On-line poradna


Na vaše dotazy odpovídá Václav Hrabák, homeopat
Na homeopatické vyšetření se můžete objednat na e-mailu:
vaclav.hrabakvolny.cz nebo na tel. 603 743 049.
Podrobnější informace - viz Objednání na vyšetření
Odpovědi nenahrazují lékařskou péči

Pokud máte neodkladný dotaz, využijte e-mail,

lupa.gif hledat výraz ve stávajících dotazech:  

On-line poradna je dočasně pozastavena, ale je zde velké množství odpovědí na stávající dotazy, ve kterých můžete vyhledávat pomocí políčka s lupou. Pokud máte dotaz na který ve stávajících dotazech nenaleznete odpověď, pošlete ho na e-mailovou adresu uvedenou v kontaktech.zobrazení 2401. - 2500. z 2773 dotazů
zobrazit: předchozí dotazy - 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 - další dotazy
otázka: Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda existuje nějaký homeopatický lék k prevenci onemocnění(rýma,kašel).Mám 3 letou dceru, která od dubna chodí do školky a je stále nemocná (rýma,kašel,angína), lékařka vše řeší antibiotiky, což se mi už nelíbí. Prosím o radu. Děkuji,Kateřina
2008-06-25 08:42:59
odpověď: Dobrý den Kateřino, pro stav Vaší dcery, který popisujete (trvalé oslabení imunity), je nutná celostní-konstituční léčba - homeopatické vyšetření. Přílišné užívání antibiotik samozřejmě zdraví příliš neprospívá.
otázka: Dobrý den,
užívám nyní homeopatika na úpravu cyklu.Jeden z nich je luteinum,který mám brát do menzes.Začaly mi nyní bolesti a začla jsem špinit,ale krvácení se tomu nedá říct.Mám to už považovat za začátek ms a přestat brát luteinum?
Děkuji moc
2008-06-25 08:32:20
odpověď: Dobrý den, nemám s používáním tohoto léku osobní zkušenosti. Zeptejte se tedy raději toho, kdo Vám tento lék doporučil. Na internetu naleznete více návodů ohledně užívání tohoto léku.
otázka: Dobry den, lekar mi doporucil na pomerne silnou reakci na slunicko homeopatika apis mellifica a muriaticum acidum. Zapomnela jsem se vsak zeptat, jak dlouho je mam uzivat. Poradite mi prosim? Dekuji, jana
2008-06-25 08:13:27
odpověď: Dobrý den Jano, já osobně nejsem zastáncem užívání dvou léků současně, neznám potence, které Vám lékař doporučil a neznám Váš zdravotní stav a projevy. Také nevím, jaké ho k tomu vedly indikace, takže s otázkou kolem dávkování bych se obrátil spíše na něj.
otázka: Dobry den,

pisi ohledne manzela, ktery uz ma druhym rokem a opet v obdobi leta opravdu agresivni vyrazku od kolenou dolu a na nekterych mistech rukou. Vyrazka se projevuje opuchnutim kotniku a na postizenych mistech kuze vypada, jako kdyby byla popalena horkou vodou. Zaroven ho to velmi svedi. Jelikoz jsme vasnivi sportovci a pohybujeme se v zaprasenem prostredi, kde je napriklad antuka, chtela bych se zeptat, zda to nejak zhorsuje alergii nebo na to nema vubec zadny vliv. Respektive na zaklade ceho se tento druh alergie vlastne objevi. Zda je to opravdu reakce na slunce. Dekuji za odpoved, Lucie
2008-06-24 23:01:08
odpověď: Dobrý den Lucie, lidé mohou být alergičtí vpodstatě na všechno, takže to na co je konkrétní člověk alergický je velmi individuální. Někdo je alergický na slunce, někdo jiný na prach. Alergeny však nejsou příčinou alergických reakcí ale pouze spouštěče. Příčina vězí v nesprávné funkci imunitního systému, který je přecitlivělý na různé podněty. Proto vyhýbání se alergenům sice pomáhá ale většinou problémy přetrvávají stále a časem se může objevit zas nový alergen. Alopatické léky také neléčí alergie, pouze potlačují imunitní reakce a tím sice oslabí přemrštěnou reakci imunitního systému ale současně dále napomáhají k vzrůstu jeho nerovnováhy. Homeopatie je jedna z metod, která dokáže léčit skutečné příčiny alergie.
otázka: Dobrý den
prosím o informaci, zda existuje léčba na dráždivý tračník. Moje potíže nastaly po odstranění žlučníku. Trpím urgentní stolicí a klasická medicina mi nedokáže pomoci. Děkuji
2008-06-24 21:19:23
odpověď: Dobrý den, homeopatie by měla pomoci při potížích s dráždivým trakčníkem. Je nutné homeopatické vyšetření a celostní-konstituční léčba - pravděpodobně to souvisí i s tím, že jste měl (měla) problémy se žlučníkem.
otázka: Dobrý den chtěla sem se zeptat jak často a v jakém množství se užívají homeopatika belladonna pro tříleté dítě. Děkuji Jana
2008-06-24 16:41:12
odpověď: Dobrý den Jano, dávkování jakéhokoliv homeopatického léku je velmi individuální. I u stejného člověka se bude při různých potížích podávat lék jinak. Hlavně také záleží na reakci. Další dávka léku se podává teprve až když předchozí dávka vyčerpala své účinky - pokud se pacient trvale zlepšuje, pak se další dávka nedává. Naopak, pokud se po léku stav zlepší ale již po čtvrt hodině se to vrátí do původního stavu, pak se může lék podávat často. V tom případě je lepší rozpustit lék ve sklenici vody a každou čtvrt hodinu podat lžičku. Pokud ani několik dávek podávaných po hodině očividně nic nedělá, pak je lepší lék přestat brát a najít lék vhodnější. Pro začátek je vhodná potence 9ch, podávat cca po hodině, pokud je to nutné, nebo dvakrát až čtyřikrát denně. Pro jednu dávku stačí 2 kuličky.
otázka: Dobrý den, mám 11 týdenního chlapečka a hodně trpí na prdíky. Slyšela jsem, že by mohly pomoci nějaká homeopatika. Můžete mi prosím nějaká doporučit. Ještě chci podotknout, že malý je na umělé výživě, není kojený. Děkuji za odpověď. Renata
2008-06-24 10:14:06
odpověď: Dobrý den Renato, pro doporučení homeopatického léku by bylo potřeba znát trochu víc informací, neboť je nutné vybrat z více léků, které mají vztah k tomuto problému. Z nehomeopatických přípravků je pak užitečný fenyklový čaj.
otázka: potřebovala bych se naučit vyrobit specielní homeopatikum. Je to možné? Barbara
2008-06-23 18:01:03
odpověď: Dobrý den Barbaro, homeopatikum je možné připravit vpodstatě z čehokoliv. Pro přípravu z běžných substancí je užitečná kniha Jiřího Janči: Praktická homeopatie. Napiště, pokud máte na mysli něco konkrétního.
otázka: Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat, zda mohu v těhotenství (jsem na začátku 2 trimestru) užívat persen. Mívám úzkosti a stavy strachu, před těhotenstvím jsem ho užívala a pomáhal mi. Děkuji za odpověď. Pavlína
2008-06-23 12:47:05
odpověď: Dobrý den Pavlíno, persen je herbální směs z kozlíku, meduňky a máty, může uklidňovat podrážděné nervy. Ohledně možného dávkování během těhotenství bych si přečetl příbalový leták, případně bych si vyžádal informace od lékárníka. Já osobně bych spíše zvolil homeopatickou léčbu, která by Vás jednak mohla dlouhodobě zbavit stavů úzkostí a strachů (aniž by působila sedativním způsobem) a dále i pozitivně ovlivnit průběh celého těhotenství. Ale rozhodně je persen lepší volba než jakákoliv chemická sedativa.
otázka: Dobrý den, prosím o radu. Jsem po operaci konečníku pro chronickou trhlinu. Po zácpě se mi trhlina vrátila. V současnosti beru arniku 9 CH 4x denně 5 kuliček (prý na hojení), dále sepiu 30 CH 2 x týdně 5 kuliček (prý na uvolnění spasmu) a nux vomica 9 CH 1 x denně večer 5 kuliček (prý na usnadnění stolice). Ještě mi byla doporučena mast calendula officinalis 30 CH - jednorázově a potom 9 CH 2x denně. Tuto mast nemohou v lékárně sehnat.
Celkově po této léčbě se stav velmi zlepšil, ale trhlina je spíše v klidovém stavu,než že by úplně srostla.
Můžete mi poradit, beru vhodnou kombinaci? Můžete mi ještě třeba doporučit výměnu? Poradíte mi, kde sehnat tu mast?
Předem velmi děkuji za radu. Lenka
2008-06-23 08:43:04
odpověď: Dobrý den Lenko, pro zahojení bych místo Arniky spíše užíval Calendulu 9ch 3kuličky 2x denně, případně navíc mazal homeopaickou Calendulovou (měsíčkovou) mastí (např firma weleda). Homeopatické masti konkrétních potencí je obtížné sehnat, je možné si je připravit (viz nějaký starší dotaz) ale není to ve Vašem případě nutné. Nux vomica zabírá na zácpy jen u někoho, na zácpu je obecně více léků, ze kterých je nutné vybírat. Pokud však máte již dlouhodobé problémy s konečníkem a zácpou, pak by bylo vhodné zvolit celostní-konstituční léčbu.
otázka: Dobrý den,rada bych radu asi tak od února se mě dokola opakují bolesti v krku,ucpaný nos,gyn.problémy ablokády zad(krční i bederní.Na gyn.se léčím delší dobu a z páteří také,ale poslední dobou se to nějek opakuje častěji.Na doporučení jsem si zakoupila Galium Heel,je to dobrá volba nebo radíte něco jiného.Děkuji za odpověď Razimová
2008-06-22 18:29:24
odpověď: Dobrý den paní Razimová, u složených preparátů je jediná rada - zkusit je. Pokud nebudou zabírat, tak potom je jediná možnost navštívit homeopata na homeopatické vyšetření a výběr konkrétního homeopatického (celostního-konstitučního) léku.
otázka: Dobrý den asi před deseti lety jsem začala brát antikoncepci a po 2 letech braní se mi začaly objevovat hnědé fleky napřed pod nosem.Ty se mi ztratily a pak na čele a ty mám dodnes antikoncepci jsem vysadila.Přes zimu jse má kosmetička tyto fleky snažila vybělit bylo to malinko lepší.Ale jak začalo léto opět se fleky zhoršily.Používám na tvář faktor 50*.Chtěla bych radu jestli mi nato něco neporadíte.Děkuji za odpověď a přeji pěkný den.Málková
2008-06-22 09:16:40
odpověď: Dobrý den paní Málková, dva nejobvyklejší léky, které mne napadají, jsou Sepia officinalis nebo Thuja occidentalis. Ale pro výber konkrétního léku a dávkování by bylo vhodné navštívit homeopata, nebo si alespoň najít podrobnější informace o těchto dvou lécích, zda-li některý z nich celkově odpovídá Vaší konstituci. Pokud ano, v tom případě byste mohla zkusit užívat 1 denně 3 kuličky potence 9ch po dobu 1 až 2 týdnů (vhodnější by bylo rozpuštěné ve vodě, viz nějaký starší dotaz o vodním ředění). Poté by bylo vhodné se poradit podle reakce, jak postupovat dál.
otázka: Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli proti opakovaným výsevům oparů (v nosních dírkách a na rtech) je vhodný přípravek sepia officinalis? Právě jsem zde četla, že se používá k léčbě hormonální nerovnováhy u žen a v případě neplodnosti, mně byl tento přípravek doporučen na herpesviry. Děkuji za odpověď, Nela L.
