On-line poradna


Na vaše dotazy odpovídá Václav Hrabák, homeopat
Na homeopatické vyšetření se můžete objednat na e-mailu:
vaclav.hrabakvolny.cz nebo na tel. 603 743 049.
Podrobnější informace - viz Objednání na vyšetření
Odpovědi nenahrazují lékařskou péči

Pokud máte neodkladný dotaz, využijte e-mail,

lupa.gif hledat výraz ve stávajících dotazech:  

On-line poradna je dočasně pozastavena, ale je zde velké množství odpovědí na stávající dotazy, ve kterých můžete vyhledávat pomocí políčka s lupou. Pokud máte dotaz na který ve stávajících dotazech nenaleznete odpověď, pošlete ho na e-mailovou adresu uvedenou v kontaktech.zobrazení 1401. - 1500. z 2773 dotazů
zobrazit: předchozí dotazy - 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 - další dotazy
otázka: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jestli můžu jen tak brát homeopatika. Syn bral aurum matallicum jedno ráno a silicea jedno večer žádné výsledky se nedostavili tak jsme začali s jinou léčbou. mohla bych tyto homeopatika dobrat já prí je ta silicea na podporu imunity. To by se mi hodilo protože stále kojím a podzim je za dveřmi a s ním různá nachlazení. jaký na to máte názor a na co ta silicea vlastně je. Moc děkuji za odpověd Věrka.
2009-08-28 14:17:07
odpověď: Dobrý den Věrko, popsaný způsob užívání léků není vpodstatě příliš homeopatie. Kombinování těchto dvou léků pro mě není pochopitelné. Rozhodně bych nedoporučoval siliceu užívat tak jak to popisujete - na podporu imunity. Byla by náhoda, pokud by Vám lék zabral. Naopak by mohl způsobit i nepříjemné symptomy.
otázka: Dobrý den pane doktore, po vysazení antikoncepce mi homeopat doporučil na úpravu a pročištění brát homeopatika Folliculinum 9ch prvních 14 dní cyklu (1 x 3 kuličky) a Luteinum 5ch druhých 14 dní cyklu (1 x 3 kuličky). Předpokládám, že cyklus pro tyto potřeby začíná prvním dnem menstruace. Chtěla bych se zeptat jak správně postupovat, kdyby cyklus netrval přesně 28 dní, protože jsem byla upozorněna, že se to musí brát přesně? K tomu bych ještě po celou dobu měla brát FSH 5ch (1 x 3 kuličky). Předem děkuji za odpověď. Martina
2009-08-28 08:01:51
odpověď: Dobrý den Martino, s popsanými postupy příliš nesouhlasím. Nevím, zda-li s tím má někdo pozitivní osobní zkušenosti. Ale pokud ano, pak je to možné. S tou přesností bych si hlavu příliš nelámal. V klasické homeopatii se vždy předepisuje individuálně podle skutečných symptomů, popsaný postup může být někdy potřeba ale nemyslím, že by to u všech žen mělo výrazně kladný efekt.
otázka: Dobrý den,
máme 3-měsíční děvčátko, má už týden serózní rýmu, první dva dny jsem aplikovala mořskou vodu ve spreji, rýma se zhoršoval, začala jsem kapat Nasivin, ale po pěti dnech baz většího efektu, je stále zahleněná, potí se, třetí den rýmy měla teplotu, v noci po odečtu 38,1, potí se, v noci spimlá, během dne moc nespí budí se, je mrzutá, plně kojím.V manuálu, které se davájí v porodnici jsme vyčetla, že na rýmu je vhodný Sambucus nigra 9 ch.Je vhodný nebo poradíte mi nvhodnější homeopatikum a jak se dávkuje.Děkuji mnohokrát za opoveď.
2009-08-27 19:43:55
odpověď: Dobrý den, na podobné problémy je nutné alespoň krátké vyšetření. Obecně je na rýmu hodně léků ze kterých je možné vybírat. Sambucus nigra je z černého bezu, může zabírat ale také nemusí. Bez vyšetření nelze doporučit konkrétní lék.
otázka: Vnuk užívá ritalin (máí být hyperaktivní), dá se tento lék nahradit homeopatickým přípravkem?
2009-08-27 13:18:23
odpověď: Dobrý den, při úspěšné homeopatické léčbě lze ritalin zcela vysadit. Můžete se přihlásit do jednoho z projektů Panakeia (viz www.homeopatie-panakeia.cz) Homeopatie je při léčbě hyperaktivity účinná. Při klasické alopatické léčbě se většinou používají útlumové a návykové látky (což je právě uvedený ritalin).
otázka: Dobrý den, jen bych si chtěla ověřit nasazení homeopatik na léčbu molusek své dvouleté dceři, doporučili nám dulcamara 9ch (5kuliček ráno), cinnabaris 9ch(5kuliček večer) a Thuya 15ch(jednou týdně 10kuliček).Jen pro doplnění máme atopický ekzém. Vím, že je různá kombinace přípravků, které se dají nasadit.Jen by mě zajímal váš názor na toto doporučení.Také by mě zajímalo jak probíhá mizení molusek zda zmizí tak, že se zmenšují nebo prasknou nebo jak, děkuji vám moc Dáša
2009-08-27 11:29:23
odpověď: Dobrý den Dášo, tento způsob léčby já nedoporučuji, zvláště, pokud máte i atopický ekzém. Měly by se léčit oba problémy jako celek, tedy užívat jeden lék (na základě vyšetření), který bude léčit jak molusky tak ekzém. Myslím, že nejde předpovědět, jak budou molusky mizet. Pokud je například potřeba lék silicea, mohou i prasknout ale spíše se budou zmenšovat.
otázka: Dobrý den, jsem ve 34. týdnu těhotenství a začala jsem trpět silnou úzkoztí a strachem z porodu. Našla jsem radu na toto užívat 5 granulí GELSEMIUM SEMPERVIRENS 15 nebo 30 CH. Prosím Vás tedy o radu, zda je to opravdu možné a které z těchto dvou ředění a v jakém množství užívat.
Dkuji Vám velice Vepřková L.
2009-08-27 09:06:29
odpověď: Dobrý den paní Vepřková, Gelsemium může být vhodný lék, ale pro jeho potvrzení je to velmi málo informací. Je to jeden z léků o kterých je možné uvažovat v tomto případě. Zjistěte si raději podrobnější popis tohoto léku a berte ho pouze pokud Vám bude sedět celkový obraz. Pokud lék skutečně budete chtít zkusit, vezměte si jen jednu dávku a pak počkejte. Další dávku si vezměte pouze tehdy, pokud Vám 1. dávka pomůže ale po nějaké době přestane působit. Vhodnější je samozřejmě dohled homeopata.
otázka: dobry den vysadila jsem antidepresiva citaloprm teva a beru sedatif pc nemuze me to uskodit?Hanka
2009-08-26 15:41:52
odpověď: Dobrý den Hanko, náhlé vysazení antidepresiv může být samo o sobě rizikové. Sedatif bych nedoporučoval jako náhradu antidepresiv. Jeho použití je "vhodné" nejvýše při nějaké náhlé situaci, např. při šoku, a to pouze na krátkou dobu. Dlouhodobé užívání bych nedoporučoval. Lék Vám může pomáhat, ale bylo by to spíše náhodné.
otázka: Dobrý den mám dvouletou dceru má zánět jater lékařka ji předepsala flavobion. Já jsem si řekla o nějaké homeopatika. Nemůžu ji homeopatikama uškodit?Děkuji Iveta
2009-08-26 14:12:48
odpověď: Dobrý den Iveto, musela byste napsat jaká konkrétní homeopatická léčba Vám byla doporučena. Homeopatika jsou šetrné léky ale nevhodné podávávní nemusí být neškodné. Nejde o nějaké poškození toxicitou jako u klasických léků ale organismus může být nesprávně stimulován a tím je možné vyvolat nějaké symptomy.
otázka: Dobrý den pořebovala bych poradit, syn začal loni chodit do školky a od té doby nám začaly angíny, prodělal jich od listopadu do letošního května šest, byl i 2krát v nemocnici protože mu už nezabírali antibiotika, prodělal vytržení nosních mandlí, ale angína se objevila další, tak jsme to uzavřeli pendeponem na který jsme chodili po třech týdnech a zatím je 2měsíce zdravý,paní doktorka mu chce vzít i krční mandle, z těch mám strach. Měl bronchovaxom 2balení na posílení imunity, a kombinaci Engystolu a Lymfomyosotu. Lymfomyosotu jsme vybrali 3 lahvičky,máme v něm pokračovat?Co byste nám doporučil, mám strach že s příchodem podzimu se nemocnost vrátí. Děkuji Veronika
2009-08-26 12:47:47
odpověď: Dobrý den Veroniko, lék Lymphomyosot je kombinovaný homeopatický přípravek, ale než jako homeopatická léčba působí spíše jako směs bylinných tinktur. Problémy, které popisujete, jsou vhodné léčit klasickou homeopatií, pomocí které je možná skutečná léčba chronických potíží. Vámi popsaná léčba je spíše stimulace imunitního systému ale pokud to nezabírá tak je nutná skutečná léčba.
otázka: Dobry den,
dle ruznych informaci jsem se dovedela, ze je dobr uyivat jako pripravu pred porodem i po porodu na hojeni arnica montana. Nicmene davkovani je uvedeno 5 kulicek denne Arnica Montana 9CH, bohuzel se mi nepodarilo sehnat 9Ch, ale Arnica Montana 15CH, je mozne davkovani nejak upravit a pouzivat i tech 15CH nebo to mam radeji vymenit za 9CH. Dekuji moc. Linda
2009-08-25 22:42:03
