On-line poradna


Na vaše dotazy odpovídá Václav Hrabák, homeopat
Na homeopatické vyšetření se můžete objednat na e-mailu:
vaclav.hrabakvolny.cz nebo na tel. 603 743 049.
Podrobnější informace - viz Objednání na vyšetření
Odpovědi nenahrazují lékařskou péči

Pokud máte neodkladný dotaz, využijte e-mail,

lupa.gif hledat výraz ve stávajících dotazech:  

On-line poradna je dočasně pozastavena, ale je zde velké množství odpovědí na stávající dotazy, ve kterých můžete vyhledávat pomocí políčka s lupou. Pokud máte dotaz na který ve stávajících dotazech nenaleznete odpověď, pošlete ho na e-mailovou adresu uvedenou v kontaktech.zobrazení 2501. - 2600. z 2773 dotazů
zobrazit: předchozí dotazy - 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 - další dotazy
otázka: Dobry den.Prosim vas o radu.V knize "Homeopatie pro zeny" jsem si podle navodu objednala leky usnadnujici porod pod nazvem "arnica montana a caulophyllum thalictroides" Jde mi o to ze v knize pisou zvolit nejvyssi moznou potenci tj.30ch.Ted se na internetu docitam ze se doporucuje redeni 5ch nebo 9ch.Jsem z toho trochu zmatena.Leky s nejvyssi potenci uz jsem si zakoupila a ted mam strach ze jsem investovala zbytecne.Predem moc dekuji za odpoved.
2008-05-19 19:47:03
odpověď: Dobrý den, lék Caulophyllum bych doporučoval, pokud ho chcete užívat, v potenci 9ch jednou denně cca 14 dní před termínem, případně dříve, pokud se objevují poslíčci. Lék Arnica montana bych užil až po porodu k hojení, je možné užít jednorázově dávku 30ch. Pokud byl však porod proveden s nástřihem hráze, případně i s jinými poraněními tkáně, pak bych nejdříve užil lék Calendula v potenci 30ch a lék Arnica až další den. Doporučení se ale může lišit podle homeopata.
otázka: Dobrý den, je mi 38 let a posledních 5 let trpím bušením srdce. Dostávám lék Betaloc. Bylo by možné toto řešit homeopatiky? Bylo mi řečeno, že jde o trvalý stav, je to pravda? Děkuji za odpověď.
2008-05-19 13:13:33
odpověď: Dobrý den, bušení srdce je možné se zbavit pomocí homeopatické léčby. Je to ale chronický problém a proto je nutné osobní vyšetření a celostní - konstituční homeopatická léčba. Uvedený lék - betablokátor - tlumí sympatický nervový systém a vedlejším účitkem může být celkový útlum, ospalost, subjektivní snížení energie. Proto by bylo vhodné tento stav homeopaticky léčit a nebýt trvale závislý na tomto léku, který může snižovat kvalitu života.
otázka: Prosím o radu se slznými kanálky u 7měsíčního mimča,jedna paní doktorka v televizi radila CALCAREA CARBONICA a NATRIUM MURIATICUM.Nevím jaké ředění a jak to podávat tak malému dítěti.Děkuji za odpovědˇ.Klára
2008-05-19 10:43:47
odpověď: Dobrý den Kláro, je možné užívat buď Calcara carbonica nebo Natrium muriaticum a nebo i jiný lék. Léky je nutné odlišit podle dalších symptomů a konstituce Vašeho dítěte. Oba zmíněné léky jsou velmi odlišné a nedoporučoval bych je užívat současně. Takže důležitý je výběr léku. Dávkovat můžete 3 krát denně 9ch do zlepšení. Pak snížit na jednou denně do vymizení obtíží. 7 měsíčnímu dítěti, které je již zvyklé na jinou potravu než mateřské mléko, můžete dát cucat dvě kuličky, nebo dvě kuličky rozpustit v 1/2 dl vody a po lzičkách vypít.
otázka: Dobrý den,otec 63 let je po mozkové mrtvici-2 měsíce od doby kdy mnastoupil do nemocnice má problém ze stolicí,včera měl takové bolesti že jsme ho odvezli do nemocnice,dávají mu infuze na vyprázdnění,zjistili mu ale poškození jater udajně prý prodělal žloutenku typu A,před 14 dny byl na kontrole u neurologa a tam měl vše v pořádku,játra bez nálezu všechny testy v normě,může to souviset s léky které po mrtvici užívá,jaká bude násled.léčba
2008-05-17 17:58:19
odpověď: Dobrý den, Váš dotaz je komplikovaný a obávám se, že na něj neumím bez dalších informací odpovědět. Jakékoliv léky a jiné chemikálie zatěžují játra, takže po začátku užívání jakéhokoliv léku to může mít na játra negativní vliv a způsobit to další potíže. To ale musí zhodnotit alopat, který má současně k dispozici jaterní testy, zda-li je možné změnit lék s ohledem na játra. Játra je možné podpořit přírodnímy preparáty i homeopatickými léky. Celkově je ale možné doporučit celostní - konstituční homeopatickou léčbu a podpořit tím celkově konstituci vašeho otce, funkci střev i rekonvalescenci. Ale k tomu je nutná homeopatická konzultace.
otázka: Dobrý den.Mám dvě děti alergiky, 7 a 3 roky. Bydlíme v maroku, kde mi německá kamarádka doporučila a obstarala homeopatika dr. schusslera. začala jsem je používat před cca 4 dny a počáteční čistění organismu se spustilo prakticky po pár hodinách, tj. zhoršení stavu astmatu a ekzemu, v podávání pokračuji.Chtěla jsem se o těchto homeopatikach dozvědět více, ale ač vládnu několika jazyky, němčina mezi ně nepatří, a mě dostupná literatura je pouze v němčine. Existuje nějaký překlad do češtiny (případně angl nebo fr)? nebo nějaké stránky, kde bych se dozvěděla více? děkuji za odpoved, karolina mathauserová
2008-05-17 17:57:28
odpověď: Dobrý den Karolíno, něco málo k Schlüsslerovým solím je u otázky z 2008-05-06 23:56:37, včetně názvu homeopatické publikace, kterou mohu doporučit v angličtině (od Williama Boericka and Willis A. Deweye: The Twelve Tissue Remedies of Schüssler), kde naleznete základy, ale je již desítky let stará. Jinak Schlüsslerovi soli jsou standardně užívané homeopatické léky, takže jsou popsány v mnoha homeopatických knihách, i když jejich způsob užívání je trochu odlišný. V češtině o ničem konkrétním nevím (ale neznamená to, že nic neexistuje).
otázka: Dobrý den, jaký lék byste doporučil na tyto příznaky : 17-ti denní miminko má každou noc cca od 5. hodin problémy s bříškem, začne e kroutit a naprázdno tlačit, evidentně by spal,ale nenechá ho to, u toho si pofňukává, naplno nepláče. Vykaká se obvykle kolem 10.hodiny a poté je po celý zbytek dne v klidu a prdíky odcházejí dobře. Miminko je klidnější, když ho nic netrápí spinká nebo spokojeně kouká, dobrá chuť k jídlu.Děkuji Petra L.
2008-05-16 19:14:52
odpověď: Dobrý den Petro L., omlouvám se, ale doporučit lék po internetu pro 17-ti denní miminko bez osobní prohlídky by bylo nezodpovědné a raději bych to nezkoušel.
otázka: Dočetla jsem se o přípravku Mercurius solubilis 15CH na léčbu zánětů zubů.
Prosím o radu ,jak přípravek dávkovat.Děkuji Haasová
2008-05-16 09:27:26
odpověď: Dobrý den paní Haasová, při bolesti zubů je obvykle nutno vybírat z více léků, podle charakteru symptomů. Mercurius solubilis je velmi účinný lék, když je zánět již rozvinutý, velmi bolestivý, zubu se nejde ničím dotknout, zhoršuje jak studené tak teplé. Pokud je lék indikován, musí již po jedné dávce 15ch dojít ke znatelné úlevě, jinak je potřeba lék jiný. Pokud zabírá, je možné dávku opakovat, pokud se symptomy opět zhorší. Někdy ale může zub podráždit cukr obsažený v léku. Proto je lepší rozředit dvě kuličky v 1/2 dl čisté vody a užívat po lžičkách.
otázka: Dobrý den, přítel je fotbalista, má často úrazy a pohomožděniny a už 6 let trpí na bolesti kolene (menizkus), chtěl by hlavně na to koleno zkusit Arniku. Můžete nám prosím poradit, jaké ředění si má koupit a jakým způsobem a jak dlouho Arniku užívat?Moc děkuji
2008-05-16 08:59:47
odpověď: Dobrý den, na pohmožděniny je Arnika montana velmi užitečným lékem. Je dobré ji užít co nejdříve po tom, co dojde k pohmoždění a ještě se nevytvoří krevní sraženina a tím předejít vzniku modřin. Nejlepší je mít tubu s lékem (např. 9ch) u sebe a vzít si dvě kuličky co nejdříve po zranění. Při větším zranění lze užívat třikrát denně do zmenšení pohmožděnin. Lék může pomáhat i na bolest kolene ale také nemusí. Váš přítel může užívat lék jednou denně několik dnů a uvidí, jestli se bude bolest v koleni zlepšovat. Pokud bude lék zabírat, pak může užívat dál do vymizení potíží, pokud ne, pak je potřeba vybrat lék jiný, což může udělat nejlépe homeopat po vyšetření. Pokud problém přetrvává již 6 let, pak bude možná návštěva homeopata nutná.
otázka: dobry den, mam temer tri/leta dvojcatka, chlapecky. Mame jit na zakrok s nosni mandli, maji caste rymy, usi zatim ne. Je zde moznost pomoci homeopatie zlepsit castejsi nachlazeni a vyhnout se tak zakroku. Od zari maji jit do skolku. Dekuji Hana
2008-05-15 13:54:50
odpověď: Dobrý den Hano, pomocí celostní konstituční homeopatie lze celkově zvýšit kondici dítěte a jeho celkovou imunitu a tedy i zbavit se častých nachlazeních a podobně. Zvláště je vhodné začít s léčbou ještě před začátkem docházení do školky, neboť se zdravotní problémy obvykle zhorší. Chirurgické odstranění mandlí by mělo být až krajním řešením.
otázka: Prosím o radu: Velice mi pomáhaly oční kapky Oculoheel, ale teď je delší dobu
nemůžu sehnat, existují nějaké podobné?
