On-line poradna  

Objednání na homeopatickou léčbu

Novinky:

- Homeopatie
- Čeho se vyvarovat
- Hormonální antikoncepce a problémy s menstruací

Nejčtenější:

Očkování
První pomoc
Epidemické choroby
Zásady homeopatické léčby
On-line poradna
na dotazy odpovídá
Václav Hrabák
Václav Hrabák
objednání na vyšetření
nebo na telefoním čísle
603 743 049
 
 
On-line poradna

 
Na vaše dotazy odpovídá Václav Hrabák, homeopat
Na homeopatické vyšetření se můžete objednat na e-mailu:
vaclav.hrabakvolny.cz nebo na tel. 603 743 049.
Podrobnější informace - viz Objednání na vyšetření
Odpovědi nenahrazují lékařskou péči

Pokud máte neodkladný dotaz, využijte e-mail,
v této on-line poradně může být odpovězeno i až po několika dnech.

lupa.gif hledat výraz ve stávajících dotazech:  

On-line poradna je dočasně pozastavena, ale je zde velké množství odpovědí na stávající dotazy, ve kterých můžete vyhledávat pomocí políčka s lupou.
Pokud máte dotaz na který ve stávajících dotazech nenaleznete odpověď, pošlete ho na e-mailovou adresu uvedenou v kontaktech.zobrazení 2101. - 2200. z 3021 dotazů
zobrazit: předchozí dotazy - 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 - další dotazy
Prosím o radu mám po úraze šlachy na patě a kotníku v akutní době jsem odmítla sádru a nyní mám bolestivé potíže.Prosím existuje lék homeopatický na léčbu a zklidnění. Děkuji Marcela Rapčáková
2009-02-12 13:54:20
Dobrý den paní Rapčáková, homeopatickou léčbou je možné uspíšit hojení. Ale je potřeba lék vybrat na základě symptomů. Například zda-li pomáhají studené nebo teplé obklady, zda-li pomáhá pohyb nebo naopak nehybnost atd. Podle toho je nutné vybrat konkrétní lék. Pokud například pomáhá nehybnost ale vy byste vzala lék u kterého pomáhá pohyb, tak lék nebude zabírat. Jedním z léků s problémy se šlachovými úpony je například Ruta graveolens.
Mám bronch.astma.Užívám Atrovert a Symbicort.Existuje nějaký homeopat.prostředek,který by mi tyto léky nahradil?Děkuji za odpověď.
2009-02-12 11:26:13
Dobrý den, homeopatika působí na zcela odlišných principech než klasické léky a vychází ze zcela odlišné diagnostiky. Homeopatiky nelze jednoduše nahrazovat klasické léku. Homeopatické léky se vybírají na základě symptomů a širších souvislostí. Homeopatické léky jsou na rozdíl od léků klasických schopné léčit příčinu a léčba tak může vést k úplnému vyléčení astmatu. Ale diagnostika je složitější než u klasické léčby. Pro volbu léku pro léčení astmatu je nutné homeopatické vyšetření.
Dobrý den, chtěla bych se zeptat na tyto homeopatika:CHAMOMILLA VULGARIS jak je užívat jestli jen v době menstruace nebo celý měsíc...děkuji moc Katka
2009-02-12 09:02:22
Dobrý den Katko, nevím z jakého důvodu tento lék chcete užívat a jakou zamýšlíte brát potenci. Každý homeopatický lék má širokou škálu použití, dávkování je závislé na stavu pacienta i na druhu potíží. Na vaší otázku nelze odpovědět, musela byste napsat více podrobností.
Dobrý den. Chtěla bych se zeptat na nějákou mast na velké bradavice. Problém je, že bradavice má můj kůň. Moc děkuji za odpověď Renata
2009-02-11 15:48:22
Dobrý den Renato, pro otázky vetrinární homeopatie můžete prosím kontaktovat pana doktora Michala Jiřičku: michal.jiricka@quick.cz
Dobrý den,
je mi 29 let a byla jsem na operaci s endiometriozou. Byla provedena radikální resekce endometriomů vesikovaginálního septa, močového měchýře. Nyní mám léčbu Diphereline 3 mg. Mohl byste mi doporučit nějaká homeopetika na zmírnění příznaků uměle vyvolaného přechodu?
Předem děkuji za odpověď,
Petra
2009-02-11 15:24:25
Dobrý den Petro, pro to je nutné homeopatické vyšetření. Je mnoho homeopatických léků, které mají velký vztah k ženským hormonům. Každý však na přechod reaguje trochu odlišně - podle toho je nutné vybrat konkrétní lék. Je nutné lék zvolit na základě konkrétních symptomů.
Dobrý den,

Mám malého 4,5 měsíčního syna a vždy po ránu má trochu dráždivý kašel. Hlavně po podání mléka (částečně kojím a přikrmuji mlékem HIPP HA2). Během dne pak již nekašle ani po podání mléka. Nechci mu dávat žádné kapky na kašel protože si myslím,že je zbytečné to dávat tak malému miminku. Nebo máte jiný názor? Pediatr tvrdí,že je zbytečné to léčit,když nekašle nijak závažně. Doporučil byste mi třeba nějaká homeopatika na posílení imunity,když je nyní to chřipkové období nebo to mám nechat být a čekat,zda se to zhorší či zlepší.

