On-line poradna


Na vaše dotazy odpovídá Václav Hrabák, homeopat
Na homeopatické vyšetření se můžete objednat na e-mailu:
vaclav.hrabakvolny.cz nebo na tel. 603 743 049.
Podrobnější informace - viz Objednání na vyšetření
Odpovědi nenahrazují lékařskou péči

Pokud máte neodkladný dotaz, využijte e-mail,

lupa.gif hledat výraz ve stávajících dotazech:  

On-line poradna je dočasně pozastavena, ale je zde velké množství odpovědí na stávající dotazy, ve kterých můžete vyhledávat pomocí políčka s lupou. Pokud máte dotaz na který ve stávajících dotazech nenaleznete odpověď, pošlete ho na e-mailovou adresu uvedenou v kontaktech.zobrazení 1801. - 1900. z 2773 dotazů
zobrazit: předchozí dotazy - 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 - další dotazy
otázka: Dobrý den,chtěla bych se zeptat,jestli existuje homeopatický lék k podpoře růstu u dětí.Mám 12ti letého syna.Má dobrou imunitu,nebývá nemocný,jen ve školkovém období trpěl na záněty nosohltanu,které jsme díky homeopatické konstituční léčbě zvládli.Syn nemá problémy se soustředěním,učením,aktivně sportuje.Podle rústového grafu se pohybuje na spodní hranici.(25%)Děkuji Vám,s pozdravem J.Kramářová
2009-02-23 15:55:33
odpověď: Dobrý den paní Kramářová, pokud je růst dítěte nedostatečný ve smyslu patologie, pak by homeopatická léčba měla pomoci. Pojem "konstituční" se často používá v různých významech a je v tom trochu zmatek. Sami homeopaté se totiž na tomto termínu zcela neshodnou. Pokud je skutečně znám konstituční lék, který zabírá na celkovou konstituci člověka, tedy jak na fyzické tak i psychické či emocionální úrovni, pak současně musí podpořit i růst, pokud je nedostatečný. Ale často se stane, že lék, který je takzvaně "konstituční" a zabírá po nějakou dobu pozitivně, může po nějaké době přestat působit a není to tedy lék skutečné nejhlubší konstituce. Může pak být nutný jiný lék. Menší růst však také může být způsoben geneticky - i zdravý člověk může být menšího vzrůstu. To lze ovšem bez vyšetření těžko odhadnout.
otázka: Dobrý den, prosím vás o radu se svým 3,5 letým synem. Ondra je šikovný, dobře prospívajícíc chlapeček. Mé těhotenství proběhlo fyzicky naprosto v pořádku, syn se narodil v 38 týdnu. Bohužel během těhotenství onemocněl můj tatínek a během roku zemřel. To bylo synovi půl roku. Z toho plyne, že během těhotenství jsem prožívala psychický tlak, díky tatínkové nemoci. Po narození byl syn velmi plačtivý, ve dne i v noci a já jsem to zvládala dost těžko. Pomalu jsme se z toho dostali, ale nastoupily zácpy, které nás trápily asi rok. CCa od roku a půl do dvou a půl let. Zkoušeli jsme všechno možné a nakonec zabraly homeopatika. Bohužel si už nepamatuji jaké. Teď řešíme problém, že syn chce kakat jenom do plíny. Byla jsem i psychologa a při tom, co jsem mu vyprávěla nám doporučil Sedalii. Chtěla bych se zeptat, jestli je to správná volba. Syn chodí od září do školky, ale přesto, že je tam spokojený, tak rána bývají někdy uplakaná a taky špatně snáší jakékoliv změny. Když jsme třeba v nějakém kroužku a paní učitelka zavolá děti do kruhu, syn je schopný udělat deset různých pohybů, než se do toho kruhu zapojí. Myslíte si, že nám může sedalia pomoct? Děkuji.
2009-02-23 12:52:12
odpověď: Dobrý den, Sedalia je kombinovaný homeopatický přípravek, které klasičtí homeopaté nepoužívají. Působení těchto přípravků je velmi omezené. Zkusit tento lék můžete ale pokud nebude zabírat nebo dojde jen k malému zlepšení, tak bych spíše volil klasickou homeopatii.
otázka: Dobrý den, prosim poradte mi. Trpím sociální fobií a bojím se každého kontaktu s lidmi, straním se jim. Studuji na vysoké škole a je to pro mě veliký problém. Zdá se mi, že je to horší a horší. Bojím se prezentací, které mě tento semestr čekají a přemýšlím o tom, že raději vysokou školu vzdám. Na internetu jsem se dočetla, že existují homeopatika např. Aconitum C30, které mohou při strachu z vystupovaní pomoci. Je to opravdu tak? Děkuji za Vaši odpověď, Dana.
2009-02-23 09:53:03
odpověď: Dobrý den Dano, u léku aconitum je v pozadí spíše strach a hrůza z nějakého nebezpečí, nějaký šok. Nemyslím si, že by tento lék byl vhodný v případě, který popisujete i když to nelze zcela vyloučit. Ono je hodně obtížné vybrat sám sobě celostní - konstituční homeopatický lék, který by dlouhodobě zabíral. Homeopatie by Vám měla pomoct pokud bude správný lék nalezen, je to léčba která dokáže léčit i vážné psychické poruchy ale je potřebné homeopatické vyšeření.
otázka: dobrý den, mám dvouletou dceru. už 3 týdny má průjem. po poradě s lékařem jsem měla nasadit dietu a dávat 2x smectu. připadá mi že to nepomáhá. stolici má stejně řídkou. žlutou a páchnoucí. jako když vystřelí do nočníku, chtěla bych se zeptat jestli neexistují pro ni nějaká homeopatika. dekuji Petra H.
2009-02-23 07:41:20
odpověď: Dobrý den Petro, je možné použít homeopatický lék ale je nutné ho vybrat na základě podrobných symptomů. Je velmi mnoho léků, které léčí průjem ale každý lék léčí průjem specifický.
otázka: Zdravim, prosim poradte, mam 2,5 roku po porodu, 2 roky
kojeni, plet byla pak po roce kojeni pekna, okamzite po
ukonceni laktace, stejne jako pred tehot mam cysticke akne,
cili problem neni na povrchu kuze, ale spis vnitrni
nerovnovaha hormonu. Diky, Jana
2009-02-22 23:01:06
odpověď: Dobrý den Jano, tyto problémy je možné řešit pomocí homeopatie ale je nutné homeopatické vyšetření a celostní - konstituční léčba.
otázka: Dobrý den, chtěla bych se zeptat na způsob užívání přípravku Hekla lava 9 CH. Jsem po gynekologické operaci a od té doby trpím na nedostatek vápníku a vysoký tlak. Důvodem k zakoupení přípravku je bolest pat. Děkuji za Vaši odpověď, Jana L.
2009-02-22 22:15:34
odpověď: Dobrý den Jano, pokud chcete lék vyzkoušet, můžete ho užívat třeba jednou denně dvě kuličky po dobu 14 dní a uvidíte, zda-li Vám pomáhá. Pole toho co uváíte nelze říci jestli u Vás bude účinkovat, na to by bylo nutné více informací. Pokud byste cítila jakékoliv zhoršení tak lék vysaďte.
otázka: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda-li existují nějaké homeopatika na vypadávání vlasů po porodu. Jsem 3 měsíce po porodu a pořád mi vypadává spousta vlasů. Děkuji za odpověď
2009-02-22 20:16:58
odpověď: Dobrý den, u vypadávání vlasů po porodu působí více příčin, jedna z nich jsou hormonální změny, které je možné pomocí homeopatie upravit. Je k tomu ale nutné homeopatické vyšetření. Dále je ale také vhodné doplňovat vhodným způsobem potřebné látky, v těhotenství a po porodu spotřebuje organismus pro tvorbu plodu a mateřského mléka hodně z vlastních zásob a pokud bylo dříve něčeho nedostatek, dokázal se s tím organismus sám vyrovnat. Pokud se má o určité látky nyní dělit, pak dává přednost dítěti. Proto je vhodné doplňit stravu o různé přírodní doplňky, např. melasu atd. Chemické tablety osobně nedoporučuji. Ale i tento nedostatečný metabolismus určitých látek je možné dlouhodobě upravit pomocí homeopatie.
otázka: Štítná žláza a těhotenství
Dobrý den, před 14 dny mi má lékařka zjistila sníženou funkci štítné žlázy (hodnotu přesně nevím, ale prý podchyceno v počátku), beru 1/2 tabletky Letroxu 100, 5 dní v týdnu. Měřím 167 a vážím 55 kg. Před týdnem jsem odjela na 6 měsíců do zahraničí na studijní pobyt a nestihla jsem konzultaci s mojí gynekoložkou, jak je to v případě onemocnění štítné žlázy a užívání hormonální antikoncepce, již 6 rok beru Pramino bez problému s pravidelnou menstruací. Dále bych se chtěla zeptat, jestli je léčení štítné žlázy spojeno s menší pravděpodobností otěhotnění či onemocnění plodu. Rádi bychom s přítelem během 2-3 let založili rodinu tak by mě zajímalo jestli se v tomto případě s přibývajícím věkem a dobou léčby snižuje možnost otěhotnění a v jakém případě se léčba řeší formou operace. Také mě poslední půl rok trápí nízká váha a ať jím co jím tak se ani nehne, spíš naopak stále mírně klesá. Mnohokrát děkuji za odpovědi. S pozdravem Eva (23)
2009-02-21 23:49:34
odpověď: Dobrý den Evo, většina Vaší otázky by měla směřovat spíše Vaší lékařce. Z pohledu homeopatie je při snížené funkci štítné žlázy nejvhodnější zahájit co nejdříve homeopatickou léčbu - štítná žláza se může trvale vyléčit. Čím větší je disfunkce štítné žlázy tím horší prognóza na vyléčení je. Pro těhotenství je samozřejmě nejlepší, když jste zdravá. To, že vám zcela nefunguje štítná žláza, může být jen projev určité vnitřní nerovnováhy a tuto nerovnováhu je právě homeopatie schopna léčit. Tato nerovnováha může mít větší vliv na těhotenství než samotná štítná žláza.
otázka: Dobrý den,chtěla bych se zeptat na lék proti vlčímu zrnu-chalazion?Syn má 15.měsíců a neustále se mu opakují různé problémy s očima.Díky.
