On-line poradna  

Objednání na homeopatickou léčbu

Novinky:

- Homeopatie
- Čeho se vyvarovat
- Hormonální antikoncepce a problémy s menstruací

Nejčtenější:

Očkování
První pomoc
Epidemické choroby
Zásady homeopatické léčby
On-line poradna
na dotazy odpovídá
Václav Hrabák
Václav Hrabák
objednání na vyšetření
nebo na telefoním čísle
603 743 049
 
 
On-line poradna

 
Na vaše dotazy odpovídá Václav Hrabák, homeopat
Na homeopatické vyšetření se můžete objednat na e-mailu:
vaclav.hrabakvolny.cz nebo na tel. 603 743 049.
Podrobnější informace - viz Objednání na vyšetření
Odpovědi nenahrazují lékařskou péči

Pokud máte neodkladný dotaz, využijte e-mail,
v této on-line poradně může být odpovězeno i až po několika dnech.

lupa.gif hledat výraz ve stávajících dotazech:  

On-line poradna je dočasně pozastavena, ale je zde velké množství odpovědí na stávající dotazy, ve kterých můžete vyhledávat pomocí políčka s lupou.
Pokud máte dotaz na který ve stávajících dotazech nenaleznete odpověď, pošlete ho na e-mailovou adresu uvedenou v kontaktech.zobrazení 501. - 600. z 3021 dotazů
zobrazit: předchozí dotazy - 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 - další dotazy
Dobrý večer, pane doktore. Delší dobu mě trápí velká žízeň, pocit sucha v ústech a suchá a tuhá stolice. Dle příznaků jsem si vyhledala lék Bryonia 9ch. Ráda bych Vás požádala o radu, kolik globulí mám užívat? Velice děkuji za radu. Mirka
2012-05-03 20:41:52
Dobrý den, pokud je to delší dobu, tak je to nějaký chronický problém a v tom případě bych nedoporučoval vybírat lék tímto způsobem. I pokud by měl lék částečný účinek, ale nebyl by to Váč celostní - konstituční lék, mohla byste tím svůj zdravotní stav zkomplikovat. Doporučoval bych konzultaci s homeopatem, který praktikuje celostní - konstituční homeopatii.
Dobrý den koupila jsem si homeopatika Folliculinum a Luteinum,obě ředění 15CH. Menstruační cyklus mám plus,mínus kolem 40 dní.chtěla bych se zeptat ve kterých dnech a po kolika kuličkách je mám užívat a jestli můžu oba kombinovat dohromady. Vím,že Folliculinum se má brát první DC a pak uprostřed cyklu,ale nevím jak tam zakombinovat to Luteinum.
Děkuji za odpověd .
2012-05-02 18:44:02
Dobrý den, pro užívání Folliculina a Luteina existuje mnoho různých způsobů dávkování. Jde o to, jaké máte konkrétní potíže, které chcete řešit a také o to, jakou budete mít na jednotlivé dávky reakci a podle toho je potřeba dávkování přizpůsobit.
Dobrý den,pane doktore,prosím o radu.Asi tři roky mi občas najednou tak nějak ztuhnou svaly kolem víček.Když se podívám do zrcátka,tak mám jedno oko víc přivřené než druhé,cítím mírný tah,který nemůžu ovlivnit.Po chvilce odezní.Tento stav nedoprovázejí žádné další symptomy.Objevuje se nečekaně,spíš v období větší únavy.Vždy v kratším časovém období několikrát po sobě a potom třeba několik měsíců nic. Pomohla by nějaká homeopatika? Je mi 46 let,cítím se zdráva, neužívám kromě HA žádné léky. Nechci podstoupit ,možná i zbytečná, lékařská vyšetření. Děkuji za radu.Lenka.
2012-05-02 18:25:39
Dobrý den, přestože to není příliš výrazný symptom, je to projev nějakého chronického problému a pro homeopatickou léčbu by bylo potřeba podrobné homeopatické vyšetření. HA ale tak jako tak doporučuji přestat užívat (viz článek o HA na tomto webu).
ahoj jmenuji se Petra a potrebovala bych rychlou radu jak vylecit co nejdrive monokla dekuji
2012-05-02 10:30:18
Jako 1. pomoc zkuste arniku, např. 15ch 2x denně, pokračovat do vymizení.
dobry den,mam na dasnich bilou bolavou vyrazku ,kdyz to kartackem na zuby rozskrabu,zacne to krvacet. a pak se to tam ukaze znovu.jedina moznost co zatim vim jak se toho zbavit je cekat.samo to zmizi.rozsiri se do vzdy tak do velikosti pul centimetru.nevite z ceho to muze byt?muze to byt ze spinaveho zubniho kartacku?dekuju
2012-05-01 21:06:48
Dobrý den, může to být nějaké plísňové nebo bakteriální onemocnění, pokud se to vrací, pravděpodobně je to projev nějakého imunitního problému. Pravděpodobně by to mohlo jít řešit pomocí homeopatie, ale bylo by potřeba více informací.
Dobrý den, dcera má 3.den neštovice, teď jích má cca 300,ale stále se dělají nové. Koupila jsem homeop. mezereum 9CH. Jak mám dávkovat.A případně kdy se dostaví zlepšení. Zatím je to čím dál horší, teploty, nespaní...Děkuji Čaňková
2012-04-30 19:27:31
Dobrý den, Mezereum je jeden z nejčastějších léků, ale neznamená to, že zabere vždy, tedy pokud nebude pomáhat, tak je potřeba lék jiný. Zpočátku můžete podávat i 4 až 5x denně, pokud po dávce vnímáte zlepšení, tak s další dávkou čekejte, až pozitivní účinky přestanou být patrné. Pokud lék působí, většinou se intervaly podávání léku prodlužují. Pokud do 24 hodin není žádná změna k lepšímu, tak je většinou potřeba jiný lék.
Dobrý den, v lékárně jsem dostala příručku pro první pomoc homeopatiky a při depresích a nespavosti jsem začala užívat Staphysagira 15CH a Gelsemium 15ch. To mi pomohlo, spala jsem lépe byla jsem klidnější. Našla jsem si další homeopatika - Sepia oficinalis 15ch (vyhoření) a k tomu na dlohodobé nadměrné pocení China 9ch.
Asi jsem to moc zkombinovala, viďte?
Potom jsem měla malý úraz (vyvrácený palec ruky) a brala jsem k tomu Arnica 5ch, ale musím říci, že vliv Arnici jsem moc nepociťovala, palec mně víc jak týden pořád bolel, i když otok trochu splaskl.
Po přečtení vašich stránek vím, že se homeopatika nemají kombinovat, ale je možné, že Arnica by vůbec nezabrala?
Asi mi doporučíte vyšetření u homeopata, ale opravdu si člověk nemůže najít podle příručky nějaký lék sám? Co si o tom mylíte?
Dagmar.
2012-04-30 05:51:24
Dobrý den, deprese a nespavost je skutečně nutné léčit celostní - konstituční homeopatickou léčbou. Různé kombinování léků může dočasně pomoct a pokud to někdo použije při stavech, které má třeba 14 dní a pomocí nějaké kombinace léků toto období překoná, tak v tom není příliš problém. Ale obvykle jsou tyto potíže dlouhodobé a mají nějakou vnitřní příčinu a zmíněnými kombinacemi léků tyto problémy neléčíte, jen je odsouváte s tím, že se problém může naopak ještě víc zkomplikovat. Skutečný přínos celostní homeopatické léčby je to, že umí skutečně tyto problémy léčit a ne je pouze odsouvat tak jako třeba pomocí psychofarmak.
Celkový (konstituční) lék si člověk obvykle nemůže najít podle příručky pro první pomoc. Ale podle nějaké knihy, ve které jsou podrobnější popisy léků si člověk (i když spíše výjimečně) může nalézt lék sám. Ale nalezení léku není vše, je důležité i zvolit správné dávkování a správně zhodnotit účinek léku a podle toho postupovat dál. V případě depresí je skutečně lepší dohled zkušenho homeopata.
Při vykloubení prstu může být problém spíše poranění šlach a kloubích vazů než jen pohmoždění měkké tkáně. Tam jsou spíše zapotřebí jiné léky než Arnica.
Dobrý den. Prosím o radu. Dcerka - 5 let, má časté vysoké horečky (38,7-40.2). Někdy se jí spustí k tomu rýma, ale jinak žádné další příznaky. Našla by se pro ni nějaká pomoc z homeopatik? Děkuji. Simona
2012-04-29 18:49:54
Dobrý den, u takovýchto opakovaných - chronických potíží, je potřeba osobní vyšetření a celostní - konstituční homeopatická léčba. Pomocí homeopatie by to mělo jít úspěšně řešit.
Dobrý den,
máme doma fenečku, která se odmala bojí bouřek a ohňostrojů. Její strach nyní začíná už když se spustí déšť, nebo když zafouká - a to je náš největší problém. Poslední dobou fouká často a silně, vítr se opírá do oken, praskají dveře a ona má opravdu panické stavy. Vždy, když foukne, vystřelí z místa, kde právě je a lítá tam a zpátky, skrývá se, běhá po nás, třese se, někdy začne těžce dýchat, s vyplazeným jazykem. Kvůli tomu někdy celé noci nespíme, běhá po bytě, pod postelí, skáče po nás. Je mi ji líto, protože ji neumíme pomoct. Děláme, jakoby se nic nedělo, ale ona si na ty zvuky prostě nezvykne. Přemýšlela jsem nad užíváním Phosphorus, nebo Aconitum napellus, ale nevím, co z toho by bylo lepší, jak často podávat v jakých dávkách, případně jestli tyhle homeopatika lze i kombinovat. Zkoušela sem jí podat jedno nebo druhé, když začlo foukat, ale nepozorovala jsem žádné zlepšení, bude lepší jí podávat něco asi soustavně, ne jen když problém už vypukne. Ale nevím co, kdy a jak. Vím, že je těžké radit takhle přes internet, ale nemáme momentálně peníze a byla bych vám moc vděčná za jakoukoliv radu, co bychom ještě mohli vyzkoušet. Děkuji, Lenka
2012-04-29 10:49:36
Dobrý den, u zvířat je potřeba více zkoušet a sledovat. Nekombinujte, zkuste vždy jen jeden lék - 30ch, jednu dávku a pokud to bude pomáhat a po nějaké době přestane, tak lék zopakujte (to může být několik dní nebo i měsíc). Podle toho co popisujete zkuste Stramonium.
Dobrý den, mívám velmi silnou menstruaci a čeká mě právě v té době dlouhé cestování. Je prosím možné pomocí homeopatik menstruaci zmírnit? Z důvodu anemémie budu muset problém řešit celkově, je ale možné něco jednorázově doporučit pro tuto konkrétní situaci? Vyčetla jsem, že by mohl pomoci Phosphorus - ? Moc Vám děkuji.
2012-04-29 08:26:02
Dobrý den, potíže s menstruací je nutné řešit celostně - konstitučně. Pokud byste zkusila lék, který není správný, tak sice můžete menstruaci zmírnit, ale můžete tím způsobit nějaké hlubší a vážnější problémy. Výrazně bych Vám nedoporučoval takovéto zkoušení léků (pokud byste si našla nějaký podrobný - konstituční popis nějakého léku a celý by Vám 100% seděl, pak ho zkusit můžete, ale opatrně, jen jednu dávku a počkat na rekci).
Dobrý den,
náš skoro roční chlapeček má problémy se spánkem a usínáním.
Před spaním se zvyšuje jeho fyzická aktivita. Je patrné, že je ospalý, ale nemůže se zklidnit, při usínání sebou hází, sedá si, staví se na čtyři, obrací se ze zad na bříško, hledá si polohu. To trvá půl hodiny než usne. CCa hodinu spí klidně, potom se do rána opakuje stejný scénář -co hodinu je vzůru točí se, poplakává, není v bdělém stavu, ale v polospánku.
Jsem už zoufalá, sirup Sedalia jsme zkoušeli bez úspěchu.
Děkuji za ochotu a čas se mou otázkou zabývat.
Daniela Beková
2012-04-27 22:45:59
Dobrý den, kombinované léky jako sedalia, je pouze chvilkové - dočasné řešení. Tyto problémy je potřeba řešit celostní - konstituční homeopatickou léčbou, je potřeba homeopatické vyšetření a výběr individuálního léku.
Dobrý den, dcerce (4,5 roku) byla diagnostikovaná zvětšená nosní mandle 2-3 stupně a k tomu má ještě hypertrofické krční mandle - až se překrývají. Máme se objednat na vytržení nosní mandle, aby se dcerce hlavně lépe dýchalo a netrpěla často se opakujícími a někdy i komplikovanými rýmami, následně se bude zvažovat odstranění krčních mandlí. Ráda bych před operací vyzkoušela ještě něco jiného, protože se domnívám, že mandle mají v organismu svojí nezastupitelnou funkci a operaci vidím jako nejzazší řešení. Existuje nějaký lék, který by mandle zmenšil a jaké by v našem případě bylo dávkování? Potřebujeme zmenšit hlavně tu nosní, ale ty krční také. Dcerce je 4,5 roku, ale je hodně veliká (6-7 let), váží 22,5 kg. Nebo je nutné navštívit homeopata, aby dcerku vyšetřil?
Moc děkuji.
2012-04-27 13:48:33
Dobrý den, je nutná celostní - konstituční homeopatická léčba, to znamená je potřeba homeopatické vyšetření. Rozhodně bych s operacemi počkal, pomocí homeopatie je to možné řešit.
Dobrý den! Dcera (6 let) má téměř pořád rýmu. Na alergologii (asi před 2 lety) žádný problém nezjistili. V posledních dnech má rýmu převážně vodnatou, někdy i žlutou, slzí jí oči, má je červené a často kýchá. V noci má nos úplně ucpaný. Laicky usuzuji na nějakou alergii. Můžu jí bez odborného vyšetření nějak pomoci homeopatiky?
Děkuji moc za odpověď. Olga
2012-04-26 15:18:57
Dobrý den, pokud je to takovýto chronický problém, tak je potřeba homeopatické vyšetření a výběr celostního - konstitučního homeopatického léku.
Dobrý den , chtěl bych vás poprosit o radu . Mám Tinitus asi 1,5 měsíce celkem dost silný, je to celý den vysoký tón asi 11kHz- vlastně pískání v uších.
Toto vzniklo když se mi zjistila silná thyrotoxikóza( pocení , třesy celkově špatně, slabost) , propadl jsem se i psychycky beru léky Thyrozol na štítnou a citalec a tritico na depresi. Je možné použít nějaký homeopatický lék na tinitus? děkuji Drahomír
2012-04-26 13:35:20
Dobrý den, bylo by potřeba homeopatické vyšetření. Pomocí homeopatie by pravděpodobně měj jít řešit i problém se štítnou žlázou.
Dobry den,

