On-line poradna  

Objednání na homeopatickou léčbu

Novinky:

- Homeopatie
- Čeho se vyvarovat
- Hormonální antikoncepce a problémy s menstruací

Nejčtenější:

Očkování
První pomoc
Epidemické choroby
Zásady homeopatické léčby
On-line poradna
na dotazy odpovídá
Václav Hrabák
Václav Hrabák
objednání na vyšetření
nebo na telefoním čísle
603 743 049
 
 
On-line poradna

 
Na vaše dotazy odpovídá Václav Hrabák, homeopat
Na homeopatické vyšetření se můžete objednat na e-mailu:
vaclav.hrabakvolny.cz nebo na tel. 603 743 049.
Podrobnější informace - viz Objednání na vyšetření
Odpovědi nenahrazují lékařskou péči

Pokud máte neodkladný dotaz, využijte e-mail,
v této on-line poradně může být odpovězeno i až po několika dnech.

lupa.gif hledat výraz ve stávajících dotazech:  

On-line poradna je dočasně pozastavena, ale je zde velké množství odpovědí na stávající dotazy, ve kterých můžete vyhledávat pomocí políčka s lupou.
Pokud máte dotaz na který ve stávajících dotazech nenaleznete odpověď, pošlete ho na e-mailovou adresu uvedenou v kontaktech.zobrazení 3001. - 3021. z 3021 dotazů
zobrazit: předchozí dotazy - 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Dají se touto metodou léčit hemeroidy ? Díky.
2008-02-20 09:50:52
Dobrý den. Hemoroidy je možné léčit pomocí homeopatie. Avšak je to problém chronický, takže nejúčinější je konstituční-celostní homeopatická léčba.
dobry den.mojmu 3 a pol rocnemu synovy zistili zvatsenu nosnu mandlu.v noci chrape a spi s otvorenou pusou.mava bezne choroby zo skolky.vatsinou sopliky a kasel. rada by som sa vyhla trhaniu mandli tak vas prosim o pomoc a radu aky liek by bol vhodny.a prosim aj davkovanie.dakujem pekne.katka
2008-02-18 15:35:49
Dobrý den, Katko. Ptáte se na velmi podobnou otázku, jako je otázka z 2008-02-06 20:44:31. Odpověď na ni platí i ve Vašem případě.
MÁM zanět úponu achill.šlachy(asi Hagl.pata).Existuje homeop.lék?
2008-02-12 12:32:41
Dobrý den, zánět achilovy šlachy lze homeopaticky léčit. Alopatický lékař by měl samozřejmě zhodnotit rizika a v případě nevyhnutelnosti podat antibiotika. Avšak homeopatika je možné podávat i během alopatické léčby, homeopatická léčba je však méně účinná a je nutno volit častější podávání – to však záleží na konkrétní situaci.

Avšak na doporučení homeopatického léku je potřeba mnohem více informací, například velmi detailní popis jak a kdy to bolí, za jakých okolností to bolí víc, zda-li je místo oteklé a jak je zabarvené, pocity horka – chladu, pomáhají-li studené nebo naopak teplé obklady, co tyto bolesti doprovází atd.

Se zánětem achilovy šlachy bývá nejčastěji spojován lék Zincum metalicum. Jen velmi zkráceně lze popsat zánět achilovky u tohoto léku: doprovází ho erysipeloidní výsev (vyrážka podobná růži) s bolestivým otokem. Bolest se zhoršuje, když se pata dotkne země a také se zhoršuje vínem. Tahavě a stahující pocity. Pulsující bolest. Další často zmiňované léky pro zánět achilovy šlachy jsou například Berberis vulgaris, Sepia, Cimicifuga racemosa, Muriaticum acidum, Valeriana officinalis ale použitelných léků může být mnohem víc a rozlišit mezi nimi lze právě podle podrobných symptomů.
dobry den ma dcera ma zvětšenou nosni mandli a slyšela sem že by na to pomohly homeopatika mohli byste mi poradit které. porosim o radu moc děkuji Petra
2008-02-06 20:44:31
Dobrý den, Petro. Velká účinnost homeopatické léčby spočívá v tom, že je schopna léčit příčiny nemoci a to zvláště u těch případů, kdy si klasická medicína neví rady. Problémy s nosními mandlemi jsou důsledkem nějaké hlubší příčiny, hlubší nerovnováhy organismu, kterou může homeopat zjistit až po delší konzultaci v poradně. Nelze poradit nějaký jeden lék, který by Vaší dceři pomohl takto po internetu. Léků, které léčí zvětšené nosní mandle je popsáno více než třicet. Takže rozhodně by homeopatika měla pomoci ale předepsaná po osobním vyšetření.

