků. Z Vašeho dotazu není zřejmé kolik a v jakých potencích jste léky brala a neznám ani druh Vašich potíží. Homeopatie je léčba velmi individuální, podle toho co píšete nelze mnoho doporučit. Ale užívání paralenu nedoporučuji ať už s homeopatickými léky nebo bez nich.
Dobrý den, dá se doporučit nějaké obecné hom. (třeba něco jako "I. pomoc, kdyby to přišlo" :-)) při neštovicích příp. i pro jiné děts. nemoci? Nebo je lépe indiv. dle aktuál. příznaků a návštěva homeopata? A v čem spočívá přínos užívání hom. při dětských nemocí obecně - zarděnky, neštovice atp.? Moc děkuji za odpověď Lenka
P.S. Mám 2 syny 8m.+4,5r.,zatím nic neprodělali,jen sbírám informace.
2009-06-11 13:40:09
Dobrý den Lenko, v počáteční fázi často nebo i profylakticky (když dítě přišlo s neštovicemi do styku) pomáhá Rhus toxicodendron, i když někdy mohou být symptomy jiné a pak jsou potřeba jiné léky. Na pokročilejší fázi, na zasychání a dohojení nebo když jsou symptomy jiné než obvykle jsou pak vhodné různé jiné léky (často najdete i na internetu popsáno více léku s příznaky - plané neštovice anglicky: chicken pox). Přínos je ten, že dítě buď neonemocní (pokud jsou léky podávány profylakticky) nebo má onemocnění rychlý průběh bez komplikací, kůže se rychleji zahojí, nesvědí, nejsou přítomné vysoké tepoty atd. Pokud nezabírají vybraná homeopatika je vhodnější návštěva homeopata.
Dobrý den,
jsem studentka a trpím vaginismem. Žádná terapie ani lékař mi zatím nepomohl a proto bych ráda vyzkoušela homeopatii. Máte nějaké doporučení? Předem moc děkuji, Veronika
2009-06-11 13:26:46
Dobrý den Veroniko, je potřeba homeopatické vyšetření a celostní - konstituční homeopatická léčba.
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, mám 9 letou dceru hyperaktivní a s LMD. mohly by jste mi doporučit nějakého dobrého homeopata na konzultaci. Předem děkuji Petra
2009-06-11 10:13:31
Dobrý den Petro, zabývám se (úspěšně) i těmito případy, takže pokud jste blízko Prahy nebo Plzně tak se můžete objednat ke mně - viz emailová adresa nebo telefon nahoře.
Dobrý den, jedeme do oblasti výskytu malárie (Kambodža,Laos) a stále řešíme, jestli brát doporučovaná antimalarika - kvůli značným vedlejším účinkům se toho trochu obáváme a raději bychom to řešili nějakým alternativním způsobem. Můžete nám doporučit nějaká homeopatika jako prevenci malárie? Děkuji. Pavla
2009-06-11 09:48:03
Dobrý den Pavlo, o malárii je na těchto stránkách celý článek - viz levý sloupec: malárie.
Dobrý den, v poslední době mám problémy s nehty. Třepí se mi, zatrhávají a lámou. Ráda bych se zeptala, jestli by na tyto potíže mohla zabrat Silica a popřípadě jak často lék brát? Také bych se ráda informovala, zda existují nějaká homeopatika na problémy s lupy nebo by byla potřebná konzultace s homeopatem. Děkuji a přeji hezký den. Gábina
2009-06-11 08:40:29
Dobrý den Gábino, silicea je jedním z léků které mohou mít lámavé nehty ale je i mnoho dalších léků, které mohou mít podobné problémy. U těchto problémů je potřeba celostní - konstituční léčba. Je možné, že skutečně potřebujete Siliceu ale bez konzultace nelze doporučit konkrétní dávkování. Jde zkusit jednu dávku 30ch a počkat jak to na Vás bude působit (pokud byste si našla podrobnější popis tohoto léku a přišlo by Vám, že to k Vám sedí). Pokud by to nijak nepůsobilo tak je vhodnější konzultace. S dalším dávkováním je ale lepší se poradit. Pokud konstitučně potřebujete Siliceu pak by Vám měla pomoct i na lupy.
Zdravím vás, kamarádka má malou holčičku, která se mimo jiné vždy usedavě rozpláče, když slyší pomalou hudbu. Vzala ji na hom. vyšetření a jako lék jí bylo nabídnuto Nat-c. U obrazu léku je napsaná nesnášenlivost mléka - což v tomto případě nesedí, malá by se bez mléka neobešla, vyžaduje jej. Nebyl by vhodnější jiný lék? A případně jaký?
2009-06-11 01:12:35
Dobrý den, jen na základě výše zmíněného nejde doporučit nějaký homeopatický lék. Natrum carbonicum může být potřeba u uzavřených lidí na které může hudba výrazně působit ale může být potřeba i jiný lék. To že nějaký symptom u léku není přítomen u holčičky neznamená, že by lék nemohl být správný. U tohoto léku může být výrazná averze k mléku ale i touha po mléku. Homeopatie není jednoznačná.
Dobrý den, je mi 16 a potřebovala bych poradit nějaký volně prodejný lék na stydlivost. děkuji
2009-06-10 23:22:31
Dobrý den, homeopatie může být při těchto problémech velmi úspěšná ale je nutné klasické homeopatické vyšetření.
Dobry den, je mozne pri homeopatickym zhorseni brat alopaticky lek?
Dekuji
2009-06-10 12:45:07
Dobrý den, to je případ od případu. Pokud se skutečně jedná o homeopatické zhoršení pak je lepší tento stav neléčit alopaticky pokud to není vážný stav, ale termín homeopatické zhoršení je často špatně chápán - ne vždy je zhoršení stavu homeopatické zhoršení. Proto by se to mělo posuzovat individuálně.
Dobrý den,
jak je to s ředěním homeopatik?
Např. mercurius je stejná dávka 2 kuličky /15CH/ jako 5 kuliček, které dám do dvou litrů vody a vezmi si jen 1cl?
Děkuji
2009-06-10 10:07:27
Dobrý den, účinek dvou kuliček je velmi podobný účinkům pěti kuliček. Není to úplně stejné ale velmi podobné. Zvláště když ředíte kuličky ve vodě tak je lepší dát kuliček spíš míň, neboť čím více dáte kuliček tím více je tam cukru a tím spíše se může roztok zkazit. Většinou stačí i jedna kulička ale dávají se dvě pro jistotu, kdyby jedna z nich náhodou nebyla dostatečně impregnovaná.
Dobrý den, můžete mi prosím poradit homeopatikum pro mého 3 a půl letého syna, který má neustále hustou zelenou rýmu. Občas se k ní přidá i kašel. Děkuji. Marie
2009-06-10 09:43:11
Dobrý den Marie, pro doporučení homeopatika na rýmu je potřeba více symptomů, nejlepší je krátké - akutní homeopatické vyšetření.
Dobrý den,můj 7 měsíční syn má vodnatý,zelený,nezapáchající průjem (10 dní).CCa 8 stolic denně.Plně kojím-normálně dodržuji min. odstup kojení 2 hod,ale teď kojím i po 1 hodině..Menstruaci zatím nemám.Teplotu nemá.Několikrát za den se mu zpotí z ničeho nic /např. při hraní/ hlavička,ale teplota nevyskočí /nejvyšší měl 37,3 v konečníku/ a ruce má v tu chvíli studené.Za chvíli má ruce zase teplé a nepotí se na hlavičce.Jinak si spokojeně hraje,usmívá se,jen si občas hodinu po kojení zamrčí,přiložím ho k prsu a pak je zase samý úsměv.Zoubek zatím žádný,ale připadá mi,že se už něco pomaličku chystá,ale akutní to podle mne není.Byli jsme plavat v bazénku určeného pro miminka s rodičemi v klubu pro děti.To jedinné mi připadá příčinou.Stěr stolice u dětské Mudr. byl negativní.Dávám Chinu 9CH,aconittum 9CH,magnesia phosporica 9CH.Zkoušela jsem i podophillum 9 CH,ale průjem přetrvával... Budu vděčná za váš názor.Dagmar
2009-06-10 09:14:42
Dobrý den Dagmar, pokud již přikrmujete, bylo by vhodné podávat živé jogurty. Aconitum dítěti nedávejte (ani další z uvedených léků, pokud zatím nezabraly). Z možných léků (těžko říct bez vyšetření konkrétní lék) Veratrum album, Phosphorus nebo Arsenicum album ale mohla by to být např. i Chamomilla i když není přítomný výrazný neklid a nespokojenost, ale i další léky. Odlišit mezi těmito léky by bylo potřeba pomocí podronějších symptomů, případně celkové konstituce.
Dobry den. Chtela bych se zeptat jak dlouho trva homeopaticke zhorseni?