2009-02-21 19:42:47
odpověď: Dobrý den, na tento problém je více léků (z nejčastějších např. Staphysagria, Platanus occidentalis, Alumina, Thuja, Silicea terra, Conium), bylo by nutné vybrat konkrétní lék na základě vyšetření.
otázka: Dobrý den,ráda bych znala Váš názor,na kvantovou homeopatii dr.Hrušovského.Děkuji Marie
2009-02-21 17:03:20
odpověď: Dobrý den Marie, nikdy jsem se metodami pana Hrušovského nezabýval. Znám dost lidí, kteří mají s jeho léčbou negativní zkušenosti ale to lze říci i o jiných homeopatech. Najdou se jistě i tací, kteří mají zkušenosti pozitivní. V homeopatii byla již řada převratných teorií ale čas dal zatím vždy za pravdu tomu, že homeopatie je velmi složitá disciplína, která se sice stále rozvíjí ale současně stojí na základech a kontinutě více než dvěstěleté vědy. Existuje řada současných homeopatů, kteří posunují homeopatii dál a kteří svoje nové postupy a vnímání předávají dalším studentům i praktikujícím homeopatům a teprve tehdy, pokud tyto nové postupy přinášejí praktické výsledky u ostatních homeopatů lze tvrdit, že tyto nové teorie jsou přínosné. O panu Hrušovském mi není nic takového známo. V textu "Zásady léčby" na těchto stránkách jsou popsány určité zásady (nepokrývající samozřejmě všechny eventuality), kterých by se měl homeopat při léčbě držet (nevím, zda-li tak postupuje pan Hrušovský, možná ano). Pokud někdo postupuje jinak, pak to není klasická homeopatická léčba ale používání homeopatických léků na základě jakýchsi jiných metod než na homeopatii. Osobně jsem přesvědčen, že klasická homeopatie poskytuje nejlepší výsledky v léčbě.
otázka: Dobrý den, má takovou obavu a budu ráda když mi odpovíte. Je mi 20 let, měřím 169 a vážím 47 kg. Ž8dné diety a nic podobného nedržím, jím veškeré jídlo, ale nejím nějak zvlášt pravidelně. Chci otěhotnět, můžete mi prosím poradit co s nízkou váhou dělat? podle BMI mám podváhu a nechci miminko potratit. Děkuji moc, Lucy
2009-02-21 15:19:17
odpověď: Dobrý den Lucy, lze poradit jen homeopatické vyšetření. Celkovou zdravotní kondici lze nejlépe pozitivně ovlivnit celostní - konstituční homeopatickou léčbou. Pokud máte vzhledem ke své konstituci váhu nižší, pak byste při vhodné léčbě měla přibrat. Podváha nemusí mít vliv pouze na donošení ale i na samotnou pravděpodobnost otěhotnění.
otázka: Dobrý den,už léta trpím oparem na zadečku.Kamarádka mi doporučila homeopatikum Engystol.Je toto opravdu vhodné a jak jej mám užívat.
Děkuji Radka
2009-02-21 13:19:00
odpověď: Dobrý den Radko, Engystol je kombinovaný homeopatický přípravek, užívejte ho tak, jak je uvedeno v příbalovém letáku. Ohledně vhodnosti - klasičtí homeopaté tyto přípravky nepoužívají, je to určitá náhrada homeopatie. Takže zkusit ho můžete ale pokud účinkovat nebude tak je pak vhodná klasická homeopatie.
otázka: Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaké homeopatikum a v jakém dávkování byste doporučil pro mou 2 měs. dcerku, kterou trápí koliky a má potíže s vyprazdňováním. Zkoušíme Lycopodium clavatum 5 CH, 3 kuličky 2x denně, ale nezdá se mi moc účinný. Sice večerní dvouhodinové záchvaty zmizely, ale dcerka se po usnutí nebudí v noci hlady, ale bolestmi břicha a prdíky. Někdy se vykaká jen pomocí rektální rourky, stoličku má stále hlenitou a zelenou (je kojená), bohužel se často bolestmi ani nenají a musíme dokrmovat odstříkaným mlékem. Paní doktorka tvrdí, že to souvisí i s mojí psychikou, mám ještě dvouletou dcerku a po celém dni jsem strašně vyčerpaná, zvlášť, když s malou téměř u každého kojení bojujeme o každou kapku, co si ode mě vezme. Děkuji za odpověď, jsme totiž trochu zmatená v možnosti výběru vhodného homeopatika. Lucie Šimůnková
2009-02-21 10:49:26
odpověď: Dobrý den paní Šimůnková, na tyto potíže jen velmi obtížně vyberete lék sama. Lycopodium může léčit plynatost ale naopak ji může i způsobovat. Proto ho raději dál nepodávejte. Někdy může větší stres způsobovat i to, že mateřské mléko může způsobovat problémy. To nejlépe sama poznáte, když mléko ochutnáte. Jestli je sladké a chutné, tak je to v pořádku. Jestli chutná kysele, pak může způsobovat problémy a je potom vhodné, nějak zasáhnout. Nejvhodnější by bylo homeopatické vyšetření.
otázka: Dobrý den,3.2. jsem dostala injekci diphereline 3mg a od včera mám menstruaci. Je normální, že jsem to i přesto dostala?Děkuji
2009-02-21 09:53:09
odpověď: Dobrý den, to se musíte zeptat svého ošetřujícího lékaře, případně si pročíst příbalový leták. Lék diphereline ovlivňuje hormonální rovnováhu a může mít mnoho vedlejších účinků.
otázka: Dobrý den,před 7 týdny jsem si způsobila výron v oblasti zevního kotníku při pádu na snowboardu,měla jsem i bolesti v achilovce,v současné době mám na kotníku otok,chirurg mi tvrdí,že tam je zánět v kloubu,ale jím předepsané léky(Hotemin) nechci užívat,ale on mi tvrdí,že to bez nich nevyléčím,dávám si obklady z tvarohu,užívala jsem arnicu a poté rhus toxicodendron,zlepšení cítím při studených obkladech a mažu Traumeelem,ale otok nemizí,přemýšlela jsem ještě o užívání tablet Traumeel,můžete mi něco doporučit?děkuji Martina
2009-02-21 01:35:12
odpověď: Dobrý den Martino, vhodné by bylo vyšetření. Arnika je spíše vhodná při výronech ve svalových tkáních, při zranění kloubů nemusí účinkovat. Pokud vám to zlepšují studené obklady, pak Rhus toxicodendron účinkovat nebude. Je nutné vybírat z více léků podle symptomů, například jak ten kotník reaguje na pohyb atd. Může to být například Ledum palustre, Bryonia alba, Belladona, Apis atd.
otázka: Dobrý den, mám 7-mi letou dceru, která trpí opakovaně angínami.Ve výtěrech v posledních dvou angínách měla Haemophilus infl-byla přeléčena antib. Cefzil
a nyní má ve výtěru Staphylococus aureus-je léčena antib.Zinnat. Doporučují nám
vyndat jí krční mandle. Do tohoto zákroku se mi však nechce. Pomohla by jí homeopatická léčba např. Staphylococinum? Děkuji za odpověď Plzáková
2009-02-20 14:31:15
odpověď: Dobrý den paní Plzáková, lék Staphyloccinum je vyroben přímo ze zlatého stafylokoka, může být pro léčbu vhodný, ale někdy nemusí zabírat, může být potřeba jiný, klasický homeopatický lék. Je lepší udělat vyšetření a na jeho základě zvolit, jestli je Staphylococcinum indikováno a nebo je indikován lék jiný. Může být potřeba i lék Staphylococcinum a v krátké době potom může být potřeba lék jiný, aby se dále léčil chronický stav (opakované angíny atd.) a aby se onemocnění nevrátilo. To všechno je však závislé na vyšetření.
otázka: Dobrý den chtěla jsem se zeptat, zda jsou homeopatika na léčbu Sarkodiózy. Manžel má Sardiózu I. spupně a přišlo se na to náhodně při RTG plic - zvětšené uzliny.
Moc děkuji za odpověď Ivana
2009-02-20 12:49:08
odpověď: Dobrý den Ivano, bylo by nutné homeopatické vyšetření. Je popsáno několik homeopatických léků s klinickými úspěchy při léčbě sarkoidózy, což je onemocnění, které není klasickou medicínou léčitelné. Léčba v závažnějších případech spočívá v podávání kortikoidů. Je nutná celostní - konstituční léčba, to znamená výběr homeopatického léku na základě homeopatického vyšetření. Můžete se například podívat na report z vyléčeného případu sarkoidózy pomocí homeopatie na http://www.hpathy.com/casesnew/sharma-ars-iod.asp
otázka: Dobrý den, chtěla bych poradit nějaký lék na dráždivý noční kašel pro pětileté dítě, doktorka mi napsala Sinecode. Díky
2009-02-20 10:50:36
odpověď: Dobrý den, při akutních potížích je nutné lék vybrat podle více symptomů. Při výrazném nočním kašli je nutné vybrat z asi 10 homeopatických léků. Lék lze zvolit pomocí nějaké příručky pro homeopatické předepisování při akutních stavech (můžete si i stáhnout malou příručku v PDF z titulní stránky - Praktická homeopatie od firmy Boiron) nebo, což je jistější, nechat si lék vybrat od homeopata na základě kratšího homeopatického vyšetření.
otázka: Dobrý den, rád bych se zeptal, jak mohou homeopatika pomoci vyřešit psychické potíže. Dost mi to otravuje život. Našel jsem článek celkem přesně vystihující moje pocity. Prosím o názor na tento lék resp. postup v podobných případech. Díky Petr/27

„Pro mnoho jedinců Baryta sulphurica je plachost zvoleným životním stylem, pro jiné je to břemeno doživotního odsouzení s neschopností promluvit... Cítí se mnohem příjemněji ve společnosti knih a myšlenek než lidí...Cítí se lidmi zastrašeni a nemotorní, teoretizují a analyzují... Jsou chronicky stydliví, prožívají nesmírnou hrůzu, kdykoli jsou vyzváni, aby něco udělali před ostatními... Jsou přecitlivělí vůči možnému odmítnutí, ponížení nebo ostudě. Často se pro citovou oporu obracejí na příbuzné, považují je za bezpečné... Vyhýbají se situacím, kde by mohli být vystaveni zkoumání ostatních, jsou nesmírně citliví na ponížení, ostudu, rozpaky, pohledy ostatních...Nadměrně investují do svého image pouze v zaměstnání, mimo práci se cítí bezcenní, stydí se, jsou v rozpacích z toho, co říkají a dělají, neumějí udržovat konverzaci, navazovat kontakty.... Mohou být příliš ospalí, závislí na počítačích či sportech, odkládají věci... Jsou poddajní a vzdorovití zároveň, neklidní a ambiciózní, chtějí, aby věci pro ně byly vykonány. Potácejí se mezi grandiózností a zhroucením.
2009-02-19 14:22:45
odpověď: Dobrý den Petře, často je obtížné sám sobě si vybrat lék, ale není to nemožné. Podle takovýchto krátkých popisů, které jsou velmi často zjednodušené, lze někdy velmi obtížně lék vybrat. Při četbě popisů různých léků se také velmi často stává, že se člověk identifikuje s nějakým lékem, a pak zase s jiným atd. Ale pokud jste přečetl víc popisů léků a tento jeden Vás natolik zaujal, tak nejlepší je ten lék zkusit a uvidíte, jestli na Vás bude působit. Pro takovéto experimentování na sobě není vhodné používat příliš vysoké potence, můžete zkusit si vzít jednu dávku potence 30ch, která je i volně prodejná v lékárnách. Hodinu před tím a půl hodiny potom nejíst, nepít. Uvidíte potom, co se bude dít. Při správně vybraném léku by mohla i potence 30ch působit několik týdnů. Dále se pak uvidí podle reakce.
otázka: Dobrý den
Je mi 20 let a trpím nadměrným červenáním ve tvářích. Při sportu, při vystupovaná před větším množstvím lidí atd. Už nevím co mám dělat, červenání nezmizí hned ale třeba až po hodině nebo po dvou. Děkuji za odpověď
2009-02-19 14:18:15
odpověď: Dobrý den, to, co popisujete, je chronický problém, k tomu je potřeba homeopatické vyšetření. Tyto potíže lze často úspěšně léčit pomocí homeopatie.
otázka: Dobrý den, jsem ve 24 tt a lékař má podezření na nedomykavost trojcípé chlopně u plodu. Můžu nějak toto ovlivnit homeopatiky? Marcela
2009-02-19 11:21:23
odpověď: Dobrý den Marcelo, někdy se daří léčit dítě během těhotenství, když se od početí u nastávající maminky objeví nějaké nové symptomy, které dříve neměla. Mohou se tak projevovat problémy nenarozeného dítěte a je možné ho léčit. Je několik homeopatických léků, které jsou specifické při léčbě nedomykavosti srdečních chlopní, ale byly by potřeba určitá vodítka, jak vybrat správný lék. Není jen jeden lék, který by šel doporučit a který by zabral. Často může dítě lék potřebovat lék, který by potřeboval některý z rodičů, takže pokud by měl někdo se srdcem problémy, pak by byla větší šance na nalezení správného léku. Takže při vyšetření by se třeba nalezlo nějaké řešení ale je i možné, že by se nezjistilo nic.
