On-line poradna


Na vaše dotazy odpovídá Václav Hrabák, homeopat
Na homeopatické vyšetření se můžete objednat na e-mailu:
vaclav.hrabakvolny.cz nebo na tel. 603 743 049.
Podrobnější informace - viz Objednání na vyšetření
Odpovědi nenahrazují lékařskou péči

Pokud máte neodkladný dotaz, využijte e-mail,

lupa.gif hledat výraz ve stávajících dotazech:  

On-line poradna je dočasně pozastavena, ale je zde velké množství odpovědí na stávající dotazy, ve kterých můžete vyhledávat pomocí políčka s lupou. Pokud máte dotaz na který ve stávajících dotazech nenaleznete odpověď, pošlete ho na e-mailovou adresu uvedenou v kontaktech.zobrazení 2301. - 2400. z 2773 dotazů
zobrazit: předchozí dotazy - 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 - další dotazy
otázka: Dobrý den, chtěla bych poradit ohledně zastavení laktace. Mám doma Ricinus Communis 30CH a Phytolaca Decandra 30CH. Ještě jsem se dočetla, že se dá použít Lac caninum 30CH. Mohl byste mi, prosím, poradit, jak nejefektivněji tyto homeopatika zkombinovat a jakým způsobem je užívat? Děkuji. Jana Ć.
2008-08-12 11:29:28
odpověď: Dobrý den Jano, nedoporučoval bych léky nijak kombinovat. Ve většině případů zabere jedna dávka Ricinus communis 30ch, případně jedna dávka večer a druhá ráno. Je přitom nutné přestat kojit ale trochu stále odstříkávat, aby prsa neztvrdla a nehrozil zánět. Pokud by se laktace nesnižovala, poradil byc se s homeopatem raději osobně.
otázka: Dobrý den, dnes mi na kožním odstranili molusky, na internetu jsem se dočetla, že na ně zabírá homeopatická léčba, ptala jsem se v lékárně, ale tam po mě chtěli poměr ředění - číslo, ale já nevěděla.
Můžete mi, prosím, poradit, který lék je pro mne vhodný?
Děkuji za odpověď.
Alena
2008-08-11 21:04:09
odpověď: Dobrý den Aleno, když zadáte do okénka vyhledávání slovo "molusk", zobrazí se vám vše co zde bylo napsáno o molusce. Nejčastějším lékem je Silicea terra, je možné užívat několik dní potenci 9ch, ale pokud by se stav nijak nezlepšoval, pak je nutné pravděpodobně vybrat jiný lék a k tomu je pak již potřebné homeopatické vyšetření.
otázka: Dobrý den, měla bych dotaz ohledně dětské koliky, mám 2 měsíčního chlapečka,který je kojen,zatím jsme vyzkoušeli lycopodium clavatum 9ch a niní máme magnesia phosphorica 9ch,kuličky dávám 2 krát po 5, ráno a večer. Přes den jsme bez obtíží,pekně prdí i kaká, problém nastává v době mezi 5-7 hodinou ráno, kdy má tvrdé bříško a hrozně tlačí a brečí, při použití rektární rourky se vyprdí a 2 krát vykaká.Prosím o radu, také jsem slyšela o možnosti homeopatických kapek.Moc děkuji Jana
2008-08-11 18:50:29
odpověď: Dobrý den Jano, bez vyšetření lze těžko doporučit lék. Bylo by potřeba znát celkovou konstituci dítěte a další symptomy. Nevím co přesně máte na mysli homeopatickými kapkami. Homeopatika je možné podávat v různých formách - jako pevné kuličky nebo tekuté (podává se po lžičkách nebo po kapkách). Na problémy, které popisujete, je možné podávat v obou formách. Důležitější je spíše výběr léku - popsané problémy může mít více než dvacet různých léků. Pokud je vybrán nesprávný lék, je možné, že pomůže částečně ale ne zcela - pak je nutné hledat lék, který lépe odpovídá symptomům. Někde můžete nalézt, že na koliky jsou doporučeny třeba jen tři léky ze kterých lze vybrat, ale to jsou jen nejčastěji indikované - mohou pomoci v řadě případů ale u mnoha případů nezabírají vůbec nebo jen částečně.
otázka: Dobrý den. Mám dlouhý dotaz a pro mě i dost dlouhodobý problém. proto prosím o trpělivost. V 6 letech jsem prodělala Perthes obou kyčlí (17 měsíců Košumberk), v 17 velké bolesti a Artroza. Od 19 v I.D. Velké .malé bolesti- následovala žloutenka typu C. Léčba proběhla nečekaně rychle a bez komplikací. V mém 23 a 25 roce jsem měla dva plánované porody před termínem-sekcí. Bolesti kloubů se stupňovaly. Ve 28 letech jsem byla na TEP levého kyčle s plánem pravé za 4 měsíce. Jennže i když jsem pilně a poctivě rehabilitovala a vše podle pokynů lékaře splnila začala jsem mít velké problémy s operovanou nohou. Podle operujícího ortopeda bylo na snímcích vše v pořádku a proto mě odeslal přímo paní primářce do ambulance bolesti v Brně Bohunicích. Začalo to opiáty,pokračovalo morfinem a skončilo to pokusem o sebevraždu. Od té doby se léčím na psychiatrii,léky na bolest(Brufen, Veral, Tramal) jsem alergická neberu. Utápím se v bolesti a bohužel tím trpí i mé okolí i když jsou velmi chápaví. Nedělám scény,jsem jen občas víc nervní. Děti se narodily v mé nemoci a i když jsou ještě malé 10 a 8 let,tváří se, že vědí o co jde... Já si tenkrát před operací vysnila lepší svět pro mě i pro moji rodinu, ale tenkrát se mi zhroutil svět. V 31, před dvěma lety jsem byla na rehabilitaci 3 týdny v Košumberku, ale na cestu domů jsem dostala poučení, že lepší už to nebude. Od té doby to byla má poslední kapka důvěry a i návštěva odborníka. Krom posledního psych. zhroucení v listopadu a potom v lednu loňského a letošního roku.Na psych. mi nasadily léky, zoufale jsem přibrala,čím se bolest ještě zhoršila. Abych zhubla vysadila jsem léky přes den,ale bez léků na noc jsem v koncích. 2x Stillnox, Rivotril, Lexaurin 3,2x Prothazin a dvě hodiny před těmito léky 2x Chlorprotixen 50 mg. Usnu, ale budí mě bolest, nebo noční můry-následek mého pokusu o únik. Magnetická rez. hlavy nic neprokázala. Od operace kyčle mám problémy s kolenem,mrtví mi malíček,modrají až do fialova obě nohy. Pravá noha bolí hodně,ale jinak. Abych to shrnula : užívám si, ale už to sama nezvládám a hlavně, začínám ztrácet můj pověstný humor. JE TO NÁROČNÉ, PŘESTÁVÁM ZVLÁDAT I BĚŽNÉ POVINOSTI, ale i zájem o běžný život je čím dál těžší. Prosím o pomoc. Velmi děkuji za odpověď. Petra
2008-08-11 15:43:26
odpověď: Dobrý den Petro, pomocí homeopatie je možné léčit i dlouhodobé vážné chronické problémy i problémy autoimunitní (nevím jestli je to Váš případ ale mohl by být), které klasickou léčbou nejsou léčitelné a jen se je někdy daří více či méně udržovat tak, že již dále neprogradují. Ale v takových případech je nutná celostní - konstituční homeopatická léčba a k tomu je potřeba homeoaptické vyšetření. Nelze slibovat, že homeopatická léčba zabere u sta procent případů ale často jsou výsledky velmi dobré. Ale hlavně u psychiky je homeopatické léčba účinná a efekt může být rychlý, pokud je indikován správný lék. Lepší to může být vždy, neztrácejte naději. Klasická - alopatická léčba má přes velký technický pokrok jen omezené možnosti.
otázka: Dobrý den. Chtěla jsem se zeptat, jestli existují nějaká homeopatika, která by zlepšila akné u 14ti letého děvčete. Dceru akné trápí a už jsme zkusily spoustu čistících vodiček a pleťových mlék a stále žádné zlepšení. Děkuji za odpověď.
2008-08-11 07:55:46
odpověď: Dobrý den, akné je možné homeopaticky léčit ale je nutné homeopatické vyšetření. Akné, tak jako většina kožních problémů, je projevem nějaké vnitřní nerovnováhy organizmu a ta je právě potřeba řešit. Správnou homeopatickou léčbou pak nejenže ustoupí akné ale má to celkový pozitivní vliv na zdraví celého organizmu.
otázka: Dobrý den prosím o radu.Mám dceru 4 měs.a neustále si dává do pusinky prsty a všechno co má okolo pusinky i sliní,zdá se mi,že má i zvýšenou teplotu.Synovi po radě s homeopatem jsme dávali Chamomilla vulgaris.Docela mu to pomáhalo, měl klidnější průběh růstu zubů ,můžeme i dceři?A nemá to nějaké vedlejší účinky,třeba otok v obličeji nebo nekvalitní zoubky atd.?Moc děkuji Lenka.
2008-08-10 22:40:52
odpověď: Dobrý den Lenko, pokud má Vaše dcera problematické prořezávání zoubků, je z toho podrážděná, nespokojená, ufňukaná, nepomáhá jí ani chování, může mít i zvýšenou teplotu - pak ji můžete Chamomilu zkusit dávat. Ale vždy vnímejte jak na to dítě reaguje, pokud cítíte, že pomáhá, pak je to v pořádku. Někdy ale lék nepomáhá a pokud ho podáváte dále, pak může naopak způsobovat výše zmíněnou podrážděnost, někdy třeba i průjem. Ale po vysazení léku symptomy většinou brzy samy odezní. Nemusíte se obávat vedlejších účinků jako například nekvalitní zoubky. Homeopatické léky nejsou toxické.
otázka: Dobrý den,prosím o radu jak pomoc staršímu člověku s vážným onemocněním jater.Má nefunkční levou polovinu jater.Nemoc se projevuje únavou a hlavně silným zánětem kůže.Lze nemocnému nějakým prostředkem aspoň trochu ulevit? děkuji Hájková
2008-08-09 20:32:29
odpověď: Dobrý den paní Hájková, homeopatie může pomoci i u vážných orgánových postižení. Je možné kombinovat i s tinkturami nebo čaji z rostlin (případně gemmoterapií), které mají vztah k játrům (např. ostropestřec mariánský). I když možná není možné vyléčení, je možné podpořit organizmus a ulevit problémům. Je ale nutný osobní přístup.
otázka: Dobrý den. 17letá dcera trpí od malička bolestmi břicha a častými průjmy. Lékaři se shodují na psychickém původu. Před lety absolvovala "léčbu" pomocí kyneziologie a homeopatik, došlo k dlouhému ústupu, pak se ale začaly problémy nejen vracet ale i zvyšovat intenzitu. Nyní už nemůžu na nějakého kyneziologa najít kontakt a taky nevím, kde a jak najít vhodného homeopata, kterého by mohla podle potřeby navštěvovat. Lze tento problém řešit i pomocí Vaší poradny? Velmi děkuji za odpověď. Eva D.
