On-line poradna


Na vaše dotazy odpovídá Václav Hrabák, homeopat
Na homeopatické vyšetření se můžete objednat na e-mailu:
vaclav.hrabakvolny.cz nebo na tel. 603 743 049.
Podrobnější informace - viz Objednání na vyšetření
Odpovědi nenahrazují lékařskou péči

Pokud máte neodkladný dotaz, využijte e-mail,

lupa.gif hledat výraz ve stávajících dotazech:  

On-line poradna je dočasně pozastavena, ale je zde velké množství odpovědí na stávající dotazy, ve kterých můžete vyhledávat pomocí políčka s lupou. Pokud máte dotaz na který ve stávajících dotazech nenaleznete odpověď, pošlete ho na e-mailovou adresu uvedenou v kontaktech.zobrazení 1901. - 2000. z 2773 dotazů
zobrazit: předchozí dotazy - 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 - další dotazy
otázka: Dobrý den, mému šestiměsíčnímu synovi se objevil atopický ekzem. Můj lékat, který zná homeopatii, mu předepsal PSORINUM 30, BERBERIS VULGARIS 30 a THYMOLINE 9. Léky užíváme dva týdny, ale ekzem se zatím dál rozšiřuje. MŮžete mi poradit o jaké léky se jedná, zda je vidíte na AE jako vhodné a hlavně za jak dlouho může homeopatické léčba začít zabírat? Moc vám děkuji. Jana
2009-01-25 14:14:39
odpověď: Dobrý den Jano, kombinace tří homeopatik současně není vhodná, klasičtí homeopaté tento způsob podávání nepoužívají. Při léčbě atopického ekzému doporučuji zvolit celostní - konstituční homeopatii. Pokud léky nijak nezabírají ani po čtrnácti dnech, pak není vhodné je dál užívat.
otázka: Dobrý den, synovi se loni projevila pylová alergie, zřejmě jde o alergii na pyl břízy. Teď jsem mu koupila homeopatikum Luffeel. Píšou dávkování 3x1. Malému jsou teprve dva roky a pár měsíců, tabletky mi pro něj přijdou moc velké. Ani nevím, jestli by je už uměl cumlat. Můžu v tomto věku tabletky půlit nebo nějak drtit? A dodržovat dávkování 3x1 nebo stačí třeba 2x ? Děkuji, Jana
2009-01-25 06:49:26
odpověď: Dobrý den Jano, Luffeel je kombinovaný přípravek, který klasičtí homeopaté nepoužívají (ani já) (o kombinovaných přípravcích viz starší dotazy). Na tabletky (nevím, jak vypadají) by se nemělo sahat rukou. Pokud je nějak rozdělíte tak abyste na ně nesahala, tak to můžete udělat. Nebo rozetřít ve třecí misce a část rozpustit ve troše vody a podat na lžičce, zbytek ponechat pro další dávku. Pokud doporučují 3x, nevadí to ani u malého chlapce. Pokud ale lék zabírat nebude, zvolil bych spíše klasickou (celostní - konstituční) homeopatii.
otázka: Pěkný den,
ráda bych Vás poprosila o radu ohledně mého 5-ti měsíčního syna. Vím, že "na dálku" je to komplikované. Syn, 5 měsíců, porod normální, novorozenecká žloutenka - 1 den světla, náchylný na ofouknutí, zimomřivý - musí být více oblečený jinak má studené končetiny, jinak velice klidný, spokojený, kojený, v noci spinká dobře, přes den jen 2x málo, nemocný nebyl, kolikou netrpěl, očkován teprve bude. Zhruba od 5-ti týdnů začal trpět ekzémem na tvářičkách, velmi suchá kůže, ekzém svědí a to hlavně po ulehnutí do postýlky a v noci. Zhoršuje ho voda, zlepšuje ?. Dříve pomáhala zinková mast, teď není vidět po ní zlepšení, promazávám "lenienskou". Tváře jsou zarudlé, většinou horké. Mám strach aby nezůstaly např. jizvy na tvářích. Konstitučně by měl být sépie - podávám 30ch, ale nevidím výsledek. Uvažovala jsem o rhusu tox. Prosím, poradíte mi a sdělíte mi Váš názor? Děkuji Vám za Váš čas. Marcela
2009-01-24 23:39:25
odpověď: Dobrý den Marcelo, pokud sepie nepomáhá, pak to není konstituční lék. Rhus-t mi nepřipadá příliš pravděpodobný, i když je možný. Podle Vašeho popisu to může to být mnoho léků, je důležité, jak se chová, u takto malých dětí je to podstatným vodítkem. Může to být i Calcarea carbonica, která je častým lékem, ale pro potvrzení by bylo potřeba více informací.
otázka: Dobrý večer,

chtěla bych se zeptat, jaký lék by byl nejvhodnější na léčbu zvětšených uzlin na krku u dcery (12 let). Před 2 dny jí začala chřipka, prudký nástup horečky jsme zvládli kombinací antipyretik (jen 2 tbl Paralenu za 2 dny), zábalu a homeopatik (Gelsemium 15 CH). Dnes je bez teplot, ale začíná jí velká rýma a má hodně zvětšené uzliny.S těmi si nejsem jistá, co dát, v krku ji nebolí. Doporučil byse Lymphomyosot nebo spíše Mercurius - a jaký konkrétně? Pediatrička sice homeoptaii dělá, ale myslím, ale jen povrchně, k našemu konstitučnímu se mi zatím nechce, je to přes hodinu cesty a to se mi nyní s dcerou nechce absolvovat. Takže zatím bych to raději zkusila sama (bez nutnosti vysvgětlovat, proč zatím nepřijdeme:-))
Děkuji, Lenka
2009-01-24 22:51:40
odpověď: Dobrý den Lenko, odpověď je asi již neaktuální ale stějně bych Vám mnoho neporadil. Pro doporučení by bylo potřeba znát další symptomy. U mercuriusu bych očekával výraznější symptomy, například bolest v krku. Lymphomyosotem nic nezkazíte, já osobně tento lék neužívám ale bez vyšetření je to možná pomoc. Při takovýchto problémech není konstituční léčba moc platná, stačilo by jen krátké - akutní vyšetření.
otázka: Dobrý den,chtěla bych se Vás prosím zeptat jaký je rozdíl v ricinus communis 5ch a ricinum communis 9ch.Mám 3,5 měsíčního syna,od 3 týdnů beru ricinus communis 5ch a úspěšně kojíme.Bohužel tedˇ v lékárnně neměli ricinus communic 5ch ,tak mi prodali 9ch ředění.Sami mi ale nedokázali říct jaký je v tom rozdíl a jestli je pro mě vhodné.Poradíte mi prosím ? Nerada bych,aby jsem přišla kvůli nesprávné volbě homeopatik o mléko.Předem Vám moc děkuji za odpovědˇ.S pozdravem Križanová Dagmar.
2009-01-24 12:44:28
odpověď: Dobrý den paní Križanová, 9ch je trochu silnější než 5ch. Pokud Vám zabíralo 5ch, bylo by lepší u něj zůstat, většina lékáren potřebný lék dodá do druhého dne. Pokud však chcete užívat 9ch, užívejte ho zpočátku cca dva až třikrát méně často než 5ch.
otázka: Dobrý den, chtěla bych se Vás zeptat, jaký lék byste mi doporučil proti trémě? Trpím velkou trémou například pokud mám někde vystoupit, přednést nějaký referát, někdy i pokud se jedná o pohovor do zaměstnání. Při takovém vystoupení se mi třese hlas, srdce mi buší, potím se. Někdy se i potím, pokud mám mít s někým schůzku, třeba s osobou, kterou neznám. Jsem sportovně založená žena, štíhlé postavy, takže pocení se netýká váhy ani životního stylu, protože nepiji, nekouřím, jím zdravě. Mohli byste mi prosím poradit, jak se zbavit této trémy a pocení? Překáží mi to v mé budoucí kariéře a kazí mi to radost ze života.
A kde mohu případný homeopatický lék koupit? Jsem z Českých Budějovic a momentálně si z finančních důvodů nemohu dovolit platit drahého homeopata.
Předem Vám moc děkuji za odpověď.

D.
2009-01-22 21:13:57
odpověď: Dobrý den D., bez osobní návštěvy homeopata lze skutečně těžko něco doporučit. Problém, který popisujete, je problém Vaší celkové konstituce. Léků, které léčí podobné problémy je mnoho a všechny léky kromě jediného, který skutečně bude postihovat příčinu, nebudou působit, nebo jen minimálně a omezenou dobu, pokud by to byly léky hodně blízké. V mnohé literatuře můžete nalézt jako doporučení na trému Gelsemium sempervirens, ale je to velmi zjednodušené doporučení, není příliš pravděpodobné, že by Vám tento lék zabral. Věřím, že najdete dobrého homeopata. Zbavení se takovýchto problémů může být velmi osvobozující a rozhodně se to vyplatí.
otázka: Dobrý den, zajímalo by mě, zdla-li ředění 1M je silnější, než-li třeba CH. Děkuji Tomáš
2009-01-22 20:13:00
odpověď: Dobrý den Tomáši, CH je jednotka, nebo spíše označení způsobu ředění. CH je používáno ve francii, C v anglosaských zemích a označuje centisimální tj. stovkové ředění. 1M označuje ředění 1000 C neboli 1000 CH. Čím vyšší je ředění tím je lék silnější a déle působí. Ale někdy může lék 30 CH působit silněji než 1M. Otázka ředění je velmi složitá, volba správného ředění v sobě zahrnuje věk a vitalitu pacienta, charakter problémů a vpodstatě celou zdravotní historii.
otázka: Dobrý den,
chtěl bych se zeptat na složení homeopatik. Nejde mi přímo o nějaké konkrétní, klině nějaké běžné homeopatikum vyberte a zajímalo by mě složení běžně jak se příše u léků.
Děkuji Petr
2009-01-22 16:34:28
odpověď: Dobrý den Petře, homeopatika se připravují postupným ředěním vpodstatě jakékoliv látky, ať už rostliného, živočišného nebo minerálního původu (někdy i jiného). Název homeopatika odpovídá názvu původní substance, tedy například latinskému názvu květiny (např. lék Chamomilla vulgaris je heřmánek obecný). Tyto původní substance se ředí pomocí vody, alkoholu nebo mléčného cukru. Například homeopatika, která se nejčastěji u nás dají koupit v lékárně, obsahují jako bázi, na kterou je nalita ředěná tekutina a poté usušena, sacharózu a monohydrát laktózy.
otázka: Dobrý den, chtěla bych se zeptat na co jsou vhodná homeopatika AVIARE a BARYTA CARBONIKA. Kdysi je užívala dcera, ale bohužel jsem si nepoznačila na co jsou vhodná. Děkuji Jana.
2009-01-22 10:40:02
odpověď: Dobrý den Jano, pravděpodobně máte na mysli Tubrculinum aviare. Oba léky se používají spíše při konstituční léčbě, obrazy těchto léků jsou velmi rozsáhlé, nelze říci jednoduše k čemu jsou. Tuberculinum aviare může mít hodně plicních problémů ale není to podmínkou.
otázka: Dobrý den, před půl rokem jsem šel k lékaři s tím, že se mi točila hlava. Naměřil mi vyšší tlak 150/90, dostal jsem léky. Tlak se zlepšil, ale točení hlavy trvalo stále. K tomu se přidala bolest mezi žebry, tlak asi na žaludku. Byl jsem poslán n sono, výsledek negativní. Poté jsem šel na gastroskopii, s tím že mám zánět žaludku a dostal jsem lék Helicid. Nyní jsem byl na gastroskopii znovu a žaludek je čistý, lék byl vysazen, ale problémy mám pořád stejné. Špatně reaguji na některou stravu, půl hodiny po jídle se mi uděla zle, mám podezření na žlučník. Žádný kámen tam nemám, tak nevím. Prosím o radu. Je mi 30 let. Děkuji Karel.
