On-line poradna


Na vaše dotazy odpovídá Václav Hrabák, homeopat
Na homeopatické vyšetření se můžete objednat na e-mailu:
vaclav.hrabakvolny.cz nebo na tel. 603 743 049.
Podrobnější informace - viz Objednání na vyšetření
Odpovědi nenahrazují lékařskou péči

Pokud máte neodkladný dotaz, využijte e-mail,

lupa.gif hledat výraz ve stávajících dotazech:  

On-line poradna je dočasně pozastavena, ale je zde velké množství odpovědí na stávající dotazy, ve kterých můžete vyhledávat pomocí políčka s lupou. Pokud máte dotaz na který ve stávajících dotazech nenaleznete odpověď, pošlete ho na e-mailovou adresu uvedenou v kontaktech.zobrazení 2201. - 2300. z 2773 dotazů
zobrazit: předchozí dotazy - 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 - další dotazy
otázka: Dobrý den,několik měsíců mám na boku jazyka prasklinku.Někdy je to lepší že to vůbec necítím ale někdy to bolí a je to nepříjemné.Nevím zda se jazyk odírá o zuby nebo jestli tomůže způsobovat plomba amalgam.Mám ji na té straně jedinou.Děkuji za odpověď.
2008-09-16 18:44:38
odpověď: Dobrý den, obecně bych Vám doporučil objednat se na homeopatické vyšetření ale pokud zmiňujete amalgamovou plombu, tak by v tom mohla být určitá spojitost. Proto by bylo možná užitečné vyzkoušet homeopatický lék Mercurius solubilis (což je lék připravený z rtuťové soli - toxická složka amalgamu je právě rtuť). Mohla byste po několik dní užívat lék v potenci 9ch a uviděla byste, jestli lék zabírá (pokud by se dělo cokoliv neobvyklého, okamžitě lék vysaďte). Pokud by lék zabíral, pak je možné ho užívat dále do úplného vyléčení, ale přesto by bylo vhodné si nechat amalgam odstranit - pravděpodobně by Vám dále mohl způsobovat potíže. Pokud by lék nezabíral, pak je potřeba homeopatické vyšetření.
otázka: Můj osmiletý syn nemá chuť k jídlu,existuje nějaké homeopatikum na podporu,
2008-09-16 18:09:13
odpověď: Dobrý den, pro předepsání homeopatického léku by bylo nutné celkové homeopatické vyšetření - není to akutní problém ale je to problém nerovnováhy celého organismu. Ale z nehomeopatických přípravků je možné vyzkoušet nějaké přírodní potravinové doplňky, např. Alfalfa (výtažek z vojtěžky). Pokud by ale nic nepomáhalo, pak by bylo homeopatické vyšetření vhodné.
otázka: Dobrý den

Paní doktorka nám pro naši 4 letou dceru která velice často trpí na záněty středního ucha a je často nachlazená předepsala Aviare 9CH ...byli jsme již v 5 lékárnách a všude nám shodně říkají že tento preparát se již nevyrábí ...respektive nedá se objednat.
Můžete nám poradit, kde jej sehnat, případně název obdobného preparátu se stejným účinkem.


2008-09-16 10:51:34
odpověď: Dobrý den, jedná se pravděpodobně o lék Tuberculinum aviare resp. Tuberculinum avis. Je to tzv. nosoda (druh homeopatických léků připravených přímo z nějaké choroby nebo projevů choroby - při vyšším ředění jsou tyto látky již neškodné). Firma boiron, jejichž léky jsou prodejné v lékárnách v ČR nosody nevyrábí, je nutné je objednat ze zahraničí (viz homeopatie.ivories.cz záložka "seznamy" podzáložka "lékárny") Při předepisování nosod je ale nutná větší opatrnost, tyto léky by měl předepisovat zkušený homeopat.
otázka: Dobrý den syn 5let,trpí na časté hnisavé angíny.Už to mívá i po týdnu.Letos měl už 9 antibiotika.Na imunologii sme byli ale výsledky ještě nejsou.Jinak je chudokrevný a nemá imunitu.Lékařka mě řekla že mu doporučí vytrhnutí mandlí!Nejen že se mě to nelíbí ale zároven se bojím aby se mu neublížilo tímto zákrokem.Lze nějak tento problém řešit homeopatickou léčbou?Děkuji za odpověd.Eva
2008-09-16 08:07:05
odpověď: Dobrý den Evo, homeopatií lze pomoci, ale je nutná celostní - konstituční léčba, což zmaná se objednat na homeopatické vyšetření. U chronických potíží je nutné předepsat homeopatický lék na základě širokého spektra informací. Vytrhnutí mandlí sice může způsobit dočasné zlepšení ale celkově to imunitu ještě více oslabí, neboť mandle jsou orgánem lymfatického systému, jenž je hlavním systémem zodpovědným za imunitu v lidském těle. Antibiotika také působí proti imunitě, dlouhodobě také stav zhoršují. V případě nového akutního stavu je i možné nasadit místo antibiotik nějakou akutní homeopatickou léčbu ale k tomu je také vhodné alespoň krátké vyšetření.
otázka: Dobrý den! Máme patnáctiletou dceru. Je od malička zvláštní tím, že neprojevuje žádné city ke svému okolí. Nikdy neprojevila lásku ke svým rodičům ani sourozencům,netulí se, je velmi nepřístupná a tvrdá. Inklinuje k negativním věcem.Nadává sestře a vypadá to, že má raději kamarádky ve škole než svou rodinu. Okamžitě po porodu byla na tři dny odloučena od matky. Může to mít vliv na utváření její povahy? Dá se homeopatiky léčit psychika ? Z knihy Petera Chappella jsem vyčetl,že by jí odpovídal lék Anacardium. Můžeme jí ho podávat ? A když tak jak často a v jaké potenci ? Děkuji Radek B.
2008-09-15 12:50:40
odpověď: Dobrý den Radku, homeopatiky se dá léčit psychika a to většinou mnohem účiněji než např. psychoterapií. Porod a doba poporodní (ale i celé těhotenství) je velmi důležitá pro psychický vývoj dítěte. Může to mít velký vliv ale nejde říci, že by to musela být příčina. Podle toho co uvádíte mi nepřijde, že by Anacardium bylo příliš pravděpodobné ale pokud si myslíte, že popis v knize odpovídá, tak můžete zkusit podat jednu dávku potence 30ch (kterou je možné koupit volně v lékárně). Vyšší potence bych bez větších zkušeností nedoporučoval. Jiná varianta je udělat vodní (resp. lihový) roztok z potence 6ch a podávat několik kapek každý den, po řádném protřepání (viz starší dotazy - podávat např 14dní a sledovat, jestli dochází ke zlepšení). Důležité je sledovat co se děje. Pokud se po jedné dávce 30ch nebude dít nic, pak již dávku neopakujte, buď je potřeba jiný lék nebo vyšší potence (s tím bych ale na Vašem místě raději neexperimentoval). Ale při dobře vybraném léku většinou i 30ch působí, alespoň na dobu více dnů či týdnů. Pokud se nebude dít nic, nebo si reakcí nebudete jist tak pak je vhodnější osobní vyšetření v poradně.
otázka: Dobrý den,
chci se zeptat zda existují homeopatika na dnu.

