On-line poradna  

Objednání na homeopatickou léčbu

Novinky:

- Homeopatie
- Čeho se vyvarovat
- Hormonální antikoncepce a problémy s menstruací

Nejčtenější:

Očkování
První pomoc
Epidemické choroby
Zásady homeopatické léčby
On-line poradna
na dotazy odpovídá
Václav Hrabák
Václav Hrabák
objednání na vyšetření
nebo na telefoním čísle
603 743 049
 
 
On-line poradna

 
Na vaše dotazy odpovídá Václav Hrabák, homeopat
Na homeopatické vyšetření se můžete objednat na e-mailu:
vaclav.hrabakvolny.cz nebo na tel. 603 743 049.
Podrobnější informace - viz Objednání na vyšetření
Odpovědi nenahrazují lékařskou péči

Pokud máte neodkladný dotaz, využijte e-mail,
v této on-line poradně může být odpovězeno i až po několika dnech.

lupa.gif hledat výraz ve stávajících dotazech:  

On-line poradna je dočasně pozastavena, ale je zde velké množství odpovědí na stávající dotazy, ve kterých můžete vyhledávat pomocí políčka s lupou.
Pokud máte dotaz na který ve stávajících dotazech nenaleznete odpověď, pošlete ho na e-mailovou adresu uvedenou v kontaktech.zobrazení 701. - 800. z 3021 dotazů
zobrazit: předchozí dotazy - 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 - další dotazy
Dobrý den ,dcera trpí na silné migrény, známá užívá NATRUM Muriaticum 9CH, můžeme ho také při migrémě vyzkoušet, nebo nám doporučíte něco jiného? Kolik tabletek užít najednou? Dékuji
2012-01-17 09:24:05
Dobrý den, léků na migrény je strašně mnoho, to že někomu pomáhá nějaký lék vůbec neznamená, že bude působit u někoho jiného. I když se to může stát, byla by to velká náhoda. Pří takovýchto potížích je vždy nutné homeopatické vyšetření.
Existuje nějaké homeopatikum, které zabrání padání vlasů a posílí růst vlasů nových. (Jedná se o padání vlasů u ženy)
2012-01-16 23:28:45
Dobrý den, je to možné řešit pomocí homeopatie, i v případě, že příčinou je hormonální nerovnováha. Je potřeba celostní - konstituční homeopatická léčba, tzn. absolvovat homeopatické vyšetření - u každého/každé je potřeba jiný lék.
Dobrý den chtěla jsem poprosit o odpověď na můj problém. Mám 5 letou dceru a už dva roky trpí na laringitídy. Jsem z toho nešťastná, protože se nám to vrací v čím dál kratších intervalech. Začínám mít dojem, že kašel už snad máme chronický. Přesto, že plníme všechny doporučení lékařů( nepřetápět, větrat,zvhčovat, pobyt na čerstvém vzduchu, saunování, lázně se spileo terapií, klimatoterapie, vytrhnutí nosních mandlí atd.), nedaří se nám to dostat pod kontrolu. Děti prý z toho vyrůstají, mezi 7-8 rokem, ale to jsou ještě dva až tři roky a já do ní věčně cupuji Fenistil, Protazin, Rectodelt a Ditustat atd. Mám stach, aby se nám z toho nevyklubalo až astma. Děkuji za odpověď Jitka Černocká
2012-01-16 19:13:34
Dobrý den, homeopatie by určitě měla pomoct, ale jako u jakýchkoliv jiných chonických potíží, je nutné homeopatické vyšetření a celostní - konstituční homeopatická léčba. Zmíněné lékařské rady jsou jen doporučení ke zmírnění potíží, ale pokud to nepomůže, tak je potřeba skutečná léčba. Čím dříve tím lépe.
vnouček má již rok vysoké aslo -600. Dělal trochu sport,nyní již na a stále ho bolí v krku,ale ne jako angina.Je unavený,teploty 37 a trochu výše.Jde jenom do školy a zpět a odpočívá.Moc prosím o radu o mu dáti.Bere již 25 pendaponú,wobenzin,aloe vera a vitaminy.Je mu 7 let.Velice děkuji
2012-01-14 10:31:17
Dobrý den, je potřeba celkově léčit imunitu a k tomu je potřeba celostní - konstituční homeopatická léčba, tzn. lék jde vybrat na základě vyšetření.
Dobrý den, prosím o odpověď. Měla jsem přes svátky problémy s vaginální mykozou a protože jsme byli na cestách, volila jsem léky sama. V lékárně doporučili vaginální krém jenamazol a podle příznaků jsem zvolila Kalium Bichromicum 9ch. Vybrala jsem 2 tubičky po 5-ti kuličkách 3x denně. Pálení a svědění přestalo, byla jsem moc spokojená. Teď ovšem přišlo období menstruace a bohužel, již je tomu 5 dní stále nic. Do této doby jsem měla menstruaci pravidelnou, dalo by se říci že přesně na den. Těhotenství mohu vyloučit, tak bych se ráda zeptala, zda je možný vliv těchto homeopatik. Zda mohlo dojít k oddálení, či úplnému přerušení cyklu? Ještě dodám, že problémy jsem měla v období, kdy končí ovulace. Předem moc děkuji za odpověď a přeji hezký den. S pozdravem, Gabi K.
2012-01-13 13:40:42
Dobrý den, není neobvyklé, že pomocí homeopatik se mohou potlačit symptomy (tak jako to běžně dělají klasické alopatické léky), to znamená, že "úspěšně" vymizí nějaký symptom, ale vnitřní nerovnováha organizmu se prohloubí. Proto je důležité chronické problémy léčit celostně. Pokud se při chronickém problému vybere lék poze podle lokálních symptomů, může to mít celkově negativní efekt. Proto zmíněný lék již dál neužívejte a raději navštivte homeopata, který praktikuje celostní homeopatii.
Dobrý den, můj "problém" je v tom, že jsem prodělala zamlklé těhotenství. Revize dělohy proběhla 11.1., těhotenství bylo v ukončeném 8. týdnu, mimi se přestalo vyvíjet asi v 5-6 týdnu.
Otěhotnění proběhlo normálně.
Bylo to mé první těhu a samozřejmě bych ráda, aby se situace již neopakovala, ale klasická medicína na toto nemá žádnou prevenci.
O jiných zamlkl.těhu v rodině nevím.
Četla jsem o homeopatikách Leusinum, která by mohla pomoci jako prevence komplikací s dalším těhotenstvím. Velice děkuji za odpověd, s pozdravem L.
2012-01-13 13:01:54
Dobrý den, nevím, jestli nemáte spíš na mysli luteinum, které někdo doporučuje při potížích s otěhotněním. Luesinum je lék, který souvisí spíše s jinými potížemi a někdo ho doporučuje k podpoře uhnízdění vajíčka. Zamlklé těhotenství může být i pozitivní fyziologický proces, při kterém organismus rozpozná, že se plod nevyvíjí správně a těhotenství ukončí. Proto po jednom zamlklém těhotenství, pokud nemáte žádné jiné problémy s menstruací a podobně, bych žádnou léčbu nenasazoval. Pokud máte jakékoliv jiné problémy spojené s ženským cyklem a nebo pokud by se to opakovalo, tak potom by byla vhodná léčba, ale pak bych doporučoval klasické vyšetření a zvolení léku na základě symptomů.
Dpbrý den,
prosím Vás o radu, čím posílit funkci ledvin u 4leté dcerky? Má tmavé kruhy pod očima, málo pije, mám obavy... Byl by vhodný lék berberis? Děkuji M. Říhová
2012-01-13 10:32:30
Dobrý den, zkuste si nejdříve pročíst nějaký podrobnější popis tohoto léku a pokud by souhlasily další symptomy tak teprve bych tento lék zkoušel. Jen na základě toho co píšete nejde říct, jestůi je tento lék potřeba.
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jaká homeopatika se dají použít k posílení případně lěčbě nachlazení a kašle u kojenců.
2012-01-13 10:04:22
Dobrý den, to je velmi individuální, pokud se nachlazení opakuje často tak je potřeba celostní-konstituční léčba - tzn. absolvovat vyšetření.
Dobrý den pane doktore, již od narození mám vrozenou vadu nosní přepážky a dost často mi krvácí z nosu. Má nosní me již několikrát poleptala nosní stěnu ale to mi pomůže jen na krátkou dobu. Doktorka mi doporučila do budoucna operaci nosní přepážky. Já však mám panickou hrůzu z toho že by mi měli doktoři řezat v nose nebo tak něco ( mám strach z vykrvácení, protože jsem v dětsví trpěla špatnou srážlivostí krve ). Myslíte, že by byl možný zákrok laserem ? Pomohlo by mi to ? Myslím si, že je to mnohem šetrnější. A tento zákrok bych klidně podstoupila, protože mě krvácení z nosu hodně obtěžuje a je mi to moc nepříjemné.
Moc Vám děkuji za Vaši odpověď.
Přeji Vám i Vaší rodince hodně zdraví.
S pozdravem se loučí Dana V.
2012-01-11 13:03:19
Dobrý den, já Vám mohu odpovědět jen z pohledu homeopatie - pomocí homeopatie lze časté krvácení z nosu řešit. I když je to vrozená vada, tak tam dochází k nějakému lokálnímu překrvení a to by mělo jít pomocí homeopatik ovlivnit. Ale je potřeba klasické vyšetření.
dobrý den rada bych se zeptala jestli egsistuje zviřeci hemopat nebod muj pes ma problémi jako já. mam skřiženou alergiji a tak se lečim u hemeopata už 4 roky, ale muj pes ma to same, prosim napište jestli někdo takovej egzistuje, děkuji.
2012-01-11 10:46:41
Dobrý den, jsou i homeopaté, kteří se zabývají veterinární homeopatií, zkustě někoho takového ve Vašem okolí nalézt.
Dobrý den,
cestuji do rovníkové Afriky, kde hrozí různá zdravotní rizika. Můžete mi poradit, jak homeopaticky posílit svoji imunitu. Existuje také homeopatikum na odrazení bodavého hmyzu a tudíž snížení rizika malárie. Děkuji. Igor
2012-01-10 17:15:31