2009-06-09 22:37:50
Dobrý den, to je velmi individuální, při správném dávkování by mělo zhoršní trvat nejvýše půl dne, při nevhodně zvoleném dávkování (což se ale často může stát i dobrým homeopatům) může trvat zhoršení i několik dní. Pokud zhoršení trvá řádově více než týden, nebo dokonce měsíc, pak to není homeopatické zhoršení v pravém slova smyslu ale skutečné zhoršení, které je nežádoucí a je nutné změnit léčbu. Je také rozdíl, jestli lék berete opakovaně nebo jen jednu dávku a čekáte (což byse musela blíže specifikovat).
Dobrý den.Chtěla jsem se zeptat,zda existuje homeopatikum na stres a žaludeční neurozu a do jaké míry je účinné.Děkuji Dana
2009-06-09 12:43:01
Dobrý den Dano, tyto problémy patří k chronickým problémům u kterých je nutné absolvovat homeopatické vyšetření a vybrat lék individuálně na základě podrobných symptomů. Pokud je vybrán správný lék pak je léčba vysoce účinná.
Dobrý den pane doktore, jsem na začátku 39. týdne těhotenství a začala jsem se zajímat použití homeopatie po porodu. Potřebovala bych poradit lék a dávkování pro lepší hojení případných porodních poranění (nástřih ap.), zavinování dělohy a lepší rozběhnutí laktace. Raději se zajímám preventivně, po porodu bych chtěla být co nejdříve v dobré kondici.Moc děkuji za odpověď. Martina
2009-06-09 11:19:23
Dobrý den, případně si i vyhledejte starší dotazy týkající se porodu. Je více léků které jde po porodu použít, je to na delší povídání. Při běžném průběhu je nejčastěji potřeba léčit právě nástřih a potom pohmoždění svalů břicha a dělohy a tím i napomoci zavinování. Po nástřihu je vhodné co nejdříve (klidně i na porodním lůžku) vzít Calendula officinalis 30ch. Pokud je nástřih v dalším období bolestivý, pak pokračovat s tímto lékem po půl dni a pak dále jednou denně. Pokud nástřih není již příliš výrazným problémem (někdy stačí jen jediná dávka ihned po porodu k tomu, aby nástřih dále nebolel) pak pokračovat lékem Arnica montana 2 krát denně 15ch - pro léčbu zhmoždění dělohy. Rozkojení je nejlepší ponechat přirozenému průběhu ale pokud by byly s rozkojením problémy pak často pomáhá (i když ne vždy - viz starší dotazy) lék Ricinus communis. Toto je však jen velmi zkrácený výčet možností poporodní homeopatie.
Dobrý den pane doktore, ráda bych se Vás zeptala jestli existuje nějaký přípravek nebo nějaké léky, po kterých nebudou vypadávat vlasy. Jsem 3 měsíce po porodu a bojím se, abych nebyla plešatá. Moc Vám děkuji.
2009-06-08 12:21:30
Dobrý den, při takovýchto potížích je potřeba celostní - konstituční homeopatická léčba. Je nutné zvolit homeopatický lék individuálně a proto je potřeba homeopatické vyšetření.
Dobrý den,jako alergik jsem se léčila vakcinací a při potížích přidáním léku Xyzal.Léčba byla úspěšná,ale chtěla jsem vyskoušet homeopatickou,jelikož mé děti lékař homeopat vždy úspěšně vyléčil.Po vysazení vakcíny se můj stav prudce zhoršil a trvá už 14dní.Prosím Vás o odpověd´,lze pylovou alergii léčit homeopaticky a lze ji i vyléčit?Dějkuji za odpověd´.Radmila
2009-06-08 09:28:31
Dobrý den Radmilo, alergie lze úspěšně léčit pomocí homeopatie. Homeopatie zabírá při akutních potížích, což jste možná právě vyzkoušela s Vašimi dětmi, ale velkou předností homeopatie je, že dokáže léčit i chronické nemoci (kde klasická medicína často selhává). V těchto případech je nutné delší homeopatické vyšetření trvající obvykle 1,5 až 2,5 hodiny narozdíl od akutních případů.
Dobry den, jeste bych rada doplnila muj predchozi dotaz:ptam se na onen pocet soucasne podavanych homeopatik pro me i pro dceru take proto,ze mam obavu, aby toho nebylo prilis:ja 4 homeopatika soucasne, mala 3 h. na ockovani+ma 4 h., kt. dostava filtrovane pres me mleko /kojim plne/. Myslite, ze je to takto v poradku?Mockrat dekuji za nazor. Lenka
2009-05-29 22:28:42
Dobrý den Lenko ještě jednou,není to v pořádku. Dítě skutečně dostává i Vaše homeopatika prostřednictvím mléka. Není to přímo nebezpečné ale může to vyvolat i nepříjemné symptomy. Léky raději již skutečně neberte.
Dobry den.Je mozne, ze pri soucasnem uzivani 4 homeopatik na exem (apis, arsenicum,lycopodium, graphites 9CH)dojde k vedlejsim ucinkum (negativnim)?mam predepsana tato 4 homeopatika (soucasne uzivani vzdy po 2 kulickach) a citim se celkem unavene, ospale, pripisuji to prave uzivani homeopatik.Je to mozne,mohou mit i negativni ucinek v pripade, ze jsme nevybrali spravny lek?A druhy dotaz jeste prosim:na zmirneni negativniho dopadu ockovani ma ma nedonosena dcera predepsane uzivani soucasne sulfur,phospor, thuya 15 CH - neni to moc? tri homeopatika soucasne tak malemu miminku? A zaroven neni one redeni dost vysoke?Mockrat dekuji za odpoved.Lenka
2009-05-29 20:43:47
Dobrý den Lenko, způsoby užívání homeopatických léků, které popisujete, jsou příkladem toho, jak by homeopatická léčba neměla probíhat. Přečtěte si "zásady léčby" na těchto stránkách. Léky přestaňte užívat a počkejte až negativní účinky odezní. Pak by bylo vhodné najít si klasického homeopata. To platí i o očkování. Navržený postup je zcela nepochopitelný.
Dobrý den. V případě počátku léčby homeopatiky dochází vždy ke zhoršení problému, nebo může léčba být úspěšná ihned??? Velice děkuji za odpověď Veronika.
2009-05-29 17:25:54
Dobrý den Veroniko, homeopatické zhoršení je věc, které by se homeopat měl snažit vyhnout pomocí správného dávkování. Nemám tím na mysli mírné zhoršení trvající krátkou dobu, třeba únavu ihned po podání léku. Ale k většímu zhoršní by nemělo dojít, pokud homeopat zvolí správnou potenci a dávkování.
Dobrý den, chci se zeptat jestli existuje nějaký lék na trému. Tréma se projevuje při hraní šipek, přímo při zápase se mi klepou ruce občas i nohy a to není moc dobré. Trpím tím už delší dobu, a chtěl bych nějak poradit nebo doporučit nějaký lék, který by na to zabral. Děkuji David
2009-05-29 11:21:53
Dobrý den Davide, homeopatie je velmi úspěšná při léčbě podobných problémů. Je nutné vybrat lék individuálně - na základě homeopatického vyšetření. Každý člověk, který má trému, jí má z jiných důvodů. Podle toho, co je pozadím trémy, je možné vybrat lék, který bude skutečně působit.
Dobrý večer,chci se zeptat jaký je rozdíl mezi CHELIDONIUM MAJUS 5CH nebo 9CH,zajímá mě ředění 5ch a 9ch co je silnější,jaký to má vliv.Léčím se již 4 měsíc homeopatií.Děkují moc
2009-05-28 21:52:46
Dobrý den, 9ch je obecně silnější, podává se méně často než 5ch ale neplatí to jednoznačně. U někoho může silněji působit 5ch než 9ch. U někoho může dobře působit 5ch a pak když působit přestane, 9ch pak opět působí dál. Nízké potence (tedy např. i 5ch) tohoto léku se mohou použít jako specifický - podpůrný orgánový lék pro žlučník. V těchto případech může právě například silněji působit nižší potence než vyšší, třeba i 3c nebo 3D.
Dobrý den,
mým problémem je to, že jsem velmi náchylná ke změnám počasí. Často mě bolí hlava. Aktuálně od čtvrtka (kdy byla ta strašná bouřka a neuvěřitelné ochlazení). Nevím co s tím. Zkoušela jsem už všechno o čem jsem si myslela že by mi mohlo pomoct, ale nepřestává to. Mohli byste mi prosím poradit??? Děkuli.
2009-05-28 19:41:58
Dobrý den, je řada homeopatických léků u nichž jsou popsány různé citlivosti na změny počásí. U jednoho léku je například výrazná citlivost před bouřkou, u jiného je citlivost na jakékoliv změny teploty atd. Také je důležitý přesný popis potíží, které se zhoršují změnami počasí. Podle toho je pak možné během homeopatického vyšetření vybrat lék. Pokud je zvolen lék správný, potíže se mohou velmi rychle začít zmírňovat a postupně vymizet.