Chirurgické odstranění sice částěčně uvolní dýchací cesty avšak problém tím samozřejmě neřeší. Neboť jsou mandle součástí často podceňovaného lymfatického systému, doporučuji lymfatické masáže předloktí (naleznete na internetu, v knihách Jiřího Janči, případně napište)
Dobrý den, je mi 21 let (170cm, 76kg)a trpím nadměrným pocením. Například při chůzi mi začne být najednou teplo, hned mi stéka pot po zádech, tak se rozepínám a hned zase zapínám,protože mě to studí a pořád dokola. Sportuji, chodím na aerobik a do posilovny (sednu na kolo a po 2 minutách ze mě opět "leje" pot-úplně mokré triko,ale nejsem vůbec zadýchaná). Před 4 lety jsem prodělala gyn.operaci a následně chemoterapii, vyšetření na hladinu hormonů mám v pořádku. Velice mě to trápí,prosím poraďtě. Děkuji Zdena
2008-02-05 21:31:01
Dobrý den, Zdeno. U případů nadměrného pocení platí podobné pravidlo, jako u kožních problémů. Obojí jsou projevy celkové (chronické) nerovnováhy organismu a proto je nutné toto léčit celostním přístupem (konstituční - celostní homeopatií). K těmto problémům by se nemělo přistupovat povrchně a to ani homeopatickými léky, neboť to není akutní problém - tedy nelze žádný lék doporučit. Takže jediný způsob léčby je konstituční homeopatické vyšetření. Správná homeopatická léčba by měla být u Vašich problémů účinná.