Dobrý den, poud máte s imunitou potíže, tak je nejvhodnější je celostní - konstituční homeopatická léčba. Pokud máte imunitu v pořádku, tak lze na některé nakažlivé choroby užívat profylakticky homeopatické nosody, například i na malárii. (viz článek o malárii na tomto webu)
Dobrý den,mám 8mi měsíční dceruku. Při růstu zoubků jí dávám chamomilla vulgaris CH15 (1 kulička rozpuštěná v 30ml převařené vody) po hodinách. Přijde mi po několikati lžičkách otupělá.Nemůžu jí nějak ublížit??
Přes den mi naspí sotva 2 hodiny a celou noc se budí po dvou hodinách, někdy i po hodině. Existují i nějaké homeopatika na lepší spaní?? Popř. které a jaké je jejich dávkování?? A nemůžou homeopatika dětem nějak ublížit?? Děkuji za odpověď, Hynčicová
2012-01-09 11:57:25
Dobrý den, homeopatika nemohou ublížit ve smyslu toxicity tak jako klasické léky, ale pomocí homeopatik můžete vyvolat i velmi nepříjemné symptomy jako například nespavost a podobně. Pokud byste dávala 15ch každou hodinu po delší dobu, tak by to mohlo mít velmi nepříjemné důsledky. Nejdříve bych lék dávat přestal a počkal, jestli nespavost sama neodezní.
Dobrý deň, mám 27 rokov, posledné štyri mesiace ma trápia bolesti hlavy často spojené s vracaním. Najhoršie je, že tabletky proti bolesti (Ibuprofen a pod.) mi nezaberú. Bol som u obvodného lekára, ktorý mi predpísal Dorsiflex a Quarelin a poslal ma k ortopédovi a neurológovi. Ortopéd ma ponaprával a odporučil tiež k neurológovi, na ktorého vyšetrenie čakám. Lieky od obvodného mi ale od bolestí nepomáhajú. Neviete mi poradiť ako na bolesť hlavy (možno niečo na prírodnej báze, nejaký čaj alebo neviem) kým sa k tomu neurológovi dostanem (som objednaný až na 20. februára)? Ďakujem.
2012-01-08 19:07:42
Dobrý den, lze doporučit jen homeopatické vyšetření, bez toho nejde nic doporučit.
Dobrý den,
chtěla bych Vás požádat o radu jak mám dávkovat přesně homeopatika Ferrum phosphoricum 15 CH? Koupila jsem je 6-ti leté dcerce pro doplnění železa, jelikož přestala jíst zcela maso a v minulosti byla chudokrevná, teď má opět příznaky jako bledost, únava, častá bolest hlavy. Nevím zda ji mám dávat 5 kuliček tak jako většinou u jiných homeopatik, alespoň u těch, co jsme užívali a kolikrát denně. Děkuji
Lenka Drobná
2012-01-08 18:48:14
Dobrý den, při chudokrevnosti bych doporučil nižší potenci, např. 5ch, stačí jedna kulička jednou denně (v homeopatii to nefunguje tak, že 5 kuliček je silnější než 1 kulička, jen je dobré alespoň 1/2 hodiny před tím nic nejíst, pak 1 kulička bohatě stačí)
Dobry večer můj syn má jeden rok a má afty a fialová vodička nám nepomáhá v lékárně nám dali kamistad sensitive,ústní gel a má teploty pije dost ale jí málo máme jet k lékaři děkuji Láníková.
2012-01-07 22:24:32
Dobrý den, jestli máte jít k lékaři, v tom Vám nemohu poradit.
Dobrý den,
3,5 letá dcera, od narození problémy s příjmem potravy, je na 3 percentilu grafu růstu, nyní na endokrinologii (jinak gastroenterologie a imuno. všechny testy v pořádku) zjištěno TSH 7,333 a FT4 14,54,
chtěla bych se zeptat zdali lze sníženou funkci štítné žlázy řešit homeopaticky. Děkuji
2012-01-07 12:35:43
Dobrý den, problémy se štítnou žlázou je možné léčit homeopaticky, ale je potřeba homeopatické vyšetření.
Dobrý den prosím poradíte my homeoptika pro syna je mu 5 měsíců a je zvyklí na usínání na ruce a když ho položím tak je hned vzůru a v noci se často budí a jen pláče vadí mu změna polohy těla četla jsem že se na to používají BORAX 9CH tak jestli to tak je a jestli to může tak malé dítě a jeho dávkování děkuji Bálková
2012-01-05 13:08:15
Dobrý den, jen na základě toho co píšete Vám přímo nemohu doporučit užívat lék, ale pokud jste si o tom přečetla podrobnosti a myslíte, že by lék mohl pomoct (podle toho co píšete je to jeden z možných léků) tak mu můžete zkusit dát vpodvečer rozředěnou jednu kuličku ve skleničce s asi lžící vody - a uvidíte, jestli to má nějaký pozitivní efekt. Pokud by se ani po několika dnech nic pozitivního nedělo, tak již nedávejte - je potřeba asi lék jiný.
Dobrý den,
se zájmem jsem si přečetla vaše pojednání o malárii. Mela bych dotaz. V unoru jsem se vratila z jizni Indie, kde jsem v poslednich 3 letech byla 3x. Vratila jsem se zcela vycerpana, vodnate oci, natekle mandle, ucpany nos bez zjevne rymy, strilejici bolest v pravem uchu dozadu za oko a dolu do dasne - jako zanet trojklanneho nervu. Po ruznych vysetrenich na infekcnim jsem byla shledana zcela zdravou. Sama jsem se pak dovtipila, ze by mohlo jit o parazity, nechala jsem si je vymerit 2 nezavislymi odborniky s pristrojem Bicom a pak jeste ing. Blahovou z Brna na pristroji EAV. Vysel mi seznam parazitu a jinych organismu. Prodelala jsem asi 3 velke detoxikace na parazity a jine kury.
Pote co jsem odbourala seznam asi 10 veci jako /Borelie, Chlamydie, Brucella,tasemnici...) stale mi zustava Plasmodium Vivax, Dirophilaria repens /slatel nemuzu dychat a musim si kapat nosni kapky, abych mela pruchodny nos/, onchocerca /ricni slepota/. Pomohly mi 3 po sobe nasledujici odcervovaci kury pomoci antihelmitik, take beru kapicky Joalis na Malarii a Helicobactera.
Sehnala jsem nekolik homeopatik na Malarii, mezi jinymi nosodu, o ktere pisete. mam vsak jen asi 20 0.5mm kulicek. Homeopatka mi doporucovala dat 2 do lahve vody a popijet. Doporucovala mi take, ze je mohu kombinovat s PC homeopatiky (od Petera Chappela) ktere jsou obecne na malarii. Take mam nosodu na Dirophilarie repens, na onchocerca a homeopatika PC proti parazitum obecne. Nejsem si vsak jista, jak je mam vsechny uzivat. Mohu je volne kombinovat?
Muzete mi doporucit, kde si mohu objednat nosody Malaria vivax? dekuji mnohokrat za informaci, gurecka gabriela
PS: pokud mate pro mne jine doporuceni, budu vam vdecna
s pranim hojneho a zdraveho roku 2012
2012-01-02 11:56:58
Dobrý den, podle toho co píšete, tak to malárii příliš nepřipomíná. Ale můžete zkusit i malárii, pokud s ničím jiným jste zatím neměla úspěch. U braní nosody malárie je důležitá potence. Často stačí 30c jednu dávku jednou týdně po dobu cca 1 měsíc. S PC léky to můžete kombinovat, ale nebrat stejný den. Je důležité sledovat reakci, pokud by po nějaké dávce byla nějaká reakce, tak s další dávkou čekat a nejlépe konzultovat. Také bych ale doporučil celostní - konstituční homeopatickou léčbu (když nic jiného nezabírá), i když příčina může být v nějakém parazitu, tak pokud se celkově posílí imunita, tak si imunita s parazity může poradit sama.
Dobrý den, mám 14 dní před druhým porodem a chtěla bych se zeptat, jak je to s více druhy homeopatik-jestli je můžu užívat najednou, nebo čekat nějakou dobu? ted beru Sepia officinalis 15 a 30Ch jednou denně 2 kuličky. Na strach mám Gelsemium Semperrvirens 30CH (tu beru jen při velké uzkosti a strachu 2 kuličky-trpím panickou poruchou)a pak mám na porod nachystaný caulophylum 9CH kterou mám brát až to příjde po půl hodině a po porodu mám Arnicu 9Ch a China 9CH. je to tak v pořádku? Děkuju za odpověď Lucie
2012-01-02 07:20:24
Dobrý den, nedoporučoval bych brát při porodu tolik homeopatik současně, ale pokud to tak již berete a jste s tím spokojená a funguje to, tak to tak užívejte dál. Po porodu Arnicu samotnou a nebo Calendulu, pokud by došlo k nějakému operativnímu zákroku (například i nástřihu). Další léky bych doporučoval jen na základě symptomů.
dobrý den,
mám holčičku 10 měsíců,v 6 měsících ji byla zjištěna neutropenie asi autoimunitní po opakovaných abscesech a nasledných hospitalizacích se zapalem plichorečkami,prujmy,bronchitidou a pod,jsem již beznedějná jak ji pomoci .Od té doby bere již 6antibiotika!Věřím že ty bílé krvinky časem naskočí,ale jak ji alespon preventivně chránit před infekcí?Ven už skoro nechodíme,moji starší dceru jsem ze školky odhlásila a koupila čističku vzduchu.Po posledních antibiotikách má černý jazyk!Prosím poradte jak se další antibiotikům vyhnout.Mockrát děkuji I.C
2012-01-02 00:27:31
Dobrý den, lze jen doporučit celostní - konstituční homeopatickou léčbu, tzn. absolvovat homeopatické vyšetření.
Dobrý den...jak dlouho můžu užívat ARSENICUM ALBUM CH15 na průjem???Dokud potíže neustanou? Jan
2011-12-30 17:06:57
Dobrý den, pokud se jedná o akutní průjem a pokud lék zabírá, tak užívat, dokud potíže neustanou, postupně vysazovat.
Dobry den,
jsem v 6. tydnu tehotenstvi a mam chripku......da se to lecit homeopaticky, treba oscilococinum od boironu???
2011-12-29 21:15:38
Dobrý den, chřípku lze léčit homeopaticky i v těhotenství, například oscillococcinum a nebo jiným homeopatickým lékem na základě podrobnějších symptomů. Pokud zkusíte oscillo a nebude zabírat, tak potom je nutné vybrat jiný lék. Oscillo zabírá jen u některých případů.