Děkuji za ospověď.
Vlastimil Mácha
2008-09-15 12:36:21
odpověď: Dobrý den, dnu je možné homeopaticky léčit ale je nutné homeopatické vyšetření.
otázka: Dobrý den,chtěla bych se Vás zeptat na neustálý pískání v uších,brala jsem ginko bilobu a moc to nepomáhá,tak co na to a ještě mám 18měsíčního syna a má průsvitnou,někdy nažloutlou rýmu a začíná pokašlávat,můžete mi poradit,co je pro malé dítě vhodné.Děkuji Nováková
2008-09-14 13:15:02
odpověď: Dobrý den paní Nováková, pro problém jak Váš tak Vašeho syna je vhodné osobní vyšetření. U pískání v uších je nutný celostní - konstituční přístup, u vašeho syna může zabírat akutní lék ale i pro výběr akutního léku je nutné znát podrobné symptomy.
otázka: Dobrý den,
synovi je 2,5roku chodí denně do jeslí.Často se mu objevuje tekutá rýma (nevysmrká se-popotahuje).Lze najít mezi homeopatiky lék pro počátek vzniku tekuté rýmy?
Děkuji za radu-Patty
2008-09-14 09:10:01
odpověď: Dobrý den Patty, rýma je relativně obtížně léčitelná homeopaticky, neboť je na výběr mnohem více léků než u jiných akutních zravotních potíží. Jedním z léků, které pomáhají často u dětí s počáteční rýmou by mohla být Nux vomica, můžete zkusit dvakrát denně 9ch a uvidíte jestli zabírá nebo ne. Ale vhodnější je si nalézt nejaký podrobnější popis symptomů rýmy u tohoto léku, jestli odpovídá potížím Vašeho dítěte. (Samozřejmě njvhodnější je návštěva homeopata)
otázka: Dobrý den,
prosím o radu mám 5.měs starou dceru a dávám jí na prořezávání zoubků CHAMOMILLA VULGARIS.Mám takový dojem,že po tom trpí zácpou.Je to možné?Nebo je to z toho,že málo pije čajíček?Moc děkuji za radu.Lenka.
2008-09-14 08:53:33
odpověď: Dobrý den Lenko, Chamomilla může způsobit i zácpů, pokud je užívána příliš často. Je důležité dávkovat opatrně a pouze tehdy, pokud skutečně objektivně zabírá - po dávce léku se dítěti zlepší nálada. Pokud toto zlepšení nepozorujete, tak můžete naopak vyvolat nějaké nežádoucí symptomy a tím může být například i zácpa ale také i průjem.
otázka: Dobrý den,
našla jsem na Vašich stránkách, že i vaginismus se dá léčit homeopatikama. Píšete, že je k tomu homeopatické vyšetření. Můžete mi napsat kam bych se měla obrátit. Už ztrácím naději i chuť s tím něco dělat.
Děkuji, Klára
2008-09-13 20:40:47
odpověď: Dobrý den Kláro, můžete se obrátit například na mě (viz kontakt v odkazu homeopatická poradna) nebo na jiného homeopata, který praktikuje celostní - konstituční homeopatii.
otázka: Dobrý den, prosím Vás, chtěla jsem se zeptat, jaký je rozdíl mezi homeopatiky Cina 9 Ch a Cina 15 CH, užívaných při problému s roupem dětským a zda ty čísla jsou směrodatná při dávkování v souvislosti s kojením. Pokud ano, prosím o radu jak dávkovat. Děkuji.
2008-09-13 15:50:26
odpověď: Dobrý den, 15ch je o trochu silnější než 9ch, takže se užívá méně často, ale není v nich příliš velký rozdíl. U roupů je možné užívat například několik dní 9ch jednou až dvakrát denně, 15ch jednou denně.
otázka: dobrý den, prosím Vás, mám morbus crohn plus (zánětlivé onemocnění tenkého a tlustého střeva) a trpím dráždivým tračníkem tzn. několikrát za den průjmy, jaké homeopatika a v jakých dávkách by jste mi doporučil?děkuji
2008-09-12 20:17:13
odpověď: Dobrý den, homeopatická léčba může být učinná i u případů Crohnovy choroby, která je klasickou léčbou léčitelná jen potlačováním imunitního sytému hormonální terapií. Pro podobné vážné chronické problémy je nutné se objednat na homeopatické vyšetření. Bez toho nelze skutečně doporučit žádný lék. Při homeopatické léčbě je důležité vybrat konkrétní lék pro konkrétního člověka. U deseti lidí s Crohnovou chorobou může u každého zabírat jiný lék.
otázka: Dobrý den, mám problémy se žaludkem už 10 let, nevím si už rady a doktoři také ne..Podtoupila jsem několik vyšetření ( 3x fibroskopie, kolonoskopie, enteroklýza ), nic mi nezjistili, tak by mě zajímalo, co by mi na to mohlo pomoci..Je mi stále na zvracení, nemůžu jíst, žaludek bolí.Je to opravdu nekonečné, poraďte prosím..Děkuji Jana
2008-09-12 17:50:12
odpověď: Dobrý den Jano, pro Vaše probémy je nutné se objednat na homeopatické vyšetření v homeopatické poradně. Neboť se homeopatické léky předepisují na základě symptomů, pomáhají i v případech, kdy je z pohledu klasické medicíny diagnóza nejasná nebo žádná.
otázka: Dobrý den, chtěla bych se prosím zeptat, zda by jste mi mohl poradit nějké homeopatické léky pro mou 10-ti letou dceru, která má nějaké uzlíky na štítné žláze(prý vznikly nějakým zánětem, který způsobil špatný imunitní systém), dále pak má opakované opary na rtu. S homeopatií jsem vždy byla velice spokojena, jelikož mému tehdy 5-ti letému synovi,který měl opakovaně záněty středního ucha a uši jsme píchali co druhý týden od 1 do 5 let, snad dáse říct zachránila zdraví. Děkuji mnohokrát Monika
2008-09-12 08:30:23
odpověď: Dobrý den Moniko, homeopatika je možné předepisovat na akutní problémy a v tom případě je výběr homeopatického léku relativně jednoduchý (i když také ne vždy). Ale uzlíky na štítné žláze a častá tvorba oparů jsou chronické problémy a k doporučení léku je již nutné podrobnější homeopatická vyšetření a následná celostní - konstituční léčba. Nejvhodnější je se objednat na vyšetření v homeopatické poradně.
otázka: Dobrý den, chtěla bych se prosím zeptat. Je mi 22 let a asi před dvěma lety se mi objevily křečové žíly. Bylo to v době, kdy jsem byla v brigádní činnosti cca 12hod na nohou. Opakovaně, nepravidelně mě také asi od 15 let bolí kolena. A to nejen po námaze. Tak bych Vás chtěla poprosit, jestli by jste mi mohl poradit.Děkuji,Kateřina
2008-09-11 17:05:37
odpověď: Dobrý den Kateřino, pro doporučení homeopatické léčby by byla nutná homeopatická prohlídka a následná celostní - konstituční léčba. Ve vašem věku bych pobolívání kolen nebral na lehkou váhu, mohlo by se například jednat o zhoršenou činnost ledvin a proto by bylo vhodné s tím něco dělat co nejdříve, přinejmenším dodržovat důsledně přísun tekutin.
otázka: Dobrý den, mám dvouměsíčního syna, který je od narození neklidný, velmi špatně usíná musí se tím usínáním doslova probrečet, při buzení pláče dřív než otevře oči. Kamarádka mi poradila homeopatikum Natrum sulfuricum ch 30 v dávkování 1 kulička večer, ráno, večer. To by prý mělo pomoci - je to možné a nemůže to takhle malému miminku uškodit? Děkuji za odpověď.
2008-09-10 20:14:23
odpověď: Dobrý den, pokud je Vaše kamarádka homeopatka a doporučila Vám tento lék na základě podrobné znalosti Vašeho syna, pak by to bylo v pořádku. Pokud tento lék dostala Vaše kamarádka pro vlastního syna s podobnými problémy a lék zabíral neznamená to, že bude zabírat i u Vašeho syna. Při podobných problémech je nutné vybírat z více léků podle dalších symptomů. Jedna dělená dávka 30ch (jednorázově večer, ráno, večer) by neměla většinou způsobit problémy ale lék bych podával jen tehdy, pokud je skutečně indikován.
otázka: dobrý den začala sem užívat homeopatika a mám divné stavy,tepla,malátnosti,a tíhy na prsou mohou mi ublížit,,,děkuji Jana
2008-09-10 15:20:13
odpověď: Dobrý den Jano, homeopatické léky by neměly ublížit, pokud nejsou dlouhodobě užívány přestože vyvolávají nežádoucí symptomy. Homeopatika rozhodně nejsou neškodná. Pokud po jakémkoliv homeopatickém léku cítíte nějaké negativní pocity pak je přestaňte užívat, symptomy by měly odeznít. Pokud Vám lék doporučil homeopat, měl by Vás o tom informovat. Pokud po vysazení léku symptomy odezní ale nedojde k celkovému zlepšení oproti stavu před počátkem užívání léku, pak byl lék pravděpodobně vybrán špatně a již ho dále neopakujte.
otázka: Dobrý den,
chtěla bych poradit homeopatika.Mám již 2 rok problémy s pigmentovými skvrnami v obličeji.Děkuji Renata
2008-09-10 15:09:31
odpověď: Dobrý den Renato, pro doporučení léku by bylo potřeba podrobnější osobní homeopatické vyšetření. Je na výběr více léků a jedině lék, který celkově odpovídá Vašim potížím může účinkovat.
otázka: Dobrý den,
chtěla bych se zeptat zda by jste mi nemohl doporučit přípravekna hemeroidy, které vznikly při porodu.
Děkuji,Klára
2008-09-10 11:12:23
odpověď: Dobrý den Kláro, při hemoroidech je nutné vybírat lék na základě více symptomů. Hemoroidy se mohou často objevit právě po porodu ale vznikají u toho, kdo má k tomuto problému predispozice.
otázka: Dobrý den,
prosím, poraďte mi co ovlivňuje lék gadolinium silicatum.
Děkuji, Dita
2008-09-10 10:30:13
odpověď: Dobrý den Dito, nelze jednoduše říct, na co je nějaký lék. Jeden lék jde u někoho použít na léčbu psychických problémů a ten samý lék u někoho jiného může vyléčit ekzém. Při celostní - konstituční homeopatii se předepisuje na celkový stav člověka a jeden lék u něj potom může ovlivňovat potíže jak fyzické tak i duševní. Lék Gadolinium silicatum patří k lékům skupiny lantanoidů, jedním ze společných znaků této skupiny mohou být autoimunitní problémy. Ale působení tohoto léku je mnohem širší.
otázka: Hezky den,
mam hned dva dotazy:

Prvni se tyka 20-ti mesicniho syna, ktery si jiz od narozeni neustale cuca palec (dudlik odmital). Nekdy na nem ma i nehezkou vyrazku. Kdyz mel asi rok vyzkouseli jsme peprovy lak na nehty (proti okusovani, cucani), jak nam nekdo poradil. Nepomohlo. Nyni mi jedna maminka, jejiz dcera mela tentyz problem, poradila Calcarea Carbonica - pry asi po trech tydnech dceru ani nenapadlo palec do pusy strcit. Je to mozne, doporucil byste mi tato homeopatika?! Hledala jsem na Internetu, na co vsechno se tento lek uziva, ale toto tam neni.

Druhy dotaz me napadl kdyz jsem zde procitala dotazy ostatnich. Mam po trhani osmicky ochrnuty jazyk (levou polovinu), je to jiz asi 8 let. Zkousela jsem tehdy vsechno mozne - elektrolecbu, akupunkturu celkovou i lokalni v obliceji, ... Pak jsem to vzdala, zit se s tim da, videt to neni, ale je to velmi neprijemne. PORAD (nekdy mene, nekdy vice) citim brneni na jazyku. Jazyk neni citlivy, muzu se kousnout a nic necitim. Myslite, ze by stalo za to vyzkouset nejaka homeopatika?! Pokud ano, jake?!

Dekuji predem za odpoved.
Lenka

mailto://lenka.kundratova@seznam.cz
2008-09-09 21:58:43
odpověď: Dobrý den Lenko, jen na základě toho, že si někdo cucá palec nejde doporučit nějaký lék. Ale Calcarea carbonica je jeden z možných léků, jsou to děti, které potřebují trochu více ochrany a podpory než jiné, mohou být také stydlivější a jedním z projevů může být i cucání palce. Ale to může být i u jiných léků a z jiných příčin. Je důležité si třeba najít někde na internetu nebo v nějaké knížce podrobný popis léku Calc-c - pokud by seděl celkový obraz pak je možné tento lék zkusit.
Ad jazyk - k tomu by bylo nutné znát více informací. Je možné, že by homeopatická léčba zabrala ale bylo by nutné podrobnější vyšetřní. Paralýza jazyka je popsána asi u osumdesáti léků - je nutné vybrat ten, který by odpovídal Vašemu problému. Také je jedna z možností, že je to následek anestezie - pokud jste při zákroku dostala injekci.

otázka: Prijemny dobry den,

chtela bych se Vas zeptat jak ahomeopatika by mi pomohla na nevolnost,pocity na zvraceni a take mne poboliva bricho.Divne mi v nem sem tam "zakruci" a nemam ani chut k jidlu a nebo i kdybych chtela, tak nemohu,jsem proste plna a nemohu snist porce jako drive. Pani lecitelka mi doporucila b komplex.

Dekuji Vam za pripadnou odpoved.

