On-line poradna


Na vaše dotazy odpovídá Václav Hrabák, homeopat
Na homeopatické vyšetření se můžete objednat na e-mailu:
vaclav.hrabakvolny.cz nebo na tel. 603 743 049.
Podrobnější informace - viz Objednání na vyšetření
Odpovědi nenahrazují lékařskou péči

Pokud máte neodkladný dotaz, využijte e-mail,

lupa.gif hledat výraz ve stávajících dotazech:  

On-line poradna je dočasně pozastavena, ale je zde velké množství odpovědí na stávající dotazy, ve kterých můžete vyhledávat pomocí políčka s lupou. Pokud máte dotaz na který ve stávajících dotazech nenaleznete odpověď, pošlete ho na e-mailovou adresu uvedenou v kontaktech.zobrazení 801. - 900. z 2773 dotazů
zobrazit: předchozí dotazy - 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 - další dotazy
otázka: Dobrý den..je možné léčit nehtovou mykózu homeopatiky?..pokud ano,tak jakými?..děkuji
2010-07-11 13:30:39
odpověď: DObrý den, bylo by potřeba vyšetření, mykózy souvisí s problémem celkové imunity a je vhodná celostní - konstituční homeopatická léčba.
otázka: Dobrý den, jsem týden po porodu císařským řezem. V děloze mi našli sraženinu a šatně mi odcházejí očistky (pravděpodobně z důvodu úzkého hrdla). Můžete mi prosím poradit nějaký homeopatický lék?
2010-07-10 11:38:16
odpověď: Dobrý den, lékem první volby by měla být Arnica montana, např.15ch 2 x až 1 x denně, pokud by to nepomáhalo, pak by bylo dobré zvolit lék podle podrobnějších symptomů, stačilo by kratší vyšetření, případně i po skypu.
otázka: Dobrý den.Už několik let trpím častými gynekologickými mykozami,svědění,pálení,bolesti po pohlavním styku a následné zhoršení stavu,následují obtíže s močovým měchýřem,momentálně se mi objevily ještě navíc problémy alergické. sluneční dermatitida.Mužete mi prosí poradit nějaká homeopatika která by mi pomohla.Klasická medicína selhala.Děkuji
2010-07-08 21:39:51
odpověď: Dobrý den, to co popisujete jsou velmi časté potíže, klasická medicína obvykle nepomáhá, naopak chronický stav většinou zhoršuje. Jsou to chronické problémy, tzn. je nutné homeopatické vyšetření a celostní - konstituční léčba.
otázka: Dobrý den. Byla mi zjištěna makulární degenerace a doporučen přípravek-Protectum extra.Je možné tuhle " nemoc" ovlivnit i homeopatiky? Děkuji.
2010-07-07 18:59:08
odpověď: Dobrý den, většina takovýchto chronických potíží souvisí s celkovým zdravotním stavem a tedy homeopatie může vždy pomoci. Je potřeba celková, tedy celostní - konstituční homeopatická léčba.
otázka: na co se spravne pouziva thuja? Koupila jsem si ji na lupy, nervy a plet. A ted jsem se nekde docetla, ze je hlavne na mocak.
2010-07-06 21:43:33
odpověď: Dobrý den, homeopatické léky fungují zcela jiným způsobem než léky klasické, tedy až na výjimky, homeopatické léky nejsou jen na něco, působí na různé úrovně, thuja je velmi komplexní lék, působí jak na psychiku tak na různé orgány různým zpsobem. Rozhodující pro výběr léku je soubor symptomů.
otázka: Dobrý den, měla bych dotaz, jestli lze pomocí homeopatie zhojit trhlinu v konečníku. Mám ji už měsíc, chvíli to vypadá, že se to už skoro zahojilo, a potom se zase zřejmě trochu natrhne a opět se vrací dlouhodobá bolestivost.
Moc děkuji za zodpovězení dotazu.
2010-07-04 13:43:27
odpověď: Dobrý den, je to možné, důležitá je příčina, bylo by potřeba podrobnější informace k volbě léku, léky, ze kterých by se mohlo podle symptomů vybírat jsou např. CHAM., GRAPH., MUR-AC. Nat-m. NIT-AC., SEP. Sil., THUJ.
otázka: Dobrý den, moje 20 měsíční dcera začala mít na ručičkách ekzém. Zatím jsme u kožního lékaře nebyly, čeká nás až tento týden. Nyní jsme se vrátily z dovolené, kde mi jedna maďarská maminka poradila na ekzém homeopatikum Schussler.m.k.No.11 Silicea. Její stejně starý syn jim trpí také (oproti nám ve velké míře), ale po měsíčním užívaní měl po tělíčku "jen" zbytky mírně červených skvrnek. Myslíte že je možné nasadit tuto léčbu i u dcery? Nerada bych do ní cpala kortikoidy....Děkuji za odpověď.