2008-06-21 19:16:12
odpověď: Dobrý den Nelo, Sepia je jedním z léků, které mohou pomáhat při opakovaných výskytech oparů kolem rtů, ale pokud odpovídají i další symptomy. Dalšími velmi častými léky jsou Natrium muriaticum nebo Rhus toxicodendron. Sepia je současně jedním z důležitých léků na ženskou hormonální nerovnováhu. Homeopatický lék není obecně vhodný jen na nějaký konkrétní problém, v tom je právě zásadní odlišnost od alopatické léčby. Každý homeopatický lék má svůj tzv. obraz do kterého patří symptomy jak z různých čásí těla tak i např. symptomy emocionální. Lék je schopen účinně a dlouhodobě léčit právě tehdy, když odpovídá celkový obraz léku problémům daného člověka. Proto je výběr léku mnohem složitější než v případě alopatické léčby, ale pokud je lék vybrán správně, pak je léčba velmi účinná.
otázka: Omlouvám se, ještě jednou k doléčení planých neštovic. Uvědomuji si, že mi známá doporučila SULFUR IODATUM CH9, v lékárně ale SULFUR CH9. Prosím o informaci, který lék je správný, popř. rozdíl mezi nimi. Mockrát děkuji. Jana
2008-06-20 23:44:54
odpověď: Dobrý den Jano, já osobně bych přímo nedoporučoval tyto léky v tomto případě užívat, ale ani nevidím problém v tom, pokud to někdo doporučuje. Vhodnější by mohl být Sulphur iodatum, pokud pokožka i po vyléčení zůstává svědivá.
otázka: Dobrý den, chtěla bych se zeptat, již několik let trpím panickou psychozou. Pokud mám někam jít sama začne se mi po chvíli chůze motat hlava a mám pocit, že omdlím, v současné době užívám od psychiatra neurol.V posledí době se mi ale začínají tyto stavy projevovat i když jsem sama doma. Musím si vzít prášek a jít před dům, protože mám strach, kdybych omdlela aby mě někdo našel.Mám navštívit nějakého homeopata, který mi poradí? Děkuji majk.a@seznam.cz
2008-06-20 00:21:14
odpověď: Dobrý den Majko, homeopatie může být ve Vašem případě účinná léčba a rozhodně ji doporučuji. Psychofarmaka většinou problémy neodstraní a často se stává, že časem přestanou zabírat. Po homeopatické léčbě je možné se závislosti na psychofarmakách úplně zbavit.
otázka: Dobrý den, mám 4letého syna, chodí do školky, trpí velmi častými rýmami. Z výtěru byl v dubnu odhalen pneumokok v nose, ten zaléčen atb (po kterých se 4.den osypal, ale dle dr.se to stačilo zaléčit), následně naočkováván prevenarem. Byli jsme na vyšetření nosní mandle - je v pořádku, na alergologii zjištěna alergie na trávy a pyly - bere claritine. Rýmy však stále trvají, poslední dobou je doma s rýmou tak 2x do měsíce. Poradil byste mi nějakou homeopatickou léčbu? Děkuji, Michala
2008-06-19 10:28:13
odpověď: Dobrý den Michalo, je nutná celostní - konstituční léčba, tzn. návštěva homeopata. Jedině tak se může Váš syn zbavit postupně všech obtíží. Akutní homeopatie může pomoci jen částečně.
otázka: Dobrý den, děkuji za tuto výbornou poradnu a za Váš čas, který jí věnujete. Mám 2,5 letou dcerku, je to klidné dítě bez nějakých větších výkyvů nálady, ale v posledních měsících má problém s nočním spánkem. Je na mně velmi závislá, jsem s ní téměř stále sama, ale jsme často v kolektivu, který má moc ráda. Večer usne se mnou v posteli, ale po 4-5 hodinách se vzbudí s velikým pláčem a usne jedině když si k ní opět lehnu. Zbytek noci mě kontoluje, zda jsem neodešla. Je schopná plakat i 10x za noc, prostě nechce být sama. Zkoušli jsme to podobrém i po zlém, ale zatím marně. Neexistuje homeopatikum, které by ji pomohlo se vyrovnat s tím, že je v pokojíčku sama. Přibližně do 2 let s tím problém neměla a od té doby se nic ve spánkovém režimu ani místu kde spí nic nezměnilo. Díky moc za jakoukoli radu. Naďa
2008-06-18 22:44:46
odpověď: Dobrý den Naďo, díky za Váš milý úvod. Problémy Vaší dcery mohou mít více příčin a tedy může být indikováno více léků. Mohou to být různé úzkosti, velká závislost na Vás, nebo například i zažívací problémy a z toho plynoucí noční přecitlivělost. Doporučil bych Vám navštívit homeopatickou poradnu.
otázka: Dobrý deň - 17 ročné dievča nebýva vôbec chorá, trpí však akné na čele, lupiny vo vlasoch a páchnuce hojné potenie dá sa pomôcť? Ďakujem
2008-06-18 21:31:23
odpověď: Dobrý den, člověk nemusí trpět žádnými konkrétními nemocemi ale může být narušena vnitřní rovnováha například látkové výměny. V těchto případech je homeopatie účinná ale je nutné homeopatické vyšetření a celostní - konstituční léčba.
otázka: DOBRÝ DEN,MÁM 3 LETÉ DĚTI A STÁLE JSOU NEMOCNÝ A NA ANT.TRPÍME RÝMOU A PRŮDUŠKAMA.. TAKÉ ČASTOU ANG.- KAŠLEM.V LÉKARNĚ NÁM DOPORUČILI LYMPHOMYOSOL NA ZLEPŠENÍ IMUN. MOHU TO DĚTEM PODÁVAT???NEBO DOPORUČUJE TE NĚCO JINÉHO!!!???DĚKUJI MÍLA
2008-06-18 20:18:38
odpověď: Dobrý den Mílo, tento lék můžete zkusit, u složených homeopatických preparátů nejde moc předvídat, jak budou zabírat. Pokud se nebude nic dít, pak je lepší navštívit homeopata aby vybral podle symptomů konkrétní lék pro Vaše děti.
otázka: Dobrý den,chtěla bych se zeptat na Calcarea Phosphorica 9CH,bylo by vhodné podávat je 2měs.dítěti na kyčle,máme frejkovu peřinku,pokud ano jak je podávat (plně kojené dítě) a v jakém dávkování?? děkuji
2008-06-18 11:45:33
odpověď: Dobrý den, lék Calcarea phosphorica bych podával jen, pokud by souhlasily další symptomy.
otázka: Dobrý den,prosila bych o radu, jaké nejúčinnější homeopatikum si mám zkusit sehnat na občasné koliky u 2-měsíčního kojence?
2008-06-18 10:06:11
odpověď: Dobrý den, na dětské koliky je nutné vybrat asi z dvaceti nejčastějších léků, které zabírají u kolik kojenců, podle dalších symptomů. Neznamená to, že některý je účinější a jiný méně. U každého dítěte bude účiný jiný z těchto léků právě podle toho, jaké jsou další symptomy. Nejlepší je navštívit homeopata.
otázka: Dobrý den. Existuje nějaký homeopatický přípravek na zmírnění dráždivého kašle, vyvolaného zvětšenou mandlí? Syn /3roky/ ji má do 2/3 zvětšenou a v říjnu jdeme na zákrok do nemocnice. Děkuji Fialová
2008-06-17 17:07:35
odpověď: Dobrý den paní Fialová, na kašel je nutno vybrat z více léků, podle konkrétních symptomů (pokud si nechcete koupit nějaký kombinovaný přípravek) Pokud má ale Váš syn problém se zvětšenou mandlí, tak doporučuji celostní - konstituční homeopatickou léčbu. Do října je ještě dost času na to, aby se problém s mandlí mohl odstranit.
otázka: sestra mi poradila na plane nestovice mezereum.kdy ho mam dceri podat?prave jsem ji nasla prvni puchyrky a pry se davaji po zakaleni.kdy to je???pry je to na lehci prubeh.dceri je 2,5roku.dekuji moc za radu alena
2008-06-17 09:31:18
odpověď: Dobrý den Aleno, lék Mezereum někteří homeopaté doporučují užívat po zaschnutí vyrážky.
otázka: Prosím o radu pomůže nám homeopatická léčba k otěhotnění,mě bylo zjištěno v těle mám snížený hodnoty hormonu,cyklus pravidelný po 28dnech ale bez ovulace,manžel špatný spermiogram-oligoastenoteratorovspermie,byli 2krat na umělým.Děkuji za odpověd
2008-06-16 14:38:29
odpověď: Dobrý den, pomocí homeopatie je možné upravit hormonální rovnováhu. Otěhotnění samozřejmě nelze zaručit, ale pokud je problém pouze ve snížené produkci hormonu bez vážné fyziologické poruchy, pak by měla být léčba účinná. Léčbu je také možné podpořit prsními masážemi (viz odkaz prsní masáže na titulní straně). U Vašeho manžela si nejsem jistý, zda-li je porucha vratná, část v tom složitém názvu "terato" by mohla znamenat nějakou vrozenou vadu ale nevím přesně, co všechno je tím názvem myšleno. Pokud je pouze snížená tvorba spermií, pak může být léčba účinná, případně doplněná opět vhodnou masáží (mnoho neplodnosti u mužů je způsobeno nevhodným oblečením a sedavým způsobem života)
otázka: Prosím o radu, mám panický strach z létání (záchvaty úzkosti, pláč ( ale netrpím klaustrofobií ), vyzkoušela jsem prášky na spaní, persen i třezalku, ale nic mi nepomohlo od výše uvedených potíží. Existuje nějaký preparát, který by mi pomohl překonat tyto potíže v letadle. Moc děkuji za Vaši odpověď
2008-06-15 23:24:04
odpověď: Dobrý den, panické strachy je možné léčit homeopaticky, je ale nutné homeopatické vyšetření a celostní - konstituční léčba. Je více léků, které mohou být indikovány ale jen jeden z nich bude účinkovat právě u Vás.
otázka: Ráda bych se zeptala co doporučujete na opakované záněty středouší?Děkuji za odpověď
2008-06-15 12:11:36
odpověď: Dobrý den, pokud se nějaké akutní problémy objevují opakovaně, pak je nutná celostní - konstituční homeopatická léčba, tzn. homeopatické vyšetření u homeopata. Je velmi mnoho léků, ze kterých je možné vybírat a z nich je právě nutné vybrat na základě celkové konstituce člověka.
otázka: Přeji hezký den, chci Vás prosím požádat o radu zdali je možno léčit pomocí homeopatik ulcerozní kolitidu, kterou trpím již 12 let. Musím zmínit též skutečnost, že již od dětství mám problémy s určitou formou sociální fobie, což může mít s nemocí souvislost. Předem děkuji Roman,46 let.
