On-line poradna


Na vaše dotazy odpovídá Václav Hrabák, homeopat
Na homeopatické vyšetření se můžete objednat na e-mailu:
vaclav.hrabakvolny.cz nebo na tel. 603 743 049.
Podrobnější informace - viz Objednání na vyšetření
Odpovědi nenahrazují lékařskou péči

Pokud máte neodkladný dotaz, využijte e-mail,

lupa.gif hledat výraz ve stávajících dotazech:  

On-line poradna je dočasně pozastavena, ale je zde velké množství odpovědí na stávající dotazy, ve kterých můžete vyhledávat pomocí políčka s lupou. Pokud máte dotaz na který ve stávajících dotazech nenaleznete odpověď, pošlete ho na e-mailovou adresu uvedenou v kontaktech.zobrazení 2101. - 2200. z 2773 dotazů
zobrazit: předchozí dotazy - 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 - další dotazy
otázka: Dobrý den,
chci Vás poprosit o radu. Beru antikoncepci a cítim na sobě, že nemám chuť na sex. Když i s partnerem spolu sex máváme, není to to co to bývalo. Antikoncepci jsem už změnila, protže mi nedělala dobře. Tahle, Yadine, je dobrá. Cítim se po ní dobře ale zároveň i sleduji na sobě útlm v sexu. Existuje něco, co by nevadilo užívání antikoncepce a zároveň podpořilo můj utlumený sex. apetit?
Díky za pomoc,
Miluše
2008-10-21 11:09:44
odpověď: Dobrý den, jediná dobrá rada je hormonální antikoncepční pilulky neužívat, přestože to nezní příliš populárně a farmaceutické firmy uvádí mnoho výhod, včetně zdravotních. Kromě zvýšeného rizika vzniku vážných chorob (viz vlevo odkaz rakovina prsu) mají často negativní vliv na psychiku, ztrátu chutě na sex nevyjímaje. Chápu výhody hormonální antikoncepce ale často za tyto výhody zdraví nestojí.
otázka: dobrý den, je mi 19 let a roky trpím opary v nose, nikdy ne na ústech. Mám sníženou imunitu, pylovou alergii, nevím zda to souvisí. Nyní se opar objevuje
častěji, určitě každý měsíc. Moc prosím o pomoc, byla by vhodná homeopatická léčba?
Z řady léků jsem již vyčerpala snad všechny možnosti. Moc díky Lucie
2008-10-20 22:45:18
odpověď: Dobrý den Lucie, homeopatie by byla určitě vhodná. Nejen že Vás může zbavit oparů ale má vliv i na imunitu a alergii, což je ještě důležitější než léčba oparů. Je ale nutná celostní - konstituční homeopatie - homeopatické vyšetření.
otázka: Dobrý večer, mám 3,5 měsíční holčičku a poslední dny mám pocit, že se mi tvoří málo mléka. Malou často přikládám, piju čaje na podporu laktace, ale i tak mám pocit, že to nezabírá a dceru musím občas dokrmovat umělým mlékem, aby alespoň v noci spala. Chtěla bych vyzkoušet Ricinus Communis ch5, ale jsem zmatená z dávkování a v lékárně také nevěděli, tak bych se chtěla zeptat Vás - kolikrát denně a kolik bobulí je vhodné dávkování? Moc děkuji za odpověď, Blanka H.
2008-10-20 22:03:44
odpověď: Dobrý den Blanko, napište do okéka vedle lupy lovo ricinus a obrazí se Vám všechny dřívější dotazy na toto téma. Je možné začít užíváním 2x denně dvě kuličky a dále užívání přizpůsobit dle potřeby.
otázka: Dobrý den, mám skoro roční holčičku a od
narození jsme řešili neprůchodný levý slzný kanálek. Když už nás objednali na
operaci (sondáž v narkóze), nedostali jsme předop. vyšetření z důvodu nemoci
(rýma). Při léčbě jsme jako doplněk používali odsávačku na vysavač a ta jí prý
(dle slov očního lékaře) slzný kanálek protáhla. Asi v 8měsících jsme
zpozorovali stejný problém na pravém očíčku. Od té doby, co v něm začala mít
,,slzné jezírko,, se jí často dělá zánět spojivek. S tím nás posílali od čerta k
ďáblu (jeden lékař říkal, že je kanálek neprůchodný, oční specialista napsal, že je průchodný...) a závěr je ten, že tentýž oční specialista nás
poslal do Prahy na operaci (teď už ale na intubaci - zavedení kanyly do kanálku
na půl roku!), kam se 30.10. chystáme. Když v oku není zánět spojivek, je oko klidné a skoro nic není poznat. Když je ale zanícené, vytéká z něj bílý hustý sekret, který nijak nezapáchá a dá se masáží (tlakem prstu na stěnu nosu) vytlačit do oka. Jeden homeopat nám doporučil Pulsatillu CH9 (1 kuličku do 5ml stříkačky 3xD) a druhý (nezávisle) Silicea CH15 (5 kuliček do 2/3 skleničky od přesnídávky nechat rozpustit a 40x bouchnout skleničkou o pevnou pružnou podložku - 3xD 1 lžička). Chtěla bych se zeptat, jestli se i tento
(operativní) problém dá řešit homeopatií, případně Vás požádat o radu a Váš názor. Moc moc děkuji za odpověď. Bára
2008-10-20 21:16:10
odpověď: odpovězeno e-mailem
otázka: Dobrý den, chtěla jsem Vás poprosit o radu, zda je možné podávat na kašel 5ti měsíčnímu miminku sirup Stodal. V příbalovém letáku je dávkování až pro děti od jednoho roku. Děkuji za odpověď. Zuzka Kunášková
2008-10-20 15:31:53
odpověď: Dobrý den paní Kunášková, já obecně nedoporučuji užívání kombinovaných homeopatických přípravků (viz starší dotazy). U těchto léků pouze doporučuji řídit se příbalovým letákem.
otázka: Dobrý den, bylo by možné užívat spolu Staphysagrii a Natrum Muriaticum? Popřípadě jaké by se doporučovalo dávkování takto spolu braných homeopatik? Děkuji.
2008-10-18 21:40:59
odpověď: Dobrý den,užívání dvou léků současně je z pohledu klasické homeopatie až na výjimky nevhodné. SOučasně ani neuvádíte o jaké problémy se týká- dávkování léku je vždy individuální a záleží jak na charakteru problémů tak na konkrétní osobě. Pokud Vám přijdou oba léky indikované, pak zvolte ten, který je indikován víc. Pokud nebude zabírat tak potom můžete zksit ten druhý. (více viz zásady léčby)
otázka: jeste jste me neodpovedel na dotaz,trva to jiz delsi dobu a stale nic,pokud nekdo polozi otazku je slusnost odpovedet
2008-10-18 16:39:22
odpověď: Slušnost je se podepsat. V této poradně se ptají lidé, které zajímá můj názor. Odpovídat na dotazy je velmi časově náročné, přesto zde odpovídám na všechny dotazy, pokud to je jen trochu možné. Pokud Vás můj názor již nezajímá, napište mi datum a čas, kdy byl zadán, abych ho mohl vymazat.
otázka: Dobrý den,
dítě 2roky 6měsíců, měl první záchvat laryngitidy, v nemocnici jsme inhalovali.
Doma větráme, zvlhčujeme, často má "pocit plného nosu". Trvá než se začne tvořit hlen na smrkání. Někdy vůbec ne. Pro prevenci dalších záchvatů jsem koupila Aconitum napellus 15ch, 4g granulí. Jak je mám prosím dávkovat preventivně a jak při počínajícím záchvatu? Moc děkuji Marcela V.
2008-10-18 13:47:43
odpověď: Dobrý den Marcelo, Aconitum je často požívaným akutním lékem, jehož hlavní charakteristikou je velká náhlost. Například dítě odpoledne prochladne, v podvečer je mu dobře dobře ale během jedné až dvou hodin dostane vysokou horečku, má záchvaty, je vyděšené. Aconitum je častým lékem při akutní laryngitidě ale pokud nebude dítě vykazovat zmíněné charakteristiky pak lék pravděpodobně nebude zabírat a je nutné volit lék jiný, odpovídající symptomům. Lék nepodávejte preventivně ale můžete ho podat při prvních náznacích onemocnění a sledujte jestli mu lék uleví. Pokud ano, pak lék můžete opakovat, pokud opět dojde ke zhoršení (po 1 až 6ti hodinách). Pokud po opakovaném podání lék nezabírá, pak již ho dál nepodávejte. Pravděpodobně je nutný lék jiný.
otázka: Dobrý deň,
chcem sa spýtať : Je možné homeopaticky liečiť, resp. zlepšiť hluchotu ?
Ďakujem vopred za odpoveď.
2008-10-17 10:02:33
odpověď: Dobrý den, při léčbě hluchoty je důležité, zda-li jsou změny vratné nebo nevratné. Ale i pokud jsou změny již nevatné ale sluch se dále zhoršuje, je možné toto zhoršování zastavit nebo alespoň zpomalit. Pokud někdo ztrácí sluch ve dvaceti, pak jsou šance samozřejmě větší než u toho, komu je osumdesát let. Ale i tam je pomoc možná.
otázka: Dobrý deň pán doktor,
po prežitom riadnom strese - prepustenie zo zamestnania za dramatických okolností - sa mi asi po pol roku objavila seboroidná dermatitída. Nikdy predtým som také niečo nemala. Je možné toto ochorenie vyliečiť homeopaticky ?
Ďakujem za odpoveď.
2008-10-17 09:03:25
odpověď: Dobrý deň, homeopaticky je možné takovéto problémy léčit. U kožních problémů je potřeba zvolit léčbu celostní - konstituční.
otázka: Dobrý den,jsem sice teprve ve 27týdnu těhotenství,ale chci se zeptat-slyšela jsem,že se dá homeopatiky ovlivnit porod-jednak ho zkrátit,ale také zmírnit bolesti.Mám za sebou tři porody první celkem rychlý bez problémů, druhý těžký, dlouhý 14hodin silné bolesti, třetí ukončen císařským řezem pro konec pánevní a malé množství plodové vody/před třemi lety/. Nyní mám obavy aby vše bylo v pořádku. Slyšela jsem, že některá homeopatika se užívají asi 14 dní před porodem, dále další při začínajícím porodu, tam se snad mají užívat po 5 minutách kvůli snížení bolesti a urychlení otevírání.Prosila bych o radu. Rodím větší děti 3,60-4,14kg proto bych uvítala nějakou úlevu. Moc děkuji.
