On-line poradna


Na vaše dotazy odpovídá Václav Hrabák, homeopat
Na homeopatické vyšetření se můžete objednat na e-mailu:
vaclav.hrabakvolny.cz nebo na tel. 603 743 049.
Podrobnější informace - viz Objednání na vyšetření
Odpovědi nenahrazují lékařskou péči

Pokud máte neodkladný dotaz, využijte e-mail,

lupa.gif hledat výraz ve stávajících dotazech:  

On-line poradna je dočasně pozastavena, ale je zde velké množství odpovědí na stávající dotazy, ve kterých můžete vyhledávat pomocí políčka s lupou. Pokud máte dotaz na který ve stávajících dotazech nenaleznete odpověď, pošlete ho na e-mailovou adresu uvedenou v kontaktech.zobrazení 101. - 200. z 2773 dotazů
zobrazit: předchozí dotazy - 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 - další dotazy
otázka: Dobrý den, mám panickou ataku, pomůřou mi homeopatika?? mohu se k Vám objednat?? děkuji H.
2012-09-16 15:27:20
odpověď: Dobrý den, homeopatika pomáhají při panických poruchách, můžete se objednat.
otázka: Dobrý den, dcera 16 let trpí již 3. rokem alergickou rýmou (voda z nosu),na alergologii jí nebyla prokázána žádná alergie, vyšli jen na hranici roztoči.Dcera je štíhlá,
má stále studené ruce a nohy. Mohl byste mi poradit jaký homeopatický lék by jí mohl pomoct?Děkuji Vám Žaneta
2012-09-16 00:10:25
odpověď: Dobrý den, u takovýchto dlouhodobých - chronických potížích je potřeba homeopatické vyšetření - je nutné vybrat lék individuálně.
otázka: Dobrý den, moje 5tiletá dcera má na nožičkách několik bradavic (asi z bazénu, kam chodila s MŠ). Vypalování ji hrozně bolí, tak jsem dnes zakoupila homeopatika Thuya occidentalis 15 a Antimonium crudum 9. Jednu dozu Thuya uz ma v sobe, Antimonium budu dávat 2x denně po 5 kuličkách. Jak dlouho lze tato homeopatika podávat, po jak dlouhé době by se měl objevit nějakých výsledek? Jen chci dodat, že jsme u homeopata nebyly, pročítala jsem internetové diskuse a řekla si, že homeopatiky snad nic nezkazím, spíš snad pomohu. Používám již 2 měsíce vlaštovičník, ale zatím nic nepomáhá. Děkuji za odpoveď, Andrea
2012-09-14 16:49:09
odpověď: Dobrý den, při léčbě bradavic je skutečně vhodné homeopata navštívit, je nutná celostní - konstituční léčba, protože to je vždy projev chronického problému. Rady typu "na bradavice je thuja" jsou velmi problematické a často uškodit mohou, záleží vpodstatě na náhodě. Někomu skutečně mohou tyto léky pomoct, někomu neudělají nic a někomu mohou vyvolat nějaké další potíže. Někdy může nastat i to, že bradavice mohou po léku ustoupit, ale vnitřní chronický problém to může zhoršit, což může způsobit další a závažnější zdravotní problémy.
otázka: Dobrý den, chtěla bych Vás požádat o radu. Lékárnice mi doporučila na "alergii" na slunce u moře 2 léky, ale nemohu najít nikde informaci o správném užívání. Jedná se o Sepia officinalis 9ch a Natrum muriaticum 15ch.
Předem moc děkuji
Lenka
2012-09-12 20:43:20
odpověď: Alergie jsou vždy problémem chronickým. U lidí, kteří potřebují pro léčbu svých chronických problémů nat-m nebo sepii se může sluneční alergie objevit. Ale může se objevit u lidí, kteří potřebují úplně jiný lék. Tedy - pokud jeden z těchto léků potřebujete, pak Vám s alergií může pomoct. Ale není to tak, že by to byly léky na sluneční alergii.
otázka: Dobrý den,
mám na Vás dvě otázky, dceři(5let)byly zjištěny zvětšené nosní mandle a doporučeno jejich odstranění. Nemá žádné jiné problémy jen občas spí s otevřenými ústy. Po konzultaci s lékařkou a taky homeopatkou, nám bylo doporučeno užívat 5kuliček denně Silicea 9ch. Užíváme ji už od dubna toho roku.
A dále dcera nám špatně jí, asi 2-3roky nejí vůbec maso. nejí vůbec zeleninu a ovoce málo, jí všechno suché(těstoviny, rýži, knedlíky, chleba...)málo kdy máslo, sýr, marmeládu. Na to, že tak špatně jí není podvyživená, není unavená, pouze bledá. Má málo železa(7)a ferritinu(3)(již delší dobu, asi 2roky), při posledním odběru. Bylo nám doporučeno dávat ferrum phosphoricum 9ch, ráno a večer 5kuliček, užíváme ho od srpna toho roku.
Je možné dávat homeopatika dohromady, nebo nechávat mezi nima 2hodiny, jako nám řekli?Není dávkování velké a nepodáváme jí to už dlouho, nemůže to mít nějaké vedlejší učinky?
Koupili jsme taky vitaminy marťánky s probiotiky, takže cucá jednu tabl. denně a taky jí dáva klasické dětské mléko...jsem zoufalá a nevím jak jí mám železo dodat, když ve stravě ho nemá.
Děkuji za odpověď a za radu, Soňa
2012-09-12 15:03:44
odpověď: Dobrý den, to co popisujete je problém celkové konstituce a je potřeba ji léčit celostní - konstitučně. Pokud podáváte lék (např. siliceu) měsíc a nejsou známky nějakého výrazného posunu, tak je pravděpodobné, že lék není správný. Natož jestli lék užívá skoro půl roku. Pokud nemá s nosními mandlemi nějaké výrazné potíže, tak je nežádoucí je odstraňovat, pomocí správného homeopatického léku by se měly zmenšit a zlepšit i ostatní projevy.
otázka: jeste bych chtela dodat,ze jsem slysela o nejakem homeopatikum na streptokoky..dekuji Lucka
2012-09-12 13:25:07
odpověď: Dobrý den ještě jednou, existuje nosoda streptococcinum, což je homeopatický lék přímo vytvořený ze streptokoka, ale obvykle to nebývá nejvhodnější a nejúčinnější lék obecně při streptokokové infekci.
otázka: Dobry den, je mi 23 let a za posledni rok jsem jiz dvakrat dostala infekcni onemocneni "ruze"v dolni koncetine.Poprve mi zabraly antibiotika okamzite a ted jsem dobrala a nic.nemoc stale trva.muj imunitni system je zcela oslaben a proto se chci zeptat zda by ste mi nedoporucil neco co by muj organismus treba ocistilo od tohoto bacila nebo pomohlo.dekuji Lucka
2012-09-12 13:20:56
odpověď: Dobrý den, imunitní systém můžete doplnit různými bylinkovými výtažky, ale u opakovaných infekčních onemocnění je vhodná přímo celostní - konstituční homeopatická léčba. Antibiotika často infekční potíže pouze dočasně potlačí, ale přitom oslabí imunitní systém.
otázka: Dobrý den,

prosím o radu pro mého 2 letého syna. Od narození málo jedl, měl reflux a s tím spojené časté zvracení. Nyní ve dvou letech váží 10,50 kg, každé krmení je provázeno křikem a nechutí k jídlu. Všechna vyšetření jsou negativní, reflux již odezněl. Byla by možná homeopatická léčba?

Děkuji
Štěpánová
2012-09-12 12:46:28
odpověď: Dobrý den, u takovýchto chronických potíží s příjmem potravy u dětí je homeopatická léčba účinná, je však potřeba homeopatické vyšetření a výběr individuálního léku.
otázka: kolik tabletek homeopatického léku Hekla lava na bolest patní ostruhy
2012-09-11 09:22:05
odpověď: Dobrý den, při jakémkoliv užívání homeopatika pro jednu dávku stačí 1 kulička. Tím, že se užije více kuliček se nezvýší dávka.
otázka: pomuze causticum ch9 na zanet v rameni? diky
2012-09-10 18:27:23
odpověď: Dobrý den, někomu ano, většině ne, záleží na symptomech.
otázka: Dobrý den, mám 5 měsíčního chlapečka a trpíme atopickým ekzémem. Paní doktorka na kožním nám předepsala zinkovou mast a pak mast na promazání. Po týdnu se situace moc nezlepšila a tak nám byly doporučeny kortikoidy. Ty dávat nechci. Chci se zeptat, zda existuje nějaké homeopatikum, které by nám pomohlo. Děkuji Brablcová
2012-09-10 11:43:11
odpověď: Dobrý den, homeopatie je účinná při léčbě ekzémů, ale je vždy potřeba homeopatické vyšetření a celostní - konstituční léčba.
otázka: Dobrý den, mám 3 měsíčního chlapečka, často si tře ručičkama obličej a tahá si za uši, neustále je poškrábaný až do krve (ačkoliv mu často stříhám nehtíky) Začíná si také strkat pěstičky do pusinky a slintat a tak nevím zda už to může znamenat růst zubů.. A jestli to škrábání a tření obličeje patří též k tomu. Dásně se mi nateklé nezdají. Můžu vyzkoušet nějaké homeopatikum? Děkuji za radu.