Přeji hezký den,
ráda bych se zeptala , zda se dá léčit či zmírnit pomocí homeopatických léků Tetanie bohužel spojená s problémy krční páteře Oscheoporozou. Děkuji předem za Vaši radu . Hanka
2009-05-28 14:44:52
Dobrý den Hanko, tetanii je možné úspěšně léčit pomocí homeopatie. Je to chronický problém - je potřebné homeopatické vyšetření, pro úspěšnou léčbu je nutné vybrat vhodný lék individuálně.
Hezký den,
v úterý jsem spadla z kola a mimo toho,že jsem si zlomila přední zuby,tak ve spodní části rtu mám zadřené kamínky, kousky asfaltu- ret se nateklý,červený...myslíte,že to samo vypadne, "vyhnije" nebo je třeba chirur. zákroku či lze léčit homeopaticky ? díky předem za radu, z řezání nemám dobrý pocit...děkuji !
2009-05-28 13:56:02
Dobrý den, těžko říct, jak bude Váš organismus reagovat, někomu může zůstat "tetování" pod kůží. Chirurgické odstranění je někdy potřeba, pak je vhodný lék Calendula (viz starší dotazy) ale často pomůže i akutně lék Silicea terra při cizích tělesech pod kůží, napomáhá organizmi tyto cizí tělesa odstranit přirozenou cestou. Je možné užívat tento lék v potenci 5ch třikrát denně.
Dobry den,mohu se zeptat jestli je možne lečit spálovou anginu homeopatiky bez rizika?Stale se nam vrací.Děkuji Sebikova
2009-05-27 23:17:39
Dobrý den paní Sebikova, homeopatie umí pomoci při akutním onemocnění spálovou angínou ale důležitá je především celková léčba celostní - konstituční, aby již nedocházelo k dalším opakovaní onemocnění. V případě akutního onemocnění je nutná akutní homeopatická léčba (nebo případně léčba antibiotiky) ale po odeznění akutního stavu je nutné zahájit celostní homeopatickou léčbu aby se organismus stal proti této infekci odolný. Samotná akutní homeopatická léčba nezajistí, že se spálová angína nevrátí.
Dobry dem chtěla sem se zeptat jsem v 6 tydnu těhotenství a mám patní ostruhy. byl mi doporučen lék HEKLA LAVA 9CHa nevím jestli ho mužu užívat když jsem těhotná.a taky bych se chtěla zeptat na davkování děkují PB
2009-05-27 19:04:23
Dobrý den, při chronických potížích vždy spíše doporučuji homeopatické vyšetření, je možné, že potřebujete jiný lék a Hekla lava není tím pravým lékem pro Vás. Je i důležité spolupracovat s homeopatem aby sledoval změny a upravil případně dávkování dle potřeby. Pokud si však jste lékem jistá a chcete ho vyzkoušet tak můžete lék užívat jednou až dvakrát denně 2 kuličky a uvidíte, jestli Vám bude lék pomáhat. Avšak při léčbě tohoto problému je nutná dlouhodobější léčba, v tom případě je vhodné si připravit v lahvi vodný roztok a užívat ho místo pilulek, vždy po protřepání. Při jakékoliv reakci lék vysadit. Ale přesto bych doporučoval osobní konzultaci, je důležité umět posoudit, zda-li léčba probíhá správným směrem a nebo je lék neúčinný a je nutné zvolit lék jiný.
Dobrý den. Můj dnes 6.měsíční syn trpí cca měsíc atopickým ekzémem. V úterý nám homeopatka poradila Mezereum 9ch. Homeopatka mi řekla ať synovi dávám 3x děnně 3granulky do úst a pokud by granulky plival ať rozpustíme ve vodě a vodou v kojenecké láhvi minimálně 80x "bouchám" o tvrdou podložku. Před a po podání homeopatik 20minut nejíst. Syn granulky neplive, ale předpokládám, že je poliká.Žádné zhoršení ani zlepšení se zatím neprojevilo. Co si prosím o celém tomto postupu myslíte? Velice děkuji
2009-05-27 14:04:55
Dobrý den, každý homeopat bude mít trochu odlišné postupy, pokud má někdo s nějakým postupem dobré zkušenosti, pak je to dobře a nechť ho používá. Homeopatické léčba je velmi individuální, neexistuje nějaký jednoznačný postup. Ale při chronickém onemocnění, což atopický ekzém je, bych já osobně nepodával léky v suché formě (ale připravil bych v láhvi vodní potenci, z ní vždy podat lžičku a před podáním protřepat) a i četnost (3 x denně) mi přijde relativně vysoká. Boucháním (80x) se sice změní potence, ale nemá to příliš velkou logiku, pokud se pokaždé lék připravuje znovu ze suché formy - stačí, když se lék rozpustí v troše vody. Po jednom dni nelze léčbu příliš hodnotit. Při Vámi uvedeném postupu bych postupoval velmi opatrně, při čemkoliv neobvyklém - změna nálady, neklid, zhoršení spánku atd. bych lék okamžitě vysadil. Je důležité, jestli Vás o tom homeopatka podrobně poučila. Pokud ne, pak bych léčbě příliš nedůvěřoval.
Dobrý den,
prosím o radu, zda existují nějaká homeopatika na ulcérozní kolitidu a zda se mohou užívat při kojení (kojím už velmi málo). Moc děkuji za odpověď. Monika
2009-05-27 09:12:20
Dobrý den Moniko, ulcerózní kolitidu je možné úspěšně léčit pomocí homeopatie ale je nutné homeopatické vyšetření a následná celostní - konstituční léčba. Prognóza závisí na tom, jak dlouho jste nemocná a případně jak dlouho (a pokud) užíváte zánět potlačující léky. Homeopatické léky je možné užívat i během kojení, naopak může být tato léčba prospěšná i pro dítě.
Dobrý den,
prosím o radu, co na bolavé a stále se opakující prasklé ústní koutky.
Děkuji předem za odpověď Helena B.
2009-05-27 07:46:57
Dobrý den Heleno, z pohledu homeopatie to není akutní problém, na který by bylo možné doporučit konkrétní lék. Bývá to součastí celkových chronických problémů. Pokud Vás to hodně obtěžuje, pak je vhodné homeopatické vyšetření. Tyto problémy se často objevují u několika různých homeopatických léků - je nutné vybrat lék individuálně. (Jinak samozřejmě vitamín B, ale to jste pravděpodobně již zkoušela)
Dobrý den děti začaly trpět na bradavice,doktor nám řekl ať nejezdí na plavání,známá mi doporučila homeopatika Thuya occidentalis.Jak a kolik tabletek mám dětem dávat a máme celé balení využít???Děkuji a přeji pěkný večer
2009-05-26 19:37:47
Dobrý den, přečtěte si, prosím, předchozí odpověď, platí i ve Vašem případě. V případě bradavic, zvláště u dětí, bych nedoporučoval samoléčbu, pokud nemáte hlubší znalosti o homeopatii. Nejhorší je, když léky doporučují známí (protože ten lék pomohl dítěti u podobného problému, tak pomůže i dětem Vašim). Homeopatická diagnostika je úplně jiná než klasická, pokud trpí bradavicemi deset dětí, každé může dostat jiný lék. Podávání homeopatických léků nemusí být neškodné tak jak je to mnohde prezentováno.
Zdravim.. Co prezentuje homeopaticke vysetreni na bradavicky a kde treba v Brne by se dalo tohle udelat a popripade koupit napr toto ( Thuja occidentalis 9ch ) nejak jsem to nikde nenasel nebo jen s pozmenenym nazvem.. Diky.. Tom. dusik nepomohl ani duofilm..
2009-05-26 19:04:36
Dobrý den, já bych osobně nedoporučoval užívat thuju jen na základě toho, že máte bradavice. Je možné, že tento lék skutečně potřebujete, ale je i možné, že potřebujete jiný lék a tento lék by Vám mohl i uškodit, i když by bradavice po tomto léku zmizela. Bradavice jsou součástí mnohem komplexnějšího problému a tím, že se potlačí (to se stává např. vypalováním ale může se to někdy stát i po podání nesprávného homeopatického léku) mohou se zhoršit jiné vnitní problémy, které se mohou projevit i mnohem později. Pokud si ale ověříte podle celkového obrazu tohoto léku, že ho skutečně potřebujete, pak je k dostání v běžných lékárnách, které prodávají homeopatické léky firmy Boiron a od této firmy mohou tento lék objednat.
Dobrý den,
mám diagnostikovaný počáteční úbytek čelistní kosti (neví se, jak rychlý) s možným rizikem kývání zubů v budoucnu. Také dásně začínají ustupovat, i když jejich stav je zatím ještě uspokojivý. Je nějaká možnost léčby? Děkuji!