Preji krasny a pohodovy cas.
Very
2008-09-09 19:33:48
odpověď: Dobrý den Very, pro Vaše problémy by bylo potřebné osobní homeopatické vyšetření. Je nutné nalézt příčinu Vašich potíží, jinak homeopatická léčba nebude účinná. Příčin může být velmi mnoho, od hormonální nerovnováhy, žaludečních vředů po disfunkci žlučníku.
otázka: dobrý den, ráda bych se zeptala na molusky u dětí, starší syn je měl a dostal cinnabaris 9ch a thuja occidentalis 9ch, bral je večer obě po 5 kuličkách, molusky zmizely. Nyní je má mladší syn 4 roky, ale mezi tím jsem se dočetla, že by se neměly brát dvoje homeopatika najednou, údajně cinnabaris 5 kuliček denně a thuja 10 kuliček týdně, nyní se mu začají rozlézat a chtěla bych vědět zda mohu dávat obě každý den po pěti nebo jinou kombinaci. Děkuji Petra T.
2008-09-09 19:21:23
odpověď: Dobrý den Petro, pokud funguje užívání dvou léků současně, je to většinou tím, že působí jen jeden lék a ten druhý nedělá nic nebo působí proti prvnímu léku. Je to trochu takové zjednodušení, kdy homeopat neví co dát, tak dá dvě věci najednou a něco z toho působí. Ale pokud na někoho kombinace léků působí pozitivně, tak v tom není příliš velký problém to užívat dál. Pokud to na jednoho syna působilo pozitivně pak bych to zkusil i u druhého a uvidíte. V jedné rodině mohou zbírat podobné léky. Je však lepší vysledovat, který z obou léků je ten, který působí. Jiným užitečným lékem na molusky je Silicea (viz starší dotazy).
otázka: Dobrý den, prosila bych o radu, která homeopatika by pomohli na opary. Dělají se nejen na ústech ale i v nose a na nose. Pravidelně každý měsím se objeví na rtech a občas v nose a na něm. Díky
2008-09-09 14:21:22
odpověď: Dobrý den, pro doporučení léku je potřeba více informací, nejlépe osobní vyšetření. Na opary je hodně léků a je nutné z nich vybrat konkrétní lék. Pokud do okénka na vyhledávání (vedle ikony s lupou) napíšete slovo "opar", naleznete starší dotazy i s uvedenými některými léky a dalšími podrobnostmi.
otázka: Dobrý den chtěla bych se zeptat co dát hyperaktivnímu dítěti z homeopatik.Bylo mi doporučeno arsenicum iodatum 9 ch.Ale nevím jak dávkovat,děkuji
2008-09-09 11:22:13
odpověď: Dobrý den, hyperaktivita u dětí je chronický problém a tam je velmi důležité homeopatické vyšetření. Pokud Vám někdo doporučil lék ale neřekl jak ho dávkovat, tak to pravděpodobně není homeopat. Někdo může pro konkrétní hyperaktivní dítě dostat lék například Arsenicum iodatum, které bude výborně fungovat a může pak mít dojem, že tento lék může doporučit i jinému dítěti s hyperaktivitou. Takto však homeopatická léčba nefunguje. Pro léčbu hyperaktivity je na výběr mnoho léků a vždy je nutné vybrat konkrétní lék pro dané dítě na "typ" jeho hyperaktivity. Bez osobního vyšetření nelze nic konkrétního bohužel doporučit.
otázka: Dobrý den , mám dotaz ohledně podpory tvorby mateřského mléka,mám 10tt mmiminko,kromě častého přikládání,čajů pro kojící matky apod jsem nasadila velmi doporučované Ricinus Communis 5CH, doporučené dávkování je 2x5g ale četla jsem na internetu že lepší je např.4x 1-2g prostě častější užívání v menších dávkách maximálně těch 10g denně v souhrnu.Což mi vyhovuje.Dočetla jsem se ale že to nelze užívat dlouhodobě, což prý se nemájí žádná homeopatika protože pak mají opačný efekt. Je tedy možné užívat třeba 5dní potom týden ne a pak zase 5dní atd . Při dlouhodobém užívání by se tedy mohla laktace zastavit? Díky za odpověď. Mějte se hezky Simona
2008-09-09 10:18:25
odpověď: Dobrý den Simono, nevím co znamená zkratka g - je to počet kuliček? Pokud užijete 5 kuliček má to stejný efekt jako když použijete kuličky 2 (viz předchozí dotaz) - v homeopatii to je trochu jinak než u normálních léků. Užívání vždy přizpůsobte vlastní potřebě. Pokud se dobře rozkojíte, potom zkuste brát léky méně často případně postupně vysadit a laktace možná zůstane stejná. Pokud by ale po snižování dávek laktace ubývala, pak dávkujte tak jak předtím. Pokud budete mít odzkoušené, že to na vás působí takto pozitivně a budete lék potřebovat, pak není problém užívat dlouhodobě. Při dlouhodobém užívání jakéhokoliv léku je ale vhodné si připravit vodný nebo lihový roztok (viz starší dotazy). Pokud žena užívá lék dál, přestože ho již nepotřebuje a po vysazení léku by kojila sama bez problémů - tam může další užívání léku laktaci naopak zastavovat. Homeopatický lék je něco jako stimulace - pokud organizmus stimulaci potřebuje, pak je to v pořádku, pokud organizmu stačila stimulace jen na začátku a dál už jí nepotřebuje, pak může další stimulace působit proti funkci organismu. Střídavé užívání léku tak jak navrhujete (5 dní/týden) nemá žádný pozitivní smysl.
otázka: Dobry den,mam dcerku rok a pul starou a ma molusky,cetl jsem tady vase rady o leku silicia terra,tak jsem sel do lekarny a koupil jen siliciu 9ch je mezi tim nejaky rozdil?je to v takove male modre tube.A chtel jsem se jeste zeptat jestli to muze kdyz ji je teprve rok a pul a co pak az doberem tubu.Lekarnice nam doporucila davkovani:5kulicek rano,5vecer neni to moc na tak male dite?dekuji moc za odpovedi Lukas Havirov
2008-09-08 17:55:53
odpověď: Dobrý den Lukáši, léky, které uvádíte, jsou totožné. Číslo před ch uvádí potenci, tedy vpodstatě sílu léku. Mezi potencemi 5 a 9 není velký rozdíl, 9 je o trochu silnější než 5ch. Na molusky je možné potenci 9ch užívat jednou až dvakrát denně, podle potřeby můžete dávkování přizpůsobit. Firma Boiron doporučuje užívat 5 kuliček, stačí ale užívat i jednu nebo dvě kuličky se stejným efektem - tuba Vám vydrží déle. Pokud se molusky nezlepší ani po 14 dnech, tak potom je spíše vhodnější nalézt jiný lék, který by působil lépe.
otázka: Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda homeopatika vykazují nějaké nežádoucí účinky? Konkrétně se mi jedná o homeopatika Hepar Sulfuris 5 a Mercurius Solubilis 15, dále by mě zajímalo, k léčbě čeho se zmíněné léky užívají. Děkuji za Vaši odpověď, Adéla
2008-09-07 23:01:27
odpověď: Dobrý den Adélo, homeopatika nemají vedlejší účinky tak jako klasické léky, mohou ale vyvolat symptomy (a to jak fyzické tak i duševní), kterými do té doby člověk netrpěl, nebo mohou i zhoršit problémy, kterými člověk již v minulosti trpěl. Vyvolání symptomů po vysazení léku většinou brzy odezní a nepředstavují zdravotní rizika. U potencí které uvádíte (5 resp 15) není riziko vyvolání symptomů velké. Každý homeopatický lék má velmi širokou paletu toho jak působí jak na fyzické úrovni tak i na duševní stav, takže nelze jednoduše říci na co léky jsou. Oba uvedené léky ale mají velký vztah k zánětlivým a hnisavým procesům, každý ale jinak. Proto není vhodné užívat tyto léky současně, je vhodnější vybrat ten, který více odpovídá daným problémům.
otázka: Dobrý deň, chcela by som sa spýtať čo by ste mi odporúčili na nádchu, ktorou trpím celoročne. Nie je infekčného pôvodu, ani nemám žiadnu alergiu. Nos nemám upchatý, iba mi "tečie z nosa". Prosím vás o radu, pretože klasická medicína mi nevie pomôcť.
Ďakujem Jana
2008-09-05 20:02:27
odpověď: Dobrý deň Jana, u takovýchto chronických problémů je potřeba celostní - konstituční homeopatická léčba a k tomu je nutné osobní homeopatické vyšetření.
otázka: Dobrý den, ráda bych poprosila o radu. Syn-7 let má neustále bradavice na rukou, které mu nemizí. Úspěšně se nám podařilo zlikvidovat laserem "matku", ale vzápětí se mu objevily další. Prosím o radu, jak je úspěšně zlikvidovat.
Děkuji, Hanka
2008-09-05 09:25:05
odpověď: Dobrý den Hanko, bradavice jsou projevem nějaké hlubší nerovnováhy. Mechanické odstraňování nebo vypalování neřeší příčinu a je velmi časté, že se bradavice objevují další. Dokonce je lepší, když se bradavice tímto způsobem nedaří "zlikvidovat", protože úspěšnou likvidací se mohou způsobit vážnější zdravotní problémy. Nejčastějším lékem na bradavice bývá lék Thuja occidentalis ale není lékem jediným. Vhodnější je návštěva hmeopatické poradny a výběr léku vhodného přímo pro Vašeho syna.
otázka: Dobrý den, přibližně 16 let trpím na silné bolesti levé strany hlavy, které trvají od 1 do 3 dnů, nyní se mi na levé straně také zúžila oční štěrbina a oko stále slzí, často mívám pod očima otoky.
Také mám poslední rok stále oteklé kotníky, nyní mi byly zjištěny eroze na jícnu, a kýla mezi jícnem a žaludkem. Jsem také stále dost unavená. Mohly by mi pomoci homeopatika? Je mi 38 let. Moc děkuji. Zdenka
2008-09-04 20:56:40
odpověď: Dobrý den Zdenko, homeopatická léčba by Vám mohla pomoct ale je nutné homeopatické vyšetření - Vaše problémy jsou chronické a bez vyšetření nelze doporučit konkrétní léčbu.
otázka: dobrý den, mám 9 mesíčního syna, kterému se začínají prořezávat zoubky, přes den je v pohodě, ale v noci se budí je i dvě hodiny vzhůru s pláčem, jiné problémy nemá, mám homeopatikum chamomilla vulgaris 5ch, mohu jej použít a jak správně dávkovat. Děkuji
2008-09-04 20:34:42
odpověď: Dobrý den, můžete tento lék vyzkoušet a uvidíte, jestli bude zabírat - můžete ho podat když dítě začne v noci brečet - můžete mu podat dvě kuličky a nebo můžete rozředit dvě kuličky ve sklenici vody (cca 1 dl) a podávat po lžičkách. Pokud zabírat bude, pak dávkování upravte podle potřeby. Pokud lék zabírat nebude, pak je pravděpodobně potřeba lék jiný. Více o tomto léku najdete ve starších dotazech.
otázka: Přeji příjemný den. Prosím o radu jak užívat hom. lék Lycopodium clavatum 9ch. Lék je určen pro 6ti týdenního kojence, který trpí na nadýmání a užívá kapičky Sab simplex. Tyto však nestačí. Jsou vyzkoušeny i kapičky Baby calm a ty už vůbec nepomohly. V současné době miminko má vytlačenou pupeční kýlu, na kterou je přikládán pás, který tuto kýlu stlačuje zpět. Prosím o radu, jak výše uvedený hom. lék užívat. Kolik kuliček a jak často. Ještě chci uvést, že miminko je samozřejmě pod dohledem lékaře, ale ten říká, že nic dalšího na tyto problémy není. Děkuji za odpověď, Vlaďka
2008-09-04 19:40:36
odpověď: Dobrý den Vlaďko, pokud Vám někdo na základě dalších podrobností doporučil tento lék, pak ho můžete zkusit užívat sama, např. dvakrát denně dvě kuličky. U takto malých dětí, pokud jsou kojené, je vhodné, když lék užívají prostřednictvím mateřského mléka. Sledujte ale jakékoliv změny a při čemkoliv neobvyklém lék přestaňte užívat. Lék Lycopodium může být indikován ale je možné, že bude potřeba lék jiný.
otázka: Dobrý den. Užívám asi 14 dní lék phosphorus pro strach v noci před zloději,který je až panický.Strach mám,když jsem doma sama. Lék zatím nezabral. Myslíte, že homeopatika dokáží léčit každého?
2008-09-04 18:36:55
odpověď: Dobrý den, nemyslím, že homeopatika mohou vyléčit úplně každého ale problém je spíše v tom, jestli lék Phosphorus je pro Vás skutečně tím pravým lékem. Lék phosphorus může mít hodně strachů, ale strach před zloději není pro něj zrovna typickým. Je možné, že potřebujete jiný lék.
otázka: Dobrý den. Prosím o radu jaké dávkování bych měla mít při užívání léku (tablety) Traumeel. V lékárně ho doporučili synovi na mé poranění. Jsem po operaci tříštivé zlomeniny bérce. Děkuji Naďa
2008-09-04 14:32:35
odpověď: Dobrý den Naďo, při užívání Traumeelu se řiďte příbalovým letákem. Tento lék je složený homeopatický přípravek, který klasičtí homeopaté nepoužívají i když tím neříkám, že by nemohly pomáhat. Někdy jsou s těmito léky lidé spokojení a pak není problém je užívat. O složených preparátech tady toho bylo již řečeno více, podívejte se případně na starší dotazy.
otázka: Dobrý den,chtěla bych doporučit homeopatický vyzkoušený lék na potíže při menopauze,hlavně pocení.děkuji
2008-09-04 14:07:18
odpověď: Dobrý den, při menopauze mohou být indikovány různé léky a z nich je nutné vybrat na základě podrobných symptomů. Pocení je jen jeden z nich. Všechny léky jsou dobře vyzkoušené ale každý lék funguje u někoho jiného. Nejvhodnější je se objednat na homeopatické vyšetření.
otázka: Dobrý den pane inženýre. Již několik let se zajímám o homeopatii - jakož-to laik a velmi Vás prosím o Váš názor u homeopatického léku - Calcarea fluorica - regeneruje vazy, odstraňuje srůsty, zpevňuje uvolněné vazy. Působí na hladk. svalovinu - děl. moč měchýře ALE !!?? - jak jsem se dočetla upravuje i usazení kloubů spolu s vazivovým aparátem a i USAZENÍ ZUBU a kazivost zubů - můžete mi osvětlit jak tomu mám rozumět právě ohledně těch zubů ? Např. u dítěte - když má mírně! "pokřivené" zuby by cíleně mohla pomoci v usazení- srovnání zubů ? Děkuji za odpověď a přeji příjemný den. Helena Jankovcová .Případně je možné odpovědět na Levtex@seznam.cz