odpověď: Dobrý den Lindo, lék o potenci 15ch je možné podávat méně často než lék 9ch. Ale já nedoporučuji podávat tento lék delší dobu před porodem. Nejvýše jednu dávku (ale i to je na zvážení). Někdy by preventivní podávání mohlo způsobit nadměrné krvácení. Lék je vhodný po porodu na rychlé hojení zhmožděné tkáně a svalstva. Více v jiných starších dotazech.
otázka: Dobrý den,
chtěla jsem poprosit o radu, mohu použít Nitricum acidum CH15 na ragády po kojení???Předem mooc děkuji za odpověď Mia
2009-08-25 18:21:46
odpověď: Dobrý den Mio, tento lék je jen jedním z léků, které mohou být indikovány, dalšímy častými léky jsou např. Castor equi, Graphites, Causticum. Je nutné zvolit lék podle dalších symptomů. Pokud by ste tento lék zkusila, nepodávejte ho příliš dlouho pokud by znatelně nezabíral (tzn. do několika dnů). Je pak nutné zvolit jiný lék.
otázka: Dobrý den, máme devítiletého syna, který prodělává autoimunitní onemocnění ADEM.
Potřebovali bychom podpořit regeneraci či obnovu nervových vláken. Prosím o radu, jaká homeopatika by byla vhodná. Děkuji.
2009-08-25 11:10:50
odpověď: Dobrý den, homeopatie může být účinná při léčbě autoimunitních onemocnění. Je k tomu nutná celostní - konstituční homeopatická léčba, tzn. je nutné absolvovat homeopatické vyšetření. Bez toho nelze doporučit nějaký konkrétní lék.
otázka: Dobrý den, mám malého chlapečka, který špatně snáší některé potraviny. V lepším případě se osype svědivou vyrážkou, v horším mu začnou otékat víčka. Mohl by se po homeopatická léčbě úplně uzdravit? Nebo se jen utlumí intenzita té reakce?
Děkuji. Lucie
2009-08-24 23:02:47
odpověď: Dobrý den Lucie, homeopatie je skutečně schopná tyto problémy úspěšně vyléčit, pokud se jedná o celostní - konstituční homeopatii (která umí léčit skutečnou příčinu) a nikoliv pouze utlumit reakci (což se může stát i po nevhodné homeopatické léčbě). Bylo by nutné homeopatické vyšetření.
otázka: Dobrý den,mám 3,5 letého syna, který odmítá mluvit.Říká pouze základní slova.Velice dobře všemu rozumí.Po neurologickém vyšetření EEG lékařka doporučila Nootropil a potom Pyridoxin, ale nic se po využívání léků nezměnilo.Neurologická diagnóza je opožděný vývoj řeči.Nyní žádné léky neužívá.Po foniatrické stránce je v pořádku.Dětská lékařka tvrdí, že je hyperaktivní.Jaký homeopatický přípravek by byl vhodný pro mého syna?Děkuji za radu a pomoc Hanka
2009-08-23 06:59:36
odpověď: Dobrý den Hanko, bylo by nutné klasické homeopatické vyšetření. U řady léků je jedna z indikací opožděný vývoj řeči, ale může se jednat i o následek očkování. To vše je nutné při vyšetření zjistit. Hyperaktivita je velmi obecný pojem, pravděpodobně to souvisí i se zmíněným problémem s řečí, ale to může mít mnoho forem. Homeopatická celostní - konstituční léčba by měla pomoct.
otázka: Dobrý den, chtěla bych se zeptat jak fuguje homeopatický přípravek Ricinus communis 30ch,byl mi doporučen při odstavení dítěte od kojení. dekuji lenka
2009-08-22 20:22:28
odpověď: Dobrý den Lenko, je to popsáno ve starších dotazech. Je možné použít jednu dávku, případně rozdělenou do jednoho dne (na třikrát), při současném odstavení dítěte. Ale současně je potřeba trochu odstříkávat aby se netvořily zatvrdlin a nehrozil zánět.
otázka: Dobry den, je mi 31 let, merim 170 cm a vazim 50kg,jsem svobodna a bezdetna, rada bych pribrala, ale nemuzu i kdyz jim vse co mi chutna, citim se dobre, netrpim nemocemi, mam pocit, ze hubnu cim dal vic, jaky lek by jste mi doporucil?
Adriana
2009-08-22 06:25:45
odpověď: Dobrý den Adriano, bez homeopatického vyšetření nelze konkrétní lék doporučit, je to problém celkové konstituce, což je možné pomocí homeopatie řešit ale je nutný celostní - konstituční přístup a k tomu je homeopatické vyšetření nutné.
otázka: Dobry den, chtela bych se vas zeptat, kde je mozne sehnat homeopatika rady PC od Petera Chappella? Nikde nemohu najit zadny odkaz.
Mockrat vam dekuji, Vendula
2009-08-21 22:29:34
odpověď: Dobrý den Vendulo, například Helios: http://www.helios.co.uk/categories.html - na této stránce zvolíte Peter Chappell. Léky jsou popsány pouze čísly,je nutné znát konkrétní číslo PC léku.
otázka: Dobrý deň,prosím ,poradíte mi homeopatiká na môj problém? Pri komunikácii s ludmi sa neviem správne vyjadriť,čo chcem povedať,hoci v myšlienkach presne viem,čo chcem povedať,len slovne sa mi nedá dobre vyjadrovať,neviem nájsť ,,správne slová",ked o niečom hovorím a už ma to začína deptať.Ďakujem,prosím neposielajte ma na konzultáciu k homeopatovi.Ešte raz velmi pekne dakujem za Vašu odpoved.
2009-08-21 14:26:28
odpověď: Dobrý den, bez konzultace lze bohužel těžko doporučit vhodný lék. Pokud máte nějaký zásadní problém proč nejít k homeopatovi, pak je možné nalézt i nějaké alternativní řešení, ale rozhodně je potřeba znát více informací, aby bylo možné správný lék zvolit.
otázka: dobrý den,mam ročního syna s atopickým exemem od narození,již jsme vyzkoušeli snad vše a jeho stav je pořad stejný,má alergii na vejce a mléko,dodržujem dietu,ale exem na rukách a hlavně na nožičkach se nechce zlepšit jen po kortikojidech se to na par dní zlepší.chci se zeptat jestli by nám nepomohli homeopatika,alespon na to příšerné svědění.děkuji hanka
2009-08-21 12:43:05
odpověď: Dobrý den Hanko, homeopatická léčba by měla pomoci celkově s tímto problémem, tedy je možné atopický ekzém zcela vyléčit. Je k tomu ale nutné homeopatické vyšetření a následná celostní - konstituční homeopatická léčba.
otázka: Dobrý den.
Plně kojím a 3 měsíc po porodu mi začaly padat vlasy. Nejhorší je to po umytí, to jsou úplné chomáče. Přidalo se k tomu i svědění hlavy s lupy, které jsem před tím neměla.
Děkuji Marie
2009-08-21 11:19:49
odpověď: Dobrý den Marie, to může mít mnoho příčin, bylo by potřeba homeopatické vyšetření. Může se jednat o hormonální nerovnováhu, nedostatek minerálů, kožní problém atd. Přinejmenším ale doplňte stravu o vhodné přírodní doplňky (černá melasa, atd.)
otázka: Dobrý den,kamarádka mi doporučila homeopatika před porodem,jaká to jsou a nemůžou mít nějaký negativní vliv na miminko?
2009-08-21 08:45:07
odpověď: Dobrý den, nevím co Vám kamarádka doporučila. Homeopatika nejsou zcela neškodná, při jejich užívání je nutné se řídit určitými pravidly, při jakémkoliv objevení se nových symptomů je nutné přestat léky užívat. Nemusíte se obávat toxicity léků jako u léků klasických ale při nevhodném užívání mohou vyvolat i nepříjemné symptomy.
otázka: dobrý den,chtěla bych poradit, která vhodná homeopatika použít na tišení bolesti
při rakovině kardie /již stent při zúžení / a žaludku,játra po spálení nádoru, bolesti zatím na prsou po zavedení stentu, jinak ne, zhubl 15kg,věk 75 je to bojovník s chutí do života a aktivit.jaké použít teť a při konečném stadiu pro úlevu. Velmi nemocné srdce,uříznuté prsty s otevřenou kostí hojící se.
děkuji Vám Jana
2009-08-20 21:00:29
odpověď: Dobrý den Jano, k tomu je potřeba úzká spolupráce s homeopatem. Bolesti je potřeba detailně popsat a i lék, u kterého se ověří, že pomáhá může časem přestat působit a je nutné nasadit jiný atd. I při konečných stadiích se stav může postupně měnit a podle toho je potřeba i měnit léky. Přečtěte si také článek Terminální stavy na tomto webu.
otázka: Dobrý den pane doktore. Mám tento dotaz. Syn ( 3 roky ) podstoupil imunologické vyšetření z kterého vyplývá, že má sníženou imunitu. Docházíme na alergologii. Po testech je zjištěná alergie na jarní stromy a břízu. Dost často se u něj objevuje zánět průdušek, jinak jené zdravotní problémy nemá. Byla nám nasazená lečba Broncho-vaxem. JinMěla by jsem zájem o posílení imunity, jelikož za týden nastupujeme do školky. Díky za radu. Gábina
2009-08-20 15:25:58
odpověď: Dobrý den Gábino, nejvhodnější je celostní - konstituční homeopatická léčba, pomocí níž jde úspěšně léčit celý komplex problémů, který popisujete, neboť alergie, imunita i záněty průdušek spolu souvisí a je to projev jedné společné příčiny. To lze právě pomocí homkeopatie léčit.
otázka: Dobrý den pane doktore,děkuji za Vaše odpovědi.

