On-line poradna  

Objednání na homeopatickou léčbu

Novinky:

- Homeopatie
- Čeho se vyvarovat
- Hormonální antikoncepce a problémy s menstruací

Nejčtenější:

Očkování
První pomoc
Epidemické choroby
Zásady homeopatické léčby
On-line poradna
na dotazy odpovídá
Václav Hrabák
Václav Hrabák
objednání na vyšetření
nebo na telefoním čísle
603 743 049
 
 
On-line poradna

 
Na vaše dotazy odpovídá Václav Hrabák, homeopat
Na homeopatické vyšetření se můžete objednat na e-mailu:
vaclav.hrabakvolny.cz nebo na tel. 603 743 049.
Podrobnější informace - viz Objednání na vyšetření
Odpovědi nenahrazují lékařskou péči

Pokud máte neodkladný dotaz, využijte e-mail,
v této on-line poradně může být odpovězeno i až po několika dnech.

lupa.gif hledat výraz ve stávajících dotazech:  

On-line poradna je dočasně pozastavena, ale je zde velké množství odpovědí na stávající dotazy, ve kterých můžete vyhledávat pomocí políčka s lupou.
Pokud máte dotaz na který ve stávajících dotazech nenaleznete odpověď, pošlete ho na e-mailovou adresu uvedenou v kontaktech.zobrazení 2501. - 2600. z 3021 dotazů
zobrazit: předchozí dotazy - 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 - další dotazy
Dobrý den, mému tříletému synovi byla na konci února diagnostikována Perthesova choroba. Syn je bez bolestí a bez omezení pohybu, ale hlavice kyčeního kloubu je stále ve stádiu rozpadu. Chtěla bych se zeptat, zda by mu pomohla nějaká homeopatická léčba.
2008-08-28 20:55:35
Dobrý den, pomocí homeopatie je možné pomoci i při těchto potížích. Léčba není jednoduchá, je nutné zvolit zkušeného homeopata.
Hezký den.
Vnukovi bylo 18 let,nyní se mu docela dost objevila lupenka.Je šance pomocí homeopatik se jí zbavit nebo aspoň zmírnit?Díky za radu.Drahuš
E-mail: drahamik@seznam.cz
2008-08-28 01:28:49
Dobrý den, lupénku je možné léčit (a trvale se jí zbavit) pomocí homeopatie ale je k tomu potřeba individuální léčba - homeopatické vyšetření. Kožní potíže jsou většinou příznakem nějakého hlubšího problému a ten je nutné indikovat a léčit
Dobrý den,mám diagnostikovánu parodontozu s výrazným úbytkem kosti.Čeká mě operace, která se však stále odkládá vzhledem k měsíce trvajícímu zánětu postižených zubů. Bral jsem i antibiotika ale bez úspěchu, z dásní stále vytéká hnis i přes důkladné odstranění zubního kamene a intenzivní zubní hygienu, výplachy apod. Slyšel jsem o přípravku SILICEA 9CH, je v tomto případě pro mě vhodný a to jak z hlediska zánětu, tak třeba z hlediska posílení závěsného aparátu zubů? Děkuji za odpověď, Jarda.
2008-08-27 12:51:08
Dobrý den Jardo, lék Silicea má velký vztak k zubům a dásním a k dlouhotrvajícím zánětlivým procesům a je možné, že by mohl být indikován, avšak může být potřeba i jiný lék. Bylo by potřeba znát více informací, případně vyšetření. Většinou není velký problém zkusit užívat lék o takto nízké potenci ale při těchto problémech bych byl velmi opatný. Zánetlivé procesy by se mohly i výrazně zhoršit což u zubů může být velmi nepříjemné. Doporučil bych buď vyšetření a nebo bych si vyhledal popis podrobných symptomů tohoto léku týkající se zubů a bral bych lék pouze pokud symptomy budou odpovídat. Případně zkusit lék opatrně brát (max. jednou denně) ale při jakémkoliv náznaku zhoršení okamžitě vysadit. Pokud by lék pomáhal tak potom samozejmě není problém ho užívat dál, případně přizpůsobit dávkování dle potřeby.
Dobrý den,mám nedostatek železa v krvi a nechci užívat nešetrných léčiv.Ráda bych čistě něco z přírody,potravinových doplňků či jiných možností.O homeopatika mám zájem,ačkoliv nemám s nimi zkušenosti.Prosím o radu,děkuji Kristýna.
2008-08-26 21:52:51
Dobrý den Kristýno, pokud máte celkově nějaké zdravotní problémy pak je vždy vhodnější osobní návštěva a celkové homeopatické vyšetření. Nedostatek železa může být jen projevem nějaké celkové nerovnováhy a kdyby se podařilo najít vhodný lék, pak by se vyrovnala i hladina železa v krvi. Pokud člověk jí zdravě a v jeho jídelníčku je dostatek zeleniny, pak má potravinový příjem železa dostatečný. Pouze ho umí špatně zpracovávat a špatně s ním hospodařit. Užíváním umělých tablet s železem se sice hladina železa v krvi zvýší a člověk se i může částešně zbavit únavy ale negativní efekt je ten, že zvýšený přísun železa v nepřirozené formě je pro tělo toxické a přetěžuje játra. Proto je dobře, že se tyto přípravky snažíte neužívat. Často je však dostatečné tento "metabolizmus železa" upravit užíváním léku Ferrum phosphoricum - 1 krát denně 2 kuličky potence 5ch. Během týdne by mohl být patrný efekt. Pokud by se dělo cokoliv neobvyklého pak lék vysaďte. Pokud by se stav zlepšoval tak zvětšujte intervaly, případně zkuste vysadit a potom si upravte dávkování podle potřeby. Neužívejte však déle než měsíc - pokud by po vysazení po měsíci se Váš stav opět zhoršil, pak by bylo vhodné osobní homeopatické vyšetření a případná volba jiného léku a nebo změna potence.
Dobrý den, prosím je nějaký homeopatický lék, který by alespoň zmírnil psoriásu.Kromě kožních,dost bolestivých potíží, mám i psoriatickou artritidu.Děkuji za odpověď, Krausová
2008-08-26 18:31:18
Dobrý den paní Krausová, psoriáza jde i úspěšně vyléčit pomocí homeopatie, je k tomu ale nutné homeopatické vyšetření. Neexistuje jeden lék, který by bylo možné doporučit, je nutné znát podrobnější symptomy.
Dobrý den,
jsem v 31.týdnu těhotenství a hodně mě bolí kyčelní klouby.Chtěla bych se poradit,jestli můžu v tomto období užívat vlaštovičníkovou tinkturu.Už jednou mi na tyto potíže velmi pomohla.děkuji Jungrová
2008-08-26 17:56:36
Dobrý den paní Jungrová, neobával bych se užívání vlaštovičníkové tinktury (pokud je ředění alespoň 3D) zvláště pokud Vám již pomáhala - máte tedy pravděpodobně v nerovnováze funkci žlučníku a tím, že žlučník budete tímto způsobem simulovat, bude i těhotenství probíhat lépe. Je možné si místo tinktury i koupit v lékárně lék Chelidonium majus, potenci 5ch - je to také vlaštovičník ale trochu větší ředění - může Vám třeba lépe vyhovovat. Ale samozřejmě sledujte svůj stav, pokud by se po užívání cokoliv změnilo, pak lék vysaďte. Užívání tohoto léku by mohlo mít i pozitivní preventivní vliv proti případnému objevení se kojenecké žloutenky.
dobrý den, mám dceru (8 měsíců) a prořezávají se jí zuby, dost pláce, hlavně v noci, můžete mi doporučit nějaký gel nebo tinkturu k potírání. děkuji Kovářová
2008-08-26 16:28:09
Dobrý den paní Kovářová, k prořezávání zoubků tady bylo již mnoho dotazů, velmi užitečným lékem je Chamomilla, ve starších dotazech najdete více podrobností.
Dobrý den,
11.letá dceramá ve škole či u lékaře problémy s lítostivou plačtivou povahou.
Na její povahu přesně sedí popis Pulsatilla 30C - podání jediné dávky - viz článek z webu http://homeopatie.ivories.cz/index.php?strana=clanky&clanek_id=115.
Pulsatillu již mám, ale neznám ten pojem "jediná dávka", já vždy brala homeopatika po 5 kuličkách do vybrání balení...
Pokud můžete, prosím o upřesnění, jak podat jedinou dávku....případně jestli zopakovat....
Děkuji. Malcová
2008-08-26 14:39:21
Dobrý den paní Malcová, jedna dávka je jednorázové užití 2 až 5 kuliček (množství kuliček není příliš důležité, dítěti můžete dát klidně 5 - neboť to jsou dobré sladké kuličky a děti je mají většinou rádi). Důležité je pak sledovat vývoj - další dávku nedávat, pokud se stav zlepšuje. Je možné dávku opakovat, pokud po nějaké době dojde k relapsu a stav se vrátí zpět (to se může stát po půl roce nebo po jednom týdnu - vývoj je velmi individuální). Pokud byste však lék opakovala a po delší době došlo opět k relapsu tak je vhodnější dát potom vyšší potenci (např 200), ty ale nejsou volně prodejné v lékárnách. Pokud by se však dělo cokoliv neobvyklého, tak je vždy vhodnější se poradit osobně. A to i v případě, že lék nebude zabírat - je možné, že je potřeba jiný lék - a k jeho výběru je potřeba homeopatické vyšetření. Pokud lék zabírá správně mohou se objevit nějaké dřívější zdravotní problémy (např. angína) kterými dcera trpěla v minulosti. Při homeopatické léčbě je důležité proti takovýmto reverzním symptomům nezasahovat alopatickou léčbou. Ale to je opět lepší se poradit, pokud byste si nebyla jistá, jestli je to součást léčebného procesu nebo nejaká nová, nezávislá infekce.
plynatost u kojence l měsíc starý
2008-08-26 13:44:00
Dobrý den, může být indikováno více léků ze kterých se vybírá na základě dalších symptomů - jak se plynatost projevuje, jestli něco pomáhá, jak reaguje na tlak na břicho atd.
Dobrý den,
prosím Vás o zodpovězení dotazu týkajícího se léku Lac caninum 9Ch. Koupila jsem si ho na zástavu laktace (dcerce jsou už 3 roky a stále vyžaduje kojení, místo aby se to snižovalo, je stále závislejší). V lékárně ale neměli žádné informace, jak se přípravek užívá, ani zda je nutné úplně přestat v době užívání kojit. Proto se obracím na Vás. Moc děkuji. Lenka V.
2008-08-26 13:33:55
Dobrý den, pro zastavení laktace bych spíše doporučil si vzít jednu dávku léku Ricinus communis v potenci 30ch (viz nějaké starší dotazy). Je nutné dceru odstavit, neboť by se prsa opět rozkojila, ale současně je potřeba trochu odstříkávat aby prsa netvrdla a nehrozil zánět. Pokud by dcera odstavení nesla dlouhodobě těžce a stav by se nezlepšoval, je možné ji pomoci homeopaticky ale k tomu by bylo potřeba homeopatické vyšetření.
Dobry den,,kde by som zohnala homeopaticke kvapky???syn ma intol.laktozy
2008-08-26 12:51:37
