On-line poradna  

Objednání na homeopatickou léčbu

Novinky:

- Homeopatie
- Čeho se vyvarovat
- Hormonální antikoncepce a problémy s menstruací

Nejčtenější:

Očkování
První pomoc
Epidemické choroby
Zásady homeopatické léčby
On-line poradna
na dotazy odpovídá
Václav Hrabák
Václav Hrabák
objednání na vyšetření
nebo na telefoním čísle
603 743 049
 
 
On-line poradna

 
Na vaše dotazy odpovídá Václav Hrabák, homeopat
Na homeopatické vyšetření se můžete objednat na e-mailu:
vaclav.hrabakvolny.cz nebo na tel. 603 743 049.
Podrobnější informace - viz Objednání na vyšetření
Odpovědi nenahrazují lékařskou péči

Pokud máte neodkladný dotaz, využijte e-mail,
v této on-line poradně může být odpovězeno i až po několika dnech.

lupa.gif hledat výraz ve stávajících dotazech:  

On-line poradna je dočasně pozastavena, ale je zde velké množství odpovědí na stávající dotazy, ve kterých můžete vyhledávat pomocí políčka s lupou.
Pokud máte dotaz na který ve stávajících dotazech nenaleznete odpověď, pošlete ho na e-mailovou adresu uvedenou v kontaktech.zobrazení 2301. - 2400. z 3021 dotazů
zobrazit: předchozí dotazy - 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 - další dotazy
Dobry den, chcem vas poprosit o radu. Mojho 4.mesacneho syna ockovali (Prevenar). Podala som mu homeopatika Thuya 30CH ale ako som sa docitala staci 9 alebo 15. Nemohla som mu tym davkovanim ublizit? Dakujem za odpoved. Sona
2008-11-03 19:38:47
Dobrý den Soňo, neobával bych se, že byste synovi ublížila. Potence 30 je jen o trochu silnější než 15, při očkování se 30 užívá běžně.
Dobrý den mám dvouměsíčního synka.Máme otíže se spaním a usínáním.Je neklidný pořád sebou šije.Je strašně těžké ho zklidnit.V noci se často budí.Nemá hled prostě se probudí jak se začne vrtět.Je to strašně vyčerpávající.Naspíme v noci tak v průměru čtyři hodiny.Je problém i stím jak ho uspat.Někdy mám pocit že mu vadí i chování.Pořád se vrtí a jak ho chceme nějak přitisknout tak pláče.Nevím si stím rady zkoušeli jsme snad všechno.Usne jen v kočárku...Narodil se císařským řezem,plánovaným.děkuji MArtina
2008-11-03 16:19:46
Dobrý den Martino, bez homeopatického vyšetření nelze nic doporučit. Homeopatie je často účinná při podobných problémech ale je nutné vybrat lék individuálně, podle celkové konstituce dítěte.
Dobrý den, syn má moluska, která se mu rychle rozšiřují, nejdříve měl 1 pupínek a za několik měsíců se mu rozrostly. Co je příčinou? Byla nám doporučena homeopatika:Cinabaris 9, Thuya 9CH. Je to vhodná léčba? Děkuji za odpověď.
2008-11-03 11:08:24
Dobrý den, na molusku je možné vybírat z více léků, nejčastěji je indikována Silicea terra, ale záleží na symptomech. Možná je vhodnější Thuja. Cinnabaris není obvyklý u léčby molusky, ale nelze to ani vyloučit. Ale podávání více než jednoho léku současně nedoporučuji (klacická homeopatie nepoužívá současné užívání více léků současně - viz článek zásady léčby). Podle klasické medicíny je příčinou virová infekce, avšak je k tomu nutná predispozice - což právě homeopatie léčí (nikoliv přímo ten virus ale to, že je organismus k tomuto viru vnímavý a nedokáže se s ním vypořádat).
Dobrý den pane Hrabák!
Jsem laik, ale vytypovala jsem si Staphysangriu na řešení svých problémů. Užívala jsem šest dní po 6 tabletách (Ch15). Cítím se jako už dlouho ne, mám pocit, že ikdyž se mi něco nelíbí jakobych viděla řešení a neupadám do deprese. Snížila jsem i antidepresiva od lékaře a chtěla bych časem přestat je brát úplně. Nejsem si ale zatím jistá, zda to není jen obvyklé střídání nálad, přesto, že k němu docházelo už dříve, ale v dvou až třídenních intervalech, ale i v těch lepších dnech to proti současnému stavu byla mizerie. Cítím se víc svá a jako bych měla vše víc ve své moci a pod kontrolou.
Chtěla bych se zeptat, zda a jak mám opakovat léčbu, nebo zda ještě nějakou dobu pokračovat. Cítím, že skutečně k určité změně došlo,že to není jen doměnka. I jsem více spala.
Děkuji Vám za odpověď.
2008-11-02 23:06:31
Dobrý den, opakujte lék až teprve budete cítit, že se vše vrací zpátky. Pokud byste se cítila dobře tak lék neopakujte. Při užívání nízkých potencí, je vhodnější si udělat liho/vodný roztok (viz nějaký starší dotaz) - je to velmi jemný způsob podávání.
Dobrý den. Mám 8 měsíčního syna, kterému od narození slzelo očičko. Masírovali jsme ho, došlo ke zlepšení. Poté měl rýmu a museli jsme jít na průplach. 3 týdny byl bez potíží a vypadalo to, že to bude dobré. Následně mět rýmu a vše se vrátilo. Masírování teď nepomáhá. Mudr doporučil operaci, při které chtějí zavést kanylu do slzných cest. Z operace mám obavy, chci ještě vyzkoušet vše co by mohlo vést ke zlepšení, abychom na operaci nemuseli. Mohly by pomoct nějaká homeopatika? Děkuji předem za odpověď. Jana
2008-11-02 21:42:52
Dobrý den Jano, homeopatie by mohla pomoct ale je potřeba homeopatické vyšetření. U tohoto problému může být indikováno více léků a z nich je potřeba vybrat ten, který bude odpovídat symptomům. Jinak lék nebude zabírat.
Dobrý den, bohužel jsem dostala genitalni opar. Slyšela jsem, že jsou na to dobrá homeopatika, koupila jsem i tedy v lékárně rhus toxicodendron 9 ch. Udělala jsem správně? děkuji A.A.
2008-11-02 20:36:50
Dobrý den A.A., Rhus toxicodendron je jedním z nejčastějších léků na léčbu oparů. Je však vždy potřeba vybírat lék na základě podrobnějších symptomů, jinak je možné, že lék nebude zabírat. Ale můžete tento lék zkusit a uvidít, jestli bude pomáhat. Pokud ne, pak je potřeba vybrat lék jiný.
Dobrý den!Mám 5,5 letou dceru,která ještě pořád nespí celou noc.Budí se v noci,pláče a mluví ze spaní.Obvykle to,co prožije přes den prožívá v noci znovu.
2008-11-02 17:04:08
Dobrý den, v tomto případě je potřeba se objednat na celostní - konstituční homeopatickou léčbu. Tento problém může mít řadu příčin a proto je potřeba vyšetření ke zjištění vhodného léku.
Dobrý den,měla bych prosím dotaz.Manžel si před dvouma roky zlomil zápěstí,šel k lékaři ten mu udělal rentgen,ale nic mu nenašli.Zápěstí ho dál bolelo,tak po půl roce jel do Prahy tam mu udělaly vyšetření znova a lékař konstatoval starou zlomeninu zápěstí,dal mu ortézu a léky.Je to rok a zépěsté ho stále bolí.Můžu se zeptat jaká homeopatika po zlomeninách jsou dobré?Děkuji moc za odpověd.Petra
2008-11-02 13:32:14
Dobrý den Petro, na zlomeniny je dobrý lék například Symphytum officinale (což je kostival). Ale kosti jsou již po půl roce asi srostlé, v tom případě by bylo spíše vhodné vybrat konkrétní lék podle podrobnějších symptomů.
Dobrý den.potřebovala bych poradit, které homeopatikum a v jaké dávce bych mohla podávat své 3,5 leté dceři, která měla opakované záněty středního ucha a k tomu vždy rýma, teplota. Je po odstranění nosní mandle, v tuto chvíli je bez problémů, ale chtěla bych ji něčím chránit.Předem děkuji. Hamsová
2008-11-02 06:34:45
Dobrý den paní Hamsová, akutní zánět středního ucha se homeopaticky léčí tak, že se vybere lék podle symptomů z cca 15 léků, které jsou obvykle indikovány (velmi častým lékem je například Capsicum, ale nezabírá u všech. Dalšími obvyklými léky jsou např. Pulsatila, Chamomilla). Ale pokud jsou tyto infekce opakované a současně byly odstraněny nosní mandle, pak by byla vhodná celostní - konstituční homeopatická léča, čímž by se celkově zlepšila imunita a předešlo by se tím i případným budoucím možným zdravotním potížím.
Dobrý den, mám takouvou podivnou otázečku, potřebovala bych poradit, mám dědu 72 let, který pořád sexuálně obtěžuje mou babičku 67 let, která po sexu už opravdu netouží. Ráda by mu něco naservírovala, ale má obavy aby mu nějak neuškodila, děda se léčí na vysoký tlak a dostává nějaké léky na ředění krve. Existují nějaké homeopatika na snížení mužské potence. Děkuji Markéta
2008-11-01 21:06:25
Dobrý den Markéto, pomocí homeopatie nelze utlumit "normální" sexuální aktivitu, ale pokud je sexualita "abnormální", tak je možné v tomto pomoci. Mezi normalitou a abnormalitou samozřejmě neexistuje jasná hranice ale někdy může být hypersexualita zřejmá. Ale k tomu by bylo potřeba znát více informací. Pokud by byl lék podán na abnormální sexualitu, byla by to skutečná léčba - celkově by to pomáhalo i celému zdravotnímu stavu Vašeho dědečka, včetně vysokého tlaku,...