Můžete mi říci zda se mohou současně užívat homeopatika s Symbiflor a Imun(detoxikace) může to mít vliv?

Děkuji
MZ
2009-08-20 12:51:11
odpověď: Dobrý den MZ, nemyslím, že by se mohly tyto lélky negativně s homeopatiky ovlivňovat, ale je dobré nezačínat s obojím současně, aby bylo znát jak která látka působí.
otázka: Dobrý den,

chtěla bych se zeptat na homeopatika na nevolnosti v těhotenství. Běžné léky u ěm nikdy nezabíraly. je to mé 4 těhotenství. 3. skončilo potatem. V podstětě nevolnosti začaly s každým těhotenstvím dřívě. Teď už v 5týdnu.

Existuje něco, co by alespon trochu zabralo. Zapomněla jsem napsat, že v prvním těhotenství jsem je měla do 6 ěmsíce, u druhého až do porodu.
2009-08-19 16:35:13
odpověď: Dobrý den, pro doporučení léku by bylo nutné znát podrobnosti, k čemuž je nejlepší osobní vyšetření. Je mnoho léků, ze kterých je možné vybírat a pouze ten, který bude odpovídat Vašim symptomům může zabrat. Nejšastějšímy léky při těchto potížích jsou Sepia, Nux vomica, Tabacum, Ipecacuanha ale i řada dalších. Každý lék má svá vlastní specifika.
otázka: Ještě dodatek k mému dotazu ve 12:59. Našla jsem tato homeopatika, ale nevím, které přesně je vhodné...
2009-08-18 14:50:00
odpověď: Dobrý den, homeopatika, která jste uvedla a způsob, podle kterých je lze zvolit je velmi zjednodušený a většinou podle toho nelze vhodná homeopatika vybrat. Proto jsem také výčet těchto homeopatik ve Vašem dotazu smazal, protože jsem nechtěl, aby na této stránce byly takovéto zjednodušené návody k dispozici. Byly tam popsány určitá vodítka, podle kterých se může homeopat orientovat, ale pro skutečné předepsání léku je potřeba znát celkový obraz případu i léku. Předepsal správně lék na základě toho co jste napsala by byla spíše náhoda. Tyto zjednodušené popisy spíše vedou k tomu, že člověk vyzkouší naslepo několik léků a pak z toho usoudí, že je homeopatie k ničemu.
otázka: Dobrý de, mám v očích chlamydie, mám výtok z očí, trápí mě od prosince. Včervnu jsem užívala kapky a mast Floxal. Bylo to lepší. Antibiotika jsem od očního lékaře odmítla - jednala se o 4 balení během měsíce. jemi 39 let. Mohu se jich zbavit pomocí homeopatie? Dříve jsem je mívala i ve výtoku z pochvy. Děkuji Jana
2009-08-18 14:39:57
odpověď: Dobrý den Jano, je možná léčba pomocí homeopatie ale je potřeba homeopatické vyšetření.
otázka: Dobrý den,můj 13 měsíční syn velice špatně v noci spí, často se budí, přestože od narození dodržujeme pravidla spánkového režimu a do roka spal naprosto bez problémů. Často v postýlce cestuje, brečí, nebo se probouzí a nechce spát a dohání to přes den. Jaká homeopatika byste prosím doporučil podávat a v jaké formě? Děkuji za odpověď.
2009-08-18 12:59:58
odpověď: Dobrý den, bylo by potřeba homeopatické vyšetření. Výhoda homeopatik spočívá v tom, že léčí skutečnou příčinu, tu je ale potřeba nalézt. Příčina může být v celkové konstituci dítěte ale i nějaká vnější příčina, např. očkování apod. Tuto příčinu je nutné nejprve zjistit a pak je teprve možné ji úspěšně homeopaticky léčit.
otázka: Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu.Mám velké potíže s trémou,před vystoupením před lidmi(i před lidmi které znám,např.třída).Vždy mám ruce ledově studené,třesou se mi a třese se mi výrazně hlas(mluvit mohu,"knedlík" v krku nemám).V noci před výstupem se budím velmi brzy,trávicí potíže nemám.Prosím poraďte, který homeopatický přípravek by byl na toto nejúčinější.Děkuji
Jana
2009-08-18 12:28:32
odpověď: Dobrý den Jano, pro řešení takovýchto problémů je nutné homeopatické vyšetření. Nelze doporučit jeden lék, je nutné vybrat lék přímo pro Vás. Tréma je velmi obecný problém a u každého má jiné pozadí. Pomocí vyšetření lze právě nalézt odpovídající homeopatický lék.
otázka: Dobrý den, může 18-ti měsíční dítě užívat Ledum palustre, v jakém ředění a v jakém množství?
Děkuji Kristýna N.
2009-08-17 22:56:39
odpověď: Dobrý den Kristýno, nejde jen o věk člověka, jde i o druh potíží, které chcete léčit. Na Váš dotaz nelze jednoznačně odpovědět. Oběcně lze použít jakoukoliv potenci. Někdy stačí jedna dávka 30ch nebo 200ch, někdy 200ch po dvou hodinách, někdy 5ch jednou denně, někdy 10M.
otázka: Dobrý deň,prosím Vás,viete mi poradiť homeopatiká,ktoré by potláčali chuť do jedla? Niekde som čítala o homeopatiku Ignatia a tuším Staphysagria /nie som si istá / ,že dokážu potlačiť chuť do jedla,ale bohužial,neviem to už nikde nájsť ,kde to bolo písané,tak mi možno poradíte,či vôbec také homeopatiká na potlačenie chuti do jedla sú a aké + riedenie.Ďakujem velmi pekne.
2009-08-17 16:48:15
odpověď: Dobrý deň, tyto léky mohou být účinné při snížení nadměrné chuti k jídlu pouze pokud jsou tyto léky předepsány na základě celkového obrazu. Jinak účinkovat nebudou. Buď musíte absolvovat vyšetření a nebo si o těchto lécích nalezněte podrobnější popisy a pokud by jeden z nich odpovídal celkově Vašim potížím pak ho můžete zkusit užívat. (Je mnohem více léků, ze kterých je možné vybírat při tomto problému) I dávkování je složitější problém - opět, nějvhodnější je když homeopat doporučí dávkování přímo Vám "na míru" a nebo je potřeba si o užívání homeopatických léků zjistit podrobnosti. Nadměrná chuť k jídlu je celkově chronický problém a léčba není úplně jednoduchá. Proto je vhodnější skutečně osobní návštěva homeopata.
otázka: Dobrý den pane doktore,ještě mám prosbičku zmiňované léky,kterém jsem Vám psala-bere 3 a 5 kapiček(ukoubalka) se musí brát jak dlouho? Myslím časově,lze mi napsat asi předběžně?