Dobrý den, nevím, co přesně máte na mysli. Homeopatické léky je možné koupit v lékárně. Důležité je však výběr léku a k tomu je nutné homeopatické vyšetření.
Dobrý den,dcera je atopik,jsou homeopatika,která by jí mohla pomoci?Děkuji za odpovědˇ!Monika
2008-08-26 07:40:34
Dobrý den Moniko, atopické ekzémy je možné úspěšně léčit homeopatií, je však k tomu nutné homeopatické vyšetření a celostní - konstituční léčba.
Dobrý den,můj syn (8 let) si kouše nehty,slyšela jsem,že homeopatika mohou pomoci,je to pravda? Děkuji za odpověď.J
2008-08-24 20:34:37
Dobrý den J., kousání nehtů může být vodítkem při výběru knstitučního léku a pakliže je správný lék vybrán, kousání nehtů může vymizet. Nelze však doporučit lék jen na základě kousání nehtů, je k tomu nutné homeopatické vyšetření a výběr léku na základě celkového obrazu. Kousání nehtů u dětí je popsáno u 25 homeopatických léků.
Dobrý den, mám 67letou maminku diabetičku už 20let, dne 19.8. ji byl amputován malíček na levé noze - GANGRÉNA, prosím můžete mi poradit jak mamince homeopaticky pomoci?? Děkuji Lenka
2008-08-23 23:40:29
Dobrý den Lenko, neznám současasný stav Vaší maminky. Lze pomoci při hojení rány po amputaci - například Calendula, nebo, pokud by přetrvávaly bolesti přerušeného nervu při amputaci - Hypericum perforatum. U diabetické gangrény jsou nejčastěji indikovány čtyři léky - Carbolicum acidum, Conium maculatum, Lachesis mutus nebo Solidago virgaurea. Je však nutné vybrat lék, který odpovídá celkově symptomům. Je však možné, že by mohl být indikován i jiný lék (obecně je u gangrény také častým lékem Secale cornutum a Arsenicum album). Bylo by vhodné vybrat lék který byl provděpodobně indikován již dříve a v případě jakéhokoliv náznaku stejných potíží ho co nějdříve začít užívat a tím by se mohlo předejít dalším komplikacím.
Dobrý den celý život vždy po té co sním kyselé ovoce rybíz,hroznové víno,švestky a td. nebo rajčata vždy se mi vytvoří afty na rtech nebo jazyku.Vyskoušel jsem už mnoho přípravků ,včetně ženšenových přípravků ,stav se na nějaký čas zlepší a potom se to opakuje.Děkuji za případnou radu.
Jan
2008-08-23 20:22:13
Dobrý den Jane, pro výběr léku by bylo potřeba znát více podrobností. V homeopatii musí být lék vybrán velmi přesně aby působil. Jen mě napadá lék Sulphuricum acidum který má tyto problémy výrazné. Pokud byste chtěl zkusit v nízké potenci, pak můžete zkusit brát jednou denně 5ch. Ale pravděpodobnost, že bude účinkovat není příliš velká. Vhodnější je osobní návštěva a výběr léku podle širšího souboru informací.
Dobrý den,potřebovala bych poradit.Máme 2 měsíčního chlapečka a už od narození usíná i spí velmi neklidně,škube končetinami a vrtí hlavičkou.Celé se to opakuje mnohokrát během spánku, často se budí a nemůže dále usnout.Pořád spí v zavinovačce,jinak není schopný ani usnout a neustále pláče.Poraďte prosím jaká homeopatika by se dala v tomto případě použít.Děkuji Eva
2008-08-23 19:35:41
Dobrý den Evo, takovéto problémy lze řešit jen když se lék vybere na základě celkové konstituce dítěte (proto se často této léčbě říká konstituční) a k tomu je nutné homeopatické vyšetření. Nejsou homeopatika která by působila sedativně podobně jako klasické léky. Homeopaika jsou schopny obnovit vnitřní rovnováhu člověka ale je nutné druh dané nerovnováhy nejprve indikovat.
Dobrý den, potřebovala bych poradit, dceři je 22let, asi od 10let se jí objevilo zvýšené ochlupení v oblasti podbřišku. Dočetla jsem se, že je to důsledek nadprodukce testosteronu u žen. Čekali jsme, zda to nezmizí po pubertě, ale nic se nezměnilo. Poradíte zda lze tento problém řešit nějakými homeopatickými léky? Děkuji.
2008-08-23 17:55:00
Dobrý den, homeopatická léčba může být velmi účinná při problémech s hormonální nerovnováhou. K výběru léku je však nutné homeopatické vyšetření.
Dobrý den!měla bych prosím na Vás dotaz ohledně doporučení homeopat.léku při zácpě,nadýmání a plynatosti.Chtěla jsem si koupit Lycopodium Clavatum a nevím,zda bych zvolila správně.A při únavě a vyčerpání z toho,že špatně spávám zkusit Arnicu Montanu?Moc Vám děkuji za Vaši odpověď!Šárka
2008-08-23 13:34:27
Dobrý den Šárko, Lycopodium clavatum je častým lékem při nadýmání a plynatosti ale není jediným lékem. Pokud má homeopatikum účinovat pak je nutné ho zvolit na základě většího množství symptomů. Homeopatické léky se vybírají jinak než léky klasické, protože homeopatické léky jsou schopny léčit příčinu, kterých však u uvedených problémů může být mnoho. Můžete lék zkusit ale lze jen těžko odhadnout jestli bude působit. U problémů se spánkem mi Arnica montana nepřijde příliš pravděpodobná. Pokud máte problémy s trávením a únavou dlouhodobé, pak je vhodnější než zkoušet různá homeopatika na dílní problémy, zvolit léčbu celostní - konstituční. Na základě osobního pohovoru lze doporučit homeopatický lék, který působí celkově na organismus a může tak zharmonizovat celkově jak Váš spánkový rytmus tak rovnováhu trávení.
Dobry den mam pulrocni dceru a trapi ji zoubky a doporučili nam chanomillu vulgaris 15ch jen nam nikdo nevysvetlil davkovani mohli bystemi poradit dekuji Daša.
2008-08-23 10:04:15
Dobrý den Dašo, lék můžete podat, pokud dceru zoubky trápí a je z toho rozrušená a uvidíte, jestli na ni působí (symptomy jsou popsány u starších dotazů). Pokud působí, pak můžete opět podat, pokud se stav zhorší. Ale nepodával bych lék častěji než 4 krát za den. Pokud lék nebude pomáhat, pak ho již dál nepodávejte - pravděpodobně je potřeba jiný lék.
Dobrý den, můj bratr je HIV pozitivní, četla jsem na internetu o homeopatickém přípravku PC1. Máte s ním nějaké zkušenosti a je u nás dostupný? Děkuji moc. Aja
2008-08-22 17:07:28
Dobrý den, nemám osobně zkušenosti s léčbou AIDS. Lék PC1 je velmi účiný při léčbě v Africe, méně již na západě (u euroameričanů), ale může mít také pozitivní efekt. (PC1W = PC1 west - je možné ho objednat např. na www.helios.co.uk, návod na užívání na www.vitalremedies.com, stojí asi 20 liber ale vydrží na vždy - lze dále ředit). V homeopatii se také užívají tzv. nosody - léky připravené přímo z nemocných tkání nebo nakažené krve apod. a existuje i nosoda připravená pro léčbu AIDS (Feline Imm. Virus (AIDS) - stojí asi 4 libry). DOporučoval bych střídání obou léků - 6 dní v týdnu PC1 a jeden den nosodu AIDS 30c (několik kuliček rozpuštěných v lahvičce s 20% alkoholem - před užíváním pětkrát bouchnout a vzít si několik kapek do úst). Je možné, že po začátku užívání se dostaví zhoršení, což může být známka pozitivní reakce imunitního systému. V tomto období je vhodné užívání léků přerušit ale nenasazovat žádnou doprovodnou alopatickou terapii. Zhoršení by mělo samo odeznít do několika dnů. Tento postup bych dodržoval alespoň 3 měsíce a dávkování případně přizpůsobil podle potřeby.
Chtěla jsem se zeptat, zda existuje nejaky homeopaticky pripravek na pomoc pro zvyseni telesne hmotnosti? na snizeni jich existuje vsude plno, ale kdyz ma clovek problem pribrat, tak neni nikde nic. Kolega z prace mel znameho, ktery snad nejake homeopatikum uzival a opravdu po nejake dobe pribral nejake kila, ktere potreboval, bohuzel to bylo ale v zahranici, proto se obavam, ze u nas jiste nebude neco takoveho k sehnani. Pokud ano, tak bych byla moc rada za tip;) Dekuji moc, Renáta
2008-08-22 14:43:34
Dobrý den Renáto, já osobně nedůvěřuji reklamám na homeopatika na zhubnutí i když v některých případech může takový lék zabrat. Síla homeopatie spočívá ve výběru léku pro konkrétního člověka na základě jeho individuálních symptomů. Jak nadměrná váha, tak úbytek váhy je projevem nějaké hlubší nerovnováhy organizmu a toto je možné úspěšně léčit. Je však nutné osobní homeopatické vyšetření aby mohl být zvolen správný lék.
Zdravím Vás.Mám syna s atop.ekzémem a potravin.alergii/ořechy,vejce a mléko trochu/Od 3.měsíců se nám objevil atop.ekzém,nyní má 2,5roku a opět přišlo zhoršení a silné škrábání na které bere Xyzal-antihistaminikum a občas jsme potřeli nepatrně i kortikoidy,které se snažím nepoužívat!Jsem zoufalá,tak stále mu chci pomoci a ulevit,když nám to ani nedá spát.Bylo mě dopor.z homeopatik Rhus toxic 15ch a Lymfomyosot kapky.Doufám,že to bude zvolené správně a našemu synovi tímto pomůžeme.Po jaké době /při zvol.vhodného léku/můžeme vidět již lepší vysledky?Už fakt nevím,čím vším mu pomoci a hledám naději v homeopatii.Děkuji moc Šárka
2008-08-20 23:57:54
Dobrý den Šárko, reakce na lék je velmi individuální a zhodnocení reakce na lék je neoddělitelnou prací homeopata. Někdy mohou být pozitivní reakce málo znatelné ale pro homeopata důležité a úpravou dávkování se potom dosáhne rychlého zlepšení. Zvláště pokud jsou užívány potlačující léky jako např. xyzal. Většinou jsou ale pozitivní účinky správné léčby rozpoznatelné během několika dnů/týdnů. Homeopatika na chronické problémy musí být předepisována individuálně, nelze proto říci, jestli jsou uvedené léky správné. Při takto závažných problémech by měl být lék doporučen po podrobném vyšetření a na léčbu by měl dohlížet homeopat.
Dobrý den,prosím o radu.Dcera má syna kterého stále kojí.Má dva roky a dva měsíce.Jaké máte zkušenosti s homeopatickým lékem,který asi změní chuť mléka.Vnouček je šikovný,ale maminka se již cítí trochu unavená.Já si myslím,že své si v kojení již odvedla.Určitě je tu i psychická záležitost.Děkuji za radu.
2008-08-20 19:38:08