Dobrý den, jaká homeopatika lze použít dcerka 24 měsíců, vykašlává, několikrát během dne .Děkuji za odpověď
2008-10-31 18:30:03
Dobrý den, uvádíte velmi málo informací pro doporučení homeopatického léku. Je potřeba vyšetření.
na coje calcarea fluorica, děkuji.
2008-10-31 11:34:29
Dobrý den, na to nelze odpovědět, každý homeopatický lék působí celkově jak na psychiku tak i na fyzické problémy v různých částí těla. Například může léčit problémy s kostmi a klouby, ale to je skutečně opravdu jen malá část všeho, na co tento lék může mít vliv.
Dobrý večer,ráda bych se zeptala na Váš názor. Od loňského září se u mne v téměř pravidelných cyklech objevuje obrovské zduření sliznic v ústech - nejdříve obrovské zarudnutí a otok, dále někde vodnaté puchýře, bílá hnisavá ložiska, bolestivost krčních uzlin. Léčila jsem se na ORL, u praktického lékaře, u kožního lékaře. Užívala jsem antibiotika, antivirotika - Herpesin, desinfikuji dutinu ústní. Po 14 dnech problém odezní, patrně sám od sebe, ale před menstruací se vrátí. Můžete mi poradit.Předem moc děkuji. Helena
2008-10-30 20:37:43
Dobrý den Heleno, konkrétní lék poradit jen na základě toho co uvádíte nejde, bylo by k tomu potřeba více informací. Nejvhodnější je se objednat na homeopatické vyšetření. Ale myslím, že by homeopatická léčba mohla být účinná. Mnoho problémů nejde vyřešit antibiotikami či antivirotikami, často se těmito léky celkový - dlouhodobý stav spíše zhorší.
Dobry den chtela jsem se zeptat zda mi muzete neco poradit na nechutenstvi mame 12 mesicniho kluka a vecer moc toho nesni a pak se budi hlady a mlicko mi nechce pit vubec.Krome toho se mi hrozne budi v noci rostou nam zoubky a skube sebou celou noc a nez usne tak mu to hrosne trva musim priznat ze i ja jsem uz hodne unavena a to i pres den spi hrozne malo jednou a to 1 hod.Dekuji moc za radu a pomoc
2008-10-30 15:39:03
Dobrý den, pro řešení celkového nechutenství a ostatní problémy, které popisujete, by bylo nutné osobní homeopatické vyšetření a celostní - konstituční homeopatická léčba. Během prořezávání zoubků často pomáhá lék Chamomilla vulgaris, např. 15ch (max. cca čtyřikrát denně), ale podávejte pouze pokud budete vnímat zlepšení. Pokud ne, pak je nejlepší řešení nechat si vybrat lék přímo homeopatem.
Dobrý den,
mám již tři roky neurogenní tetanii s různými projevy, které ji provází (bolesti na hrudi, pocity nevolnosti, třes těla, bolesti hlavy atd). Při žádném z různých vyšetření mi lékaři nic nezjistili a tak mne nakonec poslali k psychiatrovi, kde po dvou letech léčby, postupně střídanými několika léky, se samozřejmě žádný výsledek nedostavil. Chci se, prosím zeptat, zda máte zkušenosti s homeopatickou léčbou tetanie a s jakými výsledky, případně co na to zabírá a co mi doporučujete. Děkuji za odpověď. KP
2008-10-30 07:01:25
Dobrý den KP, pro léčbu a výběr léku je nutné homeopatické vyšetření. Není žádná univerzální léčba. Při léčbě chronických problémů je nutné vybrat lék vždy individuálně. Osobně jsem neměl případ tetanie, ale můžete se u mě objednat, pokud by ste měl(a) zájem, u homeopatické léčby není rozhodující lékařská diagnóza ale symptomy.
Dobrý deň pán doktor, dá sa pomocou homeopatie trvale vyliečiť atopický exém aj u dospelej osoby ? Ako dlho asi liečba trvá ? Ďakujem za odpoveď. Prajem všetko dobré.
2008-10-29 09:55:16
Dobrý den, atopický ekzém lze léčit u kohokoliv. Délka léčby je velmi individuální, u dětí trvá samozřejmě kratší dobu, třeba i 14 dní. U dospělého člověka, jehož problémy trvaly řadu let, může léčba trvat několik měsíců. Ale předem nikdy nelze zcela odhadnout, jak dlouho léčba potrvá.
mám problém s padajícím víčkem u lévého oka,pomohly by nějaké cviky?
2008-10-28 18:34:47
Dobrý den, nevím, jaké je možné provádět cviky u tohoto problému.
Dobrý den, moc vás prosím o radu. Můj 5-ti měsíční syn je po operaci vrozené srdeční vady (transpozice velkých cév) a po plikaci pravé bránice, vše proběhlo do měsíce od narození. Od té doby je neustále zahleněný a odkašlává. Existují nějaká homeopatika, která by pomohla? Moc děkuji za odpověď. Daniela
2008-10-28 13:36:41
Dobrý den Danielo, podle toho co popisujete by byla potřeba celostní - konstituční léčba, tzn. homeopatické vyšetření. Po operaci je sice možné doporučit akutní homeopatické léky na podporu hojení ale stav, který popisujete, je spíše chronický.
Dobrý den.V květnu 2008 jsem ošetřoval moje děti s neštovicemi.Já sám jsem neštovice neměl.Pozoroval jsem u sebe bolesti krku a zvětšené krční uzliny.Tyto problémy odezněly po pár dnech .Poté jsem nastoupil zpět do zaměstnání.Jenže téměř okamžitě mě začaly bolet klouby - lokty ,čelist,a kloub pravého prsteníčku mi začal lupat.Nechal jsem se vyšetřit a byly mi zjištěny protilátky na EB virus.Všechna ostatní vyšetření byla neg. pouze vyšší cholesterol.Dostal jsem kloubní výživu Condrosulf ale po 30 dnech žádná změna.Od mládí mám problémy se žlučníkem (občas píchnutí,svíravá bolest, tlak na pravé straně)jinak pouze slabší alergie na prach ,pily a operace nosní přepážky a polipů.Žádné léky pravidelně neužívám.Děkuji za radu.S pozdravem Martin 34.
2008-10-27 22:40:36
Dobrý den Martine, bez vyšetření nelze nic konkrétního doporučit. Teprve podle symptomů je možné doporučit druh léčby, jedna varianta je i užívání nosody EBV ale to lze skutečně jen na základě homeopatického vyšetření. Vliv neštovic je samozřejmě také možný.
Dobrý den, syn má zánět střed. ucha, na pohotovosti mu bubínek propíchli a večer se pak dostavila horečka, následně i výtok z ucha. Stěžoval si na druhé ucho,tam jsme přiládali cibulový zábal a asi to trošku pomohlo. Nicméně po 3 dnech na kontorle na ORL dostal ATB. Dá se homeopaticky léčit i po píchnutí ucha bez ATB? Které homeopatické léky lze použít? Když měl teplotu (letěla prudce nahoru), dávali jsme Aconitum, stěžoval si na bolest hlavy,tak potom zase Beladonnu.Teď už vypadá dobře, teplota "sama" klesla a nic ho nebolí...Díky za odpověď. Zuzka
2008-10-27 21:50:14
Dobrý den Zuzko, nevím, jestli je tento dotaz stále aktuální. Jde použít i Vámi uvedené léky ale nejsou příliš časté (ale Belladona je možná). Je pravděpodobné, že zabrala antibiotika. Pro léčbu zánětu středního ucha je nutné vybírat z více léků podle symptomů, častými léky jsou například Chamomilla, Pulsatila, Arsenicum, Capsicum, Silicea. Uvidíte, jak se bude stav dále vyvíjet, pokud by se infekce opakovaly, bylo by vhodné použít homeopatickou léčbu aby se dalším infekcím předešlo. Homeopatika jde použít úspěšně i po zákroku.
moje kamarádka měla spychické problemy.ted je to lepši,ale obtězuje ji nějaké šumění v hlavě.šlo by to nějak léčit homeopatiky?
2008-10-27 19:51:54
Dobrý den, homeopaticky lze pomoci při velmi různorodých problémech. Avšak u takových problémech, které popisujete je nutné osobní homeopatické vyšetření.
dostala jsem hom. lék Wala robin compositum, prosím, na co je určen? děkuji za odpověď na:vlastada@seznam.cz
2008-10-27 19:21:49
Dobrý den Vlasto, neznám tento lék.
náš 4 letý syn asi před 2 měsíci začal mrkat (domníváme se , že to bylo po emotivním zážitku - po návštěvě pohádkové lodi v Hodoníně), mrkání se stupňuje, je mnohem intenzivnější, přidaly se i občasné tiky v obličeji, kousání nehtů. Nerada bych něco zanedbala, rodinné zázemí je dobré, od 2 let navštěvuje dětský kolektiv.
Prosím o Vaši konzultaci,
2008-10-27 17:11:48
Dobrý den, homeopatická léčba by mohla pomoci ale je nutné homeopatické vyšetření. Pokud máte zájem o konzultaci napište na e-mail uvedený nahoře, nebo volejte na telefon uvedený tamtéž.
Dobrý den, moje 2letá dcera má molusku, nemůžeme se jich zbavit. Poradila byste mi nějaký roztok. Děkuji. Denisa
2008-10-27 13:15:52
Dobrý den Deniso, k tomuto tématu zde bylo hodně dotazů, napište do okénka vedle lupy slovo molusk a vše se Vám zobrazí - uděláte si přehled. Zdravím Václav
Dobry den, chtela bych poprosil o jakykoli kontak na homeopatika v Okrese Sumperk. Dekuji Lenka
2008-10-27 08:13:39
Dobrý den, osobně v okrese šumperk nikoho neznám. Podívejte se na seznam homeopatů na homeopatie.ivories.cz