Moc děkuji za odpověď Lenka D.
2009-02-11 13:29:19
Dobrý den Lenko, vhodné by bylo homeopatické vyšetření. Některé děti mohou dráždit mléčné výrobky což lze homeopatickou léčbou eliminovat. Může to být předzvěst alergie, která ale může sama odeznít, neboť v tomto věku mají děti ještě méně vyvinutý metabolismus a za několik měsíců se již metabolizmus dokáže s tímto vyrovnat. Kdyby se kašel dále zhoršoval, pak by byla homeopatická léčba vhodná. Imunita lze celkově právě podpořit pomocí celostního - konstitučního homeopatického léku. Ten je však nutné zvolit individuálně, pomocí tohoto léku lze napomoci se vyrovnat s dlouhodobou indispozicí.
Dobrý den, dají se dětské roupy zlikvidovat homeopatiky?
děkuji za odpověď
2009-02-03 20:44:32
Dobrý den, roupů je možné se zbavit pomocí homeopatie. Konkrétní lék je nutné zvolit na základě symptomů, které roupy doprovází. Jedním z nejčastějších léků na roupy je Cina maritima. Obvyklými doprovodnými symptomy u tohoto léku bývá podrážděnost, neduživý vzhled v obličeji, svědění konečníku. Často se u dětí vyskytuje podráždění nosní sliznice, děti se potom hodně šťourají v nose.
Dobrý den,chtěla bych se zeptat na co se používá SILICEA 9CH.
2009-02-03 17:20:42
Dobrý den, nelze jednoduše popsat na co je tento lék. Silicea patří mezi léky s velmi rozsáhlým použitím, může být použita jak při rozličných akutních potížích tak i při konstituční léčbě což znamená, že může léčit dlouhodobé chronické problémy včetně například úzkostných stavů. 9ch je nižší potence, užívá se spíše u akutních problémů ale není to pravidlem. Popis co léčí tento lék by vydal na mnoho stránek.
Dobrý den, mám 7-letou dceru, která před 2 lety prodělala encefalitidu diagnostikovanou jako virovou - asi 3.den při onemocnění planými neštovicemi se začali objevovat příznaky encefalitidy. Skončila až na JIP FN Hradec Králové. Lékaři si s ní ze začátku nevěděli rady. Na léky proti neštovicím nereagovala, avšak na léčbu kortikoidy nedošlo. Říkali, že to byla autoimunitní reakce organismu, který se místo proti neštovicím obrátil proti vlastním tkáním. Pak jí dávali nějaké protilátky, které jí rozbouraly imunitní systém a to pomohlo. Od té doby mám ale strach dávat jí cokoli na podporu imunity, abych jen nepodpořila nějakou špatnou reakcí imunitního systému, abych to spíše nezhoršila a aby se to neopakovalo.
2009-02-03 14:11:27
Dobrý den, homeopatická léčba pomáhá i při autoimunitních poruchách ale samozřejmě ne vždy lze očekávat úplné vyléčení. Často je však homeopatická léčba účinná. Při takovýchto problémech je nutná celostní - konstituční léčba a k tomu je potřeba homeopatické vyšetření. Je možné že lokální prostředky na podporu imunity by mohli imunitu podráždit ale reakci nelze příliš předvídat. Proto je vhodná celostní léčba na základě celkového obrazu.
Dobrý den.Chtěla bych se zeptat.Mám skoro 2 letou dceru.Před dvěma měsíci jse sní byla na seškrabování molusek.Bylo to naštěstí pod narkozou.Bohužel před třemi týdny se nám ty potvůrky objevily znovu.Malá si už na ně nenechá sáhnout.Kamarádka říkala,že dávala dceři homeopatika a ty zabraly.Chci se zeptat,zda nevíte název těchto homeopatik.Doktorka nám řekla,že máme koupit tee tri oil a tím to mazat.Prosím poraď te mi.Na další seškrabování s dcerou už jít nechci.Děkuji
2009-02-03 13:30:47
Dobrý den nejčastějším lékem bývá Silicea terra což znamená, že může zabírat u cca 30% dětí. Pokud by tento lék nezabíral, pak je nutné hledat lék individuálně podle dalších symptomů (nejlépe homeopatické vyšetření). Dávkování naleznete ve starších dotazech. Do okénka vedle lupy zadejte molusk a zobrazí se Vám všechny dotazy, které se tohoto tématu týkají.
Dobrý den,chtěla bych se zeptat,zda mohu podat lék Oscillococcinum své mamině,když se zdá,že se o ní "něco pokouší" (kýchá,občas kašle),ale bere léky na srdce (byla na baypassu srdce i cév nohy),také užívá Walfarina,dále si píchá inzulin.A v jaké množství? Koupila jsem ted balení,kde je 6 kapsliček s kuličkami.Děkuji.Šárka R.
2009-02-03 11:59:05
Dobrý den Šárko, přečtěte si příbalové informace, zda-li výrobce neuvádí nějaké kontraindikace. Nemyslím si, že by v užívání měl být problém, je to vhodná prevence proti chřipce a pokud má Vaše maminka problémy se srdcem pak je vhodný jakýkoliv prostředek, který sníží riziko onemocnění chřipkou. Pokud se alespoň čtvrt až půl hodiny před užíváním léku nejí a nepije, pak pro jednu dávku stačí méně než celá dóza - stačí odsypat cca 10 až 20 kuliček. Ale sledujte stav, pokud by po léku došlo k jakémukoliv zhoršení tak lék neopakujte do doby než vše odezní a další dávku podávejte opatrně. Pro prevenci se obvykle doporučuje užívání jednou týdně, když na člověka něco leze tak jednou denně.
Dobrý den, mám obecnější dotaz k užívání a účinku homeopatik. Věřím homeopatii a používám jí k léčbě sebe i mého malého syna. Zajímalo by mne ale za jak dlouho mají homeopatika obvykle učinkovat a hlavně jak dlouho je lze užívat? Př. já beru ricinus comunis 5CH na podporu laktace. Myslím, že u mne funguje, ale užívám ho už více než dva měsíce. Nemůže už to být bez účinku nebo naopak mít negativní účinky, není dobré udělat občas př. týden pauzu? Také by mne zajímalo, zda lze homeopatika volně kombinovat s klasickými léky, zda se nějak "nebijí" účinky? Děkuji vám za radu! Jana V.
2009-02-03 10:43:11
Dobrý den Jano, vždy je dobré užívat homeopatika co nejméně, ale pokud jsou potřeba tak je užívejte. Pokud byste po vysazení Ricinus zjistila, že laktace ubývá, pak tento lék užívejte dál. Pokud lék působí pozitivně, pak není problém ho užívat i delší dobu. Ale pokud by se u Vás objevily nějaké nové neobvyklé symptomy, třeba průjem nebo vyrážka, pak je vhodné homeopatický lék vysadit a zjistit, zda-li to nemohla být příčina. Pokud se cítíte s lékem v pohodě, pak není problém v jeho dalším užívání. Užívání klasických léků může někdy homeopatické léky narušovat, ale většinou společné užívání nevadí. Pokud jsou klasické léky nutné a jejich vysazení by mohlo ohrožovat pacienta, pak je samozřejmě nutné v jejich užívání pokračovat. Je vždy lepší užívat homeopatika uprostřed mezi dobou, kdy užíváte klasické léky. Ale někdy mohou být klasické léky problémem, například pokud by se současně užívaly homeopatické léky kvůli potížích při menstruaci a současně by byly užívány antikoncepční pilulky. Ale jsou to spíše výjimky. Spíše je to otázka samotných léků - zda-li člověku prospívají, nebo naopak zhoršují celkový dlouhodobý zdravotní stav. Bez ohledu na homeopatickou léčbu je vhodné se dozvědět o konkrétních klasických lécích co nejvíce informací.
dobrý den,mám po uraze častečná amputace palce,pan dr.udělal modeláž prstu z ukazováčku,prosím jak se užívá staphysargia 5ch.a k čemu pomáhá,nevím dávkování.děkuji za radu
2009-02-03 10:17:32
Dobrý den, Staphysagria bývá často užitečná při hojení řezných (chirurgických) ran. Potenci 5ch můžete užívat 2 až 3 krát denně (2 kuličky) do doby, než se rána zahojí. Místo Staphisagrie také můžete užívat lék Calendula officinalis s podobným dávkováním, osobně bych dal tomuto léku přednost, ale neznám pozadí Všeho úrazu a operace. Je možné, že je Staphysagria vhodnější.
Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda při homeopatii (kdy jsem nachlazena a užívám homeopatický lék) můžu přidat echinaceu nebo se to nesmí míchat? Děkuji za odpověď.
2009-02-03 06:24:47
Dobrý den, echinacea by neměla vadit, ale echinacea často působí hlavně preventivně, nebo ihned v počátku nemoci. Pokud je nemoc již rozběhlá, echinacea již většinou nezabírá. Ale obecně současné užívání homeopatického léku a biliné tinktury nebo odvaru většinou nebývá problematické.
Dobrý den,manžel má nateklou holení kost na levé noze.Nejprve jsme přikládali příčinu nové obuvi-namožená noha z delší chůze.Nyní se zdá že holení část natekla a bolestivost neustupuje.Už to trvá nyní 3 týdny .Je nějaká mast na tuto problematiku?Gita
2009-02-02 20:59:18
Dobrý den Gito, bylo by vhodné léčit příčinu - zjistit co tento otok skutečně způsobuje. Masti samozřejmě můžete použít, ale většinou spíše klasické - s rostlinými výtažky, s čímž by Vám mohli pomoct v lékárně. Pro homeopatickou léčbu by bylo potřeba vyšetření.
Dobrý den,poslední dobou se zřejmě nadměrně potím (je cítit pot)-často převlékám trika.Co se týče hygieny,oblečení,deodorantů je vše v pořádku.Žádné stresové situace nemám .Děkuji Patty
2009-02-02 20:54:34
Dobrý den Patty, nadměrné pocení je součástí celkové nerovnováhy organismu. Je nevhodné užívat jakékoliv deodoranty a podobné látky. Jednak často obsahují toxické látky (viz článek o rakovině prsu) ale hlavně tím, že toto pocení potlačujete, narušujete tím celkovou nerovnováhu ještě více, což může ústit v další zdravotní problémy. Homeopatie je schopna působit přímo na vnitřní nerovnováhu, což Vás může zbavit nadměrného pocení a současně působit i celkově pozitivně na organismus. Je však nutná celostní - konstituční homeopatická léčba - k tomu je potřeba homeopatické vyšetření.
Dobry den,jiz delsi dobu me trapi nekolik zdrav.problemu.zejmena spatny spanek.jsem uz dlouho dobu ve stresu.Lecim se i na zilni zanety a casto me boli hlava,zejmena pri zmenach pocasi,coz je skoro kazdy den.jsou nejaka homeopatika,ktera by mi pomohla?bydlim v Prerove.Je nekde v okoli nejaka poradna na osobni kontakt?Dekuji za odpoved.
2009-02-02 17:14:40
Dobrý den, vhodná by byla celostní - konstituční léčba. Pro kontakty se můžete podívat na homeopatie.ivories.cz. Pokud se podaří nalézt správný lék, všechny Vámi uvedené potíže by měly postupně vymizet, je k tomu ale nutné homeopatické vyšetření.
Dobrý den, chtěla bych vědět zda se dá pomocí homeopatik zvládnout stav, kdy matka přijde tragickým způsobem o dítě ( již 18 leté), případ ještě není policií pořádně vyšetřen a rodina ještě pořádně jak se vše stalo ,jedná se o automobilovou nehodu
za odpověď děkuji
2009-02-02 13:44:48
Dobrý den, vhodná by byla návštěva homeopata. Při takovýchto tragických ztrátách spojených s velkým zármutkem bývá často doporučován lék Ignatia amara. Často ale může být potřeba i jiný lék. Ale jednou dávkou 30ch by neměl vzniknout žádný problém. Pokud by tent lék pomáhal, je možné ho užívat jednou denně do té doby, kdy by byl potřeba. Účinější by však mohl být tento lék (pokud by byl indikován) o vyšší potenci, takové léky však nejsou v lékárnách volně prodejné. Je možné ho objednat ze zahraničních lékáren, ale při užívání vyšších potencí je vhodnější aby na užívání dohlížel homeopat.
dobrý den,ráda bych věděla kolik tablet a jak často se užívají homeopatika coryzalia?
2009-02-02 12:15:19