Moc děkuji
MZ
2009-08-17 08:54:58
odpověď: Dobrý den MZ, způsob léčby, který popisujete, já nepoužívám a ani nedoporučuji (neříkám tím, že nemůže účinkovat). Pokud Vám ji někdo doporučil a má s tím dobré zkušenosti, pak Vám musí doporučit i způsob dávkování.
otázka: Dobrý den,mám boreliozu, beru antibiotika Duomox 1000.Mohu ho kombinovat s homeopatiky? Mám Lymphomyosot.
2009-08-16 23:04:41
odpověď: Dobrý den, je možné užívat i homeopatika. Nemyslím si, že by Lymphomyosot mohl pomoci při léčbě boreliózy, ale je to i možné. Při klasické homeopatické léčbě se v případě boreliózy používají jiné léky.
otázka: Dobrý den, moc děkuji za odpověď a můžete mi napsat na co je tedy okoubalka?
Syn má mít prý slintavku? Je to na to? Myslíte si,že je to možné,aby ji dítě mělo? Moc děkuji za odpověď?
MZ
2009-08-15 21:44:16
odpověď: Dobrý den MZ, nikdy jsem se nesetkal s tím, že by člověk měl skutečnou slintavku. Na internetu jsem nalezl, že výskyt u lidí je velmi vzácný. Je možné, že má nějaké příbuzné onemocnění nějakým herpes virem. Okoubaka není příliš dobře popsaný lék z hlediska klasické homeopatie, možná se tento lék stal v poslední době módní jako tinktura. Vím jen, že se používá při průjmech jako specifický lék a v některých případech u dětí s problémy s učením a slabou pamětí a obtížném zotavení se při rekonvalescenci. Sám s tímto lékem nemám osobní zkušenosti.
otázka: Dobrý den chtěl bych se zeptat jaka homeopatika jsou nejvhodnější pro podporu kojení u dvojčat. děkuji L.P.
2009-08-15 19:59:27
odpověď: Dobrý den L. P., vyhledejte starší dotazy (pomocí lupy) s lékem ricinus communis.
otázka: Dobrý den,můj syn má nesestouplá varlata,byl už na jedné operaci a druhá nás čeká.Chci se zeptat jesli existují nějaké homeopatika na sestoupení varlat.Děkuji Veronika
2009-08-15 17:07:32
odpověď: Dobrý den Veroniko, existují homeopatická léčba, je ale nutné vybrat lék podle dalších symptomů. Častými léky jsou například Baryta carbonica, Fluorid acid, Conium atd.
otázka: Dobrý den, chytili jsme celá rodina kožní plíseň od kočky. Jaké máme užívat homeopatika k podpoře léčby? Děkuji Lucie
2009-08-15 09:49:40
odpověď: Dobrý den Lucie, bylo by potřeba víc informací, užívanými homeopatiky bývá v těchto případech (podle symptomů) například Silicea terra, Thuja occidentalis atd. Z nehomeopatické léčby by také mohlo pomoci potírání roztokem jedlé sody nebo jablečného octa.
otázka: Dobrý den-jsem týden po zamlklém potratu (2. těhotenství, první naprosto v pořádku)-chtěla jsem se zeptat, jestli je možné užívat nějaká homeopatika jako "prevenci" před dalším potratem nebo na zotavení těla apod., užívám jen k. listovou. Děkuji Katka
2009-08-14 21:57:27
odpověď: Dobrý den Katko, není univerzální lék, bylo by nutné vyšetření, aby bylo možné léčit příčinu. I nyní v akutním případě, pokud by přetrvávaly bolesti nebo psychické potíže, by bylo možné pomoci homeopatií. Ale také pouze na základě symptomů.
otázka: Dobry den, mavam bolestivu menstruaciu, bolest utisujem bezne dostupnymi tabletkami proti bolesti, obvykle prve 2 az 3 dni. Nechcem si vsak telo dopovat iba analgetikami, na internete som si nasla homeopatiku Hormeel. V pribalovom letaciku je uvedene davkovanie 3x denne 10 kvapiek. Nie je vsak uvedena doba uzivania. Ako mam teda kvapky uzivat v pripade boelstivej menstruacie? Kolko dni pred predpokladanym zaciatkom krvacania je vhodne zacat a kedy je mozne podavanie ukoncit? Alebo je vhodne uzivat ich pocas celeho cyklu?
Dakujem Vam vopred za odpoved.
Maria
2009-08-14 11:12:33
odpověď: Dobrý den Maria, klasičtí homeopaté kombinované přípravky nepoužívají (důvocy viz na tomto webu nebo starší dotazy). Nejúčinější je celostní - konstituční léčba, kdy Vám homeopat doporučí jeden lék přímo podle konkrétních symptomů. Přípravek který uvádíte můžete vyzkoušet a třeba Vám bude vyhovovat. Dávkoval bych ho podle potřeby, pokud by ste cítila, že Vám pomáhá.
otázka: Dobrý den. Syn má zlomenou ruku.Vím,že se dává na zlomeniny symphytum officinale 5ch. Prosím o radu jak dávkovat.Děkuji Zuzana
2009-08-14 10:48:52
odpověď: Dobrý den Zuzano, podával bych dvakrát, později jednou denně (kdyby se kost dobře hojila) dvě kuličky. Ihned po zlomení je možné podávat i častěji ale pokud to je již několik dní, pak by to mělo být dostatečné. Pokud by zlomenina byla bolestivá a po léku bolest ustopila, pak je možné podávat znovu, když se bolest opět přihlásí. Při objevení se jakýchkoliv symptomů lék vysadit.
otázka: Dobrý den. Mám 2,5 letou dceru, která poslední dobou dost často trpí tzvn. "růstovými nočními" bolesti nohou. Masírujeme, ale moc to nepomáhá. Při prořezávání zoubků jsme používali dle rady paní doktorky homeopatikum Chamomilla vulgaris 15ch. Napadlo mě, zda bych je nemohla vyzkoušet i na tyto bolesti. Poradíte mi? Děkuji Lenka Černá, Praha
2009-08-14 05:12:34
odpověď: Dobrý den paní Černá, není vyloučené, že by chamomilla mohla pomáhat, ale při těchto potížích jsou většinou indikovány jiné léky. Ale pro doporučení léku by bylo potřeba vyšetření. Tyto bolesti souvisí s celkovou konstitucí, k tomu je potřeba celkové homeopatické vyšetření.
otázka: Dobrý den můžete mi poradit? 6 měsíční syn má záchvaty neutišitelného pláče z úplného klidu, toho času se mu prořezávají zoubky. Dále před třemi týdny po očkování měl vysoké horečky 3 dny a chránička proti tuberkulóze se mu stále hojí - měl absces. Děkuji Iveta
2009-08-12 21:28:06
odpověď: Dobrý den Iveto, přečtěte si starší dotazy, kde je popsán lék Chamomilla vulgaris. Tento lék je relativně častým lékem při výrazných problémech s náladou a chováním při prořezávání zoubků. Samozřejmě stav může souviset i s předešlým očkováním, ale k tomu by bylo potřeba podrobné vyšetření.
otázka: Dobrý večer,můj syn(2,5roku) trpí zácpou-zadržuje stolici,za je bobkotitá,kaká většinou ve stoje a navíc si vždy natrhne konečník a krvácí.Snažíme se mít bohatou stravu,ale nic nepomáhá. Andrea D.
2009-08-12 19:54:01
odpověď: Dobrý den Andreo, problémy se stolicí je chronický problém, pro léčbu je nutná celostní - konstituční homeopatická léčba, to znamená absolvovat homeopatické vyšetření. Strava bohatá na vlákninu pomůže s vyprazdňováním ale celkový sklon k zácpě to často nevyřeší.
otázka: Jaké má Arnica Montana 9 ch účinky.Děkuji
2009-08-12 15:52:37
odpověď: Dobrý den, celkový popis tohoto léku by byl na mnoho stránek. Jen velmi zkráceně - při úrazech, krevních hematomech, zhmožděné rozbolavělosti svalů.
otázka: Dobrý den,jsem po nádoru prsu,chemo mám za sebou a teď jsem po třetí ozářena,je na to prosím vhodné užívat arsenicum album a causticum?Nebo co mi poradíte.Chytám se každé rady,poraďte mi prosím.Děkuji Vlaďka.
2009-08-12 14:59:57
odpověď: Dobrý den Vlaďko, nelze doporučit nic jen na základě těchto informací. Je nutný individuální přístup a tedy homeopatické vyšetření. Léky které zmiňujete nejsou přiíliš typické léky při tomto problému, ale pokud jsou předepsány podle symptomů, pak mohou působit. Ale to nemohu posoudit. Lék arsenicum album může být použit při léčbě lidí, kteří onemocněli rakovinou, ale může být podán, pokud odpovídá celková konstituce tomuto léku.
otázka: Dobrý den,
prosím o radu, jak užívat na odstranění vody z kolena (bolesti nemám)Arnicu montana 9CH a zda je k tomu vhodná. Děkuji. Honza
2009-08-12 10:04:52
odpověď: Dobrý den Honzo, pokud je to následek úrazu, pak by Arnica mohla pomoct. Ale podle symptomů by mohly být indikovány jiné léky, například Rhus toxicodendron, Bryonia alba atd. Bylo by potřeba víc informací. Ale pokud je to chronický problém, který se třeba opakuje častěji, pak je nutné podrobné vyšetření.
otázka: Dobrý den, jaké konstituce musí být kojenec, aby mu zabral lék thuya.Chtěla bych ho nasadit jako prevenci nežádoucích účinků očkování( hexavakcína a proti pneumokoku.Děkuji za odpověď.Lucie
2009-08-10 20:27:34
odpověď: Dobrý den Lucie, popis léku thuja je na několik stránek, na to je vhodné si přečíst nějakou literaturu. Na internetu naleznete pravděpodobně také podrobný popis obrazu tohoto léku. Avšak některé jsou často velmi zjednodušené a tak vpodstatě nepoužitelné. Vhodnější jsou tištěné publikace.
otázka: Dobrý den, ráda bych se zeptala. Co byste mi doporučil na občasné závratě od krční páteře? Jsou to pocity takového zhoupnutí a někdy se mi hlava zatočí, ale pak to během chvilky přejde a ani hlava mě nebolí. Někdy akorát pociťuji nevolnost. Bývá to nepříjemné. Mívám zablokovanou páteř, tak ty závratě jsou od toho.Děkuji za odpověď.
Ivana
2009-08-10 14:58:33
odpověď: Dobrý den Ivano, problém skutečně může být v krční páteři, volil bych nejspíše nejdříve fyzioterapii. Teprve potom, pokud by to nepomáhalo bych šel na homeopatické vyšetření.
otázka: Dobrý den,již jsem Vám psala a odpověděl jste mi,že by to chtělo klasické homeopatické vyšetření a celostní konstuituční homeopatickou léčbu. Můžete mi k tomu napsat více a na co tedy syn bere tyto kapičky?

Moc děkuji
MZ
2009-08-10 12:41:47
odpověď: Dobrý den MZ, podrobnosti o celostní - konstituční homeopatické léčbě naleznete na tomto serveru. Při klasické léčbě by nebyly předepsány dva léky užívat současně. Nejsem si jist názvem toho druhého léku který uvádíte, mohlo by to být streptococcinum? To je přímo nosoda z streptokoka. Pokud jsou předepsány takto dva léky současně, předpokládal bych, že je streptococcinum podáno jako specifická nosoda kvůli streptokokovým infekcím ale pravděpodobně ne na základě celkového obrazu. Tento způsob léčby může být někdy účinný, ale většinou chronický problém nevyléčí. Nevím, na jakém základě byla zvolena okoubalka.
otázka: Dobrý den,prosím o radu,jdu za 10 dní na septorhinoplastiku a jelikož nejsem zvyklá na žádné léky poradil byste mi něco na otoky?děkuji za odpověď
2009-08-08 20:06:35
odpověď: Dobrý den, při chirurgických zákrocích jsou nejvhodnější léky Arnica montana (pokud převládají hematomy, otoky, krevní sraženiny) nebo Calendula officinalis (pokud převládají spíše řezné rány). Podrobnosti naleznete i ohledně dávkování naleznete ve starších dotazech.
otázka: dobrý den,prosím o radu..můj desetiletý syn trpí nadměrnou potivostí rukou a nohou. je možné toto léčbou homeopatiky zmírnit? děkuji za odpověd
2009-08-08 18:41:56
odpověď: Dobrý den, je to možné zmírnit či úplně odstranit. Je to chronický problém, takže je nutná celostní - konstituční homeopatické léčba - homeopatické vyšetření.
otázka: Dobrý den,už 2x jsem byla na odstranění polypu na děložním čipku.Pan doktor tvrdí,že bohužel se polypy mohou tvořit opakovaně.Moc děkuji za odpověď
2009-08-08 10:32:01
odpověď: Dobrý den, polypy se často objeví po chirurgickém odstranění, protože se neléčí příčina. Je možná celostní - konstituční homeopatické léčba.
otázka: Múj otec má cukrovku a další komplikace s tím spojené. Inzulín si píchá 3 x denně. Teď je léčen na zánět v noze. Děkuji za odpověď
2009-08-07 13:56:54
odpověď: Dobrý den homeopatická léčba je možná, i když se nedá očekávat, že se člověk zbaví závislosti na inzulínu. Ale celkově se může fyzický stav zlepšit a lze úspěšně zvládat právě doprovodné problémy, jako například problémy s končetinami. Je nutné homeopatické vyšetření a celostní léčba.
otázka: Dobrý den mohu současně s homeopatiky na podporu kojení () pít i nadále bylinkové čaje z lékárny na podporu kojení a meltu? Mohu před i po užití homeopatik jíst nebo pít? Nebo něco nemohu? Prý bych neměla používat žádný mentol ani pastu. Proč?

