On-line poradna  

Objednání na homeopatickou léčbu

Novinky:

- Homeopatie
- Čeho se vyvarovat
- Hormonální antikoncepce a problémy s menstruací

Nejčtenější:

Očkování
První pomoc
Epidemické choroby
Zásady homeopatické léčby
On-line poradna
na dotazy odpovídá
Václav Hrabák
Václav Hrabák
objednání na vyšetření
nebo na telefoním čísle
603 743 049
 
 
On-line poradna

 
Na vaše dotazy odpovídá Václav Hrabák, homeopat
Na homeopatické vyšetření se můžete objednat na e-mailu:
vaclav.hrabakvolny.cz nebo na tel. 603 743 049.
Podrobnější informace - viz Objednání na vyšetření
Odpovědi nenahrazují lékařskou péči

Pokud máte neodkladný dotaz, využijte e-mail,
v této on-line poradně může být odpovězeno i až po několika dnech.

lupa.gif hledat výraz ve stávajících dotazech:  

On-line poradna je dočasně pozastavena, ale je zde velké množství odpovědí na stávající dotazy, ve kterých můžete vyhledávat pomocí políčka s lupou.
Pokud máte dotaz na který ve stávajících dotazech nenaleznete odpověď, pošlete ho na e-mailovou adresu uvedenou v kontaktech.zobrazení 2601. - 2700. z 3021 dotazů
zobrazit: předchozí dotazy - 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 - další dotazy
Dobrý den, chtěla bych se zeptat jak často a dlouho se dá užívat Sabina 9ch. Mám nepravidelný menzes, poslední dva měsíce prodloužené krvácení až 3 týdny.
Je mi 48 let a začína mi klimakterium.
Gynekologické vyšetření bylo v pořádku. Prosím o radu jaké homeopatické léky je možné užívat na vyrovnání hladiny hormonů. Děkuji
2008-07-24 09:16:08
Dobrý den, užívání homeopatik je velmi individuální a pro doporučení pro vyrovnání hormonální hladiny je potřeba homeopatické vyšetření. Sabina je jedním z léků, které mají vztah k ženským genitáliím - hormonální disbalance, nepravidelná menses, bolestivá menses,... Bez znalostí dalších podrobností Vám nemohu přímo Sabinu doporučit, ale pokud jste si našla popis jejích symptomů který odpovídá Vašim problémům, nebo pokud Vám ji někdo doporučil na základě dalších skutečností, pak ji samozřejmě zkusit můžete. Je možné lék užívat jednou denně, nebo i méně často po dobu několika dnů, během problémů. Pokud by se stav zhoršil nebo i zlepšil, pak je nutné lék vysadit. Pokud lék nebude dělat nic, tak ho neberte příliš dlouho. (více než 14 dní). Přesto by ale bylo vhodné, kdyby na léčbu dohlížel homeopat. I správným lékem lze příliš častým braním způsobit potíže a proto je dobré, aby někdo sledoval jak lék působí a případně doporučil změnu v dávkování, nebo v síle léku. Během klimakteria a tím i hormonální nerovnováhy je lidský organismus velmi citlivý a užívat homeopatické léky je nutno velmi opatrně.
Dobry den,prosim vas chtela jsem poprosit o radu,dlouho trpim vytoky a proste mi nic nezabira.Cipky jsem skousela ale za mesic to mam zase nevim co mam uz uzivat jsem ztoho na nervy.,muzete mi poradit jestli je nejaka homeopatika leky na vytoky?Ktere si muzu koupit bez predpisu v lekarne?Dekuji vam za odpoved.Evca.
2008-07-22 17:45:16
Dobrý den Evčo, pro doporučení homeopatického léku u tohoto problému je potřebné homeopatické vyšetření (není to fyzická - gynekologická prohlídka, je to zjištění symptomů pomocí rozhovoru). Současně je vhodná i úprava stravy (méně cukrů), minimalizování kontaktu kosmetických přípravků i kolem postižených partií (mýdlo,...), přípravky s živými bakteriemi buď z lékárny ale často je i velmi účinný bílý živý jogurt.
Dobrý den,chtěla jsem se zeptat,jak se jmenuje homeopatický lék,kterému se nazývá homeopatické zlato?A dá se lék koupit běžně v lékarně?
Děkuji Jana
2008-07-22 16:48:01
Dobrý den, zlato se používá v homeopatickém zpracování a jeho název je Aurum metalicum (latinský název pro zlato). V lékárně se pravděpodobně dá koupit v potencích 5 - 30 ch.
dobrý den,existuje homeopatický lék na difuzní adenokarcinom žaludku?mojí dceři nalezli helicobakterii,vředy a následně karcinom čeká ji chemoterapie ale naděje je takřka nulová děkuji helena b.
2008-07-22 16:16:43
Dobrý den Heleno, homeopatické léky se nepředepisují podle lékařské diagnózy, způsob předepisování homeopatického léku vychází ze zcela odlišné "diagnostiky", při které je lékařská diagnóza důležitá avšak nikoliv jediná skutečnost. Homeopatie může výrazně pomoci, někdy může po homeopatické léčbě nádor i zcela zmizet, ale výsledek nelze samozřejmě zaručit, proto je důležité se nevyhýbat ani klasickým léčebným metodám. Při homeopatické léčbě rakoviny jsou vyvinuty a vyzkoušeny určité metody (např. metoda Dr. Ramakrišnana) a je důležité aby o nich měl homeopat dostatečné znalosti. Pomocí homeopatie je také možné zmírnit negativní následky chemoterapie nebo ozařování (viz dřívější dotazy) ale vždy je vhodné, aby na průběh léčby dohlížel homeopat.
Dobrý den, na nevolnosti při počínajícím těhotenství(6. týden) prý mohu užívat SEPIA OFFICINALIS 9 CH. Opravdu neohrozím miminko? Děkuji. Martina M.
2008-07-22 12:44:22
Dobrý den Martino, Sepia je jedním z léků, které jsou často účiné při nevolnostech v počátku těhotenství. Může, avšak ani nemusí být indikována a tedy může i nemusí zabírat. Vždy je vhodnější, když lék doporučí homeopat na základě podrobnějších symptomů. Proto, pokud byste přesto chtěla sama zkusit tento lék užívat, tak vnímejte, jak se po léku cítíte. Pokud Vám bude subjektivně pomáhat a budete se po něm cítit lépe, pak je to v pořádku. Pokud však ani po několika dávkách nebutete cítit žádné zlepšení, tak v užívání tohoto léku nepokračujte. Jeho dalším užíváním byste si naopak mohla způsobit nepříjemné symptomy. Vždy je však lepší osobní konzultace s homeopatem a je na něm aby případně doporučil úpravu dávkování a potenci, nebo i výběr jiného léku. Zvláště v těhotenství.
Dobrý den, chtěla bych se zeptat na radu pro mé dvě děti. Honzíkovi je6 let a trpí průduškami také rýmou spojenou s dutinami, a častým užíváním antibiotik. Elišce jsou 3 roky a trpí angínami a užívá také často antibiotika. Prosim Vás pomohla by léčba homeopatikami. už dlouho koukám na stránky o homeopatii a chtěla bych to zkusit a ušetřit braním léků různého druhu. Předem děkuji Lenka Kaštánková maminka
2008-07-22 11:23:01
Dobrý den paní Kaštánková, problémy, které popisujete, je možné léčit homeopaticky a tato léčba může být velmi účinná. Je ale nutné homeopatické vyšetření, neboť se jedná o chronický problém a následná celostní-konstituční léčba.
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli jsou nějaká homeopatika na ztrátu čichu a chuti. Děkuji. Líba.K.
2008-07-22 08:17:44
Dobrý den Líbo, bylo by nutné homeopatické vyšetření. Není to akutní problém a je nutné hledat hlubší příčinu.
Dobrý den, obracím se na Vás s dotazem.Jsem těhotná (11. týden) a v děloze mám hematom o velikosti 20 krát 10 mm. Mohl byste mi doporučit nějaký vhodný přípravek? Děkuji
2008-07-21 18:08:32
Dobrý den, píšete velmi málo informací. Obecně na hematomy - krevní výrony - je nejdůležitějším lékem Arnica montana. Nepíšete však, co hematom způsobilo - může být způsoben například hemofílií. Proto bych Arniku užíval velmi opatrně. Při častém užívání by totiž mohla podpořit sníženou srážlivost, což je u hemofilie nebezpečné. Proto by bylo vhodnější užívat vodní potenci - rozředit dvě kuličky 5ch v pramenité/převařené vodě - v 1/2 litrové láhvi naplňěné do 2/3 vodou - vždy protřepat a užívat jednou denně 1 lžíci. Uchovávat v ledničce. Nutno velmi pozorně sledovat stav a při jakémkoliv zhoršení vysadit. Vhodnější by ale přesto byla osobní konzultace s homeopatem. Pokud by tato léčba nezabírala, tak potom je potřeba vybrat vhodnější lék ale tam je osobní konzultace již nutná.
Dobrý deň, obraciam sa na Vás s prosbou o radu pre môjho manžela. Má 26 rokov, má pretrvávajúce problémy s chrbticou (vysunutá platnička), absolvoval už niekoľko vyšetrení neurológia, CT, magnetická rezonancia, interné... Jeho vysoký krvný tlak(155/80) pripisujú lekári chrbtici. Pociťuje neustále tŕpnutie dolných končatín, i v oblasti krížov, v noci sa budí spotený, ráno má úplne premočený vankúš i prikrývku. Do toho sa mu teraz pridalo ešte aj pichanie v boku, ktoré mu prechádza tiež do oblasti krížov. Lekári mu predpisujú len lieky proti bolesti, nelieči sa príčina. Každý tvrdí, že to tak už bude vždy, kvôli chrbtici... Zakázali mu snowbordovať, hrať aktívne futbal, behať.. Som zúfalá, veď má len 26 rokov, čo to bude až bude mať 40??? poraďte, prosím, na koho by sme sa mohli obrátiť, prípadne aké homeopatiká vyskúšať. Ďakujem
2008-07-20 20:32:13
Dobrý den, myslím, že by homeopatická léčba mohla pomoct, ale bylo by nutné homeopatické vyšetření a celostní léčba. Je to chronický problém a pro takové nelze jen zkusmo brát léky ale jak sama uvádíte, je nutné léčit příčinu. Homeopaticko léčbou je možné léčit problémy páteře, plotýnky a podobně.