Dobrý den, pro zastavení laktace se používá např. jedna dávka léku Ricinus communis v potenci 30ch. Při tom je však nutné dítě odstavit a mírně odstříkávat (viz starší dotazy). Pokud bude maminka dále kojit, pak se prsa opět rozkojí. Toto homeopatikum nezmění nijak výrazně chuť mléka - jen pomůže snížit jeho produkci. Odstavení zůstává na dítěti a jeho mamince. Pokud by syn odstavení nesl psychicky těžce po delší dobu, pak je možné pomoci s homeopatií ale k tomu je nutné vyšetření.
Dobrý den,prosím o radu ,již od konce května trpím bolestmi pat,nejdříve začala jedna,ortoped mě poslal na leaser-10 krát,bohužel výsledek se nedostavil a začala bolet i druhá pata.Nevím si rady a bolest je nesnesitelná.Nevím zda se tedy jedná o patní ostruhy jak mi sdělil ortoped,na rentgen mě neposlal,nebo se může jednat ještě o něco jiného.Někde jsem si přečetla,že na ostruhy se užíají homeopatika Hekla lava,nevím zda to vyzkoušet.Děkuji za radu.Marie
2008-08-20 13:54:52
Dobrý den Marie, přímo na patní ostruhy je užitečným lékem Conchiolinum. Hecla lava je však velmi účinným lékem při problémech s kostmi a jejich bolestivostí. Jen na základě toho co uvádíte nemohu přímo tento lék doporučit, protože bych potřeboval znát více symptomů ale je možné, že by Vám lék mohl pomoci a nebál bych se ho vyzkoušet. Nevím jaké máte konkrétně doporučené dávkování, ale při opakovaném užívání je lék vždy důležité vysadit, pokud se symptomy zhorší nebo se objeví symptomy nové. To je pak lepší se poradit s homeopatem na dalším postupu. Je také vhodné lék vysadit při výazném zlepšení a další dávku vzít teprve, až by zlepšení ustoupilo.
Dobrý den,
chtěla bych poradit, jaké homeopatikum by bylo vhodné pro léčbu nespavosti a jak je užívat. Potíže s usínáním jsem měla už v dětství, pak se to v pubertě částečně spravilo, ale nyní, když jsem se po devíti letech rozešla s partnerem, jehož přítomnost mi vždy pomáhala usnout, se problémy zase navrátily. Už asi tři měsíce velmi špatně usínám, trvá mi to třeba i několik hodin a ráno se budím zase brzy. Přes den se mi točí hlava a jsem vyčerpaná, takže už nezvládám běžné činnosti. Zkusila sem zatím pouze stillnox - prášky na spaní, ale nemůžu je užívat pořád, takže bych ráda vyzkoušela i homeopatii. Děkuji mnohokrát za radu,Anežka
2008-08-20 13:36:41
Dobrý den Anežko, na nespavost je asi 500 homeopatických léků a v homeopatii je nutné vybrat konkrétní lék pro daného člověka. Nespavost může pramenit z mnoha různých příčin - úzkost, nervová předrážděnost atd. Homeopatický lék musí odpovídat přímo Vašemu "typu" nespavosti. Pokud je vybrán správný homeopatický lék, pak je léčena skutečná příčina a člověk pak skutečně lépe spí a ne jen, že je uspán sedativy, kteeá mají samozřejmě i mnoho dalších vedlejších účinků. Proto je homeopatie rozhodně lepší varianta ale je nutné se objednat na osobní vyšetření.
Dobrý den,Chci se zeptat na homeopatikum pro svého syna,15 měsíců.Od porodu má stále šupiny v hlavě.Nemůžeme se toho zbavit.Má mnoho vlasů,je vysoký,hubené postavy.Moc málo jí...Děkuji za odpověď,Andrea D.
2008-08-20 11:53:17
Dobrý den Andreo, šupinatá vyrážka na hlavě může indikovat mnoho léků. Doporčit správný lék by byla spíše náhoda. Vhodnější by bylo osobní vyšetření.
Děkuji za odpověď - ale neznám zde v Děčíně žádného homeopata. Prosím o nějaký kontakt. Moc děkuji.
Alena
2008-08-20 07:23:05
Dobrý den Aleno, osobně Vám bohužel nemohu nikoho doporučit, můžete se podívat na homeopatie.ivries.cz na seznam homeopatů, ale vždy je vhodné se o homeopatovi dozvědět nějaké podrobnější informace.
Zdravim vas trpim bolestma hlavy i zvracivam a byvaji ty bolesti tak siln,ze bych si hlavu nejradeji dala do sveraku.Boliva me pul hlavy,bolest pulzujici celo dutiny me bolivaji i celisti,spanky jak kdyby od oci bolest je jich moc i se stupnuje a hlavu pocituji,ze me boliva a hlavne omezuje uz od zakladni skoly prvniho stupne.nejde se na nic soustredit jen si rikam at me radeji boli bricho nebo zada.Nejde to ani nekdy vydrzet ta bolest nejde zaspat proste uz se s tim trapim.Doporucil byste mi neco co by mohlo fungovat nekdy citim i bolest hlavy od zad.A chtela bych se zeptat mam zasebou veskere vysetreni i CThlavy,ale bylo mi doporucena magneticka rezonance co vy na to_Dekuji predem
2008-08-20 03:34:23
Dobrý den, pro doporučení léku při takto dlouhotrvajících bolestech by bylo potřebné vyšetření. Homeopatická léčba může být účinná ale je nutné vybrat lék individuálně. Současně bych se však nebránil ani vyšetření pomocí magnetické rezonance. Často však mohou být vyšetření negativní a přesto Vás to bolestí nezbaví. Pro homeopatickou léčbu nejsou tato vyšetření nutná, rozhodující jsou detailní symptomy které pociťujete ale je nutné znát více informací než uvádíte. Homeopatický lék Vás může zbavit bolestí i když nebudete mít žádnou konkrétní lékařskou diagnózu.
Dobrý den, prosím Vás moc, mám několik dotazů a byla bych Vám upřímně velmi velmi vděčná alespon za zevrubné odpovědi a trochu ,,nápovědy,, co s mými problémy.Je mi 36let a neustále mám po celém obličeji akne, jsou to malinkaté pupínky vyjímečně se vyskytuje občas i větší zanícený.Jím zdravě, kupuji kvalitní kosmetiku, snažím se hodně o plet starat-bohužel marně.Bojuji takhle s pletí už mnoho let,ale v mém věku už mi to začíná narušovat i psychiku.Dále mám na ploskách dlaní a nohou drobné výrůstky, zřejmě bradavičky.Má je i má maminka, ovšem v menším množství.Mě se pomalu rozrůstají a je to dost citlivé, hlavně pokud se dostanu do styku s vodou.Nikdo neumí pomoci-navštívila jsem mnoho dermatologů.A poslední dotaz-mám 60letou maminku,které je neustále špatně.Obchází stále lékaře, dělají ji různá vyšetření, ale mimo poruchy slinivky ted, ji nenašly nic.Přitom se cítí malátná,neudrží se na nohou,neustále unavená,zasahuje jí to až do podbříšku.Už jsme z toho neštastni všichni.VELMI VÁS PROSÍM O JAKOUKOLIV RADU ČI POMOC KAM SE PŘÍPADNĚ OBRÁTIT.JSME Z PRAHY..VELMI VELMI DĚKUJI
2008-08-19 22:37:50
Dobrý den, problémy, které popisujete - jak u sebe tak u své maminky, jsou problémy chronické a pro léčbu je nutná celostní - konstituční homeopatická léčba. Kožní projevy jsou většinou projevy nějaké vnitřní nerovnováhy a proto nelze doporučit nějaký konkrétní lék. Proto jediné co mohu doporučit je objednat se na homeopatické vyšetření, na jehož základě je možné vhodný lék doporučit. Samoyřejmě se můžete obrátit na mě, kontakt a další podrobnosti najdete vlevo v odkazu homeopatická poradna.
Dobrý den,
mám 4 roky odstraněný žlučník a mám problém s urgentní stolicí. Stolice bývá žlutá, nebo písková, často mám i průjem a obsahuje nestrávené zbytky jídla. Mám kompletně prohlídnutý trávici trakt a nikde mi nic nenašli. Může mi homeopatie pomoci? Děkuji Marie
2008-08-19 20:12:27
Dobrý den Marie, homeopatie Vám může pomoci. Homeopatie je často úspěšná při léčbě objektivních potížích, které člověka velmi obtěžují a přitom při lékařských vyšetřeních není zjištěno nic. Homeopatika se předepisují na základě skutečných symptomů a problémů a nikoliv lékařských diagnóz - což je velká výhoda. Homeopatie tak může léčit ještě dříve než když teprve po několika letech lékaři konečně stanoví diagnózu, která je pak někdy i obtížně léčitelná. Je však nutné osobní homeopatické vyšetření aby bylo možné nalézt vhodný lék.
Dobrý den, zajímalo by mne, zda-li existují homeopatika na léčbu poškoženého jícnu - spolknutí kosti v krku. Událost se stala již v roce 2006 (standardní vyšetření na ORL, včetně rentgénu jícnu OK). Tlaky na jizvu cca po roce odezněly. Před měsícem jsem se udeřil do krku a tlaky a pocit aktivní jizvy se opět probudily. Moc děkuji. Tomáš
2008-08-19 10:32:22
Dobrý den Tomáši, obecně na srůstání tkáně po zranění je velmi dobrým lékem Calendula, která může zahojit i starší jizvy. Ale u problémů se staršímy jizvami je možné uvažovat i o dalších lécích - může to být spíše problém celkové neelastičnosti tkáně pokožky a sliznic, která se může projevit třeba právě dlouhotrvajícímy problémy se starými jizvami. U symptomu zranění jícnu jsem nalezl jen jeden lék - Cicuta virosa, ale pro jeho užívání by bylo vhodné ověřit podrobněji Vaše symptomy. Doporučuji osobní návštěvu a vyšetření, ale nejdříve můžete zkusit několik dnů užívat Calendulu 1x denně 9ch (cca týden) - moho by to pomoci a osobní návštěva bnebyla potřeba.
Dobrý den,moc prosím o radu,co dělat při zápachu z úst.Stydím se někam jít osobně,ale moc mě to trápí.Určitě nejde o špatnou hygienu úst,na to dbám na 100 %.Slyšela jsem,že je často problém ve střevech a v žaludku a že na to existují homeopatika.Mohla bych poprosit o radu co použít?Nebo myslíte,že se musím obrátit na vyšetření homeopata osobně?Moc děkuji za odpověď. Andrea
2008-08-18 22:18:11
Dobrý den Andreo, doporučuji se obrátit na homeopata osobně. Příčina je skutečně pravděpodobně někde hlouběji v organizmu a proto nelze doporučit nějaký jeden lék.
Dobrý den,
můj tatínek /82 let/ má kamínek ve žlučovodu a momentálně čeká v nemocnici na jeho odstranění. Existuje nějaké homeopatikum, které by bylo možné nasadit takto "na dálku" a mohlo by pomoci podrážděný žlučník zklidnit? Tatínek má pochopitelně ve svém věku z operace žlučníku strach. Děkuji Eva
2008-08-18 21:31:27
Dobrý den Evo, přečtěte si článek "Žlučník a problémy s klouby", který najdete na titulní straně tohoto webu - homeopatický lék z vlaštovičníku je možné si připravit během několika minut.