Děkuji za radu. LH
2008-05-15 11:15:12
odpověď: Dobrý den LH, Oculoheel je (nebo byl) složený homeopatický preparát. Je pravděpodobné, že Vám zabírala některá z jeho složek. Proto by bylo vhodné zjistit si jeho složení (buď z původního obalu, nebo najdete na internetu), neboť většina těchto monokomponentů je volně k dostání. Potom si můžete udělat vlastní koktejl, což příliš nedoporučuju, ale mohlo by Vám to původní lék nahradit, anebo si nastudovat podrobnější popisy jednotlivých složek a zkusit užívat ten lék, který bude nejblížší Vašim potížím. Další možnost (možná nejjednodušší, ale potom se ochudíte o zajímavý experiment) je navštívit homeopata, který by Vám lék vybral sám.
otázka: Dobrý den, moje 5-ti letá dcera trpí svědivým ekzémem, kdy ložiska se jí udělala také na obou očních víčkách, zápěstí a lýtkách. Ekzém permanentně promazáváme s občasným použitím namíchané kortikoidní masti od kožní lékařky ( mimo očí). Prosím Vás o radu, jestli existuje nějaká možnost pro zlepšení z oblasti homeopatie. Děkuji, Marta
2008-05-15 11:01:28
odpověď: Dobrý den Marto, ekzémy je nutné léčit konstituční - celostní homeopatií a k tomu je nutná návštěva homeopata. Ale rozhodně homeopatickou léčbu doporučuji, neboť může být velmi účinná a je to vpodstatě jedno z mála řešení, které mohou vést k trvalému vyléčení (kromě kvalitní akupunktury apod.). Homeopat by měl ale skutečně být schopen léčit pomocí celostní - konstituční homeopatie. Kortikoidní masti je důležité užívat co nejméně, pokud to jde. Někdy je již její použití nezbytné, ale alespoň je dobré jí aplikovat jen na kritických místech a nikoliv plošně na celý ekzém.
otázka: Dobrý den !
Jak jsem se dočetla k zastavení laktace je doporučováno homeopatikum Ricinus communis 30ch a to v jedné dávce. Právě na toto bych se chtěla zeptat , co je konkrétně pod pojmem "jedna dávka" ( užití jené kuličky či využívání jenoho celého balení). Děkuji Za odpvěď.Markéta
2008-05-15 10:55:18
odpověď: Dobrý den Markéto, běžná dávka je u Boironských kuliček obvykle 2 - 5 kuliček.
otázka: Dobrý deň,homeopatka mi podala Krypton a ktomu mám užívať Natrium muriaticum 2 krát 2 g.a Vanadium 2 krát 2g.Nikde som sa o Kryptone a Vanadium nedočítala.Máte s tým nejaké skúsenosti? Môžu sa užívať všetky spolu?Ďakujem za odpoveď. Marcela
2008-05-15 10:28:27
odpověď: Dobrý den Marcelo, Krypton je relativně velmi málo popsaný lék, Vanadium je lék popsaný v homeopatické literatuře již více než sto let ale také není příliš často užívaný. Užívání těchto tří léků spolu je pro mě těžko pochopitelné a já osobně bych je dohromady nepředepsal, ale pokud by se jednalo o nějaký vážný, urgentní problém, pak je někdy možné dělat výjimky. Neuvádíte však homeopatické potence které užíváte, což je velmi důležitá informace.
otázka: Dobrý den, můj přítel má na jazyku poměrně hluboké rýhy, které jsou po okraji téměř celého jazyka a jednu uprostřeb. Nejsou popraskané a nebolí. Taká má na jazyku bílý povlak. Kromě pro mě podivného jazyka trpí průjmem, který má dlouhodobě a řeší to buď živočišným uhlím nebo imodiem. Poraďte prosím jestli se jedná o běžnou věc, které není potřeba věnovat zvýšenou pozornost nebo zda mám přítele tlačit k nějakému řešení. Děkuji, Andrea
2008-05-14 09:59:25
odpověď: Dobrý den Andreo, hluboké rýhy v jazyce jsou celkem obvyklé a samy o sobě nepředstavují žádný velký problém. Ale značí to určitou nerovnováhu v organizmu a je to jeden z mnoha symptomů, které jsou užitečné při hledání homeopatického léku. Nepříjemější je spíše průjem, zvláště pokud jsou dlouhodobě užívány léky na jeho zastavení, neboť se tím celkově vysiluje trávicí systém a tím i celý organismus. Rovnováha v trávicím ústrojí je důležitá pro zdraví celého člověka a důsledkem této nerovnováhy může být i povlak na jazyku i popraskaný jazyk. Takže myslím, že by Váš přítel mohl zkusit alespoň pravidelný přísun živých střevních bakterií - živé jogurty a pod. Kdyby to nepomáhalo, tak homepatie je určitě dobrým řešením. Klasické léky na průjem spíše stav trávicího ústrojí dále zhoršují.
otázka: Dobrý den, je možné rovnání zubů homeopaticky?Existuje termín homeopatická rovnátka?
2008-05-13 16:54:45
odpověď: Dobrý den, neslyšel jsem přímo o termínu homeopatická rovnátka a ani si nemyslím, že křivě narostlé zuby, které rovnátka potřebují, by se po homeopatickém léku samy narovnali. Ale existuje skupina homeopatických léků, které jsou indikovány u růstových potíží kostí, problémů s růstem zubů atd., takže doplňkově by bylo možné podpořit zdravý vývoj dítěte.
otázka: Dobry den, muj pritel ma tezkou formu hemofilie A a uziva domaci lecbu faktorem VIII. Nedavno jsem nasla na internetu, ze pri hemofilie je mozne uzivat jako doplnek homeopaticky pripravek Arnika. Chtela bych se zeptat, jake davkovani byste doporucil pro rychle zastaveni krvaceni?
Dekuji predem za odpoved, Anna
2008-05-13 14:01:27
odpověď: Dobrý den Anno, lék Arnica může krvácení zastavit, ale někdy může naopak podporovat nesrážlivost krve. Ve vašem případě bych raději s Arnikou příliš neexperimentoval. Během krvácení by totiž byla potřeba střední potence a mohlo by se stát, že by lék mohl mít efekt, který by krvácení podpořil. Spíše bych doporučil celostní-konstituční léčbu.
otázka: Dobrý den.
Mám devatenáctiletého syna, u nejž se před dvěma lety objevily epileptické záchvaty. Příčina dosud nebyla zjištěna. (předběžně - migréna)
Je epilepsie léčitelná homeopaticky?
Děkuji.Jolana
2008-05-13 13:38:58
odpověď: Dobrý den Jolano, epilepsie obecně je léčitelná pomocí homeopatie. Čím déle někdo trpí epilepsií a čím déle užívá na toto onemocnění léky, tím je léčba obtížnější a dlouhodobější. Ale při dvou letech od prvních příznaků je myslím velká naděje na zlepšení.
otázka: Dobrý den, existuje nějaký lék na sluneční alergii (sluneční kopřivku) ?? Děkuji Jitka K.
2008-05-13 09:51:04
odpověď: Dobrý den Jitko K., nejčastějším lékem, který je citlivý na slunce a má z něj i vyrážky je Natrium muriaticum, ale není jediným. Proto by bylo vhodné si o tomto léku najít podrobnější informace a užívat ho pouze, pokud by seděly i další symptomy. Pokud ano, mohla byste zkusit lék užívat, např. několik dní 15ch jednou deně. Uvidíte, zda-li lék zabírá. Pokud ne, pak je vhodnější homeopatické vyšetření.
otázka: Dobrý den,
mám 6ti týdenní miminko, plně kojím a mám velmi citlivé prsy a zvláště bradavky. Mléka mám dost, techniku kojení zvládám. Dále trápí miminko bolení bříška - zvláště po kojení, napíná se do luku a tyto bolesti má v intervalech, teplé obklady, masáž mu dělají dobře. Děkuji za odpověď.
2008-05-12 09:08:04
odpověď: Dobrý den, pro předepsání léku, zvláště u tak malého miminka, by bylo lepší podrobnější vyšetření. I co se týká citlivých bradavek, je možné použít více léků ale je nutné z nich vybrat na základě dalších symptomů
otázka: Dobrý den, jak dlouho mohu užívat riccinus na podporu tvorby mléka? Mám při užívání dělat přestávky? Děkuji Alena /kojím 4. měsíc/
2008-05-12 05:44:09
odpověď: Dobrý den, o tomto léku bylo již zde toho napsáno hodně, zadejte si ve vyhledávání slovo ricinus. Každý reaguje na lék jinak. Vžy je lepší zkusit lék vysadit a zjistit, jestli se tvorba mléka sníží. Někdy zjistíte, že už ho užívat není nutné. Někdy se ale tvorba mléka skutečně sníží, pak ho opět užívejte. Nejlepší je vytvořit si vlastní způsob užívání. Pokud lék skutečně potřebujete, pak není problém ho užívat.
otázka: Dobrý den, můžete mi prosím poradit nějaká homeopatika pro moji skoro 5ti letou dceru? Trpí na silné rýmy a poté se nám k tomu přidají záněty středního ucha. Lze těmto zánětům s pomocí homeopatik nějak předcházet? Pokud by bylo potřeba nějaké odbornější vyšetření, můžete mi prosím doporučit nějakého homeopata pro děti ve svitavském okresu? Žádného tady neznám. Moc děkuji Jana
2008-05-11 11:36:00
odpověď: Dobrý den Jano, pokud jsou tyto problémy opakované, bylo by lepší homeopatické vyšetření. Nevím konkrétně koho bych Vám mohl doporučit. Podívejte se na senam homeopatů na homeopatie.ivories.cz, ale ověřte si způsob práce konkrétního homeopata. Je možné zasáhnout i během akutního zánětu, ale je potřeba vybrat lék na základě dalších symptomů.
otázka: Dobrý den, jaké je dávkování Chamomilla vulgaris 9CH pro 3.týdenní miminko trpící na větříky? Děkuji.
2008-05-10 20:59:05
odpověď: Pokud je lék skutečně indikován (jen na základě větříků nelze tento lék doporučit pokud neodpovídají další symptomy), pak je u takto malého miminka pokud ho kojíte lepší, když budete užívat lék Vy. Lék miminko dostane prostřednictvím mateřského mléka. Můžete užívat třikrát denně dvě kuličky. Pokud by se do tří dnů stav nelepšil, zvláště pokud by dítě začlo být podrážděnější, pak je možná potřeba jiný lék. Pokud byste si nebyla lékem jistá, pak bych zkusil nejdříve fenyklový čaj.
otázka: Dobrý den, mám 4 letou dceru , která trpí na záněty středního ucha, ušní lékařka stále doporučuje vyndání nosní mandle, čemuž se bráním.Zkusila jsem teď nasadit Lymphomyosot, dostal se mi do rukou leták o účincícn tohoto přípravku na mandle. Dáváme 3x denně 10 kapek , po 9 dnech užívání začala dcera v noci chrápat a dnes v noci si stěžovala , že ji bolí ucho. Žádnou rýmu ale nemá. Může se jednat o přechodné zhoršení v počátku užívání? Nebo nemáme snížit dávku? Děkuji.
2008-05-09 07:09:12
odpověď: Dobrý den, používání složených preparátů příliš nedoporučuji. Obecně, pokud se zhorší nějaké příznaky, je vhodné lék vysadit a počkat, jak se bude stav nadále vyvíjet.
otázka: Mám v těle Candidu v pokročilejším stadiu. Užívám preparáty od homeopatičky, ale s tou stravou je to horší. Sice to není ten extrém jako před měsícem, ale stále mám problémy udržet chutě na sladké na uzdě. Jak to mám všechno zvládnout? Je možné, že po užívání preparátů se mi zhorší příznaky? (např. poševní mykoza).