2008-09-04 11:32:27
odpověď: Dobrý den Heleno, pokud dítě potřebuje konstitučně Calcareu fluoricu a pokud mu zuby teprve dorůstají tak by se mu růst zubů mohl srovnat. Pokud má již chrup hotový, tak si nedokážu úplně představit, že by se zuby zcela narovnaly. Takže u patnáctiletého dítěte bych neočekával zázraky, u pětiletého nebo osmiletého dítěte by mohlo dojít k jistým zlepšením. Ale je to skutečně v tom případě, že dítě bude tento lék potřebovat. Jen to, že má někdo křivé zuby není indikace pro calc-phos, mohou to být i jiné léky.
otázka: Dobrý den, od dubna nám již počtvrté angínu, nikdy jsem netrpěla na opakové angíny ani na jiné nemoci. Mám roční holčičku a stále kojím, chtěla bych se zeptat, zda je možné použít nějaký homeopatický lék, který by mi pomohl na ty angíny nebo povzbudil nějak imunitu, aby se neopakovaly. Nechci stále brát atb kvůli malé. Moc děkuji za odpověď.
2008-09-04 07:27:22
odpověď: Dobrý den, pomocí homeopatie lze pomoci jak alkutně při angíně, tak i celkově podpořit imunitu tak, aby člověk nebyl náchylný k podobným onemocněním. Akutně se vybírá lék na základě konkrétních symptomů, není jeden univerzální lék na všechny angíny. Vybrat akutní lék může pomoci homeopat, nebo si lze najít lék i pomocí nějaké knihy nebo homeopatické příručky. Dlouhodobě lze pak celkově posílit imunitu ale i celkový duševně-tělesný stav celostní - konstituční homeopatickou léčbou.
otázka: Dobrý den,prosím Vás, chtěla bych se zeptat, jestli při užívání folliculina mohou nastat alergické reakce.Děkuji
2008-09-03 13:16:19
odpověď: Dobrý den, při užívání homeopatik (pokud to nejsou velmi nízké potence, např 3D) nemohou nastat alergické reakce v pravém slova smyslu - tak jak je definuje medicína. Současně však homeopatika nejsou nijak neškodná, tak jak se o nich často mluví. Pokud je někdo výrazně alergický na mnoho alergenů, může být přecitlivělý na jakékoliv jiné podněty, kterými mohou být i homeopatika. Proto mohou být reakce na homeopatika i velmi bouřlivá. Současně může být také někdo alergický na laktózu (mléčný cukr) což je báze homeopatických léků. Někdo může být k homeopatikám velmi vnímavý a s tímto zřetelem musí být volena správná potence léku.
otázka: Přeji vám krásný den. ráda bych se na vás obrátila s prosbou o radu. chtěla bych vědět, jestli neexistuje nějaké homeo lék na zlepšení stavu sliznice. Již 2roky trpím na chronickou anální rupturu, ale většina lékařů mě od operace zrazuje pro možné zhoršení stavu. A tak jsem dumala, jestli neexistuje něco, co by mohlo onu rupturu nějak lépe (přírodně) zacelit nebo alespoň trošku pomoci. Díky. Petra
2008-09-02 14:14:34
odpověď: Dobrý den Petro, při léčbě chronických problémů je nutné homeopatické vyšetření a celostní - konstituční léčba. Příčin může být více - např. trvalá zácpa ve spojení s nízkou elasticitou pokožky a sliznic. Podpůrně lze použít např. Calendulu a to i ve formě masti pro podporu hojení, ale to nevyřeší problém zcela a trvale. Byla by vhodná celostní léčba.
otázka: Dobrý den, trpím roupem dětským a dozvěděla jsem se, že pomáhá homeopatikum Cina. Chtěla bych se zeptat, jak ho užívat a zda ho mohu užívat při kojení. Děkuji
2008-09-02 11:28:06
odpověď: Dobrý den, lék můžete užívat i při kojení ale sledujte, zda-li se neděje cokoliv neobvyklého a to i v chování dítěte. Pokud by začlo být třeba podrážděné nebo vzteklé, může to být způsobeno lékem a v tom případě ho přestaňte užívat. Cina je častým lékem na roupy ale není jediný - lék je dobré vybírat na základě dalších symptomů. Můžete ho ale zkusit - buď bude zabírat nebo ne - v tom případě je nutné vybrat lék jiný. Můžete zkusit užívat jednou denně několik kuliček 9ch po dobu několika dnů (až 14 dnů) a uvidíte, jestli bude lék zabírat.
otázka: Dobrý den Pane doktore,ráda bych,zda-li byjste mi poradil,synovi bude rok ve 3 měsících mi začal plakat asi do týdne mi zblednul myslela jsem ,že jsem ho zmačkla jak jsem ho nesla jeli jsme hned do nemocnice,ale nezjistili nic do půl hodiny byl syn normální hraví ,jako každý den.Začali jsme užívat Sab na prdíky on na ně trpí od narození.V 8 měsících mi Paní doktorka řekla,že mu to už nemusím dávat že je velký,jí vše a tak jsem to visadila jen fenykloví čaj dávám každý den.Minulí týden ve čtvrtek ho to chytlo odpoledne zničeho nic začal strašně plakat,kroutil se začal mi blednout byl ospalí opocený,to se neustále opakovalo než jsme dojeli do nemocnice,tam udělali UZbříška nic nenašli zústali jsme na pozorování při příjmu ještě plakal pak na hodinku usnul a pak byl úplně v pohodě.Udělali nám všechna višetření,náběry vítěry,prostě na všechno nic nenašli,moč ledviny prostě vše v pořádku.Já ho pořád hlídám nevím z čeho se to stalo starší syn prodělal ve 3letech koliku střev byl operován a já mám tak strach prosím můžete mi poradit??děkuji moc lenka.vasak@seznam.cz jsem už z toho zoufalá děkuji moc za odpověd
2008-09-02 10:32:57
odpověď: Dobrý den Lenko, podle toho co uvádíte mě nenapadá nic na co by bylo nutné se zaměřit. Pomocí homeopatie je možné celkově optimalizovat zažívání a předcházet případným kolikovým bolestem ale bez vyšetření nelze doporučit nic konkrétního.
otázka: Pane doktore, mám opakované záněty pochvy streptokok řady B agalaciae. Několikrát jsem měla antibiotika, vždy s krátkodobým účinkem, bylinky - lichořeřišnice, lapacho čaj, uňo de gate čaj, čistící čaj, laktobacily. Nyní tinktura z česneku, vše bez většího účinku. Jsem úplně bezradná, dělám reiki, shamballu 1024, k léčení mi pomáhají andělé vše málo platné. Poradíte mi? Jana.monika@seznam.cz
2008-09-02 08:38:48
odpověď: Dobrý den, pro léčbu takovýchto dlouhotrvajících problémů je nutné homeopatické vyšetření (není to vyšetření fyzické jako u gynekologa. Je to zjištění symptomů pomocí rozhovoru) a je možno je úspěšně léčit. Tyto vleklé záněty jsou velmi časté, mnohem častější než se všeobecně ví. Může to mít více příčin. Antibiotika to většinou spíše zhoršují. Z běžných prostředků je nějlepší se snažit obnovit bakteriální rovnováhu pomocí laktobacilů nebo živých jogurtů a omezit používání kosmetických přípravků ve stydké oblasti včetně mýdla. Ale pokud to nepomáhá, tak potom bych zvolil homeopatickou léčbu.
otázka: Dobrý den,je mi 36let a mám diagnostikovánu cystu na levém vaječníku.Mám ji tam asi 3 měsíc beze změn a protože má drobný výrůstek dovnitř chtějí mi ji odstranit laparoskopicky. Je bez vyrazného prokrvení a s čirým obsahem. Nemám žádné potíže a ani podle lékaře není hmatná(40mm). Můžete mi poradit nějaké homeopatikum? Renata
2008-08-31 15:39:05
odpověď: Dobrý den Renato, pro doporučení léku je vhodné homeopatické vyšetření. Přestože uvádíte, že nemáte žádné problémy, z nějakého důvodu Vám cystu na vaječníku diagnostikovali takže k tomu asi nějaký důvod byl, což je pro výběr léku důležité spolu s dalšímy souvisejícímy symptomy. Často bývá např. na iternetu na cysty doporučován lék Apis melifica, který může být relativně často indikován ale ne vždy.
otázka: dobrý den, chtel sem se zeptat je mi 23 a od 1. roku mam chronický atopický exem,doktori neví na co jsem alergický nebo z čeho se mi ta vyražka dělá co s tím abych se toho zbavil anebo abych to alespoň zklidnil děkuji Michl
2008-08-29 18:55:23
odpověď: Dobrý den pane Michle, chronický atopický ekzém je možné úspěšně trvale vyléčit pomocí homeopatické léčby. Je však nutné osobní homeopatické vyšetření a následná celostní homeopatická léčba.
otázka: Dobrý den,máme doma 8.leté dítě a objevilo se ji vityligo. Co se z tím dá dělat děkuji moc Hrubá
2008-08-29 18:51:07
odpověď: Dobrý den paní Hrubá, některé změny na kůži při vitiligu nemusí být vratné. Vitiligo jako symptom je popsáno u několika léků. Celostní - konstituční léčba by měla celkově podpořit organismus tak, aby se zabránilo objevování dalších skvrn, případně zvětšování stávajících. Jedna z možných příčin vitiliga je autoimunitní problém - při zdravotních problémech způsobených autoimunitou může být homeopatická léčba účinná.
otázka: Dobry den,
chtela bych se zeptat,zrejme nas nasi znami nakazili rotaviry, maji prujem a silne zvraci, my jeste tyto projevy nemame, me je jen divne od zaludku, ale mam obavy o sveho 4 leteho syna, vim ze krome diety na to normalni lek neni, ale co homeopatika?Nemohl by jste nam prosim neco poradit.
Dekuji moc Zdrazilova
2008-08-29 16:19:51
odpověď: Dobrý den paní Zdražilová, homeopatika je vždy nutné vybírat podle přítomných symptomů. Při zvracení při nákaze rotavirem je možné použít některý z cca dvaceti léků ale je nutné vybrat ten, který bude odpovídat aktuálním symptomům. Nejpravděpodobnější je vybírat z léků Antimonium crudum, Arsenicum album, Bryonia, Cadmium sulphuricum, Cuprum arsenicosum, Phosphoricum nebo Veratrum album. Buď si můžete nalézt podrobnosti o těchto lécích a vybrat některý z nich, nebo lze lék vybrat na základě osobního vyšetření.
otázka: Dobrý den,
ráda bych se zeptala zda existují nějaké homeopatické přípravky na zácpu dětí event. upravení stolice? Mám 15ti měsiční dceru, asi od 8-9 měsíce trpí zácpou, projevuje se to tak, že má stoličku tak 1x za 3-4dny, 1x dokonce až 7 den (dřívě měla stoličku pravidelně i několikrát denně). Do konce 7 měsíce jsem plně kojila, nyní stále kojím 1x přes den a tak 1-2x v noci. Druhý měsíc po poradě s dětskou doktorkou podávám dceři probiotické kapky 5kap denně, ale zdá se mi, že to nijak nefunguje (v tomto období měla stoličku po 7 dnech a občas u stoličky hodně pláče).
Nevím zda na to může mít vliv, i to, že jsem s dcerou chodila pravidelně do 9 měsíce cvičit na cvičení pro děti, ale žádné speciální cvičení to nebylo. Nyní chodíme plavat, už chodí a pohybu má hodně.
Předem děkuji za radu.
S pozdravem,
Sylva
2008-08-29 15:58:34
odpověď: Dobrý den Sylvo, při zácpě lze použít řadu léků a každý z nich má trochu jinou indikaci. Někdy může být problém přílišné suchosti stolice, někdy ochablost svalstva a neúspěšné vytlačování, někdy může být tento problém emociální, kdy dítě podvědomě stolici zadržuje z nějakého důvodu a přitom má stolice normální konzistenci. Někdy se tento problém může objevit s nějakou novou situací v rodině, například očekávání nového přírůstku v rodině. Proto je nutné vybrat správný lék který bude odpovídat příčině zácpy u vaší dcery. Pokud podáte nesprávný lék, tak se většinou nebude dít nic, nebo bude zabírat jen chvilku a pak se vše vrátí. Proto je vhodné homeopatické vyšetření, nebo si zjistit popis podrobnějších symptomů u léků častých u zácpy, zda-li neodpovídají symptomům Vaší dcery. Nejčastěji to mohou být léky Calcarea carbonica, Lycopodium, Nux vomica, Opium, Silicea terra ale může být potřeba i lék jiný.
otázka: Dobrý den,
prosím existují homeopatické přípravky pomáhající při epilepsii? Syn (necelé tří roky) má DMO, epilepsii. Zatím byl léčen klasickou medicínou zahrnující antiepileptika Rivotril a Phaenemaletten. Jaká homeopatika by mu mohla pomoci a v jakém dávkování.
Děkuji.
Lenka Blažková
2008-08-29 14:14:10
odpověď: Dobrý den paní Blažková, homeopatie by mohla pomoci i když nelze zaručit vyléčení. Při léčbě takovýchto problémů je nutné homeopatické vyšetření.
otázka: Dobrý den,chtěla sem se zeptat,zda můžu podat 7 měsíčnímu miminku Homeovox.Asi 4 dny jí trápí chrapot,má afty v pusince,dávám jí gencia.violet.Děkuji za odpověd.
2008-08-29 12:52:50
odpověď: Dobrý den, u složených homeopatických preparátů se řiďte příbalovým letákem. Klasičtí homeopaté tyto přípravky nepoužívají, neboť jejich účinnost není příliš spolehlivá, ale někdy mohou být užitečné. Pokud by lék nezabíral a problémy přetrvávaly pak je vhodnější osobní návštěva homeopata a vyšetření.
otázka: PEMPHIGUS - autoimunitní onemocnění,puchýřky na trupu,odřeniny kůže.Údajně porucha imunitního systému,ale tak,že imunitní systém pracuje mnohonásobně více než by měl a zvyšuje tak ochranu orgánů.Může homeopatie pomoci?
2008-08-28 21:16:04
odpověď: Dobrý den, homeopatie je účinná i u autoimunitních chorob, jejichž klasická léčba spočívá zejména v podávání hormonů. K léčbě takovýchto chronických potíží je nutné osobní homeopatické vyšetření a následná celostní - konstituční léčba.
otázka: Dobrý den, mému tříletému synovi byla na konci února diagnostikována Perthesova choroba. Syn je bez bolestí a bez omezení pohybu, ale hlavice kyčeního kloubu je stále ve stádiu rozpadu. Chtěla bych se zeptat, zda by mu pomohla nějaká homeopatická léčba.