Avšak je nutné současně upozornit na používání jakýchkoliv látek potlačujících pocení a to ze dvou důvodů. Prvním důvodem je, že některé antiperspiranty obsahují škodlivé látky, například sloučeniny hliníku, které jsou karcinogení (některé podrobnosti na těchto stránkách v článku o rakovině prsu). Druhý důvod je možná ještě důležitější. Neboť je pocení projevem nerovnováhy organismu a díky pocení udržuje určitou stabilitu, pokud byste něčím tento projev potlačila, pak se tato nerovnováha organismu většinou projeví na nějaké hlubší úrovni, ať už třeba změnou nálad nebo vážnějšími fyzickými obtížemi.
Dobrý den, mám 44 let a na pravidelné prohlídce u gynekologa mi byl zjištěný myom. Lékař navrhuje operaci odnětí dělohy. Z operace mám trochu obavy,proto bych chtěla tento problém řešit jinak než radikální léčbou.Prosím o radu,zda je moje onemocnění možno řešit pomocí homeopatie.Lenka
2008-01-31 08:06:44
Dobrý den Lenko, pomocí homeopatie lze tento problém řešit, často s velmi dobrýmy výsledky, avšak zde je nutná celostní (konstituční) homeopatická léčba a rozhodně platí čím dříve tím lépe. Současně by měl být však stav sledován alopatickým lékařem a ten by měl také rozhodnout o tom, zda-li není chirurgický zákrok nevyhnutelný. Více toho nelze u takovéhoto problému bez osobní návštěvy doporučit.
Dobrý den, děkuji za radu pro svoji dceru. Danou příručku Praktická homeopatie od Boironu jsem si stáhla, nicméně dcera má více různých symptomů, takže jsem si nedokázala sama vybrat příslušný lék. Jak jsem již psala má suchý kašel, ale od začátku,kdy začala kašlat, je naprosto bez teplot. Daný kašel je jen přes den, v noci prakticky vůbec nekašle. Kašel se zhoršuje, pokud přejde do studeného venkovního prostředí. Ze začátku trošku vykašlávala, jednou se objevil zakrvavený hlen, ale nyní nic nevykašlává.Na ORL jsme už byli také a ani tam nic nenašli, pouze konstatovali, že má viditelně sušší sliznice a doporučili stříkat Vincentku, ale zatím není viditelné žádné zlepšení. Moc děkuji předem za radu. Jana
2008-01-30 17:34:51
Dobrý den. Podle toho jak popisujete potíže Vaší dcery tak se domnívám, že by byla lepší osobní návštěva u homeopata. Problémy, které popisujete takto podrobněji skutečně jsou spíše chronický problém a homeopat se kromě Vámi popsaných symptomů zabývá i celkovým mentálně-emocionálním stavem pacienta a i jiných podrobností, které lze takto písemně obtížně zprostředkovat. Popsané problémy sdílí více léků a rozlišit mezi nimi není jednoduché. Pouze na první pohled mě napadl lék Phosphorus. Kromě symptomů, které jste uvedla u něj dráždění ke kašli vzniká v průdušnici, jako by tam něco lechtalo. Kašel se zhoršuje z mluvení. Každá změna v dýchání dráždí ke kašli. Pocit stažení horní části hrudi. Mluvení přechází až do chrapotu. Spíše u lidí hubených, chudokrevných. Pokud by Vám přišlo, že by tento lék mohl být indikován tak můžete podat 2x denně dvě kuličky potence 9C (CH). Pokud by se stav zlepšoval, tak snížit na 1x denně. Ale pravděpodobnost, že by zabral je tak 30%. Pokud by po dvou - třech dnech nedocházelo ke zlepšení tak dál neužívejte a spíše zvolte homeopatické vyšetření.
Dobrý den,trpím neustálým opakováním herpes simplex genitálu,užívala jsem herpesin,ale nepomáhal,zkoušela jsem i spoustu bylinkových přípravků,ale také nic nepomohlo,poraďte mi prosím.Děkuji
2008-01-29 14:13:46
Dobrý den, jakékoliv kožní problémy jsou projevem nerovnováhy celého organizmu. Není vhodné k nim přistupovat jako k akutním problémům a to ani pomocí homeopatických léků. A to i když je u některých herpetických vyrážek znám virový původce. Léčba herpes v oblasti ženského genitálu je popsána u třiceti dvou homeopatických léků. K řešení Vašeho problému by bylo nejvhodnější zvolit klasickou (celostní, konstituční) léčbu u homeopata.
dobrý den,co by mi prosím pomohlo na pískání v uších?Eliška
2008-01-29 13:19:30
Dobrý den Eliško,
nikde jsem nenalezl nějaký konkrétní lék doporučovaný na pískání v uších. Z hlediska homeopatie je asi jediná možnost celostní (konstituční) léčba u homeopata, pokud Vás tento problém hodně obtěžuje. U čtyřiceti dvou léků je popsán symptom pískání v uších z nichž nejčastěji u léku Ambra grisea. Ale pravděpodobnost, že by Vám pomohl zrovna tento lék je velmi malá. Pomocí klasické homeopatie je možné se této potíže zbavit.
Dobrý den, již 2 měsíce mám bolesti rukou (řekla bych, že šlach, od zápěstí k prstům).Ruce i nohy otýkají, poslední cca 3 týdny bolí i nohy, např. když delší dobu sedím. V noci se budím se ztuhlými bolestivými rameny. Revmatolog nejdříve léčil špatné prokrvování,teď zánět šlach na všech 4 končetinách. Příčinu nezná, krevní testy,moč i ultrazvuk nic neodhalili. Stav se až na drobné výkyvy nemnění. Už jsem z toho lehce zoufalá, byla bych Vám vděčná, za jakoukoli odpověď. Děkuji Naďa (22let)
2008-01-27 20:03:04
Dobrý den Naďo, rozhodně bych si nechal udělat testy na různé infekce, pokud Vám je nedělali. Boreliózu a podobně. Také je důležité, jestli se Vaše problémy neobjevily po braní nějakého léku, zvláště antikoncepce. Bylo by dobré podpořit vylučování zvýšeným příjem tekutin, případně nějakým ledvinovým čajem. Také by bylo vhodné podpořit proudění lymfy, pokud vám začaly otékat nohy. Myslím, že na internetu naleznete podrobný popis nějaké lymfatické masáže končetin, kterou si člověk může dělat sám. Pokud ne tak napište. Provádějte ji ale jen, pokud Vám bude přinášet úlevu. Může být trochu bolestivá ale ne příliš.
Bylo by ale současně dobré zahájit klasickou homeopatickou léčbu. Vaše problémy vyžadují standardní homeopatickou konzultaci u homeopata.
Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou o radu. Mám pětiletou dceru, která již od prosince má dráždivý suchý kašel, nic nevykašlává. Lékař vyloučil onemocnění plic, průdušek a teď již jen krčí rameny. Vyzkoušeli jsme už asi 6 druhů sirupů, ale nic nepomáhá.
2008-01-27 15:16:33
Dobrý den, pro předepsání by bylo potřeba mnohem více informací. Pokud bych doporučil jeden lék, byla by velká náhoda, kdyby zabral. Můžete se pokusit podívat do příručky Praktická homeopatie od Boironu, která je ke stažení na titulní straně homeoinstitutu. Popisy léků jsou v příručce velmi zjednodušené a je jich tam jen několik, ale je možné tam vhodný akutní lék vybrat (Samozřejmě existují podrobnější knihy pro akutní domácí předepsání). Homeopat by samozřejmě mohl předepsat lék s větší úspěšností. Avšak problémy Vaší dcery jsou již docela dlouhodobé, pokud by akutní léčba nezabírala, byla by namístě celostní (konstituční) homeopatická léčba u homeopata.
Dobrý den,9.1.2008 jsem Vám psala dotaz ohledně 3letého syna, který nerad navštěvuje školku a řešíme tím vzniklé problémy jako koktavost, zvracení ze stresu atd.(viz dotaz z 9.1.2008).Začal brát homeopatika Lycopodium clavatum 15ch (2xtýdně 3ks) a Mercurius solubilis 9ch (1xdenně 3ks). Chtěla bych se Vás zeptat na Váš názor a zda-li mohu věřit (samozřejmě věřím), že nám budou tato homeopatika schopna pomoci na dané obtíže řešit a v jakém zhruba časovém horizontu se může projevit viditelné zlepšení. Syna začnu dávat do školky na doporučení lékařky do školky jen na 1,5h zhruba 2-3x týdně. Děkuji Vám za odpověď, Monika 32let.
2008-01-26 19:47:37
Dobrý den Moniko, je velmi těžké hodnotit práci jiného homeopata. V homeopatii lze pracovat velmi odlišnýmy způsoby. Není možné říci, že jedině jeden způsob je ten správný, takže moje odpověď bude značně subjektivní. V klasické (konstituční, celostní) homeopatii platí, že se v jednu dobu předepisuje jen jeden lék. Toto pravidlo lze zamozřejmě porušit tak, jako každé pravidlo, ale jen ve výjimečných případech a homeopat musí mít velmi dobrý důvod, proč tak činí. Ať už je to akutní případ, kde se vpodstatě závodí s časem, nebo např. při chronickém případu s postižením orgánu. Z toho co jste napsala si nemyslím, že by Váš syn potřeboval brát dva léky současně.