Dobrý den,chtěla jsem vás moc poprosit,má problémy se štítnou žlázou.Mám autoimunitní systém a náhradní hormony Enthyrox ani jiné mi nepomáhají,mám po nich ještě horší stavy uzkosti,deprese,vzteku.Takové vnitřní vlnobití,prosím pomozte mi,nevím už co mám dělat.K tomu jsem na mateřské dovolené s dvouletým synem který mi taky dává hodně zabrat,většinou jsem na něj sama a už to nezvládám!!Je něco na uzdravení a uklidnění psychiky??Děkuji za radu.Klaudie
2008-08-18 12:40:30
Dobrý den Klaudie, problémy štítné žlázy i pokud je problém autoimunitní, je možné pomocí homeopatie úspěšně léčit. Je k tomu ale nutné osobní homeopatické vyšetření aby mohl být vybrán správný lék. Homeopatická léčba, pokud je vybrán správný lék a léčebný postup, působí pozitivně jak na psychiku tak i na problémy se štítnou žlázou. Proto Vám doporučuji se objednat do poradny.
Dobrý den, přečetla jsem si pár dotazů ohledně akné a dospěla jsem k závěru, že je nutné a nejlepší navštívit osobně homeopata. Můžete mi prosím doporučit nějakého v Brně? Moc děkuji
2008-08-18 11:51:25
Dobrý den, nevím, koho bych osobně v Brně doporučil, ale na stránkách homeopatické fakulty, což je škola, která působí v Brně a která je pro mne určitou zárukou, naleznete kontakty, případně můžete oslovit někoho z lektorů, koho by Vám doporučil.
Dobré ráno.Moje 6ti leté dceři se začaly "uvolňovat" nehtíky na rukách (zatím jí odpadl jeden). Jsem objednána na kožní oddělení na vyšetření, ale vůbec netuším, o co se jedná. je to zřejmě nějaký druh plísně, ale kde by k tomu tak malé dítě přišlo - na koupaliště nechodíme. Potřebovala bych také poradit s něčím, jak jí opravdu posílím imunitu. V podzimních a zimních měsících je často nemocná - poslední rok to bývají chřipky a angíny. Děkuji za odpověď.
Alena
2008-08-18 07:04:07
Dobrý den Aleno, nejvhodnější je homeopatická léčba celostní což znamená, že se užívá jeden lék který celkově odpovídá konstituci daného člověka a zahrnuje současně souhrn problémů, kterými daný člověk trpí. Uvolňování nehtů může souviset s celkovým stavem Vaší dcery, i s jejímy respiračnímy problémy. Známým lékem u vypadávání nehtů je například Squilla maritima ale bez dalšího homeopatického vyšetření nelze tento lék doporučit. Vypadávání nehtů je popsáno u 21 různých léků. Doporučuji se objednat k osobnímu vyšetření.
Dobrý den, marně hledám nejakou homeopatickou poradnu v Orlové , karviné nebo Bohumíně a nemůžu nic najít, můžete mi poskytnout nejbližší kontakt. Děkuji
2008-08-17 20:25:20
Dobrý den, osobně nikoho v této oblasti neznám, koho bych mohl doporučit. Podívejte se do seznamu na homeopatie.ivories.cz ale současně si i ověřte, jak daný homeopat pracuje.
dobry den, dcera ma 4 roky, hodne casto nemocna. ve 3letech mnela 3xzapal plic a zanet produsek.od te doby bere casto antybiotika. taky je alergicka denne dostava sirup aerius. ze slabe rimy nemuze se dostat jen tak, furd skousime nejake leky a pak stejne doktor nasadi antybiotika. ma strasne oslabenu imunitu. prosim o pomoc a dobrou radu.jaky homeopaticky lek muzem skusit? diky, alla
2008-08-17 10:19:31
Dobrý den Allo, pro léčbu chronických problémů je nutné homeopatické vyšetření a celostní - konstituční léčba. Samozřejmě je možné imunitu podporovat i např. bylinými čaji a tinkturami ale z homeopatie by byla vhodná klasická léčba. Můžete se objednat a nebo najít zkušeného homeopata v blízkosti svého bydliště.
dobry den, syn má na chodidle úporné bradavice, nepomáhá dusík ani volně prodejné připravky.Trpí také nadměrných pocenim dlaní a chodidel. Jaký homeopatický lék bychom měli zkusit? Děkuji.Líba
2008-08-17 09:38:36
Dobrý den Líbo, při problémech s bradavicemi je nejčastějším lékem Thuja occidentalis ale nikoliv jediným. Může zabírat odhadem u třetiny případů. U bradavic je často nejlepší, když se je nedaří "léčit" ani dusíkem či jinými alopatickými přípravky, přestože to možná zní divně. Potlačením bradavic se totiž mohou způsobit některé zdravotní problémy a proto si nedělejte hlavu z toho, že proti bradavicím nic nepomáhalo - je to spíše dobře. Vhodnější je vždy návštěva homeopata a homeopatické vyšetření - je možné vybrat vhodný lék přímo pro Vašeho syna, ale pokud byste chtěla zkusit nějaký lék sama, tak byste mohla podávat jeden týden Thuja occidentalis 9ch jednou denně dvě kuličky a viděla byste, jestli lék pomáhá nebo ne. Pokud by pomáhal, tak můžete podávat dále ale ne déle než tři týdny, při zhoršení nebo výrazném zlepšení přestat podávat. Pokud by lék nepomáhal tak je potřeba osobní návštěva homeopata a vybrat jiný lék nebo upravit dávkování.
Dobrý den, je možné užívat lymphomyosot, engystol a lichořeřišnoci větší dlouhodobě? Děkuji za odpověď, hezký den. Tereza.
2008-08-15 08:01:38
Dobrý den Terezo, lymphomyosot a engystol jsou kombinované léky, nevím, jaké je u nich doporučení na příbalovém letáku. Obecně je užívání kombinovaných léků problematické a proto je homeopaté nepoužívají (spíše je používají lékaři, kteří hledají nějakou alternativu ke klasickým lékům, které často nezabírají). Lymphomyosot, pokud prokazatelně pomáhá, pak si myslím, že není problém ho užívat dlouhodobě. Ale zkusil bych ho po cca třech týdnech až měsíci vysadit. Pokud by se stav zhoršil, tak bych ho opět začal užívat dál. Engystol bych neužíval déle než cca 14 dní. Lichořeřišnici, pokud je nutné jí užívat dlouhodobě, pak bych dělal v jejím užívání přestávky - tak jak je to obecně vhodné u užívání léčivých bylin. Například užívat 3 týdny a pak týden neužívat. Ale záleží na konkrétních problémech. Léčba, kterou uvádíte, je spíše podpůrná a stimulující, která může pomáhat a vyléčit třeba vleklou infekci, ale pokud problémy stále přetrvávají, nebo jen trochu ustupují ale neléčí se zcela, tak potom je vhodnější celostní - konstituční homeopatická léčba. Zvláště, pokud by Vaše problémy byly chronické.
Dobry den. Zajimalo by mne, jestli existuji nejaka homeopatika, ktera by uspesne tlumila somaticke priznaky tremy. Dekuji za odpoved. Johana
2008-08-14 19:36:14
Dobrý den Johano, na trému je možné vybírat z více homeopatik a to podle dalších symtomů, které trému doprovázejí (sama uvádíte, že máte somatické příznaky). Dále i přesnější popis trémy je důležitý. K výběru léku je proto vhodné homeopatické vyšetření - pravděpodobně by stačilo jen kratší vyšetření - cca půl hodiny, pokud je tréma Vaším jediným problémem. Homeopatika fungují tak, že netlumí jen somatické příznaky ale je možné se celkově zbavit pocitů trémy.
Dobrý den,chtěla jsem se zeptat,jestli se dá homeopatií léčit padání vlasů.Je mi 34,mám v životě docela problémy,tak možná by to mohlo být od nervů.Ale nevím co s tím mám dělat,ale to padání je strašné.Děkuji
2008-08-14 16:39:28
Dobrý den, pomocí homeopatie je možné léčit padání vlasů. Padání vlasů může mít řadu příčin - hormonální nerovnováha, špatné zažívání, kožní problémy a samozřejmě i zvýšený stres. Proto je nutné celkové homeopatické vyšetření, pokud by léčba měla mít trvalé výsledky.
Dobrý den jsem ve 14.týdnu těhotenství a mám angínu.Mám doporučené homeopatika Angin-Heel.Nemůže mému těhotenství nějak uškodit? Děkuji
2008-08-14 15:37:08
Dobrý den, částečně se Vašeho dotazu týkají i dva dotazy předešlé - ohledně těhotenství i ohledně kombinovaných léků. U kombinovaných léků se řiďte příbalovým letákem. Pokud Vám bude anginheel pomáhat tak je to rozhodně lepší než se ládovat antibiotikami. Pokud se budete řídit příbalovým letákem a současně při čemkoliv neobvyklém lék přestanete užívat, tak bych se ho užívat během těhotenství nebál. Lepší je však vždy návštěva homeopata a výběr monokomponentního homeopatického léku.
Dobrý den, mám opar, mohu pouzit homeopatika rhus toxicodentron 9ch a mezereum 9ch,i kdyz kojim? neznám dávkování. Děkuji za odpověď Andrea.
2008-08-13 22:26:39
Dobrý den Andreo, nevím na jakém základě jste zvolila tyto dva léky - jsou to časté léky při léčbě oparů ale nejsou jediné. Lék je nutné zvolit podle dalších symptomů a vždy je důležité na jeden problém zvolit jeden lék, a teprve pokud nezabírá tak hledat lék jiný. Proto bych si našel podrobnější popisy těchto dvou léků a vybral bych si z nich ten, který má bližší symptomy. Zvláště když kojíte bych volbu léku prováděl důkladně. Pokud bude nějaký lék skutečně indikován, tak je možné užívat potenci 9ch dvakrát denně ale ne déle než dva až tři dny, pokud nebude patrné žádné zlepšení. Současně sledujte váš stav a při čemkoliv neobvyklém lék vysaďte a to i při tom, pokud se vaše opary výrazně zlepší. Současně však není potřeba se bát užívat léky během těhotenství. I opary jsou projevem nějaké nerovnováhy a pokud zvolíte lék správný, pak napomůžete Vaší celkové kondici a tím i kondici Vašeho dítěte. Ale pokud si nebudete jistá nebo při čemkoliv neobvyklém je lepší s poradit s homeopatem osobně.
Dobrý večer. Mám dotaz na lék Lymfomyozot. Jak ho užívat? Mám otoky v oblasti břicha,hlavně večer. Někdy jsou i když jím velmi málo. Údajně mám slabší vnitřní lymfatický systém. Děkuji za odpověd Iva.
2008-08-13 20:17:02
Dobrý den Ivo, pro používání těchto kombinovaných homeopatických léků je vhodné se řídit příbalovým letákem a to i ohledně indikace. Homeopaté tyto přípravky nepoužívají. Konkrétné Lymphomyosot je směs asi dvaceti léků ve velmi nízkých potencích - je to spíše něco mezi homeopatickým přípravkem a bylinou směsí. Takže je dobré tento lék vyzkoušet a pokud Vám bude pomáhat, pak ho užívejte dál ale pokud pomáhat nebude a nebo jen částečně, pak je vhodná klasická homeopatická léčba - tzn. objednat se na homeopatické vyšetření a pomocí homeopatie léčit příčinu Vašich problémů.