Dobrý den, coryzalia je komponentní homeopatický přípravek, tyto léky klasičtí homeopaté nepoužívají. Řiďte se příbalovým letákem - naleznete ho i na internetu.
Dobrý den,
mám chlamydia pneumonia a neustále mě obtěžuje výtok z nosu, hleny v nosohltanu stékající do krku, kašel s vykašláváním, zalehlé uši, hlavně levé. Můžete mi prosím poradti, existuje homeopatický lék na tyto potíže popřípadě lék, který mě zbaví chlamydie pneumonia? Mohl by zabrat Silicea 9CH? Děkuji za odpověď
2009-02-02 10:30:18
Dobrý den, chlamydia pneumonia lze homeopaticky léčit. Podle toho co píšete nelze říci, zda-li by Vám silicea mohla zabírat. To by bylo potřeba vědět více informací - je potřeba určit lék podle podrobných symptomů.
Dobrý den, prosím o radu zda jsou nějaká homeopatika na zklidnění 10letého hyperaktivního dítěte.Má problémy ve škole,je neklidná ,nesoustředěná o vyučování.Předem děkuji JŠ
2009-02-01 19:05:33
Dobrý den J.Š., nejsou univerzální zklidňující homeopatika na hyperaktivitu tak jako klasické léky. Homeopatie je účinná při léčbě hyperaktivity ale je nutné vybrat konkrétní lék na základě homeopatického vyšetření. Pokud je vybrán správný lék, pak dojde ke skutečnému zlepšení soustředění a zklidnění, ale současně to není léčba podobná užívání potenciálně navykových látek. Pokud byste měl(a)zájem, můžete se přihlásit do projektu léčby hyperaktivních dětí (podrobnosti viz připravovaný web www.homeopatie-panakeia.cz)
Dobrý den, moc vás prosím o radu, které homeopata (konkrétně) užívat před plánovaným těhotenstvím. Je mi 20 let. Děkuji, Lucka
2009-02-01 15:48:25
Dobrý den Lucko, pokud jste zdravá, pak není nutné brát homeopatika. Pokud máte nějaké problémy, pak je samozřejmě homeopatie vhodná, ale výběr léku je individuální. I pokud jste zdravá, pak je možné, že během těhotenství budete nějaká homeopatika potřebovat, ale až na základě konkrétních symptomů. Až cca 6 týdnů před porodem je možné začít brát nějaká homeopatika pro přípravu porodu a pak samozřejmě po porodu na rychlé hojení, ale na to je ještě spoustu času.
Dobrý den, lze léčít u měsíčního miminka potničky na pusince pomocí Rhus toxicodendron 5 CH, popřípadě jaké dávkování zvolit.Děkuji za odpověď
2009-01-31 18:24:22
Dobrý den, není to příliš obvyklý lék pro léčbu potniček ale je také zmiňován v této souvislosti. U malých dětí jsou častými léky Aconitum, Chamomilla, Sulphur. Ale je nutné léky zvolit podle dalších symptomů. U Rhus toxicodendronu je například přítomný celkový neklid a výrazné zlepšení teplem. Je vhodné si najít podrobnější popis tohoto léku. Pokud je vybrán lék a dítě je plně kojeno, pak můžete potenci 5ch užívat sama např. 2x denně - do několika dnů by mělo být znát nějaké zlepšení. Pokud ne, pak je možné, že je potřeba lék jiný.
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat,zda si myslíte, že jde homeopatiky vyléčit Alopecii Areatu? Mockrát děkuji za odpověd K.
2009-01-31 16:01:03
Dobrý den K., je důležitá příčina. V zásadě to možné je ale zaručit to nelze.
dobrý deň, chcela by som poradiť čo by som mala užívať keď trpím depresívnymi stavmi...kedysi som brala staphysagriu ale už si presne nepamätám dávkovanie...ďakujem vopred za odpoveď
2009-01-31 00:11:56
Dobrý den, pokud Vám skutečně staphysagria pomáhala, můžete jí opět potřebovat. Dávkování je však závislé na Vašem stavu, měl by ho doporučit homeopat. U psychických potíží je často potřeba vyšší potence. V lékárnách jsou volně prodejné potence nejvýše 30. Tuto potenci můžete bez větších obav vyzkoušet a zjistit, jestli na Vás lék pozitivně působí. Ale je možné, že budete potřebovat potenci vyšší. Je také možné, že na Vás lék působil jen dočasně a nyní potřebujete lék jiný. U psychických potíží bych raději volil osobní konzultaci.
Dobry vecer, chcela by som sa spytat ake davkovanie je potrebne pri Thuja a Dulcamara ,moj syn 2 rocny ma molusky a vraj tie homeopatika velmi dobre zaberaju..Uz som z toho zufala.Dakujem pekne za odpoved. S pozdravom Katka
2009-01-30 19:22:58
Dobrý den, prosím přečtěte si otázku i odpověď z 2009-01-26 09:32:06. Tam doufám naleznete odpověď.
Dobrý večer,dceři je 6 měsíců,začala jsem dávat příkrmy,jinak byla plně kojená a v kojení pokračujeme. Jen ted s příkrmy nastal zřejmě problém se zácpou. Když byla kojená chodila tak jednou za týden a ted po těch příkrmech sice tlačí,ale vyjde jen málo,tužší stolice. Celá zrudne a ted už i pláče.Čípek vyjde hned s kouskem stolice. Pomohla by nějaká homeopatika a jak dávkovat. Děkuji Válková. Pokud by šlo odpovědět i na můj email budu ráda. pytlikajda@seznam.cz
2009-01-30 18:51:33
Dobrý den paní Válková, píšete, že dcera měla stolici předtím jednou týdně? To není příliš časté vyměšování - problém s vyměšováním byl spíše přítomen již dříve, nyní se to jen zvýraznilo. Bylo by potřeba znát více podrobností i z dřívějška, v homeopatii je nutné vybírat léky velmi individuálně podle symptomů. Příčiny u zácpy mohou být různé, např. přílišná suchost a tvrdost stolice, neefektivní činost dolního traktu atd. V různých případech jsou potřeba různé léky. Jde i o to, jaké je dítě celkově - horkokrevné / zimomřivé, jaké má nálady, jestli je hodně závislé, plačtivé... podle toho jde výběr léku zpřesnit. Napadají mě léky např Nux vomica, Alumina, Silicea ale je i mnoho dalších. Vhodné by bylo alespoň kratší vyšetření, nebo si zkuste alespoň o těchto tří lécích vyhledat podrobnosti, zda-li by neodpovídaly symptomům.
Věřím, že by homeopatie Vaší dceři pomohla. Pomocí správně vybraného léku se stolice může velmi rychle upravit.
Dobrý den.V listopadu 2007 Jsem onemocněla zápalem plic.Nyní v lednu po kontrole na plicním již snímek drobná pleur. lišta a hrubší bronchovask. kresba na dol.pol. plic. Ale můj problém je že mám pořád kašel.Nekašlu neustále,v noci mě nebudí ,ale během dne pokašlávám dokonce i někdy vykašlu hlen. U lékaře to uvádím
ale nikdo se tím nezabývá a tak si připadám jak simulant.Prosím o radu zda by nebyla pro mě v homeopatii pomoc.Děkuji. Jana
2009-01-30 10:39:26
Dobrý den Jano, na kašel existuje řada homeopatických léků mezi kterými se rozlišuje například podle toho, jestli je vykašláván hlen a jaký má vzhled, v jakou denní/noční dobu se kašel zlepšuje/zhoršuje atd. Není nutná konkrétní diagnóza, pro výběr homeopatického léku jsou potřebné symptomy. Ale je možné, že je Váš kašel součástí Vaší celkové konstituce, zápal plic mohl Vaše plíce oslabit. Pak je potřeba celkové celostní - konstituční homeopatické vyšetření.
Zdravim, je mozne zapal plic lecit pouze homeopaticky? Behem roku ma nas syn jiz druhy, vzdy ATB, sirup na kasel..., Den pred dg.mel 39 horecku, na kterou dostal Belladonu, na kasel Hepar sulfur, Droseru na noc, ale stejne jsme bacily nezastavili. Je mozne v teto akutni fazi jeste nejak plice homeo ci bylinkove plice podporit? Diky za reakci, Hana
2009-01-29 21:45:01
Dobrý den Hano, uvedená kombinace léků je spíše povrchní předepsání na oddělené symptomy. Nezdá se mi to jako vhodná léčba zápalu plic. Pokud by se měl zápal plic skutečně léčit, měl by se podat jeden lék na základě všech symptomů. Výběr léku nemusí být třeba správný, pak se vybere lék jiný. Ale předpis léků by neměl být takový, že se dá jeden lék na horečku, druhý na kašel. Takový způsob léčby zápalu plic může být skutečně efektivní jen náhodně. Ale spoléhat se jen na homeopatickou léčbu u zápalu plic může být riskatní, při komplikacích to může být smrtelné onemocnění.
Dobrý den, mému sedmiměsíčnímu synovi se po opakovaných odběrech v krvi vyskytují vysoké hodnoty jaterních enzymů (přesně AST 2,1, ALT 1,9; normální hodnota je do 0,6). Jinak je zdravý, lékaři mu neumí příčinu problému (mají podezření na žloutenku, vrozené metabolické poruchy nebo postižení svalů, ale nic se zatím nepotvrzuje). Prosím lze tento problém léčit homeopatií, příp. jak? Děkuji vám. Daniela
2009-01-29 11:54:03
Dobrý den Danielo, pro homeopatickou léčbu podobných problémů je potřeba homeopatické vyšetření. U některých konstitucí mohou být játra celkově oslabená a pomocí homeopatického konstitučního léku se mohou posílit. Je možné i doplnit přímo specifickými jaternímy léky, pokud by to bylo nutné (např.Cardus marianus)
Dobrý den,mám dotaz ohledně bylinky maytenus ilicifolia,lze ji v nynějších homeopatikách dostat a v jakém ředění a dávkování byste ji mohl doporučit ke srovnání cyklu,mám jednoletého hošíčka a kojíme.:)dále jsem se dočetla,že funguje jako mmj.přírodní kontraceptivum,máte k tomu nějaké další info,jsem přesvědčená,že by spousta žen konečně přivítala možnost přirozenější antikoncepce.Děkuji za odpověď.
2009-01-29 08:29:44
Dobrý den, nevím o tom, že by se tato bylina používala v homeopatickém ředění. Ale můžete se podívat, jestli není dostupná v nějaké homeopatické lékárně (seznam viz homeopatie.ivories.cz) Používá se ale asi spíše jako byliná tinktura - hodně odkazů na internetu. Sám o ni nemám žádné informace ale děkuji za zajímavý typ.
dobrý den chtěla jsem se zeptat, jstli je možné otěhotnět v 7denní puze při pravidelném užívání antikoncepce, a pokud bych otěhotněla a brala antikoncepci dál, je možné že dostanu i v tomto otěhotnění menstruaci? díky renata
2009-01-28 16:27:24
Dobrý den Renato, s podobnými dotazy se obraťte prosím na gynekolga.
Dobrý den, jsem dlouholetý diabetik a tak se již objevily komplikace související s touto nemocí. Na noze se objevil defekt a to v místě nášlapku. Léčba trvala přesně jeden rok. Asi po třech měsících se defekt obnovil. Nyní přetrvává již tři měsíce a není vidět žádné zlepšení i když rady a léčebný postup stanovený lékařem dodržuji. Ránu denně převazuji za použití Betadinu. Prosím o radu zda je možné k urychlení hojení použít nějaký vhodný homeopatický přípravek.
předem děkuji
2009-01-27 22:48:12
Dobrý den, byly by potřeba podrobnější symptomy k možnému doporučení léku. Nevím, jakou ránu máte na mysli.
Dobrý den chtěla bych se zeptat zda existuje nějaký homeopatický přípravek při problémech s ušníma zátkama. Chodím téměř každé 2 měsíce na ORL na proplachování. A jěště v levém uchu mám perforaci bubínku. Děkuji Vám za odpověď
2009-01-27 20:35:36
Dobrý den, pro zamezení tvorby uších zátek není žádný univerzální homeopatický lék. Tento problém je popsá u více léků, které ho mohou léčit, ale pro výběr jsou nutné další podrobnosti.
Dobrý den! Chtěla jsem se zeptat. Mám šesti týdenního syna a beru 2* denně 5 kuliček homeopatik Ricinus communis. Už jsem je brala asi před třema týdny a nezabírali a na internetu jsem se dočetla, že se moc dlouho brát nemůžou, že to potom má opačný účinek, tak jsem se toho zalekla a přestala jsem je brát. Nyní ho už zase zkouším brát, beru ho opět týden a zase u mně nemá žádný účinek. Nevím tedy co mám dělat dál, ale chtěla jsem se zeptat, jestli třeba nemám brát víc kuliček, když vážím téměř 100kg. Rodila jsem sekcí a do dnešního dne nakojím pouze 50ml a zbytek musím dát dokrm. Předem moc děkuji za odpověď Jana
