On-line poradna  

Objednání na homeopatickou léčbu

Novinky:

- Homeopatie
- Čeho se vyvarovat
- Hormonální antikoncepce a problémy s menstruací

Nejčtenější:

Očkování
První pomoc
Epidemické choroby
Zásady homeopatické léčby
On-line poradna
na dotazy odpovídá
Václav Hrabák
Václav Hrabák
objednání na vyšetření
nebo na telefoním čísle
603 743 049
 
 
On-line poradna

 
Na vaše dotazy odpovídá Václav Hrabák, homeopat
Na homeopatické vyšetření se můžete objednat na e-mailu:
vaclav.hrabakvolny.cz nebo na tel. 603 743 049.
Podrobnější informace - viz Objednání na vyšetření
Odpovědi nenahrazují lékařskou péči

Pokud máte neodkladný dotaz, využijte e-mail,
v této on-line poradně může být odpovězeno i až po několika dnech.

lupa.gif hledat výraz ve stávajících dotazech:  

On-line poradna je dočasně pozastavena, ale je zde velké množství odpovědí na stávající dotazy, ve kterých můžete vyhledávat pomocí políčka s lupou.
Pokud máte dotaz na který ve stávajících dotazech nenaleznete odpověď, pošlete ho na e-mailovou adresu uvedenou v kontaktech.zobrazení 2001. - 2100. z 3021 dotazů
zobrazit: předchozí dotazy - 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 - další dotazy
Dobrý den. Ráda bych Vás požádala o radu. Moje 4-letá dcera už víc jak rok má chalazion. Koupila jsem mastičku Ophthalmo-Azulen a homeopatika Staphysangria 9ch, ale nevím dávkování a v lékárně také nebyl nikdo, kdo by mi poradil. Moc Vás prosím, poraďte mi dávkování homeopatik. Velice děkuji a přeji hezký den.
2009-03-09 19:50:38
Dobrý den, Staphysagria je jen jedním z léků, které by mohly být indikovány. Je důležité zvolit potřebný lék na základě symptomů. Jen na základě této diagnózy nelze konkrétně tento lék doporučit. Němělo by to Vaši dceru pravděpodobně ohrozit (pokud lék vysadíte, kdyby došlo k jakémukoliv zhoršení nějakých symptomů) ale byla by spíše náhoda, kdyby lék zabral. Pokud ho chcete přesto zkusit, mohla byste podávat například 2 kuličky jednou až dvakrát denně. Při pochybnostech bych se ale obrátil na homeopata.
Dobrý den, prosím o radu ohledně oparů. Trpím na ně od dětství, stejně jako má matka i má dcera, ale já vedu ve velikosti a četnosti. Výjimečně se udělá opar na rtu či na nose, většinou na bradě a na tváři. Mám k tomu zvýšenou teplotu, motá se mi hlava a jsem dost unavená. Lékař mi většinou řekne, že je to viróza a hotovo. To asi ano, když opary způsobují viry. Je mi 50 let a s přibývajícím věkem se i jizvy hůře hojí. Prosím, poraďte mi. Díky Marcela
2009-03-09 18:24:08
Dobrý den Marcelo, opary sice viry způsobují ale je velmi časté, že někdo na opary trpí celý život a je to tedy spíše chronický problém celkové konstituce, než že by to byla "jen" vnější nákaza. Proto je důležitá celostní - konstituční homeopatická léčba a k tomu je potřeba homeopatické vyšetření - tedy osobní návštěva. Tyto potíže se daří často velmi dobře pomocí homeopatie odstranit.
Dobrý den. Prosím Vás o radu. Jsem ve 32tt a ve výtěru z krku po angíně mi zjistili Hemofila (bohužel mi paní doktorka neřekla o jaký kmen se jedná).Nyní nemám žádné klinické příznaky, pouze mě občas škrábe v krku, ale ne na mandlích, proto OL nedoporučila další léčbu antibiotiky.Prosím Vás, existují nějaká homeopatika, která lze brát v těhotenství, která by mi pomohla zbavit se tohoto bacila?Mám totiž strach, abych ho po porodu nepřenesla na miminko. Předem Vám moc děkuji.Markéta
2009-03-09 12:49:19
Dobrý den Markéto, v homeopatii je důležité předepisovat na základě příznaků. Může to být i součást Vašich chronických potíží, pak je vhodná celostní - konstituční homeopatická léčba. Pokud se podaří nalézt zprávný lék, může to mít na Vaše těhotenství pozitivní vliv, i když na to není již příliš mnoho času. Pokud by potíže přetrvávaly, bylo by dobré ať už před porodem či po něm zkusit homeopatickou léčbu absolvovat.
Dobrý den, chtěla bych se zeptat jaká homeopatika jsou vhodná na celodenní žaludeční nevolnosti s ranním zvracením v těhotenství.
2009-03-09 10:12:44
Dobrý den, je potřeba vybrat lék na základě podrobnějších symptomů. Buď bych absolvoval homeopatické vyšetření, nebo bych si nalezl podrobnější informace o lécích: Pulsatilla, Nux vomica, Ipecacuanha, Sepia officinalis, Tabacum a zkusil bych, jestli některý neodpovídá Vašim symptomům. Jsou to nejčastější léky při těchto potížích, ale jsou i další. Uvedené léky pokrývají asi 80 procent případů.
Dobrý den, moc ráda bych Vás poprosila o radu..dočetla jsem se,že na opakované gynekologické problémy, především způsobené kvasinkami, je vhodné užívání homeopatika Sepia officinalis po dobu 4 měsíců spolu s dietou. Avšak již nebylo uvedeno v jakém ředění se má homeopatikum užívat? Děkuji za radu a pěkný den přeji, Petra.
2009-03-09 08:34:35
Dobrý den Petro, já bych Vám to nedoporučoval. Je to velmi povrchní používání homeopatie. Je možné, že tento lék skutečně potřebujete, pak by měla být léčba v pořádku, ale pokud tento lék není správně indikován, pak můžete potlačit symptomy, nebo se mohou dostavit například potíže s psychikou. Při chronických potížích bych doporučoval homeopatické vyšetření a individuální výběr léku. Pokud byste přesto chtěla tento lék zkusit (což nedoporučuji), nevolil bych vyšší potenci než 9ch a při jakýchkoliv potížích, v to počítaje i kdybyste se cítila nesvá, hůře spala, měla byste špatnou náladu, tak lék okamžitě vysaďte. Obecně, pokud dojde k potlačení výtoků nesprávným způsobem, je možné zhoršit celkový zdravotní stav.
Dobrý den, před dvěmi lety se se mnou rozešel přítel a poté jsem začala mít depresivní stavy. Mám strach z mužů a často mi činí problém s nimi komunikovat. Jsem vzvahovačná a každá sebemenší poznámka mi pokazí náladu a prohlobí depresi. Nevím jestli to s tím souvisí, ale mám také vysušenou pokožku, která svědí a téměř zmizela chuť na sex. Poradíte mi? Děkuli za odpověď, Zdena.
2009-03-08 18:06:37
Dobrý den Zdeno, všechny potíže, které popisujete, spolu pravděpodobně souvisí. To oc popisujete lze léčit pomocí homeopatie, ale je nutná osobní návštěva - homeopatické vyšetření. Lék, který bude skutečně léčivý, by měl mít současně pozitivní vliv jak na psychiku, tak i na problémy s pokožkou či nechuť k sexu.
Dobrý den.Mám dvouletého syna který velmi často trpí na záněta horních cest dýchacích spojených s velmi hustou zelenožlutou rýmou a v důsledku toho mu již několikrát píchali uši. Byl přeléčen wobenzymen(ten nám velice pomohl) ale opět po půl roce má antibiotika a už je tři týdny nemocný a ne se z toho dostat. Napadlo mě zda byste mi neporadili nějaká homeopatika. Nechce se mi ho pořád krmit atibiotikama. Mockrát děkuji Petra Svatoňová
2009-03-08 13:10:20
Dobrý den paní Svatoňová, opakované záněty horních cest dýchacích spojené se záněty středního ucha je chronický problém, který je nutné léčit celostní - konstituční homeopatií. Po jakémkoliv potlačení zánětu při akutním stavu (ať už pomocí homeopatie, antibiotik nebo wobenzinu) je nutné, aby následovala celostní - konstituční léčba. Pokud není chronický stav léčen, pak se u zdravějších dětí, které mají silnější vitalitu, záněty objeví znovu, a to je spíše lepší varianta. U slabších konstitucí se již záněty nemusí objevit, ale jejich zdravotní stav se celkově - chronicky zhorší a v budoucnu se mohou objevit vážnější zdravotní problémy. Takže lze jedině doporučit homeopatickou léčbu - homeopatické vyšetření. Pokud bude nejdříve léčen akutní stav, měla by potom následovat i chronická, tj. celostní - konstituční léčba.
Dobrý den,mamka má nárůstky na krční páteři,motá se jí často hlava,stále ji hučí v ušich,občas je ji hrozně zle.Můžete ji pomoci a doporučit nějaké homeopatikum?Děkuji.
2009-03-07 23:42:38
Dobrý den, při takovýchto chronických potížích je nutné homeopatické vyšetření. Je řada homeopatických léků, které mohou léčit tyto problémy, je nutné vybrat ten správný, který bude působit.
Dobrý den,můžu se zeptat,jak probíhá u vás vyšetřeníDěkuji.
2009-03-07 23:38:54
Dobrý den, homeopatické vyšetření pro celostní - konstituční léčbu trvá asi dvě až dvě a půl hodiny. Je to rozhovor při kterém kladu otázky, ale důležité je to, co sám o sobě člověk řekne - je mu ponecháván co největší prostor. Je potřeba se dozvědět nejen vše o fyzických potížích ale i o celkové konstituci a naturelu člověka včetně například toho, jak si pamatuje dětství, jak snáší horké počasí apod. Pokud jsou potíže spíše psychické, pak je těmto potížím věnována větší část rozhovoru.
Dobrý den,již více než půl roku mám cystu asi5,5cm,mohl by jste mi poradit vhodné homeopatikum pro její léčbu?Děkuji.Jitka
2009-03-07 23:31:23
Dobrý den Jitko, cysty je možné úspěšně léčit pomocí homeopatie, je ale nutná osobní návštěva - homeopatické vyšetření a celostní - konstituční léčba.
Dobrý den, prosím o radu, jak správně postupovat při léčbě boreliozy. Koncem léta měl syn (18let) červený flek na stehně, pediatr konstatoval, že se nejedná o boreliozu, v lednu opět syn navštívil lěkaře, flek byl světlý, ale mnohem větší. Byl poslán na kožní od., kde potvrdili boreliozu, dostal antibiotika. Poslední odběr krve prokázal, že léčba byla neúspěšná, opět mu byla předepsána ant. (DUOMOX 750) a má se objednat na hepatalní poradnu. Myslíte, že se v této fázi dá léčit homeopatiky? Děkuji za radu Marcela
2009-03-06 08:49:09
Dobrý den Marcelo, homeopatickou léčbu lze zahájit kdykoliv, i ve fázi onemocnění, při kterém antibiotika nezabírají. Pomocí homeopatie lze léčit i pokud jsou přítomné sekundární projevy boreliózy, například bolesti kloubů atd. Je nutné homeopatické vyšetření - lék je nutné vybírat podle symptomů. Je možné volit i tzv. nosodu boreliózy, tedy lék vytvořený přímo z choroboplodných zárodků tohoto onemocnění, ale to jen v některých případech.
Dobrý den. Prosím poraďte jaké homeopatikum použít při mých potížích.Je mi 32let. Nekouřím, nepiji,snažím se zdravě žít.Od srpna minulého roku mne trápí opakované gynekolog. záněty. Nyní se objevily i ostré bolesti v pravém podžebří vystřelující až do zad.Mám zvýšené teploty a leukocyty.Při návštěvách u lékaře jsem podstoupila všechna dostupná vyšetření vč. CT, fibroskopie atd. A nic nenalezeno.ˇZiji dlouhodobě ve stresu, tak asi vím kde hledat příčinu.Moc děkuji za Vaši pomoc. Jana
2009-03-05 19:38:43
Dobrý den Jano, stres je vždy určitý spouštěč zdravotních problémů ale není to v pravém slova smyslu příčina. Pro léčbu Vašich potíží je nutné homeopatické vyšetření a celostní - konstituční homeopatická líéčba. Při homeopatické léčbě je nutné léčit skutečnou příčinu a ta lze zjistit jen z vyšetření.
Dobrý den, prosím o radu, jak správně brát (před, po,...jídle..)oscillococcinum. Děkuji a zdraví. Eva
2009-03-05 12:52:37
Dobrý den Evo, oscillococcinum, i jiné homeopatické léky, je potřeba brát nejlépe půl hodinu po jídle a pití (kromě čisté vody). Nejde o jídlo, které je v žaludku, v žaludku již homeopatické léky nepůsobí. Jde o to, aby byla čistá ústa od různých chutí a aromat. Léky působí především v ústní sliznici. Lék nechat rozpustit volně v puse (nebo pod jazykem). Po léku je dobré nejíst a nepít ještě alespoň čtvrt hodiny. Pro jednu dávku stačí 10 až 20 kuliček. Není nutné užít celou tubu. Nesahat na kuličky rukou.
Dobrý den,
je mi 30 a mám alergii hlavně na břízu a jablko. Bohužel mám asi tak 5 m před oknem břízu, ačkoliv bydlím v pátém patře mám jí před oknem. Můžete mi prosím doporučit nějaké homeopatikum. Moc děkuji Lenka
2009-03-05 10:04:59
Dobrý den Lenko, je nutná celostní - konstituční homeopatická léčba, tj. absolvovat klasické homeopatické vyšetření. Při akutním alergickém záchvatu lze použít například lék Puomon histamine, ale to jen proto, aby se dostala pod kontrolu alergická reakce. Avšak dále je nutná celostní léčba, aby se skutečně léčila příčina a docházelo ke skutečné léčbě. Poumonem se budou jen potlačovat projevy ale dlouhodobě alergie nezmizí.
Dobrý den,dcera ma 6 let a má infekční onemocnění mollusca contagiosa.Poradte my prosím zda jí můžou pomoci homeopatika a to jak v léčbě tak v odstranění mul
lusek.