Dobrý den , prosím poraďte.

trpím úzkostí ,v krku takové stažení a dělá se mi špatně .Musím si vždy sednou a pít pomalu studenou vodu .Brala jsem různá antidepresiva a po čase jsem otupělá a mám silné pnutí v prsou,natékám, tak hledám pomomoc u vás. Mám revma takže ta psychika u mě není nic moc a ráno se mi chce moc brečet.Cvičím a snažím se s tím rozumně bojovat.Je mi 38let.Děkuji a přeji pěkný den JITKA Š.
2008-08-13 11:36:34
Dobrý den Jitko, bez homeopatického vyšetření Vám bohužel nemohu poradit nic konkrétního. Problémy, které popisujete, je možné řešit pomocí homeopatie ale je potřeba osobní vyšetření. Vaše revma pravděpodobně může souviset s Vašimy stavy úzkosti a pokud bude homeopatická léčba zabírat, pak by se měla zlepšovat jak Vaše psychika tak i revmatické problémy. Taže Vám doporučuji se objednat na homeopatické vyšetření.
Dobry den, mam dotaz ohledne nuchuti k sexu po porodu. existuji nejaka homeopatika, jak tuto chut opet vratit??Dekuji
2008-08-13 09:35:18
Dobrý den, nepíšete jak dlouho jste po porodu. Nějaký čas po porodu (řádově pár měsíců ale doba se velmi liší) je nechuť k sexu normální a vlastně zdravá. Pokud stále kojíte a nemenstruujete, pak může být chuť k sexu snížená a po obnovení menstruačního cyklu a návratu hormonální rovnováhy do "normálu" se chuť k sexu většinou obnoví. Takže je na Vašem zvážení, jestli je tento stav pro Vás tak zásadní a dlouhodobý, že je nutné ho řešit pomocí homeopatie a nebo je to třeba jen vynucováno Vaším partnerem již první týden po šestinedělí a v tom případě to chce jen čas. Homeopatie Vám v tom může pomoci ale je k tomu nutné homeopatické vyšetření. Mohlo by se jednat například o hormonální nerovnováhu a na to není možné doporučit jeden lék - je nutné vybírat lék podle Vaší konstituce.
dobrý den ,chtěla bych se zeptat jestli by mi pomohli nějaké homeopatické léky na revmatickou artritidu.Mám prášky.Prednison,Aulin.Jsem léčená už 3 roky a žádná změna.Děkuji Lenka Z.
2008-08-12 14:05:50
Dobrý den Lenko, revmatoidní artritidu je možné léčit pomocí homeopatie ale je nutná celostní - konstituční léčba a k tomu je nutné homeopatické vyšetření. Většinou se jedná o autoimunitní onemocnění. Klasická medicína pro léčbu používá hormonální terapii - tím se obvykle uleví symptomům a zabrání další progresi avšak příčina se tím neléčí. Užívání hormonů má přitom mnoho negativních vedlejších účinků.
Dobrý den, chtěla bych poradit ohledně zastavení laktace. Mám doma Ricinus Communis 30CH a Phytolaca Decandra 30CH. Ještě jsem se dočetla, že se dá použít Lac caninum 30CH. Mohl byste mi, prosím, poradit, jak nejefektivněji tyto homeopatika zkombinovat a jakým způsobem je užívat? Děkuji. Jana Ć.
2008-08-12 11:29:28
Dobrý den Jano, nedoporučoval bych léky nijak kombinovat. Ve většině případů zabere jedna dávka Ricinus communis 30ch, případně jedna dávka večer a druhá ráno. Je přitom nutné přestat kojit ale trochu stále odstříkávat, aby prsa neztvrdla a nehrozil zánět. Pokud by se laktace nesnižovala, poradil byc se s homeopatem raději osobně.
Dobrý den, dnes mi na kožním odstranili molusky, na internetu jsem se dočetla, že na ně zabírá homeopatická léčba, ptala jsem se v lékárně, ale tam po mě chtěli poměr ředění - číslo, ale já nevěděla.
Můžete mi, prosím, poradit, který lék je pro mne vhodný?
Děkuji za odpověď.
Alena
2008-08-11 21:04:09
Dobrý den Aleno, když zadáte do okénka vyhledávání slovo "molusk", zobrazí se vám vše co zde bylo napsáno o molusce. Nejčastějším lékem je Silicea terra, je možné užívat několik dní potenci 9ch, ale pokud by se stav nijak nezlepšoval, pak je nutné pravděpodobně vybrat jiný lék a k tomu je pak již potřebné homeopatické vyšetření.
Dobrý den, měla bych dotaz ohledně dětské koliky, mám 2 měsíčního chlapečka,který je kojen,zatím jsme vyzkoušeli lycopodium clavatum 9ch a niní máme magnesia phosphorica 9ch,kuličky dávám 2 krát po 5, ráno a večer. Přes den jsme bez obtíží,pekně prdí i kaká, problém nastává v době mezi 5-7 hodinou ráno, kdy má tvrdé bříško a hrozně tlačí a brečí, při použití rektární rourky se vyprdí a 2 krát vykaká.Prosím o radu, také jsem slyšela o možnosti homeopatických kapek.Moc děkuji Jana
2008-08-11 18:50:29
Dobrý den Jano, bez vyšetření lze těžko doporučit lék. Bylo by potřeba znát celkovou konstituci dítěte a další symptomy. Nevím co přesně máte na mysli homeopatickými kapkami. Homeopatika je možné podávat v různých formách - jako pevné kuličky nebo tekuté (podává se po lžičkách nebo po kapkách). Na problémy, které popisujete, je možné podávat v obou formách. Důležitější je spíše výběr léku - popsané problémy může mít více než dvacet různých léků. Pokud je vybrán nesprávný lék, je možné, že pomůže částečně ale ne zcela - pak je nutné hledat lék, který lépe odpovídá symptomům. Někde můžete nalézt, že na koliky jsou doporučeny třeba jen tři léky ze kterých lze vybrat, ale to jsou jen nejčastěji indikované - mohou pomoci v řadě případů ale u mnoha případů nezabírají vůbec nebo jen částečně.
Dobrý den. Mám dlouhý dotaz a pro mě i dost dlouhodobý problém. proto prosím o trpělivost. V 6 letech jsem prodělala Perthes obou kyčlí (17 měsíců Košumberk), v 17 velké bolesti a Artroza. Od 19 v I.D. Velké .malé bolesti- následovala žloutenka typu C. Léčba proběhla nečekaně rychle a bez komplikací. V mém 23 a 25 roce jsem měla dva plánované porody před termínem-sekcí. Bolesti kloubů se stupňovaly. Ve 28 letech jsem byla na TEP levého kyčle s plánem pravé za 4 měsíce. Jennže i když jsem pilně a poctivě rehabilitovala a vše podle pokynů lékaře splnila začala jsem mít velké problémy s operovanou nohou. Podle operujícího ortopeda bylo na snímcích vše v pořádku a proto mě odeslal přímo paní primářce do ambulance bolesti v Brně Bohunicích. Začalo to opiáty,pokračovalo morfinem a skončilo to pokusem o sebevraždu. Od té doby se léčím na psychiatrii,léky na bolest(Brufen, Veral, Tramal) jsem alergická neberu. Utápím se v bolesti a bohužel tím trpí i mé okolí i když jsou velmi chápaví. Nedělám scény,jsem jen občas víc nervní. Děti se narodily v mé nemoci a i když jsou ještě malé 10 a 8 let,tváří se, že vědí o co jde... Já si tenkrát před operací vysnila lepší svět pro mě i pro moji rodinu, ale tenkrát se mi zhroutil svět. V 31, před dvěma lety jsem byla na rehabilitaci 3 týdny v Košumberku, ale na cestu domů jsem dostala poučení, že lepší už to nebude. Od té doby to byla má poslední kapka důvěry a i návštěva odborníka. Krom posledního psych. zhroucení v listopadu a potom v lednu loňského a letošního roku.Na psych. mi nasadily léky, zoufale jsem přibrala,čím se bolest ještě zhoršila. Abych zhubla vysadila jsem léky přes den,ale bez léků na noc jsem v koncích. 2x Stillnox, Rivotril, Lexaurin 3,2x Prothazin a dvě hodiny před těmito léky 2x Chlorprotixen 50 mg. Usnu, ale budí mě bolest, nebo noční můry-následek mého pokusu o únik. Magnetická rez. hlavy nic neprokázala. Od operace kyčle mám problémy s kolenem,mrtví mi malíček,modrají až do fialova obě nohy. Pravá noha bolí hodně,ale jinak. Abych to shrnula : užívám si, ale už to sama nezvládám a hlavně, začínám ztrácet můj pověstný humor. JE TO NÁROČNÉ, PŘESTÁVÁM ZVLÁDAT I BĚŽNÉ POVINOSTI, ale i zájem o běžný život je čím dál těžší. Prosím o pomoc. Velmi děkuji za odpověď. Petra
2008-08-11 15:43:26
Dobrý den Petro, pomocí homeopatie je možné léčit i dlouhodobé vážné chronické problémy i problémy autoimunitní (nevím jestli je to Váš případ ale mohl by být), které klasickou léčbou nejsou léčitelné a jen se je někdy daří více či méně udržovat tak, že již dále neprogradují. Ale v takových případech je nutná celostní - konstituční homeopatická léčba a k tomu je potřeba homeoaptické vyšetření. Nelze slibovat, že homeopatická léčba zabere u sta procent případů ale často jsou výsledky velmi dobré. Ale hlavně u psychiky je homeopatické léčba účinná a efekt může být rychlý, pokud je indikován správný lék. Lepší to může být vždy, neztrácejte naději. Klasická - alopatická léčba má přes velký technický pokrok jen omezené možnosti.
Dobrý den. Mám zdlouhavý problém i dotaz.V 6 letech jsem prodělala Perthes obou kyčlí, v 17 se objevila Artroza.Byla jsem dlouho na kapačkách,lécích a fr. holí
2008-08-11 14:51:19
Dobrý den. Chtěla jsem se zeptat, jestli existují nějaká homeopatika, která by zlepšila akné u 14ti letého děvčete. Dceru akné trápí a už jsme zkusily spoustu čistících vodiček a pleťových mlék a stále žádné zlepšení. Děkuji za odpověď.
2008-08-11 07:55:46
Dobrý den, akné je možné homeopaticky léčit ale je nutné homeopatické vyšetření. Akné, tak jako většina kožních problémů, je projevem nějaké vnitřní nerovnováhy organizmu a ta je právě potřeba řešit. Správnou homeopatickou léčbou pak nejenže ustoupí akné ale má to celkový pozitivní vliv na zdraví celého organizmu.
Dobrý den prosím o radu.Mám dceru 4 měs.a neustále si dává do pusinky prsty a všechno co má okolo pusinky i sliní,zdá se mi,že má i zvýšenou teplotu.Synovi po radě s homeopatem jsme dávali Chamomilla vulgaris.Docela mu to pomáhalo, měl klidnější průběh růstu zubů ,můžeme i dceři?A nemá to nějaké vedlejší účinky,třeba otok v obličeji nebo nekvalitní zoubky atd.?Moc děkuji Lenka.
2008-08-10 22:40:52
Dobrý den Lenko, pokud má Vaše dcera problematické prořezávání zoubků, je z toho podrážděná, nespokojená, ufňukaná, nepomáhá jí ani chování, může mít i zvýšenou teplotu - pak ji můžete Chamomilu zkusit dávat. Ale vždy vnímejte jak na to dítě reaguje, pokud cítíte, že pomáhá, pak je to v pořádku. Někdy ale lék nepomáhá a pokud ho podáváte dále, pak může naopak způsobovat výše zmíněnou podrážděnost, někdy třeba i průjem. Ale po vysazení léku symptomy většinou brzy samy odezní. Nemusíte se obávat vedlejších účinků jako například nekvalitní zoubky. Homeopatické léky nejsou toxické.
Dobrý den,prosím o radu jak pomoc staršímu člověku s vážným onemocněním jater.Má nefunkční levou polovinu jater.Nemoc se projevuje únavou a hlavně silným zánětem kůže.Lze nemocnému nějakým prostředkem aspoň trochu ulevit? děkuji Hájková
2008-08-09 20:32:29
Dobrý den paní Hájková, homeopatie může pomoci i u vážných orgánových postižení. Je možné kombinovat i s tinkturami nebo čaji z rostlin (případně gemmoterapií), které mají vztah k játrům (např. ostropestřec mariánský). I když možná není možné vyléčení, je možné podpořit organizmus a ulevit problémům. Je ale nutný osobní přístup.
Dobrý den. 17letá dcera trpí od malička bolestmi břicha a častými průjmy. Lékaři se shodují na psychickém původu. Před lety absolvovala "léčbu" pomocí kyneziologie a homeopatik, došlo k dlouhému ústupu, pak se ale začaly problémy nejen vracet ale i zvyšovat intenzitu. Nyní už nemůžu na nějakého kyneziologa najít kontakt a taky nevím, kde a jak najít vhodného homeopata, kterého by mohla podle potřeby navštěvovat. Lze tento problém řešit i pomocí Vaší poradny? Velmi děkuji za odpověď. Eva D.
2008-08-08 11:23:13
Dobrý den Evo, je možné se objednat na vyšetření do mé poradny. Kontakty naleznete na těchto stránkách - "homeopatická poradna". Pomocí homeopatie je možné tyto problémy úspěšně řešit.
jeste pridavam porad mne boli oci mam trvale zavrate dagmar
2008-08-07 12:24:43
Dobrý den,jaký by byl nejvhodnější lék na silné uzkosti a stavy strachu se součastným trvalým pocitem vlčího hladu,pocitu prázdného žaludku i tesne po konzumaci jídla, pribyvani na vaze ,nafoukle bricho,chronicky yanet moc.cest,trvala slabost s pocity na omdleni krece sije,migreny,uporne rihani, problemy se spankem,chronicky hnisajici dasne,vzrusivost napeti stramonium nepomaha zatim jsem nenasla nic co by pomohlo hl. ta uzkost dekuji dagmar
2008-08-07 12:20:20
Dobrý den Dagmar, na chronické problémy nelze takto doporučit lék i když poskytujete mnoho symptomů. To, že je homeopatický lék vybrán na základě většího množství symptomů neznamená, že je možné jen shromáždit symptomy a vyjde z toho lék (i když někdy se to může povést). Bylo by to sice báječné ale bohužel to tak nefunguje. Homeopatické vyšetření není jen nasbírání výčtu symptomů, to by pak šlo vyšetřovat poštou. Homeopat by měl pochopit pozadí problému a teprve na tomto základě doporučit lék (i když někteří homeopaté tak bohužel nepracují) a často je k tomu potřeba několik hodin. Samozřejmě je možné na sobě i experimentovat ale v případě úzkostných stavů bych to příliš nedoporučoval. Raději bych zašel na opravdové vyšetření.
Dobrý večer,manžel trpí schizofrenií, ráda bych pomohla jemu i celé rodině. Mám obavy, aby se tato nemoc neprojevila i u dětí a nezatížila další generaci...Manžel byl vždy plný energie,veselý ale před problémy utíkal,ty jsem řešila já... Vím, že pomocí homeopatie se dá pracovat na svém vývoji a osudu, nejsem si ale jistá,jak postupovat..léčit celou rodinu nebo jen děti a nebo jen syna? Děkuji za radu a pomoc, kterou nám na svých stránkách poskytujete. Helena