Mohokrát děkuji za odpověď.

LB
2009-08-07 10:12:21
odpověď: Dobrý den LB, při užívání léku je dobré nemít přímo v puse žádnou chuť, ale pokud byste užívala například Ricinum 5c dvakrát denně, tak se příliš nemusíte obávat toho, že byste účinky léku narušila, když si večer dáte žvýkačku. Je dobré alespoň nějakou dobu před lékem nejíst a nepít nic kromě čisté vody, aby byla ústa prostá jakýchkoliv chutí a pachů. Homeopatka působí především v ústní dutině. V žaludku jeiž nepůsobí. Potom je dobré také ještě chvilku počkat. 15 minut před a po je dostatečné, pokud předtím nesníte pálivou čínu. Bylinkové čaje jsou v pořádku, uvidíte sama, jak to na Vás bude působit a případně můžete vše přizpůsobit dle potřeby.
otázka: Dobrý den, letos jsem již 4x prodělala angínu, z toho teď počtvrté tzv. hyperangínu, kterou mě provázely šeredné afty po celé dutině ústní.Letos jsem brala již patery antibiotika, 1x Klacid a 4x Rovamycine. Na ty afty mi paní doktorka napsala homeopatika Borax 9 ch. Letos ke konci roku plánujeme druhé dítě a jelikož mám teď sníženou imunitu, chtěla jsem se zeptat,zda existují nějaká homeopatika na zvýšení imunity, zda byste mi nějaké mohl doporučit. Děkuji. LP.
2009-08-07 08:42:55
odpověď: Dobrý den LP, pro podporu celkové imunity je potřeba individuální celostní - konstituční homeopatická léčba a k tomu je nutné homeopatické vyšetření. Popsané problémy je možné tímto způsobem uspěšně léčit. Borax na afty je jen lokální homeopatická "pomoc" ale skutečná "hloubková" homeopatická léčba působí skutečné na hluboké úrovni.
otázka: Dobrý den, dnes jsem si koupil lék Hekla Lava 15 ch. Trpím ostruhou paty a loni absolvovaná léčba rázovou vlnou se nesetkala s pozitivním účinkem. V lékárně mi doporučili toto ředění, které chci vyzkoušet. Užívat perorálně asi dvě kuličky denně pod jazyk ? Protože neznám žádného homeopata v Liberci, kde bydlím, nezbývá mi, než autoléčba. Zkouším i koňskou mast a bojuji tak proti bolesti. Pokud něco dělám špatně, prosím o radu jak postupovat. Děkuji.
2009-08-06 14:23:14
odpověď: Dobrý den, toto dávkování můžete vyzkoušet. Tento lék je specifický u těchto problémů, ale to neznamená, že zabírá u včech případů. Podobné problémy léčí i jiné homeopatické léky a u každého zabírá dobře pokaždé lék jiný. U těchto potíží je potřeba užívat lék relativně déle, aby bylo patrné, jestli zabírá, a proto je vhodné se trochu obeznámit s principy homeopatické léčby, abyste například rozpoznal, pokud byste začal mít zkouškové symptomy léku. Také by bylo vhodnější si připravit vodní/lihové ředění. (Viz starší dotazy)
otázka: Dobrý večer, dnes jsem si přečetla článek ohledně možnosti rozkojení s pomocí hom,eopatik ve starém výzisku maminky a na základě toho i níže všechny příspěvky, mám 8 měsíční holčičku, která stále velmi málo přibývá, přikrmujeme během dne ovocem zeleninou i jogurty ale malé porce, mléko pije pouze mateřské a máme ho zřejmě málo, láhev nechce ani ze skleničky ani po lžičkách, kaše nechce, v noci se budí po 2 hodinách, někdy mi přijde, že by se ráda jen ududala, měla vysokou porodní váhu, 4,18 kg a nyní má 7,28 kg. v článku byla zmíněna kombinace ricinus communis 5 ch a china 9 ch 2x denně 5 kuliček, k čemu je china 9 ch o tom jsem se nic nedočetla.

Předem děkuji za informaci Lenka
2009-08-05 21:59:44
odpověď: Dobrý den Lenko, popis léku China by vydal na mnoho stránek. Ale nepřijde mi příliš specifický pro podporu kojení. Může být podán jako lék při nedostatečné laktaci ale takových léků může být sto. Pro indikaci tohoto léku bych předpokládal, pokud by byl předepsán na základě více symptomů. Ale Ricinus communis je specifický lék na podporu kojení, ten by bylo možné vyzkoušet (více naleznete ve starších dotazech).
otázka: Dobrý den, mám 5 letého syna,který od března měl již 4x antibiotika. Lékař se vždy podívá do krku a řekne angína a napíše antibiotika. Vždy má teplotu okolo 39 i více. Imunologická vyšetření jsou v pořádku,jen zvýšena hodnota IgE.

Byly jsme u homeopatičky a již 2 týdny užíváme kapičky-UKOUBAKA?KOK+ streptococe D6,MKSD5 po třech a pěti kapkách

Můžete mi k nim napsat něco více,na co jsou a tak?

Nyní opět teplota, a bolest břicha,ale roste mu nový zub a tak nevím zda to neni od toho.

Za jak dlouho homeopatika zabírají,co na zlepšení,aby nebyl nález v krku-musí něco v těle mít a to se mu vždy projevuje v krku.