2008-08-28 20:55:35
odpověď: Dobrý den, pomocí homeopatie je možné pomoci i při těchto potížích. Léčba není jednoduchá, je nutné zvolit zkušeného homeopata.
otázka: Hezký den.
Vnukovi bylo 18 let,nyní se mu docela dost objevila lupenka.Je šance pomocí homeopatik se jí zbavit nebo aspoň zmírnit?Díky za radu.Drahuš
E-mail: drahamik@seznam.cz
2008-08-28 01:28:49
odpověď: Dobrý den, lupénku je možné léčit (a trvale se jí zbavit) pomocí homeopatie ale je k tomu potřeba individuální léčba - homeopatické vyšetření. Kožní potíže jsou většinou příznakem nějakého hlubšího problému a ten je nutné indikovat a léčit
otázka: Dobrý den,mám diagnostikovánu parodontozu s výrazným úbytkem kosti.Čeká mě operace, která se však stále odkládá vzhledem k měsíce trvajícímu zánětu postižených zubů. Bral jsem i antibiotika ale bez úspěchu, z dásní stále vytéká hnis i přes důkladné odstranění zubního kamene a intenzivní zubní hygienu, výplachy apod. Slyšel jsem o přípravku SILICEA 9CH, je v tomto případě pro mě vhodný a to jak z hlediska zánětu, tak třeba z hlediska posílení závěsného aparátu zubů? Děkuji za odpověď, Jarda.
2008-08-27 12:51:08
odpověď: Dobrý den Jardo, lék Silicea má velký vztak k zubům a dásním a k dlouhotrvajícím zánětlivým procesům a je možné, že by mohl být indikován, avšak může být potřeba i jiný lék. Bylo by potřeba znát více informací, případně vyšetření. Většinou není velký problém zkusit užívat lék o takto nízké potenci ale při těchto problémech bych byl velmi opatný. Zánetlivé procesy by se mohly i výrazně zhoršit což u zubů může být velmi nepříjemné. Doporučil bych buď vyšetření a nebo bych si vyhledal popis podrobných symptomů tohoto léku týkající se zubů a bral bych lék pouze pokud symptomy budou odpovídat. Případně zkusit lék opatrně brát (max. jednou denně) ale při jakémkoliv náznaku zhoršení okamžitě vysadit. Pokud by lék pomáhal tak potom samozejmě není problém ho užívat dál, případně přizpůsobit dávkování dle potřeby.
otázka: Dobrý den,mám nedostatek železa v krvi a nechci užívat nešetrných léčiv.Ráda bych čistě něco z přírody,potravinových doplňků či jiných možností.O homeopatika mám zájem,ačkoliv nemám s nimi zkušenosti.Prosím o radu,děkuji Kristýna.
2008-08-26 21:52:51
odpověď: Dobrý den Kristýno, pokud máte celkově nějaké zdravotní problémy pak je vždy vhodnější osobní návštěva a celkové homeopatické vyšetření. Nedostatek železa může být jen projevem nějaké celkové nerovnováhy a kdyby se podařilo najít vhodný lék, pak by se vyrovnala i hladina železa v krvi. Pokud člověk jí zdravě a v jeho jídelníčku je dostatek zeleniny, pak má potravinový příjem železa dostatečný. Pouze ho umí špatně zpracovávat a špatně s ním hospodařit. Užíváním umělých tablet s železem se sice hladina železa v krvi zvýší a člověk se i může částešně zbavit únavy ale negativní efekt je ten, že zvýšený přísun železa v nepřirozené formě je pro tělo toxické a přetěžuje játra. Proto je dobře, že se tyto přípravky snažíte neužívat. Často je však dostatečné tento "metabolizmus železa" upravit užíváním léku Ferrum phosphoricum - 1 krát denně 2 kuličky potence 5ch. Během týdne by mohl být patrný efekt. Pokud by se dělo cokoliv neobvyklého pak lék vysaďte. Pokud by se stav zlepšoval tak zvětšujte intervaly, případně zkuste vysadit a potom si upravte dávkování podle potřeby. Neužívejte však déle než měsíc - pokud by po vysazení po měsíci se Váš stav opět zhoršil, pak by bylo vhodné osobní homeopatické vyšetření a případná volba jiného léku a nebo změna potence.
otázka: Dobrý den, prosím je nějaký homeopatický lék, který by alespoň zmírnil psoriásu.Kromě kožních,dost bolestivých potíží, mám i psoriatickou artritidu.Děkuji za odpověď, Krausová
2008-08-26 18:31:18
odpověď: Dobrý den paní Krausová, psoriáza jde i úspěšně vyléčit pomocí homeopatie, je k tomu ale nutné homeopatické vyšetření. Neexistuje jeden lék, který by bylo možné doporučit, je nutné znát podrobnější symptomy.
otázka: Dobrý den,
jsem v 31.týdnu těhotenství a hodně mě bolí kyčelní klouby.Chtěla bych se poradit,jestli můžu v tomto období užívat vlaštovičníkovou tinkturu.Už jednou mi na tyto potíže velmi pomohla.děkuji Jungrová
2008-08-26 17:56:36
odpověď: Dobrý den paní Jungrová, neobával bych se užívání vlaštovičníkové tinktury (pokud je ředění alespoň 3D) zvláště pokud Vám již pomáhala - máte tedy pravděpodobně v nerovnováze funkci žlučníku a tím, že žlučník budete tímto způsobem simulovat, bude i těhotenství probíhat lépe. Je možné si místo tinktury i koupit v lékárně lék Chelidonium majus, potenci 5ch - je to také vlaštovičník ale trochu větší ředění - může Vám třeba lépe vyhovovat. Ale samozřejmě sledujte svůj stav, pokud by se po užívání cokoliv změnilo, pak lék vysaďte. Užívání tohoto léku by mohlo mít i pozitivní preventivní vliv proti případnému objevení se kojenecké žloutenky.
otázka: dobrý den, mám dceru (8 měsíců) a prořezávají se jí zuby, dost pláce, hlavně v noci, můžete mi doporučit nějaký gel nebo tinkturu k potírání. děkuji Kovářová
2008-08-26 16:28:09
odpověď: Dobrý den paní Kovářová, k prořezávání zoubků tady bylo již mnoho dotazů, velmi užitečným lékem je Chamomilla, ve starších dotazech najdete více podrobností.
otázka: Dobrý den,
11.letá dceramá ve škole či u lékaře problémy s lítostivou plačtivou povahou.
Na její povahu přesně sedí popis Pulsatilla 30C - podání jediné dávky - viz článek z webu http://homeopatie.ivories.cz/index.php?strana=clanky&clanek_id=115.
Pulsatillu již mám, ale neznám ten pojem "jediná dávka", já vždy brala homeopatika po 5 kuličkách do vybrání balení...
Pokud můžete, prosím o upřesnění, jak podat jedinou dávku....případně jestli zopakovat....
Děkuji. Malcová
2008-08-26 14:39:21
odpověď: Dobrý den paní Malcová, jedna dávka je jednorázové užití 2 až 5 kuliček (množství kuliček není příliš důležité, dítěti můžete dát klidně 5 - neboť to jsou dobré sladké kuličky a děti je mají většinou rádi). Důležité je pak sledovat vývoj - další dávku nedávat, pokud se stav zlepšuje. Je možné dávku opakovat, pokud po nějaké době dojde k relapsu a stav se vrátí zpět (to se může stát po půl roce nebo po jednom týdnu - vývoj je velmi individuální). Pokud byste však lék opakovala a po delší době došlo opět k relapsu tak je vhodnější dát potom vyšší potenci (např 200), ty ale nejsou volně prodejné v lékárnách. Pokud by se však dělo cokoliv neobvyklého, tak je vždy vhodnější se poradit osobně. A to i v případě, že lék nebude zabírat - je možné, že je potřeba jiný lék - a k jeho výběru je potřeba homeopatické vyšetření. Pokud lék zabírá správně mohou se objevit nějaké dřívější zdravotní problémy (např. angína) kterými dcera trpěla v minulosti. Při homeopatické léčbě je důležité proti takovýmto reverzním symptomům nezasahovat alopatickou léčbou. Ale to je opět lepší se poradit, pokud byste si nebyla jistá, jestli je to součást léčebného procesu nebo nejaká nová, nezávislá infekce.
otázka: plynatost u kojence l měsíc starý
2008-08-26 13:44:00
odpověď: Dobrý den, může být indikováno více léků ze kterých se vybírá na základě dalších symptomů - jak se plynatost projevuje, jestli něco pomáhá, jak reaguje na tlak na břicho atd.
otázka: Dobrý den,
prosím Vás o zodpovězení dotazu týkajícího se léku Lac caninum 9Ch. Koupila jsem si ho na zástavu laktace (dcerce jsou už 3 roky a stále vyžaduje kojení, místo aby se to snižovalo, je stále závislejší). V lékárně ale neměli žádné informace, jak se přípravek užívá, ani zda je nutné úplně přestat v době užívání kojit. Proto se obracím na Vás. Moc děkuji. Lenka V.
2008-08-26 13:33:55
odpověď: Dobrý den, pro zastavení laktace bych spíše doporučil si vzít jednu dávku léku Ricinus communis v potenci 30ch (viz nějaké starší dotazy). Je nutné dceru odstavit, neboť by se prsa opět rozkojila, ale současně je potřeba trochu odstříkávat aby prsa netvrdla a nehrozil zánět. Pokud by dcera odstavení nesla dlouhodobě těžce a stav by se nezlepšoval, je možné ji pomoci homeopaticky ale k tomu by bylo potřeba homeopatické vyšetření.
otázka: Dobry den,,kde by som zohnala homeopaticke kvapky???syn ma intol.laktozy
2008-08-26 12:51:37
odpověď: Dobrý den, nevím, co přesně máte na mysli. Homeopatické léky je možné koupit v lékárně. Důležité je však výběr léku a k tomu je nutné homeopatické vyšetření.
otázka: Dobrý den,dcera je atopik,jsou homeopatika,která by jí mohla pomoci?Děkuji za odpovědˇ!Monika
2008-08-26 07:40:34
odpověď: Dobrý den Moniko, atopické ekzémy je možné úspěšně léčit homeopatií, je však k tomu nutné homeopatické vyšetření a celostní - konstituční léčba.
otázka: Dobrý den,můj syn (8 let) si kouše nehty,slyšela jsem,že homeopatika mohou pomoci,je to pravda? Děkuji za odpověď.J
2008-08-24 20:34:37
odpověď: Dobrý den J., kousání nehtů může být vodítkem při výběru knstitučního léku a pakliže je správný lék vybrán, kousání nehtů může vymizet. Nelze však doporučit lék jen na základě kousání nehtů, je k tomu nutné homeopatické vyšetření a výběr léku na základě celkového obrazu. Kousání nehtů u dětí je popsáno u 25 homeopatických léků.
otázka: Dobrý den, mám 67letou maminku diabetičku už 20let, dne 19.8. ji byl amputován malíček na levé noze - GANGRÉNA, prosím můžete mi poradit jak mamince homeopaticky pomoci?? Děkuji Lenka
2008-08-23 23:40:29
odpověď: Dobrý den Lenko, neznám současasný stav Vaší maminky. Lze pomoci při hojení rány po amputaci - například Calendula, nebo, pokud by přetrvávaly bolesti přerušeného nervu při amputaci - Hypericum perforatum. U diabetické gangrény jsou nejčastěji indikovány čtyři léky - Carbolicum acidum, Conium maculatum, Lachesis mutus nebo Solidago virgaurea. Je však nutné vybrat lék, který odpovídá celkově symptomům. Je však možné, že by mohl být indikován i jiný lék (obecně je u gangrény také častým lékem Secale cornutum a Arsenicum album). Bylo by vhodné vybrat lék který byl provděpodobně indikován již dříve a v případě jakéhokoliv náznaku stejných potíží ho co nějdříve začít užívat a tím by se mohlo předejít dalším komplikacím.
otázka: Dobrý den celý život vždy po té co sním kyselé ovoce rybíz,hroznové víno,švestky a td. nebo rajčata vždy se mi vytvoří afty na rtech nebo jazyku.Vyskoušel jsem už mnoho přípravků ,včetně ženšenových přípravků ,stav se na nějaký čas zlepší a potom se to opakuje.Děkuji za případnou radu.
Jan
2008-08-23 20:22:13
odpověď: Dobrý den Jane, pro výběr léku by bylo potřeba znát více podrobností. V homeopatii musí být lék vybrán velmi přesně aby působil. Jen mě napadá lék Sulphuricum acidum který má tyto problémy výrazné. Pokud byste chtěl zkusit v nízké potenci, pak můžete zkusit brát jednou denně 5ch. Ale pravděpodobnost, že bude účinkovat není příliš velká. Vhodnější je osobní návštěva a výběr léku podle širšího souboru informací.
otázka: Dobrý den,potřebovala bych poradit.Máme 2 měsíčního chlapečka a už od narození usíná i spí velmi neklidně,škube končetinami a vrtí hlavičkou.Celé se to opakuje mnohokrát během spánku, často se budí a nemůže dále usnout.Pořád spí v zavinovačce,jinak není schopný ani usnout a neustále pláče.Poraďte prosím jaká homeopatika by se dala v tomto případě použít.Děkuji Eva
2008-08-23 19:35:41
odpověď: Dobrý den Evo, takovéto problémy lze řešit jen když se lék vybere na základě celkové konstituce dítěte (proto se často této léčbě říká konstituční) a k tomu je nutné homeopatické vyšetření. Nejsou homeopatika která by působila sedativně podobně jako klasické léky. Homeopaika jsou schopny obnovit vnitřní rovnováhu člověka ale je nutné druh dané nerovnováhy nejprve indikovat.
otázka: Dobrý den, potřebovala bych poradit, dceři je 22let, asi od 10let se jí objevilo zvýšené ochlupení v oblasti podbřišku. Dočetla jsem se, že je to důsledek nadprodukce testosteronu u žen. Čekali jsme, zda to nezmizí po pubertě, ale nic se nezměnilo. Poradíte zda lze tento problém řešit nějakými homeopatickými léky? Děkuji.
2008-08-23 17:55:00
odpověď: Dobrý den, homeopatická léčba může být velmi účinná při problémech s hormonální nerovnováhou. K výběru léku je však nutné homeopatické vyšetření.
otázka: Dobrý den!měla bych prosím na Vás dotaz ohledně doporučení homeopat.léku při zácpě,nadýmání a plynatosti.Chtěla jsem si koupit Lycopodium Clavatum a nevím,zda bych zvolila správně.A při únavě a vyčerpání z toho,že špatně spávám zkusit Arnicu Montanu?Moc Vám děkuji za Vaši odpověď!Šárka