Děkuji, s pozdravem Jana
2009-03-04 20:17:46
Dobrý den Jano, ve starších dotazech zde bylo zmíněno, že často pomáhá lék Silicea terra. Často je však nutné homeopatické vyšetření, pokud by silicea nezabírala a výběr individuálního léku.
Dobrý den, prosím mohla bych se na Vás obrátit s dotazem ohledně mé 2a1/2 leté dcery?

Před 2 týdny měla poprvé v životě zácpu, zřejmě ji vyprazdňování bolelo a najednou se přestala vyprazdňovat. Snaží se stolici zadržet, i když je vidět, že jí to často na stolici nutí. Naše doktorka samozřejmě doporučila projímadlo (Duphalac). Jednou jsem jí ho dala, něco ze sebe dostala, ale problém trvá dále. Již do ní nechci cpát tato chemicka projímadla, protože jsou návyková a problém neřeší.

Proto bych se chtěla zeptat, zda jí může pomoci homeopatie, co byste mohl doporučit. Tento problém je spíše psychický.Děkuji, s pozdravem Renata
2009-03-04 13:52:23
Dobrý den Renato, projímadla jsou skutečně nevhodná léčba, pokud jsou opakována delší dobu. Při homeopatickém vyšetření je nutný zjistit celý konstituční obraz dítěte a pozadí těchto problémů. Jsou léky, které jsou hodně specifické při problémech s vyprazdňováním, například Nux vomica, ale bylo by vhodnější skutečné vyšetření. Léků použitelných v tomto případě je mnohem více. Pokud se zvolí nevhodný lék, buď nebude zabírat, nebo může zabírat pouze dočasně, ale pak se problém může opět vrátit, neboť se příčina nevyléčila. Někdy může dojít při nevhodném léku i k tomu, že se sice vyprazdňování zlepší ale objeví se jiné problémy.
Dobrý den,dcera 10měsíců na zúžený slzný kanálek-očičko jí pouze slzí,nehnisá.Stále masírujeme,někdy je pár dní klid,pak zase...problém to není žádný velký,ale ráda bych to zkusila řešit touto cestou.Absolovovali jsem vyšetření,zjistilo se,že kanálek je průchodný,pouze zůžený.Pokud se to nezlepší,tak navrhují oprační řešení-moc se mi do toho nechce,jelikož potíže nejsou velké.Děkuji za radu a za Váš čas,Monika
2009-03-03 22:44:50
Dobrý den Moniko, je nutná celostní - konstituční léčba. Bývá to většinou dlouhodobý, chronický problém, někdy se může tento problém objevit hned po narození. Často v tom hraje nezanedbatelnou roli očkování. Proto je důležité dávat velký pozor na očkování, které vás teprve čekají. Ale doporučoval bych homeopatickou léčbu, tyto chronické problémy moho časem vymizet, někdy i s pomocí antibiotik a mohou se objevit další zdravotní problémy.
Dobrý den,mám 33let a trpím dost velkou laterní tetánií.
Bohužel mě léčí jenom magnéziem,kterého mám stále nedostatek.
Při záchvatech mě odvezou do nemocnice na kapačku (magnézia)
a pošlou domu.
Posílají mě k psychiatrovi, ale já brát žádné sylné léky nechci a ani nemůžu.
Mám 13 měsíční dítě a jsem sním sama, takže žádné uspavájíci psychoanalgetika brát nemůžu.
Prosím poraďte my co by mě pomohlo z homeopatiky.
Předem děkuji Peťková.
2009-03-03 11:47:06
Dobrý den, homeopatie by Vám měla pomoci, ale je k tomu nutné homeopatické vyšetření a celostní - konstituční léčba.
Dobrý den, mám 28let,přibližně od 17 let trpím úzkostí - hlavně z nemocí. Mám tři děti, jsem vdaná. V roce 2005 jsem byla na operaci, kde mi vyměnili kyčelní kloub za endoprotézu. Po třetím porodu se má úzkost začala stupňovat. Začala jsem se bát každého stroupku...Navštívila jsem psychiatra, ten mi předepsal cipralex, po ¨4měsících bezúspěšné léčby, při které jsem chodila i na psychoterapie mi psychiatr léky zvýšil, ale ani to nezabírá. Mám pořád obavy. Chci se zeptat,zda i tento problém řeší homeopatie a pokud ano, zda mohu užívat jak homeopatika tak cipralex? Dále se chci zeptat, zda existují homeopatika na exém, který se mi v těhotenství vytvořil na prstu jedné ruky, dál se nerozšiřuje a vznikl pravděpodobně mou přehnanou hygienou, kdy jsem z obav před bakteriemi a viry ruce desinfikovala vším možným včetně sava. Dnes mi na něj zabírají pouze kortikoidy,ale ty by jsem nejraději vysadila. Vím, že se to špatně řeší přes počítač, proto by jsem byla ráda, kdyby jste mi doporučil nějakého odborníka na homeopatii v místě nebo alespoň poblíž mého bydliště. Bydlím v Havířově. Děkuji Vám moc za Váš čas a přeji hezký den. Jana
2009-03-03 11:05:23
Dobrý den Jano, homeopatie by měla ve Vašem případě pomoci, ale je skutečně nutná návštěva homeopata. Není problém užívat současně cipralex, pokud budou homeopatika zabírat, pak se budete cítit lépe a cipralex můžete postupně vysadit. Ekzémy jsou často součástí hlubších problémů. Pokud bude správně zabírat lék na Vaše úzkostné stavy, pak by se měl vyléčit i ekzém. Ekzém sice může spustit nějaká vnější příčina ale vytvoří se pouze, pokud je k tomu predispozice. Bohužel ve Vašem okolí nevím, koho bych doporučil. Přečtěte si ale zásady léčby na těchto stránkách ještě před tím, než zahájíte léčbu.
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda existují nějaká homeopatika na zklidnění, větší soustředěnost pro sedmileté dítě. Neurolog nám doporučoval nootropika, ale nám se do nich moc nechce. Problém není až tak závažný, proto bych volila raději tuto cestu. Díky za odpověď, Katka
2009-03-02 17:36:46
Dobrý den Katko, homeopatie je velmi účinná při podobných problémech, je však nutné homeopatické vyšetření. Neexistuje zklidňující homeopatikum. Homeopatika zabírají pouze, pokud jsou zvolena na základě celkového obrazu a proto je nutné lék vždy vybrat individuálně. Pokud je podáno správné homeopatikum, nejenže dojde k celkovému zklidnění, ale celkově se zvýší soustředěnost a energie člověka. Nepůsobí tedy jen sedativně ale skutečně léčí příčinu poruchy. V rámci projektu Panakeia je možné homeopatické vyšetření u poruch soustředění a hyperaktivity u dětí do 12 let za poloviční cenu. Můžete napsat pro podrobnější informace.
Dobrý den,prosím o radu ohledně mého tříletého syna.Má molusky(jednou škrábané na kožním)Udělaly se znovu v jiných místech.V zimním počasí má přecitlivělou vysušenou kůži na tváři(mažeme krémem Linola,někdy indulónou),to moc nepomáhá.Celkově je syn spíše neklidný, na mě i manžela dost fixovaný.Nenechá si nic vysvětlit,takové to hůře "vychovatelné dítě".Vím že fyzické tělo souvisí s psychykou.Můžete mi prosím poradit.Děkuji za Váš čas.Karolina
2009-03-02 16:45:17
Dobrý den Karolíno, i ve starších dotazech naleznete, že na molusky často zabírá lék Silicea terra, včetně dávkování. Respektive, že se právě velmi často objevují u dětí, které lék silicea potřebují. Ve starších dotazech naleznete i vhodné dávkování. Zabírá to však jen u některých dětí, pokud silicea nezabere, je vhodné homeopatické vyšetření.
Dobrý den,prosim o radu.Vytvorily se mi nárustky v prodlouzeni zeber,na obratlech pátere a okrajích jiných kostí,lokte,nárty.7 měsíců špatně se hojící zlomenina 11.žebra.Nikdo si s tím neví rady,nic se tudíž neřesí.Nebolí to.Je li to možné,prosím o radu.Dekuji velmi.Eva
2009-03-02 12:49:05
Dobrý den Evo, tyto problémy jsou popsané u několika homeopatických léků. Je možné, že by se mohlo podařit vybrat z nich vhodný lék, který by pomáhal, podle dalších symptomů - nemusí to být potíže přímo spojené s nárůstky. Bylo by potřeba homeopatické vyšetření.
dobrý den, chci se zeptat jaká homeopatika zabírají na trému - třesou se ruce či kolena (popřípadě pocení rukou), bušení srdce, slabé mdloby, strach z neúspěchu,strnulost. díky moc
2009-03-01 22:50:18
Dobrý den, je nutné homeopatické vyšetření. Homeopatie funguje na jiných principech než jsme zvyklí u klasické léčby. Neexistuje homeopatický lék na trému ale na příčinu trémy, ta může být u každého jiná. Proto je důležité vyšetření. Na trému je možné použít možná padesát léků ale jen jeden z nich bude působit právě na tu Vaší trému. Ostatní ne. Strach z neúspěchu je velmi obecný popis - podle toho nelze lék specifikovat.
Dobrý deň. Moja 11-ročná dcéra trpí autoimunitným ochorením štítnej žľazy - tvorbpu protilátok proti thyreoglobulínu. Je možné ovplyvniť toto ochorenie homeopaticky? Ďakujem Jana
2009-03-01 21:58:14
Dobrý den Jano, homeopatie je účiná i při léčbě autoimunitních chorob. Je však nutné homeopatické vyšetření. Samozřejmě léčba nemusí být vždy úspěšná ale často se daří léčit i případy velmi problematické.
Dobrý den,
mám problémy s červenáním. Je to v různých situacích, jakmile je příležitost zrudnu jako rajče. Např. když mám mluvit před více lidmi, když mě někdo chválí nebo kárá, když lžu ale i když mluvím pravdu, když mám komunikovat s opačným pohlavím..... Je mi to velice nepříjemné a vůbec nevím co s tím mohu dělat, abych se toho zbavila nebo aby se to alespoň zlepšilo. Mám pocit, že se to stále zhoršuje. Můžete mi s tímto prosím nějak poradit?? Moc děkuji
2009-02-28 20:35:43
Dobrý den, to co popisujete patří z hlediska homeopatie ke chronickým, nebo spíše ke konstitučním problémům. Homeopatie umí podobné problémy léčit velmi účinně, ale je nutné homeopatické vyšetření a celostní - konstituční léčba.
Dobrý den,
zajímá mne, jestli může nějak vadit aloe vera gel při užívání homeopatik?? Bylo mi řečeno, že by aloe mohlo způsobit cystu v místech rozmnožovacích orgánů.. Já jsem se ale dočetla, že mnoha ženám právě cysty po něm zmizely, jak to tedy je ?? Moc děkuji.
2009-02-28 09:19:40
Dobrý den, nemyslím, že by to mělo vadit. U homeopatik se může opakovaným užíváním léku vyvolat symptom, který ten samý lék léčí. Nevím, jestli to může způsobit i aloe vera gel ale z principu je to možné. Je dobré vždy užívat spíš méně léků a jen pokud jsou skutečně indikovány k léčbě. Aloe vera gel bych neužíval dlouhodobě, nebo alespoň s přestávkami po třech týdnech. Bez konkrétních informací - co chcete léčit a co užíváte - nelze bohužel více říci.
Dobry den, jaka homeopatika jsou vhodna na podporu traveni? dekuji.
2009-02-27 17:42:35
Dobrý den, při vážnějších potížích je nutné vyšetření, ale například pro podporu funkce žlučníku, který má na trávení výrazný vliv, lze užívat například lék Chelidonium majus v nízké potenci. Viz článek Žlučník a problémy s klouby.
Dobrý den, potřebovala bych poradit s nejvhodnějším dávkováním léku Sulfur v granulích. Již 12 let mám na těle několik menších ložisek suchého, šupinatého, silně svědícího ekzému, ve vlasech i s výraným edémem podkoží. Jsem typický sulfurový hubený typ se všemi charakteristickými příznaky, stravuji se zdravě, vyhýbám se chemii jak to jde, žádné léky neberu, bohužel mám silně stresové zaměstnání.Dříve jsem homeo léčbu ještě nezkoušela. Mám zakoupen Sulfur v potencích 5, 9, 12,15 a 30. Dočetla jsem se, že bych měla začít od nejmenší a vždy po týdnu přejít na vyšší potenci. Nevím ale jak často v daném týdnu a kolik kuliček by bylo pro mne nejvhodnější. Děkuji za odpověď.Petra
2009-02-27 09:51:05
Dobrý den Petro, pokud hodně trpíte na ekzémy, skoro bych nedoporučoval na sobě experimentovat. Pouze pokud jste si skutečně dobře nastudovala celostní popis tohoto léku a nezvolila ho jen na základě zkráceného popisu v rozsahu jednoho odstavce. Jsou dvě nebezpečí. Může se stát, že ekzém můžete i hodně zhoršit a to i na delší dobu. Dále je také možné, že po sulfuru se začne ekzém zlepšovat ale můžete tím zatěžovat organismus a zhoršit Váč celkový zravotní stav. Pokud jste si lékem z nějakého důvodu skutečně jistá a nepoužívala jste na ekzémy dlouhodobě kortikoidní či jiné silně potlačující prostředky, pak bych si vzal dvě kuličky 30ch a potom bych dlouho čekal (14 dnů až měsíc), jak se to bude vyvíjet. Ale správně zhodnotit léčebný efekt také není jednoduché. Pokud se po léku budete cítit celkově lépe a současně se bude léčit i ekzém, pak je pravděpodobné, že lék působí správně. Ale další dávku léku si vezměte teprve tehdy, pokud by se stav začal opět zhoršovat. Při jakýchkoliv pochybnostech bych však postup raději konzultoval. Je velké množství léků, které ekzémy léčí a slfur je jen jedním z nich. Výběr správného léku je velmi důležitý.
Dobrý den, prosím o radu, jak a kde se mohu objednat ohledně konzultace a nasazení vhodného homeopatika na mojí stále se vracející a mizející cystu na vaječníku? Děkuji Hanka
2009-02-26 21:54:54
Dobrý den Hanko, viz mail nahoře nebo odkaz vlevo na homeopatickou poradnu.
Muj syn dostal od lékařky antibiotika,ale zároven i homeopatika.Chci se zeptat,zda muže užívat obojí současně?
2009-02-26 20:56:14
Dobrý den, homeopatický lék nebude rušit léčbu antibiotiky. Antibiotika mohou někdy rušit účinky homeopatických léků, ale pokud budete užívat oba léky najednou, tak by to němělo vadit. Jen mohou být účinky homeopatik oslabené, ale pokud budete užívat antibiotika, tak je to stejně do jisté míry jedno.
Dobrý den,ráda bych se zeptala na nějaká homeopatika na akné.Vyzkoušela jsem převážně veškerou kosmetiku z drogerií i lékaren,ale nezabírá skoro nic.Léčil mě i dermatolog,ale též bez úspěchu.Změnila jsem dokonce i antikoncepci,kterou beru již půl roku.Zabrala tak na 60%,ale výsledek není stále dostačující.Moc děkuji za radu.
2009-02-26 18:39:51
Dobrý den, pro léčbu akné je nutná celostní - konstituční homeopatická léčba, neboť příčina je uvnitř organismu. Antikoncepce bohužel příčinu akné také neléčí ale pouze maskuje projevy a tím zhoršuje zdravotní stav. Sice se povrch pokožky zlepší ale může se po nějaké objevit vážnější problémy, někdy i psychické. Proto bych nedoporučoval hormonální antikoncepci užívat a raději bych absolvoval homeopatickou léčbu.
Dobrý den, chtěla bych se Vás zeptat, jaká homeopatika brát pro snadnější otěhotnění, snažíme se již 1,5 roku. Děkuji za odpověď, Eva
2009-02-26 17:54:41
Dobrý den Evo, je nutné homeopatické vyšetření, není žádný lék na otěhotnění. Pro to, aby se zlepšila šance na otěhotnění, je nutná celostní - konstituční homeopatická léčba. Pokud se celkově zlepší zdravotní kondice, pak si organizmus může "dovolit" otěhotnět. Neznamená to, že musíte trpět nějakou zřetelnou chorobou ale Váš organismus může být v nerovnováze a to může způsobovat, že je otěhotnění či donošení plodu problematické.
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, 3 měsíční syn má opistotonus, prohýbá se do takého luku, a mám problém ho nakojit v sedě, protože se mi prohýbá, pomohli by mu nějaké homeopatika? Děkuji.
2009-02-26 15:22:13
Dobrý den, u několika homeopatických léků se vyskytuje tento problém, je možné ho léčit. Ale je nutné homepatické vyšetření.
Dobrý den,dá se prosím nějak vyléčit,nebo alespoň zmírnit často se opakující výsev genitálních oparů,již 6 let tím trpím a v poslední době se to hodně zhoršilo,moc děkuji
2009-02-25 18:23:44
Dobrý den, bylo by nutné homeopatické vyšetření a celostní - konstituční léčba.
Dobry den, chtela jesm se zeptat, mam zanet eustachovy trubice a temer 5 dni mi huci v uchu, dnes navic vychazi zluty sekret. jsem nakonci 8 mesice tehotenstvi, jake je pro mne vhodne davkovani u Kalium Muriaticum 15ch? Predem dekuji za odpoved. Zuzana
2009-02-25 18:22:00
Dobrý den Zuzano, více než dávkování je důležité, jestli je u Vás Kalium muriaticum indikováno. Pro léčbu popsaného problému je nutné vybrat z více léků podle symptomů. Jeden z nich by mohl být i výše zmíněný, ale pokud by byl indikován jiný, tak Kalium muriaticum zabírat nebude. Pokud ano, pak ho můžete užívat např. dva až třikrát denně, ale pokud by po několika dnech nedošlo ke zlepšení, pak je nutné hledat jiný lék. Při jakémkoliv zhoršení lék přestaňte užívat.
Dobrý den, mezi léky a jejich popisy nemohu najít Kaktus, prosím na co to je? Děkuji Dagmar
2009-02-24 22:30:21
Dobrý den Dagmar, o většině homeopatických léků nelze říci na co to je. Takové zjednodušené informace se dozvíte u velmi povrchních zdrojů. Většina homeopatických léků má velmi rozsáhlé popisy symptomů, které vyvolávají u zdravých lidí a současně je mohou léčit, pokud se nalezne dostatečně podobný lék daným symptomům. Symptomy jsou jak psychické tak fyzické. Cactus grandiflorus se často používá u bolestí a konstrikcí v srdeční oblasti často doprovázené palpitacemi ale nelze říci, že na tyto problémy je tento lék. Při takovýchto problémech to může být tento lék ale může to být i úplně jiný lék. Mezi další časté symptomy tohoto léku patří např. i vaginismus, úzkosti, uzavřenost.
Dobry den chtěla jsem se zeptat na co se používá Calcarea fluorica?
2009-02-24 21:08:25
Dobrý den, obraz jakéhokoliv homeopatického léku je velmi rozsáhlý. Současně je však tento lék specifický svým efektem na zubní sklovinu (což je i logické, neboť se jedná o sloučeninu fluoru a vápníku) a často může pomoci při kazivosti zubů. Ale obecně je použití mnohem širsí.
Dobry den,
dceři (6 let) se před 14 dny objevily pupínky neštovic. Přesně 14 dni po ní se osypal i syn (3 roky). Nejmladší dceři je 9 týdnů a první pupínek neštovic se jí objevil včera, dnes přibyly další 3. Dávám jí Rhus toxicodendron 5CH. Jak dlouho u ní mohu výsev puchýřků očekávat (syn se osypává už 4.den a úplně po celém těle, rovněž dostává Rhus). Je nějaká šance, že miminko bude mít průběh snažší? Je plně kojená. Dočetla jsem se, že kojenci obecně mívají více komplikací. Mohu průběh nějak usnadnit či předejít případným komplikacím? Lze ji koupat- nejeví se nikterat nespokojená, prozatím má jen pět pupínků, puchýřky dva. Díky za odpověď.
Gabriela
2009-02-24 20:53:17
Dobrý den Gabrielo, průběh je individuální, nelze předpokládat jak bude přesně probýhat. Rhus toxicodendron je jen jedním z léků vhodných při neštovicích. Někdy je v různých fázích neštovic i indikován pokaždé jiný lék. Je možné, že by třeba u vaší dcery účiněji zabíral lék jiný, ale to lze odhadnout jen podle symptomů.
Dobrý den,

prosím o radu jestli by mi mohla homeopatická léčba pomoc při zvýšené funkci štítné žlázy.