Tato léčba samozřejmě může pomoci. Každý z těch léků může být indikován a pokud jeden z nich je dobrým lékem pro Vašeho syna pak může nastat zlepšení. Nevýhodou však je, že ten druhý může působení toho správného léku rušit a naopak, pokud by léčba zabírala, tak nevíme, který lék z těch dvou je ten správný. Je však také možné, že daný homeopat má s tímto způsobem letité zkušenosti a je v léčbě tímto způsobem úspěšný. Pokud máte nějaké dobré reference, pak bych mu důvěřoval.

Myslím, že u případu Vašeho syna, pokud by byla léčba správná, by měla být nějaká změna patrná do týdně, nebo do čtrnácti dnů. Neznamená to, že do 14-ti dnů musí vymizet všechny problémy, ale měl by se projevit nějaký posun. Pokud se po čtrnácti dnech nebude dít nic, tak bych doporučil léky přestat brát a hledal bych spíše jiného, klasického homeopata. Neznamená to, že po každěm předepsání, které nefunguje, je nutné měnit homeopata. Naopak. Homeopatovi se nemusí podařit hned napoprvé nalézt správný lék ale protože už případ zná, je potom snadnější předepsat správně. Ale způsob předepsání, který jste uvedla, není z hlediska klasické homeopatie příliš důvěryhodný.

Najít dobrého homeopata není v Česku příliš snadné. O homeopatovi je dobré předem něco vědět. Z referencí a nebo zjistit jakým způsobem pracuje, nějaké léčené případy apod. Najít homeopata jen podle toho, že je v nějakém seznamu a je blízko není příliš ideální. Homeopatie je velice náročné umění, které vyžaduje studium srovnatelné se studiem vysoké školy. Bohužel nabízejí své služby i "homeopaté" po absolvování jednoho víkendového kurzu. Tím Vás nechci od homeopatie odradit. Naopak. Myslím, že homeopatie je jedna z mála metod, která může být řešením pro potíže Vašeho syna.
Dobry den, manzelka koji rocni dceru a pro podporu kojeni uziva Ricinus communis 5 CH. Je ale v sestem tydnu tehotenstvi a ma celodenni nevolnost. Radi bychom vedeli, zda je mozno zkombinovat vyse uvedeny preparat s lekem proti nevolnosti Ipecacuanha (Ipeca) 9 CH? Pripadne, co muzete doporucit? Dekujeme za odpoved, David
2008-01-19 10:55:07
Ipeca (Ipecacuanha) je pouze jedním z více léků vhodných na nevolnosti během těhotenství. Odhadem může být účinná u 15% pacientek. U nevolností během těhotenství je zmiňovaná velmi často proto, že se jedná o velmi intenzivní a nepříjemné nevolnosti. Pacientka je celkově podrážděná, nic jí neuspokojuje ani výrazně neulevuje. Nevolnost trvá celý den a ani po zvracení nepřichází úleva. Po krátké době je jí na zvracení opět. Jazyk je čistý nebo jen mírně špinavý. Při nevolnosti hojné slinění. Zkrácený dech. Ulevuje trochu čerstvý vzduch ale ne nijak výrazně. Bledost v obličeji. Může mít pocit, jakoby byl žaludek uvolněný a visí dolů.