2008-05-08 18:30:13
odpověď: Pokud by vybrané léky byly správné, pokud dojde ke zhoršení symptomů, mělo by být pouze přechodné. Příznaky by se neměly stále více zhoršovat. Homeopatická léčba je velmi složitá a často je nutné změnit léčbu a to i několikrát, než začne správně zabírat.
otázka: Dobrý den potřebuji radu na můj problém, týká se vyrážky, ktrerá vznikla v třetím trimestru těhotenství, strašně svědí a rozšířila se mi po celém těle, díky tomu se porod vyvolával předčasně ale vyrážka nechce zmizet, je to už týden od porodu, mažu to sypkým pudrem a zinkovou mastí od kožního, nejhorší je svědivost hlavně v noci, doporučil byste mi na to něco účinného???diagnoza zní puppp vyrážka v těhotenství, moc děkuji Laďka
2008-05-08 08:58:08
odpověď: Dobrý den Laďko, bez vyšetření nelze doporučit lék. Vyrážka by se měla vždy léčit s ohledem na celkovou konstituci, jinak mohou být způsobeny závažnější problémy.
otázka: Dobrý den, mám 6letého syna, který často krvácí z nosu, v posledních čtrnácti dnech krvácí i dvakrát až třikrát denně a také každou noc, krvácení se dostavuje hlavně v noci a přes den když je v klidu, například při odpočinku. Syn je alergik (alergie na břízu a trávy). Již druhým rokem se nám daří zvládat alergii za pomoci homeopatik (pollens, poumon histamine). Syn krvácí z nosu již od asi 1 roku, ale k takto častému krvácení jako teď zatím nikdy nedošlo. Je možné ovlivnit krvácení z nosu homeopatii, prosím poraďte co a jak užívat. Děkuji Monika
2008-05-07 21:24:51
odpověď: Dobrý den Moniko, homeopatické léky na alergii které Váš syn užívá, udržují alergii por kontrolou (a je to rozhodně lépší než užívat alopatika) ale je to povrhová homeopatická léčba. Tyto léky bych doporučil užívat během akutního alergického ataku ale není to dlouhodobá léčba. Je to spíše potlačení příznaků, jehož důsledkem může být i zvýšené krvácení z nosu. Pro Vašeho syna by byla vhodná hlouběji působící homeopatická léčba - celostní-konstituční. Krvácení z nosu tedy rozhodně lze ovlivnit homeopatiky ale léčba by měla probíhat společně s léčbou alergie.
otázka: Dobrý večer,chtěla bych se zeptat na zkušenosti s lékem vertigohell.Děkuji. jana
2008-05-07 20:55:55
odpověď: Dobrý den Jano, lék vertigoheel je jeden ze složených homeopatických preparátů, které klasičtí homeopaté nepoužívají. To neznamená, že ho nemůžete vyzkoušet a může Vám i pomoci, ale účinost složených léků je nepředvídatelná a velmi obtížně lze upravovat dávkování. Pokud lék nebude zabírat, pak je vhodnější klasická homeopatie.
otázka: Dobrý den, chtěla bych se zeptat na jaký problém působí homeopatický lék taraxacum dens leonis. Předem děkuji za odpověď. Gabriela
2008-05-07 16:58:05
odpověď: Dobrý den Gabrielo, pravděpodobně máte na mysli Taraxacum officinale, Smetánku lékařskou, která se nazývá i Leontodum taraxacum, anglicky Dandelion. Působí především na játra a slezinu. Žloutenka se zvětšenými játry, poruchy trávení, mapovaný jazyk - jazyk je potažen bíle, ale v některých místech je temě rudý. Kyselá chuť. Vztah k tvorbě žluči. Bolesti hlavy spojené s trávicími problémy. Plynatost
otázka: Dobrý den, měla bych dotaz, zda je nějaký rozdíl v účinnosti mezi léky Natrium Muriaticum a Natrum Muriaticum. Děkuji Daniela
2008-05-07 13:04:37
odpověď: Dobrý den Danielo, jedná se o totožný lék. Spíše se užívá název Natrium Muriaticum.
otázka: Dobrý den. Mohli byste mi, prosím, doporučitě nějaká homeopatika na bolest břicha při menstruaci? Vždy první den, hned po začáku menstruace, mě hodně bolí břicho, mám závrať a většinou i zvracím. Děkuji za radu. Lenka
2008-05-07 12:20:23
odpověď: Dobrý den Lenko, problémy s menstruací by se měli řešit komplexně. Nejedná se o separátní problém ale o celkovou rovnováhu v těle, tvorbu hormonů atd. Popisované potíže je schopno léčit mnoho homeopatických léků, ale je nutné vybrat lék odpovídající celkově Vaší konstituci, aby mohla být léčba účiná.
otázka: Dobrý den,prosím o radu. Mám velký problém s růstem chloupků na bradě a v obličeji vůbec. Je mi sice 47 let, čili věk, kdy by se tyto problémy mohly zhoršovat, ale
problémem trpím již delší dobu. Hormonální antikoncepci neberu ani jsem nikdy nebrala, jiné léky taky neberu. Jsem spíše melancholický typ.
Děkuji. Alena
2008-05-07 12:15:22
odpověď: Dobrý den Aleno, pomocí homeopatie lze vyrovnat hormonální disbalanci a to i během klimakteria. Příčin však může být více. Vaše problémy by se měly léčit pomocí celostní-konstituční homeopatie.
otázka: Dobrý den, syn 10, zjištěn výpotek v pravém kyčelním kloubu, předtím pobolívání v třísle. Rtg nic, na sonu opakovaně výpotek, akutní zánět není. Po 2 měsíčním klidovém režimu žádné výrazné zlepšení. Minulý rok opakovaně streptokové angíny, dle lékaře po tak dlouhé době bez souvislosti s dnešním stavem.Můžete mi doporučit homeopatickou léčbu? Alergie nezjištěny, Perthesova nemoc zatím nepotvrzena. Předem děkuji. Helena
2008-05-07 10:20:28
odpověď: Dobrý den Heleno, homeopatická léčba by měla Vašemu synovi pomoci, ale je nutné vyšetření. Souvislosti s angínami být samozřejmě mohou.
otázka: Moc Vám děkuji za odpověď ohledně pásového oparu mé tety. Ještě jednou prosím o radu. Teta je z Pardubic. Nevíte, prosím, na jakého homeopata se tam obrátit? Já jezdila k MUDr Kremlovi, ale vzhledem k věku tety ta dlouhá cesta nepřipadá v úvahu. Ještě jednou děkuji a přeji Vám hodně sil do další práce.
Regina Kadlecová
2008-05-07 08:59:18
odpověď: Dobrý den paní Kadlecová, nevím, koho bych Vám doporučil. Můžete se podívat do seznamu homeopatů n homeopatie.ivories.cz ale ověřte si současně, jak konkrétní homeopat pracuje.
otázka: Dobrý den chtěla bych vědět jestli je tady v české republice něco známé o Schüsler solích a kde se dají sehnat. Děkuji za odpověď Romana
2008-05-06 23:56:37
odpověď: Dobrý den Romano, Dr. Schlüssler používal homeopatické potence tkáňových solí, nejčastěji 6D - decimální potenci ale i 6C - centisimální, 3D, 4D, 5D, 12D - decimální potence. Dvanáct základních Schlüsslerových tkáňových solí jsou: Calcarea fluorica, Calcarea phosphorica, Calcarea sulphurica, Ferrum phosphoricum, Kalium muriaticum, Kalium sulphuricum, Magnesium phosphoricum, Natrium muriaticum, Natrium phosphoricum, Natrium sulphuricum a Silicea terra. Je možné použít homeopatické potence i od Boironu - 5c (ch). Nevím, zda-li se někdo v Česku konkrétně zabývá touto metodou. Schlüsslerovi soli jsou součástí homeopatie, i když se obecně používají trochu jiným způsobem. V angličtině je k dispozici například kniha od Williama Boericka and Willis A. Deweye: The Twelve Tissue Remedies of Schüssler.
otázka: Dobrý večer! Po 2,5 letech kojení bych ráda syna odstavila. Lze docílit zastavení laktace pomocí nějakého homeopatického léku? Děkuji za odpověď! Simona
2008-05-06 23:51:55
odpověď: Dobrý den Simono, pro zastavení laktace se doporučuje lék Ricinus communis v potenci 30ch, jedna dávka, případně opakovat další dávku ještě druhý den. Je lepší již nekojit ale trochu odstříkávat, aby prsa neztvrdla. Pokud lék nebude zabírat, je možné vybírat ještě z dalších léků, ale je vhodnější, aby lék vybral homeopat.
otázka: Dobrý večer,chtěla jsem se zeptat,jaké homeopatikum byste doporučil na psychické problémy jako jsou úzkosti,strach,tréma.A v jakém dávkování.Děkuji za odpověď.
2008-05-06 23:09:53
odpověď: Dobrý den, úzkosti, strach, tréma - odhadem je toto společné u dvou set léků, možná více. Tyto problémy je možné úspěšně léčit pomocí homeopatie, ale bez homeopatické konzultace nejde doporučit nějaký lék.
otázka: Dobrý den,prosím o radu jaké použít homeopatikum.Dcera nar.8/2004.Nikdy vážněji nemocná,po odstavení kojení ve dvou letech se objevilo ječné zrno léčena s úspěchem staphisagrií.Od nástupu do školky stále nachlazená,rýma,kašel.Loňského roku i zánět eustachovi trubce.Nyní prodělala neštovice.Ušní lékař doporučil vytržení nosních mandlí.poradíte mi vhodné homeopatikum?Děkuji Jitka
2008-05-06 21:31:00
odpověď: Dobrý den Jitko, pro doporučení léku při chronických potížích které popisujete, je nutné homeopatické vyetření - celostní-konstituční léčba.
otázka: Dobrý den, asi to není tak úplně dotaz pro Vás, ale přesto se zkusím zeptat. Máme alergického psa na kuřecí maso, kuřecí moučku...Projevuje se to záněty v uších a svěděním vně uší. Veterinář předepsal kortikoidy, ale ty zabraly pouze na chvilku.Můžete nám poradit, jestli existuje nějaký homeopatický lék, který by odstranil záněty a svědění. Na internetu jsem se dočetla, že by mohlo zabrat hepar sulfis..ch 9. Prosím poraďte mi nebo zašlete kontakt na homeopata-veterináře. Děkuji O.Indrová
2008-05-05 22:38:42
odpověď: Dobrý den paní Indrová, pokud jsou záněty alergická reakce, tak by i u psa byla lepší konstituční léčba - neléčit záněty jen jako akutní problém. Pro to, abych Vám mohl doporučit Hepar sulphur uvádíte příliš málo informací. Pokud jste z Prahy, veterinární homeopatií se zabývá: www.homeopatka.cz
otázka: Dobrý den,letíme s dětmi (5,5 roku a 7 měsíců) k moři. Můžete mi poradit homeopatika k terá vzít s sebou( teplota, průjem, přehřátí na sluníčku,apod.). Děkuji. S pozdravem Jana
2008-05-05 22:09:52
odpověď: Dobrý den Jano, myslím, že je vhodné si koupit nějakou knížku a najít si tam konkrétní potíže, které Vás zajímají. Minimální složení lékárničky s šesti léky najdete na titulní straně tohoto webu. Pokud si chcete udělat větší lékárničku, pak je možné koupit například v potencích 15ch: Allium cepa, Aconitum, Apis, Arnica, Arsenicum album, Belladona, Bryonia, Calendula, Carbo vegetabilis, Chamomilla, China, Euphrasia, Gelsemium, Hypericum, Ledum palustre, Mercurius, Natrium muriaticum, Nux vomica, Pulsatilla, Veratrum album. Indikace léků není jednoduchá, je potřeba mít alespoň nějakou příručku - alespoň od Boironu - viz titulní strana webu. Léky je ale dobré mít během letu při sobě (na těle v ledvince). Letištní rentgeny které scanují zavazadla mohou léky zničit.
otázka: Dobrý den, chci se jen zeptat, když píšete "jednu dávku", co tím myslíte? Jednu kuličku? nebo jedna dávka = 3 kuličky? Kamarádka mi tvrdí, že jí její homeopatka u konstituč.léku doporučila 1 kuličku ráno (jednalo se o potenci 30CH) Znamená tedy "jedna dávka=jedna kulička"? V homeopat.brožurkách /Boiron/ se píše většinou brát 5kuliček /někdo píše 3kuličky/. Jak to tedy je? Děkuji za odpověď.