Moc děkuji za rady
MZ
2009-08-05 21:06:37
odpověď: Dobrý den MZ, léčba, kterou popisujete, není klasická homeopatie. Pokud tyto léky nepůsobí a syn má opět akutní problémy, pak bych raději volil klasické homeopatické vyšetření a celostní - konstituční homeopatickou léčbu.
otázka: Dobrý den,má babička (82 let) měla asi před dvěma měsíci nateklé a zarudlé ruce a nohy.Byly jsme u lěkaře, ten udělal vyšetření krve a rentgen srdce+plíce.Vše v pořádku.Dostala kortikoidní mast léky na alergii.Za týden,kdy jsme přišli na kontrolu bylo již vidět zlepšení.A tehdy jsme ještě dostali POUMON HISTAMINE 15 CH.Mám ji ještě podat tento lék?A co to vlastně je?
2009-08-04 16:02:23
odpověď: Dobrý den, Poumon histamine je homeoaptický lék, který může pomáhat při výrazné alergické reakci. Nevím proč tento lék podávat, když alergická reakce již odezněla, ale neznám podrobnosti tohoto případu.
otázka: Dobrý den, v čelistní dutině mám cystičku která bolí a tlačí. Existují homeopatika která by mě zbavila cysty? Pokud ano tak jaká? Dají se zakoupit v lékárně? Děkuji Z.
2009-08-04 06:54:31
odpověď: Dobrý den Z., pro homeopatickou léčbu takovýchto potíží je nutné homeopatické vyšetření, je nutný individuální výběr léku.
otázka: Dobrý den, moc bych prosila o radu. Syn 7. měsíců odmítá pití v těchto horkých dnech. Je pořád plně kojený s dokrmem (zelenina v poledne - tu jí celkem bez problémů). Stává se že pije po 5-6 hodinách bud z láhve nebo ho kojím - z lahve pije taky jenom odstříkané mateřské mléko. Zkoušela jsem mu dávat i čaj nebo vodu ale ani to prostě pít nechce. Jenom podotknu - nikdy problémy s jídlem neměl, a ted váží 8,7 kg. Narodil se z rozštěpem rtu. Děkuji Leona Štelcová
2009-08-03 20:31:40
odpověď: Dobrý den paní Štelcová, na Váš dotaz neumím odpovědět, v tomto případě mi nenapadá nic "hoemopatického". Je možné, že nějaký byliný čaj by mohl podpořit žízeň, zkuste bylináře. Samozřejmě konstituční homeopatická léčba může napomoci v nalezení rovnováhy v příjmu tekutin, takže pokud by skutečně nic jiného nepomáhalo, tak je možné klasické homeopatické vyšetření. Ale každý má individuální potřeby, je možné, že to tak Vašemu dítěti vyhovuje. Rozhodně by bylo vhodné začít stav řešit, pokud by začla nějak neobvykle zapáchat moč.
otázka: Dobrý den. Mam dlouhodobý problém s mým pravým okem. Mám zde ucpaný slzný kanálek. Až po uplynutí jednoho roku lékaři zjistili, že jde o slzný kanálek. Do té doby jsem vyzkoušela 3 oční lékaře :-/. Poté mě poslali do Prahy na kliniku na prošpluchování kanálku. Pravidelně sem docházela, používala vše přesně, jak mi bylo řečeno. Ale bohužel ani po 5ti pročištění slzných kanálků sondou mi to nepomohlo a vůbec se můj problém nezlepšil. Je to pořád stejné. Věčné slzení oka, především v dešti, horku, větru. Hnis se mi ukládá do koutku oka. Buď ve tvaru hrášku, který následně vymáčknu nebo samovolně vytéká ven. Většinou v bílé barvě nebo průhledné. Už si opravdu nevím rady, když se to vůbec nelepší. A každodenní mačkání oka mě už leze krkme :-(. Nevím jestli vůbec má smysl chodit na nepříjemné čištění kanálků, které stejně nezabírá... Je mi 22let. Moc děkuju za odpověď. Pěkný den
2009-08-03 00:48:13
odpověď: Dobrý den, tyto problémy jde úspěšně léčit pomocí hoemopatie. Je asi deset homeopatických léků, které jsou velmi účinné při těchto potížích ale je nutné vybrat správný z nich podle podrobnějších symptomů. I když nějaké uvádíte, pro výběr léku to nestačí, bylo by vhodné vyšetření.
otázka: Dobrý den mám dceru, má 3 roky a má 3 zvětšené uzliny na hlavě za uchem. chtěla bych poradit vhodný tip homeopatik na pročištění lymfatického systému. Příčinu jí nezjistili ale už dvakrát prodělala zánět středního ucha a po nástupu do školky četná nachlazení... Děkuji Leona H.
2009-08-02 00:56:18
odpověď: Dobrý den Leono, pro homeopatickou léčbu by bylo nutné celostní - konstituční homeopatické vyšetření. Uvádíte, že má opakované akutní problémy, není to jen samotný problém zvětšených uzlin ale problém celkové imunity. Ale je možné léčbu doplnit vhodnými lymfatickými masážemi a nějakými bylinnými toniky na čištění lymfy.
otázka: Dobrý deň prajem. Prosím o informáciu o homeopatickej liečbe paradentózy. Veľmi sa mi zhoršile v posledných dňoch. Ďakujem.
2009-08-01 09:04:13
odpověď: Dobrý den, je nutné homeopatické vyšetření k volbě správného léku, který bude zabírat.
otázka: dobry den, mam 1.5 rocnu dceru. pred mesiacom prekonala opar - vysev na ruke a v pusinke. bola hospitalizovana, dostavala herpesin a antibiotikm zinat. vcera sa jej objavil na pere (na rtu) herpes....mozem jej skusit podavat natrum muriaticum 9 ch?
2009-07-31 22:55:58
odpověď: Dobrý den, Natrum muriaticum bych podával pouze tehdy, pokud tomuto léku odpovídá celkově. Pokud popisujete, že je to takto výrazný problém, tak není dobré experimentovat nahodile. Je možné, že lék pomůže ale můžete stav i zkomplikovat. Nastudoval bych si více o tomto léku a pokud by lék odpovídal, pak by bylo možné ho vyzkoušet, ale raději ve vodním ředění (viz starší dotazy).
otázka: Dobrý den,
chtěla bych vás touto cestou požádat o radu -
jedná se mi o našeho 5měsíčního syna. Už od narození měl problémy se spánkem, špatně usínal a vždy s pláčem. Jako měsíční miminko, když naspal 4hodiny přes den, tak jsme byli rádi. Naštěstí spal alespoň dobře přes noc (samozřejmě po usnutí s pláčem).
Nyní je mu 5měsíců a problémy se zvětšují. Včera například po 5hodinách od spaní, když jsme ho ukládali o půl osmé večer k spánku, brečel nepřetržite 35minut, než se uřval a usnul. Snažíme se o jakýsi řád (pravidelné ukládání na noc v určitou dobu, rituály apod.) Navíc se již několik dní budí i v noci a to v intervalech 1-2h opět s brekem. Uklidní ho pouze prs, a to párkrát cucne a usne. Za hodinu, za dvě je to ale samé nanovo. Je již na příkrmech, takže hlad nemá. Je pořád takový neklidný, rozdivočený, leká ho kýchnutí, zakašlání apod.
Před pár dny jsem narazila na článek o homeopatii v souvislosti s problémem usínání a protože situace je již neúnosná, napadlo mne proto ještě vyzkoušet tuto alternativu.
Děkuji moc za odpověď. Jitka
2009-07-31 15:19:12
odpověď: Dobrý den Jitko, homeopatie pomáhá i v případech, které z pohledu klasické medicíny jsou neřešitelné. Usínání a neklid jsou problémy rovnováhy celého orgánu, proto je v takových případech nutné celostní - konstituční homeopatické vyšetření. Není nějaký jeden lék na takovéto problémy, je nutné zvolit lék na základě konstituce dítěte.
otázka: Dobrý den moje přítelkyně má chvíly teplé ruce a třeba za půl hodiny úplně studené a tak se to pořád střída ,chtěl bych vědět co je příčinou.Děkuji..
2009-07-31 09:10:12
odpověď: Dobrý den, bez vyšetření lze těžko říct příčinu, ale lidé mají často velmi paradoxní symptomy, které jsou klasickou medicínou nevysvětlitelné a přitom jsou popsány u různých homeopatických léků a je možné je homeopaticky léčit. Někdy právě velmi zvláštní symptomy pomohou nalézt správný homeopatický lék, který pak velmi dobře účinkuje.
otázka: dobrý den,mam dotaz přítel jiz od ledna ma opakujici se opar v oblasti genitaliii.nejedna se ale pry o genitalni opary jde o klasicky opar,pred 3 mesici mu zjistily strepkokoka ktery ho mu zalecily bral antivirotika ale opar se po mesici opet vratil celkove ho posledni dobou trapi zastydlá ryma ma problemy s dutinami,chtela jsem se zeptat je nejake homeopatikum a v jakem davkovani na opary a celkove na posileni imunity??? dekuji moc
2009-07-30 22:41:59
odpověď: Dobrý den, je možné tyto problémy řešit ale je nutné homeopatické vyšetření a celostní - konstituční homeopatické léčba.
otázka: Dobrý den, prosím o radu, jak podávat homeopatika kojenci (předčasný porod, 32.týden, 2.6.2009).Byly nám doporučeny homeopatika na úpravu železa v krvi a pak homeopatika na větry a ublinkávání. Dávkování - rozpustit ve vodě třeba 100 ml(všechny tři) a za 1 den vypít. Bohužel, takové množství vody naše mimi nevypije. Lze tedy všechny tři homeopatika rozpustit v malém množství mléce a během toho dne přidávat při každém krmení?
děkuji
hezký den
Zieglerová
2009-07-29 12:29:58
odpověď: Dobrý den paní Zieglerová, já nedoporučuji užívat několik homeopatik současně (viz např. zásady homeopatické léčby) takže ani nemůžu radit jak je užívat. Ale není nutné takové množství vody. Při užívání lze jednu kuličku rozpustit v lžičce vody. Ale obraťte se spíš na toho, kdo Vám takový způsob léčby doporučil.
otázka: Dobrý den,může užívat homeopatický sirup STODAL .měsíční kojenec?od .měsíce se trápíme s draždivým kašlem tak bychom ho chtěli vyzkoušet. děkuj za odpověd.J.B.
2009-07-29 11:27:50
odpověď: Dobrý den J. B., kombinované homeopatické přípravky nepoužívám (viz starší dotazy). Můžete ho zkusit (dle příbalového letáku) ale pokud by nezabíral, tak doporučuji klasické homeopatické vyšetření a klasickou celostní - konstituční homeopatickou léčbu.