otázka: Dobrý den,prosila bych o radu.Jsem ve 28.týdnu těhotenství a mám opakovanou inf.moč cest způsobenou streptokokem.Užívám antibiotika.Obávám se,že infekce se mi bude stále vracet a proto bych chtěla zkusit homeopatika.Můžete mi něco doporučit? děkuji Eva
2009-02-19 10:24:42
odpověď: Dobrý den Evo, vhodné by bylo homeopatické vyšetření, zvláště během těhotenství. Při infekcích močových cest se musí vybrat správné homeopatikum na základě symptomů. Nejobvyklejších je cca 10 léků, ale zkoušet je jeden po druhém není vhodný postup. Správně zabírat bude jen jeden z nich. Často na internetu můžete nalézt, že je doporučován lék Cantharis, ale ten zabírá jen u velmi malého procenta těchto infekcí.
otázka: Dobrý den, 14 dní jsem brala 3 druhy nesprávných homeopatik. Hepar sulfur 30, Nux Vomica 15 a Ignatia Amara 30. Mohla jsem si poškodit zdraví? Děkuji za odpověď Jana
2009-02-19 10:00:06
odpověď: Dobrý den Jano, po čtrnácti dnech braní homeopatik byste si neměla zdraví nijak trvale poškodit. Mohla ste si však vyvolat nějaké symptomy těchto léků, které Vám mohou ještě nějakou dobu přetrvávat, ale samy by měly po nějaké době odeznět. Mohou to být symptomy někdy i dost nepříjemné, ale z dlouhodobého hlediska to spíše člověka posílí. Někdy mohou nesprávné léky vyvolat i dlouhodobější problémy, ale to jsou problémy vlastní chronické patologie toho člověka (které homeopatický lék jen spustil) a je potom potřeba pokračovat s následnou klasickou homeopatickou léčbou. Často je v tomto stavu jednodužší nalézt správný homeopatický lék a vyléčit tak celkově chronické problémy. Často v této poradně varuji před opakovaným současným užíváním několika homeopatik v takovýchto relativně vysokých potencích. Je to zcela nehomeopatický přístup a varoval bych před člověkem, který takovou léčbu doporučuje.
otázka: Dobrý den,prosím chci se zeptat-mám v krku (na mandlích) pyogenního-beta-hemolytického streptokoka opakovaně a na kůži horních i dolních končetin purpuru pigmentosu-petechie(což má podle p.dr. spolu souvislost)-trvá to již od léta loňského roku,od ledna let.roku se přidaly i opakující se angíny-teď je již třetí a žádná ATB nepomáhají,v této době beru Broncho-Vaxom na posílení a podporu imunity-jestli i on nepomůže-pak by bylo nutné krční mandle odstranit,ale ani pak prý nemusí být vyhráno.Lze prosím Vás nějak pomoci?(aby mandle mohly zůstat tam kde jsou a streptokok pošel??)Děkuji velmi pěkně předem za odpověď.Iveta.
2009-02-19 00:49:24
odpověď: Dobrý den Iveto, homeopatie by měla pomoct. U opakovaných angín bývá homeopatická léčba často účinná. U takto chronických problémů je nutná celostní - konstituční homeopatická léčba. Jen akutní, povrchní léčba nebude mít dlouhodobé účinky. Proto je potřeba absolvovat homeopatické vyšetření. Při celostní - konstituční léčbě se léčí celý souhrn symptomů, tedy jak problémy s angínami a mandlemi, tak i problémy s pokožkou.
otázka: Dobrý den, máte prosim Vás nějaké skušenosti s homeopatikem Lanthan? Děkuji.
2009-02-18 18:14:04
odpověď: Dobrý den, lék Lanthan patří do skupiny lantanoidů, přímo lék Lanthan jsem nepoužil ale některé jiné léky ze skupiny lantanoidů ano.
otázka: Dobrý den. Asi za měsíc mám jít na opreaci zubů a mám strach nejenom z bolesti. Zajímalo by mně, zda je možná homeoptatická pomoc, případně něco na omezení krvácení. Děkuji moc. Jindra
2009-02-18 15:12:35
odpověď: Dobrý den Jindro, při trhání zubů nebo jiných chirurgických úkonů se zuby je nejpoužívanějším lékem Arnica montana, ale spíše bych jí doporučil si vzít až po zákroku, co nejdříve, např. potenci 30ch. Podle charakteru zákroku by však mohly být potřeba i jiné léky, bylo by nutné znát více podrobností.
otázka: Dobrý deň, mám 14-mesačného syna ktorý má poruchy spánku. Zaspáva sám a bez problémov ale v noci sa budí dosť často. niekedy už po hodine a niekedy spí do polnoci a potom sa budí každú hodinu až do rána. Vypije trochu čaju a spí ďalej ale za hodinu je znovu hore. Od kedy sa narodil tak nesprespal celú noc vkuse. Poraďte mi prosím. Andrea
2009-02-18 11:43:53
odpověď: Dobrý den Andreo, homeopaticky lze toto léčit, ale je nutné celostní - konstituční homeopatické vyšetření.
otázka: Dobrý den, chtěla bych vás požádat o radu, zda existují nějaká homeopatika, která by napomáhala při léčbě rakoviny. Velice vám děkuji za odpověď. Adéla
2009-02-18 10:06:14
odpověď: Dobrý den Adélo, homeopatie při léčbě rakoviny pomáhá, ať už přímo při léčbě nádorů nebo při pomoci po ozařování, podpory chuti k jídlu atd. Při léčbě rakoviny není vhodná samotná konstituční homeopatická léčba, je nutné volit speciální postupy pro léčbu rakoviny, nejúspěšnější metoda je střídání dvou léků a tzv. plussing. V češtině je dostupná kniha od Dr. Ramakrišnana - Homeopatická léčba rakoviny (názvem si nejsem jist, naleznete nainternetu). Homeopatická léčba samozřejmě není účiná vždy, ve zmíněné knize jsou uvedeny i statistická hodnocení úspěšnosti léčby. Podle uvedené knihy ale nelze léčit, i když je tam mnoho konkrétních příkladů. Je potřeba aby léčbu vedl homeopat.
otázka: Dobrý večer,dnes jsem dělala pořádek v lékárničce a našla tam homeopatické kapky s názvem Galium-hell.Nemám je popsané a nemůžu si vzpomenout na co se tyto kapky používají a jak se podávájí.Děkuji předem za odpověď.Pernicová Jaroslava
2009-02-17 19:00:36
odpověď: Dobrý den paní Pernicová, podle té přípony se pravděpodobně jedná o kombinovaný homeopatický přípravek. Lék Galium aparine, který by mohl tento lék obsahovat, neboť je to nejužívanější lék z galií, se používá nejčastěji při močových potížích. Ale spíše si na internetu přímo nalezněte popis tohoto kombinovaného léku. Klasičtí homeopaté tyto léky nepoužívají.
otázka: Dobrý večer, občas mně pobolívá jícen (od žaludku po hrudní kost), asi před 5 lety jsem v něm měla polyp (nezhoubný), který zmizel po léčbě práškama. Nyní se to zase objevilo .. Je možné nahradit tyto prášky (Apo-OME)nějakým homeopatikem k trvalejšímu zaléčení? Děkuji za odpověď. Jindra.
2009-02-17 18:20:28
odpověď: Dobrý den Jindro, homeopatická léčba mívá trvalejší účinky, po klasických lécích se stává, že se potíže vrátí. K homeopatické léčbě je ale nutné vyšetření a výběr léku podle podrobných symptomů. Nelze jen nahradit lék homeopatikem, homeopatická léčba spočívá na jiných principech než klasická, pro doporučení homeopatického léku nestačí lékařská diagnóza.
otázka: Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli existují nějaká homeopatika k léčení oparu na genitáliích a ulevení bolesti, neboť mám pupínky i uvnitř a bolí to při pohybu, doteku...je velmi nepříjemné jít na wc a utírat se. Děkuji za odpověď.
2009-02-17 18:00:05
odpověď: Dobrý den, homeopatika na to existují ale je nutné homeopatické vyšetření. Homeopatické vyšetření není fyzická prohlídka, je důležité popsat a sdělit symptomy. Je nutné vybírat z více léků.
otázka: Dobrý večer,dcera 5 let má po měsíci opakovanou laryngytidu-štěkavý kašel,v noci horší dýchání.Existují nějaká homeopatika?Děkuji za odpověd!
2009-02-16 21:31:18
odpověď: Dobrý den, homeopatie je účinná metoda pro léčbu těchto potíží ale je nutné vyšetření, stačí kratší cca půlhodinové vyšetření pro takovéto akutní potíže.
otázka: Dobrý večer, manželovi byl při UTZ zjištěn kamínek v ledvině, po 3 měsících má jít na kontrolu a pokud nezmizí, tak na chemické rozpouštění kamínku. Lze tomu napomoci užíváním nějakých homeopatických léků? Děkuji za odpověď.
2009-02-16 20:20:23
odpověď: Dobrý den, lze tomu pomoci pomocí homeopatických léků ale je k tomu nutné vyšetření. Celkem je 64 léků ze kterých je nutné vybrat ten vhodný, který byde zabírat. Současně bych ale doporučil i fytoterapii či gemmoterapii.
otázka: Dobrý den, podstoupila jsem čištění dělohy v 7 týdnu těhotenství, nyní si máme dát 4-6 měsíců pauzu. Je nějaké homeo na posílení po tomto zákroku a pro případné lepší otěhotnění? Děkuji Vám.
2009-02-16 20:17:55
odpověď: Dobrý den, pro doporučení léku je nutné homeopatické vyšetření. Je řada homeopatických léků, které umožňují otěhotnět a také plod v pořátku donosit. Ale je nutné vybrat lék individuálně.
otázka: Dobrý den, můžete mě prosím doporučit homeopatika pro manžela - na zklidnění mysli, uvolnění stresu, napětí, dobrou náladu, navození relaxace, odpoutání od starostí.....prostě na "optimismus" ? Moc díky.
2009-02-16 20:15:36
odpověď: Dobrý den, takový lék můžu doporučit, ale až po homeopatickém vyšetření. Je nutné odhalit co ztres a napětí způsobuje. A to nikoliv jaké vnější podněty ale vnitřní pocit člověka, proč na nějaké vnější podněty reaguje stresem. Stresové podněty jsou všude kolem nás ale každý na ně reauje jinak - to je důležité při výběru léku.
otázka: Dobrý den, bylo by možné použít homeopatika a jaký druh pro 8 letého syna?Trpí náměsíčností, nočními děsy a brání se spánku.Často pak bývá unavený a ve škole nesoustředěný...Děkuji za odpověď Jana R.
2009-02-16 11:16:56
odpověď: Dobrý den Jano, popisované problémy je možné úspěšně léčit pomocí homeopatie ale je nutné vyšetření. Je více léků, které mohou léčit podobné symptomy ale je nutné z nich vybrat konkrétní lék individuálně. Jiné léky zabírat nebudou.
otázka: Dobrý den,dcera 1,5roku dostala nešťovice,v lékarně mi poradili Rhus toxicodendron 15ch. Nepamatuji si přesně dávkování (myslím, že to bylo 10 kuliček do 1dcl vody a podávat po lžičkách), poradíte mi prosím. Moc Vám děkuji.