2008-05-05 21:54:22
odpověď: Dobrý den, jedna dávka u kuliček, které používá Boiron, je 2 až 3 kuličky. Pokud vezmete 5 kuliček (tak jak doporučuje Boiron) tak to má v podstatě stejný efekt, jen dříve vypotřebujete dózu. Jedna kulička také většinou stačí, zvláště pokud Vám docházejí. Různé lékárny vyrábějí různé velikosti kuliček. Podle jejich velikosti se jedna dávka pohybuje od jedné do deseti kuliček. Při jednorázovém užití většího množství není třeba se obávat předávkování, tedy když například dítě omylem spolyká kuličky z celé dózy. Z hlediska homeopatických účinků je efekt podobný, jakoby spolklo jen jednu dávku.
otázka: Dobrý den, prosím o pomoc. Již rok a půl trpím zkresleným slyšením a pocitem zkuvu jakoby z dálky, neschopností porozumět zvláště ve větší skupině lidí. Cca po měsíci mají potíže tendenci polevit, ovšem jen na několik minut. Velmi mě to trápí, trpím z toho pramenícími depresemi. Absolvoval jsem řadu vyšetření na ORL, u psychologů, ovšem naprosto bez výsledku. Děkuji za případnou pomoc. Odpověď prosím zašlete na výše uvedený email. S pozdravem
Martin Havlíček
Ammy.Lion@seznam.cz
2008-05-05 21:25:20
odpověď: Dobrý den pane Havlíčku, stává se často, že lékaři nemohou najít diagnózu u potíží, které přesto objektivně existují a tvrdí potom člověku, že mu nic není. Homeopatická léčba probíhá na zcela odlišném přístupu. Nevychází z diagnózy ale z přesného popisu potíží a celkové konstituce člověka a na základě toho je možné předepsat lék. Vaše potíže je možné homeopaticky léčit, poruchy sluchu které popisujete jsou popsány u řady léků ale u dlouhotrvajících - chronických potíží je nutná celostní-konstituční homeopatická léčba, tzn. absolvovat homeopatické vyšetření.
otázka: DObrý den,chtěla jsem se zeptat zda se dá léčít akné(38 let).Pleť jinak citlivá ,suchá.akné na bradě,nos té zóna. děkuji za odpověď
2008-05-05 14:11:50
odpověď: Dobrý den, akné je možné homeopaticky léčit, ale při léčbě kožních problémů je vždy doporučená celostní-konstituční léčba - návštěva u homeopata.
otázka: Dobrý deň chcela by som sa opýtať či je možné kombinovať homeopatiká s inými prípravkami, konkrétne mám na mysli koncentrát z aloe. Ďakujem za odpoveď
2008-05-05 08:55:54
odpověď: Dobrý den, neměl by být problém kombinovat homeopatické léky s rostlinými extrakty vyjma těch, které jsou výrazně stimulační - káva, kafr, mentol,... a to ve větším množství. S Aloe by neneměl být problém, ale je vhodné nezačít brát obě věci současně. Někdy se mohou některé látky ovlivňovat a proto je lepší vědět co dělá který lék. Stačí ale odstup pár dní. Je však také důležitý způsob dávkování homeopatického léku. Pokud máte vzít jen jednu dávku, pak je vhodné alespoň pár dní neužívat nic jiného. Pokud se užívají homeopatika opakovaně, tak není nutné přerušovat užívání rostliných léků. Pokud byste napsala čeho se Vaše problémy týkají, bylo by možné poradit konkrétně, ale všeobecně by němělo současné užívání vadit.
otázka: Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou o radu, o pomoc. Moje teta, které je 75 let, prodělala před půl rokem pásový opar na rameni. Kůže je vyléčená, ona ale trpí neustále silnými bolestmi. Analgetika dávno nezabírají, podstoupila léčbu ultrazvuvek, zkusila akupunkturu - žádné zlepšení.Já sama nedám na homeopatii dopustit, díky ní jsem se kdysi vyléčila z ekzému, s kterým si klasická mediína nevěděla několik let rady. Moc Vám děkuji za odpověď.
Regina Kadlecová
2008-05-04 20:09:46
odpověď: Dobrý den paní Kadlecová, pásový opar je komplexní onemocnění, které je často dorovázené neuralgickými bolestmi, neboť onemocnění postihuje i nervovou tkáň. To, že je kůže vyléčená neznamená, že je vyléčena nemoc, často spíše nemoc postupuje hlouběji a symptomy jsou o to více nepříjemnější. Homeopatie by měla rozhodně pomoci, ale bez homeopatického vyšetření nejde doporučit žádný léčebný postup.
otázka: Dobrý den,
ráda bych věděla, zda by mohl a jak užívat Homeovox, můj 4letý syn, který již několik týdnů trpí "střídavým" chrapotem /chvílemi je hlas v normálu a pak zase začne chraptět../.
Děkuji
Kozelková
zakoz@seznam.cz
2008-05-03 17:52:34
odpověď: Dobrý den paní Kozelková, v klasické homeopatii se na podobné problémy předepisuje podle podrobných symptomů nějaký monokomponentní lék. Složené preparáty, jakým je například i Homeovox, jsou léky zkládající se z mnoha monokomponentních léků, které léčí podobné symptomy. Je to taková zjednodušená volba, kdy některá ze složek může zabírat, ale současně se i jednotlivé složky mohou navzájem rušit. Proto je možné takovéto přípravky zkusit a pokud zabírají, pak je možné je užívat, ale pokud nezabírají, tak je lepší je neužívat příliš dlouho a raději vyhledat homeopata, který předepisuje klasické homeopatické léky.
otázka: Dorbrý večer.Na nártech rukou i nohou se mi objevují otoky, které bolí. Při minulé léčbě se mi osvědčily tinktury z pupenů od mgr.Podhorné. Nyní se mi objevily otoky opět, pomohl by mi Lymphomyosot? S homeopatiky mám velmi dobré zkušenosti a dobře na ně reaguji. Lékaři doporučují mast, které však namají absolutně žžádnú účinek. Děkuji za odpověď.
2008-05-02 21:43:31
odpověď: Dobrý den, homeopatické léky lze kombinovat i s gemmoterapeutikami (léky z pupenů). Lymphomyosot můžete vyzkoušet a buď pomáhat bude, nebo nebude. U těchto kombinovaných léků jsou účinky těžko předvídatelné. Z hlediska homeopatie je vždy vhodnější celostní-konstituční přístup, při kterém je možné zdravotní problémy trvale odstranit, neboť je předepisováno na základě hlubších příčin. Současně ale jsou vhodné i lymfatické masáže dolních a horních končetin. Více se o nich dočtete například v publikacích Jiřího Janči.
otázka: Dobrý den,chtěla bych se zeptat dá se léčit hypertenze 2 stupně homeopatiky a vysadit léky na vysoký tlak,které mají vedlejší účinky?děkuji s pozdravem Irena
2008-05-02 11:09:53
odpověď: Dobrý den Ireno, hypertenzi je možné homeopaticky léčit a pokud bude léčba zabírat, je možné postupně vysazovat i alopatické léky, pokud by se tlak začal snižovat. Je ale dobré stav stále monitorovat (mít k dispozici tlakoměr) a množství alopatických léků snižovat s vědomím alopatického lékaře. Varoval bych před homeopatem, který by nutil pacienta vysadit alopatické léky ještě před zahájením léčby homeopatické.
otázka: Dobré dopoledne, po svém otci jsem zdědila tinnitus, který vnímám po pětiměsíční léčbě Avertinem16 (je mi 20 let) ještě silněji a toto pískání ve spojení s autofonií snižuje kvalitu mého života (sport, komunikace). Bylo mi vysvětleno, že se toho nejspíše nezbavím. Napadlo mě jen, zda by určitá homeopatika alespoň nezmírnila obtíže spojené s tímto problémem. S homeopatiky nemám žádnou zkušenost. Předem Vám děkuji za radu a přeji hezký den.
2008-05-02 10:43:30
odpověď: Dobrý den, alopatická léčba není schopna léčit většinu chronických problémů ale to neznamená, že nejsou léčitelné. Homeopatie léčí na hlubších úrovních a proto je schopná léčit tzv. "neléčitelné" nemoci. Tato léčba ale vyžaduje individuální přístup, neboť léčí člověka jako celého jedince. Tohoto nepříjemného problému je možné se zbavit. Je popsáno mnoho homeopatických léků (včetně konkrétních případů), které jsou schopny tyto problémy odstranit. Je ale nutné zvolit celosní-konstituční homeopatickou léčbu.
otázka: Dobrý den,poradíte mi homeop.lék na čepy na mandlích? Nebo ještě lépe prevenci. Děkuji
2008-05-01 22:34:46
odpověď: Dobrý den, léčba mandlí a problémy s nimi je složitější než léčba akutních chorob. Je nutná celostní-konstituční léčba. (viz 2008-04-30 15:56:47, 2008-04-30 22:40:30 a i mnoho starších dotazů)
otázka: Dobrý den. Prosím, pomohl by nějaký homeopat. lék mě a mému muži? Oba jsme byli celí život hubení, ale teď už je to opravdu moc. Jíme běžné porce běžných jídel, vegetariány nejsme. Přejídání způsobí jen častější návštěvu toalety. Nejsme žádní sportovci ani jinak "přehnaně aktivní", manžel má sedavé zaměstnání, já jsem na MD. Děkuji za odpověď.
2008-05-01 12:45:23
odpověď: Dobrý den, tyto problémy lze homeopaticky léčit ale je nutná celostní-konstituční léčba. Přílišná hubenost nebo tloušťka je problém rovnováhy celého metabolismu a proto je potřeba léčit hlubší příčiny. Je pravděpodobné, že u každého z Vás bude účinný jiný lék. Samozřejmě lze experimentovat i se složením stravy - normální strava a skladba potravy je u každého jiná. Doporučené denní dávky jsou statistický průměr ale neříká to nic o tom, kolik by toho měl člověk sníst.
otázka: Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, zda existuje nějaký homeopatický přípravek na vitiligo, které mám vokolí dkaní a na prstech. Děkuji za odpověď.