2012-09-07 11:46:27
odpověď: Dobrý den, z toho co píšete nelze nic usoudit, může to být projev nějakého svědění, tedy např. počínající ekzém. Bylo by potřeba homeopatické vyšetření.
otázka: Dobrý den, syn 4 roky je objednán na odstranění nosní mandle. Začal užívat silicea 15Ch ob den 3 kuličky. Po měsíci a půl je bez příznaků - dýchá nosem a je OK. Operaci tedy zruším. Jenom potřebuji odpověď - jak dlouho by měl ještě siliceu užívat. Mám ji postupně pozvolna odebrat nebo ji už nemusí užívat nárazově. Případně je nutné zopakovat a kdy ? Děkuji za odpověď.Klarová
2012-09-07 11:16:59
odpověď: Dobrý den, pokud mu silicea takto pomohla, pravděpodobně je to jeho konstituční lék. Pokud tedy má ještě nějaké zdravotní potíže, bylo by vhodné v užívání pokračovat. Pokud je ale jinak bez jakýchkoliv potíží, již není proč dál lék užívat.
otázka: Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je možné užívat kombinaci homeopatik ricinus communis 5CH a sédatif. Jsem krátce po porodu a nějak mám problém s tvorbou mléka a jsem značně nervozní. Po prvním porodu jsem prodělala poporodní depresi a nerada bych, aby se to opakovalo. Předem děkuji za odpověď.
2012-09-07 10:36:07
odpověď: Dobrý den, kombinované léky jako sedatif bych nedoporučoval užívat při delší dobu a při opakovaných problémech, je to pouze dočasné a přechodné řešení. Vhodnější je zvolit lék přímo podle konkrétních potíží.
otázka: Dobrý den, moje dcerka (1,5 roku) se v poslední době (cca 2 měsíce) začala v noci budit a plakat (do té doby spala bez problémů sama v pokojíčku celou noc). V lékárně mi doporučili sirup Sedalia. Dávkování je prý 5ml ráno a večer. Chtěla bych se zeptat, zda je stejné dávkování pro tak malé dítě i pro dospělého a jestli tento sirup nemůže mít nějaké vedlejší účinky (případně jestli se stav nemůže ještě zhoršit). Nyní ho bere tři dny a zlepšení zatím nevidím. Spíš se mi zdá, že je trošku více neklidná... Může to být tím? Děkuji
2012-09-03 13:55:34
odpověď: Dobrý den, užívání těchto kombinovaných přípravků je problematické, zvláště u dlouhodobých potíží. Pokud se po léku cokoliv zhoršilo, tak ho ihned vysaďte.
otázka: dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda existuje nějaký lék na nadměrné ochlupení u ženy, nejvíce v obličeji. Děkuji Růža
2012-09-02 12:00:20
odpověď: Dobrý den, takových léků je více, je potřeba vybrat lék podle celkové konstituce. Pro výběr vhodného léku je potřeba vyšetření.
otázka: jak působí arnika montana 09ch na psychické obtíže
2012-09-01 10:32:39
odpověď: Dobrý den, pokud někdo má psychické potíže, na které potřebuje arniku, pak mu tento lék pomůže. Na potíže, na které je potřeba jiný lék působit nebude, případně může nějaké potíže vyvolat.
otázka: Dobrý den, již 10 let po ženské operaci trpím na návaly.nyní užívám Lachesis mutus 30CH 5gr.denně, zlepšení nastalo, ale malé.Jak dlouho můžu tento lék užívat? děkuji za odpověď Eva.
2012-08-31 13:42:28
odpověď: Dobrý den, to je relativně vysoká dávka, pokud Vám to pomáhá jen málo, pravděpodobně to není správný lék, pokud byste ho užívala dál, pravděpodobně časem přestane působit a nebo nějaké potíže naopak vyvolat. Spíše by bylo vhodné nalézt vhodnější lék.
otázka: Dobrý den. Dočetla jsem se,že STAPHYSAGRIA 9CH je v hodné léčivo při zánětu močového měchýře. Chtěla bych se zeptat,zda to je možné. Děkuji za odpověď Mišková
2012-08-31 10:55:50
odpověď: Dobrý den, při zánětu močového měchýře je staphysagria jeden z relativně častých léků, což znamená, že může zabírat cca při 15% případů.
otázka: Dobrý den,

naše 11ti týdenní miminko trpí již od 3. týdne zánětem očíčka - projevuje se to žlutým hustším hnisem v oku. Oko je zarudlé a hnis se neustále vytváří. Někdy méně, jindy více. Kapali jsme ocuflash, oftamosepthonex a také týden brali antibiotika. Nic moc nepomáhá, nebo jen krátkodobě. Před výplachem slzných kanálků, které vnímám jako poslední možnost, bych zkusila nějaká homeopatika. Načetla jsem, že vhodná by mohla být
-PULSATILLA 9 CH - 3x denně 1 dávku roztoku
-CALCAREA CARBONICA 9 CH - 3x denně 1 dávku roztoku
-KALIUM BICHROMICUM 9 CH - 3x denně 1 dávku roztoku

Můžete mi říci co z toho byste doporučoval nebo zda nějaká jiná homeopatika?

Děkuji ŽÍLOVÁ
2012-08-31 08:53:12
odpověď: Dobrý den, podle toho co popisujete je relativne pravděpodobný lék pulsatila. Zkusil bych pouze samotný tento lék a uvidíte, jestli zabere. Pokud by do cca 3 dnů nedošlo ke zlepšení, tak je pravděpodobně potřeba jiný lék, bylo by ho nutné vybrat podle podrobnějších symptomů.
otázka: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jakému homeopat. léku odpovídá, že vystrkuje nohy z pod peřiny?děkuji danh
2012-08-31 08:44:26
odpověď: Dobrý den, typické je to u Sulphuru, což je velmi horkokrevný lék, ale vpodstatě to může být u jakéhokoliv horkokrevného léku.
otázka: Dobry den, chtela bych zeptat jestli je mozne se u Vas vysetrit na nadorove onemocneni? Moje maminka, v duchodovem veku, mysli ze ma nador prsu. Mammografii se obavam, protoze sama muze zpusobit rakovinu... Muzete prosim napsat taky, kolik shruba by takove vysetreni stalo? Dekuji mockrat!
2012-08-28 14:17:53
odpověď: Dobrý den, pomocí homeopatického vyšetření nelze určit, zda-li se jedná o zhoubný nádor. Je pravda, že vyšetření mamografem není bez rizika, existují šetrnější metody, z lěkařských metod například magnetická rezonance.
otázka: Dobrý den,velmi moc vás prosím o radu.Mám 17 letou dceru,která má velmi nepravidelnou menzes.Již ji nemá 23 měsíců.Neustále chodíme k paní gynekoložce,ale bez výsledků.Dcera měla léky,ale bez výsledků.Mám pocit je že to velmi nenormální a musím podotknout,že já měla menzes normálně ve 13 letech.Sice silnou a s velkými bolestmi,ale měla.Mohu vás poprosit jak tuto situaci řešit.Nebo radu jaké homeopatika by byly dobré.Za vaši odpověd předem moc děkuji Michaela
2012-08-26 13:45:20
odpověď: Dobrý den, tyto potíže je možné řešit homeopaticky, ale je potřeba homeopatické vyšetření a celostní - konstituční homeopatická léčba.
otázka: Dobrý den,
mohu užívat ricinus ch5 dvakrát za den 3 kuličky, když pak za dva dny mám více mléka, s užíváním přestat; mlíčko však vydrží tak na 4-5 dnů, pak je ho zase méně - mohu opět využít ricinus? Děkuji za radu
2012-08-25 16:36:49
odpověď: Dobrý den, lepší by bylo užívat lék jen jednou denně, pak by množství mléka nemuselo tak kolísat, ale vždy, pokud mléka ubývá, můžete opět ricinus vzít.
