Homeopatie  
Co je homeopatie   
Čeho se vyvarovat   
Zásady homeopatické léčby   
Užitečné rady   
Jak vybrat homeopata   
Známí lidé a homeopatie   
Homeopatie v Česku   
Principy homeopatie   
Homeopatický lék   
Homeopatická věda   
 
 
 
 
Užitečné rady

 

Úvod

Cílem homeopatie konstituční je vyléčit celkový stav člověka. Léčí potíže fyzické, emoční, duševní, ale současně vylepší i jeho celkový energetický stav (není podstatné, co předchází čemu, neboť se vše děje současně). Pomocí dobře vybraného léku se odstraní příčina toho, proč má člověk sklon k chronickým zdravotním problémům. Neznamená to ale, že při léčbě je potřeba jen jeden lék, někdy lék zabírá jen omezenou dobu a pak je nutné přejít na jiný. Léčba je také velmi individuální, někdy je nutné nejdříve odstranit toxicitu organismu po užívání alopatických léků, střevní nerovnováhu, podporovat oslabený orgán apod. Není to tedy léčba snadná, většinou je nutné se obrátit na zkušeného homeopata, neboť řádné studium homeopatie trvá řadu let.

Dobře vybraný konstituční lék je pak dobrou ochranou i například při chřipkových epidemiích, akutních korečnatých stavech apod. Toto je však ideální stav, kdy každý člověk má od svého narození vlastního schopného homeopata, který se o něj stará během celého života - tento stav však v současnosti není reálný.

Jenže homeopatie nenabízí jen konstituční léčbu. Nejsem zastáncem toho, když se někdo zeptá na prevenci proti chřipce a odpověď zní - přijďte na celostní vyšetření. Homeopatické léky jsou velmi silné nástroje, které působí na člověka a lidský organismus. Homeopatické léky nabízejí možnost pomoci při úrazech, poškození po očkování, epidemických chorobách, akutních stavech atd. A také samozřejmě existují i další podpůrné terapie, které je možné používat k usnadnění homeopatické léčby.

rady jak postupovat v jednotlivých situacích naleznete v sekci Články.


další kapitola Jak vybrat homeopataPro objednání na homeopatické vyšetření u homeopata Václava Hrabáka pokračujte na stránku Objednání na vyšetření nebo volejte na telefoní číslo 603 743 049

Postgraduální škola
je otevřena pro studenty a absolventy homeopatických škol.

Universum Homeopathicum