On-line poradna  

Objednání na homeopatickou léčbu

Novinky:

- Homeopatie
- Čeho se vyvarovat
- Hormonální antikoncepce a problémy s menstruací

Nejčtenější:

Očkování
První pomoc
Epidemické choroby
Zásady homeopatické léčby
On-line poradna
na dotazy odpovídá
Václav Hrabák
Václav Hrabák
objednání na vyšetření
nebo na telefoním čísle
603 743 049
 
 
On-line poradna

 
Na vaše dotazy odpovídá Václav Hrabák, homeopat
Na homeopatické vyšetření se můžete objednat na e-mailu:
vaclav.hrabakvolny.cz nebo na tel. 603 743 049.
Podrobnější informace - viz Objednání na vyšetření
Odpovědi nenahrazují lékařskou péči

Pokud máte neodkladný dotaz, využijte e-mail,
v této on-line poradně může být odpovězeno i až po několika dnech.

lupa.gif hledat výraz ve stávajících dotazech:  

On-line poradna je dočasně pozastavena, ale je zde velké množství odpovědí na stávající dotazy, ve kterých můžete vyhledávat pomocí políčka s lupou.
Pokud máte dotaz na který ve stávajících dotazech nenaleznete odpověď, pošlete ho na e-mailovou adresu uvedenou v kontaktech.zobrazení 2701. - 2800. z 3021 dotazů
zobrazit: předchozí dotazy - 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 - další dotazy
dobrý den mám 7letého syna a od začátku roku má už 5 antibiotika. poprvé to bylo na zánět středního ucha a potom měl 4krát angínu. můžete mi prosím poradit co může užívat pro posílení imunity. Díky za odpověď. Verča
2008-06-05 13:50:14
Dobrý den Verčo, imunitu lze celkově posílit nejlépe celostní-konstituční léčbou a to znamená vybrat přímo konkrétní lék "na tělo" pro Vašeho syna. Imunitu můžete samoyřejmě ještě podporovat i přírodními doplňky stravy, lymfatickými masážemi, echinaceou ale k trvalému zlepšení je vhodná návštěva homeopata.
Dobrý den,už více jak rok se mi dělá bílý povlak na jazyku a červené, jakoby čisté skvrnky.Také mám docela časté bolení žaludku. Existují na tento problém nějaká homeopatika? Jazyk si čistím kartáčkem na zuby, ale povlak se mi dělá stále. Děkuji za odpověď.
2008-06-05 13:47:42
Dobrý den, k řešení Vašich potíží je nutné homeopatické vyšetření. Může se jednat například o celkovou střevní disbiózu. Jazyk je orgán, na kterém se objevují mnohé vnitřní nerovnováhy organizmu ale jsou to projevy něčeho hlubšího. Jazyk sám o sobě je v tom většinou nevině.
Dobrý den,chtěla bych Vás poprosit o radu.Už 4 rokem se mi při pobytu na prvním slunci(ale i potom) dělá vyrážka v oblasti dekoltu.Jde o červené pupínky podobné uhříkům,které ale nesvědí.Když jsem s tím byla u kožní,předepsala mi na to tekutý pudr,ale trvalo dlouho,než zmizely.Mohla by jste mi doporučit nějaký krém nebo popř.prášky,které by zamezily další výskyt?Předem moc děkuji za odpověď!Hanka
2008-06-05 10:50:56
Dobrý den Hanko, sluneční alergie je zde častým dotazem. Nejde jednoznačně doporučit nějaký lék - lepší je homeopatické vyšetření.
dobrý den, prosím Vás mohou se rušit účinky navzájem podávaných atb a homeopatik?
2008-06-05 07:51:13
Dobrý den, atb mohou rušit homeopatika ale homeopatika by neměly rušit atb - takže jde to, jaké máte onemocnění. Pokud jsou atb nezbytná, můžete je užívat a nemusíte se obávat k tomu užívat homeopatika. Při nerizikových onemocněních je lepší užívat samotná homeopatika - pokud jsou správně vybraná, jsou často účinnější než atb.
Dobrý,den.Mám alergii na slunce.Dnes jsem si pořídila Natrum muriaticum 15ch.Od podzima beru léky na alergii na peří Flonidan.Myslela jsem si,že mi pomůžou při vyrážce,ale nemají na to žádné účinky.Chci se zeptat jestli mám správná homeopatika a na přesné dávkování.Moc děkuji za odpověd.I.H.
2008-06-04 19:44:07
Dobrý den I.H., Natrium muriaticum je častým lékem na sluneční alergi ale je jich více - tzn nemusí být tento lék u Vás zrovna účinný. Přesné dávkování neexistuje, vždy se musí přizpůsobit konkrétnímu stavu a energii člověka. Můžete zkusit brát několik dní jednou denně a sledovat, jak se vyvýjí Váš stav - při zhoršení vysadit a čekat. Další dávkování je ale individuální. Bylo by vhodnější si připavit vodní/lihovou potenci (najdete někde ve starších dotazech) - ta lze užívat s menším rizikem vyvolání nežádoucích symptomů.
Dobrý den,trpím dlouhodobou chronickou únavou spojenou s pocitem celkové vyčerpanosti "nechutí"cokoliv "řešit"...často se musím hodně přemáhat k jakékoli(byť i nenáročné činnosti)...Můj psycholog-homeopat mi na to předepsal lék Carbonica phosphorica-mám na Vás k tomuto pár otázek 1.dávkování mám 5kuliček pod jazyk(lék BOIRON) a několik týdnů počkat,nepociťuji ale už dlouho žádné zlepšení a popravdě třitýdení čekání je hodně zdlouhavé(vzhledem k nepříjemnosti a omezení tohoto stavu)-můj dotaz je jestli je možné brát tento lék častěji?..pravidelně-např.1-2krát denně dávku?(5kuliček) 2.nemůže nadměrné užívání homeopatik nějak ublížit,když se popisuje,že jsou schopny u zdravých lidí vyvolat příznaky nemocí? 3.je možno užívat současně dva různé homeopatické léky? 4.jak tyto léky působí-často po dávce cítím spíše mírné zhoršení příznaků? 5.a jak poznám kdy ukončit léčbu homeopatiky?..je možné je dál brát jako prevenci?? Děkuji za odpověď.
2008-06-04 19:05:04
Dobrý den, soubor Vašich otázek je skoro téma na napsání knihy. Tak zkusím stručně:
- nepíšete, jakou berete potenci.
- při konstituční léčbě je možné užívat denně lék ve vodní potenci. Na konkrétním dávkování se ale musíte domluvit s homeopatem. Můžete třeba i potřebovat jiný lék. Výber léku není jednoduchý ani jednoznačný.
- nadměrné užívání může vyvolat symptomy ale neměl by většinou nějak trvale ublížit. Může ale třeba vyvolat i několikadení bolesti, deprese apod. a mohou to být stavy i velmi nepříjemné.
- dva léky by se za běžných okolností neměly užívat současně (výjimky viz odkaz zásady léčby)
- na každého působí jinak, konkrétní odezvu na užívání léku musí zhodnotit homeopat. Říkáte, že jste měl užít jednu dávku ale současně, že po každé dávce pociťujete... takže nevím, jak to vlastně užíváte?
- ukončení léčby - prevence - záleží na potencích a stavu. Během léčby by se postupně měl stav zlepšovat, pokud se vezme další dávka příliš brzy, můžete tím léčbu překazit a můžete se pak naopak zhoršit. Takže prevence je spíše pokračování léčby. Například se může stav trvale zlepšovat a po dvou letech může nastat relaps a pak je vhodné navštívit homeopata a domluvit se na dalším postupu.
Chtělo by to ale spíše probrat Váš konkrétní stav a problémy. Vaše otázky jsou velmi obecné - měl byste si o tom promluvit s homeopatem osobně.
Prosím Vás, jsou oční homeopatické kaply oculoheel na předpis? Vždycky mně je bezproblémů v lékárně prodali a nyní chtějí předpis. Velmi mě to u homeopatického léku, k němuž je spousta lékařů (já ovšem ne) skeptická, překvapilo. Je opravdu vázán na lék. předpis? A z jakého důvodu? Děkuji.
2008-06-04 16:51:22
Dobrý den, kombinované léky nepoužívám (jako většina homeopatů) takže nevím, co se s tímto konkrétním lékem děje. Ale to, jestli je lék na předpis, je věcí výrobce léku - to většinou lékaři neovlivňují. Lékárníci potom musejí jen dodržovat předpisy a pokud je u léku napsáno, že je na předpis, tak jsou zodpovědni za to, že lék bez předpisu nikomu nevydají. Spíše zkuste kontaktovat výrobce.
Dobrý den,
dceři (3,5 roku) se objevují na těle bílé lehce nalité skvrny v červeném poli, vypadající jako ošlehnutí kopřivou, které ale cca do 15ti minut mizí.Nevysledovali jsme, zda se jedná o alergii,když si místo poškrábe, zhorší se to. O co by se mohlo jednat? Pomohlo by homeopatikum Urtica urens,případně v jakých dávkách? Velmi děkuji za odpověď. Landová
2008-06-04 15:21:07
Dobrý den paní Landová, Urtica urens je lék připravený z kopřivy a proto může léčit symptomy podobné žahnutím kopřivy. Pro léčbu kožních projevů je vždy lepší homeopatické vyšetření, ale pokud chcete tento lék vyzkoušet, můžete zkusit dávat několik dní jednou denně potenci 9ch - dvě kuličky rozpustit v dcl vody a po lžičkách usrkávat. Uvidíte, jestli se bude dcera zlepšovat.
Dobrý den,
dnes jsem od přátel dostala homeopatika phosphorus 15ch a arnica montana 15ch. Syn dnes absolvoval řezání palce (kvůli zarůstajícímu nehtu)a rána mu dost krvácí. Můžu to použít? jaké dávkování prosím?
Děkuji Smitalová
2008-06-04 15:11:07
Dobrý den paní Smitalová, na krvácení z rány bych spíše použil lék Calendula - 15CH, opakovat nejdříve po hodině, pokud je potřeba, měly by stačit 2 - 3 dávky. Pokud by Vášemu synovi odpovídal konstituční lék Phosphorus, pak by mu mohl pomoci - ale to bez vyšetření nejde říct. Je to častý lék, pokud někdo trpí častým krvácením - řídká, jasně červená krev, ale tento symptom má více léků. Arnika je spíše na nekrvácivé poranění - zhmožděniny, modřiny...
Dobry den, cekam dite. Koupila jsem si Caulophyllum 9 CH - je spravne brat 5 kulicek po kazdych 15 minutach pri nastupu porodni cinnosti. Jedne pani jste psat brat 14 dni pred porodem po 1 davce - a to se bere celych 14 dni pravidelne? A polyka se to s vodou nebo necha volne rozpustit v ustech, moc tomu nerozumim, dekuji za odpoved.
2008-06-04 14:42:13
Dobrý den, Caulophyllum bych doporučoval užívat pokud trpíte křečemi dělohy, zkusnými stahy - poslíčky a podobně. Dávkování podle potřeby, po patnácti minutách mi to přijde hodně. Obvykle stačí jednou až dvakrát denně. Pokud už začínáte rodit, tak už bych ho dál neužíval, pouze pokud je to nutné a jasně indikované, např. u druhorodiček, které měly problémy při prvním porodu. Ale v tom případě by bylo lepší se domluvit s homeopatem. Lék je možné užívat preventivně cca od 38. týdne těhotenství jednou denně - doporučuje to kolegyně, která dělá domácí porody (kterých už udělala velké množství) a má s tím pozitivní zkušenost. Ale při bezproblémovém průběhu těhotenství to není nutné. Stačí často i maliníkový čaj.