2009-05-26 01:04:51
Dobrý den, uvedený problém je chronický, pro návrh léčby je potřeba homeopatické vyšetření. Může to souviset s metabolismem látek potřebných pro tvorbu kostí, jedním z možných léků je např. Calcarea phosphorica, ale to je jen jedna možnost. Ve skutečnosti může být potřeba úplně jiný lék.
Dobry den pane homeopate Vaclave, chtela bych Vas poprosit o radu pri lecbe polycystickych ledvin pomoci homeopatie. Je mi 34 let, polycystozu mi zjistili v tehotenstvi, kdy mi bylo 31 let. Nemam zadne potize a nijak se nelecim. Krome teto diagnozy jsem zcela zdrava. Muzete mi prosim doporucit vhodnou homeopatickou terapii, pripadne dalsi postup. Dekuji a preji hezky den. Marketa.
2009-05-25 10:29:49
Dobrý den Markéto, u takovýchto chronických potíží je nutné homeopatické vyšetření. U každého s touto diagnózou může zabírat úplně jiný lék i jiné dávkování. Výběr homeopatických léků při léčbě chronických potíží je velmi individuální.
Dobrý den,mám skoro 10 měsíční holčičku a kamarádka mi poradila při prořezávání zoubků podávat "chamomila vulgaris 9". Chtěla jsem se zeptat na užívání,jak na dávkování tak na délku užívání?!Předem děkuji za odpověď Ilona B.
2009-05-24 22:33:23
Dobrý den Ilono, o tomto léku toho bylo zde napsáno hodně, vyhledejte si starší dotazy tím, že napíšete do políčka vedle lupy chamomilla. Tento lék lze užívat, pokud jsou přítomny další symptomy, extrémní podrážděnost, neutišitelnost, někdy doprovází teploty, průjmy...
Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat, zdali existují nějaké ekvivalenty k těmto lékům:
Causticum injeel (Heel), Ovaria comp (Wala)?
Myslím nějaké, které by nebyly v injekční podobě - téměřkaždodenní píchání injekcí je pro mne opravdu velice komplikované a nejsem schopná si ho pravidelně zajistit.

Mnohokrát děkuji.
2009-05-23 21:22:08
Dobrý den, z pohledu klasické homeopatie je naprosto zbytečné (kromě cenových důvodů) užívat homeopatické léky injekčně. Považoval bych to spíše za experimentlní metody, ke kterým já osobně nevidím důvod. Volil bych spíše klasickou homeopatii. Nevím, jestli se tento lék skládá z více komponent, ale Causticum je běžný homeopatický lék, který se užívá orálně.
Dobrý den, jsem ve 21 tt a užívám Sepia D30 na odstranění plochých bradaviček z obličeje. Bradaviček přibývá, je to vhodný lék k odstranění těchto bradaviček?Dočetla jsem se v příručce, že Sepia je doporučována pro těhotné k jiným problémům. Děkuji Petra
2009-05-23 18:04:57
Dobrý den Petro, každý homeopatický lék má velmi široký rozsah působení. Pro léčbu například bradavic je možné použít možná sto léků, jen správně vybraný lék (pro každého jiný) bude působit správně. Nesprávný lék může buď nedělat nic, nebo může problémy ještě zhoršit. U někoho bude sepia bradavice léčit, u někoho jiného je může způsobit. Proto je důležité homeopatické vyšetření aby bylo možné zvolit správný lék. Léčba bradavic by se neměla podceňovat, je to projev hlubších problémů. Po některé "úspěšné léčbě", po které bradavice zmizí, mohou nastat vážnější problémy (jak po vypalování, tak i po nesprávné homeopatické léčbě).
Dobrý den,rád bych se dozvěděl nějaké informace o léku Stramonium 9CH? Děkuji.
2009-05-23 10:33:20
Dobrý den, popis každého homeopatického léku je velmi rozsáhlý, o tomto konkrétním léku je napsána například celá kniha (od Paula Herscua). Velmi zjednodušeně řečeno, hodně symptomů tohoto léku souvisí se strachem. Popisy léků naleznete v různých homeopatických knihách, tzv. materiích medikách.
Dobrý den.
Jsem žena 54 let
Mám delší dobu (5 let) Chronický kašel ( pokašlávání )
k tomu mám zvýšené tvoření hlenů nosní sliznice, který stéká do krku.
Mám i nízký tlak,ale to mám už od mládí
Můžete doporučit nějaký homeopatický lék ?
2009-05-23 10:09:05
Dobrý den, pro homeopatickou léčbu chronických problémů je nutné homeopatické vyšetření a individuální výběr léku.
Dobry vecer, muzete prosim poradit mozna homeopatika i pro leceni kocoura? Nasla jsem zminky, ze i pro zvirata je to mozne... Problemem je dlouhodoby prujem, veterinarni lecba bez vysledku. Krevni testy ukazuji na problem ve funkci ledvin. Dekuji Vam a zdravim (a omlouvam se za ponekud podivny dotaz). Sandra
2009-05-22 18:17:27
Dobrý den Sandro, homeopatie na zvířata zabírá velmi dobře a jde předepisovat homeopatické léky podobně jako u lidí, ale je vhodnější zeptat se přímo homeopata, který se na léčbu zvířat specializuje. Např.: michal.jiricka@quick.cz
Dobrý den,
co byste doporučil při bolesti v krku , zduřelé mandle, červené nikoli fialové - spíše tmavě růžová nebo načervenalá, bez horečky, jen mírně zvýšená teplota - ukazovalo by to na belladonu až na tu chybějící horkost. Vlhkost též ne. Mírná bolest hlavy. Bolest v krku je na obou stranách, nestěhuje se. Celkové zhoršení při fyzické zátěži.
Děkuji za odpověď, Tereza
2009-05-22 14:48:52
Dobrý den Terezo, symptomy, které popisujete jsou velmi obecné, ale na beladonu to rozhodně nevypadá. Při mírně zvýšen teplotě a načervenalých zvětšených mandlích bez jiných výrazných symptomů může být lékem často Baryta carbonica. Pro přesné určení léku je potřeba vyšetření ale pomocí jedné dávky tohoto léku (např 30ch) můžete vyzkoušet, jestli zabírá nebo ne.
Dobrý den,chtěla bych se zeptat jsem alergička převážně veškeré pily.Kojim svou 14měsíční dceru a tak se chci zeptat jestli jsou vhodná homeopatika i pro mě.Děkuji Veronika Fuková
2009-05-13 21:20:24
Dobrý den paní Fuková, homeopatie je vhodná kdykoliv, během kojení je naopak výhoda, že může léčba matky pozitivně působit i na dceru. Při léčbě alergie je však nutná celostní - konstituční homeopatická léčba a tedy homeopatické vyšetření.
Dobrý den, chtěla bych se jen zeptat jak dlouho homeopat. léky v těle působí a za jakou dobu po doužívání je asi tak možno začít užívat mentolové přípravky, aby daný účinek nenarušili. Děkuji. Tereza Š.
2009-05-13 14:13:14
Dobrý den Terezo, nelze jednoduše odpovědět, vše je velmi individuální, lék může působit několik minut nebo půl roku. Většinou mentol léčbu nenaruší ale někdy by se to mohlo stát. Často však lze rozpoznat, že je léčba narušena a je možné lék zopakovat nebo zvolit jiné dávkování. Záleží také na závažnosti vašeho onemocnění. Pokud je onemocnění vážné, pak je riziko pro Vaše zdraví samozřejmě větší, při náhodném narušení léčby.
dobry den.moja 4mesacna dcerka je plne kojena,cez den pekne papa a spinka...api tak 2-3 hodiny 3krat denne,. no v noci je hore aj kazdu hodinu a stale by sala z prsnika aj ked mam pocit,ze hladna nie je. oktor mi predpisal Phenaemaletten 1,5 tabletky vecer. Chcem sa spytat ci jej tym nemozem nejak ublizit a ci to nie je navykove.mam strach aby sa potom naucila prespat cez noc aj bez toho.dakujem
2009-05-12 16:57:07
Dobrý den, nemůžu hodnotit to co Vám předepsal lékař. Já sám osobně bych svému dítěti nedával toto antiepileptikum/sedativum/hypnotikum. Tyto látky mohou mít řadu vedlejších účinků a mohou být navykové. Rozhodně bych dal přednost homeopatické léčbě.
Dobrý den,potřebovala bych poradit s dávkováním chamomily vulgaris 30ch.Mám téměř 1,5roční holčičku,kterou trápí po nocích růst zoubků.Chtěla jsem se zeptat na dávkování a způsob podání tohoto homeopatika.V lékárně radili rozpustit 5 kuliček do deci vody a podávat přes den.Nejsem si jistá,jestli si to správně pamatuji.Děkuji,Helena.
