On-line poradna  

Objednání na homeopatickou léčbu

Novinky:

- Homeopatie
- Čeho se vyvarovat
- Hormonální antikoncepce a problémy s menstruací

Nejčtenější:

Očkování
První pomoc
Epidemické choroby
Zásady homeopatické léčby
On-line poradna
na dotazy odpovídá
Václav Hrabák
Václav Hrabák
objednání na vyšetření
nebo na telefoním čísle
603 743 049
 
 
On-line poradna

 
Na vaše dotazy odpovídá Václav Hrabák, homeopat
Na homeopatické vyšetření se můžete objednat na e-mailu:
vaclav.hrabakvolny.cz nebo na tel. 603 743 049.
Podrobnější informace - viz Objednání na vyšetření
Odpovědi nenahrazují lékařskou péči

Pokud máte neodkladný dotaz, využijte e-mail,
v této on-line poradně může být odpovězeno i až po několika dnech.

lupa.gif hledat výraz ve stávajících dotazech:  

On-line poradna je dočasně pozastavena, ale je zde velké množství odpovědí na stávající dotazy, ve kterých můžete vyhledávat pomocí políčka s lupou.
Pokud máte dotaz na který ve stávajících dotazech nenaleznete odpověď, pošlete ho na e-mailovou adresu uvedenou v kontaktech.zobrazení 2801. - 2900. z 3021 dotazů
zobrazit: předchozí dotazy - 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 - další dotazy
Dobrý den.
Dnes mi bylo krčním lékařem doporučeno, abych 3,5 letému synovi nechala odstranit nosní mandli. Má všechny příznaky, tzn. časté rýmy, chroptění v noci, dýchání ústy, někdy pomočení se.
Možná mu to pomůže, ale když jsem si četla průběh zákroku, vůbec se mi do toho nechce. Existuje nějaký způsob v homeopatii, jak zvětšenou nosní mandli zklidnit, a tím pádem se vyhnout operaci? Tuším že ne, ale za optání to stojí. Děkuji předem. Jája
2008-04-30 15:56:47
Dobrý den Jájo, pomocí homeopatie je možné vyléčit zvětšené nosní mandle, ale neexistuje na to nějaký jeden univerzální lék. Je to problém celého lymfatického a imunitního systému a proto je nutné zvolit celostní-konstituční léčbu. K tomu je nutné homeopatické vyšetření. Odstranění mandlí je vždy negativním krokem, který na nějakou dobu může zmírnit potíže ale dlouhodobě je to zásah do imunitního systému a jeho oslabení.
Dobrý den,jsem pár dní po laserové barazi PO.Zacelili mi trhlinu na sítnici. Navic mam stale přetrvavajicí zakalky.Prosím je nějaký homeopatický přípravek na posileni sítnice?Děkuji za odpověd.
2008-04-30 07:19:05
Dobrý den, pro natržení sítnice je možné vybírat z devatenácti léků, ale lékem první volby je především Arnika montana. Je možné jí užívat v potenci 9 ch třikrát denně. Pokud by lék nezabíral (po dvou, třech dnech), pak je možné místo něj volit Gelsemium sempervirens. Pokud by se stav stále nelepšil, je vhodnější navštívit homeopata. Po zahojení po operaci by však bylo vhodné pokračovat s celostní-konstituční homeopatickou léčbou. Pokud se Vám tyto problémy objevily sami (nikoliv následkem úrazu), pak by bylo vhodné léčit příčinu Vašeho onemocnění.
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda je možné užívat preventivně homeopatické léky. Pracuji v mateřské škole a trpím chronickým chrapotem a knedlíkem v krku, které se mi vždy vrací tak jednou za měsíc. Záleží na únavě či zda jsem v psychické kondici. Nejvíce se mi hlas zhorší po zpívání a při stresu. Užívala jsem vždy SPONGO homeopatika, které mě vždy zbavily obtíží. Poté jsem zkusila Homeovox, který mně také pomohl. Ale jak jsem již řekla, vždy se obtíže vrátí. Ještě jsem zapomněla říci, že jsem neustále mírně zahleněná. Je mi 28 let. Děkuji za odpověď.
2008-04-29 18:51:19
Dobrý den, pokud Vám homeopatikum pomáhá, pak ho můžete užívat, podle toho jak cítíte, pokud to nebudete přehánět (třeba měsíc dvakrát denně potenci 30ch, ale i to může mít třeba léčebný efekt, ale musel by to doporučit homeopat. Pro samoléčbu bych to nedoporučoval). Pokud si jednou za měsíc dáte jednu dávku potence 15ch, tak to ničemu nevadí, pokud to zabírá. Pro trvalé zbavení se obtíží je vhodná celostní-konstituční léčba - návštěva homeopata.
Dobrý den, je možné léčit zánět prsu při kojení homeopatiky? Pokud ano, můžete poradit jakými? Děkuji za odpověď. Jana
2008-04-29 17:46:13
Dobrý den Jano, zánět prsů je možné léčit homeopaticky. Nejčastějším lékem je Bryonia alba (symptomy popsané viz 2008-03-18 14:22:29) ale je i více možných léků, pokud symptomy neodpovídají. Pak je vhodnější návštěva homeopata.
Dobrý den chtěla jsem se zeptat na tzv.kontaminaci homeopatických léku co to je. Je možné se při nechtěném dotyku rukou nakazit jinou nemocí a co potom sní ta se léči nebo odezní sama nebo je to něco jiného. Nevím jak tomu mám rozumnět. Moc děkuji za odpověd´jarmila
2008-04-29 16:21:13
Dobrý den Jarmilo, také přesně nevím, co tím máte na mysli.
1. Pokud se léku dotknete rukou, pak je možné, že ztratí léčivé schopnosti - ale většinou, pokud ho dále skladujete. Ale i při přímém užívání je lepší se léku rukou nedotýkat.
2. I dotknutí se rukou léku může na citlivého člověka působit tak, jako kdyby ho užíval, a to jak v léčebném smyslu, pokud je lék pro něj vhodný k léčbě, nebo může vyvolat symptomy - tzv. prooving. Není to přímo nemoc nebo nákaza, jen to vyvolá symptomy podobné nemoci, kterou je tento lék schopný léčit (podobným způsobem se zkoumá, co který lék je schopný léčit). Tyto symptomy však většinou samy odezní. Někdy však může nastat, že symptomy neodeznívají dlouhou dobu a pak je vhodné zasáhnout a lék antidotovat. Někdy to však může být způsobeno tím, že lék je velmi blízký léku, který by byl pro daného člověka vhodný k léčbě. Pak je vhodné najít tento blízký lék a vyléčit tak tohoto člověka nejen z těchto nových symptomů ale odstranit mu i jeho předešlé problémy.
Dobrý deň, možem brať kvapky Traumeel, ked beriem Orfarin
2008-04-29 13:15:29
Dobrý den, většinou není třeba se obávat nežádoucích účinků pokud se současně užívají alopatické léky s homeopatiky. Alopatické léky jen mohou rušit homeopatickou léčbu, takže pokud je pro vás zásadnější problém, který chcete léčit homeopatiky než ten, na který užíváte alopatický lék, pak je lepší užívat homeopatický lék samotný. Pokud je pro Vás důležité užívání alopatického léku, pak je jen možné, že účinek homeopatik bude snížen nebo vyrušen. Při objevení se čehokoliv neobvyklého však lék vysaďte.
Dobrý den, děkuji Vám za Vaši odpověď ohledně Lymphomyosotu. Píšete, že pokud dcerce nezabere, tak ho nemá déle užívat. Jak dlouho bych jí ho měla tedy dávat abych poznala zda zabral či nikoli. 14 dní, měsíc ? Dnes ho bere druhý den. Děkuji Klára
2008-04-29 12:06:37
Dobrý den Kláro, myslím, že sama poznáte, zda-li lék zabírá již po několika dnech, týdnu. Déle než čtrnáct dní bych ho neužíval, pokud by nedocházelo k žádnému zlepšení - ne nutně zmenšení mandlí ale subjektivně zlepšení stavu Vaší dcery. Pokud byste cítila, že lék něc pozitivního dělá, pak ho užívejte klidně déle.
Dobrý den,prosím o radu ohledně poruchy menstruačního cyklu. Je mi 30 let, jsem zatím bezdětná a od poliviny cyklu trpím špiněním nebo hnědým výtokem, poslední vag.uz byl vpořádku, cytologie též, při vyšetření netrpím žádnou bolestí.
gynekologem nasazená Provera nezabírá. Pokud mi doporučíte homeopatikum, dají se koupit volně v lékarně? Děkuji za odpověď. M.H
2008-04-28 23:57:48
Dobrý den M. H., problémy, které popisujete, nemusí být spojeny s žádnou lékařskou diagnózou. Nejsou ničím neobvyklým - jedná se o určitou vnitřní nerovnováhu, kterou je možné homeopaticky léčit. Je k tomu ale nutné homeopatické vyšetření. Tento symptom může léčit řada léků, ale je potřeba vybrat lék, který celkově odpovídá Vaší konstituci. Jinak léčba není účinná. Nejedná se o akutní problém (kde je při jednom onemocnění často a výběr z deseti léků) ale o celkovou nerovnováhu organizmu. Tam je na výběr léků mnohem více. Některé léky jsou volně prodejné v lékárnách, případně jdou zakoupit ze zahraničí.
dcera je vpátém měsíci těhotenství.má problémy s akné na obličeji i na zádech.má až boláky a zůstávají jizvy a fialové flíčky.myslím že to má po manželovi ten tím prpěl také.proto vás prosím o radu co by ji pomohlo.je z toho nešťastná.děkuji
2008-04-28 13:45:11
Dobrý den, homeopatie by měla pomoci Vaší dceři ale je k tomu nutné homeopatické vyšetření. Zvláště během těhotenství není dobré příliš s homeopatikama experimentovat, ale při nalezení správného léku se může zvýšit i celkově kvalita těhotenství a připravit snadnější porod. Případně lze doporučit další homeopatické léky, které usnadní porod.
Dobry den,nase dcera 5 let ma poprve nasazena antibiotika,nekde jsem videl,ze se prodava po lecbe antibiotik zvykacka,nevim jestli to byla homeopaticka,nevite o jakou zvykacku muze jit,jeji slozeni a nazev?
2008-04-28 12:49:41
dobrý den
peosímvás o radu,s homeopatiky moje dítě má již týden teploty a rýmečku začal i kulhat na nožičku a leželi jmse v nemocnici,včera nás propustili,ale dnes opět má teploty 38,7.Proto se vás ptám zda jsou nějaká homeopatika na sklidnění a sržení teplot ráda bych se vyhla opět antibiotikum.Předem vám moc děkuji za vaši odpověď a radu LOPATOVÁ 1lola@seznam.cz
2008-04-28 11:01:54
Dobrý den paní Lopatová, teplota kolem 38,7 není sama o sobě příliš vysoká teplota. Je to teplota při které lépe funguje obraný systém po tom co imunitní systém rozpozná naříklad nějakou infekci. Je jedním z neduhů klasické medicíny, že se snaží srážet jakoukoliv teplotu na normální - člověku se sice subjektivně uleví ale znemožní to imunitnímu systému správně fungovat a oslabí to organizmus do budoucna. Nemoci se často stávají chronickými. Zasahovat je vhodné při teplotách nad 39,5, pokud jsou dlouhodobé. Ale to je velmi obecné, záleží samozřejmě na onemocnění, které teplota doprovází. U vysokých horeček je často velmi účinné potírání končetin vlhkou houbičkou. Onemocnění samo o sobě je samozřejmě možné léčit homeopaticky ale je k tomu nutné osobní vyšetření.
Dobrý den pane inženýre, proděla jsem inf. mononukl, a loni i borelii,tak je snad v této době prý neaktivní. Po vyšetření na imunologïi, mi bylo řečeno, že mám chron. viroinfekt-nasazen lék Isoprinsin.., ale potíže stále trvají, únava, bolesti kloubů, nesoustředěnost, připadám si apatická, nic mě nebaví.. výkyvy nálad. Chtěla jsem se zeptat, zda nemáme nějaké konzultaci i v Brně..
Měla jsem částé problémy s mandlí, posléze našli streptokoka a přeléčeno, ale při lehčím prochlazení, mandle stále zlobí.. Děkuji za info a přeji pěkný den.
Děkuji
2008-04-27 11:51:08
Dobrý den, homeopaticá léčba by Vám měla pomoci. V Brně nemám konzultace ale myslím, že v Brně naleznete více kvalitních homeopatů, například absolventy homeopatické fakulty http://www.homeopaticka-fakulta.cz. Seznam homeopatů naleznete na http://homeopatie.ivories.cz ale ověřte si, jaké mají zkušenosti.
slyšela jsem ohomeopatikách chamonella nebo tak nějak ,které pomáhají při prořezávaní zoubků.prosím o upřesnění názvu a dávkovaní pro 8 měsíčního syna 10kg.děkuji
2008-04-26 22:25:09
Dobrý den, jedná se o lék Chamomilla vulgaris, podrobnější popis příznaků najdete u otázky z 2008-03-16 17:12:51. Můžete podat potenci 15ch: 2-4 kuličky rozpuštěné v malém množství vody a podávat po lžičkách po několika minutách, dokud se dítě nezklidní. Někdy stačí 1. lžička. Pokud lék nezabírá ani po dvou hodinách, pak je asi potřeba nalézt lék jiný. Další den můžete opakovat, pokud by se problémy vrátily a pokud lék zabíral. Při dlouhodobějším užívání (déle než týden) se poraďtě s homeopatem.
Dobrý den, prosím o radu. Máme dceru 5 let, doma je velmi upovídaná, ale ve školce se jí nechce mluvit. Je nějaký homeopatický lék, který by jí pomohl od stresu z kolektivu? Alena
2008-04-26 10:08:25