Dobrý večer,
mám psa (10 let, 40 kg), který má problém s vyprázdňováním (záněť konečníku a polypy) a od července t. r. je léčen antibiotiky, hormonálně, používám různé masti, dokonce se podrobil i kastraci, rozpadá se mu konečník. Veterinář navrhl ještě zkusit homeopatika. Co byste nám doporučil. Děkuji za odpověď. S pozdravem Š.D.
2011-12-29 18:10:00
Dobrý den, zkuste se obrátit na veterinárního homeopata, já s tím nemám zkušenosti.
Dobrý den, manžel jde na operaci srdeční chlopně. Prosím o doporučení homeo-přípravku pro rychlejší uzdravování...děkuji a přeji hodně zdraví.
2011-12-29 13:33:55
Dobrý den, po operaci je výborným lékem calendula, např. 15 ch, 1. den i 3x denně, postupně při dobrém hojení vysazovat (tedy 2x, pozdeji 1x denně)
Dobry den. Mam 18 mesicni dceru. Od te doby co ji zacaly rust zuby, cca 6 mesicu, se potykame s nachlazenim. V kvetnu prodelala zanet usi, nastesti bez pichani. V te dobe mela antibiotika poprve. Pak nasledovaly jen lehke nachlazeni. V zari dostala silny kasel a rymu. Pokazde je to kasel hlenovity a vykaslava. Od zarim ji dali antibiotika 3krat po ctvrte jsem je odmitla. Pocelou dobu jsem ji podavala probiotika, odvar z cibule, ale nic nepomaha. Tezky kasel ma porad,strida se hlenovity vklky se suchym, rymu ma obcas. Tady nam na to dali astmaticky inhalator, prej ji to pomuze. Odmitla jsem ho stim, ze bych rada nejdrive krevni testy pro vylouceni jinych viru. Rozkasle se pri jakekoliv zvysene aktivite, behani, chuze, plac a casto i v noci. Zijeme v UK a zdejsim doktorum vubec neduveruji. Tak bych se chtela zeptat zda mi muzete doporucit neco volne prodejne co mi muze rodina v Cech poslat do doby nez priletime a pujdeme k homeopatovi. Moc dekuji. I.C.
2011-12-29 10:34:00
Dobrý den, je potřeba celostní - konstituční homeopatickí léčba, tzn. návštěva homeopata, v UK je mnoho kvalitních homeopatů, je tam lepší úroveň homeopatie než v Česku.
dobry den chtela bych se zeptet?jsem tehotna v druhem mesici.trpim silnymi krizemi stresu. lekar mi nedoporucuje v prvnich 3 mesicich brat antidepresiva.slysela jsem o homeopatice.neposkodi plod v tehotenstvi? muzu zacit uzivat homeopatika? dekuji
2011-12-28 04:04:52
Dobrý den, homeopatie je během těhotenství naopak prospěšná, ale je potřeba postupovat opatrněji a s dohledem homeopata. Pokud se pomocí homeopatie daří odstranit stres, pak to má blahodárný vliv i na plod.
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat na dávkování léku Sabina 5CH při porodu. Děkuji K.Sivková
2011-12-24 07:36:09
Dobrý den, tento lék lze doporučit jen u některých případů a podle některých symptomů. Nedoporučoval bych ho paušálně u porodů.
Dobrý den,na doporučení od známeho jsem si zakoupila silicea 15ch pro dceru9let na bradavice,chci vás poprosit o radu jak dávkovcat děkuji Katka
2011-12-21 13:39:55
Dobrý den, bradavice je vhodné léčit pouze celostně na základě vyšetření. Nedoporučuji samoléčbu, může se tím problém i proloubit. Z toho, že Vám někdo poradil lék bez uvedení dávkování se dá soudit, že pravděpodobně není homeopat a proto bych tyto léky raději neužíval.
Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda by mi pomohli homeopatika na průjem? Cca 4,5 roku trpím průjmem. Byla jsem na různých vyšetřeních: krev, výtěry, vyšetření stolice, průchodnost střev, rentgen střev, vyšetření žaludku,....potravinové alergie,... Vše v pořádku, dle lékařů jsem zdravý člověk a pokud opravdu trpím průjmem, tak se s tím mám naučit žít. Je období třeba týdne dvou, kdy je mi skvěle a pak se to otočí a třeba měsíc je mi zle. Poslední cca 3 měsíce jsem hodně unavená a schopná jen spát. Kruhy pod očima, akné, náladová, nervózní,... Myslíte, že i toto by vyléčila homeopatika? Děkuji moc
2011-12-20 22:07:25
Dobrý den, pokud je průjem chronický tak je potřeba homeopatické vyšetření a na jeho základě lze vybrat lék. Podle toho co píšete by homeopatická léčba měla být úspěšná.
Dobrý den,
je mi 31 let a po půlročním obíhání doktorů s problémy zad, tahání zadního steheního svalu a mravenčení v končetinách jsem už bezradný. Byly mi doporučeny ještě homeopatika a proto bych se chtěl na vás obrátit a poprosit o doporučení vhodných homeopatik. Níže popisuji své problémy a jak jsem se je půl roku snažil léčit.
Mé problémy:
- tahání zadního stehenního svalu
- mírná bolest kyčle při sportovním zatížení, delší chůzi nebo delším stání
- následné bolesti zad zejména při sezení v oblastí lopatek (větší bolest na pravé straně)
- časté mravenčení pravé ruky (méně častěji i pravé nohy)
Půlroční léčba a vyšetřování bez účinku:
- bez sportu (sportoval jsem každý den, nejčastěji fotbal 4x týdně, dále tenis, sqaush, jízda na kole, plavání, lyžování, ...)
- vyšetření zadního stehenního svalu - magnetická rezonance - žádný problém se nenašel
- rentgen kyčle - žádný problém se nenašel
- léčba akupunkturou po dobu jednoho měsíce - bez účinku
- léčba fyzioterapií - protahovací cviky po dobu jednoho měsíce - bez účinku
- léčba fyzioterapií - baňkování 4x - bez účinku
- neurologie - CT vyšetření páteře - žádný problém se nenašel
- neurologie - EMG - radikulopathie S1 neprokázána
- neurologie - neurotopický nález negativní
- neurologie - RES - strukturální léze v obl. LS pat. neprokázána, porucha pef. nervu či radikulopathie negativní. Doporučení z neurologie - zkusit rázovou vlnu.
Prosím o doporučení vhodných homeopatik.
Děkuji.
L. Vondra
Kojetín (okr. Přerov)
724519942
2011-12-20 15:08:52
Dobry den, k doporučení homeopatické léčby je nutné vyšetření. Podle zmíněných negativních vyšetřeních by to mohlo mít nějakou revmatickou autoimunitní příčinu. Určitě bych zkusil homeopatickou léčbu, ale pokračoval bych i s akupunkturou a s celkovým čištěním organismu.
Dobrý den, kojím a zřejmě jsem chytla zánět do prsu (není to nějak extrémní, že bych nemohla vydržet, jen mám horečky - kolísající, max. bylo 39.1st a prso je bolestivé). Lékárnice mi dala tyto homeopatika: bryonia 9CH, belladonna 9CH a apis mellifica 9CH. Prosím o radu, jak je kombinovat, dávkovat a zda to nemůže ublížit laktaci. Děkuji mnohokrát, Saša
2011-12-20 09:06:59
Dobrý den, každý z těchto léků má trochu jiné symptomy, mnohem vhodnější je vybrat jeden lék a ten potom užívat.
Vředy na děl.čípku. Dobrý den, byl mi gynekologem diagnostikován velký vřed na děl. čípku, ktery chce chce operovat. Neužívám nato léky, piji bylinné čaje atd. Když mi známá podle homeo programu ukázala přímo léky, kt. se týkají vredu tak ani jeden na mne nesedel "jako na človeka". Sedela na mne Silicea /nemá primo vliv na vredy/,jenz odpovida mentalne i symptomy v urogenitalni oblasti jenz jsem kdysi mela. Je mozne ji nasadit i na tento problem? Pokud ano, mohu zkusit davkovani 9Ch a treba 3x denne / 2 kulicky? Uzivat treba tyden? Problemem trpím cca 10 let ale diky bylinam a ruznym doplnkum to bylo udrzovano pod kontrolou. Dekuji Vam za Vas odborny pohled na problem i za Vas cas. Zdravi Sylvie
2011-12-19 20:32:16
Dobrý den, nikdy nelze určit lé jen na základě homeo programu. Homeopatické programy jsou pouze užitečná pomůcka. Pokud tím trpíte 10 let tak je skutečně potřeba celostní léčba, tedy lék musí celkově odpovídat člověku, nemusí to být přímo lék specifický na vředy. Kromě výběru léku je ale důležité i sledování reakcí, homeopat není jen někdo kdo lék vybere, ale i kdo případ sleduje a vyodnocuje a podle reakce léčbu přizpůsobuje. Při chronických potížích může být uvedené dávkování i příliš silné. Pokud přeci jen chcete experimentovat sama, tak spíše pouze jednou denně a při jakékoliv reakci ihned vysadit.
Prosim o doporuceni homeopatickeho leku na bradavice na hlave.Pred 3mi roky mne holic seknul hrebenem /jak jiste naprosto vsichni vime - zadny kadernik hrebeny a pomucky na strihani vlasu nedezinfikuje.../a v rane,ktera se pak zacelila zacala rust bradavice.Casem v okoli teto dalsi.Nepohl specialni krem na tyto zalezitosti,ani jiz po treti vypaleni te prvni,velke bradavice,ktera opetovne po tomto vypaleni dusikem roste...Dekuji za radu.Adolf Böhm
2011-12-18 15:31:15
Dobrý den, u bradavic je vždy potřeba celostní - konstituční homeopatická léčba, nikdy to není jen lokální problém, i když to něco mohlo vyprovokovat. Tedy je potřeba homeopatické vyšetření.
Dobrý den, existují homeopatika na snížení kyseliny močové a triglycerolů v krvi?
Děkuji, Marie
2011-12-16 14:36:40
Dobrý den, to lze ovlivnit jen celostní - konstituční homeopatickou léčbou, tedy na základě vyšetření.
Dobrý den,