2008-05-01 11:06:00
odpověď: Dobrý den, vitiligo lze léčit pomocí homeopatie, přestože z hlediska alopatie vpodstatě není léčitelné. Léčebný efekt je popsán u dvaceti léků. Je ale nutné výběr léku individualizovat a vybrat lék, který bude účiný.
otázka: Dobrý den,chtěla bych se zeptat,trpím na časté angíny,teď jsem dobrala třetí antibiotika a also mi vyšlo dost vysoké 740. Mám se jít objednat na trhání mandlí. Co mi pordíte? Mám podstoupit trhání nebo ještě zkusit nějaké homeopatikum? Užívala jsem Angin-hell 1x denně přes zimu a pomohlo mi to,ale v jiné lékárně mi řekli,že se to užívá jen při angině.Děkuji za radu. D. (30let)
2008-04-30 22:40:30
odpověď: Dobrý den D., předchozí dotaz (2008-04-30 15:56:47) je velmi podobný. Pokud Vám tento kombinovaný lék zabíral (Angin-heel), tak není proč ho neužívat i dlouhodobě, zvláště pokud to oddálí operaci. Je ale pravděpodobné, že Vám pomáhá jedna z jeho složek - užívání monokomponentů je účinnější a lze i lépe dávkovat. Doporučoval bych Vám návštěvu homeopata.
otázka: Dobrý den.
Dnes mi bylo krčním lékařem doporučeno, abych 3,5 letému synovi nechala odstranit nosní mandli. Má všechny příznaky, tzn. časté rýmy, chroptění v noci, dýchání ústy, někdy pomočení se.
Možná mu to pomůže, ale když jsem si četla průběh zákroku, vůbec se mi do toho nechce. Existuje nějaký způsob v homeopatii, jak zvětšenou nosní mandli zklidnit, a tím pádem se vyhnout operaci? Tuším že ne, ale za optání to stojí. Děkuji předem. Jája
2008-04-30 15:56:47
odpověď: Dobrý den Jájo, pomocí homeopatie je možné vyléčit zvětšené nosní mandle, ale neexistuje na to nějaký jeden univerzální lék. Je to problém celého lymfatického a imunitního systému a proto je nutné zvolit celostní-konstituční léčbu. K tomu je nutné homeopatické vyšetření. Odstranění mandlí je vždy negativním krokem, který na nějakou dobu může zmírnit potíže ale dlouhodobě je to zásah do imunitního systému a jeho oslabení.
otázka: Dobrý den,jsem pár dní po laserové barazi PO.Zacelili mi trhlinu na sítnici. Navic mam stale přetrvavajicí zakalky.Prosím je nějaký homeopatický přípravek na posileni sítnice?Děkuji za odpověd.
2008-04-30 07:19:05
odpověď: Dobrý den, pro natržení sítnice je možné vybírat z devatenácti léků, ale lékem první volby je především Arnika montana. Je možné jí užívat v potenci 9 ch třikrát denně. Pokud by lék nezabíral (po dvou, třech dnech), pak je možné místo něj volit Gelsemium sempervirens. Pokud by se stav stále nelepšil, je vhodnější navštívit homeopata. Po zahojení po operaci by však bylo vhodné pokračovat s celostní-konstituční homeopatickou léčbou. Pokud se Vám tyto problémy objevily sami (nikoliv následkem úrazu), pak by bylo vhodné léčit příčinu Vašeho onemocnění.
otázka: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda je možné užívat preventivně homeopatické léky. Pracuji v mateřské škole a trpím chronickým chrapotem a knedlíkem v krku, které se mi vždy vrací tak jednou za měsíc. Záleží na únavě či zda jsem v psychické kondici. Nejvíce se mi hlas zhorší po zpívání a při stresu. Užívala jsem vždy SPONGO homeopatika, které mě vždy zbavily obtíží. Poté jsem zkusila Homeovox, který mně také pomohl. Ale jak jsem již řekla, vždy se obtíže vrátí. Ještě jsem zapomněla říci, že jsem neustále mírně zahleněná. Je mi 28 let. Děkuji za odpověď.
2008-04-29 18:51:19
odpověď: Dobrý den, pokud Vám homeopatikum pomáhá, pak ho můžete užívat, podle toho jak cítíte, pokud to nebudete přehánět (třeba měsíc dvakrát denně potenci 30ch, ale i to může mít třeba léčebný efekt, ale musel by to doporučit homeopat. Pro samoléčbu bych to nedoporučoval). Pokud si jednou za měsíc dáte jednu dávku potence 15ch, tak to ničemu nevadí, pokud to zabírá. Pro trvalé zbavení se obtíží je vhodná celostní-konstituční léčba - návštěva homeopata.
otázka: Dobrý den, je možné léčit zánět prsu při kojení homeopatiky? Pokud ano, můžete poradit jakými? Děkuji za odpověď. Jana
2008-04-29 17:46:13
odpověď: Dobrý den Jano, zánět prsů je možné léčit homeopaticky. Nejčastějším lékem je Bryonia alba (symptomy popsané viz 2008-03-18 14:22:29) ale je i více možných léků, pokud symptomy neodpovídají. Pak je vhodnější návštěva homeopata.
otázka: Dobrý den chtěla jsem se zeptat na tzv.kontaminaci homeopatických léku co to je. Je možné se při nechtěném dotyku rukou nakazit jinou nemocí a co potom sní ta se léči nebo odezní sama nebo je to něco jiného. Nevím jak tomu mám rozumnět. Moc děkuji za odpověd´jarmila
2008-04-29 16:21:13
odpověď: Dobrý den Jarmilo, také přesně nevím, co tím máte na mysli.
1. Pokud se léku dotknete rukou, pak je možné, že ztratí léčivé schopnosti - ale většinou, pokud ho dále skladujete. Ale i při přímém užívání je lepší se léku rukou nedotýkat.
2. I dotknutí se rukou léku může na citlivého člověka působit tak, jako kdyby ho užíval, a to jak v léčebném smyslu, pokud je lék pro něj vhodný k léčbě, nebo může vyvolat symptomy - tzv. prooving. Není to přímo nemoc nebo nákaza, jen to vyvolá symptomy podobné nemoci, kterou je tento lék schopný léčit (podobným způsobem se zkoumá, co který lék je schopný léčit). Tyto symptomy však většinou samy odezní. Někdy však může nastat, že symptomy neodeznívají dlouhou dobu a pak je vhodné zasáhnout a lék antidotovat. Někdy to však může být způsobeno tím, že lék je velmi blízký léku, který by byl pro daného člověka vhodný k léčbě. Pak je vhodné najít tento blízký lék a vyléčit tak tohoto člověka nejen z těchto nových symptomů ale odstranit mu i jeho předešlé problémy.
otázka: Dobrý deň, možem brať kvapky Traumeel, ked beriem Orfarin
2008-04-29 13:15:29
odpověď: Dobrý den, většinou není třeba se obávat nežádoucích účinků pokud se současně užívají alopatické léky s homeopatiky. Alopatické léky jen mohou rušit homeopatickou léčbu, takže pokud je pro vás zásadnější problém, který chcete léčit homeopatiky než ten, na který užíváte alopatický lék, pak je lepší užívat homeopatický lék samotný. Pokud je pro Vás důležité užívání alopatického léku, pak je jen možné, že účinek homeopatik bude snížen nebo vyrušen. Při objevení se čehokoliv neobvyklého však lék vysaďte.
otázka: Dobrý den, děkuji Vám za Vaši odpověď ohledně Lymphomyosotu. Píšete, že pokud dcerce nezabere, tak ho nemá déle užívat. Jak dlouho bych jí ho měla tedy dávat abych poznala zda zabral či nikoli. 14 dní, měsíc ? Dnes ho bere druhý den. Děkuji Klára
2008-04-29 12:06:37
odpověď: Dobrý den Kláro, myslím, že sama poznáte, zda-li lék zabírá již po několika dnech, týdnu. Déle než čtrnáct dní bych ho neužíval, pokud by nedocházelo k žádnému zlepšení - ne nutně zmenšení mandlí ale subjektivně zlepšení stavu Vaší dcery. Pokud byste cítila, že lék něc pozitivního dělá, pak ho užívejte klidně déle.
otázka: Dobrý den,prosím o radu ohledně poruchy menstruačního cyklu. Je mi 30 let, jsem zatím bezdětná a od poliviny cyklu trpím špiněním nebo hnědým výtokem, poslední vag.uz byl vpořádku, cytologie též, při vyšetření netrpím žádnou bolestí.
gynekologem nasazená Provera nezabírá. Pokud mi doporučíte homeopatikum, dají se koupit volně v lékarně? Děkuji za odpověď. M.H
2008-04-28 23:57:48
odpověď: Dobrý den M. H., problémy, které popisujete, nemusí být spojeny s žádnou lékařskou diagnózou. Nejsou ničím neobvyklým - jedná se o určitou vnitřní nerovnováhu, kterou je možné homeopaticky léčit. Je k tomu ale nutné homeopatické vyšetření. Tento symptom může léčit řada léků, ale je potřeba vybrat lék, který celkově odpovídá Vaší konstituci. Jinak léčba není účinná. Nejedná se o akutní problém (kde je při jednom onemocnění často a výběr z deseti léků) ale o celkovou nerovnováhu organizmu. Tam je na výběr léků mnohem více. Některé léky jsou volně prodejné v lékárnách, případně jdou zakoupit ze zahraničí.
otázka: dcera je vpátém měsíci těhotenství.má problémy s akné na obličeji i na zádech.má až boláky a zůstávají jizvy a fialové flíčky.myslím že to má po manželovi ten tím prpěl také.proto vás prosím o radu co by ji pomohlo.je z toho nešťastná.děkuji
2008-04-28 13:45:11
odpověď: Dobrý den, homeopatie by měla pomoci Vaší dceři ale je k tomu nutné homeopatické vyšetření. Zvláště během těhotenství není dobré příliš s homeopatikama experimentovat, ale při nalezení správného léku se může zvýšit i celkově kvalita těhotenství a připravit snadnější porod. Případně lze doporučit další homeopatické léky, které usnadní porod.
otázka: dobrý den
peosímvás o radu,s homeopatiky moje dítě má již týden teploty a rýmečku začal i kulhat na nožičku a leželi jmse v nemocnici,včera nás propustili,ale dnes opět má teploty 38,7.Proto se vás ptám zda jsou nějaká homeopatika na sklidnění a sržení teplot ráda bych se vyhla opět antibiotikum.Předem vám moc děkuji za vaši odpověď a radu LOPATOVÁ 1lola@seznam.cz
2008-04-28 11:01:54
odpověď: Dobrý den paní Lopatová, teplota kolem 38,7 není sama o sobě příliš vysoká teplota. Je to teplota při které lépe funguje obraný systém po tom co imunitní systém rozpozná naříklad nějakou infekci. Je jedním z neduhů klasické medicíny, že se snaží srážet jakoukoliv teplotu na normální - člověku se sice subjektivně uleví ale znemožní to imunitnímu systému správně fungovat a oslabí to organizmus do budoucna. Nemoci se často stávají chronickými. Zasahovat je vhodné při teplotách nad 39,5, pokud jsou dlouhodobé. Ale to je velmi obecné, záleží samozřejmě na onemocnění, které teplota doprovází. U vysokých horeček je často velmi účinné potírání končetin vlhkou houbičkou. Onemocnění samo o sobě je samozřejmě možné léčit homeopaticky ale je k tomu nutné osobní vyšetření.
otázka: Dobrý den pane inženýre, proděla jsem inf. mononukl, a loni i borelii,tak je snad v této době prý neaktivní. Po vyšetření na imunologïi, mi bylo řečeno, že mám chron. viroinfekt-nasazen lék Isoprinsin.., ale potíže stále trvají, únava, bolesti kloubů, nesoustředěnost, připadám si apatická, nic mě nebaví.. výkyvy nálad. Chtěla jsem se zeptat, zda nemáme nějaké konzultaci i v Brně..
