On-line poradna


Na vaše dotazy odpovídá Václav Hrabák, homeopat
Na homeopatické vyšetření se můžete objednat na e-mailu:
vaclav.hrabakvolny.cz nebo na tel. 603 743 049.
Podrobnější informace - viz Objednání na vyšetření
Odpovědi nenahrazují lékařskou péči

Pokud máte neodkladný dotaz, využijte e-mail,

lupa.gif hledat výraz ve stávajících dotazech:  

On-line poradna je dočasně pozastavena, ale je zde velké množství odpovědí na stávající dotazy, ve kterých můžete vyhledávat pomocí políčka s lupou. Pokud máte dotaz na který ve stávajících dotazech nenaleznete odpověď, pošlete ho na e-mailovou adresu uvedenou v kontaktech.zobrazení 1501. - 1600. z 2773 dotazů
zobrazit: předchozí dotazy - 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 - další dotazy
otázka: Dobrý den. Syn má 3 roky a byly mu objeveny kazy na mléčných zoubcích. Nic ho netrápí, nestěžuje si, nepláče. Přesto existuje kromě fluoridových tablet další prevence nešíření kazů? Děkuji za odpověď. Anna Marková
2009-07-17 17:26:30
odpověď: Dobrý den paní Marková, několik léků předepisovaných při konstituční léčbě léčí velmi dobře tyto potíže, například Calcarea phosphorica. Je ale pořeba osobní vyšetření konkrétního léku. Nejde jen o mléčné zuby ale předešlo by se potížím v pozdějším věku (nejen se zuby).
otázka: Dobrý den. Mému příteli se hodně klepou ruce, nejde jen o třes, ale vyloženě se mu ruce nekontrolovaně klepou (např.netrefí se lžící do úst, jednou rukou nenalije tekutinu do skleničky). Byl už u dvou neurologů a ti mu bez nějakého vyšetření, kromě pohledu na předpažené ruce, pouze předepisují rovnou léky, aniž by vůbec hledali příčinu. Po lécích je unavený a ospalý, utlumený. Po posledních lécích, hned po první půlce jen spí, zvrací, motá se mu jazyk (Liskantin), nehrozí, že by sedl za volant. Třes rukou už má od mládí, teť je mu 40 a stav se stále nenápadně zhoršuje. Myslíte, že by mohla pomoci homeopatie? Moc děkuji, ráda bych mu pomohla, protože je z toho nešťastný. Iva
2009-07-17 12:16:50
odpověď: Dobrý den Ivo, bylo by nutné osobní vyšetření ale předpokládám, že by homeopatie měla pomoct. Je možné úspěšně řešit různé neurologické problémy - záškuby, třes, necitlivost apod.
otázka: Dobrý den. Chtěla jsem se zeptat, zda existuje homeopatický přípravek na zmírnění problematické pokožky. Dceři je 13 měsíců a má neustále suché, červené fleky na nožičkách (od hranice pleny až po kotníky) a spoustu malých červených puchýřků (ze začátku vypadaly jako neštovice). Vyzkoušeli jsme už několik mastiček, změnu pracího prášku, vysadit možné alergeny z jídla, ale nic nezabralo. Sama mám problematickou pokožku a starší dcera taky měla exem, ale ten se ve 12 měsících na dovolené u moře ztratil. Mladší dceři moře nezabralo. Dětská i kožní lékařka řešily následek, ne příčinu exemu. Děkuji Michaela
2009-07-16 19:43:23
odpověď: Dobrý den Michaelo, pokud nepomáhá nic jiného pak je potřeba celostní - konstituční léčba. Tím se dá skutečně léčit příčina potíží a předejít tak budoucím dalším potížím. Je nutné osobní homeopatické vyšetření.
otázka: Dobrý den, prosím Vás o radu ohledně přípravku Arnica Montana 15ch. Nyní jsem tři týdny po císařském řezu, plně kojím a známý mi doporučil tento přípravek, že je vhodné ho brát po operaci. Chtěla bych se Vás zeptat, zda neškodí miminku při kojení a jaké dávkování byste mi doporučil? Děkuji Vám předem za odpověď. Ivana
2009-07-16 10:58:08
odpověď: Dobrý den Ivano, užívejte lék, pokud stále nemáte břicho zahojené a pokud máte problémy pak ho můžete užívat jednou až dvakrát denně. Pokud je již břicho uvnitř zahojené ale ještě nejsou zcela dohojéné jizvy tak je možné místo tohoto léku užívat lék Calendula officinalis stejným způsobem. Pokud se stav začně zlepšovat, pak užívejte méně často, postupně vysaďte.
otázka: dobry den mam 14mesicni holcicku,rostou ji 4 stolicky najednou je podrazdena vetsinou na vecer,uknourana proste ji to zlobi,koupila jsem chamomilla vulgaris 15ch ale nevi si rady s davkovanim mam par otazej:
1-kolik kulicek podat?
2-v jako deni dobu lek podat nebo kolikrat za den?
3-jak dlouho smi uzivat tyto homeopatika nejdele?
4-jsou nejake specialni omezeni behem lecby treba v jidle nebo tak podobne?
dekuji moc za odpoved a za pomoc
2009-07-16 00:52:16
odpověď: Dobrý den, stačí dvě kuličky v době, kdy je podrážděná, aby jste viděla, jestli lék zabírá. Pokud zabírá pak užívejte dál podle potřeby - když po zlepšení nastane opět zhoršení. Nedávejte dříve než po 2 hodinách. Často stačí dát jednou před spaním ale někdy může být potřeba i čtyřikrát během dne (nebo noci). Je důležité vnímat jak lék působí a podávat ho podle potřeby. Pokud lék znatelně zabírá a podáváte ho jen když předcchozí dávka přestává působit, pak nehrozí, že byste podávala lék příliš dlouho. Pokud se po léku stav zhorší tak další nedávejte. Je vhodné podat alespoň čtvrt až půl hodiny po jídle a potom ještě stejnou dobu nejíst/nepít (čistá voda nevadí).
otázka: Dobrý den,
po radě jedné přítelkyně chci začít používat Sédatif PC. Bylo mi však řečeno, že nesmím běhěm užívání těchto léků žádné mentolové věci, jako jsou žvýkačky a pasty ... prý to snižuje celkovou funkci homeopatik. Je to pravda ?
Děkuji za odpověď
2009-07-15 22:43:09
odpověď: Dobrý den, je dobré nemít v puse mentolovou chuť když užíváte homeopatika. Tedy omezit mentol co nejvíce, ale většinou nebývá problém, když občas máte žvýkačku. Spíš jde o to na co sedatif chcete užívat. Někdy může občas pomoci ale pro dlouhodobé používání, zejména při chronických potížích není vhodný. Pokud by tento lék nepomáhal a nebo by částečně pomáhal ale postupně by ztrácel účinnost pak je vhodné homeopatické vyšetření a výběr celostního - konstitučního léku.
otázka: Dobrý den,
jsem na rodičovské dovolené, ze začátku jsem byla šťastná a spokojená, ale poslední dobou jsem stále nespokojenější, nervózní, mám záchvaty vzteku i kvůli maličkostem, občas lítostivě pláču, nic mě nebaví, někdy až apatie.Samozřejmě se to negativně projevuje ve výchově dítěte a ve vztahu k manželovi.Cítím se bez energie, jsem se vším nespokojená, nic mě nenaplňuje.Nesnáším stereotyp a když mě někdo odporuje.Mám potřebu hodně spát a jsem zimomřivá - ale taková jsem byla vždycky.Chtěla bych jít pracovat, ale vlastně ani nevím, co by mě bavilo, nevěřím si. Myslíte, že by mi mohla homeopatie pomoci? Chtěla bych se hlavně zbavit těch svých nálad a vzteku. Jsem z Plzně, nevíte, je-li tu nějaký dobrý homeopat? Eventuelně poradit nějaký homeopatický lék? Kde najdu věrohodné popisy homeopatických léků? Děkuji Petra (30)
2009-07-14 15:28:35
odpověď: Dobrý den Petro, je pravděpodobné, že by Vám homeopatie měla pomoci. Takovéto stavy se často pomocí homeopatie dají úspěšně řešit. Pro získání představy o homeopatickém léku je potřeba přečíst více knih, ke skutečné znalosti obrazů léků je potřeba několika let studia a praxe. Těžko lze doporučit jednu knihu, každý autor popisuje léky ze svého pohledu, každému je blízký jiný způsob. Základní knihy, které bych mohl doporučit, nejsou přeloženy do češtiny. Já praktikuji jeden den v týdnu i v Plzni, můžete se na mě obrátit, pokud byste chtěla (viz kontakt nahoře).
otázka: Dobrý den, mé známé doporučila homep. lékařka Ledum Palustre jako prevenci proti klíšťatům, komárům apod. Je tomu skutečně tak?
2009-07-14 13:33:58
odpověď: Dobrý den, Ledum bych nenazval jako prevenci proti klíšťatům, ale jako prevenci proti případným problémům po kousnutí tímto hmyzem. Zvláště proti borelióze.
otázka: Dobrý den,
můžete mi prosím poradit? Chceme mít miminko, jenže já mám už od dospívání problémy s cystami na vaječnících, nepravidelnou až mizejicí menstruací, nízkou děložní sliznicí, anovulací. Můžete mi prosím poradit nějaká homeopatika? Na internetu jsem se dočetla o Folliculinum a Leteinum, ale netroufám si sama je ordinovat.
Lékaři mě dopovali hormony, bezvýsledně. Teď bych chtěla zkusit nastartovat tělo jinak. Začla jsem užívat chlorellu pyrenoidosu (cca 3 měsíce), šťávu z aloe vera (14dní) a ještě chci užívat mladý ječmen. Nebude to při užívání homeopatik vadit?
Jinak trpím ještě bolestmi hlavy (i migrénami).

Děkuji moc za odpověďi.

Zuzana M.
2009-07-14 10:36:16
odpověď: Dobrý den Zuzano, přípravky, které užíváte, by homeopatické léčbě neměly vadit. Folliculinum je jeden z moných léků, ale nelze říct, že by zabíral u každého. Je vhodnější klasické homeopatické vyšetření. Možná budete skutečně potřebovat tento lék ale nebo i lék úplně jiný. Dohled homeopata na průběh léčby je důležitý, neboť je podle potřeby možné měnit dávkování apod.
otázka: Dobrý den, jaká homeopatika byste doporucil a urychlení růstu srti u psů.