Jedna dávka = 2 kuličky nechat rozplynout v puse - nepolykat.
Dobrý den, mám několik bradavic kolem nehtů u rukou, na palci jsou nejrozšířenější a jsou částečně i pod nehtem. Colodium nezabírá. Zkoušela jsem i homeopatika Causticum, Graphites v ředění 9CH 2x denně a Thuyu 15CH 1x týdně. Není zlepšení. Poradíte mi, jak přehodnotit homeopatickou léčbu? Děkuji. P.
2008-06-04 09:35:37
Dobrý den P., Thuja occidentalis je asi nejčastějším lékem při výskytu bradavic ale to znamená, že zabere možná v patnácti, dvaceti procentech případů. Obecně je při výskytu bradavic možné vybírat z mnohem více léků a k tomu je nutné homeopatické vyšetření. Výskyt bradavic je obvyklý u celé velké skupiny léků, tzv. sykotického miasmatu. Proto nelze doporučit jen jeden konkrétní lék.
Dobrý den,prosím o radu.Trpím opakovanými záněty slinných žláz,s tvorbou kamínků.Po antibiotikách se vše do pár týdnů vrací.Mám otoky,po odstranění hnisu na chvíli zmizí.Je něco,co mi může pomoci? Je mi 63 let a jsem diabetička.Moc děkuji za odpověď.M
2008-06-02 20:48:29
Dobrý den M., problémy, které popisujete, léčí více léků a podle dalších symptomů je nutné vybrat ten, který bude Vašim problémům odpovídat. Proto doporučuji návštěvu homeopata.
Dobrý den, doslechla jsem se o možnosti léčit (nebo zmírnit příznaky) alergie na pyl pomocí homeopatických léků. Momentálně mám veliké problémy s alergií (trávy) a jakékoli léky (Claritine, Zyrtec, ...) téměř vůbec nepomáhají. Jediná a téměř okamžitá pomoc je nosní sprej Olynth, který ovšem používám již od zimy (na nachlazení) a obávám se, že není dobré nosní kapky/spreje užívat takto dlouhodobě (i když třeba nějaký den vynechám a málokdy ho použiji 3x denně, spíše 1x). Poradíte mi, jaký homeopatický lék na alergii bych měla vyzkoušet a kde ho koupím? Děkuji předem za odpověď.
2008-06-02 12:38:30
Dobrý den, pro léčbu alergií je většinou nutné homeopatické vyšetření. Homeopatickou léčbou je možné alergie trvale zlepšit, nebo i odstranit. Dlouhodobé užívání nosních sprejů je samozřejmě nevhodné.
Dobrý den,chtěla bych se zeptet jestli by nám pomohlo po dlouhých 5letech homeopatická léčba k otěhotnění,manžel shoršený spermiogram,děkuji
2008-06-02 10:13:37
Dobrý den, homeopatická léčba celkově zvýší kondici organizmu a proto je účinná i při snížené plodnosti. Ideální je, když léčbu absolvují oba partneři. Nezanedbatelné jsou však i masáže (u žen prsou, u mužů varlat), zdravá výživa.
Dobrý večer,mám 12timěsíčního syna.Opakovaně je "zahleněný".Nebyla u toho nikdy teplota,ani kašel.Vypadá to tak,že musí pořád popotahovat a polykat.Někdy se i rozpláče,jak mu to v tom krčku vadí.Dnes se nám k tomu ale zcela vyjímečně přidala rýma(bílý hlen,sekret zasychá u nosních dírek),občas i pčikne.Při tom zahlenění jsem mu dávala vždy tymián.mast od JUSTU ačaj při nachlazení.Je fakt,že jsme měly problémy s očkování na TBC,byl hnis a hexavakcínu nám očkovali až v půl roce.A dodnes mám škaredou jizvičku na ramínku.Můžete mi poradit něco s homeopatik?Děkuji Vám
2008-05-31 20:53:37
Dobrý den, bez vyšetření nelze bohužel lék doporučit. Je možné, že je cekově oslaben očkováním, pak je možné, že by pomohla léčba k odstranění následků očkování, případně konstituční léčba. Ale je nutná osobní návštěva homeopata.
Dobrý den mám 6 měsíčního chlapečka, plně kojen.Před týdnem jsem našla první zub.Chtěla bych se zeptat jak dávkovat chamommillu ch9 pro mého chlapečka.Děkuji.
Přeji hezký zbytek dne
2008-05-30 13:51:31
Dobrý den, pokud Vašemu dítěti rostou zuby a nemá přitom žádné potíže, pak není důvodu mu dávat jakékoliv léky. Lék Chamomilla se podává, pokud je dítě při prořezávání zoubků extrémě nepokojné, brečí celou noc a je neutišitelné. (v nějakém starším dotazu je podrobnější popis) Pokud Váš syn tyto symptomy nemá, mohla byste je tímto lékem naopak vyvolat, což by mohlo být pro Vás značně nepříjemné. Pokud tyto symptomy má, pak dávkujte podle potřeby. Pokud by nezabrala ani třetí dávka po dvou hodinách, pak je pravděpodobně indikován jiný lék a dál ho již nepodávejte. Pokud se po dávce zklidní a po několika hodinách se mu opět symptomy vrátí, pak můžete lék opakovat. Nepodával bych ho více neř 4x denně. Jedna dávka = rozpustit 2 kuličky v 50ml pramenité vody, podávat po lžičkách.
Dobrý den. Mám alergii na slunce. Je mi 27 let a poprvé se objevila kolem 20 let. Nejím maso již deset let. Nekouřím. Alkoholu neholduji... Projevuje se svěděním, pálením a puchýřky. Nepomáhá pak ani pobyt ve stínu. Úlevu přináší chladná voda. Dočetla jsem se o NATRUM MURIATIKUM, URTICA URENS, POUMON HISTAMINE, URTIZON. Co z toho by bylo pro mne vhodné? A nevíte, kde lze (kromě zahraničí) sehnat URTIZON?
Děkuji moc za Váš čas Petra.
2008-05-30 12:33:18
Dobrý den Petro, léky Natrium muriatikum nebo Urtica urens by Vám mohly pomoci, pokud budou Vaše symptomy odpovídat těmto lékům. Proto by bylo lepší si o těchto lécích najít podrobnější informace. Natrium muriaticum je relativně častým lékem při alergii na slunce ale léků je mnohem víc. Pokud by lék nezabíral, nebo byste si nebyla jistá, pak je lepší svěřit výběr léku homeopatovi. Histaminum je možné někdy použít při prudší alergické reakci na potlačení této reakce, takže ten bych doporučil pouze při větších akutních potížích, ale dlouhodobě bych ho neužíval. Klasické léky (např. Vámi uvedené první dva) by Vám mohly pomoci dlouhodobě z těchto potíží, pokud by byly indikovány. Lék urtizon neznám a nevím, kde ho sehnat.
Dobry den, chtela jsem se zeptat na svu 6,5letou dceru. Jiz nekolik let (4 roky) trpi tzv. nocnimy desy. Tyto stavy mela 2x - 3x do mesice. V posldnich dvou mesicich se to stava denne. Detska doktorka mi doporucila podavat homeopatika Sedalie. Bohuzel bez uspechu. Existuje nejaka moznost jak tento problem resit. Dekuji za odpoved Marie J.
2008-05-30 09:08:19
Dobrý den Marie, Sedalie je složený homeopatický preparát a jeho účinnost je omezená a efekt není dobře předvídatelný. Složené preparáty někdy pomáhají ale pokud ne, tak pak je nutná klasická léčba - výběr konkrétního homeopatického léku. Proto je nejlepší osobní návštěva homeopata. Noční děsy, zvláště u dětí, jsou pomocí homeopatie často dobře léčitelné.
Dobrý den, můj 5letý syn začal nemoc před 6dny střídajícíma teplotama (max.37,7) a bolestma v krku. Před 4 dny jsem nasadila AnginHeel. Před 3 dny jsme navštívili Dr. a po pozitivním výtěru na streptokoka jsme měli nasadit Ospen. Zatim jsem ho nenasadila a pokračuji v AnginHeelu. Dnešní stav je bez teplot, mandle mírně zvětšené, stav malého je jako bez nemoci. Chci se zeptat jestli je můj postup správný a jestli je možné zničit streptokoka touto léčbou, když v informacích o AnginHeelu jsem vyčetla, že se nepoužívá na bakteriální léčbu? Dále se mu začal dělat světlý flíček na jazyku...taky streptokok? Stačí vybrat jedno balení (50 tbl.)AnginHeelu?
Moc děkuji za názor!
Mirka
2008-05-29 20:26:19
Dobrý den Mirko, obávám se, že neodpovídám dostatečně včas ale přeto se o odpověď pokusím. Hlavní je, jak se Vaše dítě cítí a jak vypadají symptomy objektivně. AnginHeel je složený preparát, který obsahuje množství homeopatických monokomponentních léků a jeho působení může být relativně velmi široké. Proto, pokud zabírá, může působit jak na bakteriální tak na virové infekce. Homeopatika neničí přímo bakterie, pouze stimulují imunitní systém tak, aby se sám s infekcí vypořádal - a proto jsou celkově pro organizmus užitečná, neboť oproti antibiotikům, které sami likvidují bakterie (a nejen je), homeopatika jsou prospěšná pro trénování imunitního systému. Homeopatika se užívají pouze do vymizení obtíží. Další podávání není nutné, někdy mohou naopak vyvolat nové symptomy, které samy o sobě sice nejsou škodlivé, ale mohou být neříjemné. Světlý flíček na jazyku - nemohu posoudit.
Dobrý den,
mám 5 letého syna, který již má odstraněny nosní mandle, z důvodu neustálých rým a infekcí, i kvůli tomu, že již nemohl dýchat nosem. V dnešní době, ale
má dosti zvětšené krční mandle, na angíny moc netrpí, mívá je tak jednou ročně.
Uvažovala jsem o zmenšení krčních mandlí laserem, ale chtěla bych zkusit homeopatika. Dále jsem se chtěla ještě zeptat, zda tyto zvětšené krční mandle mohou mít vliv na mluvení, neustále se mi zdá, že ňuhňá, jako by mluvil přes nějaký předmět v krku.
2008-05-29 19:32:59
Dobrý den, zvětšené mandle je možné homeopaticky léčit ale je nutná homeopatická léčba celostní a tedy osobní návštěva homeopata. Mandle mohou mít vliv na huhňání, ale zánět může být rozšířen i dále v krku. Na to by Vám odpověděl spíše specialista po prohlídce na ORL. Právě se rozbíhá projekt, jehož součástí je homeopatická léčba chronických problémů s mandlemi u dětí zdarma. Více na http://www.homeoinstitut.com/panakeia, v budoucnu bude platit nová webová adresa http://www.homeopatie-panakeia.cz
Dobrý den,zajímalo by mne ,zda existují homeopatika určená pro léčbu dny . Díky.Tom.
2008-05-29 09:47:15
Dobrý den Tome, homeopatika jsou účinná při léčbě dny, ale je nutné vybrat konkrétní lék na základě Vašich symptomů. Předepisování homeopatik se děje na zcela odlišném způsobu "diagnózy" než u klasické medicíny a proto skutečnost, že někdo trpí dnou, není pro výběr léku jediné ale pouze jedno z mnoha kritérií.
Dobrý deň, dá sa sjogrenov syndrom liečiť homeopaticky?
Ďakujem
2008-05-28 16:54:20
Dobrý den, pro léčitelnost nebo neléčitelnost nemocí v homeopatii platí často jiná kritéria, než pro klasickou medicínu. Homeopatie je schopná léčit nemoci, které jsou z hlediska konvenční medicíny neléčitelné. Záleží spíše na patologickém poškození orgánů. Pokud jsou orgánové změny vratné, pak homeopatie může pomoci. Nemyslím si, že u Sjögrenova syndromu byly změny nevratné, často je spojen s revmatickými poruchami a i tento soubor je homeopatií léčitelný.