Současně bych doporučil i návštěvu fyzioterapeuta, ale takového, který provádí reflexní cviky - je to jemný způsob jak posílit potřebné svaly pro správné držení páteře. Ale to by byla spíše podpůrná terapie. Rozhodně nedoporučuji jakékoliv silové napravování páteře - může způsobit ještě více problémů.
Dobrý den, prosím o radu.Dnes spadl silné dřevo synovi na palec u nohy.Ihned jsme místo namazali traumelem a podali 2 kul.arniky. jaký lék je možno ještě použít? děkuji marcela
2008-07-20 13:24:23
Dobrý den, arnika je asi nejlvhodnější lék, pokud není tkáň poraněná a nekrvácí. Arniku je možné opakovat, pokud je místo stále bolestivé, případně s modřinou. Nepíšete potenci - možné použít např. 9ch nebo 15ch. Je možné použít i arnikovou mast.
jak dávkovat chamomillu 9 ch
2008-07-20 09:50:11
Dobrý den, bez popisu potíží nelze nic doporučit. Při užívání jednou deně by nemělo docházet k problémům. V případě jakéhokoliv zhoršení je nutné lék vysadit. Není také vhodné užívat lék dlouhodobě, bez dohledy homeopata (více než dva týdny). Je možné podávat častěji ale jen na základě konkrétní situace. Lék je nutné vysadit, i když dojde k výraznému zlepšení - následné užívání by mohlo vyvola zhoršení.
dobry den posledni dobou jsem dost ve stresu,jako by se mi traslo cele telo,nakonec je mi fizicky tak zle ze nemohu ani spat jsem vyrizena, nechci k lekari protoze mi kdysy psal defobin bylo mi 18 l. te mi je 24 mam male dite a nechci byt scela otupela nebo aby mne poslal na psichologii, jen jsem vycerpana a potrebuji nabrat nove sily vytaminy a bylinne caje uz nepomahaj poratte zda by homeopatika pomohly a jaka?? dekuji RENOVSKA
2008-07-19 10:30:03
Dobrý den paní Renovská, Vámi popsané problémy je možné léčit pomocí homeopatie, je k tomu ale nutná celostní - konstituční léčba - návštěva homeopata. Homeopatika si může člověk naordinovat sám, pokud se jedná např. o akutní problémy, úrazy a podobně. Při dlouhotrvajících potížích, zvláště psychických, je návštěva homeopata nutná. Homeopatie je velmi účiná při Vámi popisovaných problémech a působí naprosto odlišným způsobem než otupování alopatickými léky.
dobrý den, chtěla jsem se Vás optat asi před dvěma lety jsme prodelala akutni zanet prave mandle a pravé casti krku + prudusky , a od te doby mam neustale problemy tykajici se jen te prave casti , se mi značne zvětšíla prava mandle a mam ji necitelnou takovou hrubou (zda se mi na začatku mandle i taková uzlinka), byla jsem i na ORL a vse jsem mela v poradku (asi pred rokem), ale mam taky pocit jako by v prave casti krku otok, prosim o radu zda na to neco neni , nebo i neco po čem by jse mi mohla mandli mensit!děkuji za odpověd s pozdravem Michaela
2008-07-18 20:34:35
Dobrý den Michaelo, homeopaté nemohou provádět lékařskou diagnózu, od toho je návštěva lékaře. Je ale možné Vámi popsané potíže homopaticky léčit, k tomu je ale nutná návštěva homeopata. Pro homeopatickou léčbu není přesná lékařská diagnóza nutná. Homeopatická "diagnostika" je od té lékařské odlišná. Homeopatie je často schopná léčit objektivní potíže, které lékaři bagatelizují, protože z hlediska lékařské diagnostiky "neexistují" ale lidem přesto způsobují závažné problémy.
dobry den, můj 3 letý syn, potravinový alergik (mléko, vejce, ale i některé ovoce) ma posledni dva mesice obcasné bolesti bříska, cca 1x za 2,3 dny, hlavne po jidle a pred stolici...břisko nadmuté, větry..., posledni dva dny prujem, nyní prokázal test stolice velkou přítomnost kvasinek. poslední mesíc mu pri horečce lékar predepsal 2x antibiotika, dávám mu pravidelne od malicka infant dophilus.dočetla jsem se na strankach candinky o nutnosti "diety", existuji nejaka homeopatika pro likvidaci ci pomoc pri likvidaci kvasinek ci nasledne detoxikaci tela? dekuji za odpoved, karolina mathauserova
2008-07-17 23:53:05
Dobrý den paní Mathauserová, důležité je homeopatické vyšetření. Homeopat by měl zvolit správný postup léčby. Někdy je potřeba především konstituční léčba ale často, pokud nějaké problémy začaly od podání nějakého alopatického léku, tak je nutné nejdříve léčit to co tento lék způsobil. Antibiotika mohou jednak působit toxicky a u alergických dětí mohou vyvolat komplikovanou odezvu (lze podávat lék přímo připravený z antibiotik na detoxikaci), nebo mohou narušit střevní rovnováhu a pak je možné podávat lék přímo podle daného typu střevní nerovnováhy. Výběr léku i léčebného postupu by ale měl zvolit homeopat podle podrobných symptomů jak fyzických tak i podle celkového chování dítěte.
Dobrý den. Mou dceru - 2,5 roku čeká za 14 dní vyšetření u zubního lékaře, protože jsem jí našla kazy na zoubkách. Dcera má však panickou hrůzu z lékařů. Existuje nějaký homeopatický přípravek, který by jí, když to řeknu ošklivě, v době návštěvy lékaře utlumil tak aby se nebála? Mnohokrát vám děkuji.
2008-07-17 16:42:01
Dobrý den, homeopatika nefungujou tak, že by například utlumovala podobně jako alopatické léky - např. opiáty. Homeopatikami lze ale léčit přímo konkrétní stavy včetně strachů a panických pocitů. Je ale nutné vybírat z více léků, které sdílejí takové stachy, např. Calcarea carbonica, Phosphorus, Stramonium, ale je nutné vybrat lék podle celkové konstituce dítěte.
Dobrý den, můj přítel má mírně zvýšenou hladinu cukru, cholesterolu a triglyceridů. Lze použít nějaká homeopatika? Děkuji Eva
2008-07-17 08:47:50
Dobrý den Evo, nejvhodnější je celostní-konstituční homeopatická léčba - která celkově posílí organismus a optimalizuje jeho funkce včetně látkové výměny (tzn. návštěva homeopata). Současně je vhodná dietetická úprava stravy - ale v rámci přírodních potravin. Případně i přírodní výživové doplňky. Není možné doporučit potraviny s přírodními sladidly, ani chemické léky na snižování cholesterolu v krvi.
Dobrý den, prosím vnoučkovi je 2,5 roku a má problén s tím že mu tečou s pusinky sliny.Ale jen když je trochu nervozní nebo přítomnosti cizích lidí.Může se to léčit homeopatií?Děkuji babička Ivana.
2008-07-16 21:56:25
Dobrý den Ivano, problémy, které popisujete, mají charakter problémů chronických a pro takové je nutné homeopatické vyšetření a výběr léku na základě širších souvislostí. Existuje několik léků, které mají tento symptom - slinění při rozrušení. Homeopatická léčba by měla pomoci.
Dobrý den, kamarádka mi doporučila na léčbu oparů lék Rhus toxicoddon,ale bez dávkvání. Má označení 15ch. Jak jej mám užívat? Díky, Šárka.
2008-07-16 21:46:31
Dobrý den Šárko, můžete zpočátku zkusit brát první den dvakrát denně, potom jednou denně, pokud bude zlepšení již po jedné dávce, pak není nutné opakovat do doby, než budete další dávku opět potřebovat. Pokud by lék nezabíral (do několika dnů) pak lék pravděpodobně není indikován a je nutné zvolit lék jiný. V tom případě je nejlepší navštívit homeopata.
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda existují nějaké homeopatika na vylepšení pleti a pokud ano, tak prosím o jejich název. Předem moc děkuji za odpověď. Andrea
2008-07-16 15:46:15
Dobrý den Andreo, problémy s pletí mohou být způsobeny řadou příčin. Aby byla homeopatická léčba účinná, je nutné výběr léku individualizovat podle podrobných symptomů a k tomu je nejvhodnější homeopatické vyšetření.
Dobrý den, lékařka předepsala mé měsíční dceři na zánět očička silicea granule. Ráda bych se zeptala v jakém množství vody zozpouštět 3 granule denně, zda je potřeba každý den připravovat čerstvý roztok a jak dlouho lze siliceu aplikovat.
Děkuji. Jana
2008-07-16 15:20:12
Dobrý den, granule je možné rozpustit v jedné lžičce vody nebo i v 50 ml skleničce. Můžete také připravit roztok v čisté pramenité vodě, ale tu uchovat v ledničce a před každým užitím protřepat. Můžete podávat jednu lžíci. Pokud by se roztok zakalil, je nutné připravit nový, ale nepoužívejte ho déle než týden. O tom, jak dlouho a jak často máte lék užívat Vás měla informovat lékařka podle konkrétních potíží. Ale jen obecně - pokud se stav začne zlepšovat, pak podávejte méně často, případně vysaďte úplně, pokud již bude stav skoro dobrý. Pokud po několika dnech nebude patrné žádné zlepšení, potom je možné, že lék není správně indikován a je potřeba vybrat jiný.
Dobry den. Trapi me streptokok v pochve a v mocovem mechyri. Po nasazeni antibiotik se problemy vrazi znovu a znovu. Prosim o radu. Dekuji. Alexandra
2008-07-16 14:00:36