2008-08-06 23:51:05
Dobrý den Heleno, neznám situaci ve Vaší rodině, abych mohl zodpovědně odpovědět. Pomocí homeopatie je možné léčit schizofrenii. Doba léčby závisí na stavu a době trvání problémů a nelze tvrdit, že lze vyléčit 100% případů. Pokud je léčba u jednoho člena rodiny účinná, má to pozitivní vliv i na ostatní členy rodiny. Ale pokud se u dítěte projevují jakékoliv indicie které by mohli vést k obavě, že by mohlo mít v budoucnu psychické problémy, pak je samozřejmě vhodné zakročit pomocí homeopatie co nejdříve - vyhlídky jsou vždy lepší.
Vážený pane Doktore, chci Vás požádat o radu. Mému příteli se stále vrací velmi agresivní streptokok. Vždy jej přeléčí velmi silnými antibiotiky.Dá se s tím něco dělat.
2008-08-06 22:24:12
Dobrý den, pohled homeopatie na podobné problémy je jiný než klasické medicíny. V akutních případech je sice někdy nutné zničit infekci ale problém je většinou v tom, že imunitní systém není schopen se s infekcí vypořádat sám. Léčba pomocí antibiotik uleví od akutní infekce avšak imunita zůstává oslabená stále (spíše je oslabena ještě více důsledkem antibiotik). Homeopatická léčba naopak stimuluje organizmus aby se s infekcí vypořádal sám. Proto je možné pomocí homeopatie léčit i chronické problémy ale je většinou nutné homeopatické vyšetření, neboť je nutné zjistit souhrn symptomů podle kterých je možné předepsat lék. Homeopatický lék se nepředepisuje na "streptokoka" ale pro organismus a jeho stav - proto je předepisování komplikovanější. Existuje i homeopatický lék Streptococcinum, který je někdy možné použít i během akutní streptokokové infekce, ale jsou k tomu nutné další indikace.
Dobrý den, potřebovala bych poradit, budeme cestovat ze čtrnáctiměsíčním synem letadlem, ale zjistili jsme , že náš syn má strach z hluku, byli jsme se podívat i na letišti a z letadel měl evidentní strach, mohl by jste nám něco doporučit. Měla bych ještě jednu otázku, ohledně mého syna, začínají se u něho objevovat záchvaty vzteku např. nepovolíme určitou věc, nebo odněkud odcházíme atd. záchvat se projevuje křikem , pláčem, házení hračkami, někdy i lehnutím na zem, nebo se vzpírá při posazení do kočárku, vzteká se a mám co dělat, abych ho tam dostala, domluva nepomáhá, děkuji leona
2008-08-06 18:23:43
Dobrý den Leono, pro problémy, které popisujete, je nutné homeopatické vyšetření. Bez toho lz jen obtížně doporučit nějaký lék. Ale homeopatická léčba by měl být účinná.
Dobrý den,
naše 3leté dítě má plané neštovice-jsme třetí den po výsevu.V lékárně mi doporučili:articu urens 5ch proti svědění a rhus toxicodendron 9ch na neštovičky,s dávkováním 5x5 kuliček od každého.Ptám se zda, mohu léky podávat oba najednou,nebo střídat,a zda uvedené dávkování není příliš.(jsme hodně osypaní).Díky,Míša
2008-08-06 12:28:38
Dobrý den Míšo, odpovídám dost dlouho po Vašem dotazu, takže situace je již asi jiná. Při neštovicích je možné takto postupovat. Je vždy lepší přizpůsobit se aktuální situaci a vnímat, jak jednotlivé léky působí. Proto je vhodné, pokud už jsou podávány dva léky současně, užívat je v co největších rozestupech. Po nějakém léku může být cítit úleva během několika minut a po dvou hodináh cítíte, že se svědění vrací, pak můžete lék vzít znovu. Pokud úleva přetrvává celý den, pak je lepší lék neopakovat dokud to není nutné.
Dobrý den pane doktore. Užívám Bromum, Lutheinum a Foliculum. Můžete mi prosím blíže vysvětlit, k čemu mi tato homeopatika pomáhají?
2008-08-06 08:15:10
Dobrý den, bylo by lepší, kdybyste se zeptala přímo svého homeopata. V homeopatii nelze říci "na co" jsou jednotlivé léky tak jako v alopatii, že třeba někdo užívá děně šest léků - jeden je na srdce, druhý na tlak, třetí na cholesterol... Luteinum a folliculinum má vztak k ženským hormonům. Folliculinum je lék připravený přímo z hormonu, který je produkován vaječníky. Bromium je lék, který má mnohem větší šíři problémů které pokrývá. Má zvláště vztah ke žlázám, které mohou být oteklé a tvrdé. Ale to je jen jeden z mnoha symptomů. Ale konkrétně k čemu Vám mají jednotlivá homeopatika pomáhat by měl vědět Váš homeopat. Předepisování více homeopatik současně je často nevhodné i když v některých vyjímečných případech možné (viz text zásady léčby na těchto stránkách).
Dobrý den,prosím o radu co dělat , trpím křečemi ve svalech , nedříve to bylo pouze v lýtkách ted se objevují již v prstech na rukou v hýždích je to strašná bolest která v poslední době trvá i pár minut až se mi zvedá žaludek bolestí.
Děkuji LG Praha
2008-08-06 06:59:17
Dobrý den, samozřejmě můžete zkusit zvýšit příjem hořčíku ale pokud by problémy přetrvávaly tak je vhodná celostní homeopatická léčba - homeopatické vyšetření.
Dobrý den.
Během tohoto léta se mi na stehnách obou dolních končetin díky velmi teplému počasí udělali ve velké míře potničky.Jak se jich mám prosím zbavit a jaká je prevence. Sprchuji se dvakrát denně, používám 1OO procentní bavlněné spodní prádlo, nosím bavlněné kalhoty, bermudy. V zaměstnání sedím v klimatizované kanceláři a do práce cca 1h. cestuji MHD.Děkuji za odpověď jak to léčit a jak tomu předejít. L.M. Brno
2008-08-05 14:18:18
Dobrý den, u potniček může být indikováno více léků, je nutné vybírat na základě dalších symptomů. Kožní problémy je většinou nutné léčit celostně - až na výjimky to nejsou jen lokální problémy. Týká se to rovnováhy celého těla.
Dobrý den. Chtěla jsem poprosit o radu. Který homeopatický lék by pomohl při rasklinkách kolem konečníku a kolem pysků? Často také trpím na suchost spodku, ale až po 2. dítěti. Sex je tím pádem bolestivý, okamžitě vznikají prasklinky. Děkuji předem.
2008-08-04 19:40:40
Dobrý den, je nutné vybírat z více léků pomocí podrobnějších symptomů. Nejpravděpodobnější by na tyto problémy mohly být léky Graphites, Natrum muriaticum, Nitricum acidum nebo Sepia. Pokud by ste si přečetla nějaké podrobnosti o těchto lécích a symptomy některého z nich by Vám přišly blízké, pak byste ten lék mohla zkusit (nikoliv všechny najednou!) a užívat např. 9ch jednou denně po dobu několika dní. Pokud by lék nezabíral, pak by bylo vhodnější homeopatické vyšetření a výběr léku na základě podrobnějších informací.
Dobrý den,chci se zeptat jestli homeopatika pomohou při encefalitidě psů.Mému 2letému jorkšírovi bylo zjištěno toto onemocnění , s tím ,že má poškozené některé mozkové tkáně,což prý nejde vyléčit.Prosím poradíte mi?Děkuji.
2008-08-04 13:37:40
Dobrý den, je možné použít více léků, je nutné vybrat podle konkrétních symptomů, které Váš pes má. Vyhledal bych homeopata, který provádí veterinární homeopatii.
Dobrý den, v pátek mě čeká císařský řez byla mi doporučena arnica montana pro lepší hojení. chtěla bych se zeptat jak ji mám užívat a jestli opravdu užívat arnicu nebo je vhodný i jiný homeopatickýlék? Děkuji za odpověď
2008-08-04 13:17:21
Dobrý den, bohužel na Váš dotaz asi neodpovídám včas. Je možné užívat Arniku nebo i Calendulu officinalis.
Dobrý den, prosím můžete mi doporučit nějaký homeopatický či jiný lék na trhliny na bradavkách vzniklé při kojení? Děkuji. S pozdravem Hana Drštičková
2008-08-04 10:30:38
Dobrý den paní Drštičková, pro popraskané bradavky je možné podle symptomů vybírat z více léků. Především Causticum, Castor equi, Graphites, Hydrastis canadensis, Ratanhia peruviana, Sepia officinalis, Phytolacca decandra ale i další. Také pomáhá nakapat na ranky mateřské mléko a nechat zaschnout, případně zafénovávat.
prosím o radu. dcera prodělala v 15 letech mentální anorexii, infekční mononukleosu. Od té doby bojujeme stále s váhou, měří 170 cm, váží 52 kilo, při jídelníčku, který jí sestavil odborník . Více nikdy nepřibrala.
Před rokem následoval akutní zánět slepého střeva, s následnou antibiotickou léčbou. Na jaře tohoto roku onemocněla se štítnou žlázou. Od ledna má bolesti v koleni.
Byla zjištěna chondropatie, ta však vyléčena chondopatickými injekcemi.
Na MR zjištěn malý zánět. Bolesti které však má neodpovídají zjištěnému rozsahu zánětu.
Byla u homeopatky. Nasadila jí LUESINUM C200 a kontrola v říjnu.
Dcera se změnila psychicky, je plačtivá a zoufalá. Vyrazil se jí ekzém na rukách, koleno se jí celé sloupalo a kůže se loupe průběžně, na koleni se jí dělají boláčky. Koleno bolí, bolest je zejména v noci a v klidu, trvá třeba hodinu a zmizí, někdy i dva dny. poslední homeopatika - měla 4 dávky, dobrala
před týdnem. Je psychicky na dně. Rozhodla se navštívit psychiatra, aby dostala antideresiva, má v září nastoupit do svého prvního zaměstnání.
Zhubla teď dvě kila. Může zhubnutí souviset také s homeopatickou léčbou.? Jak dlouho bude homeopatikum působit, než dojde ke zlepšení? Myslíte si, že lék byl vybrán dobře? děkuji tvarohová
2008-08-04 05:17:00
Dobrý den paní Tvarohová, neuvádíte jak často tento lék Vaše dcera brala a ani před jakou dobou ho začala brát. I pokud by byl lék spráný, opakovaným užíváním lze stav výrazně zhoršit. Zhoršení během homeopatické léčby by nemělo být rozhodně takové, že by měl být z toho člověk několik týdnů na dně a začal brát antidepresiva. Pro posouzení toho, zda-li by lék mohl být vybrán správně by bylo nutné znát duševní pozadí. Tento lék má výrazný duševní stav. Pokud po první dávce přetrvává nějaké zhoršení, neměla by se brát další dávka - o tom by měl homeopat řádně informovat. Kontrola až v říjnu mi přijde nedostatečná. I ztráta váhy může souviset s homeopatickým lékem. Váš dotaz je již čtyři dny starý, možná se již situace zlepšila, ale s popsaným vývojem bych nebyl příliš spokojený. Pokud by se stav postupně zlepšoval alespoň do původního stavu, pak je lepší nezasahovat a nechat tento stav odeznít. Pokud by se však vše dále zhoršovalo, nebo stagnovalo, pak by bylo možná vhodné zasáhnout, zvláště, když má Vaše dcera problémy s váhou. Pokud by to bylo nutné, pište mi na mail, v této on-line poradně bohužel není odezva tak rychlá.
Dobrý den.Prosím o radu jak na syna ,kterému už bude skoro 3 roky a nemůžeme ho odnaučit čurat do plínek.Chodí na noční,vyčurá se a taky,když se vyčurá do plínky tak řekne,že čural,ale bez plínek nechce být.Připadá mi to,že je nějaký bloklí.Všichni do něj hučejí a tím se on nechce odnaučit.Poraď te prosím co s tím a hlavně jak na něj.Děkuji Lenka.
2008-08-03 21:26:54
Dobrý den Lenko, příčin může být více. Je samozřejmě možné pomoci homeopatií, ale k tomu je nutné homeopatické vyšetření. Je nutné nalézt konkrétní příčinu daného stavu, pokud cítíte, že je v něčem skutečně zablokovaný. Bez vyšetření je možné doporučit homeopatika nejvýše na nějaké povrchnější problémy - zranění a podobně, nebo i na duševní šok. Ale na psychické dlouhodobější problémy se bez vyšetření neobejdete. Ale je také možné, že Váš syn prochází určitým vývojovým stádiem, se kterým se sice trochu potýká, ale které, pokud se tím nebude stresovat, sám vyřeší. Sice třeba trochu později než ostatní ale sám. Takže je spíš na Vás abyste zvážila zda-li je to skutečně problém, který je potřeba řešit a pak rozhodně homeopatie je schopná tomu pomoci, a nebo tomu necháte čas. Sama asi cítíte, že "hučení do něj" ničemu nepomáhá, spíše naopak, tak pak je nápomocné tomuto stresu ho nevystavovat. Močení je hodně o kontrole a o sebekontrole - to je téma, které děti v tomto věku řeší a někteří se s tím potýkají více než jiní.
Dobrý den,rád bych zjistil nač se užívají léky Acidum P a Nitricum A.Děkuji
2008-08-03 15:10:25
Dobrý den, pravděpodobně máte na mysli léky Phosphoricum acidum a Nitricum acidum. Pro phos-ac je typická zesláblost, vyčerpanost emocí až apatie, pro nit-ac mnoho úzkostí. To je však jen určité vodítko. Pacient, který některý z těchto léků potřebuje může být velmi odlišný výše popsanému. Po fyzické stránce mohou mít řadu rozličných problémů - výčet konkrétních problémů na které je možné jeden z těchto léků užívat by byl velmi dlouhý. Nevím sice proč se ptáte na oba tyto léky ale neměly by být ani předepisovány, ani užívány současně.
krasny den pane Hrabaku.chtel jsem se zeptat chtel bych prestat kourit.myslite ze by mi vtomhle mohlo pomoct homeopatikum? a jake? a koupil bych ho v lekarne?dekuju vam a preju prijemny den.tomas j.
2008-08-02 19:52:41
Dobrý den Tomáši. Pokud jste rozhodnut přestat kouřit, tak by Vám přitom mohl pomoci homeopatický lék připravený přímo z cigaretového kouře, který si můžete, s trochou trpělivosti, připravit sám. V případě zájmu Vám mohu na mail poslat podrobný návod. Rozhodující je samozřejmě Vaše vůle přestat ale tento lék Vás v tom může hodně podpořit.