2008-10-16 22:18:41
odpověď: Dobrý den, obecně je možné na přípravu porodu doporučit užívat lék Caulophylum, např. v dávkování 9ch dvakrát denně 14 dní před porodem. Tento lék má vliv zejména na dobré fungování děložních svalů. Ale lék vysaďte, pokud by se začlo dít cokoliv neobvyklého. Léky během porodu by měl podávat homeopat podle průběhu. Je možné použít více léků, každý při jiných problémech. Po porodu jsou hlavními léky Arnica montana (15ch) pokud je hlavním problémem zhmožděná bolest břicha a svalů nebo Calendula officinalis (15ch) pokud došlo k nástřihu nebo natržení hráze. Pokud ale těhotenství probíhá jakkoliv neobvykle tak je vhodnější osobní návštěva homeopata.
otázka: Dobrý den, prosím Vás o radu, mám dvouletého syna, který je stále velmi nervozní. Hlavně v noci je neklidný, zřejmě má i noční můry a pořád mě volá, a to spíme v posteli spolu. V noci si tedy moc neodpočine, vstává velmi brzy a pak je podrážděný skoro celý den. Přes poledne spí asi tak hodinu a půl. Už od narození je velmi nervózní a podrážděný. Zajímalo by mě, jestli neexistují nějaké přípravky na zklidnění. Předem velmi děkuji za odpověď
2008-10-16 14:44:14
odpověď: Dobrý den, homeopatie umožňuje odstarňovat příčiny takovýchto poruch. Správně vybrané homeopatikum dokáže celkově zklidnit chování ale nikoliv tak jako chemické léky, které celkově utlumí mozkovou činnost ale tím že působí na příčinu tohoto stavu. Pokud je vhodný lék vybrán, pak dojde k úpravě spánkového režimu, cekovému zklidnění ale současně ke zvýšení celkové energie i zlepšení nálady. Je k tomu však nutné homeopatické vyšetření a zvolení celostního - konstitučního léku.
otázka: Dokáže homeopatie léčit alopecii. Děkuji za odpověď.-k.
2008-10-16 10:32:09
odpověď: Dobrý den K., homeopatie může léčit alopecii. Alopecie může mít řadu příčin a proto je nutné homeopatické vyšetření aby se tato příčina mohla analyzovat a vybrat vhodný lék.
otázka: Jak pomocí homeopatik léčit parurezu.Děkuji za odpověď.- Jan
2008-10-16 10:28:37
odpověď: Dobrý den Jane, homeopatie je často účiná při řešení tohoto problému, neboť příčiny jsou obvykle z větší části psychické. Současně je však potřeba homeopatické vyšetření, neboť je to z hlediska homeopatie chronický - celostní problém. Je více léků, které jsou schopny léčit parurézu, ale je nutné z nich vybrat konkrétní lék přímo pro Vás. Jiný lék Vám nebude zabírat, i když bude zas zabírat při stejném problému u někoho jiného.
otázka: Dobrý den,jsou homeopatika na akné?Popřípadě jaké?Ještě jsem se chtěla zeptat zda je vhodné brát homeopatika po dobrání léku Ospen 1000 na angínu který mi moc nezabral.Jsou léky volně dostupné v lékárně?Moc děkuji za odpověd L
2008-10-16 09:49:23
odpověď: Dobrý den, problémy s pokožkou, jako je například i akné, mají většinou nějaké hlubší příčiny a proto, pokud má být léčba úspěšná a má mít dlouhodobé výsledky, je nutné homeopatické vyšetření a následná celostní - konstituční léčba. Tzn. nelze doporučit jeden univerzální lék na akné. Ale homeopatie má často dobré výsledky. K druhé otázce - k předepsání léku na angínu je potřeba znát více symptomů. Také neexistuje jeden lék na angínu. Můžete zkusit i nějaký kombinovaný lék, který Vám doporučí v lékárně ale výsledky léčby jsou velmi různé. Vhodnější je osobní návštěva homeopata a klasická homeopatická léčba.
otázka: Dobrý den. Moja 5 ročná dcéra doatala konštitučný liek Na muriaticum 200Ch,moja otázka sa týka ohľadom toho či sa može podať liek ak by sa jej stav zhoršil(nádcha,dráždivý laringiálny kašel)Ak nie ako dlho treba čakať aby som nespravila zle.Vopred ďakujem Kristína
2008-10-15 22:30:10
odpověď: Dobrý den Kristýno, pokud jste již lék podala tak ho neopakujte, pokud se stav zhoršil. Pokud jste lék ještě nepodala, tak není příliš vhodné podávat konstituční lék během akutního onemocnění. Stav by se potom mohl ještě výrazněji zhoršit (i když přechodně ale mohlo by to být i dost nepříjemné). Zvláště u léku Natrum muriaticum je třeba být během akutních potíží opatrný. Počkal bych až se stav zklidní, případně bych užil specifický lék na akutní problém. Jinou variantou je užívat konstituční lék v nízké nebo LM potenci ve vodním ředění, ale to by bylo vhodnější se domluvit s Vaším homeopatem.
otázka: Dobrý den,prosím o radu jak na visící bradavičky v podpaží a na krku. Děkuji za odpověď Věra
2008-10-15 21:00:37
odpověď: Dobrý den Věro, je více léků, které je možné použít. Bradavice jsou většinou projevem nějaké hlubší nerovnováhy a proto není vhodné se je snažit léčit jen povrchově (jak např. vypalováním tak ale ani homeopaticky). Byla by vhodnější celostní - konstituční homeopatická terapie.
otázka: Dobrý den, chtěla bych se zeptat na CINNABARIS. Slyšela jsem že pomáhá při léčbě bradavic. Děkuji za odpověď Neradová
2008-10-15 12:51:34
odpověď: Dobrý den paní Neradová, Lék Cinnabaris není příliš obvyklým lékem při léčbě běžných bradavic. Je však relativně často předepisován při léčbě kondylomů.
otázka: Dobrý den, v srpnu jsem měla zamlklý potrat v 11tt.Stalo se mi to poprvé, doma už mám tříletou dceru. V době potratu jsme měli dvě úmrtí v rodině. Může ten potrat souviset s psychikou? Co by jste mi dopuručili, aby se to už neopakovalo? Vím, že záruka u ničeho není, ale aspoň bych chtěla být v psychické pohodě. Předem děkuji za odpoveď.
2008-10-15 12:48:14
odpověď: Dobrý den, nelze říci, zda-li úmrtí v rodině souvisí s potratem, i když je to možné. Duševní stav má samozřejmě na celý průběh těhotenství vliv. Nejvhodnější prevencí je celostní - konstituční homeopatická léčba. Při ní se ovlivňuje jak celkový psychický stav tak i fyzické potíže.
otázka: Dobrý den, chtěla bych vědět název homeopatik, které se užívají proti akné. děkuji za Vaši odpověď.

S pozdravem
Kutová
2008-10-14 13:08:24
odpověď: Dobrý den paní Kutová, pro léčbu akné je potřeba homeopatické vyšetření a celostní - konstituční homeopatická léčba. Neexistuje jeden univerzální lék. Akné může mít více příčin.
otázka: dobrý den prosím vás, jak užívat ricinus comunis 9CH NA PODPORU LAKTACE?Mám 2,5 měsíčního chlapečka a nestačí mu mléko.. Moc děkuji za odpověď
2008-10-14 12:58:08
odpověď: Dobrý den, obvykle doporučuji potenci 5ch jednou až dvakrát denně. Do okénka vedle lupy napište slovo ricinus a klikněte na hledat. Zobrazí se Vám všechny odpovědi týkající se tohoto léku - najdete tam další informace.
otázka: Dobrý den, chtěla bych se informovat na možnost používání homeopatických léků
u kojence. Dočetla jsem se, že je možno používat na nadýmání kojence přípravek Lycopodium clavatum 9 CH, a na ucpaný noc kojenců Sambucus nigra 9Ch. Nikde jsem se však již nedočetla jak je užívat. děkuji za odpověď Pavlína
2008-10-14 09:32:38
odpověď: Dobrý den Pavlíno, můžete zkusit tyto léky podávat a uvidíte, jestli budou zabírat nebo ne. Pokud dítě zatím nepřijímá nic jiného než mateřské mléko, můžete lék užívat vy - lék dítě dostane prostřednictvím mateřského mléka. Můžete podávat (resp. užívat) jednou až třikrát denně dvě kuličky. Pozorujte, jaký mají léky vliv a dávkování upravte podle potřeby. Pokud léky nezabírají, tak je nepodávejte příliš dlouho (více než několik dní) - byl by spíše potřeba jiný lék.
otázka: Dobry den, mam problem s chronickym chrapotem pravdepodobne zpusobenym i unavou hlasivek. Co a jak uzivat?
2008-10-14 09:25:25
odpověď: Dobrý den, celkem je více než 20 homeopatických léků, které mohou pomáhat při chronickém chrapotu. J nutné vybrat konkrétní lék na základě více symptomů. Nejvhodnější je homeopatické vyšetření.
otázka: Dobry den pane doktore. Chtela jsem se zeptat, zda existuje nejake homeopatikum na zvyseni laktace? dekuji olsakova@seznam.cz
2008-10-14 09:24:00
odpověď: Dobrý den, velmi častým lékem který zabírá u velkého množství žen je lék Ricinus communis. Obvyklé dávkování 1x - 2x denně 5ch. Do políčka vedle lupy zadejte slovo ricinus a zobrazí se Vám všechny dotazy týkající se tohoto léku - najdete tam více podrobností.
otázka: Dobrý den pane doktore,
existuje nějaký homeopatický lék na erekci?Děkuji moc za radu.
lad.kou@seznam.cz
2008-10-14 07:22:57
odpověď: Dobrý den, problémy s erekcí může mít mnoho příčin a je více léků, které léčí tyto problémy ale každý z nich je vhodný pro někoho jiného. Bylo by nutné homeopatické vyšetení a výběr celostního - konstitučního léku.
otázka: Dobry den,pane doktore.