Pokud jsou nevolnosti Vaší manželky podobné výše uvedeným, pak by měla ipeca pomoci. Může použít potenci 9C nebo 15C (CH) během nevolnosti – tedy ihned po ránu, kdy se nevolnost objeví. Případně další dávku po půl hodině. Zlěpšení by mělo nastat po několika minutách.Pokud se po jedné dávce dostaví zlepšení, tak nepodávejte další, teprve, kdyby se stav opět začal výrazně zhoršovat. Pokud by ani dvě dávky nepřinášely ani malou úlevu, pak je pravděpodobné, že potřebuje jiný lék. S užíváním riciny nemějte obavy, ale neužívejte léky současně. Pokud bude Vaše žena užívat lék na nevolnost dopoledne, pak může odpoledne užít ricinu 5C. Respektive užívejte tak, aby užívání mělo co největší rozestupy.

Pokud však jsou symptomy nevolnosti jiné, než jaké byly popsány výše pro ipeku, pak je nutné použít jiný lék, který bude vybrán, podle symptomů spojených s nevolností Vaší manželky. Avšak pokud jsou symptomy pro ipeku podobné ale nejste si tím úplně jistý, pak můžete ipeku – jednu dávku 9C použít a uvidíte. Buď zabere a nebo ne. A pak je nutné hledat jiný lék.
Dobrý den, neustále trpím záněty močových cest, poslední dobou se většinou projevují i únikem moči. Je mi 43 let a potíže jsou velmi nepříjemné. Mohou mi pomoci nějaká homeopatika? Děkuji za odpověď. Jitka
2008-01-18 19:42:31
Na problémy, které popisujete, by měla být homeopatická léčba účinná. Konvenční (allopatická) léčba antibiotiky většinou způsobí, že se jedna epizoda infekce vyléčí ale problém se stává chronickým - jako začarovaný kruh. Pokud zrovna trpíte akutně zánětem, pak je podle symptomů možné předepsat na tento akutní stav a vyléčit tak akutní zánět bez použití antibiotik. Na akutní záněty močových cest je však více léků, mezi kterými je nutné vybírat podle symptomů. To by měla být práce homeopata. Často bývá doporučován lék cantharis, avšak ten je velmi často přeceňován a podáván paušalizovaně na záněty močových cest a přitom zabírá nanejvýš u 5 až 10 procent pacientů s tímto onemocněním (a pak si mnozí oprávněně řeknou, že homeopatické léky nezabírají). Měl by být podán jen pokud jsou symptomy skutečně indikovány. Pokud by nadále problémy přetrvávaly, pak je možné pokračovat konstituční homeopatickou léčbou. Pokud jste nyní bez akutních problémů ale očekáváte, že za nějakou dobu zánětem opět onemocníte, tak je vhodná konstituční homeopatická léčba, kterou je možné dalším zánětům močových cest předejít.
Dobrý den, měl bych na Vás dotaz. Můj syn (13let) je dost bázlivý - bojí se chodit mezi cizí lidi, má pouze pár kamarádů, mezi kterými se cítí dobře. Když měla jeho starší sestra narozeniny a on musel opustit svůj pokoj, bylo mu nepříjemné, že opustil svou "noru" (jeho slova). S námi rodiči nerad jde do města, kde bydlí jeho kamarádi - je mu to nepříjemné. Rád bych mu pomohl, bylo by možné i homeopaticky??
Děkuji za odpověď. Radek
2008-01-14 12:06:15
Dobrý den Radku, důležité je rozlišit mezi tím, co je běžný psychický vývoj při dospívání, kterým si každý musí projít (a co ho současně obohacuje jako životní zkušenost), a co je duševní stav, ve kterém je člověk zaseklý a dlouhodobě ho to omezuje před svobodným jednáním. Pokud dítě pociťuje nějakou dobu po ztrátě svého domácího zvířete smutek, pak je to přirozené a není proč to léčit, bylo by spíš podivné, kdyby smutek nepociťoval. Pokud ten smutek však pociťuje několik měsíců, pak je již potřeba zasáhnout.