2009-01-27 17:05:45
Dobrý den Jano, ricinus účinkuje jen na někoho. Pokud jste ani po několika dnech užívání nezaznamenala žádné zlepšení, pak na Vás pravděpodobně nepůsobí a dál ho již neužívejte. Jsou další léky, se kterými je možné podpořit laktaci, ale jejich výběr již musí být individuální - na základě homeopatického vyšetření.
Dobry den.davam 1.6 rocnemu synu sinupret a stodal .ma rymu a kasel s obema leky mame dobre skusenosti ale nevim estli muzu to davat soucasne.dikuju za otpoved
2009-01-27 15:20:49
Dobrý den, stodal je homeopatický lék kombinovaný, sinupret jsou rostliné výtažky. Pokud to nebude v rozporu s příbalovýmy letáky, pak bych nemyslel, že by měl být problém. Ale nepodávejte současně a sledujte účinky.
Dobrý den prosím potřebovala bych poradit.Mám roční samičku potkana Dumbo a začala mi jakokdyby menstruovat ale jinak je ok ale bojím se aby to nebyla předzvěst něčeho zléhoi.děkuji moc
2009-01-27 12:56:38
Dobrý den, pro otázky vetrinární homeopatie můžete prosím kontaktovat pana doktora Michala Jiřičku: michal.jiricka@quick.cz. Netuším, jak probíhá menstruace u potkanů.
Dobrý den, snažila jsem se zde najít, jakým způsobem mám podávat Chamomilla vulgaris 9CH na prořezávání zoubků. To mám rozpustit ráno 2 kuličky v 1 dcl a pak při příznacích dát jednu lžičku z této vody. Mám 8. měsíční dítě a za den vypije zatím jen 2-3 dcl vody. A co s tím zbytkem? Děuji.
2009-01-27 08:50:55
Dobrý den, pokud se objeví příznaky (tedy např. podrážděnost, teplota, zarudnutí tvaře, průjem - viz starší dotazy), pak rozpusťte kuličku v troše (0,5 dl) vody, zamíchejte a potom pár lžiček, třeba jednu/dvě lžičky po čtvrt hodině - uvidíte, jestli bude zabírat po několika lžičkách. Potom dávkování přizpůsobte. Pokud lžičku olízne (což je pravděpodobné), pak příště vezměte lžičku čistou. Nebo použijte lžičku původní ale tekutinu na lžičku nalejte. Nevkládejte olíznutou lžičku zpět do roztoku.
Dobrý den, mám devíti měsíčního syna, který měl 22.12. zánět průdušek léčen atb, dnes jsme byli u pani doktorky a řekla nám že poslechově neni čistý, napsala nám Spiropent a řekla v pátek kntrola, má to stejný průběh jako prosincová nemoc, protože nejprve dala stejné léky jako niní a po týdnu nasadila atb. Tak bych chtěla poradit od vás vhodná homeopatika a názor. Děkuji Vostřáková
2009-01-26 19:50:08
Dobrý den paní Vostřáková, opakování stejných infekcí je velmi časté, zvláště pokud jsou léčeny antibiotiky. To je jeden z hlavních důvodů, proč není vhodné atb užívat, pokud nejsou nutná. Při průduškách je možná homeopatická léčba, ale je nutné homeopatické vyšetření.
Dobrý den, je mi 30 let a mám syna 6 let. Otěhotnění a těhotenství bylo bezproblémové. Nyní dva samovolné potraty a nedaří se mi znovu otěhotnět. Lékaři si myslí, že mi nedorůstá dostatečně děložní sliznice. Dá se tomu napomoci homeopatiky?
Děkuji
2009-01-26 17:21:14
Dobrý den, homeopatie by měla pomoct, ale je nutný individuální výběr léku na základě vyšetření. Neboť jste již rodila, bych předpokládal, že šance jsou velmi dobré.
Dobrý den, potřebuji lék D6, ale k sehnání jej jen C10, jak přepočtu dávkování?
2009-01-26 13:43:28
Dobrý den, takovéto poteci by odpovídalo něco mezi C3 a C5. C10 je již dost rozdílná, D6 je totiž ještě potence relativně podobná užívání rostliné tinktury nebo odvaru. C10 je již proti tomu relativně vysoká potence. Někdy by mohly mít obě tyto potence opačný účinek. Není vhodné to takto nahradit. Záleží hodně na tom, k čemu je vlastně lék potřeba. Pokud by nebyla jiná možnost, pak odhadem: pokud by se D6 užívalo třikrát denně, pak C10 třeba obden. Ale spíše tento postup nedoporučuji. V lékárnách bývaí běžné léky v 5CH (= 5C) a ze zahraničí lze objednat vpodstatě cokoliv.
Dobrý den, mám 15 měsíční holčičku a doktor mi doporučil koupit si calcarea fluorica (dcerka nemá ještě zarostlou fontanelu),lze tento přípravek použít???
Děkuji moc Veronika Adamová
2009-01-26 11:52:19
Dobrý den paní Adamová, tento problém bývá většinou konstituční. Nejsem si jist na jakém základě Vám tento lék doporučil. Je možné, že na podporu růstu kostí, ale calcarea phosphorica se více týká zubní hmoty. Pokud by to třeba doprovázel defektní vývoj zubů, pak by to bylo možné. Ale jinak není tento lék přílič častý u pomalého uzavírání fontanel. Z podobných léků jsou u tohoto problému obvyklé Calcarea carbonica a Calcarea phosphorica, ale například i Silicea terra a další. Pro výběr konkrétního léku je potřeba vyšetření. Záleží tedy spíše na tom, jestli Vám lék doporučil zkušený homeopat na základě nějaké podrobnější analýzy. Pokud to byl jen výběr léku na základě informace, že dcera nemá stále zarostlou fontanelu bez ohledu na další zkutečnosti, pak to není příliš důvěryhodný předpis. Ale nelze vyloučit.
Dobrý den,má dcera má molusky na předloktí a bylo nám předesáno:Dulcamara,Thyua
v jedné vaší odpovědi jsem se dočetla ,že pravděpodobnější účinek má mít Thyua v dávkování 2x denně. My to dávkování máme naopak Dulcamara po-pá 2x 5kuliček a Thuja ne- 1x 5kuliček.Co si o této léčbě myslíte.Bereme to týden a zatím moc velké změny nepozoruji Děkuji Katka
2009-01-26 09:32:06
Dobrý den Katko, užívání dvou a více homeopatik současně nedoporučuji, klasičtí homeopaté tento způsob nepoužívají. U homeopatické léčby je nutné vybírat individuálně. U dulcamary není přílič časté, že by u molusky zabírala, u thuji je to častější. Nejčastějším lékem bývá silicea, ale to neznamená, že by zabírala u většiny případů. U vaší dcery to může být zrovna třeba thuja, která bude zabírat a silicea ne. To lze říci jen po vyšetření a nebo tím, že to zkusíte. Ale pokud léčba nezabírá, tak bych nejdříve zkusil siliceu a teprve pokud by nezabírala, tak bych šel na klasické homeopatické vyšetření.
Prosím o radu, již půl roku mám po angíně (podezření na mononukleózu) zvětšenou pravou krční uzlinu, neboslestivá a to ani na dotek...nevím jestli s tím souvisí sucho v krku, které mě nutí odkašlávat. Děkuji
2009-01-25 19:30:06
Dobrý den, problémy spolu mohou souviset. Bez vyšetření ale nelze nic konkrétního doporučit. Z nehomeopatických prostředků by mohly pomoci lymfatické masáže
jak moc je zavazne poraneni sleziny napriklad trhlina
2009-01-25 16:08:38
Dobrý den, to se musíte zeptat lékaře - specialisty.
Dobrý den,již 6let trpím opakujícím se herpesem genitálu,nic mi nepomáhá,je na tento problém nějaké homeopatika?Děkuji moc
2009-01-25 15:46:49
Dobrý den, homeopatika zabírají ale je nutné homeopatické vyšetření. Neexistuje homeopatický lék, který by bylo možné vybrat jen na základě Vámi uvedeného problému.
Dobrý den,jaké homeopatika jsou prosím vhodné pro 2leté dítě na posílení imunity?Moc děkuji
2009-01-25 15:45:34
Dobrý den, pro posílení celkové imunity je vhodné užívání konstitučního léku, k jeho výběru je však potřeba vyšetření. Z homeopatických léků nelze nic jiného doporučit. Z nehomeopatických prostředků samozřejmě Echinacea a další doplňky.
Dobrý den,dcera 2raky má zvětšené nosní mandle,ale nechci ji je nechat vytrhnout,tak jsem nasadila lymphomyosot,využívala 2 balení,užívala je 3xdenně 10kapek,mám prosím v podávání pokračovat?Děkuji Blanka
2009-01-25 15:42:05
Dobrý den Blanko, pokud po takovéto době není patrné žádné zlepšení, pak bych lék dál neužíval. Raději bych zvolil klasickou celostní - konstituční homeopatickou léčbu. V rámci projektu "panakeia" budeme s kolegy připravovat studii zaměřenou na léčbu zvětšených mandlí. Pokud jste z Prahy nebo okolí, můžete se přihlásit - cena konzultací je v rámci tohoto projektu poloviční.
Dobrý den, mému šestiměsíčnímu synovi se objevil atopický ekzem. Můj lékat, který zná homeopatii, mu předepsal PSORINUM 30, BERBERIS VULGARIS 30 a THYMOLINE 9. Léky užíváme dva týdny, ale ekzem se zatím dál rozšiřuje. MŮžete mi poradit o jaké léky se jedná, zda je vidíte na AE jako vhodné a hlavně za jak dlouho může homeopatické léčba začít zabírat? Moc vám děkuji. Jana
2009-01-25 14:14:39
Dobrý den Jano, kombinace tří homeopatik současně není vhodná, klasičtí homeopaté tento způsob podávání nepoužívají. Při léčbě atopického ekzému doporučuji zvolit celostní - konstituční homeopatii. Pokud léky nijak nezabírají ani po čtrnácti dnech, pak není vhodné je dál užívat.
Dobrý den, synovi se loni projevila pylová alergie, zřejmě jde o alergii na pyl břízy. Teď jsem mu koupila homeopatikum Luffeel. Píšou dávkování 3x1. Malému jsou teprve dva roky a pár měsíců, tabletky mi pro něj přijdou moc velké. Ani nevím, jestli by je už uměl cumlat. Můžu v tomto věku tabletky půlit nebo nějak drtit? A dodržovat dávkování 3x1 nebo stačí třeba 2x ? Děkuji, Jana
2009-01-25 06:49:26
Dobrý den Jano, Luffeel je kombinovaný přípravek, který klasičtí homeopaté nepoužívají (ani já) (o kombinovaných přípravcích viz starší dotazy). Na tabletky (nevím, jak vypadají) by se nemělo sahat rukou. Pokud je nějak rozdělíte tak abyste na ně nesahala, tak to můžete udělat. Nebo rozetřít ve třecí misce a část rozpustit ve troše vody a podat na lžičce, zbytek ponechat pro další dávku. Pokud doporučují 3x, nevadí to ani u malého chlapce. Pokud ale lék zabírat nebude, zvolil bych spíše klasickou (celostní - konstituční) homeopatii.
Pěkný den,
ráda bych Vás poprosila o radu ohledně mého 5-ti měsíčního syna. Vím, že "na dálku" je to komplikované. Syn, 5 měsíců, porod normální, novorozenecká žloutenka - 1 den světla, náchylný na ofouknutí, zimomřivý - musí být více oblečený jinak má studené končetiny, jinak velice klidný, spokojený, kojený, v noci spinká dobře, přes den jen 2x málo, nemocný nebyl, kolikou netrpěl, očkován teprve bude. Zhruba od 5-ti týdnů začal trpět ekzémem na tvářičkách, velmi suchá kůže, ekzém svědí a to hlavně po ulehnutí do postýlky a v noci. Zhoršuje ho voda, zlepšuje ?. Dříve pomáhala zinková mast, teď není vidět po ní zlepšení, promazávám "lenienskou". Tváře jsou zarudlé, většinou horké. Mám strach aby nezůstaly např. jizvy na tvářích. Konstitučně by měl být sépie - podávám 30ch, ale nevidím výsledek. Uvažovala jsem o rhusu tox. Prosím, poradíte mi a sdělíte mi Váš názor? Děkuji Vám za Váš čas. Marcela
2009-01-24 23:39:25
Dobrý den Marcelo, pokud sepie nepomáhá, pak to není konstituční lék. Rhus-t mi nepřipadá příliš pravděpodobný, i když je možný. Podle Vašeho popisu to může to být mnoho léků, je důležité, jak se chová, u takto malých dětí je to podstatným vodítkem. Může to být i Calcarea carbonica, která je častým lékem, ale pro potvrzení by bylo potřeba více informací.
Dobrý večer,