otázka: Dobrý den, začátkem letošního roku byla mému synovi (32 let) diagnostikována nemoc sarkoidoza, prošel veškeré vyšetření k určení stupně postižení. Postiženy má plíce 2. stupeň, užívá kortikoidy. Ze zkušenosti jiných pacientů jsem zjistila, že užíváním kortikoidů dochází k častějšímu opakování ataky nemoci. A proto se chci zeptat, jestli jsou nějaké zkušenosti s léčením sarkoidozy pomocí homeopatik. Nebo je už pozdě jestliže užívá kortikoidy nebo by mohl užívát obojí? Děkuji za odpověď. Mirka
2012-08-16 13:19:35
odpověď: Dobrý den, pomocí homeopatie je léčba možná i současně s užíváním kortikoidů. Teprve tehdy, pokud se celkový zdravotní stav při užívání začne zlepšovat, je možné postupně se souhlasem lékaře postupně dávky kortikoidů snižovat.
otázka: Dobry den, zdravo sa stravujem, nepijem mlieko, ani nejem ziadne mliecne vyrobky iba potraviny rastlinneho povodu. Uzivam lieky Sanuvis, Joalis- gynoDren, UrinoDren, čipky exmykehl D4, thuya occidentalis, sankombi D5 a stale ma trapi mocovy mechur, zapal, neskor mykoza a teraz aj nejaky denny bezfarebny vytok zistili ze mam bakteriu enterococcus faecolis a candida albicans a neviem co mam dalej robit nechcem uzivat antibiotika iba cisto homeopatiu. Poradite mi co by mi pomohlo? Mam si kupit spirulinu, chlorellu a kelp, pomoze to??
2012-08-13 11:45:25
odpověď: Dobrý den, užíváte současně hodně léků, uvedené potíže mohou i tyto léky způsobovat, pokud jsou užívány nesprávným způsobem. Bylo by potřeba homeopatické vyšetření.
otázka: dobrý den, můj syn 2 ROKY a ma bradavice, a fak nevime co mam dilat, a doktorka rikala dusik dusik ale fak ne pomaha
tak prosim muzete pomaha!!!!!
2012-08-09 12:12:59
odpověď: Dobrý den, u bradavic je vždy potřeba celostní - konstituční léčba, tzn. je potřeba homeopatické vyšetření.
otázka: Dobrý den, mám 3-letého syna, který je velmi živý, ale ne hyperaktivní. Slyšela jsem, že existuje nějaký sirup nebop kapky, keré by ho mohly nějakým způsobem zklidnit. Mohl by jste mi poradit? Děkuji Matyášová
2012-08-08 13:27:37
odpověď: Dobrý den, pravděpodobně máte na mysli sedalii, ale při dlouhotrvajících potížích to nedoporučji užívat. Pokud by to mělo nějaký účinek, tak praděpodobně pouze krátkodobý. Pokud je ta "živost" skutečně nadměrná, tak je potřeba homeopatické vyšetření.
otázka: DObrý den Vám přeji, obracím se na Vás s dotazem. Momentálně jsem v 26TT, po císařském řezu v dubnu 09 mám nyní ztenčenou děložní stěnu v místě jizvy, na cca 3-4 mm, takže docházím na častější kontroly a zajímalo by mne, či lze nějak pomoci homeopaticky? Dnes mi ke všemu volali z Podolí, že v krevních testech na protilátky mi vyšly testy pozitivně a v pondělí jdu na další podrobnější test. Dle výsledku podrobného se uvidí co dál,... Já mám krev Brh-, v prvním těh se nám právě s mimikem smíchala krev, došlo k "fetamaternální transfuzi", dcerka má krev Brh+. Nevím sice momentálně přesnou hladinu protilátek, do jisté míry je to unosné, ale je prosím možnost to také nějak homeopaticky "udržet"? Předem Vám děkuji za radu, odpověď. S přátelským pozdravem Martina.
2012-08-07 11:21:08
odpověď: Dobrý den, bylo by potřeba více informací, z toho co píšete nelze jednoznačně odpovědět.
otázka: Dobrý deň,mám 9 ročného syna a od detstva sa mu objavujú tzv.sťahovavé tiky.Sú väčšinou v hlasovom prejave(hm-knutie,alebo zakašlanie za každým slovom aj viackrát).Má diagnostikované aj ADHD syndróm. Na tiky bral rôzne lieky (Tiapridal,Strateru,Risperidon).Nechcem aby to z neho urobilo zeleninu... Prosím vás poradte mi, existuje na tento problém nejaký homeopatický liek ako náhrada týchto liekov? Súrne potrebujem poradiť.Ďakujem Kristína
2012-08-06 18:50:03
odpověď: Dobrý den, tiky pravděpodobně souvisí s ADHD a je to možné řešit pomocí homeopatie. Pokud je vybráno správné homeopatikum, nefunguje to jako náhrada zmíněných alopatických léků, ale skutečně ADHD léčí, tzn. nefunguje to pouze jako utlumovací léky.
otázka: Dobrý den. Obracím se na Vás s prosbou o radu. Denně vypiju mnoho čisté vody, jen v práci 2litry ale na toaletu chodím velmi málo. Když se blíží menstruace(týden dopředu) tak to je zas tak, že se napiju a hned letím na toaletu. Ikdyž mám nohy vyvýšené a moc piju, těžknou mi lýtka a po práci je mám hodně nateklé. Hledám, už dlouho na netu, jaké homeopatika bych mohla vyzkoušet aby se mi ulevilo od vodnatých lýtek. Máte nějakou radu? Předem mnohokrát děkuji. Ivča
2012-08-06 15:21:14
odpověď: Dobrý den, to je chronický problém, homeopatie by Vám měla pomoct, ale je potřeba homeopatické vyšetření.
otázka: Dobrý den, mám opakované výtoky z pochvy a objevila se mi i kondylomata dá se to léčit homeopatiky? Děkuji za odpověď
2012-08-05 18:56:30
odpověď: Dobrý den, ano, ale u jakýchkoliv chronických potíží je potřeba homeopatické vyšetření a celostní - konstituční léčba.
otázka: Dobrý den.Můžete mi prosím poradit,zda a jak lze užívat arniku při plánovaném chirurgickém stomatologickém zákroku?Jde o vyříznutí zubu moudrosti.Předem děkuji.
2012-08-05 00:34:25
odpověď: Dobrý den, co nejdříve po zákroku je vhodná 1 dávka (1 až 2 kul.) Arniky 30ch, pokud by to bylo ještě další den bolestivé tak dávku zopakovat (a případně pokračovat 1x denně do zmírnění potíží). Při čemkoliv neobvyklém vysadit. Pokud by rána hodně krvácela, je vhodnější Calendula.
otázka: Pekný deň, pán doktor,
dá sa liečiť homeopatiou začínajúca rosacea? Prípravky z lekárne určené nato vyvolali pravý opak. Štípe z nich tvár...
2012-08-04 22:45:05
odpověď: Dobrý den, ano, ale jako u jakýchkoliv jiných chronických potíží je potřeba homeopatické vyšetření.
otázka: Dobrý den,
má dcera 10let má problémy se spánkem pokud nespí doma. V cizím prostředí se budí a nemůže spát. jsou na to nějaká homeopatika? Díky za odpověď Jana srovnalová
2012-08-02 14:15:09
odpověď: Dobrý den, pokud je to opravdu výrazný problém, pak je to možné řešit celostní - konstituční léčbou.
otázka: Dobrý den,mám patní ostruhy je možné používat Hekla lava 15ch,děkuji za radu Marie
2012-07-31 21:39:20
odpověď: Dobrý den, o tom je tady mnoho starších dotazů, vyhledejte je pomocí políčka s lupou.
otázka: Dobrý den, dcera 6 let už asi měsíc neustále pokašlává, stěžuje si, že ji zlobí hleny, začne to hned po ránu a je to během celého dne. Trochu se to zhoršilo před 2 týdny, zkoušela jsem dávát ACC Long na vykašlávání, ale bez efektu. Do toho dostala angínu, brala penicilín, ale kašel přetrvával, zkoušela jsem i štávu z cibule, nebo směs bylin na kašel tuším od Grešíka...bez efektu. Žádné z homeopatik na kašel mi podle popisu nesedí - můžete mi prosím něco poradit? Moc děkuji.
2012-07-31 21:06:31
odpověď: Dobrý den, bylo by potřeba vyšetření, je možné, že je to nějaký dlouhodobý akutní problém a nebo součást chronického problému. V obou případech je ale potřeba vyšetření, pokud tomu neodpovídá žádný z Vámi prostudovaných léků.
otázka: Dobrý den, chtěla bych se zeptat na užití Thuya 9 před očkováním dítěte Hexavakcínou z důvodu zabránění nežádoucích reakcí po tomto očkování.