Velice Vám děkuji za odpověď Lucie
2009-07-04 11:32:24
odpověď: Dobrý den Lucie, napadají mě jen syrová vajíčka. Z homeopatických prostřediků mě nenapadá nic. Pokud srst neroste následkem nějaké patologie, pak je nutné homeopatické vyšetření.
otázka: Dobrý den, již řadu let trpím poruchami spánku. Po 6 letech jsem ukončila užívání slabšího LEXAURINU, po 2 roky beru STILNOX. Přesto usínám pozdě, v noci se budívám, poránu se cítím neodpočatá, mám pocit, že mi slabne paměť (Je mi 57let). Mohl byste mi prosím poradit nějaké účinné homeopatikum, případně, kam nejblíže se objednat na konzultaci? (Bydlím na Třeboňsku.)Různé bylinkové čaje na mne nepůsobí. DĚKUJI za odpověď - Marie
2009-07-03 08:37:16
odpověď: Dobrý den Marie, je potřeba homeopatické vyšetření. V Budějovicích bych doporučil pana Jiřičku
michal.jiricka@quick.cz, který se též zabývá veterinární homeopatií (ale i "lidskou"). Jinak nevím, koho bych Vám ve Vašem okolí mohl doporučit. Na homeopatie.ivories.cz je seznam homeopatů, ale vždy si o homeopatovi získejte více informací (zda-li se zabývá celostní - konstituční homeopatií a přečtěte si článek "zásady léčby")
otázka: Dobry den,
prosila bych o radu v teto zalezitosti. Byla jsem diagnostikovana na Barettuv jicen a byl mi predepsan lek na potlaceni kyseliny v zaludku. Tento lek u mne vyvolava vedlejsi priznaky (ridci stolice se spatne stravenou potravou).
Chtela bych tento lek zcela vysadit, ale, nemohu si v zadnem pripade dovolit dalsi poskozovani jicnu. (Barretuv jicen muze byt predchudcem rakoviny jicnu).
Mohla bych jiz zmineny lek nahradit homeopatickym prostredkem?
Dekuji, Eva
2009-07-03 03:03:21
odpověď: Dobrý den Evo, homeopatika nikdy nejsou náhrada alopatického léku, neboť homeopatie funguje zcela na odlišných principech než klasická léčba. Nejde tedy o náhradu léku. Je nutné homeopatické vyšetření a na základě symptomů byste začla užívat homeopatické léky. Po tom co se zlepší hospodaření kyselin v žaludku je postupně možné vysadit klasický lék. Homeopatie je rozhodně vhodná volba k léčbě těchto potíží.
otázka: Dobrý den,prosím o radu.Bylo by možné zkusit homeopatika u syna,který má 18 měsíců a má alergii na kravské mléko.Pokud ano,tak co by jsme mohli zkusit.Zatím ho kojím.Děkuji Magdalena
2009-07-02 21:05:36
odpověď: Dobrý den Magdaléno, homeopatika byste mohla zkusit ale u alergie je nutná celostní - konstituční léčba a k tomu je potřeba homeopatické vyšetření.
otázka: Dobrý den,dnes v noci ne dnešek mi oteklo víčko(jako plný tekutinou(,až jsem na něj neviděla.Bylo mi řečeno,že mám ječné zrno na horním víčku.Jaké homeopatikum mi jej vyléčí?Nějaké zvláštní bolesti nemám,jen to řeže,nemůžu oko pořádně otevřít.otok je menší.Děkuji,Andrea
2009-07-02 13:42:23
odpověď: Dobrý den Andreo, pokud je to jen málo bolestivý otok, ktrerému by ulevoval studený otok a mohl by být i mírně zarůžovělý, tak by mohl pomoci lék Apis, ale pokud popisujete jen otok s řezavou bolestí, mohl by být potřeba i jiný lék. Je potřeba znát podrobnější aktuální symptomy. Po třech dnech se Vám ten otok mohl posunout do jiného stádia a nyní potřebujete třeba zas něco jiného.
otázka: Dobrý den,mám psa Německé dogy 11let.Má na přední tlapce nádor ale už se nám nechce ho v jeho letech dát operovat.Bylo nám doporučeno podávat homeopatika typu Silicea.Prosím můžete nám poradit co by bylo pro něj nejvhodnější?V lékárně nám prodali Siliceu 200ch.Bohužel nevím jak ji dávkovat,pes váží 70kg.Děkuji Iva
2009-07-02 13:36:45
odpověď: Dobrý den Ivo, pokud Vám lék doporučil homeopat, pak by měl doporučit i dávkování. Léčba rakoviny je velmi obtížná a často není vhodné podávat například jen konstituční lék, může to nemoc i urychlit. Pokud uvádíte, že Vám homeopat neřekl jak lék dávkovat, tak se nejedná o profesionální přístup. Raději bych se obrátil na homeopata, který má skutečně zkušenosti s léčbou rakoviny a nebo na homeopata-veterináře. Na dotazy z veterinární homeopatie se obraťte na michal.jiricka@quick.cz.
otázka: Dobrý den,
zajímalo by mě, zda lze použít homeopatii k snížení chuti k jídlu. Můj konstituční lék je Natrum Muriaticum.
Děkuji Dana
2009-06-30 21:29:32
odpověď: Dobrý den Dano, pokud je Váš konstituční lék skutečně nat mur, pak pokud máte nezdravě nadměrnou chuť k jídlu, pak Vám s tím tento lék pomůže. Pokud Vám ale tento lék nepomůže, tak není Vaším konstitučním lékem. Je důležité vědět na jakém základě víte, že se skutečně jedná o konstituční lék. To, že Vám to řekl nějaký homeopat, nebo to, že Vám tento lék pomohl od nějakých potíží ještě neznamená, že je to skutečně Váš konstituční lék.
otázka: Pred kazdou cestou autom alebo autobusom mam strach,co sa prejavuje potenim,triaskou a bolestami brucha s hnackou.Velmi ma to obmedzuje,poradte mi nieco na tieto stavy/
2009-06-30 18:06:17
odpověď: Dobrý den, homeopatie je velmi účinná při léčbě podobných potíží ale je nutné homeopatické vyšetření pro výběr vhodného léku a dávkování. Tyto případy je nutné řešit individuálně.
otázka: Dobrý den,můj devítitýdenní syn má vrozenou hydrokélu oboustranně, dá se to homeopaticky léčit? Děkuji za odpověď a hezký den. Lucie
2009-06-30 16:43:57
odpověď: Dobrý den Lucie, je možné, že homeopatie pomůže ale ne v každém případě se to může podařit.
otázka: Dobrý den, mám 16ti měsíčního syna a už měsíc je zahleněný, střídavě horší, lepší, nejčastěji kašle, či i zvrací hleny po spánku. Momentálně se ještě léčí s angínou. Byli mi doporučeny homeopatika Kalium Bichromicum 9 ch na rozpouštění hlenů 2x5 kuliček. Chtěla bych znát Váš názor, na tyto homeopatika. Děkuji a jinak přeju pohodový den.
2009-06-30 15:45:20
odpověď: Dobrý den, u kali bichromikum se jedná o výrazně hustý - lepivý hlen, který se velmi obtížně vykašlává. Pro doporučení léku by bylo potřeba více symptomů, kali bichromikum je jeden z možných ale nelze ho potvrdit ani vyvrátit. U zvracení hlenu bývají častější ještě jiné léky. Můžete tento lék zkusit a uvidíte, jestli bude pomáhat. Pokud ne tak je potřeba jiný lék.
otázka: Dobrý den, je prosím možné léčit homeopatiky i genitální opar? Případně jakými?Objevuje se mi nejm. 1x měsíčně. Již mi byl předepsán Herpesin, isoprinosine, avšak stále žádná změna. Nyní jsem v 6tém týdnu těhotenství a bojím se, aby nenastal problém s mimčem. děkuji Gábina
2009-06-30 12:17:55
odpověď: Dobrý den Gábino, homeopatie dokáže vyléčit opakující se výskyt oparů včetně oparů genitálních. Je nutná celostní - konstituční homeopatická léčba, homeopatické vyšetření.
otázka: Dobrý den,ráda bych se poradila,co bych mohla brát na suchý a dráždivý kašel.Je to velmi nepříjemné.Zhoršuje se mi to večer v noci a ráno.Vykašlávám zelený hlen a cítím jak mám poškrábaný krk. Ještě k tomu kojím miminko.Děkuju za vaší odpověď Agnes.
2009-06-30 11:19:24
odpověď: Dobrý den Agnes, pro doporučení homeopatického léku je poteba víc symptomů, ideální je krátké homeopatické vyšetření pro akutní předepsání.
otázka: Dobrý den,žádám Vás o radu na vhodnost léčby polypu v děloze. Chirurgickému zásahu bych se raději vyhnula a dala přednost daleko méně razantnějšímu řešení. Vlastně ani nevím jak dojde ke vzniku a lze-li tomu zabránit.Děkuji za odpověď. Věra /42/.
2009-06-29 22:34:44
odpověď: Dobrý den Věro, homeopatie často pomůže při těchto problémech. Je ale nutná celostní - konstituční homeopatická léčba a k tomu je zapotřebí homeopatické vyšetření.
otázka: Dobrý den,chci Vás poprosit o radu pro moji 12-letou dceru,která za rok velice rychle dospěla a vyvinula se a očekáváme menzes.Jelikož,já trpěla velikými bolestmi od samého začátku,ráda bych dceři ulevila a chci být připravená až menzes příjde.Homeopatikum si objednám v lékárně,jen bych chtěla poprosit jaké.Předem moc děkuji.Petra z Lanškrouna
2009-06-29 20:35:24
odpověď: Dobrý den Petro, nelze doporučit lék, potíže s menstruací jsou problémy celkové konstituce, pokud by měla být pomoc účinná, pak musí být lék vybrán na základě osobního homeopatického vyšetření. Není nějaký jeden lék na bolestivou menstruaci. Je i možné, že Vám je dcera hodně konstitučně podobná, pak by bylo možné, že potřebuje stejný lék jako Vy a symptomy Vaší menstruace by pomohly k nalezení lék pro Vaši dceru. Pak by lék pomohl i Vám a preventivně i Vaší dceři. Často je ale k nalezení léku potřeba znát skutečné symptomy menstruace Vaší dcery, tedy až po první menstruaci. Lék pak může rychle menstuaci upravit a již další menstruace může být v pořádku. Ale samozřejmě je možné nalézt i lék ještě před započetím menstruace na základě jiných symptomů, ale hledání léku může být obtížnější.