Mnohokrát děkuji a jsem s pozdravem,
Kamila
2009-02-24 14:50:16
Dobrý den Kamilo, homeopatická léčba pomáhá při disfunkci štítné žlázy ať již hyperfunkci nebo hypofunkci. Je však nutná homeopatická léčba celostní - konstituční a ktomu je potřeba homeopatické vyšetření.
Dobrý den, v lékárně mi doporučili na bolest v krku v 23. týdnu těhotenství lék Mercurius Solubilis 9 ch, 5 kuliček po 2 hodinách. Chtěla jsem se zeptat, jestli je tento lék v těhotenství opravdu neškodný.
Děkuji za Vaši odpověď Markéta
2009-02-24 14:43:24
Dobrý den Markéto, nevím, jetli Vám již v krku nepřestalo stějně bolet. Neměl by být problém užívat tento lék v těhotenství ale neužívejte ho déle než několik dní. Pokud by došlo po léku k jakémukoliv zhoršení čehokoliv, tak lék dál neužívejte.
Dobrý den, jaká homeopaika mohu použít v 33.tt na genitální opar? Děkuji za odpověď Jana
2009-02-24 14:31:04
Dobrý den Jano, k doporučení léku by bylo potřeba homeopatické vyšetření. Není jeden lék, který by zabíral ve všech případech, je nutné vybrat lék podle symptomů.
dobrý den, už rok trpím roupem dětským a dozvěděla jsem se, že pomáhají homeopatika cina 9 CH a sulfur 15 CH, tak se chci zeptat na jejich užívání. Děkuji za odověď
2009-02-24 13:51:26
Dobrý den, cina je nejčastějším lékem, který pomáhá u roupů. Můžete zkusit brát lék Cina maritima 9ch dvakrát až třikrát denně po dobu několika dní a uvidíte, jestli Vám bude zabírat. Pokud by to nepomáhalo tak je nutné vybrat jiný vhodný lék ale je jich víc. Lepší je potom zvolit individuální lék podle konkrétních symptomů.
dobrý den,chtěla jsem se zeptat na co se používají homeopatika s názvem "chamomilla vulgaris"Děkuji za odpověď
2009-02-24 11:58:32
Dobrý den, o tomto léku tady bylo již napsáno mnoho. Když do políčka vedle lupy napíšete slovo chamomilla, zobrazí se Vám všechny předešlé dotazy.
dobry den,pres lety mi diagnostikovali chronickou koprivku .Po temer dvoulete lecbe antihistaminiky se stav pozvolna upravil,ale posledni dobou se necitim prilis dobre,jsem unavena,trpim nespavosti a jiz temer rok premenstruacnim syndromem ktery se projevuje predevsim bolesti a nalitim prsou.Nakonec bych sama shrnula me problemy jako psychosomaticke a uvazuji o nejake homeopaticke lecbe.Mohou mit me problemy spojitost s lymfatickym systemem?Mohl byste mi poradit?
2009-02-24 11:54:41
Dobrý den, doporučit lze jedině homeopatické vyšetření. Jakékoliv zdravotní potíže jsou vpodstatě psychosomatické. Je velmi častě, že po potlačení vyrážek klasickými lékařskými metodami se mohou objevit vážnější problémy a to jak fyzické tak i psychické. Homeopatie pohlíží na člověka jako na celek a hopeopatický lék (při celostní - konstituční homeopatii) je vybrán na základě jak fyzických problémů tak i na psychickém či emocionálního stavu. Je však nutná celostní - konstituční léča a k tomu je homeopatické vyšetření nutné.
Přeji dobrý den,

trpím častými bolestmi v krku (angína) a už mě to vážně nebaví :( Doktor mi doporučil odstranění mandlí, ale já bych se jich ještě zbavovat nechtěl. Existuje nějaká pomoc či rada z vaší strany? Jsem z Jičína a do Prahy to mám přece jen trochu z ruky, nenašel by si někdo z vaší branže v tomto kraji?