2009-01-21 23:48:55
odpověď: Dobrý den Karle, pokud máte podezření na žlučník, pak je velmi vhodným lékem Vlaštovičník větší (Chelidonium majus) v nízkém homeopatickém ředění, kterým můžete podporovat funkci žlučníku. Viz článek Žlučník a problémy s klouby na těchto stránkách. Pokud Vám lék nebude pomáhat, pak je nutné hledat jinou příčinu, k tomu je potřeba homeopatické vyšetření.
otázka: Zdravim vas.Chtela bych se zepat-tříletá dcera má virový zanět dutiny ústní.Musí jí to určitě moc bolet.Skoro nic nejí ani nepije.Jaké nápoje,jídlo,bylinky a popřípadě další léčbu doporučujete.Moc děkuji.Sirotková
2009-01-21 14:08:34
odpověď: Dobrý den paní Sirotková, homeopatikum je nutné vybrat na základě konkrétních podrobných symptomů. Co se týká ostatních metod léčby - v tom Vám mnoho neporadím. Homeopatika by měla zabrat ale je potřeba vyšetření.
otázka: dobry den existuji h...omeopaticke leky na odvykani zavislosti na lecich popripade na abstinencni priznaky na ne dekuji za pomoc
2009-01-21 12:45:58
odpověď: Dobrý den, při odvykání závislosti na lécích je možné použít přímo homeopatický lék vyrobený z toho konkrétního léku. Jeho užívání pak pomáhá při odvykání. Je to možné použít jak při odvykání kouření tak i tvrdších drog. Některé homeopatické léky z návykových látek jsou i vyrobené a je možné je objednat v zahraničních lékárnách. Homeopatický lék konkrétní látky si také člověk může vyrobit sám, nebo ho může připravit nějaký praktikující homeopat, případně poradit jak je to možné učinit.
otázka: Dobrý večer! Po skoro 2 letech jsem postupně s pomocí Intocelu od Diochi vysadila antidepresiva Olwexya, moje poradkyně mi nyní doporučila arnicu montanu 9 ch. Bohužel jsem teď měla vysokou psychyckou zátěž /manžel přišel o práci, dcera problémy ve škole/, necítím se dobře a mám obavu, abych se nemusela k antidepresivum zase vrátit. Co byste mi poradili vy? Děkuji předem za odpověď. J.K.
2009-01-20 23:11:10
odpověď: Dobrý den, Arnica montana se v akutních stavech často používá při úrazech ale při chronické léčbě může léčit i psychické potíže včetně deprese. Ale je to použitelné jen u velmi malého procenta lidí, kteří trpí depresemi. Doporučit tento lék při depresích je možné pouze po relativně dlouhém podrobném vyšetření. Pokud by pro Vás tento lék byl vhodný a zabíral by, tak byste sama cítila, že antidepresiva nepotřebujete. Pokud je tomu naopak tak je možné, želék není vybraný správně a je nutný lék jiný.
otázka: Dobrý den,
prosím Vás o radu týkající se mé 6leté dcery. Již od tří let, po nástupu do předškolního zařízení, má opakované záněty středního ucha doprovázené rýmou a vysokými horečkami. Vždy je léčeba antibiotiky, byla jí odebrána nosní mandle a jelikož měla problémy se sluchem, tak jí do uší byly voperovány dreny. Několik měsíců byla bez potíží, nyní má však zase zánět v obou uších (výtěrem potvrzen streptokok pneumonia). Prosím o radu, jak posilovat její imunitu a zda je možné léčení zánětu jiným způsobem, než antibiotiky.
Děkuji, Zumrová
2009-01-20 19:17:31
odpověď: Dobrý den paní Zumrová, opakované záněty středního ucha jsou častým jevem, který lze pomocí homeopatie velmi dobře léčit. Užíváním antibiotik se v těchto případech imunita postupně zhoršuje a onemocnění se pak přesouvají hlouběji. Při homeopatické léčbě je možné navrátit se se zdravím před dobu, než záněty začaly. Ale je nutná celostní - konstituční léčba aby se člověk zbavil těcho chronických problémů.
otázka: Dobrý den,
má 5-ti letá dcera měla ve 4/08 v krku nález pyogenního streptokoka na 3 křížky (v prvním výtěru v kombinaci s heamofilem, v druhém cca 6/08 pak v kombinaci se staphylokokem aureem) opět na 4 křížky. Atb. jsem na radu našeho homeopata nenasadila. Vzhledem k tomu, že je neustále bledá, má zvětšené uzliny na krku a teď se jí opět objevily vzadu na patře tmavé flíčky, bez bolesti v krku - mám obavy z komplikací. Také přetrvává náhodný nepravidelný kašel s "hrčením" ve frekvenci třeba 1-3 zakašální za den(2 dny nebo při usínámí), který však po podání sirupu během pár dní vymizí. Zajímá mě váš názor, zda mám vytrvat v hom. léčbě nebo přeci jen nasadit atb.
2009-01-20 19:01:12
odpověď: Dobrý den, to jestli jsou nutné nasadit antibiotika nemohu rozhodnout. To musí udělat Váš praktický lékař. Důležité je, zda-li homeopatická léčba postupuje správným směrem, což by měl vědět Váš homeopat. Pokud se jedná o nějaké starší akutní onemocnění, které se po homeopatickém léku opět objevilo, pak často atb nejsou nutná. Je to známka toho, že se organismus uzdravuje a vypořádává se s dřívějšími problémy. Pokud však homeopatická léčba nezabírá a stav je vážný, pak jsou často antibiotika nutným řešením. V homeopatické léčbě lze pak dál pokračovat. Důležitá je vitalita - pokud je dítě v lepší náladě a zvládá onemocnění lépe a onemocnění se nějak vyvíjí, pak to může být pozitivní efekt homeopatik a stav se bude postupně lepšit. Pokud se nálada však zhoršuje, dítě je vyčerpané, špatně spí, pak to není dobrá známka.
otázka: Dobrý den, žádám Vás o radu.Mám problémy se stresem a nervozitou, na inetu jsem si přečetla charakteristiky chování a vybrala jsem si gelsemium sempervirens 9 a 15 ch.Strach a obavy se mě drží i 3 měsíce před náročnou zkouškou (v průběhu příprav na ni)chtěla jsem je proto začít brát už teď, jen nevím jak často a kolik.Napadlo mě, že začnu s 9 a před zkouškou zkusím 15.Je to chybná úvaha?Děkuji,Karolína.
2009-01-20 15:09:02
odpověď: Dobrý den Karolíno, můžete to zkusit a uvidíte. Pokud jsou ty obavy přítomné již nyní, pak můžete zkusit začít s užíváním. Při dlouhodobém užívání (pokud Vám bude lék pomáhat) je vhodné si připravit vodní/lihové ředění. Do kapátkové lahvičky rozředit dvě kuličky v 20% alkoholu. Jako jednu dávku užít pár kapek (před použitím vždy 5x bouchnout s lahvičkou o knihu) 5 nebo 9 ch můžete obvykle užívat jednou denně, ale přizpůsobte si to dle Vaší potřeby. Pokud budete cítit, že lék zabírá, počkejte s další dávkou až do doby, kdy se původní symptomy opět vrací. Při jakémkoliv zhoršení lék vysadit. Pokud lék nebude zabírat ani po několika dnech, pak je to pravděpodobně lék nesprávný. V tom případě je nutné vybrat lék jiný podle symptomů. Vhodné je pak homeopatické vyšetření.
otázka: Dobrý den, chtěla bych se zeptat, co by mi pomohlo k léčbě růstu vlasů. Vypadaly mi vlasy před 3 lety následkem předávkování antibiotiky (měla jsem často záněty průdušek), tím vznikla autoimunita na štítnou žlázu a vypadaly vlasy. Věřím alternativní medicíně - různé bylinky, před 2 dny jsem začala používat Joalis capilidren od pana Jonáše, jím různé vitamíny a zkouším vše možné, ale trvá to již dlouho. Pomohla by možná i homeopatie. Přemýšlím o úplně detoxikaci, tu jsem ještě nezkoušela. Jinak už nevím. Děkuji moc za odpověď. Jana
2009-01-20 08:15:00
odpověď: Dobrý den Jano, pro konkrétní doporučení by bylo nutné vyšetření. Jedna z možných postupů by bylo přímo použití homeopatického léku vyrobeného z Vámi užívaných antibiotik. Je možné, že se organizmus stále nemůže vypořádat s tou intoxikací. Možností postupů homeopatické léčby je však více, záleží na Vašich současných aktuálních symptomech a také vývoji Vašeho zdravotního stavu po těch antibiotikách. Věřím, že by homeopatie měla pomoct.
otázka: dobry den chtela bych se zeptat kde v okrese novy jicin bych nasla homeopata a zda lze lek apis nebo inodal brat bez doporuceni lekare a kde ho sezenu dekuji eva
2009-01-19 12:07:24
odpověď: Dobrý den Evo, pro vyhledání homeopata zkuste seznam homeopatů na homeopatie.ivories.cz. Lék Apis seženete v normální lékárně, pokud prodávají léky firmy Boiron, v potencích 5 až 30ch bez předpisu. Jde ho brát bez doporučení lékaře ale doporučoval bych buď konzultovat s homeopatem a nebo zvolit tento lék na základě nějakého hodnověrného doporučení. Homeopatika nejsou neškodná a je důležité je užívat na základě konkrétní indikace. Lék inodal není homeopatikum a nemám s tímto lékem zkušenosti.
otázka: ...ještě k té liposukci. Mohu případně kombinovat homeopatika s via tromb - sprej a Aescin Teva? Děkuji. M.
2009-01-19 07:21:49
odpověď: Myslím, že by to nemělo vadit, ale já osobně důvěřuji více homeopatii. A často platí, že čím méně, tím lépe.
otázka: Dobrý den,
chystám se na liposukci v lokální anestezii. Zajímalo by mne, jaká homeopatika bych mohla použít pro lepší hojení a celkovou rekonvalescenci (otoky, modřiny, bolest)? Šla by na to Arnica Montana a Hypericum perforatum? V jakém ředění 9CH, 15 CH nebo 30CH a kolik kuliček kolikrát denně? Mohu případně něco použít již před samotnou liposukcí? Děkuji.
Hezký den! M.