chtěla bych se zeptat, jaký lék by byl nejvhodnější na léčbu zvětšených uzlin na krku u dcery (12 let). Před 2 dny jí začala chřipka, prudký nástup horečky jsme zvládli kombinací antipyretik (jen 2 tbl Paralenu za 2 dny), zábalu a homeopatik (Gelsemium 15 CH). Dnes je bez teplot, ale začíná jí velká rýma a má hodně zvětšené uzliny.S těmi si nejsem jistá, co dát, v krku ji nebolí. Doporučil byse Lymphomyosot nebo spíše Mercurius - a jaký konkrétně? Pediatrička sice homeoptaii dělá, ale myslím, ale jen povrchně, k našemu konstitučnímu se mi zatím nechce, je to přes hodinu cesty a to se mi nyní s dcerou nechce absolvovat. Takže zatím bych to raději zkusila sama (bez nutnosti vysvgětlovat, proč zatím nepřijdeme:-))
Děkuji, Lenka
2009-01-24 22:51:40
Dobrý den Lenko, odpověď je asi již neaktuální ale stějně bych Vám mnoho neporadil. Pro doporučení by bylo potřeba znát další symptomy. U mercuriusu bych očekával výraznější symptomy, například bolest v krku. Lymphomyosotem nic nezkazíte, já osobně tento lék neužívám ale bez vyšetření je to možná pomoc. Při takovýchto problémech není konstituční léčba moc platná, stačilo by jen krátké - akutní vyšetření.
Dobrý den,chtěla bych se Vás prosím zeptat jaký je rozdíl v ricinus communis 5ch a ricinum communis 9ch.Mám 3,5 měsíčního syna,od 3 týdnů beru ricinus communis 5ch a úspěšně kojíme.Bohužel tedˇ v lékárnně neměli ricinus communic 5ch ,tak mi prodali 9ch ředění.Sami mi ale nedokázali říct jaký je v tom rozdíl a jestli je pro mě vhodné.Poradíte mi prosím ? Nerada bych,aby jsem přišla kvůli nesprávné volbě homeopatik o mléko.Předem Vám moc děkuji za odpovědˇ.S pozdravem Križanová Dagmar.
2009-01-24 12:44:28
Dobrý den paní Križanová, 9ch je trochu silnější než 5ch. Pokud Vám zabíralo 5ch, bylo by lepší u něj zůstat, většina lékáren potřebný lék dodá do druhého dne. Pokud však chcete užívat 9ch, užívejte ho zpočátku cca dva až třikrát méně často než 5ch.
Dobrý den, chtěla bych se Vás zeptat, jaký lék byste mi doporučil proti trémě? Trpím velkou trémou například pokud mám někde vystoupit, přednést nějaký referát, někdy i pokud se jedná o pohovor do zaměstnání. Při takovém vystoupení se mi třese hlas, srdce mi buší, potím se. Někdy se i potím, pokud mám mít s někým schůzku, třeba s osobou, kterou neznám. Jsem sportovně založená žena, štíhlé postavy, takže pocení se netýká váhy ani životního stylu, protože nepiji, nekouřím, jím zdravě. Mohli byste mi prosím poradit, jak se zbavit této trémy a pocení? Překáží mi to v mé budoucí kariéře a kazí mi to radost ze života.
A kde mohu případný homeopatický lék koupit? Jsem z Českých Budějovic a momentálně si z finančních důvodů nemohu dovolit platit drahého homeopata.
Předem Vám moc děkuji za odpověď.