2009-05-12 16:10:02
Dobrý den Heleno, pokud jsou přítomné symptomy, tedy podrážděnost, nespokojenost až neutišitelnost, může být doprovázeno i teplotou, průjmem, pak lze podat lék rozpuštěný ve vodě (stačí 2 kuličky) a vyčkat na reakci. Další dávku opakovat teprve tehdy, pokud došlo ke zlepšení ale po nějaké době se symptomy opět zhoršily. Lék v potenci 30 bych nepodával příliš často, tzn. alespoň několik hodin interval během dne, pokud více dní pak max. 1 až 2x denně a to nejvýše několik dní. Volil bych spíše potenci 15.
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat. Po Vašem doporučení dáváme čtyřleté dcerce už 14 dní homeopatika silicea terra jednou denně 5 kuliček. Vidíme podstatné zlepšení, ale ještě nejsou úplně pryč. Jak dlouho je můžu dceři dávat, jestli u tothoto léku není nějaké omezení v dávkování. Načali jsme druhé balení. Děkuji za odpověď, Jiřina
2009-05-12 14:03:39
Dobrý den Jiřino, nepíšete jakou dáváte potenci a co není ještě úplně pryč. Při podávání delší dobu je vhodnější připravit vodní ředění z jedné dávky a denně podávat lžičku po předchozím protřepání. Je však i nutné sledovat další skutečnosti, například jestli je nějaká změna v chování, energii atd. a podle toho ávkování přizpůsobit.
Dobrý den, můžete mi pomoci - hledám dobrého homeopata v Olomouci, mám problém s hemoroidy, také se mi tvoří varixy. Děkuji, Jana
2009-05-11 14:13:07
Dobrý den Jano, z Olomouce přímo nevím koho bych Vám doporučil, podívejte se na seznam homeopatů na homeopatie.ivories.cz. Při výběru na Moravě bych dával přednost (mimo jiné) absolventům brněnské homeopatické fakulty (link viz tamtéž).
dobry den pane doktore, jiz nekolik roku mi puchne leva noha nekdy je to vice nekdy je to skoro normalni nemohu vypozorovat zda na to ma vliv strava a zda se mi ze ani lekari si s tim nevi rady jen mi rekli ze je to lymfaticky problem ele ceho bych se mela vyvarovat nebo co delat pro zmirneni obtizi taky nic . dekuji marie
2009-05-11 13:45:22
Dobrý den Marie, pro tyto problémy je nutné homeopatické vyšetření. Také by bylo možné doporučit lymfatické masáže, které si každý může dělat sám aby se Vám lymfatická tekutina lépe pohybovala.
Dobry den pane doktore, rada bych poprosila o radu, tyka se to me dcery, 33lete, zacaly ji vypadavat vlasy a taky oboci, nejdriv ji ty chloupky v oboci zesedivi a pak vypadnou.Nekde jsem cetla,ze ji chybi nejaky hormon, jelikoz ma vsechny krevni testy v poradku.
Dekuji predem za ochotu. Rada by sla na nejake kompletni vysetreni, ale zijeme v zahranici a mame bohuzel spatne zkusenosti s mistnima homeopatama.
Jeste jednou moc dekuji za odpoved, Jarmila
2009-05-11 10:41:14
Dobrý den Jarmilo, pro tyto potíže je homeopatické vyšetření nuné. V případě nevyhnutelnosti lze vyšetření provést i například po skypu, ale osobní vyšetření poskytuje mnohem více informací a lépe se daří najít vhodný lék.
Dobrý den,jsem v 28. týdnu těhotenství a od 21. týdne mi byla diagnostikována křečová žíla na pravém rodidle. Nyní se dosti zvětšila. Další bolestivé křečové žíly mám i na stehně.Dá se na tento problém použít homeopatikum? Děkuji za odpověď.Blanka
2009-05-10 23:52:37
Dobrý den Blanko, křečové žíly během těhotenství jsou často spíše mechanický problém, je možné zkusit homeopatickou léčbu ale příliš bych nedoufal ve výrazný účinek. (Pokud se Vám dělají křečové žíli i jinak, pak je prognóza lepší.) Spíše bych doporučil byliné terapie.
Dobrý den, trápí mě patní ostruha, je to dost boletivé. Existují nějaké bylinky, mastě? děkuji za odpověď. Jana
2009-05-10 15:44:37
Dobrý den Jano, mastě i bylinky existují, jistě Vám poradí mastičkáři a bylinkáři. Jsou však účinné i homeopatické léky, pro doporučení homeopatického léku je nutné vyšetření.
Dobry den, uz 3 roky me trapi deprese,mam bolesti kloubu,pripada mi,ze se rozpadam,muzete mi nejak poradit.Dekuji za odpoved.
2009-05-09 17:41:31
Dobrý den, homeopatie umí léčit i psychické potíže včetně depresí. Je však nutná celostní - konstituční homeopatická léčba.
Dobrý den!Nedávno jsem měl pravděpodobně kondylomata(ještě nejsou výsledky z histologie)v ústí močové trubice, která mi byla chirurgicky odstraněna.Byl jsem poučen lékaři, abych vykonával styk s prezervativem.Za dobu než mne operovali jsem si po delší době našel přítelkyni, se kterou jsem pro jistotu ani zatím nesouložil, jen petting a doteky rukou pohl.orgánů, vždy jsme měli spodní prádlo, avšak dočetl jsem se na internetu, že HPV virus se přenáší i kontaktem s kůží, kde není kondyloma, což mě přijde zvláštní, jestli jsem to špatně nepochopil.Také nechápu proč jsem pokud je to přenosné tak snadno nebyl informován mými lékaři.Chtěl bych se informovat jak to tedy je s rizikem přenosu a tak.S přítelkyní jsme se rozešli a budu-li upřímný, nerad bych ji s tímto zatěžoval, neboť jsem jí o svém problému nestačil říct a teď se mi už do toho vůbec nechce.Děkuji mockrát za odpověď.
2009-05-09 10:48:05
Dobrý den, HPV je velmi běžný ale současně se nepřenáší příliš snadno, třeba podáním ruky a podobně. Přenáší se skutečně zejména pohlavně. Není důležitý přímo kondylom, HPV je v krvi, ale přenos se děje prostřednctvím sliznice. Homeopatická léčba je však účiná při léčbě HPV (na rozdíl od klasické medicíny)., Odstraněním kondylomat se nic neřeší, často se objeví kondylomy nové, neboť virus je stále přítomný. HPV nezpůsobuje jen kondylomata ale působí i další problémy, může způsobit například i psychické potíže.
Dobrý den,mam dvouměsíční dvojčatka,které mají anémii a užívají aktiferin ze kterého mají bolesti bříška a trpí zácpou.Chtěla jsem se poradit o užívání hom.léku FERRUM PHOSPHORICUM.Předem Děkuji za odpověd.
2009-05-09 10:06:46
Dobrý den, klasické léky obsahující železo jsou často pro organismus velmi zatěžující, zvláště na játra. Nedoporučoval bych tyto léky užívat, pokud to není nevyhnutelné. Pokud jsou děti kojené, pak můžete užívat Ferrum phosphoricum Vy dvakrát denně dvě kuliky - děti získají potřebný lék z mateřského mléka. Sledujte, jak budou reagovat, pokud by se u Vás nebo u dětí objevilo cokoliv neobvyklého, tak v užívání nepokračujte. Pokud by se stav zlepšoval, postupně četnost dávek snižujte. (nejdřív jednou denně, pak obden atd.)
Dobrý den, dcera má zvětšené nosní mandle, špatně se jí dýchá - hlavně v noci.Jsme objednaní na odstranění nosních mandlí do nemocnice, ale již podruhé nás nevzali.Po rozboru krve nám řekli,že má vysokou hladinu krvácivosti a tak musíme opět měsíc čekat, zda se to zlepší.Já mám pocit,že má zvětšené i mandle krční a tak se chci zeptat,zda nejsou jiné možnosti léčby.Slyšela jsem o homeopatické léčbě. Děkuji Jana
2009-05-07 15:01:25
Dobrý den Jano, homeopatická léčba zabírá při potížích se zvětšenými mandlemi, pro léčbu je nutné homeopatické vyšetření. Je možné se přihlásit do projektu Panakia (viz starší dotazy)
Dobry den, 3lety syn trpi od 17. mesice ekzemem. Nejdrive ohranicene cervene flicky, po pul roce ekzem v meziloketnich a mezikolen. jamkach. Nyni (asi 6 posl. tydnu) se v noci dost skrabe a ekzem se rozsiruje po celem telicku.Byl mi doporucen Sulphur 30ch.Je to v poradku, muze se ekzem jeste vice po podani homeop. pripravku zhorsit? Dekuji Lucie
2009-05-07 10:43:25
Dobrý den Lucie, u léčby ekzémů je důležitý celostní - konstituční přístup k léčbě. Sulphur je jedním z léků o kterých je možné uvažovat, ale to lze říct až po vyšetření. Pokud Vám někdo doporučil sulphur jen na základě informace, že má dítě ekzém, tak tomu bych nedůvěřoval. Pokud někdo syna skutečně vyšetřil a sulfur mu doporučil, pak je možné, že lék je skutečně dobře indikován. Po léku se může ekzém i zhoršit, někdy se může ekzém zlepšit ale současně se mohou zhoršit jiné projevy, třeba i chování. Je důležité aby vývoj sledoval homeopat a podle reakce přizpůsobil léčbu.