otázka: Dobrý deň,prosím Vás,moja mama si zastrihla pri strihaní nechtov do prsta na nohe,do palca,už asi 3 týždne to má zapálené,nemôže ani poriadne stúpiť na nohu,konečne sme ju donútili ísť k doktorovi na chirurgiu ,kde potvrdili zápal zo zastrihnutia,dali jej na to nejakú masť + antibiotiká,lebo už má aj teplotu,asi z toho.Viete mi poradiť nejaké homeopatiká + ich riedenie,čo by jej mohlo pomôcť? Ďakujem velmi pekne za odpoved.
2009-07-28 11:20:39
odpověď: Dobrý den, Váš dotaz již pravděpodobně není aktuální, ale u podobného problému je nutné zvolit lék na základě symptomů.
otázka: Dobrý den, ráda bych se zeptala, jak se užívá homeopatický lék na zvýšení laktace ricinus communis 5ch.Moc děkuji za odpověď.Karina.
2009-07-27 22:46:42
odpověď: Dobrý den Karino, o tomto léku tady toho bylo již hodně, stačí do políčka vedle lupy zadat slovo "ricinus".
otázka: Dobrý den,lze homeopatiky kladně ovlivnit dlouhotrvající pískání v uších (cca 20 let) - příčnina vzniku silný výbuch trhaviny. Nesnesitlnost pískání přináší pocit, že se z daného stavu člověk zblázní. Za případné doporučení konkrétního přípravku předem děkuji.Mirka
2009-07-27 20:05:24
odpověď: Dobrý den Mirko, já předpokládám, že to kladně ovlivnit jde, ale nejde to tvrdit jistě. Určitě bych homeopatii zkusil, ale je nutné vyšetření. Není možná nutné dlouhé vyšetření pro chronickou léčbu ale stačilo by pravděpodobně kratší, cca půlhodinové vyšetření. Z pohledu homeopatie se spíš jedná o akutní problém - následek úrazu, i když to trvá 20 let.
otázka: Dobrý den můžu užívat kapičky Joalis detoxikační kůru od doktora Jonáše, když kojím a roční syn užívá také výrobky joais bambi moc děkuji za odpověd Šedinka.
2009-07-27 09:44:42
odpověď: Dobrý den Šedinko, vámi zmíněné přípravky ani metody Dr. jonáše nepoužívám. Musíte se zeptat někoho povolaného.
otázka: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jestli částečná ztráta čichu se dá léčit, a jestli ano , tak jak takové léčba by dlouho trvala? Děkuji Dana.
2009-07-27 08:47:59
odpověď: Dobrý den Dano, ztráta čichu může být vratná i nevratná, záleží na příčině. Pokud je ztráta čichu vratná, pak může homeopatie rozhodně pomoct. Dobu léčby u chronických případů lze obtížně odhadnout i po vyšetření, každý reaguje jinak. Natož bez vyšetření. Záleží na mnoha věcech.
otázka: Dobrý den, můžete mi prosím doporučit vhodné homeopatikum na zmírnění svědění a otoku po bodnutí komárem nebo jiným hmyzem? Děkuji. Jana
2009-07-26 12:02:14
odpověď: Dobrý den Jano, přečtěte si na těchto stránkách článek o malárii. Sice se o malárii nejedná, ale je tam i něco o komárech. Mimo jiné tam je doporučen levandulový olej. Pokud místo oteče, je potřeba vzít lék podle symptomů. Pokud je například velký otok, zarůžovělý, ulevují studené obklady, pak je možným lékem Apis. Ale podle symptomů mohou být potřeba i jiné léky: Ledum, Rhus toxicodendron atd.
otázka: dobry den mam popraskany jazyk a nevim co stim poraditemi nake leky?prosim pmozte.dekuji
2009-07-26 11:44:29
odpověď: Dobry den, popraskany jazyk je chronicky problem, k lecbe je potreba homeopaticke vysetreni.
otázka: Dobrý den, mám 4 měsíční dceru. Máme problém se spaním během dne. Dceru uspím a vydrží sama spát 40 - 60 minut. Během spánku má někdy trhané a nekoordionvané pohyby, o kterých si myslím, že ji vzbudí. Někdy ji i po probuzení v náručí opět uspat a spí v mé blízkosti i další hodinu. Ovšem jakmile jsem s ní vydrží spát i 2 - 3 hodiny. Dlouhý spánek je pro ni důležitý, protože je poté v lepší náladě. Večer usíná cca kolem 21.30 hodiny a vstává mezi 6 a 7 hodinou. V noci většinou nekojíme. Chtěla bych homeopatikum, které by ji pomohlo s denním spánkem. Jsme většinu času pouze spolu, přestěhovali jsme se do nového místa, kde mnoho lidí neznám a tak je dcera nejvíce pouze se mnou a zdá se mi příliš závislá. Děkuji za odpověď. Iva
2009-07-25 23:15:28
odpověď: Dobrý den Ivo, je možné, že by homeoaptie mohla pomoct, ale jedná se o chronický problém - celkovou kondici dítěte. Proto je nutné homeopatické vyšetření a celostní - konstituční homeopatická léčba.
otázka: Dobrý den,můj 4 měsíce starý syn má problém s konečníkem, při stolici v závěrečné fázi vyvaluje konečník. Má předepsané homeoptika opiu 15ch 3kuličky 1x týdně, silicea 30ch 3 kul.ob den střídavě s phosphorus 15ch,calcarea fluorica 9ch 3 kul. 1xdenně a thuya 5kul.za tyden.Je částečně kojený,zbytek umělá výživa. Stolici má 1x za 3dny. Je možné problém vyřešit homeopticky? jinak by nás poslali na pozorování. Děkuji Jana N.
2009-07-25 21:39:23
odpověď: Dobrý den Jano, prolaps konečníku je možné ovlivnit pomocí homeopatie. Způsob léčby, který popisujete, není klasická celostní - konstituční homeopatická léčba. Volil bych raději klasické homeopatické vyšetření při toto chronickém problému.
otázka: Dobrrý den, myslíta si, že má smysl užívat v současné době Oscillococcinum jako prevenci prasečí chřipky? Děkuji za odpověď. Lucie
2009-07-24 21:02:52
odpověď: Dobrý den Lucie, pokud jste v nějaké rizikové skupině, pak je možné užívat profylakticky homeopatické léky (viz článek "Epidemické choroby" a http://homeopatie.ivories.cz/index.php?strana=genus&genusre=4). Ale prasečí chřipka v současné době není nebezpečná, průběh je podobný klasické chřipce, není třeba se příliš obávat tohoto onemocnění, ale to neznamená, že profylaxe není vhodná (tak jako i u normální chřipky).
otázka: Dobry den .Je vhodne po infekcni mononukleose uzivani homeopatickeho pripravku Lymphomyosot_?Obsahuje29procent alkoholu,ktery je po teto nemoci zakazan .Syn potrebuje posilit imunitu a ocistit lymfaticky sistem.Dekuji za radu.Basovnikova
2009-07-24 13:56:12
odpověď: Dobrý den paní Basovníková, já obecně nedoporučuji užívaní kombinovaných léků, ale mohou někdy pomáhat (viz starší dotazy). Množství alkoholu, který je možné užívat po mononukleóze si spíš ověřte u alopatického lékaže.
otázka: Mám ročního syna od narození má časté rýmy,nyní trpí zvětšenou nosní mandlí a má stále v oušku hlen (měl v dubnu zánět středouší)dostali jsme homeopatika ráno thuya occidetalis a večer silicea ale moc to nepomohlo a tak ještě užívá sirup bambi od dr. Jonáše může k tomu užívat i homeopatika a myslíte že jsou správně zvolená a za jak dlouho by jsme mohli čekat zlepšení (nyní je bere asi 2 měsíce). moc děkuji za odpověd Šedinka.
2009-07-24 13:54:03
odpověď: Dobrý den Šedinko, to co popisujete není klasická celostní homeopatie. Protože se jedná o chronický problém volil bych skutečnou klasickou celostní - konstituční homeopatii. Nedoporučuji dále užívat homeopatika tímto způsobem.
otázka: Dobrý den od známý jsem dostala homeopatické léky,nevím název ale prý to pomáhá,aby se dítě zklidnilo a nevyvádělo lotroviny.Proto se ptám jestli to opravdu pomáhá,mě se to nezdá.Děkuji
2009-07-24 13:31:06
odpověď: Dobrý den, homeopatie velmi dobře pomáhá při poruchách chování, ale je nutné vybrat lék individuálně, přímo pro dané dítě.
otázka: Dobrý den, chci se zeptat na dávkování homeopatik Thuya occidetalis 9ch? Můj syn 18.měsíční má od 6 měsíců moluska, seškrabání nepomohlo, teď dáváme vitamín B6 a vyčetla jsem zde tyto homeopatika jen nevím jakou dávku mu mám dávat a kolikrát denně?? A ještě jsem koupila kapky Imunal,tak snad mu to nemůže uškodit? Děkuji Vám za odpověď. Lucie
2009-07-24 12:54:45
odpověď: Dobrý den Lucie, na molusky je více léků, thuja může zabírat ale i nemusí a může být potřeba jiný lék. Pokud si myslíte, že právě thuja je vhodný lék, pak můžete zkusit potenci 9 ch podávat 2 rát denně 2 kuličky. Při jakémkoliv zhoršení nebo oběvení se čehokoliv neobvyklého (i v psychice) vysadit. Zkuste podávat týden až čtrnáct dní Pokud se nic nebude lepšit tak již dál nepodávejte. Vhodnější způsob podávání je ve vodním ředění (viz starší dotazy).
otázka: Dobrý večer. Mám již 22letého syna, který má 2krát vyoperovaný polyp v nose.(1. klasická operace, podruhé lejzrem). Polyp se mu po 4 měsících znovu objevil. Existuje nealopatické řešení tohoto problémů. (S homeopatií mám dobré zkušenosti se syny, když byli malí - Dr. Paszanda, ale syn bydlí v Brně). Prosím o odpověď. Děkuji Křížková
2009-07-23 21:35:14
odpověď: Dobrý den paní Křížková, polypy v nose je možné léčit pomocí homeopatie, ale není to probém akutní, je potřeba homeopatické vyšetření a celostní - konstituční homeopatická léčba. V Brně syn jistě nalezne vhodného homeopata.
otázka: Dobrý večer. Mám roční holčičku a právě se jí začaly prořezávat zuby.Klasické calgely nezabírají, a nechci jí pořád dávat nurofen. Je hodně plačtivá, má nateklé, ale ne zarudlé dásně,hodně slintá, hryže do tvrdého, občas nechce přijímat stravu a stolice pronikavě zapáchá. V lékárně mi poradili 3 různé druhy homeopatik, ale víc mi k tomu neřekli. Můžete mi prosím poradit, co by v tomto případě bylo nejvhodnější a jakým způsobem dávkovat. Předem děkuji za odpověď. Michaela Dundová