Děkuji za odpověď s pozdravem Pavel
2009-02-24 09:31:44
Dobrý den Pavle, určitě zkuste homeopatii. Podívejte se na homeopatie.ivories.cz na seznam homeopatů, doufám, že najdete někoho, kdo Vám pomůže.
dobrý den,ráda bych Vám velmi poděkovala za tuto poradnu,která jistě pomohla mnoha lidem najít si cestu k homeopatii. Já sama jsem již roky v péči svého pana doktora homeopata a po dlouhých letech se dokonce i můj muž svěřil do jeho péče ohledně alergií.Pan doktor mi při sezeních míchá kuličky "na míru" do jedné lahvičky a jsem s tímto postupem nad míru spokojená, jakýkoliv problém se nám zatím vždy podařilo touto cestou odstranit. Jelikož jsem se ale po mateřské dov. nyní vrátila do práce a to do kolektivu dětí, byla jsem velice často nemocná(cca každých 14 dní).Nicméně imunitu se po delším užívání homeopatik podařilo opět obnovit a tak mne naštěstí nyní trápí jen velice zřídka jakékoliv problémy typu ráma,chřipka atd.
Včera mě ale najednou začalo polechtávat v krku, nutilo mně to k častému slaběmu odkašlávání.Ráno byla situace horší, vzadu v krku mně začalo škrabat, kašel přicházel v návalech a spíše suchý, velice mně z toho bolelo hrdlo až jsem se za něj musela chytat, nakonec jsem vždy vykašlu trošinku hlenu, také chraptím.Když nemluvím, obtíže ustávají.Beru zatím Apis CH9(možná by bylo lepší CH 15), mám zkusit raději Causticum CH9? Děkuji za Váš čas, Jitka
2009-02-23 20:22:09
Dobrý den Jitko, moje dpověď již asi není aktuální. Podle uvedených informací nelze dopručit konkrétní lék. Apis mi nepřijde příliš pravděpodobný, Causticum možná ale je mnoho dalších léků, které mohou být indikovány a které podle toho co uvádíte jsou pravděpodobnější. Bylo by potřeba více symptomů.
Dobrý den,prosím vás o radu se svou téměř 6.měs.dcerou.Špatně jí a hodně po jídle zvrací.Léky nám nezabraly ani jiná režímová opatření doporučená za hospitalizace v nemocnici.Prospívá zvolna-pomalu.Moc děkuji.DŠ
2009-02-23 17:46:26
Dobrý den DŠ, homeopatie může účinkovat ale je nutné homeopatické vyšetření a volba léku podle podrobných symptomů. Jinak není možné vhodný lék zjistit.
Dobrý den, mám 2,5 letého chlapečka, který má na tváři bradavici (2 měsíce). Kožní lékařka doporučuje chirurgické odstranění v celkové narkóze, další leptadlo, což ovšem na tvář nedoporučuje jeho pediatr. Dá se to léčit homeopaticky? Děkuji, MB
2009-02-23 16:00:12
Dobrý den MB, jakékoliv potlačení či chirurgické odstranění bradavic neléčí příčinu a někdy to může způsobit i budoucí zdravotní komplikace. Rozhodně bych volil homeopatickou léčbu, neboť ta dokáže odstranit skutečnou příčinu a bradavice sama zanikne. Nutná je však celostní - konstituční homeopatická léčba a ktomu je nutné homeopatické vyšetření. Na internetu jistě naleznete, že homeopatickým lékem na bradavice je lék Thuja, ale je to velmi zjednodušené a raději bych spíše absolvoval skutečné vyšetření. Tento lék je sice dosti častým lékem u bradavic ale nikoliv jediným a je možné, že Váš syn bude potřebovat lék jiný.
Dobrý den,chtěla bych se zeptat,jestli existuje homeopatický lék k podpoře růstu u dětí.Mám 12ti letého syna.Má dobrou imunitu,nebývá nemocný,jen ve školkovém období trpěl na záněty nosohltanu,které jsme díky homeopatické konstituční léčbě zvládli.Syn nemá problémy se soustředěním,učením,aktivně sportuje.Podle rústového grafu se pohybuje na spodní hranici.(25%)Děkuji Vám,s pozdravem J.Kramářová
2009-02-23 15:55:33
Dobrý den paní Kramářová, pokud je růst dítěte nedostatečný ve smyslu patologie, pak by homeopatická léčba měla pomoci. Pojem "konstituční" se často používá v různých významech a je v tom trochu zmatek. Sami homeopaté se totiž na tomto termínu zcela neshodnou. Pokud je skutečně znám konstituční lék, který zabírá na celkovou konstituci člověka, tedy jak na fyzické tak i psychické či emocionální úrovni, pak současně musí podpořit i růst, pokud je nedostatečný. Ale často se stane, že lék, který je takzvaně "konstituční" a zabírá po nějakou dobu pozitivně, může po nějaké době přestat působit a není to tedy lék skutečné nejhlubší konstituce. Může pak být nutný jiný lék. Menší růst však také může být způsoben geneticky - i zdravý člověk může být menšího vzrůstu. To lze ovšem bez vyšetření těžko odhadnout.
Dobrý den, prosím vás o radu se svým 3,5 letým synem. Ondra je šikovný, dobře prospívajícíc chlapeček. Mé těhotenství proběhlo fyzicky naprosto v pořádku, syn se narodil v 38 týdnu. Bohužel během těhotenství onemocněl můj tatínek a během roku zemřel. To bylo synovi půl roku. Z toho plyne, že během těhotenství jsem prožívala psychický tlak, díky tatínkové nemoci. Po narození byl syn velmi plačtivý, ve dne i v noci a já jsem to zvládala dost těžko. Pomalu jsme se z toho dostali, ale nastoupily zácpy, které nás trápily asi rok. CCa od roku a půl do dvou a půl let. Zkoušeli jsme všechno možné a nakonec zabraly homeopatika. Bohužel si už nepamatuji jaké. Teď řešíme problém, že syn chce kakat jenom do plíny. Byla jsem i psychologa a při tom, co jsem mu vyprávěla nám doporučil Sedalii. Chtěla bych se zeptat, jestli je to správná volba. Syn chodí od září do školky, ale přesto, že je tam spokojený, tak rána bývají někdy uplakaná a taky špatně snáší jakékoliv změny. Když jsme třeba v nějakém kroužku a paní učitelka zavolá děti do kruhu, syn je schopný udělat deset různých pohybů, než se do toho kruhu zapojí. Myslíte si, že nám může sedalia pomoct? Děkuji.
2009-02-23 12:52:12
Dobrý den, Sedalia je kombinovaný homeopatický přípravek, které klasičtí homeopaté nepoužívají. Působení těchto přípravků je velmi omezené. Zkusit tento lék můžete ale pokud nebude zabírat nebo dojde jen k malému zlepšení, tak bych spíše volil klasickou homeopatii.
Dobrý den, prosim poradte mi. Trpím sociální fobií a bojím se každého kontaktu s lidmi, straním se jim. Studuji na vysoké škole a je to pro mě veliký problém. Zdá se mi, že je to horší a horší. Bojím se prezentací, které mě tento semestr čekají a přemýšlím o tom, že raději vysokou školu vzdám. Na internetu jsem se dočetla, že existují homeopatika např. Aconitum C30, které mohou při strachu z vystupovaní pomoci. Je to opravdu tak? Děkuji za Vaši odpověď, Dana.
2009-02-23 09:53:03
Dobrý den Dano, u léku aconitum je v pozadí spíše strach a hrůza z nějakého nebezpečí, nějaký šok. Nemyslím si, že by tento lék byl vhodný v případě, který popisujete i když to nelze zcela vyloučit. Ono je hodně obtížné vybrat sám sobě celostní - konstituční homeopatický lék, který by dlouhodobě zabíral. Homeopatie by Vám měla pomoct pokud bude správný lék nalezen, je to léčba která dokáže léčit i vážné psychické poruchy ale je potřebné homeopatické vyšeření.
dobrý den, mám dvouletou dceru. už 3 týdny má průjem. po poradě s lékařem jsem měla nasadit dietu a dávat 2x smectu. připadá mi že to nepomáhá. stolici má stejně řídkou. žlutou a páchnoucí. jako když vystřelí do nočníku, chtěla bych se zeptat jestli neexistují pro ni nějaká homeopatika. dekuji Petra H.
2009-02-23 07:41:20
Dobrý den Petro, je možné použít homeopatický lék ale je nutné ho vybrat na základě podrobných symptomů. Je velmi mnoho léků, které léčí průjem ale každý lék léčí průjem specifický.
Zdravim, prosim poradte, mam 2,5 roku po porodu, 2 roky
kojeni, plet byla pak po roce kojeni pekna, okamzite po
ukonceni laktace, stejne jako pred tehot mam cysticke akne,
cili problem neni na povrchu kuze, ale spis vnitrni
nerovnovaha hormonu. Diky, Jana
2009-02-22 23:01:06
Dobrý den Jano, tyto problémy je možné řešit pomocí homeopatie ale je nutné homeopatické vyšetření a celostní - konstituční léčba.
Dobrý den, chtěla bych se zeptat na způsob užívání přípravku Hekla lava 9 CH. Jsem po gynekologické operaci a od té doby trpím na nedostatek vápníku a vysoký tlak. Důvodem k zakoupení přípravku je bolest pat. Děkuji za Vaši odpověď, Jana L.
2009-02-22 22:15:34
Dobrý den Jano, pokud chcete lék vyzkoušet, můžete ho užívat třeba jednou denně dvě kuličky po dobu 14 dní a uvidíte, zda-li Vám pomáhá. Pole toho co uváíte nelze říci jestli u Vás bude účinkovat, na to by bylo nutné více informací. Pokud byste cítila jakékoliv zhoršení tak lék vysaďte.
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda-li existují nějaké homeopatika na vypadávání vlasů po porodu. Jsem 3 měsíce po porodu a pořád mi vypadává spousta vlasů. Děkuji za odpověď
2009-02-22 20:16:58
Dobrý den, u vypadávání vlasů po porodu působí více příčin, jedna z nich jsou hormonální změny, které je možné pomocí homeopatie upravit. Je k tomu ale nutné homeopatické vyšetření. Dále je ale také vhodné doplňovat vhodným způsobem potřebné látky, v těhotenství a po porodu spotřebuje organismus pro tvorbu plodu a mateřského mléka hodně z vlastních zásob a pokud bylo dříve něčeho nedostatek, dokázal se s tím organismus sám vyrovnat. Pokud se má o určité látky nyní dělit, pak dává přednost dítěti. Proto je vhodné doplňit stravu o různé přírodní doplňky, např. melasu atd. Chemické tablety osobně nedoporučuji. Ale i tento nedostatečný metabolismus určitých látek je možné dlouhodobě upravit pomocí homeopatie.
Štítná žláza a těhotenství
