On-line poradna  

Objednání na homeopatickou léčbu

Novinky:

- Homeopatie
- Čeho se vyvarovat
- Hormonální antikoncepce a problémy s menstruací

Nejčtenější:

Očkování
První pomoc
Epidemické choroby
Zásady homeopatické léčby
On-line poradna
na dotazy odpovídá
Václav Hrabák
Václav Hrabák
objednání na vyšetření
nebo na telefoním čísle
603 743 049
 
 
On-line poradna

 
Na vaše dotazy odpovídá Václav Hrabák, homeopat
Na homeopatické vyšetření se můžete objednat na e-mailu:
vaclav.hrabakvolny.cz nebo na tel. 603 743 049.
Podrobnější informace - viz Objednání na vyšetření
Odpovědi nenahrazují lékařskou péči

Pokud máte neodkladný dotaz, využijte e-mail,
v této on-line poradně může být odpovězeno i až po několika dnech.

lupa.gif hledat výraz ve stávajících dotazech:  

On-line poradna je dočasně pozastavena, ale je zde velké množství odpovědí na stávající dotazy, ve kterých můžete vyhledávat pomocí políčka s lupou.
Pokud máte dotaz na který ve stávajících dotazech nenaleznete odpověď, pošlete ho na e-mailovou adresu uvedenou v kontaktech.zobrazení 2901. - 3000. z 3021 dotazů
zobrazit: předchozí dotazy - 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 - další dotazy
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda v oblasti homeopatie existuje léčba primární hemochromatozy při homozygcii C282Y a potíží s touto nemocí spojených, jedná se o léčbu muže ( 61 let), vyšší krevní tlak, cukrovka. Hemochromatoza diagnostikována před 2 lety. Dosud tchán absolvováno tzv. čistění krve(cytoredukční erytrocytafereza a výměnná plazmafereza). A v souvislosti s tím mi ,prosím, poraďte případnou prevenci, nemoc je dědičná...Děkuji, přeji hezký den. P.H.
2008-04-03 19:42:18
Dobrý den P. H., na vaší otázku lze odpovědět jen obecně. Léčba homeopatická je velmi odlišná léčby klasické - alopatické, a to i co se týká lékařských diagnóz. Homeopatické léky neléčí přímo dané onemocnění ale stimulují organismus tak, aby se s onemocněním vypořádal. Proto může homeopatie pomoci při velmi různorodých problémech, protože zdravý organismus se umí sám vypořádat s mnoha problémy. Přestože je onemocnění částečně dědičné, objeví se potíže až v pozdějším věku, kdy již organizmus nekypí silou jako ve dvaceti. Celostní-konstituční léčba je schopna celkově vrátit zdravou rovnováhu organismu a organismus je pak schopen se samoregulací zbavit potíží. Specificky má k hemochromatóze vztah lék Ferrum metalicum, který ovlivňuje metabolismus železa. Dále je pak možné doplnit léčbu podporou orgánů, které jsou hemochromatózou nejvíce zasaženy - jater, srdce, slinivky atd. Vše ale závisí na konkrétních potížích a je vhodná osobní konzultace. Pro prevenci platí vpodstatě to samé co bylo uvedeno výše, tedy je možné zvýšit odolnost organizmu a optimalizovat vnitřní rovnováhu (případně i podporovat některé orgány) tak, aby člověk neonemocněl.
Dobry den,rada bych dostala informace o prevenci a zpusobu vyuziti alternativni lecby pri onemocneni tonsillitis.Je take nutna karantena?Dekuji za odpoved Pavla
2008-04-03 17:11:54
Dobrý den Pavlo, pokud někdo onemocní zánětem mandlí - angínou, pak je možná akutní homeopatická léčba. Běžných léků na angínu je asi dvacet, je nutné vybrat ten, který odpovídá konkrétním symptomům. Pokud někdo trpí často angínami, pak je vhodná celostní-homeopatická léčba - homeopat po konzultaci, která obvykle trvá 1 až 2 hodiny, vybere lék, který celkově zvýší imunitu a člověk se nejen zbaví angín ale celkově ze zlepší jeho zdraví. Nemyslím si, že u angín je nutná nějaká přísná karanténa ale to je spíše věcí alopatických lékařů.
Dobrý den, chci vás požádat o radu, máme 11měs.syna a objevily se mu červené asi 1-2cm "flíčky" na těle, ty však postupně blednou až vymizí, ale kůže zůstane drsnější a flíček se objeví jinde. Kožní dr. vyloučila lupénku, atopický exem a došla k závěru, že diagnoza je nejasná...syna doposud kojím, ale také jí stravu přiměřenou svému věku. Dočetla jsem se, že by mohl pomoci berberis 5CH...a také konopná mast.Prosím, poraďte.Dětská dr. nám poradila Holzovu mast, ale ta jen "zamořila" ovzduší:-)Děkuji Hájková
2008-04-03 12:57:56
Dobrý den paní Hájková, jakékoliv kožní problémy, pokud se nejedná o nějakou akutní nemoc, jako například plané neštovice, je vždy lepší léčit celostní-konstituční homeopatií a k tomu je nutná osobní konzultace. Zvláště, když je diagnóza "nejasná". Konstitučním lékem je možné předejít mnoha dalším potížím. Popsané problémy má více homeopatických léků. Berberis vulgaris nemá příliš velký vztah ke kožním projevům. Z kožních potíží léčí hlavně svědivé puchýřky a vřídky na pokožce. Někdy se podobné projevy objeví v jarním období v době "jarní únavy" a po přiměřeném vystavení slunci a jarní dietě (méně masa a tuků, více čerstvé "opravdové" zeleniny, u dětí vysazení nekysaných produktů z kravského mléka) často samy odezní. Hlavní je "neléčit" podobné problémy alopatickými mastmi, zvláště kortikoidy. Nejlepší jsou čisté, přírodní oleje. Při přetrvávání problémů je však vhodné celostní homeopatické vyšetření.
¨Dobrý den,chci vás požádat o radu ohledně mého zdravotního stavu.jsem po opeaci vnitřku,vypalování srůstů,které doprovázeli časté záněty.Při překotných změnách púočasí jako se děje nyní,opět záčínám rána výtokem a bolestmi břicha.Jelikož nechci do sebe cpát antibiotika,prosím vás o radu ohledně přírodních zdrojů.k tomu přikládám nemoho nic co obsahuje třezalku a meduňku.
2008-04-03 11:40:52
Dobrý den, Vámi popsané problémy jsou komplikovanější a nelze doporučit konkrétní terapii jen na základě pár vět. Chirurgické zákroky, které jste prodělala, mohly být důsledkem nějakých hlubších problémů, které se chirurgicky nemohou odstranit. Proto by bylo vhodné celkové homeopatické vyšetření, aby se Váš stav celkově zharmonizoval. Během prudkých změn počasí může být organismus náchylnější a chonické potíže se mohou více projevit. Současně bych ale nepodceňoval alopatickou léčbu, pokud hrozí zánětlivé procesy po chirurgickém zákroku. Pro hojení ran po operaci je možno užívat Calendula officinalis (podrobnosti u otázky z 2008-03-06 14:32:56), při zánětech je na výběr více homeopatických léků, mezi kterými se volí podle symptomů. Ale antibiotika mohou být někdy nutná.
Dobrý den, mužete mi poradit nejake homeopatikum na rýmu pro dítě / 1rok, 12kg / výtok z nosu zatím není hnisavý. Děkuji
2008-04-03 09:49:15
Dobrý den, pro výběr homeopatického léku (monokomponentního) je nutné znát mnohem více informací, takže bohužel nelze nic doporučit. Takže je možné buď hmeopatické vyšetření, nebo výběr nějakého složeného léku, jehož účinky jsou ale nejisté.
Dobrý den.Jsem ve čtvrtém měsíci těhotenství - 2 zánět močového měchýře nasazeny antibiotika . neustále zimnice z výtěru candida albians a hemofil. Navštívila jsem homeopata. Předepsala mi Siliceu 15CH. A doporučila biorezonanci.Prý od čtvrtého měsíce ji můžu podstoupit bez problému. Prosím napište mi zda tento lék můžu v těhotenství a zda můžu podstoupit biorezonanci.Na internetě je zpoustu zavrhování biorezonance v těhotenství tak proč mi paní doktorka toto doporučila. Děkujimoc za odpověd a přeji krásný den.
2008-04-03 06:51:37
Dobrý den, užívání homeopatického léku pod dohledem homeopata by neměl být problém. S biorezonancí nemám zkušenosti a tedy ji nemohu ani doporučit ani nedoporučit. Samozřejmě má na dítě vliv spousta věcí, o kterých se běžná medicína domnívá, že jsou zcela neškodné. Například akupunkturu, jejíž účinky klasická medicína principielně popírá a tedy by neměla mít vliv na těhotenství vpodstatě žádný, není většinou vhodné během těhotenství používat (protože skutečný vliv je velký). Jakékoliv energetické působení má na dítě vliv, ale u biorezonance by mělo záležet na dlouhodobých zkušenostech. Jen teoretickému ujiťování o neškodnosti bych asi příliš nevěřil. Pokud má někdo s nějakou terapií zkušenosti dvacet, třicet, čtyřicet let - tak jako je tomu u homeopatie, akupunktury či jiných terapiích, které jsou používány po generace, pak bych tomu věřil. Pokud jsou u nějaké terapie vynalezené před pěti lety (tím nemám na mysli biorezonanci, neboť neznám její kořeny) lidé ujišťováni, že je zcela bezpečná, pak bych se měl asi na pozoru.
Dobry den,chtela bach vas poprosit o radu,jeslti existujou nejaka vhodna homeopatika na vyrovnani hladiny hormonu.Po vysazeni antikoncepce jsem uz sedmym mesicem nedostala menstruaci a po vysetreni doktorem je to nejspis zpusobeno nedostatkem hormonu.Moc dekuji za pomoc!
2008-04-03 02:50:44
Dobrý den, je řada homeopatických léků, které mají velmi blízký vztah k ženským hormonům - především Sepia officinalis a Pulsatilla pratensis, ale léků které mají podobné problémy (absence menstruace) je popsáno kolem dvou set. K výběru mezi nimi je vhodné homeopatické vyšetření u homeopata. Pro podporu rovnováhy ženského hormonu jsou také vhodné masáže prsou (viz článek na těchto stránkách). Dodávání hormonů chemických je vždy problematické a může vést k řadě problémům. Celostní-konstituční homeopatická léčba zharmonizuje organismus a tělo pak samo začne produkovat dostatek hormonu.
Moc děkuji za odpovědi na mé problémy s trhlinami,ale co mám dělat abych si udržela řidší stolici?Jogurty mi nezabírají,jím activie.I na to jsou nějaké léky?Abych mohla vysadit tu laktulozu,beru jen večer jednu lžičku,myslíte že je to tak škodlive?Děkuji Monika
2008-04-02 19:02:15
Dobrý den Moniko, nemyslím, že by občasné užití laktulózy bylo nějak škodlivé ve smyslu toxicity. Akutně myslím nijak neuškodí. Ale jejím užíváním jen dále postupně narušujete střevní rovnováhu a nevede to ke zbavení se problémů. Akutně lze zácpu řešit lépe homeopaticky - akutním předepsáním - to znamená buď osobní návštěva homeopata na cca půl hodiny, aby Vám předepsal akutní lék a nebo výběrem léku z nějaké literatury podle Vašich symptomů, aby se vaše stolice udržovala řidší alespoň do doby, než se pořádně rána zahojí. Ale akutní předepsání je také většinou jen přechodné řešení, ale kvůli zahojení rány je důležité. Pak by ale nejlépe měla následovat celostní-konstituční léčba (homeopatické vyšetření - cca 1,5 až 2 hodiny) aby se celkově upravil Váš sřevní metabolismus a zbavila ste se tak trvale Vašich obtíží. Někdy se ale i již po akutním léku může stav zlepšit natolik, že vede i k dlouhodobým výsledkům.
existuje nejake homeopatikum na detsky vzdor? /dcera 3roky,tvrdohlavy býk,jak neni po jejim,hned ječí,vzteka se/dekuji
2008-04-02 15:51:29
Dobrý den, to co popisujete má řada homeopatických léků a z nich vybrat je možné jen po homeopatickém vyšetření. U mentálně-emocionálních problémů je důležitý celostní-konstituční přístup - osobní návštěva u homeopata. Při dobře vybraném léku se může chování upravit i během několika dnů.
Dobry den,mela jsem ted bolest v krku pri polykani a po nekolika radach na internetu jsem si koupila pastilky homeogene,bolest vicemene ustala,i kdyz se mi pro zmenu spustila ryma,nevim jestli si nemam ted koupit jeste nejaka homeopatika,nasla jsem homeopatika na rymu,bolest v krku,chripkove stavy s teplotami,ale na celkove nachlazeni jsem nic neobjevila,ale spise mi jde o to,ze moc nerozumim tomu,jak mohu homeopatika pouzivat,mela bych ted zacit uzivat argentum nitricum,ale nevim zda se to muze i s homeogene a taky jdu za ctvrnact dni na odstraneni vice znamenek laserem,proto bych chtela potom nejaka homeopatika na hojeni,na klasickych lecich je napsano zda se to neovlivnuje,ale nevim zda se muze pouzovat nekolik homeopatik zaraz bez toho, aby se to ovlivnovalo, dekuji moc za vysvetleni a peji krasny den
2008-04-02 14:54:27
Dobrý den, klasičtí homeopaté používají v jednu dobu jen jeden lék právě proto, že se léky ovlivňují a je důležité vědět, co který lék dělá, aby se pak mohlo podávání upravit při nějakých problémech. Někdy je užívání dvou léků nutné, a pak je vhodné je užívat s co největšími časovými odstupy. Při užívání složených léků je to spíše na vyzkoušení, jak který lék dávkovat a můžete zkoušet i případné kombinace. Složené léky již jsou samy složené z více léků a ty se již sami navzájem ovlivňují (proto je jejich působení často nepředvídatelné a proto je také klasičtí homeopaté nepoužívají), takže při dalším kombinování je to jen další kombinování navíc. Ale při dlouhotrvajících problémech je lepší volit monokomponenty a při chronických potížích pak monokomponent vybraný na základě celostního-konstitučnícho přístupu (homeoptickým vyšetřením). Pokud ale chcete začít brát Argentum nitricum jako konstituční lék, pak není vhodné současně užívat více léků. Při operaci je vždy vhodným lékem Calendula officinalis (podrobnosti u otázky z 2008-03-06 14:32:56).
Krásný den (ať to nezačíná všechno stejně). Mám problém s vedlejšími nosními dutinami. Vždy to začíná bolestí čela a horní čelistí (více vpravo), pak mě bolí celá hlava, hlavně tepající silná bolest v zátylku při pohybu. Dělám si proplachy dutin. Je to lepší, ale začalo mě dost bolet za očima při pohybu očí nebo promnutí. Nerada bych skončila na ORL a s antibiotiky. Brrr PS: jsem zaujatá proti "klasické" léčbě. Zkoušela jsem Sticta pulm., pokud to korespondovalo,ne často. Jednou to pomohlo dost, jindy ne, taky nemám pokaždé ucpaný nos. Děkuji a homeopatii zdar.
2008-04-02 10:01:35
Také přeji krásný den. Z toho co píšete, zvláště když to doprovází ta pulzující bolest hlavy, tak bych zkusil Belladonnu, pokud by seděla i jinak. V počátečním stádiu nachlazení, při počínající bolesti čelních dutin, zhoršení teplem, zlepšení čerstvým vzduchem - Nux vomica, pokud jsou výtoky z nosu husté, zlepšuje teplo - Kalium bichromicum. Dále by byli možné i Natrum muriaticum, Spigelia anthelmia, Phosphorus ale i další. Důležité jsou právě i další symptomy - vztah k teplu/chladu atd.
Dobrý den,prosím o radu.Moje 6-letá dcera podstoupí za 2týdny operaci-odstranění nosní mandle,jsou nějaká homeoptatika,která se podávájí před operací a po ní, pro
lepší průběh,hojení..Už bere na imunitu-SANGRE DE DRAGO a ELEUTHEROCOCCI EXTRACTUM FLUIDUM,má problémy i s nočním pomočováním a průdušk.astmatem.(ale náš homeopat tvrdí,že to astma není,proto při zhoršení užíváme homeop.sirupy proti kašli).
A ještě jeden dotaz,zda jsou nějaká homeop.léky pro zlepšení psychiky,pro maminku 28let.
Děkuji moc za odpověď.Bea
2008-04-01 18:29:03
Dobrý den Beo, pro přípravu na operaci a hojení si přečtěte odpověď a otázku z 2008-03-06 14:32:56. O Krčních i nosních mandlích tady toho bylo již napsáno více. K chirurgickému zákroku je vhodné přistupovat vždy, když je to skutečně nevyhnutelné, neboť se tím příčina neléčí (někdy to je samozřejmě nutné). Problémy které popisujete - astma, pomočování, zvětšené mandle - by bylo vhodné léčit klasickou celostní-konstituční homeopatií, která léčí dlouhodobě a dokáže odstranit i dlouhotrvající chronické obtíže. A to samé platí i o psychice. Celostní-konstituční homeopatií lze podpořit velmi hluboce psychiku a energii člověka. K výběru léku je však nutné homeopatické vyšetření.
Dobrý den zajímalo by mne jak často se mohou homeopatické léky opakovaně podávat např. borax na moučnivku u dětí, muže jeho častější podání něco způsobit. Děkuji za odpověd´.Jarka
2008-04-01 12:19:43
Dobrý den Jarko, na Vaší otázku neexistuje jednoznačná odpověď. Je velmi důležitá potence léku a také je vždy důležité pozorovat co se děje, jestli se neobjevují nějaké nové symptomy a to i v chování. Vždy je důležité znát konkrétní případ. Například pokud moučnivka po dvou dávkách boraxu 15 odezní a po čtrnácti dnech se objeví znovu, pak by opakování léku nemělo vadit. Potence 5 (ředěná ve vodě nebo lihovém roztoku) jednou denně lze užívat relativně dlouhou dobu (několik týdnů), aniž by bylo nutné se obávat nežádoucích účinků, ale vždy je lepší po zlepšení symptomů vysadit a brát znovu tehdy, když se symptomy opět zhorší. V homeopatii je méně vždy více. Ale v případě nejistoty je vždy lepší s homeopatem zkonzultovat konkrétní případ. Nadměrné užívání může vyvolat symptomy užívaného léku a to i mentálně-emocionální. Po vysazení však většinou brzy odezní a většinou spíše posílí imunitu člověka. U nízkých potencí - 5, 9 je toto riziko velmi malé.
Dobrý den, ráda bych Vás požádala o radu - podruhé za půl roku trpím velmi nepříjemnou bolestí v jednom uchu, která se střídavě přelévá do bolesti(trnutí)některých zubů. Nálezy na ORL i zubním jsou negativní. Beru Ulco komplex(v něm nosody a s/?/olidago - nemohu přesně přečíst) a Joalis imun( nabitá bellladona a eucalyptus).Při předešlých potížích mi paní doktorka doporučila zvednout Ulco na 13 kapek a bolesti ustoupily, teď se 3 dny snažím o totéž a nepociťuji úlevu.. Za 3 týdny mám odjet na dovolenou do zahraničí a má homeopatka je na dovolené teď, tak prosím o radu Vás.Děkuji moc za odpověď.Lenka
2008-04-01 12:07:21
Dobrý den Lenko, klasičtí homeopaté používají k léčbě monokomponentní léky - léky připravené jen z jedné substance. Užívání složených léků, které užíváte i Vy má své výhody, neboť si je vpodstatě mohou vybírat lidé na základě velmi obecných lékařských diagnóz a mohou také často zabírat (byly vytvořeny pro klasické lékaře, aby mohli začít používat homeopatii) ale nevýhoda je v tom, že nejde příliš předvídat jak budou působit a pokud přestanou působit tak s tím nelze nic dělat neboť člověk neví, která součást v něm zabírala a nejde pak upravovat dávkování a potence. U složených homeopatických léků je jediné, čím můžete ovlivnit účinky, četnost podávání, množství kapek není zas tolik zásadní. Ale pokud to nepomůže, tak je vhodná klasické homeopatické předepsání a nalezení účiného léku přímo na Váše potíže.
Dobrý den, jsem ve 34.týdnu těhotenství a mám problémy s páteří, bolí mě v kříži a přechází to i do kyčlí,špatně se mi chodí, praktická lékařka mi již před měsícem doporučila tabletky traumeel, asi do týdne se to zlepšilo, tak jsem je přestala brát. Ale tento týden mě zese začaly bolet kyčle a beru traumeel znova. Chtěla bych se zeptat jestli to může mít nějaký vliv na těhotenství. Děkuji moc za odpověď, Radka.
2008-04-01 07:47:38
Dobrý den Radko, homeopatické léky obecně mají vliv na těhotenství ale většinou to není negativní vliv. Pokud se během užívání nějakého léku cítíte celkově lépe pak to má i pozitivní vliv na průběh těhotenství. U homeopatických léků se většinou nemusíte bát nějakých toxických negativních účinků srovnatelných s užíváním alopatických léků. Homeopatické léky ale stimulují organismus, takže při nešetrném dávkování mohou homeopatika způsobit naříklad nevolnosti a z toho vyvolaný stres se přenáší i na dítě. Takže pokud se s nějakým lékem cítíte dobře a prospívá to Vaší pohodě tak bych se neobával ho užívat. Osobně nejsem zastáncem složených léků, ale pokud máte u léku vyzkoušeno, že zabírá, pak bych takto blízko před porodem nehledal jiný lék. U složených homeopatických léků je nevýhoda, že se nedá příliš odhadnout jak působí. Pokud by se však porod blížil, tak bych se snažil užívat lék co nejméně.
Dobrý večer,co by jste mi poradil na oboustranné tenisové lokty a opakovaný zánět šlachového pouzdra na zápěstí?
Děkuji
2008-03-31 22:48:42
Dobrý den, pro klasické homeopatické předepsání na akutní problémy je potřeba znát víc informací - jak a kdy to bolí, jestli bolesti něco zlepšuje - teplé/studené obklady atd. Takže pro výběr léku je potřeba alespoň krátká - půlhodinová konzultace. Je také možné zkusit nějaký složený homeopatický preparát (například zrovna na této straně často citovaný traumeel), který může pomáhat ale účinky jsou nezaručené. Je vždy vhodnější předepsat na konkrétní problémy. (k zánětům šlach zde bylo více otázek, můžete se na ně také podívat)
Dobrý den, trpím na nadměrné pocení nohou. Existují na tento problém nějaká homeopatika? Děkuji za radu
2008-03-31 21:15:34
Dobrý den, pocením člověk vyrovnává vnitřní hospodaření s tekutinami, vylučováním, takže příčiny mohou být ve funkci ledvin, jater a nebo ani nemusí mít příčinu v nějakém orgánu. Je to kompenzační projev organismu. Takže je možné používat nejaké koupele, ozdravné metabolické kůry ale přímo potlačovat pocení jakýmikoliv léky není vhodné a to zvláčtě chemickými antiperspiranty, jednak pro vysoký obsah sloučenin hliníku, které jsou karcinogení a také proto, že se tím ještě více narušuje vnitřní rovnováha a mohou se tím způsobit další problémy. Z hlediska homeopatie je vhodná celostní-konstituční léčba, která umí právě vnitřní rovnováhu nastolit a pocení je jen jedním z více symptomů, podle kterých je nalezen správný lék.
Dobrý den syn dva roky má prasklinu konečníku v případě, že se to nezhojí pujde na operaci na internetu jsem vyčetla že funguje arnica 9 ch 4x denně 5 kuliček a 1x týdně 5 kuliček sepia 30 chtěla jsem se zeptat jestli mám zkusit toto nebo jestli mi doporučujete něco jiného Díky moc Jana
2008-03-31 18:42:18
Dobrý den Jano, na prasklinu by byla vhodnější Calendula officinalis 3x denně 9ch (pokud se začne zlepšovat tak snižte na 2x resp. 1x denně). Arnica montana je vhodná spíše na pohmožděniny a modřiny, když nejsou přítomny žádné tržné ani řezné rány. Srostlou ránu je pak možné ještě doléčit calendulovou (měsíčkovou) mastí, aby se jizva dobře zahojila.
Dobrý den chtěla bych se zeptat jestli existuje nějaký lék na deprese způsobené manželovou nevěrou již potřetí tuto nepříjemnost ve vztahu zažívám, ikdyž jsem sama věrná a nevím si s tímto rady mám velké deprese, strach a pocity úzkosti a méněcennosti. Mám malé dítě, které ještě kojím a myslím, že to na něho přenáším. Děkuji za odpověď. Petra
2008-03-31 16:36:30
Dobrý den Petro, k řešení Vašich problémů je nutné homeopatické vyšetření. Homeopatie je velmi účinná léčba ale u Vašich problémů je nutný osobní přístup. Lék doporučený jen na základě Vámi popsaných potížích by velmi pravděpodobně nezabral a byla by škoda z toho vinit homeopatii. Vámi popsané problémy je možné pomocí homeopatie velmi dobře řešit. Děti jsou samozřejmě velmi citlivé na stav matky a to již od prvních týdnů těhotenství.
Dobrý den, mohl byste doporučit nějaká homeopatika pro 9 měsíční dítě,má veliké problémy se spaním,je neklidný,budí se i 50x za noc. Děkuji předem za radu
2008-03-31 16:36:13
Dobrý den, u problémů nespavosti zvláště malých dětí je důležité vyrovnat celkovou vnitřní rovnováhu organismu a tato rovnováha může být narušena velmi různorodýmy příčinami. Neexistuje žádný univerzální homeopatický lék, který by tyto problémy dlouhodobě řešil. Byla by vhodná celostní-konstituční léčba. Částečně mohou pomáhat i masáže, byliné koupele.
dobrý večer,asi před dvouma roky jsem se léčila u psychyatričky na panickou poruchu..ani nevím kde byl ten hlavní problem,ale měla jsem velice uskostne stavy a velice rychlé bušení srdce..byla jsem na antidepresívách..pomohly mi ale ted mam podobne problemy.zničeho nic mam stavy uskosti hned si začnu měřit tep a myšlenkově propadam panice začnu se potit a klepat jsem celá ledová a ktomu se nemohu nadechnout a je mi divně od žaludku...me okolí mi říka že to jsou stavy jak v přechodu,ale mě je teprve 25.Od sve šefove ktera normalne pobíra homeopatika jsem dostala traumeel,ale bojim se ho užívat..prosím oradu co mam dělat jestli ho mam začit užívat nebo jestli mam brat něco jineho?Předem děkuji za radu Karolina
2008-03-31 00:59:46
Dobrý den Karolíno, přípravek traumeel je homeopatický složený přípravek a jeho výrobce ho doporučuje užívat na fyzická poranění a záněty pohybového systému. Nevím tedy, z jakého důvodu Vám byl doporučen. Stavy, které popisujete je možné léčit celostní-konstituční homeopatií. U Vašich potíží bych nedoporučoval samoléčbu. Součástí navržené homeopatické léčby není jen výběr léku, ale i správné dávkování a dohled nad vývojem léčby. Nevhodným postupem a dávkováním by se mohly vaše potíže, i když třeba jen na přechodnou dobu, zhoršit, což v případě panických a úzkostných stavů může být velmi nepříjemné. Vámi popsaným problémům odpovídá více léků a jen jeden z nich je ten správný. Ale homeopatie je v těchto případech velmi účiná.
dobry den,ma problem se spankem,resp.usinanim.jsem po rozvodu,sama s ditetem,nechci uzivat klasicke leky.pred spanim se mi stale vraci me problemy. jsem typ Pulsatilla.dekuji
2008-03-30 19:13:19
Dobrý den, buď pro Vás Pulsatilla pratensis je vhodným lékem a nebo není. Pokud je vaším konstitučním lékem Pulsatilla, pak by Vám její užívání mělo pomoci. Můžete si připravit jemné podávání tohoto léku - v kapátkové lahvičce (stačí 10-25ml) naplněné do dvou třetin 20% lihem rozpusťte dvě kuličky léku v potenci 5ch. Můžete užívat před spaním 8 kapek ve sklenici vody. Před použitím bouchněte s lahvičkou 5x např. o knihu. Pokud se problémy zlepší nebo i zhorší, pak přestaňte užívat, případně užívejte dle potřeby. Pokud se do dvou až tří týdnů problémy nezlepší, pak pro Vás Pulsatilla pravděpodobně není správným lékem a je vhodné homeopatické vyšetření pro nalezení správného léku. Kontaktujte také homeopata, pokud by se dělo cokoliv neobvyklého. Tento způsob podávání je velmi šetrný a pokud lék není správný, neměl by mít žádné negativní účinky.
prosim poradte mě mam vnitřni hemoroidy již jsem byla 2krat lečena hemoronem ale pořad mam potiže co mam dělat
2008-03-30 17:58:04
Dobrý den, hemoroidy lze pomocí homeopatie úspěšně léčit, ale je k tomu nutné homeopatické vyšetření. Chirurgické zákroky jsou jen dočasným řešením. Jako podporu cévního objehu lze pravidelně užívat nápoje z jablečného octa - dvakrát denně 1 až 2 lžičky jablečného octa (z celých jablek a nesířeného) ve sklenici vody.
Dobrý den,jelikož mi nezabrala klasická léčba obrácím se na vás,bojím se zákroku.Asi rok trpím na zácpy,kdy se vytvořila trhlina a bolí při každé stolici.Na kolonoskopii jsem byla vše je v pořádku,ale nevím proč si nemohu udžet řidkou stolici,daří se mi to 14dní,pak je ten první bobek tvrdší a zase mi to praskne.Mám málo železa,a málo tuků v krvi.železo se bojím užívat,zatvrzuje.Užívám laktulozu na večer lžíci,ale bojím se že si vytvořím zvyk na ni.Koupila jsem mast avenoc na tu trhlinu,ale jak si udržet řidkou stolici bez podání projímadel?Vypiji 3l denně,ovoce ,zelenina....začla jsem s občasným klystýrem,nevím jestli dělám dobře.Prosím moc o radu,děkuji.Monika
2008-03-29 18:02:54
Dobrý den Moniko, proti zácpě existuje řada homeopatických léků, vybrat mezi nimi lze pomocí podrobnějších symptomů. Pokud je to doprovázeno takovýmy problémy s konečníkem, pak na prvním místě není nutná konstituční léčba ale bylo by dobré se domluvit alespoň na (polo-)akutním předepsání pro zácpu. Následně by však bylo podle potřeby vhodné pokračovat s celostní-konstituční léčbou, aby se utvořila rovnováha zažívacího systému. Je také možné, že se zácpa začala objevovat po něčem, co vytvořilo střevní disbiózu, např. po antibiotikách. Střevní disbiózu je také možné léčit pomocí homeopatických léků, ale k tomu je také nutné vyšetření. Často také stačí jíst denně kvalitní jogurty s živými bakteriemi. Samozřejmě jsou vhodné dietetické úpravy stravy - hlavně vlákninu, nadměrné množství vody není tak důležité. Do té doby, než se upraví stolice, je důležité hojit vzniklou ránu. Ihned po natržení rány je vhodné vzít jednorázově jednu dávku Calendula officinalis 30ch. Po srůstu rány je pak vhodné potírat ránu calendulovou (měsíčkovou) mastí. Pokud v současné době ještě není rána zhojená, je možné užívat do té doby než se rána zahojí Calendulu officinalis 9ch dvakrát denně. Užívání projímadel většinou vede ke zhoršení problémů, takže z dlouhodobého hlediska není řešením. Užívání železa v pilulkách nedoporučuji. Lze upravit homeopatickými léky (Ferrum phosphoricum, Ferrum metalicum) případně pravidelným užíváním melasy.
Dobrý večer,chtěla bych se zeptat jaké homeopatika by jste doporučili u neplodnosti.Děkuji za odpověď.
2008-03-28 20:42:08
Dobrý den, na neplodnost obecně nejde doporučit nějaký jeden lék. Většinou se jená o celkovou vnitřní nerovnováhu organismu, často i nerovnováhu hormonální, pro jejíž léčbu je zapotřebí hluboko působícího léku, a proto je nutná celostní-konstituční homeopatická léčba - vyšetření v homeopatické poradně. Rozhodně lze ale začít co nejdříve s masází prsou - více se o masážích prsou dočtete na těchto stránkách. Často i samotná pravidelná masáž může mít velmi dobré výsledky.
Dobrý den,byla jsem informovaná,že není vhodné používat při homeopatické léčbě sině aromatické látky.Souvisí to také s aromaterapií kde se používají vonné oleje na různé neduhy a mažou se i okolo nosu,kde se pernamentně vdechují,nebo je to jen k aromatickým látkám jako je káva a mentol?Děkuji za vaši odpověď.
2008-03-28 11:48:28
Dobrý den, někdy může být homeopatická léčba narušena silně aromatickými látkami, zejména kávou, mentolem a kafrem, ale ne vždy (rozhodně je ale dobré homeopatické léky neskladovat v prostorech se silnou vůní, zvláště kafru). Pokud někdo ví, že ho pití kávy rozrušuje, pak by se jí měl vystříhat, pokud káva někomu jen chutná a její účinky výrazně nepociťuje, pak jeden či dva šálky denně většinou nevadí. Ale při zahájení užívání homeopatických léků, zvláště, pokud je užit jen jeden lék vysoké potence, je většinou dobré alespoň několik dní kávu nepít a pokud by po opětovném zahájení pití kávy účinky léku vymizely, pak si člověk ověří, že u něj káva léčbu skutečně ruší a po opětovné dávce homeopatického léku již ví, že kávu pít nemá. U výrazně citlivých lidí by homeopatickou léčbu mohly rušit i aromaterapie nebo například užívání bachových květinových esencí. Proto, pokud by někdo chtěl mít jistotu, mohl by postupovat tak, jako je výše uvedeno s pitím kávy. Ale u většiny lidí bych se neobával, že by aromaterapie vadila. Pokud někomu aromaterapie skutečně pomáhá, může mít potom i homeopatická léčba lepší účinky. Homeopatická léčba, při které se užívají denně LM nebo nízké potence ředěné ve vodě, není na rušivé vlivy tolik citlivá - tam není třeba se příliš obávat rušení léčby.
Dobrý den, včera jsem byla s dcerou (7 týdnů) u homeopatky. Je ukřičená, neklidná, špatně spí. Homeopatka jí dala chelidonium 15 4x denně 3 kuličky. Nevím jestli to není moc? Byli jsme poprvé a měřila dceru přes mě já jsem ji držela za ruku protože spala. Na internetu jsem se o tomto přípravku dočetla, že je snad na žlučník. Předem děkuji za odpověď.
2008-03-28 08:42:07
Dobrý den, píšete, že homeopatka měřila dceru - pravděpodobně se jednalo o měření EAV? Někteří homeopaté metodu EAV používají, ale nejedná se o klasickou homeopatii, i když to neznamená, že tento způsob nemá výsledky, případně lze i použít jako doplněk klasické homeopatie. Lék Chelidonium majus má v nízkých potencích velkou afinitu k žlučníku a k játrům, současně však je tento lék ve středních a vyšších potencích vhodný k léčení stavů které doprovází i neklid, podrážděnost, pláč,... Chelidonium je tedy možné, předepsat z více důvodů, například i na poporodní dětskou žloutenku. Současně i dávkování je závislé na mnoha skutečnostech, pro léčbu dětí se například používají vyšší potence než pro léčbu dospělých. Dávkování také závisí na délce podávání. Nelze tedy říci, že by to bylo moc. Avšak je důležité většinou (při neakutních problémech) vysadit lék při jakékoliv reakci (případně snížit četnost podávání), ať už při zlepšení nebo zhoršení, ale na tom by se měl homeopat s pacientem předem domluvit.
Dobry den,koupila jsem si kapky Joalis BiliDren,hopeopat mi ted predepsal argentum nitricum,ani jedno jsem jeste nezala brat, je mozne zacit uzivat oboje? Dekuji moc za odpoved.
2008-03-27 21:20:24