Dobrý den
Moje skoro 4 letá dcerka trpí častými rýmami, které jsou velmi husté a špatně se vysmrkávají. Tím pádem trpí na časté záněty středouší. Je očkována proti pneumokoku, brala i léky na zvýšení imunity(ribomunyl). Po této léčbě už nemáme při káždé rýmě záněty středouší, ale občas jsou. Bylo nám doporučno odstranění nosní madle. Proto hledám jiná řešení co by mohly pomoci. Děkuji
2008-05-28 16:28:57
Dobrý den, homeopatická léčba je u Vámi popsaných problémů často účinná. Chirurgické odstranění mandlí bych doporučil až jako poslední řešení. Právě se rozbíhá projekt, jehož součástí je homeopatická léčba chronických problémů s mandlemi u dětí zdarma. Více na http://www.homeoinstitut.com/panakeia, v budoucnu bude platit nová webová adresa http://www.homeopatie-panakeia.cz
Dobrý den mám 14ti měsíčního syna,který má již druhý měsíc rýmu a kašel.Je po 2 antibiotikách,pred týdnem laryngitida nyní se rýma znovu vrátila.Existují prosím homeopatika,která by mu pomohla?Děkuji Hana
2008-05-28 16:24:20
Dobrý den Hano, k homeopatické léčbě Vašeho syna je nutné podrobné homeopatické vyšetření.
Dobry den, mela bych na Vas dotaz. Uz osm let trpim na herpes genitalis. NEjprve se ojbevoval po pul roce, pak po trrech mesicich a ted dokonce po mesici. Zovirax i hepresin mi prestavaji pomahat a snazim se vse zahnat antibiotikovou masti Flucidin, ta zatim zabira. CHodim na imunologii a mam snizeny obsah imunoglobulinu, ale v podstate se mnou nic nedelaji. Tento druh oparu je velice neprijemny a bolestivy. Existuji prosim nejaka homeopatika, ze bych alespon zmirnila vysev oparu? Bylo mi receno, ze se jich uz nezbavim. Dekuji predeme za odpoved. Horáčková
2008-05-28 13:57:25
Dobrý den paní Horáčková, homeopatická léčba těchto problémů je často účinná, k doporučení léku je ale nutné vyšetření, při kterém je formou rozhovoru a popisování symptomů zjištěn potřebný lék. K homeopatickému vyšetření není nutná vizuální prohlídka. Pomocí homeopatie se běžně léčí nemoci, které jsou z pohledu klasické medicíny "neléčitelné"
jsem šest měsíců po porodu plně kojím mám problém s vypadáváním vlasů,existuje nějaký vhodný preparát moc děkuji Martina.
2008-05-28 09:54:37
Dobrý den Martino, pro doporučení léku je ve Vašem případě nutné vyšetření. Navíc bych ale doplnil stravu nějakými přírodními potravinovými doplňky, například černou melasou, obilnými klíčky apod. Tělo pro tvorbu mléka sahá do vlastních zásob a tak se projeví některé nedostatky v příjmu některých živin a stopových prvků, které se v běžném stavu neprojeví. Užívání chemických preparátů, zvláště železa nedoporučuju.
Dobrý den, prosím Vás o radu. Kojím 4 měsíčního chlapečka a od porodu mi výrazně stoupl krevní tlak. /Před tehotenstvím i během jsem měla tlak spíše nízký/. Pan doktor si myslí, že mám vysoký tlak z nervů. /Týden po porodu jsem prodělala těžký zánět prsu, teď mám podezření na boleriózu. Měla jsem velké obavy, aby syn nedostal boleriózu ode mně. Peru Penicilin a kojit, podle paní doktorky můžu dál/. Chtěla bych se zeptat, jestli mohu brát nějaké homeopatika na uklidnění nervů, když kojím? Moc děkuji za odpověď. Jana
2008-05-27 17:11:13
Dobrý den Jano, pokud Vám potvrdí boreliózu, pak je nutné léčit především ji a to případně pomocí homeopatie. Uvidíte, jak budou zabírat antibiotika - někdy totiž ani ta nezabírají. Někdy je naopak indikována borelióza i když ji člověk nemá. Samozřejmě lze nalézt lék na zklidněnní, pokud Vám nervozita činí problémy. K tomu je ale nutné vybrat lék, který bude přímo odpovídat Vašemu stavu a proto je nutné homeopatické vyšetření.
dobrý den, vnuk má 18 měsíců a asi od 4 měsíců mívá pravidelně každý měsíc(téměř přesně na den) vysoké teploty, které trvají dva až tři dny. Teplota je kolem 40 stup.Při ní nemá žádné další potíže, snad jen častější a řidší stolici.Během teplot má apnoické pauzy,což mne velice zneklidńuje.Nurofen příliš nezabírá,maximálně na 2 hod. Celý další měsíc je to veselé a zdravé dítě. Ještě se nám nestalo, že bychom se v datu spletli.Při běžných virozách takové teploty nemá a ani není tak špatný.
2008-05-27 15:07:55
Dobrý den, především bych zjistil, jestli se Váš syn nemohl dostat do kontaktu s malárií, nebo nějaké jiné exotické nemoci (tím nechci nijak strašit. Spíše naopak, neboť se tím léčba částěčně zjednodušuje, protože je zřejmá příčina). Malárie mě napadla proto, že je pro ni typické opakování horeček, případně doprovázené průjmem, ve stálých intervalech, někdy to může být právě měsíc. Pokud ano, můžete si přečíst článek o malárii na těchto stránkách ale konkrétní léčebný postup bych raději konzultoval. Pokud ne, pak je možná standardní homeopatická léčba, některé léky mají ve svém obrazu periodické střídání horečky, ale pro výběr léku je nutné vyšetření.
jak se nazívá květ lísky
2008-05-27 13:16:52
líka obecná se latinsky nazývá corylus avellana. (dále viz 2008-04-08 15:04:51)
dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jestli je prací homeopata, aby mi tvrdil, že jedině rozvodem se vyřeší mé problémy a, že se stejně rozvedu a dokud se nerozvedu, tak nebude nikdo z naší rodiny šťastný.
Cítím z jeho strany tvrdý nátlak a při každé návštěvě mě deptá tím, že mi nedává ani možnost volby, ani trochu naděje. Tvrdí, že jsem nikdy nemilovala, že si lásku zasloužím ale že mě čeká s někým jiným.
A k tomu mi dává homeopatika, abych se nezhroutila. Hodin s ním se bojím, le chtěla bych tolik být v pořádku a vyrovnaná. Jindřiška
2008-05-27 07:59:23
Dobrý den Jindřiško, osobně si myslím, že způsob chování Vašeho homeopata, který popisujete, je neprofesionální. Nemyslím si, že by homeopat měl nutit pacienta k rozvodu ani k podobným věcem. Takové rozhodnutí je vždy jen na daném člověku. Homeopat samozřejmě může doporučit úpravy v životním stylu - úpravy jídelníčku, zvýšení pohybu, vyvarování se návykových látek a podobně ale ani v těchto případech by neměl na apcienta vyvíjet nátlak. V některých případech může nejvýše odmítnout dále pacienta léčit. Pokud se současně obáváte návštěv u tohoto homeopata, pak není důvodu ho dál navštěvovat a vyhledal bych pomoc u někoho jiného.
Dobrý den, jsem horolezec a podařilo se mi zřejmě přetížit předloktí. Tři dny po sobě jsem aktivně trénoval, třetí den jsem uchopil prsteníčkem u pravé ruky spodní chyt a zřejmě jsem si natáhl (natrhl) poutko A1. Druhý den mě začalo bolet celé předloktí, po 14 dnech klidu jsem se i pře mírnou bolest nadále vrhl do lezení. Jistěže se to opět vrátilo tentokrát ale již se zánětem šlach. Nyní jsem již 3 týdny s rukou v relativním klidu, předloktí bolí pouze, když ho omylem zatížím. Požívám Nimesil, jinak nic. Jsem aktivní člověk ruce nemám normálně chvilku v klidu. Jsem si vědom toho, že záněty šlach se rády vracejí, proto bych Vás chtěl požádat o radu, zda-li by nebylo na můj problém vhodné nějaké homeopatikum. Děkuji Vám za radu. S pozdravem Petr
2008-05-26 17:31:23
Dobrý den Petře, k zánětům šlach zde bylo již více dotazů, případně je můžete vyhledat pomocí okénka "hledat". Nejčastějšími akutními léky na záněty šlach jsou Rhus toxicodendron, Phytolaca, Rhododendron, Ruta graveolens ale celkem je jich daleko více. Zmíněné léky mají často revmatické bolesti. Například pro Rhus toxicodendron je typický neklid (který částečně popisujete), bolest se zlepšuje pohybem ale je horší na začátku pohybu. Zhoršuje se klidem a přetížením. Zlepšují teplé obklady, horké koupele, zhoršení chladem, chladným vlhkem. Rhododendron se výrazně zhoršuje před bouřkou. Pro výběr léku je tedy potřeba detailní popis problémů a dalších doprovodných symptomů.
Dobry den, mam 2 leteho Emanuela, trapi ho 4 den zahlenene horni dych. cesty, prosim o tip na homeop.lek, ponevac i pres hodiny stravene nad knihama, enmohu s jistotou vybrat lek pro neho vhodny a zvlast pak nevim s jakou frekvenci je nutno podavat/ o tomto jsem se zatim nikde nedocetla, asi je to extremne individualni, kdyz neexistujou priblizne meritka, jakou potenci jak casto davat, mam z toho vetsi nejistotu nez pri vyberu leku/. pokud mohu, zadam zakladni sympt. :
pije velke mnozstvi tekutin najednou, hlen vaj,bilek, nejde vykaslat - daveni a nasledne zvraceni hlenu - tahaveho, hlavne po jidle, zachvaty sucheho kasle kovoveho v noci a pri zvraceni hlenu, nemuze prestat, usecny , s palenim v hrudi, snople vaj. bilek, lepive tecou pres den, v leze zacpany nos. po zvraceni uleva, v spanku se budi suchym kratkym kaslem, rano rachotivy. unaveny, zada si spat, okolo obeda nejvic energie.pritulny, chce spolecnost.jazyk mirne spinavy s cervenou mapou.teplotu mel 2 dny okolo38, po srazeni cipkem panadol uz ne.
doufam, to bude vsechno, neumim se z toho totiz vymotat, ponevac kazdy z techto symptomu parti vice lekum, nikdy ne vetsina jen jednomu. typuju Nat. Mur. - dala jsem mu rano 3 kul. 15CH, zitra skusim dalsi 3.moc moc dekuji za rady, i o davkovani.eva
2008-05-25 22:56:37
Dobrý den Evo, nevím jestli je Váš dotaz stále aktuální. Natrium muriaticum může pomoci, dávkování, které jste zvolila je možné, zpočátku se může lék při podobných problémech podávat i častěji - dvakrát denně. Další léky o kterých je možné uvažovat by byly Drosera, Ipecacuanha, Kali bichromicum, Coccus cacti ale i další. Výběr homeopatického léku i dávkování skutečně není jednoduché a podle Vámi uvedených symptomů lze těžko vybrat konkrétní lék. Často se to nepodaří napoprvé ani homeopatovi po osobní prohlídce. Homeopat si všímá i věcí, které nelze jednoduše písemně popsat.