Dobrý den,má kamarádka má dítě otočené koncem pánevním. Lze pomoci homeopatickou léčbou?Jana
2009-05-06 18:05:02
Dobrý den Jano, lze pomocí i homeopatií, bylo by však vhodné vyšetření. Častým lékem je například Pulsatilla ale je nutné skutečně vybrat lék individuálně.
Dobrý den, koupila jsem si v lékárně "euphrasia officinalis" 9, na doporučení kolegyně, ale nebylo mi řečeno, jakým způsobem granule užívat. Mám často červené oči, vždy ale jen jedno, střídají se, při vyšetření ve FN na očním oddělení nebyla zjištěna příčina.Děkuji za radu na užívání. Anna
2009-05-06 07:30:27
Dobrý den Anno, léků na tento symptom je mnohem více, byla by velká náhoda, kdyby Vám zabrala právě euphrasia. Lék je nutné vybrat na základě více symptomů. Můžete zkusit pár dní 2 kuličky dvakrát denně, jestli to bude pomáhat. Pokud ne, pak je nutné vybrat skutečně lék na základě symptomů. Euphrasia je světlík lékařský, má blízký vztah k očím, ale jeho symptomy jsou hodně charakteristické.
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaké homeopatikum použít na rýmu u tří- měsíčního kojence. Děkuji Petra Balcárková
2009-05-05 21:18:26
Dobrý den paní Balcárková, v klasické homeopatii je nutné předepsat lék na základě symptomů. U rýmy je například nutné vybrat lék z cca 20 až 30.
Dobrý den, po porodech a kojeních mám pokaždé menší a hlavně prázdnější (povislejší) prsa. Mohou i tady pomoci homeopatické léky.
2009-05-04 22:13:03
Dobrý den, mohou obecně v rámci celostní - konstituční léčby, tedy celkově zvýšit zdraví a energii organismu. Přímo nějaký "akutní" lék na povislejší prsa není. Ale doporučil bych i masáže prsů (viz na tomto webu).
Hezký den, prosím Vás, dají se nějak "namnožit" homeopatika? Mám 3 syny - pylové alergiky - a od února do října spotřebujeme opravdu velké množství různých homeopatik a tudíž i velké množství peněz. K tomu pravidelné návštěvy homeop. poradny.... Předem děkuji za odpověď. Jana
2009-05-04 22:05:48
Dobrý den Jano, je to možné, často ani není vhodné užívat homeopatika dlouhodobě v suché formě. Je to ale spíše otázka léčby, pokud spotřebujete hodně homeopatik, pak možná léčba není úplně vhodná. Konkrétní způsob naředění by měl doporučit homeopat který Vám homeopatika doporučil - souvisí to se správnýcm dávkováním. Pokud je homeopatická léčba skutečně úspěšná, obvykle není zapotřebí velkého množství léků. Některá homeopatika (zvláště kombinovaná) mohou projevy pouze zmírňovat ale nedochází ke skutečné, trvalé léčbě. Proto je vhodná celostní - konstituční homeopatie.
Dobrý den,mám asi vodu v koleně,a homeopatem mi byl doporučen traumeel.Osobně bych se přikláněl i k zánětu.Prosím o Váš názor.Děkuji Viktor
2009-05-04 18:37:31
Dobrý den Viktore, klasičtí homeopaté tyto výrobky (kombinované) nepoužívají. Můžete to zkusit ale pokud to nebude zabírat tak doporušuji klasické homeopatické vyšetření.
Dobrý den,
dcera má problémy s afty. Koupila jsem si BORAX homeopatika, ale nevím, jaké je dávkování pro roční děcko. Děkuji Petra
2009-05-04 17:58:10
Dobrý den Petro, je lepší, když dávkování doporučí homeopat po osobním kontaktu. Ale můžete zkusit několik dní 2 krát denně 9ch, 2 kuličky rozpustit ve lžičce vody, případně i cucat (roční dítě by již cucat mohlo). Pokud po pár dnech nedochází ke zlepšení, nebo se objeví cokoliv, tak vysadit.
Dobrý den. Ráda bych se zeptala jestli není nějaký vhodný přípravek pro mé potíže.
Mám problémy s červenáním tváří. Při sebemenší nervozitě, nebo při nepříjemných situacích, dokonce i v naprosto běžných situacích se červenám. Třeba stačí když hovořím se svými známými, i s rodinou, zkrátka se pořád červenám a nevím už co s tím mám dělat, je mi proto velmi nepříjemné se vůbec s někým bavit, raději se vyhýbám těmto situacím. Je mi už 26 let a pořád mě tohole trápí. Ztěžujemi to život. Děkuji za odpověď. Jitka
2009-05-03 22:52:36
Dobrý den Jitko, tyto potíže je možné řešit pomocí homeopatie, je to ale chronický problém - je potřeba homeopatické vyšetření.
Dobrý den, mou 13-letou dceru bolí již 10 měsíů žaludek po každém jídle, po některých jídlech je ještě výraznější. Prošla již všemi vyšetřeními, nikde nic nezjistili. V poslední době so bolesti zhoršily, držela nejprve žaludeční, poté žlučníkovou dietu, velmi zhubla, při výšce 164 cm váží 39 kg. Lékaři se shodli na tom, že její potíže jsou psychického rázu,dcera ale žádné vědomé stresy neprožívá, učí se dobře, doma je také vše v pořádku. Psychika určitě hraje svou roli, bojí se jíst jídlo, po ketrém jí bylo hůře, těchto však stále přibývá. Nechodí do školní jídelny, čímž se postupně vyřazuje z kolektivu a uzavírá se do sebe. Její potíže začaly 14 dní po očkování proti žloutence B, zárověň jí byla aplikována vakcína proti dětské obrně. Vidím v tom jasnou souvislost, všichni lékaři tvrdí, že to není možné,ale diagnozu určit nedokáží a tudíž ani léčit. Můžete mi pomoci? Děkuji Michaela
2009-05-03 13:56:39
Dobrý den Michaelo, lékaři často odmítají spojitosti zdravotních potíží s očkováním, přitom je to velmi běžné. Mírné potíže, jako jsou teploty několik dní po očkování většinou nejsou problém. Mnohem vážnější problémy se objevují čtrnáct dní až měsíc po očkování. Očkování proti žloutence samozřejmě může hodně souviset s funkcí jater a tedy i zažíváním a trávením. Homeopaticky lze problémy po očkování velmi úspěšně řešit, často podáváním homeopatických potencí vakcín. Tím se současně i může diagnostikovat, zda-li skutečně byly potíže vakcínou způsobeny, protože pokud se dítě zlepší bezprostředně po podání homeopatické potence, je zcela zřejmé, že očkování skutečně tyto potíže způsobily (což se také často skutečně děje). Někdy však očkování "pouze" zatíží organismus určitým stresem (je to určitá forma stresu pro organismus - těžké kovy...) a organismus reaguje tak, že se objeví jistá predispozice, která byla již přítomna dříve. Tam je opět možná homeopatická léčba ale volí se klasický homeopatický lék. Pro volbu správného postupu je vhodné homeopatické vyšetření.
Dobry den,syn ma 8 mes. a v noci se budi nekdy i po pul hodine.Muzete mi prosim poradit nejake homeopatika.Dekuji Kamila
2009-05-02 13:15:23
Dobrý den Kamilo, tyto problémy je možné řešit jen na základě homeopatického vyšetření pomocí celostní - konstituční léčby. Je nutné podpořit celkově organismus, homeopatika nefungují podobně jako klasické léky - sedativa. Působí pozitivně pouze tehdy, pokud se nalezne ten správný lék na základě podrobných symptomů.
Dobrý den, syn dostal od lékaře dva druhy homeopatik (rozproudění lymfy a hojení ran), k tomu Wobenzym a další minerály a vitaminy na doplnění stravy. Jak tyto léky užívat, aby měly co největší účinnost? Může se na homeopatika mentol a alkohol? děkuji Vlaďka.