D.
2009-01-22 21:13:57
Dobrý den D., bez osobní návštěvy homeopata lze skutečně těžko něco doporučit. Problém, který popisujete, je problém Vaší celkové konstituce. Léků, které léčí podobné problémy je mnoho a všechny léky kromě jediného, který skutečně bude postihovat příčinu, nebudou působit, nebo jen minimálně a omezenou dobu, pokud by to byly léky hodně blízké. V mnohé literatuře můžete nalézt jako doporučení na trému Gelsemium sempervirens, ale je to velmi zjednodušené doporučení, není příliš pravděpodobné, že by Vám tento lék zabral. Věřím, že najdete dobrého homeopata. Zbavení se takovýchto problémů může být velmi osvobozující a rozhodně se to vyplatí.
Dobrý den, zajímalo by mě, zdla-li ředění 1M je silnější, než-li třeba CH. Děkuji Tomáš
2009-01-22 20:13:00
Dobrý den Tomáši, CH je jednotka, nebo spíše označení způsobu ředění. CH je používáno ve francii, C v anglosaských zemích a označuje centisimální tj. stovkové ředění. 1M označuje ředění 1000 C neboli 1000 CH. Čím vyšší je ředění tím je lék silnější a déle působí. Ale někdy může lék 30 CH působit silněji než 1M. Otázka ředění je velmi složitá, volba správného ředění v sobě zahrnuje věk a vitalitu pacienta, charakter problémů a vpodstatě celou zdravotní historii.
Dobrý den,
chtěl bych se zeptat na složení homeopatik. Nejde mi přímo o nějaké konkrétní, klině nějaké běžné homeopatikum vyberte a zajímalo by mě složení běžně jak se příše u léků.
Děkuji Petr
2009-01-22 16:34:28
Dobrý den Petře, homeopatika se připravují postupným ředěním vpodstatě jakékoliv látky, ať už rostliného, živočišného nebo minerálního původu (někdy i jiného). Název homeopatika odpovídá názvu původní substance, tedy například latinskému názvu květiny (např. lék Chamomilla vulgaris je heřmánek obecný). Tyto původní substance se ředí pomocí vody, alkoholu nebo mléčného cukru. Například homeopatika, která se nejčastěji u nás dají koupit v lékárně, obsahují jako bázi, na kterou je nalita ředěná tekutina a poté usušena, sacharózu a monohydrát laktózy.
Dobrý den, chtěla bych se zeptat na co jsou vhodná homeopatika AVIARE a BARYTA CARBONIKA. Kdysi je užívala dcera, ale bohužel jsem si nepoznačila na co jsou vhodná. Děkuji Jana.
2009-01-22 10:40:02
Dobrý den Jano, pravděpodobně máte na mysli Tubrculinum aviare. Oba léky se používají spíše při konstituční léčbě, obrazy těchto léků jsou velmi rozsáhlé, nelze říci jednoduše k čemu jsou. Tuberculinum aviare může mít hodně plicních problémů ale není to podmínkou.
Dobrý den, před půl rokem jsem šel k lékaři s tím, že se mi točila hlava. Naměřil mi vyšší tlak 150/90, dostal jsem léky. Tlak se zlepšil, ale točení hlavy trvalo stále. K tomu se přidala bolest mezi žebry, tlak asi na žaludku. Byl jsem poslán n sono, výsledek negativní. Poté jsem šel na gastroskopii, s tím že mám zánět žaludku a dostal jsem lék Helicid. Nyní jsem byl na gastroskopii znovu a žaludek je čistý, lék byl vysazen, ale problémy mám pořád stejné. Špatně reaguji na některou stravu, půl hodiny po jídle se mi uděla zle, mám podezření na žlučník. Žádný kámen tam nemám, tak nevím. Prosím o radu. Je mi 30 let. Děkuji Karel.
2009-01-21 23:48:55
Dobrý den Karle, pokud máte podezření na žlučník, pak je velmi vhodným lékem Vlaštovičník větší (Chelidonium majus) v nízkém homeopatickém ředění, kterým můžete podporovat funkci žlučníku. Viz článek Žlučník a problémy s klouby na těchto stránkách. Pokud Vám lék nebude pomáhat, pak je nutné hledat jinou příčinu, k tomu je potřeba homeopatické vyšetření.
Zdravim vas.Chtela bych se zepat-tříletá dcera má virový zanět dutiny ústní.Musí jí to určitě moc bolet.Skoro nic nejí ani nepije.Jaké nápoje,jídlo,bylinky a popřípadě další léčbu doporučujete.Moc děkuji.Sirotková
2009-01-21 14:08:34
Dobrý den paní Sirotková, homeopatikum je nutné vybrat na základě konkrétních podrobných symptomů. Co se týká ostatních metod léčby - v tom Vám mnoho neporadím. Homeopatika by měla zabrat ale je potřeba vyšetření.
dobry den existuji h...omeopaticke leky na odvykani zavislosti na lecich popripade na abstinencni priznaky na ne dekuji za pomoc
2009-01-21 12:45:58
Dobrý den, při odvykání závislosti na lécích je možné použít přímo homeopatický lék vyrobený z toho konkrétního léku. Jeho užívání pak pomáhá při odvykání. Je to možné použít jak při odvykání kouření tak i tvrdších drog. Některé homeopatické léky z návykových látek jsou i vyrobené a je možné je objednat v zahraničních lékárnách. Homeopatický lék konkrétní látky si také člověk může vyrobit sám, nebo ho může připravit nějaký praktikující homeopat, případně poradit jak je to možné učinit.
Dobrý večer! Po skoro 2 letech jsem postupně s pomocí Intocelu od Diochi vysadila antidepresiva Olwexya, moje poradkyně mi nyní doporučila arnicu montanu 9 ch. Bohužel jsem teď měla vysokou psychyckou zátěž /manžel přišel o práci, dcera problémy ve škole/, necítím se dobře a mám obavu, abych se nemusela k antidepresivum zase vrátit. Co byste mi poradili vy? Děkuji předem za odpověď. J.K.
2009-01-20 23:11:10
Dobrý den, Arnica montana se v akutních stavech často používá při úrazech ale při chronické léčbě může léčit i psychické potíže včetně deprese. Ale je to použitelné jen u velmi malého procenta lidí, kteří trpí depresemi. Doporučit tento lék při depresích je možné pouze po relativně dlouhém podrobném vyšetření. Pokud by pro Vás tento lék byl vhodný a zabíral by, tak byste sama cítila, že antidepresiva nepotřebujete. Pokud je tomu naopak tak je možné, želék není vybraný správně a je nutný lék jiný.
Dobrý den,
prosím Vás o radu týkající se mé 6leté dcery. Již od tří let, po nástupu do předškolního zařízení, má opakované záněty středního ucha doprovázené rýmou a vysokými horečkami. Vždy je léčeba antibiotiky, byla jí odebrána nosní mandle a jelikož měla problémy se sluchem, tak jí do uší byly voperovány dreny. Několik měsíců byla bez potíží, nyní má však zase zánět v obou uších (výtěrem potvrzen streptokok pneumonia). Prosím o radu, jak posilovat její imunitu a zda je možné léčení zánětu jiným způsobem, než antibiotiky.
Děkuji, Zumrová
2009-01-20 19:17:31
Dobrý den paní Zumrová, opakované záněty středního ucha jsou častým jevem, který lze pomocí homeopatie velmi dobře léčit. Užíváním antibiotik se v těchto případech imunita postupně zhoršuje a onemocnění se pak přesouvají hlouběji. Při homeopatické léčbě je možné navrátit se se zdravím před dobu, než záněty začaly. Ale je nutná celostní - konstituční léčba aby se člověk zbavil těcho chronických problémů.
Dobrý den,
má 5-ti letá dcera měla ve 4/08 v krku nález pyogenního streptokoka na 3 křížky (v prvním výtěru v kombinaci s heamofilem, v druhém cca 6/08 pak v kombinaci se staphylokokem aureem) opět na 4 křížky. Atb. jsem na radu našeho homeopata nenasadila. Vzhledem k tomu, že je neustále bledá, má zvětšené uzliny na krku a teď se jí opět objevily vzadu na patře tmavé flíčky, bez bolesti v krku - mám obavy z komplikací. Také přetrvává náhodný nepravidelný kašel s "hrčením" ve frekvenci třeba 1-3 zakašální za den(2 dny nebo při usínámí), který však po podání sirupu během pár dní vymizí. Zajímá mě váš názor, zda mám vytrvat v hom. léčbě nebo přeci jen nasadit atb.
2009-01-20 19:01:12
Dobrý den, to jestli jsou nutné nasadit antibiotika nemohu rozhodnout. To musí udělat Váš praktický lékař. Důležité je, zda-li homeopatická léčba postupuje správným směrem, což by měl vědět Váš homeopat. Pokud se jedná o nějaké starší akutní onemocnění, které se po homeopatickém léku opět objevilo, pak často atb nejsou nutná. Je to známka toho, že se organismus uzdravuje a vypořádává se s dřívějšími problémy. Pokud však homeopatická léčba nezabírá a stav je vážný, pak jsou často antibiotika nutným řešením. V homeopatické léčbě lze pak dál pokračovat. Důležitá je vitalita - pokud je dítě v lepší náladě a zvládá onemocnění lépe a onemocnění se nějak vyvíjí, pak to může být pozitivní efekt homeopatik a stav se bude postupně lepšit. Pokud se nálada však zhoršuje, dítě je vyčerpané, špatně spí, pak to není dobrá známka.
Dobrý den, žádám Vás o radu.Mám problémy se stresem a nervozitou, na inetu jsem si přečetla charakteristiky chování a vybrala jsem si gelsemium sempervirens 9 a 15 ch.Strach a obavy se mě drží i 3 měsíce před náročnou zkouškou (v průběhu příprav na ni)chtěla jsem je proto začít brát už teď, jen nevím jak často a kolik.Napadlo mě, že začnu s 9 a před zkouškou zkusím 15.Je to chybná úvaha?Děkuji,Karolína.
2009-01-20 15:09:02
Dobrý den Karolíno, můžete to zkusit a uvidíte. Pokud jsou ty obavy přítomné již nyní, pak můžete zkusit začít s užíváním. Při dlouhodobém užívání (pokud Vám bude lék pomáhat) je vhodné si připravit vodní/lihové ředění. Do kapátkové lahvičky rozředit dvě kuličky v 20% alkoholu. Jako jednu dávku užít pár kapek (před použitím vždy 5x bouchnout s lahvičkou o knihu) 5 nebo 9 ch můžete obvykle užívat jednou denně, ale přizpůsobte si to dle Vaší potřeby. Pokud budete cítit, že lék zabírá, počkejte s další dávkou až do doby, kdy se původní symptomy opět vrací. Při jakémkoliv zhoršení lék vysadit. Pokud lék nebude zabírat ani po několika dnech, pak je to pravděpodobně lék nesprávný. V tom případě je nutné vybrat lék jiný podle symptomů. Vhodné je pak homeopatické vyšetření.
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, co by mi pomohlo k léčbě růstu vlasů. Vypadaly mi vlasy před 3 lety následkem předávkování antibiotiky (měla jsem často záněty průdušek), tím vznikla autoimunita na štítnou žlázu a vypadaly vlasy. Věřím alternativní medicíně - různé bylinky, před 2 dny jsem začala používat Joalis capilidren od pana Jonáše, jím různé vitamíny a zkouším vše možné, ale trvá to již dlouho. Pomohla by možná i homeopatie. Přemýšlím o úplně detoxikaci, tu jsem ještě nezkoušela. Jinak už nevím. Děkuji moc za odpověď. Jana
2009-01-20 08:15:00
Dobrý den Jano, pro konkrétní doporučení by bylo nutné vyšetření. Jedna z možných postupů by bylo přímo použití homeopatického léku vyrobeného z Vámi užívaných antibiotik. Je možné, že se organizmus stále nemůže vypořádat s tou intoxikací. Možností postupů homeopatické léčby je však více, záleží na Vašich současných aktuálních symptomech a také vývoji Vašeho zdravotního stavu po těch antibiotikách. Věřím, že by homeopatie měla pomoct.
dobry den chtela bych se zeptat kde v okrese novy jicin bych nasla homeopata a zda lze lek apis nebo inodal brat bez doporuceni lekare a kde ho sezenu dekuji eva
2009-01-19 12:07:24
Dobrý den Evo, pro vyhledání homeopata zkuste seznam homeopatů na homeopatie.ivories.cz. Lék Apis seženete v normální lékárně, pokud prodávají léky firmy Boiron, v potencích 5 až 30ch bez předpisu. Jde ho brát bez doporučení lékaře ale doporučoval bych buď konzultovat s homeopatem a nebo zvolit tento lék na základě nějakého hodnověrného doporučení. Homeopatika nejsou neškodná a je důležité je užívat na základě konkrétní indikace. Lék inodal není homeopatikum a nemám s tímto lékem zkušenosti.
...ještě k té liposukci. Mohu případně kombinovat homeopatika s via tromb - sprej a Aescin Teva? Děkuji. M.
2009-01-19 07:21:49
Myslím, že by to nemělo vadit, ale já osobně důvěřuji více homeopatii. A často platí, že čím méně, tím lépe.
Dobrý den,
chystám se na liposukci v lokální anestezii. Zajímalo by mne, jaká homeopatika bych mohla použít pro lepší hojení a celkovou rekonvalescenci (otoky, modřiny, bolest)? Šla by na to Arnica Montana a Hypericum perforatum? V jakém ředění 9CH, 15 CH nebo 30CH a kolik kuliček kolikrát denně? Mohu případně něco použít již před samotnou liposukcí? Děkuji.
Hezký den! M.
2009-01-18 22:54:40
Dobrý den M., nevím, jestli jste již liposukci neprodělala. Arnica je vhodná, když převládají krevní podlitiny, Calendula, když převládají řezné rány a chcete podpořit hojení jizev. Hyperikum, pokud jsou poraněná a bolestivá nervová zakončení - což pravděpodobně nebude potřeba. Všechna ředění jsou použitelná, (9ch např. 3 - 4 krát denně, 15ch 2 krát denně, 30ch 1 denně - jedna dávka = 2 kuličky) ale užívat jen, pokud jsou potřeba a při čemkoliv neobvyklém léky vysadit. Lék je dobré vzít co nejdříve po zákroku, jedna dávka calenduly 15ch těsně před zákrokem by neměla být na škodu, ale pokud je lék užit ihned po tom, tak je to dostatečné.
Dobrý den, máme 3,5 letého syna a je s celkem přesnou pravidelností cca po 3-4 týdnech nemocný. Vždy rýma a do dvou dnů po začátku rýmy teploty 38-40C. Horečky trvají tak 2-3 dny, rýma a kašel asi týden. S touto pravidelností marodí už od svých 10 měsíců. Dříve míval pouze vysoké horečky, vždy nám nasadili ATB, po týdnu to bylo dobré a za 3 týdny opět. Horečky, ATB a nikdo nám dodnes nic nezjistil od čeho by to mohlo být. Přes léto je stav o něco lepší. Prosím o radu, zda by mu pomohla nějaká homeopatika a případně která a jak se užívají. Mockrát Vám děkuji za odpověď. Jarka
2009-01-18 22:30:52