2009-02-16 10:53:17
odpověď: Dobrý den, ohledně dávkování můžete nalézt mnoho různých doporučení - neexistuje nějaký jeden správný návod. Je možné zpočátku podávat třikrát denně dvě kuličky rozpuštěné ve skleničce s asi lžící vody a pak podávat po lžičkách.Pokud bude lék pomáhat, můžete potom snížit na dvakrát nebo jednou denně. Pokud by lék nijak nepomáhal (po jednom až dvou nech) tak lék přestaňte podávat, je pravděpodobně potřeba nějaký jiný. Pokud by byla jakákoliv reakce tak přestaňte podávat ihned.
otázka: Dobrý den, udělala mi uzlinka na krku. je bolestivá ale do dalšího dne zmizí a za pár dní se oběvý zpět ale na jiném místě.... poradtě jak se stím vypořádat? Dekuji
2009-02-16 09:31:36
odpověď: Dobrý den, bez vyšetření nelze příliš odhadnout, co by to mohlo způsobovat a tedy ani nic doporučit. Pro doporučení homeopatického léku by bylo vyšetření nutné. Ale mohly by také pomoct lymfatické masáže, případně nějaké detoxikační kůry. Můež být nějak přetížený lymfatický systém.
otázka: Dobrý den,nejprve děkuju za zodpovězené dotazy-moc mi pomohly vaše informace k mé problematice dotazů .
Syn 3roky má tekutou rýmu-neumí smrkat,takže popotahuje . Na noc mu vtřikujeme nosním prayem mořskou vodu .Ale v noci kašle ze spaní (někdy až ke zvracení)jakoby ho dráždila stékající rýma .Kašel zvládáme STODALem .Dle informací jsou nějaká homeo ve formě globulí... Děkuji Patty
2009-02-15 19:49:21
odpověď: Dobrý den Patty, bez vyšetření toho nelze mnoho doporučit. Pro podávání kombinovaných homeopatických léků (např. Stodal) není sice vyšetření potřeba, ale účinky často nejsou uspokojivé, nebo řeší problém jen částečně. Takže můžete kombinované léky zkoušet ale pokud nebude výsledek léčby dostatečný, pak je vhodnější vyšetření a výběr konkrétního homeopatického léku na základě podrobných symptomů.
otázka: Dobrý den, existuje nějaký druh homeopatik, která by se dala užívat preventivně proti migréně anebo alespoň při akutní bolesti? Trpím bolestmi hlavy, které se obvykle objeví hned zrána a vychází z bolesti šíje, posunují se do spánku či čela, nebo se objeví během dne, obvykle při zvýšené psychické námaze. Je to tupá bolest, která se může zlepšit, když si lehnu, ale okamžitě se ozve, když vstanu. Někdy je mívám i tři dny po sobě, v průměru se objeví jednou týdně. Mám nízký tlak a snažím se dodržovat pitný režim (nedostatek vody v těle je v mém případě také příčinou). Předem děkuji. Radka
2009-02-15 12:11:35
odpověď: Dobrý den Radko, pro akutní doporučení léku by bylo potřeba znát více podrobností. Z uvedených informací by jedním z možných léků mohla být Belladona, můžete zkusit, pokud by Vám bolest začínala, vzít si 15ch a ověřit si jestli Vám pomáhá. Další dávku vzít, pokud by pomáhala ale bolest by se začla opět vracet. Pokud by to nepomáhalo, bylo by vhodné vyšetření. A vyšetření by bylo vhodné i v tom případě, pokud by Vám Belladona akutně pomáhala, ale bolesti se přesto nadále vracely. Pak by byla vhodná celostní - konstituční léčba.
otázka: Dobrý den, náš čtyřletý syn je velmi "živý", ani na chvilku se nezastaví, málo spí. Existují nějaké homeopatika na takové celkové zklidnění?
2009-02-14 20:10:07
odpověď: Dobrý den, pro doporučení homeopatického léku při těchto potížích je nutné homeopatické vyšetření a výběr individuálního léku. Je možné se přihlásit do léčby dětské hyperaktivity v rámci projektu Panakeia (viz www.homeopatie-panakeia.cz)
otázka: Dobrý den, mohl byste mi doporučit nějaká homeopatika pro ročního syna. Máme trochu problém se spánkem - usíná většinou dobře, ale v noci se často budí nebo kňourá ze spaní (většinou pomůže dudlík), okolo páté se ale pravidelně budí s pláčem, když ho nakojím, uklidní se, ale nemůže znovu usnout, stále se převaluje, tak po hodině znovu začíná plakat - někdy ještě usne, někdy ne. Při spaní přes den se také většinou několikrát budí. Připadá mi unavený, ale přitom nemůže spát. Se spánkem máme problém od narození, teď se k tomu pravděpodobně přidalo prořezávání zoubků. V lékárně jsem si objednala chamomillu 9 (ještě jsem nepoužila). Děkuji za odpověď Andrea
2009-02-14 19:45:51
odpověď: Dobrý den Andreo, Chamomillu je možné podávat, pokud jsou akutní problémy s prořezáváním zubů (symptomy - viz starší dotazy) Někdy může být tento lék potřeba i celkově - pro posílení konstituce, to znamená, že by se dítěti celkově zlepšila energie, odolnost i spánek. To však bez vyšetření nelze odhadnout, byla by to spíše velká náhoda. Je mnoho léků, které děti konstitučně potřebují a které se zhoršují během růstu zubů. Chamomilla tak může přechodně pomoct ale dlouhodobě se stav příliš nezlepší. Pro uvedené problémy je potřeba homeopatické vyšetření a výběr celostního - konstitučního léku.
otázka: Dobrý den, chtěla bych se zeptat na Váš názor.Jsem ve 32.týdnu těhotenství.Četla jsem, že od 38. ttse má začít užívat k usnadnění porodu Actaea Racemosa 9CH 8x 1 kulička a při porodu Caulophylum 9CH každou 1/4 hodinu.Zajímalo by mne, jak tato homeopatika působí. Další problém je, že mi zjistili hraniční hodnoty glykémie při oGTT, měla jsem 4 , 8,4 , 5,2 a pan doktor mi řekl, že jsou to zvýšené hodnoty po zátěži a proto mám dodržovat diabetickou dietu.Když budu cucat 14 dní před porodem homeopatika, která jsou sladká, neovlivní to hladnu glykémie?A jsou nějaká omeopatika, která příznvě ovlivňují gestační diabetes? Děkuji za odpověď Jana
2009-02-14 17:34:06
odpověď: Dobrý den Jano, těhotenská cukrovka bývá spíše chronický problém, který se objeví při větší zátěži během těhotenství. Pomohla by celostní - konstituční homeopatická léčba. Při užívání homeopatik stačí pro jednu dávku užít jednu kuličku, což nemyslím, že by vadilo. Je ale možné, připravit si z jedné kuličky vodný (nebo lihový) roztok, při užívání lihového roztoku (5% líh - 20ml, před každým užitím zatřepat) stačí užívat několik kapek - pak je množství užitého cukru zanedbatelné. S Vámi doporučeným užíváním uvedených léků před a během porodu nemám zkušenosti. Osobně bych během porodu užívání léků nedoporučoval, je to určitý zásah, který nemusí být indikován. Během porodu by měly být podávány pouze léky, které jsou v daný okamžik skutečně indikované a potřebné. Obvykle doporučuji, pokud nejsou žádné jiné potíže, začít užívat cca 14 dní před termínem Caulophylum 9ch jednou denně. Pokud se však objeví cokoliv neobvyklého, lék vysadit.
otázka: Dobrý den, už několik let mě trápí vyrážka na některých prstech u rukou. Deformuje mi tím nehty. Navíc se mi dělá vyrážka i na obličeji, která mě snad trápí ješt víc. Krémy a mastičky nepomáhají a já už začínám být opravdu zoufalá..prosím poraďte.Děkuji Jana
2009-02-14 09:00:31
odpověď: Dobrý den Jano, vyrážky je nutné léčit pomocí celostní - konstituční homeopatie. Často lze vyrážky "vyléčit" i povrchnějším homeopatickým předepsáním ale může se tím zhoršit celkový zdravotní stav - může se pak po nějaké době objevit vážnější zdravotní problém (což se běžně děje při klasické léčbě vyrážek například pomocí kortikoidů). Proto je důležitá celostní homeopatická léčba aby se vyléčila příčina celkové nerovnováhy organizmu - k tomu je potřeba homeopatické vyšetření. Je pravděpodobné, že by homeopatická léčba měla být účinná.
otázka: Dobrý den,mám 3měsíčního chlapečka.Má časté záchvaty pláče a křeče, potíže s prdíkama,kakáním a celkový neklid. Přes den spí jen dvakrát maximálně půl hodiny.Když nepapá, tak jen pláče. Krmím ho z lahvičky, má rozštěp měkkého patra.Kamarádka mi poradila chamomilla vulgaris.Chci se zeptat, jak často(kolikrát přes den) a jak dlouho (týden, 14 dní, měsíc,...) může užívat tak malé dítě homeopatika. Nemám vůbec žádnou zkušenost.Předem děkuji za odpověď. Katka
2009-02-13 21:36:47
odpověď: Dobrý den Katko, pokud má dítě záchvaty pláče a křeče, mohla by Chamomilla možná zabrat, ale nepřijde mi to příliš pravděpodobné. Spíše by mohl být potřeba nějaký jiný lék, který léčí problémy s kolikami a zažíváním. Lék můžete zkusit, ale je dost pravděpodobné, že působit nebude. Pokud byste chtěla lék přesto zkusit, můžete dát třeba jen jednu dávku 15ch (nebo dvě, např. po 2 hodinách) a pokud nebudete cítit, že by se dělo něco pozitivního, tak dál lék nepodávejte. Je pravděpodobně potřeba nějaký jiný lék. (1 dávka = dvě kuličky rozpustit ve skleničce v cca 1 lžíci čisté vody a potom po lžičkách nechat usrkávat). Spíše bych doporučoval homeopatické vyšetření a individuální výběr léku.
otázka: Dobrý den, dceru čeká první očkování hexavakcínou a zároveň ji necháváme očkovat proti phneumokoku. Kamarádka mi poradila thuya occidentalis 9ch pro zmírnění nežádoucích účinků. Mám dotaz jak se Thuya podává? Kdy? Před očkováním a nebo až po něm a kolik kuliček atd. Dále jsem si koupila ricinus communis 5ch na rozkojení, prosím rovněž o návrh nejlepšího dávkování. Moc děkuji. Helena
2009-02-13 12:54:47
odpověď: Ohledně léku ricinus si vyhledejte starší dotazy (napište slovo ricinus do okénka vedle lupy) - je zde napsáno hodně podrobností jak užívat. Problém s očkováním je složitější. Lék Thuja zabírá u nepříliš vysokého procenta jedinců. Užívání tohoto léku je často doporučované ale zabírá jen u někoho. Vhodnější je užívání homeopatika, které je přímo připravené z hexavakcíny, tam je úspěšnost při prevenci a léčbě proti vedlejším účinkům očkování mnohem větší. Lék thuja bych doporučoval užívat pouze v tom případě, pokud má dítě konstituci podobnou tomuto léku. U jiných dětí tento lék většinou neuškodí ale ani výrazně nepomáhá.