Dobrý den, na dovolené u moře mi často protýkala nosem slaná voda,ve vlnách
pak mi najednou otekl jazyk a druhý den mi z něho ze spoda vytekl hnis, přestalo to bolet ale mám tam stále vespod bouličku,paní zubařka mi říkala že to je sliná žláza a předepsala mi mercurius solubilis ale bouličku mám stále
a je to už 10 dní. poradíte mi prosím co by mi zabralo. Předem děkuji.
2008-07-31 19:57:48
Dobrý den, pokud je sliná žláza zanícená,pak je Mercurius častým lékem při těchto potížích, ale spojení s mořskou vodou by mohlo indikovat i jiné léky. Neuvádíte potenci léku, ale pokud Vám nezabírá, pak bych ho asi dál neužíval. Bez vyšetření ale nelze doporučin nějaký konkrétní lék.
Chtela bych poradit. Je mi 31let a pred 3tydny jsem prodelala zardenky,pak hned po tydnu zlucnikovy zachvat. Nyni mi pretrvava unava.
2008-07-31 16:57:45
Dobrý den, homeopatická léčba by mohla být účiná při odstranění problémů ale je nutné homeopatické vyšetření.
hledám pro manžela homeopatický lék na bolesti nohy pod místem amputace, fantomové
2008-07-30 18:06:41
Dobrý den, fantomové bolesti po amputaci jsou hojně popsány u léku Allium cepa. Bylo by vhodné porovnat i další symptomy, ale bylo by možné tento lék vyzkoušet. Např jednou denně potenci 9ch - zkusit podávat několik dní, jestli se nebude zlepšovat. Pokud by lék nezabíral, pak by bylo vhodné podrobnější vyšetření. Z dalších léků by bylo možné uvažovat především o léku Hypericum nebo Staphysagrii.
Dobrý den,chtěla jsem se zeptat jestli nám pomůže homeopetika k otěhotnění,já má v těle sníženou dávku hormonu menses pravidelný asi bez ovulace a manžel shoršený spermiogram,byli 2krát na umělém,brali přirodní produkty,děkuji Macek
2008-07-30 16:16:24
Dobrý den pane (paní) Macku, pomocí homeopatie je možné upravit hormonální rovnováhu v těle a často se podaří otěhotnět po homeopatické léčbě. Současně je vhodné léčbu podpořit i masážemi prsou, které může žena provádět sama. Tyto masáže mají vliv i na tvorbu hormonů. (podrobnosti o masážích prsou viz článek na tomto webu)
Dobrý den,máme 7,5měsíční holčičku.Prořezávají se nám již 2 vrchní zoubky a tak jsme byli 4 dny v horečkách od 38-39.6 stupňů lékařka povolila homeopatika chamomilla vulgaris 15ch.teploty i špatný spánek ustoupili,ale nyní se nám dcerka osypala od hlavičky a postupuje to po tělíčku směrem dolů.Lékařka onstatovala virus nic prý závažného u malých dětí naprosto běžný.myslím si,že to mohli způsobit podávané homeopatika i když jsme podali pouze 5 kuliček za 24 hod.rozpuštěné v čaji.mohl by jste mi prosím sdělit zda tyto homeopatika jsou bez vedlejších účinků.Všude na netu doporučují chamomillu 9ch
2008-07-30 11:19:39
Dobrý den, pokud je chamomilla indikována, tak potence léku - 15ch, pokud jsou přítomny horečky, je v pořádku. Chamomilla je nejčastěji indikovaným lékem při potížích při prořezávání zoubků a proto je často předepisována, i když je indikován lék jiný. Proto jsou důležité i další symptomy, na jejichž základě je možné lék doporučit. Homeopatika mohou vyvolat různé symptomy, nelze vyloučit, že výsev mohl být způsoben homeopatikami. Některé vyrážky se však mohou objevit i po horečkách, takže to ani s homeopatikami souviset nemusí - bez osobního vyšetření nelze posoudit. Důležité je lék dále nepoužívat - symptomy, pokud jsou vyvolané lékem většinou sami odezní. Pokud by vyrážka přetrvávala delší dobu, pak by bylo vhodné homeopatické vyšetření.
Dobry den, mame 10 mesicnich chlapecka,v noci hodne spatne spi,meli jsme hodne tezky porod potom jsme byli na operaci s pupecni kylou,muze to mit vliv na spanek v noci!Muzem uzivat homeopatika? Gelsemium Sempervirens 9ch jak davkovat.Diky
2008-07-30 08:35:25
Dobrý den, není mi příliš jasné, z jakého důvodu byste chtěla podávat Gelsemium Vašemu synovi. Tento lék je často indikován akutně při chřipkových stavech ale může být podáván i při chronických problémech. Podle uvedených informací nelze potvrdit výběr léku. Pokud na základě dalších skutečností Vám byl tento lék doporučen, nebo sama jste tento lék vybrala, tak ho samozřejmě zkusit můžete. Můžete zkusit podávat jednou denně a uvidíte, zda-li bude mít pozitivní efekt. Pokud nebude efekt žádný po dobu několika dnů (do 14 dnů), pak neužívejte dále. Také lék vysaďte při jakémkoliv zhoršení, ale i při výrazném zlepšení lék nepodávejte dál.
na jaké oční problémy u koně se dá použít Oculohheel?
2008-07-29 15:50:01
Dobrý den, Oculoheel je složený homeopatický přípravek a jeho indikace jsou popsány v příbalovém letáku nebo na informacích od výrobce. Homeopaté tyto přípravky nepoužívají - jsou připraveny hlavně pro používání klasickými lékaři. Podívejte se případně na starší dorazy - je tam více podrobností o složených přípravcích.
Moc zdravím, je mi 29 let, mám 5-timěsíční holčičku a plně kojím.Nedávno mi byla zjištěna thyreotoxikosa. Doktor mě nařídil přestat do 3 dnů kojit a užívat 3 x denně 2 tablety Carbimazolu. Chtěla bych se zeptat, zda by to šlo vyléčit pomocí homeopatie a v kojení nadále pokračovat? Moc moc děkuji za odpověď Simona
2008-07-29 14:43:39
Dobrý den Simono, pomocí homeopatie je možné řešit problémy štítné žlázy. Nevím, jaké máte konkrétní problémy a zda-li jsou hodnoty hormonů štítné žlázy tak vysoké, že Vás bezprostředně ohrožují. Současně nelze předvídat, jak rychle by homeopatická léčba účinkovala. Proto si myslím, že by bylo vhodné laktaci zatím nepřerušovat, ale nekojit a pouze odstříkávat do doby, než by byly patrné změny a pak případně v kojení opět pokračovat.
Dobrý den, chystám se na plastickou operaci nosu a někdo mi poradil, že je dobré užívat arnica montana, je to pravda? Působí to na otoky a modřiny? Děkuji, Jitka.
2008-07-29 13:21:18
Dobrý den Jitko, Arnica montana je dobrá zvláště na otoky a modřiny a na srůstání ran je dobrá Calendulla officinalis. Užívejte tedy ten lék, který budete potřebovat, například v potenci 15ch jednou denně do zlepšení. První dávku je vhodné co nejdříve po operaci.
Dobrý den,po zvednutí břemene mám problém v bederní oblasti,bodavá bolest vystřeluje do zadní části stehna, někdy i lýtka, trvá to již 4 měsíce a bolest je úmorná. Chiropraktor mě nepomohl, na rentgenu nejsou žádné změny,pouze prý mám posunutou ploténku.Můžete mě poradit jaké homeopatikum by mohlo pomoci? Děkuji.
2008-07-29 07:11:20
Dobrý den, na takovéto chronické problémy je nutné homeopatické vyšetření. Homeopatická léčba by měla být účinná.
Dobrý den, trpím na záněty dutin a mívám také záněty pod zuby. Už jednou před několika lety jsem homeopatii užívala a problémy se zuby přestaly. Bohužel si už nemohu vzpomenout na název přípravku. Prosím poradíte? Děkuji Anna
2008-07-29 06:25:13
Dobrý den Anno, k doporučení léku je nutné znát více podrobností. Na popsané problémy je nutné vybírat z více léků.
Dobrý den.Je mi 25 let a mam třetím rokem roztroušenou sklerozu.Beru prášky, co mě drží v mém stabilním stavu, i když občas ataky stejně mívám a píchám si copaxone...Vše je ale jen k tomu, aby mi nebylo hůř. TAké mám od svých 16 let chronické záněty a mykozy v pochvě a nemohu se toho zbavit. Na léčbu reaguji většinou opačně a ted s léky co beru, se to prý ani vyléčit nedá. Také mě pálí v poševních vchodu, ale doktor tam nic nevidí, stejně jako s mým dalším problémem a to je silně boletivý pohlavní styk a to od vždycky. A taky doktor neví, čím by to mohlo být. Takže ani nevím, proti čemu bojuju. jestli existuje nějaký homeopatický produkt, co je osvědčený, tak budu hrozně ráda. Chemie nepomáhá a akorát stejně škodí zase jinde. Můžete mi prosím poradit, co mám dělat? Děkuju předem mnohokrát. Můj mail je kdyžtak Pajinec@seznam.cz
2008-07-28 20:58:48
Dobrý den, homeopatie je velmi účiná metoda ale při chronických problémech
(což je většina zdravotních problémů, kterými lidé trpí) je volba léku velmi individuální. Při RS je několik léků, které jsou obvyklé, ale homeopat musí vybrat ten konrétní pro daného člověka. Neexistuje nějaký univerzální homeopatický lék na RS.
Pomocí homeopatie je možné RS léčit, i když neříkám, že je to vždy léčba vratná, ale často se podaří zastavit zhoršování a podle potřeby i omezit alopatické léky - ale to teprve až homeopatické léky znatelně zabírají. Nedůvěřujte homeopatovi, který by Vás nutil před léčbou klasické léky vysadit.
Problémy s pochvou je také možné řešit pomocí homeopatie ale opět je nutné vyšetření. Většinou při správném předepsání léku na RS se začnou řešit i tyto problémy.
Dobrý den,můžete mi prosím poradit,mám 15 let lupenku a každý den 2x se mažu mastí dermovate,což jsou kortikoidy a do vlasů používám betacorton s.Na nějakou chvíli se to zlepší,ale pak se zase vše vrátí.Za tu dobu co používám tuto léčbu,se mi hodně zhoršila kůže,protože když se někde jen malinko bouchnu,mám hned krvácení pod kůží anebo se mi kůže urve a sloupne jako bych se řízla.Můžete mi prosím poradit,jestli je nějaká možnost zabavit se toho krvácení?Je to dost nepříjemné,nebezpečné.Stačí jen když někdo narychlo vystupuje v MHD. Děkuji Valerie
2008-07-28 11:31:18
Dobrý den Valerie, nejdůležitější by bylo začít celkovou homeopatickou léčbu lupénky, abyste se postupně mohla zbavit závislosti na kortikoidech, které mají výrazné vedlejší účinky. Samozřejmě by bylo možné k této celkové léčbě, pokud by bylo potřeba, vzít si v nějaké akutní situaci lék na zvládnutí krvácení, ale měla by to být pouze doplňková léčba. Výhoda homeopatie tkví především v léčbě (podle klasických lékařů) neléčitelných chronických problémů. Doporučoval bych vám homeopatické vyšetření.