Dobrý den Jarko, problém, který popisujete, je problém chronický. Je proto nutná celostní - konstituční léčba. Akutní homeopatická léčba by sice mohla tu jednu epizodu pomoci vyléčit ale provděpodobně by se nic nezměnilo na tom, že by se ty horečky nadále vracely. U některých léků je popsána schopnost léčit takovéto cyklicky se opakující se horečky. Některé z těchto léků jsou také účiné při léčbě malárie (to vůbec neznamená, že by onemocnění Vašeho syna mělo mít s malárií něco společného. Jen jsem si na to vzpoměl, neboť malárie se může někdy projevovat horečkami, které se navracejí přesně každý měsíc, ale příčin podobných problémů může být samozřejmě více. Pokud jste ale v období před prvním výskytem horeček navštívili tropcké oblasti, pak by to mohlo být důležité.) Pro léčbu Vámi zmíněných problémů je nutné homeopatické vyšetření. Věřím ale, že homeopatie může pomoct. Homeopatie často pomáhá v případech, kdy lékařská diagnóza je neznámá a přesto jsou symptomy velmi zřetelné.
Dobrý den chtěla jsem se zeptat, co by pomohlo na ostruhy pat bolí to jako čert děkuji vám Eva
2009-01-18 19:44:21
Dobrý den Evo, na doporučení léku je potřeba více podrobností. Důležité jsou přesné pocity bolesti ale i jiné věci. Ale mohou na to homeopatika zabírat.
Dobrý den, jsem maminka již 18.měsíční dcery Leonky. Trápí nás hodně zoubky. Bylo nám doporučeno chamomilla vulgaris 15ch, dávkování 3 kuličky rozpustit v decce vody a dávat z toho 3 lžičky denně. Ale někde čtu a i jsem slyšela zase jiné dávkování. Sama mám pocit, že nám to na bolest zoubků moc nepomáhá. Prosím Vás tímto za objasnění dávkování, určitě i pro ostatní maminky. Předem Vám moc děkuji. S pozdravem Žaneta
2009-01-18 19:03:39
Dobrý den Žaneto, o tomto léku tady toho bylo již hodně, do políčka vedle lupy napište chamomil a zobrazí se Vám všechny dotazy. Dávkování je hodně individuální, možné je podávat např. 15ch 1 až třikrát denně, 9ch 2 až 4 krát denně (2 kuličky). Důležité však je, jestli cítíte, že lék pomáhá. Pokud ne, pak lék není potřeba a jeho podáváním můžete naopak stav zhoršit. Není to v dávkování ale v tom léku. Chamomilla je častým lékem ale rozhodně nezabírá u každého. Je potom nutné vybrat jiný lék na základě symptomů. K tomu je však již potřeba vyšetření, neboť možných léků je více.
Dobrý den, pediatr, který se věnuje homeopatii, doporučil mému pětiměsíčnímu synovi na pleť krém HOMÉOPLASMINE. Nice o něm ale nevím a neumím o něm najít žádné informace. MOhl byste mi prosím poradit, o jaký lék se jedná, jak působí a zda je možné ho používat jako denní kosmetiku pro malé dítě. Děkuji Vám za odpověď. Jana V.
2009-01-17 21:07:02
Dobrý den Jano, tento lék je složený homeopatický přípravek, klasičtí homeopaté tyto léky nepoužívají. Řiďte se příbalovým letákem.
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda je možné kombinovat klasickou léčbu s homeopatiky. Lékař mi předepsal na úzkostné a depresivní stavy Diazepam, po poradě s homeopatikem mi byl doporučen přípravek Ignatia amara. Děkuji za odpověď.
2009-01-17 20:20:45
Dobrý den, pokud bude homeopatická léčba účinná a tedy pokud je homeopatický lék vybrán správně, tak diazepam nebudete v brzké době potřebovat. Neznám Váš konkrétní stav, ale pokud budet cítit, že si diazepam vzít potřebujete, tak si ho vezměte.
Dobrý večer. Mé 10-ti leté dceři vyšly pozitivně testy na lymskou boreliozu. Chtěla jsem se zeptat, jestli je nějaký vhodný homeopatický lék a jestli je možno přípaně kombinovat s klasickou léčbou. Díky Markéta
2009-01-16 21:18:45
Dobrý den Markéto, boreliózu je možné úspěšně léčit pomocí homeopatie a je možné homeopatickými léky doplnit i klasickou léčbu - někdy ani klasická léčba nezabírá. Podle symptomů lze volit klasické homeopatické léky nebo tzv. nosodu boreliózu. Ale konkrétní způsob léčby by měl doporučit homeopat na základě vyšetření.
Dobrý den, mám 2letého syna, který od začátku listopadu pokašlává. Léky typu Mucosolvan nebo Hedelix nepřinesly podstatnou změnu, proto jsem se rozhodla pro homeopatika. Paní lékárnice mi doporučila Poumon-histamine 15CH a současně Theridion currassavicum 30CH. Podle jejího názoru se zřejmě jedná o reakci na nějaký alergen. Jaký máte názor především na Theridion, nikde jsem o něm nenašla podrobnější informace. Děkuji za odpověď. Gabriela K.
2009-01-16 14:38:30
Dobrý den Gabrielo, Puomon histamine dokáže potlačit alergickou reakci ale není to léčba, která by směřovala k vyléčení. Tento lék bych doporučil při alergických záchvatech ale ne jako dlouhodobou léčbu. Pro doporučení léku Theridion bych předpokládal alespoň nějaké vyšetření. Není to příliš obvyklý lék na kašel. Pokud Vaše lékárnice Vašeho syna zná a doporučila mu lék podle více symptomů, pak by to bylo možné, ale jen na základě toho, že Váš syn dlouho pokašlává, nelze tyto léky doporučit.
Dobrý den, děkuji za odpověď týkající se zánětu očního nervu, vše začalo náhle ve večerních hodinách při sledování televize, na levém oku se mi začala tvořit mlha.Bohužel se tyto příznaky vracejí denně postupně se přidaly bolesti hlavy a kostí kolem očí. V některých momentech mám pocit, že oční bulva je větší než oční otvor,cítím tlak, jako by se oko zvětšilo(při měření oč. tlaku však normální hodnoty) a zároveň mám pocit jako by na oko něco zepředu tlačilo.Občas okem projede bolest(např. při soustředěném pohledu nebo jasném světlu) a ta se táhne jako by do mozku. CT vyšetření je v pořádku, zjištěny však výpadky v zorném poli levého oka. Závěr lékařů, že v těle musí být zánět, který se najde pomocí lumbal. funkce - té se však bojím. Chtěla bych vědět, zda je možno vyčistit organizmus od zánětlivých faktorů, aniž je specifikováno ložisko. Byliny a různé detox. preparáty prozatím nepomohly. Omlouvám se za rozsáhlý dotaz, ale začínám být zoufalá,navštívila jsem několik lékařů a znám snad jenom diagnózu, nikoli příčinu. Velký dík za odpověď. Jana
2009-01-16 12:10:06
Dobrý den Jano, homeopatické léky je možné předepsat na základě symptomů, jaké člověk popisuje. Není nutná přesná diagnóza - homeopatické léky jsou popsány souborem symptomů a lék se podá právě podle toho, jestli má člověk symptomy podobné. Tím se aktivuje obraný systém v člověku, který pak sám účině zánětlivý proces vyléčí. Podle symptomů, které popisujete myslím, že by měla být homeopatie účinná ale pro výběr léku by byly potřeba ještě další informace.
Dobry den,pane doktore prosim o radu,synovi je 5 let a ma zvětsenou nosni mandli,nechci mu ji nechat odstranit.Zacala jsem mu davat obden 3 granule silicei 15ch.Pomůzeto ji zmensit?Syn trpi také laryngitydy.dekuji za odpověd.
2009-01-16 11:55:23
Dobrý den, silika je jeden z možných léků, které mohou být indikované u zvětšené nosní mandle, ale obecně může zabírat odhadem jen u 10% případů. Problémy s mandlemi jsou problémy chronické - lék musí odpovídat konstituci dítěte, jinak nebude zabírat. Sledujte synův stav, pokud po čtrnácti dnech až 3 týdnech nebude patrná žádná změna (nemyslím jen přímo s mandlemi ale třeba zlepšení nálady, zlepšení jiných fyzických obtíží) pak bych lék dál nepodával. Pravděpodobně je potřeba lék jiný - v tom případě bych raději volil homeopatické vyšetření. Pokud by se objevilo jakékoliv zhoršení, tak lék vysaďte okamžitě. Pokud je lék správný, bude pomáhat i na zmíněné laryngitidy.
Dobrý den.lze sníženou funkci štítné žlázy léčit homeopatií? Pokud ano,jakými léky?..nyní beru klasické léky:Letrox 50 -ráno 2x na lačno a druhý den 1a půl tablety na lačno...unavuje mě neustálé jezení pilulek které nic neřeší,pouze doplńují hormon.
děkuji zuzana měkotová
2009-01-16 10:55:07
Dobrý den Zuzano, pomocí homeopatie je možné úspěšně léčit problémy štítné žlázy. Pokud by se stav začal zlepšovat, je možné postupně snižovat dávky klasických léků. Problémy štítné žlázy jsou problémy chronické - je nutná celostní - konstituční léčba.
Dobrý den, máme s partnerem potíže s nedostatečnou erekcí. Je nějaký účinný homeopatický lék pro podporu erekce. Děkuji. Naďa
2009-01-16 09:57:54
Dobrý den Naďo, potíže s erekcí není možné léčit samostatně jako "jen" potíže s erekcí. Je nutné celkové vyšetření - problémy s erekcí může mít více souvislostí - jak fyzických tak psychických. Homeopatické léky jsou v těchto případech účinné, ale léků, které mohou obvykle erekci léčit je cca 75. Jen ten správně0 z nich vybraný může být účinný.
Dobrý den, mohl byste mi prosím doporučit lékaře homeopata v Olomouci.Nemám zatím s homeopatií zkušenosti a vzhledem k problémů, které mám v těhotenství, bych ráda zvolila tento typ léčby. Děkuji
2009-01-15 22:04:42
Dobrý den, nikoho osobně v Olomouci neznám, zkuste seznam homeopatů na homeopatie.ivories.cz. Ale ověřte si současně, jakým způsobem homeopat pracuje.
Dobrý den, mám téměř sedmiměsíčního syna a ten není schopen být na minutu sám, resp. není schopen se na chvilinku sám zabavit hračkou. A to vím, že se nejedná o jeho závislost na mě. Stejně se chová, ať už jsem s ním doma já či manžel, či tchyně nebo moje máma. Nemá prostě rád, když se mu člověk nevěnuje non-stop. Nikdo po něm ale nechce, aby byl sám hodinu nebo déle. Jde mi o to, aby se prostě jen uměl na pár chvil zabavit a neřvat, např. když jdu na toaletu nebo otevřít pošťačce nebo umýt hrnek od kafe a nebo si na to kafe jen postavit vodu (to mě totiž na deset vteřin ztratí ze svého zorného úhlu). Předesílám, že se ho nechci zbavovat pro vlastní pohodlí a číst si a nebo koukat v klidu na televizi, jen prostě už psychicky nezvládám ten permanentní řev a kňourání. Všeobecně je ale ukňourané miminko, jakoukoliv nelibost vyjadřuje řevem a kvičením. Když někam jedeme, tak musím být předem sbalená, abych za jeho hysterického řevu nelítala zpocená a ve stresu po bytě, vlastně i zuby si čistím tak aby na mě viděl. Zkoušela jsem s ním uvařit, dala jsem si ho na hrací deku půl metru vedle sebe, no a ten řev který spustil... hrůza. Vždycky večer jsem už totálně hotová a zralá na nějakou klec v blázinci. Přitom když máme návštěvu nebo prostě když jsou kolem lidé (obchod, doktor, nebo stačí i když jsme doma oba,já i manžel), tak je jak filmová hvězda, nasadí úsměv a ani kvík. Už jsem ho dvakrát nechala asi dvacet minut o samotě plakat, a bylo to šílené. Rvalo mi to srdce, malej byl úplně zpocený, ale fakt je ten, že v momentě, kdy jsem přišla do místnosti a uviděl mě, tak ještě chvíli kňoural, ale za chvíli, když byl v náručí, se zase usmíval, takže pro mě to znamenalo, že je v pohodě, že ho nic nebolí a že jen a pouze chtěl naši přítomnost. Podotýkám, že byl najezený, vyspaný, přebalený. Existuje na jeho permanentní ukňouranost nějaký lék a není nebezpečný(mám na mysli, zda třeba nemůže nějak otupit jeho jinak velkou vnímavost a zájem o svět)a nebo jsme si jen vychovali malého závisláčka? Děkuji. K.
2009-01-15 14:54:55
Dobrý den K., nemusíte se obávat, že by používání homeopatik působilo nějakým otupovacím způsobem. V případě, který popisujete, a pokud bude nalezen správný lék, se dítě zbaví nadměrného vnitřního nutkání po Vaší společnosti. Naopak mu to dá šanci se od pocitu velké závislosti osvobodit a tím mu umožnit větší volnost a svobodu. Také si nemusíte dělat hlavu z výchovy. Přestože to tak někteří lidé prezentují, není pravda, že by výchovou bylo možné změnit takovéto zásadní věci. Již při narození je temperament dítěte zřejmý. Aby ale byla homeopatická léčba účinná, musí být lék vybrán velmi individuálně. Chování, které popisujete, může mít více příčin. Při hledání léku pomohou kromě popisů chování i další věci - jak je třeba citlivý na teplo/chlad, jak se rád koupe, jestli mu třeba výrazně nevadí pohyb nahoru nebo naopak dolů a mnoho dalších věcí. "Ukňouraných" léků je více.
Dobrý den,
existuje homeopatická léčba i v případě glaukomu? Děkuji, Caroline
2009-01-15 11:52:38
Dobrý den Caroline, homeopatická léčba zabírá i u případů zeleného zákalu. Je nutná celostní - konstituční léčba.
Dobrý den,můj malý vnouček 1,5 letý trpí pocením nohou.Dokonce se mu mezi některými prstíčky udělala plíseň,byli s ním u kožního,dostal mastičku,kůžička se trochu zlepšila,loupe se,ale vyléčeno to není.Prosím o radu.Díky Šárka
2009-01-15 09:43:38
Dobrý den Šárko, pro výběr léku by bylo potřeba vyšetření. Je více léků u kterých je tento symptom výrazný a to i u malých dětí. Je nutné vybrat lék na základě celkové konstituce dítěte.
Dobrý den, jsem ve 22.týdnu těhotenství a mám rýmu, která mi ucpává nos tak, že nemohu vůbec dýchat. Lékař mi doporučil kapky Sanorin, ale ty pomáhají jen na hodinu, pak se opět dusím. Mohu užívat některé z homeopatických léků na ucpaný nos? Děkuji Dagmar
2009-01-15 08:40:29
Dobrý den Dagmar, pokud je nalezen správný lék a pokud zabírá, pak není problém ho užívat během těhotenství. Vybrat lék je nutné na základě více symptomů. Pokud zvolíte lék, neužívejte ho delší dobu, pokud nebude objektivně zabírat.
Dobrý den, našli mi v pochvě Streptococcus agalactiae. Antibiotika odmítám, pomůže mi nějaký homeopatický přípravek? Děkuji Lenka
2009-01-14 14:59:19
Dobrý den Lenko, bez vyšetření nelze lék doporučit. Je nutné vybrat správný lék podle podrobných symptomů. Homeopatické vyšetření není fyzická prohlídka. Jen je potřeba detailně popsat Vaše problémy.
Dobrý den,poraďte,prosím,jak se užívá Arnica montana preventivně na chrapot pro desetileté dítě.Má se používat 5 CH nebo 9 a kolík krát denně? Děkují.
2009-01-14 14:32:03
Dobrý den, nevím, z jakého důvodu by mohlo být opodstatněné podávat Arnicu preventivně na chrapot.
Dobrý den,