Pokud se Váš syn bojí před ostatními lidmi a omezuje to jeho chování, pak by bylo vhodné takový stav léčit. Homeopatie umí velmi účinně léčit dlouhodobé stavy strachu, úzkosti, deprese, manio-deprese atd. (I když samozřejmě ne tak, že by existoval nějaký lék na depresi) Takže pokud se rozhodnete synovi pomoci, pak je homeopatie jedna z mála metod (o kterých vím), která může být skutečně účinná.
Je pravda, že homeopatické masti (RSOL5, ANSI a jiné ) je možné vyrobit i v domácích podmínkách?. Existuje nějaká receptura jako třeba na výrobu tinktury v ředění D3. Děkuji za odpověď.
2008-01-12 09:01:43
Existuje mnoho postupů jak připravit homeopatické potence léků postupným ředěním. Nejčastěji se používá ředění destilovanou vodou, alkoholem, směsí alkoholu a glycerinu (např. při přípravě gemmoterapeutik) nebo triturace (roztíráním substance s mléčným cukrem). Při přípravě mastí lze při jednotlivých krocích (ředí se 1:10) používat jako ředidlo vazelínu (bílou nebo žlutou), Ambiderman, lanolin nebo vnitřní vepřové sádlo. Pro přípravu mastí je však možné použít také přímo potenci homeopatického léku v tekuté nebo roztíratelné formě a masťový základ (v poměru 1:10) a připravit tak např. z potence homeopatického léku D3 v tekuté formě mast o potenci D4. Jako masťový základ je možné použít běžné látky jako Synderman, Aquasorb, Ambiderman apod.

Přípravek R SOL je vyroben ze zlatobýlu, ANS 1 z kiwi. Neznám konkrétní postup při výrobě distribuovaných produktů ale pro masti se většinou používají nízké potence. (např. D1 až D5). Pokud tedy chceme vytvořit mast o potenci D1, pak do masti rozetřeme přímo matiční tinkturu (v poměru 1:10). Pokud potenci D2, rozetřeme v masťovém základu potenci léku D1 připravenou např. v lihovém roztoku.

Velmi užitečné homeopatické masti při úrazech jsou masti arnika a calendula (arnika při výronech, modřinách, tupých poraněních, calendula pro hojení ran, jizev) - neměly by chybět v domácí lékárně. Podrobné rady pro přípravu homeopatických léků i pro přípravu matičních tinktur jsou v knize Jiřího Janči, Praktická Homeopatie. Podle toho, jakou má původní substance (rostlina,...) konzistenci, je trochu odlišná příprava matiční tinktury. Např. štavnaté rostliny se jen vymačkají a v poměru 1:1 se smíchají s alespoň 60% lihem. Méně šťavnaté rostliny se macerují,...
Dobrý den,četla jsem kdesi na internetu,že na koktání u dětí pomáhají homeopatika, ale nevím jaká. Syn 3roky, začal chodit do školky 1xtýdně a začal koktat, také zvracet ráno před odchodem do školky, o pláči ani nemluvě. Některý den vůbec nekoktá, někdy málo, někdy jen prodlužuje slabiky, ale někdy, již se to stalo asi 2x2dny, že koktal tak, že se nebyl schopen vůbec vyjádřit. Všude se píše, odstranit příčinu a zavést klidový režim, ale jsem samoživitelka a do práci budu potřebovat brzy jít. Školku již zkoušíme 3.měsíc. Když byl 3dny po sobě ve školce, tak už byl psychicky tak na dně,že odmítal jíst, pít, hrát si a jen seděl koukal do prázdna,protože si myslel, že druhý den půjde znovu. Nevím co dělat. Pediatrička radí udělat půlroční pauzu bez školky. Učitelky, ale naopak tvrdí,že čím více bude školku navštěvovat, tím dříve si zvykne. Velice Vám děkuji za Vaši odpověď Monika M. 32let.
2008-01-09 19:41:32
Dobrý den Moniko. Problémy Vašeho syna, které popisujete, jsou z pohledu homeopatie problémy chronické, což ovšem vůbec neznamená, že by nebyly homeopatií léčitelné. Avšak těžko lze doporučit nějaký lék jen na základě Vašeho popisu. Ve Vašem případě by měl lék doporučit homeopat po standardní konzultaci. Ani bych nedoporučoval nějaké léky zkoušet jen podle nějakého doporučení, protože by ste tím mohla případnou léčbu zkomplikovat.