otázka: Dobrý den,také bojujeme s moluskama,poradíte nám prosím léky?Dítě má 2 roky.Mají homeopatika nějaké vedlejší účinky?Prozatím jsme s tím neměli zkušenost.Četla jsem ale od některých maminek průjmy,bolení bříška..?Molusky nás zatím trápí měsíc,ale jak tak čtu,je to záležitost na 3/4roku až rok??To mě trochu vyděsilo.Zatím je malému MUDr vymačkávala a desinfikovala.Bohužel se pak s odstupem času projevily znovu ve větší míře.Děkuji za radu.Jitka
2009-06-29 14:04:37
odpověď: Dobrý den Jitko, po vymačkávání se většinou objeví znovu. Vyhledejte starší dokazy (do políčka vedle lupy zadat molusk). Je lepší osobní návštěva homeopata ale je i možné nejdříve zkusit lék silicea, jestli by náhodou nezabírala. Ale pokud ne, pak musí být lék zvolen na základě vyšetření. Vedlejší účinky homeopatika nemají takové, jaké je známe u klasických léků (z toxicity) ale nevhodným používáním mohou vyvolávat i nepříjemné symptomy a někdy i zkomplikovat zdravotní stav.
otázka: Dobrý den, dá se nějaké homeopatikum užívat preventivně při nálezu klíštěte? Děti, dospělí... Děkuji Lenka
2009-06-29 12:02:17
odpověď: Dobrý den Lenko, je možné při bodnutí klíštěte užít preventivně jednorázově lék Ledum palustre, např. v potenci 30ch. Je to spíše vhodné při možném výskytu boreliózy, pro klíšťovou encefalitidu to výrazné profylaktické účinky mít asi nebude, ale částečně také. Nezáleží na věku, spíše na tom, jestli není někdo výrazně přecitlivělý (například výrazné alergie) Pak raději nižší potenci, nejdříve např. 5, 9. Ale pokud by se přisátí klíštěte opakovalo, neopakovat lék příliš často. Cca nejdříve po 14 dnech.
otázka: Dobrý den,chtěla jsem se zeptat zda-li hlíva ústřičná je obsažená v homeopatických přípravcích.Slyšela jsem,že je dobrá na moluska virového původu.Mám 2,5letého syna a 3/4roku nás trápí moluska a nemůžeme se jich zbavit.Proto bych vás chtěla poprosit o radu jaké homeopatika by jste nám doporučil a jak dlouho užívat.Děkuji za radu i za pomoc.Monika a Jeníček
2009-06-28 18:45:40
odpověď: Dobrý den Moniko a Jeníčku, o moluskách je psáno ve starších dotazech, včetně možného léku Silicea terra. (naleznete pomocí políčka vedle lupy, když tam zadáte slovo molusk). Neznám homeopatický lék z hlívy ústřičné.
otázka: dobry den, chtela bych se zeptat na homeopapticky připravek na oddaleni menstruace v letnim obdobi. Dekuji Hanka
2009-06-28 14:55:10
odpověď: Dobrý den, jakákoliv správná homeopatická léčba Vám bude menstruační cyklus optimalizovat. Jakékoliv posouvání menstruace je nežádoucí a neprospívalo by Vašemu organismu. Homeopatická léčba ale nabízí možnost, pokud má někdo problematickou menstruaci, tak ji udělat mnohem klidnější - odstranit bolesti i například nepříjemnou podrážděnost apod.
otázka: Dobrý den,děkuji za vaši odpověd,zda se dá léčit Vitiligo.Ale i tak se chci ještě zeptat,jakými homeopatickými léky se to dá léčit.Kde se mohu obrátit?Moc děkuji z a odpověd a přeji krásný den.Tomášková
2009-06-27 08:49:42
odpověď: Dobrý den paní Tomášková, pro tuto léčbu je nutná návštěva homeopata. Léků, které mohou tyto potíže léčit je velké množství a vybrat mezi nimi ten, který bude zabírat právě u Vás, lze pouze na základě vyšetření. Ve svém okolí si nalezněte nějakého seriózního homeopata, který používá celostní - konstituční homeopatickou léčbu.
otázka: Dobrý den, při růstu prvních stoliček , jsme chtěli poradit jaké homeopatika použít. Ať můžeme ulevit při bolesti, dcera má dvojčátka, takže vše dvakrát. děkujeme za radu .Hezký den!babička Alena
2009-06-27 06:09:58
odpověď: Dobrý den Aleno, při běžných bolestech při prožezávání mohou zabírat různá homeopatika zvolená na základě konkrétních symptomů. Není univerzální lék. Ale častým lékem při výrazné podrážděnosti při prožezávání bývá Chamomilla. Ve starších dotazech naleznete podrobnější informace. (napište do políčka vedle lupy chamomil)
otázka: Dobry den,
mam problem, ktery neni resitelny klasicky. Mam uvolnenou kuzi, plnou jizev a stryji a take krecove zily. Je nejaka pomoc homeopaticka?
Dekuji Hanka S.
2009-06-26 16:44:14
odpověď: Dobrý den Hanko, je možné, že by homeopatická léčba mohla zabrat, mohla by ale zabírat i bylinná léčba nebo například čínská medicína.
otázka: Dobrý den, měla jsem atopický exém a lékaři mi řekli, že se s tím musím naučit žít. Exém po homeopatikách zmizel. Už ale témer dva roky jsem po nich extremne vycerpana a odpoledne usinam, dokonce upadnu do jakehosi komatu a kdyz se probudim, chvili jsem uplne mimo...je to tezke popsat, protoze dosud jsem toto nezazila. Je to normalni?
2009-06-26 14:16:37
odpověď: Dobrý den, atopický ekzém je možné homeopaticky léčit ale je možné ho i pomocí homeopatik potlačit, což je pravděpodobně právě Vámi popisovaný stav. Homeopatická léčba probíhala nesprávným směrem. Pokud ještě homeopatika užíváte, tak je vysaďte. Je však také možné, že jsou homeopatika správná ale vy jste se jimi předávkovala. Pokud o tomto Váš homeopat ví, tak by měl sám léčbu přehodnotit a změnit. Pokud tak neučinil, měla byste vyhledat jiného homeopata.
otázka: Dobrý den,prosím o radu, jaké ředění použít na patní ostruhu u léku Hekla Lava. Stále při došlapu bolí i po léčbě rázovými vlnami.
2009-06-25 11:44:32
odpověď: Dobrý den, pro dávkování při chronických problémech je vhodné, když ho určí homeopat po osobním vyšetření. Je totiž i nutné sledovat vývoj a podle toho dávkovní upraqvit. Pokud ale chcete zvolit samoléčbu, pak je vhodné si připravit vodní ředění zpočátku např. potence 5ch, do 1/4L lahve naplněné do 3/4 čisté vody, dvě kuličky, po rozpuštění zatřepat a vzít lžičku. Uchovávat v ledničce, užívat jednou denně, před užitím vždy protřepat. Je ale možné, že zrovna Hekla nen lék, který potřebujete, po cca 3 až 5 týdnech by chtělo léčbu zhodnotit a buď pokračovat nebo zvolit jiný lék či dávkování. Při jakýchkoliv potížích lék vysadit.
otázka: Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda existují nějaká homeopatika, která by byla prospěšná pro 9 měsíční miminko, kterému se vrací neustále pneumokok pneumonia v nosíku, už měla 4x antibiotika zrovna dobrala Klacid před tím ani ne tři týdny Ospen a už teď slyším, že chrčí, má takovou tu zadní rýmu, tak to probíhá vždy, vždy začně chrčet do týdne hroznou rýmu, a z toho pak zánět v ouškách i když odsáváme rýmu pořád, horečky má jen občas, pořád se to opakuje. Další antibiotika, nevěřím, že by k něčemu byly :-( Předem děkuji za odpověď a jsem s pozdravem Zuzana F.
2009-06-24 17:35:56
odpověď: Dobrý den Zuzano, při celostní - konstituční homeopatické léčbě se celkově zvýší imunita a imunitní systém se sám umí vypořádat s pneumokokovou infekcí, takže se již dál neopakují a antibiotika nejsou potřeba. Je k tomu ale nutné homeopatické vyšetření, neboť se jedná o chronické potíže.
otázka: caw mam v pod paží takovou bradavicku jako by takovej cancour jak to odstranit muzu ustřihnout dik
2009-06-24 16:17:28
odpověď: Při správné homeopatické léčbě by stopkaté bradavičky (pokud je to to co popisujete) měly samy zaniknout. Odstřihávání bych nedoporučoval.
otázka: Dobrý den, prosím o radu. Před dvěmi lety jsem prožila silné trauma s bývalým partnerem, s nímž jsem se rozešla loni na podzim a velmi se mi ulevilo. Po rozchodu jsem byla stále nemocná, celou zimu angíny,únava, antibiotika, která jsem musela vzít, protože studuji, mám děti, pracuji.. Ale je to koloběh a únava mi přerůstá přes hlavu. Asi v polovině března jsem si na temeni hlavy našla kolečko vypadaných vlasů, kterého jsem si předtím nevšimla. Byl to pro mne šok, nikdy jsem problém s vlasy neměla, byly husté a v pořádku. Kožní lékařka mi řekla, že problém je zřejmě v minulém stresu a nasadila mi léčbu Alpifort a léky Minoxidil-tuším..., je to už třetí měsíc, vlasy rostou velmi pomalu a já hledám další možnosti léčby. Je možná homeopatická léčba alopecie areata? Monika
2009-06-23 15:59:13
odpověď: Dobrý den Moniko, je možná homeopatická léčba. Sama i popisujete pravděpodobnou příčinu, je pravděpodobné, že by homeopatická léčba měla zabrat. Je nutná celostní - konstituční léčba a k tomu je potřeba homeopatické vyšetření.
otázka: Dobrý den,chtěla bych Vás moc poprosit,jestli by jste mi poradil.Mám otce,který je po operaci ploténky.Udělal se mu srůst,který tlačí na nerv.Má dost velké bolesti.Musí brát silné léky a po nich je dost unavený.Moc Vám děkuji za odpověď.Lenka
2009-06-23 12:43:38
odpověď: Dobrý den Lenko, musel by se zvolit lék podle konkrétních symptomů, pak by mohla léčba zabírat.
otázka: Dobrý den, chtěla bych se vás zeptat, zda vadí homeopatii či homeopatické léčbě aloe vera??? Event. aromatické byliny jako rozmarýn, majoránka, meduňka apod. Děkuji. Katka
2009-06-23 12:24:13
odpověď: Dobrý den Katko, většinou by to vadit nemělo ale někdy se může stát, že by se to mohlo navzájem ovlivňovat. Záleží také na druhu potíží a způsobu dávkování homeopatických léků. Někdy se naopak mohou navzájem pozitivně doplňovat. Nejlepší to je vyzkoušet, ale měl by o tom vědět homeopat a případně s ním domluvit konkrétní postup.
otázka: Můžete mi prosím doporučit nějaké homeopatikum na střevní neurozu
Děkuji P.F.
