aktuality
9. dubna 2020
Zprovozněna sekce Pro homeopaty.
Máme potvrzeno úspěšné používání několika dalších homeopatických léků od různých homeopatů. Farokh Master kromě známějších důležitých léků na koronavirovou infekci (aktualizovaný seznam na Homeopatická léčba koronavirové infekce) uvádí další z malých léků (kromě dříve zmíněného Mustard gas), Solaninum aceticum. (Diferenciace léků viz sekce Pro homeopaty – video 4).
Máme již několik úspěšně léčených případů lékem Ozonum. Případy publikoval Petr Gajdoš (viz sekce Pro homeopaty). Ozonum se jeví jako jeden z důležitých léků na počáteční (první) fázi a nekomplikované průběhy koronavirové infekce. Podrobnosti pro diferenciaci viz (Stručný popis důležitých homeopatických léků). Je zajímavé, že i alopaté mají při léčbě koronaviru pozitivní výsledky s ozonovou terapií (zdroj)
Newyorský doktor Cameron Kyle Seidel zveřejnil informaci, že pacienti v kritickém stavu koronavirové infekce, podle projevů nemoci neodpovídají příliš běžně předpokládanému Syndromu akutní dechové tísně, ale spíše výškové nemoci (horečka, obtížné dýchání, bolesti hlavy, stažení hrudníku, tíha a slabost končetin,... – zdroj). Homeopaticky je to zajímavé v tom, že u výškové nemoci se užívají známé léky, které používáme s úspěchem u koronaviru (Gels, Bry, Ars, Carb-v), ale měli bychom uvažovat i o nejdůležitějším léku na výškovou nemoc – Coca. Tento návrh léku však zatím nemáme potvrzený klinicky. Je však zajímavé, že po internetu kolovala informace, že proti koronavirové infekci může pomáhat kokain. Různé oficiální orgány se tuto informaci snažili vyvracet jako fámu. Je však možné, že pokud by některé koronavirové těžké stavy skutečně odpovídali výškové nemoci, tak by Coca i v „alopatickýck potencích“ mohla mít kurativní efekt. Homeopatické podávání má však řadu výhod, včetně ceny.
Aktualizovaný článek Homeopatická prevence a léčba koronavirové infekce IV naleznete na titulní straně
2. dubna 2020
Homeopaté z celého světa se postupně čím dál víc shodují v tom, že počáteční fázi koronaviru a nekomplikovanému průběho odpovídají Gelsemium, Bryonia, Arsenicum album, Eupatorium (F. Master, R. Petrucci, A. Saine,...) . Jejich užívání (výběr podle symptomů, ale samozřejmě, pokud by neodpovídaly symptomy, je potřeba vybírat z širšího výběru), nebo i případné profylaktické podávání (Gels), by mělo zamezit komplikovanému průběhu.
Jeden z původně nadějných léků – Antimonium tartaricum, zatím stále nemáme potvrzen terapeuticky z více zdrojů, a tedy jeho častější užití nevypadá pravděpodobné, spíše jen u malého procenta případů. Ale terapeuticky máme potvrzené další soli arsenu – Antimonium arsenicosum a Arsenicum muriaticum. Z dalších léků potvrených v širším záběru užití jsou Radon a Lachesis mutus.
U jednoho velmi těžkého případu použil s úspěchem Farokh Master velmi málo známý lék Mustard gas (dichloroethyl sulphide) – homeopatikum připravené z Yperitu, bojového plynu nasazeného v 1. světové válce. Jedná se sice o jediný případ, ale užití tohoto léku je velmi zajímavé. Další, sice také izolovaný případ, ale potenciálně zajímavý, je Artemisia abrotanum od Jana Scholtena.
Updatované seznamy vhodných léků v Homeopatická léčba koronaviru.