Děkuji za odpověď.
2012-07-26 17:40:11
odpověď: Dobrý den, thuja není obecná ochrana před očkováním, ochrání pouze toho, kdo tento lék potřebuje jako chronický lék, tedy je to jeho celostní - konstituční lék. Jako ochrana před očkováním je vhodné homeopatikum vyrobené přímo z dané vakcíny.
otázka: Dobrý den, trpím opakovaně vaginální mykozou, vím, že je to složitější problém, dá se léčit nějakými homeopatiky? HP
2012-07-26 06:39:25
odpověď: Dobrý den, ano, ale u jakýchkoliv chronických potížích je nutné homeopatické vyšetření a celostní - konstituční homeopatická léčba.
otázka: Dobrý den,
prosím o radu. Na doporučení lékařky - neuroložky jsem začala užívat tablety a mast traumeel. Na internetu jsem se dočetla, že užívání těchto přípravků není vhodné při autoimunitním onemocenění. Léčím se několik let se štítnou žlázou, byla mi diagnostikována snížená funkce a autoimunitní onemocnění štítné žlázy. Mám přestat užívat homeopatikum?
Děkuji za odpověď
Hanka
2012-07-25 19:08:28
odpověď: Dobrý den, tyto kombinované preparáty nedoporučuji při dlouhodobých potížích užívat i bez autoimunitním onemocnění.
otázka: Dobrý den, ráda bych se zeptala jaký homepatický lék je na kožní fibrómky. Předem děkuji.
2012-07-24 14:16:36
odpověď: Dobrý den, kožní výrůstky nejdou léčit odděleně jako samostatný problém, vždy jeto součást nějakého hlubšího zdravotního problému, je to potřeba léčit celostně - konstitučně, tzn. je potřeba homeopatické vyšetření.
otázka: Dobrý den, pětiletý syn má od května rýmu a v červnu se přidal kašel, v prvních týdnech dávivý a jen po ránu. Momentálně už lépe odkašlává, a to přes celý den, ale je stále velmi zahleněný, hlasitě dýchá a sedlo mu to na průdušky. V noci spí klidně, nekašle, nesmrká, dýchá ústy. Z homeopatik bere už několik týdnů: Manganum, Antimonium tartaricum 15CH, Pollen de Gramines 30CH na pylovou alergii a Calcaceru phosphoricu 15CH, ale přesto mu to sedlo na průdušky, takže nakonec alergolog předepsal Xyzal a Lontermin na rozšíření průdušek. Podle homeopatky se tím ale zhorší odkašlávání a homeopatika nebudou dost účinná. Syn začíná být stále plačtivější a unavenější z toho obtížného dýchání a bojím se komplikací. Jaká homeopatika zvolit v této situaci? Děkuji.
2012-07-23 15:26:09
odpověď: Dobrý den, pokud je to takový dlouhodobý problém, kombinace homeopatik obvykle nepomůže, raději bych je dál neužíval a našel si homeopata, který dělá klasickou homeopatii (tzn. celostní - konstituční, podle symptomů vybere jeden konkrétní lék, který bude problém léčit.)
otázka: Dobrý den, existují homeopatika na zlepšení zraku, mám problém se sítnicí, doktoři si moc nevědí rady, občas se mi objeví vlnka, která se prý zajizvý, hodně pigmentu, užívám lutein na sítnici, děkuji
2012-07-23 13:21:12
odpověď: Dobrý den, pokud je too chronický problém, je potřeba homeoaptické vyšetření. Homeopatie by měla pomoci (přestože si lékaři nevědí rady).
otázka: Dobry den, je mozne homeopatiky lecit bakterialni vaginozu? Dekuji.
2012-07-23 09:16:27
odpověď: Dobrý den, pokud je to dlouhodobý problém, je potřeba homeopatické vyšetření a celostní - konstituční homeopatickou léčbu.
otázka: Dobry den,muj 4,5 mesicni syn dostal na zmirneni reakci po ockovani hexou homeopatikum Thuya Occidentalis 30CH 5 kulicek den pred,v den ockovani a den po,ale bez homeopatickeho vysetreni.Je to v poradku?Prvni davku mel bez horecky,ale byl spavy,hadrovy,s prujmem a mel 4krat jecivy, par minutovy plac.Druhy dotaz-co muzu davat na imunitu 4,5 mesicnimu a 5 letemu diteti a kojici matce?Starsi ma anginu,mladsi kycha,pokuckava,ma studene nozky.Dekuji moc! Petra
2012-07-20 23:41:26
odpověď: Dobrý den ještě jednou, viz odpověď na předchozí dotaz. Pokud jsou děti zdravé, tak v období častých nachlazení lze podávat např. echinaceu. Pokud je někdo často nemocný, pak je potřeba celostní - konstituční homeopatická léčba. Pokud je někdo zrovna akutně nemocný, tak jde podat homeopatikum přímo podle konkrétních symptomů, podpořit imunitu lze dalšími prostředky - např. dostatek zinku, vitamínu C, tekutin...
otázka: Dobry den,muj 4,5 mesicni syn dostal na zmirneni reakci po ockovanit homeopatikum Thuya Occidentalis 30CH 5 kulicek den pred,v den ockovanita den po.Bez homeopatickeho vysetreni.Je to v poradku?
2012-07-20 23:27:05
odpověď: Dobrý den, pokud nemá nějaké zdravotní problémy, není pro prevenci poškození potřeba vyšetření. Ale thuja není lék, který by působil preventivné proti očkování, zabírá jen u těch, kteří thuju potřebuj jako lék (k čemuž už vyšetření potřeba je). Nejvhodnější a nejúčinější ochrana proti následkům očkování (ke které není potřeba vyšetření) je homeopatikum vyrobené přímo z očkovací látky
otázka: DOBRÝ DEN, PROSÍM, CHTĚLA BYCH SE ZEPTAT JAK SE HOMEOPATIKA UŽÍVAJÍ. MYSLÍM, PŘED JÍDLEM , PO JÍDLE, ROZPUSTIT V ÚSTECH, POLIKAT A ZAPÍT VODOU?

PŘEDEM DĚKUJI ZA ODPOVĚD.
S POZDRAVEM BÁNERTOVÁ JANA
2012-07-19 16:25:55
odpověď: Dobrý den, homeopatika působí na sliznici v ústech, je vhodné alespoň 1/2 hodniny před užitím nejíst a nepít nic kromě vody, aby v ústech nebyla nějaká chuť. Ale v akutních případech, kdy je potřeba podávat lék častěji to není nutné dodržovat tak striktně. Homeopatikum se nechává volně rozplynout pod jzykem, nepolykat.
otázka: Dobrý den,je nějaké homeopatikum proti nystagmu, tvorbě pigmentu v oku a zlepšení zraku ? Děkuji
2012-07-19 01:43:46
odpověď: Dobrý den, u takovýchto chronických potížích se zrakem je potřeba homeopatické vyšetření.
otázka: Dobrý den již 4 roky se snažím otěhotně. Má diagnóza jsou polycystické vaječníky. Je možné při užívání homeopatik přirozeně otěhotnět? Nechci jít na IVF jak mi doporučila gynekolog, tvrdí že je to jediná cesta k otěhotnění v mém případě. Děkuji
2012-07-17 12:55:54
odpověď: Dobrý den, otěhotnět při polycystických vaječnících je možné úspěšně za pomoci homeopatie. Ale při takovýchto potížích je nutná celostní - konstituční homeopatické léčba.
otázka: Dobrý den,můžete mi prosím poradit homeopatika na neurovegetativní labilitu a motání hlavy? Moc děkuji
2012-07-15 22:30:44
odpověď: Dobrý den, to jsou chronické zdravotní potíže, je potřeba osobní homeopatické vyšetření a celostní - konstituční homeopatické léčba.
otázka: Dobrý den, rodila jsem třikrát a průběh porodu byl vždy stejný: jeden den mi praskla voda, začaly kontrakce (při každém porodu horší a horší, při posledním tak silné, že jsem nevěřila, že to přežiji), ale dítě se narodilo až cca za 30h. Jedno dítě nám zemřelo (narodilo se mrtvé) a chtěli bychom další dítě. Z dalšího porodu mám ale strašný strach. Můžete mi poradit homeopatika, která by mi nějak usnadnila porod? (Zintenzivnění kontrakcí od prasknutí vody, snížení bolesti?). Děkuji.