Potřebovala bych poradit co dávat své 4lete dceři na hlenovitý kašel,který je nejsilnější ve spánku.Dětsky lékař předepsal Erdomed.
Děkuji Renata CH.
2008-10-13 16:20:16
odpověď: Dobrý den Renato, vybrat lék je možné na základě podrobnějších symptomů. Pokud potíže přetrvávají pak bych doporučil homeopatické vyšetření.
otázka: Dobrý den,prosím je nějaký homeopatický lék na zjištěnou lymskou boreliozu?Díky
2008-10-13 14:23:46
odpověď: Dobrý den, na lymeskou boreliózu je více léků a je nutné rozlišit podle symptomů. Je možné také mimo jiné použít nosodu (např. Lyme disease). Pokud ale nemáte s homeopatií zkušenosti, navštívil bych raději homeopata osobně. Je to potenciálně závažné onemocnění.
otázka: Dobrý den,
chci se jen optat - na radu kamarádky , která má stejně starého chlapečka - 2,5roku (a stále stejný pády a boule) , mi doporučila zakoupit si ARNIKU . Ale nevím jak se dávkuje - kolik a jak často . Děkuji moc za radu Patty
2008-10-12 19:42:47
odpověď: Dobrý den Patty, pokud potřebujete léčit modřiny a pohmožděniny, pak je možné použít arniku - podat co nejdříve po úrazu např. potenci 9ch. Pokud jsou pohmožděniny rozsáhlejší, pak můžete opakovat, cca 3x denně do doby, než modřiny ustoupí.
otázka: Dobrý den,mám již 15 let skvělé zkušenosti s homeopatiky. Mám přítelkyni ,která má celiakii. Zajímalo by mě,zda jí mohu pomoci homeopatiky.Např. Siliceou.Děkuji Lucie Olomouc
2008-10-12 18:49:15
odpověď: Dobrý den Lucie, celostní - kontituční léčba by měla pomoci. Slicea není přímo specifickým lékem pro celiakii (nebo o tom přinejmenším nevím) ale pokud je konstitučním lékem pro Vaší přítelkyni, pak by mohla pomoct.
otázka: Dobrý den chtěla bych se zeptat,můj 4 letý syn trpí na rýmu,jestli mi můžete něco doporičit.Alergický není,i na ORL nám bylo řečeno,že je vše v pořádku.Rýmu má často a má ji jen vodnatou.Děkuji
2008-10-12 13:26:06
odpověď: Dobrý den, rýma je v homeopatii relativně špatně léčitelná akutní choroba, neboť je na výběr velké množství léků. Například u rýmy s vodnatou výtokem je popsáno 200 léků. Ale pokud trpí rýmou opakovaně, je to spíše problém celkové imunity a proto by byla vhodnější celostní - konstituční homeopatická léčba aby se Váš syn stal celkově vůči infekcím a nachlazením odolný. K tomu je nutné homeopatické vyšetření.
otázka: muj syn ma molusky,prosim o radu,jak se jich zbavit.po seškrábnutí se objevily jinde.
2008-10-12 10:18:57
odpověď: Dobrý den, bylo zde již více dotazů na toto téma, napište do okénka vedle lupy slovo "molusk" a zobrazí se Vám všechny dotazy na toto téma, kde jistě naleznete i odpověď.
otázka: Dobrý den, ráda bych se dověděla víc o možnostech homeopatické léčby neplodnosti. Již rok a půl se s manželem pokoušíme o miminko, nyní mi byla laparoskopicky diagnostikována endometrióza-mnohočetná ložiska do vel.2-3 mm, čerstvá, na spodině m. pánve. Gynekolog doporučuje hormonální léčbu na cca. 6 měsíců, lékem Depo-provera. Nejsem z tohoto ani trochu nadšená, snažím se hledat jiné cesty, informace....Je v mém případě léčba homeopatickými přípravky možná, jak lze vůbec endometriozu léčit, jakým způsobem by léčba mohla probíhat, případně na koho je možno se obrátit (prosím o případný kontakt - Moravskoslezský kraj, Ostrava). Děkuji za odpověď. Petra
2008-10-11 19:26:40
odpověď: Dobrý den Petro, je možné endometriózu léčit ale je k tomu nutná celostní - konstituční homeopatická léčba. Mnoho homeopatických léků přímo ovlivňuje tvorbu ženských hormonů. Užívání syntetických hormonů má mnoho negativních účinků (což ale sama asi víte). Konkrétně kolem Ostravy neznám nikoho osobně, koho bych Vám mohl doporučit ale jistě tam někoho naleznete.
otázka: Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, jak dlouho mohu užívat homeopatický lék na zvýšení laktace RICINUS COMMUNIS 5CH. Někde jsem se dočetla, že se může užívat jen 1 týden, potom má prý účinek opačný (laktaci zastavuje). Je to pravda, nebo ho mohu užívat po celou dobu kojení?? Užívám 5granulek 2x denně už pátý den a nevím, zda-li si můžu koupit další balení a užívat jej. Popř. jaká by měla být pauza, mezi dvěma baleními?? V lékárně mi poradit nedokázali :-( Existuje i nějaký další homeopatický přípravek na zvýšení laktace??

Předem děkuji za odpověď a přeji příjemný den.
Martina P.
2008-10-11 14:47:47
odpověď: Dobrý den Martino, přečtěte si starší dotazy. U někoho stačí užívat několik dní a pak vysadit, někdo potřebuje lék užívat dál a nevadí, i když ho užívá měsíc. Spíš zkuste užívat lék jen jednou denně a uvidíte jestli to nebude stačit. A užívejte při jedné dávce třeba jen 1 nebo 2 kuličky - balení Vám vydrží déle.
otázka: mam syndrom karpalniho tunelu,budi me brneni na obouch rukavh,bolesti rukoua mam ztuhle prsty,nemohu je zatnout,jsem zamestnana, v zadnem pripade nemohu jit na neschopenku,mam velkou hypoteku a nemohu marodit.prosim vas poradte mi lek,ktery by mi pomohl.dekuji
2008-10-10 23:36:36
odpověď: Dobrý den, pro tyto potíže je na výběr z více léků a musí být zvolen ten právný, aby léčba měla efekt. Je důležité znát mnoho symptomů, jako např. kdy se problémy zlepšují/zhoršují, jestli pomáhá teplo nebo studené obklady atd. K tomu je potřeba homeopatické vyšetření. Nejčastějšími léky jsou např. Causticum, Ruta graveolens, Guajacum officinale.
otázka: Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli existují homeopatické léky na podporu libida. Jsem 10 měsíců po porodu a mé libido je bodu mrazu. Děkuji za odpověď Zuzka
2008-10-10 17:05:06
odpověď: Dobrý den Zuzko, neuvedla jste, jestli ještě stále kojíte a jestli máte cyklus. Pokud ano, tak je normální, že je libido snížené a teprve po obnovení cyklu a stabilizaci hormonální rovnováhy se vše většinou samo upraví. Pokud se Vám však již cyklus obnovil před delší dobou, tak by bylo možné pomoci homeopatií. Ztráta libida však může mít více příčin a je popsána u více než sto léků, ze kterých je nutné vybrat správný a k tomu je potřeba homeopatické vyšetření. Nelze doporučit nějaké jedno homeopatikum, které by fungovalo jako afrodiziakum.
otázka: Dobrý den, můj 13 letý syn trpí rok příznaky pásového oparu - před rokem začaly jednodenní horečky jen s bolestí hlavy a velkou únavou, která během jednoho dne v posteli přejde - ráno teplota kolem 38 st,syn spal do odpoledne, potom bez teploty a v pohodě. V lednu na zádech nad lopatkou došlo k výsevu oparu a opět teplota a únava, flek do týdne zmizel, jen syna dost svědil. Jednodenní teplota a únava se objevila v dubnu a květnu a nyní včera. Prosím o radu, jaké homeopatika nasadit, dle názorů lékařů na toto nejsou léky. Děkuji. Jitka
2008-10-10 12:35:11
odpověď: Dobrý den, pásový opar je pomocí homeopatie léčitelný, je však na výběr více než 60 léků a z nich je nutné vybrat konkrétní lék podle podrobných symptomů. Nejčastěji to jsou Ranunculus bulbosus, Mezereum nebo Rhus toxicodendron ale k výběru by bylo vhodné osobní vyšetření.
otázka: Dobrý den.Asi 8let se léčím na M.Bechtěrev.Nyní jsem v 8týdnu těhotenství a chtěla bych se zeptat,jestli můžu v případě bolesti užívat nějaké homeopatika a které?Děkuji za odpověď.Ivana
2008-10-10 08:56:54
odpověď: Dobrý den Ivano, bechtěreva lze homeopaticky léčit ale k doporučení vhodného léku je nutné homeopatické vyšetření. Přímo na bolest v zádech lze také vybrat lék, ale také je nutné k tomu znát podrobné symptomy. Pro užívání homeopatických léků není těhotenství kontraindikací, zvláště pokud Vám mohou těhotenství zpříjemnit.
otázka: Dobry den, rada bych se zeptala, zda je mozne nejak ovlivnit zvysenou kazivost, rozpad zubu, zapach z ust, uvolnovani plonb. Zuby se mi zacaly kazit jiz behem tehotenstvi, ale nyni pet mesicu po porodu se i nektere doslova rozpadaji, droli samy od sebe. Tehotenstvi bylo nekomplikovane,(ukoncene neplanovanym cisarskym rezem), jen jsem hodne zvracela(-9kg). Od sesteho tydne az do porodu. Obecne rici zvracim pomerne casto (migreny, citlivy zlucnik). Je mozne, ze je to nedostatkem vapniku? Mlecne vyrobky moc nemusim (intolerance laktozy) a piji hodne coly. Rada bych mela zuby v poradku, nechci mit ve 30 letech umele zuby jako moje maminka. Dekuji Katerina 29
P.S. Rada bych podekovala za to co tu delate i za pomoc, kterou lidem nabizite. Moc si toho vazim. Hezky den
2008-10-10 08:03:30
odpověď: Dobrý den Kateřino, homeopatie by měla při tomto problému pomoct. Je několik léků u kterých je výrazná kazivost zubů. Těhotenství může problémy se zuby spustit, neboť mnoho látek pro vývoj plodu může brát tělo z vlastních rezerv. Někdy ani zvýšený přísun mléčných výrobků nepomůže, organismus může mít problém zpracovávat potřebné látky i když je jejich přísun dostatečný. Ale pití koly bych omezil - obsahuje mimo jiné vysoký obsah kyseliny fosforečné, která může metabolismus potřebných látek narušovat. Ale doporučoval bych homeopatické vyšetření.
otázka: Dobrý den, mám dotaz k homeopat.přípravku Cocculine -kdy a kolik tablet užívat před cestou autobusem (cesta trvá asi 1/2 hodiny).jedná se o dívku -17 let,54kg.Děkuji Karla Páterová
2008-10-09 11:15:49
odpověď: (odpovězeno telefonicky)
otázka: Dobrý den, moje matka,nar.1945,má polycystické ledviny,struktura ledvin zcela setřená množstvím cyst.Problém je hypertenze 190/120, která kolísá až na 210/130. Nereaguje na léky,ty jí navíc zhoršují nález v moči.Přes den moc nemočí, přibere až 4 kg /od rána do večera/ a v noci nespí pro časté močení.Je možné pomoci homeopaticky? Dekuji vám, Hana.