Dobrý den, nevím z čeho se přesně vyrábí BiliDren, na stránkách firmy Joalis to není specifikované, ale pravděpodobně je to nějaká kombinace bylin? Bylo by lepší, pokud k tomu není nějaký zvláštní důvod, nezačít brát obojí současně ale ne z toho důvodu, že by to příliš vadilo léčbě ale spíše proto, aby se vědělo, jak který lék působí a jakým způsobem. Bylo by vhodnější začít brát léky s odstupem alespoň několika dní. Ale homeopat by Vám měl poradit v jakém pořadí léky začít brát podle toho, jaké máte konkrétní potíže. Pokud máte například vážnější potíže s tvorbou žluče (bilidren je podle názvu pravděpodobně lék na úpravu tvorby žluče) pak bych začal s ním.
Dobrý den, mám dvouměsíční miminko a kojím. Trpím na průduškový kašel s vykašláváním hlenů. Momentálně jsem ve fázi bolestivých "záchvatů kašle" bez sekretu, hleny se mi bohužel zatím drží na průduškách. Myslíte, že je ideální spíše DROSERA nebo IPECACUANHA. Děkuji moc za odpověď.
2008-03-27 17:48:57
Dobrý den, oba léky mohou mít podobný kašel, lék Ipecacuanha doprovází velká podrážděnost, kašel je doprovázen nauzeou - pocitem na zvracení a často i zvracením, které ale příliš neulevuje, dušení z akumulace hlenu, zhoršuje se kolem sedmé večer. Droseru může také doprovázet nauzea, ale kašel je velmi divoký, křecovité záchvaty bez vykašlávání, chrapot. Zhoršuje se hlavně v posteli a v noci - po půlnoci, po jídle, pití a teplem. Pokud jste si již předvybrala tyto dva léky, pak podle toho co píšete by to byla spíše Drosera, pokud by souhlasily výše uvedené symptomy. Obecně je však na kašel indikováno více léků.
Dobrý den, homeopatka mi předepsala jako celostní lék Pulsatillu 200 CH i když kojím někdo tady psal, že se to používá k zastavení laktace užila jsem ten lék 2krát.muže to mít nějaký vliv na kojení?Dále mi napsala natrum muriatikum 1000. Co si myslíte otak vysokém ředńí. Mému 5 měsičnímu synovi na opruzený zadaček Borax 9CH zadeček se mu zahojil ale objevilo se mu něco v pusince muže to mít nějakou souvislost? A dále mu napsala berberis vulgaris též 9Ch 2 krát denně 1 kuličku na bolest bříška, Ale Boiron uvádi že se používá obvykle 5 Ch dala jsem mu to zatím 4krát nemuže mu to nějak ublížit a jaký je v těch ředěních rozdíl. Moc děkuji za odpovědi a přejí hezký podvečer.
2008-03-27 17:30:29
Dobrý den, nemyslím si, že by se Pulsatilla používala k zastavení laktace. Naopak, pokud to pro Vás je dobrý lék, pak by se i laktace měla optimalizovat, pokud byste s ní dříve měla problémy. Homeopatické léky obecně mohou mít vliv na laktaci, ale většinou není důvod se obávat zastavení laktace, pokud se příliš často neopakuje nějaký lék ve vyšší potenci. Lék Ricinus communis je trochu výjimečný, neboť má k laktaci velký vztah. Domorodé ženy na ostrovech Cape Verde si při nedostatečné laktaci obkládali prsa listy z riciny. Tento lék je tedy specifický jak na zvýšení laktace, tak na její ukončení.
Ředění, respektive potence léku, je velmi široká problematika na kterou není jednoduché odpovědět. Volba správné potence je důležitou součástí volby léčebného postupu a závisí na mnoha skutečnostech. Současně jeden homeopat může užívat vysoké potence se stejným úspěchem jako jiný homeopat, který používá potence nižší. Neexistuje žádné jednoznačné pravidlo. U lidí s dobrou vitalitou není problém užít potenci 1000 resp. 1M nebo i vyšší.
U nízkých potencí není příliš velký rozdíl mezi 5 a 9ch. 5ch se může podávat při akutních případech častěji než 9ch. Je důležité, zda-li léky pomáhají, pak lze dávkování přizpůsobit potřebě. Pokud lék nezabírá ani po několika dnech, pak je zbytečné ho užívat déle, ale vše závisí na konkrétním problému. Čtyři dávky léku v potenci 9ch by nikomu neměly ublížit. Pouze poud by někdo měl nějakou závažnější reakci tak pak by neměl v užívání dále pokračovat.
Dobrý večer, jsem den po návštěvě homeopata a trochu zaskočena po vyzvednutí homeopatika "na míru". Mé 6,5 roční dceři se téměř nepřetržitě tvoří chalazion - vlčí zrno, střídavě se vyskytující v P nebo L oku, na horním nebo dolním víčku, někdy v akutní zánětlivé formě, občas pouze jako nezanícený útvar - takto to jde neustále se střídajíc z oka na oko - již 3 x dcera absolovovala zákrok v celkové anestezii, ale s krátkodobým efektem. Dnes jsem si vyzvedla homeopatikum určené homeopatem, které bylo v jakési umělohmotné zkumavce, opatřené pouze štítkem na kterém bylo propiskou napsané jméno dcery a název preparátu bez dalších podrobností o síle, výrobci, lékárně a expiraci. Chtěla jsem se touto cestou informovat o tom, zda jde o běžný postup a poprosit o radu jaký produkt doporučujete vy a kde je možné jej objednat v takovém balení, které nezklame mou důvěru. Děkuji předem za odpověď a přeji rostoucí počet lidí, kterým pomůžete díky homeopatii.
2008-03-26 20:38:56
Dobrý den, homeopatické léky jsou často prodávány ve větším balení z kterého je možné připravit více dávek, takže to, že je vám lék podán v neoriginálním obalu není problém. Jen se při přenášení z jedné lahvičky do jiné nesmí člověk léku dotýkat, ale to každý homeopat ví. Homeopatické léky ve formě kuliček, pokud jsou uloženy v suchu v uzavřeném obalu vpodstatě neexpirují, jsou účiné třeba i po dvaceti letech (Proto nikdo nemusí vyhazovat balení homeopatických léků z lékárny po expiračním datu. Expirační datum je tam psáno pravděpodobně jen z důvodu zákoných nařízení nebo kvůli zvýšení prodeje). U většiny běžných léků není ani příliš nutné vědět z jaké pochází lékárny, tato informace je důležitá u speciálních léků - některých nosod, neboť u těch mohou být různé postupy při výrobě. Jediná věc, kterou je dobré vědět je kromě názvu léku jeho potence, a to z toho důvodu, že je vhodné si zapisovat, jaké homeopatické léky a v jaké potenci kdo, kdy a na co užíval, protože za pár let si takové informace většinou již nikdo nepamatuje. Pokud by Vaše dcera v budoucnu navštívila jiného homeopata, pak je pro něj užitečné znát léky a jejich potence, které dříve užívala a jejich reakce na ně. Tuto informaci Vám ale Váš homeopat jistě na požádání sdělí. Ale jinak bych si nedělal obavy.
Dobrý den, mám na Vás dotaz:
Mám 3,5 letého syna. V posledních měsících dost trpěl s rýmou, stále se nám vracela, huhňá, dýchá pusou a někdy chrápe. Před 14 dny jsme prodělali zánět středního ucha. Ten jsme vyléčili a nyní nás z ORL posílájí na trhání nosních mandlí. Což se nám podstupovat moc nechce, rádi bychom zkusili jinou alternativu!! Bylo by možné nám poradit? Děkuji a přeji hezký den Katka
2008-03-26 20:14:11
Dobrý den Katko, chirurgické odstranění mandlí by mělo být vždy až tím posledním řešením. Homeopatická léčba by měla Vašemu synovi pomoci, ale je k tomu nutné homeopatické vyšetření. (některé další informace k nosním a krčním mandlím najdete u otázek z 2008-03-17 09:23:12, 2008-03-16 22:22:57, 2008-03-13 11:36:35, 2008-03-10 17:54:32, 2008-03-03 08:48:32)
Dobrý den,chtěl bych se zeptat,má dcera (7 let)má neštovic.Chci navštívit kamarádku které je 20 let a neštovice neprodělal,je možnost že jsem infekční a můžu jí nakazit? Děkuji za odpověd L.
2008-03-26 13:10:04
Dobrý den L., pokud jste sama v dětství neštovice prodělala, pak byste měla být imuní a neměla byste být ani potenciální přenašeč. Ale otázka je spíše na imunologa. V tomto ohledu nemohu nic tvrdit.
Dobrý den..Chtěla jsem se zeptat, jestli existují nějaká homeopetika na zastavení laktace.Dceři budou 2 roky a stále se mě nedaří jí odstavit.taky mě zajímá jestli homeopatika na potlačení laktace prostupují do mléka a jestli to nemuže dceři škodit.Děkuji za odpověd a hezký večer L.
2008-03-25 22:19:28
Dobrý den L., pro zastavení laktace se všeobecně doporučuje jedna dávka Ricinus communis 30ch (podrobněji 2008-03-18 14:22:29) Homeopatické léky přecházejí do mléka a u velmi malého procenta dětí, které jsou exrtrémě citlivé, by to mohlo vyvolat nějakou reakci. Ale i v tom případě by tato reakce mohla být nejvýše několikahodinová a v žádném případě to není reakce na toxicitu - homeopatické léky nejsou toxické. Jsou jen schopny vyvolat symptomy, které samy odezní a v podstatě se tím jen povzbuzuje imunita. Ale i po podání léku je možné prsa opět rozkojit, takže případné kojení nebo odstříkávání by se mělo úměrně snížit aby se laktace skutečně zastavila.
Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat, jestli je možný podávat nějaké homeopatika synovi na noc. Pořád se budí a je vyspalej po pár hodinách. Je mu 1,5 roku. Přes den mi spí tak hodinku a v noci nás okupuje tak 2 - 3 hodinky. Není to hladem . Kromě posledních stoliček nám už žádné zuby nerostou, takže od toho to také není. Prosím o radu.
2008-03-25 21:20:07
Dobrý den, životní rytmy jsou projevem vnitřní rovnováhy člověka a jejich poruchy jsou projevem nějakých hlubších příčin. Pro celkové zklidnění a relaxaci je samozřejmě možné užívat nějaká byliná tonika - chmel, meduňku,... a to i ve velmi malém množzství - jednu kapku tinktury rozmíchanou ve sklenici vody. Ale velká výhoda homeopatické léčby spočívá v tom, že při celostní-konstituční léčbě se celkově harmonizuje vnitřní nerovnováha v člověku, upraví (znormalizuje) se spánkový rytmus, zklidní se přemrštěná aktivita atd. K tomu je však nutné homeopatické vyšetření.
Dobry vecer, prosim o radu, zda je vhodna homeopaticka lecba u 7imesicni dcery, ktera od narozeni trpi ekzemem /lekarka diagnostikovala "atopicky" ekzem, ovsem sama nevylucuje, ze se o tuto diagnozu s postupem casu nemusi jednat/. Ekzem ma prevazne v obliceji, nyni, v obdobi zavadeni prikrmu, se ji obtize vyrazne zhorsily, jde predevsim o svedeni! Rada bych tyto projevy zmirnila jinou cestou nez podavat kortikoidy.. Dekuji za odpoved, Petra
2008-03-25 19:57:52
Dobry den Petro, začít léčit homeopatií dítě při ekzémech je ideální postup. Alopatické způsoby léčby ekzémů, zvláště kortikoidy, mohou působit další problémy, které se mohou objevit i v pozdějším věku. Přestože například alopaté ví o souvislosti mezi ekzémy a astmatem, často je to právě alopatická léčba ekzémů, která astma může způsobit. (Astma je samozřejmě jen příklad. Škála důsledků je mnohem širší.) Současně však i dbejte na jídelníček - zvláště nekysané produkty z kravského mléka mohou výrazně zatěžovat metabolismus a zhoršovat vnitřní rovnováhu dítěte, ale někdy i jiné potraviny. S překvapením jsem zjistil, že některé dětské příkrmy doporučované od devíti měsíců například obsahují houby - potravina dětmi neztravitelná. Někdy lze i vhodnou dietou ekzémy výrazně zmírnit. Homeopatická léčba by však měla být celostní-konstituční. Přestože je častým lékem na ekzémy například sulfur, nedoporučoval bych ho užívat paušálně tak, jak to je někde doporučováno. Pokud nějaký lék užívat, pak by to mělo být nejlépe po homeopatickém vyšetření, případně alespoň po získání nějakých podrobnějších znalostí.
Dobry den, mam 4. mesicni dceru a minuly tyden prisla do kontaktu s jinou holcickou, ktere dnes propukly nestovice. Jelikoz jsem se to dovedela az dnes odpoledne, rano ma dcera byla na 2. davce 6ti kombinace. Takze ted budeme v 3-tydenni inkubacni dobe.....Slysela jsem o Rhus toxicodendron - lze ho uzivat i preventivne? Lze vubec pouzit? Dekuji moc za odpved M. Markova
2008-03-21 16:45:27
Dobrý den paní Marková, plané neštovice je možné léčit homeopatickými léky a jedním z nich je i Rhus toxicodendron, další jsou například Pulsatilla pratensis, Thuja occidentalis atd. Pokud již onemocnění propukne, tak se z nich vybírá jeden lék podle symptomů, případně se lék může změnit, pokud se změní i symptomy. Jako prevenci je možné podávat jeden z těchto léků, který se nejvíce podobá symptomům neštovic při dané epidemii (podrobnosti na těchto stránkách v textu epidemické choroby) případně se částečně podobá konstituci dítěte (na to je ale potřeba vyšetření). Je možné, že by to mohl být Rhus toxicodendron. Druhou možností je homeopatický lék - nosoda Varicella (chicken pox) např. z lékárny www.helios.co.uk. Ta je připravena přímo z planých neštovic. Preventivně se podává (buď varicella nebo lék odpovídající epidemii) jednou týdně - potence 30c, ale pouze pokud by to nevyvolalo nějaké neobvyklé symptomy - v tom případě se poraďte s homeopatem na případném dalším užívání. Pokud víte, že je dítě přecitlivělé, tak také raději zkonzultujte. U kojenců si můžete vzít lék sama čtvrt hodiny před kojením - lék dítě dostane prostřednictvím mateřského mléka. Pokud by ale přesto onemocnění propuklo, je potom nutné vybrat správný lék podle aktuálních symptomů.
Dobrý den,
hraji závodně fotbal. cca pčed 2 měsící jsem měl poprvé zánět achilovky. Po ruzných zákl. procedurách jsem dostal kortikoidní obstřik, který zabral. Jenže zhruba po měsíci mě achilovka začla bolet znova. Po treninku i na dotek a už sem nemohl ani na nohu došlapnout. Poté jsem to vždycky zaledoval a problemy ustoupily ale jen na chvilku. Dostal jsem druhý obstřik. Mezi prvním a druhým obstřikem mi bylo zjištěno vyšší ASLO (457). Ale jak na stomatologii tak na ORL mi po vyšetření sdělily "normalní nález". Tudíž nevim kde by co mohlo byt. Chtěl bych se zeptat jestli to spolu může souviset ten zánět achilovky s tímto ASLO a zda mi nato může něco pomoci? Děkuji za odpověď. (xtomv@email.cz)
2008-03-21 11:24:19
Dobrý den, nevím, jestli z pohledu běžné alopatické medicíny souvisí zvýšené ASLO a zánět achilovy šlachy. Z pohledu homeopatie je však organismus brán jako celek a všechny chronické projevy spolu souvisí. ASLO může být zvýšené například reziduálními bakteriemi pro prodělání léčby antibiotiky nebo vakcinací. Antibiotika nikdy nezničí všechny bakterie, které jsou přítomné při akutním onemocnění. Vždy zlikvidují pouze většinu bakterií a tím zmizí (vyléčí) zánět, ale současně znemožní imunitnímu systému aby bakterie zlikvidoval sám a proti daným bakteriím získal imunitu. V organismu potom zůstávají zbytkové bakterie, které jsou rezistentní vůči ATB, a které mohou i třeba za delší dobu začít provokovat imunitní systém, který je potom neustále v činnosti, produkuje protilátky (např. ASLO) a tím vysiluje celý organismus. Člověk pak sám cítí, že vlastně není zdravý, protože jeho organizmus je skutečně stále "nemocný", neboť je ve stavu zvýšené tvorby protilátek. Tato neustálá činnost zatěžuje všechny orgány - játra, ledviny,... a to může mít za následky i bolesti kloubů, revmatické bolesti svalů a šlach a v neposlední řadě i záněty šlach. Protože je celý systém oslabený, infekce se potom mohou stále vracet.
Homeopatie je schopna léčit i akutní zánět šlach (některé odpovědi k otázkám z 2008-03-04 21:23:26, 2008-02-28 10:07:54, 2008-02-20 13:32:15, 2008-02-12 12:32:41, 2008-01-27 20:03:04) ale současně lze pomocí celostní-konstituční homeopatie podpořit celý organismus, aby se jeho funkce dostala do rovnováhy a s tím se i zharmonizoval imunitní systém. Samozřejmě lze doporučit i doplňkové terapie - výživové doplňky a úpravy stravy, vyhýbání se toxickým látkám (včetně vyhýbání se chemickým "zdravotním" doplňkům).
Pane doktore,ještě k předchozímu dotazu.Můj muž totiž užíval během půl roku asi čtvrté antibiotika.Já sama se léčím homeopatií,věřím jí a pomáhá.Jsem úplně nešťastná,když vidím,jak do sebe hrne tolik antibiotik.Děkuji Vám.Zuzana.
2008-03-21 08:35:11
Dobrý den Zuzano, chlamydie je možné léčit homeopaticky a k léčbě je možné přistupovat více způsoby, podle toho, jak je problém akutní. Pokud jsou s onemocněním spojeny nějaké akutní problémy - bolesti, výtoky atd, pak je možné předepsat na základě těchto symptomů. Pokud jsou však chlamydie zjistitelné pouze lékařskými testy bez vážných potížích a dlouhodobě odolávají léčbě antibiotikami, pak je vhodná celostní-konstituční homeopatická léčba. Jinou možností je užití nosody, tedy léku připraveného přímo z mikroorganizmů chlamydie - například lék s názvem Chlamydia Trachomatis z lékárny www.helios.co.uk. Dávkování je závislé na mnoha skutečnostech - doby trvání infekce, konstituce pacienta atd. a je vhodné aby na léčbu dohlížel homeopat, zvláště pokud by během užívání docházelo k čemukoliv neobvyklému. U nekomplikovaných případů dlouhodobé infekce je možné užívat lék o potenci 30c jednou týdně po dobu tří až šesti týdnů. Samožřejmě nelze zaručit, že se člověk chlamydií zbaví, ale je tu velká šance. Případně lze kombinovat i s klasickou konstituční homeopatickou léčbou.
Dobrý den,pane doktore. Chtěla jsem se zeptat,zda se dají homeopatickou léčbou vyléčit chlamydie.Děkuji za odpověď.Zuzana.
2008-03-21 08:31:54
Dobry den,nas 4lety syn jde z jedne nemoci do druhe.Kdyz uz neni "nemocny" zustava nam kasel a ryma.Jen za poslednni obdobi 2 mesicu jsme prodelali zanet stredniho ucha,anginu,streptokoka,zanet ocnich spojivek,kasel ryma pretrvavajcici.Uz nevim co s nim.Homeopatika jsme nikdy nebrali.Prosim o radu,velmi dekuji Ametistova ametista@seznam.cz
2008-03-20 07:31:00
Dobrý den paní Ametistová, podle toho co popisujete tak by byla nejvhodnější celostní-konstituční léčba - návšteva v homeopatické poradně. Touto léčbou se Vášemu synovi může celkově zvýšit imunita a může se zbavit celkově náchylnosti k onemocněním. Samozřejně během akutního onemocnění může užívat homeopatické léky na léčbu daného onemocnění aby nebylo nutné brát například antibiotika, ale nezbavilo by ho to dlouhodobě všech potíží. K tomu je vhodná právě celostní-konstituční léčba.
Dobrý den,
snad se vás můj dotaz nějak nedotkne. Moji známí mají dobré zkušenosti s homeopatickou léčbou u zvířat, prý je aplikovatelná podobně jako u lidí. Mohl byste mi, prosím, poradit, jaké přípravky vyzkoušet u kočky, která má už čtvrtý měsíc chronickou rýmu, ale jen v jedné nosní dírce, hleny byly původně řídké a průhledné, teď jsou bohužel velmi vazké a se stopami krve. Kočce evidentně není moc dobře, sice jí i běhá jako obvykle, ale jinak se stále snaží dostat ke zdroji tepla a spát. Kočka je křehčí konstituce, má ráda teplo a povahou je bojácnější introvert. Mockrát vám děkuji za radu a přeji krásné dny. Martina
2008-03-19 22:10:17
Dobrý den Martino, rád pomůžu Vaší kočce, i když nemám moc zkušeností s léčbou zvířat. Podle toho co píšete bych zkusil nejdříve Kalium bichromicum 30ch dvakrát deně - rozpustit 2 kuličky v malém množství vody a nalít do pusy, poud se bude zlepšovat tak snížit dávkování, pokud se do druhého dne nebude dít nic tak lék asi nezabírá. Dále by bylo možné zkusit Hydrastis canadensis a potom případně Pulsatilla pratensis (ale mezi léky vždy pauzu). Pokud by nic nezabíralo, bylo by nutné znát více podrobností.
Dobrý den,chtěla bych poradit od začátku těhotenství mi otekla nosní sliznice mám ucpaný nos a bez olynthu nemohu fungovat, ted jsem po šestinedělí a problém trvá stále 1 rok,prosím pomozte mi. děkuji
2008-03-19 18:09:30
Dobrý den, píšete, že problémy s nosní sliznicí Vás trápí již rok. Byla by vhodná celostní-konstituční léčba - návšteva v poradně. Vaše problémy jsou pravděpodobně spíše chronické a aby byl léčebný efekt dlouhodobý, bylo by vhodné užívat lék který by působil na hlubší úrovni než v případě předepisování na akutní problémy.
Dobrý den,hledám řešení pro mého 10-letého syna.Od narození má problémy se zažíváním,často zvracía je unavený,rovněž je často nachlazený a pokašlává a má citlivou kůži-zůstatek po atopickém ekzému.Pediatrička mu odebrala krev i moč na rozbor,ale vše je v pořádku.Podle očí mi ale sdělila,že je velmi senzitivní a tyto projevy jsou reakcí organismu na stres a změny.Poraďte mi prosím homeopatika.Děkuji
2008-03-19 10:42:49
Dobrý den, píšete, že Váš syn má problémy již od narození a v minulosti měl problémy s atopickým ekzémem. Pokud by měla mýt homeopatická léčba pro Vašeho syna dlouhodobě léčivé účinky, bylo by vhodné absolvovat homeopatickou celostní-konstituční léčbu. Pokud by užíval homeopatika jen na základě akutních problémů, jeho celkový chronický stav by se tím pravděpodobně nezměnil. Homeopatie je velmi silná lěčivá metoda právě pro léčbu chronických stavů a na rozdíl od alopatie je umí léčit. Avšak k tomu je nutná osbní návštěva u homeopata.
Dobrý den,potřebovala bych snížit laktaci,celou dobu kojení mam nadbytek mléka,nyní již syna přikrmuji má osm měsíců a objevil se zase týž problém s mlékem.Pokud ho neodstříkám prso ztvrdne a dostaví se zánět.Malý pije pořád méně a mléko se spotřebě nepřízpusobuje.Děkuji
2008-03-18 14:22:29
Dobrý den, na zastavení laktace se většinou doporučuje lék Ricinus communis v potenci 30CH - jedna dávka. Po této dávce by se produkce měla snížit. Na záněty prsu, které začínají pomalu a to většinou z nedostatečného vyprázdnění je nejčastějším lékem Bryonia alba. Při zánětu je prs na postižených místech narůžovělý či mírně načervenalý a jsou patrná ztvrdlá místa. Prs bolí, když se pohybuje a proto ulevuje, když se zafixuje rukou nebo podprsenkou. Jsou možné ještě další léky ale na výše popsané potíže je Bryonia velmi užitečná a je dobré mít doma lék o potenci 15CH a užívat ho hned v počátku obtíží. Někdy stačí jedna dávka ke znatelnému zlepšení, někdy je možné opakovat po dvou hodinách, dokud se stav nezačne zlepšovat - potom dávkování snížit. Pokud se stav již zlepšuje, tak lék vysadit. Pokud se zlepšuje, ale ne zcela, tak opakovat, ale nejvýše dvakrát za den. Po úplném zlepšení přestat užívat.
Dobrý den,
rád bych Vás poprosil o radu týkající se mé dcery. Přibližně před rokem jí začaly selhávat ledviny až postupně selhaly úplně. Nyní jí jsou tři roky a je na dialýze. Doprovázející vážný problém je vysoký krevní tlak, který je téměř nekorigovatelný aní početnou kombinací léků. Mé ženě se pravděpodobně díky stresu z dané situace objevil ekzém na rukou, kolem kotníků a na šíji. Lze něco v takovém případě doporučit jak na funkci ledvin, tak na korekci vysokého tlaku tak i na ekzém?
Děkuji, Ivo.
2008-03-18 13:37:03
Dobrý den Ivo, problémy, které popisujete jsou velmi závažné a celou šíři problému nelze popsat na pár řádcích. Pro Vaší dceru by bylo dobré kombinovat masáže, nějaká byliná tonika a konstituční homeopatickou léčbu, pro Vaší ženu přinejmenším konstituční léčbu. K tomu je však potřeba znát podrobněji skutečný stav. Nelze také očekávat zázraky, ale homeopatie je velmi silný nástroj. Doporučoval bych Vám tedy alespoň krátkou osobní poradu, alespoň co se týče všech možností léčebných postupů vhodných pro Vaší dceru. Vaší ženě by měla pomoci klasická celostní-konstituční léčba ale je potřeba homeopatické vyšetření pro nalezení správného léku.
Dobrý den, chtěl bych Vás poprosit, zda by jste mi nemohla poradit nějaký homeopatický přípravek který se používa pří neurastenických stavech (podrážděnost, nervozita, celkový neklid atd.) užívám antidepresíva Serlift 50mg. Děkuji
2008-03-17 19:21:54
Dobrý den, problémy, které popisujete, jsou léčitelné pomocí celostní-konstituční homeopatie. Neexistuje nějaký jeden lék, který by pomohl všem s těmito problémy. Homeopat hledá při osobním rozhovoru nějaké hlubší příčiny, které způsobují Vaše potíže. Správně nalezený homeopatický lék pak může být velmi účinný.
Dobrý den, kolísá mi laktace nahoru dolů.. když vezmu ricinus, zabere mi naprosto skvěle tak do 2 dnů.. ale to nejde pořád dokola.. Tedy alespoň co jsem našla různě na internetu, tak se radí po týdnu vysadit, jinak prý má žádný nebo co hůř - opačný účinek... (?) Ráda bych se zeptala, jak velká má být minimální pauza, než můžu vzít další, aby to účinkovalo..? Mně to kolísá 1x - 2x týdně, tedy dost často.. je to hrozný nápor.. Potřebovala bych to brát častěji, ale nevím, jaký minimální interval si mohu dovolit. Protože kdybych to jedla jak chleba, tak by se to prý míjelo účinkem.. Jak mi to kolísá, tak si ani nemůžu moc dovolit někam vyrazit.. Jnak nechápu, proč mi to takhle kolísá.. V prvních 4 měsících to běželo jak po drátkách, pak záněty opakované.. + když ne zánět tak jsem zažila takovou jednu stresovou situaci a s tím mlíčkem to úplně zamávalo. I potom zánětu.. Tady to každý zvládne s tvarohem a já měla úplně malinké záněty, přešly vždy samy do 3 dnů (bez teplot atd.), ale úplně mi splasklo vždy to postižené prso a přestalo se nalévat.. A tím opakováním se to rozhodilo a teď se to nedrží nahoře.. Já to rozkojit umím, rady na laktaci znám už nazpaměť.. stoupne to, že mám mléka na rozdávání a když je ho už fakt hodně, tak druhý den šup a najednou to klesne, že můžu zas rozkojovat.. Ne tak abnormálně jak po zánětu, ale tak, že to musím složitě rozkojovat.. Ricinus nemůžu brátk každou chvíli.. Dneska jsem to nevydržela a vzala si po dlouhé době, tak nevím, jestli v tom pokračovat, nebo si to šetřit na později, kdybych měla ten problém ještě větší.. Zavádím příkrmy už 2 měsíce a nejsem zdaleka na plné dávce a už vůbec jich nemám zavedených několi, spíš to tak patlám..Je nám 8 měsíců, tím se mi omezí kojení a to rozkojování asi přestane být možné.. Už jsem z toho tak zblblá, že se bojím definitivně vynechat kojení po kojení. Chlapeček mi navíc posledních pár dní bojkotuje kojení, takže o to mi to dělá těžší.. Proto jsem i vzala 3 kuličky dneska... Bojkot + nahrazování kojení příkrmem způsobuje, že to nemůžu rychle vrátit nahoru.. Už ale leze a potřebuje víc energie.. mlíčko samo o sobě přestává stačit. Velice děkuji za odpověď, jak často lze užívat ricinus, aby účinkoval.
2008-03-17 12:52:23
Dobrý den, homeopatické léky mají na člověka velmi rozdílné účinky. Proto se asi všeobecně doporučuje nebrat lék déle než týden, protože lidé, kteří jsou zvyklí se cpát práškama aniž by se snažili vnímat jak lék působí, si mohou skutečně spíše uškodit. Není však důvodu se obávat užívat lék i déle, pokud působí správně. Někomu stačí pomocí Ricinus communis rozkojit a dál již lék nepotřebuje a pokud by ho bral déle, může naopak laktaci zastavovat. Když však píšete, že během užívání laktace stoupne a po vysazení opět klesne, potom můžete užívat delší dobu. Na rozkojení 5CH dvakrát denně, potom snížit na jednou denně, pokud by to stačilo. Pokud si zvyknete na lék a budete cítit, jestli vám pomáhá, tak potom si můžete dávkování i přizpůsobit podle svého vlastního citu. Hlavní je, nelámat si s tím příliš hlavu a nestresovat se tím. Člověk často nejlépe vycítí co potřebuje. Pro dlouhodobější užívání je lepší, udělat si lék v tekuté formě. Do půllitrové lahve od pramenité vody, která je naplněná do dvou třetin pramenitou vodou, případně ještě převařenou (vystydlou na pokojovou teplotu) rozpusťte pět kuliček léku. Před použitím protřepat, užívat lžíci - nechat volně v puse - nepolykat ihned. Uchovávejte v lednici. Pokud by se roztok zakalil, vylejte a připravte nový. Jeden roztok nepoužívejte déle než 14 dní.
Dobrý den.Prosím o radu. Mohu davat dvanáctiletému synovi Lymphomyosot? Také mi kamarádka doporučila Phytolacca decandra 15ch? Popř.jaké dávkování. Ma tonsillitis chronica, streptokok pyogenes ve výtěru. Odstranit krční mandle jsem zatím odmítla. Moc děkuji a přeji pěkné dny. Marcela
2008-03-17 09:23:12
Dobrý den, dávkovat můžete podobně jako u předchozí odpovědi na otázku z 2008-03-16 22:22:57. Pro přesný výběr léku jsou důležité další iformace - je důležité, jak organizmus na onemocnění reaguje. Například jak je onemocnění bolestivé, jestli teplé nápoje zhoršují nebo naopak zlepšují bolest, atd. Název bakterie není moc důležitý. Akutním lékem (tedy například Phytolaccou) můžete vyléčit akutně tento stav ale může se stát, že Váš syn bude stále k tomuto onemocnění náchylný. Pak je vhodné klasické homeopatické vyšetření a celostní-konstituční homeopatická léčba.
Dobrý večer.Chtěla bych se poradit.Často se mi tvoří na mandlích bílé jakoby hnisavé kuličky.Je vhodné užívat Mercurius solubilis v ředění 30ch nebo vyšším?Kolik kuliček a jak často?Děkuji vám za odpověď.Kateřina.
2008-03-16 22:22:57
Dobrý den Kateřino, problémy, které popisujete mohou mít i jiné léky kromě Mercuriu solubilis. Phytolacca decandra, Lac caninum, Mercurius cyanotus, Lycopodium clavatum a další. Každý z léků má trochu jiné indikace a pro výběr je třeba více informací. Pokud lék nebude správný, tak se při nepříliš vysokých potencích nemusíte ničeho obávat, jen nebude účinkovat. Pokud si lékem nejste zcela jista, tak bych doporučoval spíše 15CH jednou deně (případně první den dvakrát) nebo 9 CH dvakrát denně 2 až 4 kuličky. Pokud do tří až pěti dnů nebude patrná žádná změna, pak je potřeba asi jiný lék. Pokud bude účinkovat, užívejte jen do té doby, než se stav zlepší. I po úspěšném vyléčení se Vám přesto mohou problémy opakovat. Pak je vhodnější celostní-konstituční homeopatická léčba.
Dobrý den, mám 15 měsíčního syna, který je trošku živější, ale myslím, že je jako každé druhé dítě. Doktorka mi na jeho zklidnění předepsala homeopatika - heřmánek. Přesně teď nevím název. O homeopatikách nic nevím, proto bych se chtěla zeptat, co to vlastně je a na co. Je-li to zdraví podporující věc i u zrdavého dítěte?Děkuji Vám za odpověď.
2008-03-16 17:12:51
Dobrý den, lék z heřmánku se jmenuje Chamomilla vulgaris. Používá se často akutně při bolesti zubů, zvláště při prořezávání zoubků u dětí (symptomy u otázky z 2008-03-09 23:15:57). Také je však možné tento lék použít celkově na konstituci dítěte. Dítě je podrážděné, vzteklé, rozmařilé, něco chce ale když to dostane tak to zahodí a chce zas něco jiného. Velká přecitlivělost na bolest a jakékoliv vnější vlivy, když začne brečet, tak ho nic nemůže utěšit. (Toto je jen velmi zkrácená charakteristika tohoto léku, uvedené může být společné pro více léků, pro předepsání je nutné znát více informací). Pokud uvádíte, že dítě je zdravé a v jeho vyšší živosti nevidíte problém, pak nevím, proč brát lék, zvláště pokud by se nepodobal výše uvedenému. Pokud je dítě živé a nejsou s tím spojeny nějaké problémy, pak je to jen známka dobré vitality. Pokud je však dítě extrémě živé s poruchou pozornosti a má sklon k hyperaktivitě pak je dobré tento stav léčit co nejdříve, i když nemá jinak žádné fyzické problémy. To je ale vhodné řešit klasickým homeopatickým vyšetřením.
Dobrý den, je mi 23 let a od malička trpím atopickým ekzémem. V posledních letech se u mě objevila i dermatitida projevující se rudými skvrnami pod očima. Kožní lékař mi doporučil pouze léčbu kortikoidy nebo užívání léků Dermatop a Elidol, které mají ale více nežádoucích účinků. Existují nějaká homeopatika, která by mi mohla pomoci?
2008-03-15 15:26:23
Dobrý den, kožní problémy, zvláště atopický ekzém, by se měly léčit celostní-konstitční homeopatií. Uvádíte, že problémy trpíte již od dětství, proto je nutné nalézt hluboce působící lék a k tomu je nutné klasické homeopatické vyšetření. Silné potlačující masti, zvláště kortikoidy, bych užíval jen ve krajním případě.
dobrý večer,je mi 25 let,mám virus hpv,chtěla bych se zeptat,jestli je nějaký homeopatický lék nebo způsob,jak řešit tento problém,lékaři mi řekli, že mám oslabenou imunitu.Chěla bych jí posílit.Děkuji Jana
2008-03-14 23:37:53
Dobrý den Jano, oslabení imunity je problém celé Vaší konstituce. Imunita je do různé míry oslabena u většíny z nás. Ten kdo má imunitu v pořádku neonemocní rýmou, chřipkou ani jinými akutními chorobami, případně má jen velmi slabý průběh. Takže oslabená imunita je velmi široký pojem a není žádná hranice, od které bychom mohli říci, že imunita je neoslabená a potom je už oslabená. Snížená imunita je důsledkem velmi širokého spektra vlivů, zvláště stresu a toxicity, která je často způsobena alopatickými léky na potlačení příznaků chřipky, očkováním atd. Tedy doporučuji zdravý životní styl, stravu, potravinové doplňky (př. black strap melasa), omezení toxických vlivů co nejvíce to je možné. Existují míchaná homeopatika na posílení imunity, které můžete zkusit ale neočekával bych od toho příliš. Pokud se po jejich užívání nebudete cítit lépe, tak bych je neužíval příliš dlouho. Nejúčinější by pro Vás měla být klasická celostní-konstituční léčba, která by podpořila celkově Vaší konstituci a imunitu posílila.