2012-07-15 17:24:32
odpověď: Dobrý den, jako příprava na obvyklé porody, je vhodné užívat např. lék caulophylum, ale pokud jste měla takto komplikované porody, tak bych doporučoval to resit s homeopatem osobně, je možné, že podle průběhů předchozích porodů by bylo možné vybrat nějaký specifičtější lék, který by pomohl lépe.
otázka: Dobrý deň, viete mi niečo poradiť pre malého 21 mes. synčeka, ktorý býva často prechladnutý zhruba raz za 3-4 mes.sa to opakuje sopliky a kašeľ so silným zahlienením býva to ždy z prechladnutia viete niečo poradiť nato aj hlavnie na odhlienenie? A ešte sa chcem spýtať ako dlho brať homeopatiká pri týchto bežných ochoreniach koľko dní max. a po koľkých dnoch ked nezaberie nič prejsť na riadne lieky. ďakujem Ps: ešte mi niečo poradte na nízky tlak sprievodne prejavy závrate hučanie v ušiach slabosť unava mihotanie pred očami.............Ďakujem a želám všetko dobre
2012-07-13 13:24:20
odpověď: Dobrý den, časté prochladnutí znamená oslabenou imunitu a je potřeba celostní - konstituční homeopatická léčba, tzn. absolvovat homeopatické vyšetření. A v případě závratí atd. je také potřeba homeopatické vyšetření, je to chronický problém a je také nutní celostní - konstituční léba.
otázka: Dobrý den, na konci července odjíždím na půlroku do Indie a dočetla jsem se na vašich stránkách o homeopatickém léku nosoda proti malárii. Chtěla jsem se zeptat na jeho cenu a momentální dostupnost a také zda-li je nutné vyšetření. Je mi 36 let, homeopatika ani klasické léky neužívám a nemám žádné zdravotní problémy. Moc děkuji, Petra
2012-07-13 12:28:07
odpověď: Dobrý den, je možné ho objednat například z Anglie (helios.co.uk). Není potřeba vyšetření a je vhodné to přesto probrat s homeopatem, který se malarickou profylaxí zabývá, užívání není úplně jednoduché a záleží na reakci na jednotlivé dávky, je to vhodné podrobně probrat a vysvětlit.
otázka: Dobry den.Koupila jsem si na alergiji ne slunce natrum muriaticum 30ch.Chtela bych se zeptat na davkovani a jestli je opravdu tenhle prostredek urcen na muj problem?Dekuji
2012-07-12 23:16:16
odpověď: Dobrý den, lidé, kteří potřebují lék Natrum muriaticum často trpí alergií na slunce, ale mnoho lidí, kteří potřebují jiné léky mohou také trpět alergií na slunce. Takže pokud náhodou tento lék potřebujete tak Vám může pomoct, ale pokud ho nepotřebujete, tak by Vám to mohl třeba i zhoršit. Pokud ho chcete zkusit, tak velmi opatrně.
otázka: Dobrý den.Můj dnes téměř 3letý syn má od svých 8mi měsíců molusky.Vyškrabávání (10krát!)nepomohlo,tak jsme zkusili Thuji.Nevím,jestli zabrala ona,ale na podzim jako když mávne proutkem a molusky zmizely. V zimě nic a další léto opět.takhle se to opakuje pořád.Tentokrát se mi zdá,že jsou molusky zakrnělé,ale zato červené jakoby zapálené ve skupinkách zvl.na zádech.To předtím syn neměl.Může to souviset s teplým počasím a s pocením?V zimě a na jaře je čistý,ale jak nastanou vedra,je obsypaný.Chtěla bych se molusek zbavit úplně a ne jenom přes zimu.Děkuji Michaela.
2012-07-09 23:59:56
odpověď: Dobrý den Michaelo, spíše bych doporučil homeopatické vyšetření, homeopatika, která nejsou správně vybraná mohou pozměnit symptomy a někdy po odeznění některých symptomů naopak vyvolat nové. Proto bych doporučil již Thuju neužívat a probrat to osobně s homeopatem, který dělá celostní - konstituční homeopatickou léčbu.
otázka: prosím o radu..mám svalovú cervikálnu distoniu svalov,tras v hlave,ruky sa mi trasú,neviem čo zo sebou,nemá mi kto poradiť,hladám šťastie a verím že mi niekto pomôže.aké homeopatiká by mi mohli zabrať a kde ich kúpiť?prosím..dakujem velmi pekne za radu....
2012-07-09 21:33:07
odpověď: Dobrý den, u takovýchto potíží je nutné hmeopatické vyšetření.
otázka: Dobrý den, mám po resekci zubu drážděný trojklanný nerv. Nespíš ho dráždí cévka u kořenu nosu.Mohl by jste mi prosím poradit nějakou homeopatickou léčbu?Předemděkuji MM
2012-07-09 14:14:49
odpověď: Dobrý den, mohl(a) byste zkusit Hypericum např. 9ch 2x denně, pokud by do několika dnů nebylo patrné žádné zlepšení, tak již neužívejte. V případě zlepšení užívejte podle potřeby, v případě čehokoliv neobvyklého vysadit.
otázka: Dobrý den,prosím o radu. Před třemi měsíci jsem vysadila HA po 20 letech. Měsíc užívala Folliculimum 15 a ted již druhý měsíc Guna Fem. Menstruace se mi hned obnovila pravidelná po 28 dnech,cítím se dokonce lépe než při HA,ale už potřetí v cyklu se mi 10.-13. den od začátku menses objevují mírné bolesti v podbřišku,hlavně při dosedání,třetí den zmizí, když se objeví ovulace.Jinak žádně jiné problémy.Nevím,zda mám ještě užívat Gunu.Děkuji za odpověď.
2012-07-07 16:40:51
odpověď: Dobrý den, přestože se po vysazení HA mohou zhoršit nějaké fyzické projevy, obvykle se všichni cítí lépe. Doporučil bych přestat užívat cokoliv a počkal bych, jestli se bude problém opakovat. Pokud ano, tak je vhodné homeopatické vyšetření a výběr konkrétního homeopatického léku.
otázka: dobry den,je mi 53 let a mam rozaceu na obliceji,prosim poradit
2012-07-01 20:42:59
odpověď: Dobrý den, je potřeba homeopaticé vyšetření.
otázka: Dobrý den, žena byla s dcerou (má prokázanou alergii na pyl,kvetoucí trávy a prach) u homeopatky která předepsal následné užívání dvou kuliček ALLIUM CEPA AKH.

1. Alespoň 15 minut nepijte
2. První den užijte 1 kuličku, vycucat, druhý den sdělte mi reakci (telefon, e-mail)
3.Ředění. Vložte 1 kuličku do čisté skleničky od přesnídávky a nalejte do 80% vodu. Nechejte rozpustit a pak zavřete a skleničkou bouchnete 40x do dlaně. Následující 3 dny podávejte 1 čajovou lžičku tohoto ředění.
4. Čtvrtý den vylejte obsah a 0,5 cm nechejte ve skleničce. Dolejte čistou vodou a zvřete, znovu bouchněte 40x do dlaně. Hned zase odlejte obsah pryč a jen 0,5 cm nechejte. Znovu dolejte vodou a zavřete. 40x bouchněte do dlaně. Nyní máte hotovo 3. ředění. Ředění podávejte 3 dny po 1 čajové lžičce.
5. Lahvičku s ředěním uchovávejte v ledničce
6. V případě dotazů volejte

Tak prosím o radu. Zdá se Vám tento postup něčím zajímavý nebo jde o normální praxi? Děkuji za komentáře a poznatky.
2012-06-28 06:29:50
odpověď: Používání homeopatik AKH není klasická homeopatie, osobně bych se raději homeopatům, kteří je používají vyhnul. Homeopatika je možné podávat různými způsoby, popsaný způsob je možný, ale u alergie, při které je potřeba celostní - konstituční léčba, je popsané podávání podle mého zbytečně složité.
otázka: Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat jestli by bylo možné homeopatiky ovlivnit dovyvinutí kyčelního kloubu u psa.Jedná se o to že jsme dělali RTG kyčlí u 12 ti měsíčního psa. Kyčle sice nebyly špatné, ( žádné artrotické změny ),ale kloubní hlavice neseděly tak těsně v jamce jak bychom si přáli a tvar kloubní hlavice také ještě nebyl ideální. Veterinář řekl, že vzhledm k nízkému věku psa je ještě možné, že vše ještě trochu doroste a zpevní. Doporučil opakovaný RTG za 3 měsíce.
Homeopatika u psů s úspěchem používáme ( v jiných případech ) a tak bychom to rádi zkusili i nyní.Pokud byste nám mohl něco doporučit tak budeme rádi.