2008-06-15 01:46:30
odpověď: Dobrý den Romane, celkový psychický stav již od útlého věku většinou souvisí s nemocemi, které se u člověka vyskytnou, v čemž je právě velká síla homeopatie, protože léčí člověka jako celek. Máte tedy pravdu, že Vaše forma sociální fobie může mít s nemocí souvislost. Pomocí homeopatie je možné léčit i vyléčit ulcerozní kolitidu, délka léčby a prognóza je závislá na stavu pacienta a pokud jsou užívány hormonální léky, pak také na délce jejich užívání a jejich množství. V tom případě trvá léčba obvykle déle ale trvalé vyléčení je také možné.
otázka: Dobrý den,prosím vás,existuje nějaké homeopatikum,které by pomáhalo při panické poruše?Děkuji.
2008-06-14 22:34:42
odpověď: Dobrý den, při léčbě panických poruch je homeopatie většinou velmi účinná. Je však nutná celostní - konstituční léčba. Není žádný jeden univerzální lék na panickou poruchu, musí se vybrat konkrétní lék podle dalších symptomů. Proto je nutné homeopatické vyšetření.
otázka: dobry den!!!

mam 3 a pol mesacnu dcerku. od narodenia ma problemy s ockami. boli sme aj u ocnej, brala nam vyter a vysiel negativny, chcela nas poslat na prieplach, ale ja som citala ze na zapade sa s tymto caka do roku dietata. chcela by som sa opytat ci by nam mohli pomoct homeopatika euphrasia a ako ich treba brat, ked kojim.
2008-06-14 22:21:52
odpověď: Dobrý den, nějaké podrobnosti k Euphrasii jsou u dotazu z 2008-01-05 20:22:37. Euphrasia může pomoci, pokud jsou symptomy tomuto léku podobné, obecně může být však potřeba i jiný lék, vše záleží na symptomech. Rozhodně ale můžete zkusit jemně vytírat očka Euphrasiovým - světlíkovým čajem (vlažným). Pokud je Euphrasia homeopaticky indikována (pokud odpovídají symptomy tomuto léku), můžete zkusit brát jednou denně tři kuličky 9CH - dítě lék dostane prostřednictvím mléka. Pokud nebude zabírat, pak ne nutno vybrat lék jiný.
otázka: Dobry den,mam skoro 3 mesicni miminko ktere zacalo asi pred 2 tydny se zelenou stolici.Je tmave nebo svetle zelena a posledni dny opravdu vodnata,zapacha kysele.
me dite trpy momentalne plynatosti vice nez kdy jindy.soucastne bych rekla ze ma stejneho casu suchou kuzi hlavne na hlave celu a tvarickach,mam pocit ze mene pije nez drive ma hodne casto pesticky v puse.Co bych mela dodat ze uzivam tak 14 dnu ruzne Dr.schüßler soli(homeop.)Ja sama mam velmi citlive zazivani a momentalne trpim take zapachajici plinatosti.Dideti jsem zacala dnes davat magnesium carbonicum c10 a Carbo vegetabilis D12.predem dekuji za odpoved.
2008-06-13 20:13:50
odpověď: Dobrý den, především bych přestal užívat ty Schlüsslerovi soli a počkal, jestli ta zelená stolice neodezní sama a jestli není pouze vyprovokována užíváním těchto léků (což být může i nemusí). Teprve, pokud by symptomy přetrvávaly, tak bych hledal nějaký lék, zelenou, kysele zapáchající stolici má ve svém obrazu více léků (Chamomilla, Cina,..). Pokud ale Vy máte citlivé zažívání, jak uvádíte, bylo by vhodné vybrat vhodný lék Vám. Užívání uvedených dvou léků dohromady není příliš vhodné.
otázka: Dobrý den,potřebuji vědět, zda-li při užívání hom ricinus communis30 CH(chci skončit s kojením své 2,5 dcery)mám nadále kojit, či přípravek užívat a již nekojit. Děkuji Gabriela Hurdálková
gabacz@seznam.cz
Moc děkuji
2008-06-13 13:13:10
odpověď: Dobrý den Gabrielo, je lepší přestat kojit, protože dítě by prsa opět rozkojilo ale odstříkávejte trochu tak, aby Vám prsa neztvrdla - hrozil by vznik zánětu.
otázka: Dobrý den.
Chtěla jsem se zeptat, který z homeopatik by byl vhodný na kožní vyrážku (na prsou)v horším případě až puchýře jako reakce na slunce. Je vhodná Arnica Montana ředění 9Ch nebo Třezalka?
Děkuji za radu.
Vladěna Bejvlová
vbejvlova@centrum.cz
2008-06-13 10:24:13
odpověď: Dobrý den paní Bejvlová, ani jeden z těchto léků mi nepřijde příliš indkovaný. Mnohem častější při těchto potížích jsou například Kalium iodatum, Muriaticum acidum, Staphisagria, Camphora, Aconitum napelus atd. Správný lék je nutné vybrat podle dalších symptomů - nejlepší je navštívit homeopata.
otázka: Dobrý den. Kamarádovi je 25 let a zjistili mu Dnu. Lze ji léčit a vyléčit homeopatií? Děkuji moc.
2008-06-13 10:13:09
odpověď: Dobrý den, dnu je možné léčit i vyléčit homeopaticky, je nutná celostní-konstituční léčba.
otázka: Dobrý den, mám pylovou alergii, ale kojím čtyřměsíčního syna. Existují nějaká homeopatika, která bych mohla na alergii užívat? Děkuji Martina Markovčová, markovicova.martina@seznam.cz
2008-06-12 13:46:31
odpověď: Dobrý den paní Markovičová, během kojení můžete užívat homeopatika, ale na alergii je vhodnější, když Vám je doporuči homeopat. Není žádný univerzální homeopatický lék, který zabírá všem, kromě například hystaminu, ale to je jen na potlačeni prudké reakce. Pro dlouhodobé účinky a léčbu potíží je lepší vybrat konkrétní lék pro Vás.
otázka: Dobrý den, má dotaz ohledně akné, jsem rok po porodu, mám 34 let, kojím a dostavila se první menstruace a s ní i akné...domnívám se, že pleť se momentálně zhoršila díky hormonální nerovnováze...existují homeopatika, která bych mohla užívat na "problematickou" pleť i při kojení? Děkuji Petra
2008-06-12 12:01:18
odpověď: Dobrý den Petro, homeopatika je možné užívat i při kojení. Naopak, pokud jsou homeopatika správně předepsána tak zlepší celková kondice a proto to prospívá i kojenému dítěti. Na "problematickou pleť" by ale měl lék doporučit homeopat po osobní návštěvě. Je nutné vybrat z více léků ten, který bude právě u Vás účinný.
otázka: Dobrý den.CHtěla jsem se zeptat kde můžu sehnat homeopatické léky.Nemůžu sehnat-CANTHARSIS D8 ani APIS D8.Můžete mi poradit kde to mohu zakoupit.Děkuji.Jana Matyóová E-mail:jana.matyoova@seznam.cz
2008-06-11 20:02:25
odpověď: Dobry den, redeni D jsou obtizne sehnatelna, muzete s klidem pouzit redeni 5C respektive 5CH, to je sehnatelne v normalnich lekarnach, ktere vedou homeopatika od boironu. Pripadne jde pouzit i 9C resp 9CH - neni to tak velky rozdil
otázka: Dobrý den, můj manžel má silnější postavu a trpí větším pocením v oblasti třísel, které doprovází zápach. Ač dodržuje pravidelnou hygienu, má někdy problém i po mytí (stále je zápach cítit, jen v menší míře). Třísla májí již ustálenou zarudlou barvu. Tímto Vás prosím o radu, jak mu pomoci.
Děkuji.
2008-06-11 11:31:13
odpověď: Dobrý den, pro homeopatickou léčbu by bylo nutné znát více podrobností a proto je vhodná osobní návštěva homeopata. Problémy s pokožkou i pocením jsou homeopatií dobře léčitelné, ale je na výběr velké množsví léků a pouze jeden z tohoto množství bude správně účinkovat.
otázka: Dobrý den,
trpím občasnými stavy úzkosti a rozhodla jsem se vyzkoušet homeopatický přípravek Sedatif PC. Navíc mám strach z létání letadlem a jelikož mě to v nejblišší době čeká, chci se zeptat jestli lze tyto prášky užít společně s kinedrilem. Předem děkuji za odpověď.
2008-06-11 10:23:36
odpověď: Dobrý den, složené homeopatické preparáty obvykle nedoporučuji, ale samozřejmě ho můžete vyzkoušet, zvláště, pokud poletíte letadlem již tak brzy, že nelze nalézt vhodnější způsob. U těchto složených léků bych se neobával užívat s kinedrilem, ale užívejte s co největšímy rozestupy. Kinedril může pouze vyrušit homeopatika. Pokud ale trpíte občasnými stavy úzkosti, pak by byla vhodná celostní-konstituční léčba, tzn. návštěva u homeopata. Správnou léčbou se těchto nepříjemných stavů můžete zbavit trvale, což u Sedatifu nelze předpokládat. Ten je spíše skutečně pouze například na cestu letadlem.
otázka: Dobrý den ,včera jsem byla na preventivní prohlídce u gynekologa. Paní doktorka mi po ultrazvukovém vyšetření řekla, že se zřejmě časem objeví nějaké myomy, ale zatím nejde onic závažného, co by bylo nutné nějak řešit nebo se znepokojovat. Nevím, jestli již nějaký malý myom objevila, nicméně mě to znepokojuje. Je mo 42 let. Chtěla bych se zeptat, jestli existuje nějaké homeopatikum, které preventivně působí proti vzniku myomů, popř. může zlikvidovat myom v úplném začátku. Děkuji za odpověď. Katka
2008-06-11 07:44:56
odpověď: Dobrý den Katko, homeopatie může působit jak preventivně, tak i u myomu, který se již objeví, takže rozhodně homeopatii ve Vašem případě doporučuji. Je ale nutná návštěva homeopata a předepsání konkrétního léku pro Vás. V homeopatii při vážnějších problémech nelze doporučit jeden lék na nějaké konkrétní onemocnění. Vždy je na výběr ještě z více léků a je nutno vybrat ten nejvhodnější, aby léčba byla účinná. Vhodnou léčbou se tendence k tvorbě myomů může zcela vyléčit.
otázka: Dobrý den, již dlouho dobu trpím častými bolestmi v krku. Zvětšené mandle, které mi doslova překáží v krku, potažený jazyk s červenými tečkami. Potíže se dostavují cca jedenkrát za měsíc a po pár dnech odezní. Nevím co s tím, poraďte mi prosím.
2008-06-10 20:12:56
odpověď: Dobrý den, pro řešení Vašich potíží je nutné homeopatické vyšetření - osobní návštěva. Neexistuje nějaký univerzální lék na tyto problémy.
otázka: existuji homeopaticke umele slzy
2008-06-10 10:07:33
odpověď: Opakovaným užíváním léku, například Allium cepa, můžete vyvolat prooving tzn. symptomy tohoto léku - slzení. Ale vyvolané symptomy moho potom trvat iněkolik dní a týdnů, takže bych to pro vyvolání slzení nedoporučoval. Lepší je krájet cibuli.
otázka: Dobrý večer, chtěla jsem se Vás zeptat , co si mám představit pod homeopatickým vyšetřením, které jste mi doporučil. Vůbec netuším, kde bych se na něj měla objednat a co všechno obnáší. Ještě jednou Vám děkuji za odpověď,M.