Dobrý den, před 14 dny mi má lékařka zjistila sníženou funkci štítné žlázy (hodnotu přesně nevím, ale prý podchyceno v počátku), beru 1/2 tabletky Letroxu 100, 5 dní v týdnu. Měřím 167 a vážím 55 kg. Před týdnem jsem odjela na 6 měsíců do zahraničí na studijní pobyt a nestihla jsem konzultaci s mojí gynekoložkou, jak je to v případě onemocnění štítné žlázy a užívání hormonální antikoncepce, již 6 rok beru Pramino bez problému s pravidelnou menstruací. Dále bych se chtěla zeptat, jestli je léčení štítné žlázy spojeno s menší pravděpodobností otěhotnění či onemocnění plodu. Rádi bychom s přítelem během 2-3 let založili rodinu tak by mě zajímalo jestli se v tomto případě s přibývajícím věkem a dobou léčby snižuje možnost otěhotnění a v jakém případě se léčba řeší formou operace. Také mě poslední půl rok trápí nízká váha a ať jím co jím tak se ani nehne, spíš naopak stále mírně klesá. Mnohokrát děkuji za odpovědi. S pozdravem Eva (23)
2009-02-21 23:49:34
Dobrý den Evo, většina Vaší otázky by měla směřovat spíše Vaší lékařce. Z pohledu homeopatie je při snížené funkci štítné žlázy nejvhodnější zahájit co nejdříve homeopatickou léčbu - štítná žláza se může trvale vyléčit. Čím větší je disfunkce štítné žlázy tím horší prognóza na vyléčení je. Pro těhotenství je samozřejmě nejlepší, když jste zdravá. To, že vám zcela nefunguje štítná žláza, může být jen projev určité vnitřní nerovnováhy a tuto nerovnováhu je právě homeopatie schopna léčit. Tato nerovnováha může mít větší vliv na těhotenství než samotná štítná žláza.
Dobrý den,chtěla bych se zeptat na lék proti vlčímu zrnu-chalazion?Syn má 15.měsíců a neustále se mu opakují různé problémy s očima.Díky.
2009-02-21 19:42:47
Dobrý den, na tento problém je více léků (z nejčastějších např. Staphysagria, Platanus occidentalis, Alumina, Thuja, Silicea terra, Conium), bylo by nutné vybrat konkrétní lék na základě vyšetření.
Dobrý den,ráda bych znala Váš názor,na kvantovou homeopatii dr.Hrušovského.Děkuji Marie
2009-02-21 17:03:20
Dobrý den Marie, nikdy jsem se metodami pana Hrušovského nezabýval. Znám dost lidí, kteří mají s jeho léčbou negativní zkušenosti ale to lze říci i o jiných homeopatech. Najdou se jistě i tací, kteří mají zkušenosti pozitivní. V homeopatii byla již řada převratných teorií ale čas dal zatím vždy za pravdu tomu, že homeopatie je velmi složitá disciplína, která se sice stále rozvíjí ale současně stojí na základech a kontinutě více než dvěstěleté vědy. Existuje řada současných homeopatů, kteří posunují homeopatii dál a kteří svoje nové postupy a vnímání předávají dalším studentům i praktikujícím homeopatům a teprve tehdy, pokud tyto nové postupy přinášejí praktické výsledky u ostatních homeopatů lze tvrdit, že tyto nové teorie jsou přínosné. O panu Hrušovském mi není nic takového známo. V textu "Zásady léčby" na těchto stránkách jsou popsány určité zásady (nepokrývající samozřejmě všechny eventuality), kterých by se měl homeopat při léčbě držet (nevím, zda-li tak postupuje pan Hrušovský, možná ano). Pokud někdo postupuje jinak, pak to není klasická homeopatická léčba ale používání homeopatických léků na základě jakýchsi jiných metod než na homeopatii. Osobně jsem přesvědčen, že klasická homeopatie poskytuje nejlepší výsledky v léčbě.
Dobrý den, má takovou obavu a budu ráda když mi odpovíte. Je mi 20 let, měřím 169 a vážím 47 kg. Ž8dné diety a nic podobného nedržím, jím veškeré jídlo, ale nejím nějak zvlášt pravidelně. Chci otěhotnět, můžete mi prosím poradit co s nízkou váhou dělat? podle BMI mám podváhu a nechci miminko potratit. Děkuji moc, Lucy
2009-02-21 15:19:17
Dobrý den Lucy, lze poradit jen homeopatické vyšetření. Celkovou zdravotní kondici lze nejlépe pozitivně ovlivnit celostní - konstituční homeopatickou léčbou. Pokud máte vzhledem ke své konstituci váhu nižší, pak byste při vhodné léčbě měla přibrat. Podváha nemusí mít vliv pouze na donošení ale i na samotnou pravděpodobnost otěhotnění.
Dobrý den,už léta trpím oparem na zadečku.Kamarádka mi doporučila homeopatikum Engystol.Je toto opravdu vhodné a jak jej mám užívat.
Děkuji Radka
2009-02-21 13:19:00
Dobrý den Radko, Engystol je kombinovaný homeopatický přípravek, užívejte ho tak, jak je uvedeno v příbalovém letáku. Ohledně vhodnosti - klasičtí homeopaté tyto přípravky nepoužívají, je to určitá náhrada homeopatie. Takže zkusit ho můžete ale pokud účinkovat nebude tak je pak vhodná klasická homeopatie.
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaké homeopatikum a v jakém dávkování byste doporučil pro mou 2 měs. dcerku, kterou trápí koliky a má potíže s vyprazdňováním. Zkoušíme Lycopodium clavatum 5 CH, 3 kuličky 2x denně, ale nezdá se mi moc účinný. Sice večerní dvouhodinové záchvaty zmizely, ale dcerka se po usnutí nebudí v noci hlady, ale bolestmi břicha a prdíky. Někdy se vykaká jen pomocí rektální rourky, stoličku má stále hlenitou a zelenou (je kojená), bohužel se často bolestmi ani nenají a musíme dokrmovat odstříkaným mlékem. Paní doktorka tvrdí, že to souvisí i s mojí psychikou, mám ještě dvouletou dcerku a po celém dni jsem strašně vyčerpaná, zvlášť, když s malou téměř u každého kojení bojujeme o každou kapku, co si ode mě vezme. Děkuji za odpověď, jsme totiž trochu zmatená v možnosti výběru vhodného homeopatika. Lucie Šimůnková
2009-02-21 10:49:26
Dobrý den paní Šimůnková, na tyto potíže jen velmi obtížně vyberete lék sama. Lycopodium může léčit plynatost ale naopak ji může i způsobovat. Proto ho raději dál nepodávejte. Někdy může větší stres způsobovat i to, že mateřské mléko může způsobovat problémy. To nejlépe sama poznáte, když mléko ochutnáte. Jestli je sladké a chutné, tak je to v pořádku. Jestli chutná kysele, pak může způsobovat problémy a je potom vhodné, nějak zasáhnout. Nejvhodnější by bylo homeopatické vyšetření.
Dobrý den,3.2. jsem dostala injekci diphereline 3mg a od včera mám menstruaci. Je normální, že jsem to i přesto dostala?Děkuji
2009-02-21 09:53:09
Dobrý den, to se musíte zeptat svého ošetřujícího lékaře, případně si pročíst příbalový leták. Lék diphereline ovlivňuje hormonální rovnováhu a může mít mnoho vedlejších účinků.
Dobrý den,před 7 týdny jsem si způsobila výron v oblasti zevního kotníku při pádu na snowboardu,měla jsem i bolesti v achilovce,v současné době mám na kotníku otok,chirurg mi tvrdí,že tam je zánět v kloubu,ale jím předepsané léky(Hotemin) nechci užívat,ale on mi tvrdí,že to bez nich nevyléčím,dávám si obklady z tvarohu,užívala jsem arnicu a poté rhus toxicodendron,zlepšení cítím při studených obkladech a mažu Traumeelem,ale otok nemizí,přemýšlela jsem ještě o užívání tablet Traumeel,můžete mi něco doporučit?děkuji Martina
2009-02-21 01:35:12
Dobrý den Martino, vhodné by bylo vyšetření. Arnika je spíše vhodná při výronech ve svalových tkáních, při zranění kloubů nemusí účinkovat. Pokud vám to zlepšují studené obklady, pak Rhus toxicodendron účinkovat nebude. Je nutné vybírat z více léků podle symptomů, například jak ten kotník reaguje na pohyb atd. Může to být například Ledum palustre, Bryonia alba, Belladona, Apis atd.
Dobrý den, mám 7-mi letou dceru, která trpí opakovaně angínami.Ve výtěrech v posledních dvou angínách měla Haemophilus infl-byla přeléčena antib. Cefzil
a nyní má ve výtěru Staphylococus aureus-je léčena antib.Zinnat. Doporučují nám
vyndat jí krční mandle. Do tohoto zákroku se mi však nechce. Pomohla by jí homeopatická léčba např. Staphylococinum? Děkuji za odpověď Plzáková
2009-02-20 14:31:15
Dobrý den paní Plzáková, lék Staphyloccinum je vyroben přímo ze zlatého stafylokoka, může být pro léčbu vhodný, ale někdy nemusí zabírat, může být potřeba jiný, klasický homeopatický lék. Je lepší udělat vyšetření a na jeho základě zvolit, jestli je Staphylococcinum indikováno a nebo je indikován lék jiný. Může být potřeba i lék Staphylococcinum a v krátké době potom může být potřeba lék jiný, aby se dále léčil chronický stav (opakované angíny atd.) a aby se onemocnění nevrátilo. To všechno je však závislé na vyšetření.
Dobrý den chtěla jsem se zeptat, zda jsou homeopatika na léčbu Sarkodiózy. Manžel má Sardiózu I. spupně a přišlo se na to náhodně při RTG plic - zvětšené uzliny.
Moc děkuji za odpověď Ivana
2009-02-20 12:49:08
Dobrý den Ivano, bylo by nutné homeopatické vyšetření. Je popsáno několik homeopatických léků s klinickými úspěchy při léčbě sarkoidózy, což je onemocnění, které není klasickou medicínou léčitelné. Léčba v závažnějších případech spočívá v podávání kortikoidů. Je nutná celostní - konstituční léčba, to znamená výběr homeopatického léku na základě homeopatického vyšetření. Můžete se například podívat na report z vyléčeného případu sarkoidózy pomocí homeopatie na http://www.hpathy.com/casesnew/sharma-ars-iod.asp
Dobrý den, chtěla bych poradit nějaký lék na dráždivý noční kašel pro pětileté dítě, doktorka mi napsala Sinecode. Díky
2009-02-20 10:50:36
Dobrý den, při akutních potížích je nutné lék vybrat podle více symptomů. Při výrazném nočním kašli je nutné vybrat z asi 10 homeopatických léků. Lék lze zvolit pomocí nějaké příručky pro homeopatické předepisování při akutních stavech (můžete si i stáhnout malou příručku v PDF z titulní stránky - Praktická homeopatie od firmy Boiron) nebo, což je jistější, nechat si lék vybrat od homeopata na základě kratšího homeopatického vyšetření.
Dobrý den, rád bych se zeptal, jak mohou homeopatika pomoci vyřešit psychické potíže. Dost mi to otravuje život. Našel jsem článek celkem přesně vystihující moje pocity. Prosím o názor na tento lék resp. postup v podobných případech. Díky Petr/27