2008-08-08 11:23:13
odpověď: Dobrý den Evo, je možné se objednat na vyšetření do mé poradny. Kontakty naleznete na těchto stránkách - "homeopatická poradna". Pomocí homeopatie je možné tyto problémy úspěšně řešit.
otázka: Dobrý den,jaký by byl nejvhodnější lék na silné uzkosti a stavy strachu se součastným trvalým pocitem vlčího hladu,pocitu prázdného žaludku i tesne po konzumaci jídla, pribyvani na vaze ,nafoukle bricho,chronicky yanet moc.cest,trvala slabost s pocity na omdleni krece sije,migreny,uporne rihani, problemy se spankem,chronicky hnisajici dasne,vzrusivost napeti stramonium nepomaha zatim jsem nenasla nic co by pomohlo hl. ta uzkost dekuji dagmar
2008-08-07 12:20:20
odpověď: Dobrý den Dagmar, na chronické problémy nelze takto doporučit lék i když poskytujete mnoho symptomů. To, že je homeopatický lék vybrán na základě většího množství symptomů neznamená, že je možné jen shromáždit symptomy a vyjde z toho lék (i když někdy se to může povést). Bylo by to sice báječné ale bohužel to tak nefunguje. Homeopatické vyšetření není jen nasbírání výčtu symptomů, to by pak šlo vyšetřovat poštou. Homeopat by měl pochopit pozadí problému a teprve na tomto základě doporučit lék (i když někteří homeopaté tak bohužel nepracují) a často je k tomu potřeba několik hodin. Samozřejmě je možné na sobě i experimentovat ale v případě úzkostných stavů bych to příliš nedoporučoval. Raději bych zašel na opravdové vyšetření.
otázka: Dobrý večer,manžel trpí schizofrenií, ráda bych pomohla jemu i celé rodině. Mám obavy, aby se tato nemoc neprojevila i u dětí a nezatížila další generaci...Manžel byl vždy plný energie,veselý ale před problémy utíkal,ty jsem řešila já... Vím, že pomocí homeopatie se dá pracovat na svém vývoji a osudu, nejsem si ale jistá,jak postupovat..léčit celou rodinu nebo jen děti a nebo jen syna? Děkuji za radu a pomoc, kterou nám na svých stránkách poskytujete. Helena
2008-08-06 23:51:05
odpověď: Dobrý den Heleno, neznám situaci ve Vaší rodině, abych mohl zodpovědně odpovědět. Pomocí homeopatie je možné léčit schizofrenii. Doba léčby závisí na stavu a době trvání problémů a nelze tvrdit, že lze vyléčit 100% případů. Pokud je léčba u jednoho člena rodiny účinná, má to pozitivní vliv i na ostatní členy rodiny. Ale pokud se u dítěte projevují jakékoliv indicie které by mohli vést k obavě, že by mohlo mít v budoucnu psychické problémy, pak je samozřejmě vhodné zakročit pomocí homeopatie co nejdříve - vyhlídky jsou vždy lepší.
otázka: Vážený pane Doktore, chci Vás požádat o radu. Mému příteli se stále vrací velmi agresivní streptokok. Vždy jej přeléčí velmi silnými antibiotiky.Dá se s tím něco dělat.
2008-08-06 22:24:12
odpověď: Dobrý den, pohled homeopatie na podobné problémy je jiný než klasické medicíny. V akutních případech je sice někdy nutné zničit infekci ale problém je většinou v tom, že imunitní systém není schopen se s infekcí vypořádat sám. Léčba pomocí antibiotik uleví od akutní infekce avšak imunita zůstává oslabená stále (spíše je oslabena ještě více důsledkem antibiotik). Homeopatická léčba naopak stimuluje organizmus aby se s infekcí vypořádal sám. Proto je možné pomocí homeopatie léčit i chronické problémy ale je většinou nutné homeopatické vyšetření, neboť je nutné zjistit souhrn symptomů podle kterých je možné předepsat lék. Homeopatický lék se nepředepisuje na "streptokoka" ale pro organismus a jeho stav - proto je předepisování komplikovanější. Existuje i homeopatický lék Streptococcinum, který je někdy možné použít i během akutní streptokokové infekce, ale jsou k tomu nutné další indikace.
otázka: Dobrý den, potřebovala bych poradit, budeme cestovat ze čtrnáctiměsíčním synem letadlem, ale zjistili jsme , že náš syn má strach z hluku, byli jsme se podívat i na letišti a z letadel měl evidentní strach, mohl by jste nám něco doporučit. Měla bych ještě jednu otázku, ohledně mého syna, začínají se u něho objevovat záchvaty vzteku např. nepovolíme určitou věc, nebo odněkud odcházíme atd. záchvat se projevuje křikem , pláčem, házení hračkami, někdy i lehnutím na zem, nebo se vzpírá při posazení do kočárku, vzteká se a mám co dělat, abych ho tam dostala, domluva nepomáhá, děkuji leona
2008-08-06 18:23:43
odpověď: Dobrý den Leono, pro problémy, které popisujete, je nutné homeopatické vyšetření. Bez toho lz jen obtížně doporučit nějaký lék. Ale homeopatická léčba by měl být účinná.
otázka: Dobrý den,
naše 3leté dítě má plané neštovice-jsme třetí den po výsevu.V lékárně mi doporučili:articu urens 5ch proti svědění a rhus toxicodendron 9ch na neštovičky,s dávkováním 5x5 kuliček od každého.Ptám se zda, mohu léky podávat oba najednou,nebo střídat,a zda uvedené dávkování není příliš.(jsme hodně osypaní).Díky,Míša
2008-08-06 12:28:38
odpověď: Dobrý den Míšo, odpovídám dost dlouho po Vašem dotazu, takže situace je již asi jiná. Při neštovicích je možné takto postupovat. Je vždy lepší přizpůsobit se aktuální situaci a vnímat, jak jednotlivé léky působí. Proto je vhodné, pokud už jsou podávány dva léky současně, užívat je v co největších rozestupech. Po nějakém léku může být cítit úleva během několika minut a po dvou hodináh cítíte, že se svědění vrací, pak můžete lék vzít znovu. Pokud úleva přetrvává celý den, pak je lepší lék neopakovat dokud to není nutné.
otázka: Dobrý den pane doktore. Užívám Bromum, Lutheinum a Foliculum. Můžete mi prosím blíže vysvětlit, k čemu mi tato homeopatika pomáhají?
2008-08-06 08:15:10
odpověď: Dobrý den, bylo by lepší, kdybyste se zeptala přímo svého homeopata. V homeopatii nelze říci "na co" jsou jednotlivé léky tak jako v alopatii, že třeba někdo užívá děně šest léků - jeden je na srdce, druhý na tlak, třetí na cholesterol... Luteinum a folliculinum má vztak k ženským hormonům. Folliculinum je lék připravený přímo z hormonu, který je produkován vaječníky. Bromium je lék, který má mnohem větší šíři problémů které pokrývá. Má zvláště vztah ke žlázám, které mohou být oteklé a tvrdé. Ale to je jen jeden z mnoha symptomů. Ale konkrétně k čemu Vám mají jednotlivá homeopatika pomáhat by měl vědět Váš homeopat. Předepisování více homeopatik současně je často nevhodné i když v některých vyjímečných případech možné (viz text zásady léčby na těchto stránkách).
otázka: Dobrý den,prosím o radu co dělat , trpím křečemi ve svalech , nedříve to bylo pouze v lýtkách ted se objevují již v prstech na rukou v hýždích je to strašná bolest která v poslední době trvá i pár minut až se mi zvedá žaludek bolestí.
Děkuji LG Praha
2008-08-06 06:59:17
odpověď: Dobrý den, samozřejmě můžete zkusit zvýšit příjem hořčíku ale pokud by problémy přetrvávaly tak je vhodná celostní homeopatická léčba - homeopatické vyšetření.
otázka: Dobrý den.
Během tohoto léta se mi na stehnách obou dolních končetin díky velmi teplému počasí udělali ve velké míře potničky.Jak se jich mám prosím zbavit a jaká je prevence. Sprchuji se dvakrát denně, používám 1OO procentní bavlněné spodní prádlo, nosím bavlněné kalhoty, bermudy. V zaměstnání sedím v klimatizované kanceláři a do práce cca 1h. cestuji MHD.Děkuji za odpověď jak to léčit a jak tomu předejít. L.M. Brno
2008-08-05 14:18:18
odpověď: Dobrý den, u potniček může být indikováno více léků, je nutné vybírat na základě dalších symptomů. Kožní problémy je většinou nutné léčit celostně - až na výjimky to nejsou jen lokální problémy. Týká se to rovnováhy celého těla.
otázka: Dobrý den. Chtěla jsem poprosit o radu. Který homeopatický lék by pomohl při rasklinkách kolem konečníku a kolem pysků? Často také trpím na suchost spodku, ale až po 2. dítěti. Sex je tím pádem bolestivý, okamžitě vznikají prasklinky. Děkuji předem.
2008-08-04 19:40:40
odpověď: Dobrý den, je nutné vybírat z více léků pomocí podrobnějších symptomů. Nejpravděpodobnější by na tyto problémy mohly být léky Graphites, Natrum muriaticum, Nitricum acidum nebo Sepia. Pokud by ste si přečetla nějaké podrobnosti o těchto lécích a symptomy některého z nich by Vám přišly blízké, pak byste ten lék mohla zkusit (nikoliv všechny najednou!) a užívat např. 9ch jednou denně po dobu několika dní. Pokud by lék nezabíral, pak by bylo vhodnější homeopatické vyšetření a výběr léku na základě podrobnějších informací.
otázka: Dobrý den,chci se zeptat jestli homeopatika pomohou při encefalitidě psů.Mému 2letému jorkšírovi bylo zjištěno toto onemocnění , s tím ,že má poškozené některé mozkové tkáně,což prý nejde vyléčit.Prosím poradíte mi?Děkuji.
2008-08-04 13:37:40
odpověď: Dobrý den, je možné použít více léků, je nutné vybrat podle konkrétních symptomů, které Váš pes má. Vyhledal bych homeopata, který provádí veterinární homeopatii.
otázka: Dobrý den, v pátek mě čeká císařský řez byla mi doporučena arnica montana pro lepší hojení. chtěla bych se zeptat jak ji mám užívat a jestli opravdu užívat arnicu nebo je vhodný i jiný homeopatickýlék? Děkuji za odpověď
2008-08-04 13:17:21
odpověď: Dobrý den, bohužel na Váš dotaz asi neodpovídám včas. Je možné užívat Arniku nebo i Calendulu officinalis.
otázka: Dobrý den, prosím můžete mi doporučit nějaký homeopatický či jiný lék na trhliny na bradavkách vzniklé při kojení? Děkuji. S pozdravem Hana Drštičková
2008-08-04 10:30:38
odpověď: Dobrý den paní Drštičková, pro popraskané bradavky je možné podle symptomů vybírat z více léků. Především Causticum, Castor equi, Graphites, Hydrastis canadensis, Ratanhia peruviana, Sepia officinalis, Phytolacca decandra ale i další. Také pomáhá nakapat na ranky mateřské mléko a nechat zaschnout, případně zafénovávat.
otázka: prosím o radu. dcera prodělala v 15 letech mentální anorexii, infekční mononukleosu. Od té doby bojujeme stále s váhou, měří 170 cm, váží 52 kilo, při jídelníčku, který jí sestavil odborník . Více nikdy nepřibrala.