2008-10-09 11:01:45
odpověď: Dobrý den Hano, je možné pomoci homeopaticky ale současně by byla vhodná i doplňková léčba bylinná, případně gemmoterapie.
otázka: Dobrý večer, byl mi naindikován homeopatický lék Ambra a ráda bych věděla, jak působí. Jeho účinky.
Děkuji Jana
2008-10-08 19:23:06
odpověď: Dobrý den Jano, pokud Vám byl tento lék předepsán konstitučně - celostně, pak nelze účinky jednoduše popsat. Na to co se ptáte, jsou popsány celé knihy. Pokud Vám byl předepsán dobře, pak na Vás bude působit celkově ozdravně, jak na fyzické problémy tak i celkově na Váš duševní stav. Tak jako na kohokoliv jiného, který užívá lék úplně jiný ale je správně vybrán k jeho konstituci.
otázka: Dobrý den, před rokem jsem trpěla bolestmi břicha v podbřišku,ztrácela váhu, průjmy. Nic mi nezabíralo, lékaři mi udělaly všelijaké vyšetření i gynekologické,ultrazvuk,vyšetření žaludku,tlustého střeva a výsledky ukázaly vše v pořádku a ,tak mě vzali na sál a laparoskopicky se mi dívaly do břicha a vzaly mi slepáka. od operace asi 3 měsíce jsem byla v pořádku a pak mě začlo opět bolet břicho a bolí mě v místech jak mám jednu jizvu po slepáku( po laparoskopii mám jednu jizvu nad pupíkem ,další hned vedle vlevo a tam v těch místech mě to bolí ). Zašla jsem k obvodnímu poslaly mě na ultrazvuk apod. a vše v pořádku ,řekla mi že se srůsty ultrazvukem nedaj poznat a že si mám vzít ibalgin. Momentálně trpím bolestmi břicha a občas trpím často i průjmy , ale lékaři nic nevědí,protože výsledky ukazují vše v pořádku. Prosím o radu. Anebo jak se poznaj srůsty,protože já si myslím že asi mám srůsty. Je mi 19 let bezdětná a ani obvodní,tak v nemocnici ani gynekolog mě neposlaly ani do lázní. Už je to rok a čtyři měsíce co jsem po slepáku a břicho mě bolí i průjmy mám.
Děkuji Vám předem za odpověď
2008-10-08 18:35:10
odpověď: Dobrý den, jak se poznají srůsty Vám neporadím, na to se musíte zeptat lékaře-specialisty. Srůsty mohou způsobovat bolesti břicha ale mohou být i další příčiny. Pokud je to spojeno i s průjmy tak si nemyslím, že je řešením užívat ibalgin. Často se stává, že lidé trpí různými bolestmi a lékaři jim několik let tvrdí že jim nic není a teprve potom diagnostikují nějaké vážné onemocnění (které bylo dříve skutečně nediagnostikovatelné). Pro homeopatickou léčbu je diagnóza sice důležitá ale nikoliv nezbytná. Důležité jsou symptomy, které pociťujete a mnoho dalších skutečností. Proto lze léčit i takové případy, u kterých se patologie ještě plně nevyvinula a lze tak předejít vážnějším problémům.
otázka: Dobrý den,prosím vás o odpověď na otázku,zda se dá homeopaticky vyléčit myelofibroza kostní dřeně.Děkuji předem za odpověď.K
2008-10-08 17:29:15
odpověď: Dobrý den K., pomocí homeopatie lze někoho vyléčit z velmi vážného onemocnění a u někoho jiného je velmi obtížné ho vyléčit z obyčejné rýmy. Prognóza v homeopatii záleží na jiných skutečnostech než je lékařská diagnóza. Rozhodně bych homeopatickou léčbu zkusil a může pomoci, ale je možné že může být i neúspěšná.
otázka: Dobrý den, prosím o radu, jaké homeopatikum použít při nedostatku železa v krvi. Bylo mi doporučeno Natrum Sulfuricum ch 30 v dávce 5 kuliček ráno a večer. Zajímal by mě Váš názor, případne jiné doporučení. Jsem po operaci žaludku podle B1. Děkuji.
2008-10-08 09:56:20
odpověď: Dobrý den, dávkování které uvádíte, je docela vysoké a nedoporučoval bych ho užívat po dlouhou dobu, pokud k tomu není zvláštní důvod. Ani bych neřekl, že je tento lék příliš typický při nedostatku železa, pokud to není konstituční lék. Přechodnou dobu je možné pro zvýšení železa v krvi užívat například lék Ferrum phosphoricum (5ch jednou až dvakrát denně), pokud je to nutné ale z dlouhodobého hlediska je lepší homeopatické vyšetření a celostní - konstituční léčba.
otázka: Dobry večer,prosím o radu co použít na syndrom neklidnych nohou,jsem ve 24 tydnu těhotenství.Po porodu první dcery jsem měla těžkou poporodní depresi,4 měsíce hospitalizace a také jsem SNN trpěla,brala jsem Isicom asi do března 08.Začalo to zase asi před třemi tydny.Velmi mě to trápí,v noci nemohu spát,pořád musím chodit.Ještě beru pod lékařskym dohledem antidepresiva Mollome,dvakrát denně.děkuji.marie.
2008-10-08 02:25:39
odpověď: Dobrý den Marie, při chronických problémech (což Váš problém je) je vždy nutné homeopatické vyšetření. Teprve na základě podrobné znalosti symptomů lze předepsat nějaký lék. SNN může pravděpodobně souviset i s Vašimi depresemi, při selostní - konstituční léčbě by se měl zlepšovat jak psychický stav tak i neurologické symptomy.
otázka: Dobrý den, před rokem jsem byl na laserové operaci očí-odstranění refrakční vady a nějakou dobu poté se dostavily potíže s pálením očí, hlavně při čtení. Lékaři mi doporučili různé kapky na suché oči, ale ty příliš nezabírají,spíše naopak. Oči jsou stále unavené, podrážděné a je v nich a kolem nich někdy cítit tlak. Existuje nějaká možnost léčby nebo zmírnění potíží? Ději moc za odpověď. Lukáš
2008-10-07 17:48:58
odpověď: Dobrý den Lukáši, homeopaticky lze pomoci při velké škále problémů, myslím, že i s tím co uvádíte by bylo možné pomoct. Je k tomu ale nutné vyšetření.
otázka: Dobrý den, chtěla bych poprosit v jaké dávce a jaký lék by mi pomohk zastavit laktaci. Dceři je již 15 měsíců, a nyní jsem ji odstavila. Děkuji za odpověd
2008-10-07 17:30:54
odpověď: Dobrý den, doporučuji jednu dávku Ricinus communis v potenci 30ch. Viz více ve starších dotazech.
otázka: Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda je nějaký homeopatický přípravek k podpoře hojení dělohy po císařském řezu? Doktoři mi řekli, že musím alespoň rok počkat, než se pokusíme o další miminko z důvodů jizvy na děloze. Je tedy nějaký přípravek, který by pomohl urychlení hojení? Děkuji Lucka
2008-10-07 13:06:02
odpověď: Dobrý den Lucko, asi nejvhodnějším lékem je Calendula, vyhledejte si případně starší dotazy. Můžete užívat 9ch 1x denně 14 až 21 dní (případně do doby, kdy budete pociťovat, že je lék ještě potřeba)
otázka: Dobry den,
obracim se na Vas s dotaze ohledne homeopat.leku Caulophyllum thalictroides CH9. Jsem momentalne v zahranici,kde budu i tez rodit.Chtela jsem se zeptat zda uvedeny lek mohu uzivat-tehotenstvi je bezproblemove.Ja mam jen mirnou poruchu st.zlazy-hypothytreozu(beru euthyrox 25 I.U.), mirne varixy v dusledku tehotenstvi (beru detralex),intoleranci na laktozu a mirnou anemii(na tu beru lek maltofer fol). Po dnesni kontrole u lekare mi bylo sdeleno, ze to vypada na prenaseni,ze hlavcika detatka je sice uz sestoupla,ale hrdlo je pevne uzavrene.Proto by mne zajimalo,zda je mozne na podporu otvirani uzivat tento lek a v jakem davkovani?A zda neni napriklad epidural ci celk.anestezie kontraindikaci?Dekuju Marie
2008-10-06 18:31:58
odpověď: Dobrý den Marie, nevím zda-li již nemáte porod za sebou. Caulophylum je možné užívat bez obav, nic z uvedeného není kontraindikací. Ale sledujte, pokud by ste pocítila cokoliv neobvyklého, pak lék vysaďte. Pokud se porod blíží (cca méně než 14 dní před termínem) pak můžete užívat 2x denně. Doporučuji neužívat nadměrné množství hořčíku ani železa. Ale pokud je hlavička sestouplá pak bych se neobával, že by porod neproběhl včas. Přenášet i čtrnáct dní není žádný problém (přestože mnoho gynekologů v tom problém vidí).