Chtela bych se zeptat jak funuje princip homeopatik co se tyce nastupu ucinku a prubehu lecby. Vzdy kdyz jsem uzivala v minulosti homeopatika, tak se mi stav zpocatku zlepsil a pak nastalo prudke zhorseni. Stejne jako pri zmene davkovani..vzdy pri snizeni davkovani, telo reagovalo negativne. Je to bezny stav?

Dekuji moc za odpoved.
2012-04-25 11:56:18
Dobrý den, pro posouzení účinku homeopatik jsou potřeba podrobnější informace. Podle toho co popisujete se mohlo dít vpodstatě cokoliv, nesprávný lék (to je časté, že problém dočasně zlepší, ale celkový stav ještě zhorší a to se potom odrazí i ve zhoršení původního problému), správný lék ale příliš časté dávkování a nebo naopak nedostatečné dávkování. Ale rozhodně to není správný postup léčby.
Dobrý den,
zakoupili jsme na radu dětské lékařky lék "ferrum phosphoricum D12 biochemie 3" dokonce v Německu,protože u nás bohužel není ke koupi.Obě dcery (3 a 5 let)trpí opakovaně na nachlazení a zadní rýmu.Bohužel příbalové info je samozřejmě v německém jazyce a velmi stručné.Dostali jsme radu od dětské lékařky - podávat každému dítěti 2 pilulky denně(ráno a večer).Chci se jen zeptat,zda souhlasíte a jaká případná omezení mají tato homeopatika co se týče potravin,nápojů apod.Nemám s homeopatiky žádné zkušenosti.Děkuji Milan.
2012-04-24 19:15:29
Dobrý den, obecně, u takovýchto chronických problémů je potřeba celostní - konstituční léčba, při které není vhodné předem dané schéma dávkování. Spíše bych odhadoval, že se nejedná o skutečnou celostní léčbu, ale jen o jakousi podpůrnou terapii pomocí homeopatik, já tyto praktiky příliš nedoporučuji. Pokud to však přesto chcete zkusit, tak hlavně bedlivě stav Vašich dcer sledujte a při čemkoliv neobvyklém lék vysaďte.
Dobrý den,
můj dvouletý syn dostal od dětské lékařky kombinaci homeopatik Thuya 1xtýdně 1 kuličku a Staphysagria 3 kuličky denně na podporu imunity, protože trpí na častější rýmy a nachlazení.Je tato kombinace v pořádku? Děkuji Ivana
2012-04-23 10:49:17
Dobrý den, takovéto kombinování homeopatik nedoporučuji, svědčí to o tom, že lékařka nemá zkušenosti s celostní - konstituční homeopatickou léčbou (na to je potřeba několikaleté studium homeopatie). Problémy s imunitou - časté opakované nachlazení apod. je nutné léčit pomocí celostní - konstituční homeopatie. Zmíněná léčba by mohla pomoci jen s malou pravděpodobností a spíše náhodou, někdy může stav i zkomplikovat.
Jak si pomoc proti nadmerne plynatosti zaludku.
2012-04-23 05:24:27
Dobrý den, obvykle je to součást nějakého celkového chronického problému metabolismu, je potřeba celkové homeopatické vyšetření a celostní - konstituční homeopatická léčba. Často je to spojené s oslabenými játry, takže nejdříve můžete zkusit nějakou očistu jater a nějakým způsobem i játra posílit (např. ostropestřec). Ale pokud budou potíže přetrvávat, tak je potřeba osobní návštěva homeopata.
Dobrý den,
mám problém s kopřivkou (ekzémem?) , který se objevil před asi 2 měsíci na bérci pravé nohy, postupně se rozšířil na lýtko, pak na krk,na druhou nohu- lýtko- v první fázi cítím úporné svědění, které ač se tomu bráním, musím poškrabat- po poškrábání se objeví bílé pupínky jakoby pod kůží, poté je kůže hrbolatá, některé pupeny se podlijí tekutinou a opravdu nesnesitelně svědí- hlavně večer . Navštívila jsem kožní lékařku, která mi předepsala mast a lék na alergii, prý se to rychle spraví. Bohužel , zmizelo to jen na krku, na nohách se to rozšířilo a nově objevilo na rukou-na předloktí. Opět jsem šla k paní doktorce, léky mi napsala další (Claritine)a dělanou mast s antibiotiky.
Vůbec to ale nepomáhá, mám to už i na břše( rozeseté pupínky) a na bocích na ploše asi 20x8cm. Svědění je nesnesitelné, někdy se doškrabu do krve (vlastně každý večer).
Mléko, limonády nepiji- piji zelené a ovocné čaje, vodu....,bílé pečivo nejím,přestala jsem jíst i ovoce mimo jablek a celkově se hlídám podle doporučené diety od paní doktorky.Asi týden piji celodenně kopřivový čaj.Zatím nic nepozoruji. Včera jsem si jednu ruku potřela čerstvou šťávou vlaštovičníku- zdá se, že pupeny nejsou tak vystouplé a nesvědí.
Prosím poraďte, jsem z toho už zoufalá, nemůžu si vzít ani krátký rukáv,natož pak krátké kalhoty až se oteplí.
Děkuji Radka Švabíková
2012-04-22 09:24:55
Dobrý den, tyto potíže je možné homeopaticky řešit, ale je potřeba homeopatické vyšetření.
Jaka homeopatika lze uzivat pri akutni plicni chladimii? Dekuji. R
2012-04-21 21:32:51
Dobrý den, je potřeba vybrat lék podle konkrétních symptomů. Nejvhodnější je přímo homeopatické vyšetření. Pokud je to skutečně akutní problém, tak stačí i jen krátké vyšetření.
Dobry den. Poprosim o konzultaci.Od konce ledna, kdy jsem byla silne nachlazena a brala 3 druhy antibiotik, ktere mi p. Dr naordinovala na bolest na hrudniku, jsem v zamestnani zkolabovala,zjisten mi byl vysoky tlak a puls.V nejmenovanem nakupnim stredisku mel konzultace homeopat.Nasadil mi Apis, Melilotus a tlak sel -vsechna cest- brzy a rapidne dolu. Na bolest na hrudniku mi naordinoval Bella donna Akh ob den 2tab 6krat denne, pry je to od patere. Tablety jsem nasadila a behem 5ti dnu jsem pocitovala, toceni hlavy, rozmazane videni, jakysi strach v tele.Leky jsem okamzite vysadila. Z bolesti na hrudniku se nakonec vyklubal zanet jicnu. Je mozne, ze lek Bella dona ovlivnuje psych. cloveka? Jsme normalne fungujici rodina, uspesne studujici deti, sportujeme atd. Dekuji s pozdravem. K.Z.
2012-04-21 10:24:00
Dobry den, je dobre ze jste leky prestala uzivat, nespravne uzivani homeopatik muze vyvolat i velmi neprijemne psychicke symptomy. Obvykle prave kombinovani vice leku soucasne je problematicke - radeji jiz podobnou lecbu nepodstupujte. Po vysazeni by tyto symptomy mely postupne odeznit a je lepsi do toho nezasahovat nicim dalsim. Pripadne nekdy pomuze na zruseni pusobeni homeopatik pit vice kavu. Ale pokud by to pretrvavalo delsi dobu, tak je to potreba resit. Potize s vysokym tlakem atd. jdou resit dlouhodobe homeopaticky, ale je potreba celostni - konstitucni homeopaticka lecba, aby se lecila pricina.
Existují homeopatika k prevenci, popř. léčení střevních a rektálních polypů?
2012-04-20 19:09:14
Dobrý den, homeopaticky je možné léčit polypy, ale je potřeba homeopatické vyšetření (homeopatické vyšetření není prohlídka ani nic jiného fyzicky nepříjemného, je to pouze slovní popis potíží).
Dobrý den. Mám potravinovou alergii na pšenici a po mléku jsem dva dny nafouklá, tak jsem ho také vyřadila z jídelníčku. Byla zjištěna reakce na histamin. Převládá u mě únava, bolesti v těle tepl. 37.2-5. nesostředěnost, nervozita, vodnaté boláčky na obličeji... Múže za to alergie a popřípadě jaké homeopatikum byste doporučil ? Můžu zkusit Histaminum?? Děkuji a pěkný den z K. Varů
2012-04-20 13:17:13
Dobrý den, alergii je vždy potřeba léčit pomocí celostní - konstituční homeopatie, tzn. je potřeba homeopatické vyšetření. Histaminum obvykle může dočasně při alergiích pomoct, ale není pravděpodobné, že by Vás skutečně z alergie vyléčil. Histaminum je vhodné vzít v případě nějaké akutní alergické reakci, ale pro léčbu je potřeba celostní - konstituční homeopatická léčba.
Dobrý den,chtěla bych se zeptat jaké homeopatikum použít na opožděnou menstruaci.V březnu MS dorazila 28DC,dnes je to 42DC a nic.Pobolívá mě v podbříšku,někdy zvlášť pravý, někdy levý vaječník.Už jsem si myslela,dle občasných bolestí,mírné křeče v podbříšku,že dorazí,ale bohužel.Začala jsem užívat,dnes 2 den -tinkturu Jeřáb ptačí,chtěla bych zkusit i homeopatika.Na netu jsem našla informaci o Pulsatilla 9ch na opožděnou ms,chtěla bych se ale raději zeptat Vás a jaké je případné dávkování.Takovou prodlevu mens.cyklu jsem měla pouze jednou a to loni, je mi 32let,těhotná nejsem.Děkuji za odpověď.
2012-04-20 00:13:36
Dobrý den, nerovnováha cyklu je vždy celostní, konstituční problém. Nezkoušel bych nějaké homeopatikum jen kvůli tomu, že jedním z jeho symptomů je opožděná menstruace. Takových léků může být sto. To, že se jedna menstruace opozdí nebo i vynechá není nic vážného a neobvyklého. Nějaké podpůrné čaje klidně pijte, ale homeopaticky bych to začal řešit až pokud by se to začlo víckrát opakovat. Pak je ale potřeba homeopatické vyšetření a výběr konkrétního léku, který bude přímo odpovídat Vašim potížím.
Dobry den, chcela som pomoct svojmu 11 mesacnemu synovi pred neziaducimi ucinkami povinneho detskeho ockovania a hlupo som dala na radu lekarnika a dala som mu 10granuli Influenzinum, co uz teraz viem,ze je na chripku, kedze som bola prekvapena maleho horuckou a silnou nadchou,ktora nasledovala par hodin po uziti.Potom som si az precitala,co som vlastne "vyviedla", uz nebudem nikomu takto verit, lekarnicka vyzerala,ze vie o com hovori a zjavne nevedela. Ockovanie som malemu odlozila,aby sa najskor dostal z tejto horucky.su normalne taketo reakcie na influenzinum, je to vlastne akoby rekcia na ockovanie proti chripke? kedy ho mam dat teraz zaockovat proti detskym chorobam, mozem uz za tyzden? Som v Anglicku a nemam sa tu s kym teraz poradit, do lekarne uz nejdem. Ublizila som mu moc podanim tohoto homeopatika?Dakujem moc za odpoved.
2012-04-19 15:29:40
Dobrý den, jednorázové podání nějakého homeopatika, i když vyvolá nějaké symptomy, není obvykle problém. Naopak může být v budoucnu odolnější vůči chřipce. Pokud má horečn'ku tak bych s očkováním počkal alespoň 4 týdny. Nejvhodnější ochrana proti očkování je homeopatikum vyrobené přímo z vakcíny.
Dobrý den,
dovolím si Vás požádat o radu týkající se otěhotnění.Je mi 29 let, s manželem se pokoušíme přes 1rok o miminko, nicméně těhotenství nenastává. Podtoupila jsem tzv. hormonální profil - dle doktora jsou hormony v normálu, ale nemám ovulaci, manželův spermiogram je v pořádku. Já nedostávám vůbec menstruaci, musím každý měsíc na injekci k vyvolání. Nyní jsem první cyklus brala lék clostilbegyt - folikul se utvořil, ale nepraskl, tedy opět neproběhla ovulace a tím tedy ani nemůžu otěhotnět. Můžete mi, prosím poradit nějaký homeopatický "lék" a jak často jej užívat, abychom dosáhli ovulace a uvolnění zralého vajíčka k možnosti otěhotnění. Děkuji Darja
2012-04-19 12:59:42
Dobrý den, často je potřeba celostní - konstituční homeopatická léčba , tzn. je potřeba homeopatické vyšetření a výběr konkrétního léku pro Vás. Někdy je problém po vysazení hormonální antikoncepce, v tom případě je vhodný lék Folliculinum, který pomáhá tělu se z HA "vzpamatovat", "detoxikovat" (viz nějaký starší dotaz). Ale pokud by folliculinum ani cca po 2 cyklech nepomohlo, tak je potřeba homeopatické vyšetření.
Dobrý deň, prosím o radu, ako rýchlo by mal zabrať správny konštitučný homeopatický liek. Začala som užívať Lycopodium kvôli akútnym tráviacim ťažkostiam (zhoršenie dlhodobejších problémov - občasné hnačky po ťažších jedlách, žlčník, žalúdok, candida). Užívala som pred 2 mesiacmi Lycopodium 9CH 2 týždne - trávenie zlepšené, ešte nie ideálne. Mal by správny konštitučný liek zaúčinkovať na všetky problémy človeka - teda aj vysoký tlak, cievy (kŕčové žily, praskanie cievok - modré, fialové), slabý sluch (viac vpravo), krátkozrakosť a ďalekozrakosť? Ak sa tieto oblasti doteraz nezlepšili, je vhodné dať ďalšiu dávku Lycopodia? Ak sa nemýlim, ste zástancom len jednej dávky. Neviem, či sa dá Lycopodium s niečím zameniť, ale vyzerá to tak, že by to mal byť správny konštitučný liek. Len vraj sa neodporúča 30CH u starších, keď sú tráviace ťažkosti. Alebo je vhodné ešte čakať, prípadne dať na srdcovocievny systém medzitých iné homeopatikum, napr. Aescullus a čakať dlhšie? Ďakujem krásne.
2012-04-18 12:12:27