2009-01-18 22:54:40
odpověď: Dobrý den M., nevím, jestli jste již liposukci neprodělala. Arnica je vhodná, když převládají krevní podlitiny, Calendula, když převládají řezné rány a chcete podpořit hojení jizev. Hyperikum, pokud jsou poraněná a bolestivá nervová zakončení - což pravděpodobně nebude potřeba. Všechna ředění jsou použitelná, (9ch např. 3 - 4 krát denně, 15ch 2 krát denně, 30ch 1 denně - jedna dávka = 2 kuličky) ale užívat jen, pokud jsou potřeba a při čemkoliv neobvyklém léky vysadit. Lék je dobré vzít co nejdříve po zákroku, jedna dávka calenduly 15ch těsně před zákrokem by neměla být na škodu, ale pokud je lék užit ihned po tom, tak je to dostatečné.
otázka: Dobrý den, máme 3,5 letého syna a je s celkem přesnou pravidelností cca po 3-4 týdnech nemocný. Vždy rýma a do dvou dnů po začátku rýmy teploty 38-40C. Horečky trvají tak 2-3 dny, rýma a kašel asi týden. S touto pravidelností marodí už od svých 10 měsíců. Dříve míval pouze vysoké horečky, vždy nám nasadili ATB, po týdnu to bylo dobré a za 3 týdny opět. Horečky, ATB a nikdo nám dodnes nic nezjistil od čeho by to mohlo být. Přes léto je stav o něco lepší. Prosím o radu, zda by mu pomohla nějaká homeopatika a případně která a jak se užívají. Mockrát Vám děkuji za odpověď. Jarka
2009-01-18 22:30:52
odpověď: Dobrý den Jarko, problém, který popisujete, je problém chronický. Je proto nutná celostní - konstituční léčba. Akutní homeopatická léčba by sice mohla tu jednu epizodu pomoci vyléčit ale provděpodobně by se nic nezměnilo na tom, že by se ty horečky nadále vracely. U některých léků je popsána schopnost léčit takovéto cyklicky se opakující se horečky. Některé z těchto léků jsou také účiné při léčbě malárie (to vůbec neznamená, že by onemocnění Vašeho syna mělo mít s malárií něco společného. Jen jsem si na to vzpoměl, neboť malárie se může někdy projevovat horečkami, které se navracejí přesně každý měsíc, ale příčin podobných problémů může být samozřejmě více. Pokud jste ale v období před prvním výskytem horeček navštívili tropcké oblasti, pak by to mohlo být důležité.) Pro léčbu Vámi zmíněných problémů je nutné homeopatické vyšetření. Věřím ale, že homeopatie může pomoct. Homeopatie často pomáhá v případech, kdy lékařská diagnóza je neznámá a přesto jsou symptomy velmi zřetelné.
otázka: Dobrý den chtěla jsem se zeptat, co by pomohlo na ostruhy pat bolí to jako čert děkuji vám Eva
2009-01-18 19:44:21
odpověď: Dobrý den Evo, na doporučení léku je potřeba více podrobností. Důležité jsou přesné pocity bolesti ale i jiné věci. Ale mohou na to homeopatika zabírat.
otázka: Dobrý den, jsem maminka již 18.měsíční dcery Leonky. Trápí nás hodně zoubky. Bylo nám doporučeno chamomilla vulgaris 15ch, dávkování 3 kuličky rozpustit v decce vody a dávat z toho 3 lžičky denně. Ale někde čtu a i jsem slyšela zase jiné dávkování. Sama mám pocit, že nám to na bolest zoubků moc nepomáhá. Prosím Vás tímto za objasnění dávkování, určitě i pro ostatní maminky. Předem Vám moc děkuji. S pozdravem Žaneta
2009-01-18 19:03:39
odpověď: Dobrý den Žaneto, o tomto léku tady toho bylo již hodně, do políčka vedle lupy napište chamomil a zobrazí se Vám všechny dotazy. Dávkování je hodně individuální, možné je podávat např. 15ch 1 až třikrát denně, 9ch 2 až 4 krát denně (2 kuličky). Důležité však je, jestli cítíte, že lék pomáhá. Pokud ne, pak lék není potřeba a jeho podáváním můžete naopak stav zhoršit. Není to v dávkování ale v tom léku. Chamomilla je častým lékem ale rozhodně nezabírá u každého. Je potom nutné vybrat jiný lék na základě symptomů. K tomu je však již potřeba vyšetření, neboť možných léků je více.
otázka: Dobrý den, pediatr, který se věnuje homeopatii, doporučil mému pětiměsíčnímu synovi na pleť krém HOMÉOPLASMINE. Nice o něm ale nevím a neumím o něm najít žádné informace. MOhl byste mi prosím poradit, o jaký lék se jedná, jak působí a zda je možné ho používat jako denní kosmetiku pro malé dítě. Děkuji Vám za odpověď. Jana V.
2009-01-17 21:07:02
odpověď: Dobrý den Jano, tento lék je složený homeopatický přípravek, klasičtí homeopaté tyto léky nepoužívají. Řiďte se příbalovým letákem.
otázka: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda je možné kombinovat klasickou léčbu s homeopatiky. Lékař mi předepsal na úzkostné a depresivní stavy Diazepam, po poradě s homeopatikem mi byl doporučen přípravek Ignatia amara. Děkuji za odpověď.
2009-01-17 20:20:45
odpověď: Dobrý den, pokud bude homeopatická léčba účinná a tedy pokud je homeopatický lék vybrán správně, tak diazepam nebudete v brzké době potřebovat. Neznám Váš konkrétní stav, ale pokud budet cítit, že si diazepam vzít potřebujete, tak si ho vezměte.
otázka: Dobrý večer. Mé 10-ti leté dceři vyšly pozitivně testy na lymskou boreliozu. Chtěla jsem se zeptat, jestli je nějaký vhodný homeopatický lék a jestli je možno přípaně kombinovat s klasickou léčbou. Díky Markéta
2009-01-16 21:18:45
odpověď: Dobrý den Markéto, boreliózu je možné úspěšně léčit pomocí homeopatie a je možné homeopatickými léky doplnit i klasickou léčbu - někdy ani klasická léčba nezabírá. Podle symptomů lze volit klasické homeopatické léky nebo tzv. nosodu boreliózu. Ale konkrétní způsob léčby by měl doporučit homeopat na základě vyšetření.
otázka: Dobrý den, mám 2letého syna, který od začátku listopadu pokašlává. Léky typu Mucosolvan nebo Hedelix nepřinesly podstatnou změnu, proto jsem se rozhodla pro homeopatika. Paní lékárnice mi doporučila Poumon-histamine 15CH a současně Theridion currassavicum 30CH. Podle jejího názoru se zřejmě jedná o reakci na nějaký alergen. Jaký máte názor především na Theridion, nikde jsem o něm nenašla podrobnější informace. Děkuji za odpověď. Gabriela K.
2009-01-16 14:38:30
odpověď: Dobrý den Gabrielo, Puomon histamine dokáže potlačit alergickou reakci ale není to léčba, která by směřovala k vyléčení. Tento lék bych doporučil při alergických záchvatech ale ne jako dlouhodobou léčbu. Pro doporučení léku Theridion bych předpokládal alespoň nějaké vyšetření. Není to příliš obvyklý lék na kašel. Pokud Vaše lékárnice Vašeho syna zná a doporučila mu lék podle více symptomů, pak by to bylo možné, ale jen na základě toho, že Váš syn dlouho pokašlává, nelze tyto léky doporučit.
otázka: Dobrý den, děkuji za odpověď týkající se zánětu očního nervu, vše začalo náhle ve večerních hodinách při sledování televize, na levém oku se mi začala tvořit mlha.Bohužel se tyto příznaky vracejí denně postupně se přidaly bolesti hlavy a kostí kolem očí. V některých momentech mám pocit, že oční bulva je větší než oční otvor,cítím tlak, jako by se oko zvětšilo(při měření oč. tlaku však normální hodnoty) a zároveň mám pocit jako by na oko něco zepředu tlačilo.Občas okem projede bolest(např. při soustředěném pohledu nebo jasném světlu) a ta se táhne jako by do mozku. CT vyšetření je v pořádku, zjištěny však výpadky v zorném poli levého oka. Závěr lékařů, že v těle musí být zánět, který se najde pomocí lumbal. funkce - té se však bojím. Chtěla bych vědět, zda je možno vyčistit organizmus od zánětlivých faktorů, aniž je specifikováno ložisko. Byliny a různé detox. preparáty prozatím nepomohly. Omlouvám se za rozsáhlý dotaz, ale začínám být zoufalá,navštívila jsem několik lékařů a znám snad jenom diagnózu, nikoli příčinu. Velký dík za odpověď. Jana
2009-01-16 12:10:06
odpověď: Dobrý den Jano, homeopatické léky je možné předepsat na základě symptomů, jaké člověk popisuje. Není nutná přesná diagnóza - homeopatické léky jsou popsány souborem symptomů a lék se podá právě podle toho, jestli má člověk symptomy podobné. Tím se aktivuje obraný systém v člověku, který pak sám účině zánětlivý proces vyléčí. Podle symptomů, které popisujete myslím, že by měla být homeopatie účinná ale pro výběr léku by byly potřeba ještě další informace.
otázka: Dobry den,pane doktore prosim o radu,synovi je 5 let a ma zvětsenou nosni mandli,nechci mu ji nechat odstranit.Zacala jsem mu davat obden 3 granule silicei 15ch.Pomůzeto ji zmensit?Syn trpi také laryngitydy.dekuji za odpověd.
2009-01-16 11:55:23
odpověď: Dobrý den, silika je jeden z možných léků, které mohou být indikované u zvětšené nosní mandle, ale obecně může zabírat odhadem jen u 10% případů. Problémy s mandlemi jsou problémy chronické - lék musí odpovídat konstituci dítěte, jinak nebude zabírat. Sledujte synův stav, pokud po čtrnácti dnech až 3 týdnech nebude patrná žádná změna (nemyslím jen přímo s mandlemi ale třeba zlepšení nálady, zlepšení jiných fyzických obtíží) pak bych lék dál nepodával. Pravděpodobně je potřeba lék jiný - v tom případě bych raději volil homeopatické vyšetření. Pokud by se objevilo jakékoliv zhoršení, tak lék vysaďte okamžitě. Pokud je lék správný, bude pomáhat i na zmíněné laryngitidy.
otázka: Dobrý den.lze sníženou funkci štítné žlázy léčit homeopatií? Pokud ano,jakými léky?..nyní beru klasické léky:Letrox 50 -ráno 2x na lačno a druhý den 1a půl tablety na lačno...unavuje mě neustálé jezení pilulek které nic neřeší,pouze doplńují hormon.
děkuji zuzana měkotová
2009-01-16 10:55:07
odpověď: Dobrý den Zuzano, pomocí homeopatie je možné úspěšně léčit problémy štítné žlázy. Pokud by se stav začal zlepšovat, je možné postupně snižovat dávky klasických léků. Problémy štítné žlázy jsou problémy chronické - je nutná celostní - konstituční léčba.
otázka: Dobrý den, máme s partnerem potíže s nedostatečnou erekcí. Je nějaký účinný homeopatický lék pro podporu erekce. Děkuji. Naďa
2009-01-16 09:57:54
odpověď: Dobrý den Naďo, potíže s erekcí není možné léčit samostatně jako "jen" potíže s erekcí. Je nutné celkové vyšetření - problémy s erekcí může mít více souvislostí - jak fyzických tak psychických. Homeopatické léky jsou v těchto případech účinné, ale léků, které mohou obvykle erekci léčit je cca 75. Jen ten správně0 z nich vybraný může být účinný.
otázka: Dobrý den, mohl byste mi prosím doporučit lékaře homeopata v Olomouci.Nemám zatím s homeopatií zkušenosti a vzhledem k problémů, které mám v těhotenství, bych ráda zvolila tento typ léčby. Děkuji
2009-01-15 22:04:42
odpověď: Dobrý den, nikoho osobně v Olomouci neznám, zkuste seznam homeopatů na homeopatie.ivories.cz. Ale ověřte si současně, jakým způsobem homeopat pracuje.