2008-08-23 13:34:27
odpověď: Dobrý den Šárko, Lycopodium clavatum je častým lékem při nadýmání a plynatosti ale není jediným lékem. Pokud má homeopatikum účinovat pak je nutné ho zvolit na základě většího množství symptomů. Homeopatické léky se vybírají jinak než léky klasické, protože homeopatické léky jsou schopny léčit příčinu, kterých však u uvedených problémů může být mnoho. Můžete lék zkusit ale lze jen těžko odhadnout jestli bude působit. U problémů se spánkem mi Arnica montana nepřijde příliš pravděpodobná. Pokud máte problémy s trávením a únavou dlouhodobé, pak je vhodnější než zkoušet různá homeopatika na dílní problémy, zvolit léčbu celostní - konstituční. Na základě osobního pohovoru lze doporučit homeopatický lék, který působí celkově na organismus a může tak zharmonizovat celkově jak Váš spánkový rytmus tak rovnováhu trávení.
otázka: Dobry den mam pulrocni dceru a trapi ji zoubky a doporučili nam chanomillu vulgaris 15ch jen nam nikdo nevysvetlil davkovani mohli bystemi poradit dekuji Daša.
2008-08-23 10:04:15
odpověď: Dobrý den Dašo, lék můžete podat, pokud dceru zoubky trápí a je z toho rozrušená a uvidíte, jestli na ni působí (symptomy jsou popsány u starších dotazů). Pokud působí, pak můžete opět podat, pokud se stav zhorší. Ale nepodával bych lék častěji než 4 krát za den. Pokud lék nebude pomáhat, pak ho již dál nepodávejte - pravděpodobně je potřeba jiný lék.
otázka: Dobrý den, můj bratr je HIV pozitivní, četla jsem na internetu o homeopatickém přípravku PC1. Máte s ním nějaké zkušenosti a je u nás dostupný? Děkuji moc. Aja
2008-08-22 17:07:28
odpověď: Dobrý den, nemám osobně zkušenosti s léčbou AIDS. Lék PC1 je velmi účiný při léčbě v Africe, méně již na západě (u euroameričanů), ale může mít také pozitivní efekt. (PC1W = PC1 west - je možné ho objednat např. na www.helios.co.uk, návod na užívání na www.vitalremedies.com, stojí asi 20 liber ale vydrží na vždy - lze dále ředit). V homeopatii se také užívají tzv. nosody - léky připravené přímo z nemocných tkání nebo nakažené krve apod. a existuje i nosoda připravená pro léčbu AIDS (Feline Imm. Virus (AIDS) - stojí asi 4 libry). DOporučoval bych střídání obou léků - 6 dní v týdnu PC1 a jeden den nosodu AIDS 30c (několik kuliček rozpuštěných v lahvičce s 20% alkoholem - před užíváním pětkrát bouchnout a vzít si několik kapek do úst). Je možné, že po začátku užívání se dostaví zhoršení, což může být známka pozitivní reakce imunitního systému. V tomto období je vhodné užívání léků přerušit ale nenasazovat žádnou doprovodnou alopatickou terapii. Zhoršení by mělo samo odeznít do několika dnů. Tento postup bych dodržoval alespoň 3 měsíce a dávkování případně přizpůsobil podle potřeby.
otázka: Chtěla jsem se zeptat, zda existuje nejaky homeopaticky pripravek na pomoc pro zvyseni telesne hmotnosti? na snizeni jich existuje vsude plno, ale kdyz ma clovek problem pribrat, tak neni nikde nic. Kolega z prace mel znameho, ktery snad nejake homeopatikum uzival a opravdu po nejake dobe pribral nejake kila, ktere potreboval, bohuzel to bylo ale v zahranici, proto se obavam, ze u nas jiste nebude neco takoveho k sehnani. Pokud ano, tak bych byla moc rada za tip;) Dekuji moc, Renáta
2008-08-22 14:43:34
odpověď: Dobrý den Renáto, já osobně nedůvěřuji reklamám na homeopatika na zhubnutí i když v některých případech může takový lék zabrat. Síla homeopatie spočívá ve výběru léku pro konkrétního člověka na základě jeho individuálních symptomů. Jak nadměrná váha, tak úbytek váhy je projevem nějaké hlubší nerovnováhy organizmu a toto je možné úspěšně léčit. Je však nutné osobní homeopatické vyšetření aby mohl být zvolen správný lék.
otázka: Zdravím Vás.Mám syna s atop.ekzémem a potravin.alergii/ořechy,vejce a mléko trochu/Od 3.měsíců se nám objevil atop.ekzém,nyní má 2,5roku a opět přišlo zhoršení a silné škrábání na které bere Xyzal-antihistaminikum a občas jsme potřeli nepatrně i kortikoidy,které se snažím nepoužívat!Jsem zoufalá,tak stále mu chci pomoci a ulevit,když nám to ani nedá spát.Bylo mě dopor.z homeopatik Rhus toxic 15ch a Lymfomyosot kapky.Doufám,že to bude zvolené správně a našemu synovi tímto pomůžeme.Po jaké době /při zvol.vhodného léku/můžeme vidět již lepší vysledky?Už fakt nevím,čím vším mu pomoci a hledám naději v homeopatii.Děkuji moc Šárka
2008-08-20 23:57:54
odpověď: Dobrý den Šárko, reakce na lék je velmi individuální a zhodnocení reakce na lék je neoddělitelnou prací homeopata. Někdy mohou být pozitivní reakce málo znatelné ale pro homeopata důležité a úpravou dávkování se potom dosáhne rychlého zlepšení. Zvláště pokud jsou užívány potlačující léky jako např. xyzal. Většinou jsou ale pozitivní účinky správné léčby rozpoznatelné během několika dnů/týdnů. Homeopatika na chronické problémy musí být předepisována individuálně, nelze proto říci, jestli jsou uvedené léky správné. Při takto závažných problémech by měl být lék doporučen po podrobném vyšetření a na léčbu by měl dohlížet homeopat.
otázka: Dobrý den,prosím o radu.Dcera má syna kterého stále kojí.Má dva roky a dva měsíce.Jaké máte zkušenosti s homeopatickým lékem,který asi změní chuť mléka.Vnouček je šikovný,ale maminka se již cítí trochu unavená.Já si myslím,že své si v kojení již odvedla.Určitě je tu i psychická záležitost.Děkuji za radu.
2008-08-20 19:38:08
odpověď: Dobrý den, pro zastavení laktace se používá např. jedna dávka léku Ricinus communis v potenci 30ch. Při tom je však nutné dítě odstavit a mírně odstříkávat (viz starší dotazy). Pokud bude maminka dále kojit, pak se prsa opět rozkojí. Toto homeopatikum nezmění nijak výrazně chuť mléka - jen pomůže snížit jeho produkci. Odstavení zůstává na dítěti a jeho mamince. Pokud by syn odstavení nesl psychicky těžce po delší dobu, pak je možné pomoci s homeopatií ale k tomu je nutné vyšetření.
otázka: Dobrý den,prosím o radu ,již od konce května trpím bolestmi pat,nejdříve začala jedna,ortoped mě poslal na leaser-10 krát,bohužel výsledek se nedostavil a začala bolet i druhá pata.Nevím si rady a bolest je nesnesitelná.Nevím zda se tedy jedná o patní ostruhy jak mi sdělil ortoped,na rentgen mě neposlal,nebo se může jednat ještě o něco jiného.Někde jsem si přečetla,že na ostruhy se užíají homeopatika Hekla lava,nevím zda to vyzkoušet.Děkuji za radu.Marie
2008-08-20 13:54:52
odpověď: Dobrý den Marie, přímo na patní ostruhy je užitečným lékem Conchiolinum. Hecla lava je však velmi účinným lékem při problémech s kostmi a jejich bolestivostí. Jen na základě toho co uvádíte nemohu přímo tento lék doporučit, protože bych potřeboval znát více symptomů ale je možné, že by Vám lék mohl pomoci a nebál bych se ho vyzkoušet. Nevím jaké máte konkrétně doporučené dávkování, ale při opakovaném užívání je lék vždy důležité vysadit, pokud se symptomy zhorší nebo se objeví symptomy nové. To je pak lepší se poradit s homeopatem na dalším postupu. Je také vhodné lék vysadit při výazném zlepšení a další dávku vzít teprve, až by zlepšení ustoupilo.
otázka: Dobrý den,
chtěla bych poradit, jaké homeopatikum by bylo vhodné pro léčbu nespavosti a jak je užívat. Potíže s usínáním jsem měla už v dětství, pak se to v pubertě částečně spravilo, ale nyní, když jsem se po devíti letech rozešla s partnerem, jehož přítomnost mi vždy pomáhala usnout, se problémy zase navrátily. Už asi tři měsíce velmi špatně usínám, trvá mi to třeba i několik hodin a ráno se budím zase brzy. Přes den se mi točí hlava a jsem vyčerpaná, takže už nezvládám běžné činnosti. Zkusila sem zatím pouze stillnox - prášky na spaní, ale nemůžu je užívat pořád, takže bych ráda vyzkoušela i homeopatii. Děkuji mnohokrát za radu,Anežka
2008-08-20 13:36:41
odpověď: Dobrý den Anežko, na nespavost je asi 500 homeopatických léků a v homeopatii je nutné vybrat konkrétní lék pro daného člověka. Nespavost může pramenit z mnoha různých příčin - úzkost, nervová předrážděnost atd. Homeopatický lék musí odpovídat přímo Vašemu "typu" nespavosti. Pokud je vybrán správný homeopatický lék, pak je léčena skutečná příčina a člověk pak skutečně lépe spí a ne jen, že je uspán sedativy, kteeá mají samozřejmě i mnoho dalších vedlejších účinků. Proto je homeopatie rozhodně lepší varianta ale je nutné se objednat na osobní vyšetření.
otázka: Dobrý den,Chci se zeptat na homeopatikum pro svého syna,15 měsíců.Od porodu má stále šupiny v hlavě.Nemůžeme se toho zbavit.Má mnoho vlasů,je vysoký,hubené postavy.Moc málo jí...Děkuji za odpověď,Andrea D.
2008-08-20 11:53:17
odpověď: Dobrý den Andreo, šupinatá vyrážka na hlavě může indikovat mnoho léků. Doporčit správný lék by byla spíše náhoda. Vhodnější by bylo osobní vyšetření.
otázka: Děkuji za odpověď - ale neznám zde v Děčíně žádného homeopata. Prosím o nějaký kontakt. Moc děkuji.
Alena
2008-08-20 07:23:05
odpověď: Dobrý den Aleno, osobně Vám bohužel nemohu nikoho doporučit, můžete se podívat na homeopatie.ivries.cz na seznam homeopatů, ale vždy je vhodné se o homeopatovi dozvědět nějaké podrobnější informace.
otázka: Zdravim vas trpim bolestma hlavy i zvracivam a byvaji ty bolesti tak siln,ze bych si hlavu nejradeji dala do sveraku.Boliva me pul hlavy,bolest pulzujici celo dutiny me bolivaji i celisti,spanky jak kdyby od oci bolest je jich moc i se stupnuje a hlavu pocituji,ze me boliva a hlavne omezuje uz od zakladni skoly prvniho stupne.nejde se na nic soustredit jen si rikam at me radeji boli bricho nebo zada.Nejde to ani nekdy vydrzet ta bolest nejde zaspat proste uz se s tim trapim.Doporucil byste mi neco co by mohlo fungovat nekdy citim i bolest hlavy od zad.A chtela bych se zeptat mam zasebou veskere vysetreni i CThlavy,ale bylo mi doporucena magneticka rezonance co vy na to_Dekuji predem
2008-08-20 03:34:23
odpověď: Dobrý den, pro doporučení léku při takto dlouhotrvajících bolestech by bylo potřebné vyšetření. Homeopatická léčba může být účinná ale je nutné vybrat lék individuálně. Současně bych se však nebránil ani vyšetření pomocí magnetické rezonance. Často však mohou být vyšetření negativní a přesto Vás to bolestí nezbaví. Pro homeopatickou léčbu nejsou tato vyšetření nutná, rozhodující jsou detailní symptomy které pociťujete ale je nutné znát více informací než uvádíte. Homeopatický lék Vás může zbavit bolestí i když nebudete mít žádnou konkrétní lékařskou diagnózu.
otázka: Dobrý den, prosím Vás moc, mám několik dotazů a byla bych Vám upřímně velmi velmi vděčná alespon za zevrubné odpovědi a trochu ,,nápovědy,, co s mými problémy.Je mi 36let a neustále mám po celém obličeji akne, jsou to malinkaté pupínky vyjímečně se vyskytuje občas i větší zanícený.Jím zdravě, kupuji kvalitní kosmetiku, snažím se hodně o plet starat-bohužel marně.Bojuji takhle s pletí už mnoho let,ale v mém věku už mi to začíná narušovat i psychiku.Dále mám na ploskách dlaní a nohou drobné výrůstky, zřejmě bradavičky.Má je i má maminka, ovšem v menším množství.Mě se pomalu rozrůstají a je to dost citlivé, hlavně pokud se dostanu do styku s vodou.Nikdo neumí pomoci-navštívila jsem mnoho dermatologů.A poslední dotaz-mám 60letou maminku,které je neustále špatně.Obchází stále lékaře, dělají ji různá vyšetření, ale mimo poruchy slinivky ted, ji nenašly nic.Přitom se cítí malátná,neudrží se na nohou,neustále unavená,zasahuje jí to až do podbříšku.Už jsme z toho neštastni všichni.VELMI VÁS PROSÍM O JAKOUKOLIV RADU ČI POMOC KAM SE PŘÍPADNĚ OBRÁTIT.JSME Z PRAHY..VELMI VELMI DĚKUJI
2008-08-19 22:37:50
odpověď: Dobrý den, problémy, které popisujete - jak u sebe tak u své maminky, jsou problémy chronické a pro léčbu je nutná celostní - konstituční homeopatická léčba. Kožní projevy jsou většinou projevy nějaké vnitřní nerovnováhy a proto nelze doporučit nějaký konkrétní lék. Proto jediné co mohu doporučit je objednat se na homeopatické vyšetření, na jehož základě je možné vhodný lék doporučit. Samoyřejmě se můžete obrátit na mě, kontakt a další podrobnosti najdete vlevo v odkazu homeopatická poradna.
otázka: Dobrý den,
mám 4 roky odstraněný žlučník a mám problém s urgentní stolicí. Stolice bývá žlutá, nebo písková, často mám i průjem a obsahuje nestrávené zbytky jídla. Mám kompletně prohlídnutý trávici trakt a nikde mi nic nenašli. Může mi homeopatie pomoci? Děkuji Marie
2008-08-19 20:12:27
