Homeopatická prevence a léčba koronavirové infekce III

 

Kompletní informace k homeopatické léčbě koronaviru na www.homeoinstitut.com/koronavirus


V Íránu bylo dosaženo důležitého průlomu při homeopatické léčbě koronavirové infekce. Na základě skutečných léčených případů publikovaných 15. 3. 2020, které tamější homeopaté konzultovali s indickým homeopatem Rajanem Sankaranem, vypadá velmi nadějně lék Camphora officinalis pro homeopatickou léčbu závažných stavů způsobených coronavirovou infekcí. Je popsáno 11 případů, z nichž 8 bylo léčeno pomocí Camphory a jejich stav se po léku výrazně zlepšil. 2 další případy nebyly homeopaticky léčeny a jedna pacientka zemřela dříve než byla homeopatická léčba nasazena, ale i jejich symptomy pomohly k hledání vhodného léku. Homeopatická léčba probíhala paralelně s konvenční léčbou.

  Camphora dobře pokrývá těžké stavy koronavirové infekce s velkými pocity chladu (popsané u íránských pacientů), s obtížemi s dýcháním a kolapsovým stavem. Je to současně lék, který je blízký již dříve navrhovaným Carbo vegetabilis a Arsenicum album, tedy jeho použití a indikace zapadá do předchozích informací a odhadů. Jako prevenci před nákazou koronavirem nadále doporučuji užívat Gelsemium a také i jeho užívání při nekomplikovaném průběhu onemocnění. Ale jakmile by se objevila dušnost, nebo by bylo i jiné podezření na zasažení plic, tak bych přešel na lék Camphora officinalis. Při rozvoji symptomů již musíme dále vybírat lék podle těchto symptomů, zatím nejpravděpodobnější skupinu léků, ze kterých budeme vybírat naleznete dále v textu.

  Po internetu se šíří informace, kterou zas někteří lékaři popírají, že užívání ibuprofenu zhoršuje průběh koronavirové infekce. Homeopaté již před sto lety při epidemii španělské chřipky informovali o tom, že tato chřipka byla pomocí homeopatie dobře léčitelná, avšak pacienti, kteří dříve užívali aspyrin byli neléčitelní a jejich onemocnění vedlo často k smrti. Jakékoliv srážení horečky při infekci (pokud horečka není tak vysoká, že ohrožuje orgány – dlouhodobě nad 40 stupňů, a nebo způsobuje křeče), potlačuje funkce imunitního systému a u chemických léčiv i zatěžuje játra. Často tak zhoršuje a prodlužuje průběh onemocnění, což může být u vážných infekcí život ohrožující. Pacient sice přímo po požití může cítit úlevu, ale to je právě proto, že imunitní systém na chvíli sníží svou činnost. Z popisů nemoci z různých zdrojů i podle íránských homeopatů jsou horečky u koronaviru mezi 38 a 39 stupni a tak důvod horečku srážet většinou není. Proto je důležité zvážit, jestli je vůbec vhodné léky jako ibuprofen, aspyrin či léky na bázi paracetamolu při koronaviru užívat!

  Koronavirová infekce ve většině případů probíhá jako klasická chřipka s relativně mírným průběhem. Komplikace nastávají, když virus ve velké míře napadne plíce a dojde k jejich zápalu s produkcí hlenu, který lze obtížně nebo vůbec vykašlat, a současně může docházet k fibrotizaci plicní tkáně. V těžších případech je zápal plic oboustranný a je napadena plicní tkáň včetně plicních sklípků. Plíce produkují hlen, který nelze vykašlat. Další informace naleznete ve starším článku:
Homeopatická prevence a léčba koronavirové infekce

  Podobně jako u klasické chřipky máme u koronavirové infekce dvě fáze - první je čistě virová nákaza, druhá je následná plicní komplikace. Podle symptomů těmto dvěma fázím odpovídají různé skupiny léků. První fázi odpovídají klasické chřipkové léky. Pokud se organizmus dobře vypořádá s touto primární virovou infekcí, druhá fáze u něj nenastane. Vhodnou homeopatickou léčbou můžeme tedy předejít druhé fázi. Pokud nastanedruhá fáze, té poté odpovídají léky se symptomy zápalu plic s nadprodukcí hlenu a případnou fibrotizací tkáně. Zároveň hledáme léky, které mají tu nejtěžší formu pneumonie, která i při moderních léčebných metodách může vést k úmrtí. Je možné, že časem bude znám lék, který dobře pokryje obě fáze, to však zjistíme teprve praxí a léčenými případy.


update 20. 3. 2020
Z Itálie máme od homeopatů léčené jednotlivé akutní případy koronaviru pomocí léků Chininum muriaticum, Grindelia a Camphora, bez dalších podrobností. Je zajímavé potvrzení užití léku Camphora. U léku Chininum muriaticum je zajímavé vyjádření Donalda Trumpa, že v USA uvažují o použití antimalarického léku (chloroquine).