2008-06-09 21:58:50
odpověď: Dobrý den M., homeopatické vyšetření, také nazývané odebírání případu, je pohovor s homeopatem, při kterém se zjišťují širší souvislosti a příčiny zdravotních potíží a na jejich základě se vybere a doporučí nějaký konkrétní lék a jeho dávkování. Není to vyšetření jako při lékařské prohlídce. Takový úvodní pohovor trvá obvykle jeden a půl až dvě hodiny a je možné se na něj objednat u homeopata, ktery praktikují celostní - konstituční homeopatii (například i u mě). Seznam homeopatů je na homeopatie.ivories.cz ale nejlépe si zjistěte o daném homeopatovi i více informací.
otázka: Dobrý den, už pátý den beru Ricinus communis 5CH na zvýšení laktace. Beru 2X denně 5 kuliček. Mléka mám víc a tak se chci zeptat, jestli mám přípravek přestat brát, nebo jestli ho mám brát dál, popř. jestli mám snížit dávkování. Děkuji za radu. Ilona
2008-06-09 11:54:32
odpověď: Dobrý den Ilono, muzete snizit davkovani treba na jednou denne nebo i vysadit. Casto staci jen na rozkojeni. Pokud by se ale laktace snizila tak opet berte dal podle potreby. Je dobre si najit vlastni davkovani. Berte jen dve-tri kulicky - at Vam tuba vydrzi dele.
otázka: moucnivka na jazycku miminka
2008-06-08 19:34:02
odpověď: viz dotazy 2008-04-05 19:46:27, 2008-04-04 13:34:24, 2008-04-01 12:19:43
otázka: Dobrý den. Už od dětství mám povlak na jazyku a popraskaný jazyk. Od puberty trpím dost těžkou formou akné, které neustupuje až do současné doby, kdy je mi přes 30 let, a dokonce mám pocit, že se v poslední době i zhoršuje (zarudlé skvrny, zánětlivé pupínky). Navštívila jsem několik dermatologů, kdy se léčba dost podobala (mastičky, speciální kosmetika), ale výsledek se prozatím žádný neprojevil. Rozhodla jsem se podstoupit léčbu chemickým peelingem nebo lazerem, dle doporučení dermotologa. Ale zajímalo by, zda celý problém akné spíše nemůže být vnitřního charakteru, možná špatnou funkcí některých orgánů, které právě způsobují tvorbu akné. Rovněž, zda by se toto dalo léčit právě homeopatií nebo nějakou jinou alternativní léčbou. Děkuji vám za radu. Martina
2008-06-08 18:53:19
odpověď: Dobrý den Martino, vaše problémy je možné léčit pomocí homeopatie. Kožní potíže jsou většinou vždy projevem nějakého hlubšího problému a to platí i o akné. Léčba chemickým peelingem a laserem není léčba ale jen odstranění projevů na pokožce, která Vás nezbaví vnitřní nerovnováhy, která tyto kožní potíže způsobuje a pouze poškodí kožní žlázy a proto bych to nedoporučoval. Při kožních problémech je homeopatická léčba často velmi účinná.
otázka: Hezký den. Zajímalo by mě, jestli Pulsatilla pratensis 9CH lze použít jako antidepresivum, popř. něco jiného a moc prosím, potřebovala bych znát dávkování, jak dlouho je smím užívat a jestli mají nějaké nežádoucí účinky. Děkuji za odpovědi. Míša
2008-06-07 13:36:47
odpověď: Dobrý den Míšo, Pulsatillu můžete použít jako antidepresivum, pokud Vaše deprese odpovídají obrazu depresí u tohoto léku. Tzn. nejde tento lék obecně doporučit na deprese, jen na konkrétní deprese s konkrétnímy příčinami. Proto bych nedoporučoval příliš experimentovat. Léky, pokud nejsou indikovány, mohou při vyšších potencích nebo při opakovaném užívání vyvolat vlastní nové symptomy. Tím se také může zkomplikovat případná další léčba. Při léčbě depresí bych skutečně spíše doporučil pomoc homeopata. Pokud jste si z nějakého důvodu jistá, že Pulsatilla je právě tím lékem, který potřebujete, pak můžete zkusit tento lék brát nejlépe ve vodní potenci (viz nějaký starší dotaz) jednu dávku každý den, ale vysadit, při jakékoliv změně a počkat. Pokud do několika dní nebude patrné zlepšení, tak se raději poraďte s homeopatem.
otázka: Dobrý den, moje dcera /6let/ má moluska. Odstranění seškrábnutím nezabralo, objevují se nové. Doporučili nám homeopatika Dulcamara a Thuya Occidentalis. Zajímá mě dávkování a délka léčby. Předem děkuji za odpověď Nina
2008-06-06 14:02:31
odpověď: Dobrý den Nino, u molusky je indikováno více léků a je nutné rozlišit podle symptomů. Nevím na jakém základě vám tyto léky byly doporučeny. Osobně nedoporučuju užívání dvou léků současně. Thuja je podle mého názoru pravděpodobnějším lékem, je možné užívat 9ch 2x denně po dobu několika dní, uvidíte, jestli bude patrné zlepšení - pokud ne tak je nutné vybrat jiný lék (viz též 2008-02-29 21:56:22)
otázka: Dobrý den, chhěla bych se zeptat, zda-li je možné začínat homeopatickou léčbu kyselinou? Někde jsem četla, že to není vhodné a může to ovlivnot další léčení. Před půl rokem mi začaly padat lokálně vlasy, největší lysina je o velikosti dlaně, byla mi diagnostikována autoimunitní alopecia areata a autoimunitní tyreoiditis a tím vším mě doprovází šílená únava. Bylo mě nasazeno
acidum phosphoricum. Já osobně si myslím, že jsem spíše phosphorus. Děkuji za odpověď. Petra
2008-06-06 11:27:55
odpověď: Dobrý den Petro, pokud je lék - kyselina - indikován, pak není důvodu ho nebrat. Acidum phosphoricum je podobné léku Phosphorus, ale je u něj výrazné velké vyčerpání a únava. Nemohu Vám na základě jedné věty doporučit lék ale podle toho co píšete v tom nevidím problém.
otázka: dobry den,dcera uziva antibiotika na anginu a chteli jsme ji podat na psychiku konstitucni lek s homeopatie.muze se to s antibiotiky kombinovat? Dekuji
2008-06-05 21:19:51
odpověď: Dobrý den, pokud chcete dát konstituční lék dceři na psychyku, raději bych počkal až dobere antibiotika a uzdraví se z akutního onemocnění. Podání konstitučního léku během akutního problému může jeho průběh někdy i zkomplikovat - mohlo by dojít k velkému zhoršení.
otázka: Dobrý den.Jsem nyní ve 31 týdnu těhotensví a cca měsíc trpím gestačním diabetem.Na pondělní kontrole mi byly naměřeny poměrně vysoké hodnoty a tak si pravděpodobně budu muset píchat inzulí.Zajímalo by mě, zda by nešel problém řešit pomocí nějakého homeopatického preparátu a v případě že ano, tak jakého.
Předem děkuji za rychlou odpověď.Michaela
2008-06-05 20:07:39
odpověď: Dobrý den Michaelo, k doporučení léku by bylo nutné homeopatické vyšetření. Neznám lék, který by se doporučoval paušálně užívat při tomto problému.
otázka: Dobry den, na rukou se mi delaji svedici pupinky podlite vodou,
kdyz pupinek zmacknu, tak vytece voda.Muzete mi poradit co s tim?
Dekuji
2008-06-05 16:46:48
odpověď: Dobrý den, kvýběru léku by bylo nutné znát mnohem více podrobností.
otázka: dobrý den mám 7letého syna a od začátku roku má už 5 antibiotika. poprvé to bylo na zánět středního ucha a potom měl 4krát angínu. můžete mi prosím poradit co může užívat pro posílení imunity. Díky za odpověď. Verča
2008-06-05 13:50:14
odpověď: Dobrý den Verčo, imunitu lze celkově posílit nejlépe celostní-konstituční léčbou a to znamená vybrat přímo konkrétní lék "na tělo" pro Vašeho syna. Imunitu můžete samoyřejmě ještě podporovat i přírodními doplňky stravy, lymfatickými masážemi, echinaceou ale k trvalému zlepšení je vhodná návštěva homeopata.
otázka: Dobrý den,už více jak rok se mi dělá bílý povlak na jazyku a červené, jakoby čisté skvrnky.Také mám docela časté bolení žaludku. Existují na tento problém nějaká homeopatika? Jazyk si čistím kartáčkem na zuby, ale povlak se mi dělá stále. Děkuji za odpověď.
2008-06-05 13:47:42
odpověď: Dobrý den, k řešení Vašich potíží je nutné homeopatické vyšetření. Může se jednat například o celkovou střevní disbiózu. Jazyk je orgán, na kterém se objevují mnohé vnitřní nerovnováhy organizmu ale jsou to projevy něčeho hlubšího. Jazyk sám o sobě je v tom většinou nevině.
otázka: Dobrý den,chtěla bych Vás poprosit o radu.Už 4 rokem se mi při pobytu na prvním slunci(ale i potom) dělá vyrážka v oblasti dekoltu.Jde o červené pupínky podobné uhříkům,které ale nesvědí.Když jsem s tím byla u kožní,předepsala mi na to tekutý pudr,ale trvalo dlouho,než zmizely.Mohla by jste mi doporučit nějaký krém nebo popř.prášky,které by zamezily další výskyt?Předem moc děkuji za odpověď!Hanka
2008-06-05 10:50:56
odpověď: Dobrý den Hanko, sluneční alergie je zde častým dotazem. Nejde jednoznačně doporučit nějaký lék - lepší je homeopatické vyšetření.
otázka: dobrý den, prosím Vás mohou se rušit účinky navzájem podávaných atb a homeopatik?
2008-06-05 07:51:13
odpověď: Dobrý den, atb mohou rušit homeopatika ale homeopatika by neměly rušit atb - takže jde to, jaké máte onemocnění. Pokud jsou atb nezbytná, můžete je užívat a nemusíte se obávat k tomu užívat homeopatika. Při nerizikových onemocněních je lepší užívat samotná homeopatika - pokud jsou správně vybraná, jsou často účinnější než atb.
otázka: Dobrý,den.Mám alergii na slunce.Dnes jsem si pořídila Natrum muriaticum 15ch.Od podzima beru léky na alergii na peří Flonidan.Myslela jsem si,že mi pomůžou při vyrážce,ale nemají na to žádné účinky.Chci se zeptat jestli mám správná homeopatika a na přesné dávkování.Moc děkuji za odpověd.I.H.