2009-06-23 09:10:58
odpověď: Dobrý den P. F. pro léčbu takovýchto problémů je nutné homeopatické vyšetření a celostní - konstituční homeopatické léčba.
otázka: Dobrý den,dříve jste tady psal,že bude možné přihlásit se do projektu ohledně působení homeopatie v případě zvětšené nosní mandle.Nyní jsem na uvedených stránkách nalezla pouze hyperaktivitu a atopický ekzém.Znamená to,že jste od tohoto projektu ustoupili? A jestli ano,mohu se zeptat z jakého důvodu?
Děkuji a s pozdravem Renáta Vesecká
2009-06-22 22:13:00
odpověď: Dobrý den paní Vesecká, projekt s nosními mandlemi probíhá. Původně byl zamýšlen až po Vámi zmíněných druhých dvou projektech, ale protože se tato informace rozšířila a byl o to velý zájem, tak jsme tento projekt spustili a ještě probíhá, takže se do něj můžete přihlásit také, pokud byste měla zájem.
otázka: dobrý den,chtěla bych se vas zeptat na predmenstruacni syndrom,zacina mi sedm dni pred menstruaci a zacina to depresi,nespavosti,bolesti zad v krizi,bolesti nohou hlavne stehen a lytek,pocit na zvraceni,vytok nechut k sexu,doporucil by jste mi nejake homeopatikum a jake davkovani,pridavaji se k tomu tlaky v podbrisku a svedeni delohy
2009-06-22 18:22:00
odpověď: Dobrý den, k doporučení léku je nutné vyšetření, je potřeba se toho dozvědět víc. Při vyšetření je potřeba posat mnohem podrobněji tyto stavy a ještě i další věci, které s tím souvisí. ROzhodně homeopatickou léčbu doporučuji, v těchto případech jsou velmi často dobré výsledky.
otázka: dobry den chtěla jsem se zeptat jestly je naky lek na plodnost chtěla bych mimnko a snažim se oto 7 let a muj přitel je plodny a ja sem taky zdrava a tak vas prosim o radu mislym si že vtom hraje roli nervozita děkuji za radu
2009-06-22 14:05:17
odpověď: Dobrý den, homeopatické léčba pomáhá k otěhotnění ale je nutné léčit celkový stav. Nervozita s tím jistě také souvisí. Je k tomu potřeba homeopatické vyšetření a následná celostní - konstituční léčba.
otázka: Dobrý den,jmenuji se Jana mam 3 měsíčního syna který má klepsielu pneumonii(vice špatných bakterii ve střevech než těch prospěšných)projevuje se to průjmem.Některe dny je miminko klidné,ale převažujou dny kdy je neklidné hrozně plačtivé až k neutěšení.Byla jsem u homeopatičky a ta mi dala pilulky.
KALIUM PHOSPHORICUM 200CH,ZINKUM METALICUM 200CH,IRIS200CH,SPIGELIA200CH,GELSEMIUM200CH,MAGNES.FOSFOLIKUM 200CH,ARG.NITRIC200CH,LYCOPODIUM 200CH,PULSATILKA 200CH,THUYA200CH,CHINA200CH, vše mam podávat po 2kuličkách 6krat denně.Ještě jsem homeopatika nikdy nebrala tak se mi to zda hodně kuliček,už i ztoho duvodů že je to hodně sladké pro tak malého tvorečka,ale mam strach abych mu spíš neuškodila.Od dětské lekařky bereme probiotika,ale učinek nic moc.Předtím jsme brali Hilak.Prosím poradte co mu mužu dat.A mužu brat třeba něco ja aby měl lepší střevní mikrofloru.Třeba INUBIO nebo něco podobného když kojím.Prominte za tak rozsáhly dotaz.Děkuji Jana
2009-06-22 12:25:40
odpověď: Dobrý den Jano, nic raději z toho co píšete neberte. To co popisujete mi připadá šílené, s takovýmto předpisem jsem se ještě nesetkal. Homeopatovi, který toto doporučil bych moc nedůvěřoval. Doporučoval bych homeopatickou léčbu ale od jiného homeopata. Také bych doporučoval abyste oba užívali živé bakterie (u dítěte ty co doporučí dětský lékař), u Vás i kvalitní živé jogurty. Ale to samo někdy nestačí.
otázka: Dobrý den, máme dvojičky, narodené pred termínom /33tt/,teraz majú 8 týždnov a stredne ťažkú anémiu/Hb 86,Hb 84/
Užívajú Maltofer 2x5kv ale majú z toho výrazné dyspeptické ťažkosti. Sú plne dojčené, ja užívam Sorbifer 2x1 tbl.Majú dostávať Ferrum lek inj, no nie sú zohnatelné.
Chcem sa spýtať: mohli by sme im dávať Ferrum phosphoricum 9 Ch?
Ak áno, aké by malo byť dávkovanie?
Vdaka za odpoved. Ľ.G.
2009-06-22 12:04:36
odpověď: Dobrý den Ľ.G., pokud jsou kojené, pak byste mohla lék užívat Vy, je to vhodnější dostávat lék prostřednictvím mateřského mléka. Zkusil bych jednou denně dvě kuličky (15 minut před/po nejíst, nepít), případně pak přizpůsobit podle potřeby.
otázka: Dobrý den...prosím Vás,jsem po modelaci prsou a jelikož jsem se o homeopatii dozvěděla až teď,objednala jsem si Arnicu Montanu.Mám dost velký otok v levém prsu a na netu v diskuzích o prsou mi holčiny poradily právě arnicu.Mám Arnicu montanu 9CH,ale vůbec netuším kolik a kolikrát denně to mám užívat.Můžete mi prosím poradit?Budu vděčná,děkuji moc.Anička
2009-06-22 10:50:25
odpověď: Dobrý den Aničko, Arniku bych Vám také doporučil, zkuste třikrát denně dvě kuličky, 15 minut před a po nejíst, nepít. Užívat do zmírnění potíží, pak zmenšit četnost dávek. Pokud by se dělo něco neobvyklého tak vysadit. Případně přizpůsobit podle potřeby.
otázka: Dobrý den,
má 5-ti letá dcera je alergik (pyly kvetoucích stromů +roztoči) a navíc trpí častými záněty hrtanu (laryngitida) a angínami. Prosím o pomoc při výběru homeopat. přípravků, které by měla užívat.Děkuji.
2009-06-22 09:38:21
odpověď: Dobrý den, při takovýchto chronickýh potížích je nutné homeopatické vyšetření a celostní - konstituční léčba.
otázka: Dobrý den,mému synovi 7 let se před dvěma dny udělala červená čára na obličeji - vypadá to jakoby to měl přeležené, má červené ucho - vše na levé straně. Paní doktorka mi dnes řekla, že se jedná o lymskou borreliozu, krevní testy nedělala, to až za tři týdny. Zatím předepsala ATB Amoclen na tři týdny. Syn měl asi před šesti týdny v hlavě klíště, ale brzy jsme ho odstranili. Občas si začal stěžovat na bolest hlavy a je dost unavený. Dá se tato nemoc léčit jenom homeopaticky? Děkuji za brzkou odpověď. Lucie
2009-06-19 21:38:05
odpověď: Dobrý den Lucie, to, jestli léčit antibiotiky nebo ne, je na Vás. Nemohu doporučit někomu nebrat na boreliózu antibiotika, je to zákeřné onemocnění. Pokud bych měl boreliózu já, vyzkoušel bych nejdříve homeopatii a pokud by bylo zcela evidentní, že homeopatika zabírají, tak bych antibiotka neužíval. Pokud by se stav nelepšil pak bych si antibiotika vzal. I u antibiotik je ale možné, že nezaberou.
otázka: Dobrý den, prosím o radu v případě nedostatku červených i bílých krvinek i přesto,že železo v krvi je v dostatečné výši. Děkuji přeji hezky den.
2009-06-19 17:44:08
odpověď: Dobrý den, to je porucha celkové konstituce, k tomu by bylo potřeba homeopatické vyšetření a celostní - konstituční homeopatická léčba.
otázka: Dobrý den, i po antibiotikách mám stále v krku streptokoka, je možné to léčit antibiotiky? Pokud ano, jakými a v jakých dávkách. Jsou volně prodejné? Děkuji
2009-06-18 23:37:19
odpověď: Dobrý den, pokud chcete léčit antibiotiky, musíte se obrátit na prakticého lékaře.
otázka: Dobrý den,chtěla bych vás požádat o radu.Můj sedmitýdenní syn trpí kojeneckou kolikou,Porod byl veden císařským řezem neplánovaně,syn měl silnou novorozeneckou žloutenku(byl ozařován umělým světlem).Při kojení hltavě pije(mám silný spouštěcí reflex),potom si i většinou odříhne,celý se ale kroutí, ohýbá páteř směrem dozadu,celkově je neklidný,většinou však nebrečí.V noci po kojení kvůli tomu špatně usíná.Jiné potíže nemá,nevyžaduje zvýšenou pozornost, nemusím ho stále nosit.Dokázal byste mi z výše popsaných skutečností poradit které homeopatikum by bylo asi nejvhodnější?Děkuji za odpověď.Lucie
2009-06-18 15:02:26
odpověď: Dobrý den Lucie, podle toho co píšete nedokážu říct. Bylo by potřeba toho vědět o dítěti víc.
otázka: Dobrý den,
zkoušela jsem sehnat homeopatika na prevenci malárie (podle vašich doporučení v levém sloupci "malárie"), ale v lékárně jsou schopni mi zajistit jen China 9CH nebo China 15 CH a Chelidoneum také 9CH nebo 15 CH. Můžeme použít i toto? jaké bude dávkování? Děkuji za odpověď. Pavla a Katka
2009-06-18 14:12:14
odpověď: Dobrý den Pavle a Katko, Lék chelidonium se doporučuje v nízké potenci, kvůli posílení žlučníku a jater, doporučoval bych spíš, pokud ji neseženete, udělat si lék sám (viz článek Žlučník a problémy s klouby). U léku China by byla naopak lepší vyšší potence, od Boironu by měla být dostupná i 30ch, lékárna by Vám ji měla být schopná objednat. U 15 by bylo dávkování častější (2 až 3 krát). Nespoléhejte však jen na homeopatii, malárie je velmi vážné onemocnění!
otázka: Dobrý den.