otázka: Dobry Den,moje dcera ma 6 tydnu a ma problemy usnout,v noci jenom breci,vypada to ze ma otoceny rezim,takze v noci je vzhuru a pres den spi,chtela bych se zeptat jestli se da neco delat Dekuji a prosim o odepsani na e-mail Andrew505@seznam.cz dekuji
2008-10-06 15:24:57
odpověď: Dobrý den, dá se něco dělat ale k doporučení léku by bylo potřeba více informací, nejlépe homeopatické vyšetření.
otázka: Dobry den pane Hrabaku. Mame 4-mesicni holcicku, plne ji kojim.Pred tydnem zacala kychat, byla unavena, studene ruce, cerveny oblicej. Teplota ji stoupala pomalu,v noci dosahla vrcholu 38,8. Chtela se chovat casteji nez obvykle. Dalsi den se ji drzela teplota kolem 37,6, o kojeni si rikala jako obvykle, mozna pila trochu mene - tudiz nepozorovala jsem vetsi zizen. Podala jsem ji Gelsemium CH9.Teplota ji klesla, zacala byt vesela, s energii, mela lepsi oci. Spustila se ji ale ryma - nebyla vodnata ani zelena ci zluta spis do bela, nedrazdiva a byla spis vzadu, nevytekala - na pohled byl nos pruchodny, ale bylo slyset, ze je treba odsat. Nyni (tedy po tydnu) z nosu temer neodsavam, ale ty hleny sestoupily nize - kasle (vlhce) a kdyz si ublinkne - ten hlen je bily. Dost se poti, teplotu nema. Zizen i hlad v norme.Poradil byste mi prosim, jaky homeolek a v jake potenci mam podat? Moc dekuji. V. Dundova
2008-10-06 13:55:21
odpověď: Dobrý den paní Dundová, nevím, jestli stav přetrvává, dotaz je již devět dní starý. Ale u 4-měsíčního dítěte je obtížné doporučit lék na dálku jen na základě jednoho odstavce. Pokud stav stále přetrvává, napište raději na mailovou adresu, odezva bývá rychlejší.
otázka: dobrý den potřebovala bych zjistit jaka hom. se dávají na zlepšení mozkoví= činnosti u malých dětí
2008-10-06 11:33:25
odpověď: Dobrý den, neexistuje univerzální lék, přesto je však homeopatie velmi účiná u dětí s pomalejším vývojem. Je však nutné vyšetření a výběr konkrétního léku.
otázka: Dobrý den, dcera 11 měsíců se nakazila salmonelozou. Měla jen mírný průběh, ale nemůžeme se zbavit pozitivity ve stolici. Máme prý dávát hodně mléčných výrobků. Je nějaká homeopatická léčba možná?děkuji Zdena
2008-10-06 10:52:55
odpověď: Dobrý den Zdeno, homeopatická léčba je možná ale často skutečně stačí dietetická úprava - pravidelné jedení živých jogurtů. Hlavně je důležité vyvarovat se užívání antibiotik. Pozitivita může nějakou dobu přetrvávat ale důležité je, zda-li se normalizuje stolice a trávení. Pokud by se však stav nelepšil a přetrvávala by řidší stolice, pak by byla homeopatická léčba vhodná.
otázka: Dobrý večer, moje 3letá dcerka začala zadržovat stolici (dokonce i 8dnů). Je to psychické. Konzistence je normální.Poradíte mi, prosím, nějaká homeopatika, která by pomola? Slyšela jsem o Nux Vomica. je to ono? Děkuji moc. Radka
2008-10-05 21:57:31
odpověď: Dobrý den Radko, lék Nux vomica je rozhodně jedním z léků, o kterém by bylo možné uvažovat. Může být však na výběr i více léků. Ale neobával bych se tento lék vyzkoušet, třeba jednu dávku ch30 (pokud by bylo nutné opakovat, pak až po delší době, pokud by se po zlepšení stav opět zhoršil. Např. po čtrnácti dnech) Pokud by nenastala žádná změna, pak by bylo vhodnější homeopatické vyšetření. Důiležité je nalézt příčinu zadržování stolice. Rozhodně bych nezkoušel klasická projímadla, pouze případně zvýšit příjem potravin s vyšším obsahem vlákniny. I když je konzistence normální, přesto to může mít pozitivní vliv.
otázka: Mohl by jste mi poradit? Ucim se na velmi obsahle statnice. Existuje nejake homeopatikum, po kterem by mi slo uceni lepe? Po kterem bych si pamatovala vice uz po prvnim cteni? Pozn.jsem kojici matka, dekuji Pavla
2008-10-05 19:32:15
odpověď: Dobrý den Pavlo, člověku se většinou zvýší energie i bystrost (či paměť) při celostní - konstituční léčbě, k výběru léku je ale nutné homeopatické vyšetření. Univerzální homeopatikum na zlepšení paměti pro všechny lidi neexistuje. To byste spíše nalezla v byliných přípravcích apod. Pomocí homeopatie lze podpořit jak celkovou formu tak i například zmírnit pocity trémy (pokud by to byl problém).
otázka: Dobrý den, již tři týdny se nemohu vyléčit z nachlazení a kašle, střídavě je mně lépe, pak nastane z nevysvětlitelných důvodů zhoršení - zimnice a bolesti kloubů. Léčím se Panadolem+ grip a vitamíny - bohužel výsledek je nulový. Děkuji Jarkab.
2008-10-05 15:10:20
odpověď: Dobrý den Jarkab, účinky panadolu nejsou vpodsatě léčivé, je to směs paracetamolu, kofeinu, sedativ a vitamínu C (což je jeho asi jediná pozitivní složka). Paracetamol ulevuje od teploty, člověk se přechodnou dobu cítí lépe ale nic neléčí, celkově spíše potlačuje imunitní systém. Pro doporučení homeopatického léku by bylo potřeba znát více podrobností, častýmy léky na chřipkové stavy mohou být léky Gelsemium nebo Oscillococcinum, ale těžko podle uvedeného říci, jestli některý z nich potřebujete.
otázka: Dobrý den, ráda bych Vás požádala o radu, jaký druh homeopatik zvolit. Jsem po porodu a mám jak nástřih hráze tak, císařský řez.Jizva po císařském řezu se hojí velmi dobře, ale po nástřihu hráze mám celý spodek velice citlivý a neustále mi v něm pulsuje bolest. Užívám arnicu montanu 9ch, kterou mi doporučila doktorka.Ale teď se tu dočítám, že je to puze na vstřebávání hematomů a modřin. Poraďte mi prosím jaký je tedy pro mě nejlepší přípravek. Děkuji Lucie
2008-10-05 12:33:16
odpověď: Dobrý den Lucie, odpověď možná přichází již pozdě, arnica i calendula jsou blízce příbuzné rostliny, jsou schopny léčit podobné problémy, ale calendula je vhodnější, pokud je u poraněních přetržená nebo naříznutá tkáň, zatímco arnika je vhodnější, pokud převládají spíše pohmožděniny. Takže užívání arniky rozhodně není na škodu ale calendula by byla asi vhodnější. Pokud by i dále přetrvávaly bolesti v nervových zakončeních, je dalším užitečným lékem Hypericum perforatum.
otázka: vážený pane mám k Vám dotaz. Můj synovec minulý rok měl úraz mozku třikrát byl na operaci a doktoři mu teď moc naděje na uzdravení nedávají.Nevím zda můj dotaz k Vám bude to pravé ,ale aspoň kdyby jste mi mohl poradit co máme se sestrou dělat doktoři tvrdí že má část mozku odumřelého,a začala mu spazma svalů na levé ruce i levé noze.Přitom sestra říká že pokud je u něho tak když se ho něco ptá a řekne mu aby zamrkal tak to udělá jinak většinou spí.Můžete nám nějak pomoci nebo aspoň poradit ?Děkuji Vám Galiová
2008-10-03 17:30:05
odpověď: Dobrý den paní Galiová, bylo by potřeba znát více informací k doporučení nějakého postupu. Velmi užitečným lékem při poranění mozku je lék Natrum sulphuricum. Další věcí je možnost pomoci při křečích apod. Těžko lze slibovat vyléčení pomocí homeopatie pokud je stav takto vážný ale rozhodně je pomoc možná a někdy se mohou dít velmi pozitivní změny u podobně vážných případů.
otázka: Dobrý den,

chci zvýšit laktaci a proto jsem si zakoupila přípravek Ricinus communis 5 CH. Nevím však, jaké je správné dávkování a jak dlouho můžu přípravek používat. V lékárně mi nebyli schopni poradit. Děkuji, Martina
2008-10-02 15:32:02
odpověď: Dobrý den Martino, o užívání tohoto léku zde bylo mnoho dotazů. Můžete zadat do políčka vedle lupy slovo "ricinus" a zobrazí se Vám všechny odpovědi s dalšími podrobnostmi. Běžně lze užívat 2x denně dvě kuličky.
otázka: Dobrý den, mám 22 měsíčního syna. Mám dotaz ohledně jeho spánku. Stále se budí, v poslteli se přetáčí, občas mluví ze spaní. Můžete mně poradit nějaká homeopatika? Děkuji Lucie
2008-10-02 13:00:15
odpověď: Dobrý den Lucie, k tomu by bylo nutné homeopatické vyšetření. Mnoho konstitucí může mít podobné problémy se spánkem, je nutné hledat příčinu a na jejím základě vybrat lék.
otázka: Na prstech u rukou se mi dělají malé puchýřky podlité tekutinou. Co může být příčinou?