Dobrý den Alexandro. je velmi časté, že po užívání antibiotik problémy nevymizí. Pro léčbu je však nutné homeopatické vyšetření. Nepíšete, zda-li máte vaginální problémy, ale pro pochvu je důležité udržování vnitřní mikrobiotické rovnováhy, která je často narušená léčbou antibiotik nebo i například nadměrnou hygienou. Pro obnovení této rovnováhy jsou vhodné laktobacily prodávané v lékárně, nebo i živý jogurt (mnoho žen má s tím velmi dobré zkušenosti). Doplnění homeopatickou léčbou by však bylo vhodné.
Dobrý den, mám pohnutou kostrč a čas od času, většinou když více sedím, než se hýbu mi začne vystřelovat ostrá bolest okolo kyčlí a prakticky v různých bodech v celé oblasti hýždí. Manžel se mi to snaží rozmasírovávat, ale nestačí to. Bolest je nepříjemná, zvlášť v noci při otáčení. Mohu si nějak pomoci homeopaticky, třeba i čípky? Jsem ve 20 týdnu těhotenství! Mockrát děkuji! Ať se daří! Pavla
2008-07-16 12:09:43
Dobrý den Pavlo, bez homeopatického vyšetření je obtížné doporučit lék. Není pravděpodobně nutná celostní léčba, prozatím by stačila jen kratší konzultace pro výběr léku pro akutní bolesti.
Dobrý den,jsem 4,5měs.po porodu,stále kojím a od 3.měs.mě trápí silné vypadávání vlasů.Vždy jsem měla jemné,řídké,polodlouhé,ale i barvené vlasy.Už mám pocit,že mně po 1,5 měs.dost prosvítá pokožka hlavy.Nevím, kdy to má cca přestat, ale dá se vypadávání vlasů nějak zastavit a posílit jej?Můžete mi prosím doporučit nějaký homeopatický přípravek, který mohu užívat při kojení? Děkuji za odpověď.
2008-07-15 17:32:33
Dobrý den, pro řešení Vašich problémy je nutné homeopatické vyšetření. Tyto problémy mohou být způsobené řadou příčin, mimo jiné hormonální nerovnováhou nebo např. problémy látkové výměny. Současně bych doporučil přísun kvalitních živin případně přírodních potravinových doplňků (např. černá melasa). Chemické tablety příliš nedoporučuji. Ženské tělo při kojení dává maximum živin do mateřského mléka a sahá tím někdy i do vlastních rezerv.
Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu. Mému manželovi je 42 let a má vrozenou vadu krční páteře - srostlé 2 obratle. Na bolesti v těchto místech si už zvykl, ale asi před rokem se začaly objevovat i silné bolesti hlavy - někdy ani nepomůže ani běžný lék proti bolesti. Je pravděpodobné, že se jedná o migrénu, protože manželova maminka migrénami trpí.
Můžete nám prosím doporučit homeopatický lék, který by tyto bolesti zmírnil?Děkuji. Radka
2008-07-15 17:03:04
Dobrý den Radko, při léčbě takovýchto potíží je nutná osobní návštěva homeopata. Bolesti hlavy jsou velmi často způsobované problémy s krční páteří. Proto bych současně doporučil prohlídku například u fyzioterapeuta, zda-li by nebylo vhodné podpořit držení krční páteře například nějakým cvičením (ale nedoporučuji jakékoliv invazivní zákroky jako jsou třeba rovnání pátře). Ale při bolestech hlavy mohou být homeopatika velmi účinná, je ale nutné vybrat lék podle konkrétních symptomů.
Dobrý de,můžu užívat Angin heel?jsem v 8.týdnu těhotenství.
2008-07-15 16:12:22
Dobrý den, složené preparáty obecně příliš nedoporučuji i když je většinou lepší užívat je než například antibiotika. Řídil bych se pokynů příbalového letáku. Při užívání bych postupoval opatrně a při čemkoliv neobvyklém bych lék vysadil. Nevýhoda složených léků je ta, že obsahují mnoho komponent a jejich účinky nelze příliš předvídat.
na co je calcarea carbonica 15.dekuji
2008-07-14 19:25:45
Dobrý den, na Vaši otázku nelze jednoduše odpověď. Je to lék, který se používá často při léčbě chronických problémů dětí i dospělých. Popis toho, co všechno může Calcarea carbonica léčit by byl na několik stránek. Může být použita při léčbě jak psychiky (například úzkostných stavů), tak zácpy nebo například kožních potíží.
Dobrý den,chtěla bych poradit náš 4,5letý syn od záříco nastoupil do Mš trpí na častější kašel a občasnou rýmu ted poprvé se mu dostala rýma do uší dle ušního lékaře to je zánět eustachovi trubice lze podávat silicea 15ch děkuji
2008-07-04 18:40:52
Dobrý den, jen na základě toho co uvádíte lze těžko říci, zda-li je Silicea terra správným lékem. U dětí, které potřebují Siliceu se může stávat, že po nástupu do MŠ se jejich zdravotní stav zhorší a mohou i trpět uváděnými problémy. Pokud jste siliceu vybrala na základě dalších zkutečností nebo Vám ji někdo doporučil konkrétně pro Vašeho syna, pak lék v uvedené potenci můžete zkusit podávat. Pokud nebude patrná žádná změna, tak bych lék nepodával příliš dlouho (např déle než týden) a spíše bych pak hledal jiný lék nebo navštívil homeopata. Případně bych si někde vyhledal podrobný popis dětského "typu" silicea pro ověření vhodnosti výběru léku - pro uvedené problémy je vhodná konstituční léčba, aby se Váš syn zbavil celkových obtíží.
Dobrý den,na konci března jsem dostala angínu a dostala antibiotika Sumamed, to úplně nezabralo, tak dal jiné. Od té doby to stále není ono, v krku mne nebolí ani horečku nemám. Ale mám pocit na levé straně tváře jiný než na pravé, ta je v pohodě. Vlevo mám tlaky v na mandli a v levé dolní i horní čelisti, směřuje to někdy až k levému uchu a k líci až k oku. Mám pocit, že je tam skrytý zánět, na horké v puse mi to reaguje. Někdy je únava velká, poslední dva dny mne i občas píchá pod levou paží. Sáhla jsem i po léčiteli na dálku, zatím bez výsledku. Kdyby mi před lety homeopatika nepomohla s bradavicemi, neuvěřila bych, že pomohou. Prosím o radu, jestli je možné napsat název homeopatik, které by pomohly. Na ORL jsem byla a prý je vše v pořádku. Děkuji
2008-07-04 12:51:30
Dobrý den, pro pomoc s Vašimi problémy je nutné vyšetření. Kromě podrobných symptomů týkajících se přímo okolí mandlí jsou důležité ještě další skutečnosti. Antibiotika někdy velmi zkomplikují zdravotní stav a tím i případnou homeopatickou léčbu. Někdy jsou problémy způsobené potlačením symptomů, někdy zvýšením rezistence infekce a někdy i přímo toxicitou antibiotik. Proto je bez vyšetření bohužel obtížné cokoliv doporučit.
Dobrý deň! Chcela by som poradiť. Máme psa, ktorý je dobrý obranár v zápale chrániť majetok až agresívny. Keď je v horlivosti brániť dostáva sa až do afektu kde nepočúva ani svojho pána.Posledné dva dninám uteká a otec ho chcel doviesť domov skoro naň zaútočil. Neexistujú homeopatika, ktoré by mu pomohli sa skľudniť? Ďakujem.
2008-07-03 15:37:03
Dobrý den, je více "divokých" léků o kterých by šlo uvažovat, především Belladona a Hyosciamus ale i další léky. Pro výběr léku by bylo vhodnější znát ještě více podrobností.
dobrý den,chtěla bych se zeptat,jestli je arsenicum album 9ch na problémy močového měchýře a jestli se při nich mohou brát léky na vysoký tlak atenolol al 5O.Moc děkuji.
2008-07-02 19:50:13
Dobrý den, současné braní léku na vysoký tlak není problém. Arsenicum album není příliš běžným lékem při problémech s močovým měchýřem, jako akutní lék je nepříliš pravděpodobný. Ale pokud Vám tento lék někdo doporučil na základě Vaší konstituce, pak je to samozřejmě možné.
dobry den.moji maminku boli zuby pri letani a dva mesice potom ma neustale bolesti zubu.co na to pomaha
2008-07-02 04:24:11
Dobrý den, nenapadá mne žádný konkrétní lék jen na základě uvedeného problému. Může být způsoben více příčinami, bylo by vhodné podrobnější vyšetření.
Dobrý den. Užívám pravidelně třtinový extrakt ( melasu ) a dělá mi velmi dobře. Mám malého pejska kterému bude koncem roku 10 let a chtěla bych mu melasu dávat také, samozřejmě v množství které je přiměřené jeho váze. Vím, že se tím krmí hospodářská zvířata ale přes to by mě zajímalo, jestli pejskovi nemohu ublížit. Předem děkuji za odpověď.
2008-07-01 19:59:19
Dobrý den, myslím, že mu melasa může jedině prospět. Samozřejmě bych sledoval, zda-li se mu od podávání melasy nezhoršilo například vyměšování, ale spíše bych předpokládal, že by se mělo zlepšit. Také bych důvěřoval jeho institnktu. Pokud mu bude melasa chutnat, pak by mělo být vše v pořádku. Zpočátku bych zkusil menší dávky ale řekl bych, že lžička denně je přiměřená dávka.
Dobrý den,chtěla bych se zeptat,jestli existuje nějaké homeopatikum na vodu v kolenou.Je mi 39 let,trpím na toto už od dětství, asi po 10 letech se mi opět objevil výpotek v obou kolenou a neumím se ho zbavit,punkce ani různé masti nepomáhají..(Jsem prodavačka).Děkuji předem za odpověď.
2008-07-01 18:59:45
Dobrý den, přečtěte si prosím odpověď na otázku z 2008-06-30 08:02:21, týká se podobného problému. Doporučoval bych homeopatické vyšetření.
Dobrý den,chci se zeptat,jestli existuje nějaký homešopatický lék na léčbu deprese.Děkuji Simona
2008-07-01 14:32:06
Dobrý den Simono, při homeopatické léčbě depresí je nutná návštěva homeopata - homeopatické vyšetření. Homeopatické léky nepůsobí podobným způsobem jako alopatické léky - sedativně, ale dotýkají se přímo hlubokých příčin. Proto různí lidé trpící depresemi většinou potřebují různé léky.