2010-07-03 22:07:26
odpověď: Dobrý den, u každého zabírá jiný lék, k volbě léku bych raději doporučil homeopatické vyšetření.
otázka: Dobrý den, jsem na konci čtvrtého měsíce těhotenství. Dnes ráno jsem objevila přisáté klíště. Je možno nějak homeopaticky snížit riziko nákazy boreliózou (případně encefalitidou), zvýšit imunitu? Závažné zdravotní problémy nemám. Děkuji za odpověď.Iva
2010-07-03 11:05:36
odpověď: Dobrý den, jako prevence proti borelióze po přisátém klíštěti lze užít jednorázově např. lék Ledum palustre 200 nebo 30ch.
otázka: Dobrý Večer?mám 2 letou dceru,která trpí častým zánětem nosohltanu,který končí bud angínou nebo zánětem středního ucha.Už má 7.ATB a u lékaře jsem si prosadila něco na posílení imunity,tak nám předepsala Ribomunyl,terý budeme brát 6 měsícu a už po 2 měsících se objevil ten samý problém.Opět další Zánět nosohltanu s angínou a nasazena ATb.Už jsem z toho zoufalá,prosím o radu na koho se obrátit a co nasadit.Děkuji K.Ho
2010-07-02 21:35:52
odpověď: Dobrý den, u takovýchto chronických problémů je nutné homeopatické vyšetření, mžete se obrátit buď na mě nebo najít si jiného homeopata, který se zabývá celostní - konstituční homeopatickou léčbou.
otázka: Dobrý den, mám vyhřezlou ploténku a dostala jsem od známé homeopatikum Wala, je to lék, který by měl pomoci s mým problémem. Na obalu ale není dávkování. Můžete mi prosím poradit, je-li to možné, jakým způsobem se užívá? Předem děkuji za ochotu u čas. Tegerová
2010-07-02 21:10:33
odpověď: Dobrý den paní Tegerová, tyto kompozitní homeopatika nepoužívám, musíte se obrátit na někoho, kdo se tím zabývá.
otázka: Dobrý den, chtěla bych se, prosím, zeptat, zda na zvýšení tvorby meteřského mléka můžu užívat homeopatika Ricinus communis 9ch? V lékárně mi dali tato homeopatika, ale pak jsem se dozvěděla, že na zvýšení tvorby meteř. mléka je Ricinus communis 5ch. Pokud ano, tak v jakém dávkování, popř. na co je Ricinus comunnis 9 ch. Děkuji za odpověď.
2010-07-02 17:15:00
odpověď: Dobrý den, 9ch je silnější, na zmíněné potíže já doporučuji 5ch, ale někdo doporučuje 9ch.
otázka: Dobý den,
lze obecně všechna homeopatika považovat za vhodná v období těhotenství?
Díky Jelínková
2010-07-02 12:41:05
odpověď: Dobrý den paní Jelínková, v těhotenství jsou homeopatika vhodná, dokonce spíše žádoucí, neboť pokud je zvolená správná léčba, prospívá to celému děhotenství, ale je samozřejmě nutná zvýšená opatrnost.
otázka: Dobrý den mám velké problémy s pocením potí se mi hlava záda stehna, která se mi hned rozedřou tak, že musím chodit jen v kalhotech je možná nějaká dostupná léčba děkuji Alena Sch
2010-07-01 19:25:26
odpověď: Dobrý den Aleno, je to chronický problém celého organizmu, je potřeba homeopatické vyšetření a celostní - konstituční homeopatická léčba. Hlavně není žádoucí používat jakékoliv přípravky potlačující pocení - antiperspiranty apod.
otázka: Dobrý den, syn 9 let dostal pátou dětskou nemoc. Je léčen homeopaticky,nasazena Beladona a vitamin E. Bylo mu však odběrem krve zjištěno vysoké ASLO. Nebývá nemocen, antibiotika nebral již velmi dlouho a doktor mu nyní naordinoval Penicilin . Je možné použít nějaké homeopatikum na snížení hladiny - náš lékaž je v zahraničí na dovolené a já bych nerada narušila jeho homeopatickou léčbu.2010-07-01 09:46:14
odpověď: Dobrý den, bylo by potřeba vyšetření a podrobnější informace.
otázka: Dobrý den. S tříletou dcerkou jsme již byli 4x na seškrabávání molusek. Byly by na to nějaké homeopatické léky? Děkuji Hanka.