otázka: Dobry den, chcem sa spytat ako by sa mohla davkovat arnica montana 15 CH a staphysagria 5CH pred operacnym zakrokom v nosovej dutine aby boli pre organizmus prospešné? Pomoze ak sa zacne uzivat aj pred operaciou? Dakujem za odpoved
2009-02-13 11:40:09
odpověď: Dobrý den, Arniku bych nedoporučoval užívat preventivně, je to lék spíše na krevní podlitiny, může způsobit horší srážlivost krve. Jde také o druh zákroku a také je důležité, jak se člověk před operací cítí. Podle toho lze zvolit buď Staphysagrii nebo Calendulu. V nutných případech lze vzít lék 15ch den před zákrokem (ale často není nutné, zvláště u drobných zákroků) a pak co nejdříve po něm. Potom lze poračovat cca 2 krát denně do doby, než se začne stav zlepšovat - pak jednou deně, nebo vysadit.
otázka: Dobrý den, mám půl roční holčičku s atopickým ekzemem. Už několik měsíců ho neumíme vyléčit, proto jsem našla homeopata. Přëdepsal mi kombinaci léků Thymuline 9CH a Berberis vulgaris 30CH + denně 2 lžičky aloe vera. Tuto kombinaci už ale užíváme měsíc a ekzém ustupuje velmi pomalinku a navíc ji začal hrozně svědit. Chtěla bych se zeptat co si myslíte o užívání aloe vera tak malinkým miminkem a zda je dobré přidat ještě nějaké homeopatikum proti svědění (homeopat mi už jen telefonicky doporučil něco jako poumon histamine). Děkuji Vám, Jana
2009-02-13 11:15:05
odpověď: Dobrý den Jano, Poumon histamine je lék, který se většinou používá při akutní alergické reakci, může pomoci i při anafylaktickém šoku. Není to však většinou lék, který by léčil dlouhodobý chronický stav. Spíše to je doplněk k léčbě, pokud se dostaví výrazná alergická reakce. Kombinace léků, kterou používáte, se používá při tzv. drenážní terapii, která se používá ve Francii. Jinde ve světě není tento způsob homeopatické léčby rozšířen. Tato léčba může mít výsledky, ale klasičtí - konstituční homeopaté tuto metodu nepoužívají. Konstituční homeopatie působí hlouběji, je často účinnější a výsledky léčby jsou dlouhodobé. Pokud po této drenážní terapii nejsou výsledky výrazné, zkusil bych spíče celostní - konstituční homeopatickou léčbu, zvláště, pokud se objevil nový symptom (svědění). Aloe vera bych nepožíval déle než 3 týdny bez přestávky - tak jako je běžné u klasické fytoterapie.
otázka: k cemu se pouziva ricinus komunis
2009-02-13 09:50:24
odpověď: Dobrý den, do políčka vedle lupy zadejte slovo ricinus, zobrazí se Vám všechny dotazy na toto téma. Často se užívá na podporu laktace.
otázka: Dobrý den, navštívila jsem homeopata s přetrvájícími bolestmi žlučníku a problémy s krční páteří. Lékaři i homeopat se shodli na tom, že žlučník mě pobolívá z nervů./Před 6 lety mi umřel tatínek, mamka měla zhoubný nádor, manželovi umřela maminka na rakovinu prsu/.Homeopat mi odblokoval páteř a cítila jsem se hned lépe. Nasadil mi Nux Vomicu 15CH denně na 14 dní. A dále Ignatii Amara 30 CH 1 x týdně. První 3 dny jsem se cítila perfektně hlavně psychicky. Ted zhruba po týdnu se dostavily bolesti kolene, kyčle a celkově jsem nějaká rozlámaná/chřipka to není/. Homeopat mi doporučil Hepar Sulfur 30CH 2x denně na týden. Z ničeho nic bez příčiny se mi chce brečet a cítím velký žal na hrudi. Jinak si doléčuji zánět dutin /19 punkcí/.Svému homeopatovi věřím, ale zajímal by mě i váš názor a vysvětlení "nežádoucích projevů".Děkuji Jana
2009-02-13 08:34:53
odpověď: Dobrý den Jano, pokud se po léku cítíte takto duševně špatně, pak lék okamžitě vysaďte. Pokud homeopat doporučí užívat opakovaně nějaký lék, pak je nutné aby poučil pacienta, že pokud se objeví nějaké zhoršení nebo se objeví nějaké neobvyklé problémy tak musí přestat lék brát. Užívání současně dvou léků osobně nedoporučuji. Užívání 2 x denně 30ch, pokud není lék skutečně indikován, může způsobit nepříjemné problémy - můžete vyvolat symptomy toho léku. Stává se, že ne vždy se předepíše správný lék, ale jakákoliv reakce na lék je důležitá a je nutné reagovat s dávkováním. Po vysazení léku by měly většinou nežádoucí symtomy sami odeznět. Pokud by tyto nové symptomy neodeznívali, bylo by to nutné dál řešit.
otázka: Dobré ráno, obracím se na Vás s prosbou o radu. Dcerka užívala preventivně Oscillococcinum, přesto jí výrazně vyskočila vysoká horečka - užívala Belladonnu a Paralen, přidala se zaražená rýma - brala Appis mell.+ Echinacea s vit. C+zinek, ode dneška také 1*1 Wobenzim. Nejvíce jí trápí hlasivky, mluví velice přiškrceně (studuje VŠ a odpoledne učí děti v JŠ) - bez hlasu se neobejde. Se zánětem hlasivek byla léčena ve 12/2008 antibiotiky. Děkuji za Vaši radu a přeji hezký den. Zdeňka
2009-02-13 07:39:12
odpověď: Dobrý den Zděňko, oscilococcinum je dobrá prevence ale nezabrání tomu, aby byli všichni proti chřipce imuní. Homeopatické léky je nutné předepsat na základě symptomů. Například jen na základě toho, že má někdo horečku nelze doporučit belladonu. Musí tomu odpovídat další symptomy. Některé horečky potřebují Belladonu, některé Aconitum, jiné Bryonii. Pokud se předepisuje zjednodušeně například tak, že se na horečku dá belladona atd. pak mají homopatika velmi omezené účinky a hlavní účiná síla homeopatik se neprojeví. To platí i o hlasivkách - je potřeba vybrat lék na základě širšího obrazu symptomů.
otázka: Dobrý den.
Je mi 39 let,jsem diabetik 22let na inzulínu čtyřikrát denně,stále labilní.Homeopat mi předepsal-na ráno sulfur a kalium sulfuricum,večer silicea a causticum,vše ředění 30, po jedné granulce.Prosím o Váš názor,a případně o Vaše doporučení.Děkuji Viktor
2009-02-12 17:34:30
odpověď: Dobrý den pane Viktore, doporučit lék při chronických potížích lze pouze na základě homeopatického vyšetření. Ale navržený způsob léčby který popisujete je nevhodný. Užívat současně čtyři různé homeopatické léky o potenci 30c každý den je nepříliš bezpečný nehomeopatický experiment. Pokud byste chtěl tuto léčbu zkusit tak hlavně při jakémkoliv zhoršení jakýchkoliv symptomů přestaňte léky užívat.
otázka: Prosím o radu mám po úraze šlachy na patě a kotníku v akutní době jsem odmítla sádru a nyní mám bolestivé potíže.Prosím existuje lék homeopatický na léčbu a zklidnění. Děkuji Marcela Rapčáková
2009-02-12 13:54:20
odpověď: Dobrý den paní Rapčáková, homeopatickou léčbou je možné uspíšit hojení. Ale je potřeba lék vybrat na základě symptomů. Například zda-li pomáhají studené nebo teplé obklady, zda-li pomáhá pohyb nebo naopak nehybnost atd. Podle toho je nutné vybrat konkrétní lék. Pokud například pomáhá nehybnost ale vy byste vzala lék u kterého pomáhá pohyb, tak lék nebude zabírat. Jedním z léků s problémy se šlachovými úpony je například Ruta graveolens.
otázka: Mám bronch.astma.Užívám Atrovert a Symbicort.Existuje nějaký homeopat.prostředek,který by mi tyto léky nahradil?Děkuji za odpověď.
2009-02-12 11:26:13
odpověď: Dobrý den, homeopatika působí na zcela odlišných principech než klasické léky a vychází ze zcela odlišné diagnostiky. Homeopatiky nelze jednoduše nahrazovat klasické léku. Homeopatické léky se vybírají na základě symptomů a širších souvislostí. Homeopatické léky jsou na rozdíl od léků klasických schopné léčit příčinu a léčba tak může vést k úplnému vyléčení astmatu. Ale diagnostika je složitější než u klasické léčby. Pro volbu léku pro léčení astmatu je nutné homeopatické vyšetření.
otázka: Dobrý den, chtěla bych se zeptat na tyto homeopatika:CHAMOMILLA VULGARIS jak je užívat jestli jen v době menstruace nebo celý měsíc...děkuji moc Katka
2009-02-12 09:02:22
odpověď: Dobrý den Katko, nevím z jakého důvodu tento lék chcete užívat a jakou zamýšlíte brát potenci. Každý homeopatický lék má širokou škálu použití, dávkování je závislé na stavu pacienta i na druhu potíží. Na vaší otázku nelze odpovědět, musela byste napsat více podrobností.
otázka: Dobrý den. Chtěla bych se zeptat na nějákou mast na velké bradavice. Problém je, že bradavice má můj kůň. Moc děkuji za odpověď Renata
2009-02-11 15:48:22
odpověď: Dobrý den Renato, pro otázky vetrinární homeopatie můžete prosím kontaktovat pana doktora Michala Jiřičku: michal.jiricka@quick.cz
otázka: Dobrý den,
je mi 29 let a byla jsem na operaci s endiometriozou. Byla provedena radikální resekce endometriomů vesikovaginálního septa, močového měchýře. Nyní mám léčbu Diphereline 3 mg. Mohl byste mi doporučit nějaká homeopetika na zmírnění příznaků uměle vyvolaného přechodu?
Předem děkuji za odpověď,
Petra
2009-02-11 15:24:25
odpověď: Dobrý den Petro, pro to je nutné homeopatické vyšetření. Je mnoho homeopatických léků, které mají velký vztah k ženským hormonům. Každý však na přechod reaguje trochu odlišně - podle toho je nutné vybrat konkrétní lék. Je nutné lék zvolit na základě konkrétních symptomů.
otázka: Dobrý den,

Mám malého 4,5 měsíčního syna a vždy po ránu má trochu dráždivý kašel. Hlavně po podání mléka (částečně kojím a přikrmuji mlékem HIPP HA2). Během dne pak již nekašle ani po podání mléka. Nechci mu dávat žádné kapky na kašel protože si myslím,že je zbytečné to dávat tak malému miminku. Nebo máte jiný názor? Pediatr tvrdí,že je zbytečné to léčit,když nekašle nijak závažně. Doporučil byste mi třeba nějaká homeopatika na posílení imunity,když je nyní to chřipkové období nebo to mám nechat být a čekat,zda se to zhorší či zlepší.

Moc děkuji za odpověď Lenka D.
2009-02-11 13:29:19
odpověď: Dobrý den Lenko, vhodné by bylo homeopatické vyšetření. Některé děti mohou dráždit mléčné výrobky což lze homeopatickou léčbou eliminovat. Může to být předzvěst alergie, která ale může sama odeznít, neboť v tomto věku mají děti ještě méně vyvinutý metabolismus a za několik měsíců se již metabolizmus dokáže s tímto vyrovnat. Kdyby se kašel dále zhoršoval, pak by byla homeopatická léčba vhodná. Imunita lze celkově právě podpořit pomocí celostního - konstitučního homeopatického léku. Ten je však nutné zvolit individuálně, pomocí tohoto léku lze napomoci se vyrovnat s dlouhodobou indispozicí.
otázka: Dobrý den, dají se dětské roupy zlikvidovat homeopatiky?
děkuji za odpověď
2009-02-03 20:44:32
odpověď: Dobrý den, roupů je možné se zbavit pomocí homeopatie. Konkrétní lék je nutné zvolit na základě symptomů, které roupy doprovází. Jedním z nejčastějších léků na roupy je Cina maritima. Obvyklými doprovodnými symptomy u tohoto léku bývá podrážděnost, neduživý vzhled v obličeji, svědění konečníku. Často se u dětí vyskytuje podráždění nosní sliznice, děti se potom hodně šťourají v nose.
otázka: Dobrý den,chtěla bych se zeptat na co se používá SILICEA 9CH.