Dobrý den Aleno, pomocí homeopatie je možné léčit tento stav. Je k tomu však nutná návštěva homeopata. Je to problém celkové povahy Vaší dcery a proto musí být zvolen celostní-konstituční homeopatický přístup - tímto způsobem se ovlivňuje člověk jako celek a proto je nutné najít individuální lék. Při nalezení správného léku může být změna patrná během několika dnů.
dobrý den mam syna starýho 13měsícu a už asi týden ma průjem.na dva dny se to uklidnilo ale opět dneska začal zvracet a vratil se mu i ten prujem nevím co sním co mu dam tak všechno vyzvraci.davam mu probiotika a taky smektu.prosím vas o radu co mam dělat děkuji barbora novotná
2008-04-25 18:26:18
Dobrý den Barboro, Váš dotaz je již pět dnů starý takže nevím, jestli potíže přetrvávají. Bez homeopatického vyšetření nelze doporučit na tento problém žádný lék, léků pro bodobný problém je více a výběr musí být idividualizovaný. Při takto dlouhodobém průjmu je dobré, aby stav kontroloval i dětský lékař. Příznaky, které popisujete jsou v poslední době (cca 2 měsíce) časté, může to být pravděpodobně nějaké infekční onemocnění.
Dobrý den,syn 10let,měl 4 atb na zánět dutin,ale nakonec skončil na sále pro pansinusitis,dva měsíce nato mu odstranili nosní mandli,ale po zákroku se v nocí dusí.Kontrolou mu zjistili,že má i krční mandli zvětšenou,chtějí mu ji odebrat,ale zase je problém,že má velmi sníženou imunitu,tak se operace nedoporučuje.Užívá wobenzym,už nevím jak mu pomoci,pomihly by nějaké homeopatika?V noci nedýchá,dusí se,k tomu má šelest,prý to apnoe je nebezpečné.Jsem ze SM,vůbec žádného homeopata neznám.Děkuji za rady!!!!Monika
2008-04-25 17:36:41
Dobrý den Moniko, pro tyto problémy je nutné osobně navštívit homeopata. Konkrétně nevím, koho bych Vám mohl doporučit ve Vašem regionu, ale podívejte se na seznam homeopatů na http://homeopatie.ivories.cz. Současně si ověřte, jakým způsobem pracuje. Měl by být schopen léčit pomocí celostní-konstituční homeopatie. Správně vedená homeopatická léčba by Vašemu synovi měla pomoci.
Dobrý den, mám prosbu, manžel má velice špatnou sítnici, šedý zákal a další problémy. Bylo by možné získat homeopatikum na posílení zraku,zlepšení sítnice. Zkoušíme všechno možné od Ascorutinu na cévky, přes Ocuvit a Beta caroten. Děkuji za dopověď..Marcela
2008-04-25 16:25:06
Dobrý den Marcelo, pokud má mít homeopatie skutečně hluboké, léčivé účinky při chronických problémech, což šedý zákal je, pak je nutný celostní-konstituční přístup a k tomu je potřeba osobní konzultace u homeopata, která trvá zpravidla déle než hodinu a teprve na jejím základě lze doporučit lék. Při léčbě šedého zákalu je na výběr ze sta léků.
Dobrý den, dcera(5let) má 5 měsíců vytrženou nosní mandli. Před měsícem začla v noci chrápat a špatně dýchat.Přes den je v pohodě. Má v krku hemophila a obrovské krční mandle, téměř se jí dotýkají. Známá mi poradila Lymphomyosot. Mohu ho začít dávat aniž bych se poradila s doktorem a má stále v krku hemophila? Co má venku nosní mandli, tak se průběh nachlazení zlepšil. Nikdy ale netrpěla na angíny ani chřipky, spíše virozy. Jeden doktor řekl zmenšit krční mandle, druhý ne. Už nechci aby to dcera musela podstoupit. děkuji Klára
2008-04-25 16:22:58
Dobrý den Kláro, užíváním Lymphomyosotu byste neměla ničemu uškodit, ale neužíval bych ho příliš dlouho, pokud by po jeho užívání nebylo patrné zlepšení. Pokud by lék nezabíral, pak je vhodnější navštívit homeopata a vybrat přímo monokomponentní lék.
Dobrý den, ráda bych se poradila- manžel(34),který je často pod větším pracovním tlakem, před časem užíval při léčbě lupénky monokomponentní homeopatika - argentum nitricum a aurum ...Problémy na 6 let odezněly a poté se znovu objevily. V současné době má potíže na stejné úrovni jako před léčbou. Bohužel postrádáme již přesné názvy homeopatických přípravků i doporučená ředění a proto prosíme o radu - případně doporučení na základě vaší zkušenosti. Děkujeme Balounovi
2008-04-25 11:31:02
Dobrý den paní Balounová, názvy homeopatických přípravků jsou správné, ale důležité jsou také potence a četnost dávkování. Myslím, že by bylo vhodné zhodnotit, jaká byla skutečná reakce Vašeho muže při léčbě - jestli léčba jen projevy lupénky nepotlačila anebo došlo ke skutečně hlubokému léčebnému efektu a manžel se cítil celkově lépe, zbavil se i dalších problémů atd. Pak by bylo namístě léčbu opakovat, ale vhodnější by bylo užívat jen jeden z léků, který skutečně Vašemu muži pomohl a který je pro něj správně indikován. Kombinace těchto dvou léků může být v budoucí léčbě spíše problémem. Proto bych spíše doporučoval návštěvu u homeopata, jinak by to bylo spíše experimentování.
Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda je možné užívat homeopatikum Angin-heel když kojím. děkuji Katka
2008-04-24 21:36:34
Dobrý den Katko, lék Angin-heel je složený přípravek a u nich je mnohem hůře předpověditelný účinek než u monokomponentů. Při kojení bych ho užíval se zvýšenou opatrností a při čemkoliv neobvyklém v chování dítěte bych ho vysadil. Také bych ho neužíval, pokud by ste subjektivně necítila, že Vám pomáhá. Pokud Vám pomáhat bude, tak je jeho užívání během kojení samozřejmě mnohem lepší než užívání antibiotik, ale užívejte ho jen do doby než dojde k výraznému zlepšení, pokud vám již bude dobře, není nutné užívat dál. Řiďte se samozřejmě doporučeními v příbalovém letáku.
Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda lze použít nějaké homeopatikum (případně jak se užívá), které by pomohlo při plynatosti u kojence. Dceři je 8 týdnů a i přes mou snahu vyhýbat se všem nadýmavým jídlům jí tento problém trápí prakticky neustále. Předem děkuji za odpověď a přeji hezký den Martina
2008-04-24 09:09:43
Dobrý den Martino, při nadýmání u kojenců je na výběr více léků a aby užívání léku bylo účinné, je nutné individualizovat výběr léku podle celkového chování a konstituce kojence. V tom Vám pomůže buď homeopat nebo nějaká homeopatická literatura. Můžete vybírat z léků Belladona, Chamomilla, Cuprum metalicum, Colocynthis, Magnezium carbonicum, Lycopodium clavatum, Magnezium phosphoricum. U malých kojenců může lék místo dítěte užívat matka - lék se přenese do mateřského mléka, například potenci 5ch zpočátku dvakrát později jednou denně do vymizení obtíží.
Přeji hezký den,chtěla bych se zeptat,jak užívat homeopatikum Euphrasia offinalis.Předem děkuji.
Petra
2008-04-23 16:45:01
Dobrý den Petro, Euphrasia officinalis je častým lékem při potížích sliznic očí a nosu ale bez znalostí povahy Vašich potíží nelze doporučit ani potenci ani způsob dávkování.
Dobrý den,
mohl byste mi poradit homeop. lék pro mou 11-tiletou dceru, která trpí bolestmi hlavy ( minimálně 1 x týdně). Dětský lékař nás odbil s tím, že dcera málo pije, já si myslím, že 1,5 litru vody denně není zase tak málo.
Děkuji za odpověď.
Martina
2008-04-23 12:50:58
Dobrý den Martino, časté bolesti hlavy má ve svém obraze mnoho homeopatických léků a je nutné vybrat ten správný, což by měl dělat homeopat po osobní konzultaci. Určitě bych ale volil homeopatii než užívání alopatických léků proti bolestem. Pokud je vybrán správný homeopatický lék, nezbaví to Vaší dceru jen bolestí hlavy ale celkově to zvýší imunitu atd.
Dobrý den, syn (1. měsíc) má od narození výtok z očí (žlutý). Léčíme neúspěšně antibiotiky, domnívám se že se jedná o neprůchodný slzný kanálek. Mohu pro takto malé dítě použít některý z homeopatických léčiv? Který a jak jej používat. Děkuji předem za odpověď a přeji krásný den. Eliška
2008-04-23 08:35:21
Dobrý den Eliško, pro Vašeho syna by měl lék vybrat homeopat po osobní konzultaci. Je nutné vybrat správný lék z možná dvaceti léků, které mají tento symptom - jedině tak může být léčba účinná. Rozhodně je ale vhodnější u malých dětí léčba homeopatická než pomocí antibiotik.
Dobrý den, rada bych se zeptala může-li mi pomoci homeopatie s myomem na děloze, který je jinak nutné operovat? děkuji a zdravím vás
2008-04-22 23:43:10
Dobrý den, pomocí celostní-konstituční homeopatie je možné se úspěšně zbavit děložního myomu. Je k tomu nutná osobní konzultace s homeopatem.
Dobrý večer, potřebovala bych poradit, jaké homeopatiku koupit na podporu tvorby mateřského mléka, popř. kde bych ho sehnala. Děkuji za odpověď
2008-04-22 22:18:53
Dobrý den, nejobvyklejším lékem na podporu tvorby mateřského mléka je Ricinus communis, na této stránce naleznete mnoho podrobností ohledně potence i dávkování (vyhledejte si slovo "ricinus" pomocí funkce hledat ve vašem vyhledávači). Lék jde koupit v každé lékárně, poud odebírají léky od firmy Boiron. Pokud lék nezabírá, pak je lepší navštívit homeopata.
Dobry den, mame problem s neplodnostou, uz 4 roky sa nam nedari. vyskusali sme vsetko mozne, vratane inseminacii, IVF, Jonasovej metody a kadecoho ineho. Homeopat mi po vysetreni predpisal sepiu a conium v podobe kvapiek. Manzel dostal kvapky s pripravkami acidum a phosphorus. Mate prosim aj vy skusenost, ze pacientky s podobnym problemom po liecbe takymito homeopatikami otehotneli? Klasicekj modernej medicine uz neverime, nepomohla nam. Dakujem. Brita
2008-04-22 21:59:28
Dobrý den Brito, Sepia officinalis je častým lékem při léčbě hormonální nerovnováhy u žen a pokud je lék správně vybrán, může léčit i neplodnost. Nerozumím ale moc kombinaci s lékem Conium, ve vašem případě (dlouhodobé - chronické problémy) je nutné léčit pomocí celostní-konstituční homeopatie a v tom případě je obvyklé předepisovat v jednom okamžiku jen jeden lék. To samé platí i pro Vašeho manžela, i když možná máte na mysli Acidum phosphoricum - to je jen jeden lék. Při neplodnosti jsou vhodné pravidelné masáže prsou (viz článek na těchto stránkách) a u mužů i jemné poklepávání varlat.
Dobrý den. Prosím o názor na doporučenou léčbu neplodnosti: pulsatilla 30, muriaticum natur.30, staphysagria 30, striminium 30? Tvoří se mi endometrioza, špatné dozrávání vajíček a tvorba protilátek proti nim. Děkuji. Katka.
2008-04-22 21:54:19
Dobrý den Katko, čtvrtým lékem patrně myslíte Stramonium. To co popisujete není homeopatické předepsání, spíše bych to přirovnal k výstřelu do tmy brokovnicí. Takovouto kombinaci bych nedoporučoval užívat a to ani jednorázově natož opakovaně, mohla byste tím narušit i svůj psychický stav. Takto bych raději se svým zdravím neexperimentoval a raději bych hledal jiného homeopata.
Dobrý den, prosím vás o názor na PETROLEUM D-5, zda je vhodné při léčbě Dg. 18.5 a 78.7, případně doporučené dávkování. Děkuji Petra
2008-04-22 21:00:39
Dobrý den Petro, Petroleum je známým lékem především na suché, popraskené vyrážky s hlubokými prasklinami, vyrážky jsou velmi svědivé a člověk je škrábe až do krve. Rozpraskaná kůže na rukou, konečcích prstů. Každé drobné zranění hnisá. Vyrážky se zhoršují v zimě, chladem. Celkově se zhoršuje pasivním pohybem (jízda v autě,...), může vyvolávat nauzeu - mořská nemoc. Chronické katary sliznic. Časté problémy s močovým měchýřem často doprovázené svěděním močové trubice a častým nucením. - To je jen několik klíčových symptomů, pokud trpíte podobnýmy problémy, pak můžete užívat tento lék například jednou denně. Podle čísel lékařských diagnóz nejde doporučovat homeopatické léky, musela byste popsat konkrétné Vaše problémy.
DOBRÝ DEN MÉMU 6 LETÉMU SYNOVI SE OBJEVILA VYRÁŽKA V PODOBĚ DROBNÝCH PUPÍNKŮ(KRUPIČKA)MÁ JI NA HRUDNÍKU A BŘIŠE AŽ K TŘÍSLŮM.JE ALERGIK UŽÍVÁ TRVALE 1 TBL ANALERGINU A BUDIAR SPRAY,NYNÍ PŘIDÁNO MAGNESIUM LACTICI.MŮŽE SE JEDNAT O ALERGII NEBO POTNIČKY_MOCKRÁT DĚKUJI ZA ODPOVĚD
2008-04-22 15:02:19