otázka: Dobrý den, mám téměř sedmiměsíčního syna a ten není schopen být na minutu sám, resp. není schopen se na chvilinku sám zabavit hračkou. A to vím, že se nejedná o jeho závislost na mě. Stejně se chová, ať už jsem s ním doma já či manžel, či tchyně nebo moje máma. Nemá prostě rád, když se mu člověk nevěnuje non-stop. Nikdo po něm ale nechce, aby byl sám hodinu nebo déle. Jde mi o to, aby se prostě jen uměl na pár chvil zabavit a neřvat, např. když jdu na toaletu nebo otevřít pošťačce nebo umýt hrnek od kafe a nebo si na to kafe jen postavit vodu (to mě totiž na deset vteřin ztratí ze svého zorného úhlu). Předesílám, že se ho nechci zbavovat pro vlastní pohodlí a číst si a nebo koukat v klidu na televizi, jen prostě už psychicky nezvládám ten permanentní řev a kňourání. Všeobecně je ale ukňourané miminko, jakoukoliv nelibost vyjadřuje řevem a kvičením. Když někam jedeme, tak musím být předem sbalená, abych za jeho hysterického řevu nelítala zpocená a ve stresu po bytě, vlastně i zuby si čistím tak aby na mě viděl. Zkoušela jsem s ním uvařit, dala jsem si ho na hrací deku půl metru vedle sebe, no a ten řev který spustil... hrůza. Vždycky večer jsem už totálně hotová a zralá na nějakou klec v blázinci. Přitom když máme návštěvu nebo prostě když jsou kolem lidé (obchod, doktor, nebo stačí i když jsme doma oba,já i manžel), tak je jak filmová hvězda, nasadí úsměv a ani kvík. Už jsem ho dvakrát nechala asi dvacet minut o samotě plakat, a bylo to šílené. Rvalo mi to srdce, malej byl úplně zpocený, ale fakt je ten, že v momentě, kdy jsem přišla do místnosti a uviděl mě, tak ještě chvíli kňoural, ale za chvíli, když byl v náručí, se zase usmíval, takže pro mě to znamenalo, že je v pohodě, že ho nic nebolí a že jen a pouze chtěl naši přítomnost. Podotýkám, že byl najezený, vyspaný, přebalený. Existuje na jeho permanentní ukňouranost nějaký lék a není nebezpečný(mám na mysli, zda třeba nemůže nějak otupit jeho jinak velkou vnímavost a zájem o svět)a nebo jsme si jen vychovali malého závisláčka? Děkuji. K.
2009-01-15 14:54:55
odpověď: Dobrý den K., nemusíte se obávat, že by používání homeopatik působilo nějakým otupovacím způsobem. V případě, který popisujete, a pokud bude nalezen správný lék, se dítě zbaví nadměrného vnitřního nutkání po Vaší společnosti. Naopak mu to dá šanci se od pocitu velké závislosti osvobodit a tím mu umožnit větší volnost a svobodu. Také si nemusíte dělat hlavu z výchovy. Přestože to tak někteří lidé prezentují, není pravda, že by výchovou bylo možné změnit takovéto zásadní věci. Již při narození je temperament dítěte zřejmý. Aby ale byla homeopatická léčba účinná, musí být lék vybrán velmi individuálně. Chování, které popisujete, může mít více příčin. Při hledání léku pomohou kromě popisů chování i další věci - jak je třeba citlivý na teplo/chlad, jak se rád koupe, jestli mu třeba výrazně nevadí pohyb nahoru nebo naopak dolů a mnoho dalších věcí. "Ukňouraných" léků je více.
otázka: Dobrý den,
existuje homeopatická léčba i v případě glaukomu? Děkuji, Caroline
2009-01-15 11:52:38
odpověď: Dobrý den Caroline, homeopatická léčba zabírá i u případů zeleného zákalu. Je nutná celostní - konstituční léčba.
otázka: Dobrý den,můj malý vnouček 1,5 letý trpí pocením nohou.Dokonce se mu mezi některými prstíčky udělala plíseň,byli s ním u kožního,dostal mastičku,kůžička se trochu zlepšila,loupe se,ale vyléčeno to není.Prosím o radu.Díky Šárka
2009-01-15 09:43:38
odpověď: Dobrý den Šárko, pro výběr léku by bylo potřeba vyšetření. Je více léků u kterých je tento symptom výrazný a to i u malých dětí. Je nutné vybrat lék na základě celkové konstituce dítěte.
otázka: Dobrý den, jsem ve 22.týdnu těhotenství a mám rýmu, která mi ucpává nos tak, že nemohu vůbec dýchat. Lékař mi doporučil kapky Sanorin, ale ty pomáhají jen na hodinu, pak se opět dusím. Mohu užívat některé z homeopatických léků na ucpaný nos? Děkuji Dagmar
2009-01-15 08:40:29
odpověď: Dobrý den Dagmar, pokud je nalezen správný lék a pokud zabírá, pak není problém ho užívat během těhotenství. Vybrat lék je nutné na základě více symptomů. Pokud zvolíte lék, neužívejte ho delší dobu, pokud nebude objektivně zabírat.
otázka: Dobrý den, našli mi v pochvě Streptococcus agalactiae. Antibiotika odmítám, pomůže mi nějaký homeopatický přípravek? Děkuji Lenka
2009-01-14 14:59:19
odpověď: Dobrý den Lenko, bez vyšetření nelze lék doporučit. Je nutné vybrat správný lék podle podrobných symptomů. Homeopatické vyšetření není fyzická prohlídka. Jen je potřeba detailně popsat Vaše problémy.
otázka: Dobrý den,poraďte,prosím,jak se užívá Arnica montana preventivně na chrapot pro desetileté dítě.Má se používat 5 CH nebo 9 a kolík krát denně? Děkují.
2009-01-14 14:32:03
odpověď: Dobrý den, nevím, z jakého důvodu by mohlo být opodstatněné podávat Arnicu preventivně na chrapot.
otázka: Dobrý den,

chtěla bych se zeptat zda a jak lze s pomocí homeopatické léčby léčit atopický exem u pětiměsíčního chlapečka. Můj syn má symptomy AE od narození, projevuje se mu hlavně na hrudníku, rukou a zátylku jako červená zrohovatělá kůže. MŮj lékař ho chce léčit kortikoidní mastí, s tím ale u tak malého chlapečka nesouhlasím. Jaké jsou možnosti léčby a zkušenosti prostřednictvím homeopatie v této oblasti a jak mám nejlépe postupovat? Děkuji za odpověď
2009-01-14 10:28:27
odpověď: Dobrý den, atopického ekzému je možné se zcela zbavit pomocí homeopatické léčby a na rozdíl od kortikoidů nemá tato léčba negativní vedlejší účinky. Ale je nutné homeopatické vyšetření a následná celostní - konstituční léčba.
otázka: Chcem sa opítať či mi neviete poradiť niečo na herpes - res. na opar na pere. Neustale sa mi opakuje. Dakujem.
2009-01-13 14:40:22
odpověď: Dobrý den, bylo by potřeba znát více informací, je nutné vybrat lék podle více symptomů (viz otázka 2009-01-08 18:53:21). Vhodné je homeopatické vyšetření.
otázka: na co se použivá gelsemium sempervires 200ch
2009-01-13 14:13:01
odpověď: Dobrý den, tento lék je možné předepsat při celostní - konstituční léčbě (na základě celkového obrazu pacienta), ale v akutních případech se často používá při léčbě chřipkových stavů (chřipka ale i třeba rýma) a to i jako profylaxe.
otázka: Dobry den,chcela by som sa spytat ci moze moje 2 rocne dieta bezproblemou uzivat dlhodobo lymphomyosot?
2009-01-12 13:56:43
odpověď: Dobrý den, lymphomyosot je složený homeopatický přípravek - klasičtí homeopaté ho nepoužívají. Při užívání je nutné se řídit příbalovým letákem. Já osobně - pokud by znatelně pomáhal (a současně se nijak nezhoršoval mentální stav - třeba podrážděnost, nespavost), tak bych ho užíval i delší dobu (i když bych ho zkusil po nějaké době - cca 3 týdnech na několik dní vysadit, jestli je skutečně potřeba). Pokud by výrazně nepomáhal ani po 14ti dnech, tak bych ho užívat přestal.
otázka: Dobrý den,chtěla bych se zeptat, zda existuje možnost homeopatické léčby zánětu očního nervu. Děkuji za odpověď. Jana
2009-01-12 09:05:07
odpověď: Dobrý den Jano, je to možné, je nutné vybrat lék na základě symptomů.
otázka: hoj já bych se chtěla zeptat kolik přibližně stojí miniinterupce.... prosím potřebuju to vvědět co nejdřív.....
2009-01-11 21:33:03
odpověď: Dobrý den, to netuším, musíte se zeptat gynekologa.
otázka: Ještě jednou-mám dotaz ohledně oparů.
Dceři se při rýmě dělají u nosních dírek taky opary /ze smrkání-podráždění nosu/,nějaká mast-voda....???? Používáme klasickou vazelínu přes den a na noc Aviril mast . - děkuji Patty
2009-01-11 18:21:44
odpověď: Dobrý den Patty, platí to co jsem psal v předchozí odpovědi. Ono se velmi často stává, že dítě potřebuje stejný lék jako jeho rodič a mají tedy i podobné symptomy. Pak je velmi hezké, když jeden lék působí na oba léčivým způsobem.
otázka: co mam pouzit na bolavu kostrc. pred 8 dnami ma manzel kopol do kostrce. kojim. bola som aj u lekara,na rontgene,lekar povedal,ze to nemam zlomene,ani posunute. v lekarni som si kupila svistiu mast. stale to boli, hlavne ked sedim,vstavam,zohynam sa, kaslem,obraciam sa z boka na bok v posteli.
2009-01-10 16:01:30
odpověď: Dobrý den, pokud tam máte to místo pohmožděné, pak by byla vhodná Arnica montana jako homeopatický lék (např. 15ch dvakrát denně několik dní. Pokud by se dělo cokoliv neobvyklého, tak lék vysadit) ale k tomu můžete koupit i homeopatickou arnikovou mast - a mazat si to místo. Je možné, že lék nezabere, pokud je příčina v něčem jiném, ale to lze takto na dálku těžko odhadnout.
otázka: Dobrý den,můžete mi poradit.Mám 4-letého chlapce a už tři týdny se mu špatně dýchá nosem.V noci chrápe a spí neklidně.Zřejmě má oteklou nosní sliznici.Stříkám mu do nosu mořskou vodu nebo nosní olej z bylinek.Na noc dávám mokrý ručník na topení.Rýmu jako takovou nemá,nesmrká,z nosu mu nic neteče.Na odtranění nosní mandle jsem s ním byla v červnu 2008,měl ji zvětšenou a napadenou nějakým bacilem.Od září nastoupil do školky a to jsou pořád nějaké virózy.Po poradě s lékařkou jsem mu nasadila Engystol.A ve školce chodí jednou týdně do sauny.Za jak dlouho se objeví účinky homeopatické léčby?Existuje nějaký přípravek na splasknutí nosní sliznice?Na ORL jsem s ním zatím nebyla.Předem děkuji za odpověď Pavlína
2009-01-09 20:15:40
odpověď: Dobrý den Pavlíno, Engystol je kombinovaný homeopatický přípravek, klasičtí homeopaté ho neužívají. Někdy lék může pomáhat ale často také nemusí pomáhat vůbec. U složených preparátů lze velmi obtížně odhadnout, jestli bude působit a jak. Pokud se nic neděje ani po 14ti dnech, tak bych již dále tento lék neužíval a spíše bych volil klasickou homeopatickou léčbu - volba homeopatického léku na základě homeopatického vyšetření - to platí i o splasknutí sliznice. Je potřeba naézt lék, který bude léčit celkový stav.
otázka: Vážený pane Hrabáku, poradil by jste mi s užíváním Oscilloccina? Beru jej 1x týdně jednu ampulku jako prevenci od podzimu do jara. Nyní bych tato homeopatika ráda začala dávat svému 15ti měsíčnímu synovi - také jako prevenci. Ale nevím si rady s dávkováním. Děkuji za odpověď. S přáním hezkého dne
Petra Rozšafná
2009-01-09 14:02:51
odpověď: Dobrý den paní Rozšafná. 15-ti měsíční dítě může užívat stejným způsobem jako dopělí. Ale i pro dospělé platí - není nutné jako jednu dávku užít celou ampuli. Stačí cca 10 kuliček (vysypávat opatrně, nesahat na ně rukou). Lék vydrží výrazně déle. V této době, kdy se blíží chřipková epidemie, je vhodné úžívat Oscillococcinum jednou týdně.
otázka: Dobrý den, je pro mne vhodná Pulsatilla 9ch při těchto obtížích? Jak bych ji měla užívat?:
chronická kvasinková infekce(bělavý hustý výtok-občasné svědění), dlouhotrvající menses(slabší), krvácení mimo cyklus, deprese s úzkostnými stavy(pocity méněcennosti), astma zátěžové, lumbago s ischiasem. Je mi 24 a užívám antidepresiva Trittico.