2009-05-02 08:23:07
Dobrý den Vlaďko, dávkování musí doporučit lékař, který případ zná. Pokud někdo doporučí někomu homeopatika a neřekne mu jak je užívat, tak by neměl homeopatika doporučovat. Pokud už někdo užívá dva druhy homeopatik (což není klasický postup, osobně tyto metody nepodporuji) tak je vhodné užívat každý z léků tak, aby mezi nimi byly co největší rozestupy. Mentol někdy vadí, alkohol v malé míře nevadí. Alkohol ve velké míře většinou nevadí přímo homeopatikům ale zdraví rozhodně ano, může i léčbu zcela znemožnit.
Dobrý den, mám 14-ti měsíční holčičku (do 11 měs. kojenou) a 3 měsíce už má nepřetržitě rýmu. Nepomáha pamycon, různé kapky do nosu apod. Rýma je po ránu hustá, žlutá občas mírně do zelena. V noci se jí špatně dýchá.Jinak na ni nic jiného neshledávám. 2 starší děti mmají opakované odebrání nosních mandlí a zmenšené krční mandle. Můžete mi prosím poradit, co bych ji mohla dát,abych ji od rýmy ulevila. Moc děkuji. Jana
2009-05-01 20:02:44
Dobrý den Jano, v tomto případě by bylo vhodné homeopatické vyšetření. Stav který popisujete je poloakutní, spíše chronický, byla by vhodná celostní léčba.
Dobrý den, mám velký problém s častými záchvaty vzteku. Jsem dost podrážděná a rozčílí mě i maličkosti. Pomohl by mi např. přípravek chamomilla? Jak jej dávkovat a jak dlouho se smí užívat? Moc děkuji, Veronika
2009-05-01 15:07:42
Dobrý den Veroniko, je nepřeberné množství léků ze kterých je možné vybírat při častých záchvatech vzteku. Chamomilla je pouze jedním z nich a pravděpodobnost, že je to zrovna lék, který potřebujete Vy, je velmi malá, i když samozřejmě to není vyloučené. Chamomilla je relativně častým lékem při akutních potížích ale jako chronický lék moc častá není. Buď si najděte podrobný popis tohoto léku a užívejte ho teprve tehdy, pokud by seděl na Vás celý obraz tohoto léku, nebo bych volil homeopatické vyšetření. Pokud chcete experimentovat (což moc nedoporučuji) můžete si vzít 2 kuličky 30ch a počkat pár dní, jak se budete cítit.
Dobrý den.Ve středu 29.4. se mě projevil pásový opar a to pod pravým prsem směrem do podpaží až k páteři.Vodové puchýře mám asi čtyři velikosti dvoukoruny.Lékařka mi doporučila tekutý pudr,B-komlex forte, Panadol,nebo Ibalgin.V lékárně nám doporučili Herpesin-krém.Známá mi doporučuje homeopatika-Ranunculus Bulbosus 9ch a Teea Tri oil, s tím,že to nemám tím tekutým pudrem natírat.Je to dosti bolestivé.Poraďte mi prosím,jak správně a nejrychleji se toho zbavím.Je mi 57.Děkuji Jitka
2009-05-01 10:08:13
Dobrý den Jitko, pro doporučení léku je vhodné alespoň krátké - akutní vyšetření. Jeden z možných a častých léků je Ranunculus bulbosis, ale dalšími častými léky jsou například Rhus toxicodendron nabo Mezereum. Lék je potřeba vybrat podle symptomů, jinak nebude zabírat. Homeopatická léčba u těchto problémů zabírá velmi dobře.
Dobry den, mam problemy s ledvinami - kruhy pod ocima, bilkovinu v moci. Prosim o informaci, zda se daji koupit nejaka homeopatika na ledvinove potize bez receptu a jaka? Dekuji Jana J.
2009-04-29 15:57:38
Dobrý den Jano, tyto problémy by bylo vhodné léčit celostním - konstitučním přístupem. To znamená absolvovat homeopatické vyšetření. Tuto léčbu lze doplnit i vhodnými ledvinovými čaji nebo bylinými výtažky, tedy léčbou vpodstatě nehomeopatickou. Tedy např. urologickým čajem, nebo bylinou směsí na ledviny, kterou dostanete v běžných prodejnách s léčivými čaji.
Dobrý den, moje dcera 2 a půl roku má každý měsíc opakující se tonsillitis léčený antibiotiky, tento stav trvá už bez přestání rok, závěr paní doktorky na imunologii byl chronická tonsillitis s tím, že nás posílá na ORL. Chtěla bych zkusit homeopatikum. Zkoušeli jsme na podporu imunity Broncho-vaxom, bez efektu.
Předem velmi děkuji za radu, jsem již zoufalá.
Lucie V.
2009-04-29 13:31:43
Dobrý den Lucie, opakované infekce (včetně např. opakované tonsilitidy) jsou chronický problém, při kterém klasická léčba obvykle nezabírá. Umí většinou jen potlačit akutní zánět ale dlouhodobě se organismus neléčí. Tyto chronické problémy je možné léčit pomocí homeopatie, ale je nutné homeopatické vyšetření a celostní - konstituční homeopatická léčba.
Dobry den, manzela trapi dost casto krece v nohou hlavne kdyz je hodne unaveny a take velky tlak v nohou. Je velmi pracovne vytizeny a k lekari se proste nedostane - vzdycky je v praci neco neodkladneho. Citim se taky velmi psychicky vycerpany. Pred dvema lety mi skolaboval a rada bych teto situaci predesla (lekari to svedli na rizikove rychle obcerstveni ale v podstate na nic konkretniho neprisli). Stezuje si i na lehky tres rukou z unavy. Je na nem videt ze je opravdu hodne unaveny a nevi si rady - protoze firma musi fungovat a stavba domu se musi hlidat. A rad by se take venoval rodine, ale rozkrajet se proste nemuze.Dekuji za odpoved Lenka
2009-04-29 08:25:39
Dobrý den Lenko, popisované potíže jsou celkové - chronické. Pro homeopatickou léčbu je nutné homeopatické vyšetření, to může trvat cca dvě hodiny (i déle). Takže kdyby si na to našel Váš manžel čas, bylo by to nejlepší řešení.
Dobry den, moje 4leta dcera ma 5.den nestovice, od prvniho vysevu podavam Rhus Toxic. 15CH.Cetla jsem ,ze na fazi zasychani puchyrku a aby se nedelaly jizvy jsou tez homeopatiky. Ktere byste prosim doporucil? Mem jeste 17mesicniho syna, ocekavam, ze nestovice tez dostane. Jsou nejaka homeopatika, ktera mohu podavat jeste pred vysevem na zmirneni prubehu? Syn je relativne casto nemocny s horsimi prubehy onemocneni. Mam po ukonceni onemocneni podavat nejaka homeopatika na podporu imunity? Kdy muze jit dite ven? Dekuji Vam za Vse odpovedi a preji pekny den Lucie D.
2009-04-29 07:58:17
Dobrý den Lucie, nejobvyklejším lékem vhodným pro léčbu neštovic je kromě Rhus tox lék Mezereum. Je možné ho podávat dvakrát denně v potenci 9ch při doléčení. Ale obecně je více léků, které je možné při neštovicích použív. V homeopatii působí vždy jen léky, které jsou podobné symptomům. Mezereum tedy nemusí zabírat a může být potřeba jiný lék, který lze vybrat podle konkrétních symptomů. Pokud je vpodstatě jisté, že syn také onemocní, podával bych profylakticky Rhus tox 15ch jednou denně. Pokud by se ale po podávání oběvila jakákoliv reakce, tak lék vysaďte. Tato reakce může být i emoční - např. větší neklid...
Dobrý den moc bych Vás chtěla poprosit jestli mi můžete poradit jaká jsou vhodná homeopatika na zklidnění dělohy. Myslím tím časté tvrdnutí břicha,mám totiž strach ,abych se mi díky tomuto nerozběhl porod už v 7 měsíci jako v minulém těhotenství.Mockrát děkuji.
2009-04-28 15:43:59
Dobrý den, kromě např. maliníkových čajů, Caulophylum 15ch jednou až dvakrát denně, případně dávkování upravovat dle potíží. Nedoporučuji užívat hořčík. Pokud by nezabíralo do dvou dnů, doporučuji osobní konzultaci.
Dobry den, chcela by som Vas poprosit o radu ohladom homeopatik pred, pocas a po porode. Docitala som sa o homeopatiku Arnica Montana, ktore sa uziva pred a po porode. Caulophyllum a Actaea Racemosa na uzivanie pocas porodu. Chcela by som sa opytat ako dlho pred porodom a v akom davkovani by sa homeopatika mali zacat uzivat. Som mesiac pred predpokladanym porodom. Velmi pekne Vam dakujem.