2008-10-02 10:28:53
odpověď: Dobrý den, příčin puchýřků může být mnoho, může se jednat o virové onemocnění, alergie atd. Nelze to jednoznačně specifikovat.
otázka: Dobrý vecer,
prosím vás o radu.Mám 9.mesícní dceru, která má atopický ekzém. Homeopat jí predepsal LYMPHOMYOSOT a PSORINOHEEL 2x denne 4 kapky. Mám obavy podat miminku lék obsahující 35% alkohol.dekuji za odpoved. Jitka
2008-10-01 23:39:37
odpověď: Dobrý den Jitko, přílis nedoporučuji užívání kombinovaných homeopatických léků, jejich účinost je často sporná. Pokud ale chcete tyto léky užívat, pak můžete nakapat několik kapek léku do 1/2 litrové uzavíratelné lahve plné do 3/4 čisté pramenité (bez chloru) vody (stačí koupit 1/2 litrovou plastovou láhev s dobrou vodou bez bublinek a odlít z ní 1/4 vody), alespoň 20x s lahví prudce bouchnout o stůl nebo o knihu a potom můžete podat dítěti jednu lžičku této tekutiny. Pokud budete láhev skladovat v lednici, pak roztok vydrží i 14 dní. Před každou dávkou však vždy řádně (20x) protřepat. Pokud však léčba nebude zabírat, tak bych spíše vyhledal homeopata, který používá klasický - celostní přístup.
otázka: dobrý den chtěla bych se zeptat na užívání léku Sédatif PC v těhotenství.Mám úzkostné stavy bušení srdce. Před pár měsíci mi zemřel tatínek, strýc zvládla jsem to dobře jenže po nějaké době se objevily tyto potíže. Jsem po ivf nerada bych miminku ublížila jsem ve 26 týdnu děkuji
2008-09-30 16:52:13
odpověď: Dobrý den, obecně nedoporučuji užívat kombinované homeopatické léky, i když někdy mohou pomáhat. Ale ve Vašem případě jsem dosti skeptický, podle složení bych spíše soudil, že by mohl účinkovat akutně sedativně ale ne při dlouhodobých úzkostných stavech. Pokud byste lék chtěla vyzkoušet, neužívejte ho příliš dlouho (více než několik dní), pokud by Vám subjektivně nepomáhal. Spíše bych Vám doporučil osobní homeopatické vyšetření.
otázka: prosim poradte homeopaticky lek na roupy.muj 15 lety syn a moje 4leta dcera je maji a nemuzeme se vylecit.prosim jak casto a kolik kulicek maji brat a jakeho leku.predem dekuji za odpoved
2008-09-30 15:12:00
odpověď: Dobrý den, nejčastějším lékem na roupy je lék Cina maritima, můžete zkusit podávat několik dní 9ch nebo 15ch 1x až 2x denně 2 kuličky. Pokud by lék nezabíral, pak je vhodné osobní vyšetření.
otázka: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jaká homeopatika podávat mým 5ti letým dětem při nachlazení, mají takovou tu typickou školkovou rýmu a kašel.
Děkuji za odpověď Špačková
2008-09-30 13:38:23
odpověď: Dobrý den, výběr homeopatického léku není jednoduchý, pro běžné akutní problémy je vhodné si koupit nějakou příručku pro homeopatickou léčbu akutních chorob, některé jsou zaměřené přímo na léčbu dětí. Případně si stáhněte z titulní strany tohoto webu malou příručku od Boironu (ale je to velmi zkrácená příručka). S výběrem léku Vám samozřejmě pomůže jakýkoliv homeopat ale je nutné vyšetření.
otázka: Dobrý den mám problém s hubeností.Chtěla bych přibrat ale nevím jak.Hodně jím ale nepomáhá to.Tak jsem se chtěla zeptat jestli jsou nějake homeopatika po kterých by to šlo.Děkuji za odpověď
2008-09-30 11:58:52
odpověď: Dobrý den, hubenost nebo i tloušťka je problém rovnováhy celého organismu. Proto nelze doporučit nějaký jeden konkrétní lék ale je nutné celostní homeopatické vyšetření.
otázka: Dobrý den,mému 4lerému synovi jsem týden dávala na suchý dávivý kašel Droseru ch15 2x denně 5 kuliček. Kašel se mu hodně zlepšil,ale nemůže se ho zcela zbavit, i když byl 14 dní mimo kolektiv. Během dne často slabě pokuckává, snadno se mu uvolňuje hlen při kašli, při větší námaze se mu zapotí vlásky. Ještě nikdy neměl antibiotika, ale jeho léčba kašle je vždy dlouhodobá. Druhý týden co byl doma jsem mu začala dávat Siliceu ch 9 2x denně 5 kuliček- má na ruce bradavici. Nezačala jsem příliš brzy s podávání dalšího homeopatika?Nezpůsobila mu Silicea zhoršení kašle. Kdy začít s jejím podáváním a jaké byste doporučil dávkování? Děkuji velice za odpověď Jitka
2008-09-29 23:05:50
odpověď: Dobrý den Jitko, je možné, že jste Siliceou léčbu zkomplikovala, je vždy vhodnější nepodávat současně více léků. Při léčbě je důležité doléčit akutní stav a teprve potom řešit stav chronický. Ale k léčbě chronických potíží je nutné mít více zkušeností než při léčbě akutních stavů. Bradavice jsou projevem hlubší vnitřní nerovnováhy a jedná se o chronický problém, který je nutné léčit pomocí celostní - konstituční homeopatie. Proto bych doporučoval podávat léky alespoň po poradě s homeopatem.
otázka: Dobrý den, je pro 4 měsíčního syna vhodny homeopatický lék SEDAFIX ? Budí se v noci po hodině.A chce chovat. Děkuji
2008-09-29 19:31:50
odpověď: Dobrý den, kombinované léky příliš nedoporučuji, vždy je lepší podle konkrétních symptomů předepsat monokomponentní lék, ale k tomu je potřeba homeopatické vyšetření. Můžete zkusit uvedený lék a uvidíte, jestli to pomáhá. Ale řiďte se příbalovým letákem.
otázka: Dobrý den.V lékarně mi napsali,že mám brát ricinus communis 5CH 3 krát denně 5 kuliček.Všude ale čtu,že se bere jen 2krát denně.Ještě,když budu lék brát a jenom odsávat, bude se mléko tvořit také více? Malá má už 3 měs.,může se tvorba mléka ještě zvýšit nebo už je pozdě. Díky
2008-09-29 14:48:59
odpověď: Dobrý den, u homeopatik je dávkování vždy individuální a neexistuje přesný návod, jak léky užívat. Vždy je důležité dávkování přizpůsobit podle potřeby. Osobně doporučuji začít s dvěma dávkami denně ale někomu vyhovuje jednou denně a někomu třikrát denně. Homeopatika stimulují organismus - někdo potřebuje stimulovat více někdo méně. Není problé začít s třemi dávkami ale je důležité si potom přizpůsobit dávkování podle optřeby. Ale ne vždy tento lék zabere, pokud po několika dnech nepřijde zlepšení, je pravděpodobně nutný lék jiný. Nemyslím, že je rozdíl v tom, jestli kojíte nebo mléko odsáváte. I ve třech mésících je možné tvorbu mléka podpořit.
otázka: Můžete mi prosím poradit zda existují homeopatika na těžké deprese a stavy vyčerpanosti?Brala jsem Bachovy esence, vůbec nezabraly. Po antidepresivech se vše jen zhoršilo, Trittico mi vyvolalo dokonce halucinace. Alopatické léky už odmítám. Pomohlo by mi něco a lze tyto léky zakoupit v lékárně? Moc děkuji za odpověď.
2008-09-28 21:21:47
odpověď: Dobrý den, pro léčbu psychických potíží, zvláště u těch, které popisujete, je homeopatické vyšetření u zkušeného homeopata nutné, nedoporučuji s léky experimentovat. Nejen, že je důležité vybrat správný lék ale je důležitý i dohled během léčby. Homeopatie je velmi účinná při léčbě těchto stavů a pozitivní efekt se může dostavit během několika dnů. Alopatické léky deprese neléčí, mohou sice projevy potlačit ale z dlouhodobého hlediska je to "léčba" velmi sporná.
otázka: Prosím, můžete mi poradit? Existují nějaká homeopatika na vleklou rýmu pro kojence? 8měsíční dcerka má už 3 týdny rýmu, také trpí nechtutenstvím, po 2měsíčním zavádění příkrmů vše odmítá, nepřijímá ani vodu ani čaj. Jsem již zoufalá. Nyní pouze kojím. Bylo by něco i na nechutenství? a Jsou tyto léky volně prodejné?Děkuji.Veselá
2008-09-28 21:07:44
odpověď: Dobrý den paní Veselá, k doporučení léku by bylo nutné vyšetření. U rýmy je důležité jakou mají výtoky konzistenci, kdy se rýma zlepšuje/zhoršuje, jestli pomáhá teplo nebo naopak chlad atd. Podle těchto a dalších symptomů je teprve možné nalézt správný lék. Pro celkový stav týkající se nechutenství by bylo potřeba celkové homeopatické vyšetření a celostní - konstituční léčba.
otázka: Dobrý den,
nyní již 4tý den má syn /2,5 roku/ v noci suchý dráždivý-dávivý kašel vedoucí až k dávení či zvracení.Tussin kp ani Prothazin drg vůbec noční dávivý kašel nezmírnily.Antibiotika nasazeny nemá , jde prý o virózu . Každé ukládání k spánku je pro nás noční můrou "jaká bude noc" .
Moc děkuji za radu Patty
2008-09-28 19:59:26
odpověď: Dobrý den Patty, tyto symptomy má více léků, je nutné vybrat podle podrobnějších symptomů. Nejspíše by mohly pomoci léky Drosera rotundifolia, Ipecacuanha nebo Spongia tosta, případně si o těchto lécích zjistěte více podrobností, zdali obraz některého z těchto léků neodpovídá symptomům kašle Vašeho syna. Ale může být potřeba i jiný lék. Vhodnější je osobní vyšetření.
otázka: Dobrý den,
máme 3-letého syna a loni byl často nemocný.Různé záněty dýchacích cest a měl 4x antibiotika. Te´d začal podzim a už to začíná znovu, zase má antibiotika. Je nějaká možná léčba homeopatiky pro tak malé dítě nebo ještě lépe kvalitní prevence. Připadá nám hrozné a zbytečné zatěžovat tak malé tělíčko antibiotiky.