Syn 2,5 roku má právě čerstvě potvrzenou boreliozu. Klíště měl 27.5.2009. V místě vpichu se nic neobjevilo, ale v neděli 14.6.2009 mu otekl a zčervenal obličej. Odběr krve byl 16.6. a dnes výsledky. Jiné potíže snad nemá (je trochu těžké se s tak malým dítětem domluvit, jestli ho něco trochu nebolí). Dostal antibiotika Sumamed, ale ještě jsem navštívila paní doktorku homeopatku a ta mu předepsala Calcareu carbonicu D30 a Borrelii D30. Myslíte si, že je tato léčba v pořádku? Děkuji za odpověď. Hanka
2009-06-18 12:20:52
odpověď: Dobrý den Hanko, já osobně bych nepodával oba léky současně, pokud syn potřebuje konstitučně Calcareu, pak by mu to mohlo pomoci, to nemohu odhadnout, ale borrelie může také zabrat. Jsou však i další léky, ze kterých je možné vybrat podle symptomů ale nedokážu posoudit bez podrobnějších informací. Každý homeopat by postupoval jinak ale v tomto případě nemusí být zcela neodůvodněné podat dva léky. Ale ne úplně současně, je potřeba nějaký časový odstup.
otázka: Dobrý den,chtěla bych vás požádat o radu. Trpím obsedantně kompulzivní poruchou a úzkostnou, fobickou poruchou. Lékař mi předepsal venlafaxin a risperidon. Léky beru teprve měsíc, ale poruchou trpím už přes 3 roky, jen jsem teď léky nebrala kvůli těhotenství a kojení. Jenže nemoc se mi hodně rozšířila, takže léčba byla nezbytná. Než se dostaví větší účinky antidepresiv, je možné užívat také nějaká homeopatika? Našla jsem si, že například na úzkost mohou být tablety sedatif. Mohou se homeopatika s mými léky kombinovat? Také jsem někde vyčetla, že homeopatika nemoc nejdříve zhorší,aby pak mohl nastat léčebný účinek, je to pravda? Děkuji za odpověď. Jsem ze své nemoci už zoufalá a snažím se najít všemožně cestu, jak s ní bojovat.
2009-06-17 21:48:16
odpověď: Dobrý den, při správně vedené léčbě by se stav zhoršit neměl. Někdy se to stát může ale slušný homeopat by se měl snažit aby se tak nestalo. Lék sedatif je kombinovaný prostředek, někdy může pomoct při akutním stavu ale k dlouhodobému účinku většinou nedojde. Pro hoemopatickou léčbu těchto stavů je nejúčinější klasické homeopatické vyšetření a celostní - konstitční léčba. Homeopatie mívá u těchto potíží velmi dobré výsledky. Je možné léky brát současně a při celkovém zlepšení stavu je možné antidepresiva postupně vysazovat.
otázka: Dobrý den
Chtěla bych se zeptat chystám se s dcerou k moři a mám obavy aby se nám vyhnuly střevní potíže.Existuje na to nějaký lék? Děkuji za odpověď
2009-06-17 18:27:14
odpověď: Dobrý den, při střevních potížích je nutno vybírat z více léků podle konkrétních symptomů. Lze namátkově jmenovat například Arsenicum album, Veratrum album, China officinalis, Podophyllum, Sulphur... K homeopatické léčbě průjmu je potřeba alespoň nějaká příručka pro akutní homeopatickou léčbu a cca 10 léků.
otázka: Mám vitiligo a je možné ho nějak léčit?Děkuji za odpověd Tomášková
2009-06-17 13:15:47
odpověď: Dobrý den paní Tomášková, je šance, že se vitiligo zlepší po homeopatické léčbe, nebo alespoň že se dál nezhoršuje.
otázka: DOBRÝ DEN, NÁŠ SYN JE ZA MĚSÍC OBJEDNÁN NA OPERACI TŘÍSELNÉ KÝLY, V TÉ DOBĚ MU BUDE 7 MĚSÍCŮ. LZE SE NA TO NĚJAK PŘIPRAVIT, POPŘ. ZMÍRNIT NÁSLEDKY NARKOZY A ZÁKROKU CELKOVĚ? DĚKUJI, VERONIKA
2009-06-17 08:53:52
odpověď: Dobrý den Veroniko, na narkozu preventivne bych nic nepodaval, to az pripadne po te, pokud by mel po narkoze nejake symptomy. Ale před operací doporučuji preventivně podat lék Calendulla, případně co nejdříve po operaci. Podrobnosti naleznete ve starčích dotazech, jen velmi zjednodušeně: den před operací dávku 15ch, po operaci také, pak lze opkračovat dvakrát denně, pokud se bude dobře hojit, pak lze pokračovat jednou denně, příapdně vysadit.
otázka: Dobrý den, v zásadách léčby je uvedeno, že není vhodné užívat vícero homeopatických léku, přesto můj homeopat mi předepsal 5 léků. Drocera 5ch, trpěl jsem 2 měsíce suchým kašlem, graphites 9ch na 2 roky starý exzém, toto 3 denně. 2 x týdne lypocodium clavatum 15ch a jednou týdně nux vomica 30ch a arsenicum iodiatium 30ch. Léčba zabírá cítím se lépe a i energie a klid se vrací.I přesto bych rád znal váš názor. Děkuji Roman
2009-06-16 09:22:56
odpověď: Dobrý den Romane, ono to neznamená, ze by současné užívání pěti léků nemohlo mít pozitivní efekt. Přináší to však další komplikace. Pokud se cítíte energeticky lépe, je pravděpodobné, že to způsobuje jeden z léků a je štěstí, že ostatní čtyři léky tento pozitivní efekt neruší. Jeden z problémů je ten, že když pozitivní efekt přestane, pak když užíváte jeden lék, lze vhodně přizpůsobit dávkování a léčebný efekt pokračuje. Také jeden z těch čtyř léků (nebo více z nich) Vám může po čase začít vyvolávat vlastní symptomy a pak se celkově Váš stav může tak zamotat, že pak je nutné vše vysadit a počkat až se stav opět stabilizuje, což může trvat i hodně dlouho. Toto je jen malý výčet proč není vhodné takto postupovat. Nejvhodnější by bylo zjstit, který z léků skutečně působí a užívat jen ten.
otázka: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jakým způsobem mám přizpůsobit dávkování Cantharis 15 CH v 6. měsící těhotenství. Dříve jsem na projevy močového měchýře brala 9 CH 3x denně 5 kuliček, nyní jsem bohužel toto ředění nesehnala a mám akutní projevy. děkuji za odpověď.
2009-06-15 17:13:19
odpověď: Dobrý den, nejdůležitější je, jesti Vám lék skutečně pomáhal - zabírá jen asi u 10% případů. Pokud ano, pak můžete brát jednou až dvakrát denně dvě kuličky. Pokud by lék ale nezabíral, pak je nutné vybrat lék jiný podle symptomů.
otázka: Dobrý den,mám 7dmi měsíční miminko a objevili se u mě panické poruchy.Celý víkend je velmi krizoví,že trpím při tomto stavu bolestmi páteře,zimnicí a nemůžu dýchat skoro každou hodinu 24hod v kuse.Zhorší se to hlavně v noci.Je to dost vyčerpávající a bezvýchodné.Moje homeopatička mi řekla,že musím vypouštět vztek.To dělám,ale situace se nelepší,ale naopak je mi hůř.Jsem velmi unavená a ještě se musím starat o miminko.Protože kojím,tak zatím nic neberu,ale už jsem si musela vzít Sedatif Pc a na chvíli se mi ulevilo,ale za pár hodin je tento otřesný stav zpět.Nevím co dělat. Máte nějaké ještě jiné řešení? děkuji Agnes
2009-06-15 13:03:52
odpověď: Dobrý den Agnes, je možné doporučit jen homeopatické vyšetření - tyto stavy lze úspěšně řešit pomocí homeopatie. Rada vypouštět vztek je možná dobrá ale k léčbě to nepovede. Kombinovaný lék sedatif pc lze občas jednorázově použít ale při těchto opakovaných stavech to není řešení. Jediné řešení je celostní - konstituční homeopatická léčba.
otázka: Dobrý den, už přes rok se trápím s kondylomaty(HPV), žádná doposud použitá léčebná metoda ani mast Aldara nezabrala, proto se nyní chci zaměřit na léčbu homeopatiky. Můžete mi prosím poradit nějakého dobrého homeopata poblíž Brna/Olomouce - Praha je pro mě příliš z ruky, nebo alespoň jaká homeopatika si obsatarat a jak je užívat, jsem už opravdu zoufalý, nic mi doposud nepomohlo.
Děkuji
Marek
2009-06-15 10:27:02
odpověď: Dobrý den Marku, homeopatie bývá často účinná při těchto potížích. Homeopaty jde najit na homeopatie.ivories.cz. Kolem Brna bych doporučoval volit absolventy Brněnské homeopatické fakulty. Je skutečně potřeba osobní konzultace s homeopatem.
otázka: Dobrý den. Mohu začít užívat Angin Heel i při počátku bolesti v krku a rýmě- asi zánět nosohltanu? Děkuji Věra
2009-06-15 09:25:18
odpověď: Dobrý den Věro, klasičtí homeopaté (tedy ani já) tyto kombinované přípravky z mnoha důvodů nepoužívají, ale můžete to zkusit a uvidíte, jestli to bude zabírat - pak to užívejte dle potřeby.
otázka: Dobrý den, mám 8mi měsíční dceru.Má velký problém se spaním, spí špatně (málo) i přes den, ale v noci je to úplně příšerné, např. mezi 20tou hod. (kdy chodí malá spát) a 22hou hod. (kdy chodím spát) za ní běžím třeba 15x. Usíná v postýlce, po první (tak po 10ti minutách spaní) scéně ji stěhuji do manželské postele, kde ji "ukonejším" prsem, proces "konejšení" se opakuje tak po 10 až 30 minutách. Ve chvíli, kdy ulehám do postele já se budí tak 7x za noc, někdy pláče, jindy se jen "přisaje". Jinak se zdá být v pořádku a dle pediatričky prospívá výborně. Už jsme doma všichni úplně vyčerpaní. Existuje nějaká homeopatická pomoc? díky H.
2009-06-14 22:15:54
odpověď: Dobrý den H., problémy se spánkem jsou probémy celkové konstituce, k léčbě je nutné homeopatické vyšetření. Homeopatická léčba může zabrat ale jen pokud se vybere správný lék.
otázka: Dobrý den,více jak 10 let trpím rýmou,která je už v poslední době dost k nevydržení.ORL v pořádku,alergik jsem ale léky na alergie jsou s minimálním účinkem.Známá mi poradila homeopat.přípravek NUX VOMICA.Chtěla bych se zeptat jaké je užívání u lidí s chron.rýmou a jaká konc.léku by měla být při dlouhodobém užívání.Předem děkuji K.