Cením si každé rady...
2009-01-09 09:00:29
odpověď: Dobrý den, Vy uvádíte, že máte deprese s úzkostnými stavy a berete antidepresiva. U Vás je především potřeba homeopatická celostní - konstituční léčba. Pulsatilla má velký vliv na hormonální rovnováhu, neříkám, že tento lék vylučuji ale je možné, že byste si s ním mohla způsobit i nepříjemné stavy. Pokud někdo užívá antidepresiva, tak bych mu nedoporučoval příliš s homeopatiky experimentovat. Je možné, že se mu i některé lokální problémy zlepší ale může se soušasně zhoršit psychika. Pokud je předepsán správný celostní lék, pak by měl zabírat i na kvasinkovou infekci. Homeopatie je především šance zbavit se antidepresiv, kvasinková infekce, přestože je to jistě velmi nepříjemné, je druhotný problém. (Většině lidí v této internetové poradně doporučuji osobní návštěvu v poradně, protože to je tak většinou skutečně nejlepší. Ale u Vás to doporučuju dvojnásob)
otázka: Dobrý den , nyní v mrazivém počasí , se mi vyskytují opakovaně na rtech opary , dlouhodobě se hojící . Už si nevím rady co zkusit za léčbu .
Existuje nějaký prostředek i na prevenci vzniku oparů ? - děkuji Patty
2009-01-08 18:53:21
odpověď: Pro léčbu oparů je na výběr více léků a z nich je nutné vybrat podle symptomů. Často můžete na internetu nalézt, že se na opary doporučuje například Rhus toxicodendron. Je možné, že zabere, ale jen na základě toho, že někdo trpí opary, bych nedoporučoval tento lék užívat. Dal bych přednost homeopatickému vyšetření. Většinou jsou příčiny hlubší a častý vznik oparů je jen jeden ze symptomů vnitřní nerovnováhy. Opary nejsou z homeopatického hlediska akutní problém, proto je vhodnější celostní - konstituční léčba.
otázka: Dobrý den,mám dotaz ohledně dcery, 21 měsíců - začala se v noci často budit a chce napít, vždy v noci vypije tak 0,3 dl vody, budí se tak 5x i vícekrát. Začala také vyžadovat spaní v mé přítomnosti, přesto, že do nedávna spala v klidu v postýlce ve svém pokoji. Myslím, že ta úzkost by to mohlou souviset s prodělanou virozou a zánětem v oušku, kdy jsem asi měsíc měla dítě u sebe. Ráda bych jí podala nějaký homeopatický lék, aby měla opět klidnější spaní, klidně se mnou v posteli, ale alespoň abychom odbourali to noční pití. Doporučili by jste mi např. Aconitum Napellus nebo Chamomillu Vulgaris?? Velice děkuji Petra
2009-01-08 14:36:50
odpověď: Dobrý den Petro, ani jeden z těchto léků bych nedoporučil. Jedna z možných příčin by mohlo být použití léků, pokud nějaké brala při viróze nebo zánětu (antibiotika). Ale podle toho co popisujete, je to spíš problém celkové konstituce - pro to je nejlepší homeopatické vyšetření a volba konstitučního léku.
otázka: dobrý den,
dcera si z dovolené přivezla roupa dětského,rodina přeléčena Vermoxem mimo mne,jsem 14 týden těhotná a lékař nedoporučil užití Vermoxu,příznaky zatím nemám žádné jen pro klid duše bych ráda také něčím zaléčila.
Předem děkuji
2009-01-08 12:43:17
odpověď: Dobrý den, je více léků ze kterých je potřeba vybrat podle symptomů. Ale velmi častým lékem je Cina maritima. Pokud jste přišla s roupy do styku a zatím jeste problémy nepozorujete, tak je možné tento lék vzít i preventivně. Například Cina 9ch dvakrát denně (2 kuličky) po dobu několika dní (3-5). Pokud by se objevilo cokoliv neobvyklého tak lék vysadit.
otázka: dobry den mam dceru a je ji 22mnesicu a zacinajici chripku poradte prosim jaky homeopatika ji dat dekuji moc jitka
2009-01-08 09:33:11
odpověď: Dobrý den Jitko, pokud je to počáteční stav bez specifických příznaků, pak je dobrý např. lék Oscillococcinum. Pokud jsou již přítomny nějaké specifické symptomy, pak je nutné vybrat lék podle symptomů (z cca 15ti obvyklých léků u chřipky)
otázka: dobrý den, syn 1,5 roku velmi špatně prožívá růst zoubků. jinak spí a usíná v pořádku, 1-2 krát v noci vzhůru jen na mléko. ted mu rostou již dva měsíce všechny špičáky a stolička, je velmi nervozní až zuřivý i přes den, usíná dobře, ale je vzhůru až 8 krát v noci a vždy chvilku pláče, než znovu usne. když ho nic nebolí je velmi hodný. Moje paní doktorka nám napsala homeopatika ACONITUM NAPELLUS, že by se měl uklidnit a lépe spát. nezdá se mi ale moc vhodná volba léku,dle Vašich odpovědí níže. děkuji za radu Petra
2009-01-08 09:13:33
odpověď: Dobrý den Petro, také nevidím důvod podávat Aconitum (Pokud to není konstituční lék ale podle toho co uvádíte tomu nic nenasvědčuje). Nejdříve bych zkusil Chamomillu (viz starší dotazy) Pokud by nezabírala tak pak je nutný individuální výběr léku.
otázka: Dobrý den, mám měsíčního syna a v poslední době mám pocit snížené tvorby mléka. Začala jsem brát Ricinus communis 5ch, teď mám druhé balení. Nyní jsem se, ale dočetla, že se tyto homeopatika mají brát pouze týden, jinak mohou mít opačný účinek. Je to pravda? Děkuji moc za odpověď. Blanka.
2009-01-07 22:41:55
odpověď: Dobrý den Blanko. O tomto léku tady bylo psáno již hodně, najděte si starší dotazy (do okénka vedle lupy napište ricinus). Jen zkráceně - pokud lék skutečně pomáhá, můžete užívat delší dobu, podle potřeby.
otázka: Dobrý den,
v lékárně mi prodali proti svědění při planých neštovicích pro 5-ti leté dítě rhus toxicodendron, jak ho mám podávat? (Věk 5 let, váha 20 kg.)
2009-01-07 18:12:19
odpověď: Dobrý den, Rhus toxicodendron je jedním z léků často indikovaných na plané neštovice - každý z nich má trochu jiné symptomy a tedy každý z nich zabírá jen u někoho. Když dítě tento lék potřebuje tak může být hodně neklidné, neposedné, pokožka může hodně svědit, pomáhá teplo a teplé obklady. Lék můžete podávat několikrát denně 2 kuličky a postupně přizpůsobit podle potřeby - jak bude zabírat.
otázka: Dobrý den, prosím Vás, chtěla bych se zeptat, zda byste doporučil užívání přípravku Oscilococcinum u kojence (8 měsíců) jako prevenci chřipky. A pokud ano, tak jak by se měl dávkovat. Bylo mi doporučeno podávat echinaceu angustifoliu, ale přímo v Boironu mi paní řekla, že je to pro děti až od 2 let. Tak si nevím rady.
Děkuji za odpověď. Veronika
2009-01-07 15:20:55
odpověď: Dobrý den Veroniko, uvádíte, že se jedná o kojence - tedy je dítě kojeno. Preventivně můžete lék užívat sama (lék dítě dostane prostřednictvím mléka) - teď v době nastávajících chřipek můžete užívat 1x týdně. Pro jednu dávku stačí cca 10 kuliček (nemusíte užít celou tubičku - ale opatrně vysypávat na např. plastovou lžičku a již vysypané kuličky nevracet zpět). Ale můžete podat i přímo - rozpustit kuličky ve skleničce s asi lžící vody a pak podat po lžičkách. Ale pokud by se dostavila jakákoliv reakce tak lék neopakujte do doby, než reakce odezní.
otázka: Dobry den, muj gynekolog mi doporucil homeopatikum Secale cornutum 9CH, ale nemohu ho nikde sehnat. Lekarny je jiz nemaji a neni ani na skladech. Jsem v rannem stadiu tehotenstvi a chceme udelat vse proto, aby se ten prcek udrzel, mnel dobre a hezky se vyvijel.Mohl by jste mi doporucit, kde to sehnat, nebo cim to nahradit?Dekuji Timea
2009-01-07 14:03:00
odpověď: Dobrý den Timeo, lék Secale by měl být v lékárnách dostupný od firmy Boiron. Pokud ho nemají ani v centrálním skladě, pak je možné použít nižší nebo vyšší potenci (5 resp. 15) ale s trochu jiným dávkováním. Můžete se také zeptat homeopatů ve Vašem okolí. Pokud jinak neseženete, můžete ho objednat ze zahraničích lékáren. Seznam lékáren naleznete na homeopatie.ivories.cz. Pokud je lék skutečně indikován, pak ho nelze nahradit jiným lékem.
otázka: Dobrý den....ráda bych se zeptala na užívání ricinus comunis na podporu kojení,kolik a jak dlouho ho lze užívat a po jaké době se dostaví výsledek? a dále na užívání homeopatik kojencem,jak dlouho lze 3 měsíčnímu dítěti dávat homeopatika na poruchy trávení? Děkuji Eva
2009-01-07 11:29:28
odpověď: Dobrý den Evo, pro užívání Ricinus - napište do okénka vedle lupy slovo ricinus a zobrazí se Vám všechny starší dotazy. Z toho získáte představu o tomto problému. Ad trávení - homeopatika je vždy nutné podávat citlivě, je důležité, zda-li zabírají, což by mělo být poznat do několika dní. Pokud zabírají, pak je můžete podávat dál podle potřeby. Pokud nezabírají, tak je již dále nepodávejte (mohla byste vyvolat nežádoucí symptomy) a je nutné vybrat jiný lék, který bude zabírat.
otázka: Dobrý den,prosím o informaci, jaké jsou možnosti léčby tzv. "ústního lišeje". Velice byste pomohli mé mamince stáří 86 let. Děkuji Křížová
2009-01-07 09:29:03
odpověď: Dobrý den paní Křížová, pro homeopatickou léčbu by bylo potřeba znát více podrobností - symptomů. Je nutné vybrat z více léků, které by mohly být indikovány.
otázka: Dobrý den, můj dotaz souvisí s homeopatikem Chamomilla vulgaris 9CH. Naše 10 měsíční dcera od 3. měsíce věku špatně spí, často se budí, vstává, pláče. Nyní jsme začali s homeopatickou léčbou, užívá 6. den. Dvě hodiny před spaním rozpustím 5 kuliček v čaji. Dnešní noc byla ze všech asi nejhorší, malá se v půlnoci pozvracela, zvracela pak ještě 2x během 2 hodin. Pak měla do rána dávení, nyní jsem ji nakojila a snědla 2 piškoty, zatím je dobrá. Je možné, že takto reaguje na podávání homeopatik? 2 dny zpátky se mi po usnutí ublinkla. Normálně neublinkává ani nezvrací. Děkuji za odpověď.