Máme homeopaticky léčený případ podle symptomů pravděpodobně koronavirové infekce (nepotvrzeno laboratorně), kdy pacientka dobře reagovala na lék Ozonum. Měla suchý kašel, bolesti v hrudníku podél dýchacích cest, jakoby byl uvnitř studený vzduch, bolesti hlavy, horečka do 39,6 stupňů celsia. Ozonum je vedle Gelsemia, Bryonie a Eupatoria další velmi nadějný lék na počáteční nebo nekomplikovaný průběh koronavirové infekce.

  Pro prevenci a zlepšení průběhu koronavirové infekce tedy bude fungovat jeden z centrálních chřipkových léků. Zatím popsaným průběhům virózy nejlépe odpovídá Gelsemium. Pokud se však rozvinou symptomy, které budou odpovídat více jinému léku, pak bude k léčbě indikován tento jiný lék.


Skupina nejpravděpodobnějších léků pro I. fázi:
Gelsemium sempervirens
Bryonia alba
Ozonum
Eupatorium perfoliatum
Arsenicum album
Arsenicum iodatum


  Zatím nejvhodnějším preventivním lékem je Gelsemium sempervirens. Ale je možné, že i jiný lék z výše zmíněných bude fungovat dostatečně profylakticky.

  Dávkování (dávkování by mělo být vždy individualizováno někým, kdo má s homeopatickou léčbou zkušenosti, ideálně homeopatem. Berte to pouze jako obecné doporučení. A samozřejmě vždy vyhledejte lékařskou pomoc). Vhodná potence 30ch (resp. 30c):

  V současné době, pokud se pohybujete venku, kde se můžete s infekcí setkat: jednou za 4 dny 1 kuličku (1/2 hodiny před tím a 1/4 hodiny po tom nejíst a nepít nic kromě vody, rozpustit pod jazykem, nejlépe večer). Pokud pocítíte jakékoliv zhoršení, a to včetně psychického, které by se po dalších dávkách zvýrazňovalo, pak je důležité prodloužit interval. Po nějaké době (cca 2 týdnech) intervaly postupně prodlužujte (na cca 1 týdně, i více). Organismus by měl být již na možné setkání s virem naladěn.

  Pokud byste byli s nemocným v blízkém kontaktu: jednou denně. Při nakažení: pokud po léku pociťuje úlevu, ale tato úleva přestává působit, pak lék zopakujte. Užívejte 1 až 4x denně podle potřeby. Případně i častěji, ale dodržujte intervaly alespoň 2 hodiny. Při ústupu potíží dávkování snižujte. Vždy buďte v kontaktu s lékařem. Pokud by se objevily nějaké výraznější symptomy, které by odpovídaly jinému léku, pak začněte místo Gelsemia užívat tento jiný lék.

  Pokud by se stalo, že začnete pociťovat jakékoliv zhoršení dýchání, pak pravděpodobně bude potřeba přejít na léky z druhé skupiny. Pokud zatím nebudou přítomné jiné symptomy, pak si nejdříve vezměte lék Camphora officinalis. Dávkování zpočátku cca 4x denně (podle potřeby 1x až 6x denně), ale je důležité četnost přizpůsobit potřebě. Pokud by po tomto léku nedocházelo k zlepšení, pak je nutné již vybírat podle symptomů a užívat nový lék místo léku prvního. Je pravděpodobné, že by mohl být potřeba jeden z následujících léků, ale samozřejmě tento seznam nemusí být úplný.:


Camphora officinalis
Arsenicum album
Carbo vegetabilis
Sanguinaria canadensis
Antimonium tartaricum
Bryonia

další: chin-mur, grind, lach, phos, kali-c, kali-s, kali-bi, iod, ars-i, hep, puls, dros, coc-c, ant-ars, rumex, radon


  Prvních 6 léků (a 3 další chřipkové léky uvedených výše) bych doporučil mít doma k dispozici. Níže naleznete velmi zkrácené a zjednodušené popisy k rychlé diferenciaci, ale doporučuji si zmíněné léky nastudovat podrobněji. Před užitím léku si vždy pročtěte podrobnější popis.