2009-02-03 17:20:42
odpověď: Dobrý den, nelze jednoduše popsat na co je tento lék. Silicea patří mezi léky s velmi rozsáhlým použitím, může být použita jak při rozličných akutních potížích tak i při konstituční léčbě což znamená, že může léčit dlouhodobé chronické problémy včetně například úzkostných stavů. 9ch je nižší potence, užívá se spíše u akutních problémů ale není to pravidlem. Popis co léčí tento lék by vydal na mnoho stránek.
otázka: Dobrý den, mám 7-letou dceru, která před 2 lety prodělala encefalitidu diagnostikovanou jako virovou - asi 3.den při onemocnění planými neštovicemi se začali objevovat příznaky encefalitidy. Skončila až na JIP FN Hradec Králové. Lékaři si s ní ze začátku nevěděli rady. Na léky proti neštovicím nereagovala, avšak na léčbu kortikoidy nedošlo. Říkali, že to byla autoimunitní reakce organismu, který se místo proti neštovicím obrátil proti vlastním tkáním. Pak jí dávali nějaké protilátky, které jí rozbouraly imunitní systém a to pomohlo. Od té doby mám ale strach dávat jí cokoli na podporu imunity, abych jen nepodpořila nějakou špatnou reakcí imunitního systému, abych to spíše nezhoršila a aby se to neopakovalo.
2009-02-03 14:11:27
odpověď: Dobrý den, homeopatická léčba pomáhá i při autoimunitních poruchách ale samozřejmě ne vždy lze očekávat úplné vyléčení. Často je však homeopatická léčba účinná. Při takovýchto problémech je nutná celostní - konstituční léčba a k tomu je potřeba homeopatické vyšetření. Je možné že lokální prostředky na podporu imunity by mohli imunitu podráždit ale reakci nelze příliš předvídat. Proto je vhodná celostní léčba na základě celkového obrazu.
otázka: Dobrý den.Chtěla bych se zeptat.Mám skoro 2 letou dceru.Před dvěma měsíci jse sní byla na seškrabování molusek.Bylo to naštěstí pod narkozou.Bohužel před třemi týdny se nám ty potvůrky objevily znovu.Malá si už na ně nenechá sáhnout.Kamarádka říkala,že dávala dceři homeopatika a ty zabraly.Chci se zeptat,zda nevíte název těchto homeopatik.Doktorka nám řekla,že máme koupit tee tri oil a tím to mazat.Prosím poraď te mi.Na další seškrabování s dcerou už jít nechci.Děkuji
2009-02-03 13:30:47
odpověď: Dobrý den nejčastějším lékem bývá Silicea terra což znamená, že může zabírat u cca 30% dětí. Pokud by tento lék nezabíral, pak je nutné hledat lék individuálně podle dalších symptomů (nejlépe homeopatické vyšetření). Dávkování naleznete ve starších dotazech. Do okénka vedle lupy zadejte molusk a zobrazí se Vám všechny dotazy, které se tohoto tématu týkají.
otázka: Dobrý den,chtěla bych se zeptat,zda mohu podat lék Oscillococcinum své mamině,když se zdá,že se o ní "něco pokouší" (kýchá,občas kašle),ale bere léky na srdce (byla na baypassu srdce i cév nohy),také užívá Walfarina,dále si píchá inzulin.A v jaké množství? Koupila jsem ted balení,kde je 6 kapsliček s kuličkami.Děkuji.Šárka R.
2009-02-03 11:59:05
odpověď: Dobrý den Šárko, přečtěte si příbalové informace, zda-li výrobce neuvádí nějaké kontraindikace. Nemyslím si, že by v užívání měl být problém, je to vhodná prevence proti chřipce a pokud má Vaše maminka problémy se srdcem pak je vhodný jakýkoliv prostředek, který sníží riziko onemocnění chřipkou. Pokud se alespoň čtvrt až půl hodiny před užíváním léku nejí a nepije, pak pro jednu dávku stačí méně než celá dóza - stačí odsypat cca 10 až 20 kuliček. Ale sledujte stav, pokud by po léku došlo k jakémukoliv zhoršení tak lék neopakujte do doby než vše odezní a další dávku podávejte opatrně. Pro prevenci se obvykle doporučuje užívání jednou týdně, když na člověka něco leze tak jednou denně.
otázka: Dobrý den, mám obecnější dotaz k užívání a účinku homeopatik. Věřím homeopatii a používám jí k léčbě sebe i mého malého syna. Zajímalo by mne ale za jak dlouho mají homeopatika obvykle učinkovat a hlavně jak dlouho je lze užívat? Př. já beru ricinus comunis 5CH na podporu laktace. Myslím, že u mne funguje, ale užívám ho už více než dva měsíce. Nemůže už to být bez účinku nebo naopak mít negativní účinky, není dobré udělat občas př. týden pauzu? Také by mne zajímalo, zda lze homeopatika volně kombinovat s klasickými léky, zda se nějak "nebijí" účinky? Děkuji vám za radu! Jana V.
2009-02-03 10:43:11
odpověď: Dobrý den Jano, vždy je dobré užívat homeopatika co nejméně, ale pokud jsou potřeba tak je užívejte. Pokud byste po vysazení Ricinus zjistila, že laktace ubývá, pak tento lék užívejte dál. Pokud lék působí pozitivně, pak není problém ho užívat i delší dobu. Ale pokud by se u Vás objevily nějaké nové neobvyklé symptomy, třeba průjem nebo vyrážka, pak je vhodné homeopatický lék vysadit a zjistit, zda-li to nemohla být příčina. Pokud se cítíte s lékem v pohodě, pak není problém v jeho dalším užívání. Užívání klasických léků může někdy homeopatické léky narušovat, ale většinou společné užívání nevadí. Pokud jsou klasické léky nutné a jejich vysazení by mohlo ohrožovat pacienta, pak je samozřejmě nutné v jejich užívání pokračovat. Je vždy lepší užívat homeopatika uprostřed mezi dobou, kdy užíváte klasické léky. Ale někdy mohou být klasické léky problémem, například pokud by se současně užívaly homeopatické léky kvůli potížích při menstruaci a současně by byly užívány antikoncepční pilulky. Ale jsou to spíše výjimky. Spíše je to otázka samotných léků - zda-li člověku prospívají, nebo naopak zhoršují celkový dlouhodobý zdravotní stav. Bez ohledu na homeopatickou léčbu je vhodné se dozvědět o konkrétních klasických lécích co nejvíce informací.
otázka: dobrý den,mám po uraze častečná amputace palce,pan dr.udělal modeláž prstu z ukazováčku,prosím jak se užívá staphysargia 5ch.a k čemu pomáhá,nevím dávkování.děkuji za radu
2009-02-03 10:17:32
odpověď: Dobrý den, Staphysagria bývá často užitečná při hojení řezných (chirurgických) ran. Potenci 5ch můžete užívat 2 až 3 krát denně (2 kuličky) do doby, než se rána zahojí. Místo Staphisagrie také můžete užívat lék Calendula officinalis s podobným dávkováním, osobně bych dal tomuto léku přednost, ale neznám pozadí Všeho úrazu a operace. Je možné, že je Staphysagria vhodnější.
otázka: Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda při homeopatii (kdy jsem nachlazena a užívám homeopatický lék) můžu přidat echinaceu nebo se to nesmí míchat? Děkuji za odpověď.
2009-02-03 06:24:47
odpověď: Dobrý den, echinacea by neměla vadit, ale echinacea často působí hlavně preventivně, nebo ihned v počátku nemoci. Pokud je nemoc již rozběhlá, echinacea již většinou nezabírá. Ale obecně současné užívání homeopatického léku a biliné tinktury nebo odvaru většinou nebývá problematické.
otázka: Dobrý den,manžel má nateklou holení kost na levé noze.Nejprve jsme přikládali příčinu nové obuvi-namožená noha z delší chůze.Nyní se zdá že holení část natekla a bolestivost neustupuje.Už to trvá nyní 3 týdny .Je nějaká mast na tuto problematiku?Gita
2009-02-02 20:59:18
odpověď: Dobrý den Gito, bylo by vhodné léčit příčinu - zjistit co tento otok skutečně způsobuje. Masti samozřejmě můžete použít, ale většinou spíše klasické - s rostlinými výtažky, s čímž by Vám mohli pomoct v lékárně. Pro homeopatickou léčbu by bylo potřeba vyšetření.
otázka: Dobrý den,poslední dobou se zřejmě nadměrně potím (je cítit pot)-často převlékám trika.Co se týče hygieny,oblečení,deodorantů je vše v pořádku.Žádné stresové situace nemám .Děkuji Patty
2009-02-02 20:54:34
odpověď: Dobrý den Patty, nadměrné pocení je součástí celkové nerovnováhy organismu. Je nevhodné užívat jakékoliv deodoranty a podobné látky. Jednak často obsahují toxické látky (viz článek o rakovině prsu) ale hlavně tím, že toto pocení potlačujete, narušujete tím celkovou nerovnováhu ještě více, což může ústit v další zdravotní problémy. Homeopatie je schopna působit přímo na vnitřní nerovnováhu, což Vás může zbavit nadměrného pocení a současně působit i celkově pozitivně na organismus. Je však nutná celostní - konstituční homeopatická léčba - k tomu je potřeba homeopatické vyšetření.
otázka: Dobry den,jiz delsi dobu me trapi nekolik zdrav.problemu.zejmena spatny spanek.jsem uz dlouho dobu ve stresu.Lecim se i na zilni zanety a casto me boli hlava,zejmena pri zmenach pocasi,coz je skoro kazdy den.jsou nejaka homeopatika,ktera by mi pomohla?bydlim v Prerove.Je nekde v okoli nejaka poradna na osobni kontakt?Dekuji za odpoved.
2009-02-02 17:14:40
odpověď: Dobrý den, vhodná by byla celostní - konstituční léčba. Pro kontakty se můžete podívat na homeopatie.ivories.cz. Pokud se podaří nalézt správný lék, všechny Vámi uvedené potíže by měly postupně vymizet, je k tomu ale nutné homeopatické vyšetření.
otázka: Dobrý den, chtěla bych vědět zda se dá pomocí homeopatik zvládnout stav, kdy matka přijde tragickým způsobem o dítě ( již 18 leté), případ ještě není policií pořádně vyšetřen a rodina ještě pořádně jak se vše stalo ,jedná se o automobilovou nehodu
za odpověď děkuji
2009-02-02 13:44:48
odpověď: Dobrý den, vhodná by byla návštěva homeopata. Při takovýchto tragických ztrátách spojených s velkým zármutkem bývá často doporučován lék Ignatia amara. Často ale může být potřeba i jiný lék. Ale jednou dávkou 30ch by neměl vzniknout žádný problém. Pokud by tent lék pomáhal, je možné ho užívat jednou denně do té doby, kdy by byl potřeba. Účinější by však mohl být tento lék (pokud by byl indikován) o vyšší potenci, takové léky však nejsou v lékárnách volně prodejné. Je možné ho objednat ze zahraničních lékáren, ale při užívání vyšších potencí je vhodnější aby na užívání dohlížel homeopat.
otázka: dobrý den,ráda bych věděla kolik tablet a jak často se užívají homeopatika coryzalia?