Dobrý den, mám 6letou vnučku. Jejím velkým a nepřekonatelným problémem je návštěva jakéhokoli lékaře,či lékařky.Preventivní prohlídky, zubní vyšetření apod. není možné. Má panický strach. Trvá to od jejího narození,kdy měla rovněž strach a hrůzu z jen pohledu na muže, vyjímkou byl její vlastní tatínek. Nyní při preventivní prohlídce jí lékař navrhnul psychiatrické vyšetření. Jinak je to laskavá, milá a klidná holčička, milující děti, zvířata a své nejbližší rodinné příslušníky. Prosím o sdělení, zda je možné tento problém odstranit homeopaticky. Moc děkuji. Eva
2008-05-25 22:36:50
Dobrý den Evo, homeopatie je v tomto případě velmi účinná a většinou více než psychoterapie. Je ale nutné vyhledat zkušeného homeopata. Při správné léčbě mohou být patrné pozitivní změny během několika dní a často tedy stačí jen jedna návštěva u homeopata.
Dobrý den , prosím mohli by ste mi podat informace na co jsou homeopatickéléky STAPHYSAGRIA. DĚKUJI
2008-05-24 15:33:13
Dobrý den, o léku Staphisagria je možné napsat knihu. Používá se jak při řezných ranách ostrým předmětem tak při vážných emočních prolémech, které bych nerad popsal jen jednou větou. Doporučuji nalézt popis obrazu léku v nějaké literatuře.
Dobrý den, mám 17letého syna, který od malička trpí atopickým ekzémem, sennou rýmou i dušností. Jeho zdravotní problémy se objevily, když mu byl necelý rok. Tehdy prodělal zánět dutin... Od té doby se problémy pouze nabalovaly. K dýchacím potížím se postupně přidal i ekzém. Vystřídali a vyzkoušeli jsme spoustu mastiček a léků, ale dlouhodobě nic nezabralo. Nepomáhá ani pobyt u moře. Na sluníčko a slanou vodu reaguje synova kůže ještě hůř. Sluníčko všeobecně nemá moc rád. Doufali jsme, že snad v pubertě nastane zlom k lepšímu, ale opak je pravdou.
Od loňského léta zkoušíme léčbu homeoatií. Nejdříve se ekzém hodně zhoršil (z ohybů na celé tělo), následně vymizel úplně a nyní je opět v plné síle zpět.
Mokvavé boláčky rozškrábané do krve. Nejvíce na nohou, od kolen dolů.
Syn začínal lékem Silicou, pak mu byl přidán další: Natrum Muriaticum. Léky bral střídavě. Nyní po poradě s homeopatem bere pouze jednou za 14dní Natrum Muriatikum 200C. Jinak nic. Z poslední návštěvy u pana homeopata jsem trochu na rozpacích. Po devíti měsících jsme odpovídali na stejné dotazy jako na prvním sezení. Syn léky stále bere, ale jakoby ztratil důvěru. Poradíte mi, jestli se v léčbě ubíráme správným směrem? Máme vyloučit potraviny na které je syn alergický? Například: mléko? Údajně při braní homeopatik může jíst cokoli???
Předem děkuji za odpověď. Šárka2008-05-24 01:12:30
Dobrý den Šárko, těžko mohu posoudit, jestli teď léčba postupuje správným směrem bez osobního pohovoru. Pokud se ekzém zhoršil a potom zmizel, pak to bylo dobré znamení, i když střídání léků Silicea a Natrum muriaticum nechápu a je snad dobrým krokem, že užívá lék jen jeden. Pokud ale lék nezabírá a přitom předtím zabíral, pak je možná nutné změnit lék nebo potenci. Homeopatickým lékům nevadí různé potraviny ale pokud je Váš syn na něco alergický tak ať to samozřejmě nejí. Zdravé jídlo je samozřejmou součástí zdraví a pokud i nějaká dieta zlepší stav, pak je to samozřejmě dobře.
Dobrý den, mám fenku něm. ovčáka, 12-13 let asi 30 kg.,má bolesti zubů, možná i dásní, ale vzhledem k věku se bojím narkózy, existuje nějaký homeopatický lék?
zároveň má píštěl na břiše po kastraci a potřebovala bych doporučit nějaký dezinfekční prostředek (denně jí to vymývám již rok).V případě, že nemůžete odpovědět (jedná-li se o zvíře) věděl byste kontakt na koho se obrátit?
děkuji
2008-05-23 12:27:48
Dobrý den, pro veterinární léčbu doporučuji www.homeopatka.cz
Dobrý den, mého 3,5 letého syna trápí zvětšené nosní mandle. V loňském roce na jaře prodělal dlouho trvající hnisavou rýmu a mandle měl velmi zvětšené. Léčila jsem ho pomocí bylinných léků čínské medicíny a opravdu po 3 měsících se mu značně zmenšily,ale úplně v normálu nebyli, podle ORL mírně zvětšené.Celou zimu to bylo dobré,jen , když jsme byli venku, tak začal trochu ňuhňat, ale v teple se to zase zlepšilo. Před 3 týdny venku prochladl a začal hodně ňuhňat, měl 1 den horečku, napuchlé čelo, ucpaný nos, žádná rýma se nespustila. Vše odeznělo,jen neprůchodný nos zůstal. V noci hrozně chrápe a nemůže dýchat nosem. Je to dítě aktivní, stále mluví, hraje si se zvířátky, pod obyčejnými věcmi si dokáže představit úplně něco jiného. Chce být stále ve všem nejlepší, nesnese, když by byl někdo lepší než on. Většinu věcí chce dělat sám a když mu pomůžu, rozbrečí se. Když něco někam odnesu a on to chtěl odnést sám, jde si pro to zpátky a odnese si to klidně i na to samé místo, kde jsem to měla položené já, ale udělal si to sám. Je hodně citlivý, nervózní v kolektivu jiných dětí, kde se cítí být ohrožen, že by mohl někdo něco umět lépe než on.Dost často na něj mluvím a on na mě vůbec nereaguje, protože je zabrán do své hry. Je na mě hodně fixovaný, ale den u babičky beze mě vydrží.Existuje nějaký homeopatický lék, který by mu mohl pomoci? Děkuji Jana
2008-05-22 22:50:53
Dobrý den Jano, Váš popis je velmi dobře podrobný, ale přeci jen u chronických případů, což dlouhodobě zvětšené mandle jsou, je nutný osobní pohovor. S několika kolegy připravujeme projekt zaměřený na homeopatickou léčbu zvětšených nosních a krčních mandlí a to částečně i proto, že se na těchto stránkách tohoto problému týká velké procento dotazů. Součástí tohoto projektu bude léčba dětí s těmito problémy zdarma, aby se podařilo shromáždit co nejvíce případů, takže pokud byste měla zájem, můžete se již nyní přihlásit a během jednoho týdne může být provedeno vyšetření a případně zahájena léčba.
Dobrý den , chtěla bych se zeptat jestli se dá touto metodou vyléčit zánět močových cest , které mě často trápí. Nechci používat antibiotika.poraďte prosím, co se dá stímto dělat.díky
2008-05-22 16:38:22
Dobrý den, záněty močových cest jsou dobře léčitelné pomocí homeopatie ale je nutné vybrat homeopatický lék podle konkrétních symptomů, například zda-li močová trubice pálí a kdy pálí, jestli je to na začátku močení nebo na konci atd. K výběru léku je nutná homeopatická konzultace a je nutné vybrat správný lék z cca 20 léků.
Dobrý den, jsem ve 33 týdnu těhotenství,bolí mě v krku,nemůžu polykat. Lékař mi předepsal betadine na kloktání, ale já jsem si přečetla, že není vzhodný v těhotenství. Můžete mi poradit nějaká homeopatika, která by mi usnadnila polykání? Děkuji za odpověď. Petra Kučerová
2008-05-22 13:48:46
Dobrý den Petro, homeopatika je možné doporučit jen na základě souboru symptomů spojených s daným onemocněním. Jen na bolest v krku s obtížným polykáním nejde doporučit bohužel nic.
Dobrý den, chtěl bych se zeptat co znamená lékařská diagnóza M543.
Děkuji za odpověď a přeji pěkný den.
Oldřich Radil.
oldrich.radil@quick.cz
2008-05-22 08:21:56
Dobrý den pane Radile, jsem homeopat, takže s čísly lékařský diagnóz se musíte obrátit na lékaře.
dobry den pane doktore, dekuji za vasi odpoved na muj dotaz ze 17,5,08 ohledne tkanovych soli dr schusslera. podarilo se mi najit celkem obsahly a hezky vysvetlujici clanek na ceskych strankach, tak si dovoluji vam preposlat link.
http://homeopatie.webovastranka.cz/wiki/106/644.prosim existuje v praze (nebo jinde v cechach) nejaky homeopat "specialista" primo na tyto soli? dekuji za odpoved. karolina mathauserova
2008-05-22 00:23:35
Dobrý den Karolíno, nevím o nikom konkrétním.
Dobrý den,dostala jsem doporučení si zakoupit berberis vulgaris, phosphorus. Jsem poslední dobou unavená, bolest hlavy, břicho a hodně pracovně založená mám špatné pracovní prostředí všude okolo mě jsou počítače, telefony. Může to být od toho?Děkuji Veronika
2008-05-21 21:09:11
Dobrý den Veroniko, Vašemu dotazu příliš nerozumím. Vy již ty léky berete? A od té doby co je berete tak jste unavená? Je to možné - pak je ale přestaňte brát. Pokud ne, tak vlastně nevím, od čeho to má být?
Dobrý den,mám 4měsíční miminko,ztrácí se mi mléko,zkusila sem ricinus communis 5ch brala sem ho 2krát denně 5gran..Při prvním balení se to zlepšilo,ale ted u druhého balení mám opět málo.Je něco jiného na tvorbu mléka,co například?Děkuji za odpověd
2008-05-21 18:20:05
Dobrý den, pokud vám lék zabíral a potom přestal působit, pak byste ještě mohla zkusit užívat lék ve vodním ředěním. Můžete 5 granulí rozředit v 1/2 l láhvi vody naplňené do 2/3 pramenitou vodou a potom užívat 1 lžíci. Uchovávat v ledničce a před každým užitím pětkrát prudce protřepat. Existují i další léky na podporu laktace ale je nutné lék vybrat na základě Vaší konstituce, aby zabíral. Ricinus je z nich nejčastější, který zabírá a proto se doporučuje paušálně, ale každý z ostatních léků má malou pravděpodobnost, že bude zabírat zrovna ten a abyste postupně zkoušela jeden po druhém bych nedoporučoval. V nějakém starším dotazu je těchto několik léků vyjmenováno.
Dobrý den, již delší dobu se léčím s panickou poruchou, ataky mám masivního rázu, nyní na to beru Mirtazapin a neurol. Ráda bych zkusila HOMEPATII, pokud však existuje něco, co můj neklid a úzkost může zmírnit?.. Dnes jsem si zakoupila Sédatif. Děkuji za odpověď s přáním hezkého dne Laďka
2008-05-21 16:15:05
Dobrý den Laďko, homeopatie je velmi účinná v léčbě panických poruch a léčba často netrvá ani příliš douho. Ale doporučil bych návštěvu homeopata. Samoléčbu bych v případě panických a podobných stavů nedoporučoval, protože nevhodným lékem i dávkováním může dojít ke zhoršení a proto je nutná opatrnost.
Dobrý den,
existuje možnot snížit chuť na sladké pomocí homeopatik?? Taktéž snížit chuť na jídlo pomocí homeopatik?? Když ano , tak jaké a jak užívat???