Před rokem následoval akutní zánět slepého střeva, s následnou antibiotickou léčbou. Na jaře tohoto roku onemocněla se štítnou žlázou. Od ledna má bolesti v koleni.
Byla zjištěna chondropatie, ta však vyléčena chondopatickými injekcemi.
Na MR zjištěn malý zánět. Bolesti které však má neodpovídají zjištěnému rozsahu zánětu.
Byla u homeopatky. Nasadila jí LUESINUM C200 a kontrola v říjnu.
Dcera se změnila psychicky, je plačtivá a zoufalá. Vyrazil se jí ekzém na rukách, koleno se jí celé sloupalo a kůže se loupe průběžně, na koleni se jí dělají boláčky. Koleno bolí, bolest je zejména v noci a v klidu, trvá třeba hodinu a zmizí, někdy i dva dny. poslední homeopatika - měla 4 dávky, dobrala
před týdnem. Je psychicky na dně. Rozhodla se navštívit psychiatra, aby dostala antideresiva, má v září nastoupit do svého prvního zaměstnání.
Zhubla teď dvě kila. Může zhubnutí souviset také s homeopatickou léčbou.? Jak dlouho bude homeopatikum působit, než dojde ke zlepšení? Myslíte si, že lék byl vybrán dobře? děkuji tvarohová
2008-08-04 05:17:00
odpověď: Dobrý den paní Tvarohová, neuvádíte jak často tento lék Vaše dcera brala a ani před jakou dobou ho začala brát. I pokud by byl lék spráný, opakovaným užíváním lze stav výrazně zhoršit. Zhoršení během homeopatické léčby by nemělo být rozhodně takové, že by měl být z toho člověk několik týdnů na dně a začal brát antidepresiva. Pro posouzení toho, zda-li by lék mohl být vybrán správně by bylo nutné znát duševní pozadí. Tento lék má výrazný duševní stav. Pokud po první dávce přetrvává nějaké zhoršení, neměla by se brát další dávka - o tom by měl homeopat řádně informovat. Kontrola až v říjnu mi přijde nedostatečná. I ztráta váhy může souviset s homeopatickým lékem. Váš dotaz je již čtyři dny starý, možná se již situace zlepšila, ale s popsaným vývojem bych nebyl příliš spokojený. Pokud by se stav postupně zlepšoval alespoň do původního stavu, pak je lepší nezasahovat a nechat tento stav odeznít. Pokud by se však vše dále zhoršovalo, nebo stagnovalo, pak by bylo možná vhodné zasáhnout, zvláště, když má Vaše dcera problémy s váhou. Pokud by to bylo nutné, pište mi na mail, v této on-line poradně bohužel není odezva tak rychlá.
otázka: Dobrý den.Prosím o radu jak na syna ,kterému už bude skoro 3 roky a nemůžeme ho odnaučit čurat do plínek.Chodí na noční,vyčurá se a taky,když se vyčurá do plínky tak řekne,že čural,ale bez plínek nechce být.Připadá mi to,že je nějaký bloklí.Všichni do něj hučejí a tím se on nechce odnaučit.Poraď te prosím co s tím a hlavně jak na něj.Děkuji Lenka.
2008-08-03 21:26:54
odpověď: Dobrý den Lenko, příčin může být více. Je samozřejmě možné pomoci homeopatií, ale k tomu je nutné homeopatické vyšetření. Je nutné nalézt konkrétní příčinu daného stavu, pokud cítíte, že je v něčem skutečně zablokovaný. Bez vyšetření je možné doporučit homeopatika nejvýše na nějaké povrchnější problémy - zranění a podobně, nebo i na duševní šok. Ale na psychické dlouhodobější problémy se bez vyšetření neobejdete. Ale je také možné, že Váš syn prochází určitým vývojovým stádiem, se kterým se sice trochu potýká, ale které, pokud se tím nebude stresovat, sám vyřeší. Sice třeba trochu později než ostatní ale sám. Takže je spíš na Vás abyste zvážila zda-li je to skutečně problém, který je potřeba řešit a pak rozhodně homeopatie je schopná tomu pomoci, a nebo tomu necháte čas. Sama asi cítíte, že "hučení do něj" ničemu nepomáhá, spíše naopak, tak pak je nápomocné tomuto stresu ho nevystavovat. Močení je hodně o kontrole a o sebekontrole - to je téma, které děti v tomto věku řeší a někteří se s tím potýkají více než jiní.
otázka: Dobrý den,rád bych zjistil nač se užívají léky Acidum P a Nitricum A.Děkuji
2008-08-03 15:10:25
odpověď: Dobrý den, pravděpodobně máte na mysli léky Phosphoricum acidum a Nitricum acidum. Pro phos-ac je typická zesláblost, vyčerpanost emocí až apatie, pro nit-ac mnoho úzkostí. To je však jen určité vodítko. Pacient, který některý z těchto léků potřebuje může být velmi odlišný výše popsanému. Po fyzické stránce mohou mít řadu rozličných problémů - výčet konkrétních problémů na které je možné jeden z těchto léků užívat by byl velmi dlouhý. Nevím sice proč se ptáte na oba tyto léky ale neměly by být ani předepisovány, ani užívány současně.
otázka: krasny den pane Hrabaku.chtel jsem se zeptat chtel bych prestat kourit.myslite ze by mi vtomhle mohlo pomoct homeopatikum? a jake? a koupil bych ho v lekarne?dekuju vam a preju prijemny den.tomas j.
2008-08-02 19:52:41
odpověď: Dobrý den Tomáši. Pokud jste rozhodnut přestat kouřit, tak by Vám přitom mohl pomoci homeopatický lék připravený přímo z cigaretového kouře, který si můžete, s trochou trpělivosti, připravit sám. V případě zájmu Vám mohu na mail poslat podrobný návod. Rozhodující je samozřejmě Vaše vůle přestat ale tento lék Vás v tom může hodně podpořit.
otázka:
Dobrý den, na dovolené u moře mi často protýkala nosem slaná voda,ve vlnách
pak mi najednou otekl jazyk a druhý den mi z něho ze spoda vytekl hnis, přestalo to bolet ale mám tam stále vespod bouličku,paní zubařka mi říkala že to je sliná žláza a předepsala mi mercurius solubilis ale bouličku mám stále
a je to už 10 dní. poradíte mi prosím co by mi zabralo. Předem děkuji.
2008-07-31 19:57:48
odpověď: Dobrý den, pokud je sliná žláza zanícená,pak je Mercurius častým lékem při těchto potížích, ale spojení s mořskou vodou by mohlo indikovat i jiné léky. Neuvádíte potenci léku, ale pokud Vám nezabírá, pak bych ho asi dál neužíval. Bez vyšetření ale nelze doporučin nějaký konkrétní lék.
otázka: Chtela bych poradit. Je mi 31let a pred 3tydny jsem prodelala zardenky,pak hned po tydnu zlucnikovy zachvat. Nyni mi pretrvava unava.
2008-07-31 16:57:45
odpověď: Dobrý den, homeopatická léčba by mohla být účiná při odstranění problémů ale je nutné homeopatické vyšetření.
otázka: hledám pro manžela homeopatický lék na bolesti nohy pod místem amputace, fantomové
2008-07-30 18:06:41
odpověď: Dobrý den, fantomové bolesti po amputaci jsou hojně popsány u léku Allium cepa. Bylo by vhodné porovnat i další symptomy, ale bylo by možné tento lék vyzkoušet. Např jednou denně potenci 9ch - zkusit podávat několik dní, jestli se nebude zlepšovat. Pokud by lék nezabíral, pak by bylo vhodné podrobnější vyšetření. Z dalších léků by bylo možné uvažovat především o léku Hypericum nebo Staphysagrii.
otázka: Dobrý den,chtěla jsem se zeptat jestli nám pomůže homeopetika k otěhotnění,já má v těle sníženou dávku hormonu menses pravidelný asi bez ovulace a manžel shoršený spermiogram,byli 2krát na umělém,brali přirodní produkty,děkuji Macek
2008-07-30 16:16:24
odpověď: Dobrý den pane (paní) Macku, pomocí homeopatie je možné upravit hormonální rovnováhu v těle a často se podaří otěhotnět po homeopatické léčbě. Současně je vhodné léčbu podpořit i masážemi prsou, které může žena provádět sama. Tyto masáže mají vliv i na tvorbu hormonů. (podrobnosti o masážích prsou viz článek na tomto webu)
otázka: Dobrý den,máme 7,5měsíční holčičku.Prořezávají se nám již 2 vrchní zoubky a tak jsme byli 4 dny v horečkách od 38-39.6 stupňů lékařka povolila homeopatika chamomilla vulgaris 15ch.teploty i špatný spánek ustoupili,ale nyní se nám dcerka osypala od hlavičky a postupuje to po tělíčku směrem dolů.Lékařka onstatovala virus nic prý závažného u malých dětí naprosto běžný.myslím si,že to mohli způsobit podávané homeopatika i když jsme podali pouze 5 kuliček za 24 hod.rozpuštěné v čaji.mohl by jste mi prosím sdělit zda tyto homeopatika jsou bez vedlejších účinků.Všude na netu doporučují chamomillu 9ch
2008-07-30 11:19:39
odpověď: Dobrý den, pokud je chamomilla indikována, tak potence léku - 15ch, pokud jsou přítomny horečky, je v pořádku. Chamomilla je nejčastěji indikovaným lékem při potížích při prořezávání zoubků a proto je často předepisována, i když je indikován lék jiný. Proto jsou důležité i další symptomy, na jejichž základě je možné lék doporučit. Homeopatika mohou vyvolat různé symptomy, nelze vyloučit, že výsev mohl být způsoben homeopatikami. Některé vyrážky se však mohou objevit i po horečkách, takže to ani s homeopatikami souviset nemusí - bez osobního vyšetření nelze posoudit. Důležité je lék dále nepoužívat - symptomy, pokud jsou vyvolané lékem většinou sami odezní. Pokud by vyrážka přetrvávala delší dobu, pak by bylo vhodné homeopatické vyšetření.
otázka: Dobry den, mame 10 mesicnich chlapecka,v noci hodne spatne spi,meli jsme hodne tezky porod potom jsme byli na operaci s pupecni kylou,muze to mit vliv na spanek v noci!Muzem uzivat homeopatika? Gelsemium Sempervirens 9ch jak davkovat.Diky
2008-07-30 08:35:25
odpověď: Dobrý den, není mi příliš jasné, z jakého důvodu byste chtěla podávat Gelsemium Vašemu synovi. Tento lék je často indikován akutně při chřipkových stavech ale může být podáván i při chronických problémech. Podle uvedených informací nelze potvrdit výběr léku. Pokud na základě dalších skutečností Vám byl tento lék doporučen, nebo sama jste tento lék vybrala, tak ho samozřejmě zkusit můžete. Můžete zkusit podávat jednou denně a uvidíte, zda-li bude mít pozitivní efekt. Pokud nebude efekt žádný po dobu několika dnů (do 14 dnů), pak neužívejte dále. Také lék vysaďte při jakémkoliv zhoršení, ale i při výrazném zlepšení lék nepodávejte dál.
otázka: na jaké oční problémy u koně se dá použít Oculohheel?