dobrý den, beru ricinus communis na tvorbu mléka, všude je uvedeno 2xdenně 5granulý. Mohu je užívat dlouhodobě nebo jen několik dnů? Jakmile je vysadím, mlíčka ubyde. Děkuji Ivana
2008-03-14 13:35:06
Dobrý den Ivano, pokud máte dobré zkušenosti s užíváním v tomto množství a pokud se při vysazení tvorba mléka sníží, pak je v pořádku užívat lék stejným způsobem dál podle potřeby. Někomu stačí lék jen na rozkojení a pak ho již užívat nemusí. Někomu naopak nepomáhá ani po užívání po dobu několika dnů, potom je lepší v užívání nepokračovat. Užívání je individuální a je možné ho přizpůsobit podle Vaší potřeby.
Doporučila jste mi podávat 6 měsíčnímu (9,1kg)a 5 letému dítěti(16kg) drosera na noční záchvaty kašle,chtěla jsem se ještě zeptat jaké ředění: děkuji
2008-03-14 10:33:56
Dobrý den, ve Vaší otázce jste zmínila drosera 15, takže doporučené dávkování se týkalo potence 15C (resp. 15CH)
Dobrý večer přeji,mám 17.měsíční dvojčata,která trpí od 3.měsíce atopickým ekzémem,drželi jsme dietu,používáme mastičky od DR. promazávací a locoid,je to podstatně lepší,ale nezmizelo to úplně,dá se to vyléčit nějakými homeopatickými léky?A ráda bych se ještě zeptala stále je kojím,ale už jen přes noc cca2-3krát chtěla bych je odstavit jestli je nějaký lék,který snižuje tvorbu mléka(dočetla jsem se o lécích Lac caninum 30CH a Ricinum communis 30CH)popř. jak se užívají mockrát děkuji Sue
2008-03-13 22:50:06
Dobrý den, atopický ekzém je projevem celkové nerovnováhy organizmu. Pomocí celostní-konstituční homeopatie lze tuto nerovnováhu odstranit a tím odstranit příčinu, proč ekzém vzniká. K tomu je však nutná celostní-konstituční léčba. Ostatní metody mohou ekzém jen potlačit a způsobit další problémy na hlubších úrovních organismu.