Děkuji
2008-05-21 14:03:12
Dobrý den, homeopatika nefungují tak, že by snížili chuť na jídlo přímo, a proto ani na to neexistuje nějaký jeden konkrétní lék. Je nutné vybrat homeopatikum na základě Vaší celkové konstituce tak, aby se vyrovnala Vaše vnitřní metabolická rovnováha a tím i chutě. Ale k tomu je nutná celostní - konstituční homeopatická léčba - homeopatické vyšetření. Občas probíhala v novínách reklama na homeopatikum, po kterém se zaručeně hubne. Tomu bych nevěřil.
Dobrý den. Můj manžel má již pár dní hodně oteklý kloub u palce nohy, téměř nemůže chodit, cítí v něm pnutí a bodání, kloub je celý zarudlý. Dříve se mu občas stalo, že ho to bolelo, ale vždy mohl chodit. Tentokrát je to horší. Existuje na to nějaké homeopatikum?

Dále se chci zeptat jestli existuje nějaké homeopatikum na nemoc tortikolis, trpím tím již několik let a podrobuji se léčbě - aplikaci botulotoxinu. To mi vždy vydrží tři měsíce. Děkuji, Zdena
2008-05-20 17:00:09
Dobrý den Zdeno, na otoky, které jsou podobné jako při včelím bodnutí, kůže je růžová až načervenalá, by mohl pomoci lék Apis melifica, akutně lze užít v potenci 30ch. Ale bylo by vhodné homeopatické vyšetření aby bylo možné vybrat lék na příčinu tohoto otoku.
Ve vašem případě se jedná o chronický problém a je nutná celostní - homeopatická léčba.
Dobrý den, jaká homeopatika se užívají při léčbě sezonní pylové alergie?
Syn dosud užívá Zodac, ale zvláště letos mu již moc nezabírá, proto hledáme možnost jiné léčby. Děkuji
2008-05-20 08:56:17
Dobrý den, během alergických ataků je možné užívat různé léky, podle povahy alergické reakce, například lék připravený přímo z pylu - Pollens, Histamine, Apis atd. ale to jsou jen akutní léky při alergické reakci, samotnou alergii to neléčí. Je vhodné doplnit tuto léčbu celostní - konstituční léčbou, aby se organismus stal méně vnímavým na alergeny a postuně aby nebylo nutné užívat léky na utlumení alergických reakcí. Ale k tomu je nutná konzultace u homeopata.
Dobrý den, jsou nějaká homeopatika na léčbu atopického exému u 7 leté holčičky?
2008-05-19 20:20:39
Dobrý den, atopický ekzém je pomocí homeopatie léčitelný, je k tomu však nutné homeopatické vyšetření. Odezvy na léčbu mohou být u dětí velmi dobré.
Dobry den.Prosim vas o radu.V knize "Homeopatie pro zeny" jsem si podle navodu objednala leky usnadnujici porod pod nazvem "arnica montana a caulophyllum thalictroides" Jde mi o to ze v knize pisou zvolit nejvyssi moznou potenci tj.30ch.Ted se na internetu docitam ze se doporucuje redeni 5ch nebo 9ch.Jsem z toho trochu zmatena.Leky s nejvyssi potenci uz jsem si zakoupila a ted mam strach ze jsem investovala zbytecne.Predem moc dekuji za odpoved.
2008-05-19 19:47:03
Dobrý den, lék Caulophyllum bych doporučoval, pokud ho chcete užívat, v potenci 9ch jednou denně cca 14 dní před termínem, případně dříve, pokud se objevují poslíčci. Lék Arnica montana bych užil až po porodu k hojení, je možné užít jednorázově dávku 30ch. Pokud byl však porod proveden s nástřihem hráze, případně i s jinými poraněními tkáně, pak bych nejdříve užil lék Calendula v potenci 30ch a lék Arnica až další den. Doporučení se ale může lišit podle homeopata.
Dobrý den, je mi 38 let a posledních 5 let trpím bušením srdce. Dostávám lék Betaloc. Bylo by možné toto řešit homeopatiky? Bylo mi řečeno, že jde o trvalý stav, je to pravda? Děkuji za odpověď.
2008-05-19 13:13:33
Dobrý den, bušení srdce je možné se zbavit pomocí homeopatické léčby. Je to ale chronický problém a proto je nutné osobní vyšetření a celostní - konstituční homeopatická léčba. Uvedený lék - betablokátor - tlumí sympatický nervový systém a vedlejším účitkem může být celkový útlum, ospalost, subjektivní snížení energie. Proto by bylo vhodné tento stav homeopaticky léčit a nebýt trvale závislý na tomto léku, který může snižovat kvalitu života.
Prosím o radu se slznými kanálky u 7měsíčního mimča,jedna paní doktorka v televizi radila CALCAREA CARBONICA a NATRIUM MURIATICUM.Nevím jaké ředění a jak to podávat tak malému dítěti.Děkuji za odpovědˇ.Klára
2008-05-19 10:43:47
Dobrý den Kláro, je možné užívat buď Calcara carbonica nebo Natrium muriaticum a nebo i jiný lék. Léky je nutné odlišit podle dalších symptomů a konstituce Vašeho dítěte. Oba zmíněné léky jsou velmi odlišné a nedoporučoval bych je užívat současně. Takže důležitý je výběr léku. Dávkovat můžete 3 krát denně 9ch do zlepšení. Pak snížit na jednou denně do vymizení obtíží. 7 měsíčnímu dítěti, které je již zvyklé na jinou potravu než mateřské mléko, můžete dát cucat dvě kuličky, nebo dvě kuličky rozpustit v 1/2 dl vody a po lzičkách vypít.
Dobrý den,otec 63 let je po mozkové mrtvici-2 měsíce od doby kdy mnastoupil do nemocnice má problém ze stolicí,včera měl takové bolesti že jsme ho odvezli do nemocnice,dávají mu infuze na vyprázdnění,zjistili mu ale poškození jater udajně prý prodělal žloutenku typu A,před 14 dny byl na kontrole u neurologa a tam měl vše v pořádku,játra bez nálezu všechny testy v normě,může to souviset s léky které po mrtvici užívá,jaká bude násled.léčba
2008-05-17 17:58:19
Dobrý den, Váš dotaz je komplikovaný a obávám se, že na něj neumím bez dalších informací odpovědět. Jakékoliv léky a jiné chemikálie zatěžují játra, takže po začátku užívání jakéhokoliv léku to může mít na játra negativní vliv a způsobit to další potíže. To ale musí zhodnotit alopat, který má současně k dispozici jaterní testy, zda-li je možné změnit lék s ohledem na játra. Játra je možné podpořit přírodnímy preparáty i homeopatickými léky. Celkově je ale možné doporučit celostní - konstituční homeopatickou léčbu a podpořit tím celkově konstituci vašeho otce, funkci střev i rekonvalescenci. Ale k tomu je nutná homeopatická konzultace.
Dobrý den.Mám dvě děti alergiky, 7 a 3 roky. Bydlíme v maroku, kde mi německá kamarádka doporučila a obstarala homeopatika dr. schusslera. začala jsem je používat před cca 4 dny a počáteční čistění organismu se spustilo prakticky po pár hodinách, tj. zhoršení stavu astmatu a ekzemu, v podávání pokračuji.Chtěla jsem se o těchto homeopatikach dozvědět více, ale ač vládnu několika jazyky, němčina mezi ně nepatří, a mě dostupná literatura je pouze v němčine. Existuje nějaký překlad do češtiny (případně angl nebo fr)? nebo nějaké stránky, kde bych se dozvěděla více? děkuji za odpoved, karolina mathauserová
2008-05-17 17:57:28
Dobrý den Karolíno, něco málo k Schlüsslerovým solím je u otázky z 2008-05-06 23:56:37, včetně názvu homeopatické publikace, kterou mohu doporučit v angličtině (od Williama Boericka and Willis A. Deweye: The Twelve Tissue Remedies of Schüssler), kde naleznete základy, ale je již desítky let stará. Jinak Schlüsslerovi soli jsou standardně užívané homeopatické léky, takže jsou popsány v mnoha homeopatických knihách, i když jejich způsob užívání je trochu odlišný. V češtině o ničem konkrétním nevím (ale neznamená to, že nic neexistuje).
Dobrý den, jaký lék byste doporučil na tyto příznaky : 17-ti denní miminko má každou noc cca od 5. hodin problémy s bříškem, začne e kroutit a naprázdno tlačit, evidentně by spal,ale nenechá ho to, u toho si pofňukává, naplno nepláče. Vykaká se obvykle kolem 10.hodiny a poté je po celý zbytek dne v klidu a prdíky odcházejí dobře. Miminko je klidnější, když ho nic netrápí spinká nebo spokojeně kouká, dobrá chuť k jídlu.Děkuji Petra L.
2008-05-16 19:14:52
Dobrý den Petro L., omlouvám se, ale doporučit lék po internetu pro 17-ti denní miminko bez osobní prohlídky by bylo nezodpovědné a raději bych to nezkoušel.
Dočetla jsem se o přípravku Mercurius solubilis 15CH na léčbu zánětů zubů.
Prosím o radu ,jak přípravek dávkovat.Děkuji Haasová
2008-05-16 09:27:26
Dobrý den paní Haasová, při bolesti zubů je obvykle nutno vybírat z více léků, podle charakteru symptomů. Mercurius solubilis je velmi účinný lék, když je zánět již rozvinutý, velmi bolestivý, zubu se nejde ničím dotknout, zhoršuje jak studené tak teplé. Pokud je lék indikován, musí již po jedné dávce 15ch dojít ke znatelné úlevě, jinak je potřeba lék jiný. Pokud zabírá, je možné dávku opakovat, pokud se symptomy opět zhorší. Někdy ale může zub podráždit cukr obsažený v léku. Proto je lepší rozředit dvě kuličky v 1/2 dl čisté vody a užívat po lžičkách.
Dobrý den, přítel je fotbalista, má často úrazy a pohomožděniny a už 6 let trpí na bolesti kolene (menizkus), chtěl by hlavně na to koleno zkusit Arniku. Můžete nám prosím poradit, jaké ředění si má koupit a jakým způsobem a jak dlouho Arniku užívat?Moc děkuji
2008-05-16 08:59:47
Dobrý den, na pohmožděniny je Arnika montana velmi užitečným lékem. Je dobré ji užít co nejdříve po tom, co dojde k pohmoždění a ještě se nevytvoří krevní sraženina a tím předejít vzniku modřin. Nejlepší je mít tubu s lékem (např. 9ch) u sebe a vzít si dvě kuličky co nejdříve po zranění. Při větším zranění lze užívat třikrát denně do zmenšení pohmožděnin. Lék může pomáhat i na bolest kolene ale také nemusí. Váš přítel může užívat lék jednou denně několik dnů a uvidí, jestli se bude bolest v koleni zlepšovat. Pokud bude lék zabírat, pak může užívat dál do vymizení potíží, pokud ne, pak je potřeba vybrat lék jiný, což může udělat nejlépe homeopat po vyšetření. Pokud problém přetrvává již 6 let, pak bude možná návštěva homeopata nutná.
dobry den, mam temer tri/leta dvojcatka, chlapecky. Mame jit na zakrok s nosni mandli, maji caste rymy, usi zatim ne. Je zde moznost pomoci homeopatie zlepsit castejsi nachlazeni a vyhnout se tak zakroku. Od zari maji jit do skolku. Dekuji Hana
2008-05-15 13:54:50
Dobrý den Hano, pomocí celostní konstituční homeopatie lze celkově zvýšit kondici dítěte a jeho celkovou imunitu a tedy i zbavit se častých nachlazeních a podobně. Zvláště je vhodné začít s léčbou ještě před začátkem docházení do školky, neboť se zdravotní problémy obvykle zhorší. Chirurgické odstranění mandlí by mělo být až krajním řešením.