2008-06-04 19:44:07
odpověď: Dobrý den I.H., Natrium muriaticum je častým lékem na sluneční alergi ale je jich více - tzn nemusí být tento lék u Vás zrovna účinný. Přesné dávkování neexistuje, vždy se musí přizpůsobit konkrétnímu stavu a energii člověka. Můžete zkusit brát několik dní jednou denně a sledovat, jak se vyvýjí Váš stav - při zhoršení vysadit a čekat. Další dávkování je ale individuální. Bylo by vhodnější si připavit vodní/lihovou potenci (najdete někde ve starších dotazech) - ta lze užívat s menším rizikem vyvolání nežádoucích symptomů.
otázka: Dobrý den,trpím dlouhodobou chronickou únavou spojenou s pocitem celkové vyčerpanosti "nechutí"cokoliv "řešit"...často se musím hodně přemáhat k jakékoli(byť i nenáročné činnosti)...Můj psycholog-homeopat mi na to předepsal lék Carbonica phosphorica-mám na Vás k tomuto pár otázek 1.dávkování mám 5kuliček pod jazyk(lék BOIRON) a několik týdnů počkat,nepociťuji ale už dlouho žádné zlepšení a popravdě třitýdení čekání je hodně zdlouhavé(vzhledem k nepříjemnosti a omezení tohoto stavu)-můj dotaz je jestli je možné brát tento lék častěji?..pravidelně-např.1-2krát denně dávku?(5kuliček) 2.nemůže nadměrné užívání homeopatik nějak ublížit,když se popisuje,že jsou schopny u zdravých lidí vyvolat příznaky nemocí? 3.je možno užívat současně dva různé homeopatické léky? 4.jak tyto léky působí-často po dávce cítím spíše mírné zhoršení příznaků? 5.a jak poznám kdy ukončit léčbu homeopatiky?..je možné je dál brát jako prevenci?? Děkuji za odpověď.
2008-06-04 19:05:04
odpověď: Dobrý den, soubor Vašich otázek je skoro téma na napsání knihy. Tak zkusím stručně:
- nepíšete, jakou berete potenci.
- při konstituční léčbě je možné užívat denně lék ve vodní potenci. Na konkrétním dávkování se ale musíte domluvit s homeopatem. Můžete třeba i potřebovat jiný lék. Výber léku není jednoduchý ani jednoznačný.
- nadměrné užívání může vyvolat symptomy ale neměl by většinou nějak trvale ublížit. Může ale třeba vyvolat i několikadení bolesti, deprese apod. a mohou to být stavy i velmi nepříjemné.
- dva léky by se za běžných okolností neměly užívat současně (výjimky viz odkaz zásady léčby)
- na každého působí jinak, konkrétní odezvu na užívání léku musí zhodnotit homeopat. Říkáte, že jste měl užít jednu dávku ale současně, že po každé dávce pociťujete... takže nevím, jak to vlastně užíváte?
- ukončení léčby - prevence - záleží na potencích a stavu. Během léčby by se postupně měl stav zlepšovat, pokud se vezme další dávka příliš brzy, můžete tím léčbu překazit a můžete se pak naopak zhoršit. Takže prevence je spíše pokračování léčby. Například se může stav trvale zlepšovat a po dvou letech může nastat relaps a pak je vhodné navštívit homeopata a domluvit se na dalším postupu.
Chtělo by to ale spíše probrat Váš konkrétní stav a problémy. Vaše otázky jsou velmi obecné - měl byste si o tom promluvit s homeopatem osobně.
otázka: Prosím Vás, jsou oční homeopatické kaply oculoheel na předpis? Vždycky mně je bezproblémů v lékárně prodali a nyní chtějí předpis. Velmi mě to u homeopatického léku, k němuž je spousta lékařů (já ovšem ne) skeptická, překvapilo. Je opravdu vázán na lék. předpis? A z jakého důvodu? Děkuji.
2008-06-04 16:51:22
odpověď: Dobrý den, kombinované léky nepoužívám (jako většina homeopatů) takže nevím, co se s tímto konkrétním lékem děje. Ale to, jestli je lék na předpis, je věcí výrobce léku - to většinou lékaři neovlivňují. Lékárníci potom musejí jen dodržovat předpisy a pokud je u léku napsáno, že je na předpis, tak jsou zodpovědni za to, že lék bez předpisu nikomu nevydají. Spíše zkuste kontaktovat výrobce.
otázka: Dobrý den,
dceři (3,5 roku) se objevují na těle bílé lehce nalité skvrny v červeném poli, vypadající jako ošlehnutí kopřivou, které ale cca do 15ti minut mizí.Nevysledovali jsme, zda se jedná o alergii,když si místo poškrábe, zhorší se to. O co by se mohlo jednat? Pomohlo by homeopatikum Urtica urens,případně v jakých dávkách? Velmi děkuji za odpověď. Landová
2008-06-04 15:21:07
odpověď: Dobrý den paní Landová, Urtica urens je lék připravený z kopřivy a proto může léčit symptomy podobné žahnutím kopřivy. Pro léčbu kožních projevů je vždy lepší homeopatické vyšetření, ale pokud chcete tento lék vyzkoušet, můžete zkusit dávat několik dní jednou denně potenci 9ch - dvě kuličky rozpustit v dcl vody a po lžičkách usrkávat. Uvidíte, jestli se bude dcera zlepšovat.
otázka: Dobrý den,
dnes jsem od přátel dostala homeopatika phosphorus 15ch a arnica montana 15ch. Syn dnes absolvoval řezání palce (kvůli zarůstajícímu nehtu)a rána mu dost krvácí. Můžu to použít? jaké dávkování prosím?
Děkuji Smitalová
2008-06-04 15:11:07
odpověď: Dobrý den paní Smitalová, na krvácení z rány bych spíše použil lék Calendula - 15CH, opakovat nejdříve po hodině, pokud je potřeba, měly by stačit 2 - 3 dávky. Pokud by Vášemu synovi odpovídal konstituční lék Phosphorus, pak by mu mohl pomoci - ale to bez vyšetření nejde říct. Je to častý lék, pokud někdo trpí častým krvácením - řídká, jasně červená krev, ale tento symptom má více léků. Arnika je spíše na nekrvácivé poranění - zhmožděniny, modřiny...
otázka: Dobry den, cekam dite. Koupila jsem si Caulophyllum 9 CH - je spravne brat 5 kulicek po kazdych 15 minutach pri nastupu porodni cinnosti. Jedne pani jste psat brat 14 dni pred porodem po 1 davce - a to se bere celych 14 dni pravidelne? A polyka se to s vodou nebo necha volne rozpustit v ustech, moc tomu nerozumim, dekuji za odpoved.
2008-06-04 14:42:13
odpověď: Dobrý den, Caulophyllum bych doporučoval užívat pokud trpíte křečemi dělohy, zkusnými stahy - poslíčky a podobně. Dávkování podle potřeby, po patnácti minutách mi to přijde hodně. Obvykle stačí jednou až dvakrát denně. Pokud už začínáte rodit, tak už bych ho dál neužíval, pouze pokud je to nutné a jasně indikované, např. u druhorodiček, které měly problémy při prvním porodu. Ale v tom případě by bylo lepší se domluvit s homeopatem. Lék je možné užívat preventivně cca od 38. týdne těhotenství jednou denně - doporučuje to kolegyně, která dělá domácí porody (kterých už udělala velké množství) a má s tím pozitivní zkušenost. Ale při bezproblémovém průběhu těhotenství to není nutné. Stačí často i maliníkový čaj.
Jedna dávka = 2 kuličky nechat rozplynout v puse - nepolykat.
otázka: Dobrý den, mám několik bradavic kolem nehtů u rukou, na palci jsou nejrozšířenější a jsou částečně i pod nehtem. Colodium nezabírá. Zkoušela jsem i homeopatika Causticum, Graphites v ředění 9CH 2x denně a Thuyu 15CH 1x týdně. Není zlepšení. Poradíte mi, jak přehodnotit homeopatickou léčbu? Děkuji. P.
2008-06-04 09:35:37
odpověď: Dobrý den P., Thuja occidentalis je asi nejčastějším lékem při výskytu bradavic ale to znamená, že zabere možná v patnácti, dvaceti procentech případů. Obecně je při výskytu bradavic možné vybírat z mnohem více léků a k tomu je nutné homeopatické vyšetření. Výskyt bradavic je obvyklý u celé velké skupiny léků, tzv. sykotického miasmatu. Proto nelze doporučit jen jeden konkrétní lék.
otázka: Dobrý den,prosím o radu.Trpím opakovanými záněty slinných žláz,s tvorbou kamínků.Po antibiotikách se vše do pár týdnů vrací.Mám otoky,po odstranění hnisu na chvíli zmizí.Je něco,co mi může pomoci? Je mi 63 let a jsem diabetička.Moc děkuji za odpověď.M
2008-06-02 20:48:29
odpověď: Dobrý den M., problémy, které popisujete, léčí více léků a podle dalších symptomů je nutné vybrat ten, který bude Vašim problémům odpovídat. Proto doporučuji návštěvu homeopata.
otázka: Dobrý den, doslechla jsem se o možnosti léčit (nebo zmírnit příznaky) alergie na pyl pomocí homeopatických léků. Momentálně mám veliké problémy s alergií (trávy) a jakékoli léky (Claritine, Zyrtec, ...) téměř vůbec nepomáhají. Jediná a téměř okamžitá pomoc je nosní sprej Olynth, který ovšem používám již od zimy (na nachlazení) a obávám se, že není dobré nosní kapky/spreje užívat takto dlouhodobě (i když třeba nějaký den vynechám a málokdy ho použiji 3x denně, spíše 1x). Poradíte mi, jaký homeopatický lék na alergii bych měla vyzkoušet a kde ho koupím? Děkuji předem za odpověď.
2008-06-02 12:38:30
odpověď: Dobrý den, pro léčbu alergií je většinou nutné homeopatické vyšetření. Homeopatickou léčbou je možné alergie trvale zlepšit, nebo i odstranit. Dlouhodobé užívání nosních sprejů je samozřejmě nevhodné.
otázka: Dobrý den,chtěla bych se zeptet jestli by nám pomohlo po dlouhých 5letech homeopatická léčba k otěhotnění,manžel shoršený spermiogram,děkuji
2008-06-02 10:13:37
odpověď: Dobrý den, homeopatická léčba celkově zvýší kondici organizmu a proto je účinná i při snížené plodnosti. Ideální je, když léčbu absolvují oba partneři. Nezanedbatelné jsou však i masáže (u žen prsou, u mužů varlat), zdravá výživa.
otázka: Dobrý večer,mám 12timěsíčního syna.Opakovaně je "zahleněný".Nebyla u toho nikdy teplota,ani kašel.Vypadá to tak,že musí pořád popotahovat a polykat.Někdy se i rozpláče,jak mu to v tom krčku vadí.Dnes se nám k tomu ale zcela vyjímečně přidala rýma(bílý hlen,sekret zasychá u nosních dírek),občas i pčikne.Při tom zahlenění jsem mu dávala vždy tymián.mast od JUSTU ačaj při nachlazení.Je fakt,že jsme měly problémy s očkování na TBC,byl hnis a hexavakcínu nám očkovali až v půl roce.A dodnes mám škaredou jizvičku na ramínku.Můžete mi poradit něco s homeopatik?Děkuji Vám
2008-05-31 20:53:37
odpověď: Dobrý den, bez vyšetření nelze bohužel lék doporučit. Je možné, že je cekově oslaben očkováním, pak je možné, že by pomohla léčba k odstranění následků očkování, případně konstituční léčba. Ale je nutná osobní návštěva homeopata.
otázka: Dobrý den mám 6 měsíčního chlapečka, plně kojen.Před týdnem jsem našla první zub.Chtěla bych se zeptat jak dávkovat chamommillu ch9 pro mého chlapečka.Děkuji.