Dobrý den. Syn má anginu a dostal od paní doktorky antibiotika a dále doporučení, že může současně užívat homeopatický přípravek Angin-Heel S. Ráda bych se zeptala, zda se mohou užívat oba "léky" současně.děkuji za odpověď.
2008-07-01 09:02:05
Dobrý den, léky se mohou užívat současně, pouze je pravděpodobné, že angin-heel nebude příliš mnoho účinkovat, protože léčba antibiotiky často ruší účinky homeopatik. Neměla byste tím ale nic pokazit. Při léčbě angíny je homeopatie většinou účinější než léčba antibiotiky ale musí se jednat o individuální přístup a výběr konkrétního homeopatického monokomponentního léku podle konkrétních symptomů. Lék angin-heel je složený preparát, který na každého člověka působí jinak a často nepůsobí vůbec. Někdy ale může pomoci.
Dobrý den.Prosím o radu. Manžel je po operaci srdce. Je možné aplikovat v rámci pooperačná rekonvalescence konkrétní homeopatika? Děkuji za odpověď.
2008-06-30 21:55:08
Dobrý den, po jakékoli operaci bez komplikací je velmi užitečným lékem Calendula - pro hojení a rychlý srůst poraněných tkání. Je možné užívat například 2 kuličky 9ch jednou až dvakrát denně do zahojení ran.
Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit, co by mi mohlo pomoci pro růst nových vlasů. Vypadaly mi následkem předávkování antibiotiky-trpěla jsem často záněty průdušek. Antibiotika údajně vyvolaly autoimunitu a ohrozila štítnou žlázu-hyperfunkce. Stalo se to před 3 lety, krevní testy na imunitu a štítnou žlázu jsou již v pořádku, vlasy nepadají a nové vlasy na spáncích moc nerostou. Děkuji moc. Krásné léto.
2008-06-30 20:02:45
Dobrý den, přestože jsou již testy v normálu, může být rovnováha ve Vašem organismu stále narušena Vaší předchozí léčbou. Homeopatická léčba by proto měla být komplexní - celostní. Jsou možné dva směry léčby. Buď u Vás stále výrazně přetrvávají problémy následkem antibiotik a pak by bylo vhodné nejdříve antidotovat ATB léčbu, nebo se jedná o Vaší celkovou chronickou predispozici a potom je nutné podat konstituční lék. Pro výše uvedené je ale potřeba homeopatické vyšetření.
Dobrý den, má 4-měsíční dceru, plně kojenou a od narození nás trápí dětské koliky. Nezabírá Sab simplex ani Baby calm, ani masáže. Já se samozřejmě stravuji tak, aby ji nenadýmalo. Ale bohužel vše marné. Můžete mi prosím poradit co z homeopatie by mohlo zabrat? Děkuji za odpověd.
2008-06-30 16:17:14
Dobrý den, homeopatie je účiná u dětských kolik ale je nutné výběr léku individualizovat podle dalších symptomů Vaší dcery. Je důležité co problémy zlepšuje/zhoršuje, jaká je stolice, celková povaha - konstituce dítěte atd.
Prosím,chtěla bych vědět,jak se mám bavit vidy v obou kolenou.Jsem prodavačka,tudíž mě to dost trápí.Vodu mám v kolenou už asi 2 měsíce.
2008-06-30 08:02:21
Dobrý cen, zajímavým specifickým lékem na vodu v kolenou je Sticta pulmonaria. Léčí záněty kloubních míšků. Problémy často doprovází vystřelující bolesti v kolenou a červené zbarvení pokožky na postižených místech. Mohou být ale indikovány i jiné léky, nejčastěji Arnica montana, Natrum muriaticum, Silicea terra nebo Ruta graveolens. Je mezi nimi nutné vybrat podle dalších symptomů a proto je nejlepší navštívit homeopatickou poradnu.
Dobrý den jaké ředění a dávkování Phosphoru je vhodné pro dospělou kojící ženu při nedostatku fosforu? Děkuji za odpověď Alena
2008-06-29 12:36:44
Dobrý den Aleno, užíval bych nejvýše potenci 5ch jednou denně dvě kuličky, v případě čehokoliv neubvyklého lék vysadit.
Jsem prodavačka.Existuje prosím prostředek proti napuchlým palcům na rukou a prostředníčkům?Je tu i bolest na dotek.
2008-06-28 15:34:23
Dobrý den, pro homeopatickou léčbu by bylo nutné vyšetření. Rozhodně bych se ale snažil podpořit vylučovací systém zvýšeným příjmem tekutin, případně ledvinovým čajem a lymfatickými masážemi předloktí.
Dobrý den,existuje homeopatikum, které by utlumilo tvorbu žaludeční kyseliny,popřípadě pomohlo při pálení žáhy?DěkujiVeronika
2008-06-28 08:02:19
Dobrý den Veroniko, pro homeopatickou léčbu by bylo nutné znát podrobnější symptomy ale často pomůže podpora činnosti žlučníku pomocí léku Chelidonium, který si můžete i sama připravit (viz titulní strana - Žlučník a problémy s klouby) V lékarně je možné koupit potenci 5ch.
Dobrý den, pětiletý syn nyní v červenci půjde na odstranění nosní mandle. Který přípravek by pro něho byl vhodný před a po zákroku? Bude mít lokální anestezii. Děkuji
2008-06-28 02:16:32
Dobrý den, při chirurgických zákrocích je vhodným lékem Calendula, lze užít 30ch před i po zákroku.
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda mi můžete poradit homeopatika, která by byla vhodná po porodu na upravení nadýmání, když můj první syn při kojení velmi citlivě reagoval na jakékoliv mnou požité potraviny, které u mne vyvolávaly nadýmání, popř. zácpu.
2008-06-27 18:35:24
Dobrý den, pro nadýmání je možné doporučit lék jen na základě více informací - symptomů. Je řada léků, které by mohly být indikovány.
Dobrý den.Léčím se antidepresivy na panickou poruchu.Ataky jsem měla dosti často-i několikrát denně,nejvíce však ve spánku.Lapání po dechu,bušení srdce,třes,strach ze smrti,strach usnout...Beru Cipralex.Může pomoci homeopatická léčba na tuto psych.poruchu?Děkuji
2008-06-27 16:01:10
Dobrý den, homeopatie bývá u panických poruch velmi účiná. Je k tomu však nutné homeopatické vyšetření. Výrazné účinky léčby mohou být patrné již během několika dnů.
dobry den chtela bych se zeptat jestli bych mela postoupit lecbu pri lokalnim vypadu vlasu kdyz klasicka lecba mi nepomaha a jestli budu mit vetsi sanci na vyleceni dekuji mnohokrat
2008-06-26 21:36:21
Dobrý den, homeopatie je účiná u mnoha problémů u kterých klasická medicína selhává a k tomu patří i vypadávání vlasů. Příčiny mohou být různé - kožní onemocnění, hormonální poruchy, starší infekce... - je k tomu potřeba homeopatické vyšetření.
Dobrý den, můj dotaz bude asi neobvyklý. Máme psa, který se bojí bouřky a vyvolává to velké problémy. Je nějaké homeopatikum, které tlumí strach a bylo by možno mu ho podat buď při blížící se bouřce nebo podávat trvale pro odstranění strachu. Mám namysli něco jako Chamomilla vulgaris na bolest u dětí při prořezávání zoubků. Děkuji za ochotu. Věra Siváková
2008-06-26 21:10:49
Dobrý den Věro, Váš dotaz není vůbec neobvyklý. Nejčastějším lékem na tento strach by mohl být Phosphorus - můžete mu dát potenci 30ch, pokud by se před bouřkou začal bát. Pokud nebude zabírat, pak je vhodnější navštívit homeopata který se zabývá veterinární léčbou.
dobrý den,chtěla bych se zeptat,jestli je na zastavení laktace vhodný Ricinus Communis 15ch a jaké je dávkování?Dobírám antibiotika na nachlazení,tak jestli v kombinaci s nimi,nebudou mít homeopatika nějaké vedlejší účinky?Děkuji
2008-06-25 12:52:36
Dobrý den, antibiotika by naopak spíše mohli rušit účinky homeopatického léku. Počkal bych, až antibiotika doberete. Na zastavení laktace se obecně doporučuje jedna dávka Ricinus comunis 30ch, pokud již máte 15, pak bych ji vzal během jednoho dne třikrát a potom již ne. Je třeba přestat kojit ale mírně odstříkávat tak, aby prsa neztvrdla - aby se nevytvořil případný zánět.
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda existuje nějaký homeopatický lék k prevenci onemocnění(rýma,kašel).Mám 3 letou dceru, která od dubna chodí do školky a je stále nemocná (rýma,kašel,angína), lékařka vše řeší antibiotiky, což se mi už nelíbí. Prosím o radu. Děkuji,Kateřina
2008-06-25 08:42:59
Dobrý den Kateřino, pro stav Vaší dcery, který popisujete (trvalé oslabení imunity), je nutná celostní-konstituční léčba - homeopatické vyšetření. Přílišné užívání antibiotik samozřejmě zdraví příliš neprospívá.
Dobrý den,
užívám nyní homeopatika na úpravu cyklu.Jeden z nich je luteinum,který mám brát do menzes.Začaly mi nyní bolesti a začla jsem špinit,ale krvácení se tomu nedá říct.Mám to už považovat za začátek ms a přestat brát luteinum?
Děkuji moc
2008-06-25 08:32:20
Dobrý den, nemám s používáním tohoto léku osobní zkušenosti. Zeptejte se tedy raději toho, kdo Vám tento lék doporučil. Na internetu naleznete více návodů ohledně užívání tohoto léku.
Dobry den, lekar mi doporucil na pomerne silnou reakci na slunicko homeopatika apis mellifica a muriaticum acidum. Zapomnela jsem se vsak zeptat, jak dlouho je mam uzivat. Poradite mi prosim? Dekuji, jana
2008-06-25 08:13:27
Dobrý den Jano, já osobně nejsem zastáncem užívání dvou léků současně, neznám potence, které Vám lékař doporučil a neznám Váš zdravotní stav a projevy. Také nevím, jaké ho k tomu vedly indikace, takže s otázkou kolem dávkování bych se obrátil spíše na něj.
Dobry den,

