Masáže prsou

Masáže prsou jsou nejen příjemné, ale kromě prevence proti rakovině má mnohé další blahodárné účinky.


překlad textu amerického homeopata Robina Murphyho, ND, alchemilla.com Lotus Health Institute, Classical Homeopathy and Lotus Medicine

Přínos masáže prsou

 • Je dokázáno, že prsní masáže napomáhají zlepšovat zdraví tkáně prsu.

 • Redukuje fibroidy a cysty

 • Zbavuje bolesti a nepříjemných pocitů spojených s premenstruačním syndromem nebo z tlaku podprsenek, ulevuje od bolestí a tlaků hrudních svalů, pomáhá regenerovat zdravou tkáň a zmenšovat jizvy po chirurgických zákrocích a je logickým krokem k prevenci rakoviny a jiných chorob

 • Prsní masáže mohou být více než jen uvolňující a příjemný zážitek. Mohou být také velmi dobré pro vaše zdraví.

 • Prsní masáže napomáhají zvýšení cirkulace v prsech a snižují symptomy premenstruačního syndromu, menopauzy a menstruačních křečí.

 • Terapeutické prsní masáže mohou také zmenšovat nepohodlí doprovázející léčbu prsního nádoru, pomáhá po chirurgických zákrocích a redukuje nepohodlí při těhotenství, kojení a odstavení.

 • Prsní masáže také přispívají ke zlepšení napnutí kůže a podporují uvolnění a rovnováhu energie


 • Pravidelnou masáží budete pomáhat zmenšení benigních prsních cyst, neboť budete pomáhat toku lymfy uzlinami a budete stimulovat váš žlázový systém. Prsa jsou měkká tkáň a nemají svaly, které by jim pomáhaly se pohybovat.

 • Prsní masáže si můžete dělat samy, nebo mohou být prováděny profesionálními maséry. Jemná ruční technika s prsy obnaženými nebo lehce přikrytými, bude pomáhat zvýšení cirkulace a drenáži

 • Další výhody: hustší vlasy, silnější nehty, zdravější pokožka, zvýšená sexuální energie, zlepšení periody, pomoc při menopauze atd.

  Aby byl účinek toku lymfy při masáži dostatečný, je nutné pumpovat určitým směrem a určitým tempem, a tak napodobovat přirozenou činnost lymfatického sysytému.

  Je snadné se naučit lymfatické prsní masáže. Je to jiné, než pouze masírovat prsa, protože budete pohybovat prsy způsobem napodoujícím pohyb lymfy v těle.

  Když budeme pohybovat prsy s použitím lehkého tlaku, budeme používat pumpující pohyb a potom jemně prsy uvolníme tak, aby se vrátily do normální pozice.

  Každý pohyb a návrat je jedno zapumpování. U provádění lymfatické masáže je nejdůležitější idea umožnění pohybu lymfatické tekutiny v dané oblasti.


  Položte svojí ruku do svého podpaží a tlačte směrem dovnitř a nahoru. Pokračujte hluboko do podpaží. Pumpujte směrem nahoru a uvolněte. Opakujte to deset až dvacetkrát.


  Uchopte celý prs a pohybujte s ním nahoru směrem k podpaží. Pokud jsou vaše prsy velké, použijte obě ruce. Opakujte to desetkrát.

  Uchopte prs a pumpujte přímo dovnitř směrem k hrudní stěně. Opakujte pětkrát.


  Držte prs stabilně, pumpujte horním vnitřním kvadrantem vašeho prsu nahoru, směrem ke krku. Opakujte pětkrát.


  Pokud chcete, můžete pumpovat vícekrát, než je doporučeno.

  Masáže neprovádíme, pokud je v prsu bulka či nádor. Můžeme ale masírovat druhý prs.