Dobry den.Chtela bych se zeptat, zda je mozne homeopatikami castecne ztlumit a casem vylecit stavy uzkosti, deprese, buseni srdce, neduvera v dalsi vztah z citoveho zklamani.Zda je normalni, ze takovy clovek odmita cizi pomoc od osoby , o ktere vi, ze mu chce pomoci a zalezi ji na tomto nemocnem cloveku.Dle rada sveho homeop. si sve problemy resi sam bez cizi pomoci. Proste odmita cizi pomoc a utapi se v techto problemech sam. Dekuji Petra Hruba, email petula.hruba.161@seznam.cz
2008-10-27 08:06:28
Dobrý den paní Hrubá, homeopatie může léčit stavy, které popisujete. Nerozumím zcela, jestli jde o Vás a nebo o někoho Vám blízkého. Je těžké nějak poradit, protože neznám situaci a nevím jaký je mezi Vámi vztah. Pokud je homeopatická léčba správná, pak by mělo docházet k nějakému viditelnému zlepšení. Ne třeba během týdne ale během jednoho až dvou měsíců by mělo být něco patrné. Toto zlepšení by mělo být pozorovatelné i okolím. Pokud se člověk ještě více uzavírá a jeho deprese se prohlubují pak je možné, že léčba není správná a je potřeba ji změnit.
Dobrý den,mám takový problém.V těhotenství jsem si způsobila závislost na nosních kapkách.Bez nich už se neobejdu.Nosní sliznici mám stále zduřenou.Nyní v létě jsem k tomu prodělala zánět dutin /léčeno antibiotiky/ a od té doby se mi rýma každou chvilku vrací.Zřejmě budu mít asi oslabenou imunitu,a navíc jsem alergička /prach ,pyl,seno,roztoči apod/.Poradíte mi prosím,zda na můj problém existují nějaká homeopatika,popř jak se jmenují? děkuji mnohokrát za odpověď s pozdravem Kateřina
2008-10-26 22:58:21
Dobrý den Kateřino, při řešení chronických problémů je nutná celostní - konstituční homeopatická léčba a k tomu je potřeba homeopatické vyšetření. Proto je nejvhodnější osobní návštěva. Pokud se podaří nalézt správný lék, bude pozitivně působit jak na sliznice a imunitu, tak na Vaši alergii. Proto je tato léčba celostní.
dobrý den,jsem v 28.týdnu a chtěla jsem se zeptat kdy je vhodné záčít užívat ricinus communis 5 ch.Dceru (5 let)jsem plně kojila jenom 8 týdnů,došlo ke změně mléka a pak jsem o něj přišla úplně (i při dodržení laktační diety)lze tomu nyní nějak předejít?
2008-10-26 12:25:45
Dobrý den, Ricinus je vhodné užívat, když je potřeba. Nikoliv preventivně. Pokud žena nemůže svá prsa rozkojit a nebo když začne mléka ubývat. Není to však jediný lék, zabírá jen u některých žen. Pokud lék nezabírá, je nutné nalézt lék jiný. Lék Ricinus communis zabírá většinou v případech, kdy je tvorba mléka nedostatečná, přestože jsou prsa plně vyvinutá.
dobrý den mám takovej dotaz už jsem to měsíc nedostala a žádnej pohlavní styk jsem nikdy eště neměla je to normální?
2008-10-26 12:20:01
Dobrý den, nepravidelnosti při menses jsou častě. Není ani výjimkou, že jedna či více menstruací vynechá. Ale není to "normální", svědčí to o nerovnováze organimu. Může to být však i přechodné, pokud třeba žena prožívá stresové období. Pokud by problémy přetrvávaly, je vhodné navštívit pro jistotu gynekologa. Bohužel však běžní lékaři často doporučují užívat při nepravidelném cyklu hormonální antikoncepci. Ta sice cyklus zpravidelní ale současně má výrazný negativní vliv jak na fyzický organizmus tak na duševní stav člověka. Homeopatie nabízí vhodnější a způsob, jak menstruaci zpravidelnit.
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda-li je vhodné podávat 7-týdennímu dítěti chelidonium majus 9ch(10 kuliček rozpustit v převařené vodě?).Má nov. žloutenku a lékařka nám předepsala phenaemaletten, ale zdá se mi to trochu moc, tak bych to chtěla vyřešit spíše homeopatiky než chemií.Předem děkuji za odpověď.A.
2008-10-26 10:54:53
Dobrý den A., Chelidonium je jedním z nejvhodnějších léků, stačí dvě kuličky.
Dobrý den, prosím o doporučení, jak na prevenci těhotenské hepatopatie. Při posledním těhotenství mě postihla v 34. týdnu a hodně trápila až do porodu. Existuje vhodná homeopatická léčba - akutní či preventivní? Díky za radu, Jitka.
2008-10-26 08:42:48
Dobrý den Jitko, podle konkrétních symptomů by bylo možné vybrat homeopatický lék. Preventivně by bylo vhodné celostní homeopatické vyšetření. Jinak bych ale jakýmkoliv způsobem podporoval funkci jater, tzn. např. dietu s ohledem na nižší jaterní zátěž, bylinky nebo tinktury na podporu jater (ostropestřec,...) - v malém množství, případně v homeopatické potenci D3 (viz článek o žlučníku). Ale současně neužívání látek, které játra zatěžují - například tablety s železem.
Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu, zda se tento problém dá také řešit homeopatiky. Mám 14-ti letého syna, který má od malička problémy s močením ve stoje. Musí u toho sedět a to mu působí velké problémy, zvlášť na veřejných či školních záchodech, vzhledem k jejich špatné údržbě. Pan doktor již zkoušel dočasné podávání uklidňujících léků, v domnění, že může jít o psychickou záležitost. Bohužel bez úspěchu. Dalo by se s tím něco dělat? Moc děkuji.
2008-10-25 23:14:07
Dobrý den, homeopatie může pomoci při velmi rozsáhlém množství problémů ani tento nevyjímaje. Homeopatie neodděluje psychiku od těla. Všechny problémy mají současně jak své psychické pozadí tak i fyzické a právě proto, že homeopatie je schopná v člověku ovlivňovat obě tyto jeho části současně, nazývá se celostní léčbou. Uklidňující léky nejsou řešením. Je potřeba homeopatické vyšetření.
DOBRÝ DEN CHTĚL BYCH SE ZEPTAT,JAKÁ HOMEOPATIKA UŽÍVAT PŘI HYPOFUNKCI ŠTÍTNÉ ŽLÁZY.SE SYNEM (14)JSME VČERA BYLI NA KONTROLE A ŠTÍTNÁ ŽLÁZA SE MU POŘÁD ZVĚTŠUJE.DÍKY ZA ODPOVĚD.H.B
2008-10-25 23:01:33
Dobrý den, pro regulaci funkce štítné žlázy je nutné homeopatické vyšetření a následná celostní - konstituční homeopatická léčba
Dobry den,chci se informovat,zdali mohou homeopaticke leky nejak uskodit. Syn bere 4 preparaty (lymphomyosot-kapky rano,lechesis mutus 30,calcarea sulfurica 30 a thuya occidentalis po 1 ks vecer),je mu dva a pul roku. Nepozoruji u neho zadne homeopaticke zhorseni. Zda se mi,ze leky zabiraji. Ja beru 4 preparaty (pulsatilla,calcarea carbonica, follicullinum a aurum...). Citim ale napeti v tele jako pri chripce ,poboliva me hlava, boli me v zadech v krizi a celkove je mi zejmena vecer "divne". Prisuzuji to homeopatickemu zhorseni. Preparaty bereme asi 4 dny. Po precteni prispevku nekterych osob jsem se vydesila ,tudiz se chci zeptat, zdali mohou preparaty nejak uskodit synovi nebo me. Dekuji za info. M.M.
2008-10-25 21:09:01
Dobrý den M. M., takovéto kombinace bych nedoporučoval. Někdo to může snést a některý z léků mu může pomoci ale pokud se cítíte špatně (nebo by se cítil špatně Váš syn) tak léky okamžitě vysaďte. Nemusí Vám to uškodit ale může to vyvolat i velmi nepříjemné symptomy. Homeopatovi, který Vám tyto léky předepsal, bych já osobně nedůvěřoval.
Dobrý den, prosím o radu mám rok a půl starého chlapečka. V noci se často budí na pití. Kolikrát to je i 8x za noc. Včera jsem se dočetla že by mohla pomoci Silicea. Ráda bych znala Váš názor. Chlapec pije často i přes den. Děkuji Štípková Eva
2008-10-25 15:09:59
Dobrý den paní Štípková, u léku silicea je noční žíznivost výrazná ale je i mnoho dalších léků, které mohou být indikovány. Pokud byste chtěla lék dát svému synovi sama, najděte si o tomto léku ještě další informace a zjistěte, jestli tento lék odpovídá Vašemu synovi celkově. Problém žíznivosti je problém celkové konstituce a jen na základě jednoho symptomu není vhodné lék užívat.
Dobrý den,otec prodělal před nedávnem herpes.Prakticky celá pravá polovina obličeje byla zasažena a špatně se to hojí(otoky,necitlivost atd.)Lékař mu předepsal nějaké homeopatika konkrétně cantharis,ranunculus bolbosus a mezereum.Chci se zeptat zda jsou tyto léky vhodné popř.jak dlouho se tyto nemoci hojí a léčí?Děkuji Tomáš.
2008-10-25 09:11:08
Dobrý den Tomáši, osobně jsem zastáncem léčby pomocí jednoho léku. Podávání více léků současně přináší jisté nevýhody ale i tak to může někdy pomáhat. Cantharis není obvyklým lékem u herpes, nevím z jakého důvodu byl předepsán. Ranunculus bulbosus a Mezereum jsou dva z asi deseti nejčastěji indikovaných léků u herpes, je možné, že některý z nich zabere ale také se jejich účinky mohou navzájem rušit.
Dobrý den,mám odlišný dotaz,jestli byste mi nemohl poradit, jak vyřešit impotenci. Co nám udělat k vyléčení a zda na to pomůžou homeopatika či kam se obrátit o radu? Mnohokrát děkuji za odpověď.
2008-10-25 01:11:24
Dobrý den, homeopatie může pomoct i nemusí, závisí na tom jaká je příčina. Ale rozhodně bych zkusil homeopatickou léčbu.