Dobrý den, jsem zastáncem jednoho léku v jednu dobu, léky je obvykle potřeba opakovat, nědky to trvá třeba 2 měsíce, lék v nižší potenci je možné (i často potřeba) opakovat někdy i třeba jednou denně, ale vždy to závisí na reakci. Při dlouhodobějším užívání (cca déle než 14 dní) je také vhodnéjší mít lék v tekuté formě (lihový roztok). Konstituční lék by měl mít vliv na tlak, praskání cevek (již prasklé cévky se hojí obtížně), zrak atd., důležitý je ale i vliv na psychiku. Pokud užíváte lék a něco se zlepší, něco ne, je vhodné, aby to zhodnotil homeopat. Ono to je často důležitější než jen samotný výběr léku.
Dobrý deň, prosím Vás poraďte mi ako sa užíva liek Aconitum napellus 9CH a aké má nežiadúce účinky, môže ho užívať človek s chronickou gastritídou a vredmi?
Ďakujem za odpoveď
s pozdravom Daša
2012-04-18 08:43:55
Dobrý den, homeopatické léky jsou velmi odlišné klasickým lékům, na Vaší otázku nejde vpodstatě odpovědět. Nejdříve si přečtěte nějaké podrobnější informace o homeopatii, třeba na tomto webu.
Dakujem velmi pekne. Cize ako dlho by ste, prosim, odporucili uzivat rutu na odstranenie ganglionu na zapesti a nohe, aby sa dalo povedat, ci zabrala? Myslela som, ze ked zabrala na akutne bolesti nohy pri naslapovani, tiez vlavo, ze je tym spravnym liekom, pretoze pricina vsetkych problemov so slachami na lavej strane je asi rovnaka. Ale neviem, za aky cas by mal ganglion zmiznut pri liecbe homeopatikom. Teda ako vediet, ci zabera a pokracovat v liecbe alebo prestat. Alebo je vhodnejsie zvysit potenciu a uzit rutu 15CH? Srdecna vdaka. Aja
2012-04-17 15:17:50
Dobrý den, při homeopatické léčbě je vždy vše velmi individuální, homeopaté nejsou důležití jen pro výběr léku ale i pro zhodnocení toho, jak se případ vyvíjí, kdy je potřeba lék nadále užívat, kdy je nutný lék jiný, kdy je třeba zvýšit potenci. Někdy se také nějaký symtom zlepšovat, ale něco jiného se začně zhoršovat a člověk sám si to nemusí dát do souvislosti s lékem. Tekže jen velmi přibližně, pokud by se kolem 3 týdnů nic pozitivního nedělo, tak bych v tom nepokračoval.
dobrý den, jaky je rozdíl mezi arnicou montanou 9CH a arnicou montanou 12CH? chci ji užívat jako připrava na porodpředem děkuji za odpověd
2012-04-17 15:10:16
Dobrý den, 12ch je vyšší potence, ale rozdíl mezi 9 a 12 není moc velký. Dávkování i užití je velmi podobné. Arniku před porodem užíva nedoporučuji, v řadě případů může být prospěšná, ale je určité riziko, že v případě krvácení bude krvácení hůře zastavitelné, může snížit srážení krve. Arniku doporučuji, ale až po porodu.
Dobrý den,chtěla bych po 20letech vysadit hormonální antikoncepci( dnes je mi 46let),ale mám obavy,jak to zvládnu psychicky či fyzicky. Před pěti lety jsem měla při přechodu na Mirelle asi tři měsíce depresivních stavů,cítila jsem se opravdu zle. Prosím,poraďte nějaká homeopatika. Slyšela jsem o kapkách Guna-fem.Děkuji moc za radu.
2012-04-17 10:37:30
Dobrý den, tyto kombinované přípravky všeobecně příliš nedoporučuji, dal bych přednost klasickému homeopatickému vyšetření a výběru konkrétního léku na Vaše potíže. Ale pokud byste tento lék zkusila a pomáhal by Vám, tak to můžete zkusit. Rozhodně ale vysazení antikoncepce doporučuji i přes možné přechodné negativní projevy. Čím dříve HA vysadíte, tím lépe.
Dobrý den, mam těžko operovatelnou cystu na na nervu bederní pátěře L5, prosím zda by šla nějak rozpustit pomocí homeopatik.
Předem děkuji za odpověď
2012-04-17 09:42:48
Dobrý den, je to možné, ale je potřeba homeopatické vyšetření.
Dobrý den,
včera jsem byla na gynekologii na výtěru z důvodu podezření na chlamydie. Nemám ovšem žádné závažnější problémy, kromě lehkého výtoku a občasného svědění. Vzhledem k tomu, že se všemožně bráním léčení antibiotiky,tak bych se chtěla zeptat, zda existuje homeopatická léčba tohoto problému.
Děkuji
Jiříková
2012-04-17 07:59:03
Dobrý den, je možné léčit výtoky pomocí homeopatie, ale většinou je příčina v nedostatečné rovnováze mikroflóry (která se po léčbě pomocí různých antimykotik, atb atd. většinou ještě více naruší). Nejdříve bych se pokusil mikroflóru obnovit přírodními prostředky (často je to spojené i s nerovnováhou střevní mikroflóry). Tzn. často jíst živé jogurty a i je velmi účiné každodení vkládání lžičky kvalitního živého jogurtu bez jakýchkoliv příměsí - např. hollandia (je to většinou účinější než vkládání různých probiotik). Pokud by se problém nejepšil, tak je potom potřeba homeopatické vyšetření.
Dobrý dem, čtyřletý syn je menšího vzrůstu (97cm), roste trvale pod 3.percentilem. Byli jsme na endokrinologii, jeví se jako zdravý, léčbu žádnou nedoporučili, ale upozorňovali na jeho budoucí málý vzrůst....v číslech nemluvili. S manželem máme 170 a 177cm, takže úplně malý nemá být po kom. Lékaři vidí příčinu v nízké porodní váze a hmotnosti, 2,5kg, 46cm, porozen CS v 36.týdnu pro preklampsii matky. Lze užívat nějaké homeopatikum, které by podpořilo jeho růst? Děkuji za odpověď.
2012-04-17 00:14:19
Dobrý den, je možné homeopaticky léčit nedostatečný vrůst, pokud to není zděděné po rodičích. Je potřeba zvolit celostní - konstituční lék, tedy je potřeba absolvovat homeopatické vyšetření.
Dobrý deň, skoro rok mám problémy s výrastkom na päte. Absolvovala som liečbu s laserom, medikamenty, RTG terapiu, najnovšie som si kúpila gél Bisholin. Na rady známej rozmýšlam nad hekla lava 9 CH. Ako sa majú užívať? Ďakujem za odpoved.
2012-04-15 21:40:07
Dobrý den, tento lék pomůže jen někomu, můžete ho zkusit užívat 1 denně (nebo 5ch 2x denně) a uvidíte, jestli bude zabírat. Pokud ne, je potřeba navštívit homeopata a vybrat lék individuálně.
Dobrý den,zajímalo by mě jestli mohu kombinovat 2 druhy homeopatik PULSATILLA 9ch a NITRICUM ACIDUM 9ch.A ještě bych potřebovala doporočit náký homeopatika na menstruaci vysadila jsem antikoncepci a nák se nechce dostavit.Děkkuji za odpověď
2012-04-15 00:10:44
Kombinování jakýchkoliv homeopatik nedoporučuji. Je rozhodně dobře, že jste vysadila antikoncepci, na rozběhnutí menstruace po HA někdy může pomoci Folliculinum, který pomáhá tělu detoxikovat se po užívání syntetického hormonu. Např. 30ch jednu dávku (stačí 2 kuličky) 5. den cyklu (v případě, že zatím nemenstruujete, můžete vzít co nejdříve). Pokud by po 2 měsících stále menstruace nepřicházela, tak je vhodné homeopatické vyšetření. Může to souviset i s dalšími potížemi.
Dobrý den, maminka slyšela v radiu od nějaké pani doktorky-homeopatky, že je nějaký Gel selium, který působí protistresově u těhotných žen, které mají strach z potratu a správného vývoje plodu. Jsem po zamlklém těhotenství v 10t a tak mě to zaujalo. Nevím, zda je název správný, nikde na internetu jsem tento výraz nenašla, proto se chci zeptat ještě vás na tento gel nebo upřesnění názvu.
Moc děkuji za vaši odpověď. Veronika
2012-04-13 14:53:55
Dobrý den, jedná se asi o lék gelsemium, je to při těhotenství dobrý lék u těch žen, které mají velké obavy, jak celé těhotenství a porod zvládnou, až jsou z toho vyčerpané. Podrobný popis kdy je tento lék vhodný by byl mnohem delší, ale nemyslím, že by byl vhodný ve Vašem případě. Některé léky jsou přímo indikované při tom, když má někdo opakovaný potrat v prvním trimestru. Spíše by byla vhodná osobní návštěva homeopata.
dobrý den.Mám jít na operaci - odstranění dělohy a vaječníků.Prosím o informaci - sehnala jsem si Arnicu CH30 - jak mám užívat.Děkuji a zdravím.
2012-04-13 13:37:58
Po takovéto operaci doporučuji spíše Calendulu, ale i Arnika může pomoct. V této potenci vzít první dávku co nejdříve po operaci, potom, pokud je to dopoledne, zopakovat ji ještě večer a potom 1 denně do té doby, než se rány budou dobře hojit. Potom postupně vysazovat. Pokud by se dělo cokoliv neobvyklého, tak vysadit ihned.
Dobrý den, dostala jsem na snížení zvýšené hladiny hormonu estrogenu doporučení brát Folliculinum 15CH devatý a dvacátyprvní den cyklu tři kuličky jedenkrát denně. Děkuji za radu, zda je to dobré řešení, případně brát k tomu ještě jiný lék? O otěhotnění se nesnažím. Děkuji, Lenka
2012-04-13 12:25:31
Dobrý den, doporučení užívání folliculina jsou velmi různorodé, pokud máte nějaké problémy po vysazení hormonální antikoncepce, tak to můžete takto zkusit, pokud to s vysazením antikoncepce nesouvisí, tak bych spíš doporučil homeopatické vyšetření a výběr nějakého individuálního léku, který přímo bude odpovídat Vašim potížím.
Dobrý den, existuje prosím nějaký homeopatický preparát na zlepšení erekce jenž po nástupu rychle odezní? Děkuji za odpověď. Jarda
2012-04-12 21:04:17
Dobrý den, potíže s erekcí jsou chroncký problém, homeopatie by měla pomoct, ale je nutná osobní návštěva homeopata a výběr celostního - konstitučního léku.
Dobrý den,mám problém s padáním vlasů.Je mi 38 let. Do puberty jsem měla vlasy krásné,pružné a celkem husté. Asi v osmé třídě jsem si všimla,že se mi na čele na okraji vlasového porostu udělala lysina a ta se rok co rok po malých kouscích posouvá dál a sní ustupují i vlasy a zvyšuje se čelo.Vlasy mi prořídly.Často mě bolí vlasové kořínky,nebo je to možná pokožka,nevím. Vlasy mám krepaté. Lékařka mi dělala vyšetření na hormony,prý je to v pořádku. Trpím na lupy,občas se mi vyrazí na ruce ekzem . Každý rok si dělám detoxikační dietu,domnívám se,že trpím na kvasinky. Vitamíny nepomáhají. Zkusila jsem Revalid,zinek. Nejhorší je to před příchodem jara a na podzim. Prosím poraťe, chodila jsem i ke kožnímu,ale ten mi řekl,že se s tím mám smířit.Krevní skupinu mám nulu,jsem mírně chudokrevná. Mojí mamce padaly vlasy po porodu. Moje dcera má 17 let a je to s ní podobné jako se mnou. Jako malá měla nádherné vlasy,s příchodem menstruace začaly padat,jsou velmi řídké...,lékař neví,byla na jaterních testech a nic. Dá se stím něco dělat,prosím poraďte nám. Děkuji předem. Lenka Z.
2012-04-12 20:16:07
Dobrý den, takovéto problémy je možné řešit pomocí homeopatie, ale je nutná celostní - konstituční homeopatická léčba, tzn. absolvovat homeopatické vyšetření. Je to pravděpodobně problém hormonální nerovnováhy, která nemusí být diagnostikovatelná lékařským vyšetřením, ale to pro homeopatickou léčbu není důležité. Je i možné, pokud má dcera stejné chronické potíže, že může potřebovat stejný homeopatický lék jako Vy.
Dobry den,moje pani doktorka na neurologii mi predepsala olej Wala a v lekarne nemuzou precist davkovani,bylo tam 2krat a nevime,jestli je to petka...jenze ja ani nevim,jestli se to ma pouzivat per os nebo mazat nohu,jsem gravidni...Veronika
2012-04-12 15:46:01
Dobrý den, to netuším, to se musíte zeptat Vaší doktorky.
Dobry den,chtěla bych se zeptat mam 4 tydení miminko.trapí nas ryma a kašel byli jsme u doktora a ten nám řek,že kašel se nijak nelečí u takhle malého miminka.prej jedině kdyby to mela na pruduškách tak anitibiotika..což naštěstí na pruduškách nemá..už teda týden nekojím.Na rýmu nám napsal STERIMAR což vubec nezabralo,pak nam napsal PAMYCON a to teprv uvidíme ta ryma se mi zdá o trošku lepší ale nevím co stým kašlem ten se nijak nezlepšuje..mužete mi prosím poradit co s kašlem?jak se dá jinak lečit?moc děkuji
2012-04-12 14:35:57
Dobrý den, homeopaticky jde kašel léčit ale k volbě léku je potřeba hodně podrobností a důležité je i kašel slyšet. Takže pokud to ještě přetrvává, tak je vhodné navštívit homeopata, pravděpodobně bude stačit jen krátké akutní vyšetření.
Dobrý deň, srdečná vďaka za možnosť poradiť sa cez Vašu poradňu. Prosím o informáciu, ako dlho by ste odporučili užívať Rutu 9CH pri liečbe ganglionu na zápestí. Liek som začala užívať ako akútny pre ťahanie, bolesti, pichanie v ľavej nohe, až nemožnosť na ňu stúpiť spolu s Arnikou 15CH (ruta najskôr 5CH 3-4x denne, neskôr 9CH ráno a večer, arnicu 1x okolo obeda, neskôr, po miernom zlepšení každý druhý deň). Bolesti nohy pri našľapovaní sa podstatne zmiernili, ale ganglion, ktorý mám už viac mesiacov a bolestivý uzlík na ploske nohy, ktorý mám už viacero rokov, sú stále rovnaké. Všetko sa vyskytuje vľavo, takže sa tam, predpokladám, postupne vyvíjali problémy so šľachami. Rada by som vystihla správny čas na vysadenie, aby sa uzdravil aj ganglion a bolestivý uzlík na spodku nohy.