Dobrý den, bez osobní prohlídky nejde stanovit lékařskou diagnózu. Pokud je někdo alergik a užívá alopatické léky, je to často začarovaný kruh. Alopatické léky většinou alergii neléčí ale oslabují přehnanou imunitní odezvu na drobné podněty, které u zdravého člověka zůstávají bez větší reakce. Antialergika tuto reakci sice potlačí, ale imunitní systém se potom o to více snaží přehnaně reagovat na další podněty. Občasné použití antiaelrgik je někdy nutné, ale pokud jsou brány dlouhodobě, tak postupně vysilují imunitní systém a tím i celého člověka. Doporučoval bych proto léčit skutečnou příčinu (pomocí celostní-konstituční homeopatie), aby se postupně mohl Váš syn zbavit dlouhodobého užívání alopatických léků.
Dobrý den, ráda bych se zeptala na dávkování Drosery 30ch.Synovi (4 roky) byla doporučena na dráždivý noční kašel.Můžete mi prosím poradit.
Díky Monika
2008-04-22 13:42:47
Dobrý den Moniko, pokud již máte 30ch, pak mu jí můžete podat jednorázově při prvních příznacích kašle - cucat dvě kuličky, nebo rozředit do sklenice vody a upíjet s přestávkami po malých doušcích, dokud se nezačne zlepšovat. Pokud se stav zlepší ale po nějaké době se začne opět výrazně zhoršovat, pak je možné dávku opakovat. Pokud by se další den kašel opakoval, tak můžete podat znovu ale takto postupujte nejvýše několik dní. Pokud ani po dvou dávkách (např po dvou hodinách) nebude patrné žádné zlepšení, pak je pravděpodobně nutný jiný lék. Pokud by se kašel po léku zhoršil, další již nepodávejte.
Dobry den,
mam dotaz tykajici se zmirneni negativnich ucinku ockovani me 22 mesicni dcery ockovaci latkou Infanrix Hib. 5. den po ockovani se u dcery objevil AE, ktery drive nemela. Vim ze na trhu existuje homeopatikum ktery pomaha pri techto negativnich ucincich, nemuzu bohuzel nikde najit jeho nazev. Jsme ted na nekolik mesicu v polsku a s navstevou homeopata zde mam jazykovy problem, proto zadam o radu touto cestou ohledne nazvu leku a jeho aplikaci - ockovani probehlo presne pred tydnem. Predem dekuji za odpoved. Tana N.
2008-04-22 11:57:12
Dobrý den Tano, z klasických homeopatických léků, které jsou většinou běžně k dostání a které jsou vhodné k léčbě problémů po očkování jsou buď Thuja occidentalis nebo Silicea terra. Je lepší si nalézt, který z těchto dvou léků je konstitučně bližší Vašemu dítěti, ale vyrážky po očkování jsou častější spíše u Thuji. Je možné užít jednu dávku potence 30ch (30c) případně 15ch večer a ráno. Pokud by nepomohl ani jeden z léků, pak je lepší se obrátit na homeopata.
Dobrý den, syn (3roky) trpí na častou žlutou rýmu, 2x měl samovolné prasknutí ouška s následnou sekrecí hnisu,klterá trvala několik dnů. V noci chrápe a to i po odeznění rýmy, jsme v péči ORL, zatím jsme nebyli odesláni na odstranění nosní mandle. Slyšela jsem o homeopatických kapkách od firmy HEEL Lymphomyosot. Byly by vhodné, jaké jsou účinky a výsledky léčby? Děkuji Klára
2008-04-22 10:54:32
Dobrý den Kláro, složené homeopatické léky, jako je například Lymphomyosot, jsou směsí několika homeopatických léků, které homeopaté nejčastěji používají při léčbě nějakého konkrétního onemocnění. Jejich působení nelze moc předvídat, někdy účinkují, někdy nezabírají vůbec, takže můžete je zkusit, ale pokud nebudou zabírat, tak pak je lepší klasická homeopatická léčba - homeopat podle konkrétních symptomů vybere homeopatický lék (monokomponentní). Zvláště pokud jsou problémy chronické (uvádíte, že Váš syn trpí na časou žlutou rýmu), pak je lepší navštívit homeopata a absolvovat celostní-konstituční homeopatickou léčbu.
Dobrý den byl u mě zjišený syndrom karpálního tunelu bilat, brala jsem lék Aescin 30x20mg 3x2 tbl., k tomu jsem chodila na rehabilitaci, vodoléčbu a magnetickou rezonanaci, a ruce se spravili, ale jsou to čtyří měsíce od prodělané léčby a problém je zpět a ještě horší. Tak jsem se chtěla zeptat, jestli by mi nepomohla homeopatická léčba aniž bych musela na operaci. Děkuji za odpověď Krombholzová
2008-04-20 16:07:33
Dobrý den, homeopatická léčba by Vám mohla pomoci k trvalému vyléčení bez nutnosti chirurgického zákroku, je ale nutná osobní konzultace s homeopatem.
Mám prosím doatz, zda se může použít při hoemopatické léčbě ekzému konopná mast k zmírnění příznaků ekzému na kůži. Děkuji
2008-04-19 21:47:47
Dobrý den, myslím, že není nutné se obávat použití konopné masti, pokud je to preparát čistě přírodní a nejsou v něm žádná aditiva (kromě masťové báze). Je jen vhodné nezačínat s oběmi léčbami současně, pokud to není nevyhnutelné (pokud není ekzém například extrémě obtěžující nebo bolestivý) aby homeopat věděl, jaká je reakce na lék - mohl by špatně vyhodnotit situaci a myslet si například, že lék zabírá, když přitom zabírala spíše konopná mast. Tím by se zkomplikoval další postup v léčbě.
Dobrý den,pomohla by mi homeopatika k otehotneni,které trvá 5let,byli na umělém 2krát,manžel shoršený sperm,já nizší dávku hormonů:neprobíha ovu,ted užíváme přírodní preparáty, které by mi měli nastartovat ovu a zlepšit sper, mohli by se kombinovat s homeop,myslíte že by nám to pomohlo.děkuji
2008-04-19 14:53:41
Dobrý den, jednak by bylo možné zkombinovat s homeopatickou léčbou ale dále i s masážemi prsou a varlat (masáže prsou viz text na těchto stránkách). Pro homeopatickou léčbu je nutné osobní homeopatické vyšetření.
Dobrý den,náš pětiletý syn,má po zaléčené angíně (Sumamed) stále positivní kultivaci na Streptokoka. Děkuji
2008-04-18 14:36:17
Dobrý den, pomocí homeopatie je možné tento stav léčit, ale je nutná osobní navštěva homeopata.
Dobrý den, dá se homeopatiky ovlivnit akné u dospívající dívky? Děkuji
2008-04-18 12:17:53
Dobrý den, akné je možné pomocí homeopatie léčit, je ale nutné vybrat z více léků, podle podrobných symptomů.
Dobrý den, mám 6 letého syna, který měl v krku STREPTOKOKA PYOGENESE+++, a ASLO 1900, které mu po 6-ti týdnech penclenizace kleslo na 1600 a dětský lékař po poradě s ORL, nadále předepsal PENCLEN, případně chtějí po kontrolních odběrech dát silnější antibiotika, což se mě značně nelíbí, a proto jsem navštívila homeopatku, který předepsala Streptococinum 15CH každou druhou středu, Pulsatilla 200CH 1x měsíčně podává jen ona osobně, Aviare 15CH - 1x měs. 5-0-5,Hepar Sulfar 9CH s tím, že mám ihned antibiotika vysadit.Chci se proto zeptat, jestli je tento postup správný, jestli mu vysoké ASLO nemůže narušit klouby, srdce aj., protože se vlastně za syna musím rozhodnout, kterou cetou jít.. přiznám se, že ta antibiotika mne děsí..... děkuji moc za odpověď. Přeji pěkný den. SYLVA
2008-04-18 10:26:11
Dobrý den Sylvo, je skoro nemožné říci, jestli je postup správný, zvláště bez osobní kontaktu. Ná Vámi popsané problémy neexistuje jednoznačný postup. Já osobně bych pravděpodobně postupoval jinak, ale pokud má homeopat s takovýmto postupem zkušenosti a dobré výsledky, pak bych tento postup ani nezavrhoval. Hodně záleží na referenci a je dobré se zeptat i homeopata, jaké má s takovouto léčbou při podobných problémech výsledky. Současně by bylo dobré, kdyby na stav Vašeho syna dohlížel lékař, i když je někdy spolupráce s lékaři dost problematická. Hodně je také důležité jak se bude Váš syn cítit, jestli bude mít více energie, jestli se celkově bude jeho stav zlepšovat atd. Pokud by se dlouhodobě jeho energie i nálada zhoršila, pak by bylo vhodné to řešit.
Dobrý den, slyšela jsem, že pulsatilla 9CH usnadňuje otěhotnění. Ráda bych věděla jestli je to pravda a případné dávkování. Děkuji. Dana
2008-04-17 19:37:10
Dobrý den Dano, Pulsatilla pratensis je jedním z léků, který mají velký vztah k ženským hormonům, a pokud je pro někoho tento lék vhodně indikován, tak může k otěhotnění pomoci. Jsou však i další léky, které by mohly být vhodné. Já bych nedoporučoval jen "na otěhotnění" užívat tento lék, pokud by nebyl indikován na základě dalších skutečností.
Dobrý den. Jsem praktická lékařka pro dospělé s velmi kladným vztahem k tzv aletrnativní léčbě. Můj 13letý syn byl přeléčen pro IgG pozitivitu(IgM hran)protilátek Elisy a WB borelií, Doxybene 20dní 2x100. Hodnota protilátek je po léčbě nižší, klinicky trvá únava, jiné výrazné potíže nejsou (syn je potr alergik a stmatik-Seretide,xyzal)Manžel 53let v rámci vyš pro susp Erytema nodosum přeléčen stejně pro pozitivitu Ig protilátek borelií.HT a hyperlipid na statinu a trojkomb antiHt.V ordinaci mám bohužel odstrašující příklad neuroboreliozy, proto prosím o radu, jak zabránit případnému dalšímu rozvoji onemocnění. Předem děkuji za odpověď. Dr němcová nemcovaj@dpp.cz
2008-04-17 14:37:09
Dobrý den paní Němcová. Váš dotaz je podobný dotazu z 2008-04-15 13:23:25. Na doléčení neakutní boreliózy je možné užívat nosodu borelie (Lyme disease). Pokud však je Váš syn alergik a astmatik, byla by vhodnější osobní návštěva u homeopata. I když by bylo možná vhodné zahájit léčbu zmíněnou nosodou, bylo by lepší, aby homeopat sledoval případ hned od začátku a ve vhodný čas pokračoval konstituční léčbou. Někdy může být lepší začít rovnou konstitučním lékem, ale to jde říci až po osobní návštěvě.
Dobrý den, děkuji mnohokrát za radu (ptala se Petra na vyrážku u devítiměsíčního dítěte, 15.4.2008)). Chtěla jsem se jenom zeptat, spíše upřesnit, že malému se objevila vyrážka na obličeji, vždy když usne tak se mu ztratí(vybledne)a během dne se mu zase objeví. Zatím jej kojím, nedávám mu žádné jogurty(mléčné výrobky), pouze zeleninové polévky a bezlepkové pečivo. Předtím byl v pohodě, na nic z jídla mi špatně nereagoval.Až po té prodělané "šesté nemoci". Když se narodil, tak měl žloutenku, možná i to by mohlo souviset. Můžete mi, prosím, poradit, zda se mám přímo obrátit na homeopata nebo malého nejdřív nechat léčit u dětské lékařky? Četla jsem, že dle čínské medicíny vyrážka v obličeji může znamenat oslabení plic. Malý má teď rýmu, ale nekašle. děkuji moc za odpověď zdraví petra
2008-04-17 11:00:13
Dobrý den Petro, souvislosti s orgány jsou důležité a existují, ale tatkto přiřazovat vyrážku k orgánům je důležité právě pro čínskou medicínu, která léčí dráhy jednotlivých orgánů. Pro homeopata je důležité místo vyrážky, i čas jejího objevování a mizení, vzhled vyrážky atd. To jestli máte navštívit lékařku je jen na Vás. Lékařská diagnóza může být často užitečná a Vy současně víte, že se nic nezanedbalo. Alopatická léčba ekzémů však často škodí zdraví a i když ekzém zmizí neznamená to, že je dítě vyléčené, spíše naopak.
Dětské žloutenky jsou často způsobeny užíváním železa během těhotenství, neboť jsou příliš zatížená játra dítěte (není to samozřejmě jediná příčina), což pak sebou může nést další problémy.
Dobrý den, již několik let se mi dělají polypy v čelistních dutinách. Prodělala jsem tři endoskopické operace, ale polypy se mi po odstranění objeví znovu. Jsem alergik (pravidelně beru léky) a na polypy užívám nosní spray Rhinocort. Všechno je bez účinků, proto bych se chtěla zeptat, jestli by můj problém mohla vyřešit homeopatická léčba. Za odpověď velmi děkuji. Jana
2008-04-17 09:11:12
Dobrý den, již několik let se mi dělají polypy v čelistních dutinách. Prodělala jsem tři endoskopické operace, ale polypy se mi po odstranění objeví znovu. Jsem alergik (pravidelně beru léky) a na polypy užívám nosní spray Rhinocort. Všechno je bez účinků, proto bych se chtěla zeptat, jestli by můj problém mohla vyřešit homeopatická léčba. Za odpověď velmi děkuji. Jana
2008-04-17 09:09:21
Dobrý den Jano, vašim problémům může pomoci homeopatická léčba. Po chirurgických zákrocích se polypy většinou vytvoří znovu. Současně by Vám ale homeopatická léčba měla pomoci na alergii. Je ale nutná celostní-konstituční léčba - osobní návštěva u homeopata.
Omlouvám se, ještě jsem zapomněla napsat k dnešnímu dotazu ohledně dcery, kterou typuji na Lycopodium, že si ve svých 6letech pořád cucá palec. Mírné domluvy nikdy nezabíraly a k radikálním zásahům jsme nepřikročili z obav, aby to nemělo nějaký negativní psychický dopad. Ještě jednou mnohokrát děkuji za odpověď. Šárka
2008-04-16 15:51:01