2008-07-29 15:50:01
odpověď: Dobrý den, Oculoheel je složený homeopatický přípravek a jeho indikace jsou popsány v příbalovém letáku nebo na informacích od výrobce. Homeopaté tyto přípravky nepoužívají - jsou připraveny hlavně pro používání klasickými lékaři. Podívejte se případně na starší dorazy - je tam více podrobností o složených přípravcích.
otázka: Moc zdravím, je mi 29 let, mám 5-timěsíční holčičku a plně kojím.Nedávno mi byla zjištěna thyreotoxikosa. Doktor mě nařídil přestat do 3 dnů kojit a užívat 3 x denně 2 tablety Carbimazolu. Chtěla bych se zeptat, zda by to šlo vyléčit pomocí homeopatie a v kojení nadále pokračovat? Moc moc děkuji za odpověď Simona
2008-07-29 14:43:39
odpověď: Dobrý den Simono, pomocí homeopatie je možné řešit problémy štítné žlázy. Nevím, jaké máte konkrétní problémy a zda-li jsou hodnoty hormonů štítné žlázy tak vysoké, že Vás bezprostředně ohrožují. Současně nelze předvídat, jak rychle by homeopatická léčba účinkovala. Proto si myslím, že by bylo vhodné laktaci zatím nepřerušovat, ale nekojit a pouze odstříkávat do doby, než by byly patrné změny a pak případně v kojení opět pokračovat.
otázka: Dobrý den, chystám se na plastickou operaci nosu a někdo mi poradil, že je dobré užívat arnica montana, je to pravda? Působí to na otoky a modřiny? Děkuji, Jitka.
2008-07-29 13:21:18
odpověď: Dobrý den Jitko, Arnica montana je dobrá zvláště na otoky a modřiny a na srůstání ran je dobrá Calendulla officinalis. Užívejte tedy ten lék, který budete potřebovat, například v potenci 15ch jednou denně do zlepšení. První dávku je vhodné co nejdříve po operaci.
otázka: Dobrý den,po zvednutí břemene mám problém v bederní oblasti,bodavá bolest vystřeluje do zadní části stehna, někdy i lýtka, trvá to již 4 měsíce a bolest je úmorná. Chiropraktor mě nepomohl, na rentgenu nejsou žádné změny,pouze prý mám posunutou ploténku.Můžete mě poradit jaké homeopatikum by mohlo pomoci? Děkuji.
2008-07-29 07:11:20
odpověď: Dobrý den, na takovéto chronické problémy je nutné homeopatické vyšetření. Homeopatická léčba by měla být účinná.
otázka: Dobrý den, trpím na záněty dutin a mívám také záněty pod zuby. Už jednou před několika lety jsem homeopatii užívala a problémy se zuby přestaly. Bohužel si už nemohu vzpomenout na název přípravku. Prosím poradíte? Děkuji Anna
2008-07-29 06:25:13
odpověď: Dobrý den Anno, k doporučení léku je nutné znát více podrobností. Na popsané problémy je nutné vybírat z více léků.
otázka: Dobrý den.Je mi 25 let a mam třetím rokem roztroušenou sklerozu.Beru prášky, co mě drží v mém stabilním stavu, i když občas ataky stejně mívám a píchám si copaxone...Vše je ale jen k tomu, aby mi nebylo hůř. TAké mám od svých 16 let chronické záněty a mykozy v pochvě a nemohu se toho zbavit. Na léčbu reaguji většinou opačně a ted s léky co beru, se to prý ani vyléčit nedá. Také mě pálí v poševních vchodu, ale doktor tam nic nevidí, stejně jako s mým dalším problémem a to je silně boletivý pohlavní styk a to od vždycky. A taky doktor neví, čím by to mohlo být. Takže ani nevím, proti čemu bojuju. jestli existuje nějaký homeopatický produkt, co je osvědčený, tak budu hrozně ráda. Chemie nepomáhá a akorát stejně škodí zase jinde. Můžete mi prosím poradit, co mám dělat? Děkuju předem mnohokrát. Můj mail je kdyžtak Pajinec@seznam.cz
2008-07-28 20:58:48
odpověď: Dobrý den, homeopatie je velmi účiná metoda ale při chronických problémech
(což je většina zdravotních problémů, kterými lidé trpí) je volba léku velmi individuální. Při RS je několik léků, které jsou obvyklé, ale homeopat musí vybrat ten konrétní pro daného člověka. Neexistuje nějaký univerzální homeopatický lék na RS.
Pomocí homeopatie je možné RS léčit, i když neříkám, že je to vždy léčba vratná, ale často se podaří zastavit zhoršování a podle potřeby i omezit alopatické léky - ale to teprve až homeopatické léky znatelně zabírají. Nedůvěřujte homeopatovi, který by Vás nutil před léčbou klasické léky vysadit.
Problémy s pochvou je také možné řešit pomocí homeopatie ale opět je nutné vyšetření. Většinou při správném předepsání léku na RS se začnou řešit i tyto problémy.
otázka: Dobrý den,můžete mi prosím poradit,mám 15 let lupenku a každý den 2x se mažu mastí dermovate,což jsou kortikoidy a do vlasů používám betacorton s.Na nějakou chvíli se to zlepší,ale pak se zase vše vrátí.Za tu dobu co používám tuto léčbu,se mi hodně zhoršila kůže,protože když se někde jen malinko bouchnu,mám hned krvácení pod kůží anebo se mi kůže urve a sloupne jako bych se řízla.Můžete mi prosím poradit,jestli je nějaká možnost zabavit se toho krvácení?Je to dost nepříjemné,nebezpečné.Stačí jen když někdo narychlo vystupuje v MHD. Děkuji Valerie
2008-07-28 11:31:18
odpověď: Dobrý den Valerie, nejdůležitější by bylo začít celkovou homeopatickou léčbu lupénky, abyste se postupně mohla zbavit závislosti na kortikoidech, které mají výrazné vedlejší účinky. Samozřejmě by bylo možné k této celkové léčbě, pokud by bylo potřeba, vzít si v nějaké akutní situaci lék na zvládnutí krvácení, ale měla by to být pouze doplňková léčba. Výhoda homeopatie tkví především v léčbě (podle klasických lékařů) neléčitelných chronických problémů. Doporučoval bych vám homeopatické vyšetření.
otázka: Dvouletý vnuk má plnou pusu býlích pupínků ůdajně aftová angina? Co s tím?
2008-07-27 19:17:08
odpověď: Dobrý den, bez homeopatického vyšetření nelze bohužel nic doporučit.
otázka: Dobrý den, náš 4-letý kocour má epulis - nezhoubný nádor v tlamičce. Má problémy při přijímání potravy a hodně sliní.
Veterinář nám poradil zkusit homeopatika, protože operace není možná. Avšak nikde jsem nenašla jaká by šla použít.
Prosím, můžete mi poradit? Moc bych mu chtěla nějak pomoci.
děkuji. Zdenka
2008-07-27 18:57:27
odpověď: Dobrý den, na léčbu by měl dohlížet homeopat. Obrátil bych se na homeopata, který se zabývá veterinární homeopatií. V Praze např. www.homeopatka.cz
otázka: Dobrý den, prosím o radu: manžel již dlohou dobu trpí kožními plísněmi a bohužel přes všemožné léčení mastmi a vodičkami se jej nemůže zbavit a pořád se mu toto onemocnění vrací. Prosím o radu, zda by nepomohla homeopatie? Také mě napadlo, zda příčina nevězí jinde a toto kožní oněmocnění je pouze jeden z projevů? Děkuji.
2008-07-27 16:05:21
odpověď: Dobrý den, kožní onemocnění je skoro vždy projevem nějaké hlubší nerovnováhy a to i když se jedná o plísně. Homeopatická léčba by měla být účinná ale je potřeba celostní - konstituční homeopatická léčba - homeopatické vyšetření. Potlačování plísní pomocí alopatických léků může být často příčina i vážnějších zdravotních problémů, takže často je to dobře, když se nedaří mastmi a vodičkami plísně "vyléčit", přestože to zní asi podivně. Je popsáno mnoho případů vážných onemocnění po potlačení plísní na pokožce.
otázka: dobry den je to normalni nemit 5mesicu po porodu menstruaci?kdyz kojim?dekuju ivanka p.
2008-07-27 10:01:49
odpověď: Dobrý den Ivanko, normální to je. Normální je i když žena nemenstruuje během kojení i déle než rok po porodu.
otázka: Dobrý den, prosím o radu.Dcera má malou Kačenku a kojí jí.Po kojení jí zrudnou tvářičky asi pak po hodině jí trochu zblednou.Maminka nepije už kávu,čokoládu aje stale stejné.Prosím o radu.Děkuji.Ivana.
2008-07-25 22:33:40
odpověď: Dobrý den Ivano, bez homeopatického vyšetření lze těžko doporučit nějaký konkrétní postup ale dítě může být alergické na samotné mateřské mléko, i když Vaše dcera bude dodržovat správnou dietu. Ale to rozhodně neznamená hledat náhradu kojení. Homeopatie často pomůže při těchto problémech ale je potřeba osobní návštěva homeopata.
otázka: Dobrý den,prosím o radu.Má neteř trpí od narození seberoickým ekzémem ve vlasech.Nyní je jí půl roku,dětská lékařka ji chtěla dát mast s kortikoidy,to odmítli.Zkoušejí na radu homeopata Calcareu carbonicu 9Ch a Graphites 9Ch.Dávkování jednou denně 3 granule od každého.Od té doby co užívají homeopatika jim malá špatně spí.Zajímalo by mě,jestli je to možné,nebo je příčina jinde.Děkuji
2008-07-25 21:29:46
odpověď: Dobrý den, kombinované užívání těchto dvou léků bych osobně nedoporučoval. Zkušený homeopat by neměl postupovat tímto způsobem. Současně, pokud se zhoršil spánek, tak je nutné léky vysadit, neboť léčba buď neprobíhá správným směrem a nebo bylo dávkování příliš intenzivní. Pokud se spánek zhoršil v době od podávání léku, tak to s tím velmi pravděpodobně souvisí. Pokud se dítě po vysazení léku nebude zlepšovat, hledal bych spíše jiného homeopata.
otázka: Dobrý den, jsem v 18 týdnu těhotesntví a trpím otoky nohou mohu užívat lymphomyosot.
Děkuji
2008-07-25 20:27:11
odpověď: Dobrý den, u složených homeopatických přípravků lze těžko něco doporučit - řiďtě se příbalovým letákem. Složené přípravky jsou vyráběny tak, aby je mohli předepisovat lékaři bez znalosti homeopatie, nebo ho mohli doporučit přímo lékárníci. Je u nich problém, že reakce na ně jsou těžko předvídatelné a často také nezabírají vůbec. Někdy ale mohou i zabírat, takže s jistou dávkou opatrnosti je můžete užívat bez větších obav, ale vždy sledujte reakce a při čemkoliv neobvyklém lék vysaďtě a poraďtě se s homeopatem.
otázka: dobry den chtela jsem se zeptat na co je Thuya occidentalis 9ch a VIBURCOL(cipky) tez homeopatikum...mockrat vam dekuji za odpoved!Pekny den!t.