Na druhou stranu mají děti většinou velmi dobrou vitalitu a léčba homeopatií může být velmi rychlá a účinná a k výraznému zlepšení může stačit i jen jedna návštěva homeopata. A pokud má Váš syn takovéto vážné problémy ve školce, tak i kdyby ste ho do školky nedávala, tak ho stejně čeká docházka do školy. Přestože bude tou dobou jistě dospělejší, tak to může být pro něj také velmi stresující zátěž. Takže čím dřív začne případná homeopatické léčba, tím líp. A metoda "čím více bude školku navštěvovat, tím dříve si zvykne" je násilná. Při homeopatické léčbě se právě často setkáváme s tím, že si děti na něco musí zvyknout, a po nějaké době se objeví jiné problémy, často i somatické, jejichž léčba je potom obtížnější (i když opět nikoliv neléčitelná) A vyhýbat se příčinám samozřejmě nelze pořád. (Píšete, že jste samoživitelka - můžete využít léčbu zdarma - viz homeopatická poradna.)
Dobrý den,
prosím o radu, jaký nejvhodnější přípravek je na časté záněty spojivek, svědění očí? Pro sedmiletou dceru - alergička a pro mě - na alergu alergie nezjištěny.
Četla jsem o přípravku Euphrasia - oční voda nebo granule - je toto vhodné? A když ano, tak jaké ředění pro dospělého člověka a jaké pro dítě 7 let? Děkuji předem velmi, Irena M.
2008-01-05 20:22:37
Euphrasia officinalis - světlík lékařský je bylina, která již podle názvu má velký vztah k očím a je známa jako velmi často používaný lék na oční problémy v herbalistice. V homeopatii je však více léků, které se nejčastěji používají na akutní záněty spojivek. Podle toho co píšete lze těžko rozhodnout. (Několik z nich a jejich odlišení můžete nalézt v brožuře Praktická homeopatie od Boironu - odkaz na stáhutí je na titulní stránce homeoinstitutu. Je možné i koupit řadu knih pro domácí akutní homeopatické předepsání s podrobnějšímy indikacemi). Indikace pro použití Euphrasie jsou:
Zánět spojivek, hojný palčivý hnisavý výtok, dráždivé slzení, pálení, pocit cizího tělesa, půchýřky na spojivce, zamlžené vidění. Může doprovázet vodnatá rýma.
Zánět očních víček, která jsou červená, s hojným dráždivým výtokem. Fotofobie, nesnáší umělé osvětlení. Vřídky poblíž hranice rohovky. Bolest očí ze čtení a psaní. Pacient se zlepšuje na čerstvém vzduchu, zhoršuje se větrem, sluncem, po spánku. Zívání.

Pokud tedy vy nebo vaše dcera máte akutní zánět, který se těmto symptomům podobá, pak je možné euphrasii použít, potence 9CH nebo 15 CH několikrát denně 2 kuličky, po zlepšení postupně vysazovat. Případně vybrat jiný lék z příručky podle symptomů. Pokud si však nejste jistá nebo léčba nezabírá, je lepší, když lék vybere homeopat. Je také možné použít světlík lékařský jako čaj a ve vlažném odvaru oko vyplachovat - a pokračovat v tom, pokud to bude přinášet úlevu. Při vážnějším zánětu, zvláště, pokud je bolestivý pohyb oční bulvy(!), je vhodné navštívit klasického lékaře, který by měl posoudit, zda-li se zánět nerozšiřuje do očních svalů a nehrozí trvalé poškození zraku. Zde je namístě léčba antibiotiky.