Dobrý den,na řitním svěrači mám malou povrchovou trhlinku, která nebolí, ale jakoby pne, občas mírně krvácí (po kálení) a také občas svědí (hl. po umytí, používám antibakteriální gel pro intimní oblasti). Chtěla bych vědět, jestli může jít o fissuru ani nebo jiné onemocnění a zda-li je nutné navštívit lékaře. Děkuji moc za odpověď. Andrea
2008-04-16 15:26:11
Dobrý den Andreo, v tom, jestli máte navštívit lékaře Vám nemohu radit, to je na Vás. Homeopatie může tyto potíže léčit, ale může být zde více příčin a je nutné znát podrobnější informace.
Dobry den, můzete mi prosim napsat na co jsou tyto 3 homeopaticke leky-kalium sulfuricum 30, sepia officinalis 30 a phosphoricum acidum 30? Nektery mi asi nevyhovuje, ale nevim, ktery z nich je na co? Dekuji Tereza
2008-04-16 14:25:20
Dobrý den Terezo, nevím jak často tyto léky užíváte, ale v těchto potencích (30) bych jejich současné užívání výrazně nedoporučoval. Přečtěte si odpověď na podobnou otázku z 2008-04-09 10:06:38. Spíše bych přestal užívat všechny léky a našel si homeopata, který by mi vybral jeden z nich a nebo nějaký úplně jiný. Někteří lidé sice používají kombinované léky na akutní problémy, ty jsou však většinou připraveny z nižších potencí. Opakované dávky potencí které berete, zvláště takováto trojkombinace, může vyvolat i dlouhodobé, nepříjemné stavy. U homeopatických léků, pokud to nejsou nízké potence, které se užívají k podpoře orgánů a podobně, nejde jednoduše říci na co jsou. Každý lék je schopen léčit velmi široký rozsah mentálních i fyzických problémů.
Dobrý den,
trápí mě vaginismus. Sexuolog mi předepsal antidepresiva Apoů-moclob. Zatím jsem však žádný účinek nezaznamenala a přiznávám, že mám z těchto léků trochu strach... Chtěla bych se tedy zeptat, zda lze tento problém léčit také přírodní cestou.
Děkuji, Mirka.
2008-04-16 13:21:18
Dobrý den Mirko, vaginismus je možné homeopaticky léčit. I klasičtí lékaři uznávají, že příčina leží hlouběji v člověku, proto také předepisují antidepresiva, která sice mohou částečně pomoci ale příčinu neléčí, a proto sdílím Váš pocit, že z užívání antidepresiv máte trochu strach. I z hlediska homeopatie je však nutná hlouběji působící léčba a proto nelze doporučit jeden lék, který by pomohl všem s tímto problémem. Je popsáno kolem padesáti léků, které léčí vaginismus a je potřeba vybrat z nich (případně i z více) ten správný lék, aby léčba zabrala. K tomu je nutné homeopatické vyšetření, ale není to vyšetření fyzické. Je to rozhovor, při kterém popisujete Vaše potíže a na jehož základě je možné lék vybrat.
Dobrý den, mám 6letou dceru (je prostřední ze 3dcer,které jsou od ní 3roky),zřejmě má syndrom prostředního dítěte a podle mě je dětský typ Lycopodium. Mám s ní problémy, které bych pomocí homeopatie chtěla vyřešit, jedná se o toto: ráno je vždy nevrlá, podrážděná; když musí vstávat-nechce,leží dál a při nátlaku vrčí, kope; odpoledne bývá unavená-potřeba si zdřímnout;má nízké sebevědomí;je negativní a věčně s něčím nespokojená, brblá; nerada se dělí,žárlí, stěžuje si na kde co,dokáže být ale i poddajná a velice milá, často chce ke mně na klín nebo alespoň sedět vedle mne u stolu, chodí i spát ke mně do postele (buď v noci se probudí a sama přijde a nebo večer žadoní aby mohla usínat u mě), je introvert-nemá ráda pozornost okolí a veřejná vystoupení, nerada prohrává-to se pak vzteká a uráží,někdy je hodně upovídaná, doma k sestrám se chová rozkazovačně a zlostně,hádá se, ale ve školce či jinde mimo domov je spíš plachá,bázlivá a milá, neustále má chuť na sladkosti, v pořádném jídle se jen nimrá, jí velmi málo a pomalu (ve školce i doma je v jídle vždy poslední), ale měla období(3.-4.rok)kdy jedla ráda,často ji kručí v břiše, od miminka až do 3let měla výrazný atop.ekzém, který se jí nyní v mírnější formě vrací (suchá kůže,škrábe se). Můj dotaz tedy zní, mohu zkusit Lycopodium jako konstituční lék? V jaké potenci a jaké dávkování byste doporučil? Alespoň pro začátek, na zkoušku:-) Je mi jasné, že konstituční léky se dávkují ve vysokých potencích a k tomu už je potřeba chodit k homeopatovi. Kdybyste věděl o kvalitním homeopatovi poblíž Kladna, budu moc ráda za typ. Zatím ale prosím o odpověď, zda mohu opravdu zkusit to Lycopodium např.30CH? a v jakém dávkování, abych alespoň nějaké z popsaných problémů eliminovala. Děkuji mnohokrát.
2008-04-16 10:45:18
Dobrý den Šárko, při konstituční léčbě není nutné podávat jen vysoké potence, je to trochu rozšířený předsudek. I po potenci 30 by měla být nějaká odezva, pokud je lék správný. Můžete podat jednu dávku 30ch večer, druhou ráno a potom čekat. Pokud by se stav zlepšil a po nějaké době (řádově týden, měsíc...) by se stav opět zhoršil na delší dobu do stavu jako před lékem, pak můžete lék opakovat. Pokud by se po druhé dávce stav opět zlepšil ale potom se to opět vrátilo, pak by bylo již lepší přejít na vyšší potenci.
Pokud by se zpět objevil ekzém, potom to může být dobrým znamením léčby a je důležité ho neléčit alopatickými prostředky, ale nemusí se objevit - není to pravidlo. To je několik velmi (!) zkrácených pravidel, průběh se liší případ od případu, někdy může být nutná skutečně vyšší potence ale pak by bylo skutečně lepší se poradit s homeopatem osobně. Samotný výběr léku je sice důležitá část homeopatie, ale sledování případu a případné úpravy dávkování, potence atd. je minimálně stejně důležité. Ale pokud máte pocit, že lék Vaší dceři pomůže, pak to můžete takto zkusit. V této potenci by nemělo dojít ke dlouhodobějším (maximálně pár dní u velmi citlivých jedinců) vedlejším efektům, pokud by lék nebyl správný. Podle uvedených potíží je možné, že by mohla potřebovat Lycopodium, ale nelze to potvdit. Pokud by se však dělo cokoliv neobvyklého, pak se poraďte s homeopatem. Bohužel neznám nikoho z okolí Kladna, koho bych doporučil.
Dobrý den, existují nějaká homeopatika na praskliny v konečníku? Dají se koupit v lékárně, nebo jsou na předpis? Moc děkuji za odpověď. Ivana
2008-04-16 10:45:16
Dobrý den Ivano, poud se jedná o jednorázové natržení konečníku z příliš objemné a tvrdé stolice, pak je možné použít lék Calendula officinalis k zahojení rány (podrobnosti viz odpověď na otázku z 2008-03-29 18:02:54). Pokud je to však dlouhodobý-chronický problém, pak je to nutné léčit pomocí celostní homeopatie a k tomu je potřeba homeopatické vyšetření. Je popsáno více než padesát léků, které léčí fisury konečníku, ale v homeopatii je nutné vybrat ten, který celkově odpovídá konstituci daného člověka aby mohla být léčba účinná.
Dobrý den, ještě k mému 4-letému synovi dotaz ze 14.4. 21:38. S homeopatií je to naše první zkušenost, synovi se stále opakují rýmy,které sedají na průdušky, tak jsme chtěli zkusit tuto léčbu. Při první návštěvě nám paní doktorka předepsala k celkové léčbě toto dávkování Calcarea Carbonica 30CH ob den 2 tablety + 200CH ob den 2 tablety. Kontrola za 6 týdnů. Po Vaší odpovědi nevím, jestli mám paní dr. ještě důvěřovat nebo vyhledat jiného homeopata? Silvie
2008-04-16 08:43:57
Dobrý den Silvie, je těžké hodnotit něčí práci jen na základě pár vět. Homeopatie je různorodá a je možné dosahovat dobrých výsledků velmi odlišnými způsoby léčby, neboť je to velmi silný léčebný nástroj. Myslím, že jsem v tomto ohledu hodně tolerantní. Popsaný způsob užívání léku by mohl být někdy použit, ale u čtyřletého dítěte s Vámi popsanými problémy k tomu nevidím žádný důvod a může způsobit velmi nepříjemné zhoršení symptomů i na delší dobu, zvláště pokud jste nebyla informována o tom, že při zhoršení stavu by se měly léky vysadit.
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda by jste mi doporučili nějaký homeopatický lék na pocení v obličeji. Velice se potím ve chvílích, kdy se jiný např. červenají... pokud mluvím před lidmi, pokud je nějaká důležitá situace atd... teče mi pot z celé obličeje tak, jak jsem to nikdy u nikho neviděl. :O( Teplem se to zhoršuje. Už jsem zkusil léky Silicea, Pulsatila a zatím žádné změny.
Velice děkuji za odpověď. Tom
2008-04-15 23:43:44
Dobrý den Tome, výrazné pocení v obličeji je společné více homeopatickým lékům, nejčastěji: Calcarea carbonica, Natrium carbonicum, Muriaticum acidum, Phosphorus, Ignatia amara (mohou být i další) což neznamená, že bych Vám doporučoval je postupně zkoušet, ale jeden z nich by Vám mohl pravděpodobně pomoct. Můžete zkusit ten, který by byl z nich blízký Vaší celkové konstituci.
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jakými homeopatiky mohu léčit vyrážku u devítiměsíčního dítěte, která se mu objevila asi před týdnem. Před 3 nedělemi prodělal tzv. šestou nemoc (horečky a celý se osypal), a tak mám strach, aby mu to neodstartovalo něco závažnějšího. Nevím, zda to může být potravinová alergie, ale nic jsem mu nedávala, co bych neměla předtím odzkoušené. děkuji za radu, zdraví Petra
2008-04-15 16:39:56
Dobrý den Petro, vyrážky u dětí je lepší neléčit samoléčbou. Vyrážky jsou většinou prvním projevem nějaké vnitřní nerovnováhy člověka a jakoukoliv nevhodnou léčbou je možné tuto křehkou rovnováhu ještě více narušit a to i homeopatickými léky. A to i v tom případě, že by vyrážka úspěšně zmizela - nebo spíš právě proto. Právě potlačení vyrážek může mít za následek další, mnohem vážnější potíže. Současně je vhodné vyloučit ze stravy nekysané produkty z kravského mléka - nemusí se jednat o alergii ale jsou přetěžovány játra, která mohla být oslabená prodělanou horečkou a proto se mohla vyrážka objevit až po delší době. Potíže mohli být také způsobeny očkováním, pak je důležité léčit také následky očkování.
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, co dělat při častém pálení v žaludku a nadýmání. Celkově mám pocit, že mám rozhádané celé tělo. Děkuji
2008-04-15 15:47:39
Dobrý den, samozřejmě je vždy vhodné celkové homeopatické vyšetření. Současně by však bylo možné doporučit užívat lék Chelidonium 3D (příprava a užívání viz článek problémy žlučníku), který optimalizuje funkci žlučníku a produkci žluče. Vaše problémy by mohly být pravděpodobně způsobeny právě špatnou funkcí žlučníku.
Dobrý den,potřebuji poradit.Mám 3letou dceru,je velmi aktivní,ale projevují se u ní nervové záchvaty,kdy řve,vzteká se,nic na ni nezabírá a pak to samo odezní a je úplně v pořádku.V noci se často budí s pláčem a zase se vzteká.Je něco z řady homeop.léků,které by pomohly zklidnit její CNS?Děkuji
2008-04-15 13:47:40
Dobrý den, problémy, které popisujete, lze pomocí celostní-konstituční homeopatie léčit, je k tomu však nutné homeopatické vyšetření. Homeopatie funguje zcela jiným způsobem než že by léky přímo uklidňovali CNS. Homeopatický lék celkově vyrovnává narušenou vnitřní rovnováhu v člověku. Proto jen neutlumují tak jako alopatické léky ale celkově zlepší náladu, spánkový rytmus atd.
Dobrý den,prosím o radu ohledně homeopatik na boreliozu.Moje máma ji dostala v r. 2004 a i když byla přeléčena,tak každý rok má v krvi při kontrolních odběrech velké množství protilátek. Takže každý rok musí užívat silné dávky penicilinu.Existují nějaké přípravky z řad homeopatik na úplné vyléčení?Děkuji Zuzana
2008-04-15 13:23:25
Dobrý den Zuzano, pokud nemá člověk žádné specifické problémy ale má stále vysoké protilátky, pak je možné užívat lék přímo na boreliózu (nosoda Lyme disease - podrobnosti viz odpověď na otázku z 2007-12-29 19:47:16). Pro celkové zotavení by bylo potom vhodné pokračovat konstituční homeopatií. Léčba antibiotiky nezničí všechny bakterie. Se zbylými bakteriemi, které jsou částečně na antibiotika rezistentní, si musí poradit imunitní systém sám - ten je však oslaben léčbou antibiotiky. Proto často dochází k tomu, že reziduální bakterie neustále provokují imunitní systém a to způsobuje stav trvalé nemoci - únavy atd. Homeopatie umí stimulovat imunitní systém tak, aby se s boréliózo dokázal tvale vypořádat.
Dobry den,