Dobrý den, prosím o radu. Začínám 36.týden těhotenství s dozvěděla jsem se o homeopatiku ACTEA RACEMOSA 15 CH, který může usnadnit porod. Na různých stránkách internetu jsou různá doporučení užívání. Jedna z variant je užívat 5 granulí po dobu posledního měsíce před porodem, a pak při porodu 5 granulí po 30min a po prasknutí plodové vody v intervalu 15min. Jak je to, prosím, doopravdy? Děkuji Ivana K.
2008-10-24 16:56:49
Dobrý den Ivano, v homeopatii není nic "doopravdy" - Je mnoho způsobů podávání léků. S lékem Actea racemosa nemám osobní zkušenosti, i když je někdy doporučován. Mám dobré zkušenosti s lékem Caulophyllum thalictroides. Obvykle je vhodné užívat 14 dní před temínem 9ch dvakrát denně. Během porodu mohou být indikovány různé léky, nedoporučoval bych všem užívat lék Vámi uvedeným způsobem ale je možné, že s tím mohou být dobré zkušenosti (nemohu to ale potvrdit). Pokud se však po užívání jakéhokoliv léku objeví něco neobvyklého, pak ho přestaňte užívat.
Dobrý den, prosím Vás o radu. Naše lékařka je až do příští středy mimo telefon a já si v tuto chvíli nevím rady. Můj syn má ekzém v kolenních jamkách. Během posledních hodin se výrazně zhoršil a začal si ho hodně škrábat. V tuto chvíli bere Solidago virga aurea CH9 denně 2kul a každou neděli sulfur CH15 3kul. Na škrábání bych ráda dala Poumon histamine CH30, protože při začátku problému mu hodně pomohl. Je to možné zkombinovat se Solidagem nebo mám raději vydržet a počkat na naší pí. doktorku ? Průběh: před měsícem se během 3dnů celý osypal, z pupínků se staly postupně napuchlé fleky. Dostal Apis mel. a Poumon a do dvou dnů bylo vše pryč. Potom Solidago na měsíc a dále Arsenicum bude. Před týdnem se objevil ekzém v jamkách v rýhách. Na alerg. testech vyšlo IGE celkové 44 (rozm. 2-22), všechny testované potraviny negativní. Velice Vám děkuji za odpověď. Blanka Krausová
2008-10-24 14:14:45
Dobrý den paní Krausová, vaše lékařka se asi již vrací. (tato stránka není vhodná při časově kritických dotazech. Použijte raději e-mail) Poumon histamine pomůže na zklidnění alergické reakce. Není to sice léčba ve smyslu dlouhodobého vyléčení ale v krizových situacích je možné tento lék použít. Pokud se však objeví při chronické léčbě starší symptom, pak není vhdné Puomonem zasahovat - chronická léčba by se mohla narušit. K tomu, jestli léčba probíhá správným směrem a nebo jde o nežádoucí symptom vyvolaný lékem nemám dost informací. Ale pokud dříve ekzémem v koleních jamkách netrpěl, tak bych hlavně vysadil léky, které užívá.
Dobrý den pane doktore mám devítiletého syna který je velmi hyperaktivní a začínám sním mít veliké problémy jak ve škole tak i doma ve škole mi navrhly aby ho vyšetřil psycholog jelikož má problémy se soustředěním, nevydrží ani sedět a má problémy s uznáváním autority. Bydlíme stále s rodiči a tím je jeho výchova poněkud náročnější, navíc s námy jeho otec nežije a mám ještě pětiletou holčinu které často ubližuje odstrkuje ji a pořád na ni křičí. Jsem se silami v koncích prosím poradˇte mi homeopatikum které by mého syna zklidnilo a nebo mi poradil vhodnou léčbu. Prosím VÁS a děkuji předem za radu. Katka
2008-10-23 18:42:45
Dobrý den Katko, homeopatie je často velmi účinná při léčbě dětské hyperaktivity. Doporučil bych osobní homeopatické vyšetření, neexistuje univerzální lék. U deseti hyperaktivních dětí může každý potřebovat jiný lék. Návštěva psychologa často bohužel končí předepsáním psychofarmak. Můžete se přihlásit na léčbu v rámci projektu Panakeia (www.homeopatie-panakeia.cz). Jeden z projektů je zaměřen na dětskou hyperaktivitu.
Dobrý den pane doktore,moc vás prosim o pomoc ,jsme už stoho zoufalí.Můj 9 letý syn má problémy s konečníkem.Nemůže se vyprázdnit a pořád špiní,stěžuje si na bolest konečníku .Veškerá vyšetření byla v pořádku.Byl mi doporučen psycholog.Prosím pomožte.Děkuji
2008-10-23 18:02:38
Dobrý den, spíše bych volil návštěvu homeopata než psychologa. Homeopatie léčí i problémy, které klasická medicína neumí diagnostikovat. Nevím, jestli Vám u tohoto problému může psycholog pomoct.
Dobrý den!moc Vás prosím o radu ohledně syna,kterému je nyní 2,5roku a od 3měsíců se potýkáme s atopickým ekzémem.Obrátila jsem se u nás na známého homeopata,který synovi před 2 měsíci nasadil léčbu/Lymfomyosot a Rhus toxicodendron/.Po telef.domluvě mě plánoval dávkování léků s různými časovýmy odstupy,více jsme kapali Lymfomyosot gtt.a 1*týdně Rhus t..Měli jsme i pausu 3 týdnů bez medikace,ale prožíváme tyto 2 měsíce strašné zhoršení ekzému a vše ho moc svědí.Promazáváme pokožku celého těla a žádné kortiod.masti nepodáváme.Vím a počítala jsem s nasazením homeopatie s velkým zhoršením,ale nevím,jak dlouho mám vydržet a kdy by tato akutní fáze se mohla zlepšovat.Trpím za něj,když nemůže usnout,spát klidně a je to tolik rozbouřené.
Moc Vám děkuji za Vaši odpověď.S pozdravem Šárka+syn Václav
2008-10-22 22:30:50
Dobrý den Šárko a Václave, pokud je zhoršení takto delší dobu, pak bych doporučil léky ihned vysadit a spíše si najít jiného homeopata. Kombinace Lymphomyosotu (kombinovaného přípravku) s druhým lékem není klasický celostní-konstituční přístup, který by měl být u chronických ekzémů zvolen. Pokud se po podání jedné dávky stav zhorší, tak není vhodné opakovat další dávku. Rhus toxicodendron může vyvolat nepříjemné vedlejší účinky, včetně nepříjemného svědění.
Dobrý den,mám 11-ti letého syna.V létě měl zánět stř.ucha a pozorovala jsem u něj zhoršení sluchu.Po vyšetření na ORL mi bylo řečeno,že je tam pouze minimální odchylka ve sluchu,ale že má zúženou průchodnost cesty od nosohltanu k bubínku z důvodu zvětšené nosní mandle.Syn v noci nechrápe,většinou dýchá nosem,zánět měl po 5-ti letech.Na internetu jsem se dočetla,že nosní mandle se zvětšuje jen do 15 let
a že by mohl pomoci homeopatický přípravek Silicea 15CH.Prosím o radu,zda-li by bylo vhodné navštívit homeopat.lékaře nebo je-li možno tento přípravek začít užívat rovnou.Děkuji za odpověď Edita
2008-10-22 21:44:00
Dobrý den Edito, neboť jsou zvětšené mandle problém chronický, byla by vhodnější osobní návštěva homeopata. Pokud byste lék začala podávat, lék by mohl zabrat, ale mohlo by dojít i k nežádoucím účinkům. Nejpravděpodobnější ale je, že lék zabírat nebude.
Dobrý den, mám tři měsíční miminko, zítra jde na očkování hexafakcínou, paní doktorka - známá, která není náš pediatr mi doporučila podat homeopatika Thuyau - 3kuličky rozpustit na lžičku, podat večer před očkování a pak 24 hod po očkování, aby ji chlapeček dobře snesl. Není to moc, je to tak správně, prosím dejte mivědět, moc předem děkuji.
2008-10-22 17:17:09
Dobrý den, asi již neodpovídám včas. Neuvádíte potenci léku což je důležité. Tento způsob je jeden z možných a doporučovaných, i když já osobně doporučuji trochu něco jiného. Ale v zásadě je to možné takto užívat.
Dobrý deň pán doktor,
chcela by som sa spýtať aké výsledky možno dosiahnuť homeopatiou pri liečbe potravinovej alergii. Ďakujem.
2008-10-22 17:15:13
Dobrý den, homeopatická léčba zabírá při alergiích, potravinovou nevyjímaje. Je však nutná celostní-konstituční léčba - osobní homeopatické vyšetření.
Dobrý den, mám 18ti měsíční dceru a často trpí na záněty průdušek. Je možná nějaká homeopatická léčba, kterou bych mohla sama zahájit hned v okamžiku kdy začne její typický kašel? Díky za odpověď Lucie
2008-10-22 15:54:44
Dobrý den Lucie, je nutné vybrat správný lék podle podrobnějších symptomů, jinak nebude zabírat. Je důležité jestli je kašel suchý/vlhký, po čem se zhoršuje/zlepšuje, kdy se zhoršuje... Můžete lék vybrat sama z nějaké příručky ale vhodnější a jistější je osobní návštěva homeopata. Pokud je nalezen vhodný lék, tak pokud se podá již při náznaku kašlě, tak dojde k rychlému zklidnění.
Dobrý den,
mám 6 týdeního chlapečka. Většinu dne je neklidný a pláče. Někdy se nezklidní ani když ho vezmu do náruče. Když to na něj příjde vzteká se tak, až celý zrudne v obličeji a nemůže skoro dýchat. Když se mi ho podaří uklidnit, tak mi v náručí usíná, ale v momentě kdy ho položím do postýlky se budí. Proto bych se chtěla zeptat, zda existuje nějaké homeopatikum které by pomohlo vyřešit náš problém a případně jak se užívá.
Děkuji za odpověď Pavlína