2010-06-30 20:37:52
odpověď: Dobrý den, podívejte se případně do starších dotazů, je možné zkusit lék Silicea, pokud by nezabrala je potřeba homeopatické vyšetření.
otázka: Dobrý den již 3rok užíváme homeopatii k otěhotnění snažíme se už 7let po hormonech jsme vyzkoušeli vše od přírody. já mám sníženou dávku hormonů,užívala jsem prvně folliculinum a luteinum s pulsatillou a ted 3cykl fsh a lhrh tento cykl mám jen lhrh asi nemám ovulaci.je to zprávný postup?jak to může ještě dlouho trvat přijde mi jak kdyby to na nás nefungovalo podle ovulačního mikroskopu tam nic nemám žádný paprsky.Manžel má málo spermii a špatně pohyblivé co by měl užívat?děkuji
2010-06-30 10:37:52
odpověď: DObrý den, já bych doporučoval klasickou celostní - konstituční homeopatickou léčbu, pokud má manžel málo spermií tak u obou partnerů. Tedy klasické homeopatické vyšetření. Popsaný postup někdy může zabrat, ale pouze u některých případů.
otázka: Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, či je možné homeopatiou
odstrániť cystu (2cm) na pečeni - potvrdená aj MRN.
Ďakujem.
2010-06-29 11:10:56
odpověď: Dobrý den, bylo by potřeba homeopatické vyšetření. Homeopatie by měla pomoci.
otázka: Dobry den,chcem sa vas opytat na nejake homeop. ktore by mi pomohlo proti bolesti prsnikov pred a po mastruacii dakujam za radu Martina..
2010-06-28 07:43:24
odpověď: Dobrý den Martino, potíže spojené s menstruací je problém celého organismu, je potřeba celostn - konstituční homeopatické léčba, tzn. absolvovat homeopatické vyšetření.
otázka: Dobrý den je mi 45 a občas se mi stává že mi bodá v hrudi a když se nadechnu bodá to ještě víc někdy je to otázka pár sekund a jindy i několik hodin dokonce to po mne zřejmě zdědila dcera ale zatím má to jen několika sekundové jako já na začátku toho všeho nevíte co to je ?
2010-06-27 07:54:00
odpověď: DObrý den, bylo by pořeba podrobnější vyšetření, je samozřejmě možné, že je to způsobeno i páteří, ale je i možné, že to s páteří nesouvisí. Bylo by vhodné homeopatické vyšetření, mohl by pak stejný lék (pokud by zabral) pomoci i vaší dceři.
otázka: Vazeny pane Doktore, je me 38 a asi pet (5) let me trapi "sleep apnea" a chtel jsem zeptat jestli i tento problem se da lecit homeopatickou medicinou. Alopaticky Docor doporucuje kyslikovou masku na spani, ale ja se stim nevyspim a nic to neresi. Nedokazu si predstavit ze bych tuto masku musel pouzivat do konce meho zivota. Muzete doporucit lek anebo lecbu? Dekuji predem, Dusan.
2010-06-26 21:01:08
odpověď: Dobrý den Dušane, asi bych homeopatii zkusil, i když výsledek nelze zaručit.
otázka: Dobrý den, mám před zkouškou a trpím strachem a stresem, že i něudělám.Koupila jsem si gelsemium sempervirens 15 ch, jak ho mám užívat?
2010-06-25 12:42:27
odpověď: Dobrý den, u někoho může zabrat i nemusí. Zkuste 1 dávku a uvidíte, jestli to bude působit. Pokud ano, tak potom užívejte podle potřeby, třeba 1 až 2 x denně. Nadměrným užíváním můžete potíže ještě znásobit, takže vždy jen, pokud lék zapůsobí ale pak působit přestává.
otázka: Dobrý den,
mohl byste mi prosím doporučit nějaké vhodné homeopatikum na zklidnění roční dcery při dlouhé cestě letadlem? Za pár dnů nás čeká 15 hod. cestování a už teď se bojím, jak to dcera bude snášet. Pokud není v kočárku či v postýlce, tak je při únavě velice neklidná, křičí a trvá ji velice dlouho, než usne. Doktor mi poradil sirup Sedalia a dětská sestra dokonce čípky Viburcol. Předem děkuji za odpověď.