Měla jsem částé problémy s mandlí, posléze našli streptokoka a přeléčeno, ale při lehčím prochlazení, mandle stále zlobí.. Děkuji za info a přeji pěkný den.
Děkuji
2008-04-27 11:51:08
odpověď: Dobrý den, homeopaticá léčba by Vám měla pomoci. V Brně nemám konzultace ale myslím, že v Brně naleznete více kvalitních homeopatů, například absolventy homeopatické fakulty http://www.homeopaticka-fakulta.cz. Seznam homeopatů naleznete na http://homeopatie.ivories.cz ale ověřte si, jaké mají zkušenosti.
otázka: slyšela jsem ohomeopatikách chamonella nebo tak nějak ,které pomáhají při prořezávaní zoubků.prosím o upřesnění názvu a dávkovaní pro 8 měsíčního syna 10kg.děkuji
2008-04-26 22:25:09
odpověď: Dobrý den, jedná se o lék Chamomilla vulgaris, podrobnější popis příznaků najdete u otázky z 2008-03-16 17:12:51. Můžete podat potenci 15ch: 2-4 kuličky rozpuštěné v malém množství vody a podávat po lžičkách po několika minutách, dokud se dítě nezklidní. Někdy stačí 1. lžička. Pokud lék nezabírá ani po dvou hodinách, pak je asi potřeba nalézt lék jiný. Další den můžete opakovat, pokud by se problémy vrátily a pokud lék zabíral. Při dlouhodobějším užívání (déle než týden) se poraďtě s homeopatem.
otázka: Dobrý den, prosím o radu. Máme dceru 5 let, doma je velmi upovídaná, ale ve školce se jí nechce mluvit. Je nějaký homeopatický lék, který by jí pomohl od stresu z kolektivu? Alena
2008-04-26 10:08:25
odpověď: Dobrý den Aleno, pomocí homeopatie je možné léčit tento stav. Je k tomu však nutná návštěva homeopata. Je to problém celkové povahy Vaší dcery a proto musí být zvolen celostní-konstituční homeopatický přístup - tímto způsobem se ovlivňuje člověk jako celek a proto je nutné najít individuální lék. Při nalezení správného léku může být změna patrná během několika dnů.
otázka: dobrý den mam syna starýho 13měsícu a už asi týden ma průjem.na dva dny se to uklidnilo ale opět dneska začal zvracet a vratil se mu i ten prujem nevím co sním co mu dam tak všechno vyzvraci.davam mu probiotika a taky smektu.prosím vas o radu co mam dělat děkuji barbora novotná
2008-04-25 18:26:18
odpověď: Dobrý den Barboro, Váš dotaz je již pět dnů starý takže nevím, jestli potíže přetrvávají. Bez homeopatického vyšetření nelze doporučit na tento problém žádný lék, léků pro bodobný problém je více a výběr musí být idividualizovaný. Při takto dlouhodobém průjmu je dobré, aby stav kontroloval i dětský lékař. Příznaky, které popisujete jsou v poslední době (cca 2 měsíce) časté, může to být pravděpodobně nějaké infekční onemocnění.
otázka: Dobrý den,syn 10let,měl 4 atb na zánět dutin,ale nakonec skončil na sále pro pansinusitis,dva měsíce nato mu odstranili nosní mandli,ale po zákroku se v nocí dusí.Kontrolou mu zjistili,že má i krční mandli zvětšenou,chtějí mu ji odebrat,ale zase je problém,že má velmi sníženou imunitu,tak se operace nedoporučuje.Užívá wobenzym,už nevím jak mu pomoci,pomihly by nějaké homeopatika?V noci nedýchá,dusí se,k tomu má šelest,prý to apnoe je nebezpečné.Jsem ze SM,vůbec žádného homeopata neznám.Děkuji za rady!!!!Monika
2008-04-25 17:36:41
odpověď: Dobrý den Moniko, pro tyto problémy je nutné osobně navštívit homeopata. Konkrétně nevím, koho bych Vám mohl doporučit ve Vašem regionu, ale podívejte se na seznam homeopatů na http://homeopatie.ivories.cz. Současně si ověřte, jakým způsobem pracuje. Měl by být schopen léčit pomocí celostní-konstituční homeopatie. Správně vedená homeopatická léčba by Vašemu synovi měla pomoci.
otázka: Dobrý den, mám prosbu, manžel má velice špatnou sítnici, šedý zákal a další problémy. Bylo by možné získat homeopatikum na posílení zraku,zlepšení sítnice. Zkoušíme všechno možné od Ascorutinu na cévky, přes Ocuvit a Beta caroten. Děkuji za dopověď..Marcela
2008-04-25 16:25:06
odpověď: Dobrý den Marcelo, pokud má mít homeopatie skutečně hluboké, léčivé účinky při chronických problémech, což šedý zákal je, pak je nutný celostní-konstituční přístup a k tomu je potřeba osobní konzultace u homeopata, která trvá zpravidla déle než hodinu a teprve na jejím základě lze doporučit lék. Při léčbě šedého zákalu je na výběr ze sta léků.
otázka: Dobrý den, dcera(5let) má 5 měsíců vytrženou nosní mandli. Před měsícem začla v noci chrápat a špatně dýchat.Přes den je v pohodě. Má v krku hemophila a obrovské krční mandle, téměř se jí dotýkají. Známá mi poradila Lymphomyosot. Mohu ho začít dávat aniž bych se poradila s doktorem a má stále v krku hemophila? Co má venku nosní mandli, tak se průběh nachlazení zlepšil. Nikdy ale netrpěla na angíny ani chřipky, spíše virozy. Jeden doktor řekl zmenšit krční mandle, druhý ne. Už nechci aby to dcera musela podstoupit. děkuji Klára
2008-04-25 16:22:58
odpověď: Dobrý den Kláro, užíváním Lymphomyosotu byste neměla ničemu uškodit, ale neužíval bych ho příliš dlouho, pokud by po jeho užívání nebylo patrné zlepšení. Pokud by lék nezabíral, pak je vhodnější navštívit homeopata a vybrat přímo monokomponentní lék.
otázka: Dobrý den, ráda bych se poradila- manžel(34),který je často pod větším pracovním tlakem, před časem užíval při léčbě lupénky monokomponentní homeopatika - argentum nitricum a aurum ...Problémy na 6 let odezněly a poté se znovu objevily. V současné době má potíže na stejné úrovni jako před léčbou. Bohužel postrádáme již přesné názvy homeopatických přípravků i doporučená ředění a proto prosíme o radu - případně doporučení na základě vaší zkušenosti. Děkujeme Balounovi
2008-04-25 11:31:02
odpověď: Dobrý den paní Balounová, názvy homeopatických přípravků jsou správné, ale důležité jsou také potence a četnost dávkování. Myslím, že by bylo vhodné zhodnotit, jaká byla skutečná reakce Vašeho muže při léčbě - jestli léčba jen projevy lupénky nepotlačila anebo došlo ke skutečně hlubokému léčebnému efektu a manžel se cítil celkově lépe, zbavil se i dalších problémů atd. Pak by bylo namístě léčbu opakovat, ale vhodnější by bylo užívat jen jeden z léků, který skutečně Vašemu muži pomohl a který je pro něj správně indikován. Kombinace těchto dvou léků může být v budoucí léčbě spíše problémem. Proto bych spíše doporučoval návštěvu u homeopata, jinak by to bylo spíše experimentování.
otázka: Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda je možné užívat homeopatikum Angin-heel když kojím. děkuji Katka
2008-04-24 21:36:34
odpověď: Dobrý den Katko, lék Angin-heel je složený přípravek a u nich je mnohem hůře předpověditelný účinek než u monokomponentů. Při kojení bych ho užíval se zvýšenou opatrností a při čemkoliv neobvyklém v chování dítěte bych ho vysadil. Také bych ho neužíval, pokud by ste subjektivně necítila, že Vám pomáhá. Pokud Vám pomáhat bude, tak je jeho užívání během kojení samozřejmě mnohem lepší než užívání antibiotik, ale užívejte ho jen do doby než dojde k výraznému zlepšení, pokud vám již bude dobře, není nutné užívat dál. Řiďte se samozřejmě doporučeními v příbalovém letáku.
otázka: Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda lze použít nějaké homeopatikum (případně jak se užívá), které by pomohlo při plynatosti u kojence. Dceři je 8 týdnů a i přes mou snahu vyhýbat se všem nadýmavým jídlům jí tento problém trápí prakticky neustále. Předem děkuji za odpověď a přeji hezký den Martina
2008-04-24 09:09:43
odpověď: Dobrý den Martino, při nadýmání u kojenců je na výběr více léků a aby užívání léku bylo účinné, je nutné individualizovat výběr léku podle celkového chování a konstituce kojence. V tom Vám pomůže buď homeopat nebo nějaká homeopatická literatura. Můžete vybírat z léků Belladona, Chamomilla, Cuprum metalicum, Colocynthis, Magnezium carbonicum, Lycopodium clavatum, Magnezium phosphoricum. U malých kojenců může lék místo dítěte užívat matka - lék se přenese do mateřského mléka, například potenci 5ch zpočátku dvakrát později jednou denně do vymizení obtíží.
otázka: Přeji hezký den,chtěla bych se zeptat,jak užívat homeopatikum Euphrasia offinalis.Předem děkuji.
Petra
2008-04-23 16:45:01
odpověď: Dobrý den Petro, Euphrasia officinalis je častým lékem při potížích sliznic očí a nosu ale bez znalostí povahy Vašich potíží nelze doporučit ani potenci ani způsob dávkování.
otázka: Dobrý den,
mohl byste mi poradit homeop. lék pro mou 11-tiletou dceru, která trpí bolestmi hlavy ( minimálně 1 x týdně). Dětský lékař nás odbil s tím, že dcera málo pije, já si myslím, že 1,5 litru vody denně není zase tak málo.
Děkuji za odpověď.