pisi ohledne manzela, ktery uz ma druhym rokem a opet v obdobi leta opravdu agresivni vyrazku od kolenou dolu a na nekterych mistech rukou. Vyrazka se projevuje opuchnutim kotniku a na postizenych mistech kuze vypada, jako kdyby byla popalena horkou vodou. Zaroven ho to velmi svedi. Jelikoz jsme vasnivi sportovci a pohybujeme se v zaprasenem prostredi, kde je napriklad antuka, chtela bych se zeptat, zda to nejak zhorsuje alergii nebo na to nema vubec zadny vliv. Respektive na zaklade ceho se tento druh alergie vlastne objevi. Zda je to opravdu reakce na slunce. Dekuji za odpoved, Lucie
2008-06-24 23:01:08
Dobrý den Lucie, lidé mohou být alergičtí vpodstatě na všechno, takže to na co je konkrétní člověk alergický je velmi individuální. Někdo je alergický na slunce, někdo jiný na prach. Alergeny však nejsou příčinou alergických reakcí ale pouze spouštěče. Příčina vězí v nesprávné funkci imunitního systému, který je přecitlivělý na různé podněty. Proto vyhýbání se alergenům sice pomáhá ale většinou problémy přetrvávají stále a časem se může objevit zas nový alergen. Alopatické léky také neléčí alergie, pouze potlačují imunitní reakce a tím sice oslabí přemrštěnou reakci imunitního systému ale současně dále napomáhají k vzrůstu jeho nerovnováhy. Homeopatie je jedna z metod, která dokáže léčit skutečné příčiny alergie.
Dobrý den
prosím o informaci, zda existuje léčba na dráždivý tračník. Moje potíže nastaly po odstranění žlučníku. Trpím urgentní stolicí a klasická medicina mi nedokáže pomoci. Děkuji
2008-06-24 21:19:23
Dobrý den, homeopatie by měla pomoci při potížích s dráždivým trakčníkem. Je nutné homeopatické vyšetření a celostní-konstituční léčba - pravděpodobně to souvisí i s tím, že jste měl (měla) problémy se žlučníkem.
Dobrý den chtěla sem se zeptat jak často a v jakém množství se užívají homeopatika belladonna pro tříleté dítě. Děkuji Jana
2008-06-24 16:41:12
Dobrý den Jano, dávkování jakéhokoliv homeopatického léku je velmi individuální. I u stejného člověka se bude při různých potížích podávat lék jinak. Hlavně také záleží na reakci. Další dávka léku se podává teprve až když předchozí dávka vyčerpala své účinky - pokud se pacient trvale zlepšuje, pak se další dávka nedává. Naopak, pokud se po léku stav zlepší ale již po čtvrt hodině se to vrátí do původního stavu, pak se může lék podávat často. V tom případě je lepší rozpustit lék ve sklenici vody a každou čtvrt hodinu podat lžičku. Pokud ani několik dávek podávaných po hodině očividně nic nedělá, pak je lepší lék přestat brát a najít lék vhodnější. Pro začátek je vhodná potence 9ch, podávat cca po hodině, pokud je to nutné, nebo dvakrát až čtyřikrát denně. Pro jednu dávku stačí 2 kuličky.
Dobrý den, mám 11 týdenního chlapečka a hodně trpí na prdíky. Slyšela jsem, že by mohly pomoci nějaká homeopatika. Můžete mi prosím nějaká doporučit. Ještě chci podotknout, že malý je na umělé výživě, není kojený. Děkuji za odpověď. Renata
2008-06-24 10:14:06
Dobrý den Renato, pro doporučení homeopatického léku by bylo potřeba znát trochu víc informací, neboť je nutné vybrat z více léků, které mají vztah k tomuto problému. Z nehomeopatických přípravků je pak užitečný fenyklový čaj.
potřebovala bych se naučit vyrobit specielní homeopatikum. Je to možné? Barbara
2008-06-23 18:01:03
Dobrý den Barbaro, homeopatikum je možné připravit vpodstatě z čehokoliv. Pro přípravu z běžných substancí je užitečná kniha Jiřího Janči: Praktická homeopatie. Napiště, pokud máte na mysli něco konkrétního.
Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat, zda mohu v těhotenství (jsem na začátku 2 trimestru) užívat persen. Mívám úzkosti a stavy strachu, před těhotenstvím jsem ho užívala a pomáhal mi. Děkuji za odpověď. Pavlína
2008-06-23 12:47:05
Dobrý den Pavlíno, persen je herbální směs z kozlíku, meduňky a máty, může uklidňovat podrážděné nervy. Ohledně možného dávkování během těhotenství bych si přečetl příbalový leták, případně bych si vyžádal informace od lékárníka. Já osobně bych spíše zvolil homeopatickou léčbu, která by Vás jednak mohla dlouhodobě zbavit stavů úzkostí a strachů (aniž by působila sedativním způsobem) a dále i pozitivně ovlivnit průběh celého těhotenství. Ale rozhodně je persen lepší volba než jakákoliv chemická sedativa.
Dobrý den, prosím o radu. Jsem po operaci konečníku pro chronickou trhlinu. Po zácpě se mi trhlina vrátila. V současnosti beru arniku 9 CH 4x denně 5 kuliček (prý na hojení), dále sepiu 30 CH 2 x týdně 5 kuliček (prý na uvolnění spasmu) a nux vomica 9 CH 1 x denně večer 5 kuliček (prý na usnadnění stolice). Ještě mi byla doporučena mast calendula officinalis 30 CH - jednorázově a potom 9 CH 2x denně. Tuto mast nemohou v lékárně sehnat.
Celkově po této léčbě se stav velmi zlepšil, ale trhlina je spíše v klidovém stavu,než že by úplně srostla.
Můžete mi poradit, beru vhodnou kombinaci? Můžete mi ještě třeba doporučit výměnu? Poradíte mi, kde sehnat tu mast?
Předem velmi děkuji za radu. Lenka
2008-06-23 08:43:04
Dobrý den Lenko, pro zahojení bych místo Arniky spíše užíval Calendulu 9ch 3kuličky 2x denně, případně navíc mazal homeopaickou Calendulovou (měsíčkovou) mastí (např firma weleda). Homeopatické masti konkrétních potencí je obtížné sehnat, je možné si je připravit (viz nějaký starší dotaz) ale není to ve Vašem případě nutné. Nux vomica zabírá na zácpy jen u někoho, na zácpu je obecně více léků, ze kterých je nutné vybírat. Pokud však máte již dlouhodobé problémy s konečníkem a zácpou, pak by bylo vhodné zvolit celostní-konstituční léčbu.
Dobrý den,rada bych radu asi tak od února se mě dokola opakují bolesti v krku,ucpaný nos,gyn.problémy ablokády zad(krční i bederní.Na gyn.se léčím delší dobu a z páteří také,ale poslední dobou se to nějek opakuje častěji.Na doporučení jsem si zakoupila Galium Heel,je to dobrá volba nebo radíte něco jiného.Děkuji za odpověď Razimová
2008-06-22 18:29:24
Dobrý den paní Razimová, u složených preparátů je jediná rada - zkusit je. Pokud nebudou zabírat, tak potom je jediná možnost navštívit homeopata na homeopatické vyšetření a výběr konkrétního homeopatického (celostního-konstitučního) léku.
Dobrý den asi před deseti lety jsem začala brát antikoncepci a po 2 letech braní se mi začaly objevovat hnědé fleky napřed pod nosem.Ty se mi ztratily a pak na čele a ty mám dodnes antikoncepci jsem vysadila.Přes zimu jse má kosmetička tyto fleky snažila vybělit bylo to malinko lepší.Ale jak začalo léto opět se fleky zhoršily.Používám na tvář faktor 50*.Chtěla bych radu jestli mi nato něco neporadíte.Děkuji za odpověď a přeji pěkný den.Málková
2008-06-22 09:16:40
Dobrý den paní Málková, dva nejobvyklejší léky, které mne napadají, jsou Sepia officinalis nebo Thuja occidentalis. Ale pro výber konkrétního léku a dávkování by bylo vhodné navštívit homeopata, nebo si alespoň najít podrobnější informace o těchto dvou lécích, zda-li některý z nich celkově odpovídá Vaší konstituci. Pokud ano, v tom případě byste mohla zkusit užívat 1 denně 3 kuličky potence 9ch po dobu 1 až 2 týdnů (vhodnější by bylo rozpuštěné ve vodě, viz nějaký starší dotaz o vodním ředění). Poté by bylo vhodné se poradit podle reakce, jak postupovat dál.
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli proti opakovaným výsevům oparů (v nosních dírkách a na rtech) je vhodný přípravek sepia officinalis? Právě jsem zde četla, že se používá k léčbě hormonální nerovnováhy u žen a v případě neplodnosti, mně byl tento přípravek doporučen na herpesviry. Děkuji za odpověď, Nela L.
2008-06-21 19:16:12
Dobrý den Nelo, Sepia je jedním z léků, které mohou pomáhat při opakovaných výskytech oparů kolem rtů, ale pokud odpovídají i další symptomy. Dalšími velmi častými léky jsou Natrium muriaticum nebo Rhus toxicodendron. Sepia je současně jedním z důležitých léků na ženskou hormonální nerovnováhu. Homeopatický lék není obecně vhodný jen na nějaký konkrétní problém, v tom je právě zásadní odlišnost od alopatické léčby. Každý homeopatický lék má svůj tzv. obraz do kterého patří symptomy jak z různých čásí těla tak i např. symptomy emocionální. Lék je schopen účinně a dlouhodobě léčit právě tehdy, když odpovídá celkový obraz léku problémům daného člověka. Proto je výběr léku mnohem složitější než v případě alopatické léčby, ale pokud je lék vybrán správně, pak je léčba velmi účinná.
Omlouvám se, ještě jednou k doléčení planých neštovic. Uvědomuji si, že mi známá doporučila SULFUR IODATUM CH9, v lékárně ale SULFUR CH9. Prosím o informaci, který lék je správný, popř. rozdíl mezi nimi. Mockrát děkuji. Jana
2008-06-20 23:44:54