Petra Olmrová
2010-06-25 00:19:49
odpověď: Dobrý den paní Olmrová, již jste asi odletěl, uvedené přípravky můžete zkusit a uvidíte, jestli zabírají nebo ne. Klasičtí homeopaté tyto kompozití přípravky nepoužívají.
otázka: Dobry den, mam uz nekolik let problem sezarustajicim nehtem na noze. Uz jsem vyzkousela vsechnomozne, vkladani vaty pod nehet, chirrugicke odrezani.Otok je velmi bolestivy, nejsou nejaka homeopatika, ktera by pomohla? Dekuji
2010-06-24 17:30:40
odpověď: Dobrý den, bylo by potřeba vyšetření.
otázka: Dobry den! Jsem v 1. trimestru tehotetenstvi a trpim nevolnostmi, nespavosti a vyrazkou v obliceji. Mohl by jste mi doporocit vhodna homeopatika, zejmena na tu vyrazku? Dekuji!
2010-06-23 14:29:42
odpověď: Dobrý den, je nutné homeopatické vyšetření a výběr individuálního léku, o samoléčbu bych se v těhotenství nepokoušel.
otázka: dobrý den,
potřebovala bych poradit ohledně dávkování gelsemium sempervirens CH15 na bolesti hlavy (jsem v 6 měsíci těhotenství) Předem děkuji
2010-06-23 11:24:10
odpověď: Dobrý den, bez podrobnějších informací nemohu dávkování doporučit. Na bolesti hlavy je na výběr z mnoha léků, v těhotenství je potřeba postupovat velmi opatrně.
otázka: PANE DOKTORE LZE VYLÉČIT DĚLOŽNÍ MIOM HOMEOPATIKY? THUJA OCCIDENTALIS A ČAJE Z ŘEBŘÍČKU KONTRYHELU? MÁM ŠPATNÝ KREVNÍ OBRAZ..DĚKUJI
2010-06-23 09:30:15
odpověď: Dobrý den, u miomů je potřeba homeopatické vyšetření, nedoporučoval bych samoléčbu homeopatiky, v užívání čaje bych problém neviděl.
otázka: Dobrý den, na internetu jsem se dočetla, že je možné k posílení močového měchýře a odstranění lehké inkontinence používat jako podpůrnou léčbu homeopatika. Bohužel se mi nepodařilo zjistit jestli je to pravda a název homeopatik?
2010-06-22 22:28:39
odpověď: Dobrý den, je to pravda ale je potřeba homeopatické vyšetření.
otázka: THUJA A JEJÍ SPRÁVNÉ UŽÍVÁNÍ... PŘI OBTÍŽÍCH S MIOMY NA V DĚLOZE
2010-06-22 14:38:53
odpověď: DObrý den, viz dotaz ob jeden výše.
otázka: dobry vecer, chytla jsem pasovy opar a mam 2.mesicni miminko, mam strach, ab nechytlo pl.nestovice a jak mohou byt nebezpecne v tak rannem veku kojence?
2010-06-22 02:15:05
odpověď: Dobrý den, nevím, jestli v dotazu je míněno, jestli plané neštovice nějak souvisejí s pásovým oparem, nebo se vyskytly někde ve vašem okolí. Pl. neštovice s pásovým oparem nesouvisí. Obojí je možné řešit homeopaticky.
otázka: Dobrý den chci se zeptat jesli jsou nějaká homeopatika na nosní mandle.Syn má 4 roky špatněj se mu dýchá v noci chrápe a dýchá z otevřenou pusinkou.Chci se vyhnout operačnímu výkonu.Děkuji Večeřová
2010-06-20 13:34:26
odpověď: Dobrý den paí Večeřová, je to chronický problém, je potřeba homeopatické vyšetření a následná celostní - konstituční homeopatická léčba.
otázka: Dobrý den , ráda bych se zeptala jaká homeopatika by jste mi doporučil na velmi silnou menstruaci. Jsem 7 měsíců po císařském řezu (dvojčata. od své gynekoložky jsem dostala Proveru, ale ráda bych ještě něco jiného. Děkuji. Velíšková Daniela Č.B.
