O homeopatii
Co je homeopatie, čeho se vyvarovat, zásady homeopatické léčby, užitečné rady, jak vybrat homeopata, principy homeopatie, homeopatický lék, homeopatie v Česku.
Kompletní informace na speciálním webu homeoinstitut.com/koronavirus
přejít na samostatný web
Homeopatická léčba a význam léku Hyoscyamus niger (včetně léčby „postkovidových“, resp. kovidových psychických problémů)
číst více
Homeopatie ve vztahu k vědě, člověku a společnosti
Jaký je mechanismus účinku homeopatické léčby, jaký má homeopatie vztah ke konvenční medicíně a jaká rizika vyplývají z přebujení konvenční medicíny?
Prevence a léčba následků očkování pomocí homeopatie
Homeopatie patří mezi nejúčinnější léčebné metody, které dokáží následky po očkování jak léčit, tak jim efektivně předcházet.
Snaží se stát zakázat homeopatii?
Ministerstvo pokutovalo homeopaty - nelékaře za provozování homeopatie. Právníci mají však opačný názor, podle nich je provozování nelékařské homeopatie naprosto legální.
Homeopatická škola Universum homeopathicum
Proniknout do tajů celostní (konstituční) homeopatie je náročné a velmi záleží na tom, jakým způsobem do těchto tajů pronikáme. Škola Universum homeopathicum nabízí homeopatické vzdělání pro začátečníky i pokročilé.
Hormonální antikoncepce
Hormonální antikoncepce má negativní vliv na celý organizmus. Může narušit jak budoucí plodnost a ženskou hormonální rovnováhu, tak může mít i velmi výrazný negativní vliv na psychiku.
Homeopatie a epidemické choroby
Homeopatie je jedna z nejůčinějších metod při léčbě epidemií, prokázalo se to i v praxi například při léčbě španělské chřipky. Homeopatická prevence proti spále byla prokázána již před dvěstě lety. Homeopatie je naděje při možném propuknutí epidemií v budoucnosti.
Homeopatie a očkování
Homeopaté se setkávají s ohromnými problémy, které způsobuje očkování po celém světě a patří logicky k jeho kritikům. Co vše může očkování způsobit? Jak se chránit před následky? Jaké jsou rizikové faktory?
První pomoc a homeopatie
Homeopatie nabízí možnost pomoci při všech možných akutních problémech. Od úrazů, pohmožděnin, zlomenin, bodnutí včelou, průjmech při cestování po psychické šoky či ztráty blízkých. Homeopatii může každý používat v každodenním životě.
Známí lidé a homeopatie
Homeopatii po celém světě používá nepřeberné množství lidí, včetně známých osobností. Je to také nejrozšířenější léčba například v Indii, kde ji používá stovky milionů lidí.
Homeopatická léčba eboly
Jak by homeopatická léčba probíhala při ebole je otázk teoretická, nicméně homeopaté se mohou na možnou epidemi vhodně připravit. Podobným způsobem se můžeme připravit i na jakoukoliv potenciálně hrozící epidemii ještě dříve, než se objeví kolem nás.
Prevence a léčba Malárie
Léčba malárie nejen pomocí homeopatie. Homeopatická profylaxe malárie. Studie potvrzující účinnost homeopatické profylaxe malárie.
Homeopatická věda
Někteří odpůrci homeopatie tvrdí, že homeopatie vědě odporuje. Homeopatie je však sama o sobě vědou již více než dvěstě let. Vědou, propojující vědní obory, které je na první pohled propojit nemožné, jako například chemii s psychologií. Homeopatie je tak pokračováním mechanistické vědy minulého století.
Rakovina prsu
Několik poznámek a postřehů k rakovině prsu. Nošení podprsenek, deodoranty či mamografické vyšetření patří k rizikovým faktorům rozvoje rakoviny.
Masáže prsou
Masáže prsou jsou nejen příjemné, ale kromě prevence proti rakovině má mnohé další blahodárné účinky.
Homeopatie a pomoc při umírání
Homeopatie může pomoci ke klidnému a nebolestivému odchodu z tohoto světa. Překlad textu od homeopata Davida Littla.