Lenka S.
2009-01-07 09:06:17
odpověď: Dobrý den Lenko, okamžitě bych přestal s podáváním léku a počkal bych, až se stav uklidní. Pokud by se dělo dál něco neobvyklého, pište raději na mail nebo volejte. V této poradně nemusí být odpověď dostatečně rychlá. Pokud není Chamomilla indikována, může vyvolat velmi nepříjemné symptomy.
otázka: Dobrý večer,chtěla bych se zeptat na homeopatikum Folliculinum.Bude mi 50 let a zatím žádné příznaky přechodu nemám. Ale před několika lety mi lékařka homeopatka řekla, že v tomto věku je dobré brát preventivně toto homeopatikum.Tak bych ráda znala Váš názor na toto a popřípadě jaké ředení, 15,či 30 CH.Děkuji za odpověď.
Anna
2009-01-06 22:26:47
odpověď: Dobrý den Anno, nevidím žádný důvod k tomu, abyste brala preventivně nějaký lék. Zvláště pokud nepociťujete žádné problémy.
otázka: Dobrý večer, ráda bych se zeptala na homeopatika vhodná při stavech úzkosti a vnitřního neklidu v době těhotenství. Děkuji
2009-01-06 20:06:25
odpověď: Dobrý den, pro stavy úzkosti a jiné psychické potíže je nutné homeopatické vyšetření. Zvláště v těhotenství.
otázka: Dobrý den, máme chlapečka 7 měsíců a strašně špatně usíná. V noci se probudí i desetkrát a spánek má strašně lehký. Prosíme o radu. Jsou nějaká homeoapatika na lepší spánek? Děkuji za odpověď
2009-01-06 17:00:16
odpověď: Dobý den, k doporučení léku by bylo nutné homeopatické vyšetření, je řada léků, které mohou být indikovány a jedině ten správný bude zabírat.
otázka: dobry den chcela by som sa spýtať, aké sú vhodne homeopatika na opakujúce sa zápaly močového mechúra. Môj otec ma zavedený močový katéter a ten sa neustále upcháva práve z dovodu infekcie. Dakujem veľmi pekne za odpoved
2009-01-04 17:40:43
odpověď: Dobrý den, při akutním zánětu močového měchýře je nutné vybrat lék na základě symptomů (viz dotaz z 3. ledna)
otázka: Dobrý den, je mi 30 let, rok beru léky na vysoký krevní tlak (Betaloc 1/2 tbl denně). Tlak se drží v normě (do okolo 120/80). V minulosti jsem též trpěla zrychleným srdečním pulsem, což se po nasazení léku též upravilo. Příčina nebyla nalezena, lékaři hovoří o dědičnosti a převaze sympatiku. Jiné zdravotní potíže nemám. Z anamnézy dále nic význmnějšího (žádné alergie, fyzické či psychické potíže, před 10. měsíci bezproblémový porod). Mohu se zeptat, která homeopatika se používají v případě mých potíží? Mnohokrát děkuji za odpověď a přeju šťastný nová rok! Irma
2009-01-03 22:18:40
odpověď: Dobrý den Irmo, pro přímé snížení tlaku, případně úpravy srdečního rytmu by bylo vhodné doplnit léčbu například nějakou bylinou terapií, případně gemmoterapií (hloh,... - podle projevů). Ale ve Vašem věku by bylo vhodné celostní homeopatické vyšetření - při tom je možné nalézt další věci, které s tím mohou souviset, přestože si toho nejste vědoma. U Vás - ve Vašem věku je příčina rozhodně dynamická a proto by byla homeopatická celostní léčba vhodná. Alopatické léky na snížení krevního tlaku jsou sedativní a mají i další vedlejší účinky. Homeopatické léky působí zcela jinak - energie člověka se naopak zvýší.
otázka: Děkuji vam za odpověd co se tyče leku Chamomilla 15 tak nam zabira,jen nevim jak dlouho se muže použivat.Zoubky nam roustou jeden za druhym a pokud vynecham,tak je spanek v noci znatelně horši.Chtěla bych se vas zeptat,kde vas lze najit,bydlime v Brně a kolik stoji u vas konzultace.Děkuji Eva
2009-01-03 19:47:17
odpověď: Dobrý den Evo, já jsem v Praze a občas v Plzni, podrobnosti naleznete, když kliknete vlevo na obrázek, na kterém je napsáno "homopatická poradna Václav Hrabák". Léky se snažte podávat vždy raději méně než více. Ale pokud lék podáte a po něm dojde ke znatelnému zlepšení, tak je jeho podávání v pořádku a nemusíte se obávat ho podávat i delší dobu (třeba 14 dní). Vždy ale jen, když je potřeba. Problém může nastat, pokud lék někdo podává jen rutině, aniž by byl potřeba. V tom případě je možné naopak vyvolat symptomy - dítě může být pak například podrážděnější než předtím. Pokud by ale postupně začal lék přestávat působit a bylo by nutné stále častější opakování léku, pak je na zvážení, zda-li není potřeba nějaký jiný lék - k tomu by ale bylo nutné vyšetření.
otázka: Dobrý den, prosím o radu, jestli existují homeopatika na rozpuštění kamínků ve slinných žlázách. Nyní používám šungitovou mast. Po aplikaci se mi udělalo mnohem hůře, větší bolesti, předpokládám, že se kamínky pohly a snad půjdou ven. U spodních zubů mám dva větši kameny, dají se nahmatat. Nevím, kterým směrem je mám sunout, jestli k zubům, nebo pod jazyk. Nikde jsem se to nedočetla. Moje léčitelka mi na rovinu řekla, že ne všechny kameny se dají rozpustit. Jitka
2009-01-03 16:25:17
odpověď: Dobrý den, pro indikaci homeopatického léku jsou důležité symptomy, jaké pociťujete, tzn. podrobný pocit toho, jak to Vy subjektivně pociťujete. Mercurius může léčit podobné problémy, ale léků může být více ze kterých je nutné vybrat.
otázka: Dobrý den,dle magnet.rezonance a CT,mám 2,5cm cystu na krku za jugulem.Od září 2007 mám zavedemou mirenu a stále se mi objevují cysty na děloze(zde homeopatika pomáhají).Myslíte,že by pomohla homeopatika i na cystu na krku?Děkuji
2009-01-03 12:27:21
odpověď: Dobrý den, homeopatika, pokud jsou dobře vybrána, zabírají všude. V homeopatii (i jinde, ale homeopaté si jsou tohoto vědomi) je důležité, zda-li se někde v těle nějakým způsobem nepotlačují nějaké symptomy. Je potřeba zjistit, pokud Vám zabírají homeopatika na cysty na děloze ale nezabírají Vám na cystu za krkem, zda-li homeopatická léčba postupuje správným směrem. Tzn. zda-li tím, že užíváte hom. léky na cysty na děloze nedochází k potlačení, které se poté projevuje tvorbou cyst na jiném místě v těle. Ale k tomu by bylo nutné znát více podrobností.
otázka: dobrý den,chtěla jsem se zeptat co mám dělat když mám nachalezny močový měchýř,jsem na to hodně háklivá.vždy přo bolestech piju urologicky čaj ae moc mi to nepomáhá..:-(děkuji
2009-01-03 11:15:43
odpověď: Dobrý den, pro akutní pomoc při těchto problémech je nutné vybrat homeopatický lék podle přítomných symptomů, což můžete s pomocí nějaké knihy nebo Vám pomůže homeopat při homeopatickém vyšetření (stačí kratší vyšetření při akutních potížích - cca 1/2 hodiny). Často je doporučován lék Cantharis (můžete nalézt i hodně na internetu) ale ve skutečnosti zabírá jen asi u 5% případů. Je potřeba jen u velmi specifických symptomů.
otázka: Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda existují nějaké homeopatika, které by pomohly ke zhojení jizev. Bohužel se s tímhle problém potýkám už delší dobu. Jsou to konkrétně jizvy po epilaci a jsou vpadlé.
Děkuji předem za odpověď, Martina
2009-01-02 22:37:39
odpověď: Dobrý den Martino, na hojení jizev často pomáhá lék Calendula (česky měsíček lékařský), je možné koupit ve formě masti (Calendulová homeopatická mast, pokud neseženete pak měsíčkovou mast klasickou. Je možné i připravit z homeopatického léku o potenci 5ch a masťového základu - viz nějaký starší dotaz) a potírat několikrát denně ve velmi tenké vrstvě.
otázka: Dobry den,ctela bych se zeptat,zda-li existují nejaka homeopatika proti ryme.Mam v noci stale ucpany nos a kdyz rano vstanu,taky smrkam a smrkam.Ryma je spise vodova a i dost kycham.Rymu mam po porodu stalem( cca rok a pul).Take se snazime s manzelem o miminko,je lecba homeopatiky bezpecna i v tehotenstvi? Dekuji,Lucka
2008-12-16 10:49:29
odpověď: Dobrý den Lucko, při dlouhotrvajících potížích je potřeba osobní návštěva homeopata. Homeopatie je v těhotenství bezpečná, spíče prospěšná jak pro maminku tak i pro nenarozené dítě, ale je potřeba, aby léčbu prováděl schopný homeopat. Nesprávně používaná homeopatie může způsobit velmi nepříjemné problémy.
otázka: Dobrý den , chtěla bych poradit , mám veliký strach asi snad ze všeho, bojím se hodně tmy, mám pocit, že na mne někdo kouká, bojím ce tajemna, duchů, je mi nepříjemno sama doma, hodně se červenám , mám malé sebevědomí, moje dcera mi příjde , že to u ní pozoruji také, děkuji Lenka
2008-12-16 09:58:46
odpověď: Dobrý den Lenko, je hodně časté, že dítě potřebuje stejný lék jako jeho rodič. K výběru léku by bylo potřeba osobní vyšetření. Podle Vašeho popisu sice jeden lék homeopata napadne, ale byl by to velmi povrchní výběr léku. Ve skutečnosti je více léků, které mohou mít tyto symptomy. Zvláště u takovýchto psychických potíží bych osobní návštěvu doporučoval. Je potom skutečně možné, že vybraný lék by mohl pozitivně působit i na dceru.
otázka: Dobrý den!Chtěla bych zeptat k jaké lečbě se požívá Ignatia Amara?!Nedávno jsem prožila velké stresové vypětí a nastaly u mě potíže trávicího traktu (pocity tlaku, pocit plnosti, říhání), lekářská vyšetření neprokázala žádné onemocnění!Taktéž se mi taky zhoršil můj vysoký tlak na který beru prášky!Projevuje se to tak, že se mi hůře dýchá a občas pociťuji nutnost se zhluboka nadechnout!Vyšetření opět nic neprokázala!Lékař mi tedy změnil medikaci, ale problémy s dýcháním se jen trochu zlepšily ,ale nevymizeli zcela!Může to být stresem, který jsem prožila?!Je k léčbě těchto potíží vhodné homeipatikum Ignatia Amara?Předem děkuji za odpověď.Markéta
2008-12-16 09:44:40
odpověď: Dobrý den Markéto, k doporučení konkrétního léku by bylo potřeba více informací. Stres působí negativně na většinu lidí a jen někteří potřebují Ignatii. Nevím podle čeho jste si tento lék vybrala nebo Vám byl vybrán. Pokud byl vybrán na základě dalších skutečností, pak je to možné, ale podle toho co píšete, nevidím k tomu příliš indicií. Vhodné je osobní vyšetření.