chtela bych se zeptat, zda je mozne pomoci homeopatie vylecit cukrovku I. typu (nefunkcni slinivka)

dekuji za odpoved
2008-04-15 09:26:52
Dobrý den, pokud je slinivka tak poškozena, že je člověk zcela závislý na inzulínu, tak bych si nedělal přílišné naděje, že by se pomocí homeopatie podařilo závislosti na inzulínu zbavit, i když zcela vyloučit nelze nic. Ale i tak může homeopatie u nemocných cukrovkou prvního typu zlepšit celkový fyzický i duševní stav.
PODĚKOVÁNÍ za vaši poradu ohledně bzučení v uších. Pokojný den LIBOR
2008-04-15 08:50:25
Dobrý večer, prosím, o radu jaký lék podat 4-letému synovi (21kg) na začínající rýmu. Příznaky: oteklá, červená sliznice v nose, hlen zatím průhledný, někdy trošku s krví, nos ucpaný hlavně ráno a v noci. Rýma se neustále opakuje a sedá na průdušky....momentálně asi 3 týdny užívá calcarea carbonica (1x denně 2 kuličky a to 1 den 30CH a další 200CH a) na celkovou léčbu. Který lék lze s tímto při rýmě kombinovat a v jakém poměru a jak často? Díky moc za Vaši odpověď. Silvie
2008-04-14 21:38:28
Dobrý den Silvie, není mi zcela jasné, jakým způsobem Váš syn užívá uvedené léky. Pokud každý den, již tři týdny, užívá lék v potenci 30ch nebo 200ch, pak užívání léků co nejdříve ukončete, neboť problémy mohou být velmi pravděpodobně způsobeny jejich užíváním. Pokud by tomu tak bylo, pak je lepší nechat symptomy odeznít, v nutném případě by bylo možné předchozí léčbu anidotovat. Nebylo by vhodné tento stav komplikovat ještě dalšími léky. Takto časté opakování vysoké potence je nestandardní a rizikové, a k této léčbě bych měl výraznou nedůvěru. Pokud byl lék užit jen jednorázově - 1. den 30ch, 2. den 200ch a pak už nic, pak je to něco jiného, ale pak by měl případný lék předepsat homeopat, který Vám tuto léčbu předepsal, neboť by měl zhodnotit, zda-li tento akutní stav nějak souvisí s celkovou léčbou. Podání léku může vyrušit léčbu konstituční a měl by být předepsán někým, kdo zná celkový stav Vašeho syna, aby celkovou léčbu ještě více nezkomplikoval.
Dobrý den,můžete mi prosím poradit jestli je vhodný na sluneční alergii homeopatický lék Natrum muriatikum? V jakém ředění a jak često se tento lék užívá? Děkuji moc za radu Veronika
2008-04-14 14:11:49
Dobrý den Veroniko, Natrium muriaticum je velmi častým lékem na sluneční alergii ale není jediným. Bylo by vhodné zistit, zda-li Vaše celková konstituce tomuto léku odpovídá. Dávkování je hodně závislé na fyzickém stavu. Pokud byste zjistila, že Vám tento lék sedí i podle dalších symptomů, pak byste mohla zvolit například užívání potence 5ch léku ředěného ve vodě (podrobnosti např u 2008-04-04 13:34:24) 1 krát denně pět kapek. Vysadit lék při zhoršení či zlepšení. Toto je relativně nejbezpečnější způsob užívání, pokud lék nevybírá homeopat. Pokud by se ani po čtrnácti dnech stav nelepšil, tak je potom potřeba pravděpodobně jiný lék, a k výběru by bylo vhodnější navštívit homeopatickou poradnu.
Dobrý den, mohl byste mi doporučit homeopatika pro stábilizaci vaginálního prostředí, proti kandidóze? Děkuji. R.š.
2008-04-13 16:52:32
Dobrý den R. Š., pro předepsání homeopatik pro tyto problémy je nutné homeopatické vyšetření (homeopatické vyšetření nespočívá ve fyzické prohlídce ale ve vyslechnutí subjektivních pocitů pacienta). Samozřejmě je nápomocné se vyhýbat léčbě antibiotiky a zavádět živé bakteriální kultury.
Dobrý den, chci se zeptat byla jsem na trhání krčních mandlí, a zbytku nosních mandlí. Mám po zákroku, již je tomu šestý den, a mám příšerné bolesti v oblasti krku. Ošetřující doktor mě poradil užívat proti bolesti pouze Paralen. Prý ostatní léky, tlumící bolest mohou znovu navodit krvácivost. Prosím o radu, jak utlumit tuto neskutečnou bolest, jaké použít popřípadě farmaceutika nebo přírodní cestou formou bylinek. S pozdravem Martina, Brno - prosím odpověď na e-mail boombac@seznam.cz
2008-04-12 17:30:40
Dobrý den Martino, pro pooperační bolesti, které jsou způsobeny ranami, je nejužitečnějším lékem Calendula officinalis (podrobnosti u otázky z 2008-03-06 14:32:56). Ve Vašem případě by bylo vhodné co nejdříve užít lék v potenci 15ch a dál užívat dvakrát denně. Pokud se bude stav již zlepšovat, tak snižte četnost na jednou denně, případně vysaďte úplně. Pokud ani po třech dnech nebude žádné zlepšení, je druhým možným lékem Staphisagria ve stejném dávkování. Pokud ani to nebude zabírat, je nutné homeopatické vyšetření.
Dobry den,mam tyto potize a uz nevim co mam delat.Vsechny testy i na onko.jsou v poradku.Lepi se mi vicka,boli oci,picha mi ruzne telo,boli horni patro,ruzne cela hlava,postranach v krku,ruzne zily po tele,nekdy divne je citit muj pot,mam natekli jako oci,boli na pohmat bricho.mam nekdy jako nateklej jazyk,a mnoho dalsich problemu ktere s polu urcite souviseji.Tyto problemy trvaji 2 roky a stale se zhorsujou.Pry muzu mit stafilokoky a na ty pry neprijdou.je mi 43 let.Dekuji za odpoved ad je jakakoliv.Petr V.
2008-04-12 17:16:19
Dobrý den Petře, pro homeopatickou léčbu problémů, které popisujete, je nutné homeopatické vyšetření. Máte pravdu, že většinou jednotlivé zdravotní problémy u člověka spolu souvisí a pro celostní-konstituční homeopatickou léčbu je právě toto jedna z nejdůležitějších věcí, neboť je předepisován lék, který v sobě zahrnuje celý komplex zdánlivě nesouvisejících symptomů. Homeopatie umí léčit i případy, které pro běžnou lékařskou medicínu nemají žádnou zjevnou příčinu a jsou proto "neléčitelné". Na základě několika symptomů nelze však konstituční lék doporučit, během homeopatického vyšetření, které trvá obvykle nejméně hodinu se zjišťuje mnohem více informací i z minulosti, celkový stav člověka atd. Jedině tak může být léčba účiná.
Dobrý den.Dají se nějak vyléčit cysty v prsu.Doktor mi tvrdí že to nejde a kdo to dokáže že už by měl nobelovu cenu.Tak nevím ,ale ráda bych se do toho pustila.Je mi celkem jedno kolik to bude stát času.Děkuji za odpověd.Hana
2008-04-12 16:03:53
Dobrý den Hano, u prsních cyst je důležitý komplexní terapeutický postup, nejen předepsání homeopatického léku ale i vhodné potravinové doplňky, reflexní masáže, lymfatické masáže, případně i masáže prsou a i určitá úprava životosprávy, pokud jsou přítomné určité rizikové faktory. Většinu věcí může člověk provádět sám, není nutné absolvovat nějaké drahé a časově náročné terapie. V několika větách není možné popsat všechna možná doporučení, navrhoval bych alespoň krátkou konzultaci pro seznámení s možnýmy postupy. Samozřejmě je dobré léčbu dále podpořit homeopatickými léky a případně i celostní-konstituční homeopatií.
Dobrý večer. Lze vyléčit homeopaticky akné, poruchy mazotoku, či hormonální nerovnováhu. Domnívám se, že toto mám. Můžete pomoct?
Ivoš H.
2008-04-11 23:46:19
Dobrý den Ivoši, popisované problémy lze léčit najednou pomocí celostní-konstituční homeopatie - návštěvou v homeopatické poradně.
Děkuji mockrát za Vaši odpověď z 9/8. Průjem v období růstu zubů opravdu zapáchá kysele - prosím o radu ohledně dávkování homeopatika Rheum palmatum. Jinak ještě doplňuji, že z nosu mu teče vodnatý sekret neustále, jen v období růstu zubů je to mnohem horší. Jinak kluk - když už něco sní, tak je to vždy slané (vezme si hranolku z našeho talíře v restauraci, na návštěvě ochutná popcorn, když dostane rohlík, slízne sůl). Neměl byste kontakt na nějakého homeopata z okolí Liberce, případně České Lípy, kterému důvěřujete?. Děkuji mnohokrát.
Iva
2008-04-11 20:14:27
Dobrý den Ivo, u léku Rheum palmatum není příliš popsána ani vodnatá sekrece z nosu ani chuť na slané, ale není to příliš dobře popsaný lék. Je u něj však výrazné nechutenství spojené s výrazným kyselým průjmem a i podrážděností a teplotou během prořezávání zubů a proto mě tento lék pro Vašeho syna napadl. Může se toto však vyskytovat i u jiných léků, proto lék zabrat nemusí a pak je skutečně lepší homeopatické vyšetření. Bez vyšetření také nelze doporučit nějakou vyší potenci léku, proto pokud chcete lék vyzkoušet, zkusil bych potenci 30ch (která by měla být volně dostupná v lékárně) jednorázově dvě kuličky večer a potom dvě kuličky ráno (dále nepokračovat! Celkem užít jen čtyři kuličky). Při této potenci bych se neobával vyvolání nežádoucích symptomů. V případě jakékoliv reakce pište na můj e-mail.
Nevím bohužel, koho bych Vám mohl doporučit.