odpověď: Dobrý den Marie, homeopatie Vám může pomoci. Homeopatie je často úspěšná při léčbě objektivních potížích, které člověka velmi obtěžují a přitom při lékařských vyšetřeních není zjištěno nic. Homeopatika se předepisují na základě skutečných symptomů a problémů a nikoliv lékařských diagnóz - což je velká výhoda. Homeopatie tak může léčit ještě dříve než když teprve po několika letech lékaři konečně stanoví diagnózu, která je pak někdy i obtížně léčitelná. Je však nutné osobní homeopatické vyšetření aby bylo možné nalézt vhodný lék.
otázka: Dobrý den, zajímalo by mne, zda-li existují homeopatika na léčbu poškoženého jícnu - spolknutí kosti v krku. Událost se stala již v roce 2006 (standardní vyšetření na ORL, včetně rentgénu jícnu OK). Tlaky na jizvu cca po roce odezněly. Před měsícem jsem se udeřil do krku a tlaky a pocit aktivní jizvy se opět probudily. Moc děkuji. Tomáš
2008-08-19 10:32:22
odpověď: Dobrý den Tomáši, obecně na srůstání tkáně po zranění je velmi dobrým lékem Calendula, která může zahojit i starší jizvy. Ale u problémů se staršímy jizvami je možné uvažovat i o dalších lécích - může to být spíše problém celkové neelastičnosti tkáně pokožky a sliznic, která se může projevit třeba právě dlouhotrvajícímy problémy se starými jizvami. U symptomu zranění jícnu jsem nalezl jen jeden lék - Cicuta virosa, ale pro jeho užívání by bylo vhodné ověřit podrobněji Vaše symptomy. Doporučuji osobní návštěvu a vyšetření, ale nejdříve můžete zkusit několik dnů užívat Calendulu 1x denně 9ch (cca týden) - moho by to pomoci a osobní návštěva bnebyla potřeba.
otázka: Dobrý den,moc prosím o radu,co dělat při zápachu z úst.Stydím se někam jít osobně,ale moc mě to trápí.Určitě nejde o špatnou hygienu úst,na to dbám na 100 %.Slyšela jsem,že je často problém ve střevech a v žaludku a že na to existují homeopatika.Mohla bych poprosit o radu co použít?Nebo myslíte,že se musím obrátit na vyšetření homeopata osobně?Moc děkuji za odpověď. Andrea
2008-08-18 22:18:11
odpověď: Dobrý den Andreo, doporučuji se obrátit na homeopata osobně. Příčina je skutečně pravděpodobně někde hlouběji v organizmu a proto nelze doporučit nějaký jeden lék.
otázka: Dobrý den,
můj tatínek /82 let/ má kamínek ve žlučovodu a momentálně čeká v nemocnici na jeho odstranění. Existuje nějaké homeopatikum, které by bylo možné nasadit takto "na dálku" a mohlo by pomoci podrážděný žlučník zklidnit? Tatínek má pochopitelně ve svém věku z operace žlučníku strach. Děkuji Eva
2008-08-18 21:31:27
odpověď: Dobrý den Evo, přečtěte si článek "Žlučník a problémy s klouby", který najdete na titulní straně tohoto webu - homeopatický lék z vlaštovičníku je možné si připravit během několika minut.
otázka: Dobrý den,chtěla jsem vás moc poprosit,má problémy se štítnou žlázou.Mám autoimunitní systém a náhradní hormony Enthyrox ani jiné mi nepomáhají,mám po nich ještě horší stavy uzkosti,deprese,vzteku.Takové vnitřní vlnobití,prosím pomozte mi,nevím už co mám dělat.K tomu jsem na mateřské dovolené s dvouletým synem který mi taky dává hodně zabrat,většinou jsem na něj sama a už to nezvládám!!Je něco na uzdravení a uklidnění psychiky??Děkuji za radu.Klaudie
2008-08-18 12:40:30
odpověď: Dobrý den Klaudie, problémy štítné žlázy i pokud je problém autoimunitní, je možné pomocí homeopatie úspěšně léčit. Je k tomu ale nutné osobní homeopatické vyšetření aby mohl být vybrán správný lék. Homeopatická léčba, pokud je vybrán správný lék a léčebný postup, působí pozitivně jak na psychiku tak i na problémy se štítnou žlázou. Proto Vám doporučuji se objednat do poradny.
otázka: Dobrý den, přečetla jsem si pár dotazů ohledně akné a dospěla jsem k závěru, že je nutné a nejlepší navštívit osobně homeopata. Můžete mi prosím doporučit nějakého v Brně? Moc děkuji
2008-08-18 11:51:25
odpověď: Dobrý den, nevím, koho bych osobně v Brně doporučil, ale na stránkách homeopatické fakulty, což je škola, která působí v Brně a která je pro mne určitou zárukou, naleznete kontakty, případně můžete oslovit někoho z lektorů, koho by Vám doporučil.
otázka: Dobré ráno.Moje 6ti leté dceři se začaly "uvolňovat" nehtíky na rukách (zatím jí odpadl jeden). Jsem objednána na kožní oddělení na vyšetření, ale vůbec netuším, o co se jedná. je to zřejmě nějaký druh plísně, ale kde by k tomu tak malé dítě přišlo - na koupaliště nechodíme. Potřebovala bych také poradit s něčím, jak jí opravdu posílím imunitu. V podzimních a zimních měsících je často nemocná - poslední rok to bývají chřipky a angíny. Děkuji za odpověď.
Alena
2008-08-18 07:04:07
odpověď: Dobrý den Aleno, nejvhodnější je homeopatická léčba celostní což znamená, že se užívá jeden lék který celkově odpovídá konstituci daného člověka a zahrnuje současně souhrn problémů, kterými daný člověk trpí. Uvolňování nehtů může souviset s celkovým stavem Vaší dcery, i s jejímy respiračnímy problémy. Známým lékem u vypadávání nehtů je například Squilla maritima ale bez dalšího homeopatického vyšetření nelze tento lék doporučit. Vypadávání nehtů je popsáno u 21 různých léků. Doporučuji se objednat k osobnímu vyšetření.
otázka: Dobrý den, marně hledám nejakou homeopatickou poradnu v Orlové , karviné nebo Bohumíně a nemůžu nic najít, můžete mi poskytnout nejbližší kontakt. Děkuji
2008-08-17 20:25:20
odpověď: Dobrý den, osobně nikoho v této oblasti neznám, koho bych mohl doporučit. Podívejte se do seznamu na homeopatie.ivories.cz ale současně si i ověřte, jak daný homeopat pracuje.
otázka: dobry den, dcera ma 4 roky, hodne casto nemocna. ve 3letech mnela 3xzapal plic a zanet produsek.od te doby bere casto antybiotika. taky je alergicka denne dostava sirup aerius. ze slabe rimy nemuze se dostat jen tak, furd skousime nejake leky a pak stejne doktor nasadi antybiotika. ma strasne oslabenu imunitu. prosim o pomoc a dobrou radu.jaky homeopaticky lek muzem skusit? diky, alla
2008-08-17 10:19:31
odpověď: Dobrý den Allo, pro léčbu chronických problémů je nutné homeopatické vyšetření a celostní - konstituční léčba. Samozřejmě je možné imunitu podporovat i např. bylinými čaji a tinkturami ale z homeopatie by byla vhodná klasická léčba. Můžete se objednat a nebo najít zkušeného homeopata v blízkosti svého bydliště.
otázka: dobry den, syn má na chodidle úporné bradavice, nepomáhá dusík ani volně prodejné připravky.Trpí také nadměrných pocenim dlaní a chodidel. Jaký homeopatický lék bychom měli zkusit? Děkuji.Líba
2008-08-17 09:38:36
odpověď: Dobrý den Líbo, při problémech s bradavicemi je nejčastějším lékem Thuja occidentalis ale nikoliv jediným. Může zabírat odhadem u třetiny případů. U bradavic je často nejlepší, když se je nedaří "léčit" ani dusíkem či jinými alopatickými přípravky, přestože to možná zní divně. Potlačením bradavic se totiž mohou způsobit některé zdravotní problémy a proto si nedělejte hlavu z toho, že proti bradavicím nic nepomáhalo - je to spíše dobře. Vhodnější je vždy návštěva homeopata a homeopatické vyšetření - je možné vybrat vhodný lék přímo pro Vašeho syna, ale pokud byste chtěla zkusit nějaký lék sama, tak byste mohla podávat jeden týden Thuja occidentalis 9ch jednou denně dvě kuličky a viděla byste, jestli lék pomáhá nebo ne. Pokud by pomáhal, tak můžete podávat dále ale ne déle než tři týdny, při zhoršení nebo výrazném zlepšení přestat podávat. Pokud by lék nepomáhal tak je potřeba osobní návštěva homeopata a vybrat jiný lék nebo upravit dávkování.
otázka: Dobrý den, je možné užívat lymphomyosot, engystol a lichořeřišnoci větší dlouhodobě? Děkuji za odpověď, hezký den. Tereza.
2008-08-15 08:01:38
odpověď: Dobrý den Terezo, lymphomyosot a engystol jsou kombinované léky, nevím, jaké je u nich doporučení na příbalovém letáku. Obecně je užívání kombinovaných léků problematické a proto je homeopaté nepoužívají (spíše je používají lékaři, kteří hledají nějakou alternativu ke klasickým lékům, které často nezabírají). Lymphomyosot, pokud prokazatelně pomáhá, pak si myslím, že není problém ho užívat dlouhodobě. Ale zkusil bych ho po cca třech týdnech až měsíci vysadit. Pokud by se stav zhoršil, tak bych ho opět začal užívat dál. Engystol bych neužíval déle než cca 14 dní. Lichořeřišnici, pokud je nutné jí užívat dlouhodobě, pak bych dělal v jejím užívání přestávky - tak jak je to obecně vhodné u užívání léčivých bylin. Například užívat 3 týdny a pak týden neužívat. Ale záleží na konkrétních problémech. Léčba, kterou uvádíte, je spíše podpůrná a stimulující, která může pomáhat a vyléčit třeba vleklou infekci, ale pokud problémy stále přetrvávají, nebo jen trochu ustupují ale neléčí se zcela, tak potom je vhodnější celostní - konstituční homeopatická léčba. Zvláště, pokud by Vaše problémy byly chronické.
otázka: Dobry den. Zajimalo by mne, jestli existuji nejaka homeopatika, ktera by uspesne tlumila somaticke priznaky tremy. Dekuji za odpoved. Johana
2008-08-14 19:36:14
odpověď: Dobrý den Johano, na trému je možné vybírat z více homeopatik a to podle dalších symtomů, které trému doprovázejí (sama uvádíte, že máte somatické příznaky). Dále i přesnější popis trémy je důležitý. K výběru léku je proto vhodné homeopatické vyšetření - pravděpodobně by stačilo jen kratší vyšetření - cca půl hodiny, pokud je tréma Vaším jediným problémem. Homeopatika fungují tak, že netlumí jen somatické příznaky ale je možné se celkově zbavit pocitů trémy.
otázka: Dobrý den,chtěla jsem se zeptat,jestli se dá homeopatií léčit padání vlasů.Je mi 34,mám v životě docela problémy,tak možná by to mohlo být od nervů.Ale nevím co s tím mám dělat,ale to padání je strašné.Děkuji
2008-08-14 16:39:28
odpověď: Dobrý den, pomocí homeopatie je možné léčit padání vlasů. Padání vlasů může mít řadu příčin - hormonální nerovnováha, špatné zažívání, kožní problémy a samozřejmě i zvýšený stres. Proto je nutné celkové homeopatické vyšetření, pokud by léčba měla mít trvalé výsledky.
otázka: Dobrý den jsem ve 14.týdnu těhotenství a mám angínu.Mám doporučené homeopatika Angin-Heel.Nemůže mému těhotenství nějak uškodit? Děkuji
2008-08-14 15:37:08
odpověď: Dobrý den, částečně se Vašeho dotazu týkají i dva dotazy předešlé - ohledně těhotenství i ohledně kombinovaných léků. U kombinovaných léků se řiďte příbalovým letákem. Pokud Vám bude anginheel pomáhat tak je to rozhodně lepší než se ládovat antibiotikami. Pokud se budete řídit příbalovým letákem a současně při čemkoliv neobvyklém lék přestanete užívat, tak bych se ho užívat během těhotenství nebál. Lepší je však vždy návštěva homeopata a výběr monokomponentního homeopatického léku.
otázka: Dobrý den, mám opar, mohu pouzit homeopatika rhus toxicodentron 9ch a mezereum 9ch,i kdyz kojim? neznám dávkování. Děkuji za odpověď Andrea.
2008-08-13 22:26:39
odpověď: Dobrý den Andreo, nevím na jakém základě jste zvolila tyto dva léky - jsou to časté léky při léčbě oparů ale nejsou jediné. Lék je nutné zvolit podle dalších symptomů a vždy je důležité na jeden problém zvolit jeden lék, a teprve pokud nezabírá tak hledat lék jiný. Proto bych si našel podrobnější popisy těchto dvou léků a vybral bych si z nich ten, který má bližší symptomy. Zvláště když kojíte bych volbu léku prováděl důkladně. Pokud bude nějaký lék skutečně indikován, tak je možné užívat potenci 9ch dvakrát denně ale ne déle než dva až tři dny, pokud nebude patrné žádné zlepšení. Současně sledujte váš stav a při čemkoliv neobvyklém lék vysaďte a to i při tom, pokud se vaše opary výrazně zlepší. Současně však není potřeba se bát užívat léky během těhotenství. I opary jsou projevem nějaké nerovnováhy a pokud zvolíte lék správný, pak napomůžete Vaší celkové kondici a tím i kondici Vašeho dítěte. Ale pokud si nebudete jistá nebo při čemkoliv neobvyklém je lepší s poradit s homeopatem osobně.
otázka: Dobrý večer. Mám dotaz na lék Lymfomyozot. Jak ho užívat? Mám otoky v oblasti břicha,hlavně večer. Někdy jsou i když jím velmi málo. Údajně mám slabší vnitřní lymfatický systém. Děkuji za odpověd Iva.
2008-08-13 20:17:02
odpověď: Dobrý den Ivo, pro používání těchto kombinovaných homeopatických léků je vhodné se řídit příbalovým letákem a to i ohledně indikace. Homeopaté tyto přípravky nepoužívají. Konkrétné Lymphomyosot je směs asi dvaceti léků ve velmi nízkých potencích - je to spíše něco mezi homeopatickým přípravkem a bylinou směsí. Takže je dobré tento lék vyzkoušet a pokud Vám bude pomáhat, pak ho užívejte dál ale pokud pomáhat nebude a nebo jen částečně, pak je vhodná klasická homeopatická léčba - tzn. objednat se na homeopatické vyšetření a pomocí homeopatie léčit příčinu Vašich problémů.
otázka:
Dobrý den , prosím poraďte.