2010-06-19 12:45:04
odpověď: DObrý den paní Velíšková, je potřeba homeopatické vyšetření a celostní - konstituční homeopatická léčba, neboť potíže spojené s menstruací je problém celého organismu.
otázka: Již několik let špatně slyším,čeká mě art kolena,které mám již napodruhé odložené.od dubna t.r.jsem měla 6x antibiotika,sedimentace stále vyšší,navštívila jsem ORL,vysledek zánět eustachovy trubice.Uši mi zaléhají a v pravém občas dosti bolí.bylo by možné nasadit homeopatické přípravky?Děkuji a přeji pěkný víkend.Jaroslava Rákosníková Praha 5
2010-06-19 09:17:40
odpověď: Dobrý den paní Rákosníková, to co popisujete jsou chronické problémy, je potřeba homeopatické vyšetření a celostní - konstituční homeopatická léčba.
otázka: Dobry den chela bych se zeptat zda muzu uzivat sirup Mucosolvan pro dospele?Jsem v 6 mesici tehotenstvi,jsem zahlenena a mam bolesti v krku,ale uz 10 let nemam krcni mandle jsem bez teplot!Dekui za odpoved
2010-06-17 19:58:29
odpověď: Dobrý den, na alopatické léky se musíte zepat alopatického lékaře.
otázka: Dobrý den,potřebovala bych poradit,zda homeopatem vybraný lék působí tím správným léčebným směrem.Chronický zánět mandlí se po hom.léku (po počátečním zhoršení) vyléčil.Ale dělá mi starost psychika,dlouhodobě jsem měla potíže s vnitřním strachem a úzkostí a to se po léku ještě vyostřilo,ale doposud nezlepšilo.Od podání léku uběhlo 8 týdnů a na kontrole jsem byla je to 2 týdny.Homeopat mě ujistil,že se nejspíš nejprve čistím fyzicky a poté psychika.Je to prý neobvyklé, ale může prý být.V době kdy mi dal lék jsem tak silně úzkost nepociťovala.Zhoršení trvá již 3tí týden.Jinak mě lék posílil,nebývám unavená a fyzicky zdravá (což po 5ti měsících trvalého zánětu mandlí je opravdu úspěch). Je léčebná reakce po léku takto v pořádku? Mám obavu z potlačení. Děkuji Jana P.
2010-05-18 16:25:17
odpověď: Dobrý den Jano, psychika se někdy může zhoršit v tom smyslu, že po léku může člověk začít řešit otázky, které v sobě potlačoval a i když je to léčebné, může to po přechodnou dobu pociťovat jako nepříjemné. Ale v tom případě je to potřeba skutečně podrobně probrat. Pokud píšete, že se prohloubily úzkosti, pak bych se spíše přikláněl k tomu, že se skutečně jedná o potlačení. Vysvětlení, že nejdříve se čistíte fyzicky a teprve potom psychicky je trochu scestné. Ale z toho co píšete bych nerad dělal ukvapené závěry.
otázka: Vážený pane Hrabáku,
děkuji za radu, jaké homeopatika zvolit na bolest trojklanného nervu, bolest jde pouze do zubů. Děkuji za pomoc. R.B.
2010-05-16 19:08:32
odpověď: Dobrý den R.B., bylo by potřeba více informací, stačilo by krátké akutní homeopatické vyšetření.
otázka: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat. Mám 2letýho syna a trpí na rýmu a z rýmy má záněty středního ucha. Kamarádka mi poradila, abch koupila echinaceu 5ch, ale nikde nemužu najít, kolik mi toho mám dávat. Prosím o radu.

Děkuji Eva Škvorová
2010-05-13 20:57:33
odpověď: Dobrý den paní Škvorová, echinacea je spíše prevence běžných nachlazení, ale pokud se někomu opakují záněty středního ucha, jedná se spíše o chronický stav, který je potřeba léčit celostní - konstituční homeopatií, k tou je potřeba homeopatické vyšetření. K posílení imunity bych doporučoval spíš echinaceovou tinkturu.
otázka: Dobrý den pane Hrabákum
chtěla bych Vás požádat o radu, jaká homeopatika jsou vhodná na odstranění viru HPV.
Děkuji Lenka Fialová
2010-05-12 20:13:48
odpověď: Dobrý den paní Fialová, bylo by potřeba homeopatické vyšetření. Důležité jsou symptomy a další informace, nejen přítomnost viru.
otázka: Dobrý den.