2009-07-22 20:11:31
odpověď: Dobrý den paní Dundová, nepíšete dostatek informací podle kterého by šlo navrhnout lék. Zkuste vyhledat starší dotazy týkající se léku Chamomilla (pomocí lupy). Je to častý lék při těchto potížích, pokud by symptomy odpovídali, pak můžete léčbu zkusit.
otázka: Dobry den,ráda bych dostala odpověd na otazku.Moje 17 letá dcera má na obličeji akné.Pomohli by ste jí. Dík
2009-07-22 15:49:43
odpověď: Dobrý den, pro léčbu akné je nutná celostní - konstituční homeopatická léčba, výběr léku na základě homeopatického vyšetření. Mohl bych jí pomoci, pokud jí na vyšetření objednáte.
otázka: Dobrý den prosím Vás mužete mi poradit nějáká homeopatika pro snížení ph v moči? Pravděpodobně mám překyselené tělo jsem v 6 měsíci těhotenství. moc děkuji Jana Pokorná
2009-07-22 09:19:14
odpověď: Dobrý den paní Pokorná, celkově je možné doporučit celostní - konstituční homeopatickou léčbu, aby se organismus celkově začal sám lépe regulovat. Ale také bych zkusil celkově alkalizovat tělo, například speciální alkalickou vodou (naleznete na internetu), případně i užívání nápojů s menší dávkou jedlé sody, koupele apod.
otázka: dobrý den, ráda bych se zeptala, zda-li jsou nějaká homeopatika na léčbu kondylomat. Bohužel jsem v 34.týdnu těhotenství, můj gynekolog nevidí kondylomata jako problém a řešit to nechce, přičemž vím, že je to důvod k císařskému řezu. ve 20.týdnu jsem byla na laiserovém odstranění, ale bohužel je mám opět. porod se blíží a tím se zvyšuje i moje obavy. děkuji za odpověď. Martina Veselá
2009-07-22 08:51:48
odpověď: Dobrý den paní Veselá, kondylomata jsou projevem hlubšího problému, chirurgické odstranění problém neřeší, někdy spíš zkomplikuje. Je nutná celostní - konstituční homeopatická léčba, tzn. absolvovat homeopatické vyšetření.
otázka: Dobrý den prosím o radu zda pomůže nějaké homeopatikum při neprůchodnosti slzných kanálků a následně hnisavému výtoku z oka Děkuji Petra Holá
2009-07-21 18:55:16
odpověď: Dobrý den Petro Holá, vhodné je homeopatické vyšetření. Pokud byste se o léčbu chtěla pokusit sama pak nejčastějšími léky jsou Silicea terra a Pulsatilla pratensis. Zkuste si nastudovat o těchto lécích podrobnosti a pokud by jeden z nich odpovídal, můžete léčbu zkusit. Ale pokud nemáte s homeopatií zkušenosti, je vhodnější, když je léčba navržena na základě vyšetření. Důležité je totiž také sledování reakce a případně přizpůsobení dávkování.
otázka: Dobrý den, je možné podávat 16měsíční dceři calcareu carbonicu 15CH? Po přečtení informací o tomto homeopatiku mám pocit, že má poměrně dost příznaků(kysele páchnoucí stolice i pot, hojné pocení, pomalejší růst zubů, návaly vzteku...). Pokud ano, v jakém dávkování. Děkuji za odpověď D.
2009-07-20 21:47:57
odpověď: Podle takto krátkého výčtu informací Vám nemohu výběr léku potvrdit (ani vyvrátit). Pokud jste si lékem jistá a chtěla byste tento lék vyzkoušet a podávat ho konstitučně, pak je vhodnější připravit si vodní ředění (odlít z 1/4l láhve s pramenitou vodou trochu vody, dát dvě kuličky a rozpustit. Jedna dávka = zatřepat a dát lžičku. Uchovávat v lednici). Dát jednu dávku a počkat na reakci. Další dávku třeba zpočátku po dvou až třech dněch. Více se dočtete na těchto (nově zrestaurovaných) stránkách v "jak probíhá léčba".
otázka: Dobrý den,chtěla bych Vás poprosit o radu.Mám osmiměsíční holčičku a máme problémy se spaním.Trvá to už skoro měsíc,malá se celou noc pravidelně po půl hodině budí,brečí a je podrážděná.Vždy když se vzbudí,dávám jí napít trochu čaje..okamžitě zase usne,ale za půl hodiny se zase vzbudí.Z počátku jsem myslela,jestli to není zoubek,ale bohužel není..Kamarádka mi poradila homeopatika-Chamomilla Vulgaris.Prý mám přidávat pár kuliček do čaje.V lékárně mi řekli,že musím znát sílu těch homeopatik..Můžete mi prosím poradit,jaká jsou pro osmiměsíční miminko vhodná a jestli jsou vůbec vhodná?Jestliže ano,ještě Vás poprosím o radu ohledně dávkování.Moc děkuji za odpověď,Martina.
2009-07-20 19:57:25
odpověď: Dobrý den Martino, akutně, právě třeba na bolest zůbů, je možné chamomillu vyzkoušet, ale píšete, že to trvá již měsíc, spíš by to mohl být nějaký konstituní problém a pro to je vhodnější homeopatické vyšetření. Rozhodně nepodávejte chamomilu dlouhodobě, pokud nebude mít zřejmý účinek. Mohla byste naopak způsobit další potíže. Najděte si i případně starší dotazy týkajcí se tohoto léku (pomocí lupy). Nanejvýš je možné zkusit dát jednu dávku 15ch (dvě kuličky rozpustit v troše vody) a počkat, zda-li nebude dítě dobře reagovat. Pokud ano, pak byste mohla s lékem opatrně pokračovat, třeba jednu dávku večer. Ale vždy sledovat reakci. Ale podle popsaných potížích není příliš pravděpodobné, že tento lék bude účinkovat. Pokud nebude žádná reakce, pak je vhodné homeopatické vyšetření a výběr léku podle podrobnějších symptomů.
otázka: Dobrý den, jaký je vhodný lék při bolestech slepého střeva.
Děkuji pernická
2009-07-20 19:03:17
odpověď: Dobrý den paní Pernická, je více léků na výběr, je nutné zvolit lék podle konkrétních symptomů.
otázka: Dobrý den, rád bych věděl co je a na co se používá euphrasia chamonilla.
Sěkuji za odpověď.LF
2009-07-20 17:53:04
odpověď: Dobý den LF, jedná se pravděpodobně o dva léky, jeden je Euphrasia (světlík lékařský) - má velkou afinitu k očím, léčí některé typy zánětů spojivek. Druhým lékem je Chamomilla vulgaris (Heřmánek), o tomto léku toho zde již bylo psáno hodně, vyhledejte si odpovědi pomocí políčka vedle lupy.
otázka: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jestli byste mi nedoporučil homeopata v blízkosti Nového Města na Moravě? Pokoušela jsem se dohledat, co by bylo vhodné k léčbě prsou, které mi natečou a bolí od poloviny cyklu do začátku menstruace, ale z tolika monokomponentních přípravků nemám odvahu si sama zvolit dávkování ani druh přípravku. Děkuji Barbora
2009-07-20 14:46:05
odpověď: Dobrý den Barboro, léčbu je skutečně lepší svěřit odborníkovi. Homeopata zkuste nalézt na homeopatie.ivories.cz.
otázka: Dobrý den, prosím o radu, které homeopatikum lze podat dítěti na celkové sklidnění a utlumení,aby nám vydrželo sedět v autosedačce. Máme chlapečka,1rok a 2měsíce,který nerad cestuje a vydrží max 30min v autosedačce,bohužel musíme zvládnout nevyhnutnou 6ti hodinovou cestu autem k našim rodičům.Prosím poraďte mi,četla sem na netu o Homeopatic.sirupech Sedalia a Relax,který je vhodnější nebo existuje ještě nějaký jiný homeopat.lék na sklidnění? Kinedril je nevhodný,může se užívat pro děti od 3 let. Děkuji za Vaši odpověď Hanka Kacianova
2009-07-20 14:30:39
odpověď: (odpovězeno emailem)
otázka: Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat jak je možné zbavit se molusek mám 5ti letou a 14ti měsíční dceru. Mají to obě. Vyškrabávání na kožním je příliž sadistické a neúčinné. Děkuji Martina
2009-07-19 02:03:55
odpověď: Dobrý den Martino, vyhledejte si starší odpovědi pomocí políčka s lupou (do kterého zadáte slovo molusk). Nejčastěji zabírá lék Silicea terra.
otázka: Dobrý den,
mám 9týdenní dceru,která trpí dětskou kolikou, narodila se pomocí kleští a její porodní váha byla 4490g.Plně kojím, zkoušela jsem přejít i na umělou stravu, ani to ji nepomohlo,proto jsem se opět vrátila ke kojení. Mám pocit,že jsem vyčerpala všechny možnosti jak ji pomoct, až na homeopatickou léčbu. Prosím poraďte, je strašné vidět jení slzy a slyšet její pláč. Děkuji Jitka
2009-07-18 22:07:28
odpověď: Dobrý den Jitko, nejde poradit konkrétní postup, je nutné homeoaptické vyšetření a teprve na základě zjištěných symptomů lze zvolit vhodný lék.
otázka: dobry den,muzete mi prosim poradit zda existuje ucinna homeopatie pri lecbe klistove encefalitidy. medicinske prirucky doporucuji klid na luzku, vitaminy a hodne napoju, nektere prirodni preparaty jako vytazek z cervene repy pusobi anitivirove a muzou byt soucasti lecby ale nemuzu se dopatrat doporuceni na homeopatikum. dekuji za pomoc daniela
2009-07-17 21:18:16
odpověď: Dobrý den Danielo, není jedno homeopatikum, které by šlo doporučit. Je nutné vybrat lék podle konkrétních symptomů. Relativně častých léků při encefalitidě je cca 15, z nich je nutné především vybírat. Pokud je lék vybrán správně, je efekt velmi dobrý.
otázka: Dobry den ,mam 8lete dite cca od 4let trpi tiky v oblasti oci vzhledem k chybne stanovene diagnoze pani doktorky se toto postupne zhorsilo pridalo se i zaskub ramene a pusy (otvirani)nyni jsme pdstoupili vysetreni u neurologa,ktery predepsal leky ketere maji velmi mnoho vedlejsich ucinku nerada bych resila lecbu touto cestou Dekuji za pomoc
2009-07-17 20:55:34
odpověď: Dobrý den, často lze tyto potíže řešit pomocí homeopatie. Účinky nejsou tlumící ale skutečně léčí příčinu onemocnění - celkově tak zlepší kvalitu života. Je více homeopatik které jsou často používané při těchto potížích, je potřeba klasické homeopatické vyšetření.