2008-10-22 09:14:52
Dobrý den Pavlíno, při problémech chování u dětí není vhodné doporučovat lék bez osobního vyšetření, zvláště u takto malého dítěte. Stačilo by jen krátké, půlhodinové vyšetření pro výběr léku. Homeopatie by měla pomoct.
dobrý den mám 8 měs.holčičku ta se včera skutálele z postele ale dala sem tam polštáře tak spadla na ně.chvilku plakala jenom jak spadla pak se jí vzala a byl klid.každou hodinu sem jí měříla teplotu nebyla zvýšená.nebyla ospalá po pádu nespala 3 hodiny.pak usnula na půl hod.v noci spala klidně úraz ser stal v 11 hod.dopoledne.sem nervrvozní bydlím na horách nemám řidičák a manžel je kamionák.myslíte že bych měla poprosit sousedy at mě odvezou do nemocnice?děkuji mnohokrát čermáková
2008-10-22 08:32:03
Dbrý den pan Čermáková, tento dotaz již asi není aktuální.
Dobrý den,
chci Vás poprosit o radu. Beru antikoncepci a cítim na sobě, že nemám chuť na sex. Když i s partnerem spolu sex máváme, není to to co to bývalo. Antikoncepci jsem už změnila, protže mi nedělala dobře. Tahle, Yadine, je dobrá. Cítim se po ní dobře ale zároveň i sleduji na sobě útlm v sexu. Existuje něco, co by nevadilo užívání antikoncepce a zároveň podpořilo můj utlumený sex. apetit?
Díky za pomoc,
Miluše
2008-10-21 11:09:44
Dobrý den, jediná dobrá rada je hormonální antikoncepční pilulky neužívat, přestože to nezní příliš populárně a farmaceutické firmy uvádí mnoho výhod, včetně zdravotních. Kromě zvýšeného rizika vzniku vážných chorob (viz vlevo odkaz rakovina prsu) mají často negativní vliv na psychiku, ztrátu chutě na sex nevyjímaje. Chápu výhody hormonální antikoncepce ale často za tyto výhody zdraví nestojí.
dobrý den, je mi 19 let a roky trpím opary v nose, nikdy ne na ústech. Mám sníženou imunitu, pylovou alergii, nevím zda to souvisí. Nyní se opar objevuje
častěji, určitě každý měsíc. Moc prosím o pomoc, byla by vhodná homeopatická léčba?
Z řady léků jsem již vyčerpala snad všechny možnosti. Moc díky Lucie
2008-10-20 22:45:18
Dobrý den Lucie, homeopatie by byla určitě vhodná. Nejen že Vás může zbavit oparů ale má vliv i na imunitu a alergii, což je ještě důležitější než léčba oparů. Je ale nutná celostní - konstituční homeopatie - homeopatické vyšetření.
Dobrý večer, mám 3,5 měsíční holčičku a poslední dny mám pocit, že se mi tvoří málo mléka. Malou často přikládám, piju čaje na podporu laktace, ale i tak mám pocit, že to nezabírá a dceru musím občas dokrmovat umělým mlékem, aby alespoň v noci spala. Chtěla bych vyzkoušet Ricinus Communis ch5, ale jsem zmatená z dávkování a v lékárně také nevěděli, tak bych se chtěla zeptat Vás - kolikrát denně a kolik bobulí je vhodné dávkování? Moc děkuji za odpověď, Blanka H.
2008-10-20 22:03:44
Dobrý den Blanko, napište do okéka vedle lupy lovo ricinus a obrazí se Vám všechny dřívější dotazy na toto téma. Je možné začít užíváním 2x denně dvě kuličky a dále užívání přizpůsobit dle potřeby.
Dobrý den, mám skoro roční holčičku a od
narození jsme řešili neprůchodný levý slzný kanálek. Když už nás objednali na
operaci (sondáž v narkóze), nedostali jsme předop. vyšetření z důvodu nemoci
(rýma). Při léčbě jsme jako doplněk používali odsávačku na vysavač a ta jí prý
(dle slov očního lékaře) slzný kanálek protáhla. Asi v 8měsících jsme
zpozorovali stejný problém na pravém očíčku. Od té doby, co v něm začala mít
,,slzné jezírko,, se jí často dělá zánět spojivek. S tím nás posílali od čerta k
ďáblu (jeden lékař říkal, že je kanálek neprůchodný, oční specialista napsal, že je průchodný...) a závěr je ten, že tentýž oční specialista nás
poslal do Prahy na operaci (teď už ale na intubaci - zavedení kanyly do kanálku
na půl roku!), kam se 30.10. chystáme. Když v oku není zánět spojivek, je oko klidné a skoro nic není poznat. Když je ale zanícené, vytéká z něj bílý hustý sekret, který nijak nezapáchá a dá se masáží (tlakem prstu na stěnu nosu) vytlačit do oka. Jeden homeopat nám doporučil Pulsatillu CH9 (1 kuličku do 5ml stříkačky 3xD) a druhý (nezávisle) Silicea CH15 (5 kuliček do 2/3 skleničky od přesnídávky nechat rozpustit a 40x bouchnout skleničkou o pevnou pružnou podložku - 3xD 1 lžička). Chtěla bych se zeptat, jestli se i tento
(operativní) problém dá řešit homeopatií, případně Vás požádat o radu a Váš názor. Moc moc děkuji za odpověď. Bára
2008-10-20 21:16:10
odpovězeno e-mailem
Dobrý den, chtěla jsem Vás poprosit o radu, zda je možné podávat na kašel 5ti měsíčnímu miminku sirup Stodal. V příbalovém letáku je dávkování až pro děti od jednoho roku. Děkuji za odpověď. Zuzka Kunášková
2008-10-20 15:31:53
Dobrý den paní Kunášková, já obecně nedoporučuji užívání kombinovaných homeopatických přípravků (viz starší dotazy). U těchto léků pouze doporučuji řídit se příbalovým letákem.
Dobrý den, bylo by možné užívat spolu Staphysagrii a Natrum Muriaticum? Popřípadě jaké by se doporučovalo dávkování takto spolu braných homeopatik? Děkuji.
2008-10-18 21:40:59
Dobrý den,užívání dvou léků současně je z pohledu klasické homeopatie až na výjimky nevhodné. SOučasně ani neuvádíte o jaké problémy se týká- dávkování léku je vždy individuální a záleží jak na charakteru problémů tak na konkrétní osobě. Pokud Vám přijdou oba léky indikované, pak zvolte ten, který je indikován víc. Pokud nebude zabírat tak potom můžete zksit ten druhý. (více viz zásady léčby)
jeste jste me neodpovedel na dotaz,trva to jiz delsi dobu a stale nic,pokud nekdo polozi otazku je slusnost odpovedet
2008-10-18 16:39:22
Slušnost je se podepsat. V této poradně se ptají lidé, které zajímá můj názor. Odpovídat na dotazy je velmi časově náročné, přesto zde odpovídám na všechny dotazy, pokud to je jen trochu možné. Pokud Vás můj názor již nezajímá, napište mi datum a čas, kdy byl zadán, abych ho mohl vymazat.
Dobrý den,
dítě 2roky 6měsíců, měl první záchvat laryngitidy, v nemocnici jsme inhalovali.
Doma větráme, zvlhčujeme, často má "pocit plného nosu". Trvá než se začne tvořit hlen na smrkání. Někdy vůbec ne. Pro prevenci dalších záchvatů jsem koupila Aconitum napellus 15ch, 4g granulí. Jak je mám prosím dávkovat preventivně a jak při počínajícím záchvatu? Moc děkuji Marcela V.
2008-10-18 13:47:43
Dobrý den Marcelo, Aconitum je často požívaným akutním lékem, jehož hlavní charakteristikou je velká náhlost. Například dítě odpoledne prochladne, v podvečer je mu dobře dobře ale během jedné až dvou hodin dostane vysokou horečku, má záchvaty, je vyděšené. Aconitum je častým lékem při akutní laryngitidě ale pokud nebude dítě vykazovat zmíněné charakteristiky pak lék pravděpodobně nebude zabírat a je nutné volit lék jiný, odpovídající symptomům. Lék nepodávejte preventivně ale můžete ho podat při prvních náznacích onemocnění a sledujte jestli mu lék uleví. Pokud ano, pak lék můžete opakovat, pokud opět dojde ke zhoršení (po 1 až 6ti hodinách). Pokud po opakovaném podání lék nezabírá, pak již ho dál nepodávejte. Pravděpodobně je nutný lék jiný.
Dobrý deň,
chcem sa spýtať : Je možné homeopaticky liečiť, resp. zlepšiť hluchotu ?
Ďakujem vopred za odpoveď.
2008-10-17 10:02:33
Dobrý den, při léčbě hluchoty je důležité, zda-li jsou změny vratné nebo nevratné. Ale i pokud jsou změny již nevatné ale sluch se dále zhoršuje, je možné toto zhoršování zastavit nebo alespoň zpomalit. Pokud někdo ztrácí sluch ve dvaceti, pak jsou šance samozřejmě větší než u toho, komu je osumdesát let. Ale i tam je pomoc možná.
Dobrý deň pán doktor,
po prežitom riadnom strese - prepustenie zo zamestnania za dramatických okolností - sa mi asi po pol roku objavila seboroidná dermatitída. Nikdy predtým som také niečo nemala. Je možné toto ochorenie vyliečiť homeopaticky ?
Ďakujem za odpoveď.
2008-10-17 09:03:25
Dobrý deň, homeopaticky je možné takovéto problémy léčit. U kožních problémů je potřeba zvolit léčbu celostní - konstituční.
Dobrý den,jsem sice teprve ve 27týdnu těhotenství,ale chci se zeptat-slyšela jsem,že se dá homeopatiky ovlivnit porod-jednak ho zkrátit,ale také zmírnit bolesti.Mám za sebou tři porody první celkem rychlý bez problémů, druhý těžký, dlouhý 14hodin silné bolesti, třetí ukončen císařským řezem pro konec pánevní a malé množství plodové vody/před třemi lety/. Nyní mám obavy aby vše bylo v pořádku. Slyšela jsem, že některá homeopatika se užívají asi 14 dní před porodem, dále další při začínajícím porodu, tam se snad mají užívat po 5 minutách kvůli snížení bolesti a urychlení otevírání.Prosila bych o radu. Rodím větší děti 3,60-4,14kg proto bych uvítala nějakou úlevu. Moc děkuji.
2008-10-16 22:18:41
Dobrý den, obecně je možné na přípravu porodu doporučit užívat lék Caulophylum, např. v dávkování 9ch dvakrát denně 14 dní před porodem. Tento lék má vliv zejména na dobré fungování děložních svalů. Ale lék vysaďte, pokud by se začlo dít cokoliv neobvyklého. Léky během porodu by měl podávat homeopat podle průběhu. Je možné použít více léků, každý při jiných problémech. Po porodu jsou hlavními léky Arnica montana (15ch) pokud je hlavním problémem zhmožděná bolest břicha a svalů nebo Calendula officinalis (15ch) pokud došlo k nástřihu nebo natržení hráze. Pokud ale těhotenství probíhá jakkoliv neobvykle tak je vhodnější osobní návštěva homeopata.
Dobrý den, prosím Vás o radu, mám dvouletého syna, který je stále velmi nervozní. Hlavně v noci je neklidný, zřejmě má i noční můry a pořád mě volá, a to spíme v posteli spolu. V noci si tedy moc neodpočine, vstává velmi brzy a pak je podrážděný skoro celý den. Přes poledne spí asi tak hodinu a půl. Už od narození je velmi nervózní a podrážděný. Zajímalo by mě, jestli neexistují nějaké přípravky na zklidnění. Předem velmi děkuji za odpověď
2008-10-16 14:44:14
Dobrý den, homeopatie umožňuje odstarňovat příčiny takovýchto poruch. Správně vybrané homeopatikum dokáže celkově zklidnit chování ale nikoliv tak jako chemické léky, které celkově utlumí mozkovou činnost ale tím že působí na příčinu tohoto stavu. Pokud je vhodný lék vybrán, pak dojde k úpravě spánkového režimu, cekovému zklidnění ale současně ke zvýšení celkové energie i zlepšení nálady. Je k tomu však nutné homeopatické vyšetření a zvolení celostního - konstitučního léku.
Dokáže homeopatie léčit alopecii. Děkuji za odpověď.-k.
2008-10-16 10:32:09
Dobrý den K., homeopatie může léčit alopecii. Alopecie může mít řadu příčin a proto je nutné homeopatické vyšetření aby se tato příčina mohla analyzovat a vybrat vhodný lék.
Jak pomocí homeopatik léčit parurezu.Děkuji za odpověď.- Jan
2008-10-16 10:28:37
Dobrý den Jane, homeopatie je často účiná při řešení tohoto problému, neboť příčiny jsou obvykle z větší části psychické. Současně je však potřeba homeopatické vyšetření, neboť je to z hlediska homeopatie chronický - celostní problém. Je více léků, které jsou schopny léčit parurézu, ale je nutné z nich vybrat konkrétní lék přímo pro Vás. Jiný lék Vám nebude zabírat, i když bude zas zabírat při stejném problému u někoho jiného.
Dobrý den,jsou homeopatika na akné?Popřípadě jaké?Ještě jsem se chtěla zeptat zda je vhodné brát homeopatika po dobrání léku Ospen 1000 na angínu který mi moc nezabral.Jsou léky volně dostupné v lékárně?Moc děkuji za odpověd L
2008-10-16 09:49:23
Dobrý den, problémy s pokožkou, jako je například i akné, mají většinou nějaké hlubší příčiny a proto, pokud má být léčba úspěšná a má mít dlouhodobé výsledky, je nutné homeopatické vyšetření a následná celostní - konstituční léčba. Tzn. nelze doporučit jeden univerzální lék na akné. Ale homeopatie má často dobré výsledky. K druhé otázce - k předepsání léku na angínu je potřeba znát více symptomů. Také neexistuje jeden lék na angínu. Můžete zkusit i nějaký kombinovaný lék, který Vám doporučí v lékárně ale výsledky léčby jsou velmi různé. Vhodnější je osobní návštěva homeopata a klasická homeopatická léčba.
Dobrý den. Moja 5 ročná dcéra doatala konštitučný liek Na muriaticum 200Ch,moja otázka sa týka ohľadom toho či sa može podať liek ak by sa jej stav zhoršil(nádcha,dráždivý laringiálny kašel)Ak nie ako dlho treba čakať aby som nespravila zle.Vopred ďakujem Kristína
2008-10-15 22:30:10
Dobrý den Kristýno, pokud jste již lék podala tak ho neopakujte, pokud se stav zhoršil. Pokud jste lék ještě nepodala, tak není příliš vhodné podávat konstituční lék během akutního onemocnění. Stav by se potom mohl ještě výrazněji zhoršit (i když přechodně ale mohlo by to být i dost nepříjemné). Zvláště u léku Natrum muriaticum je třeba být během akutních potíží opatrný. Počkal bych až se stav zklidní, případně bych užil specifický lék na akutní problém. Jinou variantou je užívat konstituční lék v nízké nebo LM potenci ve vodním ředění, ale to by bylo vhodnější se domluvit s Vaším homeopatem.
Dobrý den,prosím o radu jak na visící bradavičky v podpaží a na krku. Děkuji za odpověď Věra
2008-10-15 21:00:37
Dobrý den Věro, je více léků, které je možné použít. Bradavice jsou většinou projevem nějaké hlubší nerovnováhy a proto není vhodné se je snažit léčit jen povrchově (jak např. vypalováním tak ale ani homeopaticky). Byla by vhodnější celostní - konstituční homeopatická terapie.
Dobrý den, chtěla bych se zeptat na CINNABARIS. Slyšela jsem že pomáhá při léčbě bradavic. Děkuji za odpověď Neradová
2008-10-15 12:51:34
Dobrý den paní Neradová, Lék Cinnabaris není příliš obvyklým lékem při léčbě běžných bradavic. Je však relativně často předepisován při léčbě kondylomů.
Dobrý den, v srpnu jsem měla zamlklý potrat v 11tt.Stalo se mi to poprvé, doma už mám tříletou dceru. V době potratu jsme měli dvě úmrtí v rodině. Může ten potrat souviset s psychikou? Co by jste mi dopuručili, aby se to už neopakovalo? Vím, že záruka u ničeho není, ale aspoň bych chtěla být v psychické pohodě. Předem děkuji za odpoveď.
2008-10-15 12:48:14
Dobrý den, nelze říci, zda-li úmrtí v rodině souvisí s potratem, i když je to možné. Duševní stav má samozřejmě na celý průběh těhotenství vliv. Nejvhodnější prevencí je celostní - konstituční homeopatická léčba. Při ní se ovlivňuje jak celkový psychický stav tak i fyzické potíže.
Dobrý den, chtěla bych vědět název homeopatik, které se užívají proti akné. děkuji za Vaši odpověď.