2009-06-13 19:29:47
odpověď: Dobrý den K., pokud rýmou trpíte 10 let byla by velká náhoda, kdyby Vám Nux vomica pomohla vyléčit tento chronický stav. I kdyby Vám tento lék přechodně pomohl je přesto možné, že chronický stav nevyléčí ale jen na nějakou dobu potlačí projevy. Ve Vašem případě doporučuji homeopatické vyšetření a celostní - konstituční léčbu. U chronické rýmy spojené s alergií je na výběr mnoho léků a jen jeden z nich bude skutečně dlouhodobě účinný.
otázka: Dobrý den, prosím o obecnější radu k užívání homeopatik. Můj osmiměsíční chlapeček užívá již pátý měsíc 2 homeopatické léky (berberis vulgaris na atopický ekzém a phosphorus na posílení jater). Oba problémy (atopický ekzém i vysoké jaterní testy) se pomalu zlepšují, ale chci se zeptat jak dlouho je vhodné homoepatika užívat (lékařka mu je teď napsala na další dva měsíce, není to už dlouho vkuse?) a hlavně jak je lze míchat (poradila mi zajímavou kombinaci - obě homoepatika rozpustit v trošku mateřského mléka a podávat po lžičkách během celého dne, jsou takto údajně účinnější). Děkuji vám za radu, Jana
2009-06-12 21:43:37
odpověď: Dobrý den Jano, užívání dvou homeopatik současně nedoporučuji (tak jako všichni klasičtí homeopaté). To neznamená, že tento způsob nemůže mít i pozitivní výsledky ale dlouhodobě to přináší další komplikace. Dlouhodobé užívání homeopatik není problém ale problém vidím spíše v způsobu jejich užívání.
otázka: D.den, prosím, jakým homeopatikem zmírním svou obezitu?Žravost a nezkrotná touha po sladkém?
Díky předem za odpověď, Matzi.
2009-06-12 06:31:45
odpověď: Dobrý den Matzi, tyto problémy je potřeba řešit celostní - konstituční homeopatií a k tomu je nutné homeopatické vyšetření. Není univerzální homeopatický lék na obezitu.
otázka: HOMEOPATICKE ZHORSENI MAM UZ OD MINULEHO TYDNE ALE JE TO JAKO POCASI JEDNOU MI JE DOBRE A PAK UPLNE HROZNE. BYLO MI DOPORUCENO UZIVAT PARALENY, COZ SE MI MOC NEZDA.JE MOZNE KOMBINOVAT ALOPATICKE LEKY? MAM POSLEDNI MESIC A BRALA JSEM JEDNORAZOVE CELEJ BALIK. MOCKRAT DEKUJI ZA ODPOVED.
2009-06-11 23:29:14
odpověď: Dobrý den, poud zhoršení trvá dlouhodobě tak to není homeopatické zhoršení ale opravdové zhoršení stavu a nebo symptomy vyvolané nadměrným užíváním homeopatických léků. Z Vašeho dotazu není zřejmé kolik a v jakých potencích jste léky brala a neznám ani druh Vašich potíží. Homeopatie je léčba velmi individuální, podle toho co píšete nelze mnoho doporučit. Ale užívání paralenu nedoporučuji ať už s homeopatickými léky nebo bez nich.
otázka: Dobrý den, dá se doporučit nějaké obecné hom. (třeba něco jako "I. pomoc, kdyby to přišlo" :-)) při neštovicích příp. i pro jiné děts. nemoci? Nebo je lépe indiv. dle aktuál. příznaků a návštěva homeopata? A v čem spočívá přínos užívání hom. při dětských nemocí obecně - zarděnky, neštovice atp.? Moc děkuji za odpověď Lenka
P.S. Mám 2 syny 8m.+4,5r.,zatím nic neprodělali,jen sbírám informace.
2009-06-11 13:40:09
odpověď: Dobrý den Lenko, v počáteční fázi často nebo i profylakticky (když dítě přišlo s neštovicemi do styku) pomáhá Rhus toxicodendron, i když někdy mohou být symptomy jiné a pak jsou potřeba jiné léky. Na pokročilejší fázi, na zasychání a dohojení nebo když jsou symptomy jiné než obvykle jsou pak vhodné různé jiné léky (často najdete i na internetu popsáno více léku s příznaky - plané neštovice anglicky: chicken pox). Přínos je ten, že dítě buď neonemocní (pokud jsou léky podávány profylakticky) nebo má onemocnění rychlý průběh bez komplikací, kůže se rychleji zahojí, nesvědí, nejsou přítomné vysoké tepoty atd. Pokud nezabírají vybraná homeopatika je vhodnější návštěva homeopata.
otázka: Dobrý den,
jsem studentka a trpím vaginismem. Žádná terapie ani lékař mi zatím nepomohl a proto bych ráda vyzkoušela homeopatii. Máte nějaké doporučení? Předem moc děkuji, Veronika
2009-06-11 13:26:46
odpověď: Dobrý den Veroniko, je potřeba homeopatické vyšetření a celostní - konstituční homeopatická léčba.
otázka: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, mám 9 letou dceru hyperaktivní a s LMD. mohly by jste mi doporučit nějakého dobrého homeopata na konzultaci. Předem děkuji Petra
2009-06-11 10:13:31
odpověď: Dobrý den Petro, zabývám se (úspěšně) i těmito případy, takže pokud jste blízko Prahy nebo Plzně tak se můžete objednat ke mně - viz emailová adresa nebo telefon nahoře.
otázka: Dobrý den, jedeme do oblasti výskytu malárie (Kambodža,Laos) a stále řešíme, jestli brát doporučovaná antimalarika - kvůli značným vedlejším účinkům se toho trochu obáváme a raději bychom to řešili nějakým alternativním způsobem. Můžete nám doporučit nějaká homeopatika jako prevenci malárie? Děkuji. Pavla
2009-06-11 09:48:03
odpověď: Dobrý den Pavlo, o malárii je na těchto stránkách celý článek - viz levý sloupec: malárie.
otázka: Dobrý den, v poslední době mám problémy s nehty. Třepí se mi, zatrhávají a lámou. Ráda bych se zeptala, jestli by na tyto potíže mohla zabrat Silica a popřípadě jak často lék brát? Také bych se ráda informovala, zda existují nějaká homeopatika na problémy s lupy nebo by byla potřebná konzultace s homeopatem. Děkuji a přeji hezký den. Gábina
2009-06-11 08:40:29
odpověď: Dobrý den Gábino, silicea je jedním z léků které mohou mít lámavé nehty ale je i mnoho dalších léků, které mohou mít podobné problémy. U těchto problémů je potřeba celostní - konstituční léčba. Je možné, že skutečně potřebujete Siliceu ale bez konzultace nelze doporučit konkrétní dávkování. Jde zkusit jednu dávku 30ch a počkat jak to na Vás bude působit (pokud byste si našla podrobnější popis tohoto léku a přišlo by Vám, že to k Vám sedí). Pokud by to nijak nepůsobilo tak je vhodnější konzultace. S dalším dávkováním je ale lepší se poradit. Pokud konstitučně potřebujete Siliceu pak by Vám měla pomoct i na lupy.
otázka: Zdravím vás, kamarádka má malou holčičku, která se mimo jiné vždy usedavě rozpláče, když slyší pomalou hudbu. Vzala ji na hom. vyšetření a jako lék jí bylo nabídnuto Nat-c. U obrazu léku je napsaná nesnášenlivost mléka - což v tomto případě nesedí, malá by se bez mléka neobešla, vyžaduje jej. Nebyl by vhodnější jiný lék? A případně jaký?
2009-06-11 01:12:35
odpověď: Dobrý den, jen na základě výše zmíněného nejde doporučit nějaký homeopatický lék. Natrum carbonicum může být potřeba u uzavřených lidí na které může hudba výrazně působit ale může být potřeba i jiný lék. To že nějaký symptom u léku není přítomen u holčičky neznamená, že by lék nemohl být správný. U tohoto léku může být výrazná averze k mléku ale i touha po mléku. Homeopatie není jednoznačná.
otázka: Dobrý den, je mi 16 a potřebovala bych poradit nějaký volně prodejný lék na stydlivost. děkuji
2009-06-10 23:22:31
odpověď: Dobrý den, homeopatie může být při těchto problémech velmi úspěšná ale je nutné klasické homeopatické vyšetření.
otázka: Dobry den, je mozne pri homeopatickym zhorseni brat alopaticky lek?
Dekuji
2009-06-10 12:45:07
odpověď: Dobrý den, to je případ od případu. Pokud se skutečně jedná o homeopatické zhoršení pak je lepší tento stav neléčit alopaticky pokud to není vážný stav, ale termín homeopatické zhoršení je často špatně chápán - ne vždy je zhoršení stavu homeopatické zhoršení. Proto by se to mělo posuzovat individuálně.
otázka: Dobrý den,
jak je to s ředěním homeopatik?
Např. mercurius je stejná dávka 2 kuličky /15CH/ jako 5 kuliček, které dám do dvou litrů vody a vezmi si jen 1cl?
Děkuji
2009-06-10 10:07:27
odpověď: Dobrý den, účinek dvou kuliček je velmi podobný účinkům pěti kuliček. Není to úplně stejné ale velmi podobné. Zvláště když ředíte kuličky ve vodě tak je lepší dát kuliček spíš míň, neboť čím více dáte kuliček tím více je tam cukru a tím spíše se může roztok zkazit. Většinou stačí i jedna kulička ale dávají se dvě pro jistotu, kdyby jedna z nich náhodou nebyla dostatečně impregnovaná.
otázka: Dobrý den, můžete mi prosím poradit homeopatikum pro mého 3 a půl letého syna, který má neustále hustou zelenou rýmu. Občas se k ní přidá i kašel. Děkuji. Marie
2009-06-10 09:43:11
odpověď: Dobrý den Marie, pro doporučení homeopatika na rýmu je potřeba více symptomů, nejlepší je krátké - akutní homeopatické vyšetření.
otázka: Dobrý den,můj 7 měsíční syn má vodnatý,zelený,nezapáchající průjem (10 dní).CCa 8 stolic denně.Plně kojím-normálně dodržuji min. odstup kojení 2 hod,ale teď kojím i po 1 hodině..Menstruaci zatím nemám.Teplotu nemá.Několikrát za den se mu zpotí z ničeho nic /např. při hraní/ hlavička,ale teplota nevyskočí /nejvyšší měl 37,3 v konečníku/ a ruce má v tu chvíli studené.Za chvíli má ruce zase teplé a nepotí se na hlavičce.Jinak si spokojeně hraje,usmívá se,jen si občas hodinu po kojení zamrčí,přiložím ho k prsu a pak je zase samý úsměv.Zoubek zatím žádný,ale připadá mi,že se už něco pomaličku chystá,ale akutní to podle mne není.Byli jsme plavat v bazénku určeného pro miminka s rodičemi v klubu pro děti.To jedinné mi připadá příčinou.Stěr stolice u dětské Mudr. byl negativní.Dávám Chinu 9CH,aconittum 9CH,magnesia phosporica 9CH.Zkoušela jsem i podophillum 9 CH,ale průjem přetrvával... Budu vděčná za váš názor.Dagmar
2009-06-10 09:14:42
odpověď: Dobrý den Dagmar, pokud již přikrmujete, bylo by vhodné podávat živé jogurty. Aconitum dítěti nedávejte (ani další z uvedených léků, pokud zatím nezabraly). Z možných léků (těžko říct bez vyšetření konkrétní lék) Veratrum album, Phosphorus nebo Arsenicum album ale mohla by to být např. i Chamomilla i když není přítomný výrazný neklid a nespokojenost, ale i další léky. Odlišit mezi těmito léky by bylo potřeba pomocí podronějších symptomů, případně celkové konstituce.
otázka: Dobry den. Chtela bych se zeptat jak dlouho trva homeopaticke zhorseni?