hledám homeopatika, která bych mohla dát 4 leté dceři. Je měsíc po propíchnutí obou uší po zánětu středního ucha a stále špatně slyší, pravděpodobně má zalehlé obě uši. Děkuji, Strakošová
2011-12-15 13:38:44
Dobrý den, k tomu je potřeba vyšetření.
Dobrý den,asi 4 měsíce mám nucení ke kašli a dost kašlu s výjimkou noci.a nemohu "jakoby" dodechnout, pomáhá mi časté zívání, abych dokázala dodechnout.Z toho plyne i občasná bolest na hrudi. Krev v pořádku, RTG plic také,tak nevím. Tatínek zemřel na malobuněč.nádor plic, mám strach.S homeopatií máme v rodině dobré zkušenosti,prosím poradil byste mi vhodná homeopatika?
Děkuji za odpověď.
2011-12-13 21:43:32
Dobrý den, bylo by potřeba vyšetření.
Dobrý den,
prosím o informaci, zda je možné léčit homeopaticky bolesti levé paty.
Za odpověď děkuji Pavel
2011-12-13 18:04:42
Dobrý den, ano, ale je potřeba vyšetření, může být mnoho příčin.
Dobrý den,prosím o radu.Mám 22měsíčního syna,který v poslední době se budí v noci a nespinká.Myslím že je to i zoubkama.Prosímo radu jaké homeopatika by mohl mít.Děkuji Horáková
2011-12-13 12:53:49
Dobrý den, to může mít více příčin, tedy bylo by vhodné vyšetření.
Dobry den,
muj dotaz je, jak poznam, ze lek, ktery mi predepsal homeopat je pro mne vhodny, ze se jedna o simmilium? Posledni homeopatka mi predepsala platinu, zejmena kvuli agresivite a zachvatum vzteku. Kdyz uziju lek v potenci 30ch, jsem cca tyden klidna, pak zase zacnu byt nervozni, agresivni a utocna. Jak mam vedet, ze se jedna o simmilimum a ne o paliaci - tedy docasne potlaceni projevu me nemoci?
2011-12-13 11:28:56
Dobrý den, nejlepší to je probrat přímo s homeopate, který Vás léčí. Pokud se celkově vnitřně cítíte lépe, máte lepší energii, je například lepší i spánek a pokud se to při dalších dávkách postupně zlepšuje atd. tak by mělo jít o vhodnou léčbu. Pokud jste klidnější, ale je to spíše tím, že jste utlumená nebo unavená, tak to není dobrý lék. Je důležité jaký z toho máte celkově vnitřně pocit. Je možné, že potence 30ch působí cca týden a po týdnu je potřeba lék opakovat.
Dobrý den.
mám jednoduchý dotaz,jaké máte zkušenosti s Schindeleho minerály,doporučil by jste je užívat.V lékárnách se nevyskytují,jedině v Kamenné zdraví,s.r.o.předem děkuji Krtička.
2011-12-12 17:43:23
Dobrý den, s tímto názvem jsem se ještě nesetkal.
Dobrý den.
Obracím se na Vás s dotazem ohledně léčení chronické borelionzy. Lze léčit toto onemocnění homeopatickými léky?
Děkuji
Anna Pokorná
2011-12-12 10:49:24
Dobrý den, ano, často velmi úspěšně. Je potřeba homeopatické vyšetření.
Dobry den ,
jsem ve 36tydnu tehotenstvi a objevili se u mne priznaky tehotenske cholestazy , existuje nejke homeopatikum ktere by pomohlo resit tento problem , abych neublizovala miminku? Dekuji za radu Jana
2011-12-11 11:01:16
Dobrý den, z nehomeopatických prostředků je vhodné podpořit činnost jater a žlučníku například vlaštovičníkoou tinkturou v ředění D3 (viz článek na tomto webu), je možné pomoci i homeopaticky, ale k tomu je potřeba homeopatické vyšetření.
Dobrý den,již více než rok mě přepadají stavy úzkosti, mžitky před očima, bolest v očích, tuhnutí svalstva na šíji, únava,stavy na omdlení, průjem,bušení srdce, špatné dýchaní, hučení v uších atd. Byla jsem u neurologa, ten mi předepsal řadu léků, mám z nich ale strach, nikdy jsem těmito stavy neprocházela, až teď v mých 27 letech.Můžete mi poradit, jaké homeopatika by mi pomohly zbavit se těchto nepříjemných stavů? S pozdravem Martina
2011-12-11 09:18:23
Dobrý den Martino, homeopatie by měla pomoct, ale je potřeba homeopatické vyšetření a celostní - konstituční homeopatická léčba.
Dobrý den.často mně bolí hlava.Reaguji na změnu počasí, emoce stresy.V lékárně jsem si na jejich doporučení koupila(argentum nitricum 9ch) . Mám zelený zákal a chronický zánět prudušek. Beru Luivac, Xalatan, Preventan clasic a vicentkové pastilky. Prosím o odpověd zda k tomu všemu mužu brát tyto homeopatoka a zda jsou vhodné.Předem děkuji za odpověd HELA
2011-12-11 07:01:26
Dobrý den, u těchto potíží bych raději navštívil osobně homeopata, při takovýchto potížích by lékárníci neměli doporučovat homeopatika.
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli mohu synovi (5.měsíců) podat při bolestivém růstu zoubků PHYTOLACCA DECANDRA 9CH. Nebo jaké jiné homeopatikum by jsme mohli? Děkuji za informaci. Marcela
2011-12-08 21:49:13
Dobrý den, není to příliš častý lék při těchto potížích. Záleží na symptomech, obvykle nejvýraznější symptomy při prořezávání, kdy je dítě vpodstatě neutišitelné, je chamomilla (podrobněji v nějakém starším dotazu), ale obecně je léků při těchto potížích více, záleží na symptomech.
Dobrý den, ráda bych vás poprosila o radu jestli se dá vyléčit chronický zánět mandlí? Trápí mě zápach z úst, pan doktor mi poradil puze výplachy stopanginem a jinými kloktadly. Děkuji za odpověď
2011-12-08 21:06:19
Dobrý den, je to možné, ale jako u jakéhokoliv jiného chronického problému je potřeba homeopatické vyšetření a celostní - konstituční homeopatická léčba.
Dobrý den. Prosím o radu. 10-letý syn je alergik a astmatik. Protože nejsem příznivcem kortikoidní léčby (byly mu předepsány kortikoidní inhalátory), začala jsem hledat jiné možnosti. Dostala jsem doporučení na homeopaticku léčbu synova problému. Navštívila jsem pana doktora (který se homeopatickou léčbou zabývá), po konzultaci mi byla nabídnuta léčba formou injekcí (každá další v rozmezí 4 - 6 týdnů), která dle sdělení pana doktora - je směs čtyř druhů vápníků, které na sebe v těle navazují a postupně pracují, přičemž nedovolí jednotlivým alergenům se v těle usadit. Injekce byla synovi aplikována a doplněna leasrem -cca 2 sek. sestřička leasrem svítila na 5 míst synova těla, a to 3x okolo nosu a 2x do úrovně plic. Je pravdou, že cca za 72 hod. se synovi velice ulevilo od alergické rýmy. Ale bohužel mám pochybnosti a prosím o odpověď na můj dotaz, zda opravdu existuje homeopatická calciová injekce, složená z výše uvedených látek. Bohužel na můj doplňující dotaz, který jsem telefonicky směřovala do ordinace pana doktora, mi bylo sděleno, že přesný název injekce mi nemůže být sdělen, neboť neexistuje (nevím, ale pokud, jak mi sdělil pan doktor osobně, že injekce dováží z Belgie - jmenovat by se asi nějak měla) a nemusím se obávat žádných vedlejší účinků. Samozřejmě, že jsem pátrala dál a bohužel mě napadla i možnost, že se jedná o kortikoidní injekce. Toto vše jsou ale pouze mé doměnky, a protože si nevím rady, obracím se na Vás a prosím o radu. Existuje v homeopatické léčbě, nějaká taková injekce? Velice děkuji za odpověď -Andrea
2011-12-08 13:38:55
Dobrý den, v klasické homeopatii se injekce nepoužívají. Netuším co by to mohlo být, na Vašem místě bych vyžadoval vysvětlení od lékaře.
Dobrý den byla mě předepsána homeopatika Ignatia 1000 2xdenně 2 kuličky po dobu 2 týdnů.Trpím panickou poruchou a je mě evidentně mnohem hůře.Je možné,že tak momu na lék reagovat?
2011-09-10 17:26:15
Dobrý den, takovéto dávkování je extrémní, co nejdříve léky vysaďte a pokud by se stav zhoršoval, vyhledejte nějakého jiného homeopata.
Dobry den,mohl by jste mi poradit nejake homeopatikum na schizofrenii,kt.by take snizovalo pridruzujici uzkosti.Dekuji
2011-09-09 19:18:05
Dobrý den, schizofrenie lze léčit homeopatií, ale je nutné homeopatické vyšetření.
Dobrý den,mám takový menší problém...už léta se léčím na psychiatrii u psychologů,byla jsem i hospitalizována,nic z toho mi nepomáhá,prášky mě jen utlumují...mám "za sebou": anorexii,bulimii,pokus o sebevraždu,sebepoškozování,deprese atd....vždy se jen snažili potlačit projevy již zmíněných poruch...vím proč to tak je,podvědomě tím přitahuji pozornost,proto se také chovám pro okolí hodně vyzívavě,odvážně se oblékám,přitahuji průšvihy jako magnet a reaguji na vše dost přehnaně...do očí to ale panu doktorovi říci nedokážu,tak jsem hledala v literatuře a narazila jsem tam na histrionskou poruchu,všechno na mě sedí,to jsem celá já,99% příznaků mám,tedy kromě těch fyzických...já to vím už dávno v čem mám problém i proč ho mám,ale neznala jsem na to název...další léky už brát nechci,chtěla bych zkusit homeopatii,existuje náké homeopatikum na histrionskou poruchu?Jde to vůbec léčit?Nechce se mi moc k někomu chodit,stydím se...ale potřebuji se srovnat,mám malou dceru a chci být dobrou matkou...Předem moc děkuji za odpověď...přeji krásný den...Nikola(20)
2011-08-13 03:38:47
Dobrý den, popsané psychické problémy je možné řešit homeopatií, ale je nutná celostní - konstituční léčba a k tomu je zapotřebí homeopatické vyšetření.
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda li se dá použít sirup Sedalia proti OCD. Děkuji
2011-07-06 22:28:08
Dobrý den, při takovýchto chronických potížích je nutná celostní - konstituční homeopatická léčba, tzn. objednat se na homeopatické vyšetření. Sedalia je použitelná pouze při nějakém přechodném, dočasném problému.
Dobry den, chtela bych se zeptat zda lze lecit OCD pomoci homeopat. Muj 16ti lety bratr prokazuje nekolik symptomu obscedantne kompulzivni poruchy jiz par let, nyni se situace zhorsila po tragicke smrti nasi maminky. Klasicke psychiatrii se uplne nevyhybam, ovsem nemam nejlepsi zkusenosti. Stav bratra neni na AD a proto bych radeji preferovala nejakou celostni lecbu/ homeopatika nez psychiatrii. Dekuji a budu se tesit na odpoved.
2011-06-09 13:38:47
Dobrý den, OCD je možné úspěšně léčit pomocí homeopatie, ale je nutné homeopatické vyšetření.
Dobrý den, dostali jsme homeopatika Drosera 30 ch na záchvaty suchého kašle. Ráda bych věděla, co se u těchto homeopatik nesmí, abychom nepotlačili jejich účinek. Také bych se chtěla zeptat, zda je možné současně užívat Kalobu (perorální kapky)? Díky za odpověď.
2011-02-24 11:27:04
V dbě užívání může vadit káva a některé výrazně aromatické látky. Pokud drosera skutečně zabírá, tak jiné léky nejsou nutné.
Dobrý den,
mám tento dotaz: syn se léčí u homeopatky a zatím se mu zhoršil poměrně výrazně atopický ekzém.Bylo nám řečeno, že kromě kortikoidů by se na léčbu ekzému při probíhající léčbě homeopatiky neměly používat ani masti s obsahem zinku.Prý zatlačuje "problém" zpět do těla.Nyní jsem se dozvěděla, že dle jiného homeopata mast se zinkem při homeop.léčbě nevadí.Můžete mi prosím sdělit, jaké je vaše stanovisko?