Děkujeme
2012-06-26 09:47:12
odpověď: Dobrý den, zkuste to konzultovat s nějakým homeopatem, který dělá veterinární homeopatii.
otázka: Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou, zda by jste mi sdělil, jestli je vhodné užívání homeopatik pro kojence. Mám syna (1 měsíc) a začaly ho trápit křeče (prdíky), se stoličkou problémy nemá. Ale takřka po každém jídle se dostavují křeče, kdy nemá sílu všechny nahromaděné plyny dostat z tělíčka ven a my s tím někdy bojujeme až do dalšího kojení (cca 3 hodiny) a pak to jede na novo. Vyzkoušeli jsme takřka vše (masáže bříška, cvičení s nožičkama, polohu tygříka, polstřářek s pecičkama - ten celkem pomáhá a také jsme vyzkoušeli kapky - Sab simplex, Espumisan, Baby calm a infacol). Nyní synovi podávám před každým jídlem Baby calm, což je na přírodní bázi. Velice vám děkuji za vaši radu týkající se případně, vhodného, homeopatika na tyto potíže. S pozdravem Lenka K.
2012-06-25 17:54:29
odpověď: Dobrý den, k výběru léku jsou potřeba nějaké další podrobnosti, není jeden univerzální lék, který funguje u všech případů.
otázka: Dobrý den,můj 2,5 letý syn trpí opakovanými laryngitidami.Můžete mi doporučit něco jako prvenci?Děkuji.Romana V.
2012-06-25 14:22:52
odpověď: Dobrý den, pokud se opakují nějaké infekce, je to problém celkové imunity a je potřeba vybrat celostní - konstituční homeopatický lék na základě homeopatického vyšetření.
otázka: Dobrý den,po roku vysazuji antidepresiva.Chtěla bych užívat homeopatika,aby se mi nevrátli moje potíže.Poradíte jaké?
2012-06-23 00:55:08
odpověď: Dobrý den, u psychických potíží je nutné osobní homeopatické vyšetření, homeopatika na rozdíl od antidepresiv moho léčit skutečnou příčinu potíží. Ale je nutné vybrat správný - konkrétní lék pro daného člověka.
otázka: Dobrý den, jsem těhotná a uvažuji o homeopatikách určených na přípravu k porodu, rekonvalescenci po porodu a podporu kojení, případně řešení problémů s kojením. Mám však prokázán lehký trombofilní stav - heterozygot mutace C677T v genu pro MTHFR, trpím na varixy. Můžu homeopatika i přesto užívat? Děkuji, Dita
2012-06-22 12:04:55
odpověď: Dobrý den, z léků kolem porodu - Caulophylum by neměl být problém, jen opatrně s Arnicou, případně Calendulou - neužívat žádný z nich preventivně před porodem (mohou ovlivnit krvácivost při porodu), po něm by to neměl být problém.
otázka: Dobrý den chtěla bych se zeptat jestli se s bradavicemi na chodidlech mohu koupat v bazénu. Děkuji Petra
2012-06-21 15:42:48
odpověď: Dobrý den, někdo může být citlivý na chlór a mohou se mu bradavice zhoršit, většinou by to myslím neměl být problém.
otázka: Dobrý den,
chi se prosím dotázat pomohou mi homeopatika na menstruaci?Měla jsem zavedené tělísko na 5let, ale po 4letech jsem jej musela vyndat ven pro velké bolesti v zádech.Bolesti ustaly, ale od vytažení mám potíže-silně a bolestivě menstruuji, velké kusy krve jdou ven a mám tenzi v prsou po menstruaci.Lékař mi řekl, že jedině odstranění dělohy, což nechci. Nález mám normální, žádné patologické změny.Děkuji Irena
2012-06-21 13:29:10
odpověď: Dobrý den, homeopatie by určitě mohla pomoct, pravděpodobně by bylo stejně nejdříve vhodné detoxikovat organismus (např. pomoocí homeopatického léku Folliculinum), ale pravděpodobně bude potřeba i vybrat nějaký vhodný celostní - konstituční lék.
otázka: Dobrý den,
můj syn prodělal meningitídu a má stále bolesti hlavy a je unaven.Dá se prosí s tím něco dělat homeopaticky?Děkuji Irena
2012-06-21 13:22:38
odpověď: Dobrý den, homeopatie by měla pomoct, ale je potřeba vybrat lék na základě konkrétních symptomů.
otázka: dobrý den, je mi 47 let a dříve mi natýkaly žíly a stačil Glyvenol, nyní my začaly natýkat nohy kolem kotníků, je nějalý lék také na tento problém?Děkuji Iva
2012-06-20 12:58:05
odpověď: DObrý den, u takovýchto chronických potíží je nutné osobní homeopatické vyšetření.
otázka: Dobrý den.Zjistili mi sarkoidozu 3.st.Začínám se léčit kortikoidy.Co dělat,abych tuto léčbu lépe snášela a aby se mi nerozjela cukrovka? Pavla
2012-06-20 11:56:17
odpověď: Dobrý den, tam jde o to spíše homeopaticky léčit sarkoidózu (což by se mohlo i souběžně s podáváním kortikoidů s tím, že pokud by se stav zlepšoval, tak je možné po dohodě s lékaři postupně kortikoidy vysazovat). Snažit se o lepší snášení kortikoidů myslím není účelné. Tím by se spíše potlačoval účinek kortikoidů.
otázka: Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda existují nějak homeopatické léky proti kolikám u kojenců. Mám dvouměsíčního chlapečka a stále nás velmi trápí nadýmání a bolesti bříška. Děkuji.
2012-06-20 07:20:03
odpověď: Dobrý den, ano, ale je potřeba vybrat podle symptomů.
otázka: Dobrý den, trpím chronickou kopřivkou.. Zkusila jsem všechno možné, ale bez výsledků! Chtěla jsem se tedy zeptat, jestli homeopatika účinkují i na tento problém? Co jsem našla odkaz na internetu, je to tam tak půl na půl. Děkuji Vendula
2012-06-19 19:49:33
odpověď: Dobrý den, účinkují, jde o to, jak se konkrétnímu homeopatovi daří nalézt správný lék, u každého totiž zabírá jiný. Ne vždy se to tedy podaří ale vetšinou by se to mělo schopnému homeopatovi (celostnímu - konstitučnímu) dařit.
otázka: Dobry den prosim vas nemohu sehnat siliceu 9 ch.synek je dost casto nemocny tak jestli misto toho muzeme pouzit jiny pripravek?dekuji H.N
2012-06-17 07:19:22
odpověď: Dobrý den, siliceu 9ch Vám objednají ve skoro každé lékárně. Ale jde o to, jestli skutečně Váš syn potřebuje právě siliceu. K výběru léku je potřebné podrobné vyšetření.
otázka: Dobrý večer, chtěla jsem se zeptat, jestli byste byl tak hodný a řekl mi základní informace o Argentum nitricum akh? Děkuji, Petra J.
2012-06-15 21:33:12
odpověď: Dobrý den, akh leky jsou leky smichane z ruznych potenci jednoho leku. Tento zpusob pouzivani homeopatických léků není klasická homeopatie, já osobně bych tyto léky nepoužíval.
otázka: Dobrý den, má homeopatie uplatnění při léčbě atypických bolestí obličeje a neuralgie trigeminu? Děkuji.
2012-06-15 18:22:42
odpověď: Dobrý den, v homeopatii - čím atypičtější symptomy, tím je někdy snažší najít vhodný lék. Tedy ano.
otázka: Dobrý den,byla mi diagnostikovaná neurotická porucha od psychiatra,ale velice špatně snáším jakékoliv chemické léky-takže po antidepresivech jsem měla velice silné vedlejší ůčinky,které mě odrovnali až na neschopenku.Před 2 lety jsem byla 3 hospitalizovaná pro prekolapsové stavy(nástup do práce po mateřské dovolené,fyzická vyčerpanost)Oddůvodnění-přetížená krční páteř,přidala se neurastenie(neustále silné závratě,které mi nedovedl nikdo vysvětlit a já jsem nevěděla co se se mnou děje).Bylo mi řečeno,že mám změnit práci.Dala jsem výpověď,na to propustili manžela z práce,jeho maminka onemocněla rakovinou a tedy to vše začalo.Ůzkosti,pocit tlaku na hrudi,sevřený žaludek,svíralo mě svaly na krku,pocit,že se nemůžu nadechnout...Sama jsem si nechala doporučit psychiatra-antidepresiva 2 měsíce zabírala,ale pak to začalo vše znova(vysadila jsem je).Přetrvávají finančí problémy.Teď onemocněl manželův tatínek na rakovinu a vše je ještě horší.Zkusila jsem jiného psychiatra,ale ten mi pouze naložil nesnesitelné dávky antidepresiv 4násobek dávky,kterou moje tělo vůbec bylo schopno akceptovat.Praktický lékař i magistra v lékarně mi řekli,že jsem abnormálne citlivá na chemické léky.Snažím se co nejvíce trávit čas v přírodě-ta mě pomáha,ale musím chodit do práce a je to těžké s těmi stavy.Proto hledám radu u vás na nějaké homeopatikum.Děkuji za odpověď
2012-06-15 15:15:21
odpověď: Dobrý den, u takovýchto psychických potíží je nutné osobní vyšetření.
otázka: Dobrý den,mám švagrovou po autonehodě již 5 měsíc ve vigilním komatu,má výpotky na mozku.Chtěla bych vědět jaké homeopatika byste my doporučil pro ní,mám na mysli něco na činost mozku.Nebo jeli vůbec něco co by ji pomohlo.