Tato akutní léčba Vám však pravděpodobně pomůže jen při akutním zánětu. Sama se zmiňujete o tom, že jsou to záněty často se opakující, související s alergií a tedy se jedná o chronický stav. V tom případě je nejlepší klasické homeopatické vyšetření u homeopata.
Dobrý den,můj dotaz se týká mé sestry.Doufám, že problém popíšu správně.I přes mnohé operace se u ní objevuje nadměrné vylučování žluči do žaludku.Lze to potlačit nebo zmírnit pomocí homeopatik?
2008-01-02 15:20:26
Pokud je problém Vaší sestry takto dlouhodobý a kvůli tomuto problému prodělala již i více operací, bylo by nejlepší obrátit se na homeopata, který provádí klasickou homeopatickou léčbu. Rozhodně by ale nemělo být na škodu, užívat po nějakou dobu (např. 14 dní a potom přestávku) lék připravený z Vlaštovičníku většího (Chelidonium majus) jehož příprava je popsána na těchto stránkách v sekci problémy žlučníku (bohužel zrovna asi nepůjde nyní vlaštovičník sbírat a je nutné se obrátit na lékárny, a to spíše na internetu). Potence léku 3X, zpočátku jednou denně 5 kapek nebo 5 kuliček zamíchat ve skleničce s 1dl vody, při zhoršení s další dávkou vyčkat. Tento lék velmi dobře reguluje funkci žlučníku a hospodaření se žlučí. Doporučuji však následnou léčbu u homeopata. Vlaštovičníkem se může podpořit správná funkce žlučníku ale je vhodné léčit celkový stav a tedy i příčinu toho, proč žlučník nefunguje tak, jak má. Byla by velká náhoda, kdyby tento lék vyřešil problémy Vaší sestry zcela (i když i to by se mohlo stát)
Dobrý den, metodou EAV mi zjistili, že jsem se setkala s borelií, ale při ropzboru krve se to nepotvrdilo. Co mi poradíte?Mám krev A, bolest kloubů,často zahleněné hrdlo bez rýmy,sklon k chudokrevnosti.
2007-12-29 19:47:16
Borelióza je velmi zákeřná choroba, která po úvodní fázi, při které se symptomy (po několika dnech až měsíci po kousnutí klíštětem) mohou podobat viróze či chřipce – zvýšená teplota, bolest hlavy, únava,… , může v těle dále napadat klouby a svaly (asi u 50% neléčených případů) či orgány (srdce, játra, ledviny, centrální nervový systém,…). Známé kruhovité zčervenání pokožky, které se může objevit kdekoliv na těle, tedy nejen v místě kousnutí, se objevuje jen u 50% - 80% nakažených, a tedy je možné, že nákazy si člověk nemusí všimnout.

Pokud je pravděpodobné, že jste se skutečně boreliózou nakazila, a tedy jste měla přisáté klíště a od té doby počaly Vaše zdravotní problémy, pak je jednou z možností použít k léčbě nosodu, tedy lék připravený přímo ze spirochet Borrelie, který je možné si objednat na internetu např. u www.ainsworths.com (Lyme disease), www.freemans.uk.com (Borrellia Burdorferi Sarcode). Rakouská lékárna (www.remedia.at) nabízí nosodu Borrelia ze sterilizovaných bakterií a tedy nemusí být účiná. Je vhodné použít jednu dávku 30C (příp. 200C) a vyčkat, zda-li bude nějaká odezva. Případné další dávkování by mělo probíhat po poradě s homeopatem (je možné, že bude potřeba více dávek). Také při jakémkoliv zdravotním zhoršení raději kontaktujte homeopata. Může se jednat jen o přechodné zhoršení, při kterém pouze bouřlivě reaguje imunitní systém, který byl lékem vybuzen. Dále je možné použít specifický homeopatický lék na boreliózu. Je jich však více (Ledum palustre, Arsenicum album, Mercurius, Thuja occidentalis,…) ale může být indikován i úplně jiný lék. Při takto potenciálně vážném onemocnění bych výběr léku svěřil homeopatovi.

Duhou možností je Vaše problémy léčit klasickou homeopatií zvláště, pokud by nebylo příliš pravděpodobné, že jste se boreliózou nakazila. Borelióza je v současnosti rozšířené onemocnění a i když má někdo pozitivní krevní testy, nemusí to ještě znamenat, že boreliózou onemocněl. Pokud máte testy negativní, nevylučoval bych ani, že jste boreliózu prodělala, ale pro standardní homeopatickou léčbu není tato diagnóza zas tak příliš důležitá. Důležité jsou Vaše symptomy. Pokud Vaše problémy začaly od nějaké určité doby, může to být důsledek i běžné virózy, léčby antibiotiky nebo teplotu potlačujícími léky atd. Může to však být i chronický problém, to z Vašeho dotazu nelze posoudit. Klasická homeopatická léčba u homeopata by Vám měla pomoci.
Zde můžete přidat libovolný dotaz, týkající se homeopatické léčby. Bude na něj odpovězeno co nejdříve, jak jen to bude možné.
2007-12-11 09:36:48
Na vaše dotazy odpovídá Václav Hrabák, homeopat.
e-mail: vaclav.hrabak{zavináč}volny.cz


Pro objednání na homeopatické vyšetření u homeopata Václava Hrabáka pokračujte na stránku Objednání na vyšetření nebo volejte na telefoní číslo 603 743 049

Postgraduální škola
je otevřena pro studenty a absolventy homeopatických škol.

Universum Homeopathicum