Děkuji za odpověď
2008-09-26 13:58:32
odpověď: Dobrý den, pro celkové posílení imunity je nutná celostní - konstituční homeopatická léčba a k tomu je potřeba homeopatické vyšetření. Léčba antibiotiky je v některých výjimečných případech nutná ale většinou dochází k ještě většímu oslabení imunity což je cesta k opakovaným infekcím. Prevence je samozřejmě důležitá - živé jogurty, přírodní potravinové doplňky (např. black strap melasa), v době výskytu infekcí podávat 3x deně kapky Echinaceové tinktury (množství podle váhy). Ale homeopatická léčba je většinou velmi účinná.
otázka: Dobrý den,
prosím Vás o radu.Čekají mě závěrečné zkoušky a mám z nich velký strach a trému,že se nic nenaučím a nebudu moct odpovědět na žádnou otázku.Mohl by jste mi napsat jaké homeopatika mě pomohou a jak je mám užívat. Děkuji
2008-09-25 23:15:52
odpověď: Dobrý den, k doporučení léku při problémech s psychikou je nutné homeopatické vyšetření. Častým lékem při těchto potížích je lék Gelsemium sempervirens, můžete zkusit si vzít jednu dávku 30ch a uvidíte, jestli Vám bude pomáhat.
otázka: Dobrý den,dcera má moluski už jsme jednou byli na seškrábnutí,ale nezabralo to a udělali se jí další a ještě víc.Dozvěděla jsem se,že jsou účinná některá z druhů homeopatik můžete mi doporučit některé z nich?Děkuji Draha
2008-09-25 19:57:08
odpověď: Dobrý den Draho, viz předchozí dotaz. Nejčastěji doporučuji Silicea terra 9ch 1 - 2 krát denně. Ale pokud nezabírá, tak je pravděpodobně nutný jiný lék - pak je vhodná osobní homeopatické vyšetření.
otázka: dodry den co zabira na moluski?
2008-09-25 19:53:03
odpověď: Dobrý den, napište do horního textového okénka "molusky" a zobrazí se Vám starší dotazy týkající se tohoto problému.
otázka: Dobrý den,chtěl bych poradit s problémem levé paty,která mě již rok bolí.Bolest se objevila při fotbale.Vyšetření u lékaře na ostruhu bylo negativní,dále rehabilitace,ultrazvuk,laser,magnety = vše bez účinku.Bolest trvá,nejvíce ráno,přes den poleví,večer po celodenní zátěži se opět zvětší.Našel jsem na internetu lék Hekla-lava5-9ch a Calcarea-fluorica 9ch = prosím o Váš názor.Děkuji Roman
2008-09-25 18:23:51
odpověď: Dobrý den Romane, Hekla lava může být účinná při bolestech kostí, které nemají jinou zjevnou příčinu. Pokud lék chcete zkusit, pak bych ho užíval samostatně, bez dalšího léku. Ale obecně může být při bolestech paty potřeba jiný lék, je důležité z nich vybrat podle dalších symptomů. Pokud by tedy zmíněný lék nezabíral, pak bych se spíše objednal na homeopatické vyšetření.
otázka: dabrý den, prosím jak se užívá homeopatický přípravek PHOSPHORUS 9CH při infekční mononukleoze a spatných jaterních testech.Děkuji předem za odpověď Veronika
2008-09-25 15:10:10
odpověď: Dobrý den Veroniko, nevím, kdo Vám tento lék doporučil. Při mononukleóze je na výběr více léků, takže nevím, jestli je tento lék vhodný právě pro Vás. Při takovémto onemocnění, by měl léčbu řídit homeopat osobně, dávkování při vážnějších problémech je individuální a záleží na více faktorech.
otázka: Dobrý den, asi týden mám bolesti v pravé patě. Při došlápnutí na patu bolest přechází až v pálení. Když si sednu je bolest tupější, ale cítím ji. Zatím jsem nebyla u lékaře. Poradíte mi, prosím, jak mám postupovat? Neměla jsem žádný úraz, ani si nejsem vědoma špatného došlápnutí. Při chůzi došlapuji více na špičku a patu se snažím šetřit. Nelepší se to.
Velice děkuji za Vaši odpověď.
2008-09-25 13:14:45
odpověď: Dobrý den, bez homeopatického vyšetření mohu těžko něco doporučit, důležité jsou i další informace - co bolesti zlepšuje/zhoršuje - jestli teplo, teplé/studené obklady atd.
otázka: Dobry den chtela jsem se zeptat, chtela bych prestat kojit. Kojim uz jenom v noci 1-2x. Chtela bych zastavit tvorbu materskeho mleka.Slysela jsem ze je homeopatika lac caninum 15ch na zastaveni laktace. Muzu pri uzivani tohoto pripravku jeste dokojovat a postupne prechazet na pokracovaci mlecnou vyzivu. Dekuji za odpoved Fondrnajova
2008-09-25 10:34:38
odpověď: Dobrý den paní Fonrajová, pokud chcete ještě dokojovat, tak bych žádná homeopatika neužííval. Pokud budete postupně kojit méně a méně tak se laktace zastaví sama. Pro ukončení laktace doporučuju spíše Ricinus communis 30ch jednu dávku, ale je vhodné přestat kojit a jen troch odstříkávat, aby prsní žlázy neztvrdly. Pokud byste po léku dále kojila, tak byste opět prsa rozkojila.
otázka: Dobrý den, syn má právě tři měsíce. Měsíc má na kůži rukou a nohou vyrážku. Léčena na kožním oddělení jako parainfekce. Před 14ti dny zjištěn v krku a nose stafylokokus aureus. Doktorka teď udělala kontrolní stěry a čekáme na výsledky. Pokud budou pozitivní, navrhuje přeléčení antibiotiky. Vzhledem k tomu, že to má již dlouho, tak se bijím dalších komplikací a takbych je asi malému dala. Nicméně chtěla bych se zeptat, je nějaké homeopatikum, které by mu pomohlo k regeneraci a co nejrychlejšímu úplnému uzdravení po antibiotikách?
2008-09-25 10:00:30
odpověď: Dobrý den, zlatý stafylokok je často proti antibiotikům imunní, uvidíte, jak bude léčba dál probíhat. Antibiotika mohou způsobit větší škálu problémů - spíše je důležité, jestli antibiotika způsobí nějaké symptomy a ty potom teprve řešit. Důležitá je obnova střevní mikroflóry ale u tříměsíčního dítěte může být problematické podávání živých jogurtů - hlavním zdrojem potřebných látek je mateřské mléko. Při střevní disbióze lze podávat homeopatika ale opět až podle symptomů.
otázka: prosimvas jak se jmenuje choroba kdyz nemate zadne ochlupeni na tele ani rasy a oboci
2008-09-25 09:02:41
odpověď: Dobrý den, nevím.
otázka: Dobrý den
prosím o radu syn (24 let ) si při úraze zlomil na dvakrát zub v kosti (dvojku)
Zub je živý nerv není přerušen.
Existuje možnost že by zub za pomoci homeopatie srostl ?
2008-09-24 17:49:55
odpověď: Dobrý den, není mi zcela jasné o co jde - zub stále drží, ale má přelomený kořen? Mohlo by být užitečné nejakou dobu užívat Calcareu fluoricu 5ch, například 1x denně dvě kuličky po dobu 2 - 4 týdnů. Tento lék může podporovat obnovu zubního skeletu. Při čemkoliv neobvyklém však lék vysaďte.
otázka: Dobrý den, prosím o radu,nemohu se zbavit svědění v uších.už jsem byla na ušním a lékařka mi napsala mastičku,která zabrala jen po dobu podávání.Netrpím žádný výtokem ani přemírou mazu,vatičkou do uší si někdy tak rozdráždim kůži v uchu.že mi teče krev.Svědění uší mě budí i v noci a nutí mě polykat.Děkuji za odpověď..
2008-09-24 13:35:15
odpověď: Dobrý den, nenapadá mě bohužel nic konkrétního. Bylo by nutné znát více symptomů, nejvhodnější je samozřejmě vyšetření. Svědění v uší je popsáno více jak u sto léků, a je nutné z nich vybrat.
otázka: Dobrý den! Mám problémy s akné...existuje vhodné homeopatika na léčbu?
S homeopatiky mám dobrou zkušenost-léčím opary. Děkuji ivi8@seznam.cz
2008-09-24 11:24:56
odpověď: Dobrý den, opary jsou vpodstatě částečně poloakutní problém, ale při léčbě akné je potřeba léčba celostní - konstituční, neboť se jedná o hlubší problém - rovnováhy celého organismu, často může být příčinou nerovnováha v metabolismu. Proto je potřeba celostní homeopatické vyšetření a výběr léku na základě celkového obrazu.
otázka: Dobrý deň p. Hrabák,
som rada, že som našla na Vás odakz. Viete mojmu malému Samkovi s prerezávajú zúbky a veľmi dlho a samozrejme dosť bolestivo. Aj 2 mesiace. Má 14 mesiacov a má len 4 zúbky a teraz mu idú ďallšie. nechcen doň stále tlačiť Panadoly a Ibuprofeny, pretože to aj tak nemožem používať dlhšie ako 1 týždeň a jemu idú zúbky aj mesiac. chcem sa preto opýtať, kúpila som mu čípky Viburcol, tie mu chcem dávať pred spaním. Možem mu počas dňa podávať Chamomillu 15Ch? A keď má kašeľ, možem mu k tomu dať sirup Stodal? Prosím Vás dajte mi vedieť. Rada by som malému pomohla, lebo vidím, že trpí a tak by som aspoň trošku chcela to jeho trápenie zmierniť.
Ďakujem Vám veľmi pekne.
Cáderová Milka

PS: ak by som sa chcela objednať k Vám na návštevu, kedy by som mohla?
2008-09-23 09:48:32
odpověď: Dobrý den paní Cáderová, kombinované homeopatické léky příliš nedoporučuji (Viburcol, Stodal), i když pokud s nějakým budete spokojená, tak není proč ho neužívat. Pokud syptomy odpovídají léku Chamomilla (viz nějaké starší dotazy) pak stačí podat tento lék a není potřeba již dávat nic dalšího (pokud bude zabírat. Pokud zabírat nebude, tak je zbytečné ho podávat dál a je nutné nalézt lék jiný). Jestli Chamomilla zabírá, to poznáte snadno. Pokud má dítě zrovna špatnou náladu z prořezávání zubů, tak po léku by mělo být znát znatelné zlepšení. Pokud chcete podávat k tomu další lék na kašel, tak podávejte s co největšímy rozestupy, ale někdy můžete cítit, že druhý lék může problémy se zuby opět zhoršit - může rušit účinky prvního léku. Pak podávejte jen ten, který je v tu danou dobu důležitější. Pokud byste chtěla se objednat, tak můžete zavolat a je možné domluvit termín, jaký by Vám vyhovoval.
otázka: Dobrý den, můžete mi prosím doporučit homeopatikum, které by zmírnilo reakci na očkovácí látku pro mou 16-ti měsíční dceru? Děkuji
2008-09-23 08:57:35
odpověď: Dobrý den, nejčastěji se podává lék Thuja occidentalis nebo Silicea terra (např. jedna dávka 30ch) ale vhodné výběr léku individualizovat. Někdo může potřebovat první lék, někdo ten druhý a někdo úplně jiný lék. Záleží na konstituci dítěte, proto je lepší, když konkrétní lék doporučí homeopat. Je také možné užít lék z očkovací látky - viz článek "Obecné zásady pro očkování" na tomto webu.
otázka: Naše 3,5 letá dcera dostala po necelém půl roce angínu a od doktorky opět ospen antibiotika .Je nějaká jiná možná léčba než opět antibiotika. Dávám ji pouze nurofen sirup.