Prosím o radu: Velice mi pomáhaly oční kapky Oculoheel, ale teď je delší dobu
nemůžu sehnat, existují nějaké podobné?
Děkuji za radu. LH
2008-05-15 11:15:12
Dobrý den LH, Oculoheel je (nebo byl) složený homeopatický preparát. Je pravděpodobné, že Vám zabírala některá z jeho složek. Proto by bylo vhodné zjistit si jeho složení (buď z původního obalu, nebo najdete na internetu), neboť většina těchto monokomponentů je volně k dostání. Potom si můžete udělat vlastní koktejl, což příliš nedoporučuju, ale mohlo by Vám to původní lék nahradit, anebo si nastudovat podrobnější popisy jednotlivých složek a zkusit užívat ten lék, který bude nejblížší Vašim potížím. Další možnost (možná nejjednodušší, ale potom se ochudíte o zajímavý experiment) je navštívit homeopata, který by Vám lék vybral sám.
Dobrý den, moje 5-ti letá dcera trpí svědivým ekzémem, kdy ložiska se jí udělala také na obou očních víčkách, zápěstí a lýtkách. Ekzém permanentně promazáváme s občasným použitím namíchané kortikoidní masti od kožní lékařky ( mimo očí). Prosím Vás o radu, jestli existuje nějaká možnost pro zlepšení z oblasti homeopatie. Děkuji, Marta
2008-05-15 11:01:28
Dobrý den Marto, ekzémy je nutné léčit konstituční - celostní homeopatií a k tomu je nutná návštěva homeopata. Ale rozhodně homeopatickou léčbu doporučuji, neboť může být velmi účinná a je to vpodstatě jedno z mála řešení, které mohou vést k trvalému vyléčení (kromě kvalitní akupunktury apod.). Homeopat by měl ale skutečně být schopen léčit pomocí celostní - konstituční homeopatie. Kortikoidní masti je důležité užívat co nejméně, pokud to jde. Někdy je již její použití nezbytné, ale alespoň je dobré jí aplikovat jen na kritických místech a nikoliv plošně na celý ekzém.
Dobrý den !
Jak jsem se dočetla k zastavení laktace je doporučováno homeopatikum Ricinus communis 30ch a to v jedné dávce. Právě na toto bych se chtěla zeptat , co je konkrétně pod pojmem "jedna dávka" ( užití jené kuličky či využívání jenoho celého balení). Děkuji Za odpvěď.Markéta
2008-05-15 10:55:18
Dobrý den Markéto, běžná dávka je u Boironských kuliček obvykle 2 - 5 kuliček.
Dobrý deň,homeopatka mi podala Krypton a ktomu mám užívať Natrium muriaticum 2 krát 2 g.a Vanadium 2 krát 2g.Nikde som sa o Kryptone a Vanadium nedočítala.Máte s tým nejaké skúsenosti? Môžu sa užívať všetky spolu?Ďakujem za odpoveď. Marcela
2008-05-15 10:28:27
Dobrý den Marcelo, Krypton je relativně velmi málo popsaný lék, Vanadium je lék popsaný v homeopatické literatuře již více než sto let ale také není příliš často užívaný. Užívání těchto tří léků spolu je pro mě těžko pochopitelné a já osobně bych je dohromady nepředepsal, ale pokud by se jednalo o nějaký vážný, urgentní problém, pak je někdy možné dělat výjimky. Neuvádíte však homeopatické potence které užíváte, což je velmi důležitá informace.
Dobrý den, můj přítel má na jazyku poměrně hluboké rýhy, které jsou po okraji téměř celého jazyka a jednu uprostřeb. Nejsou popraskané a nebolí. Taká má na jazyku bílý povlak. Kromě pro mě podivného jazyka trpí průjmem, který má dlouhodobě a řeší to buď živočišným uhlím nebo imodiem. Poraďte prosím jestli se jedná o běžnou věc, které není potřeba věnovat zvýšenou pozornost nebo zda mám přítele tlačit k nějakému řešení. Děkuji, Andrea
2008-05-14 09:59:25
Dobrý den Andreo, hluboké rýhy v jazyce jsou celkem obvyklé a samy o sobě nepředstavují žádný velký problém. Ale značí to určitou nerovnováhu v organizmu a je to jeden z mnoha symptomů, které jsou užitečné při hledání homeopatického léku. Nepříjemější je spíše průjem, zvláště pokud jsou dlouhodobě užívány léky na jeho zastavení, neboť se tím celkově vysiluje trávicí systém a tím i celý organismus. Rovnováha v trávicím ústrojí je důležitá pro zdraví celého člověka a důsledkem této nerovnováhy může být i povlak na jazyku i popraskaný jazyk. Takže myslím, že by Váš přítel mohl zkusit alespoň pravidelný přísun živých střevních bakterií - živé jogurty a pod. Kdyby to nepomáhalo, tak homepatie je určitě dobrým řešením. Klasické léky na průjem spíše stav trávicího ústrojí dále zhoršují.
Dobrý den, je možné rovnání zubů homeopaticky?Existuje termín homeopatická rovnátka?
2008-05-13 16:54:45
Dobrý den, neslyšel jsem přímo o termínu homeopatická rovnátka a ani si nemyslím, že křivě narostlé zuby, které rovnátka potřebují, by se po homeopatickém léku samy narovnali. Ale existuje skupina homeopatických léků, které jsou indikovány u růstových potíží kostí, problémů s růstem zubů atd., takže doplňkově by bylo možné podpořit zdravý vývoj dítěte.
Dobry den, muj pritel ma tezkou formu hemofilie A a uziva domaci lecbu faktorem VIII. Nedavno jsem nasla na internetu, ze pri hemofilie je mozne uzivat jako doplnek homeopaticky pripravek Arnika. Chtela bych se zeptat, jake davkovani byste doporucil pro rychle zastaveni krvaceni?
Dekuji predem za odpoved, Anna
2008-05-13 14:01:27
Dobrý den Anno, lék Arnica může krvácení zastavit, ale někdy může naopak podporovat nesrážlivost krve. Ve vašem případě bych raději s Arnikou příliš neexperimentoval. Během krvácení by totiž byla potřeba střední potence a mohlo by se stát, že by lék mohl mít efekt, který by krvácení podpořil. Spíše bych doporučil celostní-konstituční léčbu.
Dobrý den.
Mám devatenáctiletého syna, u nejž se před dvěma lety objevily epileptické záchvaty. Příčina dosud nebyla zjištěna. (předběžně - migréna)
Je epilepsie léčitelná homeopaticky?
Děkuji.Jolana
2008-05-13 13:38:58
Dobrý den Jolano, epilepsie obecně je léčitelná pomocí homeopatie. Čím déle někdo trpí epilepsií a čím déle užívá na toto onemocnění léky, tím je léčba obtížnější a dlouhodobější. Ale při dvou letech od prvních příznaků je myslím velká naděje na zlepšení.
Dobrý den, existuje nějaký lék na sluneční alergii (sluneční kopřivku) ?? Děkuji Jitka K.
2008-05-13 09:51:04
Dobrý den Jitko K., nejčastějším lékem, který je citlivý na slunce a má z něj i vyrážky je Natrium muriaticum, ale není jediným. Proto by bylo vhodné si o tomto léku najít podrobnější informace a užívat ho pouze, pokud by seděly i další symptomy. Pokud ano, mohla byste zkusit lék užívat, např. několik dní 15ch jednou deně. Uvidíte, zda-li lék zabírá. Pokud ne, pak je vhodnější homeopatické vyšetření.
Dobrý den,
mám 6ti týdenní miminko, plně kojím a mám velmi citlivé prsy a zvláště bradavky. Mléka mám dost, techniku kojení zvládám. Dále trápí miminko bolení bříška - zvláště po kojení, napíná se do luku a tyto bolesti má v intervalech, teplé obklady, masáž mu dělají dobře. Děkuji za odpověď.
2008-05-12 09:08:04
Dobrý den, pro předepsání léku, zvláště u tak malého miminka, by bylo lepší podrobnější vyšetření. I co se týká citlivých bradavek, je možné použít více léků ale je nutné z nich vybrat na základě dalších symptomů
Dobrý den, jak dlouho mohu užívat riccinus na podporu tvorby mléka? Mám při užívání dělat přestávky? Děkuji Alena /kojím 4. měsíc/
2008-05-12 05:44:09
Dobrý den, o tomto léku bylo již zde toho napsáno hodně, zadejte si ve vyhledávání slovo ricinus. Každý reaguje na lék jinak. Vžy je lepší zkusit lék vysadit a zjistit, jestli se tvorba mléka sníží. Někdy zjistíte, že už ho užívat není nutné. Někdy se ale tvorba mléka skutečně sníží, pak ho opět užívejte. Nejlepší je vytvořit si vlastní způsob užívání. Pokud lék skutečně potřebujete, pak není problém ho užívat.
Dobrý den, můžete mi prosím poradit nějaká homeopatika pro moji skoro 5ti letou dceru? Trpí na silné rýmy a poté se nám k tomu přidají záněty středního ucha. Lze těmto zánětům s pomocí homeopatik nějak předcházet? Pokud by bylo potřeba nějaké odbornější vyšetření, můžete mi prosím doporučit nějakého homeopata pro děti ve svitavském okresu? Žádného tady neznám. Moc děkuji Jana
2008-05-11 11:36:00
Dobrý den Jano, pokud jsou tyto problémy opakované, bylo by lepší homeopatické vyšetření. Nevím konkrétně koho bych Vám mohl doporučit. Podívejte se na senam homeopatů na homeopatie.ivories.cz, ale ověřte si způsob práce konkrétního homeopata. Je možné zasáhnout i během akutního zánětu, ale je potřeba vybrat lék na základě dalších symptomů.
Dobrý den, jaké je dávkování Chamomilla vulgaris 9CH pro 3.týdenní miminko trpící na větříky? Děkuji.
2008-05-10 20:59:05
Pokud je lék skutečně indikován (jen na základě větříků nelze tento lék doporučit pokud neodpovídají další symptomy), pak je u takto malého miminka pokud ho kojíte lepší, když budete užívat lék Vy. Lék miminko dostane prostřednictvím mateřského mléka. Můžete užívat třikrát denně dvě kuličky. Pokud by se do tří dnů stav nelepšil, zvláště pokud by dítě začlo být podrážděnější, pak je možná potřeba jiný lék. Pokud byste si nebyla lékem jistá, pak bych zkusil nejdříve fenyklový čaj.
Dobrý den, mám 4 letou dceru , která trpí na záněty středního ucha, ušní lékařka stále doporučuje vyndání nosní mandle, čemuž se bráním.Zkusila jsem teď nasadit Lymphomyosot, dostal se mi do rukou leták o účincícn tohoto přípravku na mandle. Dáváme 3x denně 10 kapek , po 9 dnech užívání začala dcera v noci chrápat a dnes v noci si stěžovala , že ji bolí ucho. Žádnou rýmu ale nemá. Může se jednat o přechodné zhoršení v počátku užívání? Nebo nemáme snížit dávku? Děkuji.
2008-05-09 07:09:12
Dobrý den, používání složených preparátů příliš nedoporučuji. Obecně, pokud se zhorší nějaké příznaky, je vhodné lék vysadit a počkat, jak se bude stav nadále vyvíjet.
Mám v těle Candidu v pokročilejším stadiu. Užívám preparáty od homeopatičky, ale s tou stravou je to horší. Sice to není ten extrém jako před měsícem, ale stále mám problémy udržet chutě na sladké na uzdě. Jak to mám všechno zvládnout? Je možné, že po užívání preparátů se mi zhorší příznaky? (např. poševní mykoza).
2008-05-08 18:30:13