„Pro mnoho jedinců Baryta sulphurica je plachost zvoleným životním stylem, pro jiné je to břemeno doživotního odsouzení s neschopností promluvit... Cítí se mnohem příjemněji ve společnosti knih a myšlenek než lidí...Cítí se lidmi zastrašeni a nemotorní, teoretizují a analyzují... Jsou chronicky stydliví, prožívají nesmírnou hrůzu, kdykoli jsou vyzváni, aby něco udělali před ostatními... Jsou přecitlivělí vůči možnému odmítnutí, ponížení nebo ostudě. Často se pro citovou oporu obracejí na příbuzné, považují je za bezpečné... Vyhýbají se situacím, kde by mohli být vystaveni zkoumání ostatních, jsou nesmírně citliví na ponížení, ostudu, rozpaky, pohledy ostatních...Nadměrně investují do svého image pouze v zaměstnání, mimo práci se cítí bezcenní, stydí se, jsou v rozpacích z toho, co říkají a dělají, neumějí udržovat konverzaci, navazovat kontakty.... Mohou být příliš ospalí, závislí na počítačích či sportech, odkládají věci... Jsou poddajní a vzdorovití zároveň, neklidní a ambiciózní, chtějí, aby věci pro ně byly vykonány. Potácejí se mezi grandiózností a zhroucením.
2009-02-19 14:22:45
Dobrý den Petře, často je obtížné sám sobě si vybrat lék, ale není to nemožné. Podle takovýchto krátkých popisů, které jsou velmi často zjednodušené, lze někdy velmi obtížně lék vybrat. Při četbě popisů různých léků se také velmi často stává, že se člověk identifikuje s nějakým lékem, a pak zase s jiným atd. Ale pokud jste přečetl víc popisů léků a tento jeden Vás natolik zaujal, tak nejlepší je ten lék zkusit a uvidíte, jestli na Vás bude působit. Pro takovéto experimentování na sobě není vhodné používat příliš vysoké potence, můžete zkusit si vzít jednu dávku potence 30ch, která je i volně prodejná v lékárnách. Hodinu před tím a půl hodiny potom nejíst, nepít. Uvidíte potom, co se bude dít. Při správně vybraném léku by mohla i potence 30ch působit několik týdnů. Dále se pak uvidí podle reakce.
Dobrý den
Je mi 20 let a trpím nadměrným červenáním ve tvářích. Při sportu, při vystupovaná před větším množstvím lidí atd. Už nevím co mám dělat, červenání nezmizí hned ale třeba až po hodině nebo po dvou. Děkuji za odpověď
2009-02-19 14:18:15
Dobrý den, to, co popisujete, je chronický problém, k tomu je potřeba homeopatické vyšetření. Tyto potíže lze často úspěšně léčit pomocí homeopatie.
Dobrý den, jsem ve 24 tt a lékař má podezření na nedomykavost trojcípé chlopně u plodu. Můžu nějak toto ovlivnit homeopatiky? Marcela
2009-02-19 11:21:23
Dobrý den Marcelo, někdy se daří léčit dítě během těhotenství, když se od početí u nastávající maminky objeví nějaké nové symptomy, které dříve neměla. Mohou se tak projevovat problémy nenarozeného dítěte a je možné ho léčit. Je několik homeopatických léků, které jsou specifické při léčbě nedomykavosti srdečních chlopní, ale byly by potřeba určitá vodítka, jak vybrat správný lék. Není jen jeden lék, který by šel doporučit a který by zabral. Často může dítě lék potřebovat lék, který by potřeboval některý z rodičů, takže pokud by měl někdo se srdcem problémy, pak by byla větší šance na nalezení správného léku. Takže při vyšetření by se třeba nalezlo nějaké řešení ale je i možné, že by se nezjistilo nic.
Dobrý den,prosila bych o radu.Jsem ve 28.týdnu těhotenství a mám opakovanou inf.moč cest způsobenou streptokokem.Užívám antibiotika.Obávám se,že infekce se mi bude stále vracet a proto bych chtěla zkusit homeopatika.Můžete mi něco doporučit? děkuji Eva
2009-02-19 10:24:42
Dobrý den Evo, vhodné by bylo homeopatické vyšetření, zvláště během těhotenství. Při infekcích močových cest se musí vybrat správné homeopatikum na základě symptomů. Nejobvyklejších je cca 10 léků, ale zkoušet je jeden po druhém není vhodný postup. Správně zabírat bude jen jeden z nich. Často na internetu můžete nalézt, že je doporučován lék Cantharis, ale ten zabírá jen u velmi malého procenta těchto infekcí.
Dobrý den, 14 dní jsem brala 3 druhy nesprávných homeopatik. Hepar sulfur 30, Nux Vomica 15 a Ignatia Amara 30. Mohla jsem si poškodit zdraví? Děkuji za odpověď Jana
2009-02-19 10:00:06
Dobrý den Jano, po čtrnácti dnech braní homeopatik byste si neměla zdraví nijak trvale poškodit. Mohla ste si však vyvolat nějaké symptomy těchto léků, které Vám mohou ještě nějakou dobu přetrvávat, ale samy by měly po nějaké době odeznět. Mohou to být symptomy někdy i dost nepříjemné, ale z dlouhodobého hlediska to spíše člověka posílí. Někdy mohou nesprávné léky vyvolat i dlouhodobější problémy, ale to jsou problémy vlastní chronické patologie toho člověka (které homeopatický lék jen spustil) a je potom potřeba pokračovat s následnou klasickou homeopatickou léčbou. Často je v tomto stavu jednodužší nalézt správný homeopatický lék a vyléčit tak celkově chronické problémy. Často v této poradně varuji před opakovaným současným užíváním několika homeopatik v takovýchto relativně vysokých potencích. Je to zcela nehomeopatický přístup a varoval bych před člověkem, který takovou léčbu doporučuje.
Dobrý den,prosím chci se zeptat-mám v krku (na mandlích) pyogenního-beta-hemolytického streptokoka opakovaně a na kůži horních i dolních končetin purpuru pigmentosu-petechie(což má podle p.dr. spolu souvislost)-trvá to již od léta loňského roku,od ledna let.roku se přidaly i opakující se angíny-teď je již třetí a žádná ATB nepomáhají,v této době beru Broncho-Vaxom na posílení a podporu imunity-jestli i on nepomůže-pak by bylo nutné krční mandle odstranit,ale ani pak prý nemusí být vyhráno.Lze prosím Vás nějak pomoci?(aby mandle mohly zůstat tam kde jsou a streptokok pošel??)Děkuji velmi pěkně předem za odpověď.Iveta.
2009-02-19 00:49:24
Dobrý den Iveto, homeopatie by měla pomoct. U opakovaných angín bývá homeopatická léčba často účinná. U takto chronických problémů je nutná celostní - konstituční homeopatická léčba. Jen akutní, povrchní léčba nebude mít dlouhodobé účinky. Proto je potřeba absolvovat homeopatické vyšetření. Při celostní - konstituční léčbě se léčí celý souhrn symptomů, tedy jak problémy s angínami a mandlemi, tak i problémy s pokožkou.
Dobrý den, máte prosim Vás nějaké skušenosti s homeopatikem Lanthan? Děkuji.
2009-02-18 18:14:04
Dobrý den, lék Lanthan patří do skupiny lantanoidů, přímo lék Lanthan jsem nepoužil ale některé jiné léky ze skupiny lantanoidů ano.
Dobrý den. Asi za měsíc mám jít na opreaci zubů a mám strach nejenom z bolesti. Zajímalo by mně, zda je možná homeoptatická pomoc, případně něco na omezení krvácení. Děkuji moc. Jindra
2009-02-18 15:12:35
Dobrý den Jindro, při trhání zubů nebo jiných chirurgických úkonů se zuby je nejpoužívanějším lékem Arnica montana, ale spíše bych jí doporučil si vzít až po zákroku, co nejdříve, např. potenci 30ch. Podle charakteru zákroku by však mohly být potřeba i jiné léky, bylo by nutné znát více podrobností.
Dobrý deň, mám 14-mesačného syna ktorý má poruchy spánku. Zaspáva sám a bez problémov ale v noci sa budí dosť často. niekedy už po hodine a niekedy spí do polnoci a potom sa budí každú hodinu až do rána. Vypije trochu čaju a spí ďalej ale za hodinu je znovu hore. Od kedy sa narodil tak nesprespal celú noc vkuse. Poraďte mi prosím. Andrea
2009-02-18 11:43:53
Dobrý den Andreo, homeopaticky lze toto léčit, ale je nutné celostní - konstituční homeopatické vyšetření.
Dobrý den, chtěla bych vás požádat o radu, zda existují nějaká homeopatika, která by napomáhala při léčbě rakoviny. Velice vám děkuji za odpověď. Adéla
2009-02-18 10:06:14
Dobrý den Adélo, homeopatie při léčbě rakoviny pomáhá, ať už přímo při léčbě nádorů nebo při pomoci po ozařování, podpory chuti k jídlu atd. Při léčbě rakoviny není vhodná samotná konstituční homeopatická léčba, je nutné volit speciální postupy pro léčbu rakoviny, nejúspěšnější metoda je střídání dvou léků a tzv. plussing. V češtině je dostupná kniha od Dr. Ramakrišnana - Homeopatická léčba rakoviny (názvem si nejsem jist, naleznete nainternetu). Homeopatická léčba samozřejmě není účiná vždy, ve zmíněné knize jsou uvedeny i statistická hodnocení úspěšnosti léčby. Podle uvedené knihy ale nelze léčit, i když je tam mnoho konkrétních příkladů. Je potřeba aby léčbu vedl homeopat.
Dobrý večer,dnes jsem dělala pořádek v lékárničce a našla tam homeopatické kapky s názvem Galium-hell.Nemám je popsané a nemůžu si vzpomenout na co se tyto kapky používají a jak se podávájí.Děkuji předem za odpověď.Pernicová Jaroslava
2009-02-17 19:00:36
Dobrý den paní Pernicová, podle té přípony se pravděpodobně jedná o kombinovaný homeopatický přípravek. Lék Galium aparine, který by mohl tento lék obsahovat, neboť je to nejužívanější lék z galií, se používá nejčastěji při močových potížích. Ale spíše si na internetu přímo nalezněte popis tohoto kombinovaného léku. Klasičtí homeopaté tyto léky nepoužívají.
Dobrý večer, občas mně pobolívá jícen (od žaludku po hrudní kost), asi před 5 lety jsem v něm měla polyp (nezhoubný), který zmizel po léčbě práškama. Nyní se to zase objevilo .. Je možné nahradit tyto prášky (Apo-OME)nějakým homeopatikem k trvalejšímu zaléčení? Děkuji za odpověď. Jindra.
2009-02-17 18:20:28