Dvouletý vnuk má plnou pusu býlích pupínků ůdajně aftová angina? Co s tím?
2008-07-27 19:17:08
Dobrý den, bez homeopatického vyšetření nelze bohužel nic doporučit.
Dobrý den, náš 4-letý kocour má epulis - nezhoubný nádor v tlamičce. Má problémy při přijímání potravy a hodně sliní.
Veterinář nám poradil zkusit homeopatika, protože operace není možná. Avšak nikde jsem nenašla jaká by šla použít.
Prosím, můžete mi poradit? Moc bych mu chtěla nějak pomoci.
děkuji. Zdenka
2008-07-27 18:57:27
Dobrý den, na léčbu by měl dohlížet homeopat. Obrátil bych se na homeopata, který se zabývá veterinární homeopatií. V Praze např. www.homeopatka.cz
Dobrý den, prosím o radu: manžel již dlohou dobu trpí kožními plísněmi a bohužel přes všemožné léčení mastmi a vodičkami se jej nemůže zbavit a pořád se mu toto onemocnění vrací. Prosím o radu, zda by nepomohla homeopatie? Také mě napadlo, zda příčina nevězí jinde a toto kožní oněmocnění je pouze jeden z projevů? Děkuji.
2008-07-27 16:05:21
Dobrý den, kožní onemocnění je skoro vždy projevem nějaké hlubší nerovnováhy a to i když se jedná o plísně. Homeopatická léčba by měla být účinná ale je potřeba celostní - konstituční homeopatická léčba - homeopatické vyšetření. Potlačování plísní pomocí alopatických léků může být často příčina i vážnějších zdravotních problémů, takže často je to dobře, když se nedaří mastmi a vodičkami plísně "vyléčit", přestože to zní asi podivně. Je popsáno mnoho případů vážných onemocnění po potlačení plísní na pokožce.
dobry den je to normalni nemit 5mesicu po porodu menstruaci?kdyz kojim?dekuju ivanka p.
2008-07-27 10:01:49
Dobrý den Ivanko, normální to je. Normální je i když žena nemenstruuje během kojení i déle než rok po porodu.
Dobrý den, prosím o radu.Dcera má malou Kačenku a kojí jí.Po kojení jí zrudnou tvářičky asi pak po hodině jí trochu zblednou.Maminka nepije už kávu,čokoládu aje stale stejné.Prosím o radu.Děkuji.Ivana.
2008-07-25 22:33:40
Dobrý den Ivano, bez homeopatického vyšetření lze těžko doporučit nějaký konkrétní postup ale dítě může být alergické na samotné mateřské mléko, i když Vaše dcera bude dodržovat správnou dietu. Ale to rozhodně neznamená hledat náhradu kojení. Homeopatie často pomůže při těchto problémech ale je potřeba osobní návštěva homeopata.
Dobrý den,prosím o radu.Má neteř trpí od narození seberoickým ekzémem ve vlasech.Nyní je jí půl roku,dětská lékařka ji chtěla dát mast s kortikoidy,to odmítli.Zkoušejí na radu homeopata Calcareu carbonicu 9Ch a Graphites 9Ch.Dávkování jednou denně 3 granule od každého.Od té doby co užívají homeopatika jim malá špatně spí.Zajímalo by mě,jestli je to možné,nebo je příčina jinde.Děkuji
2008-07-25 21:29:46
Dobrý den, kombinované užívání těchto dvou léků bych osobně nedoporučoval. Zkušený homeopat by neměl postupovat tímto způsobem. Současně, pokud se zhoršil spánek, tak je nutné léky vysadit, neboť léčba buď neprobíhá správným směrem a nebo bylo dávkování příliš intenzivní. Pokud se spánek zhoršil v době od podávání léku, tak to s tím velmi pravděpodobně souvisí. Pokud se dítě po vysazení léku nebude zlepšovat, hledal bych spíše jiného homeopata.
Dobrý den, jsem v 18 týdnu těhotesntví a trpím otoky nohou mohu užívat lymphomyosot.
Děkuji
2008-07-25 20:27:11
Dobrý den, u složených homeopatických přípravků lze těžko něco doporučit - řiďtě se příbalovým letákem. Složené přípravky jsou vyráběny tak, aby je mohli předepisovat lékaři bez znalosti homeopatie, nebo ho mohli doporučit přímo lékárníci. Je u nich problém, že reakce na ně jsou těžko předvídatelné a často také nezabírají vůbec. Někdy ale mohou i zabírat, takže s jistou dávkou opatrnosti je můžete užívat bez větších obav, ale vždy sledujte reakce a při čemkoliv neobvyklém lék vysaďtě a poraďtě se s homeopatem.
dobry den chtela jsem se zeptat na co je Thuya occidentalis 9ch a VIBURCOL(cipky) tez homeopatikum...mockrat vam dekuji za odpoved!Pekny den!t.
2008-07-25 18:19:21
Dobrý den, popsat v kraátkosti na co je nějaký homeopatický lék v podtatě nelze. Thuja je velmi důležitý lék a má melmi široký záběr při léčbě - od kožních problémů po vážné psychické problémy. Zkrácené popisy "velkých" léků, které je možné někde nalézt, jsou většinou tak kusé, že jsou velmi zavádějící. Relevantní popis tohoto léku by vyžádal několik stran textu. Pro popis tohoto léku je tedy lepší, nalézt si podrobnější informace v literatuře nebo na internetu - ale trochu podrobnější. Viburcol, pokud je to homeopatikum, tak se pravděpodobně jedná o nějaký složený přípravek, které (klasičtí) homeopaté nepoužívají. Jeho popis tedy spíše naleznete na stránkách jeho výrobce.
dobry den!chtela jsem se zeptat jestli je nejake homeopatikum pro mou 5mesicni dceru.porad se v noci budi i 5x za noc rve!doktorka mi rekla uplnou blbost,ze si plete den s noci,coz nechapu.ve dne spi jen asi 2x.uz od zacatku kojim ted zacinam davat ovoce a zeleninu,myslela jsem ze uz mi mleko na noc nestaci tak jsem skusila dat kasicku,place i tak...az do 4mesicu mi spala celou noc.(od 21.00-06.00)ted je strasne protivna ,uplakana i pres den.poradili by ste mi nejaky vhodny lek?nebo poradil co mam delat?diky
2008-07-25 17:07:57
Dobrý den, bez homeopatického vyšetření nelze v tomto případě bohužel lék doporučit. Otázka ztravy je jistě důležitá - často dochází k určitému zlomu, když dítěti přestává stačit mateřské mléko. Ale to je většinou jen přechodný problém, než si dítě zvykne na nějakou doplňkovou stravu. Homeopatie může pomoci ale je nutná osobní návštěva homeopata.
Dobrý den. Před vánoci jsem měla poprvé angínu s hojnými čepy (nikdy předtím jsem čepy neměla. Dostala jsem antibiotika. Od té doby snad každý měsíc se mi to vrací. Měla jsem ještě asi 3x antibiotika. Nyní mne opět bolí v krku (znovu po 14. dnech - brala jsem Preventan akut - ještě kojím!), v hlenech z krku se mi oběvují opět bílé "válečky". Můžete mi poradit nějaké homeopatika?
2008-07-25 16:12:56
Dobrý den, při předepisování homeopatik je nutné znát mnohem více podrobností, pokud se nejedná o tak zřejmé příčiny jako například úrazy a podobně. U vašich problémů je již homeopatické vyšetření nutné, neboť je celá řada léků, ze které je nutné vybrat správně indikovaný lék. Léčba antibiotiky často způsobí více problémů, než vyléčí.
Dobrý den,můj 10tiletý syn,postoupil operací dutin/fess/,ještě předtím jsme byli domluveni s doktorkou,že se odstraní nosní mandle,jelikož děsně chrápe.Tak toto podstoupil dva měsíce po operaci,jenže od té doby chrápe a dokonce se dusí,byl ve spankové laboratoři,a vyšlo najevo to že mu to dělá krční mandle,má je moc velké.Nechápu,že si toho na orl nevšimli hned.Moc se mi do třetí narkozy nechce,existuje něco co by mu pomohlo,třebas nějak zmenšit mandle,četla jsem tu o tom ,ale ještě bych dodala že měl sníženou imunitu,bral injekce imudon,teď nevím,čekáme na výsledky.Děkuji moc Monika
2008-07-25 14:01:30
Dobrý den Moniko, problémy s mandlemi jsou spojeny s problémy s imunitou, neboť je to orgán lymfatického systému, který je pro imunitu velmi důležitý. Proto je důležité léčit celkovou imunitu a spolu s tím i zvětšené mandle. Homeopatická léčba je často úspěšná ale je nutné homeopatické vyšetření.
Dobrý den. Jsem necelé tři měsíce po porodu a při kontrole v šestinedělí mi můj gynekolog zjistil dvě cysty za pravým vaječníkem. Dočetla jsem se, že by mi z homeopatik mohl pomoci lék Apis C6, ale nenašla jsem jeho dávkování. Mohl by jste mi prosím poradit? Myslíte si, že mi tento lék může pomoci i v případě, že by se jednalo o "dermoideální"cystu (tak to označil s největší pravděpod. gynekolog a naplánoval mi na září laparoskopii, které bych se samozřejmě chtěla vyhnout..) děkuji moc za odpověď Sobíšková I.
2008-07-24 17:16:03
Dobrý den paní Sobíšková, bez podrobnějších znalostí Vašich problémů nemohu doporučit konkrétní lék, ale Apis je určitě jedním z léků o kterých by se mohlo uvažovat. Homeopatické léky na hlubší - chronické problémy je nutné vždy předepisovat na základě širšího obrazu symptomů. Minimálně bych Vám doporučil abyste si o Apisu zjistila alespoň podrobnější popis a lék bych užíval, pokud by k tomu byl důvod na základě více symptomů. Pokud máte současně již určený termín operace, tak bych raději navštívil homeopata osobně. Apis může zabírat ale také nemusí a zbytečně můžete ztratit čas, během kterého byste mohla třeba užívat již lék, který by byl u Vás více indikován. Pokud ale budete přesvědčena o správnosti tohoto léku, pak ho užívat samozřejmě můžete. V lékárně koupíte spíše potenci 5ch ale není to příliš velký rozdíl. Je možné lék užívat jednou denně, ale spíše bych si připravil vodní (resp lihovou) potenci. Návod na přípravu naleznete ve starších dotazech (případně mailem).
Dobrý den,už od narození mám popraskaný jazyk,takové hluboké rýhy,nesmím jíst nic pálivého nebo ostreho,např.rajče..take se za to moc stydím,dalo by se to léčit?pomoz te prosím
2008-07-24 10:08:05
Dobrý den, popraskaný jazyk jako symptom je popsán u řady homeopatických léků a je možné tento problém léčit, ale je nutná celostní - konstituční homeopatická léčba. Je to projev nějaké hlubší nerovnováhy. Nelze samozřejmě zaručit úplný srůst rýh, ale myslím, že problémy s pálivými jídly by mělo jít odstranit.


Pro objednání na homeopatické vyšetření u homeopata Václava Hrabáka pokračujte na stránku Objednání na vyšetření nebo volejte na telefoní číslo 603 743 049

Postgraduální škola
je otevřena pro studenty a absolventy homeopatických škol.

Universum Homeopathicum