Dobrý den Jano, já osobně bych přímo nedoporučoval tyto léky v tomto případě užívat, ale ani nevidím problém v tom, pokud to někdo doporučuje. Vhodnější by mohl být Sulphur iodatum, pokud pokožka i po vyléčení zůstává svědivá.
Dobrý den, naše téměř 2-letá dcera prodělala neštovice. V lékárně mi poradili na doléčení SULFUR CH9, 2x denně 5 granulí. Je to tak správně, a jaký má užívání tohoto léku přínos? Děkuji Vám moc za odpověď, také velmi oceňuji Vaši službu lidem. Jana
2008-06-20 23:05:03
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, již několik let trpím panickou psychozou. Pokud mám někam jít sama začne se mi po chvíli chůze motat hlava a mám pocit, že omdlím, v současné době užívám od psychiatra neurol.V posledí době se mi ale začínají tyto stavy projevovat i když jsem sama doma. Musím si vzít prášek a jít před dům, protože mám strach, kdybych omdlela aby mě někdo našel.Mám navštívit nějakého homeopata, který mi poradí? Děkuji majk.a@seznam.cz
2008-06-20 00:21:14
Dobrý den Majko, homeopatie může být ve Vašem případě účinná léčba a rozhodně ji doporučuji. Psychofarmaka většinou problémy neodstraní a často se stává, že časem přestanou zabírat. Po homeopatické léčbě je možné se závislosti na psychofarmakách úplně zbavit.
Dobrý den, mám 4letého syna, chodí do školky, trpí velmi častými rýmami. Z výtěru byl v dubnu odhalen pneumokok v nose, ten zaléčen atb (po kterých se 4.den osypal, ale dle dr.se to stačilo zaléčit), následně naočkováván prevenarem. Byli jsme na vyšetření nosní mandle - je v pořádku, na alergologii zjištěna alergie na trávy a pyly - bere claritine. Rýmy však stále trvají, poslední dobou je doma s rýmou tak 2x do měsíce. Poradil byste mi nějakou homeopatickou léčbu? Děkuji, Michala
2008-06-19 10:28:13
Dobrý den Michalo, je nutná celostní - konstituční léčba, tzn. návštěva homeopata. Jedině tak se může Váš syn zbavit postupně všech obtíží. Akutní homeopatie může pomoci jen částečně.
Dobrý den, děkuji za tuto výbornou poradnu a za Váš čas, který jí věnujete. Mám 2,5 letou dcerku, je to klidné dítě bez nějakých větších výkyvů nálady, ale v posledních měsících má problém s nočním spánkem. Je na mně velmi závislá, jsem s ní téměř stále sama, ale jsme často v kolektivu, který má moc ráda. Večer usne se mnou v posteli, ale po 4-5 hodinách se vzbudí s velikým pláčem a usne jedině když si k ní opět lehnu. Zbytek noci mě kontoluje, zda jsem neodešla. Je schopná plakat i 10x za noc, prostě nechce být sama. Zkoušli jsme to podobrém i po zlém, ale zatím marně. Neexistuje homeopatikum, které by ji pomohlo se vyrovnat s tím, že je v pokojíčku sama. Přibližně do 2 let s tím problém neměla a od té doby se nic ve spánkovém režimu ani místu kde spí nic nezměnilo. Díky moc za jakoukoli radu. Naďa
2008-06-18 22:44:46
Dobrý den Naďo, díky za Váš milý úvod. Problémy Vaší dcery mohou mít více příčin a tedy může být indikováno více léků. Mohou to být různé úzkosti, velká závislost na Vás, nebo například i zažívací problémy a z toho plynoucí noční přecitlivělost. Doporučil bych Vám navštívit homeopatickou poradnu.
Dobrý deň - 17 ročné dievča nebýva vôbec chorá, trpí však akné na čele, lupiny vo vlasoch a páchnuce hojné potenie dá sa pomôcť? Ďakujem
2008-06-18 21:31:23
Dobrý den, člověk nemusí trpět žádnými konkrétními nemocemi ale může být narušena vnitřní rovnováha například látkové výměny. V těchto případech je homeopatie účinná ale je nutné homeopatické vyšetření a celostní - konstituční léčba.
DOBRÝ DEN,MÁM 3 LETÉ DĚTI A STÁLE JSOU NEMOCNÝ A NA ANT.TRPÍME RÝMOU A PRŮDUŠKAMA.. TAKÉ ČASTOU ANG.- KAŠLEM.V LÉKARNĚ NÁM DOPORUČILI LYMPHOMYOSOL NA ZLEPŠENÍ IMUN. MOHU TO DĚTEM PODÁVAT???NEBO DOPORUČUJE TE NĚCO JINÉHO!!!???DĚKUJI MÍLA
2008-06-18 20:18:38
Dobrý den Mílo, tento lék můžete zkusit, u složených homeopatických preparátů nejde moc předvídat, jak budou zabírat. Pokud se nebude nic dít, pak je lepší navštívit homeopata aby vybral podle symptomů konkrétní lék pro Vaše děti.
Dobrý den,chtěla bych se zeptat na Calcarea Phosphorica 9CH,bylo by vhodné podávat je 2měs.dítěti na kyčle,máme frejkovu peřinku,pokud ano jak je podávat (plně kojené dítě) a v jakém dávkování?? děkuji
2008-06-18 11:45:33
Dobrý den, lék Calcarea phosphorica bych podával jen, pokud by souhlasily další symptomy.
Dobrý den,prosila bych o radu, jaké nejúčinnější homeopatikum si mám zkusit sehnat na občasné koliky u 2-měsíčního kojence?
2008-06-18 10:06:11
Dobrý den, na dětské koliky je nutné vybrat asi z dvaceti nejčastějších léků, které zabírají u kolik kojenců, podle dalších symptomů. Neznamená to, že některý je účinější a jiný méně. U každého dítěte bude účiný jiný z těchto léků právě podle toho, jaké jsou další symptomy. Nejlepší je navštívit homeopata.
Dobrý den. Existuje nějaký homeopatický přípravek na zmírnění dráždivého kašle, vyvolaného zvětšenou mandlí? Syn /3roky/ ji má do 2/3 zvětšenou a v říjnu jdeme na zákrok do nemocnice. Děkuji Fialová
2008-06-17 17:07:35
Dobrý den paní Fialová, na kašel je nutno vybrat z více léků, podle konkrétních symptomů (pokud si nechcete koupit nějaký kombinovaný přípravek) Pokud má ale Váš syn problém se zvětšenou mandlí, tak doporučuji celostní - konstituční homeopatickou léčbu. Do října je ještě dost času na to, aby se problém s mandlí mohl odstranit.
sestra mi poradila na plane nestovice mezereum.kdy ho mam dceri podat?prave jsem ji nasla prvni puchyrky a pry se davaji po zakaleni.kdy to je???pry je to na lehci prubeh.dceri je 2,5roku.dekuji moc za radu alena
2008-06-17 09:31:18
Dobrý den Aleno, lék Mezereum někteří homeopaté doporučují užívat po zaschnutí vyrážky.
Prosím o radu pomůže nám homeopatická léčba k otěhotnění,mě bylo zjištěno v těle mám snížený hodnoty hormonu,cyklus pravidelný po 28dnech ale bez ovulace,manžel špatný spermiogram-oligoastenoteratorovspermie,byli 2krat na umělým.Děkuji za odpověd
2008-06-16 14:38:29
Dobrý den, pomocí homeopatie je možné upravit hormonální rovnováhu. Otěhotnění samozřejmě nelze zaručit, ale pokud je problém pouze ve snížené produkci hormonu bez vážné fyziologické poruchy, pak by měla být léčba účinná. Léčbu je také možné podpořit prsními masážemi (viz odkaz prsní masáže na titulní straně). U Vašeho manžela si nejsem jistý, zda-li je porucha vratná, část v tom složitém názvu "terato" by mohla znamenat nějakou vrozenou vadu ale nevím přesně, co všechno je tím názvem myšleno. Pokud je pouze snížená tvorba spermií, pak může být léčba účinná, případně doplněná opět vhodnou masáží (mnoho neplodnosti u mužů je způsobeno nevhodným oblečením a sedavým způsobem života)
Prosím o radu, mám panický strach z létání (záchvaty úzkosti, pláč ( ale netrpím klaustrofobií ), vyzkoušela jsem prášky na spaní, persen i třezalku, ale nic mi nepomohlo od výše uvedených potíží. Existuje nějaký preparát, který by mi pomohl překonat tyto potíže v letadle. Moc děkuji za Vaši odpověď
2008-06-15 23:24:04
Dobrý den, panické strachy je možné léčit homeopaticky, je ale nutné homeopatické vyšetření a celostní - konstituční léčba. Je více léků, které mohou být indikovány ale jen jeden z nich bude účinkovat právě u Vás.
Ráda bych se zeptala co doporučujete na opakované záněty středouší?Děkuji za odpověď
2008-06-15 12:11:36
Dobrý den, pokud se nějaké akutní problémy objevují opakovaně, pak je nutná celostní - konstituční homeopatická léčba, tzn. homeopatické vyšetření u homeopata. Je velmi mnoho léků, ze kterých je možné vybírat a z nich je právě nutné vybrat na základě celkové konstituce člověka.
Přeji hezký den, chci Vás prosím požádat o radu zdali je možno léčit pomocí homeopatik ulcerozní kolitidu, kterou trpím již 12 let. Musím zmínit též skutečnost, že již od dětství mám problémy s určitou formou sociální fobie, což může mít s nemocí souvislost. Předem děkuji Roman,46 let.
2008-06-15 01:46:30
Dobrý den Romane, celkový psychický stav již od útlého věku většinou souvisí s nemocemi, které se u člověka vyskytnou, v čemž je právě velká síla homeopatie, protože léčí člověka jako celek. Máte tedy pravdu, že Vaše forma sociální fobie může mít s nemocí souvislost. Pomocí homeopatie je možné léčit i vyléčit ulcerozní kolitidu, délka léčby a prognóza je závislá na stavu pacienta a pokud jsou užívány hormonální léky, pak také na délce jejich užívání a jejich množství. V tom případě trvá léčba obvykle déle ale trvalé vyléčení je také možné.
Dobrý den,prosím vás,existuje nějaké homeopatikum,které by pomáhalo při panické poruše?Děkuji.
2008-06-14 22:34:42
Dobrý den, při léčbě panických poruch je homeopatie většinou velmi účinná. Je však nutná celostní - konstituční léčba. Není žádný jeden univerzální lék na panickou poruchu, musí se vybrat konkrétní lék podle dalších symptomů. Proto je nutné homeopatické vyšetření.
dobry den!!!