Přeji hezký zbytek dne
2008-05-30 13:51:31
odpověď: Dobrý den, pokud Vašemu dítěti rostou zuby a nemá přitom žádné potíže, pak není důvodu mu dávat jakékoliv léky. Lék Chamomilla se podává, pokud je dítě při prořezávání zoubků extrémě nepokojné, brečí celou noc a je neutišitelné. (v nějakém starším dotazu je podrobnější popis) Pokud Váš syn tyto symptomy nemá, mohla byste je tímto lékem naopak vyvolat, což by mohlo být pro Vás značně nepříjemné. Pokud tyto symptomy má, pak dávkujte podle potřeby. Pokud by nezabrala ani třetí dávka po dvou hodinách, pak je pravděpodobně indikován jiný lék a dál ho již nepodávejte. Pokud se po dávce zklidní a po několika hodinách se mu opět symptomy vrátí, pak můžete lék opakovat. Nepodával bych ho více neř 4x denně. Jedna dávka = rozpustit 2 kuličky v 50ml pramenité vody, podávat po lžičkách.
otázka: Dobrý den. Mám alergii na slunce. Je mi 27 let a poprvé se objevila kolem 20 let. Nejím maso již deset let. Nekouřím. Alkoholu neholduji... Projevuje se svěděním, pálením a puchýřky. Nepomáhá pak ani pobyt ve stínu. Úlevu přináší chladná voda. Dočetla jsem se o NATRUM MURIATIKUM, URTICA URENS, POUMON HISTAMINE, URTIZON. Co z toho by bylo pro mne vhodné? A nevíte, kde lze (kromě zahraničí) sehnat URTIZON?
Děkuji moc za Váš čas Petra.
2008-05-30 12:33:18
odpověď: Dobrý den Petro, léky Natrium muriatikum nebo Urtica urens by Vám mohly pomoci, pokud budou Vaše symptomy odpovídat těmto lékům. Proto by bylo lepší si o těchto lécích najít podrobnější informace. Natrium muriaticum je relativně častým lékem při alergii na slunce ale léků je mnohem víc. Pokud by lék nezabíral, nebo byste si nebyla jistá, pak je lepší svěřit výběr léku homeopatovi. Histaminum je možné někdy použít při prudší alergické reakci na potlačení této reakce, takže ten bych doporučil pouze při větších akutních potížích, ale dlouhodobě bych ho neužíval. Klasické léky (např. Vámi uvedené první dva) by Vám mohly pomoci dlouhodobě z těchto potíží, pokud by byly indikovány. Lék urtizon neznám a nevím, kde ho sehnat.
otázka: Dobry den, chtela jsem se zeptat na svu 6,5letou dceru. Jiz nekolik let (4 roky) trpi tzv. nocnimy desy. Tyto stavy mela 2x - 3x do mesice. V posldnich dvou mesicich se to stava denne. Detska doktorka mi doporucila podavat homeopatika Sedalie. Bohuzel bez uspechu. Existuje nejaka moznost jak tento problem resit. Dekuji za odpoved Marie J.
2008-05-30 09:08:19
odpověď: Dobrý den Marie, Sedalie je složený homeopatický preparát a jeho účinnost je omezená a efekt není dobře předvídatelný. Složené preparáty někdy pomáhají ale pokud ne, tak pak je nutná klasická léčba - výběr konkrétního homeopatického léku. Proto je nejlepší osobní návštěva homeopata. Noční děsy, zvláště u dětí, jsou pomocí homeopatie často dobře léčitelné.
otázka: Dobrý den, můj 5letý syn začal nemoc před 6dny střídajícíma teplotama (max.37,7) a bolestma v krku. Před 4 dny jsem nasadila AnginHeel. Před 3 dny jsme navštívili Dr. a po pozitivním výtěru na streptokoka jsme měli nasadit Ospen. Zatim jsem ho nenasadila a pokračuji v AnginHeelu. Dnešní stav je bez teplot, mandle mírně zvětšené, stav malého je jako bez nemoci. Chci se zeptat jestli je můj postup správný a jestli je možné zničit streptokoka touto léčbou, když v informacích o AnginHeelu jsem vyčetla, že se nepoužívá na bakteriální léčbu? Dále se mu začal dělat světlý flíček na jazyku...taky streptokok? Stačí vybrat jedno balení (50 tbl.)AnginHeelu?
Moc děkuji za názor!
Mirka
2008-05-29 20:26:19
odpověď: Dobrý den Mirko, obávám se, že neodpovídám dostatečně včas ale přeto se o odpověď pokusím. Hlavní je, jak se Vaše dítě cítí a jak vypadají symptomy objektivně. AnginHeel je složený preparát, který obsahuje množství homeopatických monokomponentních léků a jeho působení může být relativně velmi široké. Proto, pokud zabírá, může působit jak na bakteriální tak na virové infekce. Homeopatika neničí přímo bakterie, pouze stimulují imunitní systém tak, aby se sám s infekcí vypořádal - a proto jsou celkově pro organizmus užitečná, neboť oproti antibiotikům, které sami likvidují bakterie (a nejen je), homeopatika jsou prospěšná pro trénování imunitního systému. Homeopatika se užívají pouze do vymizení obtíží. Další podávání není nutné, někdy mohou naopak vyvolat nové symptomy, které samy o sobě sice nejsou škodlivé, ale mohou být neříjemné. Světlý flíček na jazyku - nemohu posoudit.
otázka: Dobrý den,
mám 5 letého syna, který již má odstraněny nosní mandle, z důvodu neustálých rým a infekcí, i kvůli tomu, že již nemohl dýchat nosem. V dnešní době, ale
má dosti zvětšené krční mandle, na angíny moc netrpí, mívá je tak jednou ročně.
Uvažovala jsem o zmenšení krčních mandlí laserem, ale chtěla bych zkusit homeopatika. Dále jsem se chtěla ještě zeptat, zda tyto zvětšené krční mandle mohou mít vliv na mluvení, neustále se mi zdá, že ňuhňá, jako by mluvil přes nějaký předmět v krku.
2008-05-29 19:32:59
odpověď: Dobrý den, zvětšené mandle je možné homeopaticky léčit ale je nutná homeopatická léčba celostní a tedy osobní návštěva homeopata. Mandle mohou mít vliv na huhňání, ale zánět může být rozšířen i dále v krku. Na to by Vám odpověděl spíše specialista po prohlídce na ORL. Právě se rozbíhá projekt, jehož součástí je homeopatická léčba chronických problémů s mandlemi u dětí zdarma. Více na http://www.homeoinstitut.com/panakeia, v budoucnu bude platit nová webová adresa http://www.homeopatie-panakeia.cz
otázka: Dobrý den,zajímalo by mne ,zda existují homeopatika určená pro léčbu dny . Díky.Tom.
2008-05-29 09:47:15
odpověď: Dobrý den Tome, homeopatika jsou účinná při léčbě dny, ale je nutné vybrat konkrétní lék na základě Vašich symptomů. Předepisování homeopatik se děje na zcela odlišném způsobu "diagnózy" než u klasické medicíny a proto skutečnost, že někdo trpí dnou, není pro výběr léku jediné ale pouze jedno z mnoha kritérií.
otázka: Dobrý deň, dá sa sjogrenov syndrom liečiť homeopaticky?
Ďakujem
2008-05-28 16:54:20
odpověď: Dobrý den, pro léčitelnost nebo neléčitelnost nemocí v homeopatii platí často jiná kritéria, než pro klasickou medicínu. Homeopatie je schopná léčit nemoci, které jsou z hlediska konvenční medicíny neléčitelné. Záleží spíše na patologickém poškození orgánů. Pokud jsou orgánové změny vratné, pak homeopatie může pomoci. Nemyslím si, že u Sjögrenova syndromu byly změny nevratné, často je spojen s revmatickými poruchami a i tento soubor je homeopatií léčitelný.
otázka: Dobrý den
Moje skoro 4 letá dcerka trpí častými rýmami, které jsou velmi husté a špatně se vysmrkávají. Tím pádem trpí na časté záněty středouší. Je očkována proti pneumokoku, brala i léky na zvýšení imunity(ribomunyl). Po této léčbě už nemáme při káždé rýmě záněty středouší, ale občas jsou. Bylo nám doporučno odstranění nosní madle. Proto hledám jiná řešení co by mohly pomoci. Děkuji
2008-05-28 16:28:57
odpověď: Dobrý den, homeopatická léčba je u Vámi popsaných problémů často účinná. Chirurgické odstranění mandlí bych doporučil až jako poslední řešení. Právě se rozbíhá projekt, jehož součástí je homeopatická léčba chronických problémů s mandlemi u dětí zdarma. Více na http://www.homeoinstitut.com/panakeia, v budoucnu bude platit nová webová adresa http://www.homeopatie-panakeia.cz
otázka: Dobrý den mám 14ti měsíčního syna,který má již druhý měsíc rýmu a kašel.Je po 2 antibiotikách,pred týdnem laryngitida nyní se rýma znovu vrátila.Existují prosím homeopatika,která by mu pomohla?Děkuji Hana
2008-05-28 16:24:20
odpověď: Dobrý den Hano, k homeopatické léčbě Vašeho syna je nutné podrobné homeopatické vyšetření.
otázka: Dobry den, mela bych na Vas dotaz. Uz osm let trpim na herpes genitalis. NEjprve se ojbevoval po pul roce, pak po trrech mesicich a ted dokonce po mesici. Zovirax i hepresin mi prestavaji pomahat a snazim se vse zahnat antibiotikovou masti Flucidin, ta zatim zabira. CHodim na imunologii a mam snizeny obsah imunoglobulinu, ale v podstate se mnou nic nedelaji. Tento druh oparu je velice neprijemny a bolestivy. Existuji prosim nejaka homeopatika, ze bych alespon zmirnila vysev oparu? Bylo mi receno, ze se jich uz nezbavim. Dekuji predeme za odpoved. Horáčková
2008-05-28 13:57:25
odpověď: Dobrý den paní Horáčková, homeopatická léčba těchto problémů je často účinná, k doporučení léku je ale nutné vyšetření, při kterém je formou rozhovoru a popisování symptomů zjištěn potřebný lék. K homeopatickému vyšetření není nutná vizuální prohlídka. Pomocí homeopatie se běžně léčí nemoci, které jsou z pohledu klasické medicíny "neléčitelné"
otázka: jsem šest měsíců po porodu plně kojím mám problém s vypadáváním vlasů,existuje nějaký vhodný preparát moc děkuji Martina.