Dobrý den chtěla bych se zeptat na význam vyšetření biopsie na RUT.DĚKUJI ZA ODPOVĚD Daniela Rychtrová
2008-04-11 18:39:50
Dobrý den paní Danielo, neznám bohužel podrobnosti týkající se tohoto vyšetření.
Dobrý den,
mám dvouletého syna,který špatně papá. Jí hodně málo, a většinou ho do všeho musím nutit. Dětská lékařka nám přdepsala "lycopodium clavatum 9 ch", 5 kuliček ráno od pondělí do pátku. U léku nebyla žádná příbalová informace a tak jsem se nedověděla nic podrobnějšího. Můžete mi prosím říct, zda je to pro mého syna vhodné a jak by tento lék měl v jeho případě asi pomoci. Bojím se, abych jeho nechutenství ještě nezhoršila. děkuji. Vlasta a Kubík
2008-04-11 13:22:24
Dobrý den Vlasto a Kubíku, u homeopatických léků neexistují žádné příbalové informace. Použití jednoho léku je většinou tak široké a většinou ani není jednoduše popsatelné (je běžné, že je o jediném léku napsaná celá kniha), že udělat příbalové informace vpodstatě nelze. Nelze doporučit ani nedoporučit lék jen na základě toho co píšete. U Lycopodia může být přítomná snížená chuť k jídlu a také pocit najedenosti při snědení malého množství potravy. Je to lék, které má velký vztah k zažívání, trávení a játrům. Při doporučeném dávkování bych se neobával lék užívat, v případě jakýchkoliv reakcí je lepší vždy s další dávkou počkat.
Dobrý den, mám problém s konečníkem. Za poslední dva dny mi teče s občasnymi přestávkami (cca 0,5 hodiny) tekutina z konečníku. Je to nepříjemné a je tím i hrozný pach... Když se mi chce na velkou, někdy z konečníku i krvácím. Co způsobuje onu tekutinu z konečníku, která páchne. Ráno jsem si všiml, že spodní prádlo je od oné tekutiny žluté. Prosím o Vaši odpověd popř. kam se mám obrátit. E-mail: skola.m@volny.cz
2008-04-11 11:00:17
Dobrý den, k řešení Vašeho problému by bylo nutné podrobnější homeopatické vyšetření. Vámi popisované potíže mohou být společné více lékům (např. Podophyllum peltatum, Aloe socotrina, Baptisia tinctoria, Colocynthis, Colchicum autumnale,...) a je nutné vybrat ten správný, který bude účinný. Současně bych ale navštívil i klasického lékaře, pokud by se stav zhoršoval a byla přítomna krev ve stolici, případně by to bylo doprovázeno zvýšenou teplotou. Příčin může být více, včetně infekce.
Dobrý den,je mi 15 let a ještě jsem nezačla brát antikoncepci a milovala jsem se s přítelem bez jakékoliv ochrany.Můžete mi prosím poradit co mam dělat...nechci být v jiném stavu!!Vím že jsem na to měla myslet dříve!!Předem Děkuji za odpověd..!Andrea
2008-04-10 23:59:29
Dobrý den Andreo, moc dobře chápu, že Vám tato situace dělá strarosti ale bohužel nevím, co bych Vám mohl poradit.
Dobrý den, moje 1,5roční dcera má atopický exém. Po návštěvách bazénu se jí udělaly molusky na obličeji a na rukách. Můžete mi prosím poradit, jak se modusek zbavit. Kožní lékař nám doporučil seškrabání, což se mi zdrá dost drastické. Děkuji Lenka
2008-04-10 22:16:10
Dobrý den Lenko, v odpovědi na otázku z 2008-02-29 21:56:22 (ale i jinde) jsou nějaké podrobnosti k léčbě molusky, ale pokud má Vaše dcera atopický ekzém, bylo by vhodnější se zaměřit na léčbu celkovou - celostní-konstituční homeopatií, a léčit tak hlavně atopický ekzém současně s moluskou.
Dobry den, ve dvou letech se synovi objevil exem.Jeho teta je i v dospelosti tezka atopicka. Nedari se nam pitny rezim, pres veskerou snahu nevypije vic nez pul litru denne (prevazne voda, nekdy caje). Jime velmi zdrave, ale zpetne jsem zjistila, ze i spoustu alergenu (mleko, vejce, alergenni druhy ovoce, zeleniny, lustenin). Pokousim se alergenni potraviny vysledovat, nevim presne jak postupovat. Mam eliminovat jeho stravu na vylozenne nealergenni potraviny? A jak dlouho u ni setrvat pred zkousenim dalsiho alergenu?
Existuje nejake homeopatikum, ktere exematikum pomaha obecne? Skrabe se jen velmi malo, spise vubec. Prave kolinko je podstatne horsi nez leve.
Jinak se synek velmi vesele podstaty, snadno zvladnutelny, zivy, bystry, jinak zdravy.
Velmi dekuji za odpoved. Gabina
2008-04-10 20:32:29
Dobrý den Gábino, pro léčbu atopických ekzémů by měla bý zvolena celostní-konstituční homeopatická léčba - homeopatické vyšetření. I homeopatický lék předepsaný jen povrchově na ekzém by mohl v budoucnosti způsobit další problémy. Není žádný obecně doporučitelný lék pro ekzematiky. Pro homeopatickou léčbu není příliš důležité, na jaké potraviny je dítě alergické - vynechání alergenů samozřejmě pomáhá ale není to léčba - dlouhodobě se tím problém neřeší. Nejdůležitější je nezatěžovat játra, snažil bych se vynechat živočišné tuky, zvláště mléko, máslo, mléčné výrobky (vyjma živých jogurtů). Konstituční homeopatická léčba může atopické ekzémy skutečně vyléčit (a nejen potlačit jako alopatická léčba, což může způsobit další zdravotní problémy), zvláště, pokud léčba začně co nejdříve po objevení se problémů.
Dobrý den, mám měsíčního syna, který má občasné problémy s trávením - resp. s odříháváním. Pokud si po kojení neodříhne, trápí ho pak vzduch v žaludku třeba i pár hodin až to vyústí vrácením obsahu (mlíka) zpět do pusinky a často při pláči i vystříknutím z nosu. Bývá u toho dost neklidný a nemůže pak usnout. Pokud si odříhne je vše v pořádku a je to velmi spokojené dítě. Poslední dobou se nám bohužel situace výše popsaná opakovala častěji, proto prosím o radu.
Děkuji a zdravím, Magdalena
2008-04-10 18:21:47
Dobrý den Magdaléno, k výběru léku by bylo vhodné homeopatické vyšetření. Tyto problémy jsou časté u dětí, které potřebují lék Calcarea carbonica, ale tento lék by se mohl podat pouze tehdy, pokud by dítě konstitučně odpovídalo tomuto léku. Jinak je ještě více léků, ze kterých by bylo možné vybrat na základě dalších symptomů a celkové kostituce dítěte. Velmi užitečné (což pravděpodobně víte) je však mechanicky pomoci dítěti k odříhnutí - držet ho ve vzpřímené poloze přes hrudník a trocho natřásat, dokud si neodříhne.
Dobrý den, potřeboval bych poradit.
Již tři neděle mi nepřetržitě píská (bzzzučí) v levém uchu, ORL nález negativní (možný tinnitus), doporučen lék betaserc16 na prokrvení vnitřího ucha.
Mám zájem o homeopatickou léčbu, existuje nějaký vhodný monokomponent? Z laických zdrojů mi byly doporučovány cimicifuga nebo kali carbonicum. Zatím jsem nic nezkoušel, chtěl bych odbornout poradu.
Děkuji vám za odpověď, začínám být zzzzzzzzzoufalý.
LIBOR
2008-04-10 16:33:16
Dobrý den Libore, chápu Vaší zoufalost, ale bzučení v uchu je popsáno u 181 léků, z toho asi u dvaceti léků je tento symptom výraznější, Kalium carbonicum je jedním z nich a bzučení se zlepšuje, když člověk nakloní hlavu. Pokud tento symptom máte, tak byste ho mohl zkusit, ale neznamená to ještě, že zabere. Tento lék by také mohly doprovázet husté, táhnoucí se výtoky (při rýmě) z nosu - a pravděpodobně těmito výtoky ucpaná Eustachova trubice. Ale obecně je potřeba znát více symptomů k předepsání léku. Cimicifuga není výrazná u bzučení v uchu.
Dobrý den, prosím o radu. Existuje homeopatikum podporující kojení, mám 3-týdenního syna, který se narodil sekcí a od začátku jsou problémy s nedostatečnou laktací. Moc děkuji. Marika
2008-04-10 11:09:58
Dobrý den Mariko, klasickým lékem na zvýšení laktace je lék Ricinus communis. Lze užívat například dvakrát denně potenci 5ch (na této stránce je toho již o tomto léku napsáno hodně, najděte si v textu slovo "ricinus" pomocí funkce hledat ve vašem vyhledávači). Pokud však lék nezabírá, pak je pravděpodobně potřeba lék jiný, ale výběr by již měl provádět homeopat podle dalších symptomů. Ke zvýšení laktace je možno použít mnoho léků, ze kterých je nutné vybrat ten správný.
Dobrý den,můžu podat svému 5-měsíčnímu synovi homeopatika,když nemůže v noci spát?Budí se po 2 hodinách na kojení a mezitím spí velice neklidně a povrchně.Přes dne je pak unavený a ospalý. Přitom dobře prospívá, váží 7,5kg a pouze ho kojím.Můžete mi poradit jaký homeopatický přípravek "na spaní", který by byl vhodný? děkuji Martina
2008-04-10 09:53:02
Dobrý den Martino. Narušený spánkový rytmus má většinou nějaké hlubší příčiny, které je možné léčit pomocí celostní-konstituční homeopatie. Jakékoliv "uspávací" prostředky jsou většinou jen dočasným řešením. Lze použít nějaké uklidňující čaje (meduňka, chmel,...) ale pomocí konstitučního léku je možné upravit celkovou rovnováhu tak, aby se upravil celkový spánkový rytmus. K tomu je nutné homeopatické vyšetření.
Dobrý den, prosím o radu, existuje nějaký podpůrný homeopatický prostředek při onemocnění planými neštovicemi? Dcera (3 roky) s nimi přišla do styku, chci být připravena.
Děkuji za radu a přeji hezký den.
Magdalena
2008-04-09 16:58:37
Dobrý den Magdaleno, Vaše otázka je velmi podobná otázce 2008-03-21 16:45:27, odpověď by byla podobná.
Děkuji Vám za odpověď ze 4.6.2OO8. Ida
2008-04-09 10:47:56
Dobrý den, prosím o radu. Trpím opakovanými skoro měsíčními infekcemi HD. Všechna lékařská vyšetření jsou negativní. Trpím nespavostí. Začala jsem se proto léčit homeopatickými léky. Byly mi předepsány: baryta carbonita, lycopodium clavatum, stramonium a argentum nitricum - vše v ředění 30CH 3x2. Užívám týden, nespavost se zhoršila, navíc mám atakovité prudké vnitřní třesy a špatné psychické pocity. Má homepatka bude 1 měsíc nepřítomna, tak nevím, zda tyto léky vysadit, nebo je to přechodný stav. Děkuji za radu a přeji příjemný den. Barunka
2008-04-09 10:06:38
Dobrý den Barunko, užívat takovouto kombinaci léků bych výrazně nedoporučoval. Nejvhodnější je užívání léků vysadit a počkat, až se stav stabilizuje a pak si spíše najít jiného homeopata. Pokud by nepříjemné stavy přetrvávaly, pak je možné se pokusit léky antidotovat například pitím kávy ale lepší je, pokud potíže odezní samy. Pokud by ani to nepomohlo, pak je možné zasáhnout i homeopatickými léky, ale to by se mělo dělat v krajním případě, neboť by se tím mohla ještě více zkomplikovat další léčba. Vžy je lepší chvilku počkat a nechat symptomy odeznít. Napiště případně, pokud by se Váš stav nelepšil.