2012-06-15 14:29:18
odpověď: Dobrý den, muselo by se to probrat podrobněji. Jedním z léků, které by mohly pomoct je Arnica, ale jsou i další léky, ze kterých by šlo vybírat podle toho, co se přesně děje.
otázka: Dobrý den, necelý týden užívám ricinus communis 5ch 2x5kul. na zvýšení laktace. Přijde mi ale, že je mléka stále stejně málo. Mám doma ještě 9ch. Můžu zkusit 5ch vysadit a zkusit 9ch a v jakém dávkování? Děkuji moc za odpověd. Dana
2012-06-15 10:30:52
odpověď: Dobrý den, tento lék zabírá docela často, ale přeci jen ne u každého. Pokud po týdnu nepociťujete nic, tak u Vás pravděpodobně lék nebude zabírat a je potřeba vybrat jiný.
otázka: Dobrý den,
trpím silným pocením, pravděpodobně v souvislosti s přicházející menopauzou, stále užívám antikoncepci,přípravek Lindynette. Můžete mi doporučit nějaký prostředek?
Děkuji
2012-06-15 00:22:34
odpověď: Dobrý den, doporučil bych HA přestat užívat a pokud by pocení dále přetrvávalo, pak je nutné homeopatické vyšetření. Hlavně se znažte nepoužívat různé přípravky na potlačení pocení.
otázka: Dobrý den,
jsem klavíristka a rozjíždí se mi zánět šlach na rukou. Koupila jsem si Apis mellifica. Jak často ho mám užívat?
Děkuji moc,
Veronika
2012-06-14 21:42:28
odpověď: Dobrý den, u zánětů šlach mohou být různé léky podle symptomů. U apisu by byl výrazný narůžovělý otok a pomáhalo by chladit nebo ledovat. Pokud ano, v tom případě např. 15ch 2 až 3x denně do zmírnění obtíží.
otázka: Dobrý den,
prosím o radu z oblasti menstruace.
Vysadila jsem HA a nedostavily se měsíčky pravidelně již 5 měsíců. Nyní odjíždíme na dovolenou k moři. Chtěla jsem poprosit, zda existuje z řady homeopatie nějaká pomoc, která by pomohla k okamžité dostavení menstruace? Mnohokrát děkuji, že se zabýváte touto problematikou na rozdíl od gynekologa
Věra Řeháková
2012-06-14 10:25:13
odpověď: Dobrý den, okamžité dostavení menstruace nejde zaručit. Po vysazení HA je často vhodný lék Folliculinum, který pomáhá s detoxikací po HA.
otázka: Dobrý den,
chtěla bych se zeptat,jestli byste mi nedoporučil volně prodejná homeopatika na mé bolesti nebo jestli se mám radši svěřit některému homeopatovi přímo do péče. Už 3 měsíc v kuse mě bolí hlava. Nejvýraznější je bolset v oblasti týlu, jakoby mi někdo na týl pořádně tlačil a od toho se postupně bolest táhne přes hlavu až ke spánkům. Něky mám pocit, že mě bolí i zuby a čelisti. Jinak problém s očima nemám,ani mě nebolí ani nemám rozostřené vidění apod., akorát mám ještě silné pocity slabosti a neustále se mi motá hlava, jako bych měla každou chvíli omdlít. K tomu se také přidává šum v uších. Lékaři mi řekli, že mám ztuhlá záda a především krční páteř,ale ani léky ani rehabilitace mi nepomohla a ládovat se pořád nějakýma lékama nechci. Jinak jsem byla cca 10 let ve velkém stesu, velké problémy doma, rodič alkoholik, soudy, policie atd. a od té doby co mám konečně od všeho pokoj se cítím jakoby otupělá a nešťastná, tak mě napadlo jestli by to nemělo spíš i psychický původ. Je mi 20 let, studuji Vš, ale z tama bych stres ani nepociťovala, jelikož mně to spíše naplňuje. Moc Vám děkuji za Váš čas a odpověď.
S přáním krásného dne, Simona.
2012-06-13 17:34:23
odpověď: Dobrý den, u takovýchto potíží je nutné osobní vyšetření.
otázka: Dobrý den,
ráda bych se zeptala, jestli máte zkušenosti s používáním homeopatických injekcí "GUNA" při léčbě chronických zánětů. Děkuji.
2012-06-12 21:35:00
odpověď: Dobrý den, nemám a asobně tomu příiš nevěřím. Není to klasická homeopatie.
otázka: Dobrý den je možné, že po Xyzalu budu mít opožděnou menstruaci ?
2012-06-12 20:05:42
odpověď: Dobrý den, to nevím.
otázka: Dobrý den,zajimalo by mě,jesli mužou homeopatika ublížit když se používaj delší dobu.Jak zde píšete ze když třeba nezaberou do tydne tak je rači přestante užívat proč???Když jsem se dočetla že u některých homeopatik trvá i 3 měsíce než zaberou.
2012-06-12 17:49:22
odpověď: Homeopatika mohou při užívání zabrat na nějaký konkrétní dlouhodobý chronický problém třeba až za 3 měsíce, ale to jestli lék zabírá musí být patrné již dřív. Proto je důležité, aby chronické potíže léčil homeopat. Protože pokud by někdo užíval 3 měsíce nějaký nesprávný lék, mohl by si způsobit i vážné komplikace. U akutních potíží musí lék zabrat mnohem dříve, proto není takové riziko u samoléčby. Homeopatika jsou velmi silné léky, při nevhodném užívání mohou způsobit velké problémy. Není pravda, že homeopatika jsou neškodná. Nejsou nebepečná v tom, že by obsahovaly nějaké toxické látky, ale mohou vyvolat jak fyzické tak i psychické problémy.
otázka: Prosím o radu, která homeopatika dávat miminku, aby mu sestoupilo varle do šourku. Díky, KP
2012-06-11 22:52:48
odpověď: Dobrý den, to je více léků, tam je potřebná individualizace - výběr konkrétního léku podle konstituce apod.
otázka: Dobry den, rada bych se zeptala. Uzivala jsem homeop. kapky Hormeel S na nepravidelny cyklus a cysty. Vse mi vyborne upravil, bohuzel se sem jiz nedovazi, proto bych se rada zeptala, cim bych ho mohla nahradit... Popripade jake davkovani? Dekuji moc za Vasi opoved. Johana
2012-06-11 08:48:39
odpověď: Dobrý den, hormeel s je složkové homeopatikum, u těch je pravděpodobné, že Vám zabírala některá jeho složka. Buď si nastudujte jeho složky a podle popisu jednotlivých složek můžete jednu zvolit a potom ji užívat jako monokomponentní homeopatický lék a nebo se poraďte s homeopatem, který by tento konkrétní lék vybral.
otázka: Dobrý den,
prosím Vás neznáte nějakého dobrého homeopata/ku ve Zlínském nebo Jihomoravském kraji? Mám více potíží a chtěla bych zkusit homeopatii. Ale vy jste pro moc daleko.Jsem z Uherského Hradiště.Děkuji
2012-06-09 16:31:10
odpověď: Dobrý den, na jižní Moravě hledejte absolventy Homeopatické fakulty nebo homeopaty z kurzu Ivy Valentové - uroboros.cz.
otázka: Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda oscillococcinum je homeopaticum a zda je vhodný na posílení imunyty. Děkuji za odpověď.
2012-06-08 15:59:33
odpověď: Dobrý den, oscilococcinum je homeopatikum, je vhodný na prevenci a léčbu chřipkových a chřipce podobných stavů. Není to na posílení imunity proti všemu, ale v době chřipek je to vhodná prevence.
otázka: Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaký je rozdíl mezi ricinus communis 5 ch a 9 ch. Jsem 6. den po porodu a potřebovala bych zvýšit laktaci. Děkuji za odpověď
2012-06-07 19:15:22
odpověď: Dobrý den, 9 je silnější, ale to neznamená, že pro zvýšení laktace funguje lépe, spíše doporučuji 5ch, ale je možné použít i 9ch.
otázka: Dobrý den. Před půl rokem jsem byla na konizaci děložního čípku. Nyní se mi udělaly kondylomata zevně na genitáliích, i uvnitř pochvy a opět na čípku. Začala jsem brát homeopatika Thuya a Cinnabaris 9CH 1x denně po 5 granulích. Je tohle vhodná kombinace? Je možné ještě jiné homeopatikum na HPV a kondylomata? Poraďte prosím. Děkuji Simona. Brno.