S pozdravem
Kutová
2008-10-14 13:08:24
Dobrý den paní Kutová, pro léčbu akné je potřeba homeopatické vyšetření a celostní - konstituční homeopatická léčba. Neexistuje jeden univerzální lék. Akné může mít více příčin.
dobrý den prosím vás, jak užívat ricinus comunis 9CH NA PODPORU LAKTACE?Mám 2,5 měsíčního chlapečka a nestačí mu mléko.. Moc děkuji za odpověď
2008-10-14 12:58:08
Dobrý den, obvykle doporučuji potenci 5ch jednou až dvakrát denně. Do okénka vedle lupy napište slovo ricinus a klikněte na hledat. Zobrazí se Vám všechny odpovědi týkající se tohoto léku - najdete tam další informace.
Dobrý den, chtěla bych se informovat na možnost používání homeopatických léků
u kojence. Dočetla jsem se, že je možno používat na nadýmání kojence přípravek Lycopodium clavatum 9 CH, a na ucpaný noc kojenců Sambucus nigra 9Ch. Nikde jsem se však již nedočetla jak je užívat. děkuji za odpověď Pavlína
2008-10-14 09:32:38
Dobrý den Pavlíno, můžete zkusit tyto léky podávat a uvidíte, jestli budou zabírat nebo ne. Pokud dítě zatím nepřijímá nic jiného než mateřské mléko, můžete lék užívat vy - lék dítě dostane prostřednictvím mateřského mléka. Můžete podávat (resp. užívat) jednou až třikrát denně dvě kuličky. Pozorujte, jaký mají léky vliv a dávkování upravte podle potřeby. Pokud léky nezabírají, tak je nepodávejte příliš dlouho (více než několik dní) - byl by spíše potřeba jiný lék.
Dobry den, mam problem s chronickym chrapotem pravdepodobne zpusobenym i unavou hlasivek. Co a jak uzivat?
2008-10-14 09:25:25
Dobrý den, celkem je více než 20 homeopatických léků, které mohou pomáhat při chronickém chrapotu. J nutné vybrat konkrétní lék na základě více symptomů. Nejvhodnější je homeopatické vyšetření.
Dobry den pane doktore. Chtela jsem se zeptat, zda existuje nejake homeopatikum na zvyseni laktace? dekuji olsakova@seznam.cz
2008-10-14 09:24:00
Dobrý den, velmi častým lékem který zabírá u velkého množství žen je lék Ricinus communis. Obvyklé dávkování 1x - 2x denně 5ch. Do políčka vedle lupy zadejte slovo ricinus a zobrazí se Vám všechny dotazy týkající se tohoto léku - najdete tam více podrobností.
Dobrý den pane doktore,
existuje nějaký homeopatický lék na erekci?Děkuji moc za radu.
lad.kou@seznam.cz
2008-10-14 07:22:57
Dobrý den, problémy s erekcí může mít mnoho příčin a je více léků, které léčí tyto problémy ale každý z nich je vhodný pro někoho jiného. Bylo by nutné homeopatické vyšetení a výběr celostního - konstitučního léku.
Dobry den,pane doktore.
Potřebovala bych poradit co dávat své 4lete dceři na hlenovitý kašel,který je nejsilnější ve spánku.Dětsky lékař předepsal Erdomed.
Děkuji Renata CH.
2008-10-13 16:20:16
Dobrý den Renato, vybrat lék je možné na základě podrobnějších symptomů. Pokud potíže přetrvávají pak bych doporučil homeopatické vyšetření.
Dobrý den,prosím je nějaký homeopatický lék na zjištěnou lymskou boreliozu?Díky
2008-10-13 14:23:46
Dobrý den, na lymeskou boreliózu je více léků a je nutné rozlišit podle symptomů. Je možné také mimo jiné použít nosodu (např. Lyme disease). Pokud ale nemáte s homeopatií zkušenosti, navštívil bych raději homeopata osobně. Je to potenciálně závažné onemocnění.
Dobrý den,
chci se jen optat - na radu kamarádky , která má stejně starého chlapečka - 2,5roku (a stále stejný pády a boule) , mi doporučila zakoupit si ARNIKU . Ale nevím jak se dávkuje - kolik a jak často . Děkuji moc za radu Patty
2008-10-12 19:42:47
Dobrý den Patty, pokud potřebujete léčit modřiny a pohmožděniny, pak je možné použít arniku - podat co nejdříve po úrazu např. potenci 9ch. Pokud jsou pohmožděniny rozsáhlejší, pak můžete opakovat, cca 3x denně do doby, než modřiny ustoupí.
Dobrý den,mám již 15 let skvělé zkušenosti s homeopatiky. Mám přítelkyni ,která má celiakii. Zajímalo by mě,zda jí mohu pomoci homeopatiky.Např. Siliceou.Děkuji Lucie Olomouc
2008-10-12 18:49:15
Dobrý den Lucie, celostní - kontituční léčba by měla pomoci. Slicea není přímo specifickým lékem pro celiakii (nebo o tom přinejmenším nevím) ale pokud je konstitučním lékem pro Vaší přítelkyni, pak by mohla pomoct.
Dobrý den chtěla bych se zeptat,můj 4 letý syn trpí na rýmu,jestli mi můžete něco doporičit.Alergický není,i na ORL nám bylo řečeno,že je vše v pořádku.Rýmu má často a má ji jen vodnatou.Děkuji
2008-10-12 13:26:06
Dobrý den, rýma je v homeopatii relativně špatně léčitelná akutní choroba, neboť je na výběr velké množství léků. Například u rýmy s vodnatou výtokem je popsáno 200 léků. Ale pokud trpí rýmou opakovaně, je to spíše problém celkové imunity a proto by byla vhodnější celostní - konstituční homeopatická léčba aby se Váš syn stal celkově vůči infekcím a nachlazením odolný. K tomu je nutné homeopatické vyšetření.
muj syn ma molusky,prosim o radu,jak se jich zbavit.po seškrábnutí se objevily jinde.
2008-10-12 10:18:57
Dobrý den, bylo zde již více dotazů na toto téma, napište do okénka vedle lupy slovo "molusk" a zobrazí se Vám všechny dotazy na toto téma, kde jistě naleznete i odpověď.
Dobrý den, ráda bych se dověděla víc o možnostech homeopatické léčby neplodnosti. Již rok a půl se s manželem pokoušíme o miminko, nyní mi byla laparoskopicky diagnostikována endometrióza-mnohočetná ložiska do vel.2-3 mm, čerstvá, na spodině m. pánve. Gynekolog doporučuje hormonální léčbu na cca. 6 měsíců, lékem Depo-provera. Nejsem z tohoto ani trochu nadšená, snažím se hledat jiné cesty, informace....Je v mém případě léčba homeopatickými přípravky možná, jak lze vůbec endometriozu léčit, jakým způsobem by léčba mohla probíhat, případně na koho je možno se obrátit (prosím o případný kontakt - Moravskoslezský kraj, Ostrava). Děkuji za odpověď. Petra
2008-10-11 19:26:40
Dobrý den Petro, je možné endometriózu léčit ale je k tomu nutná celostní - konstituční homeopatická léčba. Mnoho homeopatických léků přímo ovlivňuje tvorbu ženských hormonů. Užívání syntetických hormonů má mnoho negativních účinků (což ale sama asi víte). Konkrétně kolem Ostravy neznám nikoho osobně, koho bych Vám mohl doporučit ale jistě tam někoho naleznete.
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, jak dlouho mohu užívat homeopatický lék na zvýšení laktace RICINUS COMMUNIS 5CH. Někde jsem se dočetla, že se může užívat jen 1 týden, potom má prý účinek opačný (laktaci zastavuje). Je to pravda, nebo ho mohu užívat po celou dobu kojení?? Užívám 5granulek 2x denně už pátý den a nevím, zda-li si můžu koupit další balení a užívat jej. Popř. jaká by měla být pauza, mezi dvěma baleními?? V lékárně mi poradit nedokázali :-( Existuje i nějaký další homeopatický přípravek na zvýšení laktace??