2009-04-28 08:51:23
Dobrý den, každý Vám bude určitě doporučovat něco jiného. Já osobně doporučuji Caulophylum 15ch cca 14 dní před porodem jednou denně 2 kuličky (pokud se neobjeví nějaké nové symptomy), během porodu bych užíval jen léky konkrétně indikované na konkrétní potíže (tedy spíše pokud by byl přítomen homeopat). Pokud byla nastřižena nebo porušena během porodu hráz, tak co nejdříve Calendula 30ch, pokud ne, tak Arnica montana. Potom pokračovat Arnica montana 15ch dvakrát až třikrát denně, podle bolestí. Pokud by hlavní problém byl šití - bolest v oblasti nástřihu - pak místo arniky nadále pokračovat s calendulou. Při ustupování potíží brát lék méně často.
Dobrý den,
ráda bych se zeptala, zda existuje homeopatický přípravek pro mou čtyřletou dceru, která má problémy se zuby. Jen co se jí prořezaly první zoubky, začaly se jí kazit (byla plně kojená 12 měsíců). Zubařka nám řekla, že má slabou sklovinu, která se jí rozpadá a už jí musela pět zubů vytrhnout, protože v nich měla zánět. Mám strach, aby i druhé zuby neměla tak špatné. Moc děkuji za odpověď.
2009-04-27 20:26:01
Dobrý den, je možné velmi dobře tento problém léčit homeopaticky, ale doporučil bych vyšetření. Častým lékem v těchto případech je například Calcarea fluorica (je to důležité při nesprávném hospodaření s fluorem v těle), ale obecně je více léků, ze kterých je nutné vybrat. Jen lék vybraný správně bude skutečně zabírat. V homeopatii nejsou léky zaměnitelné.
Dobrý den, jdu na zákrok zmenšení prsou. Vím, že hodně žen užívalo před a po operaci Arnicu Montanu a po operaci přidali i Staphysagrii vše 9CH, chtěla bych je také užívat, ale nevím jaké dávkování. Děkuji za opověď
2009-04-27 17:46:54
Dobrý den, před operací nedoporučuji arniku užívat. Nejvýše jednu dávku Calendula officinalis 30ch těsně před operací a pak po operaci (viz i předchozí dotaz). Pak lze pokračovat jednou denně (vždy 2 kuličky) do doby, než se budou jizvy dobře hojit. Pouze, pokud by byly přítomné výrazné krevní podlitiny, zhmožděná bolest a ta by byla výraznější než bolest řezných ran a jizev, pak bych spíše volil Arnicu. Jsou to léky (i rostliny) velmi blízké, ale Calendula je více specifická na hojení oddělené tkáně, Arnica při úrazech tupým předmětem - modřiny...
Dobrý den,
jsem tři týdny po operaci štítné žlázy a jizva stále pobolívá, slyšela jsem o Arnica montana 9 ch že zabírá, koupila jsem si ji, ale nevím jaké dávkování mám brát, prosím o radu kolik kulček užívat.
Děkuji Alena
2009-04-27 13:14:53
Dobrý den, můžete užívat jednou až třikrát denně, podle stupně potíží. Pokud se bude bolest zlepšovat pak podávejte méně často. Arnika je ale vhodnější spíše na krevní podlitiny, zhmožděniny. Pro hojení řezných ran je vhodnější Calendula officinalis (také např. potence 9ch). Možné mazat i měsíčkovou mastí, pokud je jizva již srostlá (měsíček lékařský - lat. calendula)
Dobrý den,
jsem alergička a vyhovuje mi užívání homeopatika Luffel. Chtěla bych se zeptat,
jestli přípravek může vzít tříletá dcera na stejný problém.
Děkuji za odpověď.
2009-04-27 12:48:52
Dobrý den, obecně nedoporučuji užívání kombinovaných homeopatických léků, alespoň ne jako jedinou léčbu u chronických stavů. To neznamená, že nemohou působit pozitivně, ale s celostní - konstituční léčbou se dosahuje trvalého léčebného procesu. Ale pokud s tímto lékem máte dobré zkušenosti, pak by mohl zabírat u dcery. Je však důležité bedlivě sledovat i chování a další věci. Pokud by se zvýšila únava, spánek, podrážděnost apod. lék dále nepodávejte. I kdyby pozitivně zabíral na alergii.
Dobrý den,
chtěla bych poradit jaké homeopatika by byla vhodná. Po porodu mívám občas zvláštní stavy je mi nabrečení mívám úzkost.
Děkuji moc
2009-04-27 11:20:08
Dobrý den, je to problém hodně častý ale rozhodně bych zvolil homeopatické vyšetření (celostní - konstituční). Neexperimentoval bych s homeopatickými léky, mohlo by to stav i zhoršit. Je více léků, které jsou často indikovány při hormonální nerovnováze, což může být jedna z příčin psychyckých potíží po porodu.
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je možné užívat lék sedativ pc při kojení. Mám roční dítě a trápí mě občasná nervozita a stres.Děkuji.Ivana
2009-04-27 08:16:27
Dobrý den Ivano, tento lék je kombinovaný homeopatický přípravek, klasičtí homeopaté s těmito léky nepracují a příliš je ani nedoporučují. Osobně bych tento lék použil jen ve výjimečných případech, pokud není jiná možnost, ale neužíval bych ho dlouhodobě. Problém, který popisujete, je problém celého organismu, bylo by vhodné celostní - konstituční homeopatické vyšetření.
dobrý deň, chcem sa spýtať, že či pri liečbe nespavosti homeopatikami -roztokom, určeným homeopatom, môže byť sprievodným javom ešte vačsia nespavosť ako predtým a ako dlho to môže trvať.
2009-04-27 05:45:37
Dobrý den, nespavost je jedna z věcí, která by se neměla zhoršit po užívání léku. Nejvýše první noc. Ale pokud se nespavost zhoršuje více dní, pak je problém buď ve výběru léku nebo v potenci a dávkování. Schopnost dobře spát je jedna z věcí, která by se měla zlepšit nejdříve.
Dobrý den, je možné přidat se k projektu na homeopatickou léčbu nosních mandlí? Má dcera 3,5 let má středně velou nosní mandli, v noci chrápe a má často rýmu..máme doporučení z ORL na odstranění, ale zatím vyčkáváme a zkoušíme krátce Lymphomyosot..předem děkuji za pdpověď. Katka Mlejnková
2009-04-26 17:28:33
Dobrý den, je to možné, viz www.homeopatie-panakeia.cz
dítě 5let ,introvert ,nervozní,přecitlivělý vuči vnějším vlivum - reaguje olupovánim nehtu na rukou i na nohou ,citlivost na pachy,problémy s vyměšováním(odpor,nechut,zadržování),silná empatie,celiakie- nepřybývá na váze,konstitučně velice drobný§trávící problémy nadýmání říhání ,kazivost zubů dekuji
2009-04-26 17:28:33
Dobrý den, Váš popis je docela výstižný ale nelze z něj jednoznačně určit lék. Ale myslím, že je to popis tak výrazný, že je velmi pravděpodobné, že by bylo možné nalézt potřebný lék na základě vyšetření. Rozhodně by homeopatie měla pomoci.
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda-li se dá homeopatiky léčit hyperhydroza? A jakým druhem domeopatik? Děkuji
2009-04-26 17:00:16
Dobrý den, hyperhydrózu je možné homeopaticky léčit ale je to chronický problém a jako takový je nutné homeopatické vyšetření a celostní - konstituční homeopatická léčba.
Dobrý den,můj syn si zřejmě z koupání v bazénu přinesl na patě bradavici. Zajímalo by mě,jak se taková bradavice přenáší,jestli jde o parazita ,nebo zda je to virus?Pokoušíme se ji odstranit leptadlem ,zatím neuspěšně. Uvažujeme o chirurgickém odstranění.Poradíte,předem děkuji..Vít
2009-04-25 22:07:46
Dobrý den Víte, bradavice se obecně mohou přenést nákazou, ale nevím, jestli je možný přenos v chlorovaném bazénu (např. některé bradavice se mohou tvořit jako důsledek nákazy HPV virem přenositelným zejména pohlavní cestou). Je také možné, že sklon k bradavicím byl již dříve ale chemicky ošetřená voda v bazénu oslabuje kůži a proto se bradavice objevila až nyní. Bradavice je vždy jen důsledek vnitřního problému, jakékoliv odstraňování (ať už leptáním nebo vyříznutím) se vnitřní problém neřeší, často se však dokonce může zhoršit. Homopatie umí léčit tento vnitřní problém a bradavice potom sami odezní.
jaké homeopatikum na slzení oka dlouhodobě
2009-04-25 01:29:17
Dobrý den, asi jde o chronický problém - je nutné vyšetření.


Pro objednání na homeopatické vyšetření u homeopata Václava Hrabáka pokračujte na stránku Objednání na vyšetření nebo volejte na telefoní číslo 603 743 049

Postgraduální škola
je otevřena pro studenty a absolventy homeopatických škol.

Universum Homeopathicum