otázka: Dobrý den, prosím o radu, co by mohlo pomoci mé skoro 3leté dceři. Na jaře měla stále kašel, v noci až téměř dávivý. Stále jsme střídali antibiotika, troje za sebou. Po návštěvě alergologie jsme nezjistili žádnou alergii ani sníženou imunitu. Nasazen singulair. Po měsíci mírný ústup. Celé léto výborné bez kašle a od 1.září opět stále kašel. Ne už tak agresivní jako na jaře, bez ATB, ale pořád. Někdy větší, potom se zmírňuje a opět zase zhorší. Do dneška jsme nebyli od záři bez kašle. Na průduškách to není. Co mohu udělat, abychom se toho zbavili? Děkuji za radu. Vlaďka
2008-12-15 22:21:02
odpověď: Dobrý den Vlaďko, při takto chronických či polochronických problémech, je potřeba osobní návštěva - homeopatické vyšetření.
otázka: Dobrý den,chtěla jsem se zeptat, jestli homeopatika s názvem Kalium muriaticum 15 nebo 30 CH můžou ublížit. Mám 6-ti letou dcerku a trpí rýmou a někdy ji zalehne v uších a špatně slyší.Děkuji za radu Růža
2008-12-15 16:36:54
odpověď: Dobrý den Růžo, pokud dcera není extrémě přecitlivělá, tak by léky v těchto potencích něměly způsobit nic negativního i kdyby nebyly indikovány. Ale nepodávejte je déle než několik dní, pokud nebude patrné žádné zlepšení - pak byste mohla vyvolat nějaké vedlejší symptomy. Pokud bude zlepšení patrné, pak dávkování přizpůsobte podle potřeby, čím méně, tím lépe. Pokud by došlo k jakémukoliv zhoršení, pak léky vysaďte. Při užívání dlouhodobém by bylo vhodnější se poradit s homeopatem.
otázka: Dobrý den,prosím o radu,mám 2letou dceru,která je závislá na kojení.Pije několikrát za den a v noci se mi budí cca tak po dvou hodinách.Koupila jsem si ricinus communis 30ch a lac caninum 30ch.Chtěla bych poradit jak ho užívat a jak dlouho.A také co bych měla vyloučit ze stravy.Děkuji mockrát za radu.Petra
2008-12-15 13:43:15
odpověď: Dobrý den Petro, uvedené léky Vám mohou pomoci zastavit laktaci, ale je nutné dítě odstavit, jinak by se prsa opět rozkojila. Pokud by bylo odstavení problematické pro dceru, pak je spíš potřeba řešit stav dcery, případně i pomocí homeopatie. Pro zastavení laktace lze doporučit ricinus 30 jeden den třikrát 3 kuličky (ale pak již dál ne. Užívat jen během jednoho dne - tedy celkem jen 9 kuliček) Současně odstavit, ale případně trochu odstříkávat aby prsa neztvrdla a nehrozil zánět.
otázka: Dobrý den,
prosím o radu, jaký homeopatický lék úžívat po operaci h.očních víček, jsem 6 den po zákroku a otok na víčkách trvá i po ledování.

děkuji Ivana
2008-12-15 09:16:47
odpověď: Dobrý den Ivano, odpověď již pravděpodobně není aktuální. Obecně po operaci je vhodná Calendula (15ch 2x denně) pro hojení řezů. Nebo pokud jsou významné krevní podlitiny pak Arnika (stejně). Pokud přetrvává bezbarvý otok, tak by bylo potřeba znát více podrobností.
otázka: Dobrý den,trápí mě čepy na mandlích,zřejmě chronický zánět mandlí,mandle
mám potažené páchnoucím hlenem.Můžete mi poradit homeopatika?
2008-12-15 00:17:17
odpověď: Dobrý den, u chronických problémů je nutná osobní návštěva homeopaa - homeopatické vyšetření.
otázka: dobrý den,jsem 25tiletý muž a mám chronické záněty ve formě akné po obličeji...už jsem vyzkoušel řady kosmet.přípravků,byla spolupráce s kožním formou léků a antibiotik,spolupráce s bylinkářem,spolupráce s detoxikační poradnou očisty organismu a následným léčením,avšak pořád se problémy vracejí a jelikož pracuji s lidma,je pro mě vzhled důležitý.Dostal jsem doporučení od známé,že bych se měl obrátit na homeopatickou poradnu,že by možná mohlo jít o mužské hormony,co by to mohly způsobovat.Mohli by jste mi vyjádřit svůj názor?Děkuji za odpověd,Michal
2008-12-14 23:00:45
odpověď: Dobrý den Michale, u akné je vždy problém někde hlouběji organismu. Kosmetika a kožní preparáty mohou sice něco zakrýt ale neléčí to. Homeopatii byste měl zkusit, ale je nutné osobní vyšetření. Homeopatická léčba je účiná i tam, kde selhávají byliné a detoxikační procedury. Příčina není jen "intoxikace" organismu, i když někdy stačí detoxikační kůra a organismus si je potom schopný poradit sám. Ale pokud ne, tak je nutné zasáhnout hlouběji a to homeopatie umožňuje. Je ale nutná celostní-konstituční léčba, čož ne všichni homeopaté ovládají.
otázka: Mám 6-ti letého syna a už asi 2 měsíce má rýmu. Nemá jí hustou,ale spíš mu teče z nosa. Pomohly by nějaké homeopatika?
2008-12-14 14:01:59
odpověď: Dobrý den, pro takovéto dlouhodobé - polochronické potíže je vhodná osobní návštěva homeopata.
otázka: zbavim se zl.stafilokoka ktereho mam na krčnich mandlich tim,že me je vytrhnou.dekuji za odpoved.
2008-12-14 10:29:44
odpověď: Dobrý den, vytržením mandlí se zdravotní stav nezlepší. Sice se některé symptomy mohou zklidnit, ale je to v podstatě tím, že se oslabí imunitní systém. Pokud u někoho přežívá chronicky nějaká bakterie, je to tím, že špatně funguje imunitní systém.
otázka: Dobrý den,jmenuji se Pepa a je mi 29let. Uz nejaky ten rok posiluji, uznavam naturalni kulturistiku a tak by me ani nenapadlo sahnout po nejakych zakazanych latkach. Narust svalu je spojeny s testosteronem a tak jsem hledal a nedavno jsem narazil v casopise a pozdeji na internetu na rostlinu "avena sativa" (oves sety). Podle vsech informaci co jsem se docetl, je zrejme ze tato rostlina dokaze zvednout volny testosteron. Tak jsem si jedno baleni na internetu objednal. Obsahuje to 350mg avena sativa a pak jeste zinek, ktery je take dulezity. Beru kazdy den jednu kapsli. Ale stava se mi skoro kazdy den, hlavne tedy v den treninkovy, ze me priserne rozboli hlava vzadu napravo dole primo pri cviceni. Tam je podvesek mozkovy, ktery ma co delat s produkci hormonu test. Zajima me jestli to neni jen nejaky pocatecni sok pro telo, jestli se to treba casem nesrovna, nebo jestli by to nemohlo byt nebezpecne. Na vykonu mi to pridava, mam vetsi vybusnost a taky lepsi pocit prokrveni atd., ale ta bolest. Drzim racionalni stravu s vyssim obsahem bilkovin, neuzivam k tomu nic jineho jen proteinovy koktejl a ZMA. Nikdy jsem s nicim zadne problemy nemel. Experimentuji takto, protoze uz nejaky ten rok cvicim a chtel bych dosahnout lepsich vysledku prirodni cestou. Zkousel jsem uz i tribulus terestris, ale u toho jsem zadne podobne vedl.ucinky nezaznamenal.
Muzete mi prosim k tomu neco z odborneho hlediska napsat, abych si nezahraval a trochu vice tomu porozumel?
Dekuji za odpoved, Pepa.
2008-12-12 11:09:52
odpověď: Dobrý den Pepo, omlouvám se za opožděnou odpověď. Myslím, že v ovsu by neměl být problém. Raději bych ale užíval oves v normální - přírodní formě, tzn. jíst ovesné vločky. Je možné sehnat i v bio kvalitě. Pak teprve můžete zjistit, jestli Vám samotný oves prospívá, nebo Vám endělá dobře. Problém bych spíše viděl v zinku. Tělo ho sice potřebuje, ale je vhodné nalézt nějaký přírodní zdroj. Někdo může být na zinek citlivý, může způsobovat nervozitu, podrážděnost, bolesti hlavy, někdy i svalové křče apod.
otázka: Dobry den chtela bych se zeptat jestli je mozne homeopaticky zmensit nosni mandli a jestli ano tak cim synovy je 6 a pul roku casto marodi ryma zanet nosohtanu alergie na kocku , prach ,rostoce,pyl mandle je velikosti 3 na trhani se bojim.predem dekuji. Stana
2008-12-11 18:51:21
odpověď: Dobrý den Stáňo, je možné homeopaticky tyto problémy léčit ale je nutné celostní - konstituční homeopatické vyšetření. Bez toho nelze doporučit nějaký konkrétní lék.
otázka: Mohla bych prosim ještě ke svemu dotazu přidat,mam bolestivou menstruaci,bez kapek algifenu,nebo prašku proti bolesti,prvni 3-4dny nemužu fungovat.Je něco z homeopatickych leku,co by mě pomohlo?Jeětě jednou děkuji Eva
2008-12-10 19:55:48
odpověď: Dobrý den Evo ještě jednou, pro tyto problémy je potřeba homeopatické vyšetření - tento problém se týká celé hormonální rovnováhy - raději bych s tím neexperimentoval (podle různých "dobrých" rad na internetu) a raději bych homeopatické vyšetření absolvoval. Homeopatie je v těchto případech velmi účinná na rozdíl od klasické léčby.
otázka: Dobry večer,mam 14měsični dceru,klasicky stav rostou zoubky plače,je podražděna,strka si celou dlan do pusy a v noci často plače,kdyš ji vezmu do naruče je vztekla.V lekarně mi dali chamomillu 15,nevim zda jsme neměli mit 9,poradite s přesnym davkovanim,bylo mi řečeno dvakrat deně rozpustit 4kuličky ve vodě.Mate hodně dotazu na toto tema,ale nenašla jsem v nich odpověd pro nas,budu moc rada za radu.Děkuji Eva
2008-12-10 19:18:36
odpověď: Dobrý den Evo, dávkování je vždy individuální a je nutné ho přizpůsobit podle citu potřebě. Pokud máte 15 (což je v pořádku), podávejte podle potřeby 2 až 4 krát denně. Pokaždé, pokud se stav zlepší, je vhodné s další dávkou počkat do doby, než lék přestává působit (což u chamomilly poznáte snadno). Někdy můžete podávat třeba i po hodině, někdy stačí dát jednu dávku každý večer před spaním. Pokud by lék nezabíral ani po několika dávkách, tak je pravděpodobně potřeba lék jiný a chamomillu raději více nepodávejte - stav by se mohl ještě zhoršit.
otázka: Dobrý den, před rokem a půl mi byla diagnostikována celiakie. Lze tuto nemoc ovlivnit homeopatiky? Pokud ano, je možno při léčbě či po ní přejít na stravu obsahující lepek? Děkuji. Jana
2008-12-10 15:24:36
odpověď: Dobrý den Jano, homeopatie je velmi účinná metoda u léčby různých alergií, celiakii nevyjímaje. Nelze předem odhadnout, do jaké míry je v konkrétním případě možné onemocnění vyléčit, ale často je možné po nějaké době opět lepkové potraviny konzumovat.
otázka: Dobrý den, od porodu (24.10.) mám problém s nedostatečnou laktací. Přesto mě postihla mastitida v levém prsu, ve kterém mám nyní problém s obnovou laktace. Prosím, doporučte mi vhodná homeopatika. Ještě prosím o radu, co s břišní kolikou u kojence. Děkuji. Jana
2008-12-10 15:21:30
odpověď: Dobrý den Jano, bylo by potřeba znát více symptomů - jak s obnovou laktace tak s kolikami. Můžete samoyřejmě zkusit lék Ricinus communis (viz starší dotazy) ale u těchto případů často nemusí účinkovat.
otázka: Dobrý den, četla jsem, že v těhotenství je dobré jako prevenci používat oscillococcinum, ale nevím, kolik a jak často. Můžete mi poradit? Ještě se chci zeptat, zda se dá homeopatiky léčit i alergie na roztoče a peří.
moc děkuji Šárka
2008-12-10 14:14:37
odpověď: Dobrý den Šárko, oscillococcinum je lék často účinný při chřipkových stavech, je možné ho užívat i preventivně v období, kdy je člověk k těmto onemocněním náchylný. Je možné ho užívat i během těhotenství. Výrbcem je doporučeno užívat jednou týdně. Pro jednu dávku není nutné použít celou tubu - stačí cca deset kuliček (vydrží mnohem déle) - nechat rozpustit pod jazykem, nejdříve půl hodiny po jídle. Při vysypávání kuliček ale nesahat na kuličky rukou.
otázka: Dobrý den. Mám dcerku dva a půl roku a má často kašel někdy až 1 měsíc přes den dráždivý suchý a v noci vlhký a často se v noci až pozvrací. Naše doktorka nám nikdy nic nedala a prý to nemá na průduškách. Tak jí dávám sirupy jako např. Mucosolvan,Stoptusin, atd. Prosím poradte co by mohlo zabrat. Děkuji Andrýsová.