2009-02-02 12:15:19
odpověď: Dobrý den, coryzalia je komponentní homeopatický přípravek, tyto léky klasičtí homeopaté nepoužívají. Řiďte se příbalovým letákem - naleznete ho i na internetu.
otázka: Dobrý den,
mám chlamydia pneumonia a neustále mě obtěžuje výtok z nosu, hleny v nosohltanu stékající do krku, kašel s vykašláváním, zalehlé uši, hlavně levé. Můžete mi prosím poradti, existuje homeopatický lék na tyto potíže popřípadě lék, který mě zbaví chlamydie pneumonia? Mohl by zabrat Silicea 9CH? Děkuji za odpověď
2009-02-02 10:30:18
odpověď: Dobrý den, chlamydia pneumonia lze homeopaticky léčit. Podle toho co píšete nelze říci, zda-li by Vám silicea mohla zabírat. To by bylo potřeba vědět více informací - je potřeba určit lék podle podrobných symptomů.
otázka: Dobrý den, prosím o radu zda jsou nějaká homeopatika na zklidnění 10letého hyperaktivního dítěte.Má problémy ve škole,je neklidná ,nesoustředěná o vyučování.Předem děkuji JŠ
2009-02-01 19:05:33
odpověď: Dobrý den J.Š., nejsou univerzální zklidňující homeopatika na hyperaktivitu tak jako klasické léky. Homeopatie je účinná při léčbě hyperaktivity ale je nutné vybrat konkrétní lék na základě homeopatického vyšetření. Pokud je vybrán správný lék, pak dojde ke skutečnému zlepšení soustředění a zklidnění, ale současně to není léčba podobná užívání potenciálně navykových látek. Pokud byste měl(a)zájem, můžete se přihlásit do projektu léčby hyperaktivních dětí (podrobnosti viz připravovaný web www.homeopatie-panakeia.cz)
otázka: Dobrý den, moc vás prosím o radu, které homeopata (konkrétně) užívat před plánovaným těhotenstvím. Je mi 20 let. Děkuji, Lucka
2009-02-01 15:48:25
odpověď: Dobrý den Lucko, pokud jste zdravá, pak není nutné brát homeopatika. Pokud máte nějaké problémy, pak je samozřejmě homeopatie vhodná, ale výběr léku je individuální. I pokud jste zdravá, pak je možné, že během těhotenství budete nějaká homeopatika potřebovat, ale až na základě konkrétních symptomů. Až cca 6 týdnů před porodem je možné začít brát nějaká homeopatika pro přípravu porodu a pak samozřejmě po porodu na rychlé hojení, ale na to je ještě spoustu času.
otázka: Dobrý den, lze léčít u měsíčního miminka potničky na pusince pomocí Rhus toxicodendron 5 CH, popřípadě jaké dávkování zvolit.Děkuji za odpověď
2009-01-31 18:24:22
odpověď: Dobrý den, není to příliš obvyklý lék pro léčbu potniček ale je také zmiňován v této souvislosti. U malých dětí jsou častými léky Aconitum, Chamomilla, Sulphur. Ale je nutné léky zvolit podle dalších symptomů. U Rhus toxicodendronu je například přítomný celkový neklid a výrazné zlepšení teplem. Je vhodné si najít podrobnější popis tohoto léku. Pokud je vybrán lék a dítě je plně kojeno, pak můžete potenci 5ch užívat sama např. 2x denně - do několika dnů by mělo být znát nějaké zlepšení. Pokud ne, pak je možné, že je potřeba lék jiný.
otázka: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat,zda si myslíte, že jde homeopatiky vyléčit Alopecii Areatu? Mockrát děkuji za odpověd K.
2009-01-31 16:01:03
odpověď: Dobrý den K., je důležitá příčina. V zásadě to možné je ale zaručit to nelze.
otázka: dobrý deň, chcela by som poradiť čo by som mala užívať keď trpím depresívnymi stavmi...kedysi som brala staphysagriu ale už si presne nepamätám dávkovanie...ďakujem vopred za odpoveď
2009-01-31 00:11:56
odpověď: Dobrý den, pokud Vám skutečně staphysagria pomáhala, můžete jí opět potřebovat. Dávkování je však závislé na Vašem stavu, měl by ho doporučit homeopat. U psychických potíží je často potřeba vyšší potence. V lékárnách jsou volně prodejné potence nejvýše 30. Tuto potenci můžete bez větších obav vyzkoušet a zjistit, jestli na Vás lék pozitivně působí. Ale je možné, že budete potřebovat potenci vyšší. Je také možné, že na Vás lék působil jen dočasně a nyní potřebujete lék jiný. U psychických potíží bych raději volil osobní konzultaci.
otázka: Dobry vecer, chcela by som sa spytat ake davkovanie je potrebne pri Thuja a Dulcamara ,moj syn 2 rocny ma molusky a vraj tie homeopatika velmi dobre zaberaju..Uz som z toho zufala.Dakujem pekne za odpoved. S pozdravom Katka
2009-01-30 19:22:58
odpověď: Dobrý den, prosím přečtěte si otázku i odpověď z 2009-01-26 09:32:06. Tam doufám naleznete odpověď.
otázka: Dobrý večer,dceři je 6 měsíců,začala jsem dávat příkrmy,jinak byla plně kojená a v kojení pokračujeme. Jen ted s příkrmy nastal zřejmě problém se zácpou. Když byla kojená chodila tak jednou za týden a ted po těch příkrmech sice tlačí,ale vyjde jen málo,tužší stolice. Celá zrudne a ted už i pláče.Čípek vyjde hned s kouskem stolice. Pomohla by nějaká homeopatika a jak dávkovat. Děkuji Válková. Pokud by šlo odpovědět i na můj email budu ráda. pytlikajda@seznam.cz
2009-01-30 18:51:33
odpověď: Dobrý den paní Válková, píšete, že dcera měla stolici předtím jednou týdně? To není příliš časté vyměšování - problém s vyměšováním byl spíše přítomen již dříve, nyní se to jen zvýraznilo. Bylo by potřeba znát více podrobností i z dřívějška, v homeopatii je nutné vybírat léky velmi individuálně podle symptomů. Příčiny u zácpy mohou být různé, např. přílišná suchost a tvrdost stolice, neefektivní činost dolního traktu atd. V různých případech jsou potřeba různé léky. Jde i o to, jaké je dítě celkově - horkokrevné / zimomřivé, jaké má nálady, jestli je hodně závislé, plačtivé... podle toho jde výběr léku zpřesnit. Napadají mě léky např Nux vomica, Alumina, Silicea ale je i mnoho dalších. Vhodné by bylo alespoň kratší vyšetření, nebo si zkuste alespoň o těchto tří lécích vyhledat podrobnosti, zda-li by neodpovídaly symptomům.
Věřím, že by homeopatie Vaší dceři pomohla. Pomocí správně vybraného léku se stolice může velmi rychle upravit.
otázka: Dobrý den.V listopadu 2007 Jsem onemocněla zápalem plic.Nyní v lednu po kontrole na plicním již snímek drobná pleur. lišta a hrubší bronchovask. kresba na dol.pol. plic. Ale můj problém je že mám pořád kašel.Nekašlu neustále,v noci mě nebudí ,ale během dne pokašlávám dokonce i někdy vykašlu hlen. U lékaře to uvádím
ale nikdo se tím nezabývá a tak si připadám jak simulant.Prosím o radu zda by nebyla pro mě v homeopatii pomoc.Děkuji. Jana
2009-01-30 10:39:26
odpověď: Dobrý den Jano, na kašel existuje řada homeopatických léků mezi kterými se rozlišuje například podle toho, jestli je vykašláván hlen a jaký má vzhled, v jakou denní/noční dobu se kašel zlepšuje/zhoršuje atd. Není nutná konkrétní diagnóza, pro výběr homeopatického léku jsou potřebné symptomy. Ale je možné, že je Váš kašel součástí Vaší celkové konstituce, zápal plic mohl Vaše plíce oslabit. Pak je potřeba celkové celostní - konstituční homeopatické vyšetření.
otázka: Zdravim, je mozne zapal plic lecit pouze homeopaticky? Behem roku ma nas syn jiz druhy, vzdy ATB, sirup na kasel..., Den pred dg.mel 39 horecku, na kterou dostal Belladonu, na kasel Hepar sulfur, Droseru na noc, ale stejne jsme bacily nezastavili. Je mozne v teto akutni fazi jeste nejak plice homeo ci bylinkove plice podporit? Diky za reakci, Hana
2009-01-29 21:45:01
odpověď: Dobrý den Hano, uvedená kombinace léků je spíše povrchní předepsání na oddělené symptomy. Nezdá se mi to jako vhodná léčba zápalu plic. Pokud by se měl zápal plic skutečně léčit, měl by se podat jeden lék na základě všech symptomů. Výběr léku nemusí být třeba správný, pak se vybere lék jiný. Ale předpis léků by neměl být takový, že se dá jeden lék na horečku, druhý na kašel. Takový způsob léčby zápalu plic může být skutečně efektivní jen náhodně. Ale spoléhat se jen na homeopatickou léčbu u zápalu plic může být riskatní, při komplikacích to může být smrtelné onemocnění.
otázka: Dobrý den, mému sedmiměsíčnímu synovi se po opakovaných odběrech v krvi vyskytují vysoké hodnoty jaterních enzymů (přesně AST 2,1, ALT 1,9; normální hodnota je do 0,6). Jinak je zdravý, lékaři mu neumí příčinu problému (mají podezření na žloutenku, vrozené metabolické poruchy nebo postižení svalů, ale nic se zatím nepotvrzuje). Prosím lze tento problém léčit homeopatií, příp. jak? Děkuji vám. Daniela
2009-01-29 11:54:03
odpověď: Dobrý den Danielo, pro homeopatickou léčbu podobných problémů je potřeba homeopatické vyšetření. U některých konstitucí mohou být játra celkově oslabená a pomocí homeopatického konstitučního léku se mohou posílit. Je možné i doplnit přímo specifickými jaternímy léky, pokud by to bylo nutné (např.Cardus marianus)
otázka: Dobrý den,mám dotaz ohledně bylinky maytenus ilicifolia,lze ji v nynějších homeopatikách dostat a v jakém ředění a dávkování byste ji mohl doporučit ke srovnání cyklu,mám jednoletého hošíčka a kojíme.:)dále jsem se dočetla,že funguje jako mmj.přírodní kontraceptivum,máte k tomu nějaké další info,jsem přesvědčená,že by spousta žen konečně přivítala možnost přirozenější antikoncepce.Děkuji za odpověď.