Dobrý den Jindro, homeopatická léčba mívá trvalejší účinky, po klasických lécích se stává, že se potíže vrátí. K homeopatické léčbě je ale nutné vyšetření a výběr léku podle podrobných symptomů. Nelze jen nahradit lék homeopatikem, homeopatická léčba spočívá na jiných principech než klasická, pro doporučení homeopatického léku nestačí lékařská diagnóza.
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli existují nějaká homeopatika k léčení oparu na genitáliích a ulevení bolesti, neboť mám pupínky i uvnitř a bolí to při pohybu, doteku...je velmi nepříjemné jít na wc a utírat se. Děkuji za odpověď.
2009-02-17 18:00:05
Dobrý den, homeopatika na to existují ale je nutné homeopatické vyšetření. Homeopatické vyšetření není fyzická prohlídka, je důležité popsat a sdělit symptomy. Je nutné vybírat z více léků.
Dobrý večer,dcera 5 let má po měsíci opakovanou laryngytidu-štěkavý kašel,v noci horší dýchání.Existují nějaká homeopatika?Děkuji za odpověd!
2009-02-16 21:31:18
Dobrý den, homeopatie je účinná metoda pro léčbu těchto potíží ale je nutné vyšetření, stačí kratší cca půlhodinové vyšetření pro takovéto akutní potíže.
Dobrý večer, manželovi byl při UTZ zjištěn kamínek v ledvině, po 3 měsících má jít na kontrolu a pokud nezmizí, tak na chemické rozpouštění kamínku. Lze tomu napomoci užíváním nějakých homeopatických léků? Děkuji za odpověď.
2009-02-16 20:20:23
Dobrý den, lze tomu pomoci pomocí homeopatických léků ale je k tomu nutné vyšetření. Celkem je 64 léků ze kterých je nutné vybrat ten vhodný, který byde zabírat. Současně bych ale doporučil i fytoterapii či gemmoterapii.
Dobrý den, podstoupila jsem čištění dělohy v 7 týdnu těhotenství, nyní si máme dát 4-6 měsíců pauzu. Je nějaké homeo na posílení po tomto zákroku a pro případné lepší otěhotnění? Děkuji Vám.
2009-02-16 20:17:55
Dobrý den, pro doporučení léku je nutné homeopatické vyšetření. Je řada homeopatických léků, které umožňují otěhotnět a také plod v pořátku donosit. Ale je nutné vybrat lék individuálně.
Dobrý den, můžete mě prosím doporučit homeopatika pro manžela - na zklidnění mysli, uvolnění stresu, napětí, dobrou náladu, navození relaxace, odpoutání od starostí.....prostě na "optimismus" ? Moc díky.
2009-02-16 20:15:36
Dobrý den, takový lék můžu doporučit, ale až po homeopatickém vyšetření. Je nutné odhalit co ztres a napětí způsobuje. A to nikoliv jaké vnější podněty ale vnitřní pocit člověka, proč na nějaké vnější podněty reaguje stresem. Stresové podněty jsou všude kolem nás ale každý na ně reauje jinak - to je důležité při výběru léku.
Dobrý den, bylo by možné použít homeopatika a jaký druh pro 8 letého syna?Trpí náměsíčností, nočními děsy a brání se spánku.Často pak bývá unavený a ve škole nesoustředěný...Děkuji za odpověď Jana R.
2009-02-16 11:16:56
Dobrý den Jano, popisované problémy je možné úspěšně léčit pomocí homeopatie ale je nutné vyšetření. Je více léků, které mohou léčit podobné symptomy ale je nutné z nich vybrat konkrétní lék individuálně. Jiné léky zabírat nebudou.
Dobrý den,dcera 1,5roku dostala nešťovice,v lékarně mi poradili Rhus toxicodendron 15ch. Nepamatuji si přesně dávkování (myslím, že to bylo 10 kuliček do 1dcl vody a podávat po lžičkách), poradíte mi prosím. Moc Vám děkuji.
2009-02-16 10:53:17
Dobrý den, ohledně dávkování můžete nalézt mnoho různých doporučení - neexistuje nějaký jeden správný návod. Je možné zpočátku podávat třikrát denně dvě kuličky rozpuštěné ve skleničce s asi lžící vody a pak podávat po lžičkách.Pokud bude lék pomáhat, můžete potom snížit na dvakrát nebo jednou denně. Pokud by lék nijak nepomáhal (po jednom až dvou nech) tak lék přestaňte podávat, je pravděpodobně potřeba nějaký jiný. Pokud by byla jakákoliv reakce tak přestaňte podávat ihned.
Dobrý den, udělala mi uzlinka na krku. je bolestivá ale do dalšího dne zmizí a za pár dní se oběvý zpět ale na jiném místě.... poradtě jak se stím vypořádat? Dekuji
2009-02-16 09:31:36
Dobrý den, bez vyšetření nelze příliš odhadnout, co by to mohlo způsobovat a tedy ani nic doporučit. Pro doporučení homeopatického léku by bylo vyšetření nutné. Ale mohly by také pomoct lymfatické masáže, případně nějaké detoxikační kůry. Můež být nějak přetížený lymfatický systém.
Dobrý den,nejprve děkuju za zodpovězené dotazy-moc mi pomohly vaše informace k mé problematice dotazů .
Syn 3roky má tekutou rýmu-neumí smrkat,takže popotahuje . Na noc mu vtřikujeme nosním prayem mořskou vodu .Ale v noci kašle ze spaní (někdy až ke zvracení)jakoby ho dráždila stékající rýma .Kašel zvládáme STODALem .Dle informací jsou nějaká homeo ve formě globulí... Děkuji Patty
2009-02-15 19:49:21
Dobrý den Patty, bez vyšetření toho nelze mnoho doporučit. Pro podávání kombinovaných homeopatických léků (např. Stodal) není sice vyšetření potřeba, ale účinky často nejsou uspokojivé, nebo řeší problém jen částečně. Takže můžete kombinované léky zkoušet ale pokud nebude výsledek léčby dostatečný, pak je vhodnější vyšetření a výběr konkrétního homeopatického léku na základě podrobných symptomů.
Dobrý den, existuje nějaký druh homeopatik, která by se dala užívat preventivně proti migréně anebo alespoň při akutní bolesti? Trpím bolestmi hlavy, které se obvykle objeví hned zrána a vychází z bolesti šíje, posunují se do spánku či čela, nebo se objeví během dne, obvykle při zvýšené psychické námaze. Je to tupá bolest, která se může zlepšit, když si lehnu, ale okamžitě se ozve, když vstanu. Někdy je mívám i tři dny po sobě, v průměru se objeví jednou týdně. Mám nízký tlak a snažím se dodržovat pitný režim (nedostatek vody v těle je v mém případě také příčinou). Předem děkuji. Radka
2009-02-15 12:11:35
Dobrý den Radko, pro akutní doporučení léku by bylo potřeba znát více podrobností. Z uvedených informací by jedním z možných léků mohla být Belladona, můžete zkusit, pokud by Vám bolest začínala, vzít si 15ch a ověřit si jestli Vám pomáhá. Další dávku vzít, pokud by pomáhala ale bolest by se začla opět vracet. Pokud by to nepomáhalo, bylo by vhodné vyšetření. A vyšetření by bylo vhodné i v tom případě, pokud by Vám Belladona akutně pomáhala, ale bolesti se přesto nadále vracely. Pak by byla vhodná celostní - konstituční léčba.
Dobrý den, náš čtyřletý syn je velmi "živý", ani na chvilku se nezastaví, málo spí. Existují nějaké homeopatika na takové celkové zklidnění?
2009-02-14 20:10:07
Dobrý den, pro doporučení homeopatického léku při těchto potížích je nutné homeopatické vyšetření a výběr individuálního léku. Je možné se přihlásit do léčby dětské hyperaktivity v rámci projektu Panakeia (viz www.homeopatie-panakeia.cz)
Dobrý den, mohl byste mi doporučit nějaká homeopatika pro ročního syna. Máme trochu problém se spánkem - usíná většinou dobře, ale v noci se často budí nebo kňourá ze spaní (většinou pomůže dudlík), okolo páté se ale pravidelně budí s pláčem, když ho nakojím, uklidní se, ale nemůže znovu usnout, stále se převaluje, tak po hodině znovu začíná plakat - někdy ještě usne, někdy ne. Při spaní přes den se také většinou několikrát budí. Připadá mi unavený, ale přitom nemůže spát. Se spánkem máme problém od narození, teď se k tomu pravděpodobně přidalo prořezávání zoubků. V lékárně jsem si objednala chamomillu 9 (ještě jsem nepoužila). Děkuji za odpověď Andrea
2009-02-14 19:45:51
Dobrý den Andreo, Chamomillu je možné podávat, pokud jsou akutní problémy s prořezáváním zubů (symptomy - viz starší dotazy) Někdy může být tento lék potřeba i celkově - pro posílení konstituce, to znamená, že by se dítěti celkově zlepšila energie, odolnost i spánek. To však bez vyšetření nelze odhadnout, byla by to spíše velká náhoda. Je mnoho léků, které děti konstitučně potřebují a které se zhoršují během růstu zubů. Chamomilla tak může přechodně pomoct ale dlouhodobě se stav příliš nezlepší. Pro uvedené problémy je potřeba homeopatické vyšetření a výběr celostního - konstitučního léku.
Dobrý den, chtěla bych se zeptat na Váš názor.Jsem ve 32.týdnu těhotenství.Četla jsem, že od 38. ttse má začít užívat k usnadnění porodu Actaea Racemosa 9CH 8x 1 kulička a při porodu Caulophylum 9CH každou 1/4 hodinu.Zajímalo by mne, jak tato homeopatika působí. Další problém je, že mi zjistili hraniční hodnoty glykémie při oGTT, měla jsem 4 , 8,4 , 5,2 a pan doktor mi řekl, že jsou to zvýšené hodnoty po zátěži a proto mám dodržovat diabetickou dietu.Když budu cucat 14 dní před porodem homeopatika, která jsou sladká, neovlivní to hladnu glykémie?A jsou nějaká omeopatika, která příznvě ovlivňují gestační diabetes? Děkuji za odpověď Jana
2009-02-14 17:34:06
Dobrý den Jano, těhotenská cukrovka bývá spíše chronický problém, který se objeví při větší zátěži během těhotenství. Pomohla by celostní - konstituční homeopatická léčba. Při užívání homeopatik stačí pro jednu dávku užít jednu kuličku, což nemyslím, že by vadilo. Je ale možné, připravit si z jedné kuličky vodný (nebo lihový) roztok, při užívání lihového roztoku (5% líh - 20ml, před každým užitím zatřepat) stačí užívat několik kapek - pak je množství užitého cukru zanedbatelné. S Vámi doporučeným užíváním uvedených léků před a během porodu nemám zkušenosti. Osobně bych během porodu užívání léků nedoporučoval, je to určitý zásah, který nemusí být indikován. Během porodu by měly být podávány pouze léky, které jsou v daný okamžik skutečně indikované a potřebné. Obvykle doporučuji, pokud nejsou žádné jiné potíže, začít užívat cca 14 dní před termínem Caulophylum 9ch jednou denně. Pokud se však objeví cokoliv neobvyklého, lék vysadit.