Pro zastavení tvorby mléka se obvykle doporučuje jedna dávka Ricinus communis 30CH. Pokud by to nebylo účiné, více dávek bych nedoporučoval, mohla byste vyvolat nežádoucí symptomy. Pokud by došlo pouze k částečnému snížení tvorby mléka, tak další dávku by bylo možné opakovat ještě jednou po týdnu.
Dobry den, chtela bych poprosit o radu zda existuje nejaky homeopaticky lek na neuralgie obliceje, ktere me trapi nekolik let..dekuji Kristyna
2008-03-13 22:12:43
Neuralgické bolesti je možné léčit pomocí homeopatie, k tomu je však vhodná celostní-konstituční léčba - homeopatické vyšetření.
Dobrý den. Prosím o radu. Asi měsíc se mi tvoří v ústech afty-na jazyku, vnitřní straně dutiny ústní, patře. Sotva afta zmizí, udělá se jiná. Zkusila jsem Zn, vit.C, B, GS Imunostim, používám Tea-tree-oil. Lékařka mi předepsala něco na plísně, což mi taky nepomohlo. Na sliznicích v oku se mi dělají vodové puchýřky, které řežou, po seškrábnutí je chvíli klid. Děkuji Jana.
2008-03-13 15:14:07
Dobrý den Jano, na vaše problémy se hodí více homeopatických léků. Aby byla léčba účinná, je nutné vybrat ten nejvhodnější lék, podle dalších symptomů.
Dobry den, trimesicni holcicka byla operovana na brisni kylu, od te doby ma problemy se stolivi. Kaka jednou za tri - ctyri dny, stolice je gelovita hnedo-zelena. Holcicka ma velke bolesti. Lze nejak zamezit padani vlasu po porodu?Muzete prosim poradit? Dekuji Jitka
2008-03-13 14:42:52
Dobrý den Jitko, pro pomoc s problémy, které popisujete, by bylo nutné znát více informací. Bylo by vhodné homeopatické vyšetření.
Přeji hezký den.Již několik let mě trápí chronické bolesti v krku.Tvoří se mi na mandlích bílé nepříjemné kuličky.O homeopatii se zajímám,léčila jsem homeopatií i své děti,když byly malé,zejména bolesti uší a laryngitidu.Já se svými problémy jsem před třemi lety navštívila homeopata,užívala jsem Pulsatillu, ale už si nejsem jistá,jestli to bylo ředění 30ch nebo vyšší a jak často jsem to brala.Homeopat,ke kterému jsem chodila,již ordinaci nemá,tak jsem si chtěla koupit homeopatikum v lékárně.Jak už jsem naznačila,o homeopatii se trošku zajímám,mám i nějakou knihu.Když jsem četla vše o léku Pulsatilla,tak na mě,co se týče povahy a některých potíží,sedí.Chtěla bych od vás radu,zda se hodí na mé potíže s krkem Pulsatilla v ředění 30ch a jak často mám lék užívat.Děkuji za Váš čas a předem taky děkuji za odpověď.S pozdravem Monika
2008-03-13 11:36:35
Dobrý den Moniko, Pulsatilla nemá příliš velkou afinitu k problémům s mandlemi a problémy, které popisujete nejsou pro pulsatillu typické, ale mohou se vyskytovat. Takže pokud sedí celkový obraz pulsatilly tak může být účinná. Záleží však na tom, pokud jste již pulsatillu užívala, jaké byly reakce na lék. Výběr správného léku je jen část homeopatické léčby, další neméně důležitou částí je určení způsobu užívání léku a správné vyhodnocení reakce organismu pro případné další předepsání. Je tedy důležité, zda-li jste na předchozí léčbu pulsatillou pozitivně reagovala. Po třech letech by však neměl být problém vzít si jednu dávku potence 30CH a sledovat, jak na lék reagujete. Pokud se Váš stav začne zlepšovat, pak lék neopakujte do té doby, než dojde k relapsu (ale skutečnému relapsu = opětovné snížení energie atd., nejen k lokálnímu zhoršení symptomů, homeopatickému zhoršení). Časté opakování může léčbu zkomplikovat. Je však ještě mnoho variant, jak může léčba pokračovat, nelze v krátkosti popsat celou šíři. Pokud Vám bude lék zabírat a pomáhat Vám s potížemi v krku a budete na tom celkově energeticky lépe, pak není důvod, proč lék velmi opatrně neužívat. Avšak při čemkoliv neobvyklém se raději poraďtě. Pokud lék nebude zabírat, pak to může být příliš nízká potence vzhledem k předchozímu užívání, nebo nesprávný lék. K tomu by bylo potřeba ale podrobnějších informací. Také může být potřeba zvýšit potenci, pokud by po několika podáních byla jen malá pozitivní reakce. To je však další větší téma.
Dobrý den! Na podporu kojení užívám Ricinus communis,může tento homeopat.lék mít vedlejší účinky pro miminko?Děkuji Hanka
2008-03-13 10:08:03
Dobrý den Hanko, při užívání běžně doporučované potence pro podporu kojení 5C (CH) bych se neobával vedlejších účinků. U velmi citlivých jedinců by ale i takto nízká potence mohla vyvolat nějaké symptomy, neboť lék částečně může stimulovat i kojené dítě prostřednictvím mateřského mléka. Pokud jste od začátku užívání tohoto léku zaznamenala nějaké změny v chování dítěte, nebo nějaké fyzické projevy, například řidší stolici, nauzeu a podobně, pak bych lék vysadil. Pokud byly symptomy způsobené tímto lékem, pak by měly brzy odeznít. Není nutné se obávat, že by důsledky byly dlouhodobé. I v těchto výjimečných případech není označení „vedlejší účinky“ srovnatelné s toxicitou alopatických léků. Vedlejší účinky u homeopatických léků jsou takové, že mohou stimulovat organismus k vytváření nějakých reakcí - symptomů, ale nejedná se o toxicitu.
Dobrý den.Mám dvě děti 3 roky a 8 měsíců. Mladší se narodil s vážnou srdeční vadou.Nyní nás trápí neustále se opakující rýmy a kašle. Vždycky onemocníme celá rodina. Malý to špatně snáší. Čím nám mohu zlepšit imunitu?Děti jsou často venku,nepřetápíme, mají spoustu ovoce a zeleniny, starší dávám echinaceové kapky.Děkuji za odpověď. Lucie
2008-03-13 07:20:38
Dobrý den Lucie, pro problémy, které popisujete, by byla nejvhodnější celostní-konstituční homeopatická léčba a tedy homeopatické vyšetření. Echinaceové kapky doporučuji, jsou užitečné, když se užívají, pokud je v okolí někdo nakažlivý nebo při prvních náznacích, že na člověka něco „leze“. Nebo například když někdo prochladne a ví, že z toho bude nastydlý, při prudkém ochlazení, nebo v době když kolem každý posmrkává. Pokud již nemoc propukne, pak již echinacea nezabírá. Pak je vhodné předepsat akutně homeopatický lék na dané onemocnění. Ale pro celkové zvýšení imunity a odolnosti je vhodná celostní-konstituční léčba.
Dobry den, som v 22. tyzdni tehotenstva a uz niekolko tyzdnov mi neprijemne tvrdne brusko. Beriem na to magnezium, ale nijak vyrazne nezabera. Vedeli by ste mi poradit nejaky homeopaticky prostriedok? Dakujem, Lenka.
2008-03-12 19:37:07
Dobrý den Lenko, Vašeho dotazu se týká odpověď na otázku hned pod Vaší (z 2008-03-12 19:01:17). Je možné užívat Caulophyllum thalictroides 9C (CH) 2 krát deně, pokud by se stav nezlepšoval, bylo by potřeba vybrat lék jiný na základě více podrobností.
Dobrý večer,měla bych velkou prosbu.Je mi 38 let a čekám 4 dítě.Předchozí porody byli bohužel pokaždé předčasné i přesto ,že se termín porodu prodlužoval,tak jsem naposledy rodila ve 35 týdnu.Chtěla bych se zeptat,zda jsou nějaká homeopatika,která by mi zabránila k tomu,abych znovu předčasně porodila.Jelikož mám nedostatek magnesia,beru 6 tablet denně(prý by i tohle mohlo pomoci),ale nemám jistotu.Bohužel předčasným porodem jsem vždycky velmi brzy přišla i o mléko,protože jsem nemohla kojit.Slyšela jsem,že jsou homeopatika,která se musí vzít do 24 hod.po porodu a napomáhají tvorbě mléka.Prosím můžete mi poradit,která by byla vhodná a ze zkušenosti nejúčinnější? Děkuji za odpověď Mirka
2008-03-12 19:01:17
Dobrý den Mirko, užívání magnezia během těhotenství je problematické. Magnézium organizmus potřebuje, takže trvalý přirozený přísun není na škodu, ale praxe je taková, že ženy během těhotenství najednou začnou užívat magnézium v nadměrném množství a organizmus na to začne reagovat tak, že uvolňuje svaly. Tím se sice může ulevit od nepříjemných křečí ale vznikají tím další komplikace. Jednak je častým důsledkem to, že ženy dítě přenáší a porodní stahy jsou během porodu potom neefektivní a porod často končí císařským řezem. Může ale vzniknout i opačný problém z relaxovaných svalů dělohy - dítě sestoupí dříve a těhotenství se může stát rizikové, případně to může končit předčasným porodem. Problémy, kvůli kterým alopatičtí lékaři běžně předepisují magnézium, tedy křeče během těhotenství či takzvaní poslíčci, lze řešit užíváním léku Caulophyllum thalictroides 9C (CH) 2 krát deně (případně jiné léky, pokud by nezabíral. Další doporučení u otázky z 2008-03-03 08:48:32) Jsou však i další homeopatické léky, které jsou užitečné během těhotenství, k výběru je však nutné znát další symptomy. Pro podporu kojení je velmi dobrým lékem Ricinus communis, jednou až dvakrát denně 5CH(5C), pokud však nezabírá, je možné, že je potřeba lék jiný. Ten by měl být ale také vybrán na základě dalších symptomů. Existují však také porodní asistentky používající homeopatické léky, které také mohou ženu provázet celým těhotenstvím i na porodní sál. Je to velmi dobrá alternativa ke zdejší gynekologicko-porodnické praxi.
chtěla bych se zeptat zda je možné a v jakém množství podávat 6 měsíčnímu (9,1kg)a 5 letému dítěti(16kg) drosera 15 nebo kapky drosetux.Oba trpí častými nočními záchvaty kašle které vedou až ke zvracení. Oba také trpí slbším atopickým ekzémem.Poradte prosím nějakou mast nebo olej do koupele. DĚKUJI MOCKRÁT
2008-03-11 21:52:03
Dobrý den, lék Drosera rotundifolia je indikována při křečovitém, divokém kašli. Pocit, že něco neustále lechtá v hrdle. Kašel začně nebo se zhorší, jakmile si člověk lehne, horkem, po jídle a pití. Nejhorší je po půlnoci. Může docházet až ke zvracení. Při záchvatech kašle můžete podávat po dvou hodinách, dokud se stav nezlepší. Pokud nezaberou ani tři dávky tak je možná potřeba jiný lék. Pokud se stav zlepšuje, tak potom podávejte méně často - dvakrát, jedenkrát denně. Pokud je stav již dobrý tak nepodávejte. Oběma dětem můžete podávat stejně často, starší může rozpustit dvě kuličky pod jazykem, mladšímu rozpusťte jednu kuličku ve skleničce se lžící vystydlé převařené pramenité vody (pokud již pije pramenitou vodu nepřevařenou, tak ji převařovat nemusíte). Po rozpuštění a zamíchání vypít, nebo podat na lžičce. Pokud pouze kojíte, tak si také můžete vzít lék sama nějakou dobu před kojením. Lék dítě získá prostřednictvím mateřského mléka, ale u půlročního dítěte můžete klidně podávat i přímo.