Martina
2008-04-23 12:50:58
odpověď: Dobrý den Martino, časté bolesti hlavy má ve svém obraze mnoho homeopatických léků a je nutné vybrat ten správný, což by měl dělat homeopat po osobní konzultaci. Určitě bych ale volil homeopatii než užívání alopatických léků proti bolestem. Pokud je vybrán správný homeopatický lék, nezbaví to Vaší dceru jen bolestí hlavy ale celkově to zvýší imunitu atd.
otázka: Dobrý den, syn (1. měsíc) má od narození výtok z očí (žlutý). Léčíme neúspěšně antibiotiky, domnívám se že se jedná o neprůchodný slzný kanálek. Mohu pro takto malé dítě použít některý z homeopatických léčiv? Který a jak jej používat. Děkuji předem za odpověď a přeji krásný den. Eliška
2008-04-23 08:35:21
odpověď: Dobrý den Eliško, pro Vašeho syna by měl lék vybrat homeopat po osobní konzultaci. Je nutné vybrat správný lék z možná dvaceti léků, které mají tento symptom - jedině tak může být léčba účinná. Rozhodně je ale vhodnější u malých dětí léčba homeopatická než pomocí antibiotik.
otázka: Dobrý den, rada bych se zeptala může-li mi pomoci homeopatie s myomem na děloze, který je jinak nutné operovat? děkuji a zdravím vás
2008-04-22 23:43:10
odpověď: Dobrý den, pomocí celostní-konstituční homeopatie je možné se úspěšně zbavit děložního myomu. Je k tomu nutná osobní konzultace s homeopatem.
otázka: Dobrý večer, potřebovala bych poradit, jaké homeopatiku koupit na podporu tvorby mateřského mléka, popř. kde bych ho sehnala. Děkuji za odpověď
2008-04-22 22:18:53
odpověď: Dobrý den, nejobvyklejším lékem na podporu tvorby mateřského mléka je Ricinus communis, na této stránce naleznete mnoho podrobností ohledně potence i dávkování (vyhledejte si slovo "ricinus" pomocí funkce hledat ve vašem vyhledávači). Lék jde koupit v každé lékárně, poud odebírají léky od firmy Boiron. Pokud lék nezabírá, pak je lepší navštívit homeopata.
otázka: Dobry den, mame problem s neplodnostou, uz 4 roky sa nam nedari. vyskusali sme vsetko mozne, vratane inseminacii, IVF, Jonasovej metody a kadecoho ineho. Homeopat mi po vysetreni predpisal sepiu a conium v podobe kvapiek. Manzel dostal kvapky s pripravkami acidum a phosphorus. Mate prosim aj vy skusenost, ze pacientky s podobnym problemom po liecbe takymito homeopatikami otehotneli? Klasicekj modernej medicine uz neverime, nepomohla nam. Dakujem. Brita
2008-04-22 21:59:28
odpověď: Dobrý den Brito, Sepia officinalis je častým lékem při léčbě hormonální nerovnováhy u žen a pokud je lék správně vybrán, může léčit i neplodnost. Nerozumím ale moc kombinaci s lékem Conium, ve vašem případě (dlouhodobé - chronické problémy) je nutné léčit pomocí celostní-konstituční homeopatie a v tom případě je obvyklé předepisovat v jednom okamžiku jen jeden lék. To samé platí i pro Vašeho manžela, i když možná máte na mysli Acidum phosphoricum - to je jen jeden lék. Při neplodnosti jsou vhodné pravidelné masáže prsou (viz článek na těchto stránkách) a u mužů i jemné poklepávání varlat.
otázka: Dobrý den. Prosím o názor na doporučenou léčbu neplodnosti: pulsatilla 30, muriaticum natur.30, staphysagria 30, striminium 30? Tvoří se mi endometrioza, špatné dozrávání vajíček a tvorba protilátek proti nim. Děkuji. Katka.
2008-04-22 21:54:19
odpověď: Dobrý den Katko, čtvrtým lékem patrně myslíte Stramonium. To co popisujete není homeopatické předepsání, spíše bych to přirovnal k výstřelu do tmy brokovnicí. Takovouto kombinaci bych nedoporučoval užívat a to ani jednorázově natož opakovaně, mohla byste tím narušit i svůj psychický stav. Takto bych raději se svým zdravím neexperimentoval a raději bych hledal jiného homeopata.
otázka: Dobrý den, prosím vás o názor na PETROLEUM D-5, zda je vhodné při léčbě Dg. 18.5 a 78.7, případně doporučené dávkování. Děkuji Petra
2008-04-22 21:00:39
odpověď: Dobrý den Petro, Petroleum je známým lékem především na suché, popraskené vyrážky s hlubokými prasklinami, vyrážky jsou velmi svědivé a člověk je škrábe až do krve. Rozpraskaná kůže na rukou, konečcích prstů. Každé drobné zranění hnisá. Vyrážky se zhoršují v zimě, chladem. Celkově se zhoršuje pasivním pohybem (jízda v autě,...), může vyvolávat nauzeu - mořská nemoc. Chronické katary sliznic. Časté problémy s močovým měchýřem často doprovázené svěděním močové trubice a častým nucením. - To je jen několik klíčových symptomů, pokud trpíte podobnýmy problémy, pak můžete užívat tento lék například jednou denně. Podle čísel lékařských diagnóz nejde doporučovat homeopatické léky, musela byste popsat konkrétné Vaše problémy.
otázka: DOBRÝ DEN MÉMU 6 LETÉMU SYNOVI SE OBJEVILA VYRÁŽKA V PODOBĚ DROBNÝCH PUPÍNKŮ(KRUPIČKA)MÁ JI NA HRUDNÍKU A BŘIŠE AŽ K TŘÍSLŮM.JE ALERGIK UŽÍVÁ TRVALE 1 TBL ANALERGINU A BUDIAR SPRAY,NYNÍ PŘIDÁNO MAGNESIUM LACTICI.MŮŽE SE JEDNAT O ALERGII NEBO POTNIČKY_MOCKRÁT DĚKUJI ZA ODPOVĚD
2008-04-22 15:02:19
odpověď: Dobrý den, bez osobní prohlídky nejde stanovit lékařskou diagnózu. Pokud je někdo alergik a užívá alopatické léky, je to často začarovaný kruh. Alopatické léky většinou alergii neléčí ale oslabují přehnanou imunitní odezvu na drobné podněty, které u zdravého člověka zůstávají bez větší reakce. Antialergika tuto reakci sice potlačí, ale imunitní systém se potom o to více snaží přehnaně reagovat na další podněty. Občasné použití antiaelrgik je někdy nutné, ale pokud jsou brány dlouhodobě, tak postupně vysilují imunitní systém a tím i celého člověka. Doporučoval bych proto léčit skutečnou příčinu (pomocí celostní-konstituční homeopatie), aby se postupně mohl Váš syn zbavit dlouhodobého užívání alopatických léků.
otázka: Dobrý den, ráda bych se zeptala na dávkování Drosery 30ch.Synovi (4 roky) byla doporučena na dráždivý noční kašel.Můžete mi prosím poradit.
Díky Monika
2008-04-22 13:42:47
odpověď: Dobrý den Moniko, pokud již máte 30ch, pak mu jí můžete podat jednorázově při prvních příznacích kašle - cucat dvě kuličky, nebo rozředit do sklenice vody a upíjet s přestávkami po malých doušcích, dokud se nezačne zlepšovat. Pokud se stav zlepší ale po nějaké době se začne opět výrazně zhoršovat, pak je možné dávku opakovat. Pokud by se další den kašel opakoval, tak můžete podat znovu ale takto postupujte nejvýše několik dní. Pokud ani po dvou dávkách (např po dvou hodinách) nebude patrné žádné zlepšení, pak je pravděpodobně nutný jiný lék. Pokud by se kašel po léku zhoršil, další již nepodávejte.
otázka: Dobry den,
mam dotaz tykajici se zmirneni negativnich ucinku ockovani me 22 mesicni dcery ockovaci latkou Infanrix Hib. 5. den po ockovani se u dcery objevil AE, ktery drive nemela. Vim ze na trhu existuje homeopatikum ktery pomaha pri techto negativnich ucincich, nemuzu bohuzel nikde najit jeho nazev. Jsme ted na nekolik mesicu v polsku a s navstevou homeopata zde mam jazykovy problem, proto zadam o radu touto cestou ohledne nazvu leku a jeho aplikaci - ockovani probehlo presne pred tydnem. Predem dekuji za odpoved. Tana N.
2008-04-22 11:57:12
odpověď: Dobrý den Tano, z klasických homeopatických léků, které jsou většinou běžně k dostání a které jsou vhodné k léčbě problémů po očkování jsou buď Thuja occidentalis nebo Silicea terra. Je lepší si nalézt, který z těchto dvou léků je konstitučně bližší Vašemu dítěti, ale vyrážky po očkování jsou častější spíše u Thuji. Je možné užít jednu dávku potence 30ch (30c) případně 15ch večer a ráno. Pokud by nepomohl ani jeden z léků, pak je lepší se obrátit na homeopata.
otázka: Dobrý den, syn (3roky) trpí na častou žlutou rýmu, 2x měl samovolné prasknutí ouška s následnou sekrecí hnisu,klterá trvala několik dnů. V noci chrápe a to i po odeznění rýmy, jsme v péči ORL, zatím jsme nebyli odesláni na odstranění nosní mandle. Slyšela jsem o homeopatických kapkách od firmy HEEL Lymphomyosot. Byly by vhodné, jaké jsou účinky a výsledky léčby? Děkuji Klára
2008-04-22 10:54:32
odpověď: Dobrý den Kláro, složené homeopatické léky, jako je například Lymphomyosot, jsou směsí několika homeopatických léků, které homeopaté nejčastěji používají při léčbě nějakého konkrétního onemocnění. Jejich působení nelze moc předvídat, někdy účinkují, někdy nezabírají vůbec, takže můžete je zkusit, ale pokud nebudou zabírat, tak pak je lepší klasická homeopatická léčba - homeopat podle konkrétních symptomů vybere homeopatický lék (monokomponentní). Zvláště pokud jsou problémy chronické (uvádíte, že Váš syn trpí na časou žlutou rýmu), pak je lepší navštívit homeopata a absolvovat celostní-konstituční homeopatickou léčbu.
otázka: Dobrý den byl u mě zjišený syndrom karpálního tunelu bilat, brala jsem lék Aescin 30x20mg 3x2 tbl., k tomu jsem chodila na rehabilitaci, vodoléčbu a magnetickou rezonanaci, a ruce se spravili, ale jsou to čtyří měsíce od prodělané léčby a problém je zpět a ještě horší. Tak jsem se chtěla zeptat, jestli by mi nepomohla homeopatická léčba aniž bych musela na operaci. Děkuji za odpověď Krombholzová
2008-04-20 16:07:33
odpověď: Dobrý den, homeopatická léčba by Vám mohla pomoci k trvalému vyléčení bez nutnosti chirurgického zákroku, je ale nutná osobní konzultace s homeopatem.
otázka: Mám prosím doatz, zda se může použít při hoemopatické léčbě ekzému konopná mast k zmírnění příznaků ekzému na kůži. Děkuji
2008-04-19 21:47:47
odpověď: Dobrý den, myslím, že není nutné se obávat použití konopné masti, pokud je to preparát čistě přírodní a nejsou v něm žádná aditiva (kromě masťové báze). Je jen vhodné nezačínat s oběmi léčbami současně, pokud to není nevyhnutelné (pokud není ekzém například extrémě obtěžující nebo bolestivý) aby homeopat věděl, jaká je reakce na lék - mohl by špatně vyhodnotit situaci a myslet si například, že lék zabírá, když přitom zabírala spíše konopná mast. Tím by se zkomplikoval další postup v léčbě.