mam 3 a pol mesacnu dcerku. od narodenia ma problemy s ockami. boli sme aj u ocnej, brala nam vyter a vysiel negativny, chcela nas poslat na prieplach, ale ja som citala ze na zapade sa s tymto caka do roku dietata. chcela by som sa opytat ci by nam mohli pomoct homeopatika euphrasia a ako ich treba brat, ked kojim.
2008-06-14 22:21:52
Dobrý den, nějaké podrobnosti k Euphrasii jsou u dotazu z 2008-01-05 20:22:37. Euphrasia může pomoci, pokud jsou symptomy tomuto léku podobné, obecně může být však potřeba i jiný lék, vše záleží na symptomech. Rozhodně ale můžete zkusit jemně vytírat očka Euphrasiovým - světlíkovým čajem (vlažným). Pokud je Euphrasia homeopaticky indikována (pokud odpovídají symptomy tomuto léku), můžete zkusit brát jednou denně tři kuličky 9CH - dítě lék dostane prostřednictvím mléka. Pokud nebude zabírat, pak ne nutno vybrat lék jiný.
Dobry den,mam skoro 3 mesicni miminko ktere zacalo asi pred 2 tydny se zelenou stolici.Je tmave nebo svetle zelena a posledni dny opravdu vodnata,zapacha kysele.
me dite trpy momentalne plynatosti vice nez kdy jindy.soucastne bych rekla ze ma stejneho casu suchou kuzi hlavne na hlave celu a tvarickach,mam pocit ze mene pije nez drive ma hodne casto pesticky v puse.Co bych mela dodat ze uzivam tak 14 dnu ruzne Dr.schüßler soli(homeop.)Ja sama mam velmi citlive zazivani a momentalne trpim take zapachajici plinatosti.Dideti jsem zacala dnes davat magnesium carbonicum c10 a Carbo vegetabilis D12.predem dekuji za odpoved.
2008-06-13 20:13:50
Dobrý den, především bych přestal užívat ty Schlüsslerovi soli a počkal, jestli ta zelená stolice neodezní sama a jestli není pouze vyprovokována užíváním těchto léků (což být může i nemusí). Teprve, pokud by symptomy přetrvávaly, tak bych hledal nějaký lék, zelenou, kysele zapáchající stolici má ve svém obrazu více léků (Chamomilla, Cina,..). Pokud ale Vy máte citlivé zažívání, jak uvádíte, bylo by vhodné vybrat vhodný lék Vám. Užívání uvedených dvou léků dohromady není příliš vhodné.
Dobrý den,potřebuji vědět, zda-li při užívání hom ricinus communis30 CH(chci skončit s kojením své 2,5 dcery)mám nadále kojit, či přípravek užívat a již nekojit. Děkuji Gabriela Hurdálková
gabacz@seznam.cz
Moc děkuji
2008-06-13 13:13:10
Dobrý den Gabrielo, je lepší přestat kojit, protože dítě by prsa opět rozkojilo ale odstříkávejte trochu tak, aby Vám prsa neztvrdla - hrozil by vznik zánětu.
Dobrý den.
Chtěla jsem se zeptat, který z homeopatik by byl vhodný na kožní vyrážku (na prsou)v horším případě až puchýře jako reakce na slunce. Je vhodná Arnica Montana ředění 9Ch nebo Třezalka?
Děkuji za radu.
Vladěna Bejvlová
vbejvlova@centrum.cz
2008-06-13 10:24:13
Dobrý den paní Bejvlová, ani jeden z těchto léků mi nepřijde příliš indkovaný. Mnohem častější při těchto potížích jsou například Kalium iodatum, Muriaticum acidum, Staphisagria, Camphora, Aconitum napelus atd. Správný lék je nutné vybrat podle dalších symptomů - nejlepší je navštívit homeopata.
Dobrý den. Kamarádovi je 25 let a zjistili mu Dnu. Lze ji léčit a vyléčit homeopatií? Děkuji moc.
2008-06-13 10:13:09
Dobrý den, dnu je možné léčit i vyléčit homeopaticky, je nutná celostní-konstituční léčba.
Dobrý den, mám pylovou alergii, ale kojím čtyřměsíčního syna. Existují nějaká homeopatika, která bych mohla na alergii užívat? Děkuji Martina Markovčová, markovicova.martina@seznam.cz
2008-06-12 13:46:31
Dobrý den paní Markovičová, během kojení můžete užívat homeopatika, ale na alergii je vhodnější, když Vám je doporuči homeopat. Není žádný univerzální homeopatický lék, který zabírá všem, kromě například hystaminu, ale to je jen na potlačeni prudké reakce. Pro dlouhodobé účinky a léčbu potíží je lepší vybrat konkrétní lék pro Vás.
Dobrý den, má dotaz ohledně akné, jsem rok po porodu, mám 34 let, kojím a dostavila se první menstruace a s ní i akné...domnívám se, že pleť se momentálně zhoršila díky hormonální nerovnováze...existují homeopatika, která bych mohla užívat na "problematickou" pleť i při kojení? Děkuji Petra
2008-06-12 12:01:18
Dobrý den Petro, homeopatika je možné užívat i při kojení. Naopak, pokud jsou homeopatika správně předepsána tak zlepší celková kondice a proto to prospívá i kojenému dítěti. Na "problematickou pleť" by ale měl lék doporučit homeopat po osobní návštěvě. Je nutné vybrat z více léků ten, který bude právě u Vás účinný.
Dobrý den.CHtěla jsem se zeptat kde můžu sehnat homeopatické léky.Nemůžu sehnat-CANTHARSIS D8 ani APIS D8.Můžete mi poradit kde to mohu zakoupit.Děkuji.Jana Matyóová E-mail:jana.matyoova@seznam.cz
2008-06-11 20:02:25
Dobry den, redeni D jsou obtizne sehnatelna, muzete s klidem pouzit redeni 5C respektive 5CH, to je sehnatelne v normalnich lekarnach, ktere vedou homeopatika od boironu. Pripadne jde pouzit i 9C resp 9CH - neni to tak velky rozdil
Dobrý den, můj manžel má silnější postavu a trpí větším pocením v oblasti třísel, které doprovází zápach. Ač dodržuje pravidelnou hygienu, má někdy problém i po mytí (stále je zápach cítit, jen v menší míře). Třísla májí již ustálenou zarudlou barvu. Tímto Vás prosím o radu, jak mu pomoci.
Děkuji.
2008-06-11 11:31:13
Dobrý den, pro homeopatickou léčbu by bylo nutné znát více podrobností a proto je vhodná osobní návštěva homeopata. Problémy s pokožkou i pocením jsou homeopatií dobře léčitelné, ale je na výběr velké množsví léků a pouze jeden z tohoto množství bude správně účinkovat.
Dobrý den,
trpím občasnými stavy úzkosti a rozhodla jsem se vyzkoušet homeopatický přípravek Sedatif PC. Navíc mám strach z létání letadlem a jelikož mě to v nejblišší době čeká, chci se zeptat jestli lze tyto prášky užít společně s kinedrilem. Předem děkuji za odpověď.
2008-06-11 10:23:36
Dobrý den, složené homeopatické preparáty obvykle nedoporučuji, ale samozřejmě ho můžete vyzkoušet, zvláště, pokud poletíte letadlem již tak brzy, že nelze nalézt vhodnější způsob. U těchto složených léků bych se neobával užívat s kinedrilem, ale užívejte s co největšímy rozestupy. Kinedril může pouze vyrušit homeopatika. Pokud ale trpíte občasnými stavy úzkosti, pak by byla vhodná celostní-konstituční léčba, tzn. návštěva u homeopata. Správnou léčbou se těchto nepříjemných stavů můžete zbavit trvale, což u Sedatifu nelze předpokládat. Ten je spíše skutečně pouze například na cestu letadlem.
Dobrý den ,včera jsem byla na preventivní prohlídce u gynekologa. Paní doktorka mi po ultrazvukovém vyšetření řekla, že se zřejmě časem objeví nějaké myomy, ale zatím nejde onic závažného, co by bylo nutné nějak řešit nebo se znepokojovat. Nevím, jestli již nějaký malý myom objevila, nicméně mě to znepokojuje. Je mo 42 let. Chtěla bych se zeptat, jestli existuje nějaké homeopatikum, které preventivně působí proti vzniku myomů, popř. může zlikvidovat myom v úplném začátku. Děkuji za odpověď. Katka
2008-06-11 07:44:56
Dobrý den Katko, homeopatie může působit jak preventivně, tak i u myomu, který se již objeví, takže rozhodně homeopatii ve Vašem případě doporučuji. Je ale nutná návštěva homeopata a předepsání konkrétního léku pro Vás. V homeopatii při vážnějších problémech nelze doporučit jeden lék na nějaké konkrétní onemocnění. Vždy je na výběr ještě z více léků a je nutno vybrat ten nejvhodnější, aby léčba byla účinná. Vhodnou léčbou se tendence k tvorbě myomů může zcela vyléčit.
