Články  
Ebola   
Homeopatie je legální   
Očkování   
Gynekologie   
První pomoc   
Epidemické choroby   
Malárie   
Rakovina prsu   
Masáže prsou   
Problémy žlučníku   
Terminální stavy   
 
 
 
 
Problémy žlučníku

 

a příprava a použití tinktury z vlaštovičníku

chel1.jpg

Problémy žlučníku

Špatná funkce žlučníku může způsobovat řadu obtíží jako je špatné zažívání, pálení žáhy i bolesti kloubů, zvláště kyčelního a kotníku (problémy s kolenním kloubem mohou být spojeny také s ledvinami), což může nakonec ústit nejen ve žlučové kameny, ucpaný žlučovod i operaci kloubů

Často lze těmto problémům jednoduše zabránit velmi účiným lékem, vlaštovičníkovou tinkturou, kterou si každý může připravit jednoduše sám a kterou by měl mít každý doma ve své lékárničce. Také si tím lze ověřit, zda-li konkrétní problémy s klouby jsou skutečně spojené s dysfunkcí žlučníku.

chel2.jpg Natrháme a nadrtíme vlaštovičníkovou nať, kterou vložíme do skleněné lahvičky a zalijeme 60% lihem tak, aby byla ponořena a necháme macerovat za pokojové teploty 14 dní nejlépe v temnu. Každý den touto lahvičkou chvíli třepeme. Po čtrnácti dnech směs scedíme a připravíme homeopatické ředění D3 tímto způsobem. Do lahvičky nalijeme 1 díl scezené tinktury a 9 dílů 20% lihu tak, aby byla zaplněna do dvou třetin. Zašroubujeme a dvacetkrát s ní prudce bouchneme o stůl, nebo knihu. Z této lahvičky nalijeme opět jeden díl do další lahvičky a doplníme devíti díly 20% lihu, opět protřepeme a postup opakujeme ještě jednou s třetí lahvičkou. Tato lahvička již obsahuje výsledný lék. (Lék také můžeme koupit v lékárně pod názvem Chelidonium např. D5, ale je lepší si ho připravit vlastnoručně)

Můžeme užívat každý den 8 - 10 kapek rozmíchaných lžičkou ve sklenici do poloviny naplněné vodou nebo i víckrát při akutních obtížích (Pokud zrovna není k dispozici, pak stačí nakapat do úst.). Každý pozná, pokud lék působí a jaké intervaly mu vyhovují.

Z počátku se může objevit nevolnost, což je známka toho, že žlučník není zrovna v nejlepším stavu. V tom případě s dalším podáním počkáme do té doby, něž se stav opět zlepší (Pokud by se nevolnosti po podání léku opakovaly, pak je vhodné se poradit s homeopatem na jemnějším způsobu dávkování)

chel2.jpg Mnoho lidí je překvapeno, jak účinně tato tinktura působí, třeba jen při nevolnosti z přejedení tučným jídlem. Měli bychom se tímto lékem zásobit zvláště před vánoci.

Někdo může mít obavy z toho, že vlaštovičník je mírně jedovatá bylina, ale není neobvyklé, že se sušený vlaštovičník používá i k přípravě nálevů, které se nedoporučuje užívat dlouhou dobu a ve kterých je více než tisícenásobně vyšší koncentrace látek z vlaštovičníku. Pokud má přesto někdo obavy, může si připravit vyšší ředění (D4-D6), ve kterých je koncentrace již milionkrát nižší. Ze zkušeností (nejen mých) je ale ředění D3 dostatečné.

Dysfunkci žlučníku také můžeme snadno diagnostikovat tím, že nahmatáme reflexní bod žlučníku na nártu ruky mezi malíkovou a prsteníkovou záprstní kůstkou, který může být při špatném fungování žlučníku i dost bolestivý. Tento bod také můžeme použít při akutním žlučníkovém záchvatu, při kterém je velmi bolestivý, tím způsobem, že ho hladíme tak abychom ho jakoby uklidnili. Stejným způsobem také můžeme postupovat při pálení žáhy. Při správné masáži odezní pálení žáhy do několika sekund. Tato problematika je velmi dobře a podrobně probrána v řadě knih Jiřího Janči.


další kapitola Homeopatická pomoc při umíráníPro objednání na homeopatické vyšetření u homeopata Václava Hrabáka pokračujte na stránku Objednání na vyšetření nebo volejte na telefoní číslo 603 743 049

Postgraduální škola
je otevřena pro studenty a absolventy homeopatických škol.

Universum Homeopathicum