trpím úzkostí ,v krku takové stažení a dělá se mi špatně .Musím si vždy sednou a pít pomalu studenou vodu .Brala jsem různá antidepresiva a po čase jsem otupělá a mám silné pnutí v prsou,natékám, tak hledám pomomoc u vás. Mám revma takže ta psychika u mě není nic moc a ráno se mi chce moc brečet.Cvičím a snažím se s tím rozumně bojovat.Je mi 38let.Děkuji a přeji pěkný den JITKA Š.
2008-08-13 11:36:34
odpověď: Dobrý den Jitko, bez homeopatického vyšetření Vám bohužel nemohu poradit nic konkrétního. Problémy, které popisujete, je možné řešit pomocí homeopatie ale je potřeba osobní vyšetření. Vaše revma pravděpodobně může souviset s Vašimy stavy úzkosti a pokud bude homeopatická léčba zabírat, pak by se měla zlepšovat jak Vaše psychika tak i revmatické problémy. Taže Vám doporučuji se objednat na homeopatické vyšetření.
otázka: Dobry den, mam dotaz ohledne nuchuti k sexu po porodu. existuji nejaka homeopatika, jak tuto chut opet vratit??Dekuji
2008-08-13 09:35:18
odpověď: Dobrý den, nepíšete jak dlouho jste po porodu. Nějaký čas po porodu (řádově pár měsíců ale doba se velmi liší) je nechuť k sexu normální a vlastně zdravá. Pokud stále kojíte a nemenstruujete, pak může být chuť k sexu snížená a po obnovení menstruačního cyklu a návratu hormonální rovnováhy do "normálu" se chuť k sexu většinou obnoví. Takže je na Vašem zvážení, jestli je tento stav pro Vás tak zásadní a dlouhodobý, že je nutné ho řešit pomocí homeopatie a nebo je to třeba jen vynucováno Vaším partnerem již první týden po šestinedělí a v tom případě to chce jen čas. Homeopatie Vám v tom může pomoci ale je k tomu nutné homeopatické vyšetření. Mohlo by se jednat například o hormonální nerovnováhu a na to není možné doporučit jeden lék - je nutné vybírat lék podle Vaší konstituce.
otázka: dobrý den ,chtěla bych se zeptat jestli by mi pomohli nějaké homeopatické léky na revmatickou artritidu.Mám prášky.Prednison,Aulin.Jsem léčená už 3 roky a žádná změna.Děkuji Lenka Z.
2008-08-12 14:05:50
odpověď: Dobrý den Lenko, revmatoidní artritidu je možné léčit pomocí homeopatie ale je nutná celostní - konstituční léčba a k tomu je nutné homeopatické vyšetření. Většinou se jedná o autoimunitní onemocnění. Klasická medicína pro léčbu používá hormonální terapii - tím se obvykle uleví symptomům a zabrání další progresi avšak příčina se tím neléčí. Užívání hormonů má přitom mnoho negativních vedlejších účinků.