Dobrý den, již dlouho dobu trpím častými bolestmi v krku. Zvětšené mandle, které mi doslova překáží v krku, potažený jazyk s červenými tečkami. Potíže se dostavují cca jedenkrát za měsíc a po pár dnech odezní. Nevím co s tím, poraďte mi prosím.
2008-06-10 20:12:56
Dobrý den, pro řešení Vašich potíží je nutné homeopatické vyšetření - osobní návštěva. Neexistuje nějaký univerzální lék na tyto problémy.
existuji homeopaticke umele slzy
2008-06-10 10:07:33
Opakovaným užíváním léku, například Allium cepa, můžete vyvolat prooving tzn. symptomy tohoto léku - slzení. Ale vyvolané symptomy moho potom trvat iněkolik dní a týdnů, takže bych to pro vyvolání slzení nedoporučoval. Lepší je krájet cibuli.
Dobrý večer, chtěla jsem se Vás zeptat , co si mám představit pod homeopatickým vyšetřením, které jste mi doporučil. Vůbec netuším, kde bych se na něj měla objednat a co všechno obnáší. Ještě jednou Vám děkuji za odpověď,M.
2008-06-09 21:58:50
Dobrý den M., homeopatické vyšetření, také nazývané odebírání případu, je pohovor s homeopatem, při kterém se zjišťují širší souvislosti a příčiny zdravotních potíží a na jejich základě se vybere a doporučí nějaký konkrétní lék a jeho dávkování. Není to vyšetření jako při lékařské prohlídce. Takový úvodní pohovor trvá obvykle jeden a půl až dvě hodiny a je možné se na něj objednat u homeopata, ktery praktikují celostní - konstituční homeopatii (například i u mě). Seznam homeopatů je na homeopatie.ivories.cz ale nejlépe si zjistěte o daném homeopatovi i více informací.
Dobrý den, už pátý den beru Ricinus communis 5CH na zvýšení laktace. Beru 2X denně 5 kuliček. Mléka mám víc a tak se chci zeptat, jestli mám přípravek přestat brát, nebo jestli ho mám brát dál, popř. jestli mám snížit dávkování. Děkuji za radu. Ilona
2008-06-09 11:54:32
Dobrý den Ilono, muzete snizit davkovani treba na jednou denne nebo i vysadit. Casto staci jen na rozkojeni. Pokud by se ale laktace snizila tak opet berte dal podle potreby. Je dobre si najit vlastni davkovani. Berte jen dve-tri kulicky - at Vam tuba vydrzi dele.
moucnivka na jazycku miminka
2008-06-08 19:34:02
viz dotazy 2008-04-05 19:46:27, 2008-04-04 13:34:24, 2008-04-01 12:19:43
Dobrý den. Už od dětství mám povlak na jazyku a popraskaný jazyk. Od puberty trpím dost těžkou formou akné, které neustupuje až do současné doby, kdy je mi přes 30 let, a dokonce mám pocit, že se v poslední době i zhoršuje (zarudlé skvrny, zánětlivé pupínky). Navštívila jsem několik dermatologů, kdy se léčba dost podobala (mastičky, speciální kosmetika), ale výsledek se prozatím žádný neprojevil. Rozhodla jsem se podstoupit léčbu chemickým peelingem nebo lazerem, dle doporučení dermotologa. Ale zajímalo by, zda celý problém akné spíše nemůže být vnitřního charakteru, možná špatnou funkcí některých orgánů, které právě způsobují tvorbu akné. Rovněž, zda by se toto dalo léčit právě homeopatií nebo nějakou jinou alternativní léčbou. Děkuji vám za radu. Martina
2008-06-08 18:53:19
Dobrý den Martino, vaše problémy je možné léčit pomocí homeopatie. Kožní potíže jsou většinou vždy projevem nějakého hlubšího problému a to platí i o akné. Léčba chemickým peelingem a laserem není léčba ale jen odstranění projevů na pokožce, která Vás nezbaví vnitřní nerovnováhy, která tyto kožní potíže způsobuje a pouze poškodí kožní žlázy a proto bych to nedoporučoval. Při kožních problémech je homeopatická léčba často velmi účinná.
Hezký den. Zajímalo by mě, jestli Pulsatilla pratensis 9CH lze použít jako antidepresivum, popř. něco jiného a moc prosím, potřebovala bych znát dávkování, jak dlouho je smím užívat a jestli mají nějaké nežádoucí účinky. Děkuji za odpovědi. Míša
2008-06-07 13:36:47
Dobrý den Míšo, Pulsatillu můžete použít jako antidepresivum, pokud Vaše deprese odpovídají obrazu depresí u tohoto léku. Tzn. nejde tento lék obecně doporučit na deprese, jen na konkrétní deprese s konkrétnímy příčinami. Proto bych nedoporučoval příliš experimentovat. Léky, pokud nejsou indikovány, mohou při vyšších potencích nebo při opakovaném užívání vyvolat vlastní nové symptomy. Tím se také může zkomplikovat případná další léčba. Při léčbě depresí bych skutečně spíše doporučil pomoc homeopata. Pokud jste si z nějakého důvodu jistá, že Pulsatilla je právě tím lékem, který potřebujete, pak můžete zkusit tento lék brát nejlépe ve vodní potenci (viz nějaký starší dotaz) jednu dávku každý den, ale vysadit, při jakékoliv změně a počkat. Pokud do několika dní nebude patrné zlepšení, tak se raději poraďte s homeopatem.
Dobrý den, moje dcera /6let/ má moluska. Odstranění seškrábnutím nezabralo, objevují se nové. Doporučili nám homeopatika Dulcamara a Thuya Occidentalis. Zajímá mě dávkování a délka léčby. Předem děkuji za odpověď Nina
2008-06-06 14:02:31
Dobrý den Nino, u molusky je indikováno více léků a je nutné rozlišit podle symptomů. Nevím na jakém základě vám tyto léky byly doporučeny. Osobně nedoporučuju užívání dvou léků současně. Thuja je podle mého názoru pravděpodobnějším lékem, je možné užívat 9ch 2x denně po dobu několika dní, uvidíte, jestli bude patrné zlepšení - pokud ne tak je nutné vybrat jiný lék (viz též 2008-02-29 21:56:22)
Dobrý den, chhěla bych se zeptat, zda-li je možné začínat homeopatickou léčbu kyselinou? Někde jsem četla, že to není vhodné a může to ovlivnot další léčení. Před půl rokem mi začaly padat lokálně vlasy, největší lysina je o velikosti dlaně, byla mi diagnostikována autoimunitní alopecia areata a autoimunitní tyreoiditis a tím vším mě doprovází šílená únava. Bylo mě nasazeno
acidum phosphoricum. Já osobně si myslím, že jsem spíše phosphorus. Děkuji za odpověď. Petra
2008-06-06 11:27:55
Dobrý den Petro, pokud je lék - kyselina - indikován, pak není důvodu ho nebrat. Acidum phosphoricum je podobné léku Phosphorus, ale je u něj výrazné velké vyčerpání a únava. Nemohu Vám na základě jedné věty doporučit lék ale podle toho co píšete v tom nevidím problém.
dobry den,dcera uziva antibiotika na anginu a chteli jsme ji podat na psychiku konstitucni lek s homeopatie.muze se to s antibiotiky kombinovat? Dekuji
2008-06-05 21:19:51
Dobrý den, pokud chcete dát konstituční lék dceři na psychyku, raději bych počkal až dobere antibiotika a uzdraví se z akutního onemocnění. Podání konstitučního léku během akutního problému může jeho průběh někdy i zkomplikovat - mohlo by dojít k velkému zhoršení.
Dobrý den.Jsem nyní ve 31 týdnu těhotensví a cca měsíc trpím gestačním diabetem.Na pondělní kontrole mi byly naměřeny poměrně vysoké hodnoty a tak si pravděpodobně budu muset píchat inzulí.Zajímalo by mě, zda by nešel problém řešit pomocí nějakého homeopatického preparátu a v případě že ano, tak jakého.
Předem děkuji za rychlou odpověď.Michaela
2008-06-05 20:07:39
Dobrý den Michaelo, k doporučení léku by bylo nutné homeopatické vyšetření. Neznám lék, který by se doporučoval paušálně užívat při tomto problému.
Dobry den, na rukou se mi delaji svedici pupinky podlite vodou,
kdyz pupinek zmacknu, tak vytece voda.Muzete mi poradit co s tim?
Dekuji
2008-06-05 16:46:48
Dobrý den, kvýběru léku by bylo nutné znát mnohem více podrobností.


Pro objednání na homeopatické vyšetření u homeopata Václava Hrabáka pokračujte na stránku Objednání na vyšetření nebo volejte na telefoní číslo 603 743 049

Postgraduální škola
je otevřena pro studenty a absolventy homeopatických škol.

Universum Homeopathicum