Chtěla bych se zeptat jestli je nějaká šance na vrácení čichu a chuti po ozařování.Je to už 5 let co jsem po ozařování krku úplně ztratila čich i chuť.Absolutně nic necítím a nic mě ani nedráždí třeba výpary z chemikálií nebo laku na vlasy prostě nic necítím ani plyn,cukr sůl atd.Je to velmi nepříjemné.Je nějaká šance i po 5 letech??na ORL mě řekli že bohužel není.Je mi 50 let.Děkuji paní Zdena
2010-05-12 15:38:34
odpověď: Dobrý den Zdeno, po pěti letech bych příliš velké šance již nedával, ale možné to je. Ale předem to nejde odhadnout.
otázka: Dobrý den, je mi 16 let a už víc než dva roky mi cvrká v uších jako cvrček. Pořád, celý den i noc. Poradíte homeopatický lék, který by pomohl?Klasická medicína nepomohla, nic nenašli jsem zdravá.Představa, že takto budu žít do konce života je strašná.Děkuji za Váš čas zdraví Nikol Číková
2010-05-12 15:31:23
odpověď: Dobrý den slečno Číková, bylo by potřeba homeopatické vyšetření. Věřím, že by homeopatická léčba měla zabrat.
otázka: Dobrý den pane Hrabáku,
chtěla bych Vás poprosit o pomoc, radu. Asi před rokem a půl mi začaly bolet zuby, většinou tlak do zubů, zadních v horní i dolní čelisti, stěhovavá bolest. Zuby jsou spraveny, kazy, záněty nejsou, RTH v pořádku, v noci mi bolest nebudí, přes den oběžuje stále dokola, už nemůžu dále. Logicky se mi ozývají nervy v zubech, čeká mi MR na neurologii, kde doposud nic nebylo zjištěno. Zkoušela jsem ignatia amara a conium maculatum a nyní rhododendron. Děkuji za Váš čas a pomoc, co by mi mohlo pomoci. Bláhová
2010-05-12 12:01:25
odpověď: Dobrý den paní Bláhová, bylo by potřeba homeopatické vyšetření, jen na základě toho co uvádíte nejde doporučit lék.
otázka: Dobrý den, ráda bych Vás poprosila o pomoc s dávkováním homeopatik. Jsem ve 34 týdnu těhotenství a nastal mi menší problém s hemeroidy, na to jsem si dle příznaků zakoupila SULFUR 9CH. Dále mám problém s krvácením dásní, na to jsem si dle příznaků zakoupila KALIUM PHOSPHORICUM 5CH. Na radu mé cvičitelky v těhotenství jsem si zakoupila homeopatika na podporu tvorby mléka RICINUS COMMUNIS 5CH. K porodu mi bylo doporučeno CAULOPHYLLUM THALICROIDES 9CH. Ani u jednoho homeopatika mi v lékarně nebyli schopni poradit dávkování. Prosím Vás o radu s dávkováním.Moc Vám děkuji za radu. Jiřina
2010-05-11 19:18:15
odpověď: Dobrý den Jiřino, první dvě homeopatika bych na základě zmíněných indikací neužíval, byla by velká náhoda, pokud by zabraly. K tomu by bylo potřeba vyšetření. Caulophylum bych užívat doporučoval, 2 kuličky jednnou denně. Ricinus až po porodu, o tomto léku toho zde již bylo hodně, pročtěte si starší dotazy (vyhledejte pomocí políčka s lupou).
otázka: Dobrý den,můj pětiletý syn má zdvoj.pánvičku v ledvině a reflux bylo by možné tento reflux léčit homeopatiky?žádný zánět zatím bohudík neměl,operační řešení by podle všech vyšetření urologú nemělo valný efekt pokud vůbec nějaký.Můžete mi prosím napsat jestli by sme měli s homeopatiky nějakou šanci na jeho vymizení?Mockrát děkuji za odpověd!
2010-05-10 21:21:48
odpověď: Dobrý den, léčba úspěšná být může i nemusí, některé změny mohou být nevratné ale to většinou nejde předem odhadnout.
otázka: Dobrý den, obracím se na Vás jelikož bych potřebovala poradit ohledně mého 7mi měsíčního syna, který v poslední době (cca 3 týdny) v noci skoro nespí, budí se každých 20 minut. Zoubky mu zatím nerostou. Po narození hodně trpěl na koliky, ale to se již upravilo a zlobí ho to jen někdy. Začal lézt a nespavost by prý mohla mít spojitost i s tím, že děcko v noci zkouší nové kroky které se naučilo. Ale on se v noci vůbec nevyspí a přes den je pak mrzutý a logicky chce spát. Myslela jsem si jestli nejsou nějaká homeopatika, která by ho na noc zklidnila a pomohla by mu odpočinout si a načerpat síly na další den. Tento stav je opravdu únavný, jak pro něj tak pro mne. Děkuji za pomoc, s pozdravem Bohuslavová.