2008-12-10 09:09:22
odpověď: Dobrý den paní Andrýsová, pro doporučení homeopatického léku by bylo nutné vyšetření. Kašel, který popisujete, může indikovat možná deset léků, jedině jeden z nich bude účinkovat - a ten je nutné vybrat podle dalších symptomů.
otázka: Dobrý den, chtěl bych se zeptat na léčení roztroušené sklerózy homeopatií. Moje manželka (30) má problémy s citlivostí, mravenčením a bolestí svalů končetin. Pomocí lumbální punkce ji lékaři diagnostikovali RS. Před 6 týdny ji podávali 5x solumedrol (kapačky) a denně užívá medrol, ale stav se stále zhoršuje. Při léčbě homeopatií se stále užívá i medrol? Jaké homeopatika máme užívat? Děkuji HB2@seznam.cz
2008-12-09 22:38:51
odpověď: Dobrý den, při léčbě homeopatií je lepší dále užívat léky doporučené lékařem. Teprve, pokud by se stav začal znatelně zlepšovat by bylo možné po dohodě s lékařem snižovat množství klasických preparátů. Pro doporučení léčby je nutné homeopatické vyšetření. Není homeopatický lék na roztroušenou sklerózu, který by bylo možné doporučit u všech případů. Je potřebné doporučit lék na základě více skutečností. Pomocí homeopatie je možné RS zastavit nebo výrazně zpomalit, i když to nelze slibovat u 100% případů. Ale rozhodně bych homeopatickou léčbu doporučil.
otázka: Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu ohledně vyrážky na obličeji, konkrétně kolem nosu, suchá, načervenalá místa. Někdy se objevují i na těle. Může to mít souvislosti i se stresem. Děkuji.
2008-12-09 21:43:52
odpověď: Dobrý den, jakékoliv kožní problémy je nutné řešit celostní - konstituční homeopatickou léčbou (tzn. že je potřeba homeopatické vyšetření). Je to vždy jen projev nějakých hlubších potíží a je především nutné léčit je - tím se samozřejmě vyléčí i vyrážka.
otázka: Dobry den prosim vas chtela jsem se zeptat mame 3x denne uzivat cantharis 15 ch a nevim presne zda pred jidlem nebo po jidle nebo jestli je to jedno dekuji za odpoved Svandova
2008-12-09 17:23:59
odpověď: Dobrý den paní Švandová, homeopatické léky je dobré užívat alespoň 15 minut po jídle a potom alespoň 15 minut nejíst. Je důležité hlavně nemít v puse při užívání léku nějakou výraznou chuť - homeopatika působí hlavně v ústech.
otázka: Dobrý den, máme chlapečka 5 měsíců a trpí strašným nadýmáním bříška. Je kojený a v poledne jsem začala dávat zeleninku, ale nic nepomáhá. Vůbec nespí ani přes den ani v noci. Večer pláče i několik hodin než usne. Pak spí jen 3O minut a aby neplakal musím ho pořád houpat. Je to dost vyčerpávající a situace se nelepší. Prosím o radu. Děkuji moc za odpovd Jana a Honzíček
2008-12-09 13:43:44
odpověď: Dobrý den Jano a Honzíčku, pro doporučení homeopatického léku by bylo nutné znát více informací, nejlepší je samozřejmě homeopatické vyšetření, jinak by to bylo spíše zkoušení různých léků na slepo, což u malého dítěte není moc vhodné. Homeopatie je v těchto případech hodně účinná - rozhodně bych doporučoval se na vyšetření objednat - spánek je důležitý pro vás oba. Jinak lze doporučit i fenykl, ale to jste asi již zkoušela.
otázka: dobrý den,je mi 37 let a ještě pořád mam akne hlavně v dekoltu a na krku ,v puberte ani v těhotenstvi jsem ho neměla, menstruaci mám pravidelnou antikoncepci neberu.masti atd. od kožní lékařky nezabírají s když ano pouze dočasně.mužete mi prosim něco doporučit děkuji
2008-12-08 13:41:00
odpověď: Dobrý den, akné je projevem vnitřní nrovnováhy, může se jednat o projev narušeného metabolismu, problémy trávicího traktu - například střevní disbióza způsobená antibiotiky atd. Bylo by potřeba celostní - konstituční vyšetření.
otázka: Dobrý den,už asi 4 roky trpím migrenou,poslední 4 měsice se objevuje jen pří menstruaci a léky od neurologa nezabírají.Bolesti trvají až 8 dní některý den provázený zvracením a průjmy.Děkuji předem za radu,Dana M.
2008-12-08 09:43:48
odpověď: Dobrý den Dano, u chronických problémů je nutná osobní návštěva homeopata a celostní - konstituční homeopatické vyšetření. Bolesti hlavy Vámi popisované odpovídá asi deseti lékům, homeopat z nich musí vybrat ten správný na záladě více podrobností.
otázka: dobrý den
zajímalo by mě, proč vzniká patní ostruha a jestli jde homeopaticky léčit.klasická medicína odpovědi "klasicky" nezná a její léčba je neúčinná.Děkuji Maryšková
2008-12-07 10:45:18
odpověď: Dobrý den paní Maryšková, ve skutečnosti neexistují jasné příčiny onemocnění tak, jak na to pohlíží klasická medicína. Například nemoc není nikdy způsobená jen virem, vždy se současně jedná o reakci organismu. Nějaký zdravotní problém je vždy jen projev nějakého celkového narušení organismu, které se projevuje na více úrovních - a k tomuto narušení je možné nalézt analogický lék, který odpovídá symptomům a tím člověka léčit. Pokud se nalezne správné homeopatikum, léčí příčinu, ale není to příčina jednoznačně popsatelná.
otázka: Dobrý den,náš 1,5 roku starý syn má problémy s usínáním a spaním. Neumím posoudit jestli je hyperaktivní nebo je jenom živější. Je zdravý, veselý a společenský,ale v noci jsou problémy. Např. včera usnul v poledne, spal 1,5 hodiny a večer jsem ho s problémy dostala do postele až v devět hodin.Poprvé se probudil kolem půlnoci, napil se čaje a usnul. Další probuzení bylo ve 3 ráno a potom už nebylo možné ho uspat. Usnul asi na čtvrt hodiny a s křikem se probudil. Mám pocit, že když se takto probudí, tak se chová jako by měl z něčeho strach a vyžaduje, aby jsme šli někam kde je světlo. Prořezávají se mu špičáky, takže možná i to přispívá k jeho problémům. Nikdy moc dobře nespával a už taky užíval homeopatika na zklidnění. Moc nezabrala a zvažuji, že zkusíme další návštěvu homeopata. Dočetla jsem se, že u hyperaktivních dětí zabírá bezlepková dieta. Děkuji za odpověď. Kučerová Š.
2008-12-06 16:07:33
odpověď: Dobrý den paní Kučerová, bylo by vhodné navštívit homeopata. Jedná se o celostní - konstituční problém a k tomu je potřeba vyšetření. Nevím, co syn užíval na zklidnění. Pokud se nenalezne konstituční lék, pak léky na "zklidnění" nemají dlouhodobý efekt. Úzkosti ze tmy a potřeba světla je důležitý symptom ale sdílí ho více léků. Diagnóza hyperaktivity je velmi široká, neboť to není onemocnění ale syndrom. Pro homeopatickou léčbu tato diagnóza není rozhodující. Homeopaté rozlišují mnohem jemněji druhy nadměrné energie a používají k léčbě "hyperaktivity" mnoho rozličných léků, každý z nich se specifickými projevy.
otázka: Dobrý den, jmenuji se Lucie, je mi 24 let a tímto bych Vás chtěla požádat o radu. Na svůj věk jsem velice často unavená, trpím depresemi, změnami nálad, potí se mi dlaně a jsem velká trémistka. Další problém, který mne trápí, je špatná pamět a soustředěnost. Vzhledem k tomu, že chodím na VŠ, je to pro mne obrovský problém. Už jsem začla uvažovat o tom, že bych odešla ze školy. Dále, tj. pro mladou dívku dosti nepříjemné, mne trápí zápach z úst. Jsem také velmi náchylná k nemocem, jako je nachlazení, záněty močového měchýře a gynekologické problémy. Nejvíc ze všeho mne však trápí psychická stránka, jelokož mi znemožňuje běžně v životních situacích fungovat. Je to spojeno s příliš malým sebevědomím, trémou. Prosím o radu, jaké léky bych měla začít užívat. Zřejmě mi doporučíte návštěvu u odborníka, ale proto jsem využila online poradnu, jelikož nejsem tak psychicky silná, abych o mých problémech začala s někým mluvit. Chodila jsem k psychiatrovi, psychologovi, podstoupila spostu lékařských vyšetření, a z jejich pohledů, je vše v normě. Problém je, že já se dobře necítím a už opravdu nevím, na koho bych se měla obrátit.
Předem děkuji za vaši odpověď, Lucie
2008-12-06 11:59:54
odpověď: Dobrý den Lucie, máte pravdu, že u takovýchto psychických potížích je osobní konzultace nezbytná. Moc dobře chápu, že po návštěvách lékařů a psychologů nemáte chuť někoho navštívit. Mnoho lidí, kteří se nakonec dostanou k homeopatovi si prošlo obdobím, kdy obcházeli jednoho lékaře za druhým a každý z nich mu tvrdil, že mu nic není, přestože ten člověk má skutečné problémy. Psychologové potom začnou "psychologizovat" a radit a... Vyšetření u homeopata je něco zcela odlišného. I drobné problémy, které jsou pro doktory malicherné, jsou pro homeopata velmi důležité a na základě celkového obrazu teprve může nalézt správný lék. Pokud máte obavy, domluvil bych si s nějakým homeopatem jen krátkou - pětiminutovou informativní návštěvu a teprve, pokud Vám bude osobně sympatický, tak se k němu můžete objednat na vyšetření. Myslím, že to by Vám každý homeopat měl umožnit. Pokud jste "trémistka", je důležité, abyste se s homeopatem cítila dobře. Ale věřím, že Vám homeopatie může pomoct. Vyhledejte ale homeopata, který se zabývá klasickou celostní - konstituční homeopatií.