A ešte prosba - užívam aj arniku 15CH, kedy odporúčate vysadiť arniku, aby zaúčinkovala aj na problémy s cievami (modré, fialové metličky na nohách, kŕčové žily) - až keď budú viditeľne miznúť tie metličky, alebo skôr a čakať dlhšie, či už zabrala a prípadne zase podávať neskôr, ak aj po viacerých týždňoch nezmiznú. Ďakujem veľmi pekne za radu. Aja.
2012-04-11 13:55:55
Dobrý den, takovéto kombinování léků někdy může pomoct, ale to neznamená, že Vás vyléčí. Pokud to nepomáhá, tak již to dál neužívejte a navštivte homeopata, aby Vám vybral lék, který bude skutečně vhodný a který zabere. To samé i s cévami. Arnika někomu s tím může pomoci, ale většinou ne a dlouhodobým užíváním byste mohla vyvolat i nějaké nové symptomy.
Dobrý den,po dlouhém vyhledávání homeopatického léku,který by odpovídal mým potížím( nadýmání,nepravidelná stolice, pocit sytosti, náhle se objevující svědivost genitálu či konečníku a stejně náhle mizící) a konstitučnímu typu(pravá strana,systematičnost) jsem našla Lycopodium. Chtěla bych se zeptat,jak dlouho ho mám užívat - zda stačí,pokud jsem vybrala správně,do odeznění příznaků nebo preventivně využívat celé balení?Popsané potíže se objevují několik let. Děkuji. Míša
2012-04-05 15:13:28
Dobrý den, pokud je to opravdu správný konstituční lék a pokud nemáte jiné zdravotní potíže než popisujete, tak zkuste vzít jednu dávku potence 30ch a čekejte, jaká bude reakce. Podle reakce zjistíte, jestli je to správný lék. Říct kdy opakovat další dávku není úplně jednoduché, k tomu je také důležitý homeopat (nejen pro nalezení léku). Ale velmi zjednodušeně, pokud by lék pozitivně působil a poté by účinky mizely, tak je možné lék zopakovat. To se může pohybovat v rozmezí od několika dnů do několika měsíců. Pokud byste si nebyla jistá, tak je to lepší konzultovat s homeopatem.