2010-05-10 18:42:13
odpověď: Dobrý den paní Bohuslavová, homeopatika by měla zabrat, ale je potřeba homeopatické vyšetření. Není nějaký univerzální lék na zklidnění, je potřeba léčit příčinu.
otázka: Dobry den,
jak dlouho lze pouzivat Ricinus communis 5 CH?
Predem dekuji za odpoved.
S pozdravem Ewa
2010-05-10 17:28:08
odpověď: Dobrý den Ewo, nalezněte si starší odpovědi, do políčka s lupou zadejte "ricin".
otázka: Dobrý den,chtěla bych Vás požádat o radu.Trpím sníženou funkcí štítné žlázy,užívám Letrox75:jaká homeopatika by jste mi doporučil?Děkuji
2010-05-09 13:53:50
odpověď: Dobrý den, to je chronický problém, je nutné homeopatické vyšetření.
otázka: Dobrý den, prosila bych o radu pro mého tátu. Je mu 89 let, kardiak, rakovina tlustého střeva. Nyní je už hodně zesláblý, ale ještě doma chodí a docela mu chutná jíst. Téměř nevidí a málo slyší. Jedná se mi o radu na noc. Asi 5 let bere na noc Zolpinen 1/4. V poslední době možná i víc, bere si ho sám. V noci kolem druhé hodiny jde na záchod a je "zcela mimo". Neví kde je, bloudí, vykadí se na zem, sedne si na zem a volá moji dceru, která tam nyní bydlí/ přes den se o rodiče stará bratr/. Když jde po hodině táta na záchod už proběhne vše v klidu. Ty noce se opakují někdy za týden, někdy třikrát týdně, různě, nevím jestli si neveme víc tablety. Táta se děsí, že by probděl celou noc, kdyby neužíval. Víc mu paní doktorka tohoto léku nenapíše, tak bych ráda věděla o homeopatiku, který by mu pomohl. Rádi bychom měli tátu , pokud to pújde, do konce života doma, tak aby to bylo hezké. Děkuji Macková Jana
noce

2010-05-09 09:33:17
odpověď: (Tento dotaz již je vyřešen telefonicky, homeopatická léčba pomáhá, bylo potřeba více symptomů)
otázka: Dobrý den pane Hrabák já mám takoví problém je mi 11 a tedko jsem začala být nemocná:svědení v uchu,bolení a točení hlavy,silná rýma hodně tekavá,někdy kašel.Může to být po tělocviku...my jsme běhaly 12minut.Bez přestávek a potom (po tělocviku)mi bylo na zvracení nevíte co by to mohlo být?Tedy jestli to vůbec něco je.Děkuji za odpověd hodně mě trápí to svědění v uchu.Přeji hezké ráno.
2010-05-07 06:45:05
odpověď: Dobrý den, již to asi není aktuální, ale pokud problém přetrvá tak byste měla navštívit lékaře.
otázka: Dobrý den,
mohu Vás požádat o informaci ohledně homeop.kapek Lymfomyosot?Nemohu nikde se dočíst na něco bilžšího a podrobnějšího ohledně těchto kapiček, jen vím, že jsou na podporu imunity?Děkuji Glacová
2010-05-06 12:40:50
odpověď: Dobrý den paní Glacová, já obecně nedoporučuji kombinované homeopatické přípravky užívat (viz články na tomto webu), neboť při chronických potížích nebývají moc účinné.
otázka: Dobrý den, udělaly se mi genitální bradavičky a na gynekologii mě posílají na odstranění lejzrem. Je možná léčba homeopatiky a nepodstupovat zákrok v nemocnici? Jaké homeopatikum by bylo účiné?
Předem děkuji.
2010-05-05 17:36:20
odpověď: Dobrý den, homeopatie je velmi účinná při těchto problémech. Bradavičky jsou projevem hlubšího problému. Odstranění laserem neodstraní příčinu. Je potřeba homeopatické vyšetření.
otázka: Dobrý den, mám dotaz, můj syn , za týden jeden rok, je od února s malinkýma pauzama nemocný,začal klasický nachlazením, nato mu to sedlo na průdušky, kdy bral ATB,pár dní klid a od starší dcery dostal hlenovitou rýmu na to dostal Kapky s ATB. Pak ho přepadla střevní viroza, kterou jsme měli celá rodina, ale asi dva dny na to další průjmy a horečky, nakonec má pozitivního kampylobaktera.A aby toho nebylo málo tak od dcery dostal neštovice,když se z toho dostal hned přišlo nachlazení s kašlem a sedlo to na průdušky, takže opět ATB.Tak jsem chtěla poradit něco na posílení imunity nebo něco podobného, aby když vyjdeme ven hned zase něco nechytne.Dosud ho kojím.Děkuji za radu.Janíková.