Předem děkuji za odpověď a přeji příjemný den.
Martina P.
2008-10-11 14:47:47
Dobrý den Martino, přečtěte si starší dotazy. U někoho stačí užívat několik dní a pak vysadit, někdo potřebuje lék užívat dál a nevadí, i když ho užívá měsíc. Spíš zkuste užívat lék jen jednou denně a uvidíte jestli to nebude stačit. A užívejte při jedné dávce třeba jen 1 nebo 2 kuličky - balení Vám vydrží déle.
mam syndrom karpalniho tunelu,budi me brneni na obouch rukavh,bolesti rukoua mam ztuhle prsty,nemohu je zatnout,jsem zamestnana, v zadnem pripade nemohu jit na neschopenku,mam velkou hypoteku a nemohu marodit.prosim vas poradte mi lek,ktery by mi pomohl.dekuji
2008-10-10 23:36:36
Dobrý den, pro tyto potíže je na výběr z více léků a musí být zvolen ten právný, aby léčba měla efekt. Je důležité znát mnoho symptomů, jako např. kdy se problémy zlepšují/zhoršují, jestli pomáhá teplo nebo studené obklady atd. K tomu je potřeba homeopatické vyšetření. Nejčastějšími léky jsou např. Causticum, Ruta graveolens, Guajacum officinale.
Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli existují homeopatické léky na podporu libida. Jsem 10 měsíců po porodu a mé libido je bodu mrazu. Děkuji za odpověď Zuzka
2008-10-10 17:05:06
Dobrý den Zuzko, neuvedla jste, jestli ještě stále kojíte a jestli máte cyklus. Pokud ano, tak je normální, že je libido snížené a teprve po obnovení cyklu a stabilizaci hormonální rovnováhy se vše většinou samo upraví. Pokud se Vám však již cyklus obnovil před delší dobou, tak by bylo možné pomoci homeopatií. Ztráta libida však může mít více příčin a je popsána u více než sto léků, ze kterých je nutné vybrat správný a k tomu je potřeba homeopatické vyšetření. Nelze doporučit nějaké jedno homeopatikum, které by fungovalo jako afrodiziakum.
Dobrý den, můj 13 letý syn trpí rok příznaky pásového oparu - před rokem začaly jednodenní horečky jen s bolestí hlavy a velkou únavou, která během jednoho dne v posteli přejde - ráno teplota kolem 38 st,syn spal do odpoledne, potom bez teploty a v pohodě. V lednu na zádech nad lopatkou došlo k výsevu oparu a opět teplota a únava, flek do týdne zmizel, jen syna dost svědil. Jednodenní teplota a únava se objevila v dubnu a květnu a nyní včera. Prosím o radu, jaké homeopatika nasadit, dle názorů lékařů na toto nejsou léky. Děkuji. Jitka
2008-10-10 12:35:11
Dobrý den, pásový opar je pomocí homeopatie léčitelný, je však na výběr více než 60 léků a z nich je nutné vybrat konkrétní lék podle podrobných symptomů. Nejčastěji to jsou Ranunculus bulbosus, Mezereum nebo Rhus toxicodendron ale k výběru by bylo vhodné osobní vyšetření.
Dobrý den.Asi 8let se léčím na M.Bechtěrev.Nyní jsem v 8týdnu těhotenství a chtěla bych se zeptat,jestli můžu v případě bolesti užívat nějaké homeopatika a které?Děkuji za odpověď.Ivana
2008-10-10 08:56:54
Dobrý den Ivano, bechtěreva lze homeopaticky léčit ale k doporučení vhodného léku je nutné homeopatické vyšetření. Přímo na bolest v zádech lze také vybrat lék, ale také je nutné k tomu znát podrobné symptomy. Pro užívání homeopatických léků není těhotenství kontraindikací, zvláště pokud Vám mohou těhotenství zpříjemnit.
Dobry den, rada bych se zeptala, zda je mozne nejak ovlivnit zvysenou kazivost, rozpad zubu, zapach z ust, uvolnovani plonb. Zuby se mi zacaly kazit jiz behem tehotenstvi, ale nyni pet mesicu po porodu se i nektere doslova rozpadaji, droli samy od sebe. Tehotenstvi bylo nekomplikovane,(ukoncene neplanovanym cisarskym rezem), jen jsem hodne zvracela(-9kg). Od sesteho tydne az do porodu. Obecne rici zvracim pomerne casto (migreny, citlivy zlucnik). Je mozne, ze je to nedostatkem vapniku? Mlecne vyrobky moc nemusim (intolerance laktozy) a piji hodne coly. Rada bych mela zuby v poradku, nechci mit ve 30 letech umele zuby jako moje maminka. Dekuji Katerina 29
P.S. Rada bych podekovala za to co tu delate i za pomoc, kterou lidem nabizite. Moc si toho vazim. Hezky den
2008-10-10 08:03:30
Dobrý den Kateřino, homeopatie by měla při tomto problému pomoct. Je několik léků u kterých je výrazná kazivost zubů. Těhotenství může problémy se zuby spustit, neboť mnoho látek pro vývoj plodu může brát tělo z vlastních rezerv. Někdy ani zvýšený přísun mléčných výrobků nepomůže, organismus může mít problém zpracovávat potřebné látky i když je jejich přísun dostatečný. Ale pití koly bych omezil - obsahuje mimo jiné vysoký obsah kyseliny fosforečné, která může metabolismus potřebných látek narušovat. Ale doporučoval bych homeopatické vyšetření.
Dobrý den, mám dotaz k homeopat.přípravku Cocculine -kdy a kolik tablet užívat před cestou autobusem (cesta trvá asi 1/2 hodiny).jedná se o dívku -17 let,54kg.Děkuji Karla Páterová
2008-10-09 11:15:49
(odpovězeno telefonicky)
Dobrý den, moje matka,nar.1945,má polycystické ledviny,struktura ledvin zcela setřená množstvím cyst.Problém je hypertenze 190/120, která kolísá až na 210/130. Nereaguje na léky,ty jí navíc zhoršují nález v moči.Přes den moc nemočí, přibere až 4 kg /od rána do večera/ a v noci nespí pro časté močení.Je možné pomoci homeopaticky? Dekuji vám, Hana.
2008-10-09 11:01:45
Dobrý den Hano, je možné pomoci homeopaticky ale současně by byla vhodná i doplňková léčba bylinná, případně gemmoterapie.
Dobrý večer, byl mi naindikován homeopatický lék Ambra a ráda bych věděla, jak působí. Jeho účinky.
Děkuji Jana
2008-10-08 19:23:06
Dobrý den Jano, pokud Vám byl tento lék předepsán konstitučně - celostně, pak nelze účinky jednoduše popsat. Na to co se ptáte, jsou popsány celé knihy. Pokud Vám byl předepsán dobře, pak na Vás bude působit celkově ozdravně, jak na fyzické problémy tak i celkově na Váš duševní stav. Tak jako na kohokoliv jiného, který užívá lék úplně jiný ale je správně vybrán k jeho konstituci.
Dobrý den, před rokem jsem trpěla bolestmi břicha v podbřišku,ztrácela váhu, průjmy. Nic mi nezabíralo, lékaři mi udělaly všelijaké vyšetření i gynekologické,ultrazvuk,vyšetření žaludku,tlustého střeva a výsledky ukázaly vše v pořádku a ,tak mě vzali na sál a laparoskopicky se mi dívaly do břicha a vzaly mi slepáka. od operace asi 3 měsíce jsem byla v pořádku a pak mě začlo opět bolet břicho a bolí mě v místech jak mám jednu jizvu po slepáku( po laparoskopii mám jednu jizvu nad pupíkem ,další hned vedle vlevo a tam v těch místech mě to bolí ). Zašla jsem k obvodnímu poslaly mě na ultrazvuk apod. a vše v pořádku ,řekla mi že se srůsty ultrazvukem nedaj poznat a že si mám vzít ibalgin. Momentálně trpím bolestmi břicha a občas trpím často i průjmy , ale lékaři nic nevědí,protože výsledky ukazují vše v pořádku. Prosím o radu. Anebo jak se poznaj srůsty,protože já si myslím že asi mám srůsty. Je mi 19 let bezdětná a ani obvodní,tak v nemocnici ani gynekolog mě neposlaly ani do lázní. Už je to rok a čtyři měsíce co jsem po slepáku a břicho mě bolí i průjmy mám.
Děkuji Vám předem za odpověď
2008-10-08 18:35:10