Dobrý den, taky prosím o radu, chystám se na plastickou operaci břicha a tak jsem se chtěla zeptat na nějaké homeopatika jako prevenci zdárného průběhu operace a následně na zmírnění bolesti,otoků, lepší srůstání tkáně a hojení jizvy.Jak dlouho před operací začít užívat a jak dlouho po operaci v užívání pokračovat.Mockrát děkuji. Marcela
2008-04-09 10:03:50
Dobrý den Marcelo, před a po operaci lze užívat Calendula officinalis na dobré hojení ran (podrobnosti u otázky z 2008-03-06 14:32:56). Po operaci mohou nastat i další problémy, užitečnými léky jsou například Arnica montana, pokud vzniknou nějaké hematomy - modřiny, které mohou být i bolestivé, nebo Hypericum perforatum, pokud jsou poraněná místa s nervovým zakončením, která jsou hodně bolestivá. Ale mohou být použity i jiné léky, pokud nastanou nějaké jiné potíže, podle konkrétních symptomů.
Dobrý den, chtěla bych vás poprosit o radu - můj syn 2,5 let trpí nechutenstvím. V podstatě není ochotný vzít do pusy nic jiného než masový vývar ( se zeleninou a těstovinami) a mléko ( na radu pediatra mu do něj přidávám nutridrink. Ovoce, chléb, jogurty, sýry, ale ani sladkosti - bonbony, sušenky, čokoládu, vše odmítá. Problémy se vlečou od malička - všechny kašičky, přesnídávky, polévky prskal, nikdy jsem do něj nedostala víc než 5 lžiček. Jinak je zdravý, veselý, velmi živý, jen se mu velmi problematicky prořezávají zoubky a to pak odmítá úplně vše včetně mléka. Prořezávání je provázeno vždy průjmem, teplotou a neklidem a velmi výraznou vodnatou sekrecí z nosu.
Mnohokrát děkuji za radu.
Iva
2008-04-09 00:10:23
Dobrý den Ivo, pro léčbu problémů, které popisujete, je obvykle nutné homeopatické vyšetření, neboť v tomto případě by byla účiná celostní-konstituční léčba. Nelze většinou doporučit něco takto "na dálku". Avšak pro příznaky, které popisujete, mne napadl lék Rheum palmatum. Dalším symtomem, který je pro tento lék typický je, že průjem kysele zapáchá a i celé dítě může zapáchat kysele. Mívá raději teplo. Pokud by tyto symptomy souhlasili, pak napište ohledně případného dávkování léku. Jinak mohou být potřeba pro podobné symptomy ještě jiné léky, mezi kterými by bylo nutné vybrat na základě homeopatického vyšetření.
dobrý den,chtěla bych poradit jak na zbytnělou nosní mandli?Dcerka prodělala 2 záněty středouší a nyní má velmi zbytnělou mandličku.dr.nutí dát pryč, já bych raději vyzkoušela homeopatika.Moc děkuji za odpověď,Lenka
2008-04-08 19:13:52
Dobrý den Lenko, zvětšení nosních mandlí je nutné léčit celostní-konstituční homeopatickou léčbou. Není to jen lokální problém, na který by bylo možné doporučit nějaký jeden lék. Je to problém celého imunitního a lymfatického systému a proto je potřeba homeopatické vyšetření. Současně jsou vhodné lymfatické masáže. Na této tránce je více podobných dotazů, můžete je vyhledat pokud zadáte vyhledat slovo "mandle".
jak se nazyvá květ lísky
2008-04-08 15:04:51
Samčí květy jsou jehnědy, jak se jmenují samičí, to nevím.
Dobrý den, mám vrozenou ¨vadu krve¨ Autoimunní Hemolitická Anémie v Anamnéze.
Doktor mi říkal že musím každý půl rok jezdit na test krve, ale už přes 2 roky jsem nebyl na žádném. Nevím, jestli se mám něčeho bát a nebo být v klidu.
Sám doktor mi řekl co nesmím a čemu se mám vyhýbat, ale neřekl nic, co by mohlo následovat při nevnímání, či nedbalosti jeho rad. Mám se něčeho obávat..?
Děkuji, František
2008-04-07 16:51:35
Dobrý den Františku, konkrétní rizika a závažnost Vám může sdělit jen specialista a to na základě testů. Druh Vaší anémie je způsoben předčasným zánikem čevených krvinek. Důležité je, zda-li a do jaké míry pociťujete problémy s anémií spojené - slabost, závratě apod. Pro zmírnění těchto symptomů lze obohatit organizmus železem v přírodní formě, napříklat melasou, a z homeopatických léků například Ferrum phosphoricum v nízké potenci - 5ch jednou deně (při douhodobějším užívání se poraďtě je lepší konzultace). Užívání železa v tabletách je toxické a zatěžuje játra čímž dále oslabuje organizmus. Tato doporučení jsou však jen pro zmírění potíží. Pro dlouhodobou léčbu příčiny tohoto onemocnění je však nutná celostní-konstituční léčba - homeopatické vyšetření v poradně. Pravidelné testování krve je dobré i pro homeopatickou léčbu - je důležitým zdrojem informací pro posouzení účinnosti léčby. Nevím, jaké Vám dal doktor rady a tedy nemohu říci, čeho byste se měl obávat při jejich nedodržování.
Dobrý den, měla by prosím homeopatie vliv na komorovou arytmii, případně na alespoň udržení stavu dvojcípé chlopně, aby se nezhoršovala? Děkuji Jája
2008-04-07 16:48:59
Dobrý den Jájo, pomocí homeopatie je možné léčit i srdeční problémy, arytmie, srdeční - chlopení vady a podobně a pokud jsou poruchy vratné, pak může dojít ke skutečné léčbě a nejen k zastavení zhoršování. Pro léčbu a výběr vhodného léku je nutné znát více podrobností - symptomy, které doprovázejí Vaše problémy a k tomu je vhodné osobní homeopatické vyšetření.
Dobrý den, mám syna s diagnózou juvenilní idiopatická artritida. Nemoc se projevila ve dvou letech, nyní je sedm. Léčí se Methotrexatem (nyní 5mg jednou týdně). Je možné užívat k lékům navíc homeopatika? Pokud ano, tak jaká a v jakém množství? Váží 22 kg. Poradíte mi, prosím?
Děkuji
Michaela
2008-04-07 12:01:10
Dobrý den Michaelo, pro léčbu Vašeho syna je vhodná celostní-konstituční léčba, neboť se jedná se o dlouhodobý chronický problém a k tomu je nutné homeopatické vyšetření. Je možné léky užívat současně, ale léky, které se užívají na tato onemocnění částečně ruší homeopatickou léčbu, takže se homeopatika musí užívat častěji. Proto také někteří homeopaté podmiňují homeopatickou léčbu vysazením klasických léků, před čímž ale ve Vašem případě varuji. Dávky alopatických léků by měly být snižovány jen při zlepšení příznaků a po domluvě s lékařem.
Dobry den, po uspesne lecbe lymfatickeho nadoru chemoterapii (temer uplna remise) me ceka jeste 15-18 davek ozarovani. Neni nejake homeopatikum, ktere by zmirnilo negativni vliv zareni? Dekuji, Olivie
2008-04-07 06:37:37
Dobrý den Olivie, přečtěte si, prosím, odpověď na otázku z 2008-04-05 17:07:00, kde je napsáno o používání léku Cadm-sulph. Pro případné další podrobnosti napište.
Dobrý den!
Jsme čtyřčlenná rodina a s výjimkou nejmladšího syna máme všichni v krku pyogenního streptokoka. Všichni tři jsme přeléčeni již podruhé antibiotiky. Já s manželem na kontrolní výtěr teprve půjdu, synovi ani druhá antibiotika nepomohla (nejdřív bral Ospen, pak Vercef). Je mu 11 roků.
Já jsem byla léčená taktéž Ospenem, pak Zinnatem.
Manžel bral Penbene a pak Klacid.
V případě, že budu mít v krku opět tohoto streptokoka, další antibiotika již nechci a o krční mandle bych také nerada přišla. Chtěla bych proto zkusit alternativní léčbu.
Prosím, poraďte mi, co bychom mohli zkusit.
Děkuji a čekám na Vaši odpověď.
Hanka
2008-04-06 18:10:44
Dobrý den Hanko, bez osobního vyšetření nelze žádnou léčbu doporučit. Pokud se stále jedná o akutní problém - zvýšené teploty, bolest v krku, obtížné polykání, pak homeopat může předepsat akutní lék po krátké návštěvě podle konkrétních symptomů (případně lze i nalézt lék podle dalších symptomů z běžných homeopatických příruček pro aktní problémy), pokud je to problém dlouhodobý, odolávající léčbě antibiotiky, pak bude možná nutná celostní-konstituční léčba, aby se organizmus chronického problému zbavil a stal se odolný proti případným dalším infekcí. Ta vyžaduje delší - klasické homeopatické vyšetření.
Dobrý den,prosím o radu,několik let 2x až 3x do roka asi 10dní v kuse krvácím z vnitřního hemoroidu.Vloni jsem prodělala kolonoskopii,kt.vnitř.hem.potvrdila,jinak vše v pořádku.Letos nepřetržitě krvácím už měsíc,využívala jsem detralex a čípky,5 dnů byl klid,ale dnes se krvácení obnovilo.Mám také problémy s varixi.Může to spolu souviset?Děkuji za odpověď.Božena
2008-04-06 14:59:17
Dobrý den Boženo, varixy i hemoroidy spolu souvisí, neboť se jedná o zcela stejný problém. Hemoroidy jsou v podstatě varixy v konečníku. Protože se ale odírají během stolice, jsou bolestivé a mohou krvácet. Může pomáhat pití lžičky jablečného octa ve sklenici vody, případně vtírání do postižených míst. Homeopatie může být velmi účiná, ale je nutné vybrat správný lék podle dalších symptomů. Léků na podobné problémy je více a jen správně vybraný lék může být účinný.
Dobrý den , prosím existuje nějaký homeopatický přípravek na hubnutí?Zkoušela jsem mnohokrát různé praparáty,ale většinou jde jen o falešnou reklamu.
Dále prosím o homeopatický přípravek na zmírnění křečových žil.Moc děkuji za odpověď.Ida.
2008-04-06 13:00:07
Dobrý den Ido, "zaručené" homeopatické prostředky na nějaké konkrétní problémy nebo onemocnění jsou většinou preparáty složené z klasických homeopatik, které jsou často indikovány pro daný problém a tak účinky těchto léků jsou víceméně věcí náhody. Pokud nefungují, tak to není chybou homeopatie. Klasický homeopat postupuje tak, že hledá příčiny a širší souvislosti takového problému a hledá konkrétní lék, který tuto příčinu léčí. A tak pokud je nadváha způsobena nějakou vnitřní nerovnováhou, je možné jí zjistit a léčit. Nadváha i křečové žíly spolu pravděpodobně mohou souviset, takže během léčby by se mělo upravit obojí. Je k tomu ale nutné osobní vyšetření. Pro křečové žíly je také vhodné pít denně vodu se lžičkou jablečného octa, případně i koupele v tomto roztoku.
Dobrý den,
naší 4 měsíční holčičce se v pusince dělá moučnivka a afty, při krmení pak pláče. Začali jsme používat Borax 9 CH (2 kuličky 3x denně) a vše se upravilo. Bohužel po dvou dnech, kdy Borax vysadíme se vše opakuje. Jak dlouho můžeme Borax používat? Lze tyto problémy řešit ještě nějak jinak? Za odpověď předem děkuji. Petra