otázka: Dobrý den,pomohla by mi homeopatika k otehotneni,které trvá 5let,byli na umělém 2krát,manžel shoršený sperm,já nizší dávku hormonů:neprobíha ovu,ted užíváme přírodní preparáty, které by mi měli nastartovat ovu a zlepšit sper, mohli by se kombinovat s homeop,myslíte že by nám to pomohlo.děkuji
2008-04-19 14:53:41
odpověď: Dobrý den, jednak by bylo možné zkombinovat s homeopatickou léčbou ale dále i s masážemi prsou a varlat (masáže prsou viz text na těchto stránkách). Pro homeopatickou léčbu je nutné osobní homeopatické vyšetření.
otázka: Dobrý den,náš pětiletý syn,má po zaléčené angíně (Sumamed) stále positivní kultivaci na Streptokoka. Děkuji
2008-04-18 14:36:17
odpověď: Dobrý den, pomocí homeopatie je možné tento stav léčit, ale je nutná osobní navštěva homeopata.
otázka: Dobrý den, dá se homeopatiky ovlivnit akné u dospívající dívky? Děkuji
2008-04-18 12:17:53
odpověď: Dobrý den, akné je možné pomocí homeopatie léčit, je ale nutné vybrat z více léků, podle podrobných symptomů.
otázka: Dobrý den, mám 6 letého syna, který měl v krku STREPTOKOKA PYOGENESE+++, a ASLO 1900, které mu po 6-ti týdnech penclenizace kleslo na 1600 a dětský lékař po poradě s ORL, nadále předepsal PENCLEN, případně chtějí po kontrolních odběrech dát silnější antibiotika, což se mě značně nelíbí, a proto jsem navštívila homeopatku, který předepsala Streptococinum 15CH každou druhou středu, Pulsatilla 200CH 1x měsíčně podává jen ona osobně, Aviare 15CH - 1x měs. 5-0-5,Hepar Sulfar 9CH s tím, že mám ihned antibiotika vysadit.Chci se proto zeptat, jestli je tento postup správný, jestli mu vysoké ASLO nemůže narušit klouby, srdce aj., protože se vlastně za syna musím rozhodnout, kterou cetou jít.. přiznám se, že ta antibiotika mne děsí..... děkuji moc za odpověď. Přeji pěkný den. SYLVA
2008-04-18 10:26:11
odpověď: Dobrý den Sylvo, je skoro nemožné říci, jestli je postup správný, zvláště bez osobní kontaktu. Ná Vámi popsané problémy neexistuje jednoznačný postup. Já osobně bych pravděpodobně postupoval jinak, ale pokud má homeopat s takovýmto postupem zkušenosti a dobré výsledky, pak bych tento postup ani nezavrhoval. Hodně záleží na referenci a je dobré se zeptat i homeopata, jaké má s takovouto léčbou při podobných problémech výsledky. Současně by bylo dobré, kdyby na stav Vašeho syna dohlížel lékař, i když je někdy spolupráce s lékaři dost problematická. Hodně je také důležité jak se bude Váš syn cítit, jestli bude mít více energie, jestli se celkově bude jeho stav zlepšovat atd. Pokud by se dlouhodobě jeho energie i nálada zhoršila, pak by bylo vhodné to řešit.
otázka: Dobrý den, slyšela jsem, že pulsatilla 9CH usnadňuje otěhotnění. Ráda bych věděla jestli je to pravda a případné dávkování. Děkuji. Dana
2008-04-17 19:37:10
odpověď: Dobrý den Dano, Pulsatilla pratensis je jedním z léků, který mají velký vztah k ženským hormonům, a pokud je pro někoho tento lék vhodně indikován, tak může k otěhotnění pomoci. Jsou však i další léky, které by mohly být vhodné. Já bych nedoporučoval jen "na otěhotnění" užívat tento lék, pokud by nebyl indikován na základě dalších skutečností.
otázka: Dobrý den. Jsem praktická lékařka pro dospělé s velmi kladným vztahem k tzv aletrnativní léčbě. Můj 13letý syn byl přeléčen pro IgG pozitivitu(IgM hran)protilátek Elisy a WB borelií, Doxybene 20dní 2x100. Hodnota protilátek je po léčbě nižší, klinicky trvá únava, jiné výrazné potíže nejsou (syn je potr alergik a stmatik-Seretide,xyzal)Manžel 53let v rámci vyš pro susp Erytema nodosum přeléčen stejně pro pozitivitu Ig protilátek borelií.HT a hyperlipid na statinu a trojkomb antiHt.V ordinaci mám bohužel odstrašující příklad neuroboreliozy, proto prosím o radu, jak zabránit případnému dalšímu rozvoji onemocnění. Předem děkuji za odpověď. Dr němcová nemcovaj@dpp.cz
2008-04-17 14:37:09
odpověď: Dobrý den paní Němcová. Váš dotaz je podobný dotazu z 2008-04-15 13:23:25. Na doléčení neakutní boreliózy je možné užívat nosodu borelie (Lyme disease). Pokud však je Váš syn alergik a astmatik, byla by vhodnější osobní návštěva u homeopata. I když by bylo možná vhodné zahájit léčbu zmíněnou nosodou, bylo by lepší, aby homeopat sledoval případ hned od začátku a ve vhodný čas pokračoval konstituční léčbou. Někdy může být lepší začít rovnou konstitučním lékem, ale to jde říci až po osobní návštěvě.
otázka: Dobrý den, děkuji mnohokrát za radu (ptala se Petra na vyrážku u devítiměsíčního dítěte, 15.4.2008)). Chtěla jsem se jenom zeptat, spíše upřesnit, že malému se objevila vyrážka na obličeji, vždy když usne tak se mu ztratí(vybledne)a během dne se mu zase objeví. Zatím jej kojím, nedávám mu žádné jogurty(mléčné výrobky), pouze zeleninové polévky a bezlepkové pečivo. Předtím byl v pohodě, na nic z jídla mi špatně nereagoval.Až po té prodělané "šesté nemoci". Když se narodil, tak měl žloutenku, možná i to by mohlo souviset. Můžete mi, prosím, poradit, zda se mám přímo obrátit na homeopata nebo malého nejdřív nechat léčit u dětské lékařky? Četla jsem, že dle čínské medicíny vyrážka v obličeji může znamenat oslabení plic. Malý má teď rýmu, ale nekašle. děkuji moc za odpověď zdraví petra
2008-04-17 11:00:13
odpověď: Dobrý den Petro, souvislosti s orgány jsou důležité a existují, ale tatkto přiřazovat vyrážku k orgánům je důležité právě pro čínskou medicínu, která léčí dráhy jednotlivých orgánů. Pro homeopata je důležité místo vyrážky, i čas jejího objevování a mizení, vzhled vyrážky atd. To jestli máte navštívit lékařku je jen na Vás. Lékařská diagnóza může být často užitečná a Vy současně víte, že se nic nezanedbalo. Alopatická léčba ekzémů však často škodí zdraví a i když ekzém zmizí neznamená to, že je dítě vyléčené, spíše naopak.
Dětské žloutenky jsou často způsobeny užíváním železa během těhotenství, neboť jsou příliš zatížená játra dítěte (není to samozřejmě jediná příčina), což pak sebou může nést další problémy.
otázka: Dobrý den, již několik let se mi dělají polypy v čelistních dutinách. Prodělala jsem tři endoskopické operace, ale polypy se mi po odstranění objeví znovu. Jsem alergik (pravidelně beru léky) a na polypy užívám nosní spray Rhinocort. Všechno je bez účinků, proto bych se chtěla zeptat, jestli by můj problém mohla vyřešit homeopatická léčba. Za odpověď velmi děkuji. Jana
2008-04-17 09:09:21
odpověď: Dobrý den Jano, vašim problémům může pomoci homeopatická léčba. Po chirurgických zákrocích se polypy většinou vytvoří znovu. Současně by Vám ale homeopatická léčba měla pomoci na alergii. Je ale nutná celostní-konstituční léčba - osobní návštěva u homeopata.
otázka: Dobrý den,na řitním svěrači mám malou povrchovou trhlinku, která nebolí, ale jakoby pne, občas mírně krvácí (po kálení) a také občas svědí (hl. po umytí, používám antibakteriální gel pro intimní oblasti). Chtěla bych vědět, jestli může jít o fissuru ani nebo jiné onemocnění a zda-li je nutné navštívit lékaře. Děkuji moc za odpověď. Andrea
2008-04-16 15:26:11
odpověď: Dobrý den Andreo, v tom, jestli máte navštívit lékaře Vám nemohu radit, to je na Vás. Homeopatie může tyto potíže léčit, ale může být zde více příčin a je nutné znát podrobnější informace.
otázka: Dobry den, můzete mi prosim napsat na co jsou tyto 3 homeopaticke leky-kalium sulfuricum 30, sepia officinalis 30 a phosphoricum acidum 30? Nektery mi asi nevyhovuje, ale nevim, ktery z nich je na co? Dekuji Tereza
2008-04-16 14:25:20
odpověď: Dobrý den Terezo, nevím jak často tyto léky užíváte, ale v těchto potencích (30) bych jejich současné užívání výrazně nedoporučoval. Přečtěte si odpověď na podobnou otázku z 2008-04-09 10:06:38. Spíše bych přestal užívat všechny léky a našel si homeopata, který by mi vybral jeden z nich a nebo nějaký úplně jiný. Někteří lidé sice používají kombinované léky na akutní problémy, ty jsou však většinou připraveny z nižších potencí. Opakované dávky potencí které berete, zvláště takováto trojkombinace, může vyvolat i dlouhodobé, nepříjemné stavy. U homeopatických léků, pokud to nejsou nízké potence, které se užívají k podpoře orgánů a podobně, nejde jednoduše říci na co jsou. Každý lék je schopen léčit velmi široký rozsah mentálních i fyzických problémů.
otázka: Dobrý den,
trápí mě vaginismus. Sexuolog mi předepsal antidepresiva Apoů-moclob. Zatím jsem však žádný účinek nezaznamenala a přiznávám, že mám z těchto léků trochu strach... Chtěla bych se tedy zeptat, zda lze tento problém léčit také přírodní cestou.
Děkuji, Mirka.
2008-04-16 13:21:18
odpověď: Dobrý den Mirko, vaginismus je možné homeopaticky léčit. I klasičtí lékaři uznávají, že příčina leží hlouběji v člověku, proto také předepisují antidepresiva, která sice mohou částečně pomoci ale příčinu neléčí, a proto sdílím Váš pocit, že z užívání antidepresiv máte trochu strach. I z hlediska homeopatie je však nutná hlouběji působící léčba a proto nelze doporučit jeden lék, který by pomohl všem s tímto problémem. Je popsáno kolem padesáti léků, které léčí vaginismus a je potřeba vybrat z nich (případně i z více) ten správný lék, aby léčba zabrala. K tomu je nutné homeopatické vyšetření, ale není to vyšetření fyzické. Je to rozhovor, při kterém popisujete Vaše potíže a na jehož základě je možné lék vybrat.