Dobrý den, bylo by možné mi trochu poradit?
Malého 9 měs. trápí zoubky. Alespoň myslím, že to jsou zuby. Není to každý den stejné, někdy vyvádí 3 dny, pak je zase pár dní klid, a zase na novo. Když dám Paralen čípek, je to o 100% lepší. Zkoušela jsem Chamomilu, ale netušila jsem přesné dávkování.Dávala jsem 3 kul. před spaním, nepřišlo mi, že by byla nějaká změna.Pak jsem dala 4 kuličky a celou noc mi probrečel v křečích. Od té doby se bojím. Teď ho to ale nejspíš bolí hodně, pláče téměř neustále a tak je vlastně pořád na paralenu. Nemám z toho dobrý pocit.
Příznaky: Je hodně plačtivý, neustále se po mě sápe, jen ho položím, hned se otáčí na bříško, aby na mě mohl zase vylézt a to i když ho přebaluju.Tulí se, chce se nosit. Když ho chovám, kouše mě do ramena. Večer před spaním mu zrudnou obě tváře, ale nepřijde mi, že by měl teplotu. V noci se kroutí a fňuká.Vstávám k němu co hodinu, pohladím, uvelebím ho v postýlce, protože , jak se kroutí, otočí se na bříško a dokope se hlavou až ke šprinclím a bouchá se do hlavy. Dám dudlíka, pohladím a spí dál, zase chvilku. Kojím jednou kolem 4–5n hod. Ale když žádné problémy nejsou, kojit v noci vůbec nemusím.
Také se mi poslední měsíc začaly dělat bolestivé boule v pravém prsu. Rozmasírovávám ve sprše s přikládám prcka k prsu na postižené místo. Je to vždy na stejném místě. To pomůže, ale do dvou dnů se vše opakuje. Zase masíruju, odstříkávám, nakojím a uklidní se to, ale stále se to vrací. Může to mít souvislost s prvním dostavením menses?
Bylo by možné na základě tohoto něco doporučit. Už jsem byla jednou objednaná k homeopatce, ale nejbližší je od nás 50 km a objednací doba 2 měs. To už bude nejspíš po problémech.
Moc, moc děkuji.
Andrea
2012-04-05 13:00:47
Dobrý den, rozhodně nedávejte dítěti paralen, tím ho celkově hodně oslabujete. Pokud chamomilla není správný lék a dává se opakované, pak se vše může ještě zhoršit. Ale je skutečně potřeba osobně navštívit homeopata, je potřeba to probrat podrobněji. Pokud je pro Vás homeopat nedostupný, je možné v tomto případě se domluvit i přes skype.
Dobý den, chtěla jsem se zeptat zda mi můžete poradit, s výběrem léku na akné, brala jsem curacne a po kazdém vysazení se mi vratilo zpět, beru antikoncepci minerva, není to nijak težká forma, ale přes celý měsíc se objevují sem tam pupínky, je mi 25 let. je nějaké homeopatikum, které by mohlo pomoci?Děkuji za odpověď.
2012-04-05 10:06:17
Dobrý den, pro skutečně úspěšnou léčbu akné je potřeba homeopatické vyšetření, je to obvykle způsobené metabolickou a hormonální nerovnováhou a je proto potřeba celostní - konstituční léčba. A také doporučuji přestat užívat hormonální antikoncepci, přestože může dočasně problémy s pletí zlepšovat. (Viz článek o antikoncepci na tomto webu)
Dobry den, jsem pracovne mimo republiku a v pomerne velkem stresu. Objevilo s 3-5 psoriatickych lozisek na lytkach,po koupeli zcervenaji, castecne mizi, jedno se trvale zvetsuje, nyni asi velikosti do 10mm.Je mozne kombinovat Arg nitricum 15CH a Suphur 200 nebo 1000? jednou tydne ev jeste s necim jinym a v jakem davkovani? Slunicko primo je vhodne nebo radeji ne? Dekuji Dana
2012-04-03 22:30:37
Dobrý den, psoriáza je chronické onemocnění kůže a je potřeba ji léčit pomocí celostní - konstituční homeopatické léčby. Tzn. homeopat by Vám měl předepsat jeden konkrétní lék. Nevím, jestli Vám tyto léky někdo přímo doporučil, nebo jste si je někde vyčetl, ale nedoporučuji je užívat a tímto způsobem je kombinovat. Mohl byste tím Váš zdravotní stav i výrazně zkomplikovat
Dobrý den,synovy jsou 4.měsíce,porod císařským řezem,plně kojen,v noci spinká a budí se po čtyřech hodinách,je hodný,usměvavý.Před měsícem den před očkováním ležel na zádičkách a vedle něho byla dvou roční holčička,která najednou se začala vstekat a křičet.Syn se lekl a začal brečet já si ho vzala do náruče když v tom se nadechl a nedýchal.Začala jsem s ním třást,ale on vůbec nereakoval a bezvladné tělíčko mi lehlo do náruče,v tom vydechnul a maloučko u toho syčel.Chviličku mi ležel v náruči a potom se choval ůplně normálně a nakone začal brečet.To samy se stalo včera večer když jsem ho dávala do postýlky.A když jsme byli u doktora na očkování tak tam se to stalo taky.Pýchli mu první iněkci on začal brečet a když mu píchali druhou tak byl zas malátný(ležel na bříšku)schoulený a nevidával žádný zvuk a až po chvíli začal strašně brečet.Doktor mi říká že je přecitlivělí a že se leká tak fakt nevím.Napište mi prosím co si o tom myslíte.Mám doopravdy strašný strach o něj.Děkuji za odpověď Jitka
2012-04-03 19:05:14
Dobrý den Jitko, pokud jste to popsala pediatrovi a on Vám řekl, že to není nebezpečné, tak by nemělo přímo hrozit nějaké riziko. Chvilková zástava dechu v rozčilení u dětí není neobvyklá. Ale není to úplně v pořádku a bylo by dobré to probrat podrobněji, pravděpodobně by bylo možné vybrat homeopatický lék, který by s tímto problémem měl pomoci. A u takovýchto potíží bych byl velmi opatrný na očkování, snažil bych se očkování přinejmenším odložit.
Dobrý den paní doktorko,

obracím se na vás s velikým problémem, který mě trápí od dubna roku 2010.
Toho času mi vypadalo obrovské množství vlasů (chomáče).
Po 2 měsících jsem se musela nechat ostříhat úplně nakrátko.
Na kožním bylo vše OK, Štítná žláza také, odběry dopadly dobře.
S tímto problémem se potýkým do teď. Mívám to v různých etapách tak 4x během roku. Nyní mi to začalo koncem února. Je to velice nepříjemné, když někomu řeknu, že mě bolí vlasy tak všichni kroutí hlavou, že to není možné. Pokožka hlavi je na dotek jak kdybych si jí popálila. Mohla by jste mi prosím doporučit nějakou vhodnou léčbu.

Děkuji moc s přáním příjemného dne Radka
2012-04-03 14:58:36
Dobrý den Radko, nejsem doktorka, jsem homeopat. Tento problém je možné pomocí homeopatie řešit, ale je potřeba osobní homeopatické vyšetření. Při těchto potížích není neobvyklé, že lékaři neznají diagnózu, ale pro homeopatickou léčbu to není potřeba.
Je homeopatická léčba i vhodná na prostatu ?
2012-04-03 13:46:02
Dobrý den, ano, při různých potížích, včetně rakoviny prostaty.
Dobry den, mohl by jste mi prosim odpovedet jestli mi muzou homeopatika pomoct v pripadu klesajici delohy po dvou porodech? dekuju
2012-04-03 12:46:39
Dobrý den, pokud je sestup dělohy výrazný, tak by homeopatie měla pomoci, je několik léků, u kterých je tento problém výrazný. Je potřeba osobní návštěva homeopata.
Dobrý den,
prosím Vás o radu,můj syn(11let)trpí častými opary rtů,minulý výsev na horním rtu se ještě nestačil zahojit a dnes opět nový výsev oparů na stejném místě.Klasická léčba a různé produkty(krémy,náplasti)z lékárny nezabírají.V minulosti jsme pořídili vaccinotoxinum 15ch,tak jsem mu dnes dala k užití 5 posledních kuliček.
Poradíte nám prosím,jestli máme pořídit další vaccinotoxinum nebo nám doporučíte jinou homeopatickou léčbu? Nevím,zda syna posílat do školy,kupujeme náplasti a do školy opary lepíme.
Děkuji Vám za odpověď. S přáním hezkého dne Holubová.
2012-04-01 18:12:49
Dobrý den, pokud se opary opakují opravdu často a hojně (a pokud vaccinotoxinum nezabralo dlouhodobě, ale pouze dočasně), tak je potřeba léčit celkovou imunitu pomocí celostní - konstituční léčby, tzn. absolvovat homeopatické vyšetření. Opakovaný výskyt oparů obvykle není jen problém infekce, ale většinou je to problém oslabené imunity.
Dobrý den,
ráda bych znala váš názor na očkování kojenců prevenarem 13.
Zatím za sebou nemáme žádné očkování, čeká nás očk. hexavakc.. Já osobně jsem byla rozhodnutá, že prevenar očkovat synovi nenechám, ale většina mých přítelkyň svým
dětem tuto vakcínu očkovat nechávají (u 3 měs. dětí). Tak
teď nevím, jak udělat pro syna co nejlépe. . . Nejsou to jen
reklamní triky? Moc děkuji za odp.
2012-03-31 21:41:23
Dobrý den, jsou problematická i povinná očkování, já sám osobně bych své dítě nenechal očkovat žádnou nepovinou vakcínou. Už samo o sobě očkování hexavakcínou ve 3 měsíci je velmi problematické. Při jakémkoliv očkování je důležitá obezřetnost a je vhodné minimalizovat možné následky pomocí homeopatie (viz článek Očkování)
Dobrý den, co byste mi prosím poradil na bolavý zub (jedničku), který boli proto, že jsem se do něj ťukla kovovou lžičkou :-) Těžko popsat tip bolesti, snad trnutí a mám potřebu si dáseň mnout jazykem.Děkuji Lenka
2012-03-31 11:01:52
Dobrý den, u bolestí zubů je potřeba mnohem více podrobností k výběru léku.
Dobrý den,má dcera 9.měsíců...má hlenitý kašel,objevuje se po spinkání,vždy když delší dobu leží a k tomu má rýmu průhlednou a i trochu bílou,při dýchání to v ní chrčí.Byléo nám v lékárně doporučeno ipecacuanha 9ch 3x5granulí děnně.Je to vhodné..předem velmi děkuji.Jiřina Lafantová
2012-03-30 15:41:14
Dobrý den, léků u hlenovitých kašlů je hodně, u ipecacuanhy jsou typické husté táhnoucí se hleny a často je kašel doprovázen zvracením a nevolností.
Dobry den, ma dcera trpi na jecne zrna, kdyz jsem byla na ocni dala mi jednu masticku s antibiotiky a rekla, ze nic jineho s tim nejde delat, ale masticka nepomaha. Na doporuceni zkousim staphysagria 15ch 3krat denne 5 kulicek(zatim bez zlepseni), ale nevim jak dlouho muzu lek aplikovat??? mala ma tri roky.Vetsinou ma oci jen zarudle, nekdy se to zlepsi, jindy zas zhorsi, vcera ji jedno prasko a tekl hnis, dnes zas nic.Zarudnuti ma porad.
2012-03-29 19:56:13
Dobrý den, nezkoušel bych to déle než cca týden. U ječných zrn je více možných léků (celkem asi 100), pokud staph nezabere, je potřeba lék vybrat individuálně.
Dobrý den, mám RTG potvrzené patní ostruhy obou nohou. Léčba 2x po 10 aplikacích UZV + 1x obstřik levé paty. Stav se nelepší. Chtěla bych zkusit homeopatika, ale nevím, jak přesně mám dávkovat.
Dočetla jsem se, že se užívá Hekla lava 9ch, 2x denně 5 kuliček v kombinaci s Thuya Occidentalis (dávkování nevím)nebo Medorhinum 15ch 2x měsíčně 10 kuliček.
Můžete mi prosím sdělit, se kterým homeopatikem Hekla lavu kombinovat a přesné dávkování?
Děkuji Květa
2012-03-28 19:00:15
Dobrý den, heklu lavu bych s dalšími homeopatiky nekombinoval. Zkusil bych samotnou heklu lavu a pokud by se nic nelepšilo, tak bych dal přednost homeopatickému vyšetření.
Dobrý den, prosim vas, co byste mi doporucil na zavrate? Chtela jsem vyzkouset vertigoheel, ale do CR se pry uz 1/2 roku nedovazi. Nevite, zda existuje nejaka nahrazka za tento preparat? Dekuji, s pozdravem Iva.
2012-03-27 15:54:30
Dobrý den, pokud tím trpíte dlouhodobě, tak by stejně bylo pravděpodobně nutné homeopatické vyšetření a celostní - konstituční homeopatická léčba, tzn. že by bylo potřeba homeopatické vyšetření. Kombinované léky, jako je např. vertigoheel mají velmi omezené použití a účinky.
Dobrý den, prosím o radu pro 3-letou dceru. Po ránu mívá slepená oční víčka. Pomohla by calcarea carbonica CH9? Jestli ano, jaké dávkování a jak dlouho aplikovat. Děkuji za odpověď. Ivana
2012-03-27 09:05:48
Dobrý den, to může mít různé příčiny, například chronický zánět slzných kanálků. Lze velmi těžko říct, zda by pomohla zrovna calcarea.
Dobrý den, prosím o radu. 12tiletá dcerka trpí atop. ekzémem. Mažeme to po těle, ale nejvíc jí trápí ekzém kolem očí, které nejsou oteklé ale spíš zvrásněné a červené. Dcerka brečí, že nechce vypadat jako stařenka. Poraďte prosím na to homeopatikum, aby se to aspoň zastavilo. Předem děkuji, Lenka
2012-03-27 08:13:26
Dobrý den Lenko, pomocí homeopatie lze léčit atopické ekzémy, ale je nutná celostní - konstituční homeopatická léčba, tzn. je nutné osobní homeopatické vyšetření.
DOBRÝ DEN PROSÍM MŮŽETE MI POMOCI,MAM BOLESTI ZAD OD OPERACE MELANOMOBLASTOMEOÚATIKA KTÉ LÉKYERÝ JSEM MĚLA NA LEVÉ LOPATCE,NEŮŽU UŽÍVAT ŽÁDNÉ LÉKY,MAM PROBLÉMY SE ŽALUDKEM PROTO POUŽÍVÁM MAST AULIN.UDAJNĚ BY MI POMOHLY HOMEOPATIKA. DĚKUJI VÁM ZA ODPOVĚD PŘEJI HEZKÝ ZBYTEK DNE PANÍ PETRUŠKOVÁ
2012-03-26 19:28:00
Dobrý den, bylo by potřeba osobní homeopatické vyšetření.
Dobrý den, můžete mi poradit zda je možné převést paní 86 let, která si vytvořila závislost na Hypnogenu, na užívání homeopatik na spaní a uklidnění?
Z Vyškova zdraví Helena Boudná
2012-03-26 10:53:34
Dobrý den, pravděpodobně by to bylo možné, ale muselo by se to řešit osobně.
Dobrý den pane Hrabáku, dcera dnes prodělala operaci slepého střeva, je jí 20 let. Můžete mi prosím říci,jestli existuje nějaký homeopatický lék, aby se zabránilo srůstům? Je konstitučně taková nepevná,málo jí, ale přesto je silnější, je ji stále zima, má už náznak křečových žil a hlavně má asi 5 diptriii na krátkozrakost. Nevím jak ji mám pomoci.Také užívá antikoncepci, je velmi zodpovědná co se týče studia, ale že by měla dělat něco se svým zdravím prostě nevidí.
2012-03-25 17:49:52
Dobrý den, akutně na co nejrychlejší hojení po operaci je vhodná calendula, např. 15ch 2x denně. Co se týče toho ostatního co popisujete - tam je potřeba osobní návštěva homeopata.
Dobrý den,potřebovala bych něco pro svého muže.Už dlouhodobě špatně spí.Má manažerskou pozici-dost stresu.Večer už usíná u zpráv na gauči,v posteli usne bez problémů, ale kolem 3h se budí a už nemůže usnout.Je vyčerpaný a déle mu spát nejde.děkuji
2012-03-23 14:08:37
Dobrý den, je nutné homeopatické vyšetření, je to celkově psychický/chronický stav.
Dobrý den, potřebuju poradit. V 15ti jsem brala Tiapridal, po kterém mi zduřely prsní žlázy, tak jsem ho vysadila a celkem se to spravilo. Pár let jsem brala hormonální antikoncepci, kterou už třetím rokem neberu. Dnes je mi 21 a pořád mám zduřelé prsní žlázy a při stisknutí mám stále mlíko. Když jsem o tom řekla mé gynekoložce, řekla, mi, že je to v pořádku. Mě se to nezdá být v pořádku, tak jsem k ní ztratila důvěru a od té doby jsem tam nebyla a hledám jinde, jak by se to dalo vyřešit. Děkuji za jakoukoli radu.
2012-03-22 19:48:00
Dobrý den, také si nemyslím, že by to bylo v pořádku. Homeopatická léčba by měla pomoct, ale u takovýchto dlouhodobých problémemů je potřeba homeopatické vyšetření.
Dobrý den, dcera 2,5 let má panický strach z lezoucího i létacího hmyzu. Vždy když nějaký vidí, začne velmi plakat a bojí se postavit na zem. V noci se mi pak budí s tím že vidí někde nějakého broučka. Jinak když není hmyz v blízkosti je veselá a spokojená. mohl byste mi, prosím poradit nějaký homeopatický lék na tento strach? Děkuji Stanislava.
2012-03-22 14:01:03
Dobrý den, to je celkový psychický problém, bylo by potřeba homeopatické vyšetření. Je to možné úspěšně pomocí homeopatie řešit.
Dobrý den. Čeká mně náročné období zkoušek a k tomu domácnost a pracovní povinnosti. Můžete mi poradit nějaké homeopatika, které by zvyšovali soustředěnost, zlepšovali paměť a uklidňovali. Děkuji za odpověď
2012-03-22 10:52:45
Dobrý den, pokud máte přímo problémy se soustředěním, nebo třeba nějaké jiné problémy před zkouškou - například výraznýstrach a pod., pak by byla vhodná homeopatická léčba. Pokud jen chcete zlepšit výkonnost, tak spíše nějaké vhodné potravinové doplňky, diety, masáže atp.
Dobrý den,chtěla bych se zeptat zda existují vhodná homeopatika k léčbě migrény s aurou.Děkuji za radu.Petra
2012-03-21 15:12:58
Dobrý den, migrénu je možné úspěšně léčit pomocí homeopatie, ale je potřeba homeopatické vyšetření a celostní - konstituční léčba.
Dobrý den,ráda bych se zeptala na homeopatika belladona 9ch ,zda jsou vhodné podávat 1,5 ročnímu dítěti na bolest a teplotu k růstu zoubků,dcera váží asi 11 kg a teplota se pohybuje okolo 38stupnů,pokud ano tak v jakém dávkování,jak dlouho podávat a jakym způsobem zda na lžičku v malim množtví vody nebo jinak.Děkuji Bauerová.
2012-03-21 13:28:54
Dobrý den, teploty u belladony jsou hodně výrazné a hodně charakteristické - velká zarudlost, neklid, někdy až delirijní stavy. Nic z toho co píšete moc belladoně neodpovídá. U prořezávání bývají častější jiné léky, ale bylo by potřeba víc podrobností.
Dobrý den, mám již 1,5 roku "rýmu", každé ráno několikrát kýchám a mám plný nos, smrkám jen "vodu", přes den příznaky ustoupí až do dalšího rána. Všimla jsem si, že čím delší je spánek, tím je kýchání ráno horší. Používám asi 2 dny nux vomica 9CH, ale zatím nepozoruji zlepšení. Děkuji za radu. Michaela
2012-03-21 10:04:31
Dobrý den, pokud máte rýmu 1,5 roku, tak je to chronický stav a potřebujete celostní - konstituční homeopatickou léčbu, je potřeba celkově léčit imunitu. Pokud má někdo akutní rýmu - pár dní - tak může podle symptomů najít vhodný lék, ale pokud máte chronickou rýmu, tak i kdyby došlo k úlevě, tak by to bylo pravděpodobně jen dočasné.
Dobrý den, chtěla bych poradit s homeopatiky na pylovou alergii. Děkuji za odpověď Káňová
2012-03-19 20:25:17
Dobrý den, to je chronický problém, k výběru léku je potřeba homeopatické vyšetření a celostní - konstituční homeopatická léčba.
Dobrý den,omlouvám se za chybně položený předešlý dotaz. Jsem rok po abdominoplastice. Jizva je zahojená, ale stále je červená, je to jizva hypertrofická. Je nějaká podpora pro její léčbu v homeopatii,děkuji moc za radu. Martina
2012-03-18 20:50:36
Dobrý den, pokud někomu zůstávají hypertrofické a keloidní jizvy, bývá to obvykle chronický problém, tzn. že by se to mohlo úspěšně léčit konstitučním lékem. Bez vyšetření by šlo poradit pouze potírat ji calendulovou homeopatickou mastí.
Dobrý den, měla bych na Vás s dovolením ještě jeden dotaz.
Byla jsem u homeopatky, s problémem s agorafobií, úzkostmi a panickýcmi záchvaty a dostala homeopatika na míru argentum nitricum 30 ch, mám je brát po dobu 4 dnů po 3 tobolkách najednou. První den mi bylo trochu úzko, druhý den mě rozbolela hlava, až jakoby migréna a velice mě svědil atopický ekzém. Dnes to bude třetí den, co si homaopatika vezmu a je mi trochu úzko a ještě mě pobolívá hlava. Chtěla jsem se zeptat, jestli to znamená, že se léčba ubírá dobrým směrem? Případně, za jak dlouho, pokud mám léky, které mi sedí, by měly homeopatika zabrat tak, že by mé problémy odezněly? Nemám se nyní jak své homeopatce ozvat, nenachází se v ordinaci. Děkuji mockrát za odpověd a Váš čas. Ar.
2012-03-17 13:19:24
Dobrý den, přestože to může být správně vybraný lék, tak pokud se Vám zvýraznily nějaké symptomy, tak rozhodně již další dávky neberte a čekejte jak se to bude vyvýjet dál. Dalším opakováním léku riskujete, že se symptomy více zhorší. Pokud Vám homeopatka doporučila brát homeopatika každý den 4 dny bez ohledu na reakci, tak bych se poohlédl po jiném homeopatovi.
Dobrý deň, mám otázku ohľadom lieku staphysagria 30CH, homeopatička mi ho odporučila na základe vyšetrenia, mám dlhodobý problém zo zápalom močových ciest ktorý sprevádza nepríjemný pocit pálenia. Liek som užíval 1 krát za týždeň, pálenie úplne vymizlo asi po 2 mesiacoch, liek som naďalej bral, asi po polroku sa mi na koži vyhodili ložiská ako pri psoriaze, homeopatička mi na začiatku liečby hovorila že sa môžu prejavit kožné prejavy, vraj z tela vychádza choroba (zápal) a prejavuje sa to na koži. Liečbu som prerušil, pretože som sa dosť naľakal, tie kožné prejavy som mal ešte asi mesiac od prerušenia liečby a potom sa úplne stratili, no ale podstata veci je že sa mi do dvoch mesiacov od prerušenia liečby znova vrátil zápal moč. ciest na ktorý som sa začal liečiť týmto liekom. Chcem sa Vás opýtať či môže tento liek vyvolať takéto kožné problémy alebo prípadne či mi viete odporučiť iný liek, ďakujem.
2012-03-17 11:02:12
Dobrý den, ve Vámi uvedeném případě jde o to, jestli je lék opravdu správný. Někdy je totiž možné akutním lékem potlačit symptomy chronického stavu (tzn. že ustoupí třeba dlouhotrvající zánět), ale chronický problém se tím zhorší. To, že jste měl ekzém neznamená, že léčba postupuje správně, někdy ano, někdy naopak ne. Tam jde o sledování i jiných věcí. Pokud jste dříve takovými kožními projevytrpěl, tak to může být dobrý ukazatel, ale pokud ne, tak to může být problém. A je i víc možností, třeba jste užíval lék příliš často, ale je i možné, že je lék nesprávný, pouze potlačil symptomy a vyvolal něco jiného. To jde ale zjistit až po podrobnějším vyšetření. Důležité také je, jestli jste se po léku cítil celkově lépe duševně.
Dobrý den, můžete mi, prosím doporučit lékaře-gynekologa praktikujícího homeopatii v Moravskoslezském kraji? Děkuji. Jana
2012-03-16 14:36:45
Dobrý den, konkrétně nevím, ale pokud máte gynekologické problémy, tak se při hledání homeopata neomezujte na gynekology. V homeopatii nejsou specializace důležité, při dlouhotrvajících gynekologyckých problémech je vždy potřeba celostní - konstituční homeopatická léčba.
Dobrý den,

kamarádka mi doporučila užívat homeopatika FOLLICULINUM 9CH. Mám PCO, nemám vůbec menstruaci. Jedině přes vyvolání od DR. Takže nemám vůbec ovulaci. Vše ostatní dle DR. mám v pořádku. DR.mi zkusil před rokem na dva cykly clostelbegyt, ale bez úspěchu. Dále mě odeslal na umělý oplodnění. Kde díky PCO vznikl velmi těžký průběh hyperstimulačního syndromu.

A teď jsem opět na začátku. Zase jsem byla u DR. opět zkoušíme léčbu clostelbegytem, zatím mám za sebou 1cyklus. S tím, že jeden folikul byl cca 9mm 16den cyklu.

Chtěla jsem se zeptat na názor užívání tohoto přípravku FOLLICULINUM 9CH?

Děkuji za odpověď.
2012-03-16 12:06:53
Dobrý den, někdy to může být účinné, zvláště, pokud jste před tím nějakou dobu užívala hormonální antikoncepci. Ale nemusí to pomoct vždy, takže byste to mohla zkusit, ale pokud byste nezaznamenala žádné zlepšení, tak by potom bylo potřeba homeopatické vyšetření.
Dobrý den, ráda bych se zeptala, jaká homeopatika jsou vhodná při pylové alergii v těhotenství? Jsem ve 34. týdnu, trápí mě neustálé svědění nosní sliznice, kýchání, vodnatá rýma a pálení očí. Můžu užívat Apis Mellifica 9 CH nebo Sabadilla 9 CH, případně v jakém dávkování? Předem moc děkuji za odpověď. Ela
2012-03-16 09:16:59
Dobrý den, pylové alergie jsou chronický problém, zvláště v těhotenství bych spíš doporučil vyšetření, než zkoušet různé léky. Někdy i homeopatikami je možné pouze potlačit symptolmy a chronický problém se tím zhorší, což není dobré, zvláště v těhotenství.
Dobrý den, dostala jsem homeopatika argentum nitricum 30 ch na záchvaty paniky a agorafobii. Mám brát tři tobolky naráz. Je možné zhoršení psychického stavu na dlouhou dobu a může být intenzita paniky ještě vyšší než jak ji znám? Za jak dlouho se zhoršení objeví a za jak dlouho by mělo odeznít? Moc Vám děkuji za odpověd. Ar.
2012-03-15 14:34:36
Pokud jste podstoupila nějaké důvěryhodné podrobnější vyšetření (ne jen nějaký pětiminutový rozhovor), tak by neměl být problém vzít jednu dávku, ale další dávky již jen na základě toho, jestli se po 1. dávce budete skutečně cítit lépe, ale účinek postupně vymizí. Rozhodně nezačněte brát tento lék například každý den. Pokud je lék správný, psychika by se neměla zhoršit, nejvýše několik hodin. U těchto potíží je důležité, když průběh léčby můžete konzultovat s homeopatem a dávkování s ním průběžně řešit.
Dobry den, chtela jsem se zeptat jestli jsou nejaka homeopatika na zvetseni prsou, popr. davkovani a delka uzivani. Dekuji za odpoved Kveta.
2012-03-15 14:08:52
Dobrý den, homeopatika neumí zvětšit prsa, pokud jsou fyziologicky v pořádku. Ale pokud jsou zmenšená v důsledku hormonální nerovnováhy, pak homeopatie může pomoct, ale je nutné homeopatické vyšetření.
Dobrý den,mám 8měsíčního syna a když se narodil,měl 4,260g a ted váží přes 9kg.Jeho větší váha a možná i lehké nastydnutí v oblasti ledvin(moč vykazovala zvýšené bílkoviny)mají za následek,že pomalým nástupem již 14dní se stupnuje bolest v oblasti beder,která lehce k večeru mravenčí do třísel.Prosím poradte mi nějaká homeopatika(ještě kojím),at se mohu starat zase o malého jako před nedávnem.Děkuji Dana Kaparová
2012-03-15 13:14:21
Dobrý den, k výběru homeopatického léku je potřeba více informací. Kojení není problém, ale bylo by vhodné krátké akutní vyšetření.
Dobrý den,

obracím se na vás s dotazem ohledně podávání hopematik po operaci. Můj syn bude za 14 dní absolvovat svoji již 4.operaci. Jedná se o operaci patra. Narodil se s rozštěpem rtu a patra. Nynější operace se bude týkat především prodloužení patra. Syn má 5 let a kvůli této vrozené vadě špatně mluví. Chtěla jsem se zeptat, zda jsou nějaká homeopatika, která by mu pomohla při hojení po operaci. Pokud ano, mají se podávat ještě před operací anebo až po ní? Předem děkuji za odpověď. Ještě otázečka, syn patří k hyperaktivním dětem, docela bych uvítala tip na nějaké homeopatika, která by ho trošku zklidnila :-) Předem moc děkuji.
S pozdravem a přáním hezkého dne.
Hana Zakaria
2012-03-15 12:28:13
Dobrý den, po operaci doporučuji lék Calendula 15ch zpocatku 2x denně, při dobrém hojení 1x denně a postupně vysadit. Předem podávat nedoporučuji, ale první dávku co nejdříve po operaci. Hyperaktivita jde řešit homeopaticky, ale k tomu je již potřeba homeopatické vyšetření a celostní - konstituční homeopatická léčba.
Dobry den, jiz 5 mesicu mne trapi ucpany nos (hlavne prava strana). Zaclo to vodovou rymou jako z vodovodu a kychanim, casem vse odeznelo a zustal mi ucpany nos na ktery zabira Olynth, ale po vysazeni se nos okamzite ucpe. Poradili mi uzivat Natrium Muriaticum CH15, myslite ze by to mohlo pomoct? A jakou davkou bych mela zacit?
Za odpoved dekuji. Vera
2012-03-14 14:29:58
Dobrý den, pokud Vás ucpaný nos trápí 5 měsíců, tak je to chronický problém a je potřeba celostní - konstituční homeopatická léčba, to znamená absolvovat homeopatické vyšetření. Bez toho nejde lék doporučit. Pokud lék chcete zkusit, mohl by náhodou pomoct, ale příliš bych takto experimentovat nedoporučoval. Přinejmenším si o léku přečtěte nějaký podrobnější popis (konstituční) a pokud by Vám celkově odpovídal, pak teprve bych samoléčbu zvažoval. Dávkování je individuální, to je také součást toho, co určuje homeopat, nesprávným dávkováním to můžete zkomplikovat.
Ešte raz ja zaujíma ma Lynfomiosotlebo chodím na lymfatické masáže a masér mi to doporučil užívať a keďže nemám skúsenosť s homeopatikami tak prosím o vysvetlenie .Ešte raz ďakujem
2012-03-13 12:31:04
Dobrý den, tento přípravek nelze příliš použít pro léčbu chronických potíží, ale jako doplněk ho můžete vyzkoušet a uvidíte. Není to klasický homeopatický lék, je to kombinace homeopatických léků, což má omezené účinky.
Dobrý den,neštovice jsou pro muže nebespečné a jak.Děkuji.
2012-03-12 07:20:37
Dobrý den, otázka je tak stručná, že vlastně nevím na co se ptáte.
Dobrý den. Mám dotaz ohledně léčení dekubitu v sakrální oblasti. Tatínek (67)je diabetik, polohován, kompletní péče, ale proleženina nelze už rok zahojit. Jaké složení homeopatik by měl užívat? Je to lehce povleklá rána. Velikosti 5 x 6 cm. Děkuji za Vaši odpověď. Zdeňka
2012-03-11 20:29:37
Dobrý den, je více léků na proleženiny, bylo by potřeba vybrat lék na základě podrobnějších symptomů. Nejdříve byste ale mohla zkusit arniku, z počátku 15ch, jednu kuličku 2x denně, později 1x denně (při čemkoliv neobvyklém lék vysadit), pokud by k žádnému zlepšení nedocházelo, tak potom je potřeba vybrat lék individuálně.
Dobry den .Chtěla jsem se zeptat.Mám už druhy tyden menstruaci a za dva tydny bych měla mít další menstruaci .Ten druhy tyden to je takovy že mírně špiním a hlavně někdy to mám hnědy .Mám bolesti podbříškem.Nikdy se mi tohle ještě nestalo bude mi 40 let.Moc děkuji .Iveta
2012-03-10 15:39:36
Dobrý den, při potížích s menstruací je nutné homeopatické vyšetření.
Dobrý den,
syn byl ve třech měsících na očkování vakcínou Infanrix Hexa a Prevenarem 13 (ke kombinaci jsem se nechala přemluvit pediatrem,kterému jsem věřila).Po očkování byl malý hodně spavý-dá se říct,že spal tři dny cca 21hodin denně (u něj nezvyk.Den po očkování jsem na nožičce objevila červený obrys - podoba spálenině - obrys půlkruhu -.Dále tento den měl horečky 38,srazili jsme.Bylo nám doporučeno homeopatikum Viburcol - nezabralo.Celé tři dny (den očkování a dvy dny po očkování) byl syn unavený,stále spinkal,papal pěkně,ale usínal u toho.Byl i apatický.Den po očkování byla ali vidět snaha zmáčknout nám prst,jen neměl sílu,takže tto neudělal.Dva dny po očkování se vše vracelo do normálu-sice hodně spinkal,ale únava už nebyla tak znát,apatie ustoupila,konečně se zase usmál a řádil jako před očkováním.Na další očkování jdeme ve 4 měsících věku,odděleně po domluvě s pediatričkou - říkala,že takovou reakci ještě nezažila.Netušíme zda byla apatie z únavy či ospalosti,či z reakce na složku ve vakcínách.Příštího očkování se bojím.Je možné použít nějaké homeopatikum,které by výše zmíněným reakcím mohlo zabránit?Četla jsem o Thuji a Silicea,ale obraz ani jednoho neodpovídá malému,vždy tam je něco sporného.Prosím Vás mohl by jste mi poradit homeopatikum,jaké ředění,dávkování a kdy podávat?Lahvičku ze zbytečkem hexavakcíny ani prevenaru nemám bohužel šanci získat.A očkování už se nám blíží....Děkuji Adéla
2012-03-09 15:14:34
Dobrý den, jak silika tak thuja nejsou ochranou před očkováním, pokud jeden z nich zároveň není konstituční lék dítěte. Teplotu je dobré nesrážet (jak po očkování, tak i při jakýchkoliv jiných infekcích), pokud se nejedná o nějaké extrémní situace, teplota mezi 38 a 39 stupni je pro boj s infekcí optimální. Nejvhodnější je užívání homeopatických léků přímo z očkování, je možné tyto léky objednat ze zahraničí, ale také je mají k dispozici homeopaté, kteří se očkováním více zabývají. Pokud už takové výraznější reakce byly, tak bych stějně doporučoval podávání léku průběžně konzultovat s homeopatem. Pokud je pro Vás dostupná Praha, můžete mě kontaktovat mailem nebo telefonem (viz nahoře na této stránce).
Dobrý den,jsem v 6.t těhotenství a od rána mám motání hlavy, závratě a s tím spojenou nevolnost při pohybu očí ( pocity u mně podobné s jízdou na kolotoči nebo jako kinetóza vyvolána cestování lodí). Užila jsem Coculine, Séphiu, ale to motání hlavy nepřestává. Dočetla jsem se, že na závratě je ještě Vertigoheel, ale nevím, jestli se může v těhotenství. Co by jste mi doporučil Vy? Děkuji. Radka
2012-03-09 13:02:23
Dobrý den, při těhotenství je lepší dohled homeopata, se kterým byste to mohla průběžně konzultovat. Vždy je účinější a vhodnější používat monokomponentní přípravky a vybrat z nich podle symptomů. Tzn. například sepii, ale ta má symptomy jiné než popisujete. K výběru léku by bylo potřeba víc informací, ale nejpravděpodobnějšími léky jsou cocculus indicus nebo tabacum (zkuste si nalézt jejich podrobnější popisy a vybrat ten, který by Vašim symptomům odpovídal). Sice jsou oba zastoupeny v kombinovaném preparátu coculine, který jste zkoušela, ale u těchto přípravků je účinnost problematická. Jednak se složky navzájem ovlivňují a také jsou v nich velmi nízké potence. Ale pokud by ani jeden z nich nepůsobil, je vhodnější krátké homeopatické vyšetření.
Dobrý večer, prosím Vás môj syn má nasadené SILICEA 15CH 1x za 10dní 3g, BARITA IODATA 15ch-1xza 14dní3guličky, CALCAREA FLORICA 30ch-1x za mesiac, THYMULINE 9ch-1x za 14dní. Má problémi s uškami po nádche nepočul/teraz už je nšťastie v poriadku/, býval často chorý v škôlke a ešte stále má na noc plienku. Cez deň sa pýta ale v noci sa na to nezobudí. A ešte nerozpráva poriadne. Hovorý ale po svojom-brble. Nevyslovuje správne písmená. Lieky mu boli predpísné po vyšetrení homeopatom. Chcem sa opýtať či by ste niečo zmenili alebo ako mám pokračovať?! Náš homeopat už neordinuje. A ešte pre mňa, čo by ste mi odporučil na chroniký zápal maternice. Za odpoveď vopred ďakujem.Prajem všetko dobré.
2012-03-08 19:42:05
Dobrý den, předepisovat užívání takovéto kombinace léků při chronickém problému nedoporučuji, není to klasická homeopatická léčba. Je možné, že některý z léků je náhodou správný a tak může být částečné zlepšení, ale doporučil bych najít někoho, kdo dělá klasickou (celostní - konstituční) homeopatii a kdo pro léčbu vybere jeden lék. Omlouvám se za nedostatečnou znalost slovenštiny, ale nevím, co je to maternica. Pokud je to ale chronický zánět, tak je pravděpodobně stejně potřeba celostní - konstituční homeopatie.
Dobrý den, potřebovala bych vědět, jestli lze brát Natrum muriaticum i během kojení. Mockrát děkuji za odpověď.
2012-03-08 12:33:55
Dobrý den, pokud jsou homeopatické léky správně předepsané a pomáhají, pak je prospěšné je brát i během těhotenství. Jak pro těhotnou ženu, tak i pro ještě nenarozené dítě. Ale je nutná zvýšená opatrnost a vhodný je dohled homeopata aby zhodnotil, jestli je lék a dávkování skutečně správné. Pokud je lék i dávkování "odladěné" již před otěhotněním, pak by to mělo být v pořádku, někdy může být potřeba dávkování uparvit.
Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda existuje homeopatický přípravek proti akutnímu zvracení. Syn 7 let, když mu začíná nemoc - nachlazení, chřipka, atd. zvrací a má stále nutkání zvracet, neudrží v sobě ani čaj, trvá to i celý den. Už jsme několikrát skončili na pohotovosti, kde mu dali injekci proti podrážděnému žaludku. Mohl byste mi prosím tedy poradit nějaký homeopatický přípravek?
Děkuji moc. BS
2012-03-08 09:58:53
Dobrý den, léky na akutní zvracení jsou, ale to co popisujete není (myšleno v homeopatcké terminologiii) akutní zvracení. Pokud se to objevuje opakovaně při začátcích onemocnění, tak je to problém chronický a chtělo by to celostní - konstituční homeopatickou léčbu.
Dobry den. Prosim Vas ja by som sa chcela spytat ohladom mojej 20mesacnej dcerky, ona ma strasny strach z cudzich ludi a z cudzich priestorov..existuje nejake homeopatikum aj na toto?samozrejme ako doplnok k nasej podpore a zhovievavosti:)
2012-03-08 08:59:34
Dobrý den, existuje, ale takovéto celkové potíže v chování je potřeba řešit celostní - konstituční homeopatií. Je nutné homeopatické vyšetření.
Dobrý den, mohu používat několik homeopatik naráz? Mám jedny na doléčení zápalu plic a Homeovox na zánět hrtanu. Děkuji Nicol
2012-03-07 12:27:46
Dobrý den, v jednu chvíli je obvykle potřeba jen jedno konkrétní homeopatikum, obvykle ani příliš nedoporučuji kombinované homeopatické přípravky (homeovox). Ale pokud to užíváte a cítíte se po tom lépe a nebudete je užívat delší dobu, tak by to nemělo vadit.
Prosím o radu, jak dávkovat homeopatika Hekla lava 30ch. Mám problémy s patní ostruhou a byl mi lék doporučen. Koupila jsem si ho, ale návod a dávkování na obalu napsaný není. Děkuji Romanová Anna z Ostravy
2012-03-06 20:29:00
Dobrý den, u monokomponentních homeopatik nikdy nejsou návody, jejich použití je velmi široké. Dávkování u chronických potíží je vždy individuální. Někomu tento lék pomůže, někomu ne. Já bych asi doporučil nižší potenci než 30, nejspíše 9, kterou by šlo brát 1x denně 1 kuličku, pokud by byla nějaká reakce tak buď vysadit nebo zvýšit interval. Stejně bych doporučoval to průběžně konzultovat s homeopatem, protože zhodnocení reakce je důležité a podle toho se upravuje dávkování.
Dobrý den,
má 3.5 letá dcera po 14 dnech velké rýmy, chrapotu a kašle, dostala zánět středního ucha. Náš dětský doktor - homeopat nám naordinoval homeopatické léky a oční kapky do oušek. Dcera měla ale velké bolesti a pořád plakala. Byly to bolestivé vlny, kdy ji "bodalo v oušku", tak jsme týž den navštívili ještě lékařku na ORL. Ta nám ihned nasadila antibiotika a kapky do uší a navrhla homeopatika neužívat. Mohu oba druhy, tedy homeopatika a antibiotika kombinovat, nebo mám jeden druh skrátka upřednostnit?Děkuji
2012-03-06 14:51:05
Dobrý den, pokud je homeopatikum správné a ve správné potenci, tak obvykle sama zpozorujete, že se stav začíná zlepšovat a jiné léky nejsou potřeba. Pokud se po homeopatikách stav nelepší, tak pravděpodobně nejsou vybrána správně a buď je nutné je změnit a nebo použít jiný druh léčby. Někdy mohou nesprávně zvolená homeopatika v nesprávném dávkování problémy i zhoršit a potom je lepší je vysadit.
dobry den uz som vam zrejme raz pisala takto moja dcerka ma 25m problem od jedneho roka:mocove cesty,skrabanie po tele-je to ekzem ale nie taky s flakmy len skrabanie a nepokojny spanok..bola som u pani dr(homeopaticka v presove) predpisala nam tieto homeopatika:pullsatila 15CH sulfur indalum 15CH tuberkulinum15CH vaccinotoxinum 15CH nieje ich naraz vela ????dakujem pekne katka
2012-03-06 13:05:22
Dobrý den, podle toho co popisujete je potřeba skutečná celostní - konstituční homeopatická léčba (což popsaný způsob není). Hledal bych jiného homeopata. Na Slovensku hledejte například na www.klasicka-homeopatia.com
Dobry den, je asi tezke poradit na dalku,ale pokusim se popsat "svuj problem" detailne.Hledam vhodny lek pro svoji dceru.Je ji 2,5 roku a zacala hodne mrkat,krecovite privira oci a mrka behem celeho dne.Kdyz je unavena nebo ma vice podnetu, tak mi prijde, ze je to castejsi. Nemame za sebou jeste ocni,neurologii,..,ale stejne jsem presvedcena,ze nas problem tohle nevyresi.Ma totiz vice problemu. Uz od malicka spatne spi.Probudi se klidne nekolikrat za noc a breci klidne pul hodiny,ma zavrene oci,"mlati nas",.. Taky zacala pomerne casto v noci skripat zubama.Je to vsechno moc unavne.Pres den je celkem klidne dite. Jen ted ji trapi to mrkani :_(. Od miminka spi s nama,byla dlouho kojena,ale nervove silny u nas v rodine neni snad nikdo.Navic nemela moc jednoduchy prichod na svet.Prenasela sem ji a po zatezovem testu ji prestavala srdecni akce a musela jit ven cisarem. I pri cisari se drzela v brisku a nechtela moc ven.Na kojeni byla moc sikovna,byla hned drava do zivota,ale asi tim startem je tak nejak "nasrana" na svet. Dneska sem dceri zacala davat Sedalii a trezalkovy caj,ale radsi bych zvolila jeden homeopaticky lek.Dekuji za jakoukoliv radu, i dobre slovo mi ted pomuze :-), je to opravdu narocne :_(.
2012-03-06 00:23:23
Dobrý den, sedalii bych doporučoval pouze při nějakých dočasných potížích, při chronických potížích, které popisujete, budou účinky, pokud nějaké, tak pouze dočasné. Jako doplňěk bych použil než třezalkový spíše meduňkový čaj, ale to je také pouze dočasné. Podobné potíže je možné léčit homeopaticky, ale je skutečně potřeba osobní návštěva homeopata. Ale podle toho co popisujete, je důležité být velmi opatrný při očkování, jakékoliv očkování představuje riziko zhoršení. Je i možné, že s tím souvisí nějaké předchozí očkování, což lze homeopaticky také řešit.
Dobrý den, prosím Vás o radu,mám dlouhodobý kašel,objevuje se především před spaním, z hlenu mi byl zjištěn hemofil,zlatý streptokok, je na to vhodné nějaké homeopatikum, které nebude překážet v kojení? Děkuji moc, Romana
2012-03-05 19:21:52
Dobrý den, pro výběr homeopatického léku na kašel je nutné více podrobností. Homeopatické léky nevadí při kojení.
Dobry den,
chci se zeptat,zda cholesterol a stitna zlaza a jejich nemoci mohou spolu souviset.A zda je mozne,ze zacatek sehrala infekce,kterou jsem pred cca 1 rokem (jak mi rekl lekar)prodelala.Byla lecena antibiotiky.Od te doby jsem mela stale pocit knedliku v krku,male bulky na krku-trochu bolestive,a chrapot.Po odberu mi lekar rekl,ze mam zanet SZ a nasadil lek.Po te odber krve.Moc lepsi nebyl.Tak zvysil davku.Po nekolika mesicich byl pry zanet pryc,ale mezitim,jiz tak vysoky cholesterol,obcas hodne stoupl,malinko klesl,a tak to slo az dosud.
Mezitim jsem byla na CT SZ.Mam uzliny,ale to pry nevadi.
Nyni mi cholesterol stoupl jeste vice, opet z krve mi pry zjistili zanet a tak mam stale leku plno,ale nijak se nic nelepsi.Nakonec mi rekl lekar,ze to jde tezko,kdyz to bylo v rodine.Mam hrozny strach. Ano,muj otec mel ty same priznaky,byl lecen a zemrel na infarkt na ulici v 54letech!Nejsem obezni(ale po lecich na SZ a cholesterol stale pribyvam!),tlak mam take velice nizky, snazim se jist spravne...pohyb atd.Ale lekar rika,ze to je k nicemu.Zkousela jsem i
ruzne bylin. produkty,ale nic.Prosim,pomuze mi nekdo a neco?!Dekuji Kamila
2012-03-05 12:55:21
Dobrý den, někdy může nějaké potíže spustit infekce, ale často to je právě i léčba antibiotiky. Léky na zvýšený cholesterol jsou také častou příčinou dalších zdravotních potíží. V chronických případech spolu obvykle souvisí různé symptomy, tedy vše co uvádíte spolu nějak souvisí. To že máte nízký tlak je pozitivní. Dobrá strava a pohyb rozhodně nejsou k ničemu. Více nejde bez homeopatického vyšetření doporučit, homeopatie by Vám měla pomoct, ale je nutná osobní návštěva homeopata a celostní - konstituční homeopatická léčba.


Pro objednání na homeopatické vyšetření u homeopata Václava Hrabáka pokračujte na stránku Objednání na vyšetření nebo volejte na telefoní číslo 603 743 049

Postgraduální škola
je otevřena pro studenty a absolventy homeopatických škol.

Universum Homeopathicum