  Důležité je nezkupovat léky v lékárnách po více baleních. Z některých lékáren máme informace, že některá doporučovaná homeopatika je již obtížné objednat a proto se snažte nevykupovat zásoby. Pro jednu dávku stačí vždy jen jedna kulička. Více je zbytečné! Jen je důležité před dávkou nejíst a nepít nic kromě vody alespoň 30 minut a po dávce 15 minut. Jedno balení léku vystačí na dlouho i pro více lidí a i kdyby docházelo, tak i z poslední kuličky si můžete vyrobit velké množství dalšího léku (viz níže). A prosím, pokud někdo z vašich známých lék nemá a nemůže ho sehnat, dejte mu kuličku léku s návodem jak si ho rozmnožit (viz níže), jen je důležité na kuličku nesahat rukou a zabalit ho do nějakého ochraného obalu.

  Přeji, ať infekci vy, ani vaši blízcí vůbec nedostanete, a pokud ano, ať proběhne mírně a bez jakýchkoliv komplikací. Na internetu je mnoho popisů k posílení imunity, nebudu zde tedy zabíhat do podrobností (echinacea, vitamín C, černý rybíz, černý bez, houbový imunoglukan, lichořeřišnice, zinek, selen). Pokud se nejedná o homeopatické potence cca od 9ch výše, nemělo by to s homeopatickou prevencí/léčbou kolidovat.


Václav Hrabák
www.homeoinstitut.com



Stručná materia medica:


Gelsemium sempervirens
Chřipkový stav, slabost, únava a rozbolavělost celého těla. Neustálý pocit chladu. Kašel je drsný a bolestivý. Ztuhlost a apatie. Chvění ze slabosti, pocit tíhy, zvláště dolních končetin.


Eupatorium perfoliatum
Rozbolavělost celého těla, chrapot a kašel, bolestivost hrtanu a horních dýchacích cest. Kašel otřásá celým tělem, bolí z něj hlava a hrudník a pacient si ho drží rukama. Charakteristické bolesti kostí, jako by byly polámané. Zimomřivost. Zhoršuje pohyb, ale bolesti jsou tak velké, že nelze zůstat v klidu.


Arsenicum album
Postižení horní části dýchacího traktu, pálivá suchost a hojná vodnatá sekrece, záněty spojivek. Otupělost a sklíčenost. Velká zimomřivost, potřeba tepla, pálivé bolesti.


Bryonia alba
Zhoršení nejmenším pohybem, ale neklidnost. Zhoršuje se přehřátím, zlepšuje se klidem a tlakem, studeným. Suchost sliznic. Bolest při kašli, pacient si drží hrudník rukama.


Arsenicum iodatum
Zimnice, ale pacient touží po čerstvém vzduchu, zhoršuje horko. Slabost, nereaguje. Hleny husté, žluté (jako med), korozivní.




Camphora officinalis
Pocit chladu, úzkosti, ztráta reakce. Ledově studený, ale chce být odkrytý, studený pot. Zhoršení zimou a studeným vzduchem. Dušnost, pocit dušení. Stav náhlého kolapsu. Asfyxie


Sanguinaria canadensis
Horečka, pálení a pocit plnosti v horní části hrudníku. Suchý kašel, ostré bodavé bolesti více na pravé straně. Dušnost. Vykašlaný hlen má barvu rzi, to připomíná Phosphorus. Zarudlost a pálení tváří, zvláště odpoledne. Ruce a chodidla jsou buď studená, nebo horká. Tlukot srdce je slabý a nepravidelný. Velká přeplněnost plic a kongesce. Hojné hnisavé hleny. Plicní fibróza. Pálení a tlak za sternem, nutí ke kašli. Kašel křečovitý, horší ležením. Horší pravá strana.


Carbo vegetabilis
Omdlévání, kolapsový stav, chladné pocení, pacient studený, ale chce ovívat. Slabost, ztráta reakce, nedostatečné okysličení. Dušnost, sípání, chrčení, tlak, těžké onemocnění plic.