Atopický ekzém je problém hlubší, neměl by se léčit lokálně tak jako akutní problémy a to ani homeopaticky. Pro atopický ekzém doporučuji klasickou celostní-konstituční léčbu. Jakýmkoliv potlačováním ekzému, zvláště kortikoidy, se mohou způsobit vážnější problémy.
Dobrý den, má 4letá dcera často krvácí z nosu. Hlavně v noci. Byl mi doporučen PHOSPHORUS 9CH. Je to vhodné? Děkuji Martina
2008-03-11 17:02:04
Dobrý den Martino, lék Phosphorus má ve svém obrazu hodně krvácení, včetně krvácení z nosu. Avšak pokud Vám byl doporučen tento lék jen na základě krvácení z nosu bez ohledu na další symptomy tak bych byl trochu opatrný. Pokud je krvácení z nosu dlouhodobé, jedná se o chronický problém, který může mít řadu příčin. Více léků než Phosphorus má ve svém obrazu krvácení z nosu a u každého je příčina jiná. Pokud jsou cévy ve sliznici překrvené a krvácení, kterým se uvolňuje tento přetlak přirozenou cestou se uměle zastaví (což může tento lék způsobit), pak se může vytvořit nějaká hlubší komplikace. Je to podobné, jako když se potlačí menstruace. Pokud však Vaše dcera odpovídá konstitučně léku Phosphorus, pak je podání léku samozřejmě v pořádku. Na druhou stranu několika dávkami potence 9CH (jednou denně) by se neměly vyvolat vážnější problémy, takže není nutné se příliš obávat. Ale dlouhodobější podávání bych nedoporučoval a to i kdyby se zpočátku krvácení z nosu zlepšilo. Pokud by se však celkově zlepšil i vnitřní psychický stav a nálada Vaší dcery a stoupla by její energie, pak by to byla známka toho, že Phosphorus je vhodným lékem pro Vaší dceru. Pokud se však stav zlepší, tak se lék přestane užívat až do doby relapsu a teprve potom se opakuje, a to případně i ve vyšší potenci. I v případě, že by tento lék Vaše dcera skutečně potřebovala by se přílišným opakováním léku mohl stav zkomplikovat. Dávkování je pak lepší zkonzultovat podle aktuální situace.
Dobrý den, prosím o radu. Mám 7 letou dceru, která je na mne velice závislá. Poslední dobou začala šišlat, cucá si prsty, sama mi řekla, že chce být zase miminko. Prostudovala jsem nějaké věci o homeopatii, přišlo mi vhodné dceři začít dávat pulsatilu, ale nevím jak dávkovat. Děkuji, Marie
2008-03-11 15:35:21
Dobrý den Marie, v lékárnách jde u nás bohužel koupit bez předpisu potenci nejvýše 30CH. Sice by bylo možná vhodnější užít vyšší potenci ale i po 30CH by měla být patrná změna. A pokud má někdo menší zkušenosti, tak je lepší nezačínat vysokými potencemi. Podejte tedy jednu dávku (2-4 kuličky) rozpustit pod jazykem, půl hodiny před a po nic nejíst, nepít. Alespoň na pár dní se pro jistotu vyhýbat mentolovým věcem (pasta na zuby, žvýkačky) a kávě (což snad nebute tak těžké). Mentol a káva může rušit léčbu sice jen u malého procenta lidí, ale i tak se to může stát. Pokud se stav začne zlepšovat, tak neopakujte dávku. Opakujte pouze v případě, že se vše vrátí do stavu před lékem. Ale neopakujte vícekrát než jednou. Pokud by se například stav zlepšil na měsíc a pak se vše vrátilo, a po druhé dávce by byl podobný průběh, tak potom by bylo vhodné dát vyšší potenci. Pokud se nebude dít vůbec nic, tak je lék pravděpodobně nesprávný. Toto je jen velmi zjednodušený návod, při čemkoliv neobvyklém je lepší kontaktovat homeopata.
Dobry den, mam pravdepodobne faryngitídu. Neviem ci mam capy alebo afty (hnisave gulocky)na pravej mandli avsak z vnutornej strany.Niekolko krat som bola na vysetreni u krcnej lekarky, ktora sice urobi vysetrenie ale vysledok je vzdy negativny, nakolko robi vyter z prednej strany mandlí.Vzdy mi predpise KLABAX alebo Fromilid 500.Problem trva cca 1 rok a prosim o radu nakolko mam pocit ze mi pachne z ust a neustala tvroba hnisavych capov mi vadi aj pocitovo - cudzi predmet v mandli a stale sa podvedome chytam za krk. Samozrejme mi zatekaju hlieny po zadnej strane krku a tazko sa ich zbavujem - prehltanie, vykasliavanie.V detstve som trpela castymi anginami v dospelosti uz menej a asi pred cca 7 rokmi ma liecil homeopat a od vtedy sa mi anginy objavovali len 1 x za rok az dva.Mam si nechat vybrat mandle? Alebo sa da zbavit hnisavych utvarov aj homeopatiou? Uz naozaj nemam chut navstivit lekarku.Prosim Vas o radu - o homeopaticky liek, ktory by mi mohol pomoct.Dakujem za odpoved Andrea
2008-03-10 17:54:32
Dobrý den Andreo, chirurgický zákrok odstranění mandlí by měl být krajním řešením. Můžete se tím zbavit části potíží ale příčina se tím neodstraní což znamená, že v budoucnu můžete mít další, jiné potíže. Sama popisujete, že od dětství jste trpěla angínami, což přetrvává do dnes, takže Vaše problémy s mandlemi jsou nejspíše jen pokračováním Vašeho chronického stavu. Proto by byla nejvhodnější klasická celostní-konstituční homeopatická léčba, která by měla vyléčit Váš celkový chronický stav, kterým trpíte již od dětství. Obecně lze na faryngitidu předepsat i akutní lék ale to spíše v případě, když se jedná skutečně o akutní stav s teplotou, bolestí v krku atd. U Vás by byla vhodnější celostní-konstituční léčba. Současně je u problémů lymfatického systému dobré dělat si pravidelné lymfatické masáže (u problémů krku - hlavně masáže rukou)
Dobrý den, velmi se omlouvám, ale chtěla bych poradit s problémem nikoli lidským, ale zvířecím. Jedná se mi o falešnou březost u mé dvouleté fenky vymarského ohaře. Užívala Pulsatillu C5, ale problém stále trvá. Můžete mi prosím poradit?Děkuji Veronika
2008-03-10 12:06:45
Dobrý den Veroniko, užitečný článek na toto téma je na serveru homeopatie.ivories.cz s názvem Falešná laktace u fen (odkaz: http://homeopatie.ivories.cz/index.php?strana=clanky&clanek_id=143) V článku najdete více léků a i rady, jak mezi nimi rozlišit.
Dobrý den, chtěl bych prosím poradit. Máme půlročního syna, špatně usíná a špatně spí. Při usínání pobrekává, je neklidný a hodně dlouho mu trvá, než usne.Při spaní je také neklidný, často se budí a pláče. Zkoušeli jsme chamomillu vulgaris 15ch a ani po týdnu jsme neviděli nějaké zlepšení. Můžete nám poradit ještě nějaká jiná homeopatika? Děkuji za odpověď Radek
2008-03-09 23:15:57
Dobrý den Radku, Chamomila je indikována u dětí velmi podrážděných, nic je neuspokojuje, nic je neuklidní. Můžete je chovat jak chcete, chodit po místnosti a houpat s nimi a vpodstatě jim neuleví nic. Často je doprovázeno nazelenalou stolicí a jedna tvář je červená, druhá ne. Do tohoto stavu se děti často doustanou, když se jim prořezávají zoubky - nic je nedokáže utěšit. Chamomila stejným způsobem zabírá u dospělích na bolesi zubů, když zub bolí neustále a nic nepomáhá. Nemusí bolet ani příliš, ale člověk je z toho podrážděný, nic se mu nechce, nechce aby na něj někdo mluvil... Proto je Chamomila populárním lékem pro malé děti, protože když je skutečně indikována a dítě dostane jednu dávku tak rodiče se po několika dnech najednou vyspí. Avšak pro podrážděné děti je mnohem více léků. Další bych už nezkoušel jen namátkově ale bylo by lepší doporučit vhodný lék na základě dalších symptomů.
Dobrý den mam revmatoidní artritidu a do toho se mi také dostaly psychické problémy, Co bych měl užívat? Děkuji za odpověď Ondřej 19.
2008-03-08 23:20:55
Dobrý den Ondřeji, psychické potíže při revmatoidní artritidě mohou být součástí jednak tohoto onemocnění ale mohou být způsobeny i užíváním léků - antirevmatik. (některé podrobnosti i u otázky z 2008-03-07 17:52:47) Na základě toho co píšete nelze doporučit nějaký lék. Doporučoval bych Vám celostní-homeopatickou léčbu, která by Vám měla pomoci jak s revmatoidní artritidou, tak s psychickými problémy. Současně je také dobré podporovat činnost ledvin a žlučníku ať už bylinými preparáty a případnou úpravou stravy tak i homeopatickými léky v nízkých potencích (viz kapitola problémy žlučníku)
Dobrý den,prosím Vás o radu.Trpím panickou poruchou-pocit na omdlení,bušení srdce,nemohu se nadechnout,třes,studené končetiny,strach.Tyto stavy me obtěžují i ve spánku!Nyní neberu žádné léky,ale v minulosti jsem brala Seropram,pomáhal mi.Ale raději bych zkusila homeopatika.Mohou pomoci?Děkuji za odpověď.Pavla
2008-03-08 12:26:55
Dobrý den, homeopatie je velmi účinnou metodou pro léčbu potíží, které popisujete - úzkostné stavy, psychické - psychosomatické potíže. A na rozdíl od psychofarmak - (antidepresiva atd.) léčí skutečnou příčinu a tedy i efekt je dlouhodobý, případně trvalý. Současně se pozitivní účinky léčby mohou objevit relativně brzy po zahájení léčby. Pro tyto potíže je však nutná celostní-konstituční léčba a tedy klasické homeopatické vyšetření.
Dobry den mým problémem je Bechěrevova choroba.Chtěl bych se zeptat na užívání antirevmatik.Jestli jejich užívání škodí organismu a do jaké míry.Dále mám otazku ohledně psychiky u této nemoci. Cítím se pořád nesoustředěný,takový stav jako by "mimo".Může ten stav být z bolestí zad.děkuji za odpovědˇ
2008-03-07 17:52:47
Dobrý den, je mnoho druhů antirevmatik, patří mezi ně například i aspirin ale i steroidní hormony. Všehny antirevmatika jsou zátěží pro organizmus a tedy organizmu i škodí a mohou mít vliv i na psychiku. Jsou ale mezi nimi velké rozdíly. Bechtěrevova choroba (ankylozující spondylartritida) je však závažné onemocnění a užívání antirevmatik je pravděpodobně nutné. Psychické obtíže mohou být jak součástí onemocnění, ale pokud se psychické potíže objevili až po zahájení léčby tak je možné, že jsou důsledkem užívání léků. Z hlediska alopatické medicíny není příčina této choroby známa. Pomocí homeopatie lze tuto chorobu léčit pomocí celostní-konstituční léčby. V případě, že by se stav zlepšoval, bylo by možné dávky antirevmatik snižovat. Nedoporučoval bych vysadit antirevmatika ještě před započetím homeopatické léčby, zvláště bez vědomí alopatického lékaře, přestože někteří homeopaté to pro léčbu vyžadují. Pokud jsou užívány steroidní antirevmatika, pak je homeopatická léčba velmi obtížná a léčba je dlouhodobá, není však nemožná. Prognóza je závislá na délce trvání choroby a jejím stádiu.
Dobrý den, mám postiženou dcerku a chystáme se na trojetážní operaci nohou, prosím můžete mi poradit homeopatickou léčbu proti bolesti a na rychlé a bezkomplikované zahojení jizev?? Také něco na dobré snášení anestezie a celkovou pooperační léčbu? Moc děkuji Lenka
2008-03-06 14:32:56
Dobrý den Lenko, pro hojení tkání po operaci je velmi dobrým lékem Calendula officinalis (měsíček lékařský). Ideální je podat lék co nejdříve po ukončení operace (jedna dávka potence 30CH). Jako prevenci je možné podávat lék již před operací - jeden týden jednou denně potenci 5 nebo 9CH (vhodnější než užívání kuliček je rozpustit dvě kuličky v malé kapátkové skleničce - cca 15ml - naplněné do dvou třetin 20% lihem a podávat deset kapek rozmíchaných ve sklenici čisté vody. Před každým použitím lahvičkou pětkrát prudce třepnout) Podávat lék preventivně je však nutno opatrně. U zvláště citlivých lidí může toto podávání vyvolat symptomy, takže při objevení se čehokoliv neobvyklého je nutné lék vysadit, případně se poradit s homeopatem. Ve stejném způsobu podávání pokračujte i po operaci, dokud se stav nezlepší. (Někteří homeopaté odmítají preventivní podávání léků a prosazují léčbu teprve až se symptomy objeví. Avšak při předem jasně indikovaných lécích je preventivní podávání zcela odůvodnitelné a hojení se může urychlit) Lék současně působí i na bolesti spojené s řeznými ranami. Pokud však jsou po operaci bolesti výrazné, je možné dále předepsat konkrétní lék podle druhu bolestí. Později je možné srostlé sešité rány potírat měsíčkovou mastí, aby se rychleji zahojily a nezůstali po nich jizvy.