2009-01-29 08:29:44
odpověď: Dobrý den, nevím o tom, že by se tato bylina používala v homeopatickém ředění. Ale můžete se podívat, jestli není dostupná v nějaké homeopatické lékárně (seznam viz homeopatie.ivories.cz) Používá se ale asi spíše jako byliná tinktura - hodně odkazů na internetu. Sám o ni nemám žádné informace ale děkuji za zajímavý typ.
otázka: dobrý den chtěla jsem se zeptat, jstli je možné otěhotnět v 7denní puze při pravidelném užívání antikoncepce, a pokud bych otěhotněla a brala antikoncepci dál, je možné že dostanu i v tomto otěhotnění menstruaci? díky renata
2009-01-28 16:27:24
odpověď: Dobrý den Renato, s podobnými dotazy se obraťte prosím na gynekolga.
otázka: Dobrý den, jsem dlouholetý diabetik a tak se již objevily komplikace související s touto nemocí. Na noze se objevil defekt a to v místě nášlapku. Léčba trvala přesně jeden rok. Asi po třech měsících se defekt obnovil. Nyní přetrvává již tři měsíce a není vidět žádné zlepšení i když rady a léčebný postup stanovený lékařem dodržuji. Ránu denně převazuji za použití Betadinu. Prosím o radu zda je možné k urychlení hojení použít nějaký vhodný homeopatický přípravek.
předem děkuji
2009-01-27 22:48:12
odpověď: Dobrý den, byly by potřeba podrobnější symptomy k možnému doporučení léku. Nevím, jakou ránu máte na mysli.
otázka: Dobrý den chtěla bych se zeptat zda existuje nějaký homeopatický přípravek při problémech s ušníma zátkama. Chodím téměř každé 2 měsíce na ORL na proplachování. A jěště v levém uchu mám perforaci bubínku. Děkuji Vám za odpověď
2009-01-27 20:35:36
odpověď: Dobrý den, pro zamezení tvorby uších zátek není žádný univerzální homeopatický lék. Tento problém je popsá u více léků, které ho mohou léčit, ale pro výběr jsou nutné další podrobnosti.
otázka: Dobrý den! Chtěla jsem se zeptat. Mám šesti týdenního syna a beru 2* denně 5 kuliček homeopatik Ricinus communis. Už jsem je brala asi před třema týdny a nezabírali a na internetu jsem se dočetla, že se moc dlouho brát nemůžou, že to potom má opačný účinek, tak jsem se toho zalekla a přestala jsem je brát. Nyní ho už zase zkouším brát, beru ho opět týden a zase u mně nemá žádný účinek. Nevím tedy co mám dělat dál, ale chtěla jsem se zeptat, jestli třeba nemám brát víc kuliček, když vážím téměř 100kg. Rodila jsem sekcí a do dnešního dne nakojím pouze 50ml a zbytek musím dát dokrm. Předem moc děkuji za odpověď Jana
2009-01-27 17:05:45
odpověď: Dobrý den Jano, ricinus účinkuje jen na někoho. Pokud jste ani po několika dnech užívání nezaznamenala žádné zlepšení, pak na Vás pravděpodobně nepůsobí a dál ho již neužívejte. Jsou další léky, se kterými je možné podpořit laktaci, ale jejich výběr již musí být individuální - na základě homeopatického vyšetření.
otázka: Dobry den.davam 1.6 rocnemu synu sinupret a stodal .ma rymu a kasel s obema leky mame dobre skusenosti ale nevim estli muzu to davat soucasne.dikuju za otpoved
2009-01-27 15:20:49
odpověď: Dobrý den, stodal je homeopatický lék kombinovaný, sinupret jsou rostliné výtažky. Pokud to nebude v rozporu s příbalovýmy letáky, pak bych nemyslel, že by měl být problém. Ale nepodávejte současně a sledujte účinky.
otázka: Dobrý den prosím potřebovala bych poradit.Mám roční samičku potkana Dumbo a začala mi jakokdyby menstruovat ale jinak je ok ale bojím se aby to nebyla předzvěst něčeho zléhoi.děkuji moc
2009-01-27 12:56:38
odpověď: Dobrý den, pro otázky vetrinární homeopatie můžete prosím kontaktovat pana doktora Michala Jiřičku: michal.jiricka@quick.cz. Netuším, jak probíhá menstruace u potkanů.
otázka: Dobrý den, snažila jsem se zde najít, jakým způsobem mám podávat Chamomilla vulgaris 9CH na prořezávání zoubků. To mám rozpustit ráno 2 kuličky v 1 dcl a pak při příznacích dát jednu lžičku z této vody. Mám 8. měsíční dítě a za den vypije zatím jen 2-3 dcl vody. A co s tím zbytkem? Děuji.
2009-01-27 08:50:55
odpověď: Dobrý den, pokud se objeví příznaky (tedy např. podrážděnost, teplota, zarudnutí tvaře, průjem - viz starší dotazy), pak rozpusťte kuličku v troše (0,5 dl) vody, zamíchejte a potom pár lžiček, třeba jednu/dvě lžičky po čtvrt hodině - uvidíte, jestli bude zabírat po několika lžičkách. Potom dávkování přizpůsobte. Pokud lžičku olízne (což je pravděpodobné), pak příště vezměte lžičku čistou. Nebo použijte lžičku původní ale tekutinu na lžičku nalejte. Nevkládejte olíznutou lžičku zpět do roztoku.
otázka: Dobrý den, mám devíti měsíčního syna, který měl 22.12. zánět průdušek léčen atb, dnes jsme byli u pani doktorky a řekla nám že poslechově neni čistý, napsala nám Spiropent a řekla v pátek kntrola, má to stejný průběh jako prosincová nemoc, protože nejprve dala stejné léky jako niní a po týdnu nasadila atb. Tak bych chtěla poradit od vás vhodná homeopatika a názor. Děkuji Vostřáková
2009-01-26 19:50:08
odpověď: Dobrý den paní Vostřáková, opakování stejných infekcí je velmi časté, zvláště pokud jsou léčeny antibiotiky. To je jeden z hlavních důvodů, proč není vhodné atb užívat, pokud nejsou nutná. Při průduškách je možná homeopatická léčba, ale je nutné homeopatické vyšetření.
otázka: Dobrý den, je mi 30 let a mám syna 6 let. Otěhotnění a těhotenství bylo bezproblémové. Nyní dva samovolné potraty a nedaří se mi znovu otěhotnět. Lékaři si myslí, že mi nedorůstá dostatečně děložní sliznice. Dá se tomu napomoci homeopatiky?
Děkuji
2009-01-26 17:21:14
odpověď: Dobrý den, homeopatie by měla pomoct, ale je nutný individuální výběr léku na základě vyšetření. Neboť jste již rodila, bych předpokládal, že šance jsou velmi dobré.
otázka: Dobrý den, potřebuji lék D6, ale k sehnání jej jen C10, jak přepočtu dávkování?
2009-01-26 13:43:28
odpověď: Dobrý den, takovéto poteci by odpovídalo něco mezi C3 a C5. C10 je již dost rozdílná, D6 je totiž ještě potence relativně podobná užívání rostliné tinktury nebo odvaru. C10 je již proti tomu relativně vysoká potence. Někdy by mohly mít obě tyto potence opačný účinek. Není vhodné to takto nahradit. Záleží hodně na tom, k čemu je vlastně lék potřeba. Pokud by nebyla jiná možnost, pak odhadem: pokud by se D6 užívalo třikrát denně, pak C10 třeba obden. Ale spíše tento postup nedoporučuji. V lékárnách bývaí běžné léky v 5CH (= 5C) a ze zahraničí lze objednat vpodstatě cokoliv.
otázka: Dobrý den, mám 15 měsíční holčičku a doktor mi doporučil koupit si calcarea fluorica (dcerka nemá ještě zarostlou fontanelu),lze tento přípravek použít???
Děkuji moc Veronika Adamová
2009-01-26 11:52:19
odpověď: Dobrý den paní Adamová, tento problém bývá většinou konstituční. Nejsem si jist na jakém základě Vám tento lék doporučil. Je možné, že na podporu růstu kostí, ale calcarea phosphorica se více týká zubní hmoty. Pokud by to třeba doprovázel defektní vývoj zubů, pak by to bylo možné. Ale jinak není tento lék přílič častý u pomalého uzavírání fontanel. Z podobných léků jsou u tohoto problému obvyklé Calcarea carbonica a Calcarea phosphorica, ale například i Silicea terra a další. Pro výběr konkrétního léku je potřeba vyšetření. Záleží tedy spíše na tom, jestli Vám lék doporučil zkušený homeopat na základě nějaké podrobnější analýzy. Pokud to byl jen výběr léku na základě informace, že dcera nemá stále zarostlou fontanelu bez ohledu na další zkutečnosti, pak to není příliš důvěryhodný předpis. Ale nelze vyloučit.
otázka: Dobrý den,má dcera má molusky na předloktí a bylo nám předesáno:Dulcamara,Thyua
v jedné vaší odpovědi jsem se dočetla ,že pravděpodobnější účinek má mít Thyua v dávkování 2x denně. My to dávkování máme naopak Dulcamara po-pá 2x 5kuliček a Thuja ne- 1x 5kuliček.Co si o této léčbě myslíte.Bereme to týden a zatím moc velké změny nepozoruji Děkuji Katka
2009-01-26 09:32:06
odpověď: Dobrý den Katko, užívání dvou a více homeopatik současně nedoporučuji, klasičtí homeopaté tento způsob nepoužívají. U homeopatické léčby je nutné vybírat individuálně. U dulcamary není přílič časté, že by u molusky zabírala, u thuji je to častější. Nejčastějším lékem bývá silicea, ale to neznamená, že by zabírala u většiny případů. U vaší dcery to může být zrovna třeba thuja, která bude zabírat a silicea ne. To lze říci jen po vyšetření a nebo tím, že to zkusíte. Ale pokud léčba nezabírá, tak bych nejdříve zkusil siliceu a teprve pokud by nezabírala, tak bych šel na klasické homeopatické vyšetření.
otázka: Prosím o radu, již půl roku mám po angíně (podezření na mononukleózu) zvětšenou pravou krční uzlinu, neboslestivá a to ani na dotek...nevím jestli s tím souvisí sucho v krku, které mě nutí odkašlávat. Děkuji
2009-01-25 19:30:06
odpověď: Dobrý den, problémy spolu mohou souviset. Bez vyšetření ale nelze nic konkrétního doporučit. Z nehomeopatických prostředků by mohly pomoci lymfatické masáže
otázka: jak moc je zavazne poraneni sleziny napriklad trhlina
2009-01-25 16:08:38
odpověď: Dobrý den, to se musíte zeptat lékaře - specialisty.
otázka: Dobrý den,již 6let trpím opakujícím se herpesem genitálu,nic mi nepomáhá,je na tento problém nějaké homeopatika?Děkuji moc
2009-01-25 15:46:49
odpověď: Dobrý den, homeopatika zabírají ale je nutné homeopatické vyšetření. Neexistuje homeopatický lék, který by bylo možné vybrat jen na základě Vámi uvedeného problému.
otázka: Dobrý den,jaké homeopatika jsou prosím vhodné pro 2leté dítě na posílení imunity?Moc děkuji
2009-01-25 15:45:34
odpověď: Dobrý den, pro posílení celkové imunity je vhodné užívání konstitučního léku, k jeho výběru je však potřeba vyšetření. Z homeopatických léků nelze nic jiného doporučit. Z nehomeopatických prostředků samozřejmě Echinacea a další doplňky.
otázka: Dobrý den,dcera 2raky má zvětšené nosní mandle,ale nechci ji je nechat vytrhnout,tak jsem nasadila lymphomyosot,využívala 2 balení,užívala je 3xdenně 10kapek,mám prosím v podávání pokračovat?Děkuji Blanka
2009-01-25 15:42:05
odpověď: Dobrý den Blanko, pokud po takovéto době není patrné žádné zlepšení, pak bych lék dál neužíval. Raději bych zvolil klasickou celostní - konstituční homeopatickou léčbu. V rámci projektu "panakeia" budeme s kolegy připravovat studii zaměřenou na léčbu zvětšených mandlí. Pokud jste z Prahy nebo okolí, můžete se přihlásit - cena konzultací je v rámci tohoto projektu poloviční.