2009-06-09 22:37:50
odpověď: Dobrý den, to je velmi individuální, při správném dávkování by mělo zhoršní trvat nejvýše půl dne, při nevhodně zvoleném dávkování (což se ale často může stát i dobrým homeopatům) může trvat zhoršení i několik dní. Pokud zhoršení trvá řádově více než týden, nebo dokonce měsíc, pak to není homeopatické zhoršení v pravém slova smyslu ale skutečné zhoršení, které je nežádoucí a je nutné změnit léčbu. Je také rozdíl, jestli lék berete opakovaně nebo jen jednu dávku a čekáte (což byse musela blíže specifikovat).
otázka: Dobrý den.Chtěla jsem se zeptat,zda existuje homeopatikum na stres a žaludeční neurozu a do jaké míry je účinné.Děkuji Dana
2009-06-09 12:43:01
odpověď: Dobrý den Dano, tyto problémy patří k chronickým problémům u kterých je nutné absolvovat homeopatické vyšetření a vybrat lék individuálně na základě podrobných symptomů. Pokud je vybrán správný lék pak je léčba vysoce účinná.
otázka: Dobrý den pane doktore, jsem na začátku 39. týdne těhotenství a začala jsem se zajímat použití homeopatie po porodu. Potřebovala bych poradit lék a dávkování pro lepší hojení případných porodních poranění (nástřih ap.), zavinování dělohy a lepší rozběhnutí laktace. Raději se zajímám preventivně, po porodu bych chtěla být co nejdříve v dobré kondici.Moc děkuji za odpověď. Martina
2009-06-09 11:19:23
odpověď: Dobrý den, případně si i vyhledejte starší dotazy týkající se porodu. Je více léků které jde po porodu použít, je to na delší povídání. Při běžném průběhu je nejčastěji potřeba léčit právě nástřih a potom pohmoždění svalů břicha a dělohy a tím i napomoci zavinování. Po nástřihu je vhodné co nejdříve (klidně i na porodním lůžku) vzít Calendula officinalis 30ch. Pokud je nástřih v dalším období bolestivý, pak pokračovat s tímto lékem po půl dni a pak dále jednou denně. Pokud nástřih není již příliš výrazným problémem (někdy stačí jen jediná dávka ihned po porodu k tomu, aby nástřih dále nebolel) pak pokračovat lékem Arnica montana 2 krát denně 15ch - pro léčbu zhmoždění dělohy. Rozkojení je nejlepší ponechat přirozenému průběhu ale pokud by byly s rozkojením problémy pak často pomáhá (i když ne vždy - viz starší dotazy) lék Ricinus communis. Toto je však jen velmi zkrácený výčet možností poporodní homeopatie.
otázka: Dobrý den pane doktore, ráda bych se Vás zeptala jestli existuje nějaký přípravek nebo nějaké léky, po kterých nebudou vypadávat vlasy. Jsem 3 měsíce po porodu a bojím se, abych nebyla plešatá. Moc Vám děkuji.
2009-06-08 12:21:30
odpověď: Dobrý den, při takovýchto potížích je potřeba celostní - konstituční homeopatická léčba. Je nutné zvolit homeopatický lék individuálně a proto je potřeba homeopatické vyšetření.
otázka: Dobrý den,jako alergik jsem se léčila vakcinací a při potížích přidáním léku Xyzal.Léčba byla úspěšná,ale chtěla jsem vyskoušet homeopatickou,jelikož mé děti lékař homeopat vždy úspěšně vyléčil.Po vysazení vakcíny se můj stav prudce zhoršil a trvá už 14dní.Prosím Vás o odpověd´,lze pylovou alergii léčit homeopaticky a lze ji i vyléčit?Dějkuji za odpověd´.Radmila
2009-06-08 09:28:31
odpověď: Dobrý den Radmilo, alergie lze úspěšně léčit pomocí homeopatie. Homeopatie zabírá při akutních potížích, což jste možná právě vyzkoušela s Vašimi dětmi, ale velkou předností homeopatie je, že dokáže léčit i chronické nemoci (kde klasická medicína často selhává). V těchto případech je nutné delší homeopatické vyšetření trvající obvykle 1,5 až 2,5 hodiny narozdíl od akutních případů.
otázka: Dobry den, jeste bych rada doplnila muj predchozi dotaz:ptam se na onen pocet soucasne podavanych homeopatik pro me i pro dceru take proto,ze mam obavu, aby toho nebylo prilis:ja 4 homeopatika soucasne, mala 3 h. na ockovani+ma 4 h., kt. dostava filtrovane pres me mleko /kojim plne/. Myslite, ze je to takto v poradku?Mockrat dekuji za nazor. Lenka
2009-05-29 22:28:42
odpověď: Dobrý den Lenko ještě jednou,není to v pořádku. Dítě skutečně dostává i Vaše homeopatika prostřednictvím mléka. Není to přímo nebezpečné ale může to vyvolat i nepříjemné symptomy. Léky raději již skutečně neberte.
otázka: Dobry den.Je mozne, ze pri soucasnem uzivani 4 homeopatik na exem (apis, arsenicum,lycopodium, graphites 9CH)dojde k vedlejsim ucinkum (negativnim)?mam predepsana tato 4 homeopatika (soucasne uzivani vzdy po 2 kulickach) a citim se celkem unavene, ospale, pripisuji to prave uzivani homeopatik.Je to mozne,mohou mit i negativni ucinek v pripade, ze jsme nevybrali spravny lek?A druhy dotaz jeste prosim:na zmirneni negativniho dopadu ockovani ma ma nedonosena dcera predepsane uzivani soucasne sulfur,phospor, thuya 15 CH - neni to moc? tri homeopatika soucasne tak malemu miminku? A zaroven neni one redeni dost vysoke?Mockrat dekuji za odpoved.Lenka
2009-05-29 20:43:47
odpověď: Dobrý den Lenko, způsoby užívání homeopatických léků, které popisujete, jsou příkladem toho, jak by homeopatická léčba neměla probíhat. Přečtěte si "zásady léčby" na těchto stránkách. Léky přestaňte užívat a počkejte až negativní účinky odezní. Pak by bylo vhodné najít si klasického homeopata. To platí i o očkování. Navržený postup je zcela nepochopitelný.
otázka: Dobrý den. V případě počátku léčby homeopatiky dochází vždy ke zhoršení problému, nebo může léčba být úspěšná ihned??? Velice děkuji za odpověď Veronika.
2009-05-29 17:25:54
odpověď: Dobrý den Veroniko, homeopatické zhoršení je věc, které by se homeopat měl snažit vyhnout pomocí správného dávkování. Nemám tím na mysli mírné zhoršení trvající krátkou dobu, třeba únavu ihned po podání léku. Ale k většímu zhoršní by nemělo dojít, pokud homeopat zvolí správnou potenci a dávkování.
otázka: Dobrý den, chci se zeptat jestli existuje nějaký lék na trému. Tréma se projevuje při hraní šipek, přímo při zápase se mi klepou ruce občas i nohy a to není moc dobré. Trpím tím už delší dobu, a chtěl bych nějak poradit nebo doporučit nějaký lék, který by na to zabral. Děkuji David
2009-05-29 11:21:53
odpověď: Dobrý den Davide, homeopatie je velmi úspěšná při léčbě podobných problémů. Je nutné vybrat lék individuálně - na základě homeopatického vyšetření. Každý člověk, který má trému, jí má z jiných důvodů. Podle toho, co je pozadím trémy, je možné vybrat lék, který bude skutečně působit.
otázka: Dobrý večer,chci se zeptat jaký je rozdíl mezi CHELIDONIUM MAJUS 5CH nebo 9CH,zajímá mě ředění 5ch a 9ch co je silnější,jaký to má vliv.Léčím se již 4 měsíc homeopatií.Děkují moc
2009-05-28 21:52:46
odpověď: Dobrý den, 9ch je obecně silnější, podává se méně často než 5ch ale neplatí to jednoznačně. U někoho může silněji působit 5ch než 9ch. U někoho může dobře působit 5ch a pak když působit přestane, 9ch pak opět působí dál. Nízké potence (tedy např. i 5ch) tohoto léku se mohou použít jako specifický - podpůrný orgánový lék pro žlučník. V těchto případech může právě například silněji působit nižší potence než vyšší, třeba i 3c nebo 3D.
otázka: Dobrý den,
mým problémem je to, že jsem velmi náchylná ke změnám počasí. Často mě bolí hlava. Aktuálně od čtvrtka (kdy byla ta strašná bouřka a neuvěřitelné ochlazení). Nevím co s tím. Zkoušela jsem už všechno o čem jsem si myslela že by mi mohlo pomoct, ale nepřestává to. Mohli byste mi prosím poradit??? Děkuli.
2009-05-28 19:41:58
odpověď: Dobrý den, je řada homeopatických léků u nichž jsou popsány různé citlivosti na změny počásí. U jednoho léku je například výrazná citlivost před bouřkou, u jiného je citlivost na jakékoliv změny teploty atd. Také je důležitý přesný popis potíží, které se zhoršují změnami počasí. Podle toho je pak možné během homeopatického vyšetření vybrat lék. Pokud je zvolen lék správný, potíže se mohou velmi rychle začít zmírňovat a postupně vymizet.
otázka: Přeji hezký den,
ráda bych se zeptala , zda se dá léčit či zmírnit pomocí homeopatických léků Tetanie bohužel spojená s problémy krční páteře Oscheoporozou. Děkuji předem za Vaši radu . Hanka
2009-05-28 14:44:52
odpověď: Dobrý den Hanko, tetanii je možné úspěšně léčit pomocí homeopatie. Je to chronický problém - je potřebné homeopatické vyšetření, pro úspěšnou léčbu je nutné vybrat vhodný lék individuálně.
otázka: Hezký den,
v úterý jsem spadla z kola a mimo toho,že jsem si zlomila přední zuby,tak ve spodní části rtu mám zadřené kamínky, kousky asfaltu- ret se nateklý,červený...myslíte,že to samo vypadne, "vyhnije" nebo je třeba chirur. zákroku či lze léčit homeopaticky ? díky předem za radu, z řezání nemám dobrý pocit...děkuji !