2008-09-22 14:36:36
odpověď: Dobrý den, nurofen angínu neléčí a není příliš vhodné ho užívat - potlačuje imunitní systém tím, že snižuje horečku (pokud není kolem 40 - pak může být nějaké antipyretikum vhodné, ale to je spíše vhodné vyhledat lékaře). Homeopaticky je možné léčit angínu jak akutně tak lze i léčit celkovou kondici tak, aby člověk nebyl k tomuto onemocnění náchylný (celostní - konstituční léčba). Při akutním onemocnění je nutné vybrat lék z více léků běžných u onemocnění angínou na základě podrobných symptomů. K tomu je potřeba buď homeopatické vyšetření nebo nalézt popis léků pro angínu v nějaké literatuře.
otázka: Dobrý den,prosím o pomoc pomůže nám homeopatika k otěhotnění?byli 2krát na ivf,já mám menses pravidelný asi neprobíhá ovu,mám sníženou dávku hormonů a manžel shoršený spermiogram,budem se léčit oba.Jak dlouho to potrvá,hormony už nechci.děkuji
2008-09-22 11:30:16
odpověď: Dobrý den, pomocí homeopatie lze navrátit hormonální rovnováhu u žen a lze i zlepšit kondici u mužů. Současně je možné doplnit homeopatickou léčbu vhodnými masážemi. Tím je možné výrazně zvýšit pravděpodobnost otěhotnění. Je nutné homeopatické vyšetření.
otázka: Dobrý den, jaké homeopatické léky byste mi doporučil. Mám 9měsíční holčičku, která večer skoro nepsí, a pokud spí, tak v 30 minutových intervalech. Děkuji Klosová
2008-09-22 11:04:18
odpověď: Dobrý den paní Klosová, bez homeopatického vyšetření nelze bohužel lék doporučit. Nespavost může mít řadu příčin a homeopatie je schopna tyto příčiny léčit. Klasická léčba může dát na všechny druhy nespavosti jeden lék - uklidňující prášek (což neléčí příčinu) ale takto homeopatie nefunguje.
otázka: Dobrý den, existuje pomoc při vrozené hydrokéle u 1,5 letého chlapce? děkuji Eva M.
2008-09-21 22:13:11
odpověď: Dobrý den Evo, hydrokéla je indikována u několika homeopatických léků a je možné jí homeopaticky léčit. Ale úspěšnost homeopatické léčby nelze zaručit, chirurgický zákrok může být nutný. Ale pokud není chirurgický zákrok nutný besprostředně, pak bych nejdříve zkusil homeopatickou léčbu. Je však nutné homeopatické vyšetření.
otázka: DOBRÝ DEN NABÍZÍ HOMEOPATIE ŘEŠENÍ NOSNÍCH POLYPŮ A CHRONICKÉ RÝMY ?JSEM ALERGIK ASTMATIK RÁDA BYCH SE VYHLA OPERACI NOSNÍCH POLYPŮ DĚKUJI ZA ODOVĚD KAČKA
2008-09-20 21:35:26
odpověď: Dobrý den Kačko, pomocí homeopatie je možné léčit nosní polypy i chronickou rýmu ale především je důležité, že pomocí homeopatie je možné léčit i alergii a astma, což by pro Vaše zdraví mohlo být důležité. Doporučuji se objednat na homeopatické vyšetření. Bez homeopatickéh vyšetření je možné řešit jen některé méně vážné akutní problémy, ale u chronických potíží je homeopatické vyšetření nutné.
otázka: Dobrý den,
prosím o radu. Manželovi (59)diagnostikovali intersticiální pneumonii (zánět plicních sklípků). Zatím se neví, zda jde o alergickou příčinu nebo infekční. Může být účinná homeopatie při léčení tohoto problému?
Děkuji za odpověď. Zuzana
2008-09-19 19:56:06
odpověď: Dobrý den Zuzano, homeopatie může být účinná ale bylo by potřeba homeopatické vyšetření. Ale samozřejmě je důležitá i diagnóza klasická a pokud by se jednalo o vážný akutní problém tak by bylo nutné, aby byl Váš manžel pod dohledem klasického lékaře.
otázka: Dobrý den našli mi v krvi červený rubín a nevím co to je..prosím o vysvětlení o co jde..děkuji..
2008-09-19 14:56:11
odpověď: Dobrý den, také nevím co to je. Nebylo to třeba bilirubín? Ale jinak bohužel nevím.
otázka: Dobrý den,
chtěla bych se zeptat na možnou léčbu chlamydie pneumoniae. Ještě jsem nenastoupila žádnou léčbu. Byla jsem ráda, že jsem svou PL přiměla udělat mi testy. Mám pozitivní Cpn. IgG - což je myslím to, že jsem se s nimi setkala a mám je v těle a neakutní fázi. Přesto mám zdravotní problémy - závrat, nervozita, mravenčení končetin. Lze toto léčit homeopatií? A pokud ano, prosím o kontakt na někoho z Ostravy. Děkuji za odpověd. Šnajdrová Lucie lucie.snajdrova@seznam.cz
2008-09-19 12:39:16
odpověď: Dobrý den, pomocí homeopatie to léčit lze ale přímo z Ostravy bohužel neznám nikoho osobně, koho bych Vám mohl doporučit. Zkuste případně seznam na homeopatie.ivories.cz ale ověřte si, jak daný homeopat pracuje (případně viz "zásady léčby" na těchto stránkách.
otázka: Dobrý den,
mám 5 ti měsíčního chlapečka.Nekojím.Má velké problémy s kakáním,nadýmáním.Pauza mezi jídly je 3-3,5 h.Dokáže někdy proplakat celý den i noc.Je někdy i velmi vzteklý.Zkoušely vše možné včetně masáží,balón,teplé obklady.Kaká velmi nepravidelně.Někdy má tuhou stolici,jindy řídkou.Papá už zeleninové kaše,ale mám pocit,že ho staví ještě více.Největší problém jsem zaznamenala 2 hodiny po jídle rsp.po mléku,které dostává.Nejprva měl hypoal.Nutrilon posléze proti kolikám a teď zkoušíme hypoal.Bebu.Momentálně zkouším homeop.chamomilla vulgaris.Nejvíce i když málo zabírají kapičky baby calm.
2008-09-19 11:38:54
odpověď: Dobrý den, přestože popisujete určité podrobnosti, pro doporučení léku by bylo nutné homeopatické vyšetření. Je uzčitá skupina léků, u kterých jsou často popsány problémy po požití mléka - může to být důležité vodítko. Chamomillu používejte opatrně. Pokud vysledujete, že pomáhá, pak je její podávání v pořádku. Ale pokud by nijak nepomáhala a vy byste jí podávala dlouhodobě, pak můžete vyvolat naopak další nepříjemné symptomy.
otázka: Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu. Přenáším již týden po termínu porodu (tj. 41 týden) a hrozí, že mi porod budou vyvolávat hormonálně. Prosím o doporučení homeopat. přípravků a jejich ředění a dávkování, které jsou schopny porod spustit. (Konstitučně jsem Lyccopodium.) Děkuji ilona
2008-09-18 14:04:24
odpověď: Dobrý den Ilono, pokud jste skutečně konstitučně Lycopodium a máte to ověřené, pak je nejvhodnější užívat Lycopodium (6ch nebo LM1) ve vodním (lihovém) ředění jednou denně. Ale současně se zbytečně nestresujte - nejméně 14 dní po termínu ještě není žádný důvod k obavám. Hlavně neužívejte hořčík a případně jednou denně lze užívat Caulophylum 9ch.
otázka: Dobrý den, mám dotaz ohledně "Syndromu neklidných nohou". Moje maminka se touto nemocí již několik let trápí, užívá kombinací několika medikamentů, které občas pomohou, ale vždy jen na určitou dobou v řádu několika hodin. Napadlo mě, že by homeopatie v této oblasti mohla přinést zlepšení. Děkuji za odpověď. Romana
2008-09-18 13:45:45
odpověď: Dobrý den Romano, homeopatická léčba může být účinná ale jako u všech chronických potíží je nutné homeopatické vyšetření a následná celostní - konstituční léčba (viz odkaz "homeopatická poradna" v levém sloupci.)
otázka: dobré ráno, už léta trpím z lupénkou, po všech maastičkách jsem to už zdala. Ale ted se mi udělala vyrážka ¨nejdříve na rukou, pak na krku a ted se mi to rozlézá všude, jako by krokodýlý kůže
2008-09-18 01:25:44
odpověď: Dobrý den, pro léčbu lupénky je na výběr z asi sta léků - pro výběr konkrétního léku by bylo nutné objednat se na homeopatické vyšetření. Homeopatie je velmi účinná při léčbě těchto problémů.
otázka: Dobrý den. Ze dne na den jsem zaznamenal bolest o oblasti řitního otvoru. Předesílám, že nejsem gay a ani s doi řitního otvoru nic nestrkám ani nezavádím. Druhý den jsem nahmatal v této olasti takovou malou "bouličku". Po pár dnech bolest přestala a boulička se přesunula jakoby za řitní otvor. Její velikost je asi jako polovina hrášku. Můžete mi prosím poradit? Děkuji Miroslav.
2008-09-17 08:17:37
odpověď: Dobrý den Miroslave, bez homeopatického vyšetření Vám toho nejsem schopen moc poradit (homeopatické vyšetření není fyziská prohlídka, je to rozhovor s pacientem) ale možná by bylo vhodné zajít na prohlídku i ke klasickému lékaři.