Bryonia alba
Drsný suchý kašel, ale může být i vlhčí. Hlenu je málo a je rezavě zbarvený. Ostré, píchavé bolesti. Zarudlost tváří. Suchost jazyka. Potřeba naprostého klidu. Krupózní forma pneumonie. Více na pravé straně. Při kašli si pacient drží hrudník, má pocit, jakoby se mu hrudník měl rozskočit. Leží na straně, která ho víc bolí, obvykle pravá. Při kašli bolí i jiné části těla. Phosphorus může dobře následovat po bryonii.


Antimonium tartaricum
Chrčivý zvuk v plicích při poslechu. Velká dechová tíseň, horší ráno, nutí pacienta si sednout. Ostré, píchavé bolesti, vysoká horečka. Více katarální než krupózní forma. Pacient si je jistý, že každým dalším kašlem se hlen uvolní, ale bez úspěchu. Často u starších lidí nebo malých dětí. Slabost, ochablost, ospalost. Chrčící zvuk hluboko v hrudníku. Dýchání obtížné, dusivé, sípavé. Plíce plné hlenu, pacient příliš slabý, než aby ho vykašlal.


Kali bichromicum
Hojné, husté, provazčité, lepivé, žluté, žluto-zelené hleny. Dýchání hlasité, rachotivé, chrčivé. Kašel zhoršený jídlem, ráno po probuzení.


Iodium
Krupózní forma pneumonie. Vysoká horečka a neklid. Rychlé rozšíření hepatizace. Hojný kašel a obtížné dýchání, jakokdyby se hrudník nerozšiřoval. Sputum je smíšené s krví. Pozdní stádium, plíce selhávají s hnisavými projevy. Horkost, zhoršený teplem. Zlepšený čerstvým vzduchem, ochlazením. Bolestivý, suchý, krupózní kašel. Horší vpravo.


Phosphorus
Kašel s bolestí pod sternem, jakoby se mělo něco utrhnout. Tlak přes horní část hrudníku, stažení hrtanu. Chrčení hlenu, obtížné dýchání, hlen je nažloutlý s krvavými stopami nebo barvy rzi. Kašel zhoršuje studený vzduch, ležení na levé straně, změna teploty. Horší levá strana, pálivé bolesti. Pacient si při kašli drží hrudník. Zlepšení studeným nápojem.


Kali carbonicum
Ostrá, píchavá bolest v hrudníku. Horší pohybem. Velká dušnost a hojný hlen, který lze obtížně vykašlat. Sípavé dýchání. Mučivý kašel. Vhodný, pokud nezabere ant-t nebo ip. Zimomřivý, chlad zhoršuje. Hlen má sýrovou chuť. Celý hrudník bolí, cestující bolesti. Drsný kašel s píchavými bolestmi.


Kali sulphuricum
Horkokrevný, zhoršený horkem, zlepšený chladem. Chrčivý kašel, žlutý, hnisavý




Návod na rozmnožení léku z kuličky:

Pokud někomu chcete dát kuličku léku, nesahejte na ní rukou a zabalte ji do nejakého čistého obalu. Běžně se používají igelitové pytlíčku se zipem, ale když jsou nyní zavřená papírnictví, stačí i zabalit přehnutím do čistého papíru do tiskárny.

Rozmnožení léku: kuličku (důležité nesahat rukou) dejte do lahvičky, dolijte do 3/4 lihem 20% (líh může být 20% až 60%. Důležité alespoň 20%, aby byl lék konzervovaný. Místo lihu můžte použít i kvalitní vodku. V 60% se kulička rozpouští hůř, je proto lepší nejřív kápnout 2 kapky čisté vody a po rozpuštění dolít 60% lihem). Po rozpuštění je důležité s lahvičkou zabouchat alespoň 20x. A před každým použitím protřepat. Pokud byla kulička například v potenci 30c, tímto způsobem vyrobíte potenci 31c. Potence 30c nebo 31c jsou vpodstatě skoro stejné a můžete je použít stejným způsobem. Jako jedna dávka stačí jedna kapka, pokud je kapek víc, tak to nevadí. Buď můžeme kápnoud do skleničky s 1dl čisté vody, pořádně zamíchat a upíjet, nebo můžeme kápnout přímo do pusy, jen 60% líh už docela pálí na jazyk. Na to je lepší používat nejvýš 40%.


SOUVISEJÍCÍ:

Homeopatická prevence a léčba koronavirové infekce

Homeopatie a epidemické choroby

Homeopatická léčba Eboly