Při obtížích způsobených anestesií jsou nejčastějšími léky Phosphorus a Acetic acid ale je také možné podat léky vyrobené přímo z anestetik - Chloroform nebo Nitrogenium oxigenatum. Lék by ale měl vybrat homeopat podle symptomů a tedy až po anestesii.
Dobrý den, už asi čtvrt roku neustále marodím se záněty dutin a průdušek.
proto bych se ráda zeptala zda byste mi mohli doporučit nějaký lék z vaší homeopatické řady. Stále špatně odkašlávám hleny a mám problémy s dýcháním.
děkuji L.
2008-03-05 20:04:48
Dobrý den L., problémy, které popisujete jsou velmi obecné, pro výběr homeopatického léku (při předepisování na akutní problém) je vždy potřeba mnohem podrobnější informace. Pokud však marodíte již čtvrt roku s těmito problémy, pak je to pravděpodobně součást vaší chonické predispozice a proto by bylo vhodné tento stav léčit pomocí celostní-konstituční homeopatie a tedy absolvovat celostní homeopatické vyšetření.
Dobrý den. Opět vám mockrát děkuji za odpověď a zároveň prosím o další. Jsem z okresu J.Hradec a neznám tu žádného homeopata. Pokud o někom v tomto okrese víte mohl by jste mi ho doporučit? Moc děkuji s pozdravem Ina
2008-03-05 10:46:18
Dobrý den, osobně bohužel žádného homeopata z Vašeho okolí neznám.
Dobrý večer, chtěla bych poradit, zda exituje homeopatický přípravek pro léčbu zánětu achilovy šlachy? Děkuji. G.
2008-03-04 21:23:26
Dobrý den G., achilovu šlachu je možné léčit, ale je pro to nutné znát symptomy, které onemocnění šlachy doprovází. Potom je možné vybrat vhodný lék na tento akutní problém. Další informace u dotazů z 2008-02-28 10:07:54, 2008-02-20 13:32:15, 2008-02-12 12:32:41, 2008-01-27 20:03:04
Dobrý den, prosím o radu, máme 5ti měsíčního syna a minulý týden jsme doléčili jeho nemocné průdušky.Špatně dýchal, zvracel hleny a měl vlhký kašel.Dýchání se po lécích zlepšilo, na zvracení jsme zkusili homeopatika Ipecacuanha 9ch. Zvracení hlenů se zmírnilo, ale občas se ještě objeví,vlhký kašel přetrvává. Existuje nějaký jiný homeopatický přípravek na zahlenění? Děkuji Daniela
2008-03-04 17:48:34
Dobrý den Danielo, Ipecacuanha je dobře indikovaným lékem na kašel, který způsobuje až zvracení, dochází až k pocitu dušení z akumulace hlenu, hlen je obtížně vykašláván, nauzea neustupuje. Podle toho co popisujete mne napadl lék Coccus cacti. Hlen je hustý, táhnoucí se jako provaz. V hrdle se hlen stále akumuluje, přítomná nauzea a zvracení. Kašel se zhoršuje teplem a teplými nápoji, kolem šesté ráno a půl dvanácté večer. Kašel zlepšuje pití, zvláště studených nápojů a chladný vzduch. Na zahlenění hrdla jinak existuje více léků, velmi záleží na konzistenci hlenu a dalších podrobnostech.
co je to borelioza
2008-03-04 15:41:13
Dobrý den, borelióza je infekční bakteriální onemocnění, které je přenášeno nejčastěji klíštětem. Akutně je léčitelná antibiotiky ale i homeopaticky. Podrobnosti k borelióze viz odpověď na otázku z 2007-12-29 19:47:16
Dobrý den potrebovala by som od Vás radu ako mám užívať homeopatický liek formica rufa 5ch mám časte zápali močového mechúra v moči mám bielkoviny a baktérie.Liečim sa na to pár mesiacou,ale antibiotika moc nezaberajú tak chcem skúsiť aj takúto formu liečbi.Ďakujem s pozdravom Katka.
2008-03-04 13:16:48
Dobrý den Katko, potence 5CH homeopatického léku se užívá podle toho, o jaký jde zdravotní problém. V akutním případě je možné užívat lék i každou půl hodinu, u chronických případů jednou denně. V případě, že se stav zlepšuje tak se intervaly zvyšují, případně se lék vysadí.