2008-05-28 09:54:37
odpověď: Dobrý den Martino, pro doporučení léku je ve Vašem případě nutné vyšetření. Navíc bych ale doplnil stravu nějakými přírodními potravinovými doplňky, například černou melasou, obilnými klíčky apod. Tělo pro tvorbu mléka sahá do vlastních zásob a tak se projeví některé nedostatky v příjmu některých živin a stopových prvků, které se v běžném stavu neprojeví. Užívání chemických preparátů, zvláště železa nedoporučuju.
otázka: Dobrý den, prosím Vás o radu. Kojím 4 měsíčního chlapečka a od porodu mi výrazně stoupl krevní tlak. /Před tehotenstvím i během jsem měla tlak spíše nízký/. Pan doktor si myslí, že mám vysoký tlak z nervů. /Týden po porodu jsem prodělala těžký zánět prsu, teď mám podezření na boleriózu. Měla jsem velké obavy, aby syn nedostal boleriózu ode mně. Peru Penicilin a kojit, podle paní doktorky můžu dál/. Chtěla bych se zeptat, jestli mohu brát nějaké homeopatika na uklidnění nervů, když kojím? Moc děkuji za odpověď. Jana
2008-05-27 17:11:13
odpověď: Dobrý den Jano, pokud Vám potvrdí boreliózu, pak je nutné léčit především ji a to případně pomocí homeopatie. Uvidíte, jak budou zabírat antibiotika - někdy totiž ani ta nezabírají. Někdy je naopak indikována borelióza i když ji člověk nemá. Samozřejmě lze nalézt lék na zklidněnní, pokud Vám nervozita činí problémy. K tomu je ale nutné vybrat lék, který bude přímo odpovídat Vašemu stavu a proto je nutné homeopatické vyšetření.
otázka: dobrý den, vnuk má 18 měsíců a asi od 4 měsíců mívá pravidelně každý měsíc(téměř přesně na den) vysoké teploty, které trvají dva až tři dny. Teplota je kolem 40 stup.Při ní nemá žádné další potíže, snad jen častější a řidší stolici.Během teplot má apnoické pauzy,což mne velice zneklidńuje.Nurofen příliš nezabírá,maximálně na 2 hod. Celý další měsíc je to veselé a zdravé dítě. Ještě se nám nestalo, že bychom se v datu spletli.Při běžných virozách takové teploty nemá a ani není tak špatný.
2008-05-27 15:07:55
odpověď: Dobrý den, především bych zjistil, jestli se Váš syn nemohl dostat do kontaktu s malárií, nebo nějaké jiné exotické nemoci (tím nechci nijak strašit. Spíše naopak, neboť se tím léčba částěčně zjednodušuje, protože je zřejmá příčina). Malárie mě napadla proto, že je pro ni typické opakování horeček, případně doprovázené průjmem, ve stálých intervalech, někdy to může být právě měsíc. Pokud ano, můžete si přečíst článek o malárii na těchto stránkách ale konkrétní léčebný postup bych raději konzultoval. Pokud ne, pak je možná standardní homeopatická léčba, některé léky mají ve svém obrazu periodické střídání horečky, ale pro výběr léku je nutné vyšetření.
otázka: jak se nazívá květ lísky
2008-05-27 13:16:52
odpověď: líka obecná se latinsky nazývá corylus avellana. (dále viz 2008-04-08 15:04:51)
otázka: dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jestli je prací homeopata, aby mi tvrdil, že jedině rozvodem se vyřeší mé problémy a, že se stejně rozvedu a dokud se nerozvedu, tak nebude nikdo z naší rodiny šťastný.
Cítím z jeho strany tvrdý nátlak a při každé návštěvě mě deptá tím, že mi nedává ani možnost volby, ani trochu naděje. Tvrdí, že jsem nikdy nemilovala, že si lásku zasloužím ale že mě čeká s někým jiným.
A k tomu mi dává homeopatika, abych se nezhroutila. Hodin s ním se bojím, le chtěla bych tolik být v pořádku a vyrovnaná. Jindřiška
2008-05-27 07:59:23
odpověď: Dobrý den Jindřiško, osobně si myslím, že způsob chování Vašeho homeopata, který popisujete, je neprofesionální. Nemyslím si, že by homeopat měl nutit pacienta k rozvodu ani k podobným věcem. Takové rozhodnutí je vždy jen na daném člověku. Homeopat samozřejmě může doporučit úpravy v životním stylu - úpravy jídelníčku, zvýšení pohybu, vyvarování se návykových látek a podobně ale ani v těchto případech by neměl na apcienta vyvíjet nátlak. V některých případech může nejvýše odmítnout dále pacienta léčit. Pokud se současně obáváte návštěv u tohoto homeopata, pak není důvodu ho dál navštěvovat a vyhledal bych pomoc u někoho jiného.
otázka: Dobrý den, jsem horolezec a podařilo se mi zřejmě přetížit předloktí. Tři dny po sobě jsem aktivně trénoval, třetí den jsem uchopil prsteníčkem u pravé ruky spodní chyt a zřejmě jsem si natáhl (natrhl) poutko A1. Druhý den mě začalo bolet celé předloktí, po 14 dnech klidu jsem se i pře mírnou bolest nadále vrhl do lezení. Jistěže se to opět vrátilo tentokrát ale již se zánětem šlach. Nyní jsem již 3 týdny s rukou v relativním klidu, předloktí bolí pouze, když ho omylem zatížím. Požívám Nimesil, jinak nic. Jsem aktivní člověk ruce nemám normálně chvilku v klidu. Jsem si vědom toho, že záněty šlach se rády vracejí, proto bych Vás chtěl požádat o radu, zda-li by nebylo na můj problém vhodné nějaké homeopatikum. Děkuji Vám za radu. S pozdravem Petr
2008-05-26 17:31:23
odpověď: Dobrý den Petře, k zánětům šlach zde bylo již více dotazů, případně je můžete vyhledat pomocí okénka "hledat". Nejčastějšími akutními léky na záněty šlach jsou Rhus toxicodendron, Phytolaca, Rhododendron, Ruta graveolens ale celkem je jich daleko více. Zmíněné léky mají často revmatické bolesti. Například pro Rhus toxicodendron je typický neklid (který částečně popisujete), bolest se zlepšuje pohybem ale je horší na začátku pohybu. Zhoršuje se klidem a přetížením. Zlepšují teplé obklady, horké koupele, zhoršení chladem, chladným vlhkem. Rhododendron se výrazně zhoršuje před bouřkou. Pro výběr léku je tedy potřeba detailní popis problémů a dalších doprovodných symptomů.
otázka: Dobry den, mam 2 leteho Emanuela, trapi ho 4 den zahlenene horni dych. cesty, prosim o tip na homeop.lek, ponevac i pres hodiny stravene nad knihama, enmohu s jistotou vybrat lek pro neho vhodny a zvlast pak nevim s jakou frekvenci je nutno podavat/ o tomto jsem se zatim nikde nedocetla, asi je to extremne individualni, kdyz neexistujou priblizne meritka, jakou potenci jak casto davat, mam z toho vetsi nejistotu nez pri vyberu leku/. pokud mohu, zadam zakladni sympt. :
pije velke mnozstvi tekutin najednou, hlen vaj,bilek, nejde vykaslat - daveni a nasledne zvraceni hlenu - tahaveho, hlavne po jidle, zachvaty sucheho kasle kovoveho v noci a pri zvraceni hlenu, nemuze prestat, usecny , s palenim v hrudi, snople vaj. bilek, lepive tecou pres den, v leze zacpany nos. po zvraceni uleva, v spanku se budi suchym kratkym kaslem, rano rachotivy. unaveny, zada si spat, okolo obeda nejvic energie.pritulny, chce spolecnost.jazyk mirne spinavy s cervenou mapou.teplotu mel 2 dny okolo38, po srazeni cipkem panadol uz ne.
doufam, to bude vsechno, neumim se z toho totiz vymotat, ponevac kazdy z techto symptomu parti vice lekum, nikdy ne vetsina jen jednomu. typuju Nat. Mur. - dala jsem mu rano 3 kul. 15CH, zitra skusim dalsi 3.moc moc dekuji za rady, i o davkovani.eva
2008-05-25 22:56:37
odpověď: Dobrý den Evo, nevím jestli je Váš dotaz stále aktuální. Natrium muriaticum může pomoci, dávkování, které jste zvolila je možné, zpočátku se může lék při podobných problémech podávat i častěji - dvakrát denně. Další léky o kterých je možné uvažovat by byly Drosera, Ipecacuanha, Kali bichromicum, Coccus cacti ale i další. Výběr homeopatického léku i dávkování skutečně není jednoduché a podle Vámi uvedených symptomů lze těžko vybrat konkrétní lék. Často se to nepodaří napoprvé ani homeopatovi po osobní prohlídce. Homeopat si všímá i věcí, které nelze jednoduše písemně popsat.
otázka: Dobrý den, mám 6letou vnučku. Jejím velkým a nepřekonatelným problémem je návštěva jakéhokoli lékaře,či lékařky.Preventivní prohlídky, zubní vyšetření apod. není možné. Má panický strach. Trvá to od jejího narození,kdy měla rovněž strach a hrůzu z jen pohledu na muže, vyjímkou byl její vlastní tatínek. Nyní při preventivní prohlídce jí lékař navrhnul psychiatrické vyšetření. Jinak je to laskavá, milá a klidná holčička, milující děti, zvířata a své nejbližší rodinné příslušníky. Prosím o sdělení, zda je možné tento problém odstranit homeopaticky. Moc děkuji. Eva
2008-05-25 22:36:50
odpověď: Dobrý den Evo, homeopatie je v tomto případě velmi účinná a většinou více než psychoterapie. Je ale nutné vyhledat zkušeného homeopata. Při správné léčbě mohou být patrné pozitivní změny během několika dní a často tedy stačí jen jedna návštěva u homeopata.
otázka: Dobrý den , prosím mohli by ste mi podat informace na co jsou homeopatickéléky STAPHYSAGRIA. DĚKUJI
2008-05-24 15:33:13
odpověď: Dobrý den, o léku Staphisagria je možné napsat knihu. Používá se jak při řezných ranách ostrým předmětem tak při vážných emočních prolémech, které bych nerad popsal jen jednou větou. Doporučuji nalézt popis obrazu léku v nějaké literatuře.
otázka: Dobrý den, mám 17letého syna, který od malička trpí atopickým ekzémem, sennou rýmou i dušností. Jeho zdravotní problémy se objevily, když mu byl necelý rok. Tehdy prodělal zánět dutin... Od té doby se problémy pouze nabalovaly. K dýchacím potížím se postupně přidal i ekzém. Vystřídali a vyzkoušeli jsme spoustu mastiček a léků, ale dlouhodobě nic nezabralo. Nepomáhá ani pobyt u moře. Na sluníčko a slanou vodu reaguje synova kůže ještě hůř. Sluníčko všeobecně nemá moc rád. Doufali jsme, že snad v pubertě nastane zlom k lepšímu, ale opak je pravdou.
Od loňského léta zkoušíme léčbu homeoatií. Nejdříve se ekzém hodně zhoršil (z ohybů na celé tělo), následně vymizel úplně a nyní je opět v plné síle zpět.
Mokvavé boláčky rozškrábané do krve. Nejvíce na nohou, od kolen dolů.
Syn začínal lékem Silicou, pak mu byl přidán další: Natrum Muriaticum. Léky bral střídavě. Nyní po poradě s homeopatem bere pouze jednou za 14dní Natrum Muriatikum 200C. Jinak nic. Z poslední návštěvy u pana homeopata jsem trochu na rozpacích. Po devíti měsících jsme odpovídali na stejné dotazy jako na prvním sezení. Syn léky stále bere, ale jakoby ztratil důvěru. Poradíte mi, jestli se v léčbě ubíráme správným směrem? Máme vyloučit potraviny na které je syn alergický? Například: mléko? Údajně při braní homeopatik může jíst cokoli???