Dobrý den, jak se poznají srůsty Vám neporadím, na to se musíte zeptat lékaře-specialisty. Srůsty mohou způsobovat bolesti břicha ale mohou být i další příčiny. Pokud je to spojeno i s průjmy tak si nemyslím, že je řešením užívat ibalgin. Často se stává, že lidé trpí různými bolestmi a lékaři jim několik let tvrdí že jim nic není a teprve potom diagnostikují nějaké vážné onemocnění (které bylo dříve skutečně nediagnostikovatelné). Pro homeopatickou léčbu je diagnóza sice důležitá ale nikoliv nezbytná. Důležité jsou symptomy, které pociťujete a mnoho dalších skutečností. Proto lze léčit i takové případy, u kterých se patologie ještě plně nevyvinula a lze tak předejít vážnějším problémům.
Dobrý den,prosím vás o odpověď na otázku,zda se dá homeopaticky vyléčit myelofibroza kostní dřeně.Děkuji předem za odpověď.K
2008-10-08 17:29:15
Dobrý den K., pomocí homeopatie lze někoho vyléčit z velmi vážného onemocnění a u někoho jiného je velmi obtížné ho vyléčit z obyčejné rýmy. Prognóza v homeopatii záleží na jiných skutečnostech než je lékařská diagnóza. Rozhodně bych homeopatickou léčbu zkusil a může pomoci, ale je možné že může být i neúspěšná.
Dobrý den, prosím o radu, jaké homeopatikum použít při nedostatku železa v krvi. Bylo mi doporučeno Natrum Sulfuricum ch 30 v dávce 5 kuliček ráno a večer. Zajímal by mě Váš názor, případne jiné doporučení. Jsem po operaci žaludku podle B1. Děkuji.
2008-10-08 09:56:20
Dobrý den, dávkování které uvádíte, je docela vysoké a nedoporučoval bych ho užívat po dlouhou dobu, pokud k tomu není zvláštní důvod. Ani bych neřekl, že je tento lék příliš typický při nedostatku železa, pokud to není konstituční lék. Přechodnou dobu je možné pro zvýšení železa v krvi užívat například lék Ferrum phosphoricum (5ch jednou až dvakrát denně), pokud je to nutné ale z dlouhodobého hlediska je lepší homeopatické vyšetření a celostní - konstituční léčba.
Dobry večer,prosím o radu co použít na syndrom neklidnych nohou,jsem ve 24 tydnu těhotenství.Po porodu první dcery jsem měla těžkou poporodní depresi,4 měsíce hospitalizace a také jsem SNN trpěla,brala jsem Isicom asi do března 08.Začalo to zase asi před třemi tydny.Velmi mě to trápí,v noci nemohu spát,pořád musím chodit.Ještě beru pod lékařskym dohledem antidepresiva Mollome,dvakrát denně.děkuji.marie.
2008-10-08 02:25:39
Dobrý den Marie, při chronických problémech (což Váš problém je) je vždy nutné homeopatické vyšetření. Teprve na základě podrobné znalosti symptomů lze předepsat nějaký lék. SNN může pravděpodobně souviset i s Vašimi depresemi, při selostní - konstituční léčbě by se měl zlepšovat jak psychický stav tak i neurologické symptomy.
Dobrý den, před rokem jsem byl na laserové operaci očí-odstranění refrakční vady a nějakou dobu poté se dostavily potíže s pálením očí, hlavně při čtení. Lékaři mi doporučili různé kapky na suché oči, ale ty příliš nezabírají,spíše naopak. Oči jsou stále unavené, podrážděné a je v nich a kolem nich někdy cítit tlak. Existuje nějaká možnost léčby nebo zmírnění potíží? Ději moc za odpověď. Lukáš
2008-10-07 17:48:58
Dobrý den Lukáši, homeopaticky lze pomoci při velké škále problémů, myslím, že i s tím co uvádíte by bylo možné pomoct. Je k tomu ale nutné vyšetření.
Dobrý den, chtěla bych poprosit v jaké dávce a jaký lék by mi pomohk zastavit laktaci. Dceři je již 15 měsíců, a nyní jsem ji odstavila. Děkuji za odpověd
2008-10-07 17:30:54
Dobrý den, doporučuji jednu dávku Ricinus communis v potenci 30ch. Viz více ve starších dotazech.
Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda je nějaký homeopatický přípravek k podpoře hojení dělohy po císařském řezu? Doktoři mi řekli, že musím alespoň rok počkat, než se pokusíme o další miminko z důvodů jizvy na děloze. Je tedy nějaký přípravek, který by pomohl urychlení hojení? Děkuji Lucka
2008-10-07 13:06:02
Dobrý den Lucko, asi nejvhodnějším lékem je Calendula, vyhledejte si případně starší dotazy. Můžete užívat 9ch 1x denně 14 až 21 dní (případně do doby, kdy budete pociťovat, že je lék ještě potřeba)
Dobry den,
obracim se na Vas s dotaze ohledne homeopat.leku Caulophyllum thalictroides CH9. Jsem momentalne v zahranici,kde budu i tez rodit.Chtela jsem se zeptat zda uvedeny lek mohu uzivat-tehotenstvi je bezproblemove.Ja mam jen mirnou poruchu st.zlazy-hypothytreozu(beru euthyrox 25 I.U.), mirne varixy v dusledku tehotenstvi (beru detralex),intoleranci na laktozu a mirnou anemii(na tu beru lek maltofer fol). Po dnesni kontrole u lekare mi bylo sdeleno, ze to vypada na prenaseni,ze hlavcika detatka je sice uz sestoupla,ale hrdlo je pevne uzavrene.Proto by mne zajimalo,zda je mozne na podporu otvirani uzivat tento lek a v jakem davkovani?A zda neni napriklad epidural ci celk.anestezie kontraindikaci?Dekuju Marie
2008-10-06 18:31:58
Dobrý den Marie, nevím zda-li již nemáte porod za sebou. Caulophylum je možné užívat bez obav, nic z uvedeného není kontraindikací. Ale sledujte, pokud by ste pocítila cokoliv neobvyklého, pak lék vysaďte. Pokud se porod blíží (cca méně než 14 dní před termínem) pak můžete užívat 2x denně. Doporučuji neužívat nadměrné množství hořčíku ani železa. Ale pokud je hlavička sestouplá pak bych se neobával, že by porod neproběhl včas. Přenášet i čtrnáct dní není žádný problém (přestože mnoho gynekologů v tom problém vidí).
Dobry Den,moje dcera ma 6 tydnu a ma problemy usnout,v noci jenom breci,vypada to ze ma otoceny rezim,takze v noci je vzhuru a pres den spi,chtela bych se zeptat jestli se da neco delat Dekuji a prosim o odepsani na e-mail Andrew505@seznam.cz dekuji
2008-10-06 15:24:57
Dobrý den, dá se něco dělat ale k doporučení léku by bylo potřeba více informací, nejlépe homeopatické vyšetření.
Dobry den pane Hrabaku. Mame 4-mesicni holcicku, plne ji kojim.Pred tydnem zacala kychat, byla unavena, studene ruce, cerveny oblicej. Teplota ji stoupala pomalu,v noci dosahla vrcholu 38,8. Chtela se chovat casteji nez obvykle. Dalsi den se ji drzela teplota kolem 37,6, o kojeni si rikala jako obvykle, mozna pila trochu mene - tudiz nepozorovala jsem vetsi zizen. Podala jsem ji Gelsemium CH9.Teplota ji klesla, zacala byt vesela, s energii, mela lepsi oci. Spustila se ji ale ryma - nebyla vodnata ani zelena ci zluta spis do bela, nedrazdiva a byla spis vzadu, nevytekala - na pohled byl nos pruchodny, ale bylo slyset, ze je treba odsat. Nyni (tedy po tydnu) z nosu temer neodsavam, ale ty hleny sestoupily nize - kasle (vlhce) a kdyz si ublinkne - ten hlen je bily. Dost se poti, teplotu nema. Zizen i hlad v norme.Poradil byste mi prosim, jaky homeolek a v jake potenci mam podat? Moc dekuji. V. Dundova
2008-10-06 13:55:21
Dobrý den paní Dundová, nevím, jestli stav přetrvává, dotaz je již devět dní starý. Ale u 4-měsíčního dítěte je obtížné doporučit lék na dálku jen na základě jednoho odstavce. Pokud stav stále přetrvává, napište raději na mailovou adresu, odezva bývá rychlejší.
dobrý den potřebovala bych zjistit jaka hom. se dávají na zlepšení mozkoví= činnosti u malých dětí
2008-10-06 11:33:25
Dobrý den, neexistuje univerzální lék, přesto je však homeopatie velmi účiná u dětí s pomalejším vývojem. Je však nutné vyšetření a výběr konkrétního léku.


Pro objednání na homeopatické vyšetření u homeopata Václava Hrabáka pokračujte na stránku Objednání na vyšetření nebo volejte na telefoní číslo 603 743 049

Postgraduální škola
je otevřena pro studenty a absolventy homeopatických škol.

Universum Homeopathicum