2008-07-25 18:19:21
odpověď: Dobrý den, popsat v kraátkosti na co je nějaký homeopatický lék v podtatě nelze. Thuja je velmi důležitý lék a má melmi široký záběr při léčbě - od kožních problémů po vážné psychické problémy. Zkrácené popisy "velkých" léků, které je možné někde nalézt, jsou většinou tak kusé, že jsou velmi zavádějící. Relevantní popis tohoto léku by vyžádal několik stran textu. Pro popis tohoto léku je tedy lepší, nalézt si podrobnější informace v literatuře nebo na internetu - ale trochu podrobnější. Viburcol, pokud je to homeopatikum, tak se pravděpodobně jedná o nějaký složený přípravek, které (klasičtí) homeopaté nepoužívají. Jeho popis tedy spíše naleznete na stránkách jeho výrobce.
otázka: dobry den!chtela jsem se zeptat jestli je nejake homeopatikum pro mou 5mesicni dceru.porad se v noci budi i 5x za noc rve!doktorka mi rekla uplnou blbost,ze si plete den s noci,coz nechapu.ve dne spi jen asi 2x.uz od zacatku kojim ted zacinam davat ovoce a zeleninu,myslela jsem ze uz mi mleko na noc nestaci tak jsem skusila dat kasicku,place i tak...az do 4mesicu mi spala celou noc.(od 21.00-06.00)ted je strasne protivna ,uplakana i pres den.poradili by ste mi nejaky vhodny lek?nebo poradil co mam delat?diky
2008-07-25 17:07:57
odpověď: Dobrý den, bez homeopatického vyšetření nelze v tomto případě bohužel lék doporučit. Otázka ztravy je jistě důležitá - často dochází k určitému zlomu, když dítěti přestává stačit mateřské mléko. Ale to je většinou jen přechodný problém, než si dítě zvykne na nějakou doplňkovou stravu. Homeopatie může pomoci ale je nutná osobní návštěva homeopata.
otázka: Dobrý den. Před vánoci jsem měla poprvé angínu s hojnými čepy (nikdy předtím jsem čepy neměla. Dostala jsem antibiotika. Od té doby snad každý měsíc se mi to vrací. Měla jsem ještě asi 3x antibiotika. Nyní mne opět bolí v krku (znovu po 14. dnech - brala jsem Preventan akut - ještě kojím!), v hlenech z krku se mi oběvují opět bílé "válečky". Můžete mi poradit nějaké homeopatika?
2008-07-25 16:12:56
odpověď: Dobrý den, při předepisování homeopatik je nutné znát mnohem více podrobností, pokud se nejedná o tak zřejmé příčiny jako například úrazy a podobně. U vašich problémů je již homeopatické vyšetření nutné, neboť je celá řada léků, ze které je nutné vybrat správně indikovaný lék. Léčba antibiotiky často způsobí více problémů, než vyléčí.
otázka: Dobrý den,můj 10tiletý syn,postoupil operací dutin/fess/,ještě předtím jsme byli domluveni s doktorkou,že se odstraní nosní mandle,jelikož děsně chrápe.Tak toto podstoupil dva měsíce po operaci,jenže od té doby chrápe a dokonce se dusí,byl ve spankové laboratoři,a vyšlo najevo to že mu to dělá krční mandle,má je moc velké.Nechápu,že si toho na orl nevšimli hned.Moc se mi do třetí narkozy nechce,existuje něco co by mu pomohlo,třebas nějak zmenšit mandle,četla jsem tu o tom ,ale ještě bych dodala že měl sníženou imunitu,bral injekce imudon,teď nevím,čekáme na výsledky.Děkuji moc Monika
2008-07-25 14:01:30
odpověď: Dobrý den Moniko, problémy s mandlemi jsou spojeny s problémy s imunitou, neboť je to orgán lymfatického systému, který je pro imunitu velmi důležitý. Proto je důležité léčit celkovou imunitu a spolu s tím i zvětšené mandle. Homeopatická léčba je často úspěšná ale je nutné homeopatické vyšetření.
otázka: Dobrý den. Jsem necelé tři měsíce po porodu a při kontrole v šestinedělí mi můj gynekolog zjistil dvě cysty za pravým vaječníkem. Dočetla jsem se, že by mi z homeopatik mohl pomoci lék Apis C6, ale nenašla jsem jeho dávkování. Mohl by jste mi prosím poradit? Myslíte si, že mi tento lék může pomoci i v případě, že by se jednalo o "dermoideální"cystu (tak to označil s největší pravděpod. gynekolog a naplánoval mi na září laparoskopii, které bych se samozřejmě chtěla vyhnout..) děkuji moc za odpověď Sobíšková I.
2008-07-24 17:16:03
odpověď: Dobrý den paní Sobíšková, bez podrobnějších znalostí Vašich problémů nemohu doporučit konkrétní lék, ale Apis je určitě jedním z léků o kterých by se mohlo uvažovat. Homeopatické léky na hlubší - chronické problémy je nutné vždy předepisovat na základě širšího obrazu symptomů. Minimálně bych Vám doporučil abyste si o Apisu zjistila alespoň podrobnější popis a lék bych užíval, pokud by k tomu byl důvod na základě více symptomů. Pokud máte současně již určený termín operace, tak bych raději navštívil homeopata osobně. Apis může zabírat ale také nemusí a zbytečně můžete ztratit čas, během kterého byste mohla třeba užívat již lék, který by byl u Vás více indikován. Pokud ale budete přesvědčena o správnosti tohoto léku, pak ho užívat samozřejmě můžete. V lékárně koupíte spíše potenci 5ch ale není to příliš velký rozdíl. Je možné lék užívat jednou denně, ale spíše bych si připravil vodní (resp lihovou) potenci. Návod na přípravu naleznete ve starších dotazech (případně mailem).
otázka: Dobrý den,už od narození mám popraskaný jazyk,takové hluboké rýhy,nesmím jíst nic pálivého nebo ostreho,např.rajče..take se za to moc stydím,dalo by se to léčit?pomoz te prosím
2008-07-24 10:08:05
odpověď: Dobrý den, popraskaný jazyk jako symptom je popsán u řady homeopatických léků a je možné tento problém léčit, ale je nutná celostní - konstituční homeopatická léčba. Je to projev nějaké hlubší nerovnováhy. Nelze samozřejmě zaručit úplný srůst rýh, ale myslím, že problémy s pálivými jídly by mělo jít odstranit.
otázka: Dobrý den, chtěla bych se zeptat jak často a dlouho se dá užívat Sabina 9ch. Mám nepravidelný menzes, poslední dva měsíce prodloužené krvácení až 3 týdny.
Je mi 48 let a začína mi klimakterium.
Gynekologické vyšetření bylo v pořádku. Prosím o radu jaké homeopatické léky je možné užívat na vyrovnání hladiny hormonů. Děkuji
2008-07-24 09:16:08
odpověď: Dobrý den, užívání homeopatik je velmi individuální a pro doporučení pro vyrovnání hormonální hladiny je potřeba homeopatické vyšetření. Sabina je jedním z léků, které mají vztah k ženským genitáliím - hormonální disbalance, nepravidelná menses, bolestivá menses,... Bez znalostí dalších podrobností Vám nemohu přímo Sabinu doporučit, ale pokud jste si našla popis jejích symptomů který odpovídá Vašim problémům, nebo pokud Vám ji někdo doporučil na základě dalších skutečností, pak ji samozřejmě zkusit můžete. Je možné lék užívat jednou denně, nebo i méně často po dobu několika dnů, během problémů. Pokud by se stav zhoršil nebo i zlepšil, pak je nutné lék vysadit. Pokud lék nebude dělat nic, tak ho neberte příliš dlouho. (více než 14 dní). Přesto by ale bylo vhodné, kdyby na léčbu dohlížel homeopat. I správným lékem lze příliš častým braním způsobit potíže a proto je dobré, aby někdo sledoval jak lék působí a případně doporučil změnu v dávkování, nebo v síle léku. Během klimakteria a tím i hormonální nerovnováhy je lidský organismus velmi citlivý a užívat homeopatické léky je nutno velmi opatrně.
otázka: Dobry den,prosim vas chtela jsem poprosit o radu,dlouho trpim vytoky a proste mi nic nezabira.Cipky jsem skousela ale za mesic to mam zase nevim co mam uz uzivat jsem ztoho na nervy.,muzete mi poradit jestli je nejaka homeopatika leky na vytoky?Ktere si muzu koupit bez predpisu v lekarne?Dekuji vam za odpoved.Evca.
2008-07-22 17:45:16
odpověď: Dobrý den Evčo, pro doporučení homeopatického léku u tohoto problému je potřebné homeopatické vyšetření (není to fyzická - gynekologická prohlídka, je to zjištění symptomů pomocí rozhovoru). Současně je vhodná i úprava stravy (méně cukrů), minimalizování kontaktu kosmetických přípravků i kolem postižených partií (mýdlo,...), přípravky s živými bakteriemi buď z lékárny ale často je i velmi účinný bílý živý jogurt.
otázka: Dobrý den,chtěla jsem se zeptat,jak se jmenuje homeopatický lék,kterému se nazývá homeopatické zlato?A dá se lék koupit běžně v lékarně?
Děkuji Jana
2008-07-22 16:48:01
odpověď: Dobrý den, zlato se používá v homeopatickém zpracování a jeho název je Aurum metalicum (latinský název pro zlato). V lékárně se pravděpodobně dá koupit v potencích 5 - 30 ch.
otázka: dobrý den,existuje homeopatický lék na difuzní adenokarcinom žaludku?mojí dceři nalezli helicobakterii,vředy a následně karcinom čeká ji chemoterapie ale naděje je takřka nulová děkuji helena b.
2008-07-22 16:16:43
odpověď: Dobrý den Heleno, homeopatické léky se nepředepisují podle lékařské diagnózy, způsob předepisování homeopatického léku vychází ze zcela odlišné "diagnostiky", při které je lékařská diagnóza důležitá avšak nikoliv jediná skutečnost. Homeopatie může výrazně pomoci, někdy může po homeopatické léčbě nádor i zcela zmizet, ale výsledek nelze samozřejmě zaručit, proto je důležité se nevyhýbat ani klasickým léčebným metodám. Při homeopatické léčbě rakoviny jsou vyvinuty a vyzkoušeny určité metody (např. metoda Dr. Ramakrišnana) a je důležité aby o nich měl homeopat dostatečné znalosti. Pomocí homeopatie je také možné zmírnit negativní následky chemoterapie nebo ozařování (viz dřívější dotazy) ale vždy je vhodné, aby na průběh léčby dohlížel homeopat.
otázka: Dobrý den, na nevolnosti při počínajícím těhotenství(6. týden) prý mohu užívat SEPIA OFFICINALIS 9 CH. Opravdu neohrozím miminko? Děkuji. Martina M.