Předem děkuji za odpověď. Šárka2008-05-24 01:12:30
odpověď: Dobrý den Šárko, těžko mohu posoudit, jestli teď léčba postupuje správným směrem bez osobního pohovoru. Pokud se ekzém zhoršil a potom zmizel, pak to bylo dobré znamení, i když střídání léků Silicea a Natrum muriaticum nechápu a je snad dobrým krokem, že užívá lék jen jeden. Pokud ale lék nezabírá a přitom předtím zabíral, pak je možná nutné změnit lék nebo potenci. Homeopatickým lékům nevadí různé potraviny ale pokud je Váš syn na něco alergický tak ať to samozřejmě nejí. Zdravé jídlo je samozřejmou součástí zdraví a pokud i nějaká dieta zlepší stav, pak je to samozřejmě dobře.
otázka: Dobrý den, mám fenku něm. ovčáka, 12-13 let asi 30 kg.,má bolesti zubů, možná i dásní, ale vzhledem k věku se bojím narkózy, existuje nějaký homeopatický lék?
zároveň má píštěl na břiše po kastraci a potřebovala bych doporučit nějaký dezinfekční prostředek (denně jí to vymývám již rok).V případě, že nemůžete odpovědět (jedná-li se o zvíře) věděl byste kontakt na koho se obrátit?
děkuji
2008-05-23 12:27:48
odpověď: Dobrý den, pro veterinární léčbu doporučuji www.homeopatka.cz
otázka: Dobrý den, mého 3,5 letého syna trápí zvětšené nosní mandle. V loňském roce na jaře prodělal dlouho trvající hnisavou rýmu a mandle měl velmi zvětšené. Léčila jsem ho pomocí bylinných léků čínské medicíny a opravdu po 3 měsících se mu značně zmenšily,ale úplně v normálu nebyli, podle ORL mírně zvětšené.Celou zimu to bylo dobré,jen , když jsme byli venku, tak začal trochu ňuhňat, ale v teple se to zase zlepšilo. Před 3 týdny venku prochladl a začal hodně ňuhňat, měl 1 den horečku, napuchlé čelo, ucpaný nos, žádná rýma se nespustila. Vše odeznělo,jen neprůchodný nos zůstal. V noci hrozně chrápe a nemůže dýchat nosem. Je to dítě aktivní, stále mluví, hraje si se zvířátky, pod obyčejnými věcmi si dokáže představit úplně něco jiného. Chce být stále ve všem nejlepší, nesnese, když by byl někdo lepší než on. Většinu věcí chce dělat sám a když mu pomůžu, rozbrečí se. Když něco někam odnesu a on to chtěl odnést sám, jde si pro to zpátky a odnese si to klidně i na to samé místo, kde jsem to měla položené já, ale udělal si to sám. Je hodně citlivý, nervózní v kolektivu jiných dětí, kde se cítí být ohrožen, že by mohl někdo něco umět lépe než on.Dost často na něj mluvím a on na mě vůbec nereaguje, protože je zabrán do své hry. Je na mě hodně fixovaný, ale den u babičky beze mě vydrží.Existuje nějaký homeopatický lék, který by mu mohl pomoci? Děkuji Jana
2008-05-22 22:50:53
odpověď: Dobrý den Jano, Váš popis je velmi dobře podrobný, ale přeci jen u chronických případů, což dlouhodobě zvětšené mandle jsou, je nutný osobní pohovor. S několika kolegy připravujeme projekt zaměřený na homeopatickou léčbu zvětšených nosních a krčních mandlí a to částečně i proto, že se na těchto stránkách tohoto problému týká velké procento dotazů. Součástí tohoto projektu bude léčba dětí s těmito problémy zdarma, aby se podařilo shromáždit co nejvíce případů, takže pokud byste měla zájem, můžete se již nyní přihlásit a během jednoho týdne může být provedeno vyšetření a případně zahájena léčba.
otázka: Dobrý den , chtěla bych se zeptat jestli se dá touto metodou vyléčit zánět močových cest , které mě často trápí. Nechci používat antibiotika.poraďte prosím, co se dá stímto dělat.díky
2008-05-22 16:38:22
odpověď: Dobrý den, záněty močových cest jsou dobře léčitelné pomocí homeopatie ale je nutné vybrat homeopatický lék podle konkrétních symptomů, například zda-li močová trubice pálí a kdy pálí, jestli je to na začátku močení nebo na konci atd. K výběru léku je nutná homeopatická konzultace a je nutné vybrat správný lék z cca 20 léků.
otázka: Dobrý den, jsem ve 33 týdnu těhotenství,bolí mě v krku,nemůžu polykat. Lékař mi předepsal betadine na kloktání, ale já jsem si přečetla, že není vzhodný v těhotenství. Můžete mi poradit nějaká homeopatika, která by mi usnadnila polykání? Děkuji za odpověď. Petra Kučerová
2008-05-22 13:48:46
odpověď: Dobrý den Petro, homeopatika je možné doporučit jen na základě souboru symptomů spojených s daným onemocněním. Jen na bolest v krku s obtížným polykáním nejde doporučit bohužel nic.
otázka: Dobrý den, chtěl bych se zeptat co znamená lékařská diagnóza M543.
Děkuji za odpověď a přeji pěkný den.
Oldřich Radil.
oldrich.radil@quick.cz
2008-05-22 08:21:56
odpověď: Dobrý den pane Radile, jsem homeopat, takže s čísly lékařský diagnóz se musíte obrátit na lékaře.
otázka: dobry den pane doktore, dekuji za vasi odpoved na muj dotaz ze 17,5,08 ohledne tkanovych soli dr schusslera. podarilo se mi najit celkem obsahly a hezky vysvetlujici clanek na ceskych strankach, tak si dovoluji vam preposlat link.
http://homeopatie.webovastranka.cz/wiki/106/644.prosim existuje v praze (nebo jinde v cechach) nejaky homeopat "specialista" primo na tyto soli? dekuji za odpoved. karolina mathauserova
2008-05-22 00:23:35
odpověď: Dobrý den Karolíno, nevím o nikom konkrétním.
otázka: Dobrý den,dostala jsem doporučení si zakoupit berberis vulgaris, phosphorus. Jsem poslední dobou unavená, bolest hlavy, břicho a hodně pracovně založená mám špatné pracovní prostředí všude okolo mě jsou počítače, telefony. Může to být od toho?Děkuji Veronika
2008-05-21 21:09:11
odpověď: Dobrý den Veroniko, Vašemu dotazu příliš nerozumím. Vy již ty léky berete? A od té doby co je berete tak jste unavená? Je to možné - pak je ale přestaňte brát. Pokud ne, tak vlastně nevím, od čeho to má být?
otázka: Dobrý den,mám 4měsíční miminko,ztrácí se mi mléko,zkusila sem ricinus communis 5ch brala sem ho 2krát denně 5gran..Při prvním balení se to zlepšilo,ale ted u druhého balení mám opět málo.Je něco jiného na tvorbu mléka,co například?Děkuji za odpověd
2008-05-21 18:20:05
odpověď: Dobrý den, pokud vám lék zabíral a potom přestal působit, pak byste ještě mohla zkusit užívat lék ve vodním ředěním. Můžete 5 granulí rozředit v 1/2 l láhvi vody naplňené do 2/3 pramenitou vodou a potom užívat 1 lžíci. Uchovávat v ledničce a před každým užitím pětkrát prudce protřepat. Existují i další léky na podporu laktace ale je nutné lék vybrat na základě Vaší konstituce, aby zabíral. Ricinus je z nich nejčastější, který zabírá a proto se doporučuje paušálně, ale každý z ostatních léků má malou pravděpodobnost, že bude zabírat zrovna ten a abyste postupně zkoušela jeden po druhém bych nedoporučoval. V nějakém starším dotazu je těchto několik léků vyjmenováno.
otázka: Dobrý den, již delší dobu se léčím s panickou poruchou, ataky mám masivního rázu, nyní na to beru Mirtazapin a neurol. Ráda bych zkusila HOMEPATII, pokud však existuje něco, co můj neklid a úzkost může zmírnit?.. Dnes jsem si zakoupila Sédatif. Děkuji za odpověď s přáním hezkého dne Laďka
2008-05-21 16:15:05
odpověď: Dobrý den Laďko, homeopatie je velmi účinná v léčbě panických poruch a léčba často netrvá ani příliš douho. Ale doporučil bych návštěvu homeopata. Samoléčbu bych v případě panických a podobných stavů nedoporučoval, protože nevhodným lékem i dávkováním může dojít ke zhoršení a proto je nutná opatrnost.
otázka: Dobrý den,
existuje možnot snížit chuť na sladké pomocí homeopatik?? Taktéž snížit chuť na jídlo pomocí homeopatik?? Když ano , tak jaké a jak užívat???

Děkuji
2008-05-21 14:03:12
odpověď: Dobrý den, homeopatika nefungují tak, že by snížili chuť na jídlo přímo, a proto ani na to neexistuje nějaký jeden konkrétní lék. Je nutné vybrat homeopatikum na základě Vaší celkové konstituce tak, aby se vyrovnala Vaše vnitřní metabolická rovnováha a tím i chutě. Ale k tomu je nutná celostní - konstituční homeopatická léčba - homeopatické vyšetření. Občas probíhala v novínách reklama na homeopatikum, po kterém se zaručeně hubne. Tomu bych nevěřil.
otázka: Dobrý den. Můj manžel má již pár dní hodně oteklý kloub u palce nohy, téměř nemůže chodit, cítí v něm pnutí a bodání, kloub je celý zarudlý. Dříve se mu občas stalo, že ho to bolelo, ale vždy mohl chodit. Tentokrát je to horší. Existuje na to nějaké homeopatikum?

Dále se chci zeptat jestli existuje nějaké homeopatikum na nemoc tortikolis, trpím tím již několik let a podrobuji se léčbě - aplikaci botulotoxinu. To mi vždy vydrží tři měsíce. Děkuji, Zdena
2008-05-20 17:00:09
odpověď: Dobrý den Zdeno, na otoky, které jsou podobné jako při včelím bodnutí, kůže je růžová až načervenalá, by mohl pomoci lék Apis melifica, akutně lze užít v potenci 30ch. Ale bylo by vhodné homeopatické vyšetření aby bylo možné vybrat lék na příčinu tohoto otoku.
Ve vašem případě se jedná o chronický problém a je nutná celostní - homeopatická léčba.
otázka: Dobrý den, jaká homeopatika se užívají při léčbě sezonní pylové alergie?
Syn dosud užívá Zodac, ale zvláště letos mu již moc nezabírá, proto hledáme možnost jiné léčby. Děkuji
2008-05-20 08:56:17
odpověď: Dobrý den, během alergických ataků je možné užívat různé léky, podle povahy alergické reakce, například lék připravený přímo z pylu - Pollens, Histamine, Apis atd. ale to jsou jen akutní léky při alergické reakci, samotnou alergii to neléčí. Je vhodné doplnit tuto léčbu celostní - konstituční léčbou, aby se organismus stal méně vnímavým na alergeny a postuně aby nebylo nutné užívat léky na utlumení alergických reakcí. Ale k tomu je nutná konzultace u homeopata.
otázka: Dobrý den, jsou nějaká homeopatika na léčbu atopického exému u 7 leté holčičky?
2008-05-19 20:20:39
odpověď: Dobrý den, atopický ekzém je pomocí homeopatie léčitelný, je k tomu však nutné homeopatické vyšetření. Odezvy na léčbu mohou být u dětí velmi dobré.