Lék Formica Rufa není příliš běžný lék na záněty močového měchýře. Pokud máte lék doporučený pouze na základě toho, že trpíte těmito záněty, tak nemyslím, že by byl lék indikován (ale je to jen osobní názor). Pokud Vám ale byl lék předepsán na základě Vaší konstituce, pak je to něco jiného. V tom případě lze užívat jednou denně, ale vhodnější je lék rozředit v kapátkové lahvičce s 20% lihem a užívat deset kapek denně po řádném protřepání.
Dobrý večer, je mně 41 let, mám 2 děti, ale s novým partnerem bychom chtěli ještě dítě.Existuje nějaký homeopatický přípravek na event. podporu plodnosti, nebo např. harmonizaci hormonální hladiny.děkuji. Katka.
2008-03-03 23:15:24
Dobrý den Katko, pomocí homeopatie lze harmonizovat hormonální hladiny. Pomocí celostní-konstituční léčby se harmonizuje celý organismus včetně všech jeho systémů, takže lze zvýšit pravděpodobnost otěhotnění a i zdravého těhotenství a porodu.
Dobrý večer, prosím o radu, zda mohu použít nějaký homeopatický lék, který by mě zbavil častých bolestí očí, pocitu cizího tělesa v očích. což přichází nenadále během několika vteřin.Léčím se mnoho let u oční lékařky, která mi předepsala různé kapky tzv. umělé slzy, gel apod., které mi nepomáhají.Nevím co mi tu okamžitou bolest vyvolává, přichází nočekávaně a jakékoliv situaci, na ulici, v obchodě,doma.V tu chvíli mám pocit, že mi někdo vstříknul nějakou látku do očí, musím je zavřít a čekat až to trochu odezní ale pak bolest trvá celý den. Prosím poradte nejaký přírodní lék, oči jsem vymývala odvarem ze světlíku, ale s malým úspěchem.Nemůžu kvůli tomu do společnosti v zakouřené místnosti nevydržím vůbec. Budu vděčná za každou radu.Dáša
2008-03-03 22:31:37
Dobrý den Dášo, problémy, které popisujete, jsou chronického rázu. Vaše problémy je možné homeopaticky léčit pomocí celostní-konstituční homeopatie. Pro doporučení léku je nutné znát další Vaše symptomy. Podle toho co popisujete nelze bohužel doporučit nějaký konkrétní lék.
Dobrý večer, moc děkuji za odpověď na mou otázku ohledně homeopatik ricinus communis ch5. Chtěla bych vás poprosit o názvi nějakých jiných léků na podporu tvorby mléka. Znám jenom tento a v lékárně mi nic jinýho neporadili. Moc děkuji za odpověď Ina
2008-03-03 19:29:50
Dobrý den Ino, mezi dalšími léky na podporu kojení by se mělo vybírat podle dalších symptomů. Nedoporučoval bych zkoušet je jen namátkou. Homeopatické léky, mezi kterými by bylo vhodné vybírat, jsou především Agnus castus, Urtica urens, Pulsatilla pratensis, Calcarea carbonica ale dále i Causticum, Silicea terra, Sticta pulmonaria, Ustilago maydis, Lactua virosa, Alfalfa, Sabal serrulata, Lac vaccinum defloratum, Lac caninum a mohou být i jiné. Bylo by vhodné, pokud by lék vybral homeopat přímo pro Vás.
Dobrý den. Prosím, potřebovala bych poradit, zda ja možné pomocí homeopatie nějak pomoci při léčení bakterie chlamidia pneumonia. Moc dekuji za odpověd´. Anna
2008-03-03 17:26:20
Dobrý den Anno, pomocí homeopatie lze léčit onemocnění, při kterých je diagnostikován výskyt chlamydií. Homeopatika neníčí přímo bakterie ale stimulují organismus tak, aby se s bakteriální nákazou byl schopen vypořádat. Proto je to také účinější metoda než například používání antibotik, které sice zničí většinu bakterií (a dokáží uspíšit zotavení) ale při další infekci organismus opět neumí reagovat a spíše reaguje ještě chaběji.
Dobrý den, moje sestra je nyní těhotná a jeden termín porodu měla 29.2. a druhý má 7.3.Dnes 3.3 byla opět na kontrole a děložní hrdlo se neotvírá ani hlavička miminka není sestouplá do pánve i když je miminko zralé. Doktor říká, že je to tím, že chybí hormony k porodu a pokud se nic nezmění půjde na vyvolání porodu 6.3.Na začátku těhotenství užívala hormony k udržení, ale otěhotněla hned na poprvé bez problémů.Chtěla jsem Vás poprosit, zde není nějaká možnost vyvolat homeopatiky přirozenou tvorbu hormonů k porodu.Prosím Vás o rychlou odpověď.A předem mnohokrát děkuji.
2008-03-03 12:16:49
Dobrý den, rozhodně není potřeba se stresovat tím, že žena neporodí do tří dnů po termínu. Pokud není jiný důvod k vyvolání porodu než ten, že již uplynul termín, pak není nutné porod vyvolávat, zvláště, pokud těhotenství proběhlo v pořádku. Termín také nemusí být příliš přesně spočítán. Přenášet 14 dní je zcela normální, do té doby není nutné do těhotenství zasahovat. Naopak z vyvolávání porodu mohou spíše nastat problémy. Přestože je dítěti již devět měsíců, nemusí být ještě na porod připraveno a dítě samo většinou rozhodne o tom, kdy má správná chvíle nastat. Přenášení někdy může být způsobeno i užíváním megnézia během těhotenství, které uvolnuje svaly dělohy. Proto není vhodné magnézium během těhotenství užívat! Pokud není nějaký konkrétní, vážný důvod, pak bych se snažil, aby bylo vyvolávání porodu odloženo.