2008-07-22 12:44:22
odpověď: Dobrý den Martino, Sepia je jedním z léků, které jsou často účiné při nevolnostech v počátku těhotenství. Může, avšak ani nemusí být indikována a tedy může i nemusí zabírat. Vždy je vhodnější, když lék doporučí homeopat na základě podrobnějších symptomů. Proto, pokud byste přesto chtěla sama zkusit tento lék užívat, tak vnímejte, jak se po léku cítíte. Pokud Vám bude subjektivně pomáhat a budete se po něm cítit lépe, pak je to v pořádku. Pokud však ani po několika dávkách nebutete cítit žádné zlepšení, tak v užívání tohoto léku nepokračujte. Jeho dalším užíváním byste si naopak mohla způsobit nepříjemné symptomy. Vždy je však lepší osobní konzultace s homeopatem a je na něm aby případně doporučil úpravu dávkování a potenci, nebo i výběr jiného léku. Zvláště v těhotenství.
otázka: Dobrý den, chtěla bych se zeptat na radu pro mé dvě děti. Honzíkovi je6 let a trpí průduškami také rýmou spojenou s dutinami, a častým užíváním antibiotik. Elišce jsou 3 roky a trpí angínami a užívá také často antibiotika. Prosim Vás pomohla by léčba homeopatikami. už dlouho koukám na stránky o homeopatii a chtěla bych to zkusit a ušetřit braním léků různého druhu. Předem děkuji Lenka Kaštánková maminka
2008-07-22 11:23:01
odpověď: Dobrý den paní Kaštánková, problémy, které popisujete, je možné léčit homeopaticky a tato léčba může být velmi účinná. Je ale nutné homeopatické vyšetření, neboť se jedná o chronický problém a následná celostní-konstituční léčba.
otázka: Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli jsou nějaká homeopatika na ztrátu čichu a chuti. Děkuji. Líba.K.
2008-07-22 08:17:44
odpověď: Dobrý den Líbo, bylo by nutné homeopatické vyšetření. Není to akutní problém a je nutné hledat hlubší příčinu.
otázka: Dobrý den, obracím se na Vás s dotazem.Jsem těhotná (11. týden) a v děloze mám hematom o velikosti 20 krát 10 mm. Mohl byste mi doporučit nějaký vhodný přípravek? Děkuji
2008-07-21 18:08:32
odpověď: Dobrý den, píšete velmi málo informací. Obecně na hematomy - krevní výrony - je nejdůležitějším lékem Arnica montana. Nepíšete však, co hematom způsobilo - může být způsoben například hemofílií. Proto bych Arniku užíval velmi opatrně. Při častém užívání by totiž mohla podpořit sníženou srážlivost, což je u hemofilie nebezpečné. Proto by bylo vhodnější užívat vodní potenci - rozředit dvě kuličky 5ch v pramenité/převařené vodě - v 1/2 litrové láhvi naplňěné do 2/3 vodou - vždy protřepat a užívat jednou denně 1 lžíci. Uchovávat v ledničce. Nutno velmi pozorně sledovat stav a při jakémkoliv zhoršení vysadit. Vhodnější by ale přesto byla osobní konzultace s homeopatem. Pokud by tato léčba nezabírala, tak potom je potřeba vybrat vhodnější lék ale tam je osobní konzultace již nutná.
otázka: Dobrý deň, obraciam sa na Vás s prosbou o radu pre môjho manžela. Má 26 rokov, má pretrvávajúce problémy s chrbticou (vysunutá platnička), absolvoval už niekoľko vyšetrení neurológia, CT, magnetická rezonancia, interné... Jeho vysoký krvný tlak(155/80) pripisujú lekári chrbtici. Pociťuje neustále tŕpnutie dolných končatín, i v oblasti krížov, v noci sa budí spotený, ráno má úplne premočený vankúš i prikrývku. Do toho sa mu teraz pridalo ešte aj pichanie v boku, ktoré mu prechádza tiež do oblasti krížov. Lekári mu predpisujú len lieky proti bolesti, nelieči sa príčina. Každý tvrdí, že to tak už bude vždy, kvôli chrbtici... Zakázali mu snowbordovať, hrať aktívne futbal, behať.. Som zúfalá, veď má len 26 rokov, čo to bude až bude mať 40??? poraďte, prosím, na koho by sme sa mohli obrátiť, prípadne aké homeopatiká vyskúšať. Ďakujem
2008-07-20 20:32:13
odpověď: Dobrý den, myslím, že by homeopatická léčba mohla pomoct, ale bylo by nutné homeopatické vyšetření a celostní léčba. Je to chronický problém a pro takové nelze jen zkusmo brát léky ale jak sama uvádíte, je nutné léčit příčinu. Homeopaticko léčbou je možné léčit problémy páteře, plotýnky a podobně.
Současně bych doporučil i návštěvu fyzioterapeuta, ale takového, který provádí reflexní cviky - je to jemný způsob jak posílit potřebné svaly pro správné držení páteře. Ale to by byla spíše podpůrná terapie. Rozhodně nedoporučuji jakékoliv silové napravování páteře - může způsobit ještě více problémů.
otázka: Dobrý den, prosím o radu.Dnes spadl silné dřevo synovi na palec u nohy.Ihned jsme místo namazali traumelem a podali 2 kul.arniky. jaký lék je možno ještě použít? děkuji marcela
2008-07-20 13:24:23
odpověď: Dobrý den, arnika je asi nejlvhodnější lék, pokud není tkáň poraněná a nekrvácí. Arniku je možné opakovat, pokud je místo stále bolestivé, případně s modřinou. Nepíšete potenci - možné použít např. 9ch nebo 15ch. Je možné použít i arnikovou mast.
otázka: jak dávkovat chamomillu 9 ch
2008-07-20 09:50:11
odpověď: Dobrý den, bez popisu potíží nelze nic doporučit. Při užívání jednou deně by nemělo docházet k problémům. V případě jakéhokoliv zhoršení je nutné lék vysadit. Není také vhodné užívat lék dlouhodobě, bez dohledy homeopata (více než dva týdny). Je možné podávat častěji ale jen na základě konkrétní situace. Lék je nutné vysadit, i když dojde k výraznému zlepšení - následné užívání by mohlo vyvola zhoršení.
otázka: dobry den posledni dobou jsem dost ve stresu,jako by se mi traslo cele telo,nakonec je mi fizicky tak zle ze nemohu ani spat jsem vyrizena, nechci k lekari protoze mi kdysy psal defobin bylo mi 18 l. te mi je 24 mam male dite a nechci byt scela otupela nebo aby mne poslal na psichologii, jen jsem vycerpana a potrebuji nabrat nove sily vytaminy a bylinne caje uz nepomahaj poratte zda by homeopatika pomohly a jaka?? dekuji RENOVSKA
2008-07-19 10:30:03
odpověď: Dobrý den paní Renovská, Vámi popsané problémy je možné léčit pomocí homeopatie, je k tomu ale nutná celostní - konstituční léčba - návštěva homeopata. Homeopatika si může člověk naordinovat sám, pokud se jedná např. o akutní problémy, úrazy a podobně. Při dlouhotrvajících potížích, zvláště psychických, je návštěva homeopata nutná. Homeopatie je velmi účiná při Vámi popisovaných problémech a působí naprosto odlišným způsobem než otupování alopatickými léky.
otázka: dobrý den, chtěla jsem se Vás optat asi před dvěma lety jsme prodelala akutni zanet prave mandle a pravé casti krku + prudusky , a od te doby mam neustale problemy tykajici se jen te prave casti , se mi značne zvětšíla prava mandle a mam ji necitelnou takovou hrubou (zda se mi na začatku mandle i taková uzlinka), byla jsem i na ORL a vse jsem mela v poradku (asi pred rokem), ale mam taky pocit jako by v prave casti krku otok, prosim o radu zda na to neco neni , nebo i neco po čem by jse mi mohla mandli mensit!děkuji za odpověd s pozdravem Michaela
2008-07-18 20:34:35
odpověď: Dobrý den Michaelo, homeopaté nemohou provádět lékařskou diagnózu, od toho je návštěva lékaře. Je ale možné Vámi popsané potíže homopaticky léčit, k tomu je ale nutná návštěva homeopata. Pro homeopatickou léčbu není přesná lékařská diagnóza nutná. Homeopatická "diagnostika" je od té lékařské odlišná. Homeopatie je často schopná léčit objektivní potíže, které lékaři bagatelizují, protože z hlediska lékařské diagnostiky "neexistují" ale lidem přesto způsobují závažné problémy.
otázka: dobry den, můj 3 letý syn, potravinový alergik (mléko, vejce, ale i některé ovoce) ma posledni dva mesice obcasné bolesti bříska, cca 1x za 2,3 dny, hlavne po jidle a pred stolici...břisko nadmuté, větry..., posledni dva dny prujem, nyní prokázal test stolice velkou přítomnost kvasinek. poslední mesíc mu pri horečce lékar predepsal 2x antibiotika, dávám mu pravidelne od malicka infant dophilus.dočetla jsem se na strankach candinky o nutnosti "diety", existuji nejaka homeopatika pro likvidaci ci pomoc pri likvidaci kvasinek ci nasledne detoxikaci tela? dekuji za odpoved, karolina mathauserova
2008-07-17 23:53:05
odpověď: Dobrý den paní Mathauserová, důležité je homeopatické vyšetření. Homeopat by měl zvolit správný postup léčby. Někdy je potřeba především konstituční léčba ale často, pokud nějaké problémy začaly od podání nějakého alopatického léku, tak je nutné nejdříve léčit to co tento lék způsobil. Antibiotika mohou jednak působit toxicky a u alergických dětí mohou vyvolat komplikovanou odezvu (lze podávat lék přímo připravený z antibiotik na detoxikaci), nebo mohou narušit střevní rovnováhu a pak je možné podávat lék přímo podle daného typu střevní nerovnováhy. Výběr léku i léčebného postupu by ale měl zvolit homeopat podle podrobných symptomů jak fyzických tak i podle celkového chování dítěte.
otázka: Dobrý den. Mou dceru - 2,5 roku čeká za 14 dní vyšetření u zubního lékaře, protože jsem jí našla kazy na zoubkách. Dcera má však panickou hrůzu z lékařů. Existuje nějaký homeopatický přípravek, který by jí, když to řeknu ošklivě, v době návštěvy lékaře utlumil tak aby se nebála? Mnohokrát vám děkuji.
2008-07-17 16:42:01
odpověď: Dobrý den, homeopatika nefungujou tak, že by například utlumovala podobně jako alopatické léky - např. opiáty. Homeopatikami lze ale léčit přímo konkrétní stavy včetně strachů a panických pocitů. Je ale nutné vybírat z více léků, které sdílejí takové stachy, např. Calcarea carbonica, Phosphorus, Stramonium, ale je nutné vybrat lék podle celkové konstituce dítěte.
otázka: Dobrý den, můj přítel má mírně zvýšenou hladinu cukru, cholesterolu a triglyceridů. Lze použít nějaká homeopatika? Děkuji Eva
2008-07-17 08:47:50
odpověď: Dobrý den Evo, nejvhodnější je celostní-konstituční homeopatická léčba - která celkově posílí organismus a optimalizuje jeho funkce včetně látkové výměny (tzn. návštěva homeopata). Současně je vhodná dietetická úprava stravy - ale v rámci přírodních potravin. Případně i přírodní výživové doplňky. Není možné doporučit potraviny s přírodními sladidly, ani chemické léky na snižování cholesterolu v krvi.
otázka: Dobrý den, prosím vnoučkovi je 2,5 roku a má problén s tím že mu tečou s pusinky sliny.Ale jen když je trochu nervozní nebo přítomnosti cizích lidí.Může se to léčit homeopatií?Děkuji babička Ivana.