Pokud by vybrané léky byly správné, pokud dojde ke zhoršení symptomů, mělo by být pouze přechodné. Příznaky by se neměly stále více zhoršovat. Homeopatická léčba je velmi složitá a často je nutné změnit léčbu a to i několikrát, než začne správně zabírat.
Dobrý den potřebuji radu na můj problém, týká se vyrážky, ktrerá vznikla v třetím trimestru těhotenství, strašně svědí a rozšířila se mi po celém těle, díky tomu se porod vyvolával předčasně ale vyrážka nechce zmizet, je to už týden od porodu, mažu to sypkým pudrem a zinkovou mastí od kožního, nejhorší je svědivost hlavně v noci, doporučil byste mi na to něco účinného???diagnoza zní puppp vyrážka v těhotenství, moc děkuji Laďka
2008-05-08 08:58:08
Dobrý den Laďko, bez vyšetření nelze doporučit lék. Vyrážka by se měla vždy léčit s ohledem na celkovou konstituci, jinak mohou být způsobeny závažnější problémy.
Dobrý den, mám 6letého syna, který často krvácí z nosu, v posledních čtrnácti dnech krvácí i dvakrát až třikrát denně a také každou noc, krvácení se dostavuje hlavně v noci a přes den když je v klidu, například při odpočinku. Syn je alergik (alergie na břízu a trávy). Již druhým rokem se nám daří zvládat alergii za pomoci homeopatik (pollens, poumon histamine). Syn krvácí z nosu již od asi 1 roku, ale k takto častému krvácení jako teď zatím nikdy nedošlo. Je možné ovlivnit krvácení z nosu homeopatii, prosím poraďte co a jak užívat. Děkuji Monika
2008-05-07 21:24:51
Dobrý den Moniko, homeopatické léky na alergii které Váš syn užívá, udržují alergii por kontrolou (a je to rozhodně lépší než užívat alopatika) ale je to povrhová homeopatická léčba. Tyto léky bych doporučil užívat během akutního alergického ataku ale není to dlouhodobá léčba. Je to spíše potlačení příznaků, jehož důsledkem může být i zvýšené krvácení z nosu. Pro Vašeho syna by byla vhodná hlouběji působící homeopatická léčba - celostní-konstituční. Krvácení z nosu tedy rozhodně lze ovlivnit homeopatiky ale léčba by měla probíhat společně s léčbou alergie.
Dobrý večer,chtěla bych se zeptat na zkušenosti s lékem vertigohell.Děkuji. jana
2008-05-07 20:55:55
Dobrý den Jano, lék vertigoheel je jeden ze složených homeopatických preparátů, které klasičtí homeopaté nepoužívají. To neznamená, že ho nemůžete vyzkoušet a může Vám i pomoci, ale účinost složených léků je nepředvídatelná a velmi obtížně lze upravovat dávkování. Pokud lék nebude zabírat, pak je vhodnější klasická homeopatie.
Dobrý den, chtěla bych se zeptat na jaký problém působí homeopatický lék taraxacum dens leonis. Předem děkuji za odpověď. Gabriela
2008-05-07 16:58:05
Dobrý den Gabrielo, pravděpodobně máte na mysli Taraxacum officinale, Smetánku lékařskou, která se nazývá i Leontodum taraxacum, anglicky Dandelion. Působí především na játra a slezinu. Žloutenka se zvětšenými játry, poruchy trávení, mapovaný jazyk - jazyk je potažen bíle, ale v některých místech je temě rudý. Kyselá chuť. Vztah k tvorbě žluči. Bolesti hlavy spojené s trávicími problémy. Plynatost
Dobrý den, měla bych dotaz, zda je nějaký rozdíl v účinnosti mezi léky Natrium Muriaticum a Natrum Muriaticum. Děkuji Daniela
2008-05-07 13:04:37
Dobrý den Danielo, jedná se o totožný lék. Spíše se užívá název Natrium Muriaticum.
Dobrý den. Mohli byste mi, prosím, doporučitě nějaká homeopatika na bolest břicha při menstruaci? Vždy první den, hned po začáku menstruace, mě hodně bolí břicho, mám závrať a většinou i zvracím. Děkuji za radu. Lenka
2008-05-07 12:20:23
Dobrý den Lenko, problémy s menstruací by se měli řešit komplexně. Nejedná se o separátní problém ale o celkovou rovnováhu v těle, tvorbu hormonů atd. Popisované potíže je schopno léčit mnoho homeopatických léků, ale je nutné vybrat lék odpovídající celkově Vaší konstituci, aby mohla být léčba účiná.
Dobrý den,prosím o radu. Mám velký problém s růstem chloupků na bradě a v obličeji vůbec. Je mi sice 47 let, čili věk, kdy by se tyto problémy mohly zhoršovat, ale
problémem trpím již delší dobu. Hormonální antikoncepci neberu ani jsem nikdy nebrala, jiné léky taky neberu. Jsem spíše melancholický typ.
Děkuji. Alena
2008-05-07 12:15:22
Dobrý den Aleno, pomocí homeopatie lze vyrovnat hormonální disbalanci a to i během klimakteria. Příčin však může být více. Vaše problémy by se měly léčit pomocí celostní-konstituční homeopatie.
Dobrý den, syn 10, zjištěn výpotek v pravém kyčelním kloubu, předtím pobolívání v třísle. Rtg nic, na sonu opakovaně výpotek, akutní zánět není. Po 2 měsíčním klidovém režimu žádné výrazné zlepšení. Minulý rok opakovaně streptokové angíny, dle lékaře po tak dlouhé době bez souvislosti s dnešním stavem.Můžete mi doporučit homeopatickou léčbu? Alergie nezjištěny, Perthesova nemoc zatím nepotvrzena. Předem děkuji. Helena
2008-05-07 10:20:28
Dobrý den Heleno, homeopatická léčba by měla Vašemu synovi pomoci, ale je nutné vyšetření. Souvislosti s angínami být samozřejmě mohou.
Moc Vám děkuji za odpověď ohledně pásového oparu mé tety. Ještě jednou prosím o radu. Teta je z Pardubic. Nevíte, prosím, na jakého homeopata se tam obrátit? Já jezdila k MUDr Kremlovi, ale vzhledem k věku tety ta dlouhá cesta nepřipadá v úvahu. Ještě jednou děkuji a přeji Vám hodně sil do další práce.
Regina Kadlecová
2008-05-07 08:59:18
Dobrý den paní Kadlecová, nevím, koho bych Vám doporučil. Můžete se podívat do seznamu homeopatů n homeopatie.ivories.cz ale ověřte si současně, jak konkrétní homeopat pracuje.
Dobrý den chtěla bych vědět jestli je tady v české republice něco známé o Schüsler solích a kde se dají sehnat. Děkuji za odpověď Romana
2008-05-06 23:56:37
Dobrý den Romano, Dr. Schlüssler používal homeopatické potence tkáňových solí, nejčastěji 6D - decimální potenci ale i 6C - centisimální, 3D, 4D, 5D, 12D - decimální potence. Dvanáct základních Schlüsslerových tkáňových solí jsou: Calcarea fluorica, Calcarea phosphorica, Calcarea sulphurica, Ferrum phosphoricum, Kalium muriaticum, Kalium sulphuricum, Magnesium phosphoricum, Natrium muriaticum, Natrium phosphoricum, Natrium sulphuricum a Silicea terra. Je možné použít homeopatické potence i od Boironu - 5c (ch). Nevím, zda-li se někdo v Česku konkrétně zabývá touto metodou. Schlüsslerovi soli jsou součástí homeopatie, i když se obecně používají trochu jiným způsobem. V angličtině je k dispozici například kniha od Williama Boericka and Willis A. Deweye: The Twelve Tissue Remedies of Schüssler.
Dobrý večer! Po 2,5 letech kojení bych ráda syna odstavila. Lze docílit zastavení laktace pomocí nějakého homeopatického léku? Děkuji za odpověď! Simona
2008-05-06 23:51:55
Dobrý den Simono, pro zastavení laktace se doporučuje lék Ricinus communis v potenci 30ch, jedna dávka, případně opakovat další dávku ještě druhý den. Je lepší již nekojit ale trochu odstříkávat, aby prsa neztvrdla. Pokud lék nebude zabírat, je možné vybírat ještě z dalších léků, ale je vhodnější, aby lék vybral homeopat.
Dobrý večer,chtěla jsem se zeptat,jaké homeopatikum byste doporučil na psychické problémy jako jsou úzkosti,strach,tréma.A v jakém dávkování.Děkuji za odpověď.
2008-05-06 23:09:53
Dobrý den, úzkosti, strach, tréma - odhadem je toto společné u dvou set léků, možná více. Tyto problémy je možné úspěšně léčit pomocí homeopatie, ale bez homeopatické konzultace nejde doporučit nějaký lék.
Dobrý den,prosím o radu jaké použít homeopatikum.Dcera nar.8/2004.Nikdy vážněji nemocná,po odstavení kojení ve dvou letech se objevilo ječné zrno léčena s úspěchem staphisagrií.Od nástupu do školky stále nachlazená,rýma,kašel.Loňského roku i zánět eustachovi trubce.Nyní prodělala neštovice.Ušní lékař doporučil vytržení nosních mandlí.poradíte mi vhodné homeopatikum?Děkuji Jitka
2008-05-06 21:31:00
Dobrý den Jitko, pro doporučení léku při chronických potížích které popisujete, je nutné homeopatické vyetření - celostní-konstituční léčba.
Dobrý den, asi to není tak úplně dotaz pro Vás, ale přesto se zkusím zeptat. Máme alergického psa na kuřecí maso, kuřecí moučku...Projevuje se to záněty v uších a svěděním vně uší. Veterinář předepsal kortikoidy, ale ty zabraly pouze na chvilku.Můžete nám poradit, jestli existuje nějaký homeopatický lék, který by odstranil záněty a svědění. Na internetu jsem se dočetla, že by mohlo zabrat hepar sulfis..ch 9. Prosím poraďte mi nebo zašlete kontakt na homeopata-veterináře. Děkuji O.Indrová
2008-05-05 22:38:42
Dobrý den paní Indrová, pokud jsou záněty alergická reakce, tak by i u psa byla lepší konstituční léčba - neléčit záněty jen jako akutní problém. Pro to, abych Vám mohl doporučit Hepar sulphur uvádíte příliš málo informací. Pokud jste z Prahy, veterinární homeopatií se zabývá: www.homeopatka.cz
Dobrý den,letíme s dětmi (5,5 roku a 7 měsíců) k moři. Můžete mi poradit homeopatika k terá vzít s sebou( teplota, průjem, přehřátí na sluníčku,apod.). Děkuji. S pozdravem Jana
2008-05-05 22:09:52
Dobrý den Jano, myslím, že je vhodné si koupit nějakou knížku a najít si tam konkrétní potíže, které Vás zajímají. Minimální složení lékárničky s šesti léky najdete na titulní straně tohoto webu. Pokud si chcete udělat větší lékárničku, pak je možné koupit například v potencích 15ch: Allium cepa, Aconitum, Apis, Arnica, Arsenicum album, Belladona, Bryonia, Calendula, Carbo vegetabilis, Chamomilla, China, Euphrasia, Gelsemium, Hypericum, Ledum palustre, Mercurius, Natrium muriaticum, Nux vomica, Pulsatilla, Veratrum album. Indikace léků není jednoduchá, je potřeba mít alespoň nějakou příručku - alespoň od Boironu - viz titulní strana webu. Léky je ale dobré mít během letu při sobě (na těle v ledvince). Letištní rentgeny které scanují zavazadla mohou léky zničit.
Dobrý den, chci se jen zeptat, když píšete "jednu dávku", co tím myslíte? Jednu kuličku? nebo jedna dávka = 3 kuličky? Kamarádka mi tvrdí, že jí její homeopatka u konstituč.léku doporučila 1 kuličku ráno (jednalo se o potenci 30CH) Znamená tedy "jedna dávka=jedna kulička"? V homeopat.brožurkách /Boiron/ se píše většinou brát 5kuliček /někdo píše 3kuličky/. Jak to tedy je? Děkuji za odpověď.