2008-04-05 19:46:27
Dobrý den Petro, vašeho dotazu se týkají i odpovědi na dotazy z 2008-04-04 13:34:24 a 2008-04-01 12:19:43. Lék je možné nějakou dobu užívat, případně pokračovat v nižších dávkách (5ch nebo 9ch jenou denně) po počátečním vymizení potíží, ale pokud by se problémy i po několika týdnech užívání po vysazení znovu objevily, pak by bylo lepší, aby homeopat vybral nějaký hlouběji působící lék.
Dobrý den,
jsem po operaci tlustého střeva a zřejmě mám metastázy do plic a jater, a mám pokračovat chemoterapií, můžete mi něco poradit
2008-04-05 17:07:00
Dobrý den, nejdůležitějším lékem na snížení vedlejších účinků chemoterapie i ozařování je Cadmium sulphuricum. Lze užít i preventivně a i po léčbě. Například před započetím chemoterapie lze vzít dávku Cadm-s 30c a potom další dávku po ukončení série. Na další problémy je možné užívat další homeopatika ale je důležité znát symptomy. Také je možné podporovat orgány, které jsou ohrožené a lze i specificky předepisovat homeopatické léky na nádory v konkrétním orgánu ale k tomu je také potřeba znát další symptomy. Homeopatie může výrazně pomoci u nádorových onemocnění, ale je důležitý osobní přístup. Současně bych i dopuručil velmi jednoduchý recept, který může být účinný, a to je užívání javorového sirupu s jedlou sodou (připravuji o tom podrobný text, který bude publikován na těchto stránkách, ale pokud napíšete e-mail, mohu Vám poslat podrobnosti s přesným návodem již nyní. Nebo naleznete v angličtině pomocí googlu, po zadání klíčových slov: maple syrup soda Jim Kelmun)
dobrý den, mám 7týdenní dceru, při narození měla 3,64kg a nyní má 4,3kg. Máme problém, že mi večer při kojení pláče a nechce se dobře přisát, trpí hodně prďánky, tak to přikládám tomu nebo mám možná večer méně mléka. Občas dávám večer Nutrilon (vypije 90ml) a je po něm klidná. Tak nevím, jestli jí nedělá špatně moje mléko. Nic nadýmavého nejím. Také do této doby měla stolici několikrát denně a teď už pátý den nic. Prosím poraďte mi. Mockrát děkuji
2008-04-05 12:09:46
Dobrý den, z hlediska homeopatie Vám toho moc nemohu doporučit, neboť uvádíte příliš málo informací. Pro plynatost je určitě velmi dobrý fenyklový čaj. Po umělé výživě, pokud tato výživa dítěti zachutná, většinou spí mnohem lépe což je běžné, neboť je proti mateřskému mléku kaloričtější a částečně i hůře ztravitelná. Takže dítě se zklidní, protože je vpodstatě přecpané. Proto není důvodu si myslet, že je Vaše mléko horší. Nejlepší je ho ochutnat a sama zjistíte, jestli je dobré. (Samozřejmě stres má vliv na kvalitu i chuť mléka.) Proto je také lepší pár dní přečkat, aby si dítě samo svým sáním vytvořilo pro něj optimální tvorbu mléka. Často má žena večer po celém dni méně mléka a dítě se právě večer chce najíst co nejvíce, aby se mohlo pořádně vyspat. A je pak rozčilené, že je mléka málo. Proto, i když dáte umělou výživu a dítě pak na delší dobu usne, tak pokud se mléko vytvoří, tak je dobré odstříkáváním prsa rozkojovat. Tvorbu mléka jde i podpořit lékem Ricinus communis (najdete ve více odpovědích na této stránce). Umělá výživa také může způsobit obtížnější vyprazdňování. Ale to jsou skutečně jen obecné poznámky. Pro návrh případného homeopatického léku by bylo nutné homeopatické vyšetření. Zvláště pokud by pokračovala zácpa. Ze zácpy může být dítě hodně podrážděné.
Dobrý den,prosím poradíte mi ohledně zdraví mé 4leté dcerky? Doktoři nám diagnostikovali průduškové astma. Děkuji.
2008-04-04 20:11:25
Dobrý den, astma je nejlepší začít léčit co nejdříve po zjištění diagnózy, protože mohou být výsledky nejrychlejší. Astma je však nutné léčit celostně-konstitučně. Nelze doporučit pár léků, které je možné vyzkoušet. Pro homeopata jsou důležité nejen podrobné symptomy, ale i zdravotní historie (i během těhotenství), zvláště případné ekzémy a alopatické léčby. Neboť je to potenciálně vážný chronický problém, je vhodné řádné homeopatické vyšetření.
Dobrý den psala jsem Vám ohledně boraxu a moučnuvky děkuji za odpověd´. Ale nerozumím tomu ředění( ve vodě a nebo v lihu ) měla jsem borax 5ch o firmy Boiron volně prodejný v lékarně. Mužete mi to vysvětlit nebo napsat odkaz kde si to přečtu nic jsem o tom nenašla moc děkuji za odpověd´Jarka
2008-04-04 13:34:24
Dobrý den Jarko. Párkrát to tady již bylo zmíněno - pro dlouhodobější podávání je vhodnější si připravit vodný nebo lihový roztok. Je mnoho způsobů ale např.: do kapátkové lahvičky 10 - 25 ml se do dvou třetin nalije 20% líh (Pokud by se jednalo o hodně malé dítě a měla byste obavy z podávání lihu, pak je možné použít jen destilovanou vodu, ale roztok uchovávat v ledničce a nepoužívat déle než 14 dní) a dají se dvě kuličky léku (nesahat na ně rukou). Před každým užitím se s lahvičkou pětkrát bouchne o tvrdou podložku a podávají se u dětí například čtyři kapky rozmíchané ve sklenici vody. Přesto však, kdyby i po měsíčním užívání léku a jeho vysazení se moučnivka objevila znovu, pak by byla vhodnější kontrola u homeopata. Bylo by možná vhodnější najít jiný lék, který by měl dlouhodobější účinky. U malých dětí se pomocí léku může překlenout určité období, kdy jsou na moučnivku náchylné a se sílící imunitou se pak dokáží sami s problémem vyrovnat. Ale pokud ne, tak je pak vhodné podpořit i celkově celý organismus konstitučním lékem, aby se problém jen neodsouval.
Dobrý den, moc bych chtěla poprosit o radu. Můj 4-letý syn má již asi půl roku na některých místech po těle molusky. Od některých maminek jsem se dozvěděla, že by snad měla existovat homeopatická léčba tohoto onemocnění. Opravdu velmi nerada bych se synem absolvovala bolestivé vyškrabávání na kožním. Zatím jsme vyzkoušeli propichavání jehlou s desinfekcí betadine, ale stále se nám objevují nové. Rada bych tomu nějak zamezila. Moc děkuji předem za odpověď. Stará M. mail.: staramartina@seznam.cz
2008-04-04 13:31:27
Dobrý den paní Stará, v odpovědi na otázku z 2008-02-29 21:56:22 je částečně popsáno jak je možné molusku homeopaticky léčit. Podle symptomů se vybírá z několika léků obvyklých na molusku, ale je k tomu lepší homeopatické vyšetření. Silicea terra je nejčastěji indikovaným lékem na molusku a proto by ste ho v nižších dávkách mohla zkusit podávat i sama. Např. několik dní 9ch jednou denně. Pokud by se však stav nelepšil, je lepší aby lék vybral homeopat na základě dalších symptomů.
Dobrý den,co by jste doporučil na zmenšení nosní mandle.Hledám jinou alternativu za operativní zákrok.Předem děkuji za odpověď.Pavlína
2008-04-04 12:47:32
Dobrý den Pavlíno, k nosním i krčním mandlím tady toho bylo již napsáno více (zkuste vyhledat slovo "mandle" na této stránce). Zvětšené mandle jsou většinou důsledkem nesprávně fungujícího imunitního a lymfatického systému a je důležité právě to léčit, což je možné celostní-konstituční homeopatickou léčbou. I když se mandle odstraní a některým problémům to uleví, příčina zůstává. Je možné také podpořit lymfatický systém lymfatickými masážemi.
Dobrý den, je nějaká možnost podpořit organizmus při onemocnění myasthemia gravis. Jsou podávány léky - mestinon, prednison.
2008-04-04 12:27:20
Dobrý den, homeopatická léčba je možná, přinejmenším alespoň podpora organismu tak, aby se stav nezhoršoval. Ale může se dostavit i zlepšení stavu. Pokud jsou užívána hormonální terapeutika, je homeopatická léčba pomalejší a obtížná ale nikoliv nemožná. Musí se však volit postup častějšího opakování dávek. Současně však nedoporučuji, pokud by homeopat vyžadoval před započetím léčby vysazení alopatických léků. Dávky alopatických léků je možné snižova teprve pokud by se stav zlepšoval a se souhlasem lékaře, který léky předepsal. Homeopatická léčba je samozřejmě účinnější, pokud se hormony neužívají, ale současně může být vysazení alopatických léků, na které je již organizmus zvyklý, nebezpečné. Pro výběr léku je však nutné homeopatické vyšetření.
Dobry den trpim kazdy mesic zanety mocovych cesta a nebo nachlazenim mocoveho mechyre. Chtela sem se zeptat zda jsou nejake bylinky nebo nejake jine leciva ktere by mi mohli od techto problemu pomoci. Bojim se totiz,ze kdyz na tyto problemy beru antibiotika tak,ze budu mit i problemy s otehotnenim. Dekuji za odpoved Monika
2008-04-04 12:11:01
Dobrý den Moniko, myslím, že v každé prodejně léčivých bylin nebo i lékárně budou prodávat směs léčivých bylin na močové cesty, které je určitě dobré užívat. Často však samotné byliny nestačí. Velmi účiné jsou homeopaické léky ale u zánětu močových cest je lepší, když Vám je předepíše homeopat než abyste experimentovala sama. Stačí se objednat jen na krátké homeopatické vyšetření pro akutní předepsání. Na záněty močových cest je nejobvyklejších asi deset až dvacet léků, ale pouze pokud je vybrán ten nejvhodnější na Vaše problémy, může být léčba účinná. Pokud by se i po vyléčení však i nadále záněty vracely, pak je dobré navázat celostní-konstituční léčbou.
Prosím o odpověď, zda se dá pomocí homeopatik léčit vypadávání vlasů u mé 21leté dcery. Štítná žláza je v pořádku
2008-04-03 20:34:53
Dobrý den, vypadávání vlasů může způsobovat řada příčin, od kožních problémů, nedostatečné látkové výměny a nedostatku živin po hormonální nerovnováhu. Není žádný univerzální lék na vypadávání vlasů. Vypadávání vlasů může být pouze jedním z projevů nějaké vnitřní nerovnováhy, která může v budoucnu způsobit i další problémy a proto je důležité tuto příčinu léčit co nejdříve a to je možné pomocí celostní-konstituční homeopatie (a to i kdyby byla příčina v štítné žláze). K tomu je ale nutné homeopatické vyšetření.


Pro objednání na homeopatické vyšetření u homeopata Václava Hrabáka pokračujte na stránku Objednání na vyšetření nebo volejte na telefoní číslo 603 743 049

Postgraduální škola
je otevřena pro studenty a absolventy homeopatických škol.

Universum Homeopathicum