Dobrý den, už několik let mě trápí vyrážka na některých prstech u rukou. Deformuje mi tím nehty. Navíc se mi dělá vyrážka i na obličeji, která mě snad trápí ješt víc. Krémy a mastičky nepomáhají a já už začínám být opravdu zoufalá..prosím poraďte.Děkuji Jana
2009-02-14 09:00:31
Dobrý den Jano, vyrážky je nutné léčit pomocí celostní - konstituční homeopatie. Často lze vyrážky "vyléčit" i povrchnějším homeopatickým předepsáním ale může se tím zhoršit celkový zdravotní stav - může se pak po nějaké době objevit vážnější zdravotní problém (což se běžně děje při klasické léčbě vyrážek například pomocí kortikoidů). Proto je důležitá celostní homeopatická léčba aby se vyléčila příčina celkové nerovnováhy organizmu - k tomu je potřeba homeopatické vyšetření. Je pravděpodobné, že by homeopatická léčba měla být účinná.
Dobrý den,mám 3měsíčního chlapečka.Má časté záchvaty pláče a křeče, potíže s prdíkama,kakáním a celkový neklid. Přes den spí jen dvakrát maximálně půl hodiny.Když nepapá, tak jen pláče. Krmím ho z lahvičky, má rozštěp měkkého patra.Kamarádka mi poradila chamomilla vulgaris.Chci se zeptat, jak často(kolikrát přes den) a jak dlouho (týden, 14 dní, měsíc,...) může užívat tak malé dítě homeopatika. Nemám vůbec žádnou zkušenost.Předem děkuji za odpověď. Katka
2009-02-13 21:36:47
Dobrý den Katko, pokud má dítě záchvaty pláče a křeče, mohla by Chamomilla možná zabrat, ale nepřijde mi to příliš pravděpodobné. Spíše by mohl být potřeba nějaký jiný lék, který léčí problémy s kolikami a zažíváním. Lék můžete zkusit, ale je dost pravděpodobné, že působit nebude. Pokud byste chtěla lék přesto zkusit, můžete dát třeba jen jednu dávku 15ch (nebo dvě, např. po 2 hodinách) a pokud nebudete cítit, že by se dělo něco pozitivního, tak dál lék nepodávejte. Je pravděpodobně potřeba nějaký jiný lék. (1 dávka = dvě kuličky rozpustit ve skleničce v cca 1 lžíci čisté vody a potom po lžičkách nechat usrkávat). Spíše bych doporučoval homeopatické vyšetření a individuální výběr léku.
Dobrý den, dceru čeká první očkování hexavakcínou a zároveň ji necháváme očkovat proti phneumokoku. Kamarádka mi poradila thuya occidentalis 9ch pro zmírnění nežádoucích účinků. Mám dotaz jak se Thuya podává? Kdy? Před očkováním a nebo až po něm a kolik kuliček atd. Dále jsem si koupila ricinus communis 5ch na rozkojení, prosím rovněž o návrh nejlepšího dávkování. Moc děkuji. Helena
2009-02-13 12:54:47
Ohledně léku ricinus si vyhledejte starší dotazy (napište slovo ricinus do okénka vedle lupy) - je zde napsáno hodně podrobností jak užívat. Problém s očkováním je složitější. Lék Thuja zabírá u nepříliš vysokého procenta jedinců. Užívání tohoto léku je často doporučované ale zabírá jen u někoho. Vhodnější je užívání homeopatika, které je přímo připravené z hexavakcíny, tam je úspěšnost při prevenci a léčbě proti vedlejším účinkům očkování mnohem větší. Lék thuja bych doporučoval užívat pouze v tom případě, pokud má dítě konstituci podobnou tomuto léku. U jiných dětí tento lék většinou neuškodí ale ani výrazně nepomáhá.
Dobry den, chcem sa spytat ako by sa mohla davkovat arnica montana 15 CH a staphysagria 5CH pred operacnym zakrokom v nosovej dutine aby boli pre organizmus prospešné? Pomoze ak sa zacne uzivat aj pred operaciou? Dakujem za odpoved
2009-02-13 11:40:09
Dobrý den, Arniku bych nedoporučoval užívat preventivně, je to lék spíše na krevní podlitiny, může způsobit horší srážlivost krve. Jde také o druh zákroku a také je důležité, jak se člověk před operací cítí. Podle toho lze zvolit buď Staphysagrii nebo Calendulu. V nutných případech lze vzít lék 15ch den před zákrokem (ale často není nutné, zvláště u drobných zákroků) a pak co nejdříve po něm. Potom lze poračovat cca 2 krát denně do doby, než se začne stav zlepšovat - pak jednou deně, nebo vysadit.
Dobrý den, mám půl roční holčičku s atopickým ekzemem. Už několik měsíců ho neumíme vyléčit, proto jsem našla homeopata. Přëdepsal mi kombinaci léků Thymuline 9CH a Berberis vulgaris 30CH + denně 2 lžičky aloe vera. Tuto kombinaci už ale užíváme měsíc a ekzém ustupuje velmi pomalinku a navíc ji začal hrozně svědit. Chtěla bych se zeptat co si myslíte o užívání aloe vera tak malinkým miminkem a zda je dobré přidat ještě nějaké homeopatikum proti svědění (homeopat mi už jen telefonicky doporučil něco jako poumon histamine). Děkuji Vám, Jana
2009-02-13 11:15:05
Dobrý den Jano, Poumon histamine je lék, který se většinou používá při akutní alergické reakci, může pomoci i při anafylaktickém šoku. Není to však většinou lék, který by léčil dlouhodobý chronický stav. Spíše to je doplněk k léčbě, pokud se dostaví výrazná alergická reakce. Kombinace léků, kterou používáte, se používá při tzv. drenážní terapii, která se používá ve Francii. Jinde ve světě není tento způsob homeopatické léčby rozšířen. Tato léčba může mít výsledky, ale klasičtí - konstituční homeopaté tuto metodu nepoužívají. Konstituční homeopatie působí hlouběji, je často účinnější a výsledky léčby jsou dlouhodobé. Pokud po této drenážní terapii nejsou výsledky výrazné, zkusil bych spíče celostní - konstituční homeopatickou léčbu, zvláště, pokud se objevil nový symptom (svědění). Aloe vera bych nepožíval déle než 3 týdny bez přestávky - tak jako je běžné u klasické fytoterapie.
k cemu se pouziva ricinus komunis
2009-02-13 09:50:24
Dobrý den, do políčka vedle lupy zadejte slovo ricinus, zobrazí se Vám všechny dotazy na toto téma. Často se užívá na podporu laktace.
Dobrý den, navštívila jsem homeopata s přetrvájícími bolestmi žlučníku a problémy s krční páteří. Lékaři i homeopat se shodli na tom, že žlučník mě pobolívá z nervů./Před 6 lety mi umřel tatínek, mamka měla zhoubný nádor, manželovi umřela maminka na rakovinu prsu/.Homeopat mi odblokoval páteř a cítila jsem se hned lépe. Nasadil mi Nux Vomicu 15CH denně na 14 dní. A dále Ignatii Amara 30 CH 1 x týdně. První 3 dny jsem se cítila perfektně hlavně psychicky. Ted zhruba po týdnu se dostavily bolesti kolene, kyčle a celkově jsem nějaká rozlámaná/chřipka to není/. Homeopat mi doporučil Hepar Sulfur 30CH 2x denně na týden. Z ničeho nic bez příčiny se mi chce brečet a cítím velký žal na hrudi. Jinak si doléčuji zánět dutin /19 punkcí/.Svému homeopatovi věřím, ale zajímal by mě i váš názor a vysvětlení "nežádoucích projevů".Děkuji Jana
2009-02-13 08:34:53
Dobrý den Jano, pokud se po léku cítíte takto duševně špatně, pak lék okamžitě vysaďte. Pokud homeopat doporučí užívat opakovaně nějaký lék, pak je nutné aby poučil pacienta, že pokud se objeví nějaké zhoršení nebo se objeví nějaké neobvyklé problémy tak musí přestat lék brát. Užívání současně dvou léků osobně nedoporučuji. Užívání 2 x denně 30ch, pokud není lék skutečně indikován, může způsobit nepříjemné problémy - můžete vyvolat symptomy toho léku. Stává se, že ne vždy se předepíše správný lék, ale jakákoliv reakce na lék je důležitá a je nutné reagovat s dávkováním. Po vysazení léku by měly většinou nežádoucí symtomy sami odeznět. Pokud by tyto nové symptomy neodeznívali, bylo by to nutné dál řešit.
Dobré ráno, obracím se na Vás s prosbou o radu. Dcerka užívala preventivně Oscillococcinum, přesto jí výrazně vyskočila vysoká horečka - užívala Belladonnu a Paralen, přidala se zaražená rýma - brala Appis mell.+ Echinacea s vit. C+zinek, ode dneška také 1*1 Wobenzim. Nejvíce jí trápí hlasivky, mluví velice přiškrceně (studuje VŠ a odpoledne učí děti v JŠ) - bez hlasu se neobejde. Se zánětem hlasivek byla léčena ve 12/2008 antibiotiky. Děkuji za Vaši radu a přeji hezký den. Zdeňka
2009-02-13 07:39:12
Dobrý den Zděňko, oscilococcinum je dobrá prevence ale nezabrání tomu, aby byli všichni proti chřipce imuní. Homeopatické léky je nutné předepsat na základě symptomů. Například jen na základě toho, že má někdo horečku nelze doporučit belladonu. Musí tomu odpovídat další symptomy. Některé horečky potřebují Belladonu, některé Aconitum, jiné Bryonii. Pokud se předepisuje zjednodušeně například tak, že se na horečku dá belladona atd. pak mají homopatika velmi omezené účinky a hlavní účiná síla homeopatik se neprojeví. To platí i o hlasivkách - je potřeba vybrat lék na základě širšího obrazu symptomů.
Dobrý den.
Je mi 39 let,jsem diabetik 22let na inzulínu čtyřikrát denně,stále labilní.Homeopat mi předepsal-na ráno sulfur a kalium sulfuricum,večer silicea a causticum,vše ředění 30, po jedné granulce.Prosím o Váš názor,a případně o Vaše doporučení.Děkuji Viktor
2009-02-12 17:34:30
Dobrý den pane Viktore, doporučit lék při chronických potížích lze pouze na základě homeopatického vyšetření. Ale navržený způsob léčby který popisujete je nevhodný. Užívat současně čtyři různé homeopatické léky o potenci 30c každý den je nepříliš bezpečný nehomeopatický experiment. Pokud byste chtěl tuto léčbu zkusit tak hlavně při jakémkoliv zhoršení jakýchkoliv symptomů přestaňte léky užívat.


Pro objednání na homeopatické vyšetření u homeopata Václava Hrabáka pokračujte na stránku Objednání na vyšetření nebo volejte na telefoní číslo 603 743 049

Postgraduální škola
je otevřena pro studenty a absolventy homeopatických škol.

Universum Homeopathicum