chtěla bych se zeptat zda a jak lze s pomocí homeopatické léčby léčit atopický exem u pětiměsíčního chlapečka. Můj syn má symptomy AE od narození, projevuje se mu hlavně na hrudníku, rukou a zátylku jako červená zrohovatělá kůže. MŮj lékař ho chce léčit kortikoidní mastí, s tím ale u tak malého chlapečka nesouhlasím. Jaké jsou možnosti léčby a zkušenosti prostřednictvím homeopatie v této oblasti a jak mám nejlépe postupovat? Děkuji za odpověď
2009-01-14 10:28:27
Dobrý den, atopického ekzému je možné se zcela zbavit pomocí homeopatické léčby a na rozdíl od kortikoidů nemá tato léčba negativní vedlejší účinky. Ale je nutné homeopatické vyšetření a následná celostní - konstituční léčba.
Chcem sa opítať či mi neviete poradiť niečo na herpes - res. na opar na pere. Neustale sa mi opakuje. Dakujem.
2009-01-13 14:40:22
Dobrý den, bylo by potřeba znát více informací, je nutné vybrat lék podle více symptomů (viz otázka 2009-01-08 18:53:21). Vhodné je homeopatické vyšetření.
na co se použivá gelsemium sempervires 200ch
2009-01-13 14:13:01
Dobrý den, tento lék je možné předepsat při celostní - konstituční léčbě (na základě celkového obrazu pacienta), ale v akutních případech se často používá při léčbě chřipkových stavů (chřipka ale i třeba rýma) a to i jako profylaxe.
Dobry den,chcela by som sa spytat ci moze moje 2 rocne dieta bezproblemou uzivat dlhodobo lymphomyosot?
2009-01-12 13:56:43
Dobrý den, lymphomyosot je složený homeopatický přípravek - klasičtí homeopaté ho nepoužívají. Při užívání je nutné se řídit příbalovým letákem. Já osobně - pokud by znatelně pomáhal (a současně se nijak nezhoršoval mentální stav - třeba podrážděnost, nespavost), tak bych ho užíval i delší dobu (i když bych ho zkusil po nějaké době - cca 3 týdnech na několik dní vysadit, jestli je skutečně potřeba). Pokud by výrazně nepomáhal ani po 14ti dnech, tak bych ho užívat přestal.
Dobrý den,chtěla bych se zeptat, zda existuje možnost homeopatické léčby zánětu očního nervu. Děkuji za odpověď. Jana
2009-01-12 09:05:07
Dobrý den Jano, je to možné, je nutné vybrat lék na základě symptomů.
hoj já bych se chtěla zeptat kolik přibližně stojí miniinterupce.... prosím potřebuju to vvědět co nejdřív.....
2009-01-11 21:33:03
Dobrý den, to netuším, musíte se zeptat gynekologa.
Ještě jednou-mám dotaz ohledně oparů.
Dceři se při rýmě dělají u nosních dírek taky opary /ze smrkání-podráždění nosu/,nějaká mast-voda....???? Používáme klasickou vazelínu přes den a na noc Aviril mast . - děkuji Patty
2009-01-11 18:21:44
Dobrý den Patty, platí to co jsem psal v předchozí odpovědi. Ono se velmi často stává, že dítě potřebuje stejný lék jako jeho rodič a mají tedy i podobné symptomy. Pak je velmi hezké, když jeden lék působí na oba léčivým způsobem.
co mam pouzit na bolavu kostrc. pred 8 dnami ma manzel kopol do kostrce. kojim. bola som aj u lekara,na rontgene,lekar povedal,ze to nemam zlomene,ani posunute. v lekarni som si kupila svistiu mast. stale to boli, hlavne ked sedim,vstavam,zohynam sa, kaslem,obraciam sa z boka na bok v posteli.
2009-01-10 16:01:30
Dobrý den, pokud tam máte to místo pohmožděné, pak by byla vhodná Arnica montana jako homeopatický lék (např. 15ch dvakrát denně několik dní. Pokud by se dělo cokoliv neobvyklého, tak lék vysadit) ale k tomu můžete koupit i homeopatickou arnikovou mast - a mazat si to místo. Je možné, že lék nezabere, pokud je příčina v něčem jiném, ale to lze takto na dálku těžko odhadnout.
Dobrý den,můžete mi poradit.Mám 4-letého chlapce a už tři týdny se mu špatně dýchá nosem.V noci chrápe a spí neklidně.Zřejmě má oteklou nosní sliznici.Stříkám mu do nosu mořskou vodu nebo nosní olej z bylinek.Na noc dávám mokrý ručník na topení.Rýmu jako takovou nemá,nesmrká,z nosu mu nic neteče.Na odtranění nosní mandle jsem s ním byla v červnu 2008,měl ji zvětšenou a napadenou nějakým bacilem.Od září nastoupil do školky a to jsou pořád nějaké virózy.Po poradě s lékařkou jsem mu nasadila Engystol.A ve školce chodí jednou týdně do sauny.Za jak dlouho se objeví účinky homeopatické léčby?Existuje nějaký přípravek na splasknutí nosní sliznice?Na ORL jsem s ním zatím nebyla.Předem děkuji za odpověď Pavlína
2009-01-09 20:15:40
Dobrý den Pavlíno, Engystol je kombinovaný homeopatický přípravek, klasičtí homeopaté ho neužívají. Někdy lék může pomáhat ale často také nemusí pomáhat vůbec. U složených preparátů lze velmi obtížně odhadnout, jestli bude působit a jak. Pokud se nic neděje ani po 14ti dnech, tak bych již dále tento lék neužíval a spíše bych volil klasickou homeopatickou léčbu - volba homeopatického léku na základě homeopatického vyšetření - to platí i o splasknutí sliznice. Je potřeba naézt lék, který bude léčit celkový stav.
Vážený pane Hrabáku, poradil by jste mi s užíváním Oscilloccina? Beru jej 1x týdně jednu ampulku jako prevenci od podzimu do jara. Nyní bych tato homeopatika ráda začala dávat svému 15ti měsíčnímu synovi - také jako prevenci. Ale nevím si rady s dávkováním. Děkuji za odpověď. S přáním hezkého dne
Petra Rozšafná
2009-01-09 14:02:51
Dobrý den paní Rozšafná. 15-ti měsíční dítě může užívat stejným způsobem jako dopělí. Ale i pro dospělé platí - není nutné jako jednu dávku užít celou ampuli. Stačí cca 10 kuliček (vysypávat opatrně, nesahat na ně rukou). Lék vydrží výrazně déle. V této době, kdy se blíží chřipková epidemie, je vhodné úžívat Oscillococcinum jednou týdně.
Dobrý den, je pro mne vhodná Pulsatilla 9ch při těchto obtížích? Jak bych ji měla užívat?:
chronická kvasinková infekce(bělavý hustý výtok-občasné svědění), dlouhotrvající menses(slabší), krvácení mimo cyklus, deprese s úzkostnými stavy(pocity méněcennosti), astma zátěžové, lumbago s ischiasem. Je mi 24 a užívám antidepresiva Trittico.
Cením si každé rady...
2009-01-09 09:00:29
Dobrý den, Vy uvádíte, že máte deprese s úzkostnými stavy a berete antidepresiva. U Vás je především potřeba homeopatická celostní - konstituční léčba. Pulsatilla má velký vliv na hormonální rovnováhu, neříkám, že tento lék vylučuji ale je možné, že byste si s ním mohla způsobit i nepříjemné stavy. Pokud někdo užívá antidepresiva, tak bych mu nedoporučoval příliš s homeopatiky experimentovat. Je možné, že se mu i některé lokální problémy zlepší ale může se soušasně zhoršit psychika. Pokud je předepsán správný celostní lék, pak by měl zabírat i na kvasinkovou infekci. Homeopatie je především šance zbavit se antidepresiv, kvasinková infekce, přestože je to jistě velmi nepříjemné, je druhotný problém. (Většině lidí v této internetové poradně doporučuji osobní návštěvu v poradně, protože to je tak většinou skutečně nejlepší. Ale u Vás to doporučuju dvojnásob)
Dobrý den , nyní v mrazivém počasí , se mi vyskytují opakovaně na rtech opary , dlouhodobě se hojící . Už si nevím rady co zkusit za léčbu .
Existuje nějaký prostředek i na prevenci vzniku oparů ? - děkuji Patty
2009-01-08 18:53:21
Pro léčbu oparů je na výběr více léků a z nich je nutné vybrat podle symptomů. Často můžete na internetu nalézt, že se na opary doporučuje například Rhus toxicodendron. Je možné, že zabere, ale jen na základě toho, že někdo trpí opary, bych nedoporučoval tento lék užívat. Dal bych přednost homeopatickému vyšetření. Většinou jsou příčiny hlubší a častý vznik oparů je jen jeden ze symptomů vnitřní nerovnováhy. Opary nejsou z homeopatického hlediska akutní problém, proto je vhodnější celostní - konstituční léčba.
Dobrý den,mám dotaz ohledně dcery, 21 měsíců - začala se v noci často budit a chce napít, vždy v noci vypije tak 0,3 dl vody, budí se tak 5x i vícekrát. Začala také vyžadovat spaní v mé přítomnosti, přesto, že do nedávna spala v klidu v postýlce ve svém pokoji. Myslím, že ta úzkost by to mohlou souviset s prodělanou virozou a zánětem v oušku, kdy jsem asi měsíc měla dítě u sebe. Ráda bych jí podala nějaký homeopatický lék, aby měla opět klidnější spaní, klidně se mnou v posteli, ale alespoň abychom odbourali to noční pití. Doporučili by jste mi např. Aconitum Napellus nebo Chamomillu Vulgaris?? Velice děkuji Petra
2009-01-08 14:36:50
Dobrý den Petro, ani jeden z těchto léků bych nedoporučil. Jedna z možných příčin by mohlo být použití léků, pokud nějaké brala při viróze nebo zánětu (antibiotika). Ale podle toho co popisujete, je to spíš problém celkové konstituce - pro to je nejlepší homeopatické vyšetření a volba konstitučního léku.
dobrý den,
dcera si z dovolené přivezla roupa dětského,rodina přeléčena Vermoxem mimo mne,jsem 14 týden těhotná a lékař nedoporučil užití Vermoxu,příznaky zatím nemám žádné jen pro klid duše bych ráda také něčím zaléčila.
Předem děkuji
2009-01-08 12:43:17
Dobrý den, je více léků ze kterých je potřeba vybrat podle symptomů. Ale velmi častým lékem je Cina maritima. Pokud jste přišla s roupy do styku a zatím jeste problémy nepozorujete, tak je možné tento lék vzít i preventivně. Například Cina 9ch dvakrát denně (2 kuličky) po dobu několika dní (3-5). Pokud by se objevilo cokoliv neobvyklého tak lék vysadit.


Pro objednání na homeopatické vyšetření u homeopata Václava Hrabáka pokračujte na stránku Objednání na vyšetření nebo volejte na telefoní číslo 603 743 049

Postgraduální škola
je otevřena pro studenty a absolventy homeopatických škol.

Universum Homeopathicum