2008-07-16 21:56:25
odpověď: Dobrý den Ivano, problémy, které popisujete, mají charakter problémů chronických a pro takové je nutné homeopatické vyšetření a výběr léku na základě širších souvislostí. Existuje několik léků, které mají tento symptom - slinění při rozrušení. Homeopatická léčba by měla pomoci.
otázka: Dobrý den, kamarádka mi doporučila na léčbu oparů lék Rhus toxicoddon,ale bez dávkvání. Má označení 15ch. Jak jej mám užívat? Díky, Šárka.
2008-07-16 21:46:31
odpověď: Dobrý den Šárko, můžete zpočátku zkusit brát první den dvakrát denně, potom jednou denně, pokud bude zlepšení již po jedné dávce, pak není nutné opakovat do doby, než budete další dávku opět potřebovat. Pokud by lék nezabíral (do několika dnů) pak lék pravděpodobně není indikován a je nutné zvolit lék jiný. V tom případě je nejlepší navštívit homeopata.
otázka: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda existují nějaké homeopatika na vylepšení pleti a pokud ano, tak prosím o jejich název. Předem moc děkuji za odpověď. Andrea
2008-07-16 15:46:15
odpověď: Dobrý den Andreo, problémy s pletí mohou být způsobeny řadou příčin. Aby byla homeopatická léčba účinná, je nutné výběr léku individualizovat podle podrobných symptomů a k tomu je nejvhodnější homeopatické vyšetření.
otázka: Dobrý den, lékařka předepsala mé měsíční dceři na zánět očička silicea granule. Ráda bych se zeptala v jakém množství vody zozpouštět 3 granule denně, zda je potřeba každý den připravovat čerstvý roztok a jak dlouho lze siliceu aplikovat.
Děkuji. Jana
2008-07-16 15:20:12
odpověď: Dobrý den, granule je možné rozpustit v jedné lžičce vody nebo i v 50 ml skleničce. Můžete také připravit roztok v čisté pramenité vodě, ale tu uchovat v ledničce a před každým užitím protřepat. Můžete podávat jednu lžíci. Pokud by se roztok zakalil, je nutné připravit nový, ale nepoužívejte ho déle než týden. O tom, jak dlouho a jak často máte lék užívat Vás měla informovat lékařka podle konkrétních potíží. Ale jen obecně - pokud se stav začne zlepšovat, pak podávejte méně často, případně vysaďte úplně, pokud již bude stav skoro dobrý. Pokud po několika dnech nebude patrné žádné zlepšení, potom je možné, že lék není správně indikován a je potřeba vybrat jiný.
otázka: Dobry den. Trapi me streptokok v pochve a v mocovem mechyri. Po nasazeni antibiotik se problemy vrazi znovu a znovu. Prosim o radu. Dekuji. Alexandra
2008-07-16 14:00:36
odpověď: Dobrý den Alexandro. je velmi časté, že po užívání antibiotik problémy nevymizí. Pro léčbu je však nutné homeopatické vyšetření. Nepíšete, zda-li máte vaginální problémy, ale pro pochvu je důležité udržování vnitřní mikrobiotické rovnováhy, která je často narušená léčbou antibiotik nebo i například nadměrnou hygienou. Pro obnovení této rovnováhy jsou vhodné laktobacily prodávané v lékárně, nebo i živý jogurt (mnoho žen má s tím velmi dobré zkušenosti). Doplnění homeopatickou léčbou by však bylo vhodné.
otázka: Dobrý den, mám pohnutou kostrč a čas od času, většinou když více sedím, než se hýbu mi začne vystřelovat ostrá bolest okolo kyčlí a prakticky v různých bodech v celé oblasti hýždí. Manžel se mi to snaží rozmasírovávat, ale nestačí to. Bolest je nepříjemná, zvlášť v noci při otáčení. Mohu si nějak pomoci homeopaticky, třeba i čípky? Jsem ve 20 týdnu těhotenství! Mockrát děkuji! Ať se daří! Pavla
2008-07-16 12:09:43
odpověď: Dobrý den Pavlo, bez homeopatického vyšetření je obtížné doporučit lék. Není pravděpodobně nutná celostní léčba, prozatím by stačila jen kratší konzultace pro výběr léku pro akutní bolesti.
otázka: Dobrý den,jsem 4,5měs.po porodu,stále kojím a od 3.měs.mě trápí silné vypadávání vlasů.Vždy jsem měla jemné,řídké,polodlouhé,ale i barvené vlasy.Už mám pocit,že mně po 1,5 měs.dost prosvítá pokožka hlavy.Nevím, kdy to má cca přestat, ale dá se vypadávání vlasů nějak zastavit a posílit jej?Můžete mi prosím doporučit nějaký homeopatický přípravek, který mohu užívat při kojení? Děkuji za odpověď.
2008-07-15 17:32:33
odpověď: Dobrý den, pro řešení Vašich problémy je nutné homeopatické vyšetření. Tyto problémy mohou být způsobené řadou příčin, mimo jiné hormonální nerovnováhou nebo např. problémy látkové výměny. Současně bych doporučil přísun kvalitních živin případně přírodních potravinových doplňků (např. černá melasa). Chemické tablety příliš nedoporučuji. Ženské tělo při kojení dává maximum živin do mateřského mléka a sahá tím někdy i do vlastních rezerv.
otázka: Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu. Mému manželovi je 42 let a má vrozenou vadu krční páteře - srostlé 2 obratle. Na bolesti v těchto místech si už zvykl, ale asi před rokem se začaly objevovat i silné bolesti hlavy - někdy ani nepomůže ani běžný lék proti bolesti. Je pravděpodobné, že se jedná o migrénu, protože manželova maminka migrénami trpí.
Můžete nám prosím doporučit homeopatický lék, který by tyto bolesti zmírnil?Děkuji. Radka
2008-07-15 17:03:04
odpověď: Dobrý den Radko, při léčbě takovýchto potíží je nutná osobní návštěva homeopata. Bolesti hlavy jsou velmi často způsobované problémy s krční páteří. Proto bych současně doporučil prohlídku například u fyzioterapeuta, zda-li by nebylo vhodné podpořit držení krční páteře například nějakým cvičením (ale nedoporučuji jakékoliv invazivní zákroky jako jsou třeba rovnání pátře). Ale při bolestech hlavy mohou být homeopatika velmi účinná, je ale nutné vybrat lék podle konkrétních symptomů.
otázka: Dobrý de,můžu užívat Angin heel?jsem v 8.týdnu těhotenství.
2008-07-15 16:12:22
odpověď: Dobrý den, složené preparáty obecně příliš nedoporučuji i když je většinou lepší užívat je než například antibiotika. Řídil bych se pokynů příbalového letáku. Při užívání bych postupoval opatrně a při čemkoliv neobvyklém bych lék vysadil. Nevýhoda složených léků je ta, že obsahují mnoho komponent a jejich účinky nelze příliš předvídat.
otázka: na co je calcarea carbonica 15.dekuji
2008-07-14 19:25:45
odpověď: Dobrý den, na Vaši otázku nelze jednoduše odpověď. Je to lék, který se používá často při léčbě chronických problémů dětí i dospělých. Popis toho, co všechno může Calcarea carbonica léčit by byl na několik stránek. Může být použita při léčbě jak psychiky (například úzkostných stavů), tak zácpy nebo například kožních potíží.
otázka: Dobrý den,chtěla bych poradit náš 4,5letý syn od záříco nastoupil do Mš trpí na častější kašel a občasnou rýmu ted poprvé se mu dostala rýma do uší dle ušního lékaře to je zánět eustachovi trubice lze podávat silicea 15ch děkuji
2008-07-04 18:40:52
odpověď: Dobrý den, jen na základě toho co uvádíte lze těžko říci, zda-li je Silicea terra správným lékem. U dětí, které potřebují Siliceu se může stávat, že po nástupu do MŠ se jejich zdravotní stav zhorší a mohou i trpět uváděnými problémy. Pokud jste siliceu vybrala na základě dalších zkutečností nebo Vám ji někdo doporučil konkrétně pro Vašeho syna, pak lék v uvedené potenci můžete zkusit podávat. Pokud nebude patrná žádná změna, tak bych lék nepodával příliš dlouho (např déle než týden) a spíše bych pak hledal jiný lék nebo navštívil homeopata. Případně bych si někde vyhledal podrobný popis dětského "typu" silicea pro ověření vhodnosti výběru léku - pro uvedené problémy je vhodná konstituční léčba, aby se Váš syn zbavil celkových obtíží.
otázka: Dobrý den,na konci března jsem dostala angínu a dostala antibiotika Sumamed, to úplně nezabralo, tak dal jiné. Od té doby to stále není ono, v krku mne nebolí ani horečku nemám. Ale mám pocit na levé straně tváře jiný než na pravé, ta je v pohodě. Vlevo mám tlaky v na mandli a v levé dolní i horní čelisti, směřuje to někdy až k levému uchu a k líci až k oku. Mám pocit, že je tam skrytý zánět, na horké v puse mi to reaguje. Někdy je únava velká, poslední dva dny mne i občas píchá pod levou paží. Sáhla jsem i po léčiteli na dálku, zatím bez výsledku. Kdyby mi před lety homeopatika nepomohla s bradavicemi, neuvěřila bych, že pomohou. Prosím o radu, jestli je možné napsat název homeopatik, které by pomohly. Na ORL jsem byla a prý je vše v pořádku. Děkuji
2008-07-04 12:51:30
odpověď: Dobrý den, pro pomoc s Vašimi problémy je nutné vyšetření. Kromě podrobných symptomů týkajících se přímo okolí mandlí jsou důležité ještě další skutečnosti. Antibiotika někdy velmi zkomplikují zdravotní stav a tím i případnou homeopatickou léčbu. Někdy jsou problémy způsobené potlačením symptomů, někdy zvýšením rezistence infekce a někdy i přímo toxicitou antibiotik. Proto je bez vyšetření bohužel obtížné cokoliv doporučit.
otázka: Dobrý deň! Chcela by som poradiť. Máme psa, ktorý je dobrý obranár v zápale chrániť majetok až agresívny. Keď je v horlivosti brániť dostáva sa až do afektu kde nepočúva ani svojho pána.Posledné dva dninám uteká a otec ho chcel doviesť domov skoro naň zaútočil. Neexistujú homeopatika, ktoré by mu pomohli sa skľudniť? Ďakujem.
2008-07-03 15:37:03
odpověď: Dobrý den, je více "divokých" léků o kterých by šlo uvažovat, především Belladona a Hyosciamus ale i další léky. Pro výběr léku by bylo vhodnější znát ještě více podrobností.
otázka: dobrý den,chtěla bych se zeptat,jestli je arsenicum album 9ch na problémy močového měchýře a jestli se při nich mohou brát léky na vysoký tlak atenolol al 5O.Moc děkuji.