2012-06-07 17:34:56
odpověď: Dobrý den, tyto léky jsou sice relativně časté při těchto potížích, ale rozhodně dpoporučuji navštívit homeopata, tyto léky někomu pomoct můžou, někomu by mohly problémy naopak zkomplikovat. Je vhodnější vybrat lék individuálně. V Brně je řada dobrých homeopatů, kteří dělají klasickou - celostní homeopatii.
otázka: Dobrý den,před pěti roky byla dcera antibiotiky přeléčena na boreliozu nasledovně jsmebyla po dobu cca dvou let sledována(v krvi po dvou letech neměla už žádné příznaky),nyní ma problemy s koleny dle ortopeda je má v pořádku není nic na rengenu ani uz.Prý by to ale mohly byt nasledky boreliozy a poradil nam homeopatika.můžete mě poradit zda jsou učiné zda opravdu pomužou od potíží a né jen od penez.Děkuji Andrea
2012-06-07 08:04:27
odpověď: Dobrý den, není neobvyklé, že i když je borelióza léčena klasicky, tak se dostaví další potíže, které s boreliózou souvisí, často jsou to různé proměnlivé bolesti kloubů i svalů. Klasická medicína tyto následky boreliózy vpodstatě léčit neumí, homeopatie ano.
otázka: Dobry den, chcela som Vas poprosiť o radu pri probléme očny glaukóm. Ocna lekarka mi ho diagnostikovala s tym ze zatial to vyzera tak ze nemam poskodeny ocny nerv. Potvrdi to az specializovane vysetrenie na ktore som objednana. Stale mam velke bolesti hlavy co moj prakticky lekar riesil liekami na migrenu. Ale pri preventivnej kontrole u ocnej mi zistila vysoky ocny tlak 24. Pani lekarka ocna mi potvrdila, ze bolest hlavy suvisy s touto diagnozou. Mavam ju tak 4 dni potom je urcity cas klud. Inak tlak ked mi meria prakticky lekar mam skor nizky, alebo normalny. Trpim miernou nadvahou, pri vyske 165 cm mam 80 kg, mam ale rada sladke, ale smazim sa obmedzovat, cukor v krvi mam na hrane. Tak isto mam problem s vyprazdnovanim. Teraz sa snazim chodit v letnych mesiacoch do prace na bicykli asi tak 12 km 5x tyzdenne. Takze aj pohybu mam dost. Asi to súvisy so spomalenym metabolizmom alebo zlou látkovou výmenou. Mam 40 rokov a zrejme tato diagnoza - glaukom je rodova, ma ju aj moja starká. Docitala som sa o bradavicniku v literature zdravie z bozej lekarne. Len priame potieranie ocneho kutika bradacicniko je rizikove na poleptanie oka. Neviete mi poradit ako pouzivat chelidonium s spojitosti s touto diagnozou? Dakujem za VAsu odpoved. Adrika
2012-06-06 10:05:11
odpověď: Dobrý den, chelidonium - vlaštovičník se v lidovém léčitelství používá na potírání bradavic, ale do oka bych si ho osobně nadával (pokud to někdo radí a má s tím zkušenosti - nechť, ale osobně s tím zkušenosti nemám). Vnitřně v potenci D3 je to velmi dobré tonikum na žlučník (viz článek na tomto webu). Glaukom je možné léčit klasickou homeopatií, ale je potřeba vybrat lék podle konkrétních symptomů.
otázka: Dobrý den, už třetím rokem trpím kožními problémy pokožky hlavy, kt. byly kožním lékařem diagnostikovány jako seborrhoická dermatitida, a kt. jsou provázeny masivním vypadáváním vlasů. Léčba pomocí kortikoidů a léčebných šamponů nepomohla, můj stav se postupně zhoršuje a nyní je pro mne zejména kvůli rozsáhlému úbytku vlasů skutečně neúnosný. Myslíte si, že je homeopatie vhodnou alternativou, kt. by dokázala takové potíže vyléčit nebo alespoň stabilizovat ? a pokud ano, jakými prostředky homeopatie dosahuje v tomto případě výsledků ?
2012-06-05 16:26:21
odpověď: Dobrý den, takovéto problémy je možné homeopaticky úspěšně léčit, ale u jakýchkoliv kožních problémů je nutné osobní homeopatické všetření. Ad prostředky - vybere se podle celkové konstituce a zdravotních potíží jeden konkrétní homeotický lék.
otázka: Dobrý den,
jsme těhotná 13 týden již 4 dítě, (touha po dceři) momentálně mi diagnostikovali angínu a beru Penicilin, doufám jen , že bude vše v pořádku ATB jsem zatím nikdy neužívala počas tehu a ani neměla angínu .., co by jste mi doporučil na chudokrevnost a problémy s krví ve stolici , co mne po porodě vždy trápí? Děkuji moc předem za radu
2012-06-05 14:39:20
odpověď: Dobrý den, pokud má během těhotenství někdo nedostatek železa, tak je možné dočasně zvýšit obsah železa pomocí ferrum phosphoricum 5ch (místo užívání "železných" tabletek, jejichž užívání sebou nese i určitá rizika), ale pokud jste chudokrevná celkově - i mimo těhotenství a je to doprovázené krvácením, tak je nutná osobní návštěva homeopata.
otázka: Dobrý den
Chtěla bych se zeptat malí 2 letý syn má afty 2 v krku a 2 na rtu (ty na rtu má nejspíš po tom co upadt a kousnul se ).Koupila jsem si homapatika Borax 9Ch ale v lékárně mi k tomu nic neřekly dávkování.Tak jestli by jste mi poradil kolik kuliček mu mám dávat (asi nejspíš rozpustit v trochu vodě když je ještě malí na cucání) jsou mu 2 roky a váží necelích 13 kg. Děkuju Jana Potůčková
2012-06-05 10:36:05
odpověď: Dobrý den, můžete zkusit rozpustit jednu kuličku 2x denně, pokud se do několika dnů až týdne afty nezlepší, tak již dál nedávejte, je pravděpodobně potřeba lék jiný.
otázka: Dobrý den,
potřebovala bych vědět, jak dlouho bych měla užívat homeopatika Sepia officinalis 9ch na pokles dělohy, aby se děloha opravu vrátila do původního stavu, jako byla před porodem. Předem Vám moc děkuji za odpověď. Eva
2012-06-04 16:00:13
odpověď: Dobrý den, tento lék nepůsobí na každého, pokud by Vám lék nepomáhal alespoň částečně ani do cca 3 týdnů, tak dál neužívejte, pravděpodobně by byl potřeba nějaký jiný lék. Pokud by se během užívání objevilo cokoliv neobvyklého, tak lék ihned vysaďte (nejen fyzického, ale i třeba neobvyklé nálady atp.)
otázka: Dobrý den, mám skoliózu zad a od porodu mi začly hodně bolet záda, ale kojím a nevím, co na to můžu požívat za mast, tak jsem se chtěla zeptat, jestli můžu vyzkoušet mast z konopí vyrobenou doma. Děkuji za odpověď, Michaela.
2012-06-04 15:50:24
odpověď: Dobrý den, nejsem si jistý, píšu jen svůj názor - spíše bych to nedoporučoval, thc by se mohlo dostat do mléka. Homeopatické léky při kojení nejsou problém a také bych nejdříve doporučil nějakou formu cvičení.
otázka: Dobrý den,

při přípravě LM potence se dcera spletla v počtu úhozů, mělo jich být 40,myslíme si, že jich bylo +- 40 . Je možné takto připravenou tekutinu používat? Díky L. Rynešová
2012-06-04 15:22:12
odpověď: Dobrý den, není v tom vůbec žádný problém, je spíše důležité dodržovat počet úhozů mezi jednotlivými dávkami, ale také na jednom úderu navíc příliš nezáleží.
otázka: Rhododendron chrysanthum 9CH
NA HYDROKELU DÁVKOVÁNÍ?
O.KAIL@VOLNY.CZ
2012-06-04 10:39:06
odpověď: Dobrý den, jde spíš o to, jestli je lék skutečně vybraný správně. Můžete zkusit 2x denně 1 kuličku, ale pokud by to po nějaké době nezabíralo (cca týden), tak vysadit a hledat správný lék.