2010-05-05 15:01:46
odpověď: Dobrý den paní Janíková, bylo by nutné podrobné homeopatické vyšetření a následná celostní - konstituční homeopatická léčba.
otázka: Dobrý den pane Hrabáku,
obracím se na Vás s následujícím dotazem. Nyní jsem v 37. týdnu těhotenství a byl mi zjištěn v poševním stěru streptococcus agalactiae. Vím, že podání antibiotik během porodu je kvůli miminku nezbytné, ale neexistuje homeopatikum které by výskyt tohoto streptokoka v pochvě snížil popoř. mu aspoň "znepříjemnil prostředí" ?
děkuji Hronková
2010-05-05 08:34:19
odpověď: Dobry den pani Hronkova, vyskyt streptokoka je vzdy spis problem imunity a disbiozy. Pokud mate nejake s tim spojene symptomy - svedeni, vytok..., pak by slo lek predepsat, jinak by to homeopaticky bylo potreba spis resit konstitucne - aby se celkove zlepsila imunita, ale to bych v 37tt jiz nedelal. Existuje take lek streptococcinum, ale ten bych v tomto pripade nedoporucil brat. Tedy spise by slo doporucit podporit mikrofloru - laktobacily, zivy jogurt, pripadne alkalizace. Ale v pokrocilem stupni tehotenstvi - se vsim opatrne.
otázka: Dobrý večer,
můj problém je pocení.......hlavy hlavně v zátylku , záda ,třísla...Dá se s tím něco dělat ? doporučil by jste mi nějaká homeopatika ?
Děkuji mnohokrát Jana
2010-05-03 23:13:37
odpověď: Dobrý den Jano, pocení je problém celého organismu, je potřeba celostní - konstituční homeopatická léčba, k tomu je potřeba homeopatické vyšetření. Je to možné řešit pomocí homeopatie. Hlavně nepoužívejte antiperspiranty.
otázka: dobrý deň
mám veľmi dobré skúsenosti s homeopatikami- pred dvoma rokmi mi skoro vypadali všetky vlasy. lekári mi nevedeli pomôcť, tak som vyhľadala homeopata. a pomohlo. teraz mi vlasy začali padať znovu a chcela by som začať z liečbou, len neviem, či môžem homeopatiká brať aj s inými liekmi. napr, ATRVENT N a ERDOMED, ktorý používam na dlhotrvajúci kašeľ. ďakujem
2010-05-03 11:23:20
odpověď: Dobrý den, současné užívání by nemělo vadit. Ale pokud máte chronický kašel, tak je to také součást toho, co by se mělo léčit pomocí homeopatie.
otázka: Dobrý den, prosím Vás, jaké je dávkování u homeopatika s názvem hekla lava 30 ch, které bylo doporučeno na léčbu ostruh? Děkuji za odpověď. Jarka
2010-05-02 21:03:34
odpověď: Dobrý den Jarko, můžete lék zkusit, ale jestli byde zabírat právě u Vás je spíše náhoda. Doporučil bych spíše nižší potenci (9 nebo 15) jednou denně 2 kuličky. Při jakékoliv reakci lék vysadit a počkat.
otázka: Dobrý den pane doktore,trpím klaustrofobií,stavy úzkosti a dušením v kritické situaci.Jsou schopny homeopatika pomoci?Co ignatia amara?Děkuji za odpověd.
2010-05-02 18:05:41
odpověď: Dobrý den, je nutné homeopatické vyšetření, při popisovaných problémech bych s homeopatiky nedoporučoval experimentovat. Homeopatická léčba může být velmi účinná.
otázka: Dobrý den, chtěla bych se jen zeptat, můj otec prodělal pásový opar v obličeji při čemš ochrnul na oko a jeden koutek rtu / trojk.nerv/.Chtěli bychom mu zakoupit nějaký učinný lék, aby se mu to zlepšilo a hlavně aby jeho tělo získalo obranné látky a nikdy by se mu to již neopakovalo. Můžete mi něco doporučit? děkuji
2010-05-02 15:27:05
odpověď: DObrý den, bylo by potřeba homeopatické vyšetření.