Z homeopatických prostředků je možné připravovat porod užíváním léku Caulophyllum thalictroides 9C (CH) 2 krát deně. Dále je možné doporučit pití maliníkového čaje a sklenice džusu ve které je zamíchána lžička ricinového oleje. Současně existují i homeopatické léky, které mají vztah k ženským hormonům, ale v takto pokročilém stádiu těhotenství, by měl správný lék vybrat homeopat podle symptomů. Ale podle toho co uvádíte, pokud jinak nebyly vážné problémy, nemyslím, že je to nutné.
Dobrý den,můj 12syn před rokem prodělal spalovou anginu a pak ještě dvakrát anginu se streptokokem pyogenes-naposledy v květnu 2007.Po léčbě výtěr negativní,ale měl zvýšené ASLO/648/,které pomalu klesalo/470/.Problémy žádné neměl.Nyní hodnota ASLA stoupla na 530 a ve výtěru z krku opět streptokok pyogenes a nízká hladina železa.Chtějí mu odebrat krční mandle.Nevím,co dělat.Moc díky za odpověd
2008-03-03 08:48:32
Dobrý den, krční i nosní mandle jsou součásti lymfatického systému, který je v těle zodpovědný zejména za boj s infekcí a odstraňování škodlivých látek. Pokud jsou mandle zvětšené, tak to většinou znamená, že organismus bojuje s nějakou infekcí a to třeba i dlouhodobě, protože se mu nedaří nad infekcí zvítězit. Odstraněním mandlí se nezíská nic, jen to dočasně uleví nosohltanu ale sníží se možnost, aby tělo s infekcí bojovalo úspěšně. Rozhodně tedy doporučuji podporovat tok lymfy v těle, například lymfatickou masáží rukou. Současně ale také doporučuji homeopatické vyšetření u homeopata, který provádí celostní-konstituční léčbu. To, že někdo trpí chronickými záněty znamená, že má nějakou hlubší příčinu a homeopatie umí takové stavy léčit. Další podrobnosti i u dotazu z 2008-02-06 20:44:31
Dobrý večer, potřebovala bych poradit. Na radu známé jsem začala používat ricinus communis ch 5 na podporu tvorby mat. mléka. K dnešnímu dni je to 5 dní co je používám po 5-ti kuličkách 2x denně a mléko se mi více nedělá. Jak dlouho se můžou používat a za jak dlouho zaberou. Mám 6-ti měsíčního kloučka a chtěla bych kojit co nejdéle. Moc děkuji za odpověď. S pozdravem Ina
2008-03-02 19:34:42
Dobrý den Ino, lék Ricinus communis je nejčastěji indikovaným lékem na podporu kojení, zabírá u velkého procenta žen a proto se také na podporu kojení víceméně paušálně doporučuje, neboť v tak nízkých potencích by neměl mít žádné vedlejší účinky ani u těch, pro které není indikován. Nemusí však zabírat u každého, můžete potřebovat i jiný lék. Pokud se do dvou týdnů nedostaví žádné zlepšení, tak bych v užívání nepokračoval (případně dříve, pokud byste pociťovala cokoliv neobvyklého). Je možné potom vybrat lék na podporu kojení pro Vás vhodnější.
Dobrý den, dokáže test EAV odhalit případnou sarkoidózu plic? Děkuji za odpověď.
2008-03-02 17:02:00
Dobrý den, bohužel Vám nemohu na Vaši otázku odpovědět, metodou EAV se nezabývám.
Dobrý den, ráda bych požádala o radu. Jsem 8 měsíců po porodu (císařský řez) a již ke konci těhotenství jsem měla suchou svědivou pokožku. Jaterní testy na těhotenskou hepatózu negativní. Problém měl po porodu zmizet, ale bohužel. Kůže je pořád vysušená, napjatá, šupinatí se, svědí a nejde ničím promazat. Vyzkoušela jsem spoustu koupelových i tělových olejů a krémů (Linola, Balmandol, Hermal, Excipial, Bioderma-Atoderm, sádlová mast, Lipobase), bohužel nic. Všechno mě svědí, veškeré oblečení mám pořád mastné od krémů a olejů, jen kůže suchá. Podotýkám, že jsem nikdy žádný kožní problém neměla. Nemáte prosím nějakou radu jak se toho vysušení zbavit? Poraďte prosím, zda není nějaké homeopatikum, které by alespoň zmírnilo můj problém a bylo ho možné užívat při kojení. Dodržuji zdravou životosprávu včetně pitného režimu, denně užívám jako doplněk stravy vitamínové tablety GS Mamavit. Už nevím co udělat víc. Děkuji za odpověď.
2008-03-01 16:18:49
Dobrý den, problémy s pokožkou, které popisujete, mají nějaké hlubší příčiny a měly by se léčit celostní-konstituční homeopatií a tedy návštěvou u homeopata. Homeopatické léky je možné užívat při kojení. Někdy i nadměrné užívání krémů může podporovat další vysoušení pokožky (jako je užívání jeleního loje na rty částečně "návykové"). Jednou z pravděpodobných příčin je zhoršená činnost jater, a tedy cokoliv čím povzbudíte jaterní činnost, může být prospěšné - úprava jídelníčku, tinktura z ostropestřce mariánského (Carduus marianus) 5 kapek rozmíchat ve sklenici vody, jednou denně po dobu jednoho týdne - pokud by nepřinášelo zlepšení tak dál nepokračovat. Trvalé zlepšení by Vám ale měla přinést celostní-konstituční homeopatická léčba.
Dobrý večer,je mi 30 let a stále mám problémy s pletí.Dělají se mi zánětlivé pupínky,které i bolý.Prosím o doporučení homeopatik.Prosím také o radu, jaké homeopatika užívat při intenzivním učení a potřebě soustředění.Děkuji za radu Hana.
2008-02-29 22:09:38
Dobrý den Hano, problémy s pokožkou, které popisujete, jsou pravděpodobně způsobené celkovou nerovnováhou organismu a homeopatická léčba by měla být celostní-konstituční, tedy homeopatické vyšetření u homeopata. Taková léčba by Vám měla pomoci i při učení a soustředění.
Dobrý večer,moje dcera má již asi půl roku moluska.Začali jsme na radu homeopatky užívat Silliceu 5ch,nyní užíváme Silliceu 15ch.Její stav se zatím nezměnil.Prosím o radu a doporučení homeopatik,která by byla účinná.
2008-02-29 21:56:22
Moluska (Molluscum contagiosum) je infekční kožní virové onmocnění. Je možné toto onemocnění léčit jako akutní problém narozdíl od většiny jiných kožních problémů, které je nutné léčit celostně-konstitučně. Silicea je nejčastěji indikovaným lékem, ale pokud se symptomy nezačnou zlepšovat při dávkování např. 6C po čtyřech hodinách do několika dnů, pak je pravděpodobně indikován jiný lék. Druhým nejčastějším lékem může být Calcarea carbonica ale mohou být použity i další léky: Kali iodatum, Calcarea arsenicosa, Teucrium marum verum, Lycopodium clavatum, Bromium, Bryonia, Natrium muriatikum. Rozlišit mezi nimi je možné podle dalších doprovodných symptomů. Pokud by však akutní léčba nezabírala, mělo by se přistoupit ke konstituční - celostní léčbě.
dobrý den mam problémy se zápestím jsou to nejspíš slachy...bolí to na dotek a kdyz zápěstí ohybám..byl sem i na operaci..(stim ze mi řekli jako ze sou ty šlachy slepený ale bolí to furt..mozna i víc..nebyla by naka rada?jak mam dál postupovat..díky
2008-02-28 10:07:54
Dobrý den, pro předepsání homeopatického léku na takovéto akutní (i když může se jednat i o chronické onemocnění - z vašeho dotazu nelze posoudit) je potřeba mnohem více informací, na jejichž základě homeopat vybere lék. Vše co vaše problémy doprovází, v jakou dobu se to zhoršuje, jestli ulevuje teplo nebo chlad atd. Na základě toho, co píšete, nelze doporučit žádný jednoznačný postup. Částečně se Vašeho problému týká i otázka z 2008-02-20 13:32:15. Homeopatie by Vám ale měla pomoci.
Dobrý den,moje dcera trpí primárním lymfedemem.Existují nějaká homeopatika ke zlepšení ?Klasická léčba- manuální masáže,lymfoven ,čaj lymfodren zabírají jen částečně.Děkuji za radu Jiřina
2008-02-27 14:45:10
Dobrý den, Jiřino. Nevím o homeopatickém léku, který by byl doporučován celkově jako drenáž pro tento problém. Z mého pohledu by byla vhodná celostní-konstituční homeopatická léčba.
Dobrý den. Chtěla bych poprosit o radu. Nemohu cestovat v žádném dopravním prostředku. Je to již dlouho co jsem měla nehezký zážitek v autě a od té doby trpím úzkostí, která mi způsobuje nevolnosti od žaludku. Nevadí mi však nastoupit do autobusu či auta, ale po krátké době se na to začnu soustředit a jakoby si tu nevolnost "vsugeruji". Potřebovala bych se nespíše uvolnit a během jízdy uklidnit. Chci Vás tedy poprosit, zda by bylo možno mi poradit, neboť mi to dost komplikuje život.
Děkuji za Váš čas Klára
2008-02-27 13:48:55
Dobrý den, Kláro, u uvedených problémů má homeopatie při léčbě velmi dobré výsledky. Avšak je nutné celkové homeopatické vyšetření.
P.S.: Váš problém je z pohledu homeopatie dynamický, správná léčba by měla mít výsledky do několika dní.
Dobrý den. Prosím o radu.V prosinci pro trvalý absces na krčních mandlí a z neustálého brání antibiotik mi byly mandle odstraněny.po 2 týdnech jsem otěhotněla po marném ročním snažení.Avšak v lednu mi začaly problémy jako sladkokyselá občas nahořklá pachut v ustech sliznice v ustech mi praská a jsou tam krvavé tečky ale nejhorší je že mám pořád lepkavý bílý hlen který neustále vychrchlávám.Nasadili mi antibiotika bez výtěru ale ty mi vůbec nezabraly a poté jsem dostala zánět počového měchýře na který mi byl nasazen zinnat.Močové cesty jsou ted v pořádku ale v té puse a v krku je to stále strašně nepříjemné.Už nevím co mám dělat žádné jídlo mi nechutná protože má stejnou pachut a začíná mě ted štípat v puse když cokoli s ním. Už nevím co dál a ještě k tomu jsem těhotná tak to už vůbec ne. Děkuji moc za radu a pokud možno za vysvětlení mého problému. A pokud možno o radu kde se mám obrátit jsem z okresu Ostrava.Děkuji moc Čechová
2008-02-27 10:47:06
Dobrý den, paní Čechová. Problémy, které popisujete, mohou mít několik příčin. Jednak to může být Vámi zmíněné braní antibiotik. Antibiotika mají velký vliv na střevní mikroflóru a fukce střev má zas velký vliv na funkci sliznic. V tom případě je nutné podpořit obnovení střevní mikrofóry ať už živýmy jogurty, střevní kulturou a podobně, a nebo homeopatickými léky. Druhá příčina může být Váš celkový konstituční stav, který je citlivý na těhotenství a třetí příčinou může být i konstituce Vašeho dítěte, které Vás může ovlivňovat a způsobovat Vám tyto symptomy, a které, pokud by nebyly homeopaticky léčeny, by mohly vymizet teprve až po porodu. V tomto třetím případě má homeopatie velkou výhodu, že když jsou tyto symptomy léčeny, tak lze pozitivně ovlivnit zdraví plodu ještě předtím než se narodí, a tak předejít případným budoucím zdravotním problémům dítěte. A také to může být kombinace dvou nebo všech tří příčin dohromady. Všechny tři příčiny jsou pomocí homeopatie léčitelné, ale z uvedeného je patrné, že správně analyzovat tento stav není jednoduché a proto by bylo vhodné navštívit homeopata. V Ostravě a okolí neznám nikoho osobně. Na homeopatie.ivories.cz můžete najít homeopaty v seznamu, ale ověřte si, jakým způsobem kdo pracuje. Avšak rozhodně co nejdříve podporujte správnou funkci střev a střevní mikroflóru.
Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu, můj přítel má problémy s návaly horka. Je mu 22let, výška 185cm, 85kg. V uzavřených místnostech, třeba i restauracích, v létě zalije ho horko a rychle se začne potit, má krůpějě potu na čele, ruce se mu potí, celé tělo..dělá mu to jen občas, z toho pak znervózní a je to horší. Jiné problémy nemá, chtěla bych se zeptat, zda neexistují nějaké přírodní léky, které by mu mohly pomoct něco jako pupalka, nevím zda to může užívat, jestli to není jen pro ženy v přechodu. Nebo jestli existuje něco jiného než pupalka, děkuji Vám moc za odpověď
2008-02-26 19:10:49
Dobrý den, problémy, které popisujete, jsou problémy rovnováhy celého organizmu, které je ale nutné léčit pomocí celostní - konstituční homeopatie. Odpověď u otázky z 2008-02-05 21:31:01 se týká podobných potíží. Doporučuji klasické homeopatické vyšetření.
Dobry vecer,prosim o radu.Po tele se mi delaji hnedo-cervene fleky,jak kdy...je to cim dal horsi,zacali se strasne rozsirovat.Kozni doktorka mi rekla ze je to nejaka plisen...dostala jsem tenkrat pevaryl,ale jiz se nevyrabi.Vubec nevim z ceho jsou.Omlouvam se za chyby,jsem cizinka:O)hezky vecer Jana
2008-02-25 21:19:27
Dobrý den, Jano. Vaše problémy s kůží by měly být pomocí homeopatie řešitelné. K jakýmkoliv kožním potížím by se však mělo přistupovat jako k problémům celého organizmu a nikoliv jako k lokálnímu problému kůže. Proto by bylo vhodné konstituční-celostní homeopatické vyšetření. Hnědočervené fleky na kůži jsou popsány u osmi homeopatických léků - homeopat mezi nimi (a případně i dalšímy) musí vybrat na základě dalších podrobností.
Dobry den, prosim o radu, jestli najdu mezi homeop.leky -leky na na roztpyleni a odvadeni uzlu na stitne zlaze. mam uzel 35mm, v kvetnu musim jit na odstraneni celeho praveho laloku. Hledam alternativni reseni. Nevim jestli je to mozny zkusit homeop.lecbou. Omlouvam se, jestli jsou tady v testu chyby, jsem cizinka.
Dekuji.
2008-02-25 14:17:44
Dobrý den, Váš problém je závažný, nejvhodnější by byla osobí návštěva. Nejčastějším homeopatickým lékem na problémy štítné žlázy je iodium, jsou ale i další léky, které mají vztah ke štítné žláze a výběr mezi nimy je možný jen po osobní konzultaci. Homeopatická léčba by Vám mohla pomoci a proto bych doporučoval zahájit homeopatickou léčbu co nejdříve.
Dobrý den, ráda bych se zeptala jaká používat homeopatika při silné menstruaci, nepoužívám hormonální antikoncepci.Děkuji
2008-02-24 19:02:53
Dobrý den, menstruace je velmi důležitý a současně velmi jemný mechanismus v ženském těle. Jakékoliv její vnější regulování, a to zejména hormonálními prostředky, může mít za následek problémy jak fyzické tak i duševní. Proto je dobře, že neužíváte hormonání antikoncepci. Podobně však mohou působit i homeopatické léky, pokud byste je brala jen na základě toho, že máte silnou menstruaci. Mohla byste sice menstruaci zmírnit, ale při dlouhodobějším užívání by to také mohlo mít negativní vliv, i když samozřejmě ne takový, jako hormonální léky. Na Váš problém je nutné předepsat homeopatický lék na základě Vaší konstituce a léčit tak příčinu Vaší silnější menstruace celostní homeopatickou léčbou. Jedině tak může mít homeopatie pro Vás dlouhodobý léčebný přínos. Takže nejvhodnější by bylo navštívit homeopatickou poradnu a absolvovat konstituční - celostní homeopatické vyšetření.
Dobrý den, po steptokokové angíně jsem poprvé dostala týden po doléčení(na hodině spinnungu)zánět patellární šlachy. Beru coaxtral, traumeel mast, geladrink fast a rhus toxicodendron. Rehabilitace - ultrazvuk. Zatím můžu chodit, ale nepociťuji nějaké zlepšení. Pořád to bolí. Neexistují nějaká silnější homeopatika? Nevíto o opatřeních, které dělat, aby se zánět nevrátil? Děkuji za odpověď
2008-02-20 13:32:15
Dobrý den, pokud Vám Rhus toxicodendron nezabírá, tak to pravděpodobně není tím, že by to byl slabý lék (i když nepíšete jak často ho berete a jakou potenci - potence léku se dá přirovnat k síle léku - ale nelze říci, že čím vyšší potence tím bude zabírat silněji. Někdy je to i naopak), ale spíše, že to není správný lék. Na problémy, které popisujete je možné předepsat jiné léky: Phytolacca decandra, Rhododendron chrysanthum, Zincum metalicum, Bryonia alba, Chelidoniom majus, Silicea terra, případně další a rozlišit mezi nimi je možné jen podle dalších symptomů, které Vaše onemocnění doprovází. Pokud chcete předcházet opakování zánětů šlach, pak je vhodné po doléčení tohoto akutního zánětu pokračovat v konstituční-celostní homeopatické léčbě.


Pro objednání na homeopatické vyšetření u homeopata Václava Hrabáka pokračujte na stránku Objednání na vyšetření nebo volejte na telefoní číslo 603 743 049

Postgraduální škola
je otevřena pro studenty a absolventy homeopatických škol.

Universum Homeopathicum