2008-05-05 21:54:22
Dobrý den, jedna dávka u kuliček, které používá Boiron, je 2 až 3 kuličky. Pokud vezmete 5 kuliček (tak jak doporučuje Boiron) tak to má v podstatě stejný efekt, jen dříve vypotřebujete dózu. Jedna kulička také většinou stačí, zvláště pokud Vám docházejí. Různé lékárny vyrábějí různé velikosti kuliček. Podle jejich velikosti se jedna dávka pohybuje od jedné do deseti kuliček. Při jednorázovém užití většího množství není třeba se obávat předávkování, tedy když například dítě omylem spolyká kuličky z celé dózy. Z hlediska homeopatických účinků je efekt podobný, jakoby spolklo jen jednu dávku.
Dobrý den, prosím o pomoc. Již rok a půl trpím zkresleným slyšením a pocitem zkuvu jakoby z dálky, neschopností porozumět zvláště ve větší skupině lidí. Cca po měsíci mají potíže tendenci polevit, ovšem jen na několik minut. Velmi mě to trápí, trpím z toho pramenícími depresemi. Absolvoval jsem řadu vyšetření na ORL, u psychologů, ovšem naprosto bez výsledku. Děkuji za případnou pomoc. Odpověď prosím zašlete na výše uvedený email. S pozdravem
Martin Havlíček
Ammy.Lion@seznam.cz
2008-05-05 21:25:20
Dobrý den pane Havlíčku, stává se často, že lékaři nemohou najít diagnózu u potíží, které přesto objektivně existují a tvrdí potom člověku, že mu nic není. Homeopatická léčba probíhá na zcela odlišném přístupu. Nevychází z diagnózy ale z přesného popisu potíží a celkové konstituce člověka a na základě toho je možné předepsat lék. Vaše potíže je možné homeopaticky léčit, poruchy sluchu které popisujete jsou popsány u řady léků ale u dlouhotrvajících - chronických potíží je nutná celostní-konstituční homeopatická léčba, tzn. absolvovat homeopatické vyšetření.
DObrý den,chtěla jsem se zeptat zda se dá léčít akné(38 let).Pleť jinak citlivá ,suchá.akné na bradě,nos té zóna. děkuji za odpověď
2008-05-05 14:11:50
Dobrý den, akné je možné homeopaticky léčit, ale při léčbě kožních problémů je vždy doporučená celostní-konstituční léčba - návštěva u homeopata.
Dobrý deň chcela by som sa opýtať či je možné kombinovať homeopatiká s inými prípravkami, konkrétne mám na mysli koncentrát z aloe. Ďakujem za odpoveď
2008-05-05 08:55:54
Dobrý den, neměl by být problém kombinovat homeopatické léky s rostlinými extrakty vyjma těch, které jsou výrazně stimulační - káva, kafr, mentol,... a to ve větším množství. S Aloe by neneměl být problém, ale je vhodné nezačít brát obě věci současně. Někdy se mohou některé látky ovlivňovat a proto je lepší vědět co dělá který lék. Stačí ale odstup pár dní. Je však také důležitý způsob dávkování homeopatického léku. Pokud máte vzít jen jednu dávku, pak je vhodné alespoň pár dní neužívat nic jiného. Pokud se užívají homeopatika opakovaně, tak není nutné přerušovat užívání rostliných léků. Pokud byste napsala čeho se Vaše problémy týkají, bylo by možné poradit konkrétně, ale všeobecně by němělo současné užívání vadit.
Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou o radu, o pomoc. Moje teta, které je 75 let, prodělala před půl rokem pásový opar na rameni. Kůže je vyléčená, ona ale trpí neustále silnými bolestmi. Analgetika dávno nezabírají, podstoupila léčbu ultrazvuvek, zkusila akupunkturu - žádné zlepšení.Já sama nedám na homeopatii dopustit, díky ní jsem se kdysi vyléčila z ekzému, s kterým si klasická mediína nevěděla několik let rady. Moc Vám děkuji za odpověď.
Regina Kadlecová
2008-05-04 20:09:46
Dobrý den paní Kadlecová, pásový opar je komplexní onemocnění, které je často dorovázené neuralgickými bolestmi, neboť onemocnění postihuje i nervovou tkáň. To, že je kůže vyléčená neznamená, že je vyléčena nemoc, často spíše nemoc postupuje hlouběji a symptomy jsou o to více nepříjemnější. Homeopatie by měla rozhodně pomoci, ale bez homeopatického vyšetření nejde doporučit žádný léčebný postup.
Dobrý den,
ráda bych věděla, zda by mohl a jak užívat Homeovox, můj 4letý syn, který již několik týdnů trpí "střídavým" chrapotem /chvílemi je hlas v normálu a pak zase začne chraptět../.
Děkuji
Kozelková
zakoz@seznam.cz
2008-05-03 17:52:34
Dobrý den paní Kozelková, v klasické homeopatii se na podobné problémy předepisuje podle podrobných symptomů nějaký monokomponentní lék. Složené preparáty, jakým je například i Homeovox, jsou léky zkládající se z mnoha monokomponentních léků, které léčí podobné symptomy. Je to taková zjednodušená volba, kdy některá ze složek může zabírat, ale současně se i jednotlivé složky mohou navzájem rušit. Proto je možné takovéto přípravky zkusit a pokud zabírají, pak je možné je užívat, ale pokud nezabírají, tak je lepší je neužívat příliš dlouho a raději vyhledat homeopata, který předepisuje klasické homeopatické léky.
Dorbrý večer.Na nártech rukou i nohou se mi objevují otoky, které bolí. Při minulé léčbě se mi osvědčily tinktury z pupenů od mgr.Podhorné. Nyní se mi objevily otoky opět, pomohl by mi Lymphomyosot? S homeopatiky mám velmi dobré zkušenosti a dobře na ně reaguji. Lékaři doporučují mast, které však namají absolutně žžádnú účinek. Děkuji za odpověď.
2008-05-02 21:43:31
Dobrý den, homeopatické léky lze kombinovat i s gemmoterapeutikami (léky z pupenů). Lymphomyosot můžete vyzkoušet a buď pomáhat bude, nebo nebude. U těchto kombinovaných léků jsou účinky těžko předvídatelné. Z hlediska homeopatie je vždy vhodnější celostní-konstituční přístup, při kterém je možné zdravotní problémy trvale odstranit, neboť je předepisováno na základě hlubších příčin. Současně ale jsou vhodné i lymfatické masáže dolních a horních končetin. Více se o nich dočtete například v publikacích Jiřího Janči.
Dobrý den,chtěla bych se zeptat dá se léčit hypertenze 2 stupně homeopatiky a vysadit léky na vysoký tlak,které mají vedlejší účinky?děkuji s pozdravem Irena
2008-05-02 11:09:53
Dobrý den Ireno, hypertenzi je možné homeopaticky léčit a pokud bude léčba zabírat, je možné postupně vysazovat i alopatické léky, pokud by se tlak začal snižovat. Je ale dobré stav stále monitorovat (mít k dispozici tlakoměr) a množství alopatických léků snižovat s vědomím alopatického lékaře. Varoval bych před homeopatem, který by nutil pacienta vysadit alopatické léky ještě před zahájením léčby homeopatické.
Dobré dopoledne, po svém otci jsem zdědila tinnitus, který vnímám po pětiměsíční léčbě Avertinem16 (je mi 20 let) ještě silněji a toto pískání ve spojení s autofonií snižuje kvalitu mého života (sport, komunikace). Bylo mi vysvětleno, že se toho nejspíše nezbavím. Napadlo mě jen, zda by určitá homeopatika alespoň nezmírnila obtíže spojené s tímto problémem. S homeopatiky nemám žádnou zkušenost. Předem Vám děkuji za radu a přeji hezký den.
2008-05-02 10:43:30
Dobrý den, alopatická léčba není schopna léčit většinu chronických problémů ale to neznamená, že nejsou léčitelné. Homeopatie léčí na hlubších úrovních a proto je schopná léčit tzv. "neléčitelné" nemoci. Tato léčba ale vyžaduje individuální přístup, neboť léčí člověka jako celého jedince. Tohoto nepříjemného problému je možné se zbavit. Je popsáno mnoho homeopatických léků (včetně konkrétních případů), které jsou schopny tyto problémy odstranit. Je ale nutné zvolit celosní-konstituční homeopatickou léčbu.
Dobrý den,poradíte mi homeop.lék na čepy na mandlích? Nebo ještě lépe prevenci. Děkuji
2008-05-01 22:34:46
Dobrý den, léčba mandlí a problémy s nimi je složitější než léčba akutních chorob. Je nutná celostní-konstituční léčba. (viz 2008-04-30 15:56:47, 2008-04-30 22:40:30 a i mnoho starších dotazů)
Dobrý den. Prosím, pomohl by nějaký homeopat. lék mě a mému muži? Oba jsme byli celí život hubení, ale teď už je to opravdu moc. Jíme běžné porce běžných jídel, vegetariány nejsme. Přejídání způsobí jen častější návštěvu toalety. Nejsme žádní sportovci ani jinak "přehnaně aktivní", manžel má sedavé zaměstnání, já jsem na MD. Děkuji za odpověď.
2008-05-01 12:45:23
Dobrý den, tyto problémy lze homeopaticky léčit ale je nutná celostní-konstituční léčba. Přílišná hubenost nebo tloušťka je problém rovnováhy celého metabolismu a proto je potřeba léčit hlubší příčiny. Je pravděpodobné, že u každého z Vás bude účinný jiný lék. Samozřejmě lze experimentovat i se složením stravy - normální strava a skladba potravy je u každého jiná. Doporučené denní dávky jsou statistický průměr ale neříká to nic o tom, kolik by toho měl člověk sníst.
Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, zda existuje nějaký homeopatický přípravek na vitiligo, které mám vokolí dkaní a na prstech. Děkuji za odpověď.
2008-05-01 11:06:00
Dobrý den, vitiligo lze léčit pomocí homeopatie, přestože z hlediska alopatie vpodstatě není léčitelné. Léčebný efekt je popsán u dvaceti léků. Je ale nutné výběr léku individualizovat a vybrat lék, který bude účiný.
Dobrý den,chtěla bych se zeptat,trpím na časté angíny,teď jsem dobrala třetí antibiotika a also mi vyšlo dost vysoké 740. Mám se jít objednat na trhání mandlí. Co mi pordíte? Mám podstoupit trhání nebo ještě zkusit nějaké homeopatikum? Užívala jsem Angin-hell 1x denně přes zimu a pomohlo mi to,ale v jiné lékárně mi řekli,že se to užívá jen při angině.Děkuji za radu. D. (30let)
2008-04-30 22:40:30
Dobrý den D., předchozí dotaz (2008-04-30 15:56:47) je velmi podobný. Pokud Vám tento kombinovaný lék zabíral (Angin-heel), tak není proč ho neužívat i dlouhodobě, zvláště pokud to oddálí operaci. Je ale pravděpodobné, že Vám pomáhá jedna z jeho složek - užívání monokomponentů je účinnější a lze i lépe dávkovat. Doporučoval bych Vám návštěvu homeopata.


Pro objednání na homeopatické vyšetření u homeopata Václava Hrabáka pokračujte na stránku Objednání na vyšetření nebo volejte na telefoní číslo 603 743 049

Postgraduální škola
je otevřena pro studenty a absolventy homeopatických škol.

Universum Homeopathicum