2009-05-28 13:56:02
odpověď: Dobrý den, těžko říct, jak bude Váš organismus reagovat, někomu může zůstat "tetování" pod kůží. Chirurgické odstranění je někdy potřeba, pak je vhodný lék Calendula (viz starší dotazy) ale často pomůže i akutně lék Silicea terra při cizích tělesech pod kůží, napomáhá organizmi tyto cizí tělesa odstranit přirozenou cestou. Je možné užívat tento lék v potenci 5ch třikrát denně.
otázka: Dobry den,mohu se zeptat jestli je možne lečit spálovou anginu homeopatiky bez rizika?Stale se nam vrací.Děkuji Sebikova
2009-05-27 23:17:39
odpověď: Dobrý den paní Sebikova, homeopatie umí pomoci při akutním onemocnění spálovou angínou ale důležitá je především celková léčba celostní - konstituční, aby již nedocházelo k dalším opakovaní onemocnění. V případě akutního onemocnění je nutná akutní homeopatická léčba (nebo případně léčba antibiotiky) ale po odeznění akutního stavu je nutné zahájit celostní homeopatickou léčbu aby se organismus stal proti této infekci odolný. Samotná akutní homeopatická léčba nezajistí, že se spálová angína nevrátí.
otázka: Dobry dem chtěla sem se zeptat jsem v 6 tydnu těhotenství a mám patní ostruhy. byl mi doporučen lék HEKLA LAVA 9CHa nevím jestli ho mužu užívat když jsem těhotná.a taky bych se chtěla zeptat na davkování děkují PB
2009-05-27 19:04:23
odpověď: Dobrý den, při chronických potížích vždy spíše doporučuji homeopatické vyšetření, je možné, že potřebujete jiný lék a Hekla lava není tím pravým lékem pro Vás. Je i důležité spolupracovat s homeopatem aby sledoval změny a upravil případně dávkování dle potřeby. Pokud si však jste lékem jistá a chcete ho vyzkoušet tak můžete lék užívat jednou až dvakrát denně 2 kuličky a uvidíte, jestli Vám bude lék pomáhat. Avšak při léčbě tohoto problému je nutná dlouhodobější léčba, v tom případě je vhodné si připravit v lahvi vodný roztok a užívat ho místo pilulek, vždy po protřepání. Při jakékoliv reakci lék vysadit. Ale přesto bych doporučoval osobní konzultaci, je důležité umět posoudit, zda-li léčba probíhá správným směrem a nebo je lék neúčinný a je nutné zvolit lék jiný.
otázka: Dobrý den. Můj dnes 6.měsíční syn trpí cca měsíc atopickým ekzémem. V úterý nám homeopatka poradila Mezereum 9ch. Homeopatka mi řekla ať synovi dávám 3x děnně 3granulky do úst a pokud by granulky plival ať rozpustíme ve vodě a vodou v kojenecké láhvi minimálně 80x "bouchám" o tvrdou podložku. Před a po podání homeopatik 20minut nejíst. Syn granulky neplive, ale předpokládám, že je poliká.Žádné zhoršení ani zlepšení se zatím neprojevilo. Co si prosím o celém tomto postupu myslíte? Velice děkuji
2009-05-27 14:04:55
odpověď: Dobrý den, každý homeopat bude mít trochu odlišné postupy, pokud má někdo s nějakým postupem dobré zkušenosti, pak je to dobře a nechť ho používá. Homeopatické léčba je velmi individuální, neexistuje nějaký jednoznačný postup. Ale při chronickém onemocnění, což atopický ekzém je, bych já osobně nepodával léky v suché formě (ale připravil bych v láhvi vodní potenci, z ní vždy podat lžičku a před podáním protřepat) a i četnost (3 x denně) mi přijde relativně vysoká. Boucháním (80x) se sice změní potence, ale nemá to příliš velkou logiku, pokud se pokaždé lék připravuje znovu ze suché formy - stačí, když se lék rozpustí v troše vody. Po jednom dni nelze léčbu příliš hodnotit. Při Vámi uvedeném postupu bych postupoval velmi opatrně, při čemkoliv neobvyklém - změna nálady, neklid, zhoršení spánku atd. bych lék okamžitě vysadil. Je důležité, jestli Vás o tom homeopatka podrobně poučila. Pokud ne, pak bych léčbě příliš nedůvěřoval.
otázka: Dobrý den,
prosím o radu, zda existují nějaká homeopatika na ulcérozní kolitidu a zda se mohou užívat při kojení (kojím už velmi málo). Moc děkuji za odpověď. Monika
2009-05-27 09:12:20
odpověď: Dobrý den Moniko, ulcerózní kolitidu je možné úspěšně léčit pomocí homeopatie ale je nutné homeopatické vyšetření a následná celostní - konstituční léčba. Prognóza závisí na tom, jak dlouho jste nemocná a případně jak dlouho (a pokud) užíváte zánět potlačující léky. Homeopatické léky je možné užívat i během kojení, naopak může být tato léčba prospěšná i pro dítě.
otázka: Dobrý den,
prosím o radu, co na bolavé a stále se opakující prasklé ústní koutky.
Děkuji předem za odpověď Helena B.
2009-05-27 07:46:57
odpověď: Dobrý den Heleno, z pohledu homeopatie to není akutní problém, na který by bylo možné doporučit konkrétní lék. Bývá to součastí celkových chronických problémů. Pokud Vás to hodně obtěžuje, pak je vhodné homeopatické vyšetření. Tyto problémy se často objevují u několika různých homeopatických léků - je nutné vybrat lék individuálně. (Jinak samozřejmě vitamín B, ale to jste pravděpodobně již zkoušela)
otázka: Dobrý den děti začaly trpět na bradavice,doktor nám řekl ať nejezdí na plavání,známá mi doporučila homeopatika Thuya occidentalis.Jak a kolik tabletek mám dětem dávat a máme celé balení využít???Děkuji a přeji pěkný večer
2009-05-26 19:37:47
odpověď: Dobrý den, přečtěte si, prosím, předchozí odpověď, platí i ve Vašem případě. V případě bradavic, zvláště u dětí, bych nedoporučoval samoléčbu, pokud nemáte hlubší znalosti o homeopatii. Nejhorší je, když léky doporučují známí (protože ten lék pomohl dítěti u podobného problému, tak pomůže i dětem Vašim). Homeopatická diagnostika je úplně jiná než klasická, pokud trpí bradavicemi deset dětí, každé může dostat jiný lék. Podávání homeopatických léků nemusí být neškodné tak jak je to mnohde prezentováno.
otázka: Zdravim.. Co prezentuje homeopaticke vysetreni na bradavicky a kde treba v Brne by se dalo tohle udelat a popripade koupit napr toto ( Thuja occidentalis 9ch ) nejak jsem to nikde nenasel nebo jen s pozmenenym nazvem.. Diky.. Tom. dusik nepomohl ani duofilm..
2009-05-26 19:04:36
odpověď: Dobrý den, já bych osobně nedoporučoval užívat thuju jen na základě toho, že máte bradavice. Je možné, že tento lék skutečně potřebujete, ale je i možné, že potřebujete jiný lék a tento lék by Vám mohl i uškodit, i když by bradavice po tomto léku zmizela. Bradavice jsou součástí mnohem komplexnějšího problému a tím, že se potlačí (to se stává např. vypalováním ale může se to někdy stát i po podání nesprávného homeopatického léku) mohou se zhoršit jiné vnitní problémy, které se mohou projevit i mnohem později. Pokud si ale ověříte podle celkového obrazu tohoto léku, že ho skutečně potřebujete, pak je k dostání v běžných lékárnách, které prodávají homeopatické léky firmy Boiron a od této firmy mohou tento lék objednat.
otázka: Dobrý den,
mám diagnostikovaný počáteční úbytek čelistní kosti (neví se, jak rychlý) s možným rizikem kývání zubů v budoucnu. Také dásně začínají ustupovat, i když jejich stav je zatím ještě uspokojivý. Je nějaká možnost léčby? Děkuji!
2009-05-26 01:04:51
odpověď: Dobrý den, uvedený problém je chronický, pro návrh léčby je potřeba homeopatické vyšetření. Může to souviset s metabolismem látek potřebných pro tvorbu kostí, jedním z možných léků je např. Calcarea phosphorica, ale to je jen jedna možnost. Ve skutečnosti může být potřeba úplně jiný lék.
otázka: Dobry den pane homeopate Vaclave, chtela bych Vas poprosit o radu pri lecbe polycystickych ledvin pomoci homeopatie. Je mi 34 let, polycystozu mi zjistili v tehotenstvi, kdy mi bylo 31 let. Nemam zadne potize a nijak se nelecim. Krome teto diagnozy jsem zcela zdrava. Muzete mi prosim doporucit vhodnou homeopatickou terapii, pripadne dalsi postup. Dekuji a preji hezky den. Marketa.
2009-05-25 10:29:49
odpověď: Dobrý den Markéto, u takovýchto chronických potíží je nutné homeopatické vyšetření. U každého s touto diagnózou může zabírat úplně jiný lék i jiné dávkování. Výběr homeopatických léků při léčbě chronických potíží je velmi individuální.
otázka: Dobrý den,mám skoro 10 měsíční holčičku a kamarádka mi poradila při prořezávání zoubků podávat "chamomila vulgaris 9". Chtěla jsem se zeptat na užívání,jak na dávkování tak na délku užívání?!Předem děkuji za odpověď Ilona B.
2009-05-24 22:33:23
odpověď: Dobrý den Ilono, o tomto léku toho bylo zde napsáno hodně, vyhledejte si starší dotazy tím, že napíšete do políčka vedle lupy chamomilla. Tento lék lze užívat, pokud jsou přítomny další symptomy, extrémní podrážděnost, neutišitelnost, někdy doprovází teploty, průjmy...
otázka: Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat, zdali existují nějaké ekvivalenty k těmto lékům:
Causticum injeel (Heel), Ovaria comp (Wala)?
Myslím nějaké, které by nebyly v injekční podobě - téměřkaždodenní píchání injekcí je pro mne opravdu velice komplikované a nejsem schopná si ho pravidelně zajistit.

Mnohokrát děkuji.
2009-05-23 21:22:08
odpověď: Dobrý den, z pohledu klasické homeopatie je naprosto zbytečné (kromě cenových důvodů) užívat homeopatické léky injekčně. Považoval bych to spíše za experimentlní metody, ke kterým já osobně nevidím důvod. Volil bych spíše klasickou homeopatii. Nevím, jestli se tento lék skládá z více komponent, ale Causticum je běžný homeopatický lék, který se užívá orálně.