Děkuji

Renata Matoušková
2011-02-23 17:31:57
Dobrý den paní Matoušková, zinková mast není vhodná, ale záleží i na okolnostech, pokud je to z nějakého důvodu nutné, tak lokálně jde použít. Ale pokud to je možné, tak nepoužívat. Pokud je ekzém takový, že bez mastí by se výrazně zhoršil, tak je nutný nějaký kompromis a postupné vysazování, to se ale musí řešit s homeoaptem.
Dobry den,mam velke problemy s usinanim,lekar mi predepsal Stilnox,ktery zabira,ale bohuyel to neni reseni na stalo.Je nejaky homeopatikum,ktere pomuze na spani a sklidneni psychyky.Dekuji Ivana
2011-02-23 15:53:59
Dobrý den Ivano, homeopatika umí na rozdíl od alopatických léků léčit skutečnou příčinu, je ale nutné vyšetření.
dobry den potreboval bych pomoci s odbouranim lipomu mam jich nekolik a sem tam se nejaky vytvori je to i geneticky problem u nas v rodine.
2011-02-23 11:12:57
Dobý den, je to chronický problém, je nuté vyšetření a celostní - konstituční homeopatická léčba.
dobrý den, od těhotenství (cca od osmého měsíce) trpím až do dneška (tj. malému je teď 9měsíců) ekzémem na prstech rukou, obličeji a na rukou. Nejprve se mi v osmém měsící těhu udělal na jednom prstě, a do konce těhu jsem to měla na všech prstech, ve třech měsících malého jsem to měla na očních víčkách, nad rtem a postupně se to začlo rozšiřovat na jamky na rukou, na rameno, na koleno a na zádech. Na obličeji to již naštěstí zmizelo, na ostatních částech mě to ale stále trápí :-( ..jelikož kojím, nechci na to brát jakkékoliv kortikoidní mastičky - ráda bych přírodní léčbu. Zkoušela jsem na to spoustu mastiček, halicar, psorastop, excipial, vazelínu, bambucké máslo - ani nic nepomohlo. Nyní jsem začala brát i homeopatika arsenicum iodatum 15ch - už dojídám druhou tubu a zlepšení žádné :-( ...mohla bych Vás proto poprosit o případné vaše zkušenosti s ekzémy a co se vám případně v jejich léčbě osvědčilo ? Děkuji moc a přeji krásný den
2011-02-22 13:05:07
Dobrý den, při jakýchkoliv ekzémech je nutné vyšetření a celostní - konstituční homeopatická léčba. Rozhodně není vhodné užívat dlouhodobě jakékoliv homeopatikum, pokud se neprojeví nějaký efekt. Můžete si tím vyvolat problémy.
dobry den mam trombofilii a musim si ředit krev warfarinem,existuje homeopatika na ředeni krve ktere by se mohlo nahradit abych nemusela brat warfarin?dekuji za info
2011-02-21 19:23:23
Dobrý den, homeopatika nikdy nejde jednoduše nahradit za alopatika, je to zcela jiný druh léčby a léky se předepisují na základě jiných věcí. Homeopatika by Vám měla pomoci, ale je potřeba vyšetření.
Dobrý den, prosím Vás, jak se užívá Borax 5CH nebo 9CH u čtyřleté dcerky? Dát 5CH nebo 9CH? Nebo máte jiné doporučení? Je to i pro dospělé? Já a dcerka na afty dost trpíme.
Děkuji,
T. Škvrnová
2011-02-21 11:33:37
Dobrý den, záleží na konkrétní situaci. Je možné oboje, 9 je silnější než 5, tedy je možné podávat např. buď 5ch 2x denně nebo 9ch 1x denně. Ale záleží na reakci. Je to jeden z relativně častých léků, ale nezabírá vždy. Pokud se do několika dní stav nezlepší tak vysadit a podstoupit homeopatické vyšetření.
Dobrý den, lze homeopatiky podpořit léčbu po mozkové mrtvici a pokud ano, jak ? Děkuji. Eva Šimková
2011-02-21 10:34:29
Dobry den paní Šimková, pokud to jiz je několik dni, tak by bylo vhodne zacit podavat Arnicu. Zalezi na stavu, pokud je člověk jinak celkove zdravy, tak napr. potenci 30ch, kazdy den rozpustit 2 kulicky ve sklenici vody, zamichat a davat po pul hodinach (pokazde cca 1/10 te sklenicky) - tedy dat desetkrat za sebou (nemusi to byt zcela presne) Takto to podavat cca 7 az 10 dni. Pri cemkoliv neobvyklem ale vysadit a konzltovat s homeopatem. Potom je potřeba pokracovat podle konkretnich symptomu, tedy lek vybrat individualne.
Dobrý deň,o 2 dni ma čaká operácia horných viečok-blepharoplatika.Chirurg mi doporučil kúpiť si očné kvapky a krém na hojenie.Chcem použiť aj homeopatiká, lebo mám s niminajlepšie skúsenosti v domácom použití.Prosím o radu,či je vhodná Staphysagria a ARNICA Montana-aké riedenie by bolo pri tomto chirurg.zákroku najvhodnejšie?Uvítam aj radu k tým kvapkám a krém.Nemám čas vyhľadať homeopata osobne,preto uvítam skorú radu.Ďakujem.Eva
2011-02-20 19:07:33
Dobrý den Evo, již jste asi po operaci, jsou vhodné oba léky, každý trochu na něco jiného. Arnika více, pokud jsou pod kůží hematomy, staph. pokud se špatně hojí jizvy. Často mám po operaci dobré zkušenosti s Calendulou, která dobře léčí jak jizvy tak i případné hematomy, např. 15ch 2x denně, při zlepšování vysazovat.
Dobrý den,
mám problémy s afty, každoročně se mi dělají a nejvíce vždy počátkem jara, přes podzim a zimu je vůbec nemám. Zároveň si nemyslím, že bych trpěl nedostatkem vitamínů, ovoce a zeleninu jím hodně a navíc užívám vitamíny. Můžete mi prosím doporučit nějaké homeopatikum?
Děkuji předem.
M.N.
2011-02-20 14:08:05
Dobrý den, pro léčbu aftů je také potřeba homeopatické vyšetření, je to chronický problém. Bývá to problém oslabené imunity.
Dobrý den,
mám údajně myom v děloze, ale zatím nebyl potvrzen protože přes silnou vrstvu sliznice ho nebylo možné diagnostikovat. Homeopat mi doporučil lék Thuya 9 /5denně). Mám teď problémy s nafouklým břichem a občas bolesti v břiše, gynekolog uvádí mykoza ale zjistil také velký nárůst děložní sliznice. Mohlo to být následkem užívání léku Thuya. Několik dní jsem užívala ředění 5 protože neměli v lékárně 9. Díky předem. Marci
2011-02-20 13:32:51
Dobrý den Marci, mohlo by to být i následkem užívání léku, postup je potřeba průběžně řešit s homeopatem, pokud se zhorší nějaký problém nebo objeví nový, je potřeba lék vysadit a konzultovat s homeopatem.
Dobrý den,mám problémy se srdečním rytmem,extrasistoly,před 5 lety jsem prodělal 2x ablaci a problémy mě opět nastaly,existují homeopatika děkuji Věk 43 Děkuji mnohokrát
2011-02-19 17:25:42
Dobrý den, existují, ale je potřeba podrobnější homeopatické vyšetření.
Dobrý den,synovi je 15let a má na obou ploskách nohou a prstech několik bradavic,chodí plavat,tak se nejspíše nakazil v bazénu.Je možné bez návštěvy homeopata doporučit nějaké homeopatikum?Pokud ano,jaké a jaké by mělo být dávkování+doba užívání?Syn měl v 5ti letech po celém těle molusca a musel se podrobit jejich odstranění pod narkózou chirurgicky,od té doby je neměl.Děkuji a přeji krásné dny,Bára.
2011-02-18 17:58:08
Dobrý den Báro, u bradavic doporučuji vyšetření vždy, je to hlubší problém. Bradavice mohou souviset i s odstraněním molusek v 5ti letech a tedy lék co potřebuje muže být i lékem, který by býval potřeboval již v dětství. I užíváním nevhodných homeopatik se může problém zhoršit a to i v případě, že by bradavice ustupovaly - mohl by se zhoršit chronický stav.
Pěkný den, mám 4,5 letou dcerku a lékařka mi na úpravu chování doporučila Tuberkulium. Zjistila jsem, že je ho víc druhů, mohl byste mi prosím doporučit které vybrat a v jakém dávkování? ( dcera je agresivní na děti pokud je neúspěšná nebo v konfliktu, jinak je společenská, hravá, veselá, empatická, rozumná ale často se uráží. Děkuji za odpověď
2011-02-18 12:07:51
Dobrý den, pokud se uvede pouze Tuberculinum, znamená to Tuberculinum bovinum kent. Dávkování je ale také součástí předepsání léku na základě znalosti pacienta. Bez toho nejde dávkování doporučit. Je důležitá celá medicínská historie. Pokud Vám homeopat potenci ani dávkování nedoporučil, chtělo by to spíše navštívit jiného homeopata. Doporučení názvu léku bez dalších informací není správné.
Dobrý den, naše kočka od září podstoupila již 2. operaci zhoubného nádoru na mléčné žláze a nyní má nový nádor velikosti pingpongového míčku, který tlačí na nerv a proto kočka nemůže používat levou přední tlapku. Od našeho veterináře dostala nyní lék Cyclophosphamide Orion po jehož 2 týdenním užívání nám má pan doktor říci co dále. Mě ovšem zajímá, zda se k tomuto léku dají přidat i homeopatika, která by jí pomohla a popřípadě jaká. Slyšela jsem, že existují i homeopatika, která zvířatům ulehčí odchod, když už není zbytí. Můžete mi i s tímto poradit, kdyby už kočičce nebylo pomoci? Děkuji...
2011-02-17 21:10:17
Dobrý den, u nádorových onemocnění je v homeopatii často s úspěchem používána metoda Dr. Ramakrisnana, ale je to relativně složitý postup a bylo by potřeba i více informací k výběru léku. K tomu by stačila i jen krátká konzultace. Při umírání je více léků, které mohou ulehčit odchod, podívejte se na článek na tomto webu (Témata -> Terminální stavy). V úplně posledním stadiu je možné podat lék arsenicum album 10M. Pokud se lék podá ještě v dobu, kdy čas nenastal, tak nic nezpůsobí, může například jen zklidnit. Ale pokud se již zvíře nachází skutečně v blízkosti smrti, tak může odchod ulehčit.