2008-07-02 19:50:13
odpověď: Dobrý den, současné braní léku na vysoký tlak není problém. Arsenicum album není příliš běžným lékem při problémech s močovým měchýřem, jako akutní lék je nepříliš pravděpodobný. Ale pokud Vám tento lék někdo doporučil na základě Vaší konstituce, pak je to samozřejmě možné.
otázka: dobry den.moji maminku boli zuby pri letani a dva mesice potom ma neustale bolesti zubu.co na to pomaha
2008-07-02 04:24:11
odpověď: Dobrý den, nenapadá mne žádný konkrétní lék jen na základě uvedeného problému. Může být způsoben více příčinami, bylo by vhodné podrobnější vyšetření.
otázka: Dobrý den. Užívám pravidelně třtinový extrakt ( melasu ) a dělá mi velmi dobře. Mám malého pejska kterému bude koncem roku 10 let a chtěla bych mu melasu dávat také, samozřejmě v množství které je přiměřené jeho váze. Vím, že se tím krmí hospodářská zvířata ale přes to by mě zajímalo, jestli pejskovi nemohu ublížit. Předem děkuji za odpověď.
2008-07-01 19:59:19
odpověď: Dobrý den, myslím, že mu melasa může jedině prospět. Samozřejmě bych sledoval, zda-li se mu od podávání melasy nezhoršilo například vyměšování, ale spíše bych předpokládal, že by se mělo zlepšit. Také bych důvěřoval jeho institnktu. Pokud mu bude melasa chutnat, pak by mělo být vše v pořádku. Zpočátku bych zkusil menší dávky ale řekl bych, že lžička denně je přiměřená dávka.
otázka: Dobrý den,chtěla bych se zeptat,jestli existuje nějaké homeopatikum na vodu v kolenou.Je mi 39 let,trpím na toto už od dětství, asi po 10 letech se mi opět objevil výpotek v obou kolenou a neumím se ho zbavit,punkce ani různé masti nepomáhají..(Jsem prodavačka).Děkuji předem za odpověď.
2008-07-01 18:59:45
odpověď: Dobrý den, přečtěte si prosím odpověď na otázku z 2008-06-30 08:02:21, týká se podobného problému. Doporučoval bych homeopatické vyšetření.
otázka: Dobrý den,chci se zeptat,jestli existuje nějaký homešopatický lék na léčbu deprese.Děkuji Simona
2008-07-01 14:32:06
odpověď: Dobrý den Simono, při homeopatické léčbě depresí je nutná návštěva homeopata - homeopatické vyšetření. Homeopatické léky nepůsobí podobným způsobem jako alopatické léky - sedativně, ale dotýkají se přímo hlubokých příčin. Proto různí lidé trpící depresemi většinou potřebují různé léky.
otázka: Dobrý den. Syn má anginu a dostal od paní doktorky antibiotika a dále doporučení, že může současně užívat homeopatický přípravek Angin-Heel S. Ráda bych se zeptala, zda se mohou užívat oba "léky" současně.děkuji za odpověď.
2008-07-01 09:02:05
odpověď: Dobrý den, léky se mohou užívat současně, pouze je pravděpodobné, že angin-heel nebude příliš mnoho účinkovat, protože léčba antibiotiky často ruší účinky homeopatik. Neměla byste tím ale nic pokazit. Při léčbě angíny je homeopatie většinou účinější než léčba antibiotiky ale musí se jednat o individuální přístup a výběr konkrétního homeopatického monokomponentního léku podle konkrétních symptomů. Lék angin-heel je složený preparát, který na každého člověka působí jinak a často nepůsobí vůbec. Někdy ale může pomoci.
otázka: Dobrý den.Prosím o radu. Manžel je po operaci srdce. Je možné aplikovat v rámci pooperačná rekonvalescence konkrétní homeopatika? Děkuji za odpověď.
2008-06-30 21:55:08
odpověď: Dobrý den, po jakékoli operaci bez komplikací je velmi užitečným lékem Calendula - pro hojení a rychlý srůst poraněných tkání. Je možné užívat například 2 kuličky 9ch jednou až dvakrát denně do zahojení ran.
otázka: Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit, co by mi mohlo pomoci pro růst nových vlasů. Vypadaly mi následkem předávkování antibiotiky-trpěla jsem často záněty průdušek. Antibiotika údajně vyvolaly autoimunitu a ohrozila štítnou žlázu-hyperfunkce. Stalo se to před 3 lety, krevní testy na imunitu a štítnou žlázu jsou již v pořádku, vlasy nepadají a nové vlasy na spáncích moc nerostou. Děkuji moc. Krásné léto.
2008-06-30 20:02:45
odpověď: Dobrý den, přestože jsou již testy v normálu, může být rovnováha ve Vašem organismu stále narušena Vaší předchozí léčbou. Homeopatická léčba by proto měla být komplexní - celostní. Jsou možné dva směry léčby. Buď u Vás stále výrazně přetrvávají problémy následkem antibiotik a pak by bylo vhodné nejdříve antidotovat ATB léčbu, nebo se jedná o Vaší celkovou chronickou predispozici a potom je nutné podat konstituční lék. Pro výše uvedené je ale potřeba homeopatické vyšetření.
otázka: Dobrý den, má 4-měsíční dceru, plně kojenou a od narození nás trápí dětské koliky. Nezabírá Sab simplex ani Baby calm, ani masáže. Já se samozřejmě stravuji tak, aby ji nenadýmalo. Ale bohužel vše marné. Můžete mi prosím poradit co z homeopatie by mohlo zabrat? Děkuji za odpověd.
2008-06-30 16:17:14
odpověď: Dobrý den, homeopatie je účiná u dětských kolik ale je nutné výběr léku individualizovat podle dalších symptomů Vaší dcery. Je důležité co problémy zlepšuje/zhoršuje, jaká je stolice, celková povaha - konstituce dítěte atd.
otázka: Prosím,chtěla bych vědět,jak se mám bavit vidy v obou kolenou.Jsem prodavačka,tudíž mě to dost trápí.Vodu mám v kolenou už asi 2 měsíce.
2008-06-30 08:02:21
odpověď: Dobrý cen, zajímavým specifickým lékem na vodu v kolenou je Sticta pulmonaria. Léčí záněty kloubních míšků. Problémy často doprovází vystřelující bolesti v kolenou a červené zbarvení pokožky na postižených místech. Mohou být ale indikovány i jiné léky, nejčastěji Arnica montana, Natrum muriaticum, Silicea terra nebo Ruta graveolens. Je mezi nimi nutné vybrat podle dalších symptomů a proto je nejlepší navštívit homeopatickou poradnu.
otázka: Dobrý den jaké ředění a dávkování Phosphoru je vhodné pro dospělou kojící ženu při nedostatku fosforu? Děkuji za odpověď Alena
2008-06-29 12:36:44
odpověď: Dobrý den Aleno, užíval bych nejvýše potenci 5ch jednou denně dvě kuličky, v případě čehokoliv neubvyklého lék vysadit.
otázka: Jsem prodavačka.Existuje prosím prostředek proti napuchlým palcům na rukou a prostředníčkům?Je tu i bolest na dotek.
2008-06-28 15:34:23
odpověď: Dobrý den, pro homeopatickou léčbu by bylo nutné vyšetření. Rozhodně bych se ale snažil podpořit vylučovací systém zvýšeným příjmem tekutin, případně ledvinovým čajem a lymfatickými masážemi předloktí.
otázka: Dobrý den,existuje homeopatikum, které by utlumilo tvorbu žaludeční kyseliny,popřípadě pomohlo při pálení žáhy?DěkujiVeronika
2008-06-28 08:02:19
odpověď: Dobrý den Veroniko, pro homeopatickou léčbu by bylo nutné znát podrobnější symptomy ale často pomůže podpora činnosti žlučníku pomocí léku Chelidonium, který si můžete i sama připravit (viz titulní strana - Žlučník a problémy s klouby) V lékarně je možné koupit potenci 5ch.
otázka: Dobrý den, pětiletý syn nyní v červenci půjde na odstranění nosní mandle. Který přípravek by pro něho byl vhodný před a po zákroku? Bude mít lokální anestezii. Děkuji
2008-06-28 02:16:32
odpověď: Dobrý den, při chirurgických zákrocích je vhodným lékem Calendula, lze užít 30ch před i po zákroku.
otázka: Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda mi můžete poradit homeopatika, která by byla vhodná po porodu na upravení nadýmání, když můj první syn při kojení velmi citlivě reagoval na jakékoliv mnou požité potraviny, které u mne vyvolávaly nadýmání, popř. zácpu.
2008-06-27 18:35:24
odpověď: Dobrý den, pro nadýmání je možné doporučit lék jen na základě více informací - symptomů. Je řada léků, které by mohly být indikovány.
otázka: Dobrý den.Léčím se antidepresivy na panickou poruchu.Ataky jsem měla dosti často-i několikrát denně,nejvíce však ve spánku.Lapání po dechu,bušení srdce,třes,strach ze smrti,strach usnout...Beru Cipralex.Může pomoci homeopatická léčba na tuto psych.poruchu?Děkuji
2008-06-27 16:01:10
odpověď: Dobrý den, homeopatie bývá u panických poruch velmi účiná. Je k tomu však nutné homeopatické vyšetření. Výrazné účinky léčby mohou být patrné již během několika dnů.
otázka: dobry den chtela bych se zeptat jestli bych mela postoupit lecbu pri lokalnim vypadu vlasu kdyz klasicka lecba mi nepomaha a jestli budu mit vetsi sanci na vyleceni dekuji mnohokrat
2008-06-26 21:36:21
odpověď: Dobrý den, homeopatie je účiná u mnoha problémů u kterých klasická medicína selhává a k tomu patří i vypadávání vlasů. Příčiny mohou být různé - kožní onemocnění, hormonální poruchy, starší infekce... - je k tomu potřeba homeopatické vyšetření.
otázka: Dobrý den, můj dotaz bude asi neobvyklý. Máme psa, který se bojí bouřky a vyvolává to velké problémy. Je nějaké homeopatikum, které tlumí strach a bylo by možno mu ho podat buď při blížící se bouřce nebo podávat trvale pro odstranění strachu. Mám namysli něco jako Chamomilla vulgaris na bolest u dětí při prořezávání zoubků. Děkuji za ochotu. Věra Siváková
2008-06-26 21:10:49
odpověď: Dobrý den Věro, Váš dotaz není vůbec neobvyklý. Nejčastějším lékem na tento strach by mohl být Phosphorus - můžete mu dát potenci 30ch, pokud by se před bouřkou začal bát. Pokud nebude zabírat, pak je vhodnější navštívit homeopata který se zabývá veterinární léčbou.
otázka: dobrý den,chtěla bych se zeptat,jestli je na zastavení laktace vhodný Ricinus Communis 15ch a jaké je dávkování?Dobírám antibiotika na nachlazení,tak jestli v kombinaci s nimi,nebudou mít homeopatika nějaké vedlejší účinky?Děkuji
2008-06-25 12:52:36
odpověď: Dobrý den, antibiotika by naopak spíše mohli rušit účinky homeopatického léku. Počkal bych, až antibiotika doberete. Na zastavení laktace se obecně doporučuje jedna dávka Ricinus comunis 30ch, pokud již máte 15, pak bych ji vzal během jednoho dne třikrát a potom již ne. Je třeba přestat kojit ale mírně odstříkávat tak, aby prsa neztvrdla - aby se nevytvořil případný zánět.