Dobry den.Prosim Vas poradte mi co je dobre na zastavenie piskania v hlave.Uz asi mesiac mi piska v hlave,stalo sa mi to ako som prezila stres ,zlakla so sa a dost som sa cely 1 tyzden vycerpavala,po tomto tyzdny sa to u mna zacalo,najprv mi zacalo piskat v hlave a po polhodine mi strplo cele telo aj hlava,usta sa mi vysusovali a mala som pocit ako keby sa mi takzsie dychalo.Pocas toho dna sa mi to este 2 krat stalo ale ovela mensom rozmedzi,potom som mala v tele taky zly pocit asi 3 dni,potom to bolo 2 tyzdne dobre a zas som mala zly pocit v tele aj v hlave.teraz uz tan pocit nemam ale to piskanie mam stale,nie vzdy to piska rovnako,asi tak 3 krat to bolo uplne slabucke a potom to zas piska tuksie.Prosim porate mi ako sa toho zbavit navzdy.Dakujem Vam za pomoc.
2011-02-17 20:02:55
Dobrý den, homeopatie u těchto potíží pomáhá, ale je potřeba podrobnějí vyšetření, není na to jen jeden konkrétní lék.
Dobrý den, můžete prosím poradit homeopatika proti bolesti zad v posledním měsíci těhotenství? Záda, kyčle, třísla a vše okolo už bolí ve dne v noci. Předem děkuji. Markéta
2011-02-17 14:43:08
Dobrý den Markéto, k doporučení homeopatického léku je potřeba víc informací.
Dobrý den,můžu se zeptat na homeopatika zvýšujuci tvorbu mléka??
2011-02-17 08:18:11
Dobrý den, vyhledejte ve starších dotazech slovo "ricinus".
Dobrý den, trpím těhotenskými nevolnostmi - je mi hodně špatně od žaludku. Moje Dr. gynekoložka mi doporučila Luteinum CH15 - 5 kuliček 1-2x denně. Jsem na počátku 8tt těhotenství. Mohu tento přípravek užívat, nemůže ublížit vyvíjejícímu se embryu?
2011-02-16 09:52:17
Dobrý den, tento lék jsem při nevolnosti v těhotenství zatím nikomu nedoporučil, mám dobré zkušenosti s jinými léky při těchto potížích. Správně vybraný lék emryu ublížit nemůže. Ale dlouhodobé užívání nevhodného léku může způsobit potíže. Takže pokud lék chcete zkusit, tak opatrně, případně průběžně konzultovat.
Dobrý den, jaký lék byste konstitučně podal 4-letému dítěti, které je v zimě stále nastydlé, hodně se potí na hlavě (zvláště v noci), lpí výrazně na maličkostech (doma jen modré bačkůrky, u babičky červené apod.), je tvrdohlavé (dokáže hodinu brečet, když není po jeho), ve vlasech a pod řasami má sebborheu, nesnáší kyselé, nesnáší mytí a stříhání vlasů, mývá zácpu, kůže spíše bledší, opaluje se dočervena, je velice inteligentní (čte a počítá), z hlediska IQ určitě napřed před vrstevníky, psychomotorický vývoj normální. Děkuji moc za rady Mirka
2011-02-15 21:33:07
Dobrý den Mirko, i kdyby bylo možně si lék tipnout, přesto bych to nedělal. Je důležité vše probrat podrobněji, domluvit vhodné dávkování, domluvit možné průběhy a co v nich dělat atd. U celostní - konstituční léčby není odhadování léku podle 6 řádek nejlepší řešení. A bylo by to jen tipování možného léku bez větší jistoty.
Dobrý den, mám za sebou dvě riziková těhotenství, dva předčasné porody - 34tt, dítě bohužel jen jedno. Plánuji další, ale vzhledem k tomu, že jsem o jedno dítě přišla trpím úzkostí, když pomyslím, že zas budu těhotná. Na druhou stranu další dítě moc chci. Nemohlo by mi pomoci na mou úzkost nějáké homeopatikum, které bych popřípadě mohla užívat i v těhotenství? Díky za odpověď Hana
2011-02-15 13:11:38
Dobrý den Hano, určitě byste vhodné homeopatikum mohla užívat i v těhotenství, ale k výběru léku je potřeba homeopatické vyšetření. Pokud bude vybrán vhodný lék, měl by pozitivně ovlivnit i průběh těhotenství a tedy byste dítě mohla donosit normálně. Ono vše většinou spolu souvisí.
Dobry den, mojmu synovi 3-rocnemu ide žltý sekrét z nosa, ktorý mu hlavne ráno tečie z nosa, ale tiež cez den. prekonal zapal ucha a mal aj zapalene hrdlo. lekar predpisal antibiotika, ale ani po 5 dnoch nadcha neustupila. v noci aj cez den dycha ustami, v noci casto chrape. ake homeopatikum by mu pomohlo? dakujem za pomoc
2011-02-15 10:59:01
Dobrý den, k předepsání homeopatického léku je potřeba více informací. Podle toho co popisujete je vhodných léků třeba 20.
Dobry den,
pred casem jsem byla diagnostikovana na Barretuv jicen. Jaky pripravek by mohl byt pomocny?
Dekuji, Eva
2011-02-15 02:25:11
Dobrý den Evo, pro doporuceni homeopatika je potřeba více informací.
2011-02-14 14:36:41
OMLOUVÁM SE NA NEZODPOVĚZENÉ PROSINCOVÉ OTÁZKY, POKUD JSOU NĚKTERÉ Z NICH STÁLE AKTUÁLNÍ, NAPIŠTE PROSÍM E-MAIL A JÁ VÁM PŘEDNOSTNĚ ODPOVÍM. DÍKY ZA POCHOPENÍ Václav Hrabák
Dobrý den, v závěru prvního těhotenství jsem prodělala těhotenskou cholestázu. Vedle alopatické léčby (byla jsem hospitalizována) jsem užívala Chelidonium a chinu (jestli je nepletu). cholestáza se nejen nezhoršovala, ale k překvapení lékařů se jaterní testy stále zlepšovaly :-) Nyní jsem v 1.trimestru těhotenství a obávám se rizika opakování poruchy (je až 70%). Co byste mi poradili jako prevenci? Počítám s úpravou stravy (netučná dieta). Mám také užívat stejné preparáty, ve vyšším ředění? Jak často? Kdy začít? Moc děkuji!
2011-02-14 00:16:26
Dobrý den, velmi dobré je podporovat žlučník buď přímo vlaštovičníkovou tinkturou v ředění D3 (najdete na tomto webu - vlaštovičník - lat. chelidonium, lze vyrobit, ale musíte počkat až začne brzy na jaře vlaštovičník růst, sehnat lze obtížně, je to výborné žlučníkové tonikum), nebo i přímo homeopatikum chelidonium v co nejnižší potenci (v lékárnách nejnižší 5ch) např. 1 x denně 1 kuličku, nebo i méně často, podle potřeby.
Dobrý den, mám velmi bolestivou menstruaci. Jde s tím něco udělat? Děkuji, Pavla
2011-02-10 19:41:32
Dobrý den Pavlo, bolestivá menstruace je projev celkové nerovnováhy organismu, zvláště ženských hormonů. Pomocí homeopatie to je řešitelné ale je potřeba celostní - konstituční homeopatická léčba, tzn. je potřeba homeopatické vyšetření. Nevhodným řešením při těchto potížích je hormonální antikoncepce. Sice může ulevit bolesti alé může přitom způsobit vážnější zdravotní potíže.
Dobrý den,moje dcera 3 roky po vyšetření u ORL zvětšená nosní mandle , poslali nás na vytrhání já,ale nesouhlasím . Do 3 let bez antibiotik bez angín.Po nástupu do MŠ neustále rýmy a kašel spí s otevřenou pusou.Vyhledali jsme homeopata v našem okolí , tehdy kašlala a byla po rýmě.Nasadil nám mumio kapky sangre de drago, puscatilla 30ch 3x týdně 5 gr.a tymuline 9ch1x denně .Jednou jsme zkusili lejzr ,ale celé to prokřičela a nechtěla na sebe nechat sáhnout. Jako laik se chci ze jak dlouho se berou tyto prášky , protože thymuline nám za chvílí dojdou jestli si máme dokoupit další balení ,a ta puscatilla je na tu nosní mandli?Děkuji za odpověď Monika
2011-02-10 11:14:42
Dobrý den Moniko, to co popisujete jsou běžné chronické problémy na které je potřeba celostní - konstituční homeopatická léčba, tzn. výběr jednoho konkrétního individuálního léku. Léčebný postup, který popisujete není klasická homeopatie, pokud po tom nejsou pozitivní účinky tak raději vyhledat klasického homeopata.
Dobrý den,mám rok růžovku,léky žádné nepomáhají a teď jsem dostala kortikoidy....prosím zda je možné toto onemocnění léčit homeopaticky.Děkuji Volfová
2011-02-10 05:26:27
Dobrý den, lze to úspěšně řešit homeopaticky ale je potřeba homeopatické vyšetření.
Dobrý den,chtěla bych se zeptat zda lze součastně užívat homeopatika a zároveň pít
bylinkové čaje.Děkuji
2011-02-09 16:55:23
Dobrý den, jde to kombinovat.
Dobry den trpim uzkostma a OCD a lek ARSENICUM ALBUM 30ch beru jednou tydně 3ks myslite že to stačí ???
2011-02-05 20:52:34
Dobrý den, takto nejde odpovědět. Ars-a je pouze jedním z mnoha! léku při těchto potížích. Pokud tento lék není ten co potřebujete, tak si tím můžete potíže i zhoršit. Pokud po dávce léku se Váš stav zlepší a po nějaké době účinky přestávají, tak pak dávku opakovat. Pokud to nic pozitivního nedělá, tak lék přestaňte ihned užívat! Je pak potřeba vyšetření a výběr správného léku.
Dobrý den, je nějaká léčba na HPV infekce-kondylomata. Odstranění z těla, aby se oinemocnění již neobjevovalo.děkuji
2011-02-05 19:06:40
Dobrý den - homeopatická léčba. Je to ale chronický problém - je k tomu potřeba homeopatické vyšetření a výběr individuálního léku. Při tomto onemocnění je potřeba vybírat z více léků.
Dobry vecer
mojmu synovi pri 11 rocnej prehliadke p. doktorka vzala ster z nosa a hrdla..zistilo sa ze ma šarlachovy bacil. Su nejake homeopatika na toto? Nerada by som mu hned nasadila antibiotika ked sa citi dobre a nic ho neboli.
2011-02-04 19:16:11
Dobrý den, konkrétní bacil není problém, problém je oslabení imunity - to je potřeba léčit, pokud má nějaké problémy. K tomu je potřeba celostní léčba.
Dobrý den,
chci se zeptat jak správně a jak dlouho užívat lék Paragripe při chřipce, případně dá-li se užívat preventivně.
Děkuji za odpověď.Jarda
2011-02-02 14:05:12
Dobrý den Jardo, já kompozitní homeopatické léky příliš nedoporučuji (viz jiné texty). Vždy dávám přednost monokomponentům, dobrá prevence proti chřipce, pokud není znám genus epidemicus (viz také na tomto webu) lék oscilococcinum (také monokomponentní lék) jednou týdně (pokud se před užíváním alespoň půl hodiny nejí, stačí jen 10 - 20 granulek, nemusí se brát celá tuba), pokud je chřipka skutečně ve Vašem okolí.
Dobry den, chcem sa spytat na spravnu aplikaciu Iscadoru ako dlho treba aplikovat a či je potrebne dodržiavat prestavku medzi jednotlivymi baleniami a kolko dni by mala byt prestavka dakujem za odpoved Majka
2011-02-02 13:20:04
Dobrý den, tento preparát nepoužívám, nemám s tím zkušenosti. Nejedná se o homeopatickou léčbu.
Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat, zda mohu brát Streptococcinum CH30, pokud kojím.
Mám dvouměsíčního chlapečka a v 36. týdnu těhotenství mi dělali na gynekologii test na streptokoka, který byl negativní. Po porodu mi museli ještě udělat kyretáž a po šestinedělí, kdy jsem lékaře upozornila, že mám stále nepříjemný výtok mi zjistil přítomnost streptokoka v děloze. Od návratu z porodnice mne i neustále bolí v krku. Lékař na gynekologii mi nasadil, jak vkládací antibiotika, tak perorálně Duomox. Nyní jsem již čtvrtý den po dobrání antibiotik a zdá se mi, že začínám mít zase výtok, který není již zelený, ale narůžovělý.Mám obavy, že léčba nebyla plně úspěšná.Piju řepíkový a kontryhelový čaj. Na homeopatickou léčbu jsem byla zvyklá, ale nyní mám problém se ke svému homeopatickému lékaří dostat, jelikož ho nemám v místě bydliště. Ráda bych se tedy s Vámi poradila, zda bych mohla zkusit léčbu Streptococcinem CH30.
Za Vaši odpověď předem děkuji.
S pozdravem
Hana
2011-02-02 12:34:55
Dobrý den, jakákoliv antibiotická léčba při výtocích jsou nešťastným řešením. Vpodstatě se tím vytváří chronický problém. Často přitom stačí obnovit mikroflóru pomocí laktobacilů, např. i živých jogurtů bez přísad (přímo vkládat, např. Holandia). Většinou není problém v tom konkrétním bacilu. Streprtococcinum na to nezabere vždy. Pokud to chcete zkusit, tak opatrně můžete, ale pokud by to nezabíralo, tak hlavně nebrat delší dobu a spíš zvolit vyšetření. Ale tak jako tak, zvláště po atb, obnovit vnitřní mikroflóru.
Dobrý den, chci se zeptat jak na vytržený moudrák, který dva dny skoro nebolel, třetí den začaly bolet zuby okolo, tedy tam, kde byly výplně a začala jsem kloklat řepíček. Čtvrtý den mám tvář horkou, nateklou, bolest vystupující do ucha, zřejmě zánět. Rána je zavřená.Brala jsem 1 den arnicu montanu 9ch a pak přestala, protože mě vlastně nic moc netrápilo. Nyní nevím jak na zánět. Děkuji za radu Veronika
2011-01-30 17:56:01
Dobrý den Veroniko, už se to asi mezitím změnilo, u zánětu je potřeba vybrat lék podlě podrobnějších symptomů.
Dobrý den, ráda bych se zeptala, jestli má homeopatie nějaké preparáty, které by přispěly k růstu děložní sliznice...Děkuji, Markéta S.
2011-01-30 11:10:32
Dobrý den Markéto, to je problém celkové rovnováhy ženských hormonů, což pomocí homeopatie řešit jde, ale je potřeba podrobnější homeopatické vyšetření.
Dobrý den.Chtěla bych se zeptat zda existují nějaké přírodní přípravky a zda by jste mi mohl poradit které.Jde o to,že jsem loňský rok měla tak trochu víc neklidný.Běžné věci jako aonemocněla maminka,jezdila jsem za ní rok do nemocnice,sem tam problémy v práci,občas nějaké zdravotní problémy/zuby/ nakonec před týdnem mamka náhle zemřela.Asi se mi to střádalo a vyústilo to až k tomu,že se mi udělalo těžko ,pocit nedodechnutí,já říkám málo vzduchu,atd..
Jsem povaha,že mám strach za druhé,tedy z rodiny, všechno si rozebírám,není to dobře , to vím.
Bohužel ale teď asi po tom všem jak jsem popsala jsem neustále jako by napnutá,pořád to cítím na prsou,tlak ,prostě není to pohoda,.Antidepresiva brát nechci i když mi je lékař napsal.Prosím o s dělení ,zda je nějaký přípravek
na tyto mé nepříjemné stavy. Děkuji Míla
2011-01-28 12:04:44
Dobrý den Mílo, u těchto potíží nelze jen něco doporučit po internetu (jako při nějakém akutním problému). Homeopatika nefugují jako antidepresiva, tedy nejde vzít jen něco na depresi. Homeopatika umí léčit skutečné příčiny, tedy Vaše vnitřní napnutí... Ale proto je potřeba vyšetření aby se zjistilo co to způsobuje.
Dobrý den, obracím se na Vás s nádledující prosbou. Bylo mi zjištěno nespecifické onemocnění pojivových tkání. Mám především problémy s klouby, kolena, rameno.Byl mi doporučen Plaguenil a Medrol. Mám ale obavy, protože i maminka užívala kortikoidy a nebylo to dobré. Prosím o radu, chtěla bych se léčit alternativním způsobem. S homeopatika mám velmi dobrá zkušenosti. Děkuji Věra K.
2011-01-28 08:35:52
Dobrý den Věro, určitě bych nejdříve zkusil homeopatii. Pro homeopatické vyšetření nic takového jako nespecifické neexistuje, důležité jsou symptomy. Ale je potřeba podrobné homeopatické vyšetření vyšetření.
Dobry vecer!Moj 12 rocny syn ma problem s vytekajucim uchom uz pol roka...lekari ho liecia opakovane ATB liecbou,stav sa mierne zlepsi,ale ked doberie ATB tak vytok z ucha zosilnie a zacne zapachat.Syn nema ziadne bolesti,nestazuje sa na zhorsenie sluchu,a taktiez je bez teplot.Vazne sa obavam co by mu este mohlo pomoct,vyskusala som vsetky mozne dostupne prirodne lieciva od kvapiek do ucha po kapsule,GSE,oreganovy olej,Samento a pod,prosim vas o radu ktore homeopatikum by mu mohlo pomoct dostat sa z toho.Na konci augusta minuleho roku sa dlho ponaral v mori a odvtedy ma tento problem...Dakujem za pomoc,vopred!Silvia
2011-01-28 02:16:55
Dobrý den Silvia, pokud má potíže již půl roku, tak je to chronické a je potřeba homeopatické vyšetření a celostní - konstituční léčba. ATB samozřejmě problémy jen potlačují ale neléčí
Dobrý den! Moje maminka má růží na noze tedy už na obou už to trvá 5let a stále se to nehojí tet má ještě k tomu bolesti při kterých nemůže ani spát je možná nějaká pomoc? sice jí léčí ale jsou to jen masti a oleje které vůbec nepomáhají. moc děkuji za odpověď. S pozdravem Šedivá Jana
2011-01-27 00:31:00
Dobrý den paní Šedivá, jde to řešit pomocí homeopatie ale je k tomu potřeba homeopatické vyšetření.
Dobrý den,ráda bych Vás poprosila o radu. Mohl by jste mi poradit homeopatický přípravek na posílení ddýchacích cest a zároveň na posílení imunity?Děkuji za odpověď Alice
2011-01-26 22:35:03
Dobrý den Alice, pro léčbu celkové imunity je potřeba homeopatické vyšetření a celosní - konstituční léčba. Podporovat imunitu můžete sice jinými přípravky, např. Echinaceou, ale pokud máte přesto problémy, tak je vyšetření nutné.
Dobrý den, existuje prosím nějaké homeopatikum, které by mohlo pomoci proti šíření kožních útvarů (stopkaté fibromky) po těle? Mám jich spoustu na krku, v podpaždí atd. A hlavně se vytváří stále nové ... Doporučoval byste například zkusit přípravek Thuja (případně v jakém ředění)? A jak to je, pokud člověk bere ještě léky na něco jiného (já například Milurit na dnu). To je pak nutné po dobu homepatické léčby konvenční léky vysadit? Děkuji mnohokrát za odpověď.
2011-01-26 16:39:01
Dobrý den, konvenční léky není nutné vysazovat. Thuja je relativně častým lékem, ale u těchto potíží bych lék bez homeopatického vyšetření. Fibromky jsou vždy projevem nějakého hlubšího problému a nevhodnou homeopatickou léčbou se ten vnitřní problém může ještě zhoršit, i když to třeba na ty fibromky bude zabírat.
Dobrý den, chci se zeptat, jestli můžu užívat homeopatika zároveň s hormonální antikoncepcí, jestli to například není kontraindikace.Moc děkuji!
2011-01-25 16:30:37
Dobrý den, pokud pomocí homeopatie léčíte potíže s menstruací, či jiné potíže týkající se ženských hormonů, tak hormonální antikoncepce může způsobovat problémy. I v jiných případech ale hormonální antikoncepci doporučuji neužívat.
Dobrý den, po pádu z motorky mám výron kotníku. Úraz se stal již před třemi týdny, ale noha stále při chůzi bolí a maličko otéká. Paní doktorka na chirurgii moc homeopatické léčbě nefandí, já s ní mám však výborné zkušenosti Dočetla jsem se že homeopatikum RHUS TOXICODENDRON 9CH je výborné na pozdější fázi léčby výronu. Nevím však jak jej správně dávkovat. Je možná rada. Předem mockrát děkuji Ivana
2011-01-24 14:02:46
Dobrý den Ivano, výborný je, ale pokud máte symptomy odpovídající tomuto léku. Z nejdůležitějších bolest v klidu, ale po rozhýbání bolest ustupuje a pomáhají teplo, např teplé obklady nebo teploz nějakého zářiče. Pokud ano, pak zkuste brát 2x denně a uvidíte, jestli je to lék správný. Pokud ne tak je nutný lék jiný.
Dobrý den,
můj 4 letý syn má zvěšené nosní mandle (asi stupeň 3). Prakticky od podzimu do začátku léta má strašnou rýmu. Vždycky ji vypipláme, už už končí a pak zase znovu. trvá to tak už 3. rok. Náš ORL lékař by doporučil vytrhnout mandle, ale protože se známe a ví že se mi do toho moc nechce, řekl že se s tím dá žít. Nemá vážnější komplikace (angíny, záněty středního ucha atd), proto váhám. Rýmy jsou ale urputné a občas hůř slyší. Může nám pomoci homeopatikum a jak dlouho může taková léčba trvat? Doporučil byste mi prosím na koho se obrátit, jsme z Prahy 5. Děkuji, Veronika Škardová
2011-01-24 10:59:09
Dobrý den paní Škardová, je potřeba celostní - konstituční léčba, tzn. podrobné vyšetření, určitě by to bylo dobré řešit, ale mandle netrhat. Hlavní je úvodní vyšetření, pak obvykle stačí jen pár kontrol, někdy třeba i jedna nebo žádná, podle vývoje, takže pokud chcete, můžete ke mě přijet na Prahu 6. Pokud to trvá 3 roky, tak to nebude vyléčené hned, ale většinou nějaké pozitivní známky toho jestli lék zabírá se projeví během pár dní.
Dobrý den,chtěla jsem se zeptat, jak dlouho je třeba brát homeopatika na rozkojení.Užívala jsem Ricinus a Agnus necelé 3 tydny.Dcerku dokrmuji, protože mám malo mléka.
Děkuji Magda


2011-01-24 09:58:36
Dobrý den Magdo, pozitivni efekt musí být patrný během pár dní, nikoliv 3 týdnů. Ricinus zabírá jen u někoho, pokud nezabere do pár dnů je potřeba vybrat lék jiný.
Dobrý den pane doktore. Kinezioložka, která má dar automatické kresby mě diagnostikovala silné zamoření organismu odpadními látkami. Potíže které mám, nebudu rozepisovat, ale bolestí nemohu ani chodit. Doporučila mě homeopatikum SPONGIA TOSTA 200ch - 3 dny 3 x 1 kul.
Je to asi 6 týdnů, potíže se mě zhoršují. Po tel. konzultaci mě bylo zděleno, že hom. zasáhlo hodně do hloubky a že někomu trvá i tři roky, než se s potíží dostane.
Ráda bych znala Váš názor. Děkuji Věra
2011-01-23 21:56:58
Dobrý den Věro, takhle to nemá být, pokud po 6 týdněch pociťujete zhoršování, tak to není dobře. Ono brát 3 dny lék o potenci 200 při hronických potížích je také hodně silná dávka. Tam jde o to podrobně probrat to co po léku následovalo. Je i možné, že to byl správný lék, ale v extrémní dávce a nebo je potřeba lék jiný.


Pro objednání na homeopatické vyšetření u homeopata Václava Hrabáka pokračujte na stránku Objednání na vyšetření nebo volejte na telefoní číslo 603 743 049

Postgraduální škola
je otevřena pro